Új privát üzeneted érkezett!

KVIKI!


Lógsz még a szüléstörténettel !!!! :wink:


Kikocsen!!!! :?:
csézjang
 
 


Sziasztok!
Tök jó Apa itthon van, mert elmosta őket az eső! Viszont mindjárt felküldöm Zsebiért az oviba, mert én ebéd után akartam hazahozni, 3ra jön a fodrász és akkor már nem tudtam volna felmenni érte (fél4re szoktam menni) előtte meg ugye alszanak.
Szintus már szedem a magnéziumot napi 1500mg-ot,attól többet meg már szerintem nem is érdemes, de most pontosan nem tudom, csak a múltkor olvastam hogy mennyi kell elvileg s megállapítottam hogy ahhoz képest tök sokat szedek. A játszószőnyeg jó áron volt nagyon.
Amúgy csézjang én sem tartom fontosnak, sőt Zsebi is 1-2szer használta csak. Illetve még listát tudnék írni, hogy mi minden nem kell a babának mégis szinte mindenki megveszi, kölcsönkapja, stb.
Szintus a barátnőd nem mondta meg, hogy mi volt szülésnél??? Ott dolgozik, vagy bent volt? Vagy hogy kerül ő a képbe? Viszont, ha jól veszem ki a szavaidból legalább nem került semmibe a doki, főleg ha már ilyen gyík volt.
Csézjang nektek mekkora a korkülönbség, igen nálunk elvileg 5év 2hónap híján. És igen meg kell hogy álljunk a kettőnél. Tudod utána is jártam a sterilizációnak. Szuromival beszélek róla a köv.találkozásnál, a férjem meg ma megy be aláírni az első papírt, ha már itthon van. Barátnőd babájával mi van, mi történt? Ha nem baj hogy írsz róla. Első baba nekünk gyógyszer mellett jött a második pedig csak most, azóta nem védekeztünk, eleinte jobban paráztam mint most, de úgy voltam vele, hagyom a természet csinálja ahogy akarja, nem erőltettük, s nem is voltunk ellene. Jöjjön ha jönni akar, hát most itt van, ezért minden rendben kell legyen, mert rábíztuk az időt. Bár idén elkezdtük volna a kivizsgálást, de most elköttetni megyünk magunkat/valamelyikünket, hogy a jövőben ne kelljen parázni a baba meg miattam sem. Nem szeretnék (hamarosan) két árvát itt hagyni!
Tőlem bárki írhat regényt, imádlak olvasni titeket, a babanetet.
Na de ébresztem férjet most, hogy induljon, vagy induljunk Zsebiért.
Ha kicsit összevissza, meg gáz van az írásban akkor azért is mert word-be írtam. Egyik mondatom néha belefolyik a másikba közben meg tök másról szól. Bocsi.
Puszi nektek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Ja képzeljétek, ha minden igaz veszek/vettem egy ágynemű garniturát itt a babaneten. Véletlenül láttam meg a múltkor a hirdetést, megtetszett, s ma írt is az anyuka, én meg hogy kell is :lol: Remélem nem csúsztam le róla.
Mert van 2régebbi babaágynemű, de eléggé nyüstölte Zsebi, meg a babáit abba ágyazza, nincs szívem elvenni tőle :oops:
Vennék mégegyet meg lepedő kell aztán lassan mindenem megvan. Már csak baba kell :lol:
Amúgy ti milyen ágyneműt használtok? Mármint van rajta huzat vagy nincs? Illetve hány garnitúra akár ágynemű, akár huzat?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 

 
 

És még egy számomra nagyon fontos kérdés!!!
Császár: mivel engem altattak, nem nagyon érdekelt, de qrvára feszélyezett, hogy leszíjazták kezeim, lábaim. Ez nem altatásnál is így van? Tehát érzéstelenítés előtt lekötnek??? :shock:
Mert azt nem élem túl!!! Szuromisok főképp, de más is érdekel!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


sziaszok!
csak pár percem van de azért írok.:)
nagyon édesek a képek a lányokról, tündériek, és valóban nagyon szép az a játszószőnyeg. nekünk megmaradt Jázmintól, ő nagyon szerette, így most nem kell beruháznom.
nszoke:
hát ez a lekötözés dolog...., azért be kell valljam a szüléstörténet dolgot azért halogatom, mert a csodálatostól azért nekem messze van a műtét élményem, ha eltekintek attóla ténytől, hogy megláttam a kisfiamat. én végig rosszul voltam sajnos, és nagyon szarul érezetm magam amiatt is, hogy kb pucéran hátbaszúrnak kikötöznek és felboncolnak... de ami utána jött az valóban csodálatos, rámnézett a kisfiam, és akkor megszépült minden. A lényeg, hogy jobb kezed le van melléd kötve a zöld cuccal, ilyen lepedővel, ill a másik kezed ki van feszítve azon nézik ujjad végén pulzust, ill abban a kézben van infúzió. Amikor hozzák babát, akkor a bal kezeddel tudod megsimizni, leveszik róla azt a pulzusmérő csipeszt. Szóval én végig rosszul voltam, de valami iszonyatosan, 50-es volt a vérnyomim, amit csak a doki tudott feltornászni, még vicceskedett is az anesztes, h a dokinak pulzusemelő hatása van:) nyomatták belém a vérnyomásemelőt, ill oxigénmaszk, mert úgy éreztem elalszom, elkábulok, úristen mikor lesz már vége... borzalmas volt. Aztán a doki mondta mikor elkezdtett vágni, hogy annyira vékony volt az előző császár sebem, h áttetszik a magzatvíz, és h tuti nem lett volna ebből normál szülés, aztán mikor mondta h babafogadás balról, aztán nem jött a baba, csak azt hallom h mondja a másik dokinak, hogy itt húzd, meg ott tekerd.. na kész, és kiderült, h háromzor volt a nyaka köré tekeredve a köldökzsinór, úgyhogy még jó h nem indult meg a drágám előbb, mert nem tudom mi let volna.. 3szor a nyakán, belegondolni is rossz, mondjuk nekem sokáig haránt meg farfekvéses volt méga végén is, mozgolódott a drágám, a kötél meg tekeredett.. aztán látod a műtét végén a saját lábaidat, mintha nem a tiéd lenne, inkább ne nézz oda, borzalmas. utána bekerültem a szobámba, ott jön az izzadás, remegés, bár nekem a remegés nagyjából elmaradt hálisten. Amikor fel tudod húzni a lábadat, onnantól lehet forgolódniaz oldaladra, ami sztem tanácsos is, mert jobban fel tudsz kelni 12 óra múlva, bár borzasztóan fájt az tény!! na még jövök, mire vagyt ok kiváncsiak a szüléssel kapcsban??? már nem is tudom mit meséltem, és mit nem.
végül én másnap fizetős szobába mentem, 1 áygas volt csak szabad, kórházi berendezéssel, ami olcsóbb volt (6ezer), ami nagyon jó volt, mert ott magam lehettem, tusolhattam, szenvedhettem éjszaka a melleimmel (tiszta seb lett mindegyik), meg minden nyügömmel, első este 3 ágyasba voltam, ami azért volt szar, mert egyik anyuka benthagyta babát, így a műtét után szinte semmit sem aludtam, készen voltam...ill nagyon kicsike volt a szoba én fiam nem fért oda ágy mellé, ha a mellettem levőnek is ott volt babája, és császár sebbel nem volt kellemes mindig huzogatni azta kocsit, h elférjünk, vagy lássam a kisfiamat.. Szuromi doki intézte szobát, nagyon rendi volt, másnap délelőtt 11kor mentem át.
Ami még fura volt, h szinte senki rám sem nézett, főként nem az 1 ágyasban, ha első babám lett volna igencsak bajban lettem volna, mertitt senki nem mondott semmit. Senkit nem érdekelt, h tudok -e szoptatni, van -e tej, elég -e babának.. A csecsemősök érdekesen reagáltak a kérdéseimre, persze tiszteleta kivételnek, szóval nekem ezek furák voltaK, győrben mindenben segítettek, mérték a babákat szoptatás előtt után, köldökápolás, pelenkázás, mellmasszírozás, tejbelövellés, fejés.... mindig ott szorgoskodtak körülöttem, most meg semmi. Doki meg se vizsgált mikor hazajöttem, pedig zárómon ott vannak a vizsgálatok amiket elvégzett...érdekes, de hál isten minden rendben volt, és alapvetően biztosa nide mennék legközelebb is..
tényleg csézjang Téged megvizsgált doki most kontrolon? vagy csak UH?
na elég hosszúra sikeredtem!
megyek sétálni a picimmel! pusz mindenkinek!
JAJ Tünci, sajnálom h Neked nem jött be a Titok könyv, és igazad van ebből a szemszögből érdekes meglátás, h mit vonzunk be, és nyilván nem lehet tudni miért történik valami rossz, én anyukám is rákos, pedig nem gondoltunk rá stb, szóval teljesen megértem amit mondasz, és aki adta neked a könyvet, bizti nem akart rosszat. Örülök h pici Bátor jól van, ügyes vagy ezzel a szopi tápszer megoldással, én se mondanák le a ciciztetésről semmi pénzért, és így lesz a legjobb neki! Ha vannak friss képek a manóról majd küldj!

Kép
Kép
kviki23
 
 


érzéstelenítés után kötnek le, mert az érzéstelenítés ülve történik, cicahátat kell csinálnod, aztán bizsereg a popód, és elfektetnek!

Kép
Kép
kviki23
 
 


KVIKI!


Hááát ezt nem is tudtam hogy ilyen rosszul voltál... :(
Képzeld én nem, pedig a tesóm és a sógornőm is ugyanígy volt ahogy te.....az anesztes meg is lepődött hogy nem vagyok rosszul én meg amikor kérdeztem hogy mások rosszul szoktak-e lenni azt mondta hogy igen. Ezek szerint nekem szerencsém volt mert nem ment le a vérnnyomásom pedig folyton kérdezték hogy jól vagyok-e, én meg mindig azt mondtam hogy igen, jól vagyok. Hát ezek szerint mákom volt.De az igaz hogy nagyon féltem én is előtte, de utána én se remegtem csak egy kicsit hálisten, pedig a spinálosok általában remegnek műtét közben és után....

Ja, igen a doki megvizsgált most kontrollon, rákszűrést is csinált meg uh-n is megnézett. Én bevallom nem mertem felrakatni a spirált így maradtam a tablettánál...Felírta a gracilat ha már nem szoptatok mert az már bevált. Már elég kevés a tejem úgyhogy sztem 1-2 hónap múlva el is kezdhetem szedni.
Ja kérdezném tőled hogy császár közben szóltál hogy rosszul vagy vagy látták rajtad és kérdezték???Vagy hogy volt???És mit mondott a doki közben vagy mit csinált??? :shock:

NSZOKE!

Igen először betolnak a műtőbe majd mondják hogy ülj fel a műtőasztal szélére és domborítsál, de
közben sokat beszélgetnek veled így ez sokat segített a félelmemen....Ezután beszúrja az anesztes a spinált/ alig fáj, csak egy pici szúrás/és utána azonnal mondják hogy feküdj le a műtőasztalra és közben segítenek, már rakják is fel a lábaidat a megfelelő pózba.De közben már érzed is hogy zsibbad a lábad, ekkor már nem annyira féltem.Ja előtte bal kezedet ki kell nyújtani ők majd elhelyezik hogyan, rácsíptetik a vérnyomásmérőt, a mellkasodra meg kapsz tappancsokat, a másik kezed meg magad mellett van az ágyon.
Nem gáz az egész hidd el, mindent mondanak hogy mit csinálj. Én nagyon féltem de mindenki olyan kedves volt a műtőben hogy ez sokat segített, de főleg akkor nem féltem már miután megkaptam a spinált és az anesztes mondta nekem hogy ne parázzak már annyira mert már rég fel vagyok vágva! :D
Na ez hatalmas megkönnyebbülés volt innentől kezdtem "élvezni", főleg hogy én nem lettem rosszul se, csak a babára tudtam koncentrálni.Utána viszont borzalmasan fájt, de nagyon az első nap a seb...
Érdekes hogy KVIKI is rosszul lett a műtét közben, meg tesóm és sógornőm is, ezek szerint nekem mákom volt.... :roll:
csézjang
 
 


Sziasztok!

Nem tudok sokat irni csak egy pár sort mert elég zürösen teltek a napjaink.
A pici fiu jol van hálistennek,én sajnos vasárnap belázasodtam,voltunk a Jánosba-irtak fel antibiotikumot,meg algopirint.Megnézték a hasam ultrahanggal azt mondták nem látszik semmi belül,valoszinü a miomát megbolygatták és az vacakol.Most már nincs lázam de vacakul érzem magam nagyon,semmi eröm és ver a viz állandoan föleg éjszaka.Ugy izzadok,hogy ki lehet csavarni a pizsim meg az ágynemüt is.
Nagy mindegy,remélem hatni fog a gyogyszer és nem kerülünk vissza.
Ne haragudjatok,hogy ilyen röviden irtam még jelentkezem ahogy jobban leszek.
Puszilunk mindenkitt,sziasztok.
kikocsen
 
 


Sziasztok csajok!

Hát Kviki amit írtál az rémes, már ne haragudj meg érte, de komolyan elborzaszt. Amúgy is beszari vagyok...
Pucéran voltatok teljesen amikor "hátbaszúrtak"? Elhúznak előttetek valami lepelt a hasatoknál ugye? És a lábakat nem kötik be?

Esik a vérnymás??? :shock: Nekem az csak jó, de viccet félretéve az oxigénmaszk emeli vagy miért kell? S közben infúzió is van bekötve a bal kézbe??? :shock:
Kviki az előző császárod nem volt ilyen rémes? Milyen volt, miben volt más? Ja igen és miket hallotok műtétközben, mint pl. babafogadás balról...stb. Tehát mit tudtok a műtétről, a műtét alatt?
A babát mikor kaptátok meg? S kötelező volt veletek legyen, vagy tanácsos, vagy hogy volt?
És ti mit beszéltek vagy mondtok műtét közben? Csak a paráitokat vagy mit? Kezdek rájönni nem is olyan buli ez a fentlévő megoldásos császár. Sőt inkább gáz.
6ezertől van 1ágyas szoba? :shock: nekem a tusoló meg az egyedüli nyugalom miatt éri meg. Illetve, hogy nyár lesz én pl.tuti nem bírom ki zárt ablaknál, még télen sem ...ugye ilyenekből mindig a gond van, meg nem bámul senki ahogy szenvedek a felkeléssel meg ilyesmi.
A magánszobát lehet eü kártyával fizetni? Nem tudjátok véletlenül? Illetve előre kell jelezni a szoba igényt vagy tudnak akkor is intézni ezekszerint? Egyre több a kérdésem, te jó ég... :oops:

Kikocsen nagyon sajnálom ami veletek történik, de remélem hamarosan rendben leszel és jössz közénk, boldogan, izzadás nélkül. Addig természetesen megértjük (gondolom mondhatom a többiek nevében is) hogy a gyógyulásra koncentrálsz. Az antibiotikum nem baj a szoptatás miatt?

Puszi nektek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Olvastam Kviki írásában, hogy írt neked Tünci, hogy bocs a könyv miatt, meg biztos nem megbántásból kaptad...stb. nem értettem mire írja. Valószínűleg abban a hozászólásodban úgy átugrottam azt az egy kis részt... :shock:

Na de most visszakerestem: ahogy elolvastam amit írtál Tünci érdekes, mert még ebből a szemszögből nem is gondoltam a könyvre. De! Nem akarom védeni a könyvet, mert mint írtam nekem is elég nehéz volt "feldolgozni, megérteni" hogy mit is akar mondani ezért még csak félig olvastam. (sőt a barátnőm is elkérte, mert sokan ajánlották neki, mondtam adom, de tuti nem fogja olvasni mert neki is az lesz a baja mint nekem, s 1hét múlva visszakaptam a könyvet, mondván, hogy úgy érzi ha olvassa mint ha valami súly lenne, felkavarta az életét és nyomasztja a könyv, így többet nem kér belőle :shock: )
De Tünci visszakanyarodva hozzád: én ugye a fogyás miatt kezdtem el olvasni, mert mindent kipróbáltam de nem mentek le a kilók, 90napos, poroktól,a becsavaráson át az akupunktúráig mindent. S lehet hülyeség de a könyv félig olvasása után ledobtam 21-22kilót.
Ha visszagondolok én csak arra koncentráltam, hogy nem gondoltam a hízásra, azt mondogattam magamban lefogyok,nem hízok...stb. mert nyilván így utólag a te írásodon is elgondolkodva nem vonzottam valószínűleg a kövérséget, mert melyik normális ember akarná? De! inkább a már kialakult probléma feldolgozásában segíthet a könyv ez lehet az egyik "tanulsága" illetve a jövőben megtanít, hogy mint pl.nálam, a terhességgel kapcsolatban arra gondolok, hogy ne lehet rosszabb mint az előző, attól csak jobb lehet, most minden szép és jó lesz...stb, tehát igyekszem nem arra gondolni, hogy vajon hogy élem meg ha 2-3hét múlva szülnöm kell, ezáltal nem vonzom be magát az eseményt, hanem annyira biztosan nyomom magamba a 32.hét utánt, hogy még tán valóra is válhat... :shock: :D
Összegzésképp, nem vagyok a könyv szponzorja, meg téged sem kioktatni szerettelek volna, csak hogy nagyjából így tudom elképzelni a könyv lényegét, mondandóját, segítségét.
Illetve nyilván 100%ig a könyv ellen van, a két számomra legmeggyőzőbb mondatod: "a 2éves gyerek a szívműtétet vonzza? te pedig a babát halálát akartad?" így már amiről fentebb én beszélek elgondolkodtató... mert nálad lehet azt a (nem tudom ezt hogy írjam le) magyarázatot keresni, hogy ugye meg sem fordult a fejedben, hogy bármi lehet a babáddal, de ezáltal nem gondoltál a könyv által leírt jóra sem olyan intenzíven, mert elvileg minek is akarnál bármit is bevonzani...stb, de egy 2éves? hogy vonzza vagy taszítsa a szívműtétet? azt sem tudja mi az... :shock:
szóval most megingattál a könyvbe vetett bizalmamat elveszíteni készülök, de mostmár ezért is elkezdem olvasni tovább és megnézem mit ír a vége...
Remélem nem bántottalak meg, mert igyekeztem úgy írni, főleg hogy semmi érdekem a könyv miatt itt lobbizni :oops: :D
Csak igyekeztem leírni, hogy én hogy próbáltam a hasznomra fordítani a könyvet...
Szóval előre is bocsánat, ha bántó vagy oktatónak érzed, mert nem annak készült, csak egy nézőpontnak, de a tiedet is figyelembevéve az enyém is megváltozni látszik... :shock:

Na puszi tényleg. Jó éjt csajok, bár még bekukkolok, hogy írt e valaki.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Nszoke, dehogy bánottál meg,értem ,amit írs,z meghát nem olvastam végig, mert akkor még nagyon nagy volt a fájdalom, és annyira bánottak a mondatok ,h bevágtam a sarokba ak önyvet..lehet ,h most másképp látnám..még azt is mondták(voltam pszichodokinál), h a én veszteségem, a gyászom egy családi örökség, h generációk hordozhatják magukban egy elvesztett gyermek fájdalmát, s h egészen addig átadódik ,amíg egy olyan asszonyhoz nem ér, aki képes meggyászolni a babát ,ne mcsak "túltenni magát", "majd lesz másik"..nem tudom ez érthető -e.(tehát ,h volt ilyen a családban ,de azok a nők elnyomták magukban ,de tudat alatt tovább örökítik a fájdalmukat, míg egyszer a "megfelelő" asszonyhoz ér, s az én babám feletti veszteség az előzőek feldolgozása is..)

hát ezzel a verzióval sem tudtam kibékülni. :cry:

Szinti, ez bizony nagyon kényelmetlenne ktűnik, csodálom, h tűri Hannus!!Nagyon kis ügyi és anyááám, mekkora! :shock:

többiek, bocsi ,de nem is tudtam végigolvasni. holnap írok, ha sikerül.a fehérvári topikban részletesen írtam ,mi volt a gyerekdokinál, meg voltam hathetesen is.

pusz

KépKépKép
tünci28
 
 
 


basztikuli mennyi betűt elütök, bocsi... :oops:
tünci28
 
 
 


Értem amit írsz. Furcsa, de lehet hogy a különböző magyarázatokhoz hozzátartozik, hogy te melyiket szeretnéd elfogadni és amelyikkel megnyugvást érzel az segít majd, illetve azt a nézetet fogod "támogatni".
Érdekes, mert kicsit átérzem a fájdalmad, azért kicsit írtam,mert nyilván amíg nem élem meg addig távolról nem tudhatom hogy milyen is az amin te átmész. Én még senkimet nem veszítettem el, csak apukámat, de akkor 3éves voltam, nem emlékszem rá, meg fájdalom sem volt emiatt. :oops: :cry:

Viszont múltkor férjjel beszélgettünk a következőről: nekik lenne egy nővérük aki 65-ben született, de 3napot élt, majd kiadta a kórház, s eltemették, nem beszéltek róla sosem, nem látogatták a szülők sem a kásőbbi testvérek sem, meg nem is tudjuk, hogy mi történt, főleg hogy anyós 2006ban meghalt nem is fogjuk már megtudni talán, mert após meg ugye kicsit gázos, meg néha félrebeszél. Lényeg az egyik sógornőm megneszelte, hogy vagy 2-3százezret akar költeni még halála előtt após a sírhelyre, meg a sírkőre(ami eddig ugye nem volt) gaz, föld, meg bokor lehet ott. S ez a sógornő mondta, beszéljünk apóssal jön a baba, milyen csórok vagyunk...stb.mert minket úgy is szeret, s majd nekünk adja a pénzt, nem ilyen "hülyeségre" szórja. Ezt mondtam férjnek. De azt tudni kell, hogy nem vagyok anyagias, meg más emberek számára fontos, vagy értékes dolgot nem nézek le, főleg nem a magam javai miatt. (nem tudom ez érthetőe, gondlom igen)
Lényeg mondtam férjnek mit mondott sógornő. Férjet sem érdekli túlzottan ez a nővére, mert ugye ő meg 11évvel később született...tehát nem tud semmit az egészről, meg valahogy sosem érdekelte a történet...
De nyilván após már tudta, hogy jön nálunk a baba, meg mondtam férjemnek eszébe ne jusson apukáját lebeszélni vagy kicsit megingatni, mert arra költi a spóroltpénzét amire akarja. Meg úgy is ad nekünk is valamennyit, ha tud, Zsebinél is adtak.
Viszont ettől függetlenül férjemmel megvitattuk a témát: először is sógornőn bámultunk egyet, mert neki sincs hozzá köze ilyen formában, hogy beszéljük le a pénzkidobásról a sír miatt. Férj sem költene már a sírra ebben a helyzetben, ennyi idő után, meg nekem is nagy volt a pofám, hogy én is tojnék rá, főleg hogy 45éve nem foglalkoztam sem a sírral, sem semmivel...
Aztán egyre gondolkodom rajta, hogy igen ám, mert keménynek hiszem magam az életben, hogy mindent kibírok...stb. De lehet, hogy nem venném ám én sem ilyen könnyen az akadályt mint ahogy jár a szám.
Ebből végülis a szám jártatását akartam kihozni: mert ugye elég sokat, tán túl sokat is beszélünk párommal erről, hogy mi lesz ha így meg úgy... és én lehet tök hülye vagyok, de pl.ha ismét koraszülött gyerekem lenne sem vagyok benne biztos hogy végig tudnám újra csinálni, olyan kitartóan és reménnyel teli mint Zsebivel. Illetve tudom visszacsinálni már nem lehet (mert ugye ez a baba már itt van) de nem szeretném, ha bármilyen fogyatékossága lenne, akkor inkább ne éljen, ne kelljen szenvednie...sajnos elég sokat agyalok ilyeneken, meg férjet is traktálom ezzel, de nagyjából egyetért velem, azzal a különbséggel hogy mindig azt mondja "várjuk ki a végét, akkor ráérünk gondolkodni" nyugodt típusú uram van nagyon :twisted:
2kiló felett kell legyen, egészségesen, és hozhassam haza gyorsan... meg ilyeneken agyaltunk, hogy ha bármi történne mit mondunk Zsebinek??? :shock: mert ő nagyon várja, már nekünk Jázmin itthon családtagként szerepel, mindennap beszélünk róla ...stb. Mert ugye Zsebinek másik tesó már tuti nem lesz. Párom azt mondta, ha koraszülött lesz, s bent kell legyen sokat én meg haza, akkor is azt kell mondjuk Zsebinek, hogy még a hasamban van, mert nem fogja tudni feldolgozni, hogy a tesó kórházban...stb., mert ugye meg kéne magyarázni, hogy miért, meg miegymás. Ebben igazat adtam neki. Félek nálunk Zsebi lenne aki nem tudná, vagy nagyon nehezen túltenni magát ha gond lenne. Meg ugye én lazán állok a probléma elébe, de Zsebinél is pl. elvették tőlem az autót (azzal jártam a kórházba amikor hazajöttem) mert nem aludtam, fáradt voltam és állandóan bőgtem hazafelé, amiért mindig ott kellett hagynom, annyira sírtam sokszor még otthon is, hogy a kormányt alig, nemhogy az ablakot láttam, s nem engedtek tovább kocsival járni :oops: :shock: :cry: Minden este mikor hazamentem azt hitték anyuék, meg uram, hogy gond van, mert ugy bőgök. Amikor egyre jobban javult akkor is. Nehéz, nem akarom ezt mégegyszer!!!! :cry: :evil:
Na de ismét befejezem mert csak magamat sokkolom újra!!! Meg titeket fárasztalak, de ugorjátok át a nyafogásomat nyugodtan, csak jó leírni,még ha senki nem olvassa akkor is. :oops: Kéne blogoljak??!!! :lol:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Tünci nem zavar a betű elütés nálam is szépen előfordul.

S melyik verzióval tudtál "végül kibékülni"?!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


NSZOKE!


Én csaszi közben nem sokat beszéltem mert úgy izgultam hogy nem tudtam dumálni, ezért néha rám is nézett Szuromi a paraván mögül meg az anesztes is mert biztos azt hitték rosszul vagyok főleg hogy elég sokan rosszul szoktak lenni műtét közben...szuromi doki mosolygott mindig amikor rám nézett a maraván mögül és próbál viccelődni mindenkivel hogy oldja a feszkót ez nagyon cuki tőle.
Nekem is a rángatás közben mondta hogy mindjárt babázni fogunk és ez tök jó érzés volt, és már tették is az arcomhoz a pindurt.:)
Ja közben az anesztes doki/ aki megjegyzem tök helye fiatal pasi volt :roll: /a fejemnél állt végig és kérdezett a munkámról meg jól elbeszélgettünk róla hogy hogyan lett anesztes orvos meg ilyenek... :D Közben néha néha kérdezte hogy biztos hogy jól vagyok-e.Kicsit nekem is esett a vérnyomásom de mondták hogy nagyon picikét csak ezért nem adtak semmit rá, úgy tudom a spinál hatása a vérnyomás csökkenés.szóval én a félelmen kívül jól elvoltam műtét közben előtte sokkal inkább rossz volt nekem a fosás a várakozás a műtétre.
Ja amikor betoltak a műtőbe akkor meglepődtem hogy a műtőasztal olyan vékony mint egy deszka azt hittem tuti leesek róla műtét közben.A lábamat nem kötötték ki szerintem csak elhelyezték.
Ja én annyira féltem az egésztől műtét előtt hogy amikor spinál után lefektettek a műtőasztalra és mondta szuromi hogy csukjam be a szemem mert fertőtlenítőt fúj a hasamra én folyton kinyitottam, erre nevetett és mondta hogy olyan vagyok mint a Preatty Woman-ből a Julia Roberts amikor mondja neki a Richard Gere hogy ne vegye fel a telefont de ő mindig mégis felveszi...Ha-HA! :lol:

Egyszerűen nem tudtam odafigyelni hogy miket mondanak mert a belső félelmeimmel voltam elfoglalva, de amikor ezt látta az anesztes doki, kedvesen a szemebe nézett és 10 percig nyugtatgatott spinál előtt ez annyira jól esett akkor!!!!
Majd meglátod milyen kedvesek, rajtam még a műtős fiúk is röhögtek hogy rég nem láttak már ilyen fosós csajt, úgy nézek ki mint akit akasztani visznek....Mondtam nekik hogy ők se szeretnék ha elevenen felboncolnák őket!!! :evil: :D
Összességében én nagyon meg voltam velük elégedve!

Én az 1 ágyas fizetőst nem ajánlom mert ahogy viki is írta nem is néztek rá, meg nincs akivel megdumáld a dolgokat szerintem nem jó én ezért kértem 2 ágyast az a legjobb szerintem! Egy tök aranyos lánnyal voltam ott, és tőle tudtam meg mindent hogy mikor kell és hova betolni a babákat és mikor lehet kihozni, mik a szokások stb...És együtt kínlódgattunk csaszi után, sokat nevetttünk, nekem nagyon jó volt. Én Vikinek is ajánlottam hogy szerintem sokkal jobb ketten mert egyedül egyrészt unalmas, másrészt nem sokat mondanak kérdezés nélkül a csecsemősök és ápolók hisz sok a dolguk, és a legtöbbet a melletted fekvő lánytól tudhatod meg!!!! Együtt szerintem sokkal jobb bénázni, egymáson röhögtünk amikor vánszorogtunk ki csaszi után görnyedten, szerintem jobb együtt szenvedni, sokkal gyorsabban telnek a napok!
Először én is egyágyast akartam de szerintem nem éri meg, ja és így is 3 méterre van csak a wc és zuhanyzó és soha nincs bent senki, én ahányszor mentem mindig nyugodtan tudtam zuhanyozni és pisilni-kakilni....szóval abszolút nem para a két ágyas, sőt!!! Jókat dumáltunk a mellettem fekvő lánnyal az ápolónőkkel esténként amikor kicsit ráértek.

A babát akkor kapod meg amikor akarod, nekem férjem betolta első nap többször is, de szoptatni nem akartam még mert úgy fájt a sebem hogy azt hittem besz@rok és szakadt rólam a víz, izzadtam, remegtem kicsit a spinál után és folyt a vér még belőlem, nagyon szarul voltam / végülis egy műtét volt/ ezért csak másnap kértem szoptatni, de ez nem volt gond, rácuppant egyből a cicire a baba és akkor már én is jobban voltam kicsit.Másnap délután már én mentem kitolni a bébit, onnantól könnyebb volt. Megyek, sír a baba.... írj még mi érdekel... :D
csézjang
 
 


Hibernia kisfia tegnap megszületett!
Nagy-nagy gratula nekik!!!!
/azt nem tudom,h csaszival vagy símán/

Kép
Kép
szintus
 
 


sziasztok!
nszoke: sajnálom, hogy megrémisztettelek, nm volt célom, én így éltem meg sajna, hogy rosszul voltam.. de összeségében jobb volt ez, mint az előző császim, ami győrben volt. ott katétert még az érzéstelenítés előttették fel, abba azt hittem belehalok. ez a pucéran kifeszítenek dolog engem nagyon zavart, győrben volt rajtam ilyen nagy hálóing, kórházi, ami hátul kötős volt, az a megoldás jobban tetszett, de hát itt így szokás.. gondolom láttott már a műtős team pár nagyhasú meztelen nőt a műtőasztalon..ezzel nyugtattam magam:) láb nincs kikötve, csak a jobb kezed magad mellé. Szuromi figyel Rád, mosolyog, dumál a másik dokival, nekem szentkirályi volt bent. szuromi állt a bal oldalamon, és nem volt rajta szemüveg, alig ismerttem meg. Amíg érzéstelenítenek, felfektetnek addig ő nincs is bent, csak bemosakszik..stb, amikor bejött megnyugodtam. oxigénmaszktól jobban lettem, sztem tiszta oxigén van benne, h ne veszítsem el eszméletemet, mert végig úgy éreztem, hogy kész elalszom, meghalok stb:) Doki beszélt hozzám, mert anesztes mondta h milyen morci vagyok, és doki mondta h 9 hónapig mindig azt kérdezte, hogy valami baj van-e, mert nála is morcoskodtam, na de ki szeret orvoshoz/kórházba járni, sose 100$-os USA vigyorral mentem..:)ill anesztes beszélt hozzám, meg simogatta kezem (nő volt) nagyon kedves volt, és végig azt mopndta ne parázzak már ez életem legszebb napja, de én ezt nem nagyon érzetem akkor.
én csézjanggal ellentétben azt mondom jobb az egy ágyas, és ez a 6000res verzió elég jó, mert ami ikeás berendezésű szoba az 9000/éj. én először egy 3 agyasba kerültem, ami a 0-ás szoba, közvetlen ott van a lépcsőnél, így a mosdó majd 50m-re volt, na vonszold oda el magad. marhára nem moindegy kivel kerülsz össze, mert mondom az egyik csajszi aznap du. szült, és benthagyta a babáját, aki egész éjjel sírt, Csézjang neked nagy mákod volt!!! én élveztem az egy ágyast, akkor pucérkodtam, amikor akartam, tettem ki a melleimet, mert full sebesek voltak, nyitottam ablakot, mert nekem az előző szobatársaim nem nagyon akartak nyitni... rólam meg szakadt a víz. ja és nem átjáróház a szobád, csak a te rokonaid jönnek be.igaz,nem néznek rád, de neked is már van egy kismanód, tudod mit kell tenni a picivel, ha meg baj van ott a telefon stb, és szuromi azértmindig bejött, ha más nem is.Sajna egészségpénztárral nem lehet fizetni a szobát, utólag kell majd amúgy, nálam úgy volt, h kértem alapítványi szobát, amikor beérkeztünk,de mondták h nincs, aztán férjem addig nyúzta a szülésznőt míg másnapra előjegyzett egy 2 ágyasba, aztán 1 ágyas lett belőle, de azt már Szuromi intézte.én az 'A'kórteremben voltam, nagyon pici, de van tiszta WC-d, tusolód, amúgy sajna ez van legmesszebb a csecsemősrészlegtől.
én mmár első nap cicre tettem, nagyon kis édesen szívta, férjem tolta be, és így oldalamra fordultam, úgy ciciztettem fekve.
Amit írtál Titokról, teljes mértékben egyetértek veled, valüban amit Tünci mond, az teljesen más szemszög, én a könyvet csak a dolog pozitív oldaláról közelítettem meg, és nekem nagyon bejött, azóta is használom, működik, szóval vonzd be, h legyen az 1 ágyas 6ezres szoba szabad, és az lesz!!! :) amúgy első éjjel tök mindegy, mert mozogni se tudsz, nekem így jól jött ki, nem ment ráa gatyám a szobára, mert csak 2 éjszalkát fizettünk.
amúgy a titok van DVD-n is, ha nehezen emészted könyvet, inkább aztnézd meg, teljesen ugyanaz, csak megnézed 1 óra alatt, ott nyilatzkoznak az írók, nagyon jó, én inkább azt javaslom, ha noincs meg megírom neked, és elküldöm postán.amit még ajánlok, DVD: Boldogság nyomában.-Will Smith-el, ill a Bakancslista,nagyon jóók!
a boldogság nyomában könyvben is jó.aztán mennyei prófécia azt olvastaD? na jó nem reklámozok többet, még meguntok.
kikocsen: jobbulást neked, sokat gondoltam rátok, mi lehet veletek! gyógyulj meg hamar, és gyere, mert mindenre kiváncsiak vagyunk!

Kép
Kép
kviki23
 
 


nszoke: sajnálom nagyon ami Zsebinél történt. végül mennyi ideig tartották bent? bejártál szopiztatni, v hgy van ilyenkor? bocs h kérdezgetek, ha felkavar akkor nem kell váaszolnod! az sztm nagyon jóh párod nyugodtan áll a dologhoz, ez tök fontos, de ami még fontosabb h te légy nyugodt, simán kihúzzátok min a 32. hétig, de sztem még sokkal tovább is majd meglátod! jó a doki, jó a kórház is, és ti is jól vagytok ez a lényeg.
kviki23
 
 


csézjang Te hogy vagy fent éjszaka? látom reggel 6kor már itt nyüzsögsz:) hányszor kel a pici, milyen időközönként? már adsz neki pótlást?
kviki23
 
 


Sziasztok!

Csézjang, kviki köszönöm a valóban aprólékos és részletes intim részeket is a szüléseitekből. nagyon aranyosak vagytok, hogy ennyit segítetek. Így azt hiszem jobban fel tudok készülni. Vagy legalábbis úgy gondolom. :oops:
Viszont ahogy magamat ismerem én is a Viki típusú élményhez közelebb leszek, mert nem bírom a kiszolgáltatottságot, meg ezt az egész "megalázó" helyzetet.
A 6000-es szobát is lehet foglaltatni? Bár ugye nálam nem biztos az időpont, na de mégis hátha...azzal ugy tök meg lennék elégedve. Nekem is a wc, tusoló, meg ablak a legfontosabb, tán még az átjáró. Zsebinél nekem sajna először őrző ahol 3-an voltunk, 1-et akkor vittek ki kb. mikor én bekerültem, majd reggel jött helyette más, aztán a másik hölgy pedig valami tragédián ment át (abortusz(eü.okok miatt) vetélés...nem tudom, de ilyesmiket vettem ki a szavaiból, egész végig mellette volt a pasija vagy férje? és dumáltak a nő meg bőgött, úgy keltem fel wc-re, hogy cseszett kimenni, a takaró alatt öltöztem fel, meg takaró nélkül mire megbeszéltük, hogy a hátát tartja nekem... :shock: aztán jött a kb.20nm-en 15ágyas szoba, a veszélyeztetett terhestől, a nőgyógyi műtéten át,a frissen szültekig mindenki volt... mint valami zsibvásár, na akkor mondtam én is hogy vmi szobát kerítsenek, vagy folyóson alszom, vagy hazamegyek...de ezt halál komolyan. Végül a dokim intézett szobát. A nővérek szerint nem volt szabad hely, majd a dokim beszélt velük s láss csodát, ők hordták a cuccom az új szobámba :) :lol: :lol: :lol:
Viszont megszívtam, mert kifizettem 9napot 8000ftjával de 1-et töltöttem bent, mert hazamehettem szerdán, de csak feketén, papíron rákövetkező csütörtökön engedett ki a doki. De mondanom sem kell, előbb gyógyultam mint akit előttem pár nappal műtőttek, ennyit jelentett az otthon, saját ágy, tus...egyebek.
A tejem másnap beindult. Fejtem, délelőttönként az anyatejállomáson, azt ott rögtön raktározták a gyerekemnek, meg fejtem itthon, a szobámba...ahol csak tudtam, meg kedvem volt, mert nem értettem minek,ha a gyerek nem ehet...4napig nem kapott enni, majd 2ml!!! az 5.napon. Mondta a gyerekorvos, hogy kezdünk enni, s ha kaki, pisi lesz meg nem jön vissza akkor lassan emeljük az adagot, 2,5-3-5-8-stb...így mentek a ml.ek. Jött a kaki, pisi, minden. A gyomra fogadta az anyatejet. Sajnos 5hétig szondán keresztül evett, nekem is meg kellett tanulnom, s úgy etetni :cry: borzasztó, de akkor valahogy nem értem rá ezen szörnyűlködni, csak így utólag. :oops: Majd a sima koraszülöttre átkerültünk, ott pár nap szonda még, majd mondták adjak neki üveg azon cumi és ugy. Imádott enni, gyorsan ügyesen evett így. Bár lehet a nővérek kajabeöntési etetési módszere miatt lett ilyen. :?
Aztán 6.héten elkezdhettem szoptatni...majd itthon nagyon bele is jöttünk, csak ugye jött a fránya bukás, gor, reflux, mindegy minek nevezem. Lehet tovább is kaphatott volna anyatejet mint a 8.hónap, de a hozzátáplálás miatt gondolom már elkezdtünk leválasztódni egymásról... mindegy szerintem a 8hó így is szép, egészséges babánál is nemhogy koraszülöttnél. Nekem azért volt fontos a szoptatás, mert hittem abban hogy egy csomó jó dolog átmegy rajta, ami ellenállóbbá, immunisabbá, egészségesebbé teszi...s ez nekünk akkor nagyon fontos volt.
2hónapot voltunk bent. 2005 életem legrosszabb karácsonya volt. Mellette ültem bent végig!!! Tovább bent is maradhattam :D Pont a mi gyerekorvosunk volt ügyeletes, neki köszönhetem. NAgyra tartom azt a nőt!!! Okos, és embernek tekintett. És a gyerekemet is...esélyt adott nekünk az egészésges, boldog életre. Mindig reményt. Elvileg kb.3óránként fél óra volt a szoptatás, éjszaka elvileg a lefejt tejet adták, akinek volt. 8-8ig lehetett bemenni, de csak a kijelölt időpontban. Illetve a "régi motorosok" tudták, ha új baba érkezik az osztályra, vagy valakivel történik valami, kifelé, hogy tudjanak dolgozni...ez okés is volt így. Viszont nekem azt mondta az első alkalommal a gyerekdoki amennyit lehet legyek a bébi mellett, beszéljek, mesét olvassak, simogassam (már amikor(tól)lehet(ett)) stb. én megfogadtam, s mindig bent voltam reggel 7től este 8ig, amíg ki nem dobtak a nővérek,mondván nincs értelme,hogy ott ülök :shock: nagyon nem voltak kedvesek. Bepanaszoltam őket a neonatológusunknál, majd ő rendet tett, s máris akkor és annyit voltam a bébimnél amennyit csak akartam, de még kevésbé segítettek bármiben is... ők ott úgy jöttek mentek, mintha én egy gyárban a szalagsor mellett dolgoznék. Sosem értettem, miért választanak ilyen hivatást az emberek, ha semmi emberséges nincs bennük. Együttérzés, vagy valami. Bárhol is dolgozzunk, ha emberekkel foglalkozunk, akkor úgy is kell velük bánni szerintem.
A sógornőm koraszülött intenzíven főnővér, de a munkája során nem ember, nem szorult bele semmi kedvesség, emberség, előítéletei vannak...meghát számára nem tragédia ha pl.egy fertőzés miatt a fél osztály kihal...csak mert valamelyikük nem mosott kezet egy pelenkázás, kávézás után, de ezt kívűlállók sosem tudjuk meg hogy emiatt lett a fertőzés, az amúgy emeltszinten steril helyeken.Hozzá sem szívesen kerülnék, illetve nem lennék nyugodt, ha az én gyerekem kerülne a kezei közé, még így sem hogy rokon. Olyanokat tud mesélni, hogy a hajam égnek áll!!!
A másik sógornőm is tud mesélni, ő meg (nem jut eszembe az osztály neve) de az is intenzív, valamilyen intenzív centrum, kómás, intenzív betegekkel foglalkozik. Agyhalottakkal, meg "donornakvalókkal", ők legalábbis így hívják. De ez a sógornőm emberséges...igyekszik a betegek szemszögéből dolgozni már amennyire megteheti...de amik a kulisszák mögött mennek :shock: ámulatba ejtő.
Na de nem akarlak fárasztani meg terhelni titeket ilyenekkel.

Kviki a könyv címeket jegyzetelem. a mennyei próféciát olvastam, a többit nem, sőt örülnék, ha a szerzőt is leírnád, mert pl. a kulcsot nem találom. Vagyis kulcs van többféleképpen, de simán nem, viszont nem tudom melyik az író nélkül, illetve elolvasnám őket. Ma megjött a megrendelt cuccom, az asszonyok álmában síró babák letehetetlen, szerintem holnapra el is olvasom.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Ja kell a titok dvd egyértelmű!!! :lol:

És Hibernia sok sok Boldogságot, meg nagy Gratulációmat fogadjátok kisfiaddal!!!!
Puszi nektek, gyors felépülést, összeszokást, tejcsit és a legfontosabbat talán Egészséget!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Hiberniának nagy-nagy gratula!!! Remélem, jól vannak?
Csak gyorsan beköszönök...
Lekötözés: így négy műtéttel (egy polip, egy vetélés, egy lapar és egy urológiai-hasi) a hátam mögött azt mondom, hogy doki- és kórházfüggő. A Sote 2-n egyszer sem kötöztek le (pedig a polipnál extra adag altatót nyomtak belém a műtét alatt, merthogy állítólag "visszajöttem" és virgonckodtam az asztalon...). Az urológia-klinikán pedig rögtön a kezem után nyúltak és már szíjaztak is. Szóvá is tettem, hogy persze megértem, de higyjék el, nem fogok senkit orrba gyűrni :-)

Tünci, van ám ebben igazság, mármint a meg-nem-gyászolás - dologgal kapcs.!
De nem így.
Hanem úgy, hogy elfojtott/meg nem élt/rosszul feldolgozott/fel nem dolgozott stb érzelmek miatt kialakuló viselkedésformák (és nem maguk az érzések!) alakulnak ki, amit a kognitív (megismerő) pszichológia sémáknak nevez. Ezek a sémák viszont öröklődnek generációkról generációkra.
És ezekkel még mindig nincsen semmi baj. Mindaddig, amíg bajt/rossz érzést/esetleg betegséget nem indukálnak az emberben. Az az a pont, amikor érdemes utánaásni és rendbetenni a dolgokat.
Bocs az agymenésért, csak véletlenül ebben otthon vagyok :-)
Szép estét!

Kép
manguszta
 
 


Nézem a vonalzóimat! Amikor megcsináltam néztem,hogy miért van az 5nél mikor Zsebi még csak 4éves? Most rájöttem, hogy a hónapok után megy, mert mostmeg 6-7nél van és ugye holnap lesz kereken 4és fél éves! :oops: :D

A másik vonalzómnál meg nagyon tetszik hogy kiírja hány nap van még hátra, mert Zsebi pont a mai naphoz képest még 4héttel később született. Már alig várom, hogy menjek uh-ra megtudjam mekkora.

Szerintetek elmenjek 3D vagy 4Dre? Zsebinél is akartunk kb.32 vagy azutáni hetek valamelyikén, de ugye arról lecsúsztunk. Most meg kíváncsi lennék rá, hogy tuti minden rendben van, tehát most nem az élvezet vezérelne, hanem az egészség, viszont olyan igazságtalan, hogy az egyik gyerekemnek majd 20év múlva tudok ilyet mutogatni a másiknak meg nem... :oops: vagy ez hülye felfogás? Illetve ha megyek, szerintetek mikor menjek? mármint így a 30.hét előtt?! Mert ha mennék akkor nem akarok erről is lecsúszni. :wink:

Na megyek. Pápá mindenkinek. Jó éjt nektek. A bébiknek meg nyomjatok a nevemben egy puszit és a tesókáknak is, Apákra nem pályázom :wink: :lol: őket csak üdvözlöm. :wink: :lol: pusz pusz.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Manguszta szia! és "gratulálok" a kitartásodhoz a 4műtéttel kapcsolatban... brutál ez az altatós-kikötőzösdi, még ha elaltatnának túlélném, de anélkül mi lesz velem... :?

Véletlenül pont otthon vagy a témában???!!! :shock:
Olyan szavakat írtál és olyan tudással, hogy véletlenül nem egy dr.pszichológushoz van szerencsénk??? Vagy valami hasonlóhoz???!!! Mert ezek az ismeretek nem szimpla könyvolvasásból származnak!!! Vagy ha mégis akkor "csak" ilyen jó a memóriád? :shock:

Pusz jó éjt mindenkinek!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Igen,Manguszta én is azt gondolom,hogy
te valamilyen pszihológus vagy!Vagy legalább is tudsz róla sokat...
Sajnálom a műtéteket,remélem legközelebb már csak császárral fognak operálni..

Nszoke azért nem semmi amin átmentél,átmentetek a családdal!
Elhiszem,hogy nagyon nehéz lehetett!
Drukkolok,hogy a pocaklakód minnél tovább bent maradjon! :!: :!: :!: Én egy egészségügyi buzi vagyok,tehát írhatsz,mesélhetsz,h mit mondanak,mesélnek a sógornőid!A mai eszemmel bizti e.ü. suliba mennék!Egyszerűen odavagyok érte!De még nem veszett a remény,h befejezem a sulit!/mivel kereskedelmit fejeztem,ezért lekellene tennem a 4.-dik évet majd símán áttudnám magam képezni e.ü.-re de pénz is kell hozzá másképp már régen megcsináltam volna... :( /
És gyerekekkel imádnék dolgozni!/és bizti beleroppanék ha egy gyerek elmenne../

Hú,érdekes ezt olvasnom,hogy ha kényelmet akarsz,akkor
fizess,fizess,fizess...mármint a szobákra gondolok.
Nálunk az ujvidéki korházban nincsennek összekeverve a betegek.
A szülészeten csakis terhes és frissen szült kismamák vannak!
Persze a korházban foglalkoznak mással is csak az teljesen más részlegben van!
A szobák 3 ágyasak,a mosdó 3 m-re van.
A császárosok mellett nincsennek ott a babók,a természetesen szült anyukák rögtön elkapják a babát.
A császárosoknak 3 óránként hozzák szopizni.Az intenziven csak simizésre adják oda ababát abban az egy napban.Én ott 26 órát töltöttem.
Itt a korház linkje ha kiváncsiak vagytok,hogy Szerbiában milyenek a korházak..(én itt szültem)
http://www.gakns.com/

Viki ahogy olvastam a történetedet azért bennem is felébredtek
a csaszi élmények!Akkor amit ott éreztem azt soha-soha elötte nem!Akkora adag félelem...és igen tudtam,hogy fél óra múlva találkozom a babámmal.de akkor is!Leírhatlan érzés kavargott bennem!Legszívesebben kifutottam volna a világból!De nem
lehetett..../akkor gondoltam arra,h kellett neked te
marha második gyerek/szégyenlem is magam érte//
És amikor betoltak a műtőbe majd feltették a katétert,áhh...csak az altató doki volt aranyos!Ő még ébren voltam simogatta az arcomat!És arra ébredtem,h toltak ki a műtőböl és szólogatták a nevemet!És mondták h gratula kislány..../ a többit a barátnőm mondta el/

Csézjang elevenen boncolás :lol: én is így éreztem....

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!

Na, most, ha ne mharagszotok könnyen lehet ,h én is regényt írok ,annyi minden van ezen az oldalon!

HIBERNIA,fogadd gratulációmat, várunk szeretettel a születéstörténeteddel!!!

Ágynemű:mi használunk polár, kötött plédet, rendes ágyneműt huzattal, lepedőt csak azóta, h fordult elő pisibaleset.viszont a feje alatt még a párnát is sűrűn cserélnem kell a bukások miatt.

A lekötözés:ahogy olvastam ,h hogyan van ez az éber műtét, hát vhogy nem bánom, h nekem végülis másképp alakult.emlékszem, h az altatásos császárnál is milyen gyorsan kikötöztek, még a mellkasomnál is volt egy pánt, meg ugye a tappancsok és az ágyat is megdöntötték, úgy egyk icsit, mintha oldalra fordulnéák...mondjuk akkor nem foglalkoztam ezzel, annyira rettegtem a babámért.

Szinti, őrült kényelmetlennek tűnik az a kengyel, tök, jó ,h így bírja..de lehet, h ezt már írtam..mekkora most Hannus??hatalmasnak láton BÁtor mellett!:)

fizetős szoba:itt Fehérváron nincs is, csak a protekciós betegek mellé nem raknak mást, mert van néhány kétágyas.de szerintem jobb volt ,h többen voltunk(4 ágyas) tudtunk beszélgetni, emg ,ha fürödtünk akkor a másik figyelt a babára.mondjuk uccsó nap két büdös, koszos..-sal voltam, akkor már paráztam ,h elkapok vmit, emrt a csecsemős is mondta, h inkább vigyem be hozzájuk Bátort, meg ne üljek a vécére..király.. :?


folyt köv...

KépKépKép
tünci28
 
 
 


én is tiszta szívbők gratulálok hibernia!!

nszoke: mikor mész dokinkhoz? nekem 3 hétmúlva kell, már bejelentkeztél?v most kórházban taliztok?
priviben küldd el címedet, és küldöm dvd-t!
4D-s ultrahang: sztem menj el, bár nem olcsó, de olyan jó látni a kis lurkót, mi 2szervoltunk, eléggé az elején, mert ilyen genetikai sűrés is volt benne, de nem bántam meg, sőt ha a vége felé is elmegyek,a kkor látszott volna a naykán a köldökzsinór, ami így csak a műtétnél derült ki...
majd jövök még
puszi mindenkinek!

Kép
Kép
kviki23
 
 


ja, én 16 és 23 hetesen voltam 4D-n!
16 htesen már biztsra mondták h fiú, láttam a kukit!:)
kviki23
 
 


Hú csajok, nyüzsögtetek rendesen.....

KVIKI!


Nálunk Balázst este 7 körül fürdetjük, aztán irány az ágy, édes mert minden altatás nélkül elalszik, persze úgy hogy fürcsi után szopi aztán el is alszik az ágyában amikor beteszem.
Ez nekem tök fura mert nagy fiam sosem bírta a kiságyat, üvöltött amíg ki nem vettem így a mai napig franciaágyban alszik egy napos korától...
Szóval éjjel Balázs általában kétszer kel fel, aztán én reggel 06.00 órakor kelek mert ébresztem Gergőt és férjemet, csinálok kávét, lezuhanyozom, kivasalom ruháikat az oviba és a munkahelyre közben ideülök a számítógép elé, ezért szoktam már olyan korán ide írkálni.... :D

A baba este 19.30 óra körül elalszik, majd pontban fél 2 kor ébred először utána meg fél 4-kor. Aztán 6-kor kelünk.
Én kezdettől adok pótlást mert kevés a tejem sajna....
Nálatok hogy kell éjjel????

Bocsi felébredt Balázska....
csézjang
 
 


folyt.

Nálunk BÁtor egyszer kel éjjel, attól függően, h mikor eszi keste utoljára.Ha 8 körül, akkor éjfél és 2 között ébred, ha fennt maradok este és fennt van, vagy ébred 23 óra körül ,akkor azzal legtöbbször reggelig(6 körül) elvan.Kétszr nagyon ritkán kel.(ma pl evett 22.30, 3.40 ,7.30)

A fürdés sincs bebetonozva, kb 7-8 között, utána ritkán alszik el rögtön, van ,h két órát is fenntvan.De szerintem már nem is kell annyi alvás neki, h minden evés után aludjon, nem erőltetem.Meg a 3 óránkénti evést sem erőltetem ,nem hiszem ,h még mindig úgy kellene ennie, mint újszülött korában.Egyre inkább 4 óránként kéri, azért nem ébresztem fel nappal.Már előfordul olyan nap is ,h 5 étkezés van.

A könyv, meg a bevonzás, jó -rossz dologgal kapcs.
Elhiszem ,h van abban vmi, h a rossz gondoltatok hathatnak a fizikumra, de szerintem igazán ebben(h ha csak jóra gondolok, jó történik) az tud hinni ,akinek nem volt nagy vesztesége ,tragédiája.Ha pl, mint nálunk egyik napról a másikra kiderül h a 47 éves apának két hónapja van vissza, mert a rák észrevételnül felfalta a fél testét, v a 39 éves bátty reggel elindul munkába és a kórházból telefonálnak ,h menjünk elbúcsúzni ,emrt olyan súlyos az agybvérzése, h nem épül fel, vagy a másik apa a munkahelyén olyan súlyos balesetet szenved, h nemsokra rá meghal, v a várva várt gyermekre azt mondják váratlanul ,h nem tudnak mit tenni ,hiába egészséges ,meg fog születni és 20 % esélye van..na ,az már nem hisz ilyesmiben.
Amikor Violát vártam, azt hittem ,h aki gyermeket akar és teherbe esik, annak 9 hónap múlva egészséges gyermeke születik.NEM gondoltam, CSAK jóra!!Semmit sem tudtam üres petezsákról, hematómáról, mely elsodorja a magzatot, nyakra tekeredett köldökzsinúrról, mely a kiírás napján megöli a babát, félidős vetélésről sem..sosem gondoltam ,h ha jól élek, vigyázok magamra és akarom a babát ,akkor elveszíthetem.Én is azt gonodltam ,amit az média propagál, h a koraszülés csakis rossz körülmények között élő, fiatal ,v öreg, v beteg ,v alkholista, v drogos, v dohányos anyukánál lehet.HÁt MINDEN koraszülő iemrősőm ennek ellenkezője, plussz általában magas végzettségű..

Aztán a másik NSZOKE.ha újra megtörténne, végigcsinálnád újra. mert nincs választás.EZt nem gondolhatod komolyan ,h ha fogyatékos lenne, akkor inkább ne éljen.Tudom, h vannak fokozatok ebben is és valóban van, aki nem tud semmit a körülötte lévő világról,ezt én sem kívánnám a gyermekemnek.DE! a barátnőm velem egy időre volt kiírva, s JANUÁRBAN szült.a kisfia mostmár biztosan vak, nem tehetnek semmit.És nem hiszem ,h bármikor is azt gondolná, h inkább halt volna meg.(ahogy bármit megadna az előző évben 28 hétre halvaszületett kislányáért is..)Ahogy én is elcserélném a vakok intézetét Viola sírhelyével.

A papával kapcs:az ő pénze, az övé, sem a sógornő, se senki nem rendelkezhet vele.(egyébként az élet végére érve a rég elfelejtett gyermekkel kapcsolatban simán felszínre törhet egy elfolytott, megkésett gáysz..akkoriban még rossz szemmel nézte a társadalomnem volt "divat", hiszen sok gyermeket vesztettek el.....de ez ne mjelenti ,h nem fájt, csak nem beszéltek róla)
Én azt sem értem ,ha vki gyereket vár, mért természetes ,h pl a gyerekágyat, vagy a babakocsit,v bármit vmely rokon fizeti(nagyi, anyós, akárki).Számtalan ilyet látok, de Ők is megvették maguknak, mi döntünk a gyerekvállalásról, a mi felelősségünk ,h ellássuk ,ahogy kell.

Ezekt én így látom, így gondolom.

Manguszta, erre gondoltam ,csak ,ha így írom ,azt hittem nem lett volna annyira érthető, de látom tévedtem! :wink:

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

Olvastam mindent, de írni csak holnap fogok, mert mostmár fáradtkás vagyok. De holnap bepótolom az elmaradásom. :wink:

Jó éjt! Kellemes hétvégét (feltéve ha jó idő is lesz) lányok!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Most vettem be a vérnyomicsökkentőt elvileg :oops: :shock:
Üvegből ittam rá, amiben ilyen plusszos multivitaminos magnéziumos színes lötyi van, de nem éreztem, hogy lement volna (szinte minden gyógyszer megakar akadni a torkomon) viszont amennyire átlátszik a színes lötyi abban sincs... :shock:
NAgy kérdés: hová lett??? :lol:
Lenyeltem, vagy az üvegben?!-ezzel csak annyi gond van, remélem nem oldódik fel reggelig(bár miért ne) s nem iszik bele férj (alacsony vérnyomival) meg gyerek, akire bizti nem lenne jó hatással.
Tiszta fáradt vagyok, valószínűleg ezért történt ez is, így tényleg elhúzok...pedig általában igen aktív vagyok, bár ma a vérnyomim is igen alacsony volt... :shock: :D

Jó éjt mégegyszer.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Képzeld én egyszer úgy jártam a terhesség vége felé ,h annyira kómás voltam reggel az éjjeli pisijáratoktól ,h Mellédobtam a számnak a gyógyszert és csak akkor vettem észre ,mikor összesöpörtem a konyhát..áááá...nézd meg a padlót! :lol:

Néztem ,h 1500 magnéziumot szedsz.Ez biztos?Nem inkább magnézium citrátot??Magnéziumból én úgy tudom, h a kórházban infúzióban is max 2* 500 milit adnak ,emrt ha az ne mhasznál, akkor a több sem, sőt ,h nem is lehet..én 300-400- at szedtem, a dokim azt mondta, h max emelhetem alkalmanként 500-ra, ha nagyon keményedek.

gyerekem jól megszívatott..nagy nyögések, sírás, felkeltem, előkészültem etetésre, erre visszaaludt.De fél 8- kor evett, úgyh felkeltem... a kis nyavajás. :)

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Nszoke a barátnőm ott dolgozik a korházban,mint
csecsemősnővér.Csak most a csaszim után éppen szabadságra ment,így nem volt ott velem a következő napokban.
De az első császár után ott volt.És aranyat ért!Valóban!
Örökké hálás leszek neki érte!Szóval Fruzsó nyelt a magzatvízből
így a fél intenzivre került./meg jól megszenvedett a vajúdás közben/
És ne is mondjam,hogy a korházban a nővérek,orvosok nem igazán sok információval szolgáltak.Napi max.egyszer jöttek,megmondták tutit és mentek is tovább.Persze a gyermekemet napi 1-szer láttam
3 percre! :( De amikor a barátném ott volt,akkor ő mindég felvezetett a félintenzív osztályra,ott voltunk a babóval fél órát is.Majd lehozta nekem,segített szopizni,mindég hozta a hireket a babárol,hogy mennyit evett.../ugyanis a Fruzsi az első 2 napban kihányt mindent,már a gyerekkorházba akarták átszállítani/
Most pedig bent volt a műtétemnél/a Hannával/és ő hozta oda az első perceken megmutatni a kislányt.
Mondtam is neki,hogy csajszi hát nekem mostmár
nincs szégyelnivalóm elötted!Hisz láttál már meztelenül,kivül-belül.. :lol:

Tünci Hannusról lekerült a kengyel szerdán.
Még egy hónapig terpeszpelust kell hordania.Amúgy a csajszika 6kg körül van.De hosszú baba.A rucikat csak úgy növi ki...
Sok jót irtál.Tanulságost is/legalább is rám így hatott/
Főképp az ha már kirepülünk a fészekből,akkor lássuk el saját magunkat!Igazad van!De itt a nagy de!A mi szüleink is az ő szüleiktől kaptak!/báris nálunk így van/
Én nem követelődzöm soha!Ha valamit adnak szívesen elfogadom!
Főképp az ebédeknek tudok örülni!Akkor bár nekem nem kell
főzni.
Egyébként a gyerkőcöknek majdnem mindent mi vettünk meg!Amiben segítettek,ők akarták!

A lekötések engem sem zavartak!Úgy voltam vele,hogy úgy kell
és kész!Akkor amikor már felfektettek ez ágyra és pörögtek az események nem is nagyon gondolkodtam!Csak kinyitottam nagyra a szemeimet,hogy lássák én még nem alszok hahóóóóó!
:lol: :lol: Persze,h tudták ők azt! :lol: És akkor arra gondoltam,hogy nemsokára megismerkedek életem második gyönyörűségével!

Tüncikém sajnálom a barátnődet!Azért ezzel együtt kell ám tudni élni,hogy az ő gyermekük sosem fog látni!Én azt gondolom/kérlek ne itélj el érte/,hogy baromira nem könnyű,hogy sosem tud egész életet élni!Amiben benne van a látás is..
Tudom miről beszélek,hisz apukám is lassan elveszíti a látását.
Neki farkasvaksága van.És azt mondja,hogy az a legborzasztóbb,hogy esetleg nem látja majd az onokáit felnőni,hogy milyenek lesznek... :cry:
Én nagyon sajnálom őt ezért!Ő mindég azt mondja,hogy szemünk az egyik legnagyobb kincs..
És azt is tudom,hogy ő esetleg majd hallja őket,megfoghatja..
ellentétben a te apukáddal,aki meg sem ismerhette Bátort! :(

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!
Remélem, nem vettétek nagyon tolakodásnak, hogy beledumáltam :oops: Annyi van csak, hogy évekig szívtam ezek miatt a sémák miatt, és muszáj voltam utánajárni, makacs kis dögök... Lett egy immunbetegségem, amely ha nem is emiatt keletkezett, de emiatt szokott időnként fellángolni. És mivel nem szívesen szedek szteroidot, megpróbáltam nem a tünetektől, hanem az októl megszabdulni. Nagyon remélem, hogy jó úton járok, legalábbis sokkal könnyebb most így, hogy tudom, mire figyeljek.
Szép napot nektek! Már, amennyire szép ez a ronda esős idő... :roll:

Kép
manguszta
 
 


Manguszta!
Mi az immunbetegséged neve?
Ugyanis a barátnőm is ilyenben szenved és szteroidot
szed ő is...
Csak ha akarsz beszélni róla.....

Kép
Kép
szintus
 
 


Persze, no problem... colitis, emésztőszervi gyulladás. Szerencsére már nem kell a szteroid és a betegség is nyugszik, csak oda kell figyelni és felelősen szedni a gyógyszereket akkor is, ha nincs tünet, megelőzésképpen. Amúgy jót tett a szteroid, akkor estem teherbe, amikor vége lett a kúrának. Barátnődnek mi a betegsége? Régóta szenved tőle?

Kép
manguszta
 
 


Neki lupus van.
Úgy 15 éves korában tört ki neki elösször./most 25 éves/
Több hónapot korházban tölött,mire kiderítették.
Szegény kb.40kg hízott az orvosságoktól.
Ő ,most a 19.-dik hétben van,egy babáját már elveszített
a 21.-dik hétben/4 évvel ezelőtt/..
Nagyon izgulunk érte,hogy minden rendbe legyen vele!
/elösször ugy történt a vetélése,hogy belázasodott napokig,hetekig,majd egy nap váratlanul megszült,olvastam erröl a lupusz betegségről,hogy sajna sokszor végződik vetéléssel,koraszüléssel a terhesség/
Tünci ismeri is ezt a csajszit/persze nem személyesen/írt egy
párszor az ő topicjaba.

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!

Bocsi már nem nagyon tudlak tieteket követni mert mindig ezer a dolog, meg most nálunk vannak férjem szülei is 2 napig.... :?
Ja a lekötözéshez annyit hogy engem nem zavar az ilyen mert ha szükség van rá, elfogadom, túlélhető a cél érdekében....
Bár mondom nálam nem volt , na mennem kell, hívnak.... :?
csézjang
 
 


Hát igen, a lupus, az nagyon sokoldalú és sajnos elég kiismerhetetlen. Lehet tőle egyszerű bőrkiütés, de bármi más is, pl hirtelen ok nélküli lesoványodás meg ilyenek... nagyon nehéz ügy.

A láz egyébként is árt a babának, ha pl influenzától van, akkor is. A fertőzések azért is ártalmasak, mert lázat okozhatnak. Más részről meg attól is be tud következni a vetélés, hogy a szervezet idegen "betolakodónak" észleli a babát és kilöki. Szegény lány, nehéz időkön mehet keresztül.

Kép
manguszta
 
 


Manguszta,neked esetleg mondták, h ez lehet családon belüli halmozódás??Mármint bármely autoimmun betegség??
A nagypapám és a lánya(apai nagynéni) sclerosis multiplexesek.közvetlen rokonok között azt mondják igen-igen ritka, főleg ugyanaz..valahányszor szédülök, v zsibbad vmim, már látom magam tolószékben.. :?

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

Nos dokihoz 3hét múlva kell mennem. Azt mondta 3hét múlva találkozunk, csak nem tudom a 3dik héten, vagy a letelt 3hét után??? Szerintem a június elejei hétre jelentkezem be.

Szintus "emberedre találtál", mert én is bírom az ilyen eü-s dolgokat. Élek halok érte, sőt gondolkodom elég intenzíven egy szakközépen mindenképp, azután pedig az eü. főiskolán,mert azért az orvostól igen messze állok... :( :oops: Nagyon pályát tévesztettem szerintem. De anno annyira nem tudtam mit akarok, hogy oda mentem ahol kinyílt a könyv :oops: :D
Viszont szinte érzem, hogy emberekkel kellene foglalkoznom, főképp a lelkükkel, testükkel...valamiféle "segítőnek" kell lennem, vagy pedig eübe akár ágytálmosónak csak másképp hozzáállni az emberekhez, mint manapság egy kórházban.

Tünci amin keresztül mentetek, neharagudj kicsit irónikusan de csoda hogy élsz, hogy mindezt túléltétek pároddal, s hogy nem ment rá a kapcsolatotok. Nagyon erős ember vagy!!! Vagy talán minden ember az csak nem mindenkinek kell megtapasztalnia mit bír ki... :? :shock:
Igen valószínűleg a fogyatékos dolgot nem gondolom komolyan, inkább nem akarom, s a kettő egészen más.
Csak tudod nekem nem lenne könnyű, mert van egy kisgyerekem, van egy (az utóbbi időkben) hullámzó házasságom és egy súlyosan fogyatékos anyukám, aki a tesóm 1éves kora óta beteg. 26éves korakörül adták haza a kórházból, hogy max 6hete van ha azt túléli akkor 30ig fog élni...most 44lesz idén :D :D :D nyilván beteg,de küzd és él, s mi segítünk neki, főleg az unokák ismét új lendületet adtak neki...remélem még sokáig megmarad nekem. Nagyon szeretem. Nélküle senki lennék. Na meg itt az öcsém aki ugyan 20éves, de ha anyu nem lenne, neki is csak én vagyok...és emellé még egy beteg gyermek szerintem a sors csapása lenne.. :cry:
Az ágynemű kérdésre köszönöm a válaszokat akitől jött.
Este,bár mi egy kicsit nagyobbak vagyunk, de mióta Zsebi van így működik: 6kor elkezdek összerámolni vele játékokat mindent, előkészítjük pizsit, alvókát, cumit, majd én lefürdök, ő kap vacsorát, majd ő fürdik, s ha Zsebi elaludt anyumat fürdetem. Ált.-ban fél nyolc, 8között alszik, azután már késő, mert másnap így is háromnegyed8kor kel az oviba, de hulla fáradt.
Van néha, hogy én fürdök utoljára, vagy ha apa itthon van akkor 1órával később is ráérünk.

Tünci mi történt a barátnőddel? És a kisfiával? Borzasztóan sajnálom, vakon született,vagy megvakult? Műtéttel vagy bármivel nem lehet segíteni???
Mi is így vagyunk ezzel, hogy mi vállaltuk a gyerekeinket, hiteleinket stb.nem várom el senkitől hogy fizesse, sőt mi sem nagyon szoktunk kapni, mondhatnám semmit nem kaptunk. Mert én emlékszem úgy, hogy anyóséktól kaptunk 20 vagy 40ezret, de kaptunk, férjem szerint meg nem… Anyumnak meg köszönhetem, hogy van hol laknunk, meg vele nagyon kiegészítjük egymást. Mind lelkileg, anyagilag…minden téren.

Tünci citrátot szedek igazad van , de nem tudom, hogy az mitől más??? Sőt megmondom őszintén nem tudom mire van, a görcsöt tudom, meg jó ha van, de nekem akkor írták fel amikor mondtam, hogy zsibbad a kezem-lábam, néha.
Szintus akkor a barátnőd kedves, hogy ennyit segít. Szerencséd van vele tényleg.
Apukádat sajnálom, és valóban a látás nagyon fontos (de talán mindig az tűnik a legfontosabbnak amit elveszítünk, nem?) és teljes mértékben értem, hogy borzasztó lehet nem látni az unokákat, de legalább él és ott lesz, tudni fogja…csak el kell képzelje.

Csajok mik ezek az immunbetegségek amiről beszéltek? Utána olvasok a googleban csak mégis? Valami rendszeres komoly problema?
Szintus barátnődért szorítok!!! Remélem minden rendben lesz vele.
Lekötözést egyszer már én is túléltem, gondolom ismét ez lesz, csak nem értem miért van? Van egy két tippem…
Tünci ne viccelj a scl.multival….na azért csak nem…

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Bocsánat ha egy kicsit össze vissza írtam, megint wordbe és nem úgy választja le itt bemásolás után mint ott, illetve tünci nálad lett egy "kocka" ahova más jelet tettem. :shock:

No de mindegy.

Remélem most mindenki jól van, vigyázzatok magatokra.

Nem jöttem, mert férjem itthon volt az eső miatt, de holnap már megy. :(

Kviki nem felejtettelek el. Írni fogok neked.

Puszi lányok, a kicsiknek is :D

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Nszoke szeretem olvasni,amit írsz!/még ha szted össze-vissza is van,de érthető :wink: /
Jaj akkor rokon lelkek vagyunk!Ott M.o.-on hogyan megy ez a
tanulás dolog?Valamit finanszíroz az ország vagy mindent
neked kell?És igen,15 évesen én sem tudtam,hogy mit akarok!
Egyébként kereskedő vagyok,szeretem is a munkám,az emberekkel kommunikálni,dolgozni!De valahogy nem szeretném azt egész életemben csinálni.
Szép amit az anyukáddal lévő kapcsolatotokról írtál!
Akkor azért titeket sem kímél az élet!Mi történt az anyukáddal?
/csak ha akarsz beszélni róla/
Öcséd mivel foglalkozik?
Nekem van 2 öcsém és egy nővérem.Nővéremnek egy 13 éves lánya van.Már kész nagylány! :D Öcséjeim még sulisak!Hát zajlik az élet nálunk is!
Mi apósomnak köszönhetjük a házunkat!/ezért örökké hálásak leszönk/az ő szüleijé volt,de azóta átlett építve.

Ja igen,após hát ő az új mamánál töltötte a hétvégét! :lol: :wink:

Jaj kérek is szorítást a barátnőmnek!
Hisz megcsináltatta a genetikai uhu-t és a v.v.a kombi tesztre!/persze mindent maszekul/és akkor azt mondta a dokija/akinél én is voltam magánba,jó doki/,hogy az eredmények jók!De mégis vegye ki a 16.-dik heti vért is!/nálunk nincs apf,vagyis nem kötelező,meg sem említik/és most pedig az jött ki,hogy nem jó,vagyis a down kórra a kockázat hatszázvalamennyi.
A dokija magzatvíz vételt ajánl.Ők félnek,hiszen az első terhességinél is vettek,majd kezdődtek a gondok!
Ja és azt is megemlítette a doki nekik,hogy ennyi hetesen már ne is próbáljonak államiba menni,mert ott nem veszik már ki neki!(most lépett a 20.-dik hétbe),de tud ő valakiket maszekul.
Akik mindent megoldanak 350euróért! :shock:
Nekem ennek kicsit pénz szaga van!Szerintetek?
És egyébként is meddig jó a magzatvizet kivetetni?Sztem ők már kifútottak az időbol,nem? :roll:

Tünci Bátor gyönyör baba láttam a másik topicban!
Re,élem tudnak nektek segíteni ebben a bukás dologban!
És ha nem szoptatod/csak cumisüvegből iszik/akkor kevesebbet
bukik?Mert elhiszem,hogy nehéz és fáj lemondani a szopiról,de akkor inkább!Hogy ne szenvedjen szegényke annyit!
Remélem találtok/nak /megoldást a bajotokra!!

Manguszta azthiszem,hogy nézték a barátnőmnél azt a hormont,hogy idegen testnek titulálja a babát!És az ő szervezetében az nincs jelen!

Gondolom nálatok is szar az idő!
Hát mondjon le!!!!És süssön a napocska!!!!!!

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!

Szia Szintus!

Barátnőd: nem tudom meddig lehet levetetni a magzatvíz mintát, ezért hülyeséget nem akarok, de ha jól emlékszem a barátnőmnek kb.2hete volt eldönteni. Sajnos nagyon rossz lett az Afp-je, downkórt állapítottak meg nála. Nagyon sokat sírt, nagyon bajban voltak, mert ezenkívűl mindig minden rendben volt. Beszélt orvosokkal, védőnő, család, barátok, s mivel ők megtartották volna mindenképp, ezért úgy döntöttek, hogy nem kockáztatnak a mintával. Tehát ha a mintavétel után is down lett volna, akkor sem kapartatja magát 20-22-24hetesen, így tök mindegy volt. Mondanom sem kell, hogy sokat idegeskedett, meg sírt, de támaszt nyújtottunk neki, meg az orvos is azt mondta (sztk-s orvosa volt még) hogy az Afp-ét eredetileg a nyíltgerinc miatt találták ki és valami okos hozzáalakította a downkórt is... :? , de hogy nagyon elavult a módszer mindkét "tesztre", s lassan nálunk is kiveszik a finanszírozott vérvételek közül, mert tök felesleges. Továbbá a down kór (még az én aprónyi tudásommal is) szerintem tuti jól látható az uh-n, fej méret, orrcsont...stb. 30.héten mentek el 4d-sre és ott megerősítették hogy nem down kóros, az arca szépséges...nincs gond vele. Ápr.23-án édes egészéges babuci született...mindenki jól van, s boldogok, hogy jól döntöttek s nem adták meg az esélyt a mesterséges vetélésnek.
Sok nőnek mondták már, hogy beteg a babája s közben nem is, illetve sokaknak mondták hogy minden rendben és mégis valami tragédia történt... nehéz dönteni tudom, de én nem csináltatnám meg. Az uh-ra támaszkodnék. Barátnőmet elküldte az sztk-s doki 5 egymástól független uh-oshoz...mindenhol minden rendben... meg a 4d-s, szerintem elég biztos eredmény, legalábbis az ősrégi vérvételhez képest.
Beírtam a googleba és a 16-18.héten kell levenni a magzatvízmintát. Meg ugye függ attól is, hogy mikor veszik le a vért, meg a vizet, mert ugye még a legjobb orvos is tévedhet pár napot vagy 1-2hetet... s akkor máris nem jó az eredmény.

Nálam elvileg aug.20-án lenne szülés a menszesz alapján, mégis szept.8ra vagyok kiírva a baba méretéből adódóan :? :shock: Hetente kellett végig járnom dokihoz, hogy pontosan megtudja határozni a korát, mert állítólag minél kisebb annál könnyebb beazonosítani. Na most ugye ez alapján 2és fél héttel vagyunk lemaradva a menszeszhez képest...így lehet nálunk sem jó pl. az afp, vagy bármi más minta ami időhöz van kötve. Ezért Afp-t legelső nap vették le amikor lehetett, hogyha mégis tévedne 2és fél hetet(mert pl. csak kisebb a baba) akkor is benne lennénk még az időben... Szóval most 25hetes leszek szerdán, közben meg lehet hogy 27hetes fejlettségű bébim van csak nem 3és fél kilós lenne, hanem 3000gramm, vagy 2800... :? Mint ahogy 30éves 170cm-es nőből is van 55kilós meg 125 kilós is, úgy a babákból is más és más méretűek lesznek..... :wink: :lol:

Suli: én is kereskedelmit végeztem,(kereskedelmi marketing manager) hivatalosan ilyen szépen hangzik gyakorlatilag, meg wcpapírnak használhatnám :wink: nagyon szeretnék eübe menni, vagy olyasmi szakmát csinálni amiben van pénz, bár ma már szerintem a világon nem sok mindenből lehet pénzt csinálni, mert valami tőke kell hozzá. Anélkül nem megy. Az meg nekem se nagyon van, csak a havi táppénzem, meg majd gyedem :oops:
Elvileg az első diploma (10félév általában) ingyen van, de szerintem ha nem kitünő vagy/voltál nagyon nehéz jó és megfelelő helyre bejutni. Költségtérítésesre simán lehet. De azok félévente 100ezertől a csillagos égig. pl. érdekelt volna a gyógyszertári asszisztens is, na de szeptemberben pénzért 730ezer, ált.orvos 975ezer :lol: a tesóm törire jár félévente 175ezerért (diákhitelből) szerencsére már csak 1éve van. És úgy néz ki el is végzi. Csak hát hiába imádja a törit, mi lesz belőle??? Töri tanár 100ezerért havonta??? :shock:
Illetve az a baj, hogy hiába szeretnék menni az eü főiskolára és ha szerencsésen alakulnak a ponthatárok még be is jutnék, de nincs biológia/kémia/fizika...stb érettségim, mert legalább 1 ilyen tantárgyból érettségi kell. Felhívtam a volt sulim mert ott lehet elsősorban megoldani az ilyesmi cirka 45ezerért... :shock:
Amikor én érettségiztem (nem is olyan régen) ált.tárgyakból+marketingből akkor még nem kellett ilyen előfeltételeknek megfelelni, de azóta igen. És azért mert valaki változtatott a szabályokon, megint mi szívunk, mert nekem kell zsebből fizetni a különbözetet...miért nem adnak lehetőséget ingyen a pótlásra??? Mert nem tehetek róla hogy változtak az idők. Bár arról igen, hogy én akarok más szakmát, na de ha már nincs olyan munka amiből meg lehetne élni és keresem a legjobbat...
Most célba veszem a szakközép iskolákat és megpróbálok valamit kezdeni magammal pl. újra érettségizni, vagy beszámíttatni, hátha 1 két év alatt eüs.érettségim lehetne. Csak még nem mertem telefonálni mert félek, hogy ez olyan sokba kerül, hogy ismét esélyem sem lesz. :( mert tuti, hogy a felnőttoktatás nem ingyenes egy középiskolában sem nálunk. A tankötelesek természetesen a gimiig ingyen tanulhatnak. Érdekelne még pl. kozmetikus vagy fodrász szakma, de 2 évesek vagy 3 és kb.fél milla, ami nekem nincs, meg utána még venni kell cuccot, hely kell hozzá, és nem is biztos hogy menni fog. A kozmetikusok is egyre lejebb csúsznak, a fodrász meg még azért megyeget, de az ő forgalmuk is esett (ismerősőktől tudom) meg az életből is látom. Szóval nem tudom mit kéne tanuljak vagy csináljak, de a gyerek után olyan munkahelyet kell találjak vagy teremtsek magamnak amiből nem luxus között, de megélünk és megtudom oldani a reggeli elvitelüket, meg a délutáni elhozatalukat.

A legfontosabbak az életemben a gyermekeim és az anyukám ugyanazon a szinten vannak csak másképp, anyukám sajna egy hajszálnyit hátrébb, s a férjem, öcsém a következő az életemben, ők egy húron. Mind nagyon fontosak nekem, sőt csak ők vannak nekem. S mondhatni hogy nekik is csak én vagyok. Amúgy nagy család vagyunk, de ez nem látszik. :oops: :?

Anyum 90-ben szülte öcsém, februárban. 91márciusban négykézláb mászott a hátában lévő fájdalomtól. Orvosok szerint csak idegbecsípődés...meg számtalan egyéb magyarázat. Végül bekerült a tétényi kórházba kivizsgálásra. 7éves voltam látogatóba mentem nagyimmal-sosem felejtem el-anyu mondta pisilnie kell, mondtuk neki és? Hát menj pisilni, nem tud szóljunk a nővérnek, szóltunk majd elmondták reggel mikor ment wc-re összeesett a folyóson. Azóta nem tud járni... :cry: 25éves volt egy 7 meg egy 1éves gyerekkel!!! Az én apám meghalt mikor 3voltam. Az öcsém apja meg kicsit gázos. Kiderült gerincdaganata van, mely spirálszerűen tekeredett a gerincvelőre. Az összes kórházat bejárta, gerincsebészt, és mindenen átment amin csak átlehet. A nyakát szúrták, a mellét fúrták (csontot) stb.stb. nem is tudom elmesélni, mert nem bírom megjegyezni. Ma már pl.nem lehet tőle vért venni, mert nincsenek vénái mert szétrobbantották az összeset. Egy orvos vállalta, hogy megműti, de nem valószínű hogy túléli. Egy napos műtét következett, (ez a 2-3éves kórházi kezelések vizsgálatok után) amikor a doki kinyitotta anyu hátát, kijött félidőben, hogy 4kb.40cm-es platinát kell berakjon (olyan mint a villanyoszlop) mert a rák "megette" a gerincét, illetve döntenünk kell, hogy vagymeghal vagy járni nem tud többé, mert az agyat és a láb mozgatásához való ideget szét kell vágja hogy le tudja fejteni a daganatot, így egy éltere megszűnik az agy és a lábai közötti kapcsolat. Döntöttünk, az életét választottuk. A műtét után több idegpályálya roncsolódott. Teljes fogyaték következett nála. A szemén kívűl semmi nem mozgott, a szemgolyóival beszélt...
27 éves volt, (ha az időre pontosan emlékszem) amikor közölte az orvos, hogy kb.6hete van hátra,vigyük haza mert tök mindegy hol hal meg, csak a kórházba ne foglalja már a helyet. :shock: Hazavittük 8 évesen ápoltam az anyámat,főztem,mostam takarítottam, öcsém neveltem. A nagyim (ő anyja) segítségével, mert ő nem velünk lakott. Tesóm apja kőműves, sosem volt otthon, segíteni ha akart volna sem tudott volna, mert elég igénytelen a mai napig...a betonon meg téglán kívűl semmihez sem ért. Aztán nagymuterom tömte anyuba a gyógyteákat, a Mária Trében könyvet kívűlről tudom. :D Anyu mást nem evett ivott, csak ezeket a sz@rokat, amitől egyre jobban lett, bár már gyakran hányta ki még mielőtt ivott volna. Eltelt a 6hét s anyu élt, mozgott a feje,elkezdett beszélni...stb. Ahogy telt az idő egyre fejlődött. 1év után ahhoz képest hogy már élnie sem lett volna szabad több orvos szerint, egyre jobban lett.
94ben adódott egy lehetőségem, anyu támogatta,intézte, hogy nagybátyjám vigyen ki magához amerikába. 10évesen kimentem egész nyárra. Azt akarták éljek ott, legyek gyerek...nagybácsi nagynéni, unokahúg, meg unokabáty. Gazdagok, jól éltek, semmi gond...Éltem 3hónapig a gyerekeknek szánt életet, majd hazajöttem. Anyu önkormányzati lakáspályázaton nyert egy szociális lakást, 23nm-t, ahova mentünk 3-an, meg nagyim is mert közben elvált nem volt hova mennie... :shock:
Anyu ott már annyira felépült, hogy járókerettel, gyógytornász segítségével pár lépést megtett. Egyre fejlődött, hiába volt 40kiló súlyfeleslege a betegség, fekvés miatt. Majd újabb tragédia a szórólapos kitette az ajtó elé a szórólapot, anyu kinyúlt érte a tolókocsiból, ami előrebillent ő pedig kiesett belőle, rá a lépcsőre eljes súlyával a bal lábát beszorítva. Anyunak a betegsége miatt nem forr a csontja össze. Természetesen spirál 2szer illetve 2kereszttörés lett a lábában. 1év alatt hozták emberi formájúvá. Fél évig húzatták a bokáit, mert az meg megrövidült ínszalaggal szenvedett. Szóval nagyjából ennyi. Ez a baleset teljesen keresztbehúzta a járást. Azóta tolókocsis. A súlya miatt sehogy nem tudna megtanulni járni. De van életkedve, anno azért küzdőtt mert azt mondta :" addig akarok élni míg felnőnek a gyerekeim, látni akarom" most pedig jön a második unoka... :lol: ez is élteti, mert jöttek betegségei, vannak fájdalmai, s néha nem könnyű neki az élet. De nekünk nehezebb lenne nélküle, nekem legalábbis biztosan. Ma már főz, mos, takarít...mindent megcsinál tolókocsiból segítséggel. Leginkább az enyémmel, mert egy hullámhosszon vagyunk nagyon. Nagymuterom azóta is velünk él. Sajnos továbbra is önkormányzatiban, az előzőt kibővítettük, átalakítottuk anyu igényeihez, 3éve pedig itt lakunk ez 100nm-es. Ebben elférünk-még. Sajátra lehetőségünk nem lesz szerintem sosem... :(
Anno anyu kezelése, orvosai elvittek mindenünket amink volt, öcsém egy telket örököl majd az apjától, zártkert, s mint egy méh-es úgy néz ki. Férjem révén örököltünk volna egy fél ház 1/3adát anyós halálakor, ez pénzben kb.600ft. lemondtunk róla az öcse javára, mert ezzel nem lettünk volna kisegítve, de sógor meg akkoriban ebbe tönkrement volna, ha minket meg bátyust is ki kell fizetni...
Szóval így nézünk ki. De azért nem vagyunk elkeseredve. próbálunk előrébb menni, jutni. S hiszem hogy valaha sikerülni fog.

Na bocsánat, hogy egy szép kis regényt írtam.. jobb ha tőlem nem kérdeztek semmit :oops: :wink: :lol: elkezdem azt nem hagyom abba.

Puszika.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok csajok!

először is irigylem mindannyiótokat, hogy ilyen jól alszanak éjszaka babócák!! Főleg a kis Bátor ,igazán hagyja anyukáját! hát nálunk sajna nem így van. mi is fürdünk olyan 7 körül, aztán cici 8 körül elalszik. 11kor kel először, aztán fél 2-2 körül, majd 4kor, 6kor.. de van mikor a 2 órákat sem tartja. hajnalban szenvedünk a kakival, pukikkal, remélem később ez jobb lesz. Már élő hulla vagyok komolyan.
én csak szoptatom, olvastam, h anyatejes babák előbb lesznek éhesek, komolyan mondom elgondolkozom ezen a tápszer dolgon,mennyivel egyszerűbb lenne, de meg annyi van, hogy még másik 2 babát ellátna, semmi sem egyszerű, na de nem panaszkodom.
nszoke:
már rég akartam reagálni prividre is, amit anyudról írtál, nagyon sajnálom, ami vele történt, nem semmi egy erős csajszi vagy ám Te is!! le a kalappal, rendezni öcsédet, anyudat, kislányodat! minden tiszteletem a tiéd, de komolyan! hihetetlen az a szeretet ahogy anyukádról írsz, nagyon szép dolog. Az hogy küzd, és óriási életkedve van minden betegséget háttérbe szorít.

ágyneművel kapcsolatban, én is sokat filóztam, végül brendonban vettünk, olyat ami nem külön huzatos, és a nagyobb méretet vettük, nem bántam meg. de Jázminról maradt még külön takaró, meg párna, még vettem egy huzatot ahhoz is, ha épp a másikat mosom, nagyjából ennyi.
Dokihoz nekem is júni első hetében kell mennem, sztem lassan fel is hívom, h legyen időpont, én valamelyik nap reggel akarok menni, mert férjem mom park mellett dolgozik, addig meg tud várni babával. fúú tök jó lenne összefutni egy teára,dumálni!!

szintus: megy a szorítás barátnődnek, akkor ő most 20 -21 hetes? amniocentézisre akarják küldeni? én baártnőm is 20 hetesen volt, simán államiba, nem került pénzébe.
Hannus gondolom nagyon élvezi, h nincs már a kengyel!
majd még jövök!
puszi a babáknak
kviki23
 
 


Sziasztok!

NAgyon le vagyok törve!!! Valami isteni szikra megnézette velem a pisim, ilyen medi kombi testem van a fehérjére leginkább, amivel hetente kellene néznem van hogy csak 2hetente, vagy amikor rámjön.

Na ma rámjött: :cry: fehérje(30mg/dl) van a vizeletemben :cry: még 25hetes sem vagyok!!!! Továbbá vér(5-10Ery/ul), urobilinogén (2mg/dl), billirubin(poziitív), egy színes kockával odébb a normáltól.
A vérnymásom is felment 141-re, gondolom felhúztam magam. Nem tudom mit csináljak :? ki kellene várnom, mire a dokihoz megyek, akkor 27hét+pár nap lennék, ha felhívom tuti befektet, berendel...stb. de lehet, hogy "csak" felfáztam??? Holnap reggel is csinálok egyet, reggeli vizeletből, talán ez a legjobb ötlet, s ha gáz van, utána keresem az orvost, na? !
Ha befektetnek, mit tudnak tenni a fehérje ellen??? Semmit, nem? Akkor meg tök mindegy, hogy itthon vagyok-e, nem?
Jajj nagyon kivagyok. Hogy a büdös pics@ba nem bírok egy gyereket sem kihordani még a 30.hétig sem??? Miért???????????????????

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Noémi, nagy-nagy ölelést küldök!!!! Hátha csak egy kis felszálló fertőzés! Beszélj a dokival, biztos hamar kikezel, ne gondolj rögtön a legrosszabbra! Puszi, és szorítok!!!!

Kép
manguszta
 
 


tünci28 írta:ez lehet családon belüli halmozódás??Mármint bármely autoimmun betegség??

Szia Tünci!
Nem, nem lehet! Utánajártam! Sajnos párom szülei is sclerosis-ban szenvednek. Persze az orvosok még közel sem tudnak mindent erről a betegségről, de el nem kapható, és örökölni sem lehet. Vannak bizonyos hajlamosító tényezők, amelyek miatt igen, lehet, hogy könnyebben kialakulhat, de olyanformán nem örökölhető, mint pl a cukorbetegségre való hajlam vagy a kék/barna/zöld/bármilyen szem vagy a hajszín vagy a testmagasság vagy ilyesmi. Olyanon is kitörthet az SM, akinek közel-távolban senkije nem SM-es.

Annyiban jó, hogy odafigyelsz, ha zsibbad valamid, hogy ha ne adj' Isten tényleg beletraffál a mennykő, akkor legalább elég hamar kezeltetni tudhatod. De ne legyen rá szükség.

Nálunk pl a stroke ilyen. Nagymamám hozzávetőlegesen ebben halt meg, a dédnagymamám ugyan méhnyakrákban, de ha az el nem viszi, a stroke nála is esélyes lehet, és anyukámnak is volt már TIA-ja ("stroke light"). Doki szerint nem a stroke-ra való hajlam, hanem a zsíros kaják receptjei öröklődnek nálunk (ez igaz), komolyra fordítva, tehát az életvitel-minta. És keveset piálunk, pedig a napi pohárka tömény hatékony stroke-ellenes háziszer (állatkísérletekben bizonyított...).

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Jöttem egy pár sort írni,nagyon elmaradtam,de most már jobban vagyok.Beszedtem az antibiotikumot és úgy néz ki,hogy rendeződnek a dolgok,nem lesz baj.Még azért nem kiabálom el de bízok benne.
Kicsi fiam jól van egész nap a cicin lógna amikor éppen ébren van de mégsem hízik látványosan és a védőnő a dokinővel kikészít,mert szerintük nem eszik eleget.
Ti hogy csináljátok lányok folyamatosan méritek minden etetés előtt?Mert én már megzizzenek ha ezt így kell csinálni.KB.300-350 eszik egy nap és erre azt mondják,hogy kevés mert meg kell egye a 450ml.
És ha adtok pótlást azt mikor adjátok neki?cici után vagy akkor csak tápszert kap?Este például nem hajlandó elaludni ha tápszert kap csak cicizés után.
Ha lesz időtök írjatok pár jó tanácsot mert nem tudom,hogy jól csinálom-e?
És még egy kérdés:betartjátok a három órás etetést akkor is ha éppen alszik?Most leszünk három hetesek és én igénye szerint etettem nem ébresztgettem.
Bocs,hogy ennyi kérdésem van,de ti már tapasztaltabbak vagytok gondoltam tudtok segíteni.Előre is köszönöm és még jelentkezem,puszi mindenkinek.
kikocsen
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: