Új privát üzeneted érkezett!

Sziasz!

Erika! Sok Boldog Névnapot!!



Kincsős Kati!!!!
Mi újság veletek? Jól vagytok??Nem írsz már??......

fanna3
 
 


Katlina: Szia!!! Ha már itt vagy, tehetsz is fel friss fotót magatokról. :D :D :wink:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Hát elég sokminden történt velünk!
Sajnos a tejem teljesen elment,így csak tápit eszik,de abból is keveset 3óránlént 70-80ml
Fótót majd teszek fel!
Kati pü-ben írhatnál nekem a szocpolról,támogatásokról hitelekről szóval minden ami egy lakásvásárláshoz kell!
vagy akárki írhat aki jártas ebben!

Kép

Kép
katlina
 
 

 
 

Sziasztok!
KÖSZÖNÖM, hogy érdeklődtetek rólunk!

Bocs az eltűnésemért….nekem még nincs időm ideülni rendszeresen..,de ígértem egy szüléstörténetet(bár már régen volt!)…Íme.(kicsit hosszú leszek-pótolom a távollétemet!...bocs, akit untatok-lépjetek át!)

Hol is kezdjem?...
A 723ba fektettek be, amikor Betti jelentett nektek rólunk..
VÁRTAM a szülést!!! CSAK MAGUNKRA FIGYELTEM!!!

Rékával- a szülésznőmmel már az NSTk alatti beszélgetésekkor barátság kialakulását érzékeltük, ami folytatódott hosszú beszélgetésekkel, és reméljük családi találkozásokkal is...
Így egész más volt odafeküdni az előkészítő asztalra...
Réka csinált már nekem csapolást, katétert...lemosott....anno a vajúdóban.
Most ő borotvált aztán beöntést adott, amitől nagyon féltem. Elmondta, hogy mit, hogyan kell csinálni. Volt egy pillanat, amikor azt hittem nem érek le az ágyról és összecsinálom magam...
kibírtam…Olyan volt, mint egy kiadós hasmenés....(persze-ti már mindannyian tudjátok ezt…)
Aztán lefürdés után bekötötte Réka az infúziót, NST-re kapcsoltak, ahol állítólag már fájásokat is mutatott a gép(nem éreztem...izgultam)Artúr azt mondta- sokszor indul be ilyenkor már a spontán szülés pszichés ráhatással!...

Azt hiszem Bettitől azt is tudhatjátok, hogy az anesztes elégedetlen volt a"trombocicáimmal"?A keddi eredményeimet meg akarta ismételtetni péntek reggel(mert alacsony érték esetén ő az altatást is szóba hozta...), amit persze Mosonyi felülbírált és fölöslegesnek talált(!!!)....így Artúr vetette le a műtét napján 6-kor.
Annak az eredményére vártunk, én voltam elsőnek kiírva aznap műtétre.(Ha nem jött volna meg az eredmény, akkor fél órával csúszunk, mert előre vesz mást.) Megérkezett- és JOBB LETT!!!

Szóval a katétert csak akkor kötötték be, amikor indultunk a műtőbe.
Felültem a műtőasztalra, előre kellett hajolnom. Az anesztes egy kedves, fiatal csaj volt. Mindent mondott mit csinál, mit fogok érezni...olyan volt csak, mint egy fogorvosi érzéstelenítő injekció, feszített, nem fájt.
Aztán lefeküdtem és Artúr lecsutakolt fertőtlenítővel. Közben ismerősök üdvözöltek, folyamatosan beszélgettünk én meg néztem mit csinálnak....Az anesztes ellenőrizte a zsibbadást, ami nálam lassabban indult be...még néztem, amikor Artúr megcsippentette ollóval a vágás hosszát -érezni semmit sem éreztem...és ekkor lefüggönyöztek!..
Poénkodtunk, hogy azt hittem végigmozizhatom!...

Folyamatosan poénkodtak, nevettünk és is bekapcsolódtam...tényleg vidám társaság volt, izgulni se volt időm!!!..................Az zavart, hogy le volt kötve mindkét kezem!
Hiába hallottam meg KINCSEM nyöszörgését, egy lepedő választott el tőle, mégsem érinthettem....a nagy érzés összeszorította a torkomat, összefutott a könny, …de máris elszaladt vele Kiss Kati szabaddá tenni a légutakat.
FELSÍRT és hozta!!!Jól odanyomta a pampuskás gyűrött arcát a számhoz...MÁST NEM TEHETTEM!!!....sima szülésnél ez biztos teljesebb érzés!!!!.............................................
Közben szökött le a vérnyomásom, gyorsan azon dolgoztak...és szóval tartottak...A függöny lecsúszni készült, amikor átnézett a hasamra az anesztes és megkérdeztem hol tartunk?....MÁR VARRTAK!
A lepényemről nem mondott volna semmit Artúr, de megkérdeztem róla!
Varrás közben mondta, hogy egyben volt, de volt egy kinövése...az okozhatta a galibát!...

Aztán levittek a 6. emeletre a megfigyelőbe. Ott infúziót, fájdalomcsillapítót adtak és feküdni kellett(nem is bírnál mást csinálni!)
Vártuk,(hárman voltunk sortársak) hogy kimenjen az érzéstelenítő...aztán meg bántuk, hogy vártuk!...irtózatosan fájt a seb!!...
Megmozdulni nem bírtunk,én csak a fejemet bírtam emelgetni, amit meg tilos volt!
Látogatók bejöhettek köpenyben pár percre. Aztán meg hozták Kincsőt szopizni, ami megint nem kis atrakció volt háton fekve a lapos bimbómmal, ami homorú lett...
Csak a feladatra tudtam koncentrálni, a babával való ismerkedésre még mindig nem volt idő!!! Fogni se bírtam!.....
Aztán, én felkelhettem 12óra múlva még aznap. (a többieknek 24 órára másnap kellett kellni)
Én egy óra alatt fordultam oldalra, (12óra után!)...másfél volt, mire harmadszorra fel bírtam ülni a fájdalomtól és a szédüléstől!!! Aztán a nővérke elvezetett a fürdőbe(kilómétereknek tűnt az a 3 méter) és megfürdetett, nagyon aranyos és kitartó volt!........
Azután kaptunk egy fájdalomcsillapítós-altatós koktélt, ami hatott. Reggel már könnyebben keltem, de amint láttam a 24 órásak nem keltek akkora fájdalommal, mint én.
Kivették a katétert és átköltöztünk a gyerekágyas szobába.(nekem Artúr intézte az 1 ágyas szobát-a 608-asban voltam!)

Ekkor lettem nagyon boldog, mert kettesben lehettem a DRÁGÁMMAL!!! Ismerkedtünk, azt csináltunk, amit akartunk!!!OLYAN JÓ VOLT EKKOR ÁTÉLNI VÉGRE AZ ANYASÁG CSODÁJÁT!!!! Sokat könnyeztem a boldogságtól !!!!!!!!!.................

Aztán a borzalmak jöttek!(eleinte nem így fogtam fel, jól bírtam az utasításokat, hisz kollégista voltam sokáig)
Zord csecsemősök jönnek-mennek, akik tekintete is gyilkos, akik uatasítgatnak, osztják az "okos" tanácsaikat, hogy mit csinálj, produkálj határidőkre! Pl: Mikorra kell pisit produkálnod, mert ha nem...
produkálj kakit, mert ha nem akkor...
szoptasd, mert ha nem..
híznia kell, mert ha nem...
menj azonnal súlymérésre, most azonnal bármit csinálsz,
menj most fürdetni, mert te következel...
viszik hallásvizsgálatra, oltásra....szóval nem unatkoztunk...
Persze csak a babára koncentráltam...ő adta a a ritmust. Ő diktálta mikor tudok wc-re menni, lefürödni,enni-inni(Ezt elfelejtettem!!!)...látogatókhoz kimenni, akik persze csak üvegfalon nézhetnek!!!................-
KIBORULTAM!!!!! Hatalmas fejfájásra ébredtem a 3. napon!!! Zúgott a bal fülem...kb 6an ültek a fejemen úgy éreztem!
Artúr megkérdezte mennyi vizet ittam...szinte semmit! Na, erre azt mondta csak akkor múlhat el, ha napi 5-6 litert iszom!!!Így kellett csinálnom tovább...semmi gyógyszer....csak az elvárások!!!.......
TEJEM nem akart lenni(a homeopátiásat kezdtem szedni, nem segített, így itthon a teát ittam...nekem semmi sem változott..)picurom meg zabagép, csak követelt!!! Csak vizet-cukros vizet adnak kiegészítésként....én meg láttam, hogy éhezik a gyerekem!!!! Artúr elmondta, hogy nem jó a bimbóvédős dolog, mert nem stimulálja a baba szája a mellemet tejtermelésre, a méhemet nem serkenti összehúzódásra...így adnia kell cseppeket(ami meg gátolja a tejtermelést...ÖRDÖGI KÖR!)....

Hormonjaim cseppfolyóssá kezdtek válni...bőgtem mindenen!!!!........
A családomhoz vágytam, hogy az édesapjához bújjunk, hogy EGY CSALÁD LEHESSÜNK VÉGRE!!!...annyira hiányzott, mint még soha semmi!!!!!!!!!!!!!!!!!...........................................
Ez akkor tetőzött, amikor Artúr jóindulatú segítségkérésére bejött egy idősebb csecsemős(Babi néni, ha jól emlékszem...), aki MEGFEJT!!!...de nem akárhogyan ám!!! Azt mondja lehet ezt bimbóvédő nélkül is! Aztán megfogta a gyerekem fejét úgy, hogy ordított a picim, vörös lett a kis feje, füle összegyűrődve...és szendvicsre összenyomott bimbómmal összeerőszakolta!!!! Ez egy megerőszakolás volt!!!! Taknyom-nyálam elkezdett a kezére folyni...mondtam, neki, hogy így ezt nem...zokogtam...és az agyamban az játszódott le, hogy meddig tűrhetem az alázottságot, hol a határa az emberségnek...mik a jogaim...jó anya vagyok-e, ha most kikérem magamnak, hogy hagyjon békén...(most is bőgök, ha rágondolok!!!)...úgy bőgtem zokogva, mint egy taknyos gyerek....
Azonnal hívtam a férjemet...szinte beszélni se bírtam!!!!.............

Artúr másnap meglátott és leült a szobámba-….beszéljek!.....ezt többször is megtette, látta, hogy baj van...segíteni akart, időt szánt rám, nagyon rendes volt!!!!.........
Kicsit kozmetikázva név nélkül elmondtam neki, hogy ha nem enged haza másnap sem, akkor nem is fogok meggyógyulni, mert nem bírom a családom nélkül már...persze bőgtem és ő fogalmazott helyettem...
Elengedett!!!! Másnap varratot szedett és aláírta a zárómat!!!...de ez csak egy!
A szabadulásodhoz kell a gyerekosztály engedélye is, hogy nem fogy a baba....nos, ő fogyott!!!

Itt jött Kiss Kati!..Persze ő kezdetektől velünk volt, ne de csak akkor, amikor dolgozott!...Hozott anyatejes, majd tápszeres pótlást, amikor meg nem volt, akkor a barátnőjének szólt, vele tetette ugyanezt!...így Kincső nem fogyott-ELENGEDTEK!!!!

Itthon azonnal elmentünk a választott gyerekorvosunkhoz, aki erdélyi tündéri nő!...
Azonnal felírta a szükséges induló pakkot(alkohol, popsikenőcs, szájpenészre...K vitamin, D-vitamin, lázkúp...TÁPSZER!)
Már aznap nyugodt voltam, hogy meg tudom etetni, bármennyi kell is neki! Másnap kijött és végignézte a szopiztatást, elmondott mindent, kérdezhettünk bármit! …Nyugtatott. Hogy ha nem lesz tej, ne legyek lelki beteg…
Én –tudjátok nem adtam még fel…de mindenféle tea, granulátom ellenére sem indult semmi..Kincső meg már szopizni sem akarta…
Nem volt könnyű-de feladtam….

KINCSÜNK JÓL VAN!!!!Ma 5 hetesek vagyunk!!
Éhenkórász -falánk fajta-aminek úgy gondolom az életét is köszönheti!!!!(talán a pocimban is ilyen volt, harcolt az életéért erősen!!!)
Kialakult egy ritmusunk. Egyre többet eszik, de megnyugtatott a doktornéni-minden rendben! 4480g!!! Szép egészséges-kiegyensúlyozott baba! Ha este 10 körül és 2 óra múlva újra megeszi az adagját(110-130g) akkor csak reggel 6-kor ébred!!!
A hidegfrontot megérezte ő is…nyűgösebb volt tegnap.
Amíg ő alszik, addig én mosok, vasalok, takarítok(a porszívót imádja,akkor alszik a legjobbat!)….kaját készítek…TI MIKOR TUDTOK IDEÜLNI????..................

Szóval ne haragudjatok, hogy eltűntünk...
Ha tudok géphez ülni, akkor olvasgatlak benneteket -válaszolni már nem nagyon tudok…
Azért MINDENKINEK MINDEN JÓT KÍVÁNUNK!!!! GYÖNYÖRŰEK VAGYTOK-szeretem, amikor friss képeket tesztek fel a kis szépségekről!!!

Isten életesse az Erikákat!
Írjon, aki tud!.............
Kép elhelyezkedés egyéni felfogásban Kép nagytesóval Kép

Kati+ Kincső

Kép
kk0229
 
 


Kati: Húha...jó kis történet. Én még nem szültem, úgyhogy igen tanulságos. Én is Erika volnék, köszönöm a köszöntőt! :D : De a lényeg, hogy Kincső gyönyörű baba!!!! BÁr már megtettem, de megint csak gratulálni tudok hozzá!! :D :wink: És látom, azért jó ha van az embernek privi dokija + szülésznője...Ha egyágyasban vagy, Apa akkor sem mehet be hozzátok?

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee!

Nem szabad, csak a megfigyelőbe lehet bemenni oda is csak egyszerre csak egy ember, beöltözve.

Kati hát akkor sok mindenen túl vagytok...de azért örülök hogy most már jobban vagytok.

sok puszi

Boldog névnapot az eriká(k)nak

Kép
kbernadett
 
 


Kati végre!!! :lol: Köszönjük a történetet. Az eleje olyan szép volt... Csak arra emlékezz! Gyönyörű lányotok van! Nagyon nagy! És milyen szép haja van!

(Ha valaki visszaolvasná a hozzászólásaimat, én midíg dicsérem a babák haját. Sajna a miénk kihullott, de már szépen barnul a fejecskéje Balázsnak azóta... :wink: )

Erikáknak nagyon boldog névnapot kívánok!

Köszönöm a hozzászólásokat kirándulás ügyben.

Este még jövök elköszönni.

Addig is sziasztok!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Még annyit Kati üzenetéhez hozzáfűznék, hogy Balogh Artúrnak biztos igaza van a bimbóvédős-méhösszehúzódásos-tejtermeléses ügyben, de úgy látszik én vagyok a kivétel. Egy hetes volt Balázs mikor elkezdtem használni a bimbóvédőt, féléves koráig csak azzal szoptattam. A 6 hetes (emire én 7 hét múlva mentem) vizsgálaton az UH szerint (és Zoboki doki szerint is) rendesen össze volt húzódva a méhem. És Balázs ennek ellenére a mai napig szopizik. De hangsúlyozom, ez nem kritika Balogh doktor irányába! Csak saját tapasztalat.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Nóri!

Azt hittem logikusan költői kérdés volt......... :? nem, ne tegyél fel Gyuriról képet.
Keresem vissza, mi az amire még nem válaszoltam, de nem találok.....................?????


Kati!
Örülünk hogy jól vagytok!! Jajj hogy telik az idő.........Mi mikor gépezünk??? Hát sztem akkor amikor a pirinyó vagy nagyon eljátszik magában vagy alszik.....Mondjuk a játszás része később lesz....nálunk is csak mostanában van....mikor már nem kell neki segíteni forogni .....vagy mert beszorult....... :lol:

Gyulán most én is ki tudnám áztatni a tagjaimat..........Jó kirándulást Olga!! :wink:

fanna3
 
 


Olga, szerintem Balogh a kezdeti időre gondolt, amikor beindulnak a hormonok...és hát tényleg nem vagyunk egyformák. Nekem már a varratszedésnél mondta Zoboki, hogy most már tudja miért mondtam, hogy úgy fájdogál a hasam, mint akinek megakar jönni. A prakszisában még nem volt olyan, akinek ilyen hamar visszaalakult a méhe, főleg így a harmadik gyerek után! :lol:

Na, izgulsz már a suli miatt? Én már nagyon. :P


Jó pihenést nektek! Kép

Kati, szerintem is csak a szépre érdemes emlékezni!

ERIKÁK!
Kép

Katlina, szerencse, hogy eddig is tudtál Robikának anyatejcsit adni!

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Kati!
Hát most a történeteden keresztül én is visszaemlékezhettem, hogy milyen volt a császározás... :? De a végeredményért megéri átélni, azt a sok borzalmat!!! :D 8)

Olga!
Én vagyok a másik kivétel! :wink: Én 18 hónapig tudtam szoptatni a bimbóvédőnek köszönhetően... és akkor is én választottam el Leventét... még lett volna miből etetni... Szóval így már min. ketten vagyunk!
Jó pihenést nektek! :D 8)

Katlina!
Jó hogy megint vagy!! :D
szilbee
 
 


Baglyok.... :mrgreen: ti jöttök.....:mrgreen:...

fanna3
 
 


Ildi! Igen, már izgulok! Félelmem már elmúlt, de majd visszajön! :mrgreen:

Csajok! Nektek is kellemes hétvégét kívánok!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Kati!

Nagyon tettszett a történeted, szépen leírtad. Annyira átérezhető. A szörnyűségekre -ha lehet- már tényleg ne gondolj.
Kincső gyönyörűséges! Jó egészséget Nektek!



ERikák! BOLDOG NÉVNAPOT!


Elin! Köszi a jókívánságokat. Nagyon klasszak a nyaralós képek, magadat azért nagyon eldugtad.

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Sziasztok!

Kati!
Most már tényleg csak a jóra emlékezz, és a lényeg, hogy minden rendben van már otthon. És tényleg mekkora hajatok van! Ez nem ér! csak mi vagyunk ilyen koprik?

Katlina!
:cry:

Betty!
Mind a ketten elkezdtünk fintorogni a férjemmel, a szülőkkel való együtt lakás gondolatára. Hát, a szükség nagy úr, de valami iszonyat lehet, én sem a saját, sem a férjem szüleit nem tudnám elviselni!
Bár, mi már lassan 5 éve vettük fel a hitelt, akkor az OTP volt a legjobb, a többi, friss diplomásként velem szóba sem állt, egyenlő voltam a nullával, bár ha jól tudom, azóta sokat változott a helyzet.

Na jó éjt!
Senki? Balwin?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Na, még mindig senki? Csak nem alszotok már? :shock: :lol:

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Kati!
A rosszat gyorsan el kell felejteni!
Kincső mindenért kárpótol!



Ildi!
Az anyósos topikba én is írhatnék lenne mit!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Kép

Kép
katlina
 
 


Szilbee! Igen, oda felétek a Mester útra akarják vinni őket... :cry: . Anyum egyik ismije költözött pár hónapja arrafelé, mondván: menekül a "dakoták" elől. És most tessék :evil: .
Majd ott is jól lelakják a lakásokat.

Katlina! Küldjél más mms-t, és majd felteszem, ha apa nem akar fényképezni!!

Hűűű! Kati! Kincső hatalmas!! És szép.
Érdekes, mert barátnőm is -igaz, ő már a 3. gyerekét szülte- szedett méhösszehúzódásra cseppeket, és annyi teje volt, hogy napi 7-8 dl-ket fagyasztott le. Szerencsés kivétel ő is.

Anna! Köszi, hogy válaszoltál! :evil:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok :)

Én mostanában ha nem muszáj nem baglyoskodok, Annalucus "elromlott" :? Többször is felkel éjszaka, és délután, este sírósak lettünk :(

Katlina, üdv újra :D Sajnálom, hogy elment a tejcsid :( A lényeg, hogy Robika jól legyen! :)

Kata, tök jó, hogy sikerült házat vennetek, ráadásul jó áron :D
Mi imádjuk a szüleinket, de az együttlakás más tészta... Ki se próbáltuk, közös életünket ketten kezdtük :) Most 36 négyzetméteren élünk, csak hárman; isteni :D Akkor megyünk szülőkhöz, amikor akarunk :) A múltkor mondtam is páromnak, hogy legalább annyira szeretek eljönni Anyukáméktól, amennyire szeretek hozzájuk menni :wink:

Kati, csak a jóra emlékezz! Gyermekágyas soraidat olvasva én is újraéltem a bent töltött időt...teljesen így éreztem magam, én is bőgőgép voltam a kórházban :( De Annalucika fejlődik szépen, és ha neaggyisten kistesónál sem lesz majd elég tejcsim, akkor tudni fogom mit csináljak :?

Jut eszembe, városiTV-n valami műsorban volt a szülészeti osztály, és a Baráth Ágnes főnővér merte azt nyilatkozni, hogy szülés után a baba az anya mellkasára kerül :shock: Hát tőlem azonnal elvitték :?

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Jah, Erikák, Boldog névnapot! :oops: :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Balwin én direkt mondtam, most amikor Petike született, hogy tegyék a hasamra, mire teljesen zizinek nézett a csecsemős, és azt mondta, hogy ők nem szokták. Már Imikével is elég furcsán nézett rám Kati a szülésznő, hogy ilyet kérek....csak odatartották mind a kétszer az arcomhoz őket, hogy éppen csak meg tudtam őket puszilni és simiztem rajtuk egyet, aztán vitték is el. Mondjuk Imikénél még érthető is volt, mert a nyakán volt a köldökzsinór, amikor megszületett. És most jön a java, amikor Ancsikát szültem, igen is a hasamra tették a pici lányomat, még fénykép is van róla. lehet, hogy csak véletlen volt? :roll: :? :?:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Judit! Ez tényleg érdekes, hogy rádteszik a babát! :? Nekem is megmutatták Lilcsit, nyomhattam a buksijára egy puszit és elvitték.

Elfelejtettem:
Kép Minden Erikának!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Én puszit is csak felöltöztetve adhattam neki :( Levették a kzsv-t, elvágták a köldökzsinórt, és már vitték is :( Meg se mutatták! Úgy nyújtogattam a nyakam, hogy lássak belőle valamit :? Arra meg nem volt eszem, hogy reklamáljak :(

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Én csak anno Grétit láttam, mert Őt megmutizták, megsimítottam, aztán már el is mentek vele. Letit nem is láttam, csak Misit kérdeztem, hogy szép, ugye? Így visszagondolva nem épeszű kérdés... :lol: De akkor nem voltam beszámítható állapotban.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


sziasztok!

Mi úság felétek?


Ma mi is majdnem hasonlóan jártunk mint a múltkor Olgáék:( mikor a kozmetikusnál voltak. Csak mi Martfűre mentünk volna át Bettikének a zsákjáért.....

Szerencsére jól vagyunk....persze én vezettem.

nah most ennyi csak gondoltam megosztom veletek mert nem tudom magamban tartani, annyira szar volt:(

szép napot mindenkinek.

Kép
kbernadett
 
 


Judit!

Hidd el mi is rosszul érezzük itt magunkat, etért szeretnénk majd elköltözni...

Kép
kbernadett
 
 


Sziasztok!

1-2 óra és indulunk, szóval írjatok sokat, majd gondolunk Rátok! Majd jövök egy hét múlva!

Sziasztok!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Betti! Szerintem egy gyerekkel nem érdemes felvenni a szocpolt, főleg, ha szeretnétek másik babát. Általában önerő nélkül nem nagyon adnak hitelt a bankok, bár mostanában olyan sok reklám fut a tévében, ami igazán csábító, de nagyon körül kell nézni. Nekünk két hitelünk van, az egyik forint alapú és akkor vettük fel, amikor a szecskáról a városba költöztünk, aztán vettü fel a másikat, amikor azt elcseréltük a házra és a különbözethez kellett. Az meg euró alapú. Mindkettőnek van életbiztosítási fedezete, a féjem nevére, mert ha vele valami történik, mert hát a lóvét ő keresi most a családban túlnyomó részben, szóval akkor nem kell eladnom a házat, mert a biztosító kifizeti a fennálló tartozást. Én már nagyon örülök, hogy vége a sok ügyintézésnek, idegeskedésnek, bár még Petire a szocpol most intéződik, és az ügyintéző előre jelezete, hogy beletelik egy évbe is. :?

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Szép napot mindenkinek!
Erika nagyon sok boldog névnapot kívánok.
Judit! Jó időt és kellemes kikapcsolódást a nyaraláshoz.
Hát a bölcsis ballagás is rendeben lezajzolt, Angéla nagyon ügyesen mondta a kis verseket.
íme pár kép a nagy napról: Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Hát Erika nagyon szép lánykád van!!!

Úgy néz ki megvan a ház már csak megfelelő hitelt kell találnunk,habár apa vállalkozó és így nem tudjuk hogy mennyire lesz bonyolult!
Mindenkitől várok hitellel kapcsolatos dolgokat,persze csak ha tudtok!

Kép

Kép
katlina
 
 


Erika, kicsit megkésve, de nagyon sok boldog névnapot kívánok én is! Hogy vagytok, minden rendben?

Katlina, de jó, hogy meg van a ház! (hmmm, talán nekem is lesz majd egy kis szerencsém)

Nincs véletlen Fundamentátok? Egy barátnőm most akar hitelt felvenni, és állítólag nagyon kedvező lehetőséget kapott tőlük.
Háááát vállalkozóival szerintem nem lesz egyszerű, de sokat jelent, hogy van-e önerőtök, mennyibe kerül a ház, és mennyi hitelt akartok felvenni.

Márti, Angéla nagyon elegáns volt! Nem sírtál? Én mindig megkönnyezem a ballagásokat...

Kati, gyönyörű volt a szüléstörténeted, de a gyermekágyas élmények.... A fene essen belé a kórházba, miért nem lehet egy kicsit humánusabban bánni a friss anyukákkal?! A lényeg, hogy jól vagytok, az emlékek meg majd eltörpülnek. Kincső hatalmas baba, gratula még egyszer! Apa itthon van még veletek?

Judit, Olga, bár már nem olvassátok, de érezzétek nagyon jól magatokat!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltűntem. Azért olvaslak titeket, csak írni… na az több idő, és nem mindig érek rá.
Brigitta elkezdte az ovit a héten.
Óvónénik voltak családlátogatáson, meglepően jól sült el. Brigitta nem félt tőlük. (Pedig most ezt az időszakot éli, minden idegen esetén szoknyám mögé bújik).
Hoztak ajándékot (Micimackós papírzászlót). Lépten, nyomon dicsérték, s talán ennek köszönhetően, nagyon gyorsan megbarátkozott, és nem is volt baj az oviban sem. Nem volt sírás, haza sem akart jönni. Bár ez a bölcsis előéletünknek is köszönhető.

Voltunk a 3 éves oltáson is. Bal karba kapta. Nagyon ügyes volt. Nem voltak szövődmények sem.

Kati! Történetedet olvasva megkönnyeztem, nagyon átéreztem, talán mert még nekem is közeli az élmény, és a csecsemős nővérek előttem is elásták magukat. Bár csak kettővel találkoztam, nem minősíthetem az egész osztályt.

Köszönöm a névnapi üdvözleteket, jó kívánságokat mindenkinek.

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Sziasztok :)

Gyorsan, mer hulla vagyok, de ezt nem bííírom szó nélkül... Évi, fundamentát NEEEEEEEE!!!! Mi nagyon megszívtuk velük :? Évekig fizettük a megtakarításokat, aztán amikor szerettük volna felvenni a kedvezményes hitellel együtt, a hitelt nem adták meg, mondvacsinált okokkal :evil: Holott azzal csábítgatják az ügyfeleket :? Nem vagyok egy vérmes nőszemély, de ezeket annyira rühellem, hogy akit tudok, lebeszélek róluk :twisted: :oops: :)

Najó, akkor még pár sor :wink:

Katlina, de jó! :D Én is vágyom már egy kicsikekis házikóra, kertecskére, de egyelőre jól vagyunk így, nameg most anyagilag nem is aggya ki :roll:
Hitelt ma már sztem csak biztosítással érdemes felvenni, a miénk is ilyen.

Hopp, felébredt a Kiccsillagom...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Öcsi (egyenlőre így szólítjuk) :) nagyon sokat erősödött, fejlődött. Még jó kisbaba , eszik, alszik. Éjszaka csak egyszer kel fel. (21óra 2 óra ill. reggel 6órakkor eszik).Nem hasfájós még, bár kétszer már fájt a pocak, nem akart tudni kakilni. Egyik alkalommal tornával, másik alkalommal hőmérő segítségével tudtunk eredményt produkálni. Azóta nincs vele probléma.
Homloka fölött, középtájon, szinte teljessen elhullott a haja. Bár már némi ,,új hajpihécskék" vannak. Néha mosolyog.
Olyan, mintha már tisztult volna látása. Tekintetével követ, ha szólók hozzá, jobban figyel, szemével is felém, mint eddig.

Tegnap osztály találkozón voltam. 15 éve fejeztük be az általános iskolát. Visszanéztünk régi fényképeket, volt aki olyan sokat változott, hogy nem ismertük meg a képen. 22. ből, csak 12 jöttek el. Ketten "igazoltan" voltak távol. 8 ember pedig még annyira sem méltatta, a szervezőt, hogy visszajelezzen. pedig volt aki helyben lakott, és még sem jött el. Vajon miért?

22 emberből, csak 8 értük el az életben azt amit célnak kitűztünk, akik azt mondhatjuk, hogy jól érezzük magunkat bőrünkben "boldogok vagyunk" elszomorító, hogy ilyen kevesen.

Továbbra is olvaslak titeket, néha jelentkezem. J
ó egészséget mindenkinek. sok puszi csemetéknek.

szeretettel:

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Sziasztok!

Balwin, jó, hogy mondod a Fundamentát, majd szólok a barátnőmnek, hogy vigyázzon velük! Mondjuk anyuék is most várják a pénzt, lejárt nekik a 8 év, így kivehetik számla nélkül. Szeptember végén jár le a 3 hónapos fizetési határidő....
És végül is miért nem adtak hitelt? Letelt a 4 év, és akkor szerettétek volna..???

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Erika: Hááát, én sem járok osztálytalálkozókra. :oops: :oops: Voltam az 5 éves érettségi találkozón, ahol senkit sem érdekelt a másik, csak egymással versentgek, ki vittek többre, kinek megy jobban, ki tud nagyobbat mondani...Elég kiábrándító volt. Ennek nem erről kellene szólni, úgyhogy azóta nem mentem. De persze vannak "normálisabb" osztályok is, ahogy látom a baráti körömben.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Évi, a 7. évben szerettünk volna a pénzünkhöz jutni (lakásfelújításra), és a megtakarításokat, kamatot, állami támogatást meg is kaptuk, csak a kedvezményes hitelt dobták vissza (holott elvileg benne van a szerződésben, a lejárat után felvehető összeg is hitellel együtt szerepel benne :? ), az indok pedig az volt (és ha jól emlékszem, írásba nem is adták), hogy mivel minden évben egy összegben raktuk a számlára a pénzt, nem minősül megtakarításnak. Aha. Kár, hogy a szerződésben ez nem volt megszabva :? Persze perelni minek, idő, meg pénz :?
Amúgy az üzletkötő is köcsög volt, de ez hosszú lenne :wink:

És hogy még mindig OFF maradjak :oops: Anyukámék kaptak a Mekantiltól levélkét (a Suzukijukat oda fizetik), hogy x időben jelenjenek meg Kecskeméten, és adják le a kocsit, mert tartozásuk van :shock: , vagy fizessék ki egy összegben a hátralékot :lol: Azé röhögök, mert nincs tartozásuk, sőt, van amikor előre befizetik. Csak a cég bepróbálkozik azoknál, akiknek már nincs sok részlet hátra, hogy hátha befizetik egy összegben :? Hát nem szemét munka?!

Megyek, Bogyóm elfogyasztja a kispárnámat :shock:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Hát Balwin, ez így tényleg érdekes, mivel a hitellehetőség alapból benne van. És mi az, hogy évente egyszer fizetsz, az nem megtakarítás?! Hmmm, érdekes.

Mi is a Merkantilnál vagyunk. Egyszer elfelejtettem egy 3.000 Ft-os kamatkülönbözetet kifizetni. Jött a felszólítás, hogy irgum-burgum 3 napon belül vagy befizetem, vagy viszik az autót. Az nem baj, hogy mindig időben fizetek, és már vagy egy millkót leperkáltam nekik...

Évi és
Kép
csongianya
 
 


No, mi ez a nagy csend?

A focicsapat, ahová a fiam jár focizni vár 2001-2002-ben született fiúkat! Ha van ismerősötök, akinek a kisfia szeretne focizni járni, akkor szóljatok. Az edzések a Piros (Kőrösi) iskolában vannak, általában heti kétszer, havi díj: 1500 Ft. Mennek kupákra, kapnak érmet, ha ügyes a csapat, szóval, ha valakit érdekel, állok a rendelkezésére :lol:

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Nagy a csend! :(

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Látom ez a szoptatás-méhösszehúzó csepp téma még boncolgatást igényel...

Szóval nem Artúr mondta, hogy attól csökken a tejtermelés, hanem a kórházas védőnő! Ő figyelmeztetett, hogy a felírt 3x20 cseppet csökentsem, mert ilyen mellékhatása lehet!....
Nem tudom, már nem is biztos, hogy csökkenti, ha ennyien bizonyítottátok, hogy minden rendben volt mellette...
Artúr a bimbóvédő használatára mondta, hogy a tejtermelés beindulását nehezíti és a méhösszehúzódást se serkenti...

Segítsetek! A 6 hetes vizsgálatra magánrendelésre mentetek vagy a kórházba? Uh-on is megnéznek-hüvelyi vizsgálat is van császár után? Pontosan -napra be kell tartani a 6 hetet?.....(biztos nem!)


A biztosítós-hiteles témákat érdeklődéssel olvasom, mert mi is régóta lakás-ház váltásban gondolkodunk, de még nem mertünk belevágni!
Érdekeseket írtok!....

Kati+ Kincső

Kép
kk0229
 
 


Sziasz!

Én serénykedtem...évfordulónk van ma a férjemmel....a házassági meg jövő hónapban....úgyhg konyhatündérként voltam elveszve....

Ezt az asztalracsapást!!! :mrgreen: már szeretem!:)))))

Nekünk is most szervezik a 8 éves érettségitalit...kíváncsi vagyok...még egy sem volt.....ált. iskolai meg 12 év alatt egyszer se!

Fundamentát a férjem is akart kötni....akkor még jó hg nem engedtem!!! (mert nem gyere be az ü.kötő, kissé szavahihetetlen volt más témában....és az ilyen elássa magát... a pénzem meg pláne nem bízom rá)

Méhösszehúzó cseppet én is kaptam......de talán 3-4 napig szedtem azt is összevissza...aztán meg egyáltalán nem...arra való tekintettel hg a baba szopija fontosabb mint az én egészségem....de a kontrollon így is rendben volt minden. Biztos van aki elítél érte...de friss anyukaként így láttam jónak a döntést...mindent megtennék érte!...aztán sors fintor....később lett kevesebb a tejem...majd ígyis-úgyis pótolni kellett... :cry:

Kati!
Nekem 6-hetes vizsgálat 8 . héten volt....mert már megjött az első havim is..Megvártam míg elmúlik.És sima vizsgálat + UH. volt. Még meg is jegyeztem a dokinak hg szörnyű így Babó nélkül az UH-n feküdni!!!!!!! Már úgy megszoktam, vártam hg nézhetem!Magánrendelőben.

fanna3
 
 


Kati, én hét hétre mentem vissza, nálam csak sima vizsgálat volt, uh nem, de úgy tudom akit császároztak azt uh-val is nézik, vagy csak úgy, azt nem tudom. Zoboki a barátnőmet csak uh-val nézte csaszi után.

Ha a szoptatás serkenti a méhösszehúzódást, akkor a gyógyszer csökkenti a tejet, tehát fordított összefüggés lenne köztük? Vagy csak én vagyok ilyen :roll: :? :twisted:

Lakás, ház, hitel nagyon szét kell nézni a piacon!


Képzeljétek Petike hasra fordult, vagyis, amikor bementem, mert eléggé üvöltött, hason találtam, a keze meg alatta. Lehet azért sírt. :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Nemrég értünk haza. Gyula csodálatos! Kevés volt ez a három nap... :cry: Holnap próbálok képeket felrakni.

Kati! Én olyan méhösszehúzódásos cseppet nem kaptam. Lehet csak császárosoknak van? De a bimbóvédős történetem attól még áll! Én is 7 hétre mentem vissza vizsgálatra, úgy emlékszem csak UH-al nézett. Magánra.

Fundamenta: az m1-esen A tv ügyvédje (Juszt László műsora) foglalkozott vele, jó nagy átbaszás az egész. Egy csomó "elfogadóhelyen" nem is állnak velük szerződésben, csak a Fundamenta szerint. Húgomék is belevágtak, de azt hiszem már felmondták, de nem tudok részleteket. Szóval szerintem link csapat, nem szabad velük foglalkozni.

Balwin Judit! Nekünk a Lombard-tól volt a kocsihitelünk. Hát az a banda! Gyerekek! Annyi ideget megettünk velük! Átutalással ment a pénz, de azért kiküldtek vagy 120 csekket! Meg mi is befizettünk később egy nagyobb összeget és még meg voltak sértődve! Épp most járt le a múlt hónapban, és küldték a levelet, hogy az utolsó részletnél járunk, de ha nem fizetjük be, akkor... Ezek tiszta hülyék! Akkor vették le a számláról a pénzt amikor ők akarták. Tíz máspdpercet nem késtünk vele soha sem! Nemhogy megköszönnék, hogy az ügyfelük voltunk, nem, még fenyegetőznek! Hihetetlen gusztustalan egy csapat!

Na lépek lassan mert fürdetés.

Sziasztok!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Nah, kibankoztuk magunkat :mrgreen: Csp utalásához az államkincstárnak kell egy papír, hogy rendelkezhetek a párom számlája felett :? (az enyémet már régen felmondtam) A TB bezzeg akárhova elutalja, bemondásra...

Márti, cuki a lányod ebben a szerkóban :)

Kati, én a 6 hetes kontrollra pénteken megyek :D Ha jól számolom 12. hét. Jakab szabin volt, én állat meg nem jelentkeztem be időben. Csak 7-ére kaptam időpontot (magán). Végülis tökmindegy, nincs semmi eü-i problémám.

Olga, ilyenek ezek :? Várjuk a Gyulás képeket :)

Én nem kaptam cseppeket. Bimbóvédőt sem használtam, pedig nagy volt a kísértés... Csütörtökön szültem, szombaton már iszonyat sebesek voltak a bimbóim, összeszorított fogakkal szoptattam (a gyerek meg véres tejcsit szopott...). Ráadásul szinte non-stop, merugye Annalucus fogyott, és vasárnap nagyon haza akartam már jönni (nem sikerült :? ).
A mellettem fekvő fiatal anyuka viszont használta, a babája seperc alatt megszokta, és amíg bent voltunk, nem apadt a teje - mondjuk volt neki bőven, jó sűrű :)

Én csak általános iskolás talin voltam - ketten szerveztük egy másik jánnyal :D Nem volt ott mindenki, de sztem ezt nem is lehetne összehozni. Meghívtuk az oszifőt is (még mindig marha jó fej pasas :) ), meg a biosztanárnőnket (akit szintén kedveltünk), és tök jót beszélgettünk - velük is, egymással is :)
Az érettségisre is szívesen elmennék, de még nem szervezte meg senki... én nem fogom, az tuti :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Ha sehun senki, akkor egy kis nézegetnivaló :mrgreen:

A titákat nadon cerettyük nézegetni a falon :lol:
Kép

Végre! Egy nevetős kép!
Kép

Mai fürcsizés :)
Kép Kép Kép

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Hááááj!


Na végre AnnaLucus!!!! Mily szép kiclány :D azé mostmá egész nagyos!!!!!!
Látom tik is próbálkoztok a gyerek-kipóckolással.... :mrgreen: jó buli..... :lol:
És ez a veder!!!!!! Akkor szeret is fürödni, ugye mert nem éri a fejecskéjét víz???? Amúgy hogy mosod benne meg? Itt -ott???? :lol: De jó ötlet!!!

Na meg a pelenkzón a lámpa!!! Ez nem jutott eszembe.....én azzal kínlódok hg hg takarjam le a tetejét mert nagyobb a lámpa....de az a kislánypa ott tuti megoldás! Köszke!!!!

Szépek Vagytok Naon!!!!!!!!
Kittesó????? Mikor??????Ezt vagy 1 lappal előrébb írtad.

fanna3
 
 


Fannaaaaa! Nem szólsz, hogy bunkó paraszt vagyok :? Visszaolvastam, hogy ugyan írtam é valamit a fogacskakezdeményecskére, vagy csak akartam. Hát nem :( Így utólag is drakulálok a kis kibújóhoz Niminek! :D Kint van már azóta? Vagy ez nem műxik ilyen gyorsan? :oops:

Kistesó...majd :wink: Illetve remélem, hogy majd...mosmég ne... :mrgreen: Úgy tervezem 4-5 év múlva. Párom meg 2-3... Hát majd meglátom, kifigyelem, Annalucika hogy fejlődik, mennyire bírok vele, osztán lehet 2-3 év múlva ösmét megpróbáljuk :) Bár ha asztat veszem, hogy ez is másfél éves meló volt, lehet jövőre elkezdhessük; ilyenkor szokott az lenni, hogy azonnal sikerül... hm, titkon nem is bánnám...asszem... :)

Pelenkázólámpa: hát azóta arrébkerült, mer kis könnyűcske, és Bogyóm folyton megmarkolászta, megpergette az ernyőjét, osztán nem ítéltem biztonságosnak. Főleg az izzó miatt...szóval kívül kellett helyeznem a kezecskéje hatósugarán :D De tényleg jól szuperál, még a fürdést is ennek a fényénél végezzük :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Jaigen, a fürcsi... a vödröt ma vettük elő újra - még újszülöttként próbálkoztunk vele utoljára, de amíg nincs tartása a gyereknek, nem túl fajin. Amúgy szeret a kiskádban is fürödni, és jah, amíg a feje száraz marad :lol: De ha fosom a szót fülig érő szájjal, akkor el lehet terelni a figyelmét, és még arcmosás után, hajmosás után is tud mosolyogni :)
Megmosni nem nehéz, ha Apa is itthon van :wink: Kiemeli, én meg benyálkázom tusfürdővel :) Aztán visszaültetjük leöblítődni.
Kulisszatitok: a képek elkészülte után, egy kis tisztavizes fejleöblítést követően (arcába is csorgott) ordítani kezdtünk :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Kezdem magam húgyagyú tyúkagyúnak érezni... :? Szóval a kipockoláshoz :mrgreen: "Erőltetjük" nagyon azt az ülést :) Nagyon szeret így nézelődni - pár percig :lol: Nadeugye mindennel így van: egy ideig csudajó, utána meg görbül a szánk. Meguntam a kitámogatást (meg féltem is a gerincét), akartam venni neki pihenőszéket, csak a Brendonban megláttam egy fasza kishintát, és annál ragadtunk le Anyukámmal :) Majd dobok erről is képet. Annalucus szeret benne ücsörögni - pár percig :lol: Sőt, olyat is szoktam, hogy az ülés részt leveszem a hintáról, felteszem az ágyunkra, bele a gyermeket, oszt had tévézzen :) Merhogy pillanatnyilag az köti le a legtöbb időre :oops: Gondolom majd később is :roll: :? Janem, mégsem, az zenélő-forgó izé az ágya fölött, azt nagyon imádja :) Még beszél is nekik :lol:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?