Új privát üzeneted érkezett!

áfonyaaa milyen negatív vagy? Én 0 Rh negatív. A férjem meg A Rh pozitív,tehát teljesen ütjük egymást. Nálatok is ez a helyzet? Nekem azt mondták,nem lehet baj(ellenanyag témában),míg nem vérzek véletlenül. Remélem igazuk van.De azért nálam is rendszeresen nézik az ellenanyagot.
Mikor van ilyenkor eredménye a cukroslöttynek?
Én még mindig teljesen el vagyok szállva az 5.5-ös átlagcukromtól.
De lehet csak azért ennyire,mert a doki is megdicsért,meg a védőnő is :D
Holnap igyekszem pocakfotót készíteni..
Vendég
 


Cseriani,
én B RH- vagyok, apa 0 RH+ így mi is összeférhetetlenek vagyunk. A második és többedik terhességek rizikósabbak kicsit ha az első baba RH+ lett, mert találkozhatott szüléskor a véretek, de ezt megelőzendő automatikusan minden RH- anyának aki RH+ babát szül, "anti-D" injekciót adnak, és így elméletileg nem lehet baja a többi születendő babának sem. De azért biztos ami biztos nézik az ellenanyag szintet, mert ha mégis megjelenik, akkor a baba nagyon nagy bajba kerül, az ellenanyag megtámadja a vörösvértestjeit, és születése után akár teljes vércserére is szüksége lehet. De aki kapott anti-D-t, az védve van (és mindenki kap).
Cukroslötyi eredmény már ma megvan, délután. De nem vagy paksi, így felbélyegzett borítékot hagyok, és kipostázzák, lehet hogy már holnap megkapom.
Várjuk a pocakképet!!! :P
Vendég
 


ja,ja, annak idején én is rendesen kitanulmányoztam magam vércsoportösszeférhetetlenség-ügyben... :shock:
Kristóf egészében az apja vércsoportját örökölte.
Én állítólag kaptam anti D-t,egyszer bejött egy ápoló,belémnyomott egy szurit,hogy ez az anti D,de ez sehol nincs feltüntetve,hogy kaptam,így csak reménykedem,hogy tényleg kaptam :? :evil:
De az eddigi szűréseim negatívak,így remélem nincs gond.. :shock:

Tényleg,pakson kiküldik,már el is felejtettem..igaz,nekem nem küldték,a Wallner másnap mindig felhívott,hogy milyen lett a véreredményem,stb...

Drukkolok holnapra a dokihoz,hátha jó kedvében lesz a kissrác,és még integet is nektek :lol:
Én majd csak harmadikán megyek Uh-ra,de már alig várom..de elötte még kell mennem 27-én cukorgondozóba. De mostmár nagyon hidegenhagy,hogy mit mondanak.. :D
Vendég
 

 
 

Sziasztok Lányok! :)

Csatlakoznék az Rh- osok táborába. Én is az vagyok (0-)! :lol: :lol: :lol: (vagy inkább ne örüljek ilyen nagyon. :? )
Nekem is többször nézték az ellenanyagot, legutóbb 2 hete, eddig minden rendben.
Mi sajnos nem tudjuk, hogy a párom + vagy - (azért érdekes, hogy ez senkit nem érdekel :? ), úgyhogy nem is tudjuk mit várjunk.

Elvileg már csak 2 hetem van hátra!!! :shock: :shock: :shock:
Az utolsó hetekben nagyon gyorsan megy az idő: hetente menni NST-re és a védőnőhöz (ehhez megjegyzem, hogy a nagy nyári melegben igen "kellemes", hogy a védőnő fogadási ideje csütörtök du 1 és 3 között van :evil: :x )

Kép Kép
kismokus
 
 


kismókus

Hogyhogy nem tudjátok? Ez fura. :shock:
Mikor a Kristóffal terhes lettem,és megtudta a védőnő,hogy 0- vagyok,gyorsan elküldte a férjem is vérvételre..
Tényleg élmény lehet pont a déli időszakban a védőnőhöz menni. Ha kocsival mész,abba sülsz bele,ha nincs klima,ha gyalog..azt meg nem is részletezem...
Én ugye Paksra jártam annak idején,decemberben..mindig azon izgultam,csak nehogy szakadjon a hó,csússzon az út,stb...Ráadásul közel sem lakunk,Pakstól majdnem 40 km-re.
De szerencsére megúsztam,szülni is úgy mentem szd-ra,hogy még akkor sem volt hó.

Mit mutat a fájásmérő egyébként? " Szerinte " kibírjátok még 2 hétig?
De szeretnék már ott tartani,ahol te..igaz,nem is ott,inkább még kicsit tovább. Gondolom már te is.
Ha lesz majd időd azért dobj egy üzit,hogy mentek szülni,hadd izguljunk már érted. De ha nem,akkor a férjed ültesd le majd a gép elé,ha megtörtént a nagy esemény..
Vendég
 


Fú Mókuli,
tényleg milyen kevés van neked vissza!!! Légyszíves ha megkezdődik 2 fájás közt írj már pár sort hogy tudjunk róla! Vagy ha akarod emailben megadom a mobilszámom, és írsz te vagy a férjed egy SMS-t, én meg tájékoztatom a többieket.
Te is RH- vagy? Milyen sokan vagyunk! Szerencsére ez téged még nem kell hogy érdekeljen (hacsak nem volt korábban vetélésed) mert az első babára nem veszélyes. Majd a következőnél rághatod a körmöd! :) Vagyis lehet hogy akkor se, mert ha Klári baba is RH- akkor a következőnél sem érint téged a probléma.
Vendég
 


Cseriani, egyszerre írtunk! :D
Vendég
 


igen :D
Ilyenkor látszik,az anyukák mikor érnek rá inkább..
Igaz,az elöbb nagy rohanásban voltunk,Kristóf igyekszik leszokni a pelusról,és egy nagy futást rendeztünk a wc-re.
Azt hiszem,kell vennem még egy bilit meg még egy wc ülőkét,hogy mindegyik wc-n legyen mindkettő. Ugyanis az uraság dönti el,melyiket óhajtja használni.. :lol:
Vendég
 


Megjött a cukorterhelésem eredménye :( :( :(
Éhgyomri: 4,55 mmol/L
terhelés után 2 órával: 7,3 mmol/L
Már megint diétázhatok, és ismétlés 4 hét múlva :? :( :?
A vérképem nagyjából jó, vannak benne eltérések de egyik se vészes és egyikről se tudom mit jelent. A vasamat hittem hogy kevés lesz, de nem.
Vendég
 


na,te szegény,veled is szórakoznak ám,mint velem..
Csak én egyszer sem ittam kotyvalékot,igyekszem tartani a diétát. :roll:
Vagyis inkább azt csinálom,hogy kerülöm a cukrosat,és kész..
Szerintem,ha tudsz beszélni a védőnőddel(ha normális)említsd meg neki ezt a hemoglobin A1C-t. Tudod,ez a hosszúcukor,amit már mondtam. Ebből sokkal több mindent megtudni.
Veled csak itatják azt a löttyöt. Most ha diétázol,és egy hónap múlva megint mész,akkor szerintem megint jó lesz az eredményed..
Tényleg nem értem,mi értelme van ennek a sok lötyiivásnak. :shock: :?
Iszod,idegeskedsz,majd kicsit diétázol,és kezdődik az egész előlről. Nem kötöszködök,csak sajnállak. :evil:
Vendég
 


áfonyaaa elfelejtettem,milyen diétára tesznek ilyenkor? És megint nem küldenek a Kunhoz,csak a védőnőd diétáztat?
Vendég
 


Cseriani,
valószínűleg cukor ügyben mostmár elzavarnak a Kunhoz :? Tudom én hogy nem kötözködsz, és egyetértek a mondókáddal. A diétám sima napi 200gramm szénhidrátra leszorított 5 étkezéses.
Voltunk dokinál, a doki 2x megmérte a gyereket! És számoltatta újra az UHgéppel, egyszer 95 deka lett, egyszer 1 kiló felett volt.
Megint nem lesz 4 kilónál kisebb babám (Enikő is annyival született 38 hétre), előre közölte a doki a császárt. Akármennyire szeretném, nem látszik esély a hüvelyi szülésre. Végtelenül sajnálom, de nem baj hogy időben kiderült, így van időm emészteni.
A cukromra diétát mondott, nem lepett meg vele. A jó hír hogy a falu bikáját hordom, a pöcse arányos a méreteivel :lol: Külön rákérdeztem a Balatonra, azt mondta fürödjek bátran. A méhszájam zárt, ám a kölök még mindig faros. Nem baj, még befordulhat. :)
Vendég
 


Ja, amit még akartam!
Megtudtam ki lesz az új főorvos! Nem a szekszárdiak közül lesz, hanem egy pécsi doki jön júli 1től, valami Répási (Répássy? nem tudom hogy írja).
Vendég
 


talán jobb is,ha nem szd.i doki lesz.

Szerintem is fürödj nyugodtan,nekem is azt mondták. Annyit mondott még a doki,hogy a melegvizet, meg a gyógyvizet kerüljem.
Meg hogy eszembe ne jusson tamponnal fürdeni. Ezt nem igazán értettem,miért fürödnék tamponnal,erre megmagyarázta,hogy sok kismama azt hiszi,úgy megvédhati magát a baciktól,ha bedugaszolja magát.
:roll:
A Kuntól meg ne ijedj meg elsőre,tök normális,ha megismered. Tudom,először nekem sem ez volt a véleményem,de így van. Csak jót akar,ez tuti. Csak kicsit talán fura a stílusa..
Mi nyaralni nem hiszem,hogy megyünk-tuti,hogy nem-van itthon egy nagy medence,abban nyaralunk majd :D
Voltunk februárban meg nemrég kicsit nyaralni,majd beérjük azzal :?
De komolyan,nem is bánom...,itthon azért nyugodtabb.(most csak magam nyugtatom ám... :? ).
Vendég
 


Cseriani,
mi évek óta először tudunk elmenni nyaralni, nagyon várjuk már (egész jövő héten épp ezért ne is keressetek :) )
A Kuntól meg nem ilyedek, de ha jól emlékszem rá marcona egy ábrázata van... de lehet hogy keverem valakivel.
Képeket teszek, de az arca nagyon rosszul látszik, nem baj ha nem tudjátok kivenni. A szemgödör és a homlokcsont fölötte láthatóahhoz képzeljétek a többit. A kukija tisztán világosan látszik :lol:
Arca:
Kép

Kuki:
Kép
Vendég
 


hát áfonyaaa,jó nyaralást nektek :D
Azért kicsit irigyellek ám :oops:
Majd gondolj ránk,mikor a Balatonban pancsolsz..
Biztos fog a kicsifiadnak is tetszeni..a nagylányodról nem is beszélve :D
Én ma elég sokat voltam itthon a medencében. Mikor a vízben voltam nyugalom volt a pocakomban,de mikor kiszálltam,mintha a kiscsaj ki akarna lépni belőlem..olyanokat produkált,mint még soha :shock:
Gondolom jó érzés volt,hogy a pocakom tartja a víz,kicsit "lebeg" a saját vizes közegén kívül.
Kicsit szórakoztam vele,mert mikor kiszálltam,és éreztem,hogy kezdődik a fészkelődés,visszamentem a vízbe. Aztán,mikor megnyugodott,kiszállatam,majd előlről az egész...gonosz vagyok?? :oops:
De olyan jó volt játszani vele már most picikét.
Próbáld majd ki a balcsiban...
A képre visszatérve,már most eléggé tökös fiacskátok van,mi lesz majd még,ha megszületik :)
Vendég
 


Sziasztok Lányok! :)

Mi még egyben vagyunk, átvészeltük a tegnapi meleget is. :)
A tegnapi NST rendben volt, nem mutat semmi különöset.
A hasam viszont múlt hét óta is nőtt (2,5 cm-rel nagyobb a haskörfogatom, mint a múlt héten :oops: :shock: ), a védődő tegnap 111 cm-t mért. :shock:

Kép Kép
kismokus
 
 


kismokus minden nap eszembe jutsz. Neked már tényleg nincs sok vissza. Állitólag mikor melegfront van,akkor több baba születik. Mostanában meg ugye van rendesen mindenféle front.
Egyébként hogy vagy? Jóslófájások? Erős méhösszehúzódások?
Érzel már valamit?Sokat mocorog a pocaklakód?
Azt mondják,ahogy közeleg a szülés,a baba egyre nyugodtabb,már nem mocorog annyit. Hát,nekem Kristóf még a szülőágyon is szaltózott a pocakomban,úgyhogy ez ne tévesszen meg...
Vendég
 


Sziasztok csajok!

A héten egy picit eltüntem,de annyi fele kellett futkosnom, meg össze-vissza idegeskedtem, hogy a gép közelében sem voltam.

szóval, voltam cukorterhelésen. Az éhgyomrim 4 -es lett, de a cukros lötyi után 7,6 úgyhogy a védőnőm diétát javasolt és 1 hónap múlva ismétlést. A dokimtól is megkérdeztem, de ő meg azt mondta, hogy 8-ig elfogadható. Most melyiknek higgyen az ember?

De ez még a legkisebb gondom. A baj az, hogy elég sok gennyet (sőt egy kevés vért is) találtak a vizeletemben, ami vagy felfázásra, vagy húgyuti fertőzésre utal. De nem fáj semmim, sem a derekam, sem nem csíp a vizeletem, nincs más színe vagy szaga a folyásomnak, csak egy picivel több talán a mannyisége, de hát ez terhességnél előfordul. Szóval beijedtem, hogy mi van. Nem voltam strandon sem, sehol ahol elkaphattam volna valamit is.
Volt már valamelyikötőknek valami hasonló?

Felírtak valami port, amit vízzel meg kell este igyak ( 1 adag - 1 pohár majdnem 1000 Ft ) és hétfőn megint kell menjek a laborba vizelettel. Aztán majd az eredménnyel a dokimhoz. Ha nem javul, valami leoltást is emlegettek, az meg micsoda?

Eléggé betojtam, remélem a babának nem lesz semmi baja!!!

Kép
timesz
 
 


Cseriani! :)
Köszi, jól vagyok! :) Amíg bent lehetek a hűvös lakásban, minen oké. (Azért a tegnap délutáni védődő programot szívesen kihagytam volna....) Ha ki kell menni, az egy kicsit rosszabb, de próbálok mindent korán elintézni.
A baba elég sokat mozog. Én is hallottam, hogy a szülés előtt lenyugszik, hát majd meglátjuk! :wink:
Tegnap este eléggé fájt a pocakom 3 alkalommal is, de aztán elmúlt. Az a baj, hogy nem tudom milyen fájásra is gondoljak (hol fáj, mennyire fáj, hagyan fáj... ) :oops: :roll: , de azért nagyon remélem, észreveszem, ha akció van. :lol:

Timesz! :)
Hát ezek nem túl jó hírek. :( Remélem a diéta és a gyógyszer segíteni fog!

Kép Kép
kismokus
 
 


szia timesz,épp akartam írni,hogy mi van veled? Hát,jobb hírekre számítottam...
Nekem eddig ilyen gondom még nem volt szerencsére,így sajna nem tudok semmi jót mondani neked. A port viszont ismerem,ha monural a neve,rózsaszín tasakos,ugye? A húgom szokta kapni,és nagyon jó,szerinte..nyugi,biztos használni fog.
Ilyenkor elkaphatsz úgymond bármit,meleg van,az ember ugye kicsit beizzad,alsó tájékon is,ettől is kialakulhat gomba,vagy bármi..
A babának biztos nem ártasz,a méhszájad gondolom zárt,de ha esetleg mégsem teljesen,akkor ott van a nyákdugó,az is megvédi a babát,nyugi.
A cukorra inkább nem mondok semmit,tudod,én járok havonta.
Nekem kaja után 6.7 volt,már ekkor diétára fogtak. Állitólag a kismamáknak héttől inzulint adnak,de ez azért durva,egy kismama sem kapott inzulint 7-es cukorral.Csak akkor,ha huzamosabb ideig ilyen magas.
Tudod,mikor velem szórakoztak az elején,és teljesen kiidegeltek,akkor több szakkönyvben meg ismerős orvosnál utánanéztam a dolognak...sőt,még egy netdokinak is írtam.
Viszont ne haragudj,de a dokid által mondott nyolcas eredménnyel sem értek egyet. Én amit találtam,az tényleg szinte mindenhol a hetes határérték.De erre tökéletesen jó a diéta. Ami hidd el,nem nehéz. Eleinte kicsit furcsa lesz talán,de be lehet tartani. Én az elmúlt időben nem tartom már a 200-ast sem,viszont a hosszúcukrom-amit 3 hóra visszamenően néznek-5.5 lett,ami nagyon-nagyon jó. Nem eszem cukrosat,nem iszom cukrosat,és azért odafigyelek a tésztára,kenyérre...
De gondolom kaptál táblázatot a védőnődtől,hogy miben mennyi a szénhidrát...
Ha bármi segítség kell diéta vagy cukor-ügyben,szólj nyugodtan,segítek,akár priviben is...
Ha esetleg nem kaptál táblázatot szívesen másolok és küldök neked,ha adsz címet..
Írj nyugodtan,akár priviben is...
Vendég
 


Szia Cseriani!

igen, a rózsaszín tasakos Monural-t kaptam, remélem tényleg használni fog.

Köszönöm szépen, de táblázatot kaptam most már csak tényleg be kell tartanom a diétát. Olvastam a korábbi hozzászólásaitokat és ebből is sokat tanultam evvel kapcsolatban,(akkor még nem gondoltam hogy nekem is szükségem lesz rá így az utolsó trimeszterben) de biztos menni fog. Itthon is van cukormérőm, majd azon is méregetem. Aranyos vagy, hogy felajánlottad a segítségedet. Nagyon jól esett, tényleg.

Szerdán megint voltam a tanfolyamon Szekszárdon, bár ne mentem volna ebben a nagy melegben. kerek negyed órát tartott, és semmi érdemlegeset nem tudtunk meg. Egy gyerekorvos megmutatta milyen vizsgálatokat csinálnak egy újszülötten, s kórházi védőnő meg elmondta, hogy ők mit néznek, és hogyan pontoznak. Ezeket úgyis megtudtuk volna szülés után. kár volt bemenni ezért a 15 percért a hőségben. Vagy legalább tartották volna meg a jövö heti szoptatásos előadást is, és akkor nem kellene megint bemenni.

szóval eléggé kicseszés volt a sok kismamával, hogy 40 fokba ennyi volt csak az egész. Biztos már nekik is (m)elegük volt már.

Kép
timesz
 
 


A pisigondra én se tudok semmi okosat, nekem se volt, de igaza van Cserianinak, védi azt a lurkót mészáj, méhnyak, nyákdugó, magzatburok, baja nem lehet szerencsére!
A cukor tényleg érdekes... nekem azt mondták hogy 6,8 fölött már oda kell figyelni, 7,8 fölött pedig kimondottan terhességi diabétesz! Nekem most 7,3 lett, engem is diétára fogtak miatta!

Sikerült a legeslegutolsó vizsgám a főiskolán, megvan a szakképesítésem, mostmár csak a babóra meg a nagylányomra kell figyelnem!!! :D :D :D
Vendég
 


Szia Áfonyaaa!

Gratula a vizsgádhoz, jöhet a megérdemelt pihenés!

köszi, hogy te is próbálsz vígasztalni, remélem tényleg nem lesz baj és hamar megoldódik ez a problémám.

Kép
timesz
 
 


áfonyaaa gratula,ügyes vagy,és büszke lehetsz magadra,pocakosan,egy kislánnyal-azért még Enikő sem annyira nagy-nem a legegyszerübb tanulni. Megkérdezhetem miből kaptál szakképesítést?

timesz szerintem sikerülni fog.
És az nem baj,ha néha túlléped a megengedettet,próbálj meg odafigyelni,ez a lényeg.
Vendég
 


Cseriani,
büszkén válaszolok: banki szakügyintéző lettem!!! :D
Ez diplomát nem ad, egy 2 éves felsőfokú szakképzés, a Dunaújvárosi Főiskolára jártam levelezőn. Az eredeti szakmám mezőgazdasági technikus, és azzal sajnos semmire nem megyek :( Remélem ezzel a szakmával a fiam 3 éves kora után tudok majd érdemben munkát végezni, és nem a Tescoban kell békát húzgálnom mint a lányom születése előtt. :?
Vendég
 


Kép


Na,megvan a beígért pocakkép. Elég rendes,nem?
És még csak a 28.héten tartok-épp ma :D
Vendég
 


Cseriani,
csini poci!!! :D
Vendég
 


Cseriani! :)

Tényleg nagyon csini! :lol:

Kép Kép
kismokus
 
 


ha látnátok élőben,inkább a hatalmas szót használnátok,szerintem.. :?
Más ekkora pocakkal megy szülni.. :roll:

áfonyaaa nektek jó nyaralást,gondolj azért néha ránk,és használj ki minden percet a kikapcsolódásra,nemsokára kezdődik a "taposómalom" :D
Hiányozni fogsz a topikban ebben az egy hétben is. Érezzétek jól magatokat.
Vendég
 


Cseriani,
nagyon nagyon kedves vagy!!!
Biztos jól fogjuk érezni magunkat :) főleg a férjemnek kell nagyon a pihenés, a munkahelyén 3 műszakban dolgozik, aztán itthon a házat csinálja. És gyakran még el is mosogat helyettem mert én vészesen utálok mosogatni (már kinéztünk egy olcsó mosogatógépet hogy 2 gyerek mellett legalább azt ne kelljen :D ).
De azt a harcot ne tudjátok meg mire fürdőruhát találtam a kis testemre!!! :shock: Kismamabolt vagy nincs, vagy fürdőruha nincs, temérdek kínait áttúrtam mire egy elfogadható kinézetű egyrészes fürdőruhát kaptam 3xl méretben, ez jó lett hasban is és mellben is (merthogy azok is terjedelmesek :? ).
Kismókus,
te tartsd vissza míg haza nem érek nehogy lemaradjak a nagy hírről és így ne tudjak neked szorítani a szüléshez! :lol:
Timesz,
neked jobbulást a nyavalyáidra!

Pusza mindenkinek, júli 2án jövök!!!
Kép
Kép
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Hogy bírjátok ezt a hőséget?

áfonyaaa!
irigyellek hogy mentek a Balcsira. Engem az orvos most minden ilyesmitől eltiltott, amíg el nem múlik a nyavalyám, pedig mi is mentünk volna 1 hétre Horvátba, de ez most lefújva.

Mindenesetre jó pihit nektek!

Kép
timesz
 
 


timesz hogy bírod a diétát?
:shock: És kismókus te hatalmas pocakkal ezt a nagy meleget? Figyelj,szerda környékére megint nagy frontokat mondanak... :?
Vendég
 


kismókus,csak nem?
Jól olvastam egy másik topikban,hogy megszületett a kislányod?
Vagy az csak egy másik kismókus? De ott is Klári a kislány neve :roll:
Ha te vagy az,akkor nagyon-nagyon-nagyon gratulálok,minden jót nektek :D
Vigyázz magatokra,és azért jelentkezz néha,hogy vagytok!
Vendég
 


timesz,mi van veled? nagyon eltüntél...Hogy van a bajod? Én ma voltam megint cukorgondozóban,minden ok,egy hónap múlva megyek megint. Kedden meg uh-ra megyek.
Nagyon kihaltunk,áfonyaaa nyaral(de jó neki... :D ),ha sejtéseim nem csalnak,kismókusnál meg megszületett a várva várt törpike..(neki még jobb :D )
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Nem tüntem el, csak internet szolgáltatót váltottunk és néhány napig nem volt netem.

Hétfőn voltam megint laborban vizeletmintával, de nem hatott igazán az az 1 tasak Monural fertőtlenítő, úgyhogy ma reggel leoltást csináltak. Ott kellett helyben friss vizeletet produkálni, amit beküldenek valami nagyobb laboratóriumba baktérium kitenyésztésre. Az eredmény csak 10 nap múlva lesz meg, de addig írt fel a dokim hüvelykúpot rá. Remélem lassan elhagyhatom ezt a nyavalyát.

A cukordiétát próbálom betartani, közben otthon is mérem a cukrom kaja után 2 órával, az átlag 6,2 szokott lenni szemben a terheléses 7,6-tal. Igyekszem odafigyelni mit eszem, de nem olyan drasztikusan. Egy kis nasi belefér.

Ma volt Szekszárdon az utolsó tanfolyam. Arról volt szó, milyen pénzeket mikor hol kell igényelni (Gyes, gyed...stb..) és ott volt egy szoptatási tanácsadó is. Elmondta a szoptatás fontosságát, bemutatta egy babaán a testhelyzeteket. Utána mindenkinél végigmentek és kezébe adták a babát megmutatva, hogy kell fogni, tartani. Érdekes volt, nekem mint első babásnak. Persze a gyakorlat majd lehet más lesz, majd meglátjuk.

Remélem kismókusnál minden rendben ment a szülésnél és hamarosan újra köztünk lesz, és megosztja velünk tapasztalatait a kórházzal kapcsolatba.

én legközelebb már csak szülésre megyek Szekszárdra, a tanfolyam evvel befejeződőtt.

Kép
timesz
 
 


Sziasztok Lányok!

Gyors bejelentkezés!
Igen, megszületett a kislányunk, ma jöttünk haza!
Minden rendben velünk! (Bár a kórház nem volt túl felemelő, de erről majd kásőbb részletesebben...)

Kép Kép
kismokus
 
 


Sziasztok!

Bár én már túl vagyok a babaváráson, remélem csatlakozhatok hozzátok.
Nagyfiam január 10-én volt 3 éves (Dani), a kicsi 6 hónapos, december 31-én született (Dominik).
Én is Szekszárdon szültem, nem túl kellemes emlékeim vannak sajna :cry:
Írtátok, hogy gond van a cukrotokkal, nekem is magas volt, de csak az első terhességnél, nekem 8,1 volt a terheléses, de csak diétáznom kellett. Ami nekem furi, hogy veletek többször is megitatják azt az undorító löttyöt, én csak egyszer ittam meg.
És ha már ennyi hasonlóság van, hát én is Rh- vagyok 0-ás vércsop. A párom 0Rh+, mindkét fiam 0Rh+ lett, mindkettőnél kaptam AntiD-t, és nem volt semmi gond.
Most megyek aludni, majd holnap benézek ide.
Sziasztok!
dadomi
 
 


Sziasztok! Ma regisztráltam be,25hetes vagyok van egy 6 éves lányom. Bonyhádon szültem,de most valószínű Szekszárdon fogok. Légyszi meséljetek kicsit a Szekszárdi szülészetről,és orvosokról. Köszi!
josi
 
 


Szia Josi!
Én is még új vagyok itt, tegnap találtam rá erre az oldalra. Mi érdekel a szekszárdi szülészetről? Melyik doki? Nem voltak jó tapasztalataim a második szülésemnél :? , kivéve a csecsemős nővéreket, ők nagyon aranyosak, rendesek voltak, sokat segítettek.
Amíg fiúkáim bírják még itt leszek. :wink:
dadomi
 
 


Szia Dadomi! Igazából Imre Józsefre lennék kíváncsi mert most hozzá járok itt Pakson. Nagyon sajnálom a Bonyhádi kórházat!! :(
josi
 
 


Josi!
Ő egyszer már elment a szekszárdi kórházból, nem tudom most ott van-e. Korábban már volt egy műtétem, mikor ő jött vizitre, nekem szimpi volt, sajna ennél jobban nem ismerem. Egy volt kollegám felesége nála szült, ő meg volt vele elégedve.
Amiket hallottam a bonyhádi kórházról, össze se lehet hasonlítani a szekszárdival. Barátnőm is Bonyhádon szült, nagyon jó véleménnyel volt az ottani dolgokkal, a szekszárdiról sokkal több panaszt hallottam (meg átéltem).Nem tudom miért kellett megszüntetni.
Én az első fiam a Vargánál szültem, a másodiknál is hozzá jártam.
Kislány vagy kisfiú lakik a pocidban? :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dadomi 2009.10.07 12:08-kor.
dadomi
 
 


Dadomi! Már beszéltem vele a szülésről hogy vállalja-e azt mondta hogy igen,de többet nem került szóba. Most éppen szabin van. Ha visszajön elmegyek hozzá,mert kedd óta szúró fájdalmat érzek a köldök felett,elmentem a Wallnerhoz aki azt mondta hogy szétcsúszott a hasizmom. Eléggá fájdalmas és ez csak rosszabb lesz ha nő a baba. Kislány a pocaklakó!! Nagyon azt szerettünk volna,úgy néz ki hogy sikerült is. Sajnos én is szinte csak rosszat hallok Szekszárdról de mivel Pécsen se ismerek orvost feleslegesnek tartom oda menni szülni. Az elsőt császárral szültem mert faros volt, most kezdtem magam beleélni hogy ezt a babát megtudom szülni mert ő jól fekszik,de ha tényleg szétcsúszott a hasizmom nem hiszem hogy engedik hogy megszüljem.
josi
 
 


Josi!
Bocsi mennem kell altatni. Holnap jövök.
dadomi
 
 


szia Josi és dadomi,örülök,hogy gyűlünk-gyűlünk..
Én most nem írok le magamról mindent előlről,elég hosszú lenne...
Van egy 2.5 éves fiam,most 29 hetes vagyok,valószínű kislányom lesz. Dr.Kun Attilához járok,le a kalappal előtte,komolyan mondom. Kisfiamat Dr.Wallner Tamásnál szültem,őt ismerhetitek Bonyhádról és Paksról,elötte is le a kalappal...,sőt..
Nálam az első terhességnél nem volt cukor,most is csak a 12 hetes vérvételnél volt egy magasabb érték,de diétázom-igyekszem-,azóta minden rendben,és nálam nem csináltak terhelésest,szerencsére.
Kisfiammal elég furán kezdődött a terhességem,elvileg a szd.i orvosok szerint méhen kívüli voltam-irány Pécs,ott minden rendben,két nap múlva a szd.iak szerint mg mindig méhen kívüli,műteni akartak,nem engedtem.(még jó,most nem lenne egy gyönyörű kisfiam.)Én is Paksra jártam ezután terhesgondozásra, a Wallnerhez..,nála is szültem.
Nekem a szülésről,meg az utána bennt töltött napokról ne igazán van rossz tapasztalatom,azt leszámítva,hogy a szülésznő húzta-halasztotta a dolgot,nem igazán akart szólni az orvosomnak,de aztán végülis felhívta,ő be is ért időben...
Kisfiam nehezen született,3-szor a nykán volt a köldökzsinór,kétszer kellett szívózni,de nem látszott meg a buksiján :D
Az orovosok és a csecsemősök is aranyosak voltak,babás szobában voltam,nem erőszakoskodtak,nem szóltak bele,mikor és mennyi ideig szoptatunk,mikor fürdetünk,stb...éjszakára is kihozták,mikor felébredt. Én tényleg nem igazán tudok rosszat elmondani.
A mostani terhességemmel is minden ok-remélem. Kedden megyek megint uh-ra..Az elején,mikor elkezdtem diétázni,lefogytam 5 kilót,ebből még csak 1 jött vissza,tehát panaszra nincs okom :lol:

Ha van sok-sok időtők olvassátok el az előző oldalakat,megéri szerintem..
És mégegyszer üdvözlöm mindkettőtöket..
Imre dokiról nem igazán tudok mit mondani,de amelyiket ismerem jobban,arról is csak inkább priviben,ha valamelyőtöket érdekel..
Vendég
 


Josi!
Nekem sajna mindkettő csaszis lett. :cry: Az első túl nagy baba volt - 4180g, 61cm- én meg nem tágultam. Reméltem,hogy a második simán születhet, de nagyon rossz volt a szívhangja, azonnal vittek a műtőbe :cry: :cry: :cry:
Tényleg megyek, jó éjt!
dadomi
 
 


dadomi nekem a Varga volt az egyik,aki a fiamat méhen kívülinek látta...
Vendég
 


Egy nagyon jó ismerősöm Bonyhádon volt szülésznő,míg meg nem szünt a szülészet. Én is ott akartam szülni,de mivel dec.közepére voltam kiírva azt mondta a Wallner,ne kockáztassunk,menjek csak szd.ra,ős is odaér előbb,mint bonyhádra..
Tudjátok,a bonyhádiról is hallottam szép dolgokat,pécset meg ne is mondjátok..sokan mennek pécsre szülni,hog ott sokkal jobb,de hatalmasat csalódnak,ezt komolyan mondom..
Vendég
 


Kismókus Gratulálok,sok boldogságot nektek Klári babához.
És nagyon várjuk a beszámolót...
Vendég
 


Dadomi nektek jó éjt!! Cseriani olvasgattam régebbről nincsenek itt túl sokan. Köszi az orvosokről az infót de tudom hogy mindegyikről lehet jót is és rosszat is. Egyelőre szimpatikus az Imre doki. Nekünk az első baba is nehezen jött össze sajnos el is vetéltem de utána hamar teherbe estem és minden rendbe is volt (rh negatív vagyok). Most is több mint 2 évig próbálkoztunk Pestre is jártam hormonkezelésre de fél év után feladtam,mert elegem lett a sok bogyóból és injekciókból. Meglepetésünkre fél év múlva spontán sikerült teherbe esnem és szinte el se hittük. Kedden megyek cukorterhelésre remélem nem lesz magas. Eddig 6 kilót híztam.
josi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: