Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,

perla: gratulálok! én a pozi teszt után mentem pár nappal hozzá. Volt egy kis vérezgetésem, így hetente jártam vissza hozzá. :)

zsuzska: látom, ti még egyben. :)

lányok, ti hányra mentetek cukorterhelésre a klinikára. Nekem 7:45-t mondott a Doktor úr, hogy akkorra elég. Meg hogy citromot vigyek majd. :) Jövőhéten lesz esedékes a terheléses cukor :oops:

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok!

perla, gratulálok! Szerintem kb a hatodik héten elég menni, addigra - úgy tudom - van szívhang is, és nemcsak a petezsákocskát látják :) De ha nem bírsz addig várni, hajrá, az első lányommal én is mentem már az ötödiken :) (most a hetediken, addigra szépen látszott már a babó).

henne, én is 7.45-re mentem, ez azért fontos, mert utána két órával van a második vérvétel, a labor pedig csak 10-ig van nyitva.

Lányok, én úgy élvezem ezt a hűvösebb időt! Minden nyaraló és menyasszony kerékbe törne ezért, de úgy örülnék, ha már ilyen is maradna :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Szia Perla, üdv a csapatban!

Nincs értelme a 6-ik hét előtt menni, sőt, érdemes megvárni a betöltött 6-ikot. Egyrészt még nincs szívhang rendesen, mert túl pici, másrészt feleslegesen idegeskedhet az ember, merthogy ilyenkor még azt se látni jól UH-n, hogy méhen belül van-e a béb. Mert hát persze hogy méhen belül van, de a doki addig nem mondhatja, amíg tényleg nem látja ott. Egyébként minden tiszteletem a dokiké, akik látnak valamit abban a fekete-szürke maszatban... :-)

Pussz, szép álmokat mindenkinek!

Kép
manguszta
 
 

 
 

hű vajon megszülettek már a kis rosszcsoontok?
PErla jaj de jó hír ez! én 6+2-n voltam először de aKAáliban ott még nem volt pulzálás..dr.úrnál 9.héten

Henne menj oda reggel korán..és a citrom tényleg jó.. nekem kifejezetten bejött az a vacak cukros lötty ..mondtam is a hölgynek, hogy igazán csinálhatta volna ezt a limonádét kevésbé édesre :lol: utána meg szépen átmentem a nőgyógyászai rendelőhöz és az előtérben napfürdőzve olvasgattam abban a két órában :lol:

szalamandra hűvösebb idő nekem is nagyon jó, bár én hétvégére elviselném a melegebbet, mert Siófokra megyünk.. szóval addig bírd ki még egy kicsit a jó időt :wink: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Köszönöm a gratulációkat!Lehet,hogy korán fogok ma menni a dokinkhoz,mert még csak 6.hétben vagyok(aszerint,ahogy ők számítják),de legfeljebb még 2-3 hét múlva is randizunk. :oops: Majd meglátjuk!Kicsit izgulok :shock:
Pussz mindenkinek:

Perla
perla1979
 
 


perla, én is megyek ma, fél hétre, te mikor? :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Érdekes ez a cukrosvíz dolog, az első terhességnél nekem is jólesett, a másodiknál épp hogy rosszul nem lettem.

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Szia Szalamandra!
Sajna én előtted voltam,17.30 körül.De jövő héten is megyek ám :lol: 16.10-re
pusszantás és minden jót minden Gidai fun-nak :D Perla
perla1979
 
 


Sziasztok!
Én még megvagyok, ma is volt ctg, dr úr közölte, h jó lenne ha hétvégén már lenne vmi. Felírta receptre kötelezően a sexet is:) Hát nem aranyos??!!

Én baromira szerettem a cukros lötyit, olyan jól esett. Nem sokkal kevesebb cukorral szoktam inni a limonádét. Szóval majdnem olyan volt!

Na mostmár szurkoljatok a hétvégére!
Puszi

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok!
Hol vagytok csajok?
Zsuzska88!
Szurkolunk a hétvégére!A szex segít? :oops: És mi a helyzet a tegezés témával?Nem derült ki semmi azóta!!! :shock:
Pusszant mindenkit Perla
perla1979
 
 


sziasztoook

újra itthon!!!

vasárnap született Zitánk, 11:10kor 3480 és 54 cm. simán szültünk, doktor úr kicsit kómás volt, (egy esküvőről rángatták be 3ra egy császárhoz, és erre jöttem én 6kor :) ) de hozta a formáját :)

majd jövök, ha tudok részletekkel, sima szülés volt, és túlélhető... gátseb, aranyér, minden ami kell, meg egy gyönyörű hajasbaba :)

tegnap szedett varratokat, csemete besárgult ezért csak csütörtökön jöhettünk haza.

Zsuzska drukkolok nagyon!

Kép
zpilla
 
 


szia Zpilla!
Gratula :lol: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Üdv újra itthon!Minden jót nektek!
És persze minden jót minden Gidai fun-nak! :)
Perla
perla1979
 
 


zpilla hát nagyon gratulálok!
Meg irigyellek is, hogy te már megszültél. Errefelé meg olyan frontok járhatnak, amilyenek akarnak, semmit nem érnek.
Tegnap este már tök jó fájásaim voltak, már készülődtünk, erre egyszer csak elmúlt. Hogy ez hogy lehet,azt én nem értem. Azt hittem második gyereknél már csak fogom tudni, hogy mikor kell menni. Hát még jó hogy nem mentünk be potyára...:(

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


zpilla, sok szeretettel gratulálok, és sok boldogságot kívánok Zitának! :)
Ha van egy kis időd, írnál arról, hogy már a gyermekágyon milyenek voltak a körülmények? Ötös szobában voltál, vagy magánban? Ha ötösben, tudtál pihenni? Első éjjel a csecsemősöknél volt Zita? Volt-e valami, ami nem tetszett, vagy ami kimondottan szimpi volt?
Enikő, agyam mint a szita, de úgy emlékszem, Te sem írtál ilyesmiről, megírnád esetleg Te is a tapasztalataidat? Köszönöm!

Kép
Kép
szalamandra
 
 


zpilla szeretettel gratulálok!
Vendég
 


szalamandra írta:zpilla, sok szeretettel gratulálok, és sok boldogságot kívánok Zitának! :)

köszönjük mindenkinek!!!

Igen, 5 ágyasban voltam, első éjjel nem hagyják ott a babát ha nem akarod, én nagyon fáradtan jöttem haza, nem tudtam ott pihenni, első éjszaka más baba miatt, második éjszaka a sajátom miatt, aztán volt egy babátlan éjszakánk (2 frissen szült, egy koraszülött intenzíven, Zita meg a kék fény alatt :( ) akkor azért aludtunk, utsó éjjel meg 3 baba volt velünk, és az is húzós volt :)
...takarítónéni fél 6kor kivágja az ajtót és beront a felmosóval :)
én kellemesen csalódtam a csecsemősökben, rettegtem tőlük, mindenhol azt olvastam hogy szörnyű bunkó, hát az éjszakások közt volt egykét érdekes nőszemély, de voltak nagyon cukik, és volt pár nagyon segítőkész, kedves is.
A gyerekágyon kb. sosem találkoztál nővérrel :) esetleg reggel hoztak egy hőmérőt, aztán rád se néztek :)
kaja szörnyű szar, én tényleg nem vagyok egy válogatós, de ilyen ízetlen kajákat nehéz lehetett összehozni :)

minden reggel Dr G. jött vizitelni.

ilyesmik voltak :)

Zsuzska még mindig drukk!!! Mai vihar sem hozza ki a bébit?

Kép
zpilla
 
 


Sziasztok csajok!!!!!!!!
Megszületett ma 13 óra 08 perckor Zsuzska kisfia, Gergő!
3012 gr és 54 cm! Cirka 20 perc alatt!
Mindketten jól vannak!!
Gratulálunk!!!

Kép
Kép
enimeniko
 
 


enimeniko írta:Sziasztok csajok!!!!!!!!
Megszületett ma 13 óra 08 perckor Zsuzska kisfia, Gergő!
3012 gr és 54 cm! Cirka 20 perc alatt!
Mindketten jól vannak!!
Gratulálunk!!!


Micsoda hír!!! Micsoda gyorsaság!!!
Nagyon sok Boldogságot nekik!!!
Gratulálok!!!
:lol:

Kép
zpilla
 
 


zpilla!!
Most olvasok vissza mik történtek míg nyaraltunk.
Sok szeretettel gratulálok neked is Zitához!!!
Dobjatok majd fotókat az új babákról!
Puszi
E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


szalamandra!
Most van egy kis időm válaszolni a kérdésedre. :)
Én is 5 ágyas szobában voltam. /már amikor átkerültem ugye a gyermekágyra, mert annyi szülés volt, hogy nem volt hely, és a patológia vendégszeretetét élveztük amíg nem lett üres ágy.../
Szóval nekem szerencsém volt, mert senki nem tartotta maga mellett éjszakára a babucikat, esetleg akinek megfordult a fejében, azt lebeszéltük róla.. :P :P Persze nem gonoszságból, csak hát ugye jó ideig ez a 2-3 éjszaka marad alvásra, nem árt kihasználni. Nővérek igazából nem sok vizet zavarnak, csak akkor kapsz bármit, ha szólsz. Beleértve a tiszta ágyneműt is!!! Esténként megkérdezik hogy kér-e valaki fájdalomcsillapítót, de ezen kívül semmi. A kaja tényleg förtelmes, és ez tényleg nem túlzás!!! Legtöbbször porból készült "krumpli"püré volt só nélkül. Valamiféle minimális hússal, ha szerencséd van, akkor kifogsz valami szaftos húst, és akkor lesz vmi íze is. Rettenetes. Néha pár szem alma kompót, vagy kis dobozos almalé. És persze a tipikus leves minden nap.
A csecsemősök közül van nagyon kedves, nálunk Ica néni volt a favorit. Végtelenül kedves, segítőkész. Amikor szoliban volt Eszter, adhattam le anyatejet, amit ő éjszaka odaadott neki. De nem mindenki ilyen. Legközelebb kérdeztem a nővért, hogy vihetek-e tejcit a babának, és közölte, éjjel nem etetünk. /akkor is kék fény alatt volt/ Majd hajnal 4 órakor jött, ébresztett, hogy anyuka jöjjön, mert éhes a babája...... De mindent összevetve ki lehet bírni ezt a pár napot, leginkább szerintem a szobatársaktól függ, hogy hogy érzi magát az ember.
Bocsi, a kicsit hosszúra sikerült irományért :)
Ha bármi kérdésed van még, szívesen válaszolok!
E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Enikő, köszönöm a tapasztalataid leírását, és zpilla, Neked is, sokat segítettetek!

Zsuzska, neked is szeretettel gratulálok Gergőhöz, s ha újra olvasol bennünket, légyszi írj majd Te is, én nagyon kíváncsi vagyok a kórházi tapasztalatokra, meg persze arra is, hogy választott orvosunkról milyenek voltak a benyomások!

Kép
Kép
szalamandra
 
 


ZSuzska szeretettel gratulálunk Kicsikédhez!


én mindent megettem amikor ott bennt voltam :oops: és amikor én szültem 2 éve akkor is a patológián éjszakáztunk két napot, Zsiga meg csecsemőosztályon..de legalább pihentem..utána meg besárgult, azért nem volt velem.. utolsó este 11.30ra kellett menni érte a fényből akkor hozták ki..én meg rosszul húztam fel ébresztőt, :oops: így csak 2körül mentem érte... így kipihentem magam...

és kis szülinapos képek!
Kép Kép Kép :oops:
Vendég
 


Boni gratulálok a nagy fiadhoz!! Nagyon menő a torta is!!!

Hoztam nektek képet Zitáról
Kép


Kép

Kép

Kép
zpilla
 
 


Sziasztok!
Újra itthon, már pénteken hazajöhettünk, most nem sárgult be a kicsi, mint Máté.
Jól vagyunk, minden ok, Gergő egy kis zabagép, rengeteget eszik, meg alszik! Egy kis cukorfalat! Imádom! Majd teszek fel képet is róla!
Tök jó volt a kórházban is, hamar elment az idő, kaja tűrhető volt, na meg a szobatársam is. Nem volt forgalom a fronthoz képest.
Hát igen, a keddi front meghozta Gergőt. Reggel bementem egyedül(!) ctg-re meg méhszájvizsgálatra, aztán már haza sem engedett a Doktro Úr, azt mondta ,h otthon fogok szülni, pedig akkor még nem is éreztem nagyon semmit, pedig 3 ujjnyira nyitva voltam. Felküldött a patológiára, jött a férjem, ettünk ittunk, még mondtam is neki, hogy menjen el moziba, mert itt még soká lesz baba. Aztán megint vizsgálat, már 4 ujjnyi, irány a szülőszoba, 3/4 1-kor doki megrepesztette a burkot, utána jöttek a baromi erős fájások. Végig rajtam volt a ctg, egyszer berohan egy szülésznő, nézi a gépet, és üvölt a dokinak, h Gidai dr gyere gyorsan szülünk. Jött a doki, mondta h tényleg, nyomjak ha kell. mondom már kell is. Aztán 2 nyomás, és kint is volt Gergő 13 08-kor. 3120g (amit elírtam Enikőnek) és 54 cm. Na mondom ennyi volt? El sem hittem.
Pici repedésem volt, egy öltés. Doki rendbe rakott, gratulált és elment. Tök normális volt, aranyos, jókat röhögtünk. Bár vághatna néha kevésbé gondterhelt arcot, kicsit megijedtem! Hát cirka ennyi volt az egész!
Majd még jövök!
Puszi

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


zsuzska88 írta:Sziasztok!
Újra itthon, már pénteken hazajöhettünk, most nem sárgult be a kicsi, mint Máté.
Bár vághatna néha kevésbé gondterhelt arcot, kicsit megijedtem! Hát cirka ennyi volt az egész!
Majd még jövök!
Puszi


Gratulálok!! szuperügyes voltál, és persze Mátébaba!
:) :lol: :lol: :lol:
gondterhelt/fáradt arc :) hát ez ismerős :) :lol:

Kép
zpilla
 
 


Zsuzska szeretettel gratulálunk!

zpilla édesek képek csak kicsik

:oops:
Vendég
 


boniko írta:Zsuzska szeretettel gratulálunk!

zpilla édesek képek csak kicsik

:oops:


ha rákattintasz nagyobb lesz ;)

Kép
zpilla
 
 


sziasztok,

zpilla, és zsuzska! gratula a picikhez! de jó, hogy már túl vagytok rajta! :)

boniko: nagyon édesek a szülinapos képek. :)

lányok, lehetne egy hülye kérdésem? ugye terheléses cukorra nem kell időpontot kérni? csak simán lent bejelentkezek, aztán mehetek vérvételre?
holnap szeretnék menni, de elfelejtettem, hogy kell e időpontot kérni erre. :oops: köszi előre is. :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


szia
nem kell időpont, soron kívül mész be a vérvételre, jó korán lehetőleg 7:45-re utána úgyis ott ülsz 2 órát.. :(

kitartás a cukros löttyhöz, és drukkolok a jó eredményért!!

Kép
zpilla
 
 


köszike. :) 7 körül már ott leszek, mert a férjem is jön velem, és a mellette lévő klinikán dolgozik.. addig meg elszökik arra a két órára.
lent ugyan úgy be kell jelentkezni, mint pl uh-ra. még csak egyszer voltam ott, ezért az értetlenkedésem.
ja, és azon ugye nem fognak problémázni hogy juli 1.-én írta a dokim a beutalót.. bár már nem is tudom, meddig érvényes egy beutaló :oops: :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


hmm nem tudom meddig érvényes a beutaló, és sztem igen, be kell jelentkezni, (már nem emlékszem :) ) jobb ha odamész a felvételire, max azt mondják menj nyugodtan a laborhoz :)

Kép
zpilla
 
 


Reggelt

zpilla hová tűnt szőkeségem :lol: nagyon édes a kicsi lány! és ez a fülbevaló :D azt hittem hogy pár hétig az a kis gomb fülcsi van és csak utána cserélik.. :lol:
Vendég
 


szia!

az ideiglenes csak akkor van ha lövik, de neki szúrták a kórházban, szóval az eredeti került bele :)

Kép
zpilla
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
bonko! Gratula a nagyfiúnak szülinapja alkalmából!!!

Kép

Csajok, a kicsiket is üdvözlöm a nagy világban!!!!
zpilla! Micsoda hajas baba :) :) És csuda szép a fülbevaló!
Zsuzska! Már nagyon várom a fotókat!

Mindenkinek szép napot
Enikő[/img]

Kép
Kép
enimeniko
 
 


sziasztok,

köszi zpilla. :)
be kellett jelentkezni, aztán mentem a laborba..
hát, lányok, ez a cukros lötyi.. nekem nagyon nem jött be, alig bírtam meginni.. :oops: de már túl vagyok rajta :D
összefutottam a Doktor Úrral is, nagyon kedves volt, mint mindig. :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok Lányok és Asszonyok,

Magam is gratulálok az új babákhoz :D , és remélem hamarosan én is követhetlek Benneteket. Zita és Gergő baba nektek anyukátokon keresztül kívánom, hogy az élet a tenyerén hordozzon Benneteket!! :lol: :lol: :lol:
Boniko, a képeidet nézegetve Zsiga egy nagyon jóképű kis pasi ám :wink: - gratula neked is!
Jól látom, hogy Szalamandra és Henne lesznek a következők?
Anyukák minden elismerésem a Tiétek és a pici babátoké, hogy ezt a nagy meleget úgy általában ilyen ügyesen bírjátok.
Perla, mi van veled? Neked külön sokszoros gratula és vállveregetés (még ha kicsit fiús szokás is, bocsi), majd írd meg priviben ez hogy sikerült, valami csoda részese vagy, úgy látom.
henne gondolj rám, holnap reggel megyek én is cukros lötyit inni.

Szép délutánt mindenkinek,
Lili
vízililiom
 
 


Sziasztok csajok!
Kinek vannak bevált "receptjei" gyomorégés(+rosszullét) ellen így a 8.hét táján?Nagyon megköszönném,mert nagyon szenvedek :(
Vízililiom!
Írtam neked tegnap privit!Megkaptad?Úgy láttam te is írtál,de nem találom :cry: Elküldenéd mégegyszer???? :oops: Hogy bírtad a cukros koktélt?
Minden Gidai funnak sok puszi!
A babóknak és anyukáiknak jó egészséget!
Perla
perla1979
 
 


Sziasztok!

boniko, gratulálok a nagyfiúnak! :)

zpilla, jó, hogy írtad, hogy rá kell kattintani a képekre! :) Nagyon helyes Zita baba, igazi szép kislány, olyan, mintha már nem is újszülött lenne! Gyönyörű!

zsuzska, nagyon gyorsan szültél, nagyon ügyesek voltatok! és igen, várjuk a képeket Gergőről! :)

vízililiom, nem akarsz Te is vonalzót csinálni? akkor követhetnénk, hol tartotok éppen a babácskával :)

perla, gyomorégés a 8. héten??? kicsit előre vagy... :) Én a következőt használom: Nr.9. Natrium phosphoricum D6 tabletta - elég fura név, de ez van az üvegen, ez egy homeopátiás szer, még az első terhességem alatt vettem, akkor még a Rennie-t nem ajánlották kismamáknak (ez valami Schüssler-só, mostanában látok is ilyen plakátokat). 80 db van benne, 1400-1500 Ft. A vége felé már nem sokat használt, de amíg nem volt olyan nagy a pocak, addig igen. Ma már úgy tudom, szedhetik a Rennie-t a kismamik.

Kép
Kép
szalamandra
 
 


A rosszullétre nekem egy dolog vált be, az evés. Amikor éreztem, hogy jön az émelygés, azonnal mentem enni, mert ha nem tettem, akkor hamarosan olyan rosszul voltam, hogy már kedvem, erőm nem volt kaját készíteni. Így naponta hatszor ettem, híztam, de nem volt gond, a második trimeszterben meg alig híztam :) És, nekem ilyenkor csak a sós típusú kaják (pl szedvicsek) voltak jók, az édes sokkal rövidebb időre múlasztotta el a rosszullétet.

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Szalamandra!
Köszi a tanácsodat!Az émelygésre én is állandóan eszek,de csak mert olyankor kis időre jobb a gyomrom.Amúgy szinte semmi étvágyam nincs.Hogyhogy előre vagyok?!Igen,szedhetik kismamik is a Rennie-t,mert nekem is azt javasolta Doki bácsink.És azt is mondta,hogy próbáljak meg este 6 után már nem enni...hát kipróbáltam :oops: szörnyen rosszul lettem.Ezért is köszönöm a tanácsaidat!
Pusszantás mindenkinek Perla
perla1979
 
 


Perla,
A privid nem kaptam meg, elküldenéd újra? Vmi gond lehetett nálam, mert sokáig belépni sem tudtam, kétszer is újra kellett aktíválnom a jelszavam.
Én szinte állandó jelleggel rosszul vagyok az inzulinom miatt, már nagyon kivagyok a diétával is, mindig figyelni mit lehet enni, ma bűnöztem, ettem jégkrémet, gondoltam milyen jó lesz, de mire megettem már nem is esett jól. :twisted: :cry: Nem tudom mikorra fog ez megszűnni.
Szalamandra, nekem fogalmam sincs hol tartok a babácskával, mert több mint 6 éve várunk az áldott állapotra. Most indulunk a lombik-prg.-al, talán ez eredményt hoz. Viszont amíg nincs rendezve az inzulin kérdés, addig nem hiszem, hogy jönne a babácska. Szóval nem tudok mit tenni a vonalzóba. Addig is csodálom a Ti gyönyörű babáitokat, és ha majd nagyobbak lesznek és visszafeleselnek nektek, mielőtt mérgesek lesztek, gondoljatok rám! :wink:
Lili
vízililiom
 
 


Vizililiom! én inkább tiszta szívből kívánom, hogy egyszer te is legyél mérges és gondolj másokra akik majd ha később mérgesek lesznek gondolnak másokra és akkor majd ők is.... :wink: :lol: :lol:
Vendég
 


Boniko,
köszi a drukkokat!
:lol: Lili
vízililiom
 
 


víizliliom, sajnálom a figyelmetlenségemet! és sok sikert kívánok a babaterveitekhez!!!!

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Vízililiom!
Elküldtem ismét a privit,de lehet,hogy ismét béna voltam és nem kaptad meg :oops: Majd jelezz,ha mégis sikerült!
Pusszant és szorít neked:Perla
perla1979
 
 


Vízililiom!
Elküldtem ismét a privit,de lehet,hogy ismét béna voltam és nem kaptad meg :oops: Majd jelezz,ha mégis sikerült!Mikor mész legközelebb dr.G-hoz?
Pusszant és szorít neked:Perla
perla1979
 
 


Perla,

Köszi, megkaptam, nagyon-nagyon örülök a sikerednek! :lol: :lol: A héten még válaszolok priviben.

Szalamandra,

Köszönöm a jókívánságokat!

Szép estét nektek,
Lili :lol:
vízililiom
 
 


Sziasztok!

Zpilla, Zsuzska, hatalmas nagy gratula a gyönyörű hajasbabához és a fiatalemberhez! Jó olvasni, hogy könnyű szülésetek volt! Hát igen, Doktorúr mindig olyan komoly, dehát ő ilyen :-)

Pussz mindannyiotoknak!

Kép
manguszta
 
 


Köszönöm mindekinek!! :D
Lányok valaki homályosítson fel mi fog történni a 6hetes kontrollon? :) :)

Kép
zpilla
 
 


zpilla megvizsgál a dr úr hogy pl a gátsebed szép e minden rendben van e odalenn. illetve nálam volt emlővizsgálat is. megbeszéltük a fogamzásgátlást, de én nem is kezdtem el.. sajna így se fogant meg ketteske.. most majd valamikor felhívom dr urat hogy kb hogy vannak a szabadságai mert ha inszemre megyek azért jó lenne ha ott lenne . :lol:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: