Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Húú, mennyit írtatok egy nap alatt, alig győzök utána olvasni! :)

Nekünk az elmúlt két napunk elég katasztrófális volt. Alig aludt Zsófi, enni sem sokat evett...Nyűglődtünk csak egész nap, és tegnap éjjel is. Biztos a telihold, és az időjárásváltozás...Na, meg a fogacska, mert hétfőre kibújt a hetedik is! :) Szerintem jön még több is szépen sorban, mert szinte mindenhol fehéredik az ínye...

Köszönjük a Zsófi dcséreteket!

Ágica: Neked utólag is boldog névnapot!!!!

Háát, ma se aludt sokat délelőtt, kb 20 percet...Megyek is, mert sír.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Sziasztok!

M.krikko: kisfalvihoz járok, nála is szültem.

puszi:

Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Eperke! Nem semmi Zsófinak a hetedik fog. :D Nekünk még egy sincs, pedig csak két hónappal vagyunk fiatalabbak. :shock:

Viszont a kajcsit Lillu is visszautasítja két napja, azokat is amelyeket korábban két pofára burkolt. Csak tejcsi meg tejcsi kell neki. Még jó hogy bírom az iramot követni.

Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 

 
 

Sziasztok!

Eperke!
Ez a fogzás sajnos tényleg ilyen. Megvisel mindenkit. Fogacskák nálunk is még csak ígérgetik, hogy kibújnak, de még semmi komoly jele. Mindegy, megvárjuk őket! :lol:

Ildi! Nálunk csak gurulgatás van még, vonatozás, kutyázás a láthatáron sincsen, de ezt is kivárjuk. :lol: Viszont tegnap már evett őkelme pár kanál sütőtök-krumpli főzit. Persze szopi előtt adtam, a legjobb szakács most is bevállt. :wink:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Ildi: Nem baj, ha még nincs foga Lillunak. Benn úgy sem maradnak, előbb utóbb kibújnak. :)
Jó neked, hogy szopival tudod még helyettesíteni a kajcsit. Nálunk ez már nem megy, Zsófi kb 8 hónapos kora óta csak reggel és este szopizik. Ő alakította így, napközben hiába kínáltam, nem kérte...Így szépen lassan elkezdett csökkenni a mennyiség és a fejés sem segített már. De azért még annyi van, hogy reggelre és estére jut egy kicsi. Persze ki kell egészíteni, mert nem olyan sok, de amíg ez a pici is van, addig hagyom szopizni.
Ma délben nem tudom mi történt, de alig bírtam tartani a tempót, úgy tátotta a száját a kisasszony ebédkor. Jó nagy adag csirkemellet megevett krumplipürével. Rég nem evett ennyit ebédre!! :)

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Eperke! Bizony vannak babák, akik önszántukból mondanak le a szopiról viszonylag korán. Hamarabb választják el magukat az átlagnál. De ha már választani lehet, inkább így, mint hogy egy évesen se fogadjon el semmit az anyatejen kívül. Na, ez már nagyon durva tud lenni, ha már fogy is a baba. Nem lennék a helyében egyik anyukának sem. :?
Örülök, hogy jó étvágya volt Zsófinak. Jó az ízlése! :lol:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Tücsi!

Már múltkor is akartam írni, hogy Gáborod szépen lekörözött minket súlyban, no nem hiába kisfiú :lol:

Én is láttam semmit nem elfogadó egyéveseket, iszonyú kitartás kell hozzá. Egyik ismerősömnek mind a két gyereke ilyen kis étkű - válogatós fajta, soha nem hittem volna, ha nem látom, milyen problémákat jelent.

Ezért is aggódtam kicsit Lilla elmúlt 3 napja miatt, ordítva utasított vissza minden kajcsit. Aztán ma rájöttem, hogy az itthon készítettől nem irtózik, olyan finom sütőtökös almát kapott, hogy szó nélkül benyomta az óriási adagot. Kicsit megkönnyebültem. Beleestem a gyártók marketing hadjáratának hibájába, meg ugye a megfázás miatt könnyebb is volt a bébikaja, de most visszaállítottam a régi rendet és Lilla újra eszik.
:D

Eperke köszi a biztatást, remélem is, hogy lesz fogunk időben, amúgy az egész család ilyen későn fogzós fajta, úgyhogy annyira nem aggódom. Úgy látom, ma mind a két kisasszony meggondolta magát és eszik végre, azt hiszem ez jó hír mind a kettőnknek. :D

Üdv mindenkinek, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi! Ugye, hogy jobb a saját koszt? Én ma voltam a biopiacon és vettem céklát, krumplit, répát. Ma egy kis darab s.répát pároltam össze pár szem krumplicskávak. Drága csillagom mindet megette volna, ha hagyom. Utána szopival folytattuk. Ezek után beájult. Maga a tudat, hogy jó dolgot evett nagyon jó, megnyugtató érzés. Jót s jól. :D Gabókám nem egy elhízott baba, pont jó, csinos - ahogyan a védőnénink szokta mondani. A többiek is hasonló súlyúak voltak ennyi idősen. De mind a 3 fiú. :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Szia Tücsi!
Hát igen, nálunk is jobban megy a saját koszt. Lilla ha beeszik és szopizik, utána olyan édes, csak fekszik és elégedetten hörög. :D Mi is elérjük lassan a 8 kilót, de pontosan csak szerdán tudom meg, akkor megyünk Lillut mázsáltatni. :D Jó, hogy Gábor is ilyen jó evő. Már neki is szüksége van ilyen kajcsikra is. :D
Ma megyek be a munkahelyemre, délután anyu vigyáz Lillura, kíváncsi vagyok hogy boldogulnak akb. 5 óra alatt.
Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Jó reggelt :)

Képzeljétek, tegnap valami csoda történhetett, mert Zsófi aludt egybefüggően napközben 40 percet :lol: Én meg egy kávéval, könyvvel és takaróval elterültem a kanapén, hát nagyon jól esett :)
Vendég
 


Sziasztok!

Megint itt vagyok. Vivi sajnos tegnapelőtt délután belázasodott :( , tegnap reggel kihívtuk a dokinénit, szerencsére nem influenza, "csak" egy sima vírusos dolog. Hűtőfürdő, kúp, Nurofen trióval kordában tudjuk tartani a lázat szerencsére. Tegnap délután már huncutkodni is volt ereje :D , egyébként meg feküdt a kis drágám, tiszta bágyadtan :(
Niki egyelőre talpon van, remélhetőleg nem kapja el. A dokinéni szerint kicsi az esélye, mert hogy szopizik, így kapja tőlem az ellenanyagokat :)

Na megyek is, majd még jövök. Szép napot mindenkinek!
lamme
 
 


Lamme!
Jobbulást Vivinek. Sok gyógypuszi. Nikinek meg jó ellenállást! Hihetetlen mire képesek ezek a kis kópék, én majd össze estem, olyan beteg voltam, Lillu meg él és virul (persze kopp-kopp-kopp). Már mi is kezdünk kimászni a betegségből, remélem Ti is túl lesztek rajta hamar.

Panndi! Zsófi nagyon ügyi, néha Lilla is képes ilyan csodákra. :D
Üdv mindenkinek, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Panndi! Sok ilyen kellemes pihit kívánok Nektek! :D

Lamme! Gyors gyógyulást a nagyobbik leánykádnak!

Ildi! Bár még 5 x van szopi (nyilván ettől gyarapszik olyan szépen, nem a gyümölcstől), de az emésztésüknek időt kell hagyni az emberesebb ételek feldolgozásához, megemésztéséhez is. A mai végeredményen meg is látszott, hogy tegnap répát evett. Egy része úgy jött ki, ahogyan bement. De minden kezdet ilyen. És egyszer -lehetőleg időben- mindent el kell kezdeni. Mi most éppen itt tartunk. Nálatok gondolom már nagyon ritkán van ilyen.
Lillának mi a kedvenc étele eddig? (Ha egyáltalán van már ilyen.)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok, én is itt, bár ritkán jövök.

Andris jól van szerencsére, nem lehet látni rajta, min ment keresztül...Jövő héten megyünk kontrollra, remélem, teljesen felszivódott már neki a tüdőgyulladása.
Egyébként jókedvű, mosolygós, huncut kis bogár :)
Sajna tecsim nem nagyon jött vissza, kicsit több, de nem elég neki, így pótlom tápszerrel. Viszont nem lehet kiszámitani, mikor mennyit eszik, van amikor 80 és van amikor 150...szopizni éjjel és reggel minden további nélkül, de napközben van, hogy sir a cicin, pedig teli van.. :? csak nem szopizik, a cumit pedig bekapja..Szóval így fel vagyunk borulva egy kicsit, de hát széepn növekszik, behozza lassan az 1 hónap elmaradását, 1 hét alatt 320 g hizott..:)

Napközbeni alvások nálunk is 20-40 perc, és valamelyik nap volt 1,5 óra, néztem is nagyot :shock:

A hasrafordulás nagy mumus, nem bir ki 5 percet sem, és persze hogy nem volt hason jó darabig, meg hizik is, nem nagyon forgatja a fejét.. :? ez minden nap nagy küzdelem...

Örülök, hogy jól vannak a babák, jönnek a fogacskák, házikoszt és miegymás :) :)

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


kutyfül: nálunk is a Suttogó módszer van! én is már a kezdetektől törekedtem erre, de igazából kb egy hónapja kezdtem el figyelni és betartani rendesebben. Kaja után pl.tedd tisztába, szóval ne hagyd nagyon bealudni. Nálunk is az elején Boti alvós volt a kaják után, de aztán megszűnt ez. Ma már csak este van így vagy ha kimaradt egy alvás (mert azért ilyen is van ám). Szóval a lényeg, hogy figyeld a gyereket, és ébredés után kb 1,5 max 2 órával tuti álmos lesz (ásítozni fog, és kezd nyűgös lenni, vagy már nem érdekli annyira a nézelődés), ekkor kell vhogy letenni-elaltatni. Nálunk délelőtt a kiságyban van alvás, délután séta, és este meg sajnos néha csak ölben :? A lényeg, hogy szinte minden periódusban van alvás. Este már rövidebb, esetleg csak fél órás alvás van. És tévhit az, hogy ha sokat alszik a gyerek napközben, akkor nem alszik éjszaka! Nem szabad sokat aludni egyszerre napközben (4-5 órát), az igaz. De ez meg az csak úgyis addig fordulhat elő, amíg nem alakul ki az éjszakatudat.
Hát sok sikert! :lol:
Vendég
 


még vmi: szerintem a sorrendet gyorsan ki lehet alakítani, inkább az a nehéz, hogy megtanístd, hol kell aludnia...A suttogós altatás viszont nem jött be. Nálunk így most jár némi sírással az altatásnapközben, mivel a kiságyban otthagyom, egyedül kell elaludnia. CSak akkor megyek fel, ha 5-10 percig nem lesz csend. Sokszor egyszer sem kell felmenni, mert 5 perc után bealszik. sak türelmesen ki kell várni. Remélem előbb-utóbb a kiságy majd az alvást fogja jelenteni neki, és semmi sírás nem lesz.... :?
Vendég
 


Anikó! Már hiányoltalak éppen ma. De akkor minden rendeződni látszik szerencsére. A tejcsi ügyhöz csak zárójelben, nem tolakodásként: a Szoptanit készülék -bár kicsit macerás, de a barátnőm is dícséri- lehet, hogy segítene visszaállítani a korábbi mennyiséget.
1 hét alatt 320 gr nagyon szép. Édes kis Andriska! Bizony mindent be akar hozni, mert növekedni kell. Nincs megállás a bácsi korig. :lol:
A hasonfekvés nálunk is mumus volt mind a 3 fiúnál. Nem maradtak le ők sem semmiről, gyönyörűen gurulgattak/gurulgatnak mind a hárman. A program fut, nincsen megállás, legfeljebb csak átmeneti lassítás. :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Lamme : jobbulást kivánok nektek


Vicsok : nagyon örülök hogy egyre jobban vagytok


Mindenkinek szép napot :lol:
nadimo
 
 


Anikó, örülök, hogy megvagytok :)

Körkérdés: Nálatok milyen messze laknak a nagyszülők, és milyen gyakran találkoztok? Ti mentek, vagy ők jönnek? Köszi, ha válaszoltok :)
Vendég
 


Panndi! Mi gyalog 10 percre lakunk az én szüleimtól. Hol mi, hol pedig ők látogatnak. Párom szüleivel nincs jó kapcsolatunk sajnos. Ők nem Bp.-en laknak már.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


tücsi: és milyen gyakran?
Vendég
 


Panndi!Telefonon szinte naponta beszélünk és mivel ők is dolgoznak, inkább hétvégenként találkozunk, ha nincsen programunk.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Panndi: nálunk mindkét nagyszülők vidéken laknak, 150 km és 250 km. Eddig anyukám 2x volt itt mióta megszültem, az anyósék meg 3x. És egyszer voltunk lent náluk. De mostantól szerintem kb havonta 1x megyünk majdmindkét helyre. Illetve Anyósomékhoz nyáron minden hétvégén, mivel a BAlcsin laknak akkor. Szóval összességében többnyire kettesben illetve hármasban vagyunk, nagyszülői segítség illetve felügyelet még nagyon ritka. Talán később...
Vendég
 


babett, Neked is köszi a választ :)
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek!

Szerencsésen túléltük a szerdai utazást. A Westend-es babamama szoba látogatást nem ejtettük meg, mert mire leszálltunk a vonatról és oda értünk volna addigra Máté bealudt. Így inkább bementünk a munkahelyre. Ott mindenkinek vigyorgott, beszélgetett, el voltam/ak tőle ájulva, hogy milyen jókedvű. Ott bent sem evett igazán sokat, mégis jól érezte magát. Szerintem tetszett neki, hogy rajtam és a tesón kívül más arcokat is lát. Na aztán tegnap bepótolta a cicizést. Alig tudtam róla leszedni.

Lamme Vivinek jobbulást kívánok!

Vicsok nagyon örülök, hogy szépen rendeződnek a dolgaitok. Kitartást kívánok neked.

Panndi nálunk az egyik nagyszülő velünk egy faluban lakik. Velük szinte minden héten találkozunk. Ez annak is köszönhető, hogy anyósom munkanélküli és így jobban ráér, mint míg dolgozott. Ezt én eddig nem bántam, mert Andrisnak hiányzott a jövés-menés és így vele sokat sétált. Most viszont már jobban ki tudunk mozdulni Mátéval és már nem annyira szükséges a sűrű látogatása. Anyukámék Dunakeszin laknak, ez autóval kb. 40 perc. Változó, hogy vele milyen sűrűn találkozunk. Havonta általában 2x.

További szép napot mindenkinek!

Melinda

Kép
Kép
m.krikko
 
 


Melinda, köszi :) Nálunk mi lakunk Dunakeszin, és Zsófi dédmamája Szokolyán :lol:
Vendég
 


Babett! Köszi a választ! Barnus ma éjjel megint 1/2 3-ig aludt. kezdek reménykedni, hogy lassan kialakul egy hosszabb éjszakai alvás :wink:

Vicsok! Örülök, hogy Andris jobban van! És milyen szépen gyarapodik, ez igen! :lol:

Panndi! Nálunk anyám kb. hetente egyszer jön, ilyenkor én el tudok menni intézkedni, szóval ez nagy segítség.
A párom szüleihez inkább mi megyünk, olyan kéthetente. Ahogy Tücsi is írta, ez nálunk is hétvégente van.

Holnap megyünk a baártnőm kisfiának a szülinapi bulijára. Elég sokan leszünk, kíváncsi vagyok Barna hogy fogja magát érezni.
Ja, vasárnap meg a párom unokatesójáék jönnek, 4 gyerekkel :lol: Szóval nem fogunk unatkozni :lol:

KépKép
kutyfül
 
 


Sziasztok!

Panndi! Mi hetente találkozunk anyósomékkal és anyuval is. (nekem anyuék elváltak, így apuval ritkábban találkozom, de beszélni vele is szoktam). Átalában felváltva jönnek, meg megyünk. Amitől viszont falnak megyek, a két nagymama mindig számon tartja, kihez megyünk többet, kinél maradunk tovább. Mind a kettő vesztesnek érzi persze magát, pedig tényleg egyformán igyekszünk menni-maradni. :shock: Most éppen anyósom fájlalja, hogy miért Anyu vigyázhatott tegnap Lillura. (Húúúúúúúú pedig nagyon jól elvolt. :D :D :D ) Ezzel engem tönkre tesznek, mert én ilyen mindenkinek megfelelni akaró hibás prototípus vagyok. :oops:

Tücsi! Az új kaják nálunk is ilyen félig kész állapotban voltak a pelusban :shock: Lillánál kezdetektől a sütőtök a kedvenc. Először magában tolta, aztán krumplival vagy almával. (amióta konzerv undora van az almát is újra megeszi!) A napokban próbáltuk ki a következőt, egyelőre ez a top listás.
Kb. 60 gr sütőtökhöz reszelek egy édes almát, teszek bele egy kanál rizskrémet és egy kis csepp olajat!!! Úgy csúszik hogy csak na!!! Bár már előre rettegek, mi lesz ha elfogy a sütőtökünk a hűtőből. Már csak 21 adag van. :o Addigra ki kell találni valami új receptet. :shock:

Üdv mindenkinek, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Köszi a válaszokat, tényleg aranyosak vagytok :) Mi anyósomékkal eddig hetente találkoztunk, de így sosem voltunk hármsban, így ritkítottuk kéthetire a találkozók számát, kíváncsi voltam, másnál hogy van :)
Vendég
 


Sziasztok!

Panndi: Míg a közelben laktunk, addig elég gyakran látták a nagyszülők Zsófit. Akár hetente többször is. Amióta Pesten vagyunk (120-130 km távolságra) mi még nem mentünk haza. Ők jönnek kb 2 hetente. Majd ha kicsit jobb idő lesz, és nem kell annyi cuccot hurcolni Zsófinak bizti gyakrabban megyünk (legalább 2 hetente), addig jöjjenek ők. :) Nálunk nem éreztették, hogy számon tartják, mikor kinél mennyit vagyunk. De azért mi is próbáltunk kb egyformán lenni mindenkinél.


Ildi: Gesztenyét nem próbáltál keverni még ezzel-azzal? Azt is szokták szeretni, mert édeskés íze van. Zsófi az almával szerette nagyon, de natúr tejpéppel is megette. Meg azt szerette nagyon, ha saját levesünben főztem neki is a zöldséget (sárgarépát, brokkolit, zöldborsót, kis édesköményt) kis csirkemellel. A levesből vettem kis levet hozzá és azzal turmixoltam össze őket. Most már válogatós és a "felnőttesebb" kajákat szereti. :)

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Eperke!
Jó, hogy írtad a gesztenyét, masszát is lehet adni? Van valakinek ebben tapasztalata? Mert mire a gesztenyét itt beszerzem... :shock: Lilla meg ugye most szokott le a babakajákról, amiből egyszerű lenne.
üdv mindenkinek, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok Lányok!

Panndi: nálunk anyósomékkal heti rendszerességű a kapcsolat. Mivel az ő házukban lakunk még Bián, így majdnem minden 7végén kijönnek ők is. (egy kicsit várom már, hogy meglegyen a saját házunk, mert néha jó lenne kizűrólag négyesben lenni....szal megértelek) Rékusnál pedig most kezdtük kialakítani, hogy minden kedden anyósommal van :) Anyukám, amikor csak tud, kijön hozzánk Biára, de ő még dolgozik, így őt ritkábban látjuk most még. Majd ha letelik a 6 hét, jobban tudok mozogni én is, főleg ha jóidő lesz, akkor felpattanunka vonatra, és bemegyünk Pestre stb.. Apukám Almádiban lakik, igyekszünk legalább havonta 1x lemenni, de sajna van hogy csak 1,5-2 havonta jutunk el :(

Vicsok: jó hallani, hogy jól vagytok :) Csak így tovább :)

Velünk minden rendben, Bulcsi ugyan sírósabb, mint Rékus volt, de csak nappal sír, és akkor sem mindig :) Szépen fejlődik, már 4400 gramm :) Rékus tündéri, nagyon szereti őt szerencsére, semmi féltékenységet vagy hasonlót nem tapasztaltunk eddig :) Bezzeg majd ha már Bulcsikám nagyobb lesz és elveszi a játékokat....:) hihi

Jó, hogy írtátok a gesztenyét, Rékusnál anno totál nem jutott eszembe, de Bulcsúnál majd kipróbálom szerintem :) Ildi, próbáld a fagyasztottat, szerintem az is nagyon finom :)

Na, megyek, szép estét és nyugodt éjszakát Nektek!
pussz

Kép
Kép
agica123
 
 


Ja, Lamme, jobbulást Nektek!!! :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Ildi: Megmondom őszintén én nem néztem mi van egy ilyen gesztenyemasszában még a gesztenyén kívül, én a rendes gesztenyét főztem meg neki héjastól, majd mikor megfőtt, meghámoztam és összeturmixoltam vmivel, vagy lereszeltem, de ez utóbbi macerásabb. Egy próbálkozást azért szerintem megér, megnézni mi van a fagyasztott gesztenyében. Sokkal egyszerűbb vele dolgozni, és finom is! :)

Amúgy nekem sem jutott volna eszembe a gesztenye, ha a doktor nénink nem mondja, hogy meg lehet próbálni.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Mirelit gesztenyét pont egy héttel ezelőtt vásároltunk a Sparban. Gesztenye és nádcukor volt feltüntetve az összetevőknél.

Holnap céklával próbálkozunk. A sárgarépa nagyon ízlett Gabókámnak. Annyira édes, amikor a csipike-csőrike kis száját jó előre kinyitja a kanál láttán.:D Most a hétvégén meg is kérem a páromat, hogy fotózza le.

Ildi! És milyen mennyiséget eszik Lillus a főzelékekből? Én a nagyoknál konyhamérleg híján nem tudtam megmérni. Most Gábornál már mérem.(Van konyhai mérlegem. 8) ) Már én is várom a húsleveses vegyeszöldséget, de a só miatt még nem merem adni Gabókának. Pedig mennyire fincsi és nem kellene külön főzni a babának. De ezen ne múljon, hamarosan ennek is eljön az ideje! :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Kb. fél bébiételnyit, vagy ha mi csináljuk, kb. 60-70 g sütötökhöz egy kisebb krumpli és fél alma reszelve jár. Itt a környékünkön minden ekkora baba bevág 190-200 gr konzervet is, Lilla kb. ezt kétszerre enné meg. Nem aggódom, mert szépen fejlődik, de nem annyira nagy étkű. Bár ez sem igaz, mert naponta rengeteget szopizik, kb. 5-6x. Nekem is most lett konyhamérlegem 8)
Üdv mindenkinek, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Köszi a gesztenyetippket is, majd kiokoskodom mi legyen. Mi még a céklát nem próbáltuk, abból mindenképp biot szeretnék.
Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Most látom, hogy Lilla már 8 hónapos. Gratula a babának és a mamának! :D
Ildi! Ekkora mennyiséget már főétkezésre esznek meg a Lillával hasonló korú babák, nem? Én még csak az ízeket ismertetem Gáborral, a szopik száma nem változott. 5 x szopizik és mivel reggel mkét mellből eszik, így nem forszírozom már az este 10-1/2 11 körüli evést. 8-körül elalszik és reggel 7 körül ébred. Maximálisan elégedett vagyok az éjszakai pihenéssel. De persze ez főleg a fogacskák miatt még változhat a közeljövőben, vagy akár már ma este.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek, hogy gondoltatok ránk. Vivi már jobban van, a lázas állapot csak egy napig tartott szerencsére, így azóta újra a régi rosszcsont formáját hozza :D Most ugyan köhécsel, de a dokinő mondta is, hogy várhatóan az is elő fog jönni, úgyhogy talán még egy-két nap és lecseng teljesen ez a dolog. De most meg a párom lázasodott be :? Még jó, hogy Niki meg én talpon vagyunk :D

Csak nagyon felületesen olvastam át a hsz-eket, úgyhogy nem is reagálok semmire, bocsi :oops:

Majd lassan megpróbálok újra a régi gyakorisággal jönni :D

Ja, még annyit, hogy nem tudom hogy csináltuk, de Niki este 9-kor elalszik, az ágyában, egyedül, max. egy kicsit simizzük a mellkasát, és na jó, cumi azért bejátszik :oops: , és alszik reggel fél 8-8-ig, egy szopizással :D De nem akarom elkiabálni :D Remélem nem romlik vissza ez a dolog :D

Na megyek, el is teszem magam holnapra. Jó éjt mindenkinek!
lamme
 
 


Tücsi!

Hát végül is igen, nekünk és a velünk egykorúaknak már főétkezés lenne. Lilla is kb. 5-6x szopik, napközben váltott mellből, reggel és este mind a kettőből egyszerre. :oops: Szóval elég szopis baba, annak ellenére, hogy milyen nagy. Amíg bírjuk tejjel marad így, ha nem megy majd kénytelen lesz többet enni másból.

Elöször Lilla is keveset evett mindenből.
:D

Lamme, reméljük Vivi hamarosan teljesen rendbe jön, örülünk neki, hogy sokat javult.

üdv mindenkinek, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!
Megint jó régen voltam, bocsánat...
ANikó, jó hallani, hogy jól vagytok! Remélem azért tudjátok még növelni a tejcsit! Nekem szinte naponta tud változni a mennyiség attól függően hogy eszik Benedek. Tegnap pl. leállítani sem lehetett.. Reggel -este töb, mint 200gr, napközben is 150-ek. MEglepődve olvasom, hogy Lillu még 5-6 alkalommal szopizik és 8 hónapos. Benedek is 5ször eszik csak, remélem ez nem baj.

MTücsi, Gáborkád jó nagyokat alszik éjjel! És napközben is van azért pihi-szuszi? Mert az éjszakai 11 óra alvás téyleg nem semmi! BEnedekem most 8 órákat alszik, de csak 11 után fekszik le (és nap közben alszik még vagy 4-5 órát 2-3 részletben). Nagy vágyunk lenne ezt este 9re előrehozni, hoyg legyen nekünk is magánéletünk :oops: de gondolom még pici ahhoz, hogy akkor is reggelig aludjon, mert a kis gyomra még talán nem bírná ki. Nektek mikor állt be ez a rendszer?

Még valami: én még mindig két ciciből szoptatok.. :? szerintetek hogy álljak át váltottra, hogy elég is legyen neki?
VAgy ez nem gond?

Képzeljétek Benedek tegnap és tegnapelőtt is átfordult hasonfekvésből hanyatt! Elhúza a buci feje, nagyon édes volt és kezdi meglátni a kis kezeit - meg kell zabálni. És közben dumálgat!! Szerencsére a járókában is jól elvan általában.

Panndi, nálunk anyósék jönnek kb 2-3 hetente hétvégén fél napra, anyósom volt itt egyszer másfél hetet és most megint jön 4 napra. (Ők messze laknak) Anyukámék hetente kétszer kb. (ők közel laknak) És heti egyszer mi elmegyünk a férjemmel valahova (mozi, vacsi) ilyenkor vagy a húgom vagy anyukámék jönnek gyerekfelvigyázni. Ilyenkor meg is fürdetik, és egy kaja kimarad nekem, így üvegből vacsizik lefejt tejcsit. Szerintem ez nem baj ha megszokja, hogy néha mással eszik-alszik el.

Most nagyjából ennyi! NAgyon érdeklődve olvasom a hozzátápis témákat, hihetetlen, de Benedek is már csak 3 hónap és fog kapni :lol: pedig csak most született!

Puszi nektek! Igyekszem jönni!
Bea

Kép
nyulcsi
 
 


Zsófi csak négyszer eszik egy nap, úgyhogy szerintem az öt nem kevés :lol:
Vendég
 


Szerintem sem a szopik száma a döntő, lehet, hogy egy baba 4-5 alatt is megeszi a magáét és szépen fejlődik. :D
Lilla egy kis zabagép, ő nem mérvadó :D
Mi kezdetektől végig alusszuk az éjszakákat, nappal viszont szinte semmit nem alszik.
Lilla 8 körül fekszik. Nálunk a fektetés idejétől az ébredés nem függ, ha később, ha korábban megy Lillu aludni, akkor is átlag 6-kor kell. Szerintem szép lassan előre tudod hozni a lefekvés idejét Te is Bea!
:D
üdv mindenkinek, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Nyulcsi! Nem semmi, hogy Benedek ilyen jól átalussza az éjszakát.
Nálunk kezd egyre hosszabb lenni az éjszakai alvás, bár most ez a hülye szeles idő nem tett neki valami jót :cry:
Mi 8-kor fürdetünk, utána szopi és olyan 3/4 9-kor tesszük le Barnát. Ha nem alszik el a cicin, akkor kap jóéjt puszit, és szépen elaltatja magát. Nagyon jó fiú :lol:

Orrszívó: Ti hogyan fertőtlenítitek az orrszívót? Nekünk üveg van és nem merem kifőzni, nehogy elpattanjon. Valami fertőtlenítő szerbe kéne áztatni.
Ja, ma reggel avattuk fel :?

KépKép
kutyfül
 
 


Kutyfül: Én a nem kifőzhető, nem mikrós sterilizálható dolgokat Chicco sterilizáló folyadékban fertőtlenítem. Egy literes azt hiszem a kiszerelése, de nekünk olyan kevés kell, hogy ez még Vivi születéséről maradt meg, és még mindig 3/4-ig van :D Még jó, hogy 5 évig őrzi meg a minőségét, így kihasználja mindkét gyereket, és szerintem még maradni is fog megint :D
lamme
 
 


Sziasztok!

Nyulcsi Bea! Gáborkám már a megszületése után nagyon nyugodt, jó alvó baba volt. Én rosszat is sejtettem emiatt, azt hittem, hogy valami baj van vele. Betegségre, gyulladásra gondoltam, de a dr.nő megnyugtatott, hogy ez teljesen helyén való. Jóllakott és aludt, nézelődött, viszaaludt. Amikor éhes volt, akkor volt egy kis nyöszörgés és utána sírdogálás. Az éjszakai alvása pedig már pár hetes kora óta ilyen. A védőnéni is megijedt, amikor ezt elmeséltem neki. Talán mondanom sem kell, hogy mennyire féltem a bölcsőhaláltól. A tesók ugyanis éjjel menetrendszerint felkeltek enni sőt, Ádikám éjjel néha többször evett, mint nappal. Ez a nyugalom éppen ezért szokatlan volt számomra. De tényleg szerencsés, mert így van a párommal időnk egymásra -miután a nagyok is aludni mentek- és az alvási szokásaink is megmaradtak, egyhuzamban végigalusszuk az éjszakát. Napközben is alszik a manócskám több részletben is, összesen 2-3 órát.
Szopi: én kb. az 5.-6. héttől két mellből szoptatok.

Kutyfül Bea!
Én csak jó forró vízzel szoktam átmosni és kicsöpögtetem, megszárítom.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Lamme! Jobbulást, gyors gyógyulást a párodnak! Gondolom vigyázol, nehogy elkapjad Te is. Mit szedsz megelőzésre? Szerencsés, hogy Vivi ilyen gyorsan túljutott a betegségen. :D Erős a kis szervezete.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenkinek az aggódást! Szerdán megyünk kontrollra, de telefonban mondta a doki, h kitenyészett Andrisnál a Chlamidia, ami azért érdekes, mert nálam nem... :shock: Szóval jó kérdés, honnan szedte össze...

Lamme, gyógyuljatok meg gyorsan!!

Orrszívó - meleg vizzel átmosom minden szívás után, meg 3-4 naponta éjszakára domestosba rakom...lehet, h nem a legjobb megoldás :?

Éjszaka - múlt héten csütörtökön sikerült 10től 5ig aludni! De azóta sem...változó, h 1x vagy 2x kelünk, van amikor annyira kifárad a játékban, hogy fél8kor bealszik akkor tuti, h fél1 - 1 körül kelünk + 4-fél5kor... :? De tegnap is fél10kor aludt el (megevett 180 tápszert + cicizett is.. :shock: ) azt hittem, ezzel jól ki fogja húzni, de nem, 2kor keltünk... :?
Szóval nem tudom, mitől függ...

Mi még 7x eszünk 1 nap, és totál változó mennyit. Kicsit több tejem van, most kb 2/3 tejcsi és 1/3 tápszer egész napi megoszlás. Van, amikor elég neki a 2 cici (hjajj, régi szép idők, mikor még 1 is elég volt.... :roll: ) és csak nyammog a cumisüvegen (ez jó esteben is 80 körül lehet napközben), van amikor cska 30at eszik hozzá vagy 50et..de most rászoktam arra, hogy lefekvés előtt csak tápszer, és akkor viszonylag sokat eszik. És csak akkor fejem le, amikor már elaludt, mert még van amikor cicizik egyet..de ilyenkor nagyon kevés van...
Éjszaka viszont még 60at le tudok fejni evés után, meg reggel is, így van egy kis tartalék. Bele szoktam keverni a tápszerbe

Nagyszülők - anyuék 230 km-re, anyósék 160ra...Anyu 2x volt, anyós egyszer sem... :roll: mi viszont voltunk már náluk, dde most nem mozdulunk ki egy darabig még tuti! Anyu kicsit meg van fázva, már jönne, de mondtam, h addig ne jöjjön, mig meg nem gyógyult..

Viszont sógornőm nagyon rendes volt, bejött hozzánk Őrbottyánból, a férjére hagyta a kisfiát (1éves) és apával együtt vigyáztak Andrisra,én meg elmentem bevásárolni :) szóval végre ki tudtam mozdulni..

Valamit még írni akartam, de nem tudom, mit.. :roll:

Ja, mi még messze vagyunk a szilárd kajáktól...de majd zaklatlak benneteket, amikor aktuális lesz, ha szabad :roll:

Mikor kezdtetek mást is adni? 4 hónaposan egy kis gyümölcs??

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Vicsok!
Mi 6 hónaposan ettünk gyümit először, de sok ismerősöm adta 4 hónaptól. Ezt neked kell látni. Én mondjuk inkább adnám tápi helyett, de ha anyatejjel bírjátok szerintem várj kicsit még... de ez csak az én véleményem. :D Én még adnék egy kis időt magatoknak, hátha rákap Andris teljes gőzzel a cicire. :D Drukkolunk nagyon, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Köszönöm a válaszokat orrszívó témában! :wink:

Vicsok! Örülök, hogy minden ok! Az nagyon jó, hogy 2/3 tejcsi van! Nálunk is hasonlóak az éjszakák, mint amit Te írtál.

Lamme! Mi sem kaptuk el apától pedig nagyon beteg volt. Remélem Ti is megússzátok!

Hozzátápi: Milyen érdekes, hogy hogyan változik a szemlélet. Beszélgettem egyik barátom anyukájával és kérdezte, hogy adok-e már Barnusnak almát, vagy valami mást. Mondtam, hogy nem. Mondta, hogy ő a fiának ennyi idős korában már adta a gyümölcsöket, akkor az volt a szokás. Lehet mire unokáink lesznek megint visszafordul :lol:

KépKép
kutyfül
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: