Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Még én is tartozom egy képpel. Remélem holnap sikerül feltenni... :)

Ágica: Én ugyan nem Veszprémben, hanem egy kicsit messzebb, Erdélyben születtem, de már szinte húsz éve élünk Veszprém környékén. Itt nőttem fel, úgyhogy a szívemhez nőtt nagyon! Veszprémbe jártam gimibe, Veszprémhez, Füredhez köt egy csomó szép emlék. Remélem még lesz rá lehetőségünk ott élni...
Pesten már lassan 7 éve vagyok (egyetem, munka), de soha nem fogom megszeretni. Babával meg pláne nem...Borzasztó a közlekedés...stb. Füreden ha jó idő volt, fogtam magm és Zsófit és lesétáltunk a Balaton partra. Hát itt nem sok felé lehet elmenni sétálni...Max Margit-sziget, de azt meg egyedül, hét közben nem vállalom be. Úgyhogy kicsit bezárva érzem magam, mióta fenn vagyunk... :cry:

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Hali!

Bea!
Aranyos vagy, köszönöm. :D Igen, Ádikámmal vagyok a képen, pocakomban pedig Gabókám van (eredeti csomagolásban :lol:).

Lilly!
Már nincsen annyira hideg! :wink:

Én is írtam a lakóhelyünkről, de a párom felhívta a figyelmemet, hogy rajtunk kívül még sokan olvashatják ezt a topikot, sajnos hátsó szándékkal is. Könnyen beazonosíthatóak az adataink és nagyon hamar vissza is élhetnek a gyanútlanságunkkal. Ezért kitöröltem az erre vonatkozó írásomat. Sajnos igaza van, óvatosnak kell lenni. :roll:

Nagyon jó ötletnek tartom én is a fotókat. És Lamme! Nem értem, hogy miért írtad "azt" korábban magadról. Nagyon szépek vagytok mketten!

Jó éjszakát, szép álmokat kívánok mindenkinek! :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Eperke: tökéletesen megértelek, ugyanígy éreztem én is, mikor feljöttem Pestre. Sosem tudtam megszeretni (persze vannak dolgok, amik tök jók itt, de különben...) Szerencsére nyáron kiköltöztünk Biatorbágyra, hát itt egészen más :):) Remélem, sosem kell visszamennünk a városba :) Hol születtél Erdélyben? Nekünk Énlaka a törzshelyünk :) És melyik gimibe jártál, de főleg melyik ált.iskbe?
MI különben évekig Nemesvámoson is laktunk, az összes gyermekkori emlékem oda fűz, nagyon gondtalan évek voltak, egész nap kint játszottunk az utcabeliekkel. Remélem, Rékus és Bulcsi, na meg a következők is így fognak felnőni itt Bián :)
Tudom, nagyon megváltozott a világ, de itt vidéken azért maradt valami a régi értékekből, és nem csak a MInimax meg a számítógép előtt ülnek a gyerkőcök :(

Különben mondom, továbbra is áll az ajánlat, hogy lehetnek majd nálunk babás partik, ha megjön a jó idő :) Legalább nem vagyunk egyedül hétközben, mikor a kenyérkeresők húzzák az igát :)
És a Manóknak is tök jó, ha friss levegőn és gyerektársaságban vannak :)

Tücsi: igaza van párodnak, az én párom ugyanilyen véleményen van! Jól le is tolt, hogy beírtam, hogy Bián lakunk...azért remélem, hogy a rossz szándékúak most másfelé vannak :)

Kép
Kép
agica123
 
 

 
 

Sziasztok :)

Túléltem a vizsgát, hááát, majd meglátjuk...

Mi is laktunk Pesten öt évig, nem volt rossz, de mindketten vidékiek vagyunk, alig vártuk, hogy kiköltözzünk :)
Vendég
 


Ágica: Erdélyben Sepsiszentgyörgyön születtem, de édesanyám székelyudvarhelyi, így oda is szoktunk menni minden évben. Énlakára már mi is régóta készülünk kimenni Udvarhelyről, de az útviszonyok miatt eddig nem mertünk belevágni. Lehet, hogy feleslegesen izgultunk emiatt :?:
Általános iskolába nem Veszprémbe jártam, hanem Nagyvázsonyba. Gimibe pedig a Lovassyba.

Én is meghoztam a képet. Most csak ezt a kivágottat talátam hirtelen, ami újabb (karácsonyi) Remélem sikerül feltenni. Kép Első Karácsony Zsófival

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Ágica! Köszönjük az ajánlatot a babás-partyra!! Én benne vagyok és szerintem Barnus is jól érezné magát :lol:

Panndi! Írásbeli vizsga volt?

KépKép
kutyfül
 
 


Jó reggelt :)

Igen, írásbeli, szóval várom az eredményt, de nagy reményeket nem fűzök a dologhoz :(
Vendég
 


Jó reggelt Lányok :)
A koránkelési versenyt tuti mi nyertük ma :) Bulcsi 4.45-kor, Rékus 5.10-kor :) De a napsütés mindenért kárpótol! :)

panndi: nagyon drukkolunk a sikerhez :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Ágica: nem semmi ez a jókedv ilyen korai keléssel... :? Réka is produkál még ilyeneket???
És köszi a meghívást, valóban szervezhetünk egy találkát, én még viszonylag a közeledben is vagyok... :lol:

Eperke: jó a fotó, mintha ismerős lennél vhonnan.... :wink:


Ezen már én is gondolkodtam, hogy talán nem kellett volna ennyi mindent magamról megadni (pl. nekem eszembe sem jutott, hogy kamu névvel jöjjek, mint pl. Eperke... :) Remélem ide már a kutya sem látogat rajtunk kívül. Nincs is már kismamánk sem, ugye... :?
Vendég
 


ja, a vidéki hétvége jól sikerült! Nem is kellett csinálnom semmit Botival, csak etetni és pelenkázni. Szórakoztatást és altatást (persze kézben :? ) a család vállalta.. :lol: AZ együtt alvás viszont rémes, hát ehhez hozzá kell szokni, mert külön szoba sehol sem lesz majd később sem...
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem a topik alapján senkit nem fognak zaklatni, minket sem, bízzunk benne...

Nagyon fáj a torkom, elég beteg vagyok. Délután muszáj lesz valami homeo gyogyikat tankolni a gyógyszertárban, apa nem hajlandó egyedül beszerezni, azt mondta ő nem ért hozzá.
Remélem Picur nem kapja el.

Panndi, mikor lesz eredménye a vizsgának?

Üdv mindenkinek, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi: el is felejtettem írni, hogy Lillu szeme mennyire a Tiéd!!! hihetetlen... le fogja venni a pasikat a lábukról :lol: :lol:
Nálunk még nincs végleges szemszín.... :?
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Szerintem az, hogy a kórházban minden adatunkat elkérték a babás promóciós kezdőcsomag ellenében, sokkal veszélyesebb volt, mint hogy itt kiderül, ki melyik településen, lakik, és hogy néz ki. Én nemigen tudom elképzelni mi történhet... Betörnek hozzám tápszert lopni? Vagy a lefejt anyatejet? Mert per pillanat az a legnagyobb tárgyi érték a lakásunkban! :D

Na, tegnap úgy kiborultam, mint a bili. A fél délutánt végigzokogtam. Eszter ugyanis megmakacsolta magát, és nem hajlandó szoni. Egyáltalán nem. Ugye már 10 napja csak erőltetem a dolgot, de tegnap akkora hisztit levágott, hogy most már a birkatürelmű férjem is azt mondta, ne kínozzam tovább... :cry: De a legrosszabb az volt, hogy a tejleadó reflexem se indult be. Teljesen bepánikoltam, hogy elapadt a tejem. Hiába mondogattam, hogy de olyan nincs, hogy 4 órája még van, utána meg nincs... Elmentünk sétálni, kicsit lenyugodtam a jó levegőn a Duna-parton, láttunk egy csodálatos naplementét, és otthon imét megpróbálkoztam a fejéssel...és szerencsére sikerült. Úgyhogy most már naponta 5x fejem a tejet a kis szarosnak.

Ágica, megnéztem a fotóalbumot. Olyan gyönyörű ez a kislány! Persze a legjobb képek az "apa vicces képet vág" sorozatból valók... :lol: Köszönjük a meghívást Biatorbágyra!

Nem tudom, mi van, de Eszti nagyon nyugtalanul alszik mostanában. Lehet, hogy a foga? Vagy a front? Ma vagy holnap oltásra is el kell vinnem, jaj de utálom!

A rokonokkal nekem is az a bajom, hogy le nem teszik Esztert, hurcibálják egyfolytában. Hiába mondom hogy nem kéne rászoktatni, mert itthon egész nap egyedül ezt nem tudom abszolválni vele.

Szombaton itt voltak anyósomék, és ebéd után anyósom megkérdezte, hogy nem adok almát a gyereknek? Néztem nagy szemekkel, hogy nem korai az még? Nem, jött a válasz, ő hozott nekem egy könyvet a babák táplálásáról, és abban az van, hogy már 3 hetes kortól a babának szüksége van gyümölcsre. Hát a könyv (mit könyv?! Az opus!!!) címe "Mit egyen a gyerek?, a kiadás éve 1976... Továbbá olyan okosságok is vannak benne, hogy éjel semmi szín alatt ne etessük meg az úsjszülötte, ha sír, adjunk neki orosz teát, néhány nap alatt megszokja. Azt azérthozzáteszi a könyv, hogy "természetesen vannak kitartóbb babák is". Na ja. Vagy csak egyszerűen éhesebbek. a könyv szerint a szoptatós anyának naponta minimum 1 liter tejet kell elfogyasztania. Hát, jól szórakozom a művön.

Babett, asszem én sem tudnék Esztivel egy szobában aludni. Mindketten nagyon érzékenyek vagyunk a zajokra, és mindketten forgolódunk ezerrel.

Ildi, neked meg jobbulást, te szegény!

Kép
waterlilly
 
 


Ildi: 10 napon belül lesz eredmény, dehát... :(

Lilly: nálunk is vannak hasonló dolgok, ne aggódj, de mindig elmondom ilyenkor, hogy nem, kenyeret és mézet még nem eszik, és még nem fog itt aludni egy jó darabig nélkülünk :lol:
Ez van ;)

Bár Zsófi már kóstolgat, meg inni nem lehet, ha ott van, nyúl mindkét kezével a pohár után, olyan édes :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

A zaklatás témával egyetértek Lillyvel, sokszor sokkal veszélyesebb dolgokhoz is szemrebbenés nélkül adjuk a nevünket. Én amúgy is nagyobbakat csalódtam ismerősökben (osztálytársam szervezett anno betörést hozzánk vagy ismerős fiú kezdett el zaklatni). :( Mi is itthon ülünk a nap 99%-ban kert, utca ilyen helyeken vagyunk, max. Vacak kajáját viszik el a teraszról remélem. Úgyis olyan gyáva macska, hogy szó nélkül odaadja.

A legnagyobb visszaélés amit ismerek, egyik ismerősömnek az anyósa mindig a szemére hányta miket írkál a blogjába és ezután a csaj lezárta. Az enyimet anyósom is olvashatja. :D, amit itt a hozzászólásokban leírok mondjuk panaszként, én azt szemébe is vállalom. Amúgy nekem szerencsém van, mert jól kijövök a férjem szüleivel.

Mi is külön szobában alszunk és szerintem így jó. :D

Lilly mi nagyon drukkolunk a fejéshez. Anyunak meséltem, hogy mennyit kínlódsz, szerinte simán kitudod tovább is húzni, mint ő annak idején. :D Eszti kis makacs, én is ilyen voltam. :oops: Szerencsémre Lilla ezt nem örökölte. Nincs okos ötletem, mit lehetne csinálni. Szerintem én még lehet napközben nyugis körülméynek között, kettesben próbálkoznék. Mi is ilyenkor hozzuk helyre/ pótoljuk a hétvégi nyüzsi miatti károkat.

Alma vagy nem alma. 1976 kontra 2008 kérdéshez. Nekem is megvannak az 1979/80-as babakönyvek, amiket anyu akkor vásárolt, amikor születtem. Én kiolvastam mindegyiket, mert vannak idejét nem múló, okos ötletek. A táplálási rész azonban a mai elvek szerint horrorisztikus. Gyümipürét hat hetes kortól javasolják pl. :shock: Megkérdeztem anyut, ő nekik így is kellett csinálni. Én augusztusi lévén az almát, a májusi tesóm a meggyet tolta ezerrel hat hetesen. :shock: :shock: :shock: A feles tejről meg ezekről persze ne is beszéljünk. Tegnap Lillunak is fel lett ajánlva, meg kis narancs, persze nem kértük. :wink: Én nagyon szigorú táplálási elveket követek, a férjem sokkal lazább lenne, de ilyeneken még ő is kiakad és nem engedi, így nekem se kell szólni. :D Magamba meg mosolygok és megbocsátok, hiszen a régi könyvek tényleg ezt írták.

Mondjuk nálunk anyu vette az adást, hogy ma más elvek vannak. Mi azon szoktunk mosolyogni, hogy még ma is milyen eltérő ajánlások vannak. Anyu legalább támogat ebben a bio/gluténmentes egyéb nyavalyáimban.

Lilly! Szerintem az anyatejjel minél tovább húzod, annál jobb Esztinek. Az almát meg majd meglátod mikor adod neki, de fontos, hogy Te biztos legyél magadba. Én várnék még kicsit. De ez egy magánvélemény.
Köszi a jobbulást. Okos régi könyvek szerint pl. betegen sem lehet szoptatni, tehát nekünk most annyi lenne.
:D

Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Babett! köszi a bókót, nálunk mindenki kékszemű, úgyhogy nem lepődtünk meg nagyon, hogy Lilla szeme a kórház után folyamatosan világosodott.

Mi nickünk is a névből származik, én nem is gondoltam, hogy ebből baj lehet.

Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Babett: :wink:

Hozzátáplálás: Az elején nekem is volt nézeteltérésem a nagyszülőkkel ezen a téren. De aztán belátták, hogy nem akarok rosszat Zsófinak azzal, hogy óvatosabb vagyok, és nem 3 hónaposan, hanem 4-5 hónaposan adok először reszelt almát neki, és azt is babapiskóta nélkül. Még néha-néha próbálkoznak, de ha azt mondom, hogy ezt még nem, akkor elfogadják. Bár Zsófi lassan mindenevő, mostanában csak azt hajlandó enni, amit mi is eszünk. Persze tojás fehérjét, mézet és hasonlókat még nem adok neki, de a joghurtot nagyon szereti. :)

Ildi: Jobbulást!

Ágica: Köszönjüka meghívást! Szerintem is jó ötlet a találka. Zsófinak is biztos nagyon tetszene, mert imádja a gyerekeket. :) Nekünk itt a közelben pedig nem nagyon van gyerekes ismerős.

Nick: Én nem szívesen adom meg a neten, nyilvános oldalakon a rendes nevemet. Bár még személyesen nem találkoztam visszaéléssel, de annyi mindent hall az ember...

Hoztam egy képet, ami tegnap készült.

Kép Zsófi 10 hónapos!

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


És Nálatok nem akarnak a nagyszülők már nagyon vigyázni a gyerekre? Mármint hogy a baba legyen rájuk bízva?

Mi ugye gyorsan akarunk kistesót, ebből kifolyólag még jó darabig nem fog ott aludni Zsófi sehol nélkülünk, szerintem ebből még lesz nézeteltérés...
Vendég
 


Panndi: De, nagyon szeretnének vigyázni rá! Több napra azért még mi sem hagytuk ott egyedül. De már néhányszor volt olyan, hogy valamelyik nagyi vigyázott rá egy teljes nap. Például mikor költözködtünk Pestre, akkor reggel feljöttünk pakolni, takarítani, Zsófi pedig otthon maradt a nagymamával. Estére pedig mentünk mi is haza hozzá. Vagy szilveszter este megfürdettük, szopizott, aztán ott hagytuk nagyiéknál, mi meg elmentünk szilveszterezni. De ennél hosszabb ideig még nem volt távol tőlünk.
Nyáron lehet majd kipróbáljuk 1-2 nap erejéig, mert anyuék pedagógusok, így otthon vannak a nyári szünet alatt. Zsófi jól el van velük, és neki is jobb a Balcsin, mint Pesten.
Nálunk is várják már a kistesót, mert akkor mindkét helyre jutna unoka. Én is alig várom, hogy mégegyszer átélhessem ezt a csodát. De ha az eszemre hallgatok, akkor várnék még vele. Lehet, hogy a szívem fog győzni :)

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Panndi! Nagy drukk a vizsgához! Lesz még más vizsga is mostanában?

Lilly! Részvétem a macskák miatt! :wink: Nálunk nem kelnek hajnalban, sőt ha én délig nem kelek fel, akkor ők sem. Viszont este szápen megvárják, hogy lefeküdjünk, minden elcsendesedjen és aztán ezerrel elkezdenek játszani/őrjöngeni...Katasztrófa :twisted:
Mit csinál Eszter, mikor szopizni kéne?


Babett! Örülök, hogy jól sikerült a hétvége!

Barnus is a barátnőnnél volt tegnap pár órára. és fel sem tűnt neki, hogy nincsennek ott a szülei :? Marha jól elvolt.
A nagyszülőkkel nekem is az a bajom, hogy állandóan a kezükben van a gyerek. Már mondtam a páromnak, hogy szóljon nekik. Anyámnak szerencsére nem kell mondani.

Ildi! Jobbulást, remélem nem azt a hülye vírust kaptad el!!!

Zaklatás: Én is sokat gondolkodtam azon, amit Tücsi írt, tényleg jobb vigyázni. De pl. az iwiw-en annyi ember összes adata ott van, hogy ha valaki vissza akar élni vele, nem kell ilyen fórumokban keresgélni. Legalábbis remélem! :oops:

KépKép
kutyfül
 
 


Ja, Eperke akartam még írni, hogy nagyon jó ez a kép Zsófival. Szépek vagytok!

KépKép
kutyfül
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki, egy megfázással sikerül átvészelni a dolgot. Már csak azon izgulok Lilcsu ne kapja el.

Mi 2-3 órára sokszor odaadjuk a nagyszülőknek Lillát. Általában be is tartják, amit kérünk. Utána meg megyünk érte, mert Lilla ideges lesz, ha üres a hasa. Enni nem szoktak adni neki. :D Vész esetére mindig hagyunk valami bébikajcsit. Mi nyáron tervezzük több napra odaadni Kicsit, kíváncsi vagyok elmarad-e.

Szerintem, ha kicsit otthagyjátok, akkor megelégszenek Vele és leszállnak rólatok. Végül is minket is felneveltek. Amúgy Lilla sokszor kiköveteli, hogy lerakják és hagyják végre kicsit játszani magában.

Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Na jó, de ők éjszakára szeretnék... :?

kutyfül: Háát, ha ez a vizsgám nem sikerült, akkor lesz még, ugyanez :( De más egyelőre nincs :)
Vendég
 


Ja, meg a másik, hogy persze, minket is felneveltek, az rendben van, meg első unoka, értem én a lelkesedést, de mi is lelkesek vagyunk, nekünk meg első gyerek :) És én éjszakára még nagyon nem akarom máshol hagyni...
Vendég
 


Húú Csajok, jó sokat írtatok :)

nagyszülők téma: nálunk Rékus sokat van nagyszülőkkel, de mondjuk ő már 20 hónapos múlt ugye :) De egész éjjelre még ő sem volt nélkülünk. Csak úgy, hogy letettük és valamikor érkeztünk az éjszaka folyamán. Ugyanígy voltam én is Panndi, első baba, meg különben is, magamnak szültem (magunknak) nem a nagyszülőknek :) mármint nem közvetlenül, szóval értitek...:) A beleszólásba mázlim van, anyuval sokmindent egyformán gondolunk, anyósom pedig tiszteletben tartja a dolgaimat :) A dugi nasik meg normálisak, a nagyszülő feladata a kényeztetés (feltéve ha nem nonstop vele van a gyerkőc) :) Nálunk inkább az anyai nagyi dumál hüleségeket, de neki megbocsátom, Ő már 83 :)

Ildi: jobbulást :)

Lilly: a kórházban nem lettél volna köteles megadni az adataidat!! Nem olvastad el rendesen a papírt? Nem kötelezhetnek adatszolgáltatásra, csak aláírást kértek, hogy átvetted a csomagot. Én pl. csak a nevem írtam oda meg Bulcsi születési adatait, és alászignóztam, semmi mást nem írtam oda, pont azok miatt, amikről beszéltünk :)
Köszi a bókokat, majd igyekszünk frissíteni, mert ezek ugye elég régi képek Rékusról, Bulcsi meg fent sincs :(
A meghívás meg nagyon szívesen, én is utálok egyedül lenni, a Manók meg biztos jól ellesznek :) Majd kibökünk egy szép napot, amikor jóidő lesz, és senki sem beteg, az udvaron és a teraszon mégiscsak jobb :) Bár ha hosszú lesz a tél, akkor lehet, hogy nem várunk tavaszig, végülis bent is el lehet lenni :)

Eperke: cuki ez a kép nagyon :)

Babett: az együttalvást én sem bírom, ezzel nem vagy egyedül :) Anyósoméknál együtt aludtunk szülés előtt 2,5 hétig :( Ráadásul Rékus beteg volt, és egy 80 éves vén alkesz is megirigyellte volna a horkolását :(
A koránkelés eddig nem okoz gondot, egyébként Rékus azért ilyeneket nem sűrűn csinál, hála Istennek :) A fél 7-et általában kivárja :)

Csajok, TELIHOLD van, no para, ha hisztisek a törpék :) Amúgy gyönyörű, nálunk bevilágítja az egész teraszt, azt hittem, égve hagytam a villanyt :)

Na, eléggé szómenést kaptam, elbúcsúzom, jóéjt Mindenkinek :)
Pusszanat

Kép
Kép
agica123
 
 


Ágica! Ma Barnus elég nyűgős volt, most is nyökög. Akkor a telihold, meg gondolom ez a hirtelen jött meleg, na meg a hideg, ami jön megtette a magáét.... :?

KépKép
kutyfül
 
 


Botit szerencsére nem hatotta meg a telihold. Ma voltunk első barátnőlátogatóban kettesben a Fiacskámmal autóval, egészen 11-17 óráig..szóval 2 kajcsi is volt benne. Nagyon jól sikerült, séta, dumcsizás-pletyizés, és szoptatás! :lol: Lett is estére egy csomó tejem, ajánlom Nektek is a hasonló felüdítő programokat! Jó volt kimozdulni a 4 fal közül végre!

Holnap jön fel Anuykám 3 napra, hát szerencsére ő nem osztja az "észt", sőt inkább a másik véglet. Azt mondja, ő már nem is emlékszik- mit hogy kellett annak idején...szóval én nem hallom a 70-es évek elveit :lol:
Nálunk egyenlőre nincsen nagyszülői rontás, majd nyáron lesz, akkor leszönk nagyon sokat a Balcsin. Azt hiszem akkor már majd megírom szóban a "házirendet", ami a "Boti-nevelést" szabályozza. :lol:

Szerintem is egyébként ezerszer veszélyesebb lehetne az iwiw, ha már itt tartunk... :?
Vendég
 


Botika, amikor jókedvű...


Kép
Vendég
 


babett: Boti nagyon szép :D
Ágica: megnyugtattál :) Tudom ám, hogy előbb-utóbb ott fog aludni, de inkább utóbb :lol:

Mi voltunk Zsófival kettesben vásárolni, DM meg bababolt, jó volt :)
Meg is tankoltunk, és míg tankoltam, végig beszéltem hozzá meg énekeltem neki (ő a kocsiban volt, de hát nem láthatták az emberek), és azon gondolkodtam, milyen vicces lehetek, hogy ott állok, pofákat vágok és énekelek :lol:
Vendég
 


Jaaa, és Ágica, boldog névnapot! :)
Vendég
 


Szisztok!

Eperke! Nagyon szépek vagytok!!!! :D

Babett! Ez a most 2 hónapos 2 hetes és 6 napos fiatalemberkéd édes kis vidám legényke. :D

Lilly! Korábban én is úgy gondoltam, hogy ugyan tőlünk mit tudnának elvinni a hivatlan vendégek? Kiderült, hogy olyan dolgok, mint videómagnó, fényképezőgép, gyerekjátékok és nyakláncok, de a szobai hőmérő is kelendő dolognak számít. Még akkor is, ha nem egy új darab volt, újból beszerezni kiadás, költség. A megrongált nyílászáróról nem is beszélve. És a biztosító sem az újkori árat fizeti ki a legtöbb esetben. Szóval nagyon bosszantó tud lenni egy ilyen esemény. Éppen ezét jobb megelőzni a bajt.

Ágica
!!!!!! Boldog névnapot kívánok! :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Ágica így utólag mi is csatlakozunk a névnap köszöntők táborába!

Babett! Boti nagyon szép kis gyerek! :D Mi is szoktunk ilyen barátnő programokat beiktatni. :D

Panndi! Az éjszakákkal egyetértek, én se szívesen hagynám ott még most sem Lillut egész éjszakára. Nálunk anyu legtöbbet a karácsonyi parti idején vigyázott rá éjszaka, de azt is itt nálunk és csak 5 óra volt, esti szopi után.

Üdv mindenkinek, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Én nem hiszem, hogy a betörők innen választanának célpontot maguknak, elég ha elmennek a Rózsadombra. És az alapján, hogy melyik városban lakom, meg pláne nem. Na és nem is egy "Audim vagy Porschem van" című topikba írogatunk... :lol:
Vendég
 


Halihó :)
Köszi a jókívánságokat :)
Babett, Boti nagyon cuki :)
Nálunk Bulcsi még csak álmában mosolyog egy kiadós szopi után, de akkor van olyan hangosan röhög :) Azt nagyon bírom :)

Látjátok, nem kell félni a kimozdulástól, a babák tényleg sokmindent bírnak, és ha Te nyugodt és kiegyensúlyozott vagy, akkor ők is azok :)
A tegnapi tavaszban én bizony Bulcsival együtt mentem ki :) 1,5 órát sétáltunk, és szuper volt :)
Kár, hogy ma már ez nem megy :(

Kép
Kép
agica123
 
 


Sziasztok!

Kicsit elvesztem, de itt vagyok újra :D

Ágica: Nem tudom merre van Biatorbágy, de utánanézek, és ha bevállalható nekem is, akkor csatlakozom a többiekhez, és köszönjük a meghívást :D Mi is kiélveztük tegnap a jóidőt, lementünk a játszótérre, Vivi nagyon élvezte :D

Babett: Boti nagyon cuki :wink:

Közben nekünk volt egy brutális éjszakánk szombatról vasárnapra, kb. három órát aludtam, azt is millióegy részletben, szóval mosott sz.r voltam vasárnap. Niki végre megint alszik napközben is néhány órát, úgyhogy alakul a dolog. A hasfájása hol erősebb, hol elviselhetőbb, remélem hamarosan túl lesz már rajta. Viszont pár napja tudjátok mit csinál? Amikor bukik, akkor az orrán is jön a tej vissza :o Olyan, hogy szopi közben egy-egy csepp tej jön az orrán, az egy dolog, de hogy visszafele is :o

Na mennem kell, szép napot mindenkinek!
lamme
 
 


Babett! Nagyon édes Boti ezen a képen!


Lamme! Barnusnak is volt párszor, hogy jött vissza az orrán a cucc. :?

Barnus olyan rosszul, nyugtalanul aludt és ma is olyan nyűgös. Néha-néha olyan panszosan felsír. Ilyet még nem csinált, nem tudom mi lehet a baja. És tegnap meg ma reggel is kicsit nyálkás volt a kakija. Lehet, hogy van valami baja?

KépKép
kutyfül
 
 


Lamme!

Lilla orrán is folyt vissza néha a tejcsi, amikor nagyon bezabált.

Mostanában meg zsugori lett a kisasszony. Amikor visszajön a tejcsi, mindent megtesz, hogy visszatartsa, aztán újra elszopogatja. Kis kérődző baba lett. :lol: :lol: :lol:

Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Lamme: naná, hogy Ti is jöttök :)
És ne aggódj, Bulcsinak folyamatosan jön az orrából is, annyira mohó :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Biatorbágyból valószínű mi kimaradunk, messze van :(
Vendég
 


Majd úgy találjuk ki a találkozót Panndi, hogy mindenkinek jó legyen :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Babett olvastam, hogy te úgy tudod van a Westendben babaszoba. Valami közelebbit nem tudsz róla? Melyik szinten és milyen? Valószínű holnap meg kell látogatnom, mert behívtak a munkahelyemre papírt aláírni amit nem lehet postázni :evil: . Ezért rángassam szegény gyerkőcöt.

tn_zsuzsi te a Kisfalvi dokihoz jártál ugye? A magánrendelésére?

Máténak jön a második foga. Ma meg tegnap álomkóros a kis drága :D . Képet még sajna nem sikerült feltennem, mert a párom segítsége kéne, de eléggé el van havazva. Mindenkinek nagyon édes babája van! Nekem Andris akkor aludt először a nagyiéknál amikor én szülni mentem a kórházba. Ekkor 27 hónapos volt. Napközben mindkét nagyi vigyázott már rá, volt, hogy egész nap, de az alvás mindig itthon volt.

Szép napot mindenkinek! Melinda

Kép
Kép
m.krikko
 
 


Szerintetek teát készítsek neki a holnapi útra? Még soha nem ivott, de mi van ha a vonaton megszomjazik? Lehet, hogy el sem fogadná. Lehet, hogy berakom és legfeljebb megiszom én ha neki nem kell. :roll:

Kép
Kép
m.krikko
 
 


krikko: én nem voltam még a westendes babamama szobában, de azt hiszem azt mondták, hogy a legfelső szinten van a mozis végén. Talán a mozi felett.... :? passz, kérdezd meg az információnál, vagy lehet, hogy a neten is megtalálod a térképet!

szerintem ha eddig nem ivott teát, akkor most minek kellene neki...??

panndi: Nektek miért van messze Biat.?
Vendég
 


Sziasztok!!
Nagyon lemaradtam, de most visszaolvastam, megint olyan érdekes témák voltak!!
Köszi a tippet az altatással!!
Lilly, Te hogy érted el, hogy Esztella Főhercegnő 10-11 órákat alszik? És utána napközben alszik még? Én azért nem merem 11-nél korábbra húzni a lefekvést, mert akkor 7 előtt van kelés... Talán, ha többet mozog majd jobban elfárad, nem?

NAgyon szépek vagytok a képeken!!! Én is szeretnék felrakni, csak nem tudom, hogy kell 600*600asra kicsinyíteni..10mgpx-es a gépem sajna. Van valakinek ötlete?

Kutyfül, Te kérdezted, hoyg Benedek meddig volt sárga? Hááát, kb 3 hétig, de a szemén még most is látszik....épp mondta a dokinéni a 2 hónapos oltáson.

Utazás: én azért nem merek vele anyósékhoz menni, mert 250 km. Az egy nap oda-vissza nagyon egészségtelen lenne a gerincének a hordozóban nem? Ottaludni meg azért nem merek, mert olyan szép beállt napirendünk van, hogy félnék, hogy felbolygatjuk... Új hely , új viszonyok... Szóval.. még várunk (első gyerek, tudjátok :lol: )

Zaklatás téma: Engem most az a srác zaklat akivel 8 éve szakítottam 8 év együttjárás után... Eddig semmi baja nem volt, és most meg olyan ocsmány, hogy hánynom kell tőle...sememnnyire nem hiányzott ez az életemből...dehát neki nem sikerült az élet.....úgyhogy inkább szánom, de akkor is olyan goromba :( És még az interneten kitett adataimra se volt szüksége...nyomja iwiw-en, e-mailben, telefonon...

Egyébként mi jól vagyunk, de ahogy olvasom a hétvégén a telihold miatt nem aludt a Drágám napközben 40 percnél hosszabban... NAgyon rossz 2 nap volt, de akkor ez is közrejátszott..
Sok puszit küldök mindenkinek, tartozok a képpel és igyekszem gyakrabban jönni.


Puszi mindenkinek,Bea

Kép
nyulcsi
 
 


babett: Mert innen Dunakesziről Biatorbágy egy óra kb kocsival :?
Vendég
 


A Westendben a legfelső szinten van a babszoba, nagyon kultúrált, én már voltam ott Rékussal! Lifttel lehet csak felmenni, azt hiszem, de lehet, hogy lépcsőn is??....nemtom már :oops: De külön helyiség, más nem megy oda :) Szal nem a klotyó mellett van, vagy ilyesmi :)

Panndi: tudom, Dunakeszi nincs olyan közel, de azért remélem, ha oda kerülünk, mégis eljössz! Max. jöttök egész napra, kiságyunk van l1 plusszban, plussz utazókiságy, plussz 2 járóka :) Kaja is van, hely is van, szóval nyugodtan :) A távolság ne tartson vissza :)

Nyulcsi:
ha Te nyugodt vagy és nem parázol a 250 km, meg a többi miatt, akkor ugyanolyan lesz a napotok, mintha itthon lennétek, hidd el :) Főleg, ha a nagyi tehermentesít kicsit, és tudsz pihenni napközben is :)

Kép
Kép
agica123
 
 


nyulcsi írta:Sziasztok!!
Nagyon lemaradtam, de most visszaolvastam, megint olyan érdekes témák voltak!!
Köszi a tippet az altatással!!
Lilly, Te hogy érted el, hogy Esztella Főhercegnő 10-11 órákat alszik? És utána napközben alszik még? Én azért nem merem 11-nél korábbra húzni a lefekvést, mert akkor 7 előtt van kelés... Talán, ha többet mozog majd jobban elfárad, nem?

Bea


Szia Bea!
Ja, alszik, nappal is, délelőtt 2-3 órát, délután megint 2-t, és még kora este is egyet. :shock: Nagyon jó baba lett! A "titok": jól kell lakatni. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy amióta tápszert is kap, azóta ilyen kieiegyensúlyozott. Talán nem volt elég tápláló tejem, a tápszer meg nehezebben szívódik fel, tovább van telítettség-érzés a pociban. Plusz következetesen kialakítottuk nála a suttogós napirendet már az első itthoni naptól kezdve törekedtünk rá (most már azt mondom, feleslegesen,jobb és eredményesebb 1 hónpapos korban elkezdeni). Sokáig én is azért nem fektettem le 10 előtt, mert nem akartam, hogy korán keljen reggel, de aztán úgy alakult, hogy egyszer előbb ágyba került, és nem kelt előbb. Mozogni nem mozog valami sokat, hason lenni utál, csak hanyatt nézelődik, fogdossa a játékait, rágja az öklét. Ja, és ma egész nap folyamatosan dumált, annyira édes volt!

Kép
waterlilly
 
 


Ágica, aranyos vagy, köszönjük előre is :) Ha aktuális lesz, újrabeszéljük :)
Vendég
 


Hello Krikko!

Nekem Lilla ugyanígy van/volt nem iszik a tejcsin kívül semmit. Először mindig vittem babavizet, de soha nem fogadta el. Lilla imád vonatozni, teljesen elbűvöli a mozgó táj. :D Igaz Monorról a gyorsvonat 20 perc alatt bent van Pesten, szóval nem sokat utazunk...

Nekünk már szerintem meg kellene próbálni lassan a poharazást, csak úgy vagyok vele, minek adjak a tejcsi helyett vizet. :shock: Így viszont ugye nehezebb jönni-menni, mintha inna is.

Üdv mindenkinek, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, nagyon jó éjszakánk volt. Barnus 3/4 9-től 3-ig aludt. Ilyen még nem volt :) Én már 1/2 3-kor fent voltam, hogy na mi van? :lol:

Lilly! Ti hogy vezettétek be a suttogós módszert? A kaja, játék, alvás rendszert nem tudom, hogy lehet kialakítani, mikor pl. kaja közben elalszik a gyerek.
Nálunk is nagyjából kialakult ez a rendszer, de én inkább azt mondom, hogy ezt Barnus alakította így és nem én :?

KépKép
kutyfül
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: