Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Milyen jól belehúztatok, tök jó ennyit olvasniKép

Mese, nem nagyon értem a dilemmádat, a táppénz a fizu 75%-a, és ha nem dolgozol, nincs útiköltség sem, meg nem költesz szinte semmire, gondolok ilyen útközben bekapott kajákra, üdítõkre, fagyira, munkába való ruhákra. Szépen otthon maradsz, fogadsz 2-3 bukott diákot, otthon adsz nekik nyelvórákat, felkészíted õket a pótvizsgáraKép Na, nem jó ötlet?Kép Szerintem ne csináld ezt a napi 4 órás utazást, túl kemény egy kismamának, többet érdemelsz! Különben Horány tényleg klassz, és még nincsenek az egekben az ingatlanárak, úgyhogy tudom javasolniKép

Hanzi, szerintem nincs miért változtatni a neveken, ebben az utónévkönyv is meg fog erõsíteniKép Mi is nagyon korán döntöttünk névügyben, de csak a fiút találtuk meg, azt hiszem már írtam, hogy Miksa lesz. A család meg fogja a fejétKép A lánynévrõl most kevesebb szó esik, de ha mégis kislány lenne, akkor a Léna Jázmin, a Zorka Jázmin és a Léna Zorka van talonban. Ebbõl már tudok döntemi, úgyhogy nem izgulokKép Az esküvõ viszon tiszta izgiKép

Kriszta, én sem ültem még HondábanKép A takaróval kapcsolatban az jól hangzik, hogy 100% pamut, végülis azt hiszem tényleg ez a legjobb megoldás.

Manó, biztos hülye kérdés, de a normál gyerkõc méret az mekkora?Kép Vagy egy baba, illetve gyerekcuccboltban ezt így megkülönböztetik? Ilyenek magamtól eszembe se jutnakKép És még annyi mindent nem látok át!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Kriszta, BETÖLTÖTT 16. hét után kell az AFP-t megcsináltatni, kereken 7 nap áll rendelkezésedre. Persze lehet, hogy picit utána is jó, de mindenképpen betöltött hetekben számolnak (pl.:15+5 napos még nem 16 napos terhesség), nem abban, amit éppen "tapostok"

Szirom, Miksa nagyon-nagyon szép név! Mi is gondolkozunk rajta!! Lány névnek jelenleg a Dalma van terítéken.

Üdv.Évica
Évica
 
 


Sziasztok!

Jöttem elköszönni, megyünk nyargalászni, péntek este jövünk, úgyhogy írjatok addig is sokat, hogy legyen mit olvasnom! Kép
Akit érdekel, Hanziék esküvője nagyon szép volt, de majd nászút után Ő meséljen bővebben! Kép
Vigyázzatok magatokra, és addig is pocakosodjatok!

puszi mindenkinek,
Kriszta
16+7
Krisztocs
 

 
 

Sziasztok!

Egy picit eltűnik az ember, és máris csönd van?Kép Tessék írni, bár látom, hogy Kriszta és Hanzi is a hasát sütteti a napon valahol, de jó nekikKép Hanzinak így utólag is gratula az esküvőhöz, és kíváncsi lennék a fotókra!Kép

Velünk minden teljesen ok, bár most kezdem érezni, hogy valahogy nehezebb vagyok. Ha értitek, mire gondolok. Tegnap az esti sétámnál olyan gyorsan elkezdtem szuszogni, hogy csak na, pedig múlt hétvégén még a Máré várához is felmásztam a hegyre a Mecsekben. Na nem mondom, hogy simán, meg hogy nem álltam meg közben, de felmásztam. És azt hiszem a gyomrom is kisebb, csak ez nem úgy jelentkezik, hogy nem tudok enni, hanem úgy, hogy kaja után rájövök, hogy kevesebbet kellett volnaKép Bár ha nagyon belegondolok és kispapi is azt mondja, végülis nem eszem sokat. Vízipók amúgy élénk és egyre erőteljesebbKép

Remélem, veletek is minden ok!

szirom
25+2

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Merre vagytok, eltűntetek...Kép Mindenki csak nem nyaralhat! Tessék előkerülni végre!Kép

szirom
25+4

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szia Szirom!

Mi sajnos nem nyaralunk! De én mint nem pocaklakós nem mindíg írok, csak ha kérdés merül fel.Kép De mindíg olvaslak titeket!

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szia Manó!

Már ha van mit olvasni, ugye?Kép Akkor hadd kérdezzem meg, ha lehet, hogy te pl. vettél cumit még a baba születése előtt? Mert én mondjuk úgy tervezem, hogy nem lesz rá szükség, de azért a biztonság kedvéért vegyek? És ha igen, akkor milyet? És érdemes megvenni a mellsz1vót, vagy várjuk ki mi történik? És a ruhácskákat hogyan vásároltad, októberben már ugye hűvösebb van... vettél azért ujjatlan bodykat is vagy azok nem fognak kelleni? Szóval ujjatlan, rövidujjú vagy hosszúujjú vagy inkább kising? És milyen anyagú rugikat vettél? Vastagabbakat vagy jöhet néhány vékonyabb is? És hány zoknicskát érdemes beszerezni? Kelleni fognak?Kép)) Lassan ki kellene alakulnia a képnek a fejemben, de még vannak homályos részek az ügybenKép Megköszönöm, ha segíteszKép

szirom
25+5

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szia Szirom!

Hát igen, ha van mit.Kép

Cumi allat cumisüvegre gondolsz? Én vettem egy kisseb és egy nagyobb cumisüveget. Van aki teljesen kihagyja az életéből, nem tudom, én teát adtam Emmának már az elején is, és sajnos később a tejet is cumisüvegből kapta mert nem tudott jól szopizni (befelé forduló mellbimbó+nagy mell+bukós gyerek), szóval nekünk nem jött össze a dolog, legközelebb remélem ügyesbb leszek. Én az Avent cumisüvegeket szeretem,e gy okból, mert széles cumijuk van, így ezzel aránylag jó szájtartást veszenk fel a babák, ami hasonlít ahhoz mint amikor a mellet kapják be. Hátrányuk, hogy szélesebbek mint a többi, így pl a hagyományos cumisüvegmelegítők meg ilyenek nem jók hozzájuk.
Mellszívó: Hát nekem kellett mert Emma lefejve kapott tejet, de a fejés nagyon nagyon fárasztó dolog, én nagyon irigylem akinek beáll úgy a rend, hogy nem kell fejnie. Állítólag az elején tejszaporításra jó, hogy ha szopizás után kiszívod a még maradék tejet. Ha viszont eleve nagyon sok tejed lesz (legyen úgyKép)akkor szerintem nem kell. Ha veszel akkor az avent a jó meg a medela, nekem pesztonka volt, az borzalmas!
Ruhák:
Hát megmondom őszintán én utáltam azokat a rugikat amiknek nem volt lábuk, így a kiszoknikat is csak mostanában használjuk. Ugynais egyszerűen alig találtam olyan zoknit,ami ne szorítaná ela ksi lábát, ami meg nem szorítja el azt simán leveszi. Lagalábbis az én lányom levette (még ma isKép). Így nálunk legjobban azok a rugik jöttek be amik olyan lábas, hosszú ujjú rugik, biztos ismered. Ez alá még adtam egy rövid ujjú bodyt. Másik verzió (mert sok ruhát ugye kap az ember): rövid ujjú body, hosszú ujjú ing vagy pulóver + ujjatlan rugi. De az első időben az előbbi verzió sokkal kényelmesebb. Mondjuk hozzáteszem nálunk mikor hazahoztuk kb 22-23 fok volta lakásban, lakótelep.Ha nálatok melegebb van akkor lehet hogy hosszú ujjú body+ujjatlan rugi is elég.
Én télen a plüss rugikat szerettem, de volt néhány pamut is, d emégegyszer hangsúlyozom, ez 22-23 fokban!!! Zoknikat mint már írtam én kihagynáma helyedben, esetleg egy két darab, hátha kaptok ajándákba láb nélküli rucikat, de nem praktikusak (ja, még ráadádsul fel is tudnak csúsznia térdükig).
Ujjatlan bodykat én inkább csak most nyáron használok.

Sétához érdemes még beszerezni valami melegítő szerűséget, termo anyagból, ezta rugi felé adod ha melegebb van az is elég, ha meg hidegebb van télen akkor erre az egészre jön az overáll, és tuti sétálhattoka legnagyobb hidegben is.
Méret: Emma az 56-ost kb 3-4 hetesen nőtte ki, pedig 51 cm-el született. Igaz, írtó gyorsan nőtt, havonat 4 centit az első két hónapban.

Egyébként mi nagyrészt ismerőstől vettük a ruhákat, használtan, csomagban, és így abban volt mindenféle. Az én téli pici baba ruha kedvencem abszolút a hosszú ujjú, lábas plüss rugdalózó, hátul T alakban gombolódó. Ebből vettem 52 darabot. és ha tiszta volt egyfolytában ez volt Emmána.Kép
Ami nagyon feleslegse volt: Szűk divat sztreccs zoknik, rékli, vászon kising.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Nem 52 darabot, hanem 2 darabot!!! Nem értem hogy lett 52!!!

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Köszi szépen Manó a részletes magyarázatot! Majd még jövök a többi nyűgömmel is, ha lehetKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Megjöttem Kép Ismét jó volt Kolpingéknál, jövőre megint megyünk! Képek a Krisztocs albuma 3-ban leledzenek, az első oldal aljától Kép

Amúgy minden okés, sőt annyira, hogy a nyaralás másnapján pocilakó jelezte, hogy márpedig Ő igenis ott van bent! Leirhatatlanul boldog voltam, azóta is bökdös mindennap Kép Holnap megyek AFP-re, kedden Hamihoz, szerdán meg elvileg uh-ra a kórházba, szóval sűrű egy hét lesz!
Esetleg valaki ugyanezen időpontban jár a "megadott" helyeken? Kép

Kriszta
17+7
Krisztocs
 


Sziasztok!

Üdv itthon Kriszta, és gratula a mocorgáshoz! A képeket megnézem, kíváncsi vagyok! Tényleg, ha jól gondolom, láttam a kislányodat a hétvégén valamelyik kismamás újságbanKép Jól láttam? Doki bácsihoz mi csak a jövő héten megyünk, amikor kész lesznek a laborvizsgálatok, úgyhogy ezúttal sem futunk össze. Viszont már te is ott tartasz, hogy talán lehet látni a pici nemét. Szeretnéd tudni?

A hétvégén mi sem voltunk netközelben, mert most volt Szekszárdon az érettségi találkozóm, úgyhogy ott töltöttük ezt a pár napot. Voltunk horgászni is, de ezúttal semmit sem fogtunk..Kép

A héten nekem is sok dolgom lesz, most költöznek ki az albérlők a lakásomból, és költöznek be a párom öccséék. Én úgysem lakom ott, nekik meg jól jön, és akkor mégsem idegenek használják. Ma lesznek kész az első leleteim, és ha azok rendben vannak, akkor kell mennem a terheléses cukorra. Mindenki riogat vele, hogy az milyen vacak, tényleg az? Egyébként teljesen jól vagyunk, ma befejezem a földszinti új függönyöket, kispapi pedig felteszi őket, ha este hazaérKép Azt hiszem rámtört a fészekrakási ösztön, és most mindent be szeretnék fejezni a lakásban, amit eddig hanyagoltunkKép Még egy hónap, és Vízipók szobája is sorra kerül, és jön az óóóriási bevásárlás isKép

szirom
26+1

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Üdv itthon Kriszta, és gratula a mocorgáshoz! A képeket megnézem, kíváncsi vagyok! Tényleg, ha jól gondolom, láttam a kislányodat a hétvégén valamelyik kismamás újságbanKép Jól láttam? Doki bácsihoz mi csak a jövő héten megyünk, amikor kész lesznek a laborvizsgálatok, úgyhogy ezúttal sem futunk össze. Viszont már te is ott tartasz, hogy talán lehet látni a pici nemét. Szeretnéd tudni?

A hétvégén mi sem voltunk netközelben, mert most volt Szekszárdon az érettségi találkozóm, úgyhogy ott töltöttük ezt a pár napot. Voltunk horgászni is, de ezúttal semmit sem fogtunk..Kép

A héten nekem is sok dolgom lesz, most költöznek ki az albérlők a lakásomból, és költöznek be a párom öccséék. Én úgysem lakom ott, nekik meg jól jön, és akkor mégsem idegenek használják. Ma lesznek kész az első leleteim, és ha azok rendben vannak, akkor kell mennem a terheléses cukorra. Mindenki riogat vele, hogy az milyen vacak, tényleg az? Egyébként teljesen jól vagyunk, ma befejezem a földszinti új függönyöket, kispapi pedig felteszi őket, ha este hazaérKép Azt hiszem rámtört a fészekrakási ösztön, és most mindent be szeretnék fejezni a lakásban, amit eddig hanyagoltunkKép Még egy hónap, és Vízipók szobája is sorra kerül, és jön az óóóriási bevásárlás isKép

szirom
26+1

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Bocsi a duplázásért!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom, mindig egy héttel elkerüljük egymást Kép
A fészekrakó ösztön nálunk is működött a terhesség vége felé, úgyhogy hajrá! Rám olyan dolgok jöttek, hogy sk festettem malackát a szobafalára meg apró lábnyomokat Kép
A nemét nagyon szeretném tudni, és elvileg nagy esély van rá, hogy most végre kiderüljön a nagy igazság Kép
Igen, jól láttad, az Anyák Lapjában van Regi, egy illusztrációnál is, meg a cserebogaras cuccnál, csak éppen az "előtte ilyen volt" képet meg nevet cserélték össze a másik kislánnyal Kép
A terheléses "milyensége" intézménytől függ, mert itt újpesten az sztk-ban semmi gond nincs, odamész nyolcra, vesznek le vért, aztán egy óra múlva benyomsz egy zsömit meg egy pohár tejet és megint vesznek le. Gondolom, itt a cukros víz fogyasztású helyek jöttek szóba, szerencsére itt nem úgy megy Kép

Na, amúgy nagyon jól jártam ma az sztk-ban, mentem reggel AFP levételre, persze a terhesgondozás csak délután lesz, egyedül szerdán van reggel....úgyhogy csattoghatok vissza nemsokára Kép

Kriszta
18+1
Krisztocs
 


Sziasztok!

Na, én ismét jól jártam...felhivtam délután azért biztos, ami biztos alapon a terhesgondozót, és ott a csaj tájékoztatott, hogy már pedig éhgyomorra kell menni afp-re, szóval majd szerda reggel mehetek legközelebb...no comment. Jó, hogy egy intézményen belül két nővér kétfélét mond...Kivi leszek, mit szól holnap a doki, hogy még mindig nem vették le. Na, nem mintha én tehetnék róla!
Hú, de mérges vagyok!

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

Kriszta, semmivel sem állsz nálam jobban!Kép Bár én úgy tudom, hogy az AFP-re nem kell éhgyomorra menni, nekem a védőnő is azt mondta, én ettem is akkor reggel, és a laboros csaj is megerősítette ezt. No mindegy. Nekem viszont ma a terhelésesre állítólag annyira éhgyomorra kellett volna mennem, hogy nem volt elég nekik az, hogy ma még nem ettem!!! Kiderítette a nő, hogy ha este 6-7 után ettem, akkor nem lehet megcsinálni, mert fals eredményt ad. Ha ezt tudom, talán nem mondom meg, hogy vacsoráztam, de az égadta egy világon senki sem közölte, hogy már este is éheznem kell! Én még ilyet nem is hallottam! Ráadásul reggel 7 és 7.30 között kell ott lenni, és km-es sor áll a bejelentkezésnél. És mindezért be kell mennem Budára, a Kapás utcába, úgyhogy hajnalban indulhatok itthonról. Holnap pedig már a párom sem tud elvinni, mert dolgozik... Kép Legkésőbb csütörtökig be kell jutnom, mert akkor lejár az 1 hetes határidő, amíg elfogadják a teljes vérkép eredményét (mármint arról, hogy jó a cukorszint, mert csak úgy csinálnak terhelésest). Kész tébolyda!!! Aztán majd még be kell zarándokolni az eredményért is persze külön... Pont ma voltam harmadszor abban a nyomorult SZTK-ban az utóbbi fél hétben... Úgyhogy én is felrobbanok!

szirom
26+2

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

No, jól holnap megyek vissza a terhelésesre, mert ma a hátam közepére nem hiányzott. És már nem szeretek egyedül vezetni, meg nálunk van a családban néhány cukros, úgyhogy ha nem lennék túl jól ettől a cukros vacaktól, akkor hogyan autókázom? Úgyhogy kispapi holnap bejön velem. Hajnalban...

Képzeljétek, tegnap olyan őrült világvége hangulatom lett, hogy jól összekaptunk a párommal, még bőgtem is. Felkaptam a vizet azon, hogy megint elrohant horgászni, pedig azt ígérte, hogy itthon lesz egy napot végre. (És egy kicsit segít rendbe szedni a házat, mondjuk egy kicsit segített is) Ez a kiakadás egyáltalán nem jellemző rám, nem vagyok egy hisztis picsa, meg én is szoktam horgászni, de most valahogy betelt a pohár. Mondjuk egy hete mindennap rohan le a Dunára, mert mások szép nagy süllőket fognak. És most nem nyugszik... No mindegy, nem magyarázom, mert nem valami meggyőző az érvelésem, én is csak inkább érzem, mint tudom, hogy mi volt a bajom...Kép

szirom
26+3

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom, jól vagy már lelkileg? Ne aggódj, ilyen érzésekkel nem vagy egyedül! Mármint azzal, hogy nem tudod mi a baj, csak érzed Kép Néha, én is abszolút lehetetlennek (mármint másnak az) tűnő dolgokon tudok kiakadni, aztán x nap múlva szégyellem magam, hogy mikből tudok világméretű problémákat csinálni Kép
Látom, neked sincs szerencséd a laborokkal Kép Ma végre levették az afp-met, remélem, nem lesz gáz!

Na, és a mai nap nagy eseménye: egy 6 mm-es kukival rendelkező egyén van a pocimban Kép Kép

Többiek már megint hova tűntek??? Hanzi, te még mindig nászutas vagy?? Kép

Kriszta
18+3
Krisztocs
 


Krisztocs!

Én is láttam a lányod az újságban, de nézegettem is hogy valami nem stimmel! és akkor most így hogy fogják a szavazást intézni? vagy helyesbítenek!
Gratulálok a kukishoz! Azért mégiscsak így az igazi, egy ilyen, egy olyan. A férjed mit zsólt?

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy idáig nem írtam be, de mióta hazajöttünk, egy perc megállásom sincs Kép Vasárnap pl. 11-ig pakoltam ki a táskából, pedig még csak 2-en vagyunk... mi lesz itt később :D

Szóval, esküvő csodálatos volt, bár kissé rövid - már 2-kor itthon voltunk. Aztán vasárnap készülődés, pakolás a nászútra. Meg persze az újdonsült férjemet elengedtem Elton John koncertre - addig sem volt láb alatt, amíg én pakoltam ;-)

Sopronban voltunk, gyönyörű volt, haza sem akartunk jönni Kép Sok mindent láttunk, és sokfelé jártunk a környéken is.. Képeket előbb-utóbb a párom felrakja a honlapra, akkor majd megírom a címet.

Hétfő óta meg diliház van, főleg a cégnél. Pénzügyi évzárás esete forog fenn (ha ez mond vkinek vmit), így mindenki rohangál és idegbeteg. Emellett meg holnap a mi osztályunk össznépi gyűlése lesz Budaörsön és azt is szervezgetni kell és készülni rá. És a közvetlen kolléganőm (Krisztocs, K. Kriszti) szabin van, így egyedül állom a frontot.. de már csak két nap és vége van Kép

Mocorgó jól van, most már egyre inkább mocorog Kép Tegnap is egész nap rugdosott - amit leginkább nem a hasamtól kifelé, hanem lefelé éreztem :D Főfönök is megkérdezte, hogy mi újság a babával és mondtam neki. Erre ő: Biztos ikrek! Ajajaj! Már ő a páradik, aki ezt mondja. Hétfőn a közvetlen főnököm mondta, hogy milyen nagy lett két hét alatt a hasam, és biztos, hogy egy baba?

Aztán meg a főfönök feleségével is beszéltem (ő is ott dolgozik) és erre ő is ezt mondta... kezdek aggódni ;-) Szerdán megyek dokihoz, majd rákérdezek, ha nem felejtem el, mint szoktam.

Krisztocs, gratula a fiúcskához Kép Most önző leszek, de legalább összeereszthetjük majd a skacokat és együtt autózhatnak :D

AFP-nél nekem mondták, hogy éhgyomorra kell menni és időpontot is kaptam, így jó volt. Kicsit a Szirom-féle cukortól tartok, mert nem vagyok édesszájú és ha jól láttam, itt cukros vizet itatnak az emberrel. Brrrrrr Kép((

Készülök dolgozni, majd még jövök

Puszi
Hanzika
21+4

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Manó,
hát igen, a neveket meg a kisképeket jól összecserélték sajna, nem tudom, hogy befolyásolja ez a szavazást Kép

Hanzi,
örülök, hogy előkerültél, és hogy jól éreztétek magatokat! Ami a pakolást illeti, ha már hárman lesztek, a ti cuccaitok nem fognak számítani, hidd el. Kép
Örülök, hogy ismét kimaradok a cégnél a diliházból Kép De egy időre neked is ez az utsó Kép
Hát kivi leszek, hogy ikreid vannak-e, bár ha eddig nem vették észre, az az orvost minősíti (már bocsánat...)
Tényleg, hogy döntöttél dokiügyben?
A terhelésesre nem mehetsz az itteni sztk-ba? Csak mert itt azért emberibb módon csinálják...

Szirom,
túlvagy már a terhelésesen?

Kriszta
18+4
Krisztocs
 


Kriszta!

Hát szerintem sajna befolyásolja a szavazást. Mert akinek a te lányod tetszik az a másik kislány nevét fogja beküldeni.Kép Én is néztem hogy a te lányod mennyivel aribb, mint a másik, csak akkor még azt hittem hogy nem a te lányod az aribb, érted? Kép Azért szomorú hogy ha már meghirdetnek valami akkor enm figyelnek ilyesmire oda. A másik hogy ott csücsül aza 6 hónapos baba, mikor a kiírás 1 évestől szólt. Akkor aza 6 hónapos kine a kije hogy mésis bekerülhetett?

hanzi!

Ikrek??? Mikor voltál utoljára ultrhangon? Én azt olvastam valahol hogy eleinte simán el lehet nézni, mert van hogy takarják egymást, de ha kb a 12. hét után nézték már akkor látszódnia kellett volna. De azért drukkolok.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

Nem is figyeltem, hogy 1 éves kortól van! Hát az a baba tényleg nincs annyi! Egyébként utánunk jött a fotózásra, és még csak nem is ült a babakocsiban, úgyhogy tényleg nem lehet több félévesnél...

Kriszta
Krisztocs
 


Egyébkénta lányod élvezte a fotózást? Szerintem elég jó képeket csináltak a gyerekekről, ahogy figyeltem, de a 6 hónapos babaából ők se tudtak többet kihozni. Hát aranyos persze, mint minden baba, de nem való szerintem ebbe a játékba.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Igen, kifejezetten élvezi, imád pózolni stb. Különben nem is járnék vele! Már 7 hónaposan vittük először, hát akkor még nagyon nem tudta, mi van, de ahogy nő, látom rajta, hogy játéknak fogja fel, és imádja, hogy Ő a központ...Kép Megmondom őszintén, hogy eleinte önző okból az volt a cél, hogy viszontláthassam őt újságban, meg hogy legyen róla pár jó kép. (a negatívot nekünk adják) De ahogy hívták, és láttam, hogy tetszik neki, most már az van bennem, hogy ha esetleg nagyobb korában ezzel (is) szeretne foglalkozni, ne legyen neki idegen. Kép

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

No, így az igazi, hogy ilyen sokan előkerültetek!Kép Túl vagyok a terhelésesen végre, hát nem volt egy leányálom, de ki lehetett bírni. Mondjuk már este is éhes voltam, reggel meg még jobban, aztán pedig az a néhány óra... és úgy benne marad az ember szájában az a vacak édes... Viszont nagyon jó, hogy apa elvitt, mert hazafelé már kezdtem rosszul lenni. Mondjuk itthon maradt a szendvicsem, ezért gondoltuk, hogy útközben eszünk valamit, csak hát akkora dugó lett, és nem haladtunk olyan gyorsan, mint szerettem volna. Aztán itt Dunakeszin vettünk kaját, de akkor már remegett a kezem és a lábam. Előbb kellett volna enni, mert jól fölnyomják az ember cukrát, aztán meg hirtelen leesik. Déután viszont jót aludtam, most ébredtem föl, jót ettem, és már sokkal jobban vagyok, mindenféle értelembenKép

Kriszta! Köszi, elmúlt a hiszti is, nem is értem magam, tényleg nem jellemzőKép Csak ilyenkor kicsit megijedek, már közben is érzem, hogy nem kellene, mert szegény párom nem tudja hová tenni a dolgokat. Végülis normális nőnek ismert megKép

A kíméletes terhelésesről annyit, hogy nem az sztk-ban találták ki, hanem Hami kérte így! Erről is írta meg a beutalót, nekem kellett glükózt vennem, úgyhogy vagy így szereti mostanában, vagy az van, hogy nálunk a családban van cukorbeteg (anyukám ikertesója pl.), és elővigyázatosabb emiatt.

A szavazással tudod mi a baj? Hogy az idegenek a másik kislány nevét adják meg, ha a te csemetéd tetszik nekik, de akik ismernek benneteket, azok melyikre szavazzanak? A névre vagy a képre, merthogy ők tudják, hogy össze van cserélődve az egész! Pedig tényleg jók a képek!Kép

Hanzi! Ha ikreid lennének, szerintem már rég sikított volna az orvos, úgyhogy én nem izgulnék emiatt a helyedben! Mégegyszer gratula az esküvőhöz! Felvetted a férjed nevét vagy maradtál a régi?Kép És mi lesz dokiügyben? Múlik ám az idő!Kép SzerencséreKép

Manó, én sem vettem észre, hogy korhatár is van a babáknál! Elolvastad az apróbetűst is?Kép Vagy esetleg nagyon áttanulmányoztad és Emmát is láthatjuk az újságban?Kép

Meséről, Évicáról nem tudtok semmit? Kriszta, és Kati jól van?

szirom
26+4

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Jujj, és Krisztának nem is gratuláltam a kukishoz!Kép Akkor hogy is fogják h1vni?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom,
Köszi a gratit, név még mindig nincs, de ma eljutottam az N betűig az utónévkönyvben Kép Ahogy lesz leredukált eredmény (mert most kb húsz van megjelölve), irom!
A terhelésest akkor szerintem is a családban lévő cukibetegség miatt kérte igy a doki, legalábbis Reginél nekem a zsömlés, tejes megoldás volt (és nagyon remélem, hogy most is az lesz...)
Katiról sajnos semmit nem tudok, mert a férjeink ugyan egy cégnél dolgoznak, de máshol vannak helyileg kihelyezve, más üzletágaknál...

Kriszta
Krisztocs
 


Szirom!

nem is volt próbetűvel.Kép
Emma nem lesz újságban egyenlőre, én nem is neveztem semmi ilyenre, általában nem veszem észre az ilyen lehetőségeket, kivéve ezt az egyet, de ehhez meg még kicsi votl. Egyszer fényképezte fényképész 5 hónapos korában, saját célra, de nem mondhatom hogy nagyon élvezte. Ígértek valami műv házban kiállításta képekből, de nem tudom lette belőle valami, szerintem nem is olyan jók a képek.
Kriszta!

Hová vittétek 7 hónaposan? már volt msá újságban is? És volt valami válogatás és mindíg beválasztják, vagy hogy van ez?Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Elokerultem. Bar kicst visszaesett a grafoman hajlam, azert mindennap olvastalak Titeket.

Szirom, koszi kerdesedet, nagyon jol vagyok. Kicsit mar kezd "terhesse" valni a varandossag, de mindenert karpotol a folyamatos hancurozas a pocakomban!Kép

Teljes aterzessel olvastam a terheleses cukorrol irt soraitokat, en raadasul nem is vagyok edesszaju (10 dkg csoki evente max.) szoval a lotty elegge megviselt. Egesz terhessegem alatt nem volt se hanyas, se emelyges, gondolom ezzel potoljak, hogy mindenki atelje ezt az elmenyt...Utolag olvastam, hogy kellett volna belefacsarni egy citromot. A vegeredemeny nekem egy kicsit magas lett (8.5), szoval most odafigyelek mit is eszem (elhagytam a kenyer+tesztafeleket, sutit meg amugy sem ettem).

Kozben, hosszas vivodas utan es a csalad elenk tiltakozasa mellett elmentunk nyaralni Kretara egy hetre. Nagyon klassz volt, nem bantuk meg, szep barna lettem, a babanak is tetszett a tenger. Az orvosom engedett el vegul, mert az utobbi egy honapban nem valtozott a mehszajam allapota.

Utana, ezen a heten hetfon elmentunk 3dUH-ra, csodalatos elmeny volt! A babo eleteben eloszor egyuttmukodo volt, nagyon ari kepek keszultek pofikajarol. Azota azon tanakodunk, kinek van olyan "csokos" szaja a csaladban mint a kisbabanak. Persze mindent le is mertek, meg is vizsgaltak, a baba tokeletesnek tunik, minden a megfelelo utemben fejlodik, a becsles szerint most 1400 gramm. Nagyon buszke voltam ra!

Kriszta, gratula a kisfiuhoz! Kicsit sokkos voltam a nyaralas elott mert elmentem furdoruhat vasarolni, hosszas kereses utan talaltam is egyet, ami tetszett. Utana olvastam itt a forumon, hogy Te is vettel, megnezegettem a kepeidet...hat PONTOSAN ugyanazt a furdoruhat sikerult beszereznunk.

Amugy most azon dilemmazok, hogy meddig dolgozzak meg. Juli vegen menjek-e tappenzre vagy aug. kozepetol. Tulajdonkeppen mar szivesen mennek, mert egyre gyakrabban kemenyedik a pocim, de ha meg maradok 2 hetet+, akkor a ki nem vett szabimmal egyutt meg augusztusra a normal fizum jonne, es azert van hova tenni most a lovet.+ mi is autovasarlasra keszulunk eppen. (Kriszta, gratula a Mondeohoz, nekem most az a ceges kocsim, jo nagy csomagtere van, nem? Szerinem nagyon kenyelmes kocsi, bar a ferjem nem szereti vezetni.)

Most ennyi jutott eszembe, probalok gyakrabban (!) jelentekezni.

Puszi Mindenkinek!
Kati
29+1
Kati
 


Sziasztok!

Kati,
örülök, hogy előkerültél, és jól vagy!!! A fürdőrucin jót nevettem, mert szerintem is az az egyetlen épkézláb darab az országban, és olyan kényelmes! Kép
A Mondeot imádjuk, főleg, hogy diesel és fele annyit zabál, mint az előző Ford. Jó nagy a csomija is, bár az előző is kombi volt, de ez még azon is túltesz! De muszáj volt, két gyereket meg a cuccokat valahova el kell "süllyeszteni" majd Kép
És milyet akartok venni? És egyáltalán miért, ha ott a Mondeo? Vagy azt vissza kell majd adnod, ha eljössz?

Akkor majd jelentkezz, ígéretedhez híven! Kép

Kriszta
18+5

Kriszta
krisztocs
 
 


Bocsesz, kicsit felcseréltem a regisztrációnál a neveket...de már kép is van legalább a profilomban...

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta,

Jelenleg ugy nez ki, hogy Citroen Xsara Picasso-t veszunk. Nekem nagyon tetszik. Tamasnak kevesbe, mert O a nemet autok szerelmese, de per pillanat ezek nem a mi arkategoriaink...Illetve meg egy VW beleferne, de annak meg allati magas a CASCO-ja.

A furdoruhaval en is teljesen meg voltam elegedve, bar Tamas szerint hupikek torpikek szine van. Szerencsere azert nem hivott Torpillanak a nyaralas alatt.

Kati
Kati
 


Sziasztok LanyokKép

Orulok, hogy mindenki jol vanKép Bocs hogy eltuntem, de jol esett, hogy kerestel SziromKép Amikor kicsereltek a netet, akkor benaztam es ezert nem tudtam elkuldni a mailemet, azota meg ide-oda rohangalok, dolgozom de mindig olvaslak benneteketKép

Xsara, Picasso? Mindjart sarga leszekKép Nekem az a kedvencem pirosban, de paromnak nem tetszik. Meg egyelore orulok, hogy a lakast ugy nez ki, hogy vegre lecsereljuk es egesz tagasan leszunkKép
Monjuk a szuleim is alig hasznaltak az autot, nagyon megszoktam az eletet nelkule, nem is szeretek vezetni, de tudom, hogy van ahol nemigen lehet elni nelkule.
Lanyok, ti mikor kezdtek ( kezdtetek el ) ruhakat venni? En mar uugy szeretnek, de nem tudom mekkorat es milyen es mennyit kellene venniKép Mas bajom mar nincs is ( ja de, hogy hol lehet hasznaltan szepeket venni Kép)

Ugy irigylek mindenkit, aki mar tudja, hogy milyen nemu a babajaKép Annyira jo lehet. En nagyon fiut erzek, de egy ici-picit jobban szeretnek kislanyt.Kép Olyan helyes kis rucik vannak mindenholKép

Na es a visszatero kerdesem: talalkozo?Kép Akar szabit is veszek ki, de oooolyan kiiiivancsi vagyok, kik vagytok, milyenek vagytokKép Nagyon szeretem az embereket, szeretek beszelgeni nagyokat es hat kozos temank azt hiszem az vanKép

Hanzi, gratula az eskuvohozKép Negy het mulva en is feleseg leszekKép Egeszen furi erzes nekem meg, szerdan jelentkeztunk be, szokni kell. Lagzi nem lesz ( en soha nem is szerettem volna ) csak polgari eskuvo. De azert izgulok, meg semmi nincsen ( elsosorban a ruhan aggodok, hogyan intezem el, azt hiszem varratok )

Nagyon szep het veget nektek es nagyon vigyazzatok magatokra

Mese +Bab
16+6
Mese
 


Sziasztok!

Kati,
először mi is Picassot akartunk, de nem igazán van dieselben (vagy nem létezik, vagy nincs eladó...) És mivel mindenképp gázolajasat akartunk, így lett a Mondeo Kép

Mese,
szerintem a 18. heti uh-n neked is meg fogják tudni mondani, főleg, ha mutatja is magát Kép És érzed már a mocorgást? Szerintem, ha nem vagy babonás, nyugodtan vásárolhatsz már egy-két dolgot! Ahhoz képest, hogy nekünk rengeteg rucink maradt Regiről (már ami fiúra is ráadható majd), már ahogy megtudtam a terhességet, egy turiban vettem egy cuki nacit a tesónak Kép
Tudom ajánlani neked a http://www.babaholmi.hu weboldalt, ismerem is a tulajdonosát, sokszor vásároltunk, és nagyon jó minőségű ruhái vannak! Újak és használtak is. Akkor a börzék is jók szoktak lenni, itt újpesten is rendeznek sokszor az Ifjúsági Házban, ott nyilván használtak vannak. Ha meg újakat szeretnél, olcsóak még a Megatoysban a Kengurusak (bár az több helyen is van), állítólag a MiniManó nevű bolt is olcsó (ott még nem voltam). Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha még kell info, agyalok rajta Kép

Tali-téma: szívesen benne vagyok én is, bár nekem csak a délelőtt jó általában.

Viszont én meg azon dilemmázok, hogy vegyek-e sportkocsit (esernyőset) újat, tudjátok eltört a másik. Állítólag meg lehetne csináltatni, de akkor se lehet majd már rápakolni, mert szerintem azért tört el. Viszont most már Regivel csak arra használom, ha esetleg piac, nagyobb vásárlás van, mert nem akarok az ő tempója mellett cipekedni. Másfelől jó lenne majdan a kistesónak is...És ami most tetszik, olcsóbb is, mint szokott lenni (11 ezer), viszont nyaralás előtt az is kiadás Kép Úgyhogy segítsetek, tanácstalan vagyok!

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy Kati és Mese is előkerült, csak így tovább!Kép Mese, én tényleg benne vagyok a taliban, nekem szinte mindegy mikor, mert én ugye már rég táppénzen vagyok, egyszóval ráérek. Krisztának a délelőtt a jó, úgyhogy inkább akkor kellene. Az esküvőhöz gratulálok, mondtam is az embernek, hogy sorban mindenkit vesznek el, csak én maradok pártábanKép Na jó, én nem akartam pocakos esküvőt, meg nálunk földindulás lenne a családban, ha nem lenne lakodalom... Ruhaügyben a kengurus cuccok tényleg jók, a barátnőm kisfia majdnem csak azt hordott és a tesóm kislányának is mindig azt vettem ajándékba. 100% pamutosak és tündéri színek, formák - nemrég láttam a mintaboltban a Soroksárin, a Megatoysban. De van egy üzletük pl. a Margit krt.-on is, ezt azért tudom, mert ott van a lakásom szomszédságában. És tényleg jók az árak, én úgy tervezem, hogy kengurus ruhákat veszünk Vízipóknak.

Kriszta! A babakocsiban én nem tudok segíteni, ti vagytok a tapasztalt mamák ManóvalKép Még a sajátunkat sem döntöttük el...

Manó, csak vicceltem ezzel az apróbetűvelKép

Teljesen más: annyira jó lángost sütöttem, hogy csak naKép Mondjuk még egy adagot ki kell sütnöm (levisszük a kikötőbe a házi horgászversenyreKép), de most benéztem hozzátok egy kicsit.

Látom mindenki autókázik, csak még én nem állok sehol, igaz, a régit sem adtuk még elKép Megnéztem azt a világoskék Hondát, amit a párom figyelt ki nekem, de képzeljétek, amikor kinyittattuk olyan kosz volt benne, hogy még.... Nem is értem, hogy egy autókereskedés hogyan engedheti meg magának. Úgyhogy a kocsi azóta is kint van egy emelvényen a főhelyen (Váci út, Citroen kereskedésnél), mégsem sikerült eladniuk. Talán sokan úgy gondolkodnak, ahogyan én, hogy ha ilyen nemtörődöm volt a tulaj, akkor az autó műszaki állapota is hasonló lehet. Mondjuk az én autóm sem ragyog mindig, de azért ha eladom, legalább kitakaríttatom rendesen... Azóta leginkább Rovereket néztem, és talán az lesz a megoldás, minden extrával fel vannak szerelve, emellett elég normális az áruk.

Hopp, képzeljétek a terhelésesem teljesen jó lett, 5,1 az elején és 5,8 a végén. Azért ez nagy megkönnyebbülés nekem a sok hercehurca után. Ja meg közben arra is rájöttem, hogy talán a túlsúlyom is közrejátszhatott abban, hogy ezt a glükózos izért kellett innom. Tényleg, ti mennyit híztatok? Én most 5 kilónál tartok, csak hát a start sikerült magasrólKép

Az üzletek dolgában tudtok segítni? Körülnéztünk a Brendonban és a Megatoysban, mint szerintem mindenki más is, de biztos vannak még jó üzletek. Évekkel ezelőtt a bátyám kislányának a Visegrádi utcában, egy nagykerben vettünk egy halom cuccot, ez megvan még, nem tudja valaki? Ajánlottak egy diszkontot a Lehel téren, és a Mini Manót is, ezeket még nem láttam. Később komódnak is hasnálható pelenkázót az Ikeában láttam, ami tetszett és praktikus, meg a mérete is jó nekünk. Szerintetek mit hol érdemes megvenni?

szirom
26+5

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,

Mit takar egész pontosan a házi horgászverseny? Kép Nálunk após a nagy pecás, az egész család imádja a halat!
Gratula a terheléseshez, remélem, az enyém is hasonlóan jó lesz majdan!
Én eddig még nem híztam, vagyis az elején fogytam 1 kg-t, az az egy visszajött Kép Remélem, sokat most se fogok, Regivel 10 kg-t híztam összesen.
Az üzletek terén nekem is sokan ajánlják a Mini Manót is, meg a Mária nagykert (az a Visegrádi utcás), a Lehel téren meg ez van: http://www.babadiszkont.hu . Aztán vannak még használtruci boltok pl az Örsön az Ikeánál, a Füredi utcában (sajna nem jut eszembe a neve), illetve a Bosnyákon van a Gyerekkuckó nevezetű (itt babakocsik is vannak). Na és a Vácin a Bébiker is nagyon jó főleg babakocsi szempontjából, mert vannak használtak is, de jóval olcsóbban, és tök jó minőségben!
Ami a bútorokat illeti, mi tök jókat láttunk az RS-ben (XIII. ker. Reitter F. utca), elfogadható áron. http://www.rs.hu

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziaztok!

Én a jövő héten akarom megnézni a Bosnyák térit, majd beszámolok. A Visegrádi utcai Mária nagykerben egyszer voltam, egy biztos VEGYETEK KOSARAT, különben nagyon bunkón rátok fognak szólni. na én többet nem mentem oda.Kép

Egyébként a kenguru gold tényleg jó, nekünk is sok van. Bár kicsit kisebb méretűek a ruháik mint máshol ugyanaz a méret. Amit én még nagyon szeretek az az Árkádban a C and A bébi osztálya, rögtön a földszinten van ahogy leszálltok a villamosról a bejáratnál. Főleg a plüss T alakban gombolódó hosszú ujju rugijaikat szerettem. náluk jó nagy méret, 2 db 62-est vettem és még bőven hordta Emma mikor a kenguru goldból a 68-ast.
Van még a Soroksárin a megatoys közelében az Asti , ha valaki a soroksárin jár a megatoxs miatt talán érdemes oda is benézni.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Végre itt, egy hét idegállapot után... de ez már csak Procter-rel jár (így, több mint 10 év után már mondhatom ;-)). Ma volt a havi összeröffenés, sok rohangálással, el is fáradtam jócskán. Már nem megy úgy, mint régen...

A pocakom tényleg nagyon beindult, én sem hiszem el, de napról napra nagyobbnak tűnik.. kicsit "félek", mert egy volt kolléganőmnek 5 (!) hónaposan derült ki, hogy ikrei lesznek másfél évvel ezelőtt.... Igaz, most voltam 3 hete UH-n a SOTE-n és ott azért elég szuper a gép ahhoz, hogy lássák, ha esetleg ikrek, de azért mégis félek egy kicsit. A videón mindenesetre egy baba látszik, de az nagyon jól Kép))

Szirom,
Felvettem a férjem nevét az én nevem mellé.. persze nem az egészet, csak a Dzurdzikot. Már ez sem egyszerű, de engem ráadásul Hausel Andrea Erikának hívnak, így az anyakönyvvezetőnek volt egy kis gondja Kép

Mese,
Gratula a leendő esküvődöz Kép Mikor lesz a nagy esemény? Ha rám hallgatsz, inkább nem varratsz (feltéve, hogy kimondott esküvőis ruhát akarsz), mivel utána nem lehet mit kezdeni vele. Tavaly volt az uncsitesóm esküvője terhesen, és bár egyszerű ruhát varratott, most nem tud mit kezdeni vele. El szeretné adni, de sehol nem veszik meg Kép

Szirom,
A Visegrádi utcai bolt az, amit Krisztocs is, és Manó is említett. Egy másik kolléganőm esküszik rá - oda jár évek óta, és a 9 éves lányának is sűrűn ott vásárol.
Mondjuk babaruhában (még) nem vagyok járatos, de a Kenguru Gold termékei jók lehetnek. A cég áll(t) kapcsolatban velük, pelenkaakciókhoz vettek plüssállatokat és nagyon jó árakat adtak meg. Bár ez maga a szentendrei raktár/gyár tapasztalat Kép

Irigyellek ám benneteket, hogy autókról gondolkodtok. Mi úgy néz ki, hogy még jó darabig ki kell húznunk nélküle Kép Bár szüleimnek van egy, de mégsem kérhetem mindig el. Meg aztán apukám szokott vele járni.. így marad a BKV és társai.

Na, elteszem magam, hosszú volt a nap. Mindenkinek jó hétvégét!

Pusz
Hanzika
21+5
Ui. Kriszta, tudasd majd a névválasztékot Kép

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Köszi a tippeket, akkor a Visegrádi utcát és a Mini Manót még mindenképpen megnézzük, meg a bútorboltot is, amit Kriszta ajánlott. A kengurus cuccok tényleg tetszenek, meg a gazdákat is ismerem, egy tök egyszerű, sokgyermekes család, de mára jól kinőtték magukat. Egyszer interjúztam velük, amikor még a rádióban dolgoztam.

Kriszta! A háziverseny csak annyi, hogy a fiúk, akik itt szoktak horgászni a parton, megbeszélték, hogy most mindnyájan lemennek és csapnak egy közös horgászatot. Különben a párom fogott is egy másfél kilós márnátKép A többiek egy halom keszeget, úgyhogy ma sülthalat ebédeltünk, klassz volt. Még be is pácoltam egy adagot, azt talán majd holnap...

szirom
26+6

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Megint jó nagy csönd van, de én nem hagyom magamKép Minden rendben van velünk, szerintem szédítő iramban nő a pocakom, de lehet, hogy csak én érzem így. Egyre kevesebbet tudok egyszerre enni, ami azt hiszem nem is baj, mert kicsit parázok még mindig amiatt, nehogy túl sokat hízzak. Így sem tudom, hogy fogom leadni ezt a rengetet. (Pont a baba előtti időszakban szaladt el velem a ló...) Nektek volt időnként légszomjatok? Az lehetséges, hogy éppen úgy helyezkedik Vízipók és azért érzek ilyesmit, vagy ez hülyeség? Ma délután megyünk doki bácsihoz, úgyhogy össze kell szednem a kérdéseimet, mert 4 hét alatt annyi minden felmerül, aztán amikor ott vagyok, mindig elfelejtek valami fontosat. Például egy halomszor olvastam már adókedvezményről, ami már régen járna, no és még mindig nem kértem igazolást...

Lányok, van közületek valakinek kutyája? Nálunk elég régóta megy a vita arról, hogy kell kutya vagy nem, és most felajánlottak nekünk egy jószágot. Én nagyon szeretnék kutyát, de úgy, hogy kiskorától neveljük, ez viszont már 1 éves. Állítólag szelíd mint egy bárány és én is ezt tapasztaltam, de mégiscscak egy bordói dog, és már csak 3 hónapunk lenne arra, hogy összeszokjunk vele. Kevésnek tartom, és mivel nem ismerem, féltem a picit tőle..., és nemet mondtam rá. A párom bár imádja az állatokat, nem akar kutyát, merthogy sokat kell vele foglalkozni, föltúrja a kertet, hová tesszük, ha elutazunk stb. Ez a bumfordi mackó viszont tetszik neki, szerinte ha már kutya, akkor ez való nekünk. Szerintetek mi legyen? Én mondjuk egy kis pulit képzeltem kölyökkorától, az figyelmes, okos jószág, szereti a gyerekeket és télen sem kell beengedni a lakásba. (Azt nem szeretném, épp elég, hogy Béla, a macska bejár). Itt azért elég hó és latyak tud lenni ráadásul az eb fő feladata a házőrzés lenne, hiszen ha a párom éjszakás, akkor én egyedül vagyok itthon. Télen ez elég zord tud lenni. Ez nem baj, csak nyugodtabb lennék egy kutyussal. Mit csináljak szerintetek? Okos tanácsokat szeretnék kapniKép

Szép napot mindenkinek!

szirom
27+2

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Én is magamhoz tértem Kép Szirommal ellentétben, valahogy azt tapasztalom, hogy az elmúlt két hétben semmit nem nőtt a hasam...Sőt, valahogy úgy érzem, mintha nem is lenne (persze azért a tükör meghazudtol). Ráadásul volt egy kis para a hétvégén, mert kb egy órán kifejezetten fájás-szerűen fájt a méhem, egyszerre a derekammal. Öcsi meg se moccant egész nap, úgyhogy képzelhetitek, már mindent elképzeltem, hogy kezd nyílni a méhszáj stb. Persze, másnap ismét aktív volt a babó, de azért majd rákérdezek erre, ha megyek uh-ra.

Szirom,
Voltunk vasárnap Törökmezőn szalonnasütésen, és visszafelé integettem neked Horánynál, láttad?? Kép
A kutyitémához nem nagyon tudok okosat mondani, mert ehhez tényleg ismerni kéne az "alanyt". Szerintem, ha csak jó tapasztalat volt eddig vele, és amúgy is kint lenne a kertben, akkor nyugodtan! Esetleg, összehozhatnátok valaki gyerekismerőssel, aki kisebb, hogy hogy viszonyul hozzá. Lehet, hogy most jó hülyeséget írtam Kép

Csajok, ki csináltatta az újpesti sztk-ban az afp-t? Mennyi idő alatt volt meg az eredmény? Mert holnap, úgyis rájuk csörizek, hiába jöttek nekem a két hetükkel!

Kriszta
19+2

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Köszi az integetést, csak az a bibi, hogy nem tudom, hol van az a TörökmezőKép De azért láttalak, persze!

A fájdalom miatt elhiszem, hogy megijedtél. Tegnap nekem is délben mozgott először Vízipók, hát én már úgy figyeltem, mint a fene, nem tudtam elképzelni, mi lehet. Baromi rossz érzés. És ilyenkor nem szoktad felhívni a doki bácsit? Én még soha semmiért nem zargattam mobilon, nálad előfordult? És amikor beindul a szülés, akkor ki szól neki, nekünk kell majd, vagy a kórházból hívják? Mégiscsak konkrét tapasztalataid vannakKép

Kutyus kint lenne a kertben, csak azért időnként Vízipók is kint lesz, mondjuk én úgy tervezem, hogy milyen jókat szunyálhatna a teraszon. És ha a kutyában nem bízom 100%-ig, akkor ott kellene ülnöm mellette, ilyen helyzetet pedig nem szeretnék.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

nekem van kutyám, de csak egy pici shi-tzu.Kép Igaz őa lakásban lakik, sőt mostanában egy szőyngen hevernek Emmával, mert a szobába is bejár. Szóval nem összemérhető egy bordói-val (mellesleg régi álmom egy borói, de ahhoz kert kéneKép), de nálunk semmi gond nem volt, bár kutya féltékeny, az tény. A mi kutyánk 2,5 éves és eddig úgy lett kényeztetve, hogy abből mos sem d alább, mindent kikövetel ami Emmának jár (pl ha Emma eszik ő is, ha Emmával játszunk ő is jön oda stb). Sajnos nyalogatja is Emmát, ha meg ő nem nyalogatja akkor Emma fogdossa kutyát. Ez volt a zsép rész, most jön a DE: Szerintem elég kockázatos egy kamasz korban lévő nagy termetű kutyát épp ilyen időszakban oda venni. Ezek a nagy kutyák általában 1 emberesek, nagyon kötődnek a gazdájukhoz és nagyon sokat kell velük foglalkozni, hogy egy ilyen nehéz helyzetet átvészeljenek. Szerintem erre most neketek nem lesz energiátok. Nyilván kikötheted a kertbeés akkor nem lenne gond, de hát gondolom mivel szereted a kutyákat nem ez a célod, hanem hogy akutya is jól érezze magát. Szóval nehéz döntés, nem irigyellek, de szerintem éna te helyedben semmiképpen nem hoznék most el egy nagy kutyát, de talán még kölyköt sem. Még az én kis csipszar kutyumnak is nehéz volt az átállás, talán ma már elfogadta Emmát, no nem gazdinak, csak havernak.Kép Majd ha belejöttök a babázásba, túl lesztek az első 3 hónapon, akkor talán érdems lesz egy kölyköt beszerezni, akivel együtt nőhet fel úgymond.

Manó

Ui.: Persze ez csak az én véleményem, ettől még elhozhatjátok, de akkor a párodnak kell nagyon sok időt a kuytával foglalkozni, ha ő ezt vállaja, akkor esetleg még OK lehet a dolog, de azt még jobban el tudom akkor is képzelni, hogy úgy érkezzen a kutya hogy megvan már a baba, merta kkor természetesnek veszi hogy van, ha viszont mikor odamegy még nincs és épp mikorra kezd titeket megszokni jöna betolakodó, az nem vezet semmi jóra! Még valami eszembe jutott: Én úgy vettem észre a kutyámon meg az anyósomék kutyáján is (aki németjuhász) hogy csak akkor kezdi el emberkének venni a babát amikro már mozog. Addig nem tudják hová tenni, jobb esteben tudomást sem vesznek róla (a nagy kutyánk így vislekedett), rossazbb esteben egyfolytában néznék, szaglásznák, sőt még mást is ha nem lennénk résen (így viselkedett akiskuytám).

Bocsánat a többiketől, akiket nem érdekel a kutya lélektan, hogy ilyen hosszú lettemKép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szirom,

Hát mondom, hogy kutytémában nem vagyok nagyon otthon, egyszer volt egy basset hound-om, de akkor még nem voltak babagondjaim. Abban viszont abszolút igazságot látok, amit Manó ír, hogy tuti foglalkozni kéne vele, mert azért nagyjából egy időben kerül oda a babával. A kiskutyuról meg szintén az a véleményem, hogy még semmi esetre se!! Amikor Regi egy éves lett, akkor akartunk neki venni egy "havert", de végül panel lévén, úgy döntöttünk, nem kínzunk ezzel egy kutyát. Így lett nyula Kép

Dokibácsit még soha nem hívtam mobilon, illetve csak időpont témában. Igazából, amíg mocorog, és "nagy baj" nincsen, nem is akarom zaklatni, mert úgyis általános dolgokat tudna mondani, ha meg úgy gondolom/tam, akkor bementem hozzá. Egyszer emlékszem, még az elsőnél azért mentem el hozzá, mert két napja nem rúgott Regi...persze semmi gond nem volt, mert természetes, hogy nem mindig érzi az ember, csak hát rémisztő! (hozzáteszem, még ma nem éreztem....Kép) Bár a napokban úgyis megyek hozzá uh-ra, szóval ez megnyugtat, mert, ha kb egy hónap múlva mennék csak, lehet, hogy hívnám!
A szülésnél nekünk mákunk volt, mert én túlhordtam Regit, és kellett járni elég sűrűn amnioszkópiára a kórházba. Azon a bizonyos napon is reggel voltam, de még tiszta volt a víz. Dokibácsi éppen ügyis volt aznap, és hát délután battyogtunk vissza csomikkal együtt...Szóval bent volt a kórházban szerencsére. Ráadásul a szülésznő megjegyezte, aki a reggeli vizsgálatnál is ott volt, hogy látta ő reggel, hogy én ma még vissza fogok jönni Kép
Szóval, szerintem tudakold meg, hogy ügyeletes mostanság, és ha esetleg nem olyan napon szülnél, akkor persze feltétlenül csörizz rá!

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Ja, amúgy Törökmező Kismaros után van a hegyekben, így már tudod? Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Az én kutyum shi-tzu és írtó jókat aludt napközben amikor még dolgoztam és anyukám se volt ithon. Na azért hozzáteszem hogy nem minden nap volt egyedül akkor sem, mert anyukám nyugdíjas. De azét nem mindíg kínzás a kuytának a panel, csak megfelelő hlyre a megfelelő kutyát kell választani. Néha azért én is el tudok szörnyülködni hogy egyes emberek mekkora kutyákat tartanak panelban.Kép
Amúgy a haverságról annyit, hogy nem győzöm mosni Emmát, mert állíndóan összegabalyodik a kutyával, ez kinézetre elég vicces, de azért néha elegem van belőlük. De csak néha.Kép És még nem tud mászni Emma, nem tudom akkor mi lesz. Még csak gurul, de amúltkor is mire észbe kaptam a kutya vizs táljában játszott, azt csak remélni tudom hogy inni nem ivott belőle. Kép
A nyúlatokkal lehet játszani? mert az én tengerimalacaimmal nem igazán, ők jól elszöszmötölnek egész nap, de ennyi.



manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, csak a héten ritkábban, mivel Ádám apuja nálunk tapétázik, és le van szerelve, összecsomagolva minden...

Nálunk Mocorgó hű a nevéhez. Mocorog állandóan és most már egyre jobban érzem Kép A furi az, hogy általában nem előre, hanem hátrafelé rúg, így sokszor sikerül a hátulsó felembe rúgnia :D Egyébként a pocakom is elkezdett növekvő üzemmódot felvenni - egyre jobban látszik és a ruháimmal is kezd megyűlni a bajom. De csak túlélem Kép))

Kutya témában csak annyi, hogy ha már régi állat lenne a háznál, akkor sem hagynám teljesen egyedül a babával. Sok történetet hallani arról, hogy ismert kutya támad meg gyermeket - mivel őt nem ismeri annyira, meg kisebb és így potenciális és gyengébb "ellenfelet" lát benne. Így talán mindegy az is, hogy az ember most, vagy pár hónappal később szerez be kutyust. Szirom, én talán úgy csinálnám, hogy a teraszt zárhatóvá tenném kutya elől (pl. lépcsőnél kapu stb). Így a baba kint alhatna, de nem kellene attól félni, hogy a kutya a babakocsihoz megy például. Én a macskától is "tartok", hogy hogyan fogja viselni az új lakótársat;-) Bár azt mondják, hogy a macskák félnek eleinte a gyerektől, aztán meg bármit csinálhat vele. Erre jó példa volt a barátnőm kislánya, akihez rögtön odament, hagyta magát, csak mikor a pocakját nyomkodta, akkor ütött a kezére a mancsával (köröm nélkül). A kiscsaj meg igencsak meglepődött Kép

Krisztocs,
Úgy döntöttem, hogy maradok a mostani helyen, a mostani dokinál. Megfogadtam Doktor Úr tanácsát, és jól átgondoltam. Ő is javasolta, hogy érdemes annál maradni, akinél elkezded a terhességet kihordani. Majd a következő babánál ide fogok járni - remélem, hogy dokibácsi is fog még akkor dolgozni teljes erővel Kép)) Ádám mostanában arra gondol, hgoy majd együtt sétáltathatjuk a babókat, nem rossz gondolat Kép

Most vissza a munkához

Puszi
Hanzika
22+2

Kép
hanzika
 
 


Szirom!

Bár nekem más volt az orvosom, de nálunk úgy volt, hogy nem adta mega számát, viszont a kórházban tudják, és amikor már aktuális volt a dolog akkor behívták. Bár ennek egy hátrány akétségtelenül van, hogy az ügyeletes orvos dönti l hogy mikro van itt az ideje. Én pl éjfélkor már meg voltam róla győződve hogy szülök, annyira erősnek éreztema fájásokat, de az ügyeletes megvizsgált és azt mondta hogy ez még semmi, és hogy ne zavarjuk éjjel feleslegesen az orvosomat. Na reggel 6-kor volt az hogy most már tényleg előkészítés, akkor hívta fel, hogy hogy akarja. Végül telefonon úgy egyeztek meg hogy mivel már éjjel óta fájok, az ügyletes burkot repeszt hogy haladjunk, aztán a doki kb 1/2 8-ra bejött, megvizsgált, beengedte a párom a szülőszobára, aztán elment rendelni a szakrendelőbe, mondta 11-re visszajön (addigra tippelték a nyg eseményt), de ha van valami hívják. Hát az ügyeletes doki 1/2 10-kor riasztotta hogy vissza kéne jönnie. Visszajött, és 10:40-re lett meg Emma.

Képzeljétek vettem egy tök cuki body-t Emmának, fehér, egy fiú feje van rajta, egy foga kilóg, és az van ráírva hogy BOSS. Hi-hi, nem tudtam ott hagyni.KépKépKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: