Új privát üzeneted érkezett!

Úgy látom a tegnapi levelem valahogy nem került föl a többihez :?
Szóval csak azt javasoltam, hogy mi lenne, ha kivételesen délutánra szerveznénk a talit, hogy az egyre nagyobb "tömeget" (nem test) alkotó dolgozó mamik is eljussanak rá?
Párizsban négy és fél napot voltunk, Misi 4 éjszakát aludt a nagymamánál. Szerintem a belföldi út is lehet nagyon jó :)
Annamari, én a bárányhimlő oltást biztos nem adatom be a gyereknek, inkább reménykedem, hogy minnél hamarabb kapja el, és legyen túl rajta. Ha már mind a két gyerek közösségbe jár, én sem látom értelmét, pláne, ha csak ez volt az indok rá.
Páromnak tetszik az ovi, végül a Szugló utcaiba ment, úgyhogy maradt Zugló :D
Mi is beszedtük a hasmenéses vírus egy enyhébb és rövidebb változatát, de szerencsére Misi valahogy nem kapta el (látszik ki a legstrapabíróbb a családban :wink: )
Na megyek, már túl sokat dumáltam :oops:
Pussz: Sus
sus1
 
 


Sziasztok!

Edi!
Akkor gondolom egyik szemed sír, a másik nevet :) De tudod, egy férfi csak egy fajtát tud "csinálni" :lol: Így számítok én is még egy fiúra, itt a fórumon úgy is ez megy :D

Annamari!
Örülök, hogy már jobban vagytok, minket eddig mindenféle betegség elkerült, nem bánnám, ha így is maradna, én se szeretnék semmit elkapni!

Nem tudod az oviban mikor lesz nyílt nap? Megkérdeznéd Anyukádat, ha nem felejted el? Köszönöm :)

Tegnap voltam államvizsgázni, 4-est kaptam, huh végre vége :)

Krisz!
Neked is jobbulást, akkor költözés után jöhet a baba :lol:
csaju
 
 


Krisz!
Valami lemaradt :) Szuper, hogy Máté így vette a bölcsiben alvás akadályait, ügyes gyerkőc :D
csaju
 
 

 
 

sziasztok!

Csaju: még nincs pontos dátum,csak annyi,hogy áprilisban lesz valamikor. Ez olyan,hogy bejöhettek együtt és a gyerekek játszhatnak,te pedig a leendő óvónéniktől bármit megkérdezhetsz,megnézheted a termeket,stb...
Ezután majd májusban lesz a beiratkozás.Máté mikor lesz 3 éves?
Csak azért,mert még nem tudja anyu,hogy tud-e majd minicsoportot is indítani,vagy csak egy kicsit.Attól függ,hogy hány gyerek marad vissza jövőre a nagyok közül.

Mi csak 19-én kezdhetünk el a bölcsibe szokni,de már izgulok,bár most egyre többen azt mondják,hogy könnyebb így,hogy még ilyen pici Vik,mert még nem jött rá az" Anyafüggőség".


most csak ennyire futotta,puszi
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!
jovok meselek egy kicsit,ha nem banjatok.
Szoval koszi a gratokat.
Szulesem gyors volt es konnyunek mondhato,kettokor keltem fel mert Nimrod nagyon kohogott,aztan jottek mar a fajasok is,de nem volt veszes.ot ora tizre ertunk be a korhazba és ot ora otvenkor mar a kezemben volt Vajk.Nem sikerult a Csaponal szulnom,de nem is banom,mert egy tunderi doktornot kaptam helyette.Magosanyi Fruzsit,igaz nem sokat volt bent a szulesnel,épphogy beért.De az volt a lenyeg.A szules egyaltalan nem viselt meg.mintha nem is szultem volna mar aznap semmit nem ereztem.Tenyleg van benne valami igazsag.hogy a masodik szulás jobban fáj,de konnyebb.
Mostmar osszeszoktunk,igaz Vajk nagyon sokszor es sokat eszik,ejjel is másfél két oranként kelunk.Nimrod is jol visekli a kicsit.Csak nehez,mert a párom egész héten pesten dolgozik csak hetvegen jon haza.Annyi konyebsegem van,hogy már van autom is és ki tudok mozdulni itthonrol.Bár nem konnyu kát gyerekkel elindulni még.
Nem untatlak tovabb titeket,ha van kedvetek latogassatok meg vagy irjatok.Cimunk:8619 Pusztaszemes Kossuth Lajos utca 15
anita23
 
 


De jó,hogy írtál Anita!!!
Hát ilyen szülést....ez villám volt,ügyesek voltatok!!!
Hol láthatunk Vajkról fotót?
kismuki
 
 


Sziasztok!

anita23: Gratula és jó egészséget a babához! Mikor két éve volt egy nem sikerült terhességem, én is ehhez a doktornőhöz kerültem, akihez most te. Nagyon aranyos és figyelmes volt akkor is, hamar megszerettem... :)

csaju: Szuper! Végre túl is vagy rajta és ilyen jól is sikerült, nagyon ügyes vagy :D

timie: Én csak mint laikus és több éve cipőt áruló tudok mesélni neked a babák lábairól. Én még nem láttam olyan babát, akinek teljesen rendben lett volna a lába és szépen ment volna. Nehéz is náluk ezt megállapítani, mert állandóan bohóckodnak :) A problémád sajnos nem egyedi, sok anyuka panaszkodik nálunk ugyanerre, mint amikről te írsz. Sok baba és nagyobb gyerekek nem is tudják hordani a gyógycipőt, fáj nagyon benne a lábuk, kemény a talpuk, nem hajlik, az már egy másik kérdés, hogy hogy néz ki. Én azt tudom mondani neked, a gyógycipőn kívül, csak olyat adjál a babádra, ami bőrből van kívül belül, fűzős, magasszárú - bokacsont felettig ér - és merev a kérge - a saroknál. A fűzőt meg jó szorosan kell megkötni, hogy megfogja a baba lábát, nem szabad azt hinni, hogy szoros lesz, kilazul az járás közben annyira, hogy neki kényelmes legyen. Sportcipő szerűségeket mindenképpen felejtsd el, egyik sem jó. Nyáron meg kérges szandit kell ráadni, szintén bőrből és ami a bokánál mindenképp állítható, nehogy előrecsússzon a lába. Ha a nagyujja előtt van 5 mm, az a jó méretválasztás, ennél nagyobbat és kisebbet sem ajánlatos venni.

Na, jól elszaladt velem a ló a témában, bocsi mindenkitől :)

Puszi nektek: Barbara
barbara_75
 
 


Sziasztok!
Barbara: köszönöm az infót, eddig egy siesta szandál volt, most meg egy siesta cipő, de az viszont sajnos tépőzárás, jobb lett volna mondjuk a fűzős, de mostmár ez van. Az ortopéd kiscipőt már megrendeltük az most 9 ezer forint receptre, utána meg ha kinőtte és szandál kell, de mivel már nincs recept az 18 ezer lesz.Remélem akkor már nem fog kelleni.

Más téma: segítséget kérek, bölcsis anyukáktól, hogy ha menni kell a beiratkozásra akkor milyen papírokat kell vinni. A bölcsiknek van e nyilt napjuk, ahol meg lehet nézni egy napot?

Előre is köszönöm

Pusszi Timi

Kép
timie
 
 


Krisz, miért kell altatni a spirállevételkor? Én ezt nem is tudtam :o
Várjuk a lakásavatót, hogy álltok most a költözéssel?

Edina, Csapó dr nekem is burkoltan megmondta már a 12. héten, hogy Marcell fiú lesz, helyesebben nekem is azt mondta, hogy nem 100%, de én bízom annyira a szakértelmében, hogy még ennyit sem mondott volna, ha nagy valószínűséggel nem látja a fütyit.
Lányok én oda nem adnám húsz kiscsajért sem, amit rendez néha, mini színész :lol:
Most a barátnőm az ikreit nála fogja szülni, két kislánya már van, kíváncsian várja mindenki, hogy a babák is lányok lesznek-e, haha.

Annamari, elkezdte már Viktor a bölcsit?

Bannamarinak akartam még írni, hogy vigyázz a párodra, reméltem javult a helyzet közöttetek, néha olyan nehéz a gyerekek mellett mindenkire figyelni és szegény párkapcsolat látja kárát.
Ti mit gondoltok erről? Bár nem a kismamikat kérdezem, mert ezek szerint minden ok, ahol jön a baba :D
Megyek vacsorát főzni, puszi
D
tigris
 
 


Sziasztok!

Annamari!
Köszi az infót :) Máté ápr.-ban tölti a 3-at!

Anita!
Hűha, ez aztán tényleg gyors volt, szerencsés vagy :)

Barbi!
Köszönöm :oops:

Tigris!
Én tényleg egyetértek azzal, hogy egy gyerek nem csak összehoz, hanem próbára is teszi a kapcsolatot. Sokkal nagyon türelem szükséges a párkapcsolatban, és ez sokszor nehéz, egyszerűbb a férfiakat háttérbe szorítani :)
Mi szerencsésnek mondhatjuk magunkat, mert a szüleim segítségével havonta 1-2 napot tudunk kettesben tölteni, hódolhatunk régi szenvedélyünknek (túrázás), összejárhatunk gyermektelen barátainkkal is és ez sokat jelent.

De azért szerencsére eddig még olyan nagy hasadék nem keletkezett közöttünk, remélem a tesóval sem fog :o De 3. babánk szerintem ezért nem is lesz, azért 3 gyereket már nehezebb "lepasszolni" és nekem igenis fontos, hogy kettesben is legyünk.

Na rohanok a védőnőhöz, puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Még annyi maradt le, hogy voltunk szombaton 4D-n és szerencsére minden rendben van, olyan édes volt a tesó :lol:

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Judit: gratula az államvizsgához, nagyon ügyi vagy! :) Klassz, h minden rendben van Kistesóval, jó a babafalvás cucc is! :lol:
Majd akkor mehetünk együtt ovinézőbe áprilisban! :)
Alvás a bölcsiben azóta is szuperül, megy, tök tetszik Máténak, az uzsonna meg egyenesen favorit. :)

Annamari, remélem, már meggyógyult a család, klassz lehet így egyszerre szenvedni... :shock:

Dóri: csak azért kell majd altatni, mert különben kb. beledöglenék a fájdalomba... Normál esetben simán kiveszi a nőgyógyász a rendelőben, csak én vagyok ilyen peches, h túl magasra került és máshogy nem megy.
Költözés jövő hét közepén várható körülbelül, izgulok, főleg h ezt a hetet még végig kell dolgoznom, így igen el vagyok maradva a készülődéssel...
Aztán majd márc. elejére kéne összehozni egy napot, ami minél többeknek jó, mindenki úgy sem tud eljönni, sajnos...
Nem írtál, h mi van az állásinterjúval!!!

Edikém, veled amúgy is beszélünk, de ne csüggedj a két kiscsaj miatt, lesz két szuperjó barátnőd egész életedre! :)

Timie: sztem inkább hívd fel a bölcsit, h pontosan mit kérnek, én már száz százalékig nem emlékszem, egy éve volt. Hát, nyílt nap az nincs, próbálj bekéredzkedni vmikor megnézni a terepet, beszélj a vezetőnővel. Én elég nehezen jutottam be tavaly, nehezményeztem is. Ez az Ond vezér sétányos bölcsire vonatkozik, tudod. A többit nem tudom.

Puszi mindenkinek: Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek,meggyógyultunk.

Timi: nekem a bölcsibe most védőnői környezet- tanulmányt( még nincs meg) mindkettőnktől munkavállalói igazolást,jövedelememmel együtt kértek,aztán kiskönyv,oltások igazolása,taj kártya
Azt hiszem ennyi.
Dóri:Mi csak elvileg 19-én kezdhetünk,mert akkor jön vissza gyesről a gondozó néni és a vezető nő szerint mással nem érdemes kezdeni.Persze kíváncsi leszek tényleg visszajön-e addigra.meg arra,hogy aztán mennyit fog hiányoznia kicsik betegsége miatt.

Krisz: van valami extra kedvezmény ami a kisgyermekes anyukákat megilleti a munkáltatótól? Anyum mondott valami hétvégi munkát,stb... te tudsz ilyenekről?

Mennem kell,Vik bőg
pusz
kismuki
 
 


Sziasztok!
Timie: szerintem bölcsitől függ minden. Mi a 9. ker-be járunk, de nálunk volt nyílt nap, ahol meg lehetett nézni mindent. A beiratkozáshoz ők adtak egy jelentkezési lapot, amit ki kellett tölteni (egy részét védőnőnek). Tőlünk a többit (taj szám, munkáltatói, orvosi igazolás, oltási könyv) csak az első napra kérték, amikor kezdtük a beszokást. Jövedelem igazolást pedig egyáltalán nem is kellett vinni (nem is értem mi közük hozzá). Szóval legjobb, ha betelefonálsz, és megkérdezed, az a biztos.
Annamari, én extra kedvezményt csak annyit tudok, hogy a gyes mellett dolgozhatsz 8 órában is akár, meg jár valamennyi plusz szabi a gyerekek után (nem tudom mennyi, majd megkérdezem a páromat).
Ha van még valami az engem is érdekelne :).
Krisz, nem könnyű gyerekkel, munka mellett költözni, de biztos nagyon jó lesz a nagyobb lakásban :). Nálunk úgy ment, hogy én pakoltam be a dobozba, Misi meg rögtön ki, úgyhogy nem nagyon haladtunk vele :?

Csaju, nekem is nagyon tetszik a babafalvás vonalzód :) hogy kell ide beilleszteni? (tudom béna vagyok, de eddig nem sikerült).

Na megyek, mert a gyerek nagyon táncol, inkább elviszem wc-re :lol:
Pussz: Sus
sus1
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Köszi-köszi :)
Persze, hogy együtt megyünk, ezt már megbeszéltük :lol:
Voltam ma Klárikánál, meglepően normális és kedves volt és RUGALMAS, elhiszed ezt? :D Kérdezgettem az ovikról, azt mondta, jó ez az ovi mellettünk!

Hűha, már jövő héten költöztök???? Nem semmi, Bedi, akkor ti már el is költöztetek? Persze valószínű, hogy nem hatan fogtok ott lakni :roll:

Sus!
A babafalva.hu oldalon ott van a vonalzókészítő (de gondolom ezt megtaláltad már). Szóval ezt elkészíted, aztán ott a "Vonalzó link (PHPBB)"-nél ki fog adni egy szöveget, amit ide be kell másolni a Profilod alatt található Aláírás részbe, ennyi. Remélem érthető volt :)

Jó éjt

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

timie: Úgy legyen, reméljük majd nem kell a következő gyógycipő, kis idő alatt is nagyon sokat fejlődnek a babák. :) Nálam is igazán nemrég derült ki, hogy csípőficammal születtem, másfél éves koromig fűzőben kellett lennem. Akkor kezdtem el járni is. Gondolom annak idején ez még nehezebb lehetett.
Ilyen előzményekkel viszont majd felkereshetek egy ortopéd orvost, hogy megvizsgáljon, ajánlja-e a "természetes" szülést, vagy kifejezetten csak a császármetszést. Kíváncsi leszek erre....

csaju: Megkérdezhetem, mennyibe került a 4D-s uh? Én is szeretnék majd csináltatni......megkaptátok lemezen a felvételt?

Megint hányingeres időszakom van amihez ma még a fejem is fájt. Úgy szeretnék egy picit jobban lenni.....talán majd egyszer.

Ti kiszoktatok menni a Bababörzére ami a BNV-n van? Én kimennék majd szétnézni, nem tudom érdemes-e?

Pusssz mindenkinek: Barbara

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Annamari: sajnálom, de örülök, hogy azóta már jobban vagytok!
Gondolom izgulsz, hogy Vik miként fog reagálni a bölcsire...az a febr.19 már mindjárt itt van :(

Lányok nagyon rohan az idő, már tényleg meg vannak számlálva a napjaink ebben a lakásban...remélem a férjem most már el tud jönni szabira holnaptól, mert a hétvégén valahogy nem úgy haladtunka hogy szerettünk volna...én egyedül meg pont úgy járok ahogy SUS, amit beteszek azt Nono kiveszi! Nem hatékony.
Hétvégén jönnek a szállítók és viszik a bútorokat, utána már csak mi teszünk-veszünk még itt....
Ja majd el felejtettem, anyánál még nincs net...szóval egy darabig nem fogok tudni jelentkezni. Időnként apósomnál majd felnézek, hogy mi újság Veletek és ha lesz egy kis időm még írok is. Aztán remélem bevezetjük oda is a kábelt!

Csaju: Igen pont így éreztem, de most már tényleg kezdek megbarátkozni a gondolattal. Most már csak azt szeretném, hogy a
másik kicsi külsőre jobban hasonlítson az én vérvonalamra...mert
fura lenne két egyforma kiscsaj :)

Dóri: Igen, azért is szontyolodtam el rögtön, mert tudom, hogy ez a doki ha látja akkor 99,9%ban eltalálja a nemét, hiszen jó doki nagyon!!!
Hű, a barátnődéket nem irigylem, főleg ha tényleg az derül ki, hogy 4 csaj lesz, majd írd meg érdekel.

Barbara: türelem ez a hányingeres időszak elmúlik, amúgy meg élvezd is, hisz erre vártál már mióta is :twisted:
Én annak idején voltam a börzén, Krisz jóvoltából kaptam kedvezményes belépőt (Kismama előfizetéssel adták) érdekes volt, jó dolgokat is ki lehet fogni....mi a barátnőmmel főleg kedv.pelot és popsitörlőt vásároltunk, ahhoz viszont vmi jármű ill. erős férfi kéz nem árt...nehogy Te cipekedjél pocakosan!

Krisz: már várom a lakásavatódat :lol:


Sok puszi Mindenkinek

Edina

Kép
Kép
bedi
 
 


Sziasztok!

Annamari: én is csak a szabiról tudok, 2 plusz nap jár a gyerek után. Na meg persze a gyes-t igénybe veheted most már 8 órás munka mellett is. Én hétvégén sosem dolgozom, így nem tudom, van -e vmi, ha vkinek ilyen a munkaköre.

Sus: hát igen, én is ettől félek, sztem Máté a hétvégét a nagyszülőknél fogja tölteni, különben sose kezdünk el készülődni...
Aztán jövő héten meg szabin leszek már, ő meg bölcsiben, jobb, ha nincs láb alatt szegénykém.

Edina: el is felejtettem mondani, h Máté egyfolytában emlegeti, hogy megyünk majd hozzátok, nagy komolyan fejtegeti h oda fogunk költözni és ott fog lakni, ahol most Nono, külön szobában... :lol:

Judit: hát igen, az utolsó hetet tapossuk... szalad az idő.
Szóval Klárika rugalmas lett? Ez tök jó hír, ha már ő lesz újra a védőnőnk! :D

Barbara: hű, akkor nálad jól elhúzódik a hányinger! Kitartás!!!!
Sztem érdemes kinézni a börzére, ha van erőd, de készülj a nagy tömegre, elég fárasztó. Sok mindent lehet olcsóbban kapni, pelust, rucikat meg sokféle babafelszerelést. Mi ott vettünk babakocsit meg kiságyat anno.

Lányok, már mindenki gyermeke (nagyobbacskákra gondolok)szobatiszta? Máté az istenért nem akar változtatni, nem merjük erőltetni, de azért néha aggódok, annyira nagyfiú már és semmi... néha nagy kegyesen bilibe pisil esténként, és ezzel kifújt.
:shock:

Pápá: Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Krisz, ne aggódj a szobatisztaság miatt, Viktor pontosan két és fél éves volt, amikor egy reggel MAGÁTÓL szobatiszta lett, és attól a pillanattól kezdve soha nem volt baleset még éjjel sem. Van olyan típusú gyerek, aki amíg nem ura a helyzetnek 100%ig, addig nem meri élesben kipróbálni. ráadásul most jön nektek a költözés, hát ez is egy változás, ami nem kedvez a szobatisztaságnak. Nálunk nagyban előmozdította a dolgot, hogy kaptunk egy létrás gyerek wc ülőkét.
Rohanok oviba, állásról majd írok.
Puszi
Dóri
tigris
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat bölcsivel kapcsolatban, még keresgélés van. És persze a legjobb erre az egészre, hogy megszűnt a munkahelyem (BUDAI MÁV Kórház) vagyis szűnőben van, erre közölte a mhelyem ha munkáltatói kell akkor majd kérjek a magyar államkincstártól, na mondom szép.
Szóval bölcsi, álláskeresés. Ez már sok is nekem

Na most röviden ennyi

Gyógyuljanak a kis és nagy betegek

Üdv Timi

Kép
timie
 
 


Barbi!
ITt 10 e ft volt dvd-vel együtt, sztem ez egész jó ár!

Bedi!
Jó költözködést nektek, tudom milyen az, mi a 8. hónapban csináltuk végig :roll:

Krisz!
Nyugi, azt mondják a fiúk később lesznek szobatiszták, messze még a nyár vége, az a lényeg, hogy addig az legyen :) Máté pld. minden erőltetés nélkül, egyik napról a másikra lett az, nincs is gond azóta, éjszaka sem, biztosan nálatok is így lesz majd :lol:

Mi jól vagyunk, mindjárt vendégek jönnek hozzánk!

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Halihó mindenkinek!

Kösz a bíztatást, lányok, hát amúgy sem tudok mit tenni, mint várni, hogy egyszer csak topon legyen a téma nálunk. A bölcsiben is az a véleményük, h valószínűleg hirtelen fog bekövetkezni a változás Máténál, ilyen típusnak látják. :)
Dóri, egyébként nekünk is van régóta ilyen létrás wc-ülőkénk, egy darabig érdekelte is,aztán abszolút nem. Na de majdcsak.
Erről jut eszembe, akartalak már kérdezni,h ugye nektek volt a fürdőszobában a mosdókagylónál vmiféle dobogó, amiről könnyebben elérik a pöttömök a csapot? Hol lehet vajon ilyet kapni? A bölcsiben úgy megszokta h simán eléri a csapot, otthon meg problémás a dolog a magasság miatt. Köszi előre is.

Jók legyetek, vigyázzatok magatokra!
Puszi, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Hát képzeljétek: a munkahelyemen a TB-s csaj mondta,hogy nem jár nekem a gyes csak a ygerek 2 éves korától.Én erre bátorkodtam kinyomtatnia minisztérium honlapjáról az erről szóló oldalt és a munkaügyisünkell elküldtem neki.Pár nap múlva üzent,hogy ja,mégiscsak jár,de a januári pénzt már bebuktam a késés miatt.Remélem azért februárban visszamenőleg megkapom,ha már ő bénázta el.Jó kis Tb ügyintéző,mi?

Nálunk a szobatisztaság: Viktike ma 5 percet töltött reggel palo nélkül,amíg Márknak beállítottam a dvd-t,persze azonnal sikerült a szőnyegre kakilnia. :D Persze ő még nagyon kicsi.Néha ráültetem a bilire,de semmi.
Márk másfél évesen már nem kakilt peloba és rá 2 hónapra teljesen szobatiszta lett...napközben.Olyan büszke voltam rá.Viszont éjszaka még mindig hord pelot. És 10 éjszakából 8szor pisis.Igaz mostanában egyre többször száraz.Pont ma reggel is így volt és mondta,hogy "anya...megírhatod mostmár a babaneteseknek,hogy nem pisiltem be,mert vissza tudtam tartani".
Remélem ahogy bejön a jóidő tényleg elfelejthetjük ezt is.
Mi próbáltuk azt is,hogy nem iszunk már este,hogy nem adtunk rá pelot éjszaka,hogy felkeltettük,de semmi sem vált be...mostmár nem is izgat,majd megoldódik.Főleg miután megtudtam ,hogy az ovis társai közül még vagy tizenketten így vannak.Sőt,van olyan kisfiú,akit haza kell vinnie az anyukájának délben,mert bepisil alvásnál.-vagy olyan kislány aki ugyan ott alszik,de eleinte minden másnap vitték haza az ágyneműt mosni.
Szóval sztem ne aggódj Krisz...főleg tudod,hogy nyáron amikor csak letolod a gatyit a játszón,hogy pisiljen,mint a nagyok...na az az igazán hatásos módszer.

Bedi: én jól időzítettem a költözést,mert előtte egy nappal szültem,így mira hazaértem már rend volt :D mondjuk a férjem nem annyira örült :lol:

ma kikértük a védőnői környezettanulmányt,ami mint kiderült 3 általános mondat...de minek.

ja a legjobb!Vasárnap találkoztunk a fiúk unokatesóival és hétfő este hívott a sógornőm,hogy bárányhimlős az egyikük.Jó,mi?
Igazság szerint már az jutott eszembe,hogy örülnék is ha most túlesnének rajta,még mielőtt dolgozni kezdek. Szerintetek ez egy hét alatt kiderül?

Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Tényleg, milyen különbözőek a gyerekek. Ugyan Máté már elmúlt 2 éves, amikor szobatiszta lett, viszont ő rá 1-2 hónapra már éjszaka is az volt és úgy, hogy ha alvás előtt iszik sem pisil be :)

Azt egyébként nem értem, hogy az óvónőknek nagy fáradtság lenne arra a két gyerekre pelust adni alváshoz? :evil: Ehelyett, inkább az egyiket hazaviszik (még jó, hogy megteheti a szülő), a másik után pedig kétnaponta mosnak, hát gratulálok!

Annamari!
Én nem értek a b.himlőhöz, de mintha ki kellene jönnie egy hét alatt... talán. Én éppen most kérdeztem meg a védőnőt, hogy ha Máté b.himlőssel találkozik és ő nem kapja el, akkor haza tudja-e vmilyen formában hozni, de szerencsére nem :)
Nálunk a tegnapi vendégkisfiú lett ma beteg, hát remélem nem kaptuk el :o

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok Csajok!

Minden ok már sínen vagyunk :)
Szerencsére a férjem el tudott jönni szabira és így már haladunk!
Muszáj is mert holnap már jönnek a szállítók....!

Krisz: én olyan fellépőt az IKEÁ-ban is láttam, gondolkodtam is, hogy kellene nekünk is beszerezni Nononak.

Annamari: akkor tényleg jól időzettél anno :)))

Bárányhimlő: mi decemberben jártunk úgy, hogy Nono unokatestvérei így jöttek haza küldföldről. A kislányon hamar elmúlt, mert Ő kapott bárányhimlő elleni oltást, így nagyon rövid lefolyású volt és alig jött ki pár himlő. A bátyján kb. 1 - 1/2 1 hét múlva jelentkeztek a tűnetek, neki is gyorsan elmúlt, de elég rossz helyeken jöttek ki a himlők (szemhéj, lágyék). Állítólag amikor már leszáradóban vannak a himlők akkor már nem fertőznek...így mertünk mi is karácsonykor találkozni velük :)...szerencsére tényleg nem kaptuk el. Én nem is Nono miatt aggódtam, hanem a bennem növekvő picurka miatt.

Na megyek találkozom Klárikával, elkérem a kislány papírjait, hogy leadhassam a XVI-ben....kíváncsi leszek ott milyen doki nénik vannak...és persze védőnők!

Lányok, hétfőtől nincs netem szóval sok puszi Nektek és majd apóstól jelentkezem időnként.

Puszi

Edina

Kép
Kép
bedi
 
 


Sziasztok Lányok!

Kicsit eltűntem, a múlt héten kint voltunk a szüleimnél, mert a férjem Cannesba utazott. Egy kicsit legalább besegítettek és többet tudtam pihenni, ami rám is fért, mert elég vacakul vagyok. Állandóan émelygek, néha hányok is és szédülök. Sajnos emiatt visszaszoktam a reggeli tejeskávéra, mert volt olyan nap, hogy fel sem tudtam kelni, annyira forgott velem a világ. Kedden voltam a védőnőnél és ő is majdnem elájult, amikor a vérnyomásmérő 95/55-öt mutatott. Ő javasolta, hogy napi 2 gyenge tejeskávé nem árt. Azért, ha nem muszály nem iszom csak 1* vagy még annyit sem :)

Egyébként szerdán voltam DR. Járányinál, mindent rendben talált. 20-án megyek majd a 12hetes UH-ra, remélem ott is mindent jónak találnak.

Krisz: Köszi a szandi ötleteket, megnéztem a Hopplában nem volt, a BabyBellben pedig 1 db 23-as volt az is 9990Ft, úgyhogy az ott maradt. Viszont kint a szüleimnél egy gyógyászati boltban kaptam Tisza cipő márkájút 5600Ft-ért, teljesen úgy néz ki, mint a Siesták és jónak látom.
Csaju remélem nem haragszik meg, hogy elpletyiztem, amit a másik fórumban láttam :)
Szorítok a műtét miatt, bár mivel most olvasom, már szerintem túl is vagy rajta!
Tök jó, hogy kifogtátok a hóesést Makón. Mi már régen voltunk lent, dec. közepén, nem is tudom mikor megyünk legközelebb, de szerintem majd ha jobban leszek. Milyen utcák kereszteződésében készült ez a kép a sziklákkal a háttérben, olyan ismerős?
Most látom a későbbi leveledben, hogy elmaradt a műtét. Jobbulást a megfázáshoz!

Annamari: Gratula a bölcsihez! Nagyon ügyi Viktor, ahogy írtad elképzeltem, amint leült uzsizni :) És sok sikert a munkához, az elején, hogy csak pár napot mész biztos nem lesz nagyon nehéz.

Sus: Én meg Párizs miat vagyok irígy :) Merre jártatok, miket láttatok?

Timi: Melyik volt ez az ügyes ortopéd orvos?

Csaju: De jó, hogy itt vagy és köszi a gratulációt! Ha tudsz nézz be sűrűbben!!! Nagyon jók a képek! Szorítok az államvizsgához!

Anita: Nagy gratula és sok boldogságot, jó egészséget mindnyájatoknak! Várjuk a bővebb beszámolót!

Bedi: Drukkolok, hogy fiút lásson a doki, bár én nem hiszek az ultrahangos nem megállapításban?.. Én pedig Levi után egy kislányban reménykedem?
Noncsi egyre szebb! Tényleg hol lesz majd a végleges lakásotok? Vagy esetleg házépítésbe fogtatok?
Most jutottam el a következő leveledhez, látom lányra szavaz a doki. Hát azért ne szomorodj el, mert egyrészt nem 100% másrészt pedig, ha ilyen édes lesz, mint Noncsi, akkor szerintem jól jártok! :) Van egy ismerősöm, akinek 2 lánya van és ő mindig azt mondja, hogy "egy szerszám csak egy félét tud gyártani" :)

Dóri: Tündériek a fiúk és ez a duma, tényleg mindenkit megszédítenek! Nem értem, hogy bírsz ennyi mindent bevállalni mellettük. Nagyon irigyellek annyira sok az energiád! :)

Melinda: Én UH-n voltam nála a kisfiammal 2* is és nagyon szimpinek és alaposnak tünt. Akitől pedig hallottam róla, azok mind dicsérték.

Na most megyek, csak jan.31-ig jutottam el az olvasásban, még jövök és reagálok a többi levélre is!

Addig is puszi és jobbulást a betegeknek!

Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Timi: az örsön az sztk-ban a farkas doktornő.
És a legjobb az egészben, hogy a tb-t már egy hete nem tudom felhívni egy papír kitöltésével kapcsolatban:(

Na most csak ennyi.

Picik, nagyok gyógyuljatok

Üdv Timie

Kép
timie
 
 


Hahó!

Timie: boldog szülinapot a fiadnak!!!! :)

Annamari: nem semmik ezek a tb-ügyintézők meg munkaügyesek, nálunk a cégnél a könyvelés is, mindig rosszul tudnak v elrontanak vmit, nem is értem....
Remélem, nem lesztek betegek!

Timi: jesszus, ez tényleg nagyon alacsony vérnyomás, hihetetlen, igyad csak a kávét, nehogy rosszul légy egyszer csak!
A Hopplában egyáltalán nem találtál szandit? Mert vannak ám, én is néztem pár napja, csak kicsit eldugva leghátul.
Makón a Maros Pub előtt készült a kép, utcanevet nem tudok. :) Hát mi vszleg utoljára voltunk ott, mert anyósomék beköltöznek Szegedre hamarosan, eladták a makói lakást. Mondjuk nekünk jobb lesz így, mert több a programlehetőség ha lent vagyunk és van ki vigyázzon Mátéra, meg csomó barátunk is van ott, könnyebb találkát összehozni.

Na megyek haza munkából, igaz, nem kell sietnem, mert Máté vidéken van a nagyszülőknél, párom meg vidéken, szingli vagyok egy estére... hű, mit is fogok csinálni??? :D

Pusszantás mindenkinek, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Timi!
Dehogy haragszom :) És köszi a drukkot, már túl vagyok az államvizsgán!

Ne is mond a vérnyomást, a héten nekem is 90/50-et mértek, mondta is Klárika, hogy jó, hogy el nem ájultam :o

Jobbulást Neked, én már kezdek jobban lenni, 3 napja nem hánytam :lol:

TEgnap voltam uh-on, kicsit szarul esett, hogy Sztako nem volt ott, de nem felejtek :evil:

De a lényeg, hogy minden rendben a babával :D

Bedi!
Jó, hogy így haladtatok, gyors és problémamentek költözést Nektek!

Krisz!
Nektek is mindezt :)

Ja és képzeljétek, a kórháznak lett egy 4D-s uh-ja is, még nem tudják használni, de a még hátralévő potenciális kismamajelöltek biztosan élvezik már majd :)

Na húzok, mert megyünk kirándulni és készülődnöm kell!

Puszi és szép napot Mindenkinek!

Kép

Kép
csaju
 
 


Annamari, a báránhimlő lappangási ideje 10-14 nap, úgyhogy nem biztos, hogy egy héten belül kiderül, elkapta-e :(

Csaju, az óvodába való felvétel egyik feltétele a szobatisztaság. Az óvoda pedagógus már nem gondozó, vagy dadus. Egyébként az ÁNTSZ szabályozza így, hogy nem adhatnak a gyerekekre pelust, mert nincs hozzá megfelelő pelenkázójuk pl. Ez ugyan olyan szabályozás, mint az, hogy a kaját hogyan szabad szállítani és tárolni az oviban.
Szóval ne az óvóped.-ra legyél dühös :) .

Nekemis nagyon alacsony a vérnyomásom (az érettségim előtt a legnagyobb stresszben volt 100/70) és végig a terhességem alatt ittam kávét különben föl sem tudtam volna kelni. A doki azt mondta, inkább igyak, nem lesz tőle semmi baja a gyerkőcnek :) .
Na, gyerek fölébredt, rohanunk a nagypapához.
Pussz: Sus
sus1
 
 


Sziasztok!

Sus: hazabeszélsz,mi??? Véded az Óvónőket(bácsit)? :D
Teljesen igazad van,ez nem miattuk van,hanem ez egy szabály.

Csaju:Aki pelusos az maradjon még bölcsiben,ezt mondják . Itt 20 gyerek van ált.egy csopiban és itt már foglalkozások vannak,szabályok,amikkel először kezdenek komolyan foglalkozni a gyerekek,ilyen a pelus téma is. lehet nem lenne gond az óvónőnek kicserélni egy pelot,de neki nem ez a dolga és szerintem már bele sem férne az idejükbe.
Ahogy a bölcsiben hallottam,ott ebéd előtt 3/4 óra csak ezzel megy el.Mindenkit rendbe rakni.Hát nem lehet egyszerű meló.
La a kalappal a bölcsisnénik előtt.(na persze lehet 2 hónap múlva már mást írok majd)

2 hét...szörnyű ez a várakozás. Isten ments viszont hogy csütörtök előtt jöjjön ki rajtuk,mert akkor van a farsang és Márkika már nagyon izgul. nehogy emiatt maradjon le róla.Azóta amúgy a rokonoknál a másik két tesó azóta sem lett himlős.úgyhogy lehet mi sem kaptuk meg.

Ma elküldtem a gyes igénylő lapokat,de azon is mennyi hülyeséget kell beírni.Hihetetlen...kivagyok mostanában ezektől a hülye papírmunkáktól.Ráadásul a lakás eladás-vétel miatt meg önadózónak is kell lennünk,pedig a Hilton mindig meghcsinálja ezt is.Szerencsére van bent egy rendes csajszi aki bevállalja egy pár csokiért :D
Edina: elköltöztetek?
Krisz: ti meg beköltöztetek?

megyek,bepunnyadok,jó éjt mindenkinek
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Látom, ez egy alacsony vérnyomású társaság :D Nekem is ugyanez volt, abba hagytam a kávézást, mikor terhes lettem aztán a védőnő mondta, hogy nyugodtan ihatok gyenge kávét. Mondjuk én a cigi miatt is hagytam abba a kávézást, mert hát ugye dohányosoknál kávéhoz elengedhetetlen egy szál cigi. Semmiképpen sem akartam kísértésbe esni, úgyhogy inkább nem kávéztam. Persze most már a cigi szagától is rosszul vagyok, nem is értem hogy tudtam szívni annyi éven át :D

Holnap megyek fogászatra, leszedik a fogkövemet...jó mulatság lesz, eddig még sose szedték le, lehet, ott fogok ülni egy hétig :D Legalább nem kell mennem dolgozni :D

bedi: Köszi az infót :) Nem cipekednék semmiképp, jönne a férjem is, meg anyám is megnézné, úgyhogy lennénk egy páran. Bár a tömeg híre kicsit visszariaszt....majd meglátjuk :)

csaju: Tényleg nem volt drága, egy ismerősöm 3 éve csináltatta 8 ezerért, azt hittem, azóta jóval feljebb mentek az árak, mindenesetre nekem ennyit mindenképp megér :D

Bár Hábi múltkor mondta, hogy az Uzsokiban újítanak valamit az uh-on, nem tudom, mi lesz belőle....

Búcsúzom, már nagyon késő van, legyen boldog hete Mindenkinek! :D

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Anita: Én is ilyen szupergyors szülést szeretnék!!!!

Judit: Hol csinálták a 4D UH-t? Én is gondolkozom, hogy majd, ha nagyobb lesz a baba, akkor megnézném úgy is érdekesség kedvéért, mert Levinél ez nem volt.
Ja és gratula a vizsgához, nagyon ügyi vagy!!!!:)

Annamari: Márknak gartula az éjszakai tiszta pelushoz, hogy vissza tudta tartani!!!!:) Nagyon édes lehetett, amikor mondta, hogy megírhatod itt :)

Edina: Jó költözést, de nehogy túl sokat dolgozz!!!!

Krisz: Hát igen, tényleg alacsony. Nekem alapból is általában 110/60, de ez most extra. Tényleg néha félek, hogy nehogy út közben legyek rosszul és akkor mi lesz Levivel. Ezért nem is merek a játszótérnél messzebb menni. Az a baj, hogy a reggeli kávé kb. 2 óráig kitart, de utána újra lemegy és akkor már nem merek még egyet inni, met félek, hogy nem tudok aludni, így is nem tudom mi van, de olyan vacakul alszom mostanában. Nem emlékszem, hogy Leventével ennyit kinlódtam volna így az elején az alvással. Valahogy sehogy sem kényelmes. Nem is tudom mi lesz, ha majd nagy lesz a pocakom. Néha kivagyok már magamtól, mert annyira nyöszörgős lettem. Mindig van valami bajom, már sokszor utálom magam emiatt. Ez a szerencsétlen hányinger is van, hogy 2 napig nincs, aztán meg pl. ma is már 3* sikerül hányni. Annyira szeretném, ha már elmúlna ez az időszak! :(
Tényleg, sikerült beköltözni? Milyen az új helyen?

Barbara: Üdv az alacsony vérny. csapatban! :)
Milyen volt a fogkőleszedés? Nekem is kéne mennem, de amikor legutoljára voltam évekkel ezelőtt, emlékszem baromira fájt. Most bizos kérek érzéstelenítést, úgy tájékozódtam több dokitól is, hogy nincs hatása a magzatra. Remélem jól tudják az okosok :)

Na megyek kicsit ledőlök, hátha még nem ébred fel Levi egy fél órán belül :)

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Annamari!
Értem én, hogy nem azért vannak ott és persze, hogy nem lenne idejük a 20 gyerekre, de nem is annyiról van szó, csak 1-2ről :) Na mindegy, értem én a szabály az szabály, még ha rossz is :roll:

EGyébként egy három évesnél idősebb gyerek biztosan sokat fejlődne a bölcsiben :wink:

Barbi!
Jól mondta Hábi, már meg is van az új gép, én láttam is, csak még nem tudják használni :roll:

Krisz-Bedi!
Ki-beköltözés?

Timi!
Én ugyanígy vagyok, mint te. Éppen ma gondolkodtam azon,h ogy vajon ennyit öregedtem, vagy mi van velem, mert ezt a terhességet sokkal nehezebben és rosszabbul viselem.

Először is ugye a 14. hétig tartó hányás. Aztán a rosszul alvás (vagy nem is alvás), fáj a hasam, minden bajom van. Én is attól tartok, mi lesz, ha már nagy pocakom lesz :o

Megyek, kicsi kúrálom magam, mert sikerült vmi nyavalyát elkapnunk. A férjem lázas is, de melózik, Máté szerencsére egyelőre tünetmentes :)

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Kösz az érdeklődést mindenkinek, Edináék már kiköltöztek, mi még nem költöztünk be, mert ma lesz a hitelutalás. Holnaptól várható a nagy akció, úgyhogy el is tűnök most én is egy kis időre. Lesz mit csinálni a következő napokban!!! :shock:

Sok puszi mindenkinek, kismamik vigyázzatok magatokra, ne legyetek rosszul, és ilyesmi. :)

Judit, jobbulást a családnak! Majd írok neked, aztán ha van kedved, nézz át vmikor hozzánk az új kéróba! :)

Közös talit hamarosan kitaláljuk! :D

Pusszancs, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Judit: Jobbulást Nektek! Az új UH gépre én is kíváncsi vagyok, hátha a jövő hétre már megtanulják használni....:)

Tényleg jársz majd tornára Szilvihez? És úgy hallottam kismama jóga is indult a kórházban., Nem tudod véletlenül mikor szokott lenni és mennyi a beugró?

Krisz: Jó költözést, ezek izgalmas napok. Szorítok, hogy semmi ne tűnjön el út közben! :)

Pusz
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

sweetlady1: a fogkőleszedés tűrhető volt, rosszabbra számítottam. 3/4 órát tartott gépi, kézi leszedéssel és polírozással. Nekem még sose volt leszedve, úgyhogy paráztam kicsit, meg jó sokba is került, de legalább túl vagyok rajta. :) Én is úgy tudom, hogy az érzéstelenítőnek nincs hatása a magzatra. Pár hete egy fogamat tömték, kaptam szurit, úgyhogy semmit nem éreztem :) Csak röntgenezni nem szabad, én úgy tudom, nekem ezt mondta a fogdoki :)

csaju: kíváncsi leszek az új gépre, jövő hét hétfőn megyek a 18. hetes uh-ra, bár addig lehet, még nem tudják használni....én azért örülök, hogy van valami újítás :D

Krisz: kitartás, az erő legyen veled! :D

Ma muszáj volt vennem egy gatyót, amibe elfér a hasam, már nem volt kényelmes az ócsó kínyai cucc :D tök kényelmes, a hasamnál csak rugalmas anyag van, semmi cippzár meg ilyesmi, jó érzés :D
Holnap végre eljutok fodrászhoz! :D Lassan 4 hónapja nem voltam, már megőrülök, de holnap végre jó rövid lesz és megint be tudom lőni magamnak a sérómat :D

Pussssssszka, Barbi :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Még szép, hogy átmegyünk kérónézőbe :wink: Csak szólj, hogy mikor mehetünk :D

Timi!
A torna hétfőnként van 5 órától, nem tudom hogy fogok járni, a férjem negyed 6-ra ér haza, leeht viszem magammal a gyereket, aztán ő oda jön érte. A jógáról nem tudok, viszont Mátéval ide az Örsre jártam, ha tudok oda elmegyek megint!

Barbi!
Majd írjátok meg, hogy mizujs az új géppel, jó?

Mi már jobban vagyunk, nekem még a torkom fáj, viszont tegnap Máté belázasodott, de nem fáj semmije, csak az orra folyik, remélem hétvégére jobban lesz. Majdnem napra pontosan egy éve volt utoljára beteg :)

Most megyek a dolgomra, puszi!

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk a farsangról...gyorsan dobok egy képet az én kis kalózomról!
Kép

Képzeljétek tegnap volt az első napom,lerohadt a lábam azegész napos magassarkútól...nagyon elszoktam tőle.Majd belejövök remélem.

Influenzával hogy álltok? Kismamamik nagyon vigyázzatok magatokra!
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Csaju: persze, megírom mindenképp, hétfőn kiderül....kíváncsi leszek, ki helyettesíti Hábit, majd kiderül.... :)

Kismuki: Szupi a kép, imádnivaló kis zsivány ez a gyerek :D

Olvastam valahol, hogy valamelyik óvodában az egyik gyerek beöltözött tüntetőnek a másik meg rendőrnek.....no comment.....

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy nektek milyen babakocsitok van? Konkrétan négy kerekű érdekel és hogy elöl egy kereke van vagy dupla? Valaki azt mondja, jobb ha elöl egy-egy kerék van és az minél nagyobb, valaki meg a duplát isteníti.......szerintetek?

Köszi előre is :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Ma végre kicsit jobban vagyok hányingerileg, de azért nem kiabálom el!!!! :)

Barbi: Szuper ez a fogkődolog, de muszály... én is készülök rá mind lelkileg, de főleg anyagilag. E hónapban már mínuszba ment a számlám, nem fedezte a hiteltörlesztést :( Nem is tudom mi lesz, ha már csak a gyest kapom....
Hol vetted ezt a szuper gatyót. Lassan nekem is kéne, mert már csak a szabadidőben érzem jól magam, minden más szorít. És Levivel, mivel télen volt nagy a hasam csak vastag gatyáim vannak. Ma voltam az Árkádban és láttam kismama farmert, de 13.990,- volt. Kicsit horror az ára erre a pár hónapra :(
Babakocsi: Nekünk Pierre Cardin van egy viszonylag olcsó, azt hiszem 29000 volt. Kis kerekei vannak és duplák. Szerintem attól függ milyen terepen fogod használni. Ha csak jó úton, akkor jó a kis kerék, ha földúton is sokat vagy vacakabb járdán, akkor jobb a nagy kerék ill olyan, amelyiknek van rugója a kerék és a kocsiváz között, hogy csillapítsa a zötykölődést. Ez a kocsi nem a kedvencem, de végül is megfelelt a célra. Azért választottuk, mert ez volt a legkönnyebb akkor a maga 11 kgjával és nekem az 1. emeletről kellett mindig lecipelni, ezért ez fontos szempont volt. Viszont télen a hóban ill. amikor nagy sár volt kinlódtam vele. Most is ezt fogom használni, mert teljesen jó az állapota, nem veszek újat. De ha még egyszer vennék lehet, hogy nagy kerekűt és talán 3 kerekűt vennék. Bár azok meg marha drágák... Na szerintem nem sokat segítettem, sőt, inkább eldugulok :)

Csaju: Jobulást nektek!

Annamari: Édes kis kalózod van! :)

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

sweetlady1: Nekem már most mínuszban van a számlám, ez a hónap elég húzós volt, fizetést meg alig kaptam....ilyenkor nem nagyon megy a cipőbolt se....de úgy hallottam, a ruhások is panaszkodnak, hogy nem volt tél....baromi sok áru a kereskedőkön maradt.
Én az Árkádban vettem a gatyát a C&A-ba....felpróbáltam vagy 10-et, mire valamelyik jó lett. Ez se volt olcsó, 9990 Ft volt, de eddig is állandóan farmerban jártam, már megszoktam, azért döntöttem emellett. Van még egy szakbolt a Blahán a Mammystic assszem a neve, a Pintácsi Viki boltja, az énekes Szandi nővéréé. Egész jó a honlapjuk, ott 12 ezer volt a legdrágább a gatya, mikor néztem, de volt 6 ezerért is vékonyabb anyagból.
www.kismamaruha.hu a honlap neve....jópofa, vannak árak meg a termékeket is meg tudod nézni.....szerintem ha jön a meleg, én hozzájuk fogok menni....Blaház a "Mekivel" szemben van az üzlet.

Babakocsit földút kivételével szinte mindenhol fogom használni...igen az nekem is fontos, hogy könnyű legyen, mert aluljárózni is kell majd vele, ott kell lépcsőzni rendesen....sokat segítettél, köszike :D
Nekem a 3 kerekű annyira nem tetszik, valamiért a rokkant kocsira emlékeztet.....meg 100 ezer felett van az ára, ha jól láttam a múltkor....hihetetlen, tényleg határ a csillagos ég....

Férjem jól lebetegedett, hasmenése van meg hány...úgy néz ki, a munkahelyéről hozta haza, ott már végigment mindenkin a vírus....remélem én nem kapom el....

Jó hétvégét nektek, kellemes pihenést :)

Pussssssssza: Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Barbi: remélem nem kaptad el te is ezt a szart.
nekünk a régi fajta Peg Perego Pliko van,már használtan vettük(2 gyerek után) és nálunk is ugye már a másodikat sétáltatja...de én szuperül meg vagyok vele elégedve.Leszámítva,hogy sajna alsó zsák anno még nem volt hozzá. Persze mostmár van minden istenfüle kiegészítő is.
A miénknek mind a négy kereke dupla,közepes méretű és elöl bolygósítható.Sportos,de mivel télen szültem,akkor zsák is kellett ezért nem zavart,hogy nem lehet teljesen víszintesre tenni,van testvér fellépője hátul :D ez is fontos.Cipzárazható esővédő,lábzsák,stb... Ha ezt újonnan vettem volna biztos van 70 ezer,így 25 volt,3 éve.Szerintem érdemes így ismerősök körében érdeklődni,egy két internetes hirdetést megnézni,mert ezek az új kocsik már nagyon jó minőségűek,és 3 gyerek után sem mennek tönkre,szóval sztem érdemes használtat is nézni. nekem nem lenne szívem most 100ezret kiadni egy kocsiért :shock:
Timi: köszi...olyan édes volt minden kis gyerek a farsangon...de igazán csak magukkal foglalkoztak,a többiekre nem is figyeltek.
Remélem abbamarad a hányingered lassan.nekem az ikeás keksz is nagyon bejött,az gyömbéres és az állítólag hatásos.
Képzeljétek Viktikém éjszaka is kimászott már a kiságyból,hót kómásan,így ma gyorsan szétszedtem és most együtt alszanak.
megyek én is kidőlök,mert ma már dolgoztam és 05.00- kor keltem!!! Nagyon durva... :roll:

Jó éjt nektek
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

kismuki: Köszi a jótanácsokat, így egy kicsit könnyebb nézelődni, hogy ti már használjátok és van tapasztalatotok :) Nem kaptam el a kórságot, de gyorsan lekopogom!
Hányingerre nekem a Magne B6-ot ajánlotta a doki, azt mondta csodát ne várjak tőle, de valamennyire enyhíti. Mikor már tényleg elviselhetetlen volt, akkor egyet bevettem reggel meg délben, délután már tök jól voltam az előző napokhoz képest. Mindig enni kell szerintem pár falatot, az is enyhíti kicsit.

Voltam a 18. hetes ultrahangon. Az új gépet még nem használják, valami gubanc vele, de baromira várják már ők is, azt kifüleltem. Klassz volt, az afp leletemet elkeverték, mégpedig úgy, hogy az a Máv kórházban kötött ki. Jó mi? Az eredményt azért meg tudták kérdezni. 2.1 lett, 2.5-ig jó. Mivel közel vagyok a határhoz, ezért tovább küldenek egy genetikai uh-ra, biztos ami biztos. Egyébként minden okés volt, 25 dkg most a baba, gyönyörű a gerince és rugdósodott rendesen :D
Dr. Sztakó vizsgált most - Hábi szabin van - , aranyos nagyon ő is, kedves volt és alaposan megvizsgált, tetszik az ő stílusa is :D

Na befejezem, mindjárt indulhatok a védőnőhöz, vigyázzatok magatokra :)

Puszi: Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Barbi!
Örülök, hogy minden rendben, nem is hallottam még ilyet, hogy ilyen értékkel tovább küldenek, de persze fő a biztonság :)

Sajnálom, hogy a gépet még nem használják, arról nincs infód mikor várható ez, hetek vagy hónapok kérdése?

A nemét nem láttátok?

Nekem Mátéval Graco kocsim volt, amit odaadtam unokatesóméknak, így most vennünk kell másikat :roll: Viszont van egy esernyőkocsink, amit alig használtunk, így az új kocsi csak addig kellene, amíg nem tud ülni a tesó, így tuti mi is használtat fogunk venni!

Kismamaruha: van egy csajszi, aki kismamarucikat varr, tök jó áron és én láttam személyesen is nagyon szépek a ruhák, itt az elérhetősége: http://www.gportal.hu/portal/elenorkismamaruha/

Nálunk minden rendben, megyek pihizek egy kicsit :)

Azt nem tudom írtam-e már, hogy egy hete érzem a Picit? Naon jó érzés :lol:

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Barbi: Kösz a tippet, megnézem! :) A férjednek jobbulást, bár azóta már biztos meggyógyult, remélem Te nem kapod el, nagyon vigyázz!!!
Remélem a genetikai uh-n is minden rendben lesz, bár én sem értem, hogy ilyen eredménnyel miért kell? De tényleg jobb az óvatosság!

Annamari: Úristen, hogy bírod ezt a korán kelést? Nekem még a 7 óra is nagyon korán van.....:(

Csaju: Köszi a tippet neked is, ezt is megnézem, hátha... De jó, hogy érzed, elég korán, nem? Én Levit 4 hónaposan éreztem először, de olvastam, hogy a másodikat hamarabb lehet. Kíváncsi leszek mikor sikerül?

Most mintha én is kicsit jobban lennék, igaz ma sikerült kiadnom a reggelit, de előtte 3 napig nem volt még hányingerem sem és a gyomrom sem fájt olyan veszettül. Sajnos a szédülés még miindig megvan, most is benyomtam 2,5 dl colát. Remélem nem ártok vele a babának....

Na megyek ledőlök amíg Levi alszik :)

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Meg tudja nekem valaki irni, hogy szerdánként a faházban mikor miről szól az előadás?

Köszi,
gombika
gombika
 
 


Hello!

csaju: Nem tudom, mikor fogják használni a gépet, de ahogy kivettem a szavaikból, ezt még ők sem tudják..... :( A nemét nem lehetett látni, végig háttal volt a drága vagy a feje búbját mutogatta, amit gyorsan le is mértek :)

sweetlady1: Köszi, a férjem már meggyógyult :) Egy ismerősünk hozzott neki erdélyi szilva pálinkát, úgyhogy másnapra jobban lett, fertőtlenítve lettek a bacik :)
Én igyekszem nem kólázni, mondjuk nem is nagyon kívánom. De az a modell csajszi, a Görög Zita is mikor terhes volt, kólát kívánt húslevessel.....igyál szerintem, csak ne sokat, mert koffein van benne, az nem tesz jót...

Bejelentkeztem a Baross utcába a gen. uh-ra. Jó móka volt, nem tudom meddig várattak, jövő hét hétfőn megyek. Vissza kell mennem az Uzsokiba, mert nincs a beutalómon pecsét, azt kérnem kell rá, meg ha már meglenne az afp eredmény teljesen, az se lenne mellékes, ott kérik. Remélem már átküldték az Uzsokiba. Mondjuk még hétfőn kora reggel el tudok menni érte...végső esetben....

Leléptem, álmos vagyok, szép álmokat mindenkinek :)

Pussssssssssssz: Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Ja, még azt akartam írni, hogy én nem igazán érzem a baba mozgását. Annyit érzek, mintha olykor nyomná az oldalam vagy ilyesmi. De én is azt hallottam, hogy aki a másodikat várja, az előbb megérzi :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Megint előkerültem. Sikerült ezt az oldalt végigolvasnom.
Minden baba gyönyörű és nagyot nőtt, mióta nem jártam erre.
Krisz: Most akkor jól értem, hogy Edináék lakásába fogtok költözni?
Annamari: Hogy bírod a munkát? Ha 5-kor kelsz, hány órára érsz haza?

Szobatisztaság: nálunk sincs semmi ez ügyben. Nyáron ő volt az első a kis barátaink közül, aki WC-be pisilt, kakilt, aztán ahogy jött az ősz, újra visszakerült a pelus, mert újra bekakilt, bepisilt. Most is időnként megpróbálom, hogy leveszem a pelust, de akkor kb. egy napig sikerül, de a következő napokon már nem. Én is bízom benne, hogy nyárra sikerül. Ráadásul nekünk azért is jó lenne már a pelus mentesség, mert addig nem javasolta a doki a fütyi-felhúzást, így csak akkor csinálják meg, ha már napközben szobatiszta (a fertőzések miatt).

Hát csajszik minden kismamának gratulálok és nagyon-nagyon irigyellek titeket! Az egyik szemem sír, a másik nevet... Nálunk még mindig semmi, pont ma jött meg. Még a férjem elmegy ebben a hónapban egy vizsgálatra, hogy nála is zárjanak ki mindent és ha vele is minden oké, akkor már tényleg mindent kivizsgáltattunk.

Viszont jó hír: hivatalos radiesztéta lettem. Azaz földsugárzásokat mérek, ha valakit érdekel szívesen mesélek róla, nagyon érdekes és egy csomó kellemetlenségtől lehet megszabadulni, ha tisztában vagy vele, hogy milyen sugárzások mennek az ágyadon (vagy a gyerek ágyán).

Mindenkinek puszi: Gabi
almadi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: