Új privát üzeneted érkezett!

Tücsi, megtörtént azóta a csoda? :)
Egy picit jobb lett az idő, de igazi lehűlést állítólag jövőhét végére ígérnek. Addigra biztosan kint lesz a kis Kolos.
Én is betöltöttem a 36. hetet, és pénteken az első NST vizsgálaton már kimutathatóak voltak a jósló fájások. Lehet, hogy bebeszélem magamnak, de azóta mintha tényleg érezném, hogy fájdogál az alhasam... Remélem csak edz a méhem, és nem akar még kijönni Marci baba. :)
Kedden megyünk ultrahangra. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy már mekkora a kicsi fiúnk. :)
És Magdika tényleg egy tünemény! Végül őt választottuk szülésznőnek, és tuti nem fogjuk megbánni. :)

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 



Eperke Benedek babája aug 25.én 1,15kor éjjel megszületett 54cn 2950g.
Többit majd ő.:)

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 

 
 

Eperke! Szívből gratulálok Benedek babához! Sok boldogságot, tejcsit és minden szépet Nektek!
Majd ha lesz időd, várjuk a beszámolót. :)

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Gratulálok eperke! Várjuk a beszámolót!

Tücsi,bevallom tegnap azt hittem megszületett Kolos,mert láttam a kórházban Nórát a szülésznődet,éppen egy dokinővel jöttek ki a szülőszoba felől,és gondoltam nálad jártak :D ,mert a te dokinődet sem ismerem,és akit láttam is idegen volt számomra.

Még mi is nagyon egyben vagyunk :( A férjemnek szerda,csütörtök,péntekre rengeteg munkája lesz,szakács és valami több napos nagy rendezvényük lesz,remélem nem ebben a 3 napban fogja meggondolni Anikó a dolgot és bújik elő mégis!

Valahol olvastam,hogy lehet zenét vinni a szülőszobára!? Valaki alkalmazta már ezt a dolgot közületek?
Még lenne egy kérdésem,amin most kezdtem el gondolkozni,hogy amikor bemegyek szülni ,gondolom vizsgálat után,ha itt az idő előkészítenek(mondjuk a borotválást azt szeretném itthon magamnak elvégezni)és utána egyből a kórházi hálóingben leszek?A ciki kérdésem,hogy bugyit ilyenkor lehet vagy kell felvenni? És ha mondjuk még nem folyt el előtte a víz tegyek be betétet?Megírnátok ezt nekem nálatok hogy működött?A dokimtól nem akartam ilyen részletesen kikérdezni,de nem szeretnék úgy bemenni,hogy nem tudom mikor mit kell csinálnom.

herkeildiko
Pécel
 
 


Ohh Ildikó, de jó is lett volna :)
De legalább akkor tudom hogy már itthon van Nóra...(nyaralni volt) Az én dokinőm, sötét barnás-vöröses hosszú hajú dokinéni :) és ő is elég fiatal...
A kérdésedre már nem is tudom a választ, de majd ez úgyis spontán alakul... azthiszem már borotválás, és beöntés után rajtam már nem volt bugyi, egyrészt ugye egyből wc-n kötöttem ki... meg aztán vizsgáltak még ugye egy párszor utána, azthiszem csak egy betét volt a lábam között... de nem vagyok biztos benne... már nem emlékszem :) De gondolom egyébként ahogy akarod, vagy alakul úgy lesz :)

Eperke Gratulálok!

tücsi85
 
 
 


Eperke: Gratulálok Benedek babához, jó egészséget, és sok tejcsit kívánok. No, meg ha szusszansz egyet otthon, várjuk a beszámolót :)
Ildi: sima szülésnél nem tudom, hogy hogy van a bugyi, betét téma. Adnak hálóinget rögtön. Szóval az adott. Nekem burokrepesztésem volt, és utána én felvettem egy eldobható bugyit, meg kaptam ott betétet. Aztán séta.... Szerintem ha még nem folyt el a magzatvíz, akkor is érdemes betétet tenni, vinni, hogy annyira ne áraszd el a folyosót. De erről lehet a többiek majd mást mondanak.

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Jah igen, szerintem már rajtam nem volt, egyrészt nekem itthon folyt el a nagy része, másrészt én akkor már nem sétálgattam mert oxitocin infúzió volt bekötve. De azért írtam hogy ez mind attól függ hogy alakulnak majd a dolgok...

tücsi85
 
 
 


Sziasztok!

Egyszer már kaptam segítséget innen a fórumról dokiválasztás ügyben, még a terhességem elején és most is szeretnék hozzátok fordulni. Bányai Nórát szeretném szülésznőnek, de sajnos nincs meg a telefonszáma. Tud nekem ebben valaki segíteni? A dokimhoz csak pénteken megyek (legkésőbb akkor ő majd megadná), de szeretnék kicsit elébe menni a dolgoknak :)

Előre is köszi!

Katu
katunca
Budapest XVI. kerület
 
 


Ildi, én úgy mentem szülni, hogy a burok egyben volt. Beköltöztünk a szülőszobába, kaptam hálóinget, ami alá vettem fel bugyit. Elmentünk a beöntésre, vissza a szülőszobára, burkot repeszteni. Bugyi le, de nem messzire, mert a burokrepesztés után folyik még órákig a magzatvíz. Saját bugyi vissza és kaptam egy hatalmas betétet. Kérdezték, van e saját betétem, mert ha átázott már az adott, cserélni kell. Volt, de az valóban a szülés utáni vérzésre volt jó, másra nem, így igazából, a magzatvíz folyása alatt végig kórháztól kapott betétben voltam. És én is eldobhatós bugyi vettem, bár kicsinek bizonyult, holott nincsen akkora hátsóm............ :roll: Úgyhogy vicces volt, két fájás között, ami maximum 1 perc volt, vagdostuk a bugyit, hogy kényelmesebb legyen :) Amikor kézi vizsgálat volt, akkor le kellett tolni a bugyit, amikor meg tolófájás, akkor adott. Utána szintén vissza egy tiszta bugyi és betét, így mentél a kisbabáddal a szobádba :)

Eperke, gratulálunk a kisemberhez!!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Köszi szépen lányok!

Akkor felkészülök betéttel,meg plussz bugyival a szülésre is,és majd a helyzet adja,kelleni fog-e.
Ma megint nst-re kell mennem...Azért is várom már a szülést,hogy megszűnjön ez az állandó vizsgálódás :) De most úgy érzem,mi már örökre egyben maradunk Anival :)
Tegnap még jó alaposan kitakarítottam,de bevallom már nem sok kedvem van csinálni bármit is....

herkeildiko
Pécel
 
 


Ildikó,

Én is ma megyek nst-re, meg vizsgálatra este fél 7 re.
Titkon reménykedem hogy már nem jövök haza, hátha a vizsgálat beindít valamit. :)
Voltunk védőnéninél, na most ő sem nyugtatott meg, szerinte is nagy lesz Kolos, 4kg. vagy afeletti... Jó lesz kipasszírozni magamból :)

tücsi85
 
 
 


Ildikó, Tücsi!

A végén még lehet, hogy én is veletek szülök. Ma reggel voltam NST-n, ahol megkaptam az utolsó labor eredményemet. Sajna a vizeletben fehérje volt, nagyon ödémásodik a lábam és már a fejem is, és miután elmondták, hogy van fehérje a vizeletemben, nagyon megijedtem a toxémia miatt, így a vérnyomásom is jó magas lett: 157/95. Magdika meg is jegyezte, hogy lehet, hogy be kell majd indítani a szülést...
Utána találkoztam a nőgyógyásszal és szerencsére ő megnyugtatott valamennyire. Így a második vérnyomásmérésnél már "csak" 140/85 volt az eredmény. Kis Marci babánkat 3100 grammra saccolták az ultrahangon, és vele szerencsére minden rendben van. Úgy látszik én vagyok a gyenge láncszem... Mindenesetre az újabb vizeletvizsgálat eredményétől függően (amit ma délután tudok meg) valószínűleg szednem kell gyógyszert, és a vérnyomásomat is mérnem kell itthon. Ha 140/90 felé megy, akkor pedig vérnyomáscsökkentőt is szednem kell.
:roll:

Na, de már nincs sok hátra. :)

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Hű lányok, zajlanak az események rendesen. :D
Katka, nyugi, minden rendben lesz. Még a végén tényleg együtt szültök. Kibérelitek a háromágyas kórtermet :) Kíváncsi vagyok, nektek összejön-e, mert nekünk anno júniusban nem, vagy csak kicsit, mert Bibivel egy nap eltéréssel szültünk, de nem jött össze a közös kórterem.
Várjuk a beszámolókat!

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Tücsi, Katka! Nagyon köszi a számot, sikerült is beszélnem a Nórával és szerencsére elvállalt. Jövőhéten konzultálunk.

Katka: okt. 6-ra vagyok kiírva, úgyhogy már nincs sok hátra :)
katunca
Budapest XVI. kerület
 
 


Meg is jöttem nst-ről,minden rendben volt.

Tücsi,akkor szorítok neked este!Szerintem ne foglalkozz a jóslásokkal,amúgy 4 kg felett is megszülheted símán,és 3 kg alatt is történhet bármi! Legalábbis én már egyáltalán nem törődöm azzal,milyen súlyúnak jósolják,1-2 héten belül most már ki kell derülnie!
:)
Katka,elhiszem,hogy megijedtél,és biztosan nem könnyű megnyugodni,illetve nyugodtnak maradni ebben a helyzetben,de gondolj arra,hogy nem tehetsz ez ellen semmit,ezek a dolgok tőled függetlenül alakulnak ki,az a lényeg,hogy minden rendben van a babával,így teljesen egészségesen világra hozhatod!Legalább megúsznád itt az utolsó pár hét bizonytalankodását.Egyébként a vizesedésen kívül jól érzed magad?A többi értéked jó volt?Nem tudom ki a dokid,de biztosan figyelemmel fog benneteket kísérni,de te is mérd a vérnyomásodat rendszeresen!Majd jelentkezz,mi lett az újabb eredmény!
Szami,még emlékszem rá,amikor köztetek zajlott a "verseny",akkor viccesnek tűnt,nem hittem hamarosan mi is ebben a cipőben járunk majd :D
Most pénteken megyek legközelebb dokihoz,addig megpróbálok a lehető legtöbbet pihenni...

herkeildiko
Pécel
 
 


Hát Lányok, ez nem az én napom... Újabb rossz híreket kaptam. :( Sajnos nincs meg az eredménye a mai vizeletnek, a doki szerint ne is várjunk az eredményre, inkább kezdjem el szedni a gyógyszert. Rákérdeztem a strepto-szűrés eredményére és sajnos az is kijött. :( Teljesen el vagyok keseredve, már kibőgtem a szememet...
Láttam visszaolvasva, hogy sajnos másnak is volt pozitív strepto eredménye. Megkérdezem az orvosomat, hogy ki lehetne-e ezt kezelni még a baba születése előtt, de azt mondta, hogy nincs értelme, mert visszajöhet. :( Mostmár csak azon imádkozom, hogy sikeres legyen a szülőszobán az antibiotikumos kezelésem, és a Kicsikénk ebből semmit ne vegyen észre, ne szurkálják össze-vissza életének első napjaiban. :(
Ildi, Szami: köszönöm a biztatást, nagyon aranyosak vagytok. Sajnos az eddig eltelt 8 hónapban mindig volt valami, ami miatt nehéznek éreztem a terhességet, és úgy látszik a végére is maradt még aggódni való.
Katunca: örülök, ha segíthettem tel.szám ügyben. Kisfiút vagy kislányt vártok?

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Katka,sajnálom a mai rossz híreket!
Megértem,hogy el vagy keseredve,hisz mindannyian álmodunk egy zökkenőmentes várandós időszakról,majd egy zavartalan nyugodt szülésről,és aztán arról,hogy rendesen beindul a tejci is,és 3 nap múlva a legboldogabb anyukaként távozunk a kórházból.
Én is mindig megijedek,amikor mondanak valami nyugtalanítót egy-egy vizsgálat után,félek szerte foszlik az "álom szülésem",de hidd el,én a saját szememmel láttam a nővéremen,hogy nem ideális terhesség és szülés után is lehet valaki boldog és jó anyuka!
(két 1000g alatti babája született a 30. hét környékén,ma mindkettő egészséges.erős kislány).
Gondolj arra,hány esetben nem veszik észre időben a bajt és akár a magzat és az anya életébe is kerülhet,hidd el,nem ártanak annyit a gyógyszerek,mintha nem szednéd őket,és most már figyelemmel fognak kísérni,nem hagyják,hogy bajotok essen,azért ez is valami.

herkeildiko
Pécel
 
 


katka0229 írta:Hát Lányok, ez nem az én napom... Újabb rossz híreket kaptam. :( Sajnos nincs meg az eredménye a mai vizeletnek, a doki szerint ne is várjunk az eredményre, inkább kezdjem el szedni a gyógyszert. Rákérdeztem a strepto-szűrés eredményére és sajnos az is kijött. :( Teljesen el vagyok keseredve, már kibőgtem a szememet...
Láttam visszaolvasva, hogy sajnos másnak is volt pozitív strepto eredménye. Megkérdezem az orvosomat, hogy ki lehetne-e ezt kezelni még a baba születése előtt, de azt mondta, hogy nincs értelme, mert visszajöhet. :( Mostmár csak azon imádkozom, hogy sikeres legyen a szülőszobán az antibiotikumos kezelésem, és a Kicsikénk ebből semmit ne vegyen észre, ne szurkálják össze-vissza életének első napjaiban. :(
Ildi, Szami: köszönöm a biztatást, nagyon aranyosak vagytok. Sajnos az eddig eltelt 8 hónapban mindig volt valami, ami miatt nehéznek éreztem a terhességet, és úgy látszik a végére is maradt még aggódni való.
Katunca: örülök, ha segíthettem tel.szám ügyben. Kisfiút vagy kislányt vártok?

Ne legyél elkesedve. A strepto miatt meg pláne ne. Nekem is pozitív volt, és nem lett semmi baj. A lényeg, hogy kétszer kapd meg az antibiotikumot a vajúdás alatt, és nem lesz gond. Ha meg a vérnyomásod miatt császár lenne a vége, akkor úgyis kisebb a fertőzés veszélye. Nekem egyébként a dokim azt mondta, hogy ne legyek kiborulva, nagyon sok mindenkinek pozitív, és nem mi csináltunk valamit rosszul.
Fel a fejjel! :D

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Ildinek igaza van. Sok esetben jó, ha időben kiderülnek a gondok, mert akkor figyelik az embert.
A cél lebegjen előttetek, a babó, aki hamarosan a karjaitokban lesz.
Az én kicsikém most békésen szuszog a nagyágyon :) Bár nem volt minden nálam sem zökkenőmentes (sokszor most sem), de megérte/megéri!

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Köszönöm a biztatást, nagyon aranyosak vagytok!
Most már én is próbálok pozitívan gondolkozni, és arra koncentrálok, hogy minden rendben lesz. :)

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 



Tücsi,te tényleg megvársz engem,úgy látom :)
Én meg dokihoz megyek pénteken,kíváncsi vagyok,mit mond,hogy legyen a jövőhéten,lehet akkor is mennem kell majd,mikor betöltöm a 40. hetet....már ha kihúzom addig....
Mindenki azt mondta a lányok átlagban 2 héttel előbb jönnek,nálam ez nem vált be.Ma délelőtt kicsit elmentem mászkálni,befőttes üveget kerestem,bejártam itt Pécelen egy csomó helyet,mire találtam,el voltam vagy 2 órát,azt hallottam a séta is besegíthet,meglátjuk.
de megyek,mert még lecsót akarok befőzni,ha már kaptam üveget!

Katka örülök,hogy kicsit jobb kedved lett,majd írj azért,hogy mi újság veletek!

herkeildiko
Pécel
 
 


Köszönöm, jobban vagyok, helyre raktam magamban a tegnapi eseményeket.
Ma jól kitakarítottam az egész házat, majd miután ismét mamut lábaim lettek kicsit lepihentem. Az igazán jól esett, főleg, hogy éjszaka már nem nagyon tudok aludni.
Milyen ügyes és fitt vagy Ildi, hogy a sok mászkálás után még a lecsóbefőzést is bevállaltad! :)
Tücsi, Kolos szépen mozog? Jóslófájásokat mutat ki a gép? Még a héten bármi megtörténhet. Hátha...

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Nem katka,nem vagyok ügyes se fitt,csak muszáj lekötnöm valamivel magam,de ugyanakkor meg már semmihez nincs kedvem.Már a napi főzésre is nehezen veszem rá magam.
Éjszaka arra ébredtem,hogy leszakad a derekam,de a hasam nem volt kemény és az egész kevés ideig tartott,de annyira "felzaklatott",hogy alig tudtam visszaaludni ,egyfolytában azon képzelegtem,jönnek a fájások :D Jó lenne holnap megörvendeztetne a doki valami jó hírrel...mondjuk,hogy elkezdett nyílni végre a méhszáj vagy valami hasonló!
katka ti lányt vagy fiút vártok?Ki a dokid?

herkeildiko
Pécel
 
 


Sziasztok,
kevesebbet tudok lenni mostanában, náthás volt Szandi (nem is hízott, sőt, egy nagyon keveset fogyott is a betegség óta), iskolakezdés a két nagynak - előtte a szokásos macera a könyvekkel, ma meg kicsit nehéz volt megszervezni szoptatással, készüléssel stb., hogy legalább a középső évnyitóján (most kezdi a 2. osztályt) ott tudjak lenni. Persze Szandival mentem :)

Minden 2 in 1 maminak kitartást, és türelmet kívánok (tudom, bagoly mondja verébnek...), de higgyétek el, a Bajcsyban tényleg jó kezekben vagytok, és inkább eggyel több gyógyszer, mint kevesebb.

Egyébként, ami a lányok két héttel korábbi érkezését illeti, cáfolom: első lánykám 42. héten indítással, kisfiam 39. héten indítással, Szandi 41. héten indítással született...

Mindenki vigyázzon magára és a babájára!

(sokszor csak a háttérben olvasok, de nincs időm, hogy írjak is)

Bee

bee970311
Budapest
 
 


Ildi, akkor nem sokat aludhattál a nagy izgalomtól. Nekem ma vannak elég erős jóslófájásaim, de csak az alhasamban érzek menszi szerű fájásokat.
Mi kisfiút várunk: Marcell lesz a neve. :) A dokim pedig Varga H. Ágnes.
Neked?
Szorítok, hogy jó híreket kapj holnap méhszáj ügyben!
Bee, én is abban bízom, hogy jó kezekben leszünk a kórházban és minden szépen fog alakulni. Remélem Szandi már teljesen meggyógyult!

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


sziasztok,hát az én lánykáim sem hallottak a két héttel korábbi jövetelről,mindkettő a kiírt napon született :D Tücsi,én simán azt hittem Hanga soha nem bújik ki,csak teltek a napok,aztán a kiírt nap estéjén már nagyon tele volt a hócipő,szerintem még bőgtem is,nem bírtam tovább abban a hatalmas testben létezni,plusz anyámék naponta hívogattak,illetve napi 2 x :? húúú de elég volt.Aztán mikor este Emma elaludt,Hanga olyat rúgott felfelé hogy azt hittem kidurranok..... és kidurrantam :D Szóval kitartás,tudod....repülőgép fent,gyerek bent sose marad :D

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Na igen dettó.... sajnos minden megvolt már amit leírtál... a kidurrantam kivételével :D

tücsi85
 
 
 


Sziasztok lányok, hát túl vagyok rajta. De jó végre, most épp élvezem hogy nem a nagy hasamon kell egyensúlyozni a billentyűzetet, tegnap feküdtem először gép elé, kicsit fárasztók voltak nekem az elmúlt napok.

Köszönjük a gratulációkat!

Szüléstörténetem:
Már kb 1 hónappal a szülés előtt elkezdődtek a jósló fájásaim (most tudom csak hogy azok már azok voltak - jobb később mint soha :lol:
Aztán elkezdtek sűrűsödni, Ildikó amit most éreztek azok igen azok, majd 39 hét végén és 40. hét elején már tényleg nagyon sokszor fájt (akkor gondoltam is Bibiékre, hogy anno ők nem bírtak nyugton lenni, mehetnékük volt és én akkor azt írtam én biztos pihenni fogok az utolsó hetekben - hát bejött én már nem bírtam a fájásoktól semmit se csinálni, sokat pihentem, aztán 24-én reggel egy átvajúdott éjszaka után mentem nst-re sajna aznap épp nem volt bent se a doktornőm (V.-Horgosi Ágnes) se Magdika, előző nap meg mindent rendben találtak, még mindig teljesen zárt voltam semmi jele nem volt a szülésnek csak a fájások, az nst is nagyon jelezte, szóval 24-én megnézte a laboros nővérke és mondta hogy pecsételtessem le az ügyeletes orvossal és hogy szerinte hátra fog küldeni a szülőszobára, egész nst alatt is mentek a fájások, úgy kellett horgászni egy szülésznőt és megkérni hogy pecsételtesse már le az ügyeletes orvossal, természetesen így a kutya meg nem nézte rendesen hogy mi a helyzet, felhívtam Magdikát, azt mondta míg nem rendszeresek ... stb. addig nem számít, nagyon rosszul voltam a liftes néni meg is jegyezte, hogy ilyen rosszul van a kismama és hazamegy mondtam neki azt mondják ez még semmi. Naa aztán hazaértünk és bőgtem egy sort, rossz volt a bizonytalanság, akartam, hogy legyen már rendszeres hogy lehessen tenni valamit, aztán végre sikerült viszonylag néznem az órát (éjszaka nem nagyon ment azért csak félálomban van az ember bár tényleg egész éjszaka nem aludtam a fájásoktól) jött anyukám segített nézni az időt úgyhogy már egész nap 10 perceseim voltak, aztán délután fele kezdtek jönni 5-6-8 perces fájások még mindig kicsit tartottam tőle hogy mivel annyira még se szabályos ez még lehet még sem az, de már nem akartam tovább várni úgy voltam vele inkább menjünk feleslegesen, de én nem kockáztatok és azt sem akartam hogy már akkor keljen utazni amikor már nagyon sűrűek a fájások, úgyhogy elindultunk (de így utólag azért csak elhúztuk az időt, mert már 3/4 9 volt mire beértünk, az utazást se viseltem jól már nem vállaltam azt se hogy ülök, befeküdtem a hátsó ülésre és 3 perces fájásaim is voltak útközben. Beértünk az ügyeletes orvos megvizsgált 1 ujjnyira voltam csak kitágulva kérdeztem jókor jöttem azt mondták hát még várhattam volna (nagyon lazák, ezt csak azért írom, mert nem igazán tudom ő szerintük még mire kellett volna várnom, mivel innen már épp hogy be tudták adni az antibiotikumot a strepto miatt) utána jött az antibiotikum 9-kor amit 4 óra eltelte után meg kell ismételni, kaptam hálóinget (Ildi figyelj :lol: ) ami nagyon hasznos mivel nekem a szülőszobán repesztettek burkot és csurom víz lettem, én úgy csomagoltam hogy volt a rendes bőröndöm ami ráért csak szülés után, addig a kocsiban hagytuk és készítettem egy vajúdós táskát amiben a papucs volt, saját hálóing szülés utánra és az összes ilyen higiéniai cuccos mint nedves törlőkendő, papírtörlő, wc papír, betétek, zsepi ... - sztem ez jó dolog volt hogy így külön pakoltam tudom nektek ajánlani így jobban kéznél van ami kell vajúdásra, szülés utánra. Szóval antibio után borotválás, beöntés - hát kegyetlen volt lányok, ilyen sűrű fájásoknál, ha újra kezdeném inkább vajúdnék kicsit többet a kórházban csak ezeket ne úgy kelljen átélni, hogy szinte egymást érik a fájások :( mást se hallott tőlem Magdika csak hogy várjunk mert most megint fáj :oops: na mindegy nekem ahogy gondoltam nagy segítség volt anyukám ő jött be utánam a wc-re segíteni (Magdika szerint jól el lettem volna ott egyedül) Nekem Magdika nem jött be emberileg szakmailag igen, de nekem ilyen kiszolgáltatott helyzetben nem esik jól az ilyen katonás stílus, a doktornő viszont teljesen jó választás volt nekem (Titta ennyire nem vagyunk egyformák :lol: én Magdikában csalódtam és a doktornővel maximálisan meg voltam elégedve :wink: ) szóval velem Magdika különösebben nem foglalkozott, mondjuk lehet azért mert hogy ott volt a párom is meg anyukám is, de csak jött gépiesen megcsinálta a feladatait és ennyi, illetve ha meghallotta hogy jujgatok akkor bekiabált hogy úgy vegyem a levegőt ahogy mondta, hát csajok ez a levegővétel ez kiakasztott rendesen, azt mondták azért kell így vennem hogy a baba kapjon rendesen oxigént, illetve segíti hogy könnyebben viseljem a fájásokat, hát a fájások ugyanúgy fájtak, úgyhogy maradt az hogy a baba miatt megpróbáltam helyesen lélegezni, nem is volt más választásom, a párom az ilyenekben nagyon szigorú, egyfolytában mondta hogy a baba miatt vegyem rendesen a levegőt, na aztán Magdika vizsgált folyamatosan, közben tágított is :D rábeszélt a melegvízre, nem tetszett a hátam közepére kívántam a fájásokon semmit se segített, de tágultam úgyhogy kibírtam benne kb 1 órát biztosan de szörnyű volt, aztán kiszálltam visszamentem a szülőszobára, ja közben Magdika közölte hogy semmilyen fájdalom csillapító nincs csak az epidurális, de az nekem a gerincműtétem miatt elvileg el volt vetve, de Magdika folyamatosan mondta hogy ahogy így látja nem fogom bírni a nélkül úgyhogy intézné az aneszteseket hogy megnézzenek, de ahhoz meg kellett várni a doktronőt aki még akkor nem ért oda. A fájásokról annyit hogy az otthonit "simán" viseltem, de a kórházi az kegyetlen volt, nem erősödött folyamatosan ugyanolyan erősségű volt csak egyre sűrűsödött és semmilyen póz, légzés, melegvíz nem enyhített rajta. A szülésfelkészítőről annyit hogy ott olyan szépen előadtak mindent lásd fájdalom csillapítási lehetőségek, aztán ott meg közlik hogy választhatsz 1-ből, de arra is várj :evil: meg hogy választhatsz szobát vajúdásra mi voltunk az elsők és a kutya meg nem kérdezte melyikbe szeretnék menni csak bekísértek az egyikbe (pont abba amiben szülni szerettem volna :lol: ) erről ennyit. Magdika egyik vizsgálatnál véletlenül burkot repesztett, de szerencsére utána már beért a dokinő, hát ő végig nagyon kedves volt, csendes, megsimított, mindennél mondta hogy nagyon óvatósan megvizsgál, nagyon dícsért, hogy milyen jól haladunk,milyen ügyes vagyok, kaptam egy méhszáj előkészítőt/tágítót nagyon jól reagáltam rá, aztán jöttek a tolófájások, de a 4 órához még volt hátra több mint negyed óra, a kicsi fájásokról nem is szóltam, de amikor már erősebb volt szóltam hogy már tolófájásaim vannak akkor még 15 perc lett volna de beadták a 2. adag antibiót és onnantól már 15 perc alatt meg lett édes Benedek baba. Nagyon elfáradtam a tolófájásokra már nem maradt erőm kb 3 jó nyomásom volt a többi nem sikerült úgyhogy Ági és Magdi érdeme hogy kijött belőlem a babó, dokinő szó szerint kinyomta belőlem, de amikor jól csináltam nagyon dicsért, meg az egész után nagyon dicsért hogy milyen ügyes voltam, mikor mentegetőztem még a vajúdás alatt hogy nem megy nekem a levegővétel akkor is mosolygott és mondta hogy nem baj csak lényeg hogy vegyek levegőt :) szóval ég és föld volt Magdi és a dokinő, de szakmailag mindketten nagyon jók voltak. A bugyi témára abszolút nem emlékszem, annyi rémlik hogy amikor rendbe tettek akkor Magdi adott betétet de mintha bugyi nem lett volna rajtam oda kellett fogni, aztán mivel nem volt hely egy óra múlva át kellett mennünk az ikeás szobába oda már a saját hálóingembe mentem és gondolom akkor már bugyi is volt rajtam :D A babát rögtön rám tették, apukája vágta el a köldökzsinórt, aztán elvitték rendbe tenni meg engem is ellátott a doktornő - PROFIN - végig beszélgettünk, jah nekem a tolófájás egyáltalán semmi nem volt ahhoz képest amilyen a kórházi vajúdási fájás volt :wink: Szóval ennyi, fájdalomcsillapító nélkül végig csináltam, de mondogattam rendesen, hogy nem lesz több gyerekünk :D Jah és dokinő azt mondta hogy ő azt hitte hajnal 6 körül fog gratulálni ahhoz képest épp hogy be tudták adni a 2. antibiót :D :D :D
Minjá felébred Benedek baba és jelentkezik ciciért :) úgyhogy egyelőre ennyi ez volt a lényeg de még majd jövök.
Hajrá csajok túl lesztek Ti is rajta - nekem már a vége felé mindenki azt mondta hogy bent nem maradhat úgyse :D

Üdv: Timi & Benedek baba
Mindenkinek problémamentes, szép babavárást illetve jó babázást kívánok! :)
75eperke
Budapest XVII. kerület
 
 


Katka,nekem a Toldi doki az orvosom,meg vagyok elégedve vele,de ha nem ő lenne,akkor biztosan én is a Varga doktornőhöz mennék,mert csak későn tudtam meg,honnan olyan ismerős nekem,a többieknek már mondtam,hogy én vajdasági vagyok,Szabadkán végeztem az Egészségügyi Szakközépben,azt hittem onnan ismerős a dokinő,de végül kiderült,hogy a nővérem ott volt (fő)nővér,ahol a dokinő apukája orvos,a szabadkai kórház belgyógyászatán.Gondolom ott láthattam őt....csak arra akartam utalni,milyen kicsi a világ...és én megbízhatónak tartom őt.
Bee,remélem Szandi gyorsan visszaszedi a leadott dekácskákat!Érthető,hogy nem sok időd van fórumozgatni.
Bibi,még tisztán emlékszem a te átélt szenvedéseidre is,bevallom akkor nem is tudtam elképzelni mit élhetsz át,most már igen :?
Szóval akkor nyugodjak bele,hogy nem,hogy nem jön előbb 2 héttel,de talán még 2 hétig is így húzzuk a dolgot :( Valahogy csak kibírjuk!

Eperke! Még egyszer Gratulálok!
Milyen méretekkel született Benedek baba?
Köszi szépen a beszámolót,nagyon izgi volt olvasni,még biztos átolvasom egyszer!És köszi a tippeket,tanácsokat is!
Sok tejcit és jó babázást kívánok neked!

Ma tiszta dili vagyok egész nap,állandóan csak aludnék,de közben egész nap pityergek valamin,szegény férjem azt sem tudja hívjon-e vagy ne,hogy hogy vagyok?A gyomorsavam,ami az elmúlt hetekben normalizálódott,most egész nap a torkomban van...Ez már tuti a vég :D
Ja,és igen ahogy Bibi is írta,napi 5 telefon jön,hogy megszültem-e?Nem mintha nem értesítenénk mindig mindenkit mindenről,és hol van még szeptember 9!

herkeildiko
Pécel
 
 


Ohh ne aggódj Ildi, ma én is egy ingerült állat vagyok... és ráadásul nekem itt van egy kétéves... aki még jobban az idegeimen tud táncolni :D
Na a családtagokat most már kiosztottam hogy ne hívogassanak már... és persze én is már kibőgtem magam... pedig délelőtt tök jó kedvem volt :(

tücsi85
 
 
 


Eperke: a lényeg, túl vagy rajta, kezedben a babó :) A Te eseted igazolja legjobban, hogy mennyire nem vagyunk egyformák, és hogy mindenkinek más jön be. Nekem mondjuk nem volt választott szülésznőm, és szerencsémre nekem megfelelelőt rendelt a sors. :)
Méretekről nem írtál.. :( Tejcsi van?

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Eperke! Teljesen egyet értek Veled a Varga-Horgosi Drnő nagyon- nagyon jó választás! Engem is mindíg dícsért és csak megerősített! Most is nála fogok szülni! A Kislányomnál a sorsra bíztam, hogy kinél szülök, de Ő is és a szülésznő is szuperek voltak. Fülöp Ilona volt a szülésznő.

És hajrá Pocakosok!

Már rég írtam, nálunk minden rendben, jövő héten megyek AFP-re.

Kép

Kép
esztke
 
 


Eperke: Gratula.
Sztem nem csak mi nem vagyunk egyformák, hanem szeritnem velem a Dokinő nem szimpatizált veled meg a Magdika és ebből kifolyólag oszlott meg a hozzá állásuk.
Én megyek még valamikor a dokinőhöz kontrollra az lesz a vízválasztó, hogy maradok majd nála vagy sem.

Nálunk szépen gyarapszunk holnap 1hónaposak vagyunk.
Sajnos hasfájósak és front érzékenyek így hát néha kiborulok és kimerülök.
Már a 3.héten visszanyertük a születési sulyunkat. Napi átl. 10-70g hízunk.
Nem méregetek, mert idegesít csak néha, de az pucér súlyát este fürdés előtt igen. Megfigyelésem, hogy 90ml tejcitől esik mély álomba, ami azt mondták hogy sok egy ilyen koru babának..
Na megyek ébrededezik Barbara.
Üdv
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

tücsi,milyen volt az éjszakád?Hányra kell menned nst-re?

Engem most hívtak,hogy a dokimnak szülőszobára kell mennie,át tenné az időpontot hétfőre...Csak meg ne lepjem és bevágódok én is szülni :D Mondjuk most semmi bajom nincs,már a depresszív hangulatomon kívül,de az éjszakám az megint szörnyű volt,néha nem tudom képzelem- e a fájfdalmat,vagy valós.És elérkezett az idő,amikor már nem létezik annyi párna és olyan pozició,ami kényelmes lenne.

herkeildiko
Pécel
 
 


Ildikó,

Olyan fél 7 fele megyünk, Nóra most reggel 7től este 7 ig van, valamikor e között kell mennem...
Én is teljesen jól vagyok, leszámítva nekem is a depressziót, hangulatváltozások nagyon keményen... Este én is azt hittem eldurran a burok, olyan szinten helyezkedett egy órán keresztül, olyan fájdalmaim voltak már ettől... De semmi... Hát én nagyon bízom a hétvégében, mert hétfőtől naponta kell majd mennem :( Azt már nem tudom hogy viselném.

tücsi85
 
 
 


Sziasztok,
úgy tűnik, nagyjából túl vagyunk a náthán, már csak napi egyszer, max. kétszer szívom le a nózit. Ráadásul tegnap sikerült az orrszívó egyik alkatrészéből egy jó darabot letörni, úgyhogy ma apa belibbent a Brendonba venni másikat, így ha tovább török-zúzok, lesz pótalkatrész ;)

Lányok, annyira élénken él bennem, hogy az utolsó időben már alig bírtam lemászni az ágyról, ahhoz is segítség kellett, hogy felüljek, most élvezem és szándékosan hasizomból oldom meg ezeket :D (nem húzásból mondom nektek, inkább, hogy biztassalak)

Ja, és egyfolytában bőgtem, mindenen kiakadtam, hülyeségeken veszekedtem és tök ingerült voltam mindenkivel. Amikor a doki július 4-én közölte, hogy mégsem aznap, hanem inkább másnap indítja a szülést, mert az tkp. neki is jobb lenne, alig bírtam visszatartani, hogy ott menten el ne bőgjem magam előtte :D Úgyhogy, szerintem ez már nálatok is a finish! Sokat gondolok Rátok, eperke Neked meg gratula, és legközelebb "hozz" képeket is, ha van kedved! :)

Bee

bee970311
Budapest
 
 


eperke
gratulálok!!!Köszi a részletes beszámolót,kicsit újra átélhettem a saját szülésemet,illetve felidéződött minden újra.Örülök hogy bejött a dokinéni,szerintem is egy tündér,tök megnyugtató jelenség.
csajok a finisben: Igazán az utolsó napok nagyon bosszantóak,vagy nem is tudom mi a jó szó erre az érzésre,olyan osztódhatnék ,de nagyon :D Kitartás,mindenkinek sok tejcsit,és nyugalmat.Hál istennek nálunk többnyire megvan,egy-két Emma hisztit leszámítva

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Titta már írta a méreteket azért nem írtam én, de akkor újra: 2950 gr és 54 cm-es a kis minimanó :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép [/img]

Üdv: Timi & Benedek baba
Mindenkinek problémamentes, szép babavárást illetve jó babázást kívánok! :)
75eperke
Budapest XVII. kerület
 
 


Szép Vasárnapot Mindenkinek!

Azt tudom, hogy Tücsinek gyönyörű napja ez a mai! Megszületett Kisfia, Kolos. 3780g és 57cm. Mindketten jól vannak!
Tiszta szívből gratulálok Nekik itt is! :)

Kép

Kép
esztke
 
 


Sziasztok!

GRATULÁLOK Tücsi! Várjuk majd a beszámolódat :D

Van egy olyan érzésem,hogy nem fogunk összefutni a kórházban,nálam nagy a csend,az elmúlt 2 éjszaka még aludni is elég jól tudtam.
De csak nem maradunk már egyben Ancsával!

Eperke,nagyon szép és cuki kisfiad van!

herkeildiko
Pécel
 
 


Tücsi, sok boldogságot, bőséges tejáldást Nektek. Várjuk a beszámolót :)
Ildi, ne legyél ebben olyan biztos. Annak idején én csütörtökön szültem, Bibi jött péntek délben nst-re, meglátogatott, ő is el volt kenődve, hogy ők már örökre egyben maradnak, majd este jött az sms, hogy elindultak a kórházba :) Szóval még minden lehet!

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!!
Sajnálom hogy csak most találtam ezt a fórumot.Holnap megyek szülni a Bajcsyba,indítja a dokim,mert kevés a magzatvíz.Kicsit félek tőle.Harmadik fiamat várom,szept.20-ra voltam kiírva,és a Gyopár dokinál szülök.Van valakinek megnyugtató burokrepesztéses története?
Sok boldogságot kívánok én is a kis jövevényekhez.
Ancsa
ancsa0413
Budapest XVII. kerület
 
 


Tücsi,
Szívből gratulálok! Sok boldogságot és tejcsit! :) Majd várjuk a beszámolót. ;)
Nálam is nagy a csend, sőt, amióta szedem az antibiotikumot még a vérnyomásom is lejjebb ment. Lehet, hogy mégis kihúzzuk szeptember 26-ig? :)
Ancsa, biztosan minden rendben lesz! Szorítok holnap! Majd jelentkezz, hogy mi volt.

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Szami,jó lenne,nem mondom,ha meglepne a pici lányunk :D

Holnap remélem most már tud fogadnia a doki,ha el is kell menni neki szülőszobára,az már én legyek akihez jön :D

Mert kicsit nyugtalan vagyok az miatt is,hogy a legutóbb nekem is azt mondták,kevés a magzatvíz...

Katka,akkor mégis kaptál antibiotikumot a srteptora?Én azt hittem vérnyomás csökkentőt kell szedned?

Ancsa,sajnos én nem tudok neked semmit érdemlegeset mondani,max. annyit,hogy én eddig szinte csak pozitívat hallottam a Bajcsyról...

herkeildiko
Pécel
 
 


Ildi, a vizeletemben lévő bacikra kaptam az antibiotikumot, ami a szemicilin. Lehet, hogy jó a strepto-ra is, de ettől függetlenül meg fogom kapni az antibiotikumot szülés közben. A vérnyomáscsökkentőt szerencsére még nem kellett beszednem, mert nem ment 140/90 felé. Remélem így is marad. :)
Kíváncsi vagyok mikor lep meg benneteket a kislányotok. :)

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Ancsa, remélem még olvasod.

Én közel 3 hónapja szültem Gyopár dokinál , burokrepesztéssel!!! Nyugalom, a burokrepesztés maga nem fáj, max. az nem éppen kellemes, amikor a doki a műanyag "bot" segítségével próbálja a burkot megrepeszteni (két férfi ujj+bot, vagy mi; feszítő érzés, de ez a baba testéhez képest hangyafütyinyi). Ezt már érezhetted, hiszen a terhesség végén a kézi vizsgálat eleve nem kellemes, mert a baba feje jó esetben lent van és a dokinak a feje mögé kell nyúlnia a méhszáj vizsgálatához. De mondom, az egész burokrepesztés megvolt pikk pakk, Gyopár doki nagyon aranyos, ezer milliószor bocsánatot kér, ha fájdalmat okoz, majd két bocsánatkérés között jön a melegség. :)

Bár nekem az első babám született Nála, de örökre hálás leszek és amint jön a tesó, rohanok hozzá. Mind a terhesgondozás, mind a szülés NAGYON pozitív nála!!!!!! Pedig szegényke haját kétszer leordítottam szülés közben, de szerintem hozzá van szokva :) :oops:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


tücsi gratulálok,nem kis baba remélem minden rendben ment.
eperke nagyon cuki a babócád,mint egy porcelán angyalka csoda édes törékeny.Bár lehet hogy csak számomra,hiszen Hanga brutál mellette.Mindenki "normál" kinézetű babát hoz a világra,de már megszoktam a kis víziló méretét,és súlyát.Vajon ha belevágnánk a harmadikba,az 6 kilóval születne? :shock:

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


poén!!!
tegnap voltunk esküvőn,a menyasszony nagy pocival 21.-ére volt kiírva,a szertartás megvolt,és a lagziba érés után 20 perccel elment a magzatvíz,rohantak szülni.Kicsiiiiit...nászajándék?? :D De a buli jó volt ,jól megettük a tortájukat,így jár aki nem bír a pocakjával. :D Szegények nagyon izgultak,vszinű ez hozta meg az eredményt.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: