Új privát üzeneted érkezett!

ildkovacs írta:Lívia
Nem létezik, hogy a dr Gulyás Istvánnak csak magánrendelése van és szerződéses az ÁEK-val? Vagy van "SzTK" rendelése is, nem tudod? Köszi!

Minden lehet, de mintha lett volna rendelése a félemeleten, mondjuk még az újranyitás előtt. Nem tudom, hogy van-e rendelés a szakrendelőben is és külön a kórházban, lehet, ez a különbség. Vagy passz, fogalmam sincs. Az biztos, hogy van magánrendelése, de csak heti egy délután. Ügyeletes szokott lenni a kórházban, ezért is gondolom, hogy nem csak külsős. Múlt héten hirtelen kellett találkoznom vele, mert vacakolt a sebem, és akkor is bent volt a kórházban, oda hívott, de igaz, a nőgyógyászati osztályra, nem a rendelésre. Bár én már egyre kevesebb dolgot értek, ami errefelé folyik :D
danann
 
 


lafead írta:Én is arra gondoltam, mehetnénk már, mert már tudok emelni, de ritka pocsék idő van...bűr ha csak be van borulva, az jó még.Szerintetek???

A met.hu szerint holnap borult, szerdán zápor, csütörtökön szeles, pénteken borult idő várható. Nekem a holnap-holnapután nem jó, a csüt-pénteket megpróbálhatjuk. Kicsit talán jobb a péntek, ha nem fúj annyira a szél.
danann
 
 


Kedves lányok!

Mindenkinek köszönöm, aki visszajelzett. Lassan kezd összeállni a kép, mit is fogok csinálni immáron a 3. terhességem körül...Biztosan nevetségesen hangzik, de ugyanúgy izgulok, akárcsak az első babánknál: ÖRÜLÖK, izgulok, aggódom és félek!

Jó éjt!

Ildikó
ildkovacs
 
 

 
 

Kedves Susytunder!

Hú, de irigyellek, hogy már így a végét járod...:) Igen, előre is nagyon köszönöm, ha beszámolnál vmikor szülésed után, milyen volt Zsuzsával, és milyen volt a csecsemősökkel.
ildkovacs
 
 


CSütörtökön nekem du. jó, pénteken meg de., mert du. megyünk Kecskemétre anyuékhoz.
Vendég
 


Megpróbálhatjuk mind a kettőt, ha az időjárás engedi. Délelőtt még úgyis csak akkor voltunk utcán, ha a tanácsadásra kellett menni, most meglátjuk, milyen hatással van a napunkra. De ha utaztok, akkor gondolom, pakolásznod kell délelőtt, vagy az már megy hipp-hoppra? Nekem még szoknom kell, hogy mekkora pakkra van szükség egy pár órás látogatáshoz is...
danann
 
 


Sziasztok!

Ildi
Jövök majd a beszámolóval, én is nagyon vártam mindíg az új infókat.

Lányok
Ajánlom figyelmetekbe a www.idokep.hu weboldalt. Itt 5 percenként frissülő felhő és hőtérképet láthattok, valamint egész pontos előrejelzést az időjárásról. ( Néha rá kell frissíteni az oldalra)

Kép
Kép
susytunder
 
 


DAnann, akkor legyen csüt du,az a biztosabb.Hogy szoktál etetni?Én 13 és 17 órakor, a közte lévő idő nekünk tökéletes.Az etetés kb 1 óra, tehát 14 órától mi jók vagyunk 17ig.
Vendég
 


Lafead,
Sajnos én nem tudom ilyen pontosan megmondani, mikor eszünk, mert az a kis kópé újabban variálja, de szerintem 1 és 2 között, szóval kb3tól érünk rá.
Mi lenne, ha találkoznánk 3kor annál a fura szobornál a Nyár utca és a Virág utca sarkán, ahol valami félgömbben ül egy ember. Ha valami elcsúszás van, akkor az még kiderül időben, és tudok szólni.
Szürke-zöld kocsink van, én valószínűleg piros dzsekiben és farmerban leszek.
danann
 
 


Sziasztok!

Lányok micsoda furcsa dolgot érzek.... olyan, mintha rezegne a hasam :roll:
Akkor éreztem ilyet mikor még nem éreztem a baba mozgását, csak olyan fura rezgést. Könyvbe azt olvastam, hogy olyan ez, mintha ezer pillangó szállna fel a hasamba. És most újra érzem, vajon mi lehet ez...

Márti,
Hogy van a rosszulléted? Jobban vagy már?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Danann, ahol a spar is van?arra gondolsz???
Vendég
 


Itt egy térkép. Az X-nél van a Spar meg a DM, a kis karikánál meg a fura szobor. A nagy karikát nem érdekes.
De lehet a Spar előtt is...
Kép
danann
 
 


Susy!

Aranyos vagy, hogy gondolsz rám, a helyzet egyelőre fokozódik, tegnap 11x látogatott róka koma, ma eddig 7-nél tartok. Hála Istennek, anyósom rengeteget segít! És bár nem vagyok az a magát elhagyó típus, most érzem, hogy minden jellegű segítséget el fogok fogadni, mert déltájban már nagyon gyenge vagyok!

Márti
borossné becz márta
 
 


dAnann, oké akkor tudom melyik szobor az!A szobor jó lesz!Akkor csüt du.3óra fura szobor! :lol:
Vendég
 


lafead írta:dAnann, oké akkor tudom melyik szobor az!A szobor jó lesz!Akkor csüt du.3óra fura szobor! :lol:

OK! :)
danann
 
 


Sziasztok.
Én április 25.-én fogok szülni az ÁEK-ban és szeretném megkérdezni, hogy nektek milyenek a tapasztalataitok? A szüléstől a hazamenetileg minden érdekelne, amit le tudtok írni. Illetve mégegy dolog: Van valaki, aki estleg ügyeletesnél szült, tudtok esetleg ilyesmiről is írni?
Köszönöm szépen!
vyktus
 
 


Vyktus!

Látom, már írtál is. De jó!
Ügyeletesnél nem szültem, még a régi MÁV-ban volt nagyon rossz tapasztalatom ügyeletes dokival, aki szülésnél felvett, míg a dokim odaért. Rémes volt, de az ember nyilván jót is kifoghat. Szerintem a választott szülésznő éppolyan fontos, de úgy tűnik, mostanában nem szeretik a kórházban, ha csak választott szülésznője van az embernek. Egy barátnőm most épp ezen fáradozik és egyelőre még nem vállalta el szülésznő. mert nincs dokija!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Ha nem lenne gond a vérnyomásommal nekem is csak választott szülésznőm lett volna, de így dokim is lesz.
Tegnap este voltam bent ctg-n a kórházba. Nagyon kedvesek voltak. Felfeküdtem a szülőágyra és úgy csinálták, mert ülve csucsukált a kis drágám és nem mozgott :)
Közbe alaposan körülnéztem...
Félig lelógott a lábam az ágyról, gondolom szüléskor az máshol lesz, kicsit fura érzés volt.
Mikor jöttem el, pont akkor jött egy kismama szülni és a szülésznő még a pakkját is elvette és nagyon kedvesen beszélgetett vele.
Hétfőtől már az apukák is bemehetnek.
Vyktus
Hamarosan jön Pandácska és majd ő fog tudni neked legfrissebb infókat írni. Aztán következem én. :)

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


sziasztok Lányok! nem bánjátok, ha most én is panaszkodom egy kicsit....? úgy aggódom, tegnap voltam a dokinál és mostmár a belső méhszáj is egy ujjnyira nyitva van... pedig, igazán nagyon komolyan vesszük a pihenést! a 37. betöltött hét a cél (jövőhét szombat!), mert onnan nem számít koraszülöttnek a picurkám! nagyon(!!!) szeretném, ha nem vinnék el tőlem az első napokban, nagyon-nagyon.... és a Pannikám is annyira megérdemelné, hogy ne kelljen ránk sokat várnia. annyira kedves és megértő ebben a számára sem könnyű helyzetben, nagyon büszke vagyok rá! holnap lesz a szülinapja:)! azért nagyon készülünk, hogy nagy örömöt okozzunk neki, a szorongós itthoni hangulat ellenére... a héten még kell mennünk a laborba, jövőhéten megint a dokihoz és ezek a Bpesti odavisszázások (száron lakunk, fél óra-óra a kórház) a legkritikusabbak szerintem. folyamatosan dolgozom fel a helyzetet... és ebben segít, hogy nektek is elmondhatom az aggodalmaimat. persze tudom, nincs vége a világnak, ha egy kicsit korábban születik a kelleténél, DE... és ezt a bizonyos"DE" szócskát szerintem Ti nagyon megértitek! köszönöm...

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szentpyr, nyugodj meg először is!Én 36+0 szültem, tőlem elvették, levitték korára, de nem azért mert 36+0 azért nem viszik el, hanem mert nálam amúgy is gndok voltak.Ne aggódj, mégha meg is szülsz, nem lesz gond, veled lesz!Másik, nyitottan is még ellehetsz szépen akár egy hétig is!Simán!Pannának meg boldog szülinapot így előr is!
Vendég
 


Szentpyr,
Valahogy próbálj meg nem aggodalmaskodni. Gondolj valami szépre, jóra. Ha belül szorongsz, az nem jó. Gondolj a kislányod szülinapjára, hogy tökéletes legyen, és minden egyes eltelt nappal közelebb kerülsz a jövő hét végéhez!
Én úgy oda adnám neked a zárt méhszájamat :) mert én már nagyon szeretnék szülni.

Nagyon boldog születésnapot kívánok a kislányodnak!

Képzeljétek lányok az anyukám rá akar beszélni, hogy gerincérzéstelenítéssel szüljek :roll:
Nagyon nem bírom a fájdalmat és félt. De én nagyon elhatárolnám magam ettől. Szült valamelyikőtök így?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Köszönöm:)!
igen, próbálok maximálisan pozitívan hozzáállni a helyzethez, csak nem megy gombnyomásra, de igyekszem ám:)! susytündér, egy cserében én is benne lennék (bármennyire is fucsán hangzik, ha jó meggondoljuk :P ) legalábbis egy fordított felállás ideálisabb lenne... nos, így lehet, hogy találkozunk, bár én max. csak a kiírt időpontod környékén szeretnék arra járni:)!

lafead, nálatok hogy alakult a helyzet? mekkora volt a kis Hunor, hogy érted, hogy a korai születés miatt nem is vitték volna el? mi volt a protokoll? különben, próbálom én is úgy felfogni, hogy ha esetleg úgy alakul, hogy jövőhét szombat előtt érkezik a manó, akkor azt oldjuk meg "maximálisan"!

a szülinapi köszöntőket is nagyon köszönöm! remélem Panni nem a kistesót kérte titokban a szülinapjára;)!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szentpyr,
Hát igen, a fordított felállás ideálisabb lenne. Nem tudom meddig húzom még, de semmi jele egyenlőre, hogy ki akarna a picurink bújni. Holnap megyek dokihoz, kiváncsian várom, hogy mit mondd majd.

Ez a szülinapi kistesós kérés megnevettetett :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Szentpyr!

Mindig olvaslak Benneteket, de nem szoktam hozzászólni. Most azonban úgy döntöttem szeretnélek megnyugtatni.
Az első terhességemnél a külső méhszájam 1 ujjnyira kinyílt 27 hetesen, a belső méhszáj pedig a 35. héten volt 1 ujjnyira nyitva. A 40. héten a dokinőm szerette volna megindítani a szülésemet, de annyira vaskos volt a méhszájam, hogy azt mondta nem tudja garantálni a hüvelyi szülést, elképzelhető a császár ha indítja. Emiatt úgy döntöttünk, még várunk. A lányom 3 nap múlva a 40. hét végén született meg természetes úton úgy, hogy megvártuk míg magától jelentkeznek a fájások.
Jelenleg 25 hetes terhes vagyok. A dokim pénteken vizsgált. Jelezte, hogy a külső méhszájam 1 ujjnyira nyitva és megrövidült a méhnyak is. Annyit kért, hogy pihenjek sokat.
Az én példámból is láthatod, a méhszáj 1 ujjnyi nyitottsága nem garancia a korábban szülésre!!! Hinni kell magadban és a babádban. Hidd el nem lesz akkor semmi gond, nem fogsz idő előtt megszülni. Nyugi! Nyugi! Nyugi!

üdv.
rozsaag
rozsaag
 
 


Szentpyr, azt mondták a PIC-en, hogy mivel 36+0 császároztak, direkt megvárák ezt az időpontot, mert a dokim már 34+0-n akart császározni, szóval emiatt nem vitték volna el, hanem azért vitték el, mert nálam voltak gondok, és a babánál is, és kellett a kivizsgálás.Énnálam: elhalt lepény, nem volt magzatvíz, nem folyt el, csak már nem volt, cukor, magas vérnyomás stb. GYerek meg már a 33. héten leállt a fejlődésben, szívzavar stb.Emiatt kellett kivenni és kivizsgáltatni.
amúgy 33 hetes mérete lett volna és mégis 2480 g, 49 cm volt. Szóval ha továbbfejlődik, jó nagy lett volna.
Vendég
 


Sziasztok!

Gyakran olvaslak benneteket, mivel én is a MÁV-ban fogok szülni, igaz még a mi időnk nagyon messze van, de rozsaag története írásra késztetett. Nálam pénteken, azaz 21 hetesen jelezte az orvos, hogy a külső méhszáj egy ujjnyira kinyílt és a méhlepény is az alsó részen helyezkedik el. Pihenést javasolt, így azóta félnapokat dolgozom, holnaptól pedig már táppénzem vagyok. A kérdésem az lenne, hogy mit tehetek a Picurért, hogy vele minden rendben maradjon, illetve szerinted ilyen korban mennyire kell aggódnom, hogy már nyitva a külső méhszáj? Egyáltalán ez változhat még jó irányba vagy már így marad? Nekem ez az első terhességem és még nem vagyok tisztában mindennel.

Mindenkinek további jó egészséget!

Manka

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


köszönöm Rozsaag, a biztatást! mi is viccelődtünk a férjemmel tegnap, miközben a dokihoz készültünk, hogy a végén túlhordom, olyan ügyik vagyunk... csak aztán a vizsgálat eredménye... kicsit letört, najó kicsit nagyon, mert az előzmények alapján ez egy elég világosan látszó folyamat (ami jól is lehetne, hiszen így születik a kisbaba:) csak ez most jóval gyorsabb a kelleténél!) mindenesetre ma már sokkal nyugodtabb vagyok...
Lafead,
le a kalappal! tudom, írtad már korábban is azt a "néhány" és "apró" problémát, amivel meg kellett küzdenetek, de ez valóban hátborzongató... nade a happy end:)))! az egészséges fiúcska:))! és ebből a szemszögből biztosan nyavalygásnak tűnhet az én problémám... csak tudod az első várandósságom, olyan zökkenőmentes volt és ez most nagyon más (de végig), plusz itt a Panni is ő érte is felelősséggel tartozom. nem tűnhetek el hetekre a kórházba.
közben meg rájöttem, hogy az nem is olyan rossz dolog, hogy talán másfél hét múlva (szigorúan és minimum másfél hét múlva:) ) magamhoz szoríthatom a kisfiam!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Köszönjük a gratulákat :lol:

Olyan boldogok vagyunk :D hát Ő ellene a boldogságunk oka:


Kép
Kép
Kép

Szülésről majd írok, kemény volt de mégis gyönyörű :wink:
Vendég
 


Pandácska, a kis Dórikád GYÖNYÖRŰ!!! a kisfiam is rögtön elkezdett csuklani a pocakomban;)! vigyázzatok egymásra, nagyon jó egészséget kívánok Nektek! puszi!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Pandácska!

Hát, nagyon szép ez a kis drága! Olyan békés, nyugodt az arcocskája!
Én mondtam, hogy szülni a legjobb dolog a világon! :lol: Gyere majd, ha a picurkád engedi, várunk a részletekkel!

Szentpyr!

Csak nyugalom! Bármit csinálj, csak ne aggódj! Nekem még a 24. héten kinyílt a 3. babámnál a méhszáj, 10 percenkénti keményedésekkel, húzódásokkal kísérve! Aggódott a dokim is nagyon, Ő is tudta és én is, hogy még nem lenne életképes a picurkánk! DE! Nem lett baj, a 39. héten született Ő is, ahogy a többiek!
A barátnőm a Barossban szült szombaton, a 35. hétben volt, egyszerűen elfolyt a magzatvíz, így szülnie kellett, megfordíthatatlan volt a folyamat. 2. baba, kisfiú, szépen, könnyen, makkegészségesen megszületett 2800. g-mal! Rögtön felsírt, szép rózsaszín volt és 1 órát otthagzták szopizni! csak 1. éjjelre vitték el, azóta éjjel-nappal együtt vannak! Jól szopik, csak aluszékony picit. Ha igaz, ma már hazajöhettek!

Susy!

Hát, én nem így szültem egyszer sem, de szerintem nem kell ezt előre eldöntened. Nem baj, ha benne van a pakliban, de menet közben fogod érezni, hogy szükséged van-e rá! Van, akinek megkönnyíti, meg olyan is, akinek későn adják be és pont a tolófájásokat nem érzi.

Hát, rossz lett a vércukoreredményem, úgyhogy irány a belgyógyász. Kicsit (nagyon) elkenődtem, hogy így alakult, bár van rá esély, hogy a sok hányás miatt nem tudott mit kezdeni a szervezetem a hirtelen rengeteg cukorral, meg a folyadékhiány is okozhatja a túl lassú felszívódást. Ma megmértem itthon, sok kaja után (még hányás előtt) 1 órával, és tök normális volt az érték! Holnap talán fel is hívom a belgyógyászt, elvileg kedden mennem kellene hozzá! a rosszullétek egyelőre stagnálnak (napi 10-11 róka), tök le vagyok merülve, semmi energiám, persze, he fekszem, az jó, úgy kevésbé szédelgek és émelygek. Szerencsére anyósom rengeteget segít, főz, takarít, ebédelteti a gyerekeket, anyukám hozza-viszi Csabit az oviba, szóval nem panaszkodom, mindent megtesznek és érzem, hogy ha feküdnöm kellene, azt is megoldanák, de azért remélem, erre nem kerül sor! Nekem a legnagyobb bajom, hogy úgy érzem, kisiklanak a kezemből a dolgok, már egy egyszerű teregetés is nagy erőfeszítésembe kerül és ugye itt vannak a gyerekeim is! Nem szoktam meg a tehetetlenséget és a kiszolgáltatottságot, és gyötör a bűntudat, hogy önző vagyok, amikor napközben ledőlök pihenni. Viszont nem tudok mást tenni, el kell ezt most fogadnom, mese nincs. Ja, és ez most nem panaszáradat akart lenni, csak ki kellett írni magamból! Azért nagyon boldog vagyok ám a baba miatt!

Márti
borossné becz márta
 
 


kedves Márti, köszönöm a bíztatást! biztos nagyon jó anyuka vagy, mindig olyan megnyugtató amiket írsz:)!
az a 10-11 róka, nagyon sok!!! nem ezt kellene kezelnie valahogy a dokinak? a cukor pedig józan paraszti ésszel is ennek a következménye... szerintem! (én is futottam egy plusz kört a cukorral, is;) ) na még csak az kéne, hogy diétázz is a sok hányás mellett! hányadik hétben is vagy? szegény, no bűntudat ez a túlélés időszaka:), kitartás!

Rita

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Kedves Szentpyr!

" közben meg rájöttem, hogy az nem is olyan rossz dolog, hogy talán másfél hét múlva (szigorúan és minimum másfél hét múlva:) ) magamhoz szoríthatom a kisfiam! "

Na ez a jó hozzáállás! Nem lesz semmi baj! Látod, Mártinak is hasonló a története az enyémhez. :D

rozsaag
rozsaag
 
 


Mankabi!

Szerintem pihenj sokat! Ha ülsz a lábadat tedd fel valamire. Én az első babánál nagyon sokat feküdtem mert keményedett eléggé a hasam.
Amennyiben nagyon korán kinyílik a méhszáj, akkor össze szokták varrni, de erről én nem tudok túl sokat, biztosan vannak nálam tapasztaltabbak akik bővebb információval tudnak szolgálni.

Ki az orvosod?

rozsaag
rozsaag
 
 


Sziasztok!
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat és a bíztatást. :lol:

Susytunder! A fájdalomcsillapításon én is gondolkoztam, és é bizony hajlok rá. Olvastam beszámolókat és nekem az jött le, hogy mivel a babának nem árt így nem elvetendő dolog!

Márti! Köszönöm az üdvözlést és mégegyszer bocsi, tényleg csak a rossz tapasztalat beszélt belőlem. :roll:
Ti voltatok a Szülők Iskolájában? A 34. hét után tényleg bevisznek a szülőszobára? Lehet ott az aktuális témán kívül kérdezgetni?
Pandácska! Gratulálok, nagyon szép a babád! Sok boldogságot kívánok! :lol: :lol: :lol:
vyktus
 
 


Rozsaag - Köszönöm, hogy válaszoltál! Az orvosom Dr. Szabó György, a fórumos vélemények alapján választottam őt és eddig maximálisan meg vagyok vele elégedve.

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Pandácska! Nagyon szép baba Dórika! Majd holnap megmutatom a fiamnak is, hogy lássa, milyen csinos lányok vannak a világban! :D
danann
 
 


Mankabi!

Pénteken voltál nála, ezért sejttem, hogy ő az orvosod. Nekem is. Én is akkor találkoztam vele. Úgy tűnik ez a nap az 1 ujjnyira kinyílt méhszájak napja volt.

rozsaag
rozsaag
 
 


Pandácska: gratulálok, nagyon szép baba :)

Susy: én nem akartam gerincérzéstelenítést, végül mégis kértem. Szerintem ne határozz el semmit, és akkor nem csalódsz :)
Vendég
 


Sziasztok!

Pandácska, GRATULÁLOK A BABÁDHOZ, nagyon tündéri :)
Bevallom picit irigyellek, de csak azért, mert te már túl vagy rajta és magadhoz ölelheted a kis drágát.
Majd, ha lesz időd, várjuk a beszámolód.

Panndi,
Miért kértél végülis gerincérzéstelenítést? Rosszabb volt, mint vártad? És utána valóban nem lehet 12 óráig felkelni?
Tőlem nagyon távol áll ez az egész, de már annyit beszélnek nekem, hogy a végén hajlanai fogok rá.

Márti,
Ez a rengeteg hányás...nagyon kimerült lehetsz. A másik 3 babáddal is így voltál?

Kép
Kép
susytunder
 
 


rozsaag,
aranyos vagy, tényleg megnyugodtam:)! úgy érzem nagy baj nem lehet, bámikor is jön most már a világra a kisfiam:)! sokat segített, hogy "beszélgethettem" veletek, köszönöm!

mankabi,
szerintem, az hogy a külső méhszáj egy ujjnyira nyitva van, még nem ad okot a nagy aggodalomra! bár ez vissza már nem fordítható, de ne izgulj:), tudod, a szokásos: ne emelj, ne cipelj, ne erőltesd túl magad...ez tényleg fontos! és örülj a pocakodnak! igaz, lányok? :wink:

susy,
teljesen egyetértek pandival, ne határozd el se ezt, se azt! nem szentségtörés az érzéstelenítés, ha úgy érzed, hogy neked, nektek így lenne jobb. ha anélkül is megy arra meg biztos büszke leszel:). ellenben úgyis felfoghatod, hogy ha az elején érzéstelenítenek, akkor tartalékolod az erődet a végére;)! szerintem az viszont fontos, hogy hallgass a dokira, miszerint a végén (amikor már valószínüleg minden megoldás érdekel majd:)!) akkor már nem érdemes beadatni, nehogy a tolófájásoknál letompítson, amikor bizony szüksége lesz a segítségedre a kisbabádnak! jól fogsz dönteni:)!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Rozsaag - Igen ezt mondta is, hogy ma már sok kismaminak állapította ezt meg és hajlam kérdése is. Ha jól értelmeztem a korábbi hozzászólásod, akkor az előző terhességednél még más dokid volt?

Szentpyr - köszönöm a nyugtatást! Látom neked már tényleg nincs sok hátra és nemsokára boldog két gyermekes anyuka leszel! :lol: :lol: :lol:

Pandácskát nem ismerem, csak sokat olvastam a hozzászólásait, le kell hogy írjam, nagyon-nagyon édes a kis Dórika!!! Gratulálok! :lol:

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Én nem akartam érzéstelenítést kérni, és csalódtam, hogy kértem :( Amúgy azért kértem, mert a dokim már harmadszor mondta, hogy szerinte kérjek, mert szinte semmit nem tágultam, akkor már több mint hat óra telt el a szülsé indítás óta, és ugyanúgy egyujjnyira voltam nyitva, nagyon fájt, és nagyon messzinek tűnt a vége. A dokim javaslatára kértem, és visszagondolva nem bántam meg. A tolófájásoknál már éreztem mindent, és tudtam segíteni Zsófit, amikor kellett. Jaa, és erősen úgy nézett ki, hogy császár lesz belőle a szinte semmi tágulás miatt, akkor meg ugye szúrtak volna mindenképp.

Amúgy délután három-négy fele kaptam, ha jól emlékszem, este hatra meglett végül a baba, és este 10-kor már saját lábon mentem ki WC-re. Mondta a nővér, hogy hoz ágytálat, de én ragaszkodtam a felkeléshez.
Vendég
 


Susy!

Mind3nál hánytam, de nem ennyit és nem kezdődött ennyire korán (3.hét). Ma megyek a háziorvoshoz, majd meglátom mit mond. Inkább fekszem itthon és nem csinálok semmit (ez most jól is esne), csak kórház ne legyen belőle! Pici Bercim még szopik(bár nem tudom, mit és honnan), úgyhogy semmiképp nem akarok elszakadni a gyerekektől. Csabi is belázasodott, fáj a füle. Szerencse, hogy fantasztikusak a nagyszülők, rengeteget segítenek!

Márti
borossné becz márta
 
 


Ma megyek a dokimhoz, beszélni fogok vele az érzéstelenítésről, de akkor sem úgy indulok neki, hogy csak érzéstelenítéssel szülök.
Bevallom a sógornőm Októberben szült és horrorként adta nekem elő a szülést. Másrészt, nagyon megveti azokat akik érzéstelenítést kérnek. Nem akarok én senkinek megfelelni, de ez olyan hülye helyzet. Ő, aki a párom szerint mindíg ki volt kímélve és simán szült minden nélkül, akkor én, aki vidéki, erős munkához szokott nő, nehogy már ne bírjam ki!
Egyébként nekem is ez volt az elgondolásom, hogy majd menet közben ahogy alakul, és köszönöm, hogy megerősítettetek ebben.

Márti,
Vigyázz magatokra, tényleg nagyszerű, hogy van segítséged!
Ha nem kezdődött ilyen hamar a hányás, akkor hátha kislány lesz :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy: egyrészt minden szülés más, másrészt meg ez nem verseny, a babád és Te vagytok a fontosak, nem másnak megfelelni!
Vendég
 


DAnann, menjünk le ma?Esős idő van és fúj s zél, most voltam fodrásznál....nekem mindegy, csak elég erős a szél...
Vendég
 


Lafead, írok privit!
danann
 
 


susytunder írta:
Lányok
Ajánlom figyelmetekbe a www.idokep.hu weboldalt. Itt 5 percenként frissülő felhő és hőtérképet láthattok, valamint egész pontos előrejelzést az időjárásról. ( Néha rá kell frissíteni az oldalra)

Bocsi Susy, hogy nem köszöntem meg előbb a linket, mostanában kicsit kapkodva jutok csak a gép elé...
Látom, már nagyon a célegyenesben vagy! Kitartás! Amennyi front vándorol újabban errefelé, mostmár bármikor meginduhat! :D
danann
 
 


Mankabi!

Igen, más orvosom volt. A lányom születése után 2006-ban 2x elvetéltem és akkor úgy döntöttem, hogy orvost váltok. Az egyetemi csoporttársam hozzá jár, ő ajánlotta. Előtte volt neki is 2 vetélése úgy kereste fel a dokit. Azóta már született 2 egészséges babája. :D

Elfelejtettem írni, hogy óvatosan a házimunkákkal, Húsvétkor eszedbe ne jusson nagytakarítást csinálni! (ha mégis akkor minden napra csak egy pici munkát ütemezzél be.)

rozsaag
rozsaag
 
 


Sziasztok!

Nekem egy földrajzi jellegű kérdésem lenne hozzátok.
Még nem voltam az ÁEK szülészetén, de mivel a Szabolcs u.-i kórház orvosi gárdája odaköltözött most nekem is oda kellene mennem.

Helyileg hol van a kórház, és hogyan közelíthető meg tömegközlekedéssel a Népligeti buszpályaudvarról?
Ill autóval, ha a Dózsa Gy. u. felöl jön az ember (hősök terétől)

Bocs, hogy ilyenekkel zaklatlak benneteket, de 2 hét múlva menni szeretnék a 18 hetes genetikai UH-ra és jó lenne képben lenni.

Köszi,
Orsi
lborsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: