Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, ma csak 5-ig aludtunk, de az éjszaka folyamán, 5-ször keltünk fel...
Teszek fel pár fotót, tegn ap készültek, a tökös alma nem a kedvencünk...:-)

Kép
fridus
 
 


Kép

Ez a tökös-almás fotóm...

Kép
fridus
 
 


Kép

Újabb, de itt már a ruhája is kajcsis...

Kép
fridus
 
 

 
 

Kép

Csak úgy...

Kép
fridus
 
 


Kép

Ezt a kispárnát ma 3-szor húzta magára:-)

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Nagyon édes Balu kapitány! Ma mi is csak 4-ig aludtunk, 1 órát fennt volt aztán aludt megint 7-ig.

Neked nem csapkod Balu evés közben és csapja ki a kanálból a hamit? Nálunk minden etetés egy bírkózás, mert össze-vissza kalimpál a kezével, lábával, csapkod, forog minden..... de eszik rendesen, csak kínszenvedés egyedül, ezért ha van otthon még valaki szólnom kell, hogy fogja már le a kezeit és akkor szépen eszik és haladunk is, különben legalább 20 perc míg beleszenvedem a kaját és tuti át kell öltöznünk annyira összekeni magát, bármennyire vigyázok is (annál rosszabb). Az előkéket rendszerint letépi magáról, nehéz eset.....

Te hogy csinálod????

Majd csinálok én is képet róla evés közben és rakok fel, de odáig még nem jutottam hogy evés közben le is fényképezzem! :lol:

Kép
timesz
 
 


Persze, hogy kalimpál,a pelus, az előke és még a keze is belefér, nemcsak a kajcsi. :-)
Én is lefogom, vagy az apja, de akkor meg a fejét rázza. :-)
Rafkós kiskölyök, imádom azért, bírkózni kell vele a kanálért is, igaz, hogy az az övé, na de azért kivenni a kezemből nem ér.
Most megyek tejpépet etetni, az nem olyan durva, mint a gyümölcsök. :-)

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Mondtam én, hogy Baluba nem jut kaja!!!:-)
Hihetetlenül édes a hapsika! Gondolom egy raklap vanish-t berendeltél már a ruhákhoz!!!!

Lívia!!!

Ma két hónaposak a babáink!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gabcsa!

Pont az átlós utcai babaúszást néztem ki magunknak!
Írnál róla egy kicsit bővebben????

Ne töltök fel egy reggeli kómázósat én is. Na persze miután kiveri az álmot a szememből, azután így csinál!!!! Kép

Itt a pasijával egy ágyban!!!
Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Lívia,Kriszta,gratula a 2 hónapos babákhoz :D
Vendég
 


Dominika, ne is mondd, már nagy tételben vesszük a tisztítószereket. :-)
Este 9-kor aludt csak el a drágám,mert napközben 4-től negyed 6-ig aludt, csak 6 után volt pancsi, és evés, és engem szórakoztatott utána, nem akart aludni.
Énekelt, nevetgélt, gügyögött, azt hittem, megzabálom. Mivel nem akart a szokásos módon az ágyunkban elaludni, elővettem a régi módszert, a kocsiülőkét, és abban 3 perc ringatózás után beverte a szunyát. :-)
Végre én is ledőlhettem...
És hajnal 1-től az 1.15 perces kelések megint megvoltak, 5-től már az ágyunkban volt megint, és ott most reggel fél 7-ig aludt... Persze én nem...

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!

Hát csak lesek, miket írtok... akkor pár hét múlva nálunk is mozgalmasabb lesz az élet? Édesek a kislegények, bár gondolom mosni kevésbé mókás a ruhákat... :lol: Az én kismanómat még mindig ébreszteni kell... Tegnap este 7-kor evett, után éjfélkor, de én ébredtem fel, ő még csak ébredezett :o Ezután pedig 4-kor evett, na utána jött a hajnalni hiszti, vagy egy órán keresztül. Párom ma már ment dolgozni, így végül odavettem a kiságyából magam mellé (ami csak 30 centi, mert kiságya a nagyágy mellett, de ugye mmégiscsak mááááááááááááás). Szerinte amúgy a szelek bántották, csak azt nem értem, hogy a nagyágyban hogyhogy nem? :lol: :lol: Azóta csönd van, 8-kor evett, és megint alszik. Néha gondolkodom, hogy normális-e ez a sok alvás? Ja, és tegnap mértük este, 3480 g volt (2 hete a kórházból 3000g-mal jöttünk haza) .
Akartam kérdezni, minden válasznak örülök, hogy nekünk majdnem minden pelenkázásnál le kell szívni az orrát, mert olyan sokat szürcsög. Ez nem baj? És kajálásnál is sokszor jön ki a tej az orrán emiatt aztán evés után is szürcsög... Viszont kaja után már nem szeretem leszívni, mert a porszívó elég hangos...
És még egy, köszönöm az ötleteket, éjjel én is igyekszem csöndben, sötétben csinálni mindent, és nem is teszem tisztába, viszont az orrát muszáj szívni, meg nekem még a szoptatáshoz kell egy kis fény, mert tök sötétben nem látom, jól eszik-e :oops: Viszont: büfiztetni muszáj ilyenkor is? Vagy elég, ha oldalra teszem le? (amúgy ritkán büfizik, kb negyedórát szoktuk tartani evés után)

Kép
hablaty
 
 


Cseriani!

Köszike!!!!

Fridus, Timesz!!!
Alig várom már, hogy mi is "használhatóbb" korban legyünk!!!:-)
Bár élvezem, hogy napról-napra látni, mennyit fejlődik és hogy nyílik az értelme!
Tegnap a bratyóval olyanokat dumált!!!!!Velünk még sosem "beszélgetett" így....lehet, hogy tetszik neki a bratyó mély mutáló hangja??!!

Na töltök egy képet, nagyon kemény.

"ne szójjá be, mert gyúrok wazze" Kép

Azért nem semmi pocakmérete van a csajnak, mi????

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta szerintem ők megismerik a gyerekeket:Eliza egyfolytában vigyorog,sikoltozik meg magyaráz,mikor Kristófot látja. Meg mikor este hazajön az apja.(nemhiába lány,már most inkább a pasikra figyel :D ) De komolyan,Kristóf kitüntetett figyelemnek örvend :lol:
Nem is tudom mi lesz,ha jövő hónapban kezdjük az ovit :shock:
Bár szerintem én félek tőle a legjobban :oops:
Vendég
 


Hablaty!

Szépet híztatok 2 hét alatt!!!
Ha vígasztal, mi is szürcsögönk, de nekem azt mondták, hogy ez a téli babák természetes szörcsögése, ne tegyek vele semmit. Igaz, nálunk az orrban maximum csak száraz váladék van, amit kiprüszkölünk.
Szóval én még nem szívtam, lehet, hogy kellett volna????
:shock: :shock:

Büfi: szerintem Nadimo jobban tudja a választ, mint én. De ha ilyen nehezen büfizik, próbáltad már pár pillanatra hasra fektetni és a hátát masszírozni? Hátha gyorsabban kijön.....de lehet, hogy el sem viseli majd.
Egy a lényeg: hátra fekteni büfi nélkül nem merném, szerintem az oldalra fektetés kiváló kompromisszum.

Hajnali hiszti: ha Nálad megnyugszik, nem hiszem, hogy pocifájás lenne. Esetleg Anyahiáyn??? :lol:
Vagy csak szeretne cicivel a szájában alukálni????


Cseriani:

Hidd el, még ha nehéz is lesz, jót fog tenni mindkettőtöknek az óvoda!
Kristóf közösségben önállóbb lesz, Te meg legalább délelőttönként egy kis levegőhöz jutsz! :lol:
Arról nem is beszélve micsoda fantasztikus dolgokat lehet hazahozni oviból!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hahó, Danann, 2-körül leszállítja a férjem a pelusokat.
Hablaty, neked hány csomag pelust rakjak el ?
Összesen 14 csomag van még. :-)

Kép
fridus
 
 


Egyébként, én a kezdetektől szívom az orrát, mert bele van száradva a cucc, és csak jobb neki is, ha kap levegőt.
Büfiztetésről meg annyit, hogy én is böfiztetem, de este már nem szokott, ha nagyon nyűgös, akkor felveszem, és akkor várok vele, akkor szokott is, de ez változó.
Ma sem megyünk le, olyan szar idő van, eddig pedig ritkán hagytam ki sétákat.

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bejelentkezés, mert apa ma itthonról dolgozik, így ő ül a gép előtt (benyalta tőlem a köhögést szegény).
Krisz! Az a fürdős kép tényleg nagyon kemény! :lol: Meg a fiúzós is aranyos, szóval már gyúrtok arra, amikor pasizni fog?
Fridus! Balu még mindig édes maszatosan :lol: Köszi a pelusokat is, szólram a kolléganőmnke az időpontról.
Megyek mert sír....
danann
 
 


Köszönöm a gyors válaszokat, ilyenkor azért megnyugszom, hogy nagyon rosszul nem csinálom... :oops: :lol:
Fridus, drága Tőled, de nekünk nem jött be a Pampers :( Amikor írtad, hogy van, gyorsan kibontottuk, hogy kipróbáljuk, de ma délelőtt is háta közepéig kakis volt a kicsi, és folyt a lé a pelusban... 3 órával előtte pelenkáztam, szóval nem egy éjjel után volt így, valamiért nekünk nem jó sajnos. Remélem, nem gond, és el tudod üzletelni!!
Ti hogyan kezdtétek a sétákat? Mármint hogy találtátok ki, mikor mentek le, kötöttétek valamihez? Pl kaja után vagy délután vagy hogy?

Kép
hablaty
 
 


Semmi baj, annyi kismama van, meg lesz:-) A pelus meg nem kér enni. :-)
Én szeptember 7-én szültem, 2 hétig nem voltam kint vele, de aztán először az előtérbe vittük, ahol sütött a nap, 5-10-15 és így tovább, majd egy hónaposan 1.5-2 órákat kibírt, volt, amikor 3. órában mentünk haza.
Most, hogy hűvösebb az idő is elsétálgatunk 1.5-2 órákat.
Viszont ma nem voltam lent vele, mert elkezdett havazni, meg a papája vigyázott rá, még én vásároltam és főztem.
Nyűgösebb is, ugye megszokta, hogy minden nap lent van... Védőnő szerint a legmelegg idő dél felé van, úgyhogy úgy próbáltam időzíteni a sétát is, majd nyáron áttérek a délelőtti, vagy délutáni sétára.
Szóval mondjuk reggel felkel, kajál, pelus csere, majd kis szunya, megint kaja, peluscsere, aztán felöltözés és séta. :-)
Aztán séta után jön a kedvenc pépikéje, majd kis beszélgetés,bár az folyamatos, alvás, majd egyszer csak pancsi, evés és alvás:-)
Talán nem hagytam ki semmit, ha van időm, megkajálok délután, amikor megebédelt.
Az az igazság, inkább reggel eszem többet, mert akkor jobban hagy, az ebédet már futtában végzem, de vacsizni csak akkor szoktam, ha a párom itthon van és átveszi a gyereket.
Elég sokat foglalkozik ő is Baluval, jó is, hogy ilyen dolgos, mert első 7 héten nem bÍrtam lábra állni, úgy fájt a varrás.

Kép
fridus
 
 


Köszi a részletes leírást, most már leglább van némi fogalmam, hogy is nézzen ki később egy nap. Nálunk annyi van, vagyis lesz később, hogy vannak kutyáink, akiket délután szoktunk kivinni kb 1 órára, és mivel a Párom fél 5-ig dolgozik, hát utána. Majd ha jobb idő lesz, akkor mindenképp szeretnénk már együtt kimenni, addig pedig nagyszülők vigyáznak a kicsire, hogy én is kimozdulhassak.
Ti etetés után pelenkáztok? Mi előtte, jobb lenne utána? Vagy kinek hogy esik?

Kép
hablaty
 
 


Hablaty!

Olyan nincs, hogy rosszul csinálod!!!! Legfeljebb csak másképp!

séta: akkor mentünk, amikor ÉN ráértem! Mondjuk, ha van már kialakult megszokott és állandó hosszabb alvásotok, azt ne bolygasd meg!
Kezdd mondjuk délelőttel és ugorjatok el mondjuk közértbe, vagy csak úgy fél órácskára valamerre.
Tutira be fog szunyókálni a kocsiban (a seggriszát minden Manó bírja)
Aztán úgyis adja magát, hogy mi a legjobb időpont Neked és Lucának.
Hogyan haladnál jobban? Délelőtt vásárolsz, vagy délután jobban ráérsz????
Szóval most Te diktálsz és hidd el, hogy Luca most majd még úgyis tud alkalmazkodni.


Lívi!

Szólj, ha rákészültél a receptekre!!!Minden nap felteszek egy egyórás receptet az jó lesz csajok????

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


hablaty,nálunk,amig picik voltak,mint a te lánykád,minden szopi után telerakták a pelust,én ezért pelenkáztam kaja után. Persze,ha kakis volt,akkor lecseréltem szopi elött is.
Mi igyekszünk egy nap kétszer kimenni,délelött 10 óra körül,délután meg három körül. Egy-egy órát tuti kinnt vagyunk.
Ha jobb idő van,Eliza ebéd után kinnt alszik a teraszon,a babakocsiban,akkor jól odasüt a nap.
Én is először két hetesen voltam kinnt mindkettővel,utána szinte minden nap,egy-két extrém napot leszámítva(eső,köd).
Orrot szívni nekem is kellett mindkettővel,és én is azt hallottam,hogy a téli babák már csak ilyenek. És mindketten kinőtték a tortyogást,de volt olyan,hogy azt hittem,megfulladnak szopi közben,hiába szívtam az orrukat,rettenetesen tortyogtak. Nekik még elég nagy az orrmandulájuk a pici nózijukhoz képest,enyémeknek meg nem nagy,hanem hatalmas volt :?
Büfi nálunk már elég ritkán van,de van olyan,hogy kaja után egy órával :lol:
Este,éjjel én nem várom meg,hogy büfizzen,tarthatnám órákat. Meg Eliza úgyis hason alszik,eddig egyetlenegyszer volt,hogy bukott éjjel,de rögtön felébredtem rá.
Fridus ti olyan korán fürödtök? Vagy csak mi vagyunk ilyen késeiek?
Elizám reggel 6 körül kel,ekkor nem is eszik,hanem eljátszadozik fél 9-9-ig,ekkor szopizik,és alszik kb.1 órát. Aztán ebéd után szerencsére mindkét gyermek egyszerre alszik,kb.3-ig,majd uzsi,séta(Kristóf sokszor az udvaron uzsizik :oops: ). Fürdetni mi fél nyolc körül szoktunk,először Eliza,majd amíg ő szopizik,addig Kristóf. A kisasszony általában elalszik szopi közben (de csak este),ha mégsem,akkor elaltatja magát az ágyunkban.
Éjjel vagy nem kel,vagy egyszer,vagy kétszer,de hogy ez mitől van,fogalmam sincs. Olyan is van,hogy felkel,de nem eszik,csak kiveszem,kicsit dajkálom,és már alszik is.
Kristóf nem alussza végig az éjszakát,egyszer tuti felkel. :evil:
Vendég
 


Dominika, hát reggel 8 körül kelünk, olyankor nem fekszem már vissza, inkább délután igénylek egy kis pihit, akkor van, hogy én is alszom a kicsivel. Ami fix lesz a későbbiekben, az délután fél 5-5 felé a kutyázós séta, kb 1 óra. Még más naprendünk nincs, és fogalmam sincs róla, még csak 2,5 hete szültem... nem tudom, hogy is lesz/lenne jó. A hajnali hisztinél nem kellett cici, elég volt, hogy magam mellé tettem! Ő ha jól lakik, nemcsak hogy nem kell neki, úgy összecsücsöríti a száját, hogy erőszakkal sem lehetne beletuszkolni semmit! :lol:
Cseriani, Luca evés közben nem nagyon kakil, viszont alvás közben sokszor hallom, ezért mikor kel, első a pelenkázás. Hason nem nagyon szeret aludni, ezért teszem oldalra, kitámasztva. Bár sokszor magától fordul oldalra, kitámasztás nélkül is :o
Orrszörtyögés ügyben akkor megnyugodtam! Remélem, ahogy jön a tavasz, elmúlik lassan.

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!
De édesek mindenkinek a gyerkőcei! Megzabálom őket. Balu ahogy kajóóól :D. Fridus a vanish kiviszi a tököt? Fuuu én Dorknál mennyit szenvedtem, volt hogy fehérítőt használtam. :-)
Kriszta nagyon édes a fürdős kép.
A babaúszásról annyit hogy több csoport van, én Dorkát olyan 3-4 hónaposan vittem el először. A doktornénitől kell igazolást kérni hogy a babával minden ok. A szülőktől is szokott kérni Edit ( ő tartja az órákat)
Szóval 3-4 fős csoportok vannak, anya-baba. Úgyhogy abszolút nem zsufi.
Edit úgy próbálja beosztani a csoportokat, hogy kezdő haladó stb. Egy úszás kb. 45 percből áll. Előtte egy kis torna, utána zuhanyzás, és kezdődhet a pancsi.
Utána ha végeztetek lehet szaunázni.Na nem 1 órát hanem pár percet. Dorkám imádta, imádja.
Mindjárt keresek képet és teszek fel.
Ha van még kérdésed nyugodtan írjál, vagy ha gondolod megadom az Edit számát.

Annám nem igazán szeret hason aludni. Nálatok mi a helyzet?

A büfizés nálunk is "gond" hol jön a büfi hol nem. Nincs erre valami szer hogy rögtön kijöjjön szegénykémnek?
Nálunk a puki még mindig csikarja a pocakját :shock: , és amikor sikerül neki egy elégedett sóhaj.
Szegénykémet úgy sajnálom, meg azt hogy sajnos tényleg kevesebb idő jut rá mint Dorkára jutott.
Már a sírásból észreveszem hogy "mi a gond", és akkor a szerint cselekszem.

Az éjszakánk nekünk is most elég húzos volt, szerintem ez a front.

A séta nálunk még kialakulóban van. Anna szinte egész délelőtt alszik, és nincs szívem felkelteni. Sokszor akkor megyünk el sétálni ha már felkeltt, akkor is csak fél órára, mert jön az ebéd Dorkának, és utána a délutáni pihenés, de most olyan szutyok idő van, nem mentünk sehova.
Volt olyan hogy amikor Panni felkelt, épp Dorkát fektettem le, úgyhogy nem is találkoztak délelőtt.

Szürcsögés nálunk is van, én még nem szívom, kihapcizza. Dorka is téli baba ő neki sem szívtam ilyen pici korban.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Kép
Kép
Dorka pancsizik

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Gabcsa!

Köszike!!!!!
Időközben megszereztem az e-mail címet és Edit mindenben tájékoztatott.
Tehát a 3 hónapos oltaás után megyünk, addig próbálom szoltatni a zuhanyhoz és a 32 fokos vízhez!
Ez utóbbi nehéz lesz, mert ha már 36 fokos, akkor az nem jóóóó és kiabál érte!
Kedvence a 40!!! fokos víz. Még néha a 38 fokosnál is randán néz.
És mik a tapasztalataid?Jót tesz a lubickolás? Vagy ez inkább a mama lekére hat és a Baba csak tűri?

Hablaty!

Ha nem késő Nektek az a kutyasétás időpont, lehet, hogy az fog beválni sétára is.
Mert gondolom délelőtt háztartás.....délután meg a pihit nem szabad megbolygatni! :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Gabcsa, a titka a sütőtök eltakarításnak, az azonnali áztatás.:-)
Venish, meg tide tix.:-)
Eddig bevált:-)
Hát, minket az óraállítás megzavart. Régebben 7-8 között akartuk este fürdetni, de amióta átállítottuk az órát, 5 órára csúszott,most próbálom visszaszoktatni 6 utánra, hogy mire megint óraállítás van, 7 legyen az idő.
Szóval nem egyszerű eset ilyen téren a Balu, ha már meg van fürdetve, akkor minden oké nála. :-)
Barackot ettünk, úgyhogy megint mehetek áztatni, majd a mosógép megint dolgozhat.
Szegény robot robi...
Jövő hónapban én is megnézném ezt a babaúszást, viszont én nem szoktam a víz hőmérsékletét mérni, kézhez igazítom.
Na, megyek kiveszem a gyereket az ülőkéből, lehámozom róla a kajás tipegőt, az arcát, kezét már sikerült megmosnom, aztán irány lassan a kád...

Kép
fridus
 
 


Helló lányok!!!!!

Lefagytatok?????????????????????????????????????????????
Hahóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó

Kép

Még mindig szeretünk fürdeni.....

Kép

És ilyen nagyokat tudok alukálni!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Dominika, én itt vagyok, ma sikerült fél 6 után negyed 8-ig aludni.
Azóta nevetgélünk, beszélgetünk, már nem akarom elaltatni, mert fél 12-kor lemegyünk sétálni, és ott aludjon.

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Nekem 5-kor kiverte az álmot a szememből, majd visszaalukált! :shock:
Aljas egy csaj.... :lol:
Na mindegy, legalább jutott időm olyan perverziókra, mint hajmosás+szárítás, forró kávé!!!!!, reggeli, tejfejés és már reggel 7-kor fogat tudtam mosni!!!!
Tehát nagyon jól indul a nap. Itt ráadásul meleg az idő és 7 ágra süt a napocska, bár a szél erős, de a babakocsit majd forgatva tologatom legfeljebb.
Mikor kapunk lezabálós fotókat????

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Milyen lezabálós fotót ? :-)
Mert már a barack evésben profik vagyunk.:-)
Ma már csak tejpépet fog enni 14 óra körül, aztán tejcsit iszik és alvás...
Tegnap sikerült nem csak a pelust telenyomnia kaksival, hanem a pancsivizet is.:-)
Kicsit meglepődtem, mert nem szokott ő ilyet csinálni. :-)

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!
Annácska ma éjjfélkor kajólt majd 1 kor helyére kommandóztuk, utána 3/5 kor kelt ismét és utána megint helyére vittük. Utána nekem nem volt lelki erőm felkelni, olyan jó volt aludni, mert délután nem tudok.
Azóta alszik. Ha felkel utána kaja és séta, mert Dorkának feles energiája van.
Kriszta, én Dorkának folyamatosan a pancsi végén hűtöttem a vizet. Az úszásnál meg lehet az elején egy kicsit furi volt neki, de megszokta, mert mozogtunk a vízbe. A képeket amiket feltettem magukért beszének.
Dominika látom nagyon élvezi a vizet, nagyon kis belevaló csaj. Majd amikor merülni fogtok az ám az izgi :lol:
Dorkára nagyon jó hatással van az úszás, imád pancsolni, imád "úszkálni". Szinte azóta még nem is voltunk betegek. (kop-kop)
Hogy csinálod hogy imád hason feküdni???? Anna nagyon nem szereti :(

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Fridus a pancsivízbeee????? Aaazz igen :D
Mi csak hangosan pukkangatunk a vízbe és nagyon tetszik neki hogy bugyborékol. :lol:

Kép
Kép
gabcsa
 
 


teszek én fel fotókat,ha ez kívánjátok: :wink: :lol:
Az ölemben ülnek szemben,úgy pacizunk: Kép
Vigyorgó Elizám,aki imád kocsikázni: Kép
Nagyon-nagyon elgondolkodó Elizám: Kép
Vendég
 


Cseriani, de aranyosak!Az első képen hogy hasonlítanak egymásra. Az álluk :lol: ÉS a hordozós, mennyi játééék, útközben sem unatkozik.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Sziasztok !

Bocsi, de festés van nálunk ( elkezdtük a tavaszi nagytakaritást ...), minden szét van szedve, gépem sem igen volt.
Látom mindenki megvan, jól van. A képek csúcs szuperek, a babák gyönyörűek.

hablaty : büfiztetni mindig jó, még éjszaka is, hiszen jó lenne ha a levegő kijönne. Bár sok baba nem -vagy csak nagyon nehezen tud büfizni, de próbálni azért kell. Nem kell sokáig tartani, és ha nem büfizik le lehet tenni. Legjobb ha ilyenkor hasra vagy oldalra teszed, semmiképpen sem hanyatt. Késöbb jöhet a levegő tejcsivel együtt is.


orrszivás : fontos hogy mindig tiszta legyen a baba orra.
Ha szükéges tengervizes orrspray -vel fel lehet lazitani a váladékot , és utána könnyebb kiszivni, de az is lehet hogy magától kitrüsszenti. SAjnos ez a száraz levegő és a virusok nincsenek ezekre jó hatással , de már jön a jó idő, aztán biztosan javulni fog a helyzet.




Mindenkit puszilok.



Krisz : imádom a humorodat, a hozzászólásaidon jókat vidulok, nagyon eredeti vagy... :lol: a receptekre én is vevő vagyok ám .
nadimo
 
 


Sziasztok!
Micsoda gyönyörűek ezek a babák - kicsik és nagyok is!!!!
Nadimo köszönöm a választ! Éjjel mindig oldalra teszem le, hason annyira utál lenni :( Csak kínlódik, emelgeti a fejét, forog jobbról-balra... mindig sírás lesz a vége. Orrszívást akkor csináljuk, most vettünk egy kézit is, legalább az éjjeli etetésnél ne zajongjunk a porszívóval.
Véleményeket kérnék megint! Most már néha ébren van Luca, a reggeli fél 9-es evés után egészen most fél 11-ig fenn volt. Nézegetett,kicsit nyökörgött, és végül beltatta magát. Délben kéne ugye ennie, ilyenkor is ébresszem? Mert így csak egy órát alszik... Vagy hagyjam? Mikor fog végre napközben is magától kelni? Amúgy ha 3-4 óránként ébresztem, eszik rendesen, sőt követeli :lol: Nem sárgult be vagy ilyesmi, ez biztos, lehet hogy csak bízik benne, hogy majd úgyis jön anya és ébreszti? :D

Kép
hablaty
 
 


Hello! Itt vagyok, csak tegnap ugye apáé volt a gép :D
Ma megyünk 4re oltásra :cry:
Ha felébred, akkor leszedem a dobozt, amiben a muffinrecept van, azzal még adós vagyok. Jöhetnek a kaják is! :)
Van még valaki rajtam kívül, aki megőrül az édességekért így szoptatás alatt??? Jó, előtte sem vetettem meg, de ilyen falánksági rohamok csak max. a terhesség utolsó hónapjában voltak. Szerencsére nem hízok meg tőle, talán, mert eleve van rajtam egy csomó 'tartalék'. :lol:
Már megint mennyi helyesebbnél helyesebb képet tettetek fel! Igyekeznem kell találni valamit nekem is. Mindjárt keresem!
danann
 
 


Na, gyors voltam. Két alvós kép:
az autós ülésben:
Kép
És a kiságyban:

Kép
Annyira imádom, ahogy a kis száját félig kinyitja álmában :D
danann
 
 


Lívi!

Jön majd recept, ígéretemhez híven egyórás kajákat röptetek!
Majd számolj be lécci a szuris eredményről! Mi csütin megyünk csak, már betáraztam lázcsillapító kúpból.
Édesség: én is.....és Apa mindig hoz nekem bounty csokit. Múltkor hozott 3-at, hogy osszam be 3 napra. Én felettem 15 perc alatt. Kérdezte, hogy még két napig mi marad? Mondtam neki, hogy felidézem gondolatban és az jó lesz....de nem bírtam és csináltam tejbegrízt.

Gabcsa!

Editke javasolta is, hogy hűtsem a vizet, meg zuhanyoztassam a Manót. Gondolom az nem gáz, ha első alkalommal sírogat egy kicsit, mert ő ám érzékeny babácska és képes már ilyen picin besértődni dolgokon!
Haasrafektetés: talánazért fogadja el, mert kezdetek óta hasra fektetem. Én hasrafektetés párti vagyok.Ő viszont a hátán nincs el sokáig!

Cseriani!

Nagyon tutik a képek!!!
Látom biztosra mentél! A kocsiban játékhalmaz van!:-)

Fridus!

Mi csak pisilni szoktunk a vízbe. Az nőiesebb.... :lol: :wink:

Hablaty!

Bár már későn válaszolok, de szerintem keltsd fel majd!
Hidd el, nemsokára nem fog ennyit aludni és eljön az az idő is amikor magától fel fog ébredni.

Nadimo!

Köszike! :lol: :lol:
Ha végeztetek, hozzánk is jöhettek befejezni a fürdőt esetleg.......

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Szóval jön egy gyors és 1szerű recept!

Hozzávalók:

csirkemáj 1 kg
1 nagy csomag szeletelt baconszalonna
bors
1 fej vöröshagyma
2 gerezd fokhagyma( ki is hagyhatod akár)

A csirkemájat vágd ketté, szórd meg borssal és tekerd körbe baconnel. Kivajazott jénaiba egymás mellé és egymásra fektetsd le.
Alá, közé és a tetejére karikára vágott hagymát is tehetsz, de ha nem szereted, hát hagyd ki!
Lassú tűzön süsd meg!
Köretnek rizst, burgonyát érdemes adni mellé.

Ezt mondjuk már lehet, hogy ismeritek, de most szelektálom már a többit is!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


LÍvi nagyon édes a kis Samu, és de jóóó neked is hason feküdtök. Úgy irigyellek titeket.
Édesség????, már azt hittem hogy csak nálam van függőség. Állandóan rájárnék, úgy kell magamat sokszor megerőszakolni hogy ne egyek, mert lehet hogy Annának nem igazán válik ínyére hogy állandóan zabálom az édességeket. Próbálok gyümizni inkább, több kevesebb sikerrel.
Krisz:minden rendben lesz a víz hútésnél, elvégre Te vagy a főnök :lol: , ne hagyd magad. Figyeld csak meg, majd annyira fogja élvezni, az úszást, aztán lehet hogy fogunk is találkozni az úszáson. :)
Ez a recept tuti fincsi én is csináltam már ilyet, tök hamar készen van, mondjuk én hagyma nélkül csináltam. Énis tudom mindenkinek ajánlani.

Hablaty én megmondom őszintén nem keltettem fel se Dorkámat se Annámat, kelnek maguktól, és majd kialakul. Dorkánál bevált ott már alakítgattam, Annánál alakulgat.

Nadimo, örülök hogy azért megvagy, egy kérdésem lenne: mennyire mozogsz otthon a homeos bogyókban?

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Még egy gyors recept:

Sült padlizsán tésztával

Hozzávalók:

25 dkg penne vagy más ilyen jellegű és nagyságú tészta
2 szép padlizsán
40-45 dkg paradicsom vagy darabos pari konzerv
1 fej vhagyma
2 fokhagymagerezd
oregánó vagy pizza fűszerkeverék
olivaolaj
mozarella sajt 1 kis gömb vagy 4-5 szelet
sima sajt, csak kevéske a szóráshoz

Tésztát főzd meg.
A padlizsánt vágd ketté, a húsát óvatosan kanalazd ki, majd darabold apró kockákra.
A padlizsán belsejét kend ki olivaolajjal.
Dinszteld meg az apróra vágott hagymát, add hozzá a darabolt padlizsánt, majd kb 5 perc után a darabolt paradicsomot, fokhagymát és fűszereket. Ízlésed szerint fűszerezz és sózz!!!
Addig főzd lassú tűzön, míg besűrűsödik.Ezútán tedd bele a tésztát és jól keverd össze.
Kikent tepsibe tedd bele a padlizsánokat, majd a padlizsánokba tégy bele szószos tésztát, mozarellát majd megint szószos tésztát.
szórd meg a tetejét reszelt sajttal és némi zsemlemorzsával (ezt nem muszáj)
200 fokra előmelegített sütőben kb 20-25perc alatt aranybarnára sül a sajt a tetején és kész!!!

Tippek még hozzá: durumtésztával tutira fogyis kaja!!!
A sima sajt helyett használhatsz füstölt sajtot is!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Fuuu Krisz, megint éhes vagyok pedig az előbb ettem.
Összefutott a nyál a számba. :D

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Csajok, én terhességem alatt nem is ettem édességet, de amióta megvan a Balu, azóta 2 naponta elfogy egy Zacher torta, vagy ha én sütök, akkor az már aznap elfogy.:-(
Férjem meg is jegyezte, hogy, amit reggel sütöttem, hová tettem el?:-) Kereste egy darabig, még rájött, hogy tényleg megettem. :-)
Amíg volt szőlő, addig naponta azt ettem szívesen, most nem nagyon kívánom a gyümiket, mert a narancs marja a gyomrom, a banán meg hasfogó, és allergiás is voltam tőle szülés előtt.
A dinnye szezont várom, igaz arra is allergás vagyok, meg a parlagfűre is, meg még egy-két dologra, de terhességem alatt nyugodtan ehettem, mert nem történt semmi. Nagyon élveztem a tavalyi évet, az ideit meg a Balu miatt szeretem.
Igaz keveset alszunk azóta,de majd ha már eszik ezt-azt, átadjuk pár órára a nagyiknak, hogy szusszanjunk.

Kép
fridus
 
 


Danann, megkaptad a pelust ? Mert a pénz megjött!!

Kép
fridus
 
 


Gabcsa!

És tényleg tuti fini és nagyon 1szerű!
Nomeg ócsó is. És este is lehet enni büntetlenül, mert nem hízlal és könnyen emészthető.

Fridus!

A dinnye, paradicsom, uborka, banán allergiásoknál keresztallergiát okoz!De roppant érdekes, hogy terhességem alatt az allergiám sem jött ki!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta,én is pollenallergiás vagyok,a korai mogyorótól már kezdődnek is a tüneteim. Mikor Kristóffal voltam terhes,semmi bajom nem volt,bezzeg Elizával :cry:
Iszonyatosan szenvedtem végig.
Vendég
 


Cseriani!

Utálom az allergiát....és ezért ragaszkodok a HA-s tápszerekhez, ha már muszáj pótolnom.


Csajok!

A receptekről mindenképp kérek majd visszajelzéseket, kinél hogy vált be!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


ragaszkodj is. :wink:
Nálunk a doktornéni nem is enged mást kezdetekben,ha tudja,hogy valamelyik szülő allergiás. És 3 éves kor után -ha szeretnénk- akkor javasol egy allergia-vizsgálatot. Nyáron megyünk is a nagyfiúval-bár eddig semmi tünete-,de akkor is...
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: