Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gabi: üdv újra itt, tényleg jól eltűntél!!!
Én spec. irigyellek, hogy csak ennyi gondod van az altatással és csak mostanában, bárcsak nekünk lenne így! :roll: Máté sem bír magával esténként és amúgy sem hajlandó sohasem egyedül elaludni, egyelőre mesét sem akar hallgatni lefekvéskor. Bízom benne, hogy ha majd saját szobája lesz és másik ágya, kicsit változtatni tudunk az elalvási szokásokon. Mindenesetre a bogyó addig is megfontolandó, van is nekünk otthon, régen kapott párszor, amikor tombolt néhány fog kibújásakor. Azért majd számolj be, tényleg hat -e hosszabb távon!
Férjednek hogyhogy felmondtak, mi történt?

Annamari: Fiatalok Otthonteremtési Támogatását tudjuk csak felvenni Mátéra, ez 450e Ft, ugyanannyi, mint a félszocpol. De ez is vmi. Ha nem szűnik meg, utólag igényelni lehet a második gyerekre is, kölcsön csökkentésére fordítva. Na ez nem lenne gond, jut belőle bőven a köv. évekre. :shock: Mi maradtunk a K&H-nál, eddig is ott volt hitelünk, azt visszafizettük és az újat is ott vesszük fel, így a legegyszerűbb.
Nem is tudtam, hogy ilyen helyzet van a Hiltonnál! Remélem, kedvezően alakul rátok nézve!

Timi: nagyon aranyos Levi, és milyen nagy dumás már ő is, hihetetlen! Máté is iszonyatosakat szövegel, minden nap meglep vmivel, a nagyszülők teljesen odavannak tőle, ők ugye ritkábban hallják és úgy még nagyobb csoda a fejlődése.
Edináék jól vannak, majd mondom neki, hogy írjon már ide is! :D

A talit illetően mi most nem biztos hogy tudnánk menni, de persze attól függ mikor. Én délelőttönként ált. dolgozok, Máté bölcsiben, február meg már nagyon eltelik majd a költözéssel és ügyintézéssel. Szerintem mi majd márciusban vmikor rendezünk talit!

Barbara: szuper h ilyen jól megy minden, élvezd a terhesség minden pillanatát! És pihenj sokat! Dolgozol amúgy? Meddig tervezed?
Hát igen, a helyátadás kényes téma, nekem is volt sok rossz tapasztalatom, irtó bunkó emberek vannak. Egyszer egy fiatal nőnek még az is baja volt, hogy mellé a fél helyre letettem a táskám és ott álltam, mire mondtam h bocs, terhes vagyok és legalább ennyi járjon már és közölte h nem hiszi el, csak kövér vagyok és csúnya és ne tegyem mellé a táskám, hozzá se érjek! Mindezt mikor 5-6 hónapos terhes voltam... Vicces, nem?

Na eleget dumáltam, pá mindenkinek!
Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Most felizgattatok!!! Mi ez a bogyó? Homeopátiás? Hol lehet venni?
Nekünk is kéne valami nyugtató ...tegnap már majdnem sírógörcsöt kaptam,mikor Márk este 10kor a 40.kérésemre is azt mondta,hogy nem. Aztán persze mikor ő kért valamit és én mondtam,hogy nem..."ezentúl én is ezt fogom mondani"címszóval akkor teljesen kibukott.

Gabi: én sok dolognál még most sem tudom igazán,hogy az vált-e be vagy mástól oldódott meg dolog?! A hosszú mese mindenesetre jó dolog...ha nem is alszik el rajta a gyerkőc,de tuti lelassul és így könnyebb az elalvás is. Csakl olyan jó lenne néha megnézni este nyugodtan egy filmet!!! :( Mindegy,még egy év,aztán már Vikti is olyan nagy lesz,hogy majd azt sem akarják ,hogy bemenjek a szobájukba....akkor meg biztos az lesz majd a bajom.
:D

Sajnálom a férjed...remélem gyorsan talál valami sokkal jobb munkát!!! :) Én elég optimista vagyok,sztem minden dolog okkal történik,reméljük ez most azért,hogy valami ezerszer jobb ajánlatot kapjon.Remélem azért valami jó végkielégítést hozzávágtak.
Krisz: én tuti megyek majd hozzád a talira.Gondolom már alig várod,hogy elköltözzetek!Kíváncsi vagyok Máté hogy fogja élvezni a saját kis birodalmát.Most még veletek alszik vagy ti kiköltöztetek a nappaliba?

Dóri...megint el vagy tűnve te is!!!

puszi
Annamari

ui.:képzeljétek,Márknak holnap lesz az első tornaóra az oviban és mindig sír,hogy ő nem akar menni.Pedig direkt vettem neki Verdás tornazsákot,kosaras pólót varrtam neki,szép cipőt kap.Nem tudom mi baja lehet...remélem ha meglátja, milyen jópofa dolog a torna abbahagyja ezt a sirdogálást.
kismuki
 
 


Sziasztok!

Barbara: Nagyon ügyi vagy, csak így tovább, vigyázz magatokra. A hányingerből meg szerintem még 1-2 hét lehet hátra és aztán teljes gőzzel élvezheted a másállapotot. A helyátadásról nekem sincs sok jó tapasztalatom, amikor óriás volt a hasam akkor sem igazán adták át. Szerintem két megoldás van, vagy beletörődsz, hogy ha nincs hely és nincs senki udvarias akkor ácsorogsz, vagy kiszúrsz valakit és közlöd vele , persze udvariasan stb. hogy terhes vagy és szeretnél leülni...
Pár napja nekem is hányingerem van, nem tudom mi lehet....nem mertem még tesztet venni :)

Gabi: Sajnálom a férjed, én is szorítok, hogy találjon egy sokkal jobbat, és Annamarinak igaza legyen. Ezt a Chamomillát pedig asszem én is kipróbálom, hátha...
Tényleg mekkora gyereknek lehet előszőr esti mesét olvasni? Én Levinek napközben próbálok mesélni, de úgy látom nem igazán érdekli, inkább a képeket nézegeti, vadul lapozgat és mondja, hogy mit lát, így 1-2 mondatnál többet nem tudok olvasni neki :(

Krisz: Köszi :)

Annamari: Én már túl vagyok a sírógörcsön, ma 3* játszotta el, hogy álmos, menjünk a fotelba és sötétítsek be, de csak cicizni akart, mint utóbb kiderült. A kis huncut! Aztán végre 1/4 5-re sikerült elaltatni. Ma ese biztos megint 10-ig fog randalírozni. Szerintem az is baj lehet, hogy nem fárad ki eléggé, mert nem lehet több órahosszát kint lenni, mint nyáron. Bár ma is majdnem 2 órát voltunk a levegőn...:(
Márknak drukkolok a tornaóra miatt!

Dóri unokatesója ma volt nálunk Levire vigyázni és annyit tudok róluk, hogy Marcinak középfülgyulladása volt, magas lázzal küszködtek, ma meg Dóri ment állásinterjúra. Remélem nem veszi pletykálkodásnak :), de tényleg rég járt itt és már többünknek hiányzik!

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi a sok biztatást! Sajna a férjem szakmája nem olyan, hogy a tudása alapján ítélnék meg. A médiában többnyire nem ez dönt abban, hogy kit alkalmaznak és kit nem. Elsősorban politikai döntések határozzák meg, a szakmai szempont csak a lista legalján van, ha van. Igazából már sejtettük, mivel kb. egy éve megszűntették a műsorát (Világpolitika) a DunaTV-nél (a poén az, hogy előtte pár héttel kapott Külügyminisztériumi Nívó-díjat a műsor...), szóval, gondolom jól megijedtek, hogy na, itt valaki valamit jól csinál, ezért áttették a soha nem látott Duna 2-re (másnéven Autonómia-csatorna) - ne kérdezzétek hogy ezt hol lehet fogni, mert én sosem láttam... Na, mindenesetre ott van/volt(?) egy műsora a Civil Fórum, annak ő a műsorvezetője is, az is "sikeres" (legalábbis az a néhány ember aki látta, azoknak tetszett, meg a vendégek is mindig elégedetten távoztak), hogy ezzel most mi lesz nem tudjuk, egyelőre még ma is ezt készítette, mert még ebben a hónapban dolgozni fog. Szegény sokat szenved attól, hogy negyedannyi műveltséggel/tudással rendelkező emberek mondják meg neki, hogy mit tegyen, vagy ne tegyen és ezt azért 54 évesen nehéz lenyelni... De egyébként természetesen nincs nagy gáz, van több szerződése, többek között az MTI-nek is dolgozik, újságírás is mindig akad, szóval szerencsére nincs akkora baj (egyébként az én gyesemből bajosan tudnánk megélni).

Homeopátiás szer: Chamomilla C15-ös, vagy C30-as (nekem azt monndta a védőnő, hogy Bencének már mehet a C30 is, mert két és fél éves múlt) és lefekvés előtt kell beadni 5 szemet, hogy szopogassa. Ha nem akarod, hogy golyócskával a szájában feküdjön le, akkor feloldhatod vízben. Én amikor a mesét kezdem mondani, akkor adom oda neki és mire vége a mesének már el is szopogatta - most is aludt 8 óra 05-kor!!! Egyébként a védőnő azt mondta, hogy olyankor is lehet nekik adni, amikor egész nap hisztis, akkor óránként is kaphatja.

Timi: egyelőre az a legjobb, ha lefekvéskor elmeséled neki, hogy mi történt vele aznap. Még korai neki a mesélés, nem érti, nem tudja. Azonban ha elkezded mesélni neki, hogy volt egyszer egy kisfiú, akit Levinek hívtak és ezt, meg ezt csinálta az anyukájával, apukájával stb. akkor meglátod, hogy fog figyelni. Nekem legalábbis óriási szemekkel figyelt és volt hogy újra és újra el kellett mondjam neki. Ezzel fejleszted a memóriáját, a szókincsét, ráadásul pontosan fogja tudni, hogy miről is "mesélsz" neki. (Most nem anyukaként, hanem "médiapedagógusként" okoskodtam, merthogy ez lennék eredetileg.) Egyébként ha időnként hozzájutsz egy-egy Nők Lapjához, Dr. Vekerdy Tamás pszich. is hasonló véleményen van a mesékkel kapcsolatban. A mesekönyveket pedig elsősorban nézegetésre használjátok és felejtsétek el a szöveget, a saját szavaiddal mondd el, hogy pl. látod itt van a nyuszi, eszi a répát stb. (Később első könyvként nagyon jó a Boribon és Annipanni sorozat: rövid, érthető, aranyos.)

Sziasztok: Gabi
almadi
 
 


Sziasztok!

Gabi: Köszi a jótanácsod meg fogom próbálni!
Napközben így teszek a mesekönyvek nézegetése közben, de az esti mesélésnél ez nem jutott eszembe, tök jó ötlet! Köszi még egyszer!

Egyébként tegnap adtam Levinek Chamomillát és úgy tűnt kevesebb idő alatt sikerült elaltatnom, bár lehet, hogy csak én voltam türelmesebb :)

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Hali,
Homeopátia: A Chamomilla a fogzás miatt hisztis, nyugtalan gyereknek adandó. Erre a 15 CH a legjobb. A CH a higítási arányt jelenti, de ez nem függ a gyerek korától! Egyszerűen csak nem szükséges 30 CH a fogzási fájdalomra. Én is használom Misinél egész kicsi korától, az első fogaknál még anyatejben oldottam. Nekünk nagyon bejött!
Ezt a homeo szert a legtöbb patikában lehet kapni, de a Róna utcaiban biztos.
Bocsi, visszaolvasva kicsit kioktatóra sikerült a leírás, nem annak szántam, csak mi rendszeresen használunk homeobogyókat, és elvégeztem egy tanfolyamot ezzel kapcsolatban.:oops:

A taliban mi is benne lennénk, persze attól függ, mikor tudjuk összehozni.
A Boribon nálunk is nagy sztár, bár Misi a Kipp koppot is nagyon szereti mostanság, meg a Bogyó és Babóca bizonyos részeit. :)
Pussz: Sus
sus1
 
 


Hello-bello!

Biztos a kicsik is érzik, hogy ilyen furcsa most az időjárás, a felnőttek is ingerlékenyebbek, rájuk is hatással van. Persze tudom, hogy ez titeket kevésbé vígasztal, az lenne a legjobb, ha időben szunyálnának :) Ha olykor csak egy pici energiát tudnának nekünk átadni, milyen jó lenne :)

tkrisz: igen dolgozok, úgy gondoltam, hogy a márciust lehúzom még, aztán annyi. Ha nem jön közbe semmi. Elég nehezen bírom már most is. Minden szombaton be kell mennem, mert négy szombatért jár két szabadnap hétközben. /szombaton 4 órát dolgozunk/ A szabadnapokon járok a dokihoz meg vizsgálatokra meg a védőnőhöz. Kicsit sűrű így. Meg szeretnék majd terhestornára is menni, mert a hátam alapjában szar, már most is nagyon fáj. A kórházban láttam szülésfelkészítő tanfolyamot, most fog indulni hónap végén, de oda se tudok menni, mert fél 5-től van én meg 6-ig melózok. A főnöknőm egy állat, nem tudok úgy eljönni, hogy ne kelljen ledolgoznom az időt. Múltkor meg voltam fázva, nem bírtam beszélni, két délután hazaküldött, mert semmi hasznomat nem vette így, azt is ledolgoztatta, számonkérte. Pedig nem vagyok lógós, évek óta nem voltam betegácsiban.

sweetlady1: Hányingerem most jelentősen csillapodott két napja, most a fáradtság van rajtam nagyon. Mint aki semmire sem használható, nincs erőm. Remélem ez is változni fog, de ez már sokkal jobb, mint ami eddig volt.

Ti meddig dolgoztatok egyébként? Jártatok terhestornára?

Megint hosszúra nyúltam, csak jár a szám egyfolytában :lol:
Sziasztok és nagyon jó alvást a kicsiknek meg nektek is és Almadiéknak meg egy nagyon jó állást :)

Barbara
barbara_75
 
 


Sziasztok Lányok!
Régen voltam, mert elkezdtem írni a diplomamunkám, és ez az internetezésre fordított eddigi időt kitölti. A fiúk meg pláne minden percet! Valamint jött egy jó lehetőség, elkezdtem körülnézegetni állás ügyben, mert az itthon töltött öt év most kezd a lelkemben a végéhez közeledni. Vagyis már gondolatban sokat jár az eszem a munka stb körül és ez jel, hogy lépnem kell.
Cikket is írok az alapítvány újságjába, egyébként nézzetek be a weboldalra, hasznos infók, programok képzések vannak anyukáknak: www.reginanet.hu
Nemrég középfülgyulladása volt Marcinak, megint nem alszik éjjel szegénykém. Ünnepek szuper jól teltek, férjem végig szabadságon.
angolt is el kell kezdenem, ha kelendő akarok lenni az álláspiacon, Krisz, majd hívlak ezzel kapcsolatban, most minden forrásban van bennem, pörög az agyam, igyekszem a mindenki számára jó megoldást megtalálni.
Fiúk édesek, vége a féltékenységnek, nagy a szerelem, együtt játszanak, imádnivalók! Találkozóban benne vagyok, csak majd mailen írjátok meg, hogy mikor, mert nem mindig tudok benézni.
Sus, a doki még nem válaszolt, holnapra várom, küldöm majd.
Puszi mindenkinek!
tigris
 
 


Köszi, megkaptam!
Én csak a jövő héten leszek, elmegyünk kicsit "nyaralni" :lol:
Jó hetet mindenkinek!! :D
Pussz: Sus
sus1
 
 


Sziasztok!

Tkrisz: Tőled szeretném megkérdezni, hogy a Fiatalok Otthonteremtési támogatása az nem ugyanaz mint a félszocpol?
És hogy azt csak használt lakásra lehet felvenni, vagy újra is?És hol lehet igényelni?

Remélem a kérdéseimre tudsz válaszolni.
Előre is köszönöm

Timi

Kép
timie
 
 


Sziasztok!

Barbara: először is neked sok kitartást,mert ez az idő borzasztó.HOgy bírod?
Én Márkkal pont 1 hónappal szülés előttig dolgoztam,Vikkel terhesen ugyan itthon voltam,de az nagyobb munka volt...főleg mikor Márk cipeltette magát.

Dóri: látom belefogtál a dolgokba...én még csak a 3. évemet taposom itthon,de már néha nekem is sok.Még egy év,aztán mire megyek vissza,addigra pont rám is fog férni...agyilag az újdonság.

Sus: egyszerűen nem jutok el gyógyszertárba sem...ha mégis akkor tuti elfelejtem a bogyókat. Hová mentek nyaralni??? Már én is alig várom,hogy lelépjek valahová a fiúkkal,de közös pihenés csak májusban lesz idén először.

Képzeljétek,nálunk Vikti szimpla megfázása kezdődő tüdőgyulladásba torkollot.Szerdán volt kint a doki néni,de akkor még nem volt semmi baja,aztán most 2 éjjel alig aludtunk olyan lázas volt szegénykém,mára úgy tűnik kezd hatni ez a gyógyszer amit kapott,mert már mosolyog is napközben!!!csütörtökön kell visszamenni,remélem addigra összeszedi magát.

Tud valaki nekem valamit írni a Tihany téri bölcsiről? Oda kéne vinnem Viktort és nem tudom mikor jelnetkezzek,stb...

Megyek,keltem a drágám,mert indulnia kell dolgozni,dehát ilyen éjszakák után nem elég fél óra pihi....

Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Timie: összegben ugyanaz, mint a félszocpol, csak vmiért mi a félszocpolt nem igényelhettük, vmelyik feltételnek nem feleltünk meg,már elfelejtettem pontosan miért :). Ezt amúgy használt lakásra lehet, az újra ott van a rendes szocpol. Mi a banknál igényeltük, együtt a hitelünkkel. Kell hozzá az önkormányzattól jegyzői igazolás, hogy jogosult vagy rá és még nem használtad.

Annamari: tényleg, ti nem tudtátok igénybe venni ezt vagy a félszocpol támogatást?
Márk hogy van azóta a tornaórával? :)
Arról a bölcsiről nem tudok semmit, de az biztos, hogy mielőbb jelentkezz, ha helyet akarsz neki szeptemberre, eszméletlen nehéz bejutni! Kevés a bölcsi és most sok a gyerek megint. Tesómék is bajban vannak, sehova nem veszik fel a kisfiát, pedig vissza kell mennie dolgozni nemsokára. Későn kapott észbe, de ti most még időben vagytok sztem. Amúgy a konkrét beiratkozás május eleje, de előzetesen iratkozzatok fel várólistára!
Hogy van Viktor, remélem, javult már!

Máté is megint beteg, most már 2-3 hetente előjön újra valami a bölcsitől. :( Remélem, tavaszra ez a helyzet javulni fog!

Dóri: jó, hogy felbukkantál! Remélem, Marcell már teljesen jól van! Elhiszem, hogy vágysz már változatosságra ennyi év után! Milyen állást nézel? Szólj nyugodtan, ha aktuális lesz az angol, aztán majd megbeszélitek Zolival.

Barbara: kitartás, az szar ügy, ha ilyen a főnök. Én szűk két hónappal szülés előtt hagytam abba a munkát, annyi bőven elég volt az idegeskedésből, és volt idő mindent beszerezni, előkészülni, lehiggadni, stb. :)

Gabi: nálunk is inkább a saját mesék jönnek be, saját élményekből, bölcsi, család, ilyesmi. A könyv és a konkrét mesemondás ráér még jódarabig.
Sajnálom, hogy így alakult a férjednek!

Timi: mondtam Edinának, hogy írjon, de látom hasztalan! :(

Sus, jó nyaralást, majd mesélj, merre jártatok! És hogy milyen a bölcsi Misinek!

Hihetetlen, hogy 3 hónap múlva ovit lehet majd keresni...

Puszi mindenkinek: Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Jól van, jól van....itt vagyok és írok...de mit is?Olyan rég volt...

Hát úgy néz ki, hogy eladtuk a lakásunkat és sikerült nagyon jó fej vevőt találni :) És még keresnünk se kellett :lol:

Ja köszönöm szépen a gratulációkat mindenkinek!!!
Hát igen ismét szaporodik a családunk, bár még nem tudom, hogy milyen nemű lesz nagyon bízom benne, hogy most egy kisfiúval gyarapodunk!
Nemrég voltam a dokinál minden ok. Jan. 31-én kell Uh-ra mennem akkor remélem már mond vmi bíztatót a nemére vonatkozóan is.
Drukkoljatok :)

Közben én is gratulálok Barbarának, hogy végre kismama és jövőre Ő is átélheti az anyaság minden örömét....a barátnőm is nemrég szülte meg első kisbabáját és had ne mondjam milyen nosztalgia tört rám amikor a picit néztem és az anyja aggódalmait hallgattam...fura volt, hogy Nono is volt ilyen pici, pedig most sem tűnik nagynak....a még furább, hogy nemsokára megint lesz egy ilyen csöpp a családban...fogalmam sincs, hogy fog alakulni ez az évünk, de hogy izgalmas lesz az tuti:
-költözés, -költözés,- építkezés, -baba születés, -és végül ismét költözés.....de hogy erre a végső költözésre mikor kerül sor, azt csak találgatni tudjuk.

Minden kis és nagy betegnek jobbulást kívánok....a december nekünk is folyamatos betegeskedéssel telt :( Ez az időjárás is kedvez a baciknak...remélem hamar meggyógyul mindenki és lehet talit szervezni!

Dobok egy képet, hogy lássátok Ti is mekkora már a csajom:
Kép Nono karácsonykor

Puszi

Edina

Kép
Kép
bedi
 
 


Na végre, Edikém! :lol:

Üdv újra itt!

Kép

Kép
tkrisz
 
 


SZIASZTOK!

Edina: végre,végre végre itt vagy!
Akkor én is gratulálok mégegyszer,de jó neked!!! Noncsi is fog örülni biztosan.LÁtszik már valami? Mikorra vagy kiírva?
Jó ez a lakáscsere...mindenki jól járt így gondolom.

Krisz: köszi kérdésed,Vik már jobban van,igaz ma még egy gyógyszert felírt a doki néni,mert még mindig hörög,meg sípol a tüdeje,de szerencsére a viselkedésén ez nem látszik.Az a 2 nap,amíg lázas voltaz volt szörnyű...mert egész nap sírt,éjszaka sem tudott aludni.Persze most ugyanolyan eleven. MOndta a Rácz Doktornő,hogy ettől a gyógyszertől pár gyerek felpörög eszméletlenül...mondtam,hogy én úgysem fogom észrevenni a küölönbséget,így is egész nap meg sem áll.Nem is csodálom,hogy még mindig csak 8,5 kilo.

Márk a tornával pedig: mikor meglátta,hogy reggel tornazsákkal indulunk,teljesen kiakadt,aztán mikor nem benti ruhába hanem tornaruciba öltöztettem,tépte le magáról és ordított,de minden gyrek kijött erre mindkét csoportból...aztán az Óvónéni rántotta le rólam,annyira nem akart bemenni.
Ezek után délután hazajött és mosolyogva mesélte,hogy mégiscsak tornázott és milyen szuper volt,stb,stb....
Szóval túléltük,de a mai napig nem tudom,mi okozhatott neki ekkora lelki traumát,hogy ennyire félt a tornától.Mindegy,remélem jövő héten már nem les zgond.

A félszocpolt nem kaphattuk meg,mert csak 12milliós lakásvételárig jár,felette semmilyen támogatás nincs. :cry: És ugye mi ezt jóval túlléptük.Jópofa,pedig ránk fért volna 1 millió,akkor már csak 7 millió tartozásunk lenne. :roll:

Na szaladok vacsiztatni
puszi

ja...a lényeg,Noncsi még mindig gyönyörű,megkaptam a képeket
kismuki
 
 


Lányok!!!

Őrült sürgős kérdés,Zuglói bölcsiben tudtok nekem helyet szerezni vagy protekciót,vagy bármit??????
Hétfőre kéne tudnom

köszi
kismuki
 
 


Sziasztok!

Kedves Anyukák tanácsát szeretném kérni, bölcsi ügyben XIV. kerület, cím, vélemény, mikor kell beiratni a gyereket. Rolandka 2008. februárban lesz 2 éves, de engem már azzal riogatnak, hogy már most nem árt megkeresni, jelentkezni. Nem korai az még?

Válaszotokat előre is köszönve


Timi

Kép
timie
 
 


Hahó,

Annamari, mi történt, csak nem visszamész dolgozni? Az sms-emet megkaptad? Szóval szerintem tutira minden telítve van így év közben, tesómmal voltam bent érdeklődni itt nálunk az Ond vezér sétányon, mert ők is bajban vannak, de sehova nem veszik be Barnit, mindenhol várólisták vannak. Ő valószínűleg anyósára lesz kénytelen bízni ideiglenesen a fiát. Szeptembertől aztán nem lesz gond, de az már nekik 17.ker lesz, oda fognak költözni. De azért egy próbát megérhet a dolog, nálunk olyan gyerek is van a csoportban, aki nov. elején kezdett, amikor már mindenki beszokott, és épp akkor ment be, amikor megürült egy hely, és szimpi volt a vezetőnőnek, nem hívta fel a várólistán következőt, hanem őt vette be. Ilyen is van. Ez persze a várólistásnak szívás...
A lakástámogatást illetően nekünk az orrunk alá toltak egy papírt, h a 12 milka a határ, de attól függően h hányan költöztök, hol, mekkorába, nagyobb összeg a méltányolható lakásigény. Szóval hogy elvileg többre is meg tudjuk kapni... De ki érti ezeket a hülye szabályokat?

Timie: mindenképp írasd be Rolandot májusban, különben nem lesz helyetek! Évközben nagyon nehéz, esetleg januárban van még esély, amúgy véletlen mázli jön csak szóba...
Ti is itt laktok a Kerepesin, nem? Legkézenfekvőbb az itteni bölcsi, nem rossz és máshol amúgy is vszleg elutasítanának sok jelentkező esetén, mert nem oda tartoztok. Ha kérdésed van, szólj nyugodtan, Máté ide jár.

Illetve most megint beteg, képzeljétek, hörghurut alakult ki nála a sorozatos betegségekből, kapott antibiotikumot is, életében először, már javulóban is van. Remélem, kikupál és nem lesz semmi szövődmény ebből, az apja is hajlamos volt ilyen jellegű problémákra és aztán asztmája lett... :(

Többiek, mi van veletek? A nagyon régiek közül még Csaju hiányzik innen, hátha ő is visszacsábul, ha ezt ideírom! :) Meg persze Bannamari, Eszty, Niki, stb. akik néha felbukkannak, írjatok ti is!

Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Tkrisz: Köszike a válaszodat, de itt elég sok bölcsi van, vagy arra gondolsz ami pont a ház oldalában van?És bölcsi és bölcsi között amúgy van különbség?A XIV. kerületben nem oda adom ahova én akarom?A telefonkönyvben már kinéztem az összes bölcsit, majd felhívom őket.

Timi

Kép
timie
 
 


Sziasztok!

Hát gyorsban tudok írni 2 mondatot: pénteken felhívtak,hogy február közepén kellene kezdenem. Most hirtelen megüresedett a régi helyem,ha pedig most nem vállalom el,akkor majd 2008 nyarán megy nyugdíjba onnan a másik étteremvezető.
Szóval feladták a leckét: aznap éjjel alig tudtam aludni,csak simogattam Viktikét,hogy milyen picike még...most adjam bölcsibe és keressek jól,vagy maradjunk itthon még több mint 1 évet,de alig tudjuk kiköhögni a részleteket...de mégis a picikémmel vagyok.De mi van ha valamiért nem lesz meg a helyem?! Azért nem kis különbség van a gyed (gyes :x )meg a fizetésem között. :shock:
jaj,csajok...nehéz...de mondjuk nem is írok többet,mert ha nem sikerül valahogy a bölcsit elintézni,akkor úgyis tárgytalan a dolog.
Hacsak nem találok egy jó bébiszittert. :roll:
Holnap egész délelőtt a bölcsiket fogom járni.
Holnap délutánra már választ is kell adnom...majd írok
Krisz: köszi persze megkaptam az sms-t,de már nem volt erőm válaszolni.Kivagyok.Csak ezen gondolkodom.

Tényleg jó lenne hallani a többiekről.
Gabi: azóta megint rendbejöttek az éjszakáitok?Minden okés?
Timi:én most olvasgattam csomó fórumot itt tegnap este,de elszomorító dolgokat írnak,hogy minél előbb kell jelentkezni a bölcsikbe.nekünk azt mondták,amikor telefonáltam anno(hogy szept.től menne Vik)hogy most februárban már mindenhová be kell menni.De jó ha viszel munkáltatói igazolást,hogy szeptembertől dolgozni fogsz.nem is tudom,hogy akkor miért mondják,hogy májusban van beiratkozás.Ha akkor mész oda,akkor már rég lecsúsztál mindenről.

Megyek...gondolkodom...holnap jövök
Annamari
kismuki
 
 


kicsit hosszabb lett mint 2 mondat :D
kismuki
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Köszönjük a hiányolást, aranyos vagy!

Annamari!
Én is egy hete kerestem bölcsit, körbetelefonáltam minden olyan bölcsit, ami nálunk szóba jöhet, de semmi. Meg hát nálunk két gyerekről van szó, az sem elég, ha csak egy gyerek marad ki valahonnan. Amúgy tényleg mindenhol várólista van. Itt mellettünk épp mondta a bölcsivezető, hogy náluk szeptember óta egy gyerek sem maradt ki. Amúgy mi lennénk a várólistán a 9-10.-ek. Amúgy meg nekem is azt mondták, hogy májusban van beíratkozás. Hát, nálam a munkáltatói elég nehéz lesz, mert én úgy tervezem, hogy egyszer beszoktatom őket a bölcsibe, aztán megyek csak dolgozni. Meg hát munkát is kell keresnem, mert én a törpök előtt tanultam.

Amúgy nálunk minden ok a fiúkkal, a párommal nem annyira, de túlélem.
A fiúk lépten-nyomon kimásznak a kiságyból, és amivel megőrjítenek, hogy minden kilincset elérnek és bárhová bejutnak. Sajnos nem minden ajtónk zárható, így a konyhai sem.
Mostanában amúgy rettenet nyűgösek, lehet, hogy nem alusszák ki magukat rendesen, mert amióta jó móka, hogy kimásznak az ágyból, azóta reggel fél hétkor kelnek és másznak ki az ablakba brummogni. Persze az is biztos, hogy nem tesznek jót nekik a vitáink sem.

Én túlvagyok szerencsésen az első félévemen, azt hiszem a férjemet a vizsgaidőszakom viselte meg leginkább, mivel amikor vizsgáim voltak, ő maradt a gyerekekkel, no meg vizsgák előtt egy napot mindig elment velük, hogy tudjak tanulni.

Barbara!
Neked gratulálok pocakhoz, jó hosszú, egészséges terhességet kívánok.

Gyerekek tündériek, mindig meg is csodálom őket. Bár mostanában kevesebb fotót tesztek fel.

Puszi mindenkinek:
Annamari

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi is betegeskedünk sajna.... Múlt héten kedden voltunk az Örsön az ortopédián járásvizsgálaton, ahol 1 órát vártunk, de szinte meg sem nézték rendesen Levit, viszont mivel egyben van a váróterem a Fül-orr-gégészet várójával a beteg gyerek együtt játszik az egészségessel. Persze Levire is ráköhögtek, rátüsszögtek stb, így másnap este már folyt az orra. Tök kiakadtam, hogy nem igaz, hogy a mai világban nem lehet megoldani, hogy az egészséges rendelés külön legyen a betegrendeléstől. Felháborító, legszívesebben felrobbantanám az összes illetékest.....
Ma voltunk vissza a dokinéninél, még mindig nem gyógyult meg, köhög veszettül, de ma már muszály volt kimenni vele, mert bent nem bírjuk ennyi napon át. Pedig gondolom, egy beteg gyerekkel nem nagyon szoktak levegőre menni, főleg, ha nincs is nagyon jó idő. Ti hogy csináljátok ezt?
Na remélem azért mi nem fajulunk odáig, hogy hörghurut meg antibiotikum, mint Kriszéknél, akiknek ezúton is jobbulást!

Annamari: Nem irigyellek, nehéz lehet a döntés, én nem is tudom mit csinálnék ilyen helyzetben.
Az biztos, hogy jól ki van szúrva a gyeden-gyesen lévőkkel, mert én pl. most érdeklődtem utána, hogy a lakáshitel miatt ill. az autóvezetői tanfolyam miatt járó adókedvezményt igénybe vehetem-e és kiderült, hogy nem, mert a mini GYed összeg után nem vontak annyi adót, hogy kiteljen belőle a jóváírás. Na ezen is puffogtam egy darabig. :(
Bocs ma úgy látszik ilyen morcos hangulatúra sikeredtem.

Edina: Jó hogy jelentkeztél! És Noncsi gyönyörű még mindig!!!:) Remélem jól vagy, és kitartást ehhez a kemény évhez, de a végeredmény minden szempontból szuper lesz biztosan!

Bannamari: Jó hogy Te is előkerültél! Kitartás, ezek a férfiak már csak ilyenek, nálunk is szokott ilyen előfordulni, ha több időre kell vigyáznia a páromnak Levire. Majd csak belerázódnak!

Barbara: Remélem minden ok veletek is!
Ha tudsz, írd már meg légyszi, hogy nálaok most kapható-e szandi 22-es és mennyibe kerül. Levinek kéne benti cipőnek. Ja és hogy melyik boltban vagy helyileg! Köszi

A jó hírt a végére tartogattam: Ma voltam UH-n és 7 hetes, 9,4 mm-es pocaklakóm van. Még nehezem tudom felfogni, elég gyorsan törént a dolog. A múlt héten nagyon rosszul voltam, de a hét végére úgy néz ki rendeződött és a reggeli hányingertől eltekintve, meg a napközbeni többszöri émelygést leszámítva most jól vagyok, és remélem így is marad. Levivel 4 hónapos korig hánytam folyamatosan, remélem ez most nem ismétlődik meg.... Lehet, hogy kislány lesz? :)

Puszi mindenkinek!

Betegeknek jobbulást!!
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ milyen hírek!!!
Timi: nagyon gartulálok neked is,most megint kettőtökért izgulhatunk majd nemsokára,de jó. Kíváncsi vagyok,Levi mit fog szólni...
na és Noncsi is mit fog szólni?
Tényleg ők nagyjából egyidősek,vagy Levi kisebb?
valaki aki ért a géphez összedobhatna már egy táblázatot,hogy melyik bébink mikor született,Az egyik topikban láttam anno ilyet,nagyon jópofa volt.

Annamari: te is előkerültél végre!
Hát igen,a férfiak! Reméljük csak átmeneti...nekem is teljesen ki van bukva a férjem már előre,hogy reggelente neki kell a 2 gyereket összekészíteni és elvinni oviba,bölcsibe...persze ő is azt mondta,hogy inkább most menjek vissza tutiba,a megszokott jóba,mint később :roll: ki tudja mi lesz...
Hihetetlen,hogy a te fiaid is mindjárt 2 évesek lesznek.nagyon rohan az idő.

Én holnapra kaptam időpontot az egyik bölcsibe,remélem valami jót mondanak,de én tovább keresgélek,ha itt nem lesz semmi. valahol csak van egy hely...vagyis mi a szállodában úgy szoktuk mondani,hogy "egy szoba mindig van",valahogy meg lehet mindent oldani. remélem :?

szaladok vasalni
puszi mindenkinek
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Timi: nagyon nagy gratula, akkor a második csemetéink is közel egykorúak lesznek :) Nemrég a dokim magánrenelésén is összefutottam egy anyukával akivel a szülésfelkészítőn találkoztam amikor Nonot vártam, Ő is most várja a másodikat :)))
Hát nem tudom mit mondanak az okosak a gyerek nemét illetően, de Nonoval ennyit nem hánytam, mint most....akkor ez jelent vmit?
Amúgy a múlt héten én is voltam az Örsön és meglepődve tapasztaltam, hogy átszervezték a gyerek részleget...fura volt a szemészetre miniatűr babák mellett várni akik orthopédiára jöttek.

Annamari: szegénykém jól feladták neked a leckét, emlékszem Krisz is mennyit tépődött annak idején, hogy mi legyen...ugye, Krisz? Tuti nem egyszerű döntés, szerencsére ezzel én még ráérek foglalkozni. Drukkolok, hogy sikerüljön bölcsi helyet találnod és minden úgy alakuljon ahogy Nektek a legjobb!

Bannamari: gratula az első félévhez, ez nem lehetett semmi két örökmozgó mellett! A férjek meg hözöngenek, de előbb-utóbb megbékélnek...úgy bírom, hog ynéha elfelejtik, hogy Ők is vállalták a gyereket nem csak mi.

Krisz: mielőbbi jobbulást Máténak, remélem, hogy az antibiotikum neki is olyan gyorsan használ, mint Nononak decemberben! Aztán végre találkozhatuk megint, már ezerrel dobozolok :)

Minedenkinek kis betegnek jobbulást!
Csajok igaza van Bannamarinak mostanában nem raktok fel képeket, pedig olyan jó látni, hogy mennyit nőttek a csöppek! Ne legyetek lusták tegyetek fel minél többet.

Puszi

Edina

Kép
Kép
bedi
 
 


Hahó!

De jó sokan írtatok, ez klassz, csak van még témánk 2-3 év után is! :)

Én majd holnap írok bővebben, addig is két kép Mátéról, aki hálistennek már jobban van!

Tényleg jó lenne több képet látni a csemetékről! :) Puszi mindenkinek, Krisz

Kép

Kép

Kép
tkrisz
 
 


És a második, ha most engedi....Így tud elmélyülten tévézni a fiam, pontosítva kedvenc meséit dvd-n figyelemmel követni :) :

Kép

Na végre. :shock:

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Pár napig álomkórban szenvedek és csak falom itt a híreket, hirtelen feldolgozni se tudom. Velünk minden okés, most vagyunk 14 hetesek, 1-én megyek megint vérvételre. Hányingerem már ritkábban van, de álmos vagyok állandóan. Már keresik helyettem az embert....kicsit vicces, mert a kisfőnök be akarta tenni a feleségét de nem jött össze, nagy vezérnek nem tetszett az ötlet....mondjuk én megértem :lol:

sweetlady1: Óh, nagyon-nagyon örülök nektek! Ez szuper! Gratula és nagyon vigyázzatok magatokra! :D
Van egy-két szandink, de pont a drágábbak maradtak meg, 8 ezerért van meg 8500-ért. Nem is tudom, hol lehetne most olcsóbban beszerezni....március 2-től lesz a tavaszi vásár, de gondolom neked előbb kéne a szandi.....én a Ferenciek terénél vagyok a Cukor u. 4. szám alatt. A Centrál Kávéház jobb oldalában.

Nem semmi, amit a bölcsikről meséltek, az óvodákkal ugyanez a helyzet? Nem is gondoltam volna, hogy ilyen nehéz elhelyezni a babákat.
Bár ha belegondolok mi vár rám és még mennyi mindent kell megvenni, kicsit elkap a félsz. De azért olyan jó ez az egész :D

Most lépek, leragad a szemem, jobbulást a betegeknek, Kismuki én se tudom, mit tennék a helyedbe, biztos klassz a kicsikkel lenni de az a rohadt pénz azért nagy úr. Kíváncsi leszek, hogy alakulnak a dolgok.

tkrisz : Nagyon jók a képek, látszik ki az úr a házban! :D

Na, eleget dumáltam, leléptem, vigyázzatok magatokra és a picikre, köszi a tanácsokat és a gratulációkat így utólag is :D

Barbara
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Timi: először is neked nagy gratula a bébihez, vigyázz nagyon magatokra! :D

Lassan tényleg kéne vmiféle tabellát csinálni gyerkőceinkről. Egyre szaporodunk. :) Lassan már csak én vagyok egygyerekes anya és nem terhes??? :roll: Én szívesen csinálok, ha adtok adatokat, majd még megnézem v átgondolom, h mi kellene hozzá.

Annamari: akkor a munka mellett döntesz? Nagyon nehéz, tényleg. Utálom, h a pénz ilyen nagy úr. Ha nem kéne, biztos nem dolgoznék még most sem, igazából azóta is van vmennyi lelkifurdalásom, h Mátéval mennyivel kevesebbet tudok így foglalkozni, pedig nekem csak részmunkaidőm van, igaz idén már 6 óra. Sikerült bölcsit találni? Amúgy elvileg a beiratkozás előtt, ami hivatalosan tényleg mindenhol május eleje, nem kérhetnének munkáltatóit. Nálunk olyan anyuka is van a csoportban, aki dec.ben talált csak munkát, de amúgy szept-től bölcsis a gyereke, meg amúgy is kell h adjanak 3 hónap haladékot munkába állásra. Legalábbis a mi bölcsinkben így van, és ez azért nagyon jó! Sokszor tapasztalom, hogy semmi sem úgy van, nem olyan szigorú, mint ahogy előadják kezdetben... Tudnék mesélni...

Timie: elvileg mehetsz bármelyik bölcsibe ha van kapacitás, de túljelentkezés esetén, ami mostanság jellemző, az utca szerint odatartozókat veszik előre, ha marad hely, mehet más is. Az Ond vezér sétányi bölcsi, kerület széli elhelyezkedése miatt, jobb bekerülési eséllyel bír, ide kevesebben jelentkeznek és szept-ben is mindenkit ide irányítottak át, aki máshova nem fért be. Nálatok azért is lesz még nehezebb, ha nem szept-ben akartok kezdeni, mert év közben még kevesebb esély van arra, h van hely. Ezért is jelentkezz még májusban előre, akármelyiket is választod, persze érdemes legalább 2-3 helyre.

Bannamari: nincs mit. :) Nem semmi lehet elbírni két egykorú kis zsivánnyal, minden tiszteletem a tiéd. Én sokszor Mátéval is nehezen bírok és hamar türelmetlen leszek, néha kétségeim vannak, hogy alkalmas lennék -e kétgyerekes anyának. :shock:
És mit tanulsz egyébként? Milyen munkát keresel majd?
Várjuk a te képeidet is a lurkókról! :)

Edi: hát te nagyon ügyi vagy, én mikor kezdek hozzá ilyesmihez??? Azért ne erőltesd meg magad!!!! :wink:

Barbara? köszi és pihenj sokat!!!

Tényleg, ki mikorra van kiírva? Majd ha lesz táblázat, ez is egy fontos momentum. :)

Sus: nyaralás megvolt?

Dóri, nálatok mizújs, állásinterjú, gyerekek?

Látom, Csajura egyelőre nem hatott a varázslat, de hátha még felbukkan! :)

Puszi mindenkinek, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Annamari: Köszi a gratulációt! Én is kíváncsi vagyok Levi hogyan fogja majd fogadni, már most elkezdtem őt felkészíteni, lehet, hogy még korai.... minden esetre még nem igazán érdekli-érti a dolgot :)

Tényleg többgyerekes anyukák nektek milyen módszereitek voltak anno?
Egyébként Levi asszem 2 nappal fiaalabb, mint Noncsi, ugye Edina? Akkor én meg is adom a táblázathoz a kívánt adatokat: Nagy Levente 2005.05.04, 3450gr, 52cm, 9/10 APGAR. Ennyi elég?

Sok sikert a bölcsikereséshez!

Edina: Neked is köszi! :) Hát igen elég közel lesznek. Tényleg Te mikorra vagy kiírva? Én szept. 10-e körülre számoltam.
A nemet illetően én megnéztem a kínai fogamzási naptárat, aszerint lány, persze ez 67-99%-os találati arányú. Az biztos, hogy én meg Leventével hánytam egész nap, most ilyen nincs azért gondolom, hogy ez jelent valamit. Persze nem biztos, mert van egy ismerősöm akinek 2 lánya van, az elsővel semmi baja nem volt a 2.-nál voltak kisebb rosszullétei. Én a megérzésemre próbálok hagyatkozni az bejött Levinél is, de a biztosat úgy is csak akkor tudjuk meg, ha kibújik :)

Én sajnos nem tudok képet felrakni mióta új számítógépünk van, valamiért nem engedi és nem jöttünk rá mi lehet a baj. Mindig azt írja ki hogy nem töltöttem fel képet. Szóval aki kíváncsi Levire az a fotóalbumban Levente cseperedése képekben2-ben tudja megnézni, asszem most elég friss képek vannak, úgy emlékszem Karácsony után raktam fel. De mindjárt lecsekkolom :)

Barbara: Neked is köszi :) Már a nehezén túlvagy! :)
Köszi a szandi infót is, de ezek tényleg elég drágák. Próbálok még körbekérdezni, hátha...

Krisz: Neked is köszi :) Nagyon jók a képek! Máté igazi nagyfiú! :)
Én Csajut láttam a 2007-es topikban jan 3-án írta, hogy 8 hetes terhes! :) Majd írok neki oda egy üzit, hogy ide is nézzen be!

Na most megyek, még meg kéne csinálnom a társasház könyvelését, de sztem Levi mindjárt fen lesz....

Puszi és vigyázzatok magatokra!!!!

Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Timi, kösz az adatokat, ha kell még vmi, szólok majd, ha összegondoltam.
Csajuról egyébként én is tudok, mi kapcsolatban vagyunk, csak nem akartam a tudta nélkül pletykálni, de így más a dolog, és én ártatlan vagyok! :D Szóval tényleg szaporodik a banda... :lol:

A szandit nem néztem a Sugárban a gyerekcipőboltban? Vagy a Hopplá cipőboltban az Árkádban is szoktak lenni 5000 körül.

Na puszi mindenkinek, írjatok!

Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!
Felvették Viktit!!!Megy a Tihany térre,szerencsére pont volt egy szabad hely,és február végén még 3 kis gyerekkel kezd,igaz mindenki idősebb nála,de ez van.Úgyis csak heti 2-3 napot fog menni,amikor nagyon muszáj.Bőgtem is fél órát,miután hazajöttünk,mert szörnyű volt látni,a sok nagy (2 éves) között őt,amikor olyan kis picike.persze ő azonnal feltalálta magát,leült velük tízóraizni,olyan ügyes volt.Most gyorsan át kell szoknunk a csőrös pohárra,mert cumisüvegezés nincs bent.majd kialakul valahogy.Ő még olyan pici,hogy szerinmtem az elválás sem lesz olyan torúra mint Márkkal volt az ovi elején.Remélem :shock:

Barbara:jó,hogy írtad a tavaszi vásárt,mert pont cipőt is kell vennem munkába,de akkor addig kihúzom a régivel.Szerencsére a fiúk rendben vannak cipőileg!!!
Krisz: így,hogy felvették már nincs min gondolkodnom...igazság szerint én is keveset fogok dolgozni,hiszen a sok szabimat évközben fogom lekoptatni,így heti 3-4 nap lesz csak a Hilton,többi szabad.Már csak fizetésem nem tisztázott még,de azt majd jövő héten személyesen.
Tényleg: te is most a gyest is kapod a fizu mellett?
Elvileg nekem most megszűnik a gyed,de a gyest igényelkhetem?Munka mellet is?
(ha már ilyen marha jól áll a magyar államháztartás,hogy ilyen hülye törvényket hoznak....tudom nem politizálunk és magam ellen beszélek,de ha ilyen szar a gazdaság,akkor nem is értem,hogy ezt miért engedik?! Persze ha lehet én is ki fogom használni...de ezen pl.lehetne spórolni.Szerintem.)
Edina: nyakatokon a költözés,vigyázz az emelgetéssel!!!
Szülhetsz attól az Uzsokiban,hogy elköltöztök,ugye?Vagy most mik az új szabályok?

De jó,hogy mindenki terhes,mostmár csaju,tényleg írj!!
Ja és Krisz: tényleg lassan egyedül maradsz egy gyerekkel,úgyhogy hajrá!!! :D

megyek takarítani...VIk most alszik...át kell térnünk az egyszeri alvásra is!reggel mindig valahogy visszaaltatom.,ha fél 9ig alszik,akkor kihúzza délig,fél egyig,de ha Márkkal kel 7kor,akkor 11kor kidől,nem tudom ilyenkor mit csinálnak majd vele a bölcsiben.

puszi nektek és a pocaklakóknak
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!
Mi is megjöttünk Párizsból, hát mit mondjak, fantasztikus volt.
Annamari, tényleg kaphatod a gyest a munka mellett, ilyen hülye a törvény, de legalább kapnak a gyerekesek egy kis segítséget.
A bölcsiben a kisebb gyerekek délelőtt is alszanak, legalábbis nálunk, gondolom nálatok is megoldják majd a dolgot Viktorral.
A kistesó projektet már mi is megkezdtük, remélem most már nem várat magára sokáig.
Örülök, hogy mindenki ilyen aktív lett, és nem csak én lógok ki a sorból a munkával :lol:
Sok jókat a pocakosoknak, és egy kicsit irígy-irígy :oops:
Pussz: Sus
sus1
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek el voltam az ortopéd orvosnál (XIV.ker. sztk) és ez a nagytudású orvos, vmi ortopéd cipőt javasolt a gyereknek (ami biztos hogy kell a gyereknek, mivel az egyik lábfeje kicsit befelé van fordulva), ami nem elég, hogy csak gazdagréten lehet kiváltani, de ráadásul az orvos csak 9 havonta tud cipő receptet adni, holott a gyerek lába 2 havonta kinő egy cipőt. Jaa. és azt mondja, hogy a 12 ezer forintos Siesta cipő (amit most vettem) az nem jó.
Ha valakinek esetleg van jó ortopéd ortopéd orvosa, vagy tud valami tanácsot adni annak megköszönném ha írna.
Remélem mindenki jól van, sajnos nem volt időm visszaolvasni.

Timi

Kép
timie
 
 


sziasztok

Sus: de jó nektek,gondolom gyönyörű volt.Kettesben voltatok vagy Misit is vittétek? Mi 3 hét múlva megyünk Rómába,kettesben...a nászút óta nem utaztunk el kettesben sehová sem.Alig várom!!!
Rakj fel majd pár fotót...jövőre én is Párizsba akarok menni.
És nektek is hajrá babaprojekt!!! :D
A bölcsiben nekem azt mondták,hogy egyszerre alszanak ebéd után a gyerekek,de ha Viktor kidől,akkor úgysem tudnak vele mit kezdeni.Szóvel emiatt nem izgatom magam...a cumisüveg kicsit zavar,hogy nem engedik,de majd lesz valahogy.Pár kortyot már iszik csőrösből is,de kb.50ml egész délelőtt,aztán áttöltöm cumisüvegbe neki és az egészet betolja. Még beszélni sem tud,de remélem azalatt a pár nap alatt nem lesz gond ez sem.Aztán szeptembertől majd már rendesen fog járni,de most tényleg csak a legszükségesebb időt tölti ott.
Jaj,nagyon izgulok azért.

Timi:én is kérdeztem anno a dokinkat,hogy Márknak tuti lúdtalpa van,mit csináljunk vele,de azt mondta hogy 3 éves koráig nem szabad sehogy sem befolyásolni,mert addigra érnek össze a csontok vagy mi... szóval mi is nemsokára elmegyünk majd,mert nekünk is kell valami.De ezt a több hónapos várakozást nem is értem...hihetetlen,nem hiszem el,hogy nincs külön egy gyerek cipőkkel foglalkozó ember.

szaladok,kezdődik a Lost
puszi
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok Csajok!

Krisz!
Köszi a hiányolást, nagyon aranyos tőled :lol:

Timi!
És neked is az üzenetet, olvastam a másik topikban, onnan tudom, hogy babát vársz, nagy-nagy gratula :)

Edináról tudok Krisztől, de azért itt is gratulok Bedi, most már lassan kiderül talán a baba neme is!

Picit visszaolvastam, BArbara, neked is gratulálok. Most másból sem áll a hsz-em, mint a gratulációkból :D

Annamari!
Nem semmi döntést kellett meghoznod, én nem tudom hogyan döntöttem volna, de szerencsére ez a veszély most nem fenyeget :)

EGyébként 12 hetes már a baba, éppen ma voltam Sztakónál és kicsit rámhozta a félszt, mert bár azt mondta, hogy a méhem mérete megfelel egy 12 hetes terhességnek, de Máté után nagyobbat várna :( Így most rághatom a körmöm, mert uh is csak 2 hét múlva lesz... Persze ő azt mondta ne izguljak, köszi.

Hát ennyit rólunk, majd még benézek!

Kellemes hétvégét Mindenkinek :)

Ja és Krisz, most már tényleg te jössz!!!!!! :o
csaju
 
 


Sziasztok
Ismét egy gyors bejelentkezés hogy ne felejtsetek el.
Szoval bovult a családunk december 23.-án.Vajk fiam akkor szuletett meg 4,1 kg-mal és 59 centivel,már egy hnapos es hat kilo.
ha lesz végre itthon is netunk bepotolom a lemaradásomat.Addig is puszi mindenkinek,vigyézzatoik magatokra.
Anita
anita23
 
 


Hahó,
micsoda meglepik, Csaju, Anita, szuper!!!!!! :)
Anita, nagygratula Vajk babához, szép méretekkel rendelkezik! :lol: Hogy érzitek magatokat vidéken?
Judit: ne aggódj sztem se, biztos nincs semmi gond! Mennyivel nagyobbnak kellene lennie a méhnek ilyenkor?
Sus: Párizs, hm, irigy-irigy .... Hát, tényleg mi vagyunk már csak lemaradva.... :)
Nekem jövő héten elhárul egy akadály az útból, leveszik a spirálomat, bár sajna kórházi körülmények közt, mert jól megszivtam dolgot, el kell h altassanak miatta. Jó peches vagyok... Na de aztán ha megvan a költözés is, és ha jönni akar az a tesó, lehet h nem állunk az útjába... :)
Annamari: ne aggódj, Márki tutira könnyen beszokik majd, én úgy láttam nálunk h a kisebbek sokkal könnyebben vették az akadályokat.
Na és persze Rómára is irigy... :lol:
Puszi mindenkinek vidékről!
Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Krisz: Viktort akartál írni gondolom...csak már te is a tesóra koncentrálsz.
Vidéken vagytok hétvégézni? Ilyenben sem volt részem már hónapok óta.
És mi történt a spirállal? Tőlem kérdezte a dokim,hogy 2 gyreek után mit csináljunk,de én a jó öreg gyógyszer mellett döntöttem,mostanában annyi rosszat hallok a spirálról...remélem azért semmi komoly.
Csaju: de jó,hogy végre te is írtál.Akkor már tornázni sem mész,ugye??? Én sem járok a műtét óta,egyszerűen nincs rá időm végképp.
Nagyon örülök,hogy te is ilyen jó hírekkel szolgálsz nekünk,hogy nálatok is gyarapszik család.Mostmár viszont jöjjenek a kiscsajok akkor szép lassan.Úgyis extra fiús topik vagyunk.

Anita: de jó,hogy benéztél,azt mondtad,leírod a címed majd,hogy tudjunk néha napján rólad,de nem írtad le.Várjuk!!! Én írok neked szívesen.
Vajk szép magyar név,követve a tesót,és szép nagy baba.Simán született?Gratulálok nektek!És üdv a fiús anyukák táborában :D

Megyünk aludni Márkikámmal,szegéyn Vikti ma mindent kihányt,biztos fogyott megint pedig így is olyan pici.Remélem nem kapott el valamit,hanem csak valami kaja miatt van,volt.

puszi

Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Csaju: nagy gratula Neked is!Hogy vészelted eddig? Más, mint Mátéval?

Én ma töltöttem a 19.hetet és nagyon remélem, hogy szerdán már mond vmi bíztatót a doki a nemét illetőleg....drukkoljatok.

Timi: elvileg június 25-e a várható szülési időpont....meglátjuk.
Megnéztem azt a kínai számítást, de a szerint nekem megint kislányom lesz.....pedig most inkább fiút szeretnék.

Anita: Gratulálok én is! Szép nagy babócád lett :) És végül sikerült Csapónál szülnöd, vagy akkor már szabin volt?
Ha van egy kis időd rá, meséld el milyen volt...

Annamari: igyekszem csak szép lassan dobozolni :) de már nincs túl sok idő hátra....nagyon furi lesz már nem itt lakni....nemrég gondoltam bele, hgoy már 8 éve itt lakunk...most meg megyek vissza a gyerekkori házunkba....persze csak egyenlőre.
Nagyon örülök, hogy sikerült a bölcsit elintézned. Persze tuti nem lesz egyszerű dolgod...tapasztalom Krisszen is, milyen nehéz lehet ez. Jobbulást Vikinek!

Krisz: kitartást, majd drukkolunk csütörtökön!!!Máté még mindig nagyon édes a képeken!

Sus: Rajta, rajta! Mi meg Párizs miatt irigy-irigy :)))

Lányok hol vannak a képek?!

Kép Nono segít dobozolni :)

Puszi

Edina

Kép
Kép
bedi
 
 


Hahóka!

Annamari: ne haragudj, pedig nem vagyok az a névkeverős típus... :oops: :lol:
Csak a nagyszülőknél voltunk, semmi komoly. :)
Hát, én sem tudom, hogy mi történhetett, de az tuti, hogy egy időre elfelejtem a spirált.....
Vik hogy van? Remélem, semmi komoly!

Anita: tényleg, rakj fel képeket a fiúkról, ha erre jársz! Gondolom,Nimród is sokat nőtt, mióta nem láttuk.

Edina: ez a kép nagyon tuti Nonoról!!! :)
Veled izgulok szerdán, hátha kukisnak mutatkozik a gyermek! :)
Hát igen, fura lesz a költözés, az biztos, nekem is hiányozni fog azért a mostani lakás, na nem a mérete miatt. :wink: De neked legalább jó lesz, mert jöhetsz hozzánk látogatóba bármikor... :lol:
Igaz, az is furcsa lesz, h máshogy van berendezve, más él benne, ugyanaz de mégis más! De tudod, az idő és a megszokás segít! :wink:

Nem tudom, itt Pesten milyen idő volt a hétvégén, de Makón tegnap de. esni kezdett a hó egy kicsit, sétáltunk egy nagyot, Máté tökre élvezte, ilyenből se jutott még eddig a télen. :shock:
Íme:

Kép

Kép

Puszi mindenkinek, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


A szöveg eltűnt...

Sziasztok!

Anita!
Gratula Vajkhoz, szép súllyal született :)

Krisz!
Azzal nincs baj, mert arányosan nagyobb lett, mint egy hónapja volt, csak a doki nagyobbnak gondolta Máté súlya alapján. Remélem csak arról van szó, hogy esetleg kisebb baba vagy később tágítja a méhem :)

Mikor fekszel be és meddig kell maradnod? (mert hogy nem válaszoltál az emailemre :D )

Bedi!
Nagyon édes Noncsi a képen :) Most már jobban viselem a terhességet, már csak esténknt hányok, viszont az előző hetekben volt, hogy napi 4x is :shock:

Mátéval csak émelyegtem, egyszer sem hánytam, mondhatom, hogy az a terhesség teljesen más volt. Most nem tudok aludni, vagyis inkább úgy ébredek hajnalban, mintha 10 órát aludtam volna :) Máténál rendszeresen 10-ig aludtam. Mindenki azt mondja, hogy akkor biztosan kislány lesz, de lehet, csak egy trükkös kisfickó :lol:
Persze mindegy, csak egészséges legyen :) Egyébként lánynevem kapásból volt, fiú viszont egy sem tetszik, lehet Máté Junior lesz :D

Drukkolok Neked, hogy kukit lásson a doki az uh-on :wink:

Annamari!
Nem tornászhatok, mert az elején barnáztam, így még most is azt mondta a doki, hogy várjuk meg a jövő heti uh-ot mindenféle mozgással (beleértve a szexet is :roll: ).
csaju
 
 


Lányok, mennyi fantasztikus hír!!!! Kismamiknak szép és könnyű terhességet kívánok!
Annamari, megértem a vívódásod, én is most ezen mentem keresztül, pedig Marci már másfél éves. Én most szeptemberre halasztottam a munkába állást, addig is futó projektjeim: diplomaírás, angol, és egy pszichológiai könyv fordítása, heti háromszor torna. Úgyhogy nem unatkozom. Mindjárt mellékelek én is egy fotót a két gengszterről :-) Imádom őket, de
nagyon intenzív a velük töltött idő! Most már cinkostársai egymásnak a huncutkodásban. A rosszaság után pedig felvonulnak és Viktor szövege: "Drága csodálatos anyukánk stb..." szóval már most tudják, hogy vegyenek le a lábamról :-)
Sajnos kevés időm van írni, de találkozóban benne lennék!
Puszi mindenkinek!
Kép fiuk
tigris
 
 


Sziasztok!

Nem szült valamelyikőtök dr. Gyarmati Bélánál?
Tudnátok nekem infót adni róla?

Előre is köszi.
Melinda
gymelcsi
 
 


Szia Melinda, én nála szültem és nagyon elégedett voltam vele :) Pontosan mire vagy kíváncsi?

Párizsban ketten voltunk, Misit leparkoltuk a nagymamánál. Nagyon élvezte! (mindketten :))

A bölcsiben megint kihaló félben a csoport, ma is alig voltak :roll: . Remélem azért marad még gyerkőc a hét végéig.
Nekünk is volt egy kis izgalom, mert párom csoportjában bárányhimlő söpört végig, és nem tudtuk, hogy haza hozta-e (ő már volt gyerekkorában). A ciki csak az volt, hogy ha Misi elkapta volna, akkor pont akkor jött volna ki rajta, amikor mi Párizsban voltunk. De úgy tűnik ezt megúsztuk :lol: . No azért legközelebb, ha nem tervezünk utazást, majd bevisszük a bárányosok közé, hogy gyorasan legyünk túl rajta :wink: .
Tényleg, ti viszitek még a gyerekeket ennyi idősen védőnőhöz? Mi majdnem egy éve nem láttuk, és néha elgondolkozom, nem kellene-e???

Pussz: Sus
sus1
 
 


Sziasztok!

Bedi!
Gondolok ma Rátok, írd majd meg mi volt az uh-on :)

Krisz!
Lehet, te már túl is vagy a spirál levételen? Csak mert napok óta nem írtál, remélem minden rendben :roll:

Tigris!
Nagyon édesek a fiúk és milyen különbözőek :) Diplomamunka... ne is mond, holnap megyek államvizsgázni :shock:

Sus!
De klassz lehetett nektek Párizsban, én is szeretnék eljutni oda egy pár napra kettesben, de úgy látom ez még arrébb lesz :) Ti hány napot voltatok?

Mi is tervezünk még kettesben elutazni vhova a tavasszal, de csak belföld lesz (mondjuk én imádom, főleg, ha hegyekbe megyünk), gyesből az fussa (vagyis az se) :)

Szép napot Mindenkinek, megyünk ki, olyna szépen süt a nap :wink:
csaju
 
 


Sziasztok,
élek még, csak nem volt időm. :shock:

Judit, bocs, írok majd, addig is nagyon nagy drukk az államvizsgához!!!!
Amúgy elmarad a spirállevételem, jócskán meg vagyok fázva és így nem lehet altatni. Így a költözés után vmikorra lesz beütemezve. Nem bánom, hogy nem most lesz....

Edi: én is drukkolok, feltétlen számolj be!!!!!!!!!

Dóri: iszonyat aranyosak a srácok, főleg Viken látszik, hogy milyen nagyfiú lett. :) Remélem, ti is eljöttök majd ha talit rendezek a költözés után!

Melinda: egy kollégám felesége szült Gyarmatinál. és nagyon elégedettek voltak vele! Engem csak UH-zott néhányszor, de mindig nagyon szimpatikusan viselkedett, sztem jó orvos.

Képzeljétek, Máté tegnap aludt először a bölcsiben, és egy enyhe kezdeti elkeseredéstől eltekintve, teljesen okés volt a dolog, csomót aludt jóízűen és utána is azt mondta mindenkinek, h jó volt ott aludni. Megkönnyebbültem, remélem, nem lesz gond a folytatás sem. Ha teljesen megszokja, 2-3 napot fog majd ott aludni, csak amennyit muszáj.

Na megyek robotolni, sziasztok! Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok drukkot :)
Hát itt vagyok, voltam de. az Uh-n és minden ok a babóval,
az AFP-m is jó lett. Kérdeztem Csapót, hogy milyen neműnek
látja és azt mondta:"hát nem mondom 100%-ra, de készüljön fel Edina, hogy ez is lány lesz"....szóval úgy néz ki a topikot megint egy csajjal bővítem :roll:
Mostanában úgy látszik ez megy, akinek fia van az újra fiút szül akinek lánya az újra lányt vár....ki érti ezt?!

Végre tettetek fel képeket a csemetékről! Nagyon tündériek mind!
Krisz: Máté olyan aranyos abban az overállban :)
Csaju: irigykedem a közös képetekre!
Dóri: milyen nagyot nőttek a gyerekek...hihetetlen, hogy nemrég olyan pici volt Marci amikor a játszóházban először találkoztunk....
Ezek a fiúk értik a módját, hogy vegyék le anyukat a lábáról :lol:

Annamari: remélem nem lettetek betegek, hogy nem írsz....

Puszi mindekinek

Edina

Kép
Kép
bedi
 
 


hello mindenkinek!

Edina: ezt jól megérezted... a családunk 3/4-e halálán volt. Viktor után a drágám,aztán én is bekaptam ezt a jó kis vírust,egymást váltottuk a wc,minden jött ki itt-ott.Jópofa volt.Most 2 napja pirítóson és teán élünk.Én szerencsére egy nap alatt átvészeltem,a férjemnek 2 nap kellett.Viktikém 2 napig nem evett ,ivott semmit,már aggódtunk nagyon érte,de szerencsére már rendben van.Leszámítva,hogy azóta nem hajlandó semmilyen tejesdolgotinni ,az esti tápszer nélkül fel is kell éjjel vagy ötször,de akkor is csak a teát hajlandó meginni.
Márk (fogalmam sincs hogyan) teljesen jól van...nem tudom van-e ehhez bármi köze annak az immunerősítőnek amit kapott,de annyira örülök,hogy ő nem lett beteg.

Ma voltam a Hiltonban,16-án kezdek,de csak 3 napot vállaltam be februárban,aztán majd márciustól leszek ott rendesen.De már várom nagyon ...be kell valljam.Sok ez a 3 és fél év amit itthon töltöttem.

Kismamák: izgulok mindenkiért,de nekem teljesen fordított volt mindkét terhességem,minden tekintetben,mégis két kukisom lett,szóval ne higgyetek a sok mende-mondának.Igaz 50-50 %,hogy igaz. :D

Az összes baba nagyon édes,nem is sorolom mindenkinek

Dóri: én nem értem,hogy bírod ezt 2 gyerek mellett csinálni!!! Én bűn lusta vagyok amúgy is...de ilyenkor mindig kivagyok,hogy mások hogy bírnak 2 gyerek mellett ennyi mindent bevállalni,én meg semmit sem csinálok.Büszke lehetsz magadra. És Viktor meg írtóra kezd rád hasonlítani.Marcell pedig óriási lett.

Sus: én mostmár végképp nem tudom mi legyen a bárányhimlő oltással,(ugye a múltkor nem volt szer,amikor kellett volna) most Márknak már semmi értelme sincs beadatni,amikor Vik a bölcsiben is elkaphatja,és ugye a doktornő csak azért javasolta Márkinak,hogy ne hozza haza...de így sztem kihagyjuk.
Tényleg hogy tetszik a férjednek az ovi? Végül ide jött Zuglóba?

Csaju: sajnálom....remélem már feloldotta a dokid a "korlátozást" :wink: hehehehehheeh

Krisz: én már várom a talit,igaz mostmár nehezebben megyek el bárhová,de megoldom mindenképpen.

Annamari
kismuki
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: