Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Metrum!
Köszi Neked is az infót, a férjem kénytelen lesz vmikor elintézni :)

Magdi!
Szia :) Én is 9 előtt járok, ill. most 9-re megyek, de eddig 8 előtt jártam. Te hányra mész?

Barbi!
Klassz, hogy ilyen jól állsz a dolgokhoz, de igazad van, amíg jól vagytok, addig minden okés. A babának pedig vhogy úgy is ki kell jönnie :)

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


szia barbi

szerintem probáld meg szugerálni a babácskát, magyarázz neki, hogy forduljon meg, hátha történik valami. én is hallottam már olyat, hogy utolsó pillanatban fordult meg. nekem 20.-án jár le a kiírt időpont, de nem omondta a doki még, hogy be kell majd feküdni utánna. de én is megyek majd naponta ctg-re. neked nem nézték meg a tágulást? hülyekérdés de neked már leszállt a baba? vagy ilyenkor nemszáll le, ha a popója van lefelé?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Barbi,

Ment pü is.
Udv.
Angelke
angelke
 
 

 
 

csajok

Tudja valaki,hogy a CTG-s papíron mit jelentenek az értékek? Az alsósáv ugye a méhösszehúzódásokat nézi? 0-100 között? nektek mennyire magas a görbe?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


barbi: lehet, hogy tekiroll (dolli) már szül? :lol: nagyon rég nem írt már...akkor ő kezdi a sort :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok,
remélem holnap már én is jobban be tudok csatlakozni, sajnos ma kevés időm volt netezni, így csak egy pillanatra írok.

Judit,

én pont elötted leszek, 8: 45 re kaptam időpontot. Tök jó!!! Ha, szerencsénk lesz, látjuk egymást. Én két hete voltam nála utoljára, most a kenet vizsgálat miatt megyek, (egyébként nem szoktam ilyen gyakran járni hozzá) meg felteszem a kérdéseimet a feleségének, az Uzsokival kapcsolatban. (szülésznő) Nagyon rendes volt a mútkor, megígérte, hogy majd tart "tárlatvezetést" a szülészeten, ha megyek CTG re, ami jól fog jönni, mert én nem voltam semmilyen szülésfelkészítőn.

Üdv. magdi

Kép
magdalena
 
 


Sziasztok!

Angelke: Érdekes amit írsz....a szüléstől nem félek, inkább csak tartok tőle, ahogy tökéletesen megfogalmaztad :wink: Az zavar egy kicsit, hogy mind a két eshetőségre fel kell készülnöm lelkileg, egyre talán könnyebb lenne. Bár ez bármikor változhat bárkinél, az is igaz.

Brinza: Igen a dokim is mesélte, hogy valaki másnap reggelre ki volt írva császárra, aztán közben előző este megfordult a babája, van ilyen csak ritka :wink: Én 23-án vonulnék be, de nem esnének még egyből nekem, várnánk pár napot, ha a körülmények is lehetővé teszik, ezt mondta a doki. A méhszájam teljesen zárt és a baba sincs lent, ahogy én látom. Tegnap a ctg-n volt egy lány, ugyanott tartott időben mint én, sokkal jobban lent volt a hasa mint nekem és már jósló fájásai is voltak. Kicsit előrébb tart, mint én az biztos :?
A ctg-n én nem igazodok ki, az még egy rejtély számomra :lol:
Szerintem is Tekiroll kidőlt, hétfőn ment dokihoz, azóta semmi. Szerintem ő már babázik...... :D

Na, kitartás csajok, jön a meleg, én marhára nem kívánom, ez a pár nap hűs nagyon jól esett.
Barbi :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok lányok!

Még egy nagy gondolat, amiben tanácsot szeretnék kérni.

Gyakorló mamák: Pólya!
Érvek, ellenérvek. Használjátok (használtátok)?

Kismamák!
Ti tervezitek a használatát?

Köszi.. :)

Kép
metrum
 
 


metrum: azt mondják, hogy a pólya azért jó,mert olyan érzése van a kicsinek benne,mint amikor a mamája átöleli. viszont szerintem ez nyáron a melegben nem annyira praktikus, de lehet,hogy rosszul gondolom. meg állítólag szoptatásnál is jól jön, mert könnyű benne szoptatni. hát nekem van,mert anyukám adott,de majd meglátjuk ,hogy beválik e...azért majd kiprobálom :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

MAgdi!
Na, akkor biztosan találkozunk, bár szerintem ezeket a sorokat addig már nem olvasod :)

Metrum!
Én is azt hallottam, hogy jobb benne tartani a babát, de nekünk nem volt az elsőnél se, most se lesz.

Reggel voltam laboron, mindenféle mínuszok és plusszok vannak a leletemet, kiváncsi vagyok mit mond rájuk holnap a doki :roll:

Jó éjt

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok lányok!

Gyors leszek:
Még egyben vagyunk, csak épp kórházban a vérnyomásommal. Ma eltávot kaptam, nemsokára megyek is vissza, úgyhogy muszáj kihasználnom ezt a kis időt, "robogok" is tovább, csak benéztem. Ha mázlim van és kedden hazajöhetek, akkor kicsit visszaolvasgatok és írok még. Addig pusza mindenkinek! És kitartás az újabb hőség idejére! Készítsétek a jeges vödröt magatok mellé.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok,

Metrum: én is úgy tudom, hogy jó dolog a pólyázás, a baba is szereti, mert emlékezteti a magzatipózra, az első időkben nagyon megtud ilyedni a saját karjától, lábától, ami kalimál, mert nem tudja hogy az hozzá tartozik, olvastam, hogy a babatakarót is lehet használni, ha megfelelő hajtási technikát alkalmazzunk, én lehet, hogy kipróbálom, ha esetleg nyügős lesz a babám, és szeretném, hogy elaludjon, mint utolsó praktika, trükk.

De, állitólag a pólyázást, bebugyolálást, hogy nincs szabadon a keze, csak az első hat hétben javasolják.

Judit: én késtem öt percet, igy kb 8:55 re mentem be az orvoshoz, és szerintem te utánam jöttél, amikor behivótt téged a doki, akkor én kikukantottam, de te nem láthatál, viszont én láttam a kisfiadat, meg a férjedet, ugye ők voltak? Nagyon aranyos volt, kereste az anyát, és utánad akart menni, amikor már bent voltál.
Olyan ciki, ha kapok időpontot, tuti, hogy mindig utána érünk oda 5 perccel, és mindig csúszás van miattam. A párom szokott vinni kocsival, de állandóan késünk, mert tökölünk, és ezzért mindig ideg vagyok a Sztakónál.

Üdv: Magdi

Kép
magdalena
 
 


Magdi!
Én aug 16-ra vagyok kiírva. Ha késik a babó, vagy a tied jön előbb, lehet hogy mi is talizunk majd az Uzsoki szülészetén...

(ugyanez a helyzet Csajuval is. Jól emlékszem ugye?)

Kép
metrum
 
 


Pólya:
Köszi az infókat.
Hát igen, azt nem vettem számításba, hogy mi lesz ha augusztusban nagy meleg lesz, akkor is hasznos a pólya...???

Kép
metrum
 
 


Sziasztok!

Tekiroll!
Akkor kitartás és drukkolok, hogy még hazaengedjenek :)

Magdi!
Én sajna nem láttalak :( Köszi a dicséretet, édes volt, mikor kijöttem, azt mondta Máté, hogy: Anya, olyan sokáig voltál bent, már nagyon aggódtam érted :lol:

Egyébként mi is pár perccel előbb szoktunk csak odaérni, de így legalább nem kell sokat várni :)

TEgnap kicsit elszontyolodtam, mert azt mondta a doki, hogy ha a kiírt időpont hetééig nem indul meg a szülés, akkor az első császár miatt be fog fektetni :( Szóval remélem vagy beindul addig és simán szülünk vagy pedig nem történik semmi és megcsászároz.

Metrum!
Ha vmi történik 10.-ig (nyílik a méhszáj vagy leereszkedik Barni), de nem indul meg, akkor van esélyem rá, hogy később szülök, még találkozhatunk is :)

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


dolii: vigyázz magadra, pihenj sokat, lehet,hogy hamarosan találkozunk odabent :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Metrum: Mi nem vettünk pólyát, de anyukám is mondta, hogy ha abban van a baba, könnyebb tartani szoptatás közben :) De szerintem ha meleg lesz, nem túl praktikus....én már nem is veszek, az biztos.

Tekiroll: Szorítunk hogy még hazajöhess, nem is tudom, hogy bírod odabent a meleget....

Csaju: Neked is ott a sok ha....jól ki tudnak babrálni velünk ezek a babák :wink:

Voltam ma uh-on, még mindig farfekvéses és 3 és fél kilós a kiscsaj. Elvileg ezzel a súllyal símán meg tudnám szülni természetes úton, a többit majd meglátjuk.
Ez a meleg borzalmas odakint, én már ki nem teszem a lában itthonról, pláne egyedül, itthon hűsölök :)

Vigyázzatok magatokra, aki tudja élvezze a nyarat :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok Lányok!

Utolsó naposok: ez a pár nap nagyon izgalmas lehet... (azon kívül, hogy dögvész meleg). Irigyellek titeket!

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én amikor a havi rendes vizsgálatomra megyek a doktornénimhez, mindig elfelejtek megkérdezni tőle egy csomó mindent (megnyugtat, hogy minden rendben a babóval odabenn és én elfeledkezem mindenről). Pl elfejtettem megkérdezni, hogy császármetszésnél benn lehet-e velem a kispapa. Van kórház, ahol nem. Nem tudtok erről vmit?

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
luckó
 
 


Barbi: képzeld nekem azt mondta a dokim, hogy már nem lesz uh-pedig nem is csináltak a 38.héten, és nem is tudom ,mekkora lehet a babuka. jó neked, hogy legalább tudod már mekkora
:lol: olyan fura it olvasni a vonalzón, hogy 3-meg 4 nap múlva születik...nekem már néha olyan érzésem van sosem akar kijönni a Rebeka,pedig én már nagyon türelmetlen vagyok. Én szerdán megyek megint CTG-re 10:30-ra, ha valaki akkor jön, találkozunk :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok,

Metrum: tök jó volna, ha úgy alakul legalább lesz ismerős a szülészeten...de addig is, ha már a többieknek itt az idő, addig mi tudjuk egymást bátoritani, vagy a kétségeinket megbeszélni.

Én arra gondoltam, hogy szülés után majd a többágyas szobát kérem, mert elég tapasztalatlan leszek, és a lelkemnek is jobb, ha tudok majd beszélni a többi anyukával.
Ti, gondolkoztatok már ezzen? Hogy mi a jobb, én egy ágyasba nem akarok menni semmiképp.

Judit: a császárt is a Sztakó vezette le nálad?

Szombaton nagyon kedves volt velem, láttam hogy megijedt, mert magas volt a vérnyomásom, és ez szokatlan volt számára, mert eddig minta vérnyomásom volt, mindig a határértéken belül, minden alkalommal, aztán megnyugtattam, hogy csak a késés miatt idegeskedtem...szóval szerintem jó választás volt, és megbizom benne, és a tudásában..

üdv, magdi

Kép
magdalena
 
 


lucko: nálam állandóan ez volt, a végén jutott eszembe, hogy elfelejtettem megkérdezni, amit kellett volna, mostanában a védőnőhöz kis cetlivel járok... :)

az utólsó naposoknak én is kitartást kivánok, nagyon meleg van, nem lehett könnyü igy az utolsó pár napban.

magdi.

Kép
magdalena
 
 


Sziasztok!

Hazaengedtek! :D Azt hiszem, nem is bírtam volna ki odabent ezt a nagy meleget. Tegnap már nagyon szenvedtünk, hiába volt bent 3 ventillátor is a szobában.

Kórházi "élmények":
A legfontosabb számomra, amitől nagyon féltem, az a nővérek, szülésznők hozzáállása. No ez az, amitől nem kell tartani. Én nem találkoztam olyannal, aki nagyon mufurc lett volna. Kedvesek, segítőkészek, figyelmesek voltak, és nagyon emberiek.
Az orvosok némleyikében találok kivetnivalót, de túl szép lenne, ha minden tökéletes lenne. A legtöbben nagyon normálisak és szimpik voltak. Bár épp tegnap kérdezte meg egyikük a nagyviziten, hogy nem vagyok-e még alkalmas arra, hogy megpiszkálják a babát, hogy elinduljon kifelé. Na erre nagyon elkerekedett a szemem, hiszen előtte két órával beszéltem a saját dokimmal, hogy ma reggel hazajöhetünk. Sztakó doktor védett meg, mondván, hogy okos az a baba, tudni fogja, mikor induljon el!
Higiénia: mondjuk ez a más a terhespatológiás részen, mint a gyermekágyason, ahogy láttam. Itt azért minden elővigyázatosság elkél, hogy ne szedjen össze az ember semmit.
Infoáramlás, informálás: néha, mintha a középkorban lennénk, kaotikus. A legjobb, ha a saját dokiddal beszélsz meg mindent, mert különben elbizonytalanodsz. Én a második nap hívtam fel a dokimat, akkor már kétségbeestem... :? Ő meg beugrott hozzám hazafelé menet, és megnyugtatott! :)

Egy kontra többágyas szobák: az egyágyasba én sem mennék, hiszen fogalmam sincs, mit kezdek majd a babával. A kétágyas fizetősön gondolkodunk még, de egy hét bent tartózkodás után már azt gondolom, hogy a többágyas sem olyan rossz. Legalább meglehet dumálni az aggodalmakat.

Elvárások a szüléssel kapcsolatban: Beszélgettem az orvosommal, és annyit kértem tőle, hogy mindig mindent mondjon: mit és miért tesz. Innentől kezdve én megbízom benne, hiszen mégiscsak ő végezte el az egyetemet, és azért szülök nála, mert úgy érzem, hogy ért hozzá. Persze nagyon klassz dolog lehet a beavatkozásmentes szülés, de honnan tudhatnám, hogy mikor indokolt a beavatkozás és mikor nem?

Lehet, hogy összefüggéstelen és hosszú voltam... bocs! :oops:

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Hazaengedtek! :D Azt hiszem, nem is bírtam volna ki odabent ezt a nagy meleget. Tegnap már nagyon szenvedtünk, hiába volt bent 3 ventillátor is a szobában.

Kórházi "élmények":
A legfontosabb számomra, amitől nagyon féltem, az a nővérek, szülésznők hozzáállása. No ez az, amitől nem kell tartani. Én nem találkoztam olyannal, aki nagyon mufurc lett volna. Kedvesek, segítőkészek, figyelmesek voltak, és nagyon emberiek.
Az orvosok némleyikében találok kivetnivalót, de túl szép lenne, ha minden tökéletes lenne. A legtöbben nagyon normálisak és szimpik voltak. Bár épp tegnap kérdezte meg egyikük a nagyviziten, hogy nem vagyok-e még alkalmas arra, hogy megpiszkálják a babát, hogy elinduljon kifelé. Na erre nagyon elkerekedett a szemem, hiszen előtte két órával beszéltem a saját dokimmal, hogy ma reggel hazajöhetünk. Sztakó doktor védett meg, mondván, hogy okos az a baba, tudni fogja, mikor induljon el!
Higiénia: mondjuk ez a más a terhespatológiás részen, mint a gyermekágyason, ahogy láttam. Itt azért minden elővigyázatosság elkél, hogy ne szedjen össze az ember semmit.
Infoáramlás, informálás: néha, mintha a középkorban lennénk, kaotikus. A legjobb, ha a saját dokiddal beszélsz meg mindent, mert különben elbizonytalanodsz. Én a második nap hívtam fel a dokimat, akkor már kétségbeestem... :? Ő meg beugrott hozzám hazafelé menet, és megnyugtatott! :)

Egy kontra többágyas szobák: az egyágyasba én sem mennék, hiszen fogalmam sincs, mit kezdek majd a babával. A kétágyas fizetősön gondolkodunk még, de egy hét bent tartózkodás után már azt gondolom, hogy a többágyas sem olyan rossz. Legalább meglehet dumálni az aggodalmakat.

Elvárások a szüléssel kapcsolatban: Beszélgettem az orvosommal, és annyit kértem tőle, hogy mindig mindent mondjon: mit és miért tesz. Innentől kezdve én megbízom benne, hiszen mégiscsak ő végezte el az egyetemet, és azért szülök nála, mert úgy érzem, hogy ért hozzá. Persze nagyon klassz dolog lehet a beavatkozásmentes szülés, de honnan tudhatnám, hogy mikor indokolt a beavatkozás és mikor nem?

Lehet, hogy összefüggéstelen és hosszú voltam... bocs! :oops:

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Nem elég, hogy hosszű, még kétszer is ment...sorry! :oops:

Brinza! Ez a kézzel tágítós olyan durván hangzik... Persze gondolom, hogy megvan az értelme. Nekem egy hete még teljesen zárt volt a méhszájam. Akkor lehet, hogy rám is ez vár? :o

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Tekiroll!
Örülök, hogy otthon vagy és örömmel hallom, hogy épp az én dokim védett meg :lol:

Magda!
Igen, Mátét is nála szültem és nem volt kérdés, hogy a következőt is nála fogom-e én minden téren meg vagyok vele elégedve. Általában nem szokott kérdésem lenni, de most szombaton volt és nem túlzok, ha azt mondom, hogy fél óráig beszélgettünk, már nem is volt mit kérdeznem, de ő csak mesélt, csak mesélt a várható dolgokról, nagyon pozitív élmény volt ez is vele kapcsolatban :)

Én sem szeretnénk egyágyasban lenni, de még kétágyasban sem, Mátéval is szuper volt a négyágyas, két szobatársammal azóta is tartjuk a kapcsolatot :)

Nekem megvolt ma az első nst-m, szerencsére minden rendben :) Jövő hétfőn is megyek, vki esetleg? Aztán pénteken a dokihoz és köv. héten lesz még uh-om!

Én egyelőre jól bírom a meleget, pedig ma sokat utaztam, volt egy pár elintéznivalóm, de túléltem :wink:

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


szia dolli, örülök, hogy még hazaengedtek :lol: pedig már te is nagyon a végén vagy a dolognak.
A kézzeltágításról azóta azt olvastam, hogy nem "legális" tehát csak suttyomban alkalmazzák,de elég gyakori,főleg szülés közben, ha segíteni kell. azt én sem értettem,hogy nekem miért kellett már is ezt csinálni, mikor már egy ujjnyira amúgy is nyitva vagyok, de azt mondta a dokim,hogy az a baj,hogy nagyon mélyen-fent van a baba. én holnap magyek megint be a kórházba,majd írok,hogy mi volt.
nekem szimpik ezek az 1-2-ágyasok,mert én azt szeretném ,ha velem lehetne a baba, és a látogatók miatt is jobb,ha nem kell a folyosóra kihurcolni mindig,ha jön valaki. de hát meglátjuk...

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Kedves anyukák!

Lenne pár konkrét kérdésem az Uzsokival kapcsolatban:

Készítsek külön "vajúdó csomagot"?
Gondolom a kórházi tartózkodásra összekészített cucc csak később kell, az úgyis útban lenne..

Mikor megérkezünk először van az adminisztratív rész.
A csomagjainkat el lehet zárni, vagy hova lehet/kell tenni???

Vajúdás alatt saját hálóingben vagyunk, vagy kórháziban?
Beöntés, borotválás van??? Állítólag nem kötelezhetnek rá, de erőssen ajánlott a fertőzések kivédése végett..

Előre is köszi!

Kép
metrum
 
 


sziasztok

Ma voltam CTG-n, Rebeka nem akart mozogni, a szíve viszont szépen dobogott. a végén már a szülésznéni hozott nekünk csokit :lol: de nem jártunk túl nagy sikerrel. Most már péntektől naponta kell majd járnom, ez elég gáz ,mert jó messze lakom. Azt mondta a dokim, hogy nagyon fent van még a baba, és nem úgy néz ki ,mint aki meg akar születni. szóval emiatt eléggé elkeseredtem. valahogy nem szeretném,ha be kellene indítani a szülést. a dokim azt mondta,hogy egy hetet várhatunk még.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok,

Tekiroll! Én is egyből újságoltam a páromnak, amit olvastam tőled a dokimmal kapcsolatban, megnyugtató.

Judit! Én is hétfőn megyek ctg re 10:45 re kaptam időpontot, melyik szobában van a vizsgáló? Az uh. mellettibe?

Metrum! Tök jó kérdéseket tettél fel, engem is érdekelnek ezek az információk, majd megpróbálom én is megkérdezni ezeket az infókat a szülésznőtől, hátha ő is mond valami érdekeset.

Brizna! Jó, hogy mondod a csokit, akkor viszek magammal, már mástól is hallottam, hogy használ, én próbáltam, de ami nekem tutira beválik, hogy Ábris mocorogjon egy kicsit ha simogatom a hasam, egyébként nagyon lusta, nem viszi túlzásba a mocorgást, néha azért ellenörzőm, de nem akarom soksztor zaklatni szegényt.

Magdi

Kép
magdalena
 
 


Sziasztok!

Metrum! A csomagodat viszed magaddal, így jelensz meg a szülőszobán. Ott van egy kis zug egy székkel, meg 2 db. kicsi kulcsra zárható szekrénnyel. Ide berakhatod mondjuk a pénztárcádat, mert nagyon más nem fér el, a kulcsot meg elrakod, vagy a nagy táskába, vagy a párodnál, ahogy jobb. Levetkőzöl, kapsz egy kórházi hálóinget. A doki megvizsgál, ha épp benn van, utána adminisztráció, 500 papírt aláírni, kitölteni. Elő kell készíteni a wc papírt, törülküzőt, és ezeket már berakhatod a zuhanyzóba. A nagy táskát ott hagyod a cuccoddal együtt. Amíg egyedül vagy. ez így ok, de utánam pl. jöttek még, és másnak ugyanúgy ott volt a táskája, meg a ruhája. Aztán ha túl vagy mindenen, és áttolnak a kórterembe, akkor viszi az apa utánad a csomagot.

Tőlem nem kérdezték a beöntést, adtak maguktól. Borotválás is van, bár nekem csak igazítottak, mert valahogy megéreztem, hogy mennem kell majd, és de. elintéztem otthon. A beöntést meg sem éreztem, nem azzal voltam elfoglalva. Rögtön mellette van a wc, és zuhanyzó, addig vagy ott amíg jól esik, ha másnak nem kell rögtön.

Remélem tudtam segíteni, kérdezzetek még nyugodtan, nagyon friss élményeim vannak még. :lol:
orsica
 
 


Sziasztok!

Csaju, Magdi! Tényleg nagyon szimpi a dokitok. Határozott, karakán, és van humora. :D

Metrum! Amire én tudok válaszolni: van kórházi hálóing, vajúdás alatt is azt hordod. És valóban, praktikus kis vajúdó csomagocskát is összeállítani. Beöntés és borotválás pedig van. Mondjuk ettől szinte jobban parázok, mint a szüléstől! :o :oops:

Ma én is voltam dokinál, még mindig totál zárt méhszáj... nem nagyon akaródzik kibújni a kis trónörökösnek. :) Persze nem sürgetem, pláne most, hogy kánikula van. Kedd délelőtt csúcsforgalom volt a szülőszoba előtt.
Holnap ctg és uh!

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Orsi, Tekiroll!!

Köszi szépen a gyors válaszokat!
(ha valami még eszembe jut, kérdezek ám :lol: !!)

Tudjátok én elég pesszimista vagyok, (és bizony van 1-2 rossz tapasztalatom) más se hiányzik, minthogy lába kelljen valami fontos iratnak, vagy pénztárcának....
---
Jaj, meg is van a kérdés:
Vajúdás alatt (ha épp nem vizsgál meg a doki, ugye lehet sétálgatni az első szakaszban, (amíg bírom és jólesik), nem kell feküdni...vagy ilyesmni :roll:

Csak a vajúdóban lehet tartózkodni, vagy lehet menni a folyósokra is...??)

Kép
metrum
 
 


sziasztok

orsica: azt szeretném kérdezni, hogy ha mondjuk többen szülnek: akkor mindenki együtt vajúdik és együtt szül? mert ugye csak egy vajúdó szoba van, ,és egy olyan szoba ,ahol egyágyas a szűlőszoba? tehát,akkor lehet,hogy 3-4-en vajúdunk egyszerre? szerinted, ha mondjuk engem befektetnek a kórházba, mert beindítják a szülést,akkor nem engedik, hogy a szobámba legyek,amíg be nem gyorsulnak a dolgok? ha mondjuk 12 órát vajúdik valaki,az végig ott van a vajúdószobába?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


nem lehet szülés elött elfoglalni a szobát, és lepakolni a cuccot, ha mondjuk fizetősbe szeretnél menni?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


szerintetek mi lesz a vonalzómmal,ha rebeka holnap nem születik meg? kíváncsi vagyok rá,mit ír ki...

bkriszti
Kép
brinza
 
 


SZiasztok!

Metrum! Ha nincs valami extra gép rádkötve, akkor lehet sétálgatni, nem kell a vajúdást fekve tölteni. Ha jól emlékszem, van olyan ctg-jük is, amivel lehet mászkálni, illetve inkább csak téblábolni az ágy körül gondolom, ameddig a vezeték enged. De ott sem kötelező a fekvés. A folyosót nem tudom biztosan, de nem hiszem, hogy lenne akadálya. Sok szülő nőt láttam a folyosón, de hogy ők azért voltak.e kint, mert épp csúcs volt a szülőszobán, vagy ők akartak nagyobb mozgásteret, azt nem tudom.

Brinza! Ha befektetnek, akkor jó eséllyel addig a szobában maradhatsz, amíg nem pörögnek fel az események. Bár ha nincsen tele a vajúdó, akkor lehet, hogy ott nyugisabb.
Azt nem is tudom, hogy kezelik a csúcsforgalmat. Kár, hogy csak ennyi ágyuk van.
A szobák elfoglalásában szerintem a születési sorrend számít, úgyhogy nem valószínű, hogy előtte le tudod stoppolni a fizetőst. De ez csak tipp és meglátás. Egy lány szült múlt hét talán szerdán, és miután megvolt a baba, utána mutatták meg anyukájának, hogy milyen lehetőségek közül választhatnak. Akkor épp teli volt a fizetős.
Figyeld Barbi vonalzóját! Gondolom, hasonló lesz a tiéd is. :)

Apropó! Most meg Barbi tűnt el. Ha jól látom, hétfő óta nem írt máshova sem... :D

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Nekem fölrakott egy zselés tágítót a doki, és azzal 2 órát feküdnöm kellett, közben ctg a hasamon. Az első órában hanyatt kellett feküdnöm, ez nagyon rossz volt, mert beállt a derekam, de nem fordulhattam meg, mert zubogott a magzatvíz is, meg minden, és nehogy ne szívodjon föl az a nyavalya. Utána már mászkálhattam, lefeküdhettem, ha akartam, de sétálva jobb volt. A legvégén meg már labdán ücsörögtam, de akkor már mindegy volt nekem sehogy se volt jó.
A folyosóban nem vagyok biztos, hogy ki lehet menni. Akiket láttam kismamákat kinn mind a saját hálóingükben voltak, és ha vajúdás van akkor kórháziban vannak.

Tőlem akkor kérdezték meg, hogy nézzenek -e fizetős szobát amikor varrtak, nagyon ne is tudtam rá válaszolni.
Azt is lehet egyébként, hogy ha nincs hely a fizetősön, hogy ha ürül útközben hely, akkor átraknak ahova szeretnéd, de én jól el voltam a 4 ágyasban, ketten voltunk 3 napig, és utána is örültünk, hogy több gyerekes anyukák jöttek, legalább megnyugtattak, mi meg kikérdeztük őket.

Egyébként ahogy írtam utánam jöttek még 4-n, de én senkivel se találkoztam a vajúdóban, több hely volt ahol várták a csodát. Igaz, néha a férjemnek mondták, hogy most ne menjen erre meg arra, de nem volt gond.
orsica
 
 


orsica: akkor neked nem is kellettt burkot repeszteni,mert a zselétől elfojt a víz is? és az a zselés dolog nem fáj,amikor felteszik?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Köszönöm a sok választ lányok!!

Én pont ma vagyok 36+0. Őszintén bevallom a nagy pocim már nagyon útban van és kényelmetlen, de már a 8 hónap elején is ezt éreztem. Holnap melcsizem utoljára!! (már épp ideje hogy aktívan a pihizzek!!!)

Szeretném, ha már vége lenne. (de persze ez így nagyon önző..)
Világ életemben nyüzsgő kis kukac voltam, de az első trim.ben a hányinger és az álomkór lassított le, a középsőben viszonylag jól voltam, de így a harmadikban már minden kellemetlen tünet előjön. Panaszra ezen kívül igazán nincs okom, mert zökkenőmentes volt idáig a terhességem.

Mikor már nagyon kezd elegem lenni, mindíg arra gondolok:
Először Zitus fejlődjön ki szépen (zsírréteg a bababőr alá, tüdő utolsó finomítások), csak utána bújjon ki..

Gondolom ti is hasonlóképpen vagytok..

Kép
metrum
 
 


Hello Lányok!

Brinza: Én mától járok mindennap ctg-re. Nekem eleinte nem akart mozogni a kiscsaj, múlt héten meg most már aktiválta magát :) Mikor nem akart mozogni mindent kipróbáltam, nem sok eredménnyel. Volt hogy én is ettem, vagy ittam gyenge kávét, dokim mondta igyak kólát, semmi nem használt. Szerintem ők döntik el, van-e kedvük szerepelni :wink:

Tekiroll: Én is a beöntéstől tartok :lol: Nem lehet kellemes, bár valaki meg jobban érzi magát utána....majd meglátjuk, nekünk milyen lesz :wink:

A gépünk nehezen bírja a meleget, azért nem voltam pár napig :)
Voltam ma ctg-n, összefutottam a Szilvivel, aki az uh-ot meg a kismamatornát is csinálja, mesélte hogy tegnap 12-en szültek. Volt nagy csúcs, tele is volt ma a folyosó látogatókkal. Az egyik kiságyban 2 baba volt, biztos ikrek voltak de olyan édesek voltak együtt. :D
Na, én hétfőig megyek mindennap ctg-re, aztán hétfőn cuccolok a kórházba, kíváncsi vagyok mi lesz. Egyáltalán lesz helyem? :lol:
Barbi

Kép
barbara_75
 
 


metrum: kitartás, én csak most lettem nyügi, de ez már a türelmetlenség miatt van. és nem bírom ezt a meleget sem. de dollinak igaza van, a kórházban most még elviselhetetlenebb a meleg, ugy hogy ülök a popómon türelmesen :lol:

barbi, dolli: szerintem a beöntés jobb,mint a bekakilás közben :lol: én azt érzném cikinek.egyébként ki lehet bírni, én kiskoromban kaptam.
barbi: én is megyek péntek,szombaton CTG-re. pénteken 12:15, szombaton meg 10:00-re.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Hali!

Metrum. Így a végefelé már én is néha azt mondom, hogy ideje lenne kibújni anya pocakjából, de nem tudom, foglalkozik-e azzal, amit mondok neki, vagy már most is a saját feje után megy. Tartok tőle, hogy ez utóbbi! :lol: Volt honnan örökölnie! :) :oops:

A CTG-t mi a kórházban rendesen begyakoroltuk, az első pár hajnali mérésnél voltak gondok, aztán beállt a ritmus, és hajlandó volt ébredés után rögtön rugdosódni. :) Egyébként én is ittam előtte forró csokit, vagy ettem egy almát, és táncikáltam a folyosón. Aztán mikor beültem a székben, ő folytatta a táncot. :)

Barbi! HA szerencséd van, akkor hétfőre ürül egy kicsit a kórház. Bár a nagy hőség még tart, és frontról is hallottam, ki tudja, hány baba gondolja úgy a dolgot, hogy végre jól megnézi magának anyukáját. :)

Nem irigylem a mindennapos ctg-t. Pláne, hogy messzi vagytok tőle. Nem tudom, hogy nekem is oda kell-e majd járnom, ha betöltjük a 40-et, vagy jó lesz itt az sztk is. Az csak 10 perc.

Dokim ma azt mondta, hogy szerinte nem húzom már sokáig, és 4 kilo alatt marad a baba. Hát a próféta szóljon belőle. :lol:

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Brinza!
Nekem otthon folyt el a víz 16.30-kor, épp az ebédemet zártam volna le egy fagyival amikor nem értem ki a wc-re. Aztán szép lassan készülődtem, de közben még folyamatosan csordogált, 8-ra értünk be, és még akkor is jött, ill. zubogott, ahogy a doki mondta.
De semmi fájás nem volt, vigyorogva mentem be. Amikor felrakta ezt a tágítót olyan mint egy vizsgálat, de azért az már fájt, mert megnézte azt hiszem a fej helyzetét, és még nagyon fent volt.
Közölte, hogy ebből csak reggelre lesz gyerek, 00.30.-ra meglett.

Kismamik! Tartsatok ki még egy kicsit, biztos nagyon rossz ebben a 40 fokban, nekem mázlim volt, akkor ment le 25-re, de úgy is nagyon meleg volt bent. Főleg ha ennyire tele van most, beszéljétek meg velük, hogy csak egy pár napot bírjanak még, hátha enyhébb időben mentek majd!
Kitartást mindenkinek!
orsica
 
 


Sziasztok!

Brinza: Én holnap 10:30-ra megyek, szombati időpontom még nincs, de azt meglestem, hogy akkor jóval kevesebben vannak beírva.
Igen, ezzel a tudattal tudom én is elfogadni a beöntést :) Egyszer elmagyarázták, hogy ahogy az ember nyomja ki a babát, úgy a baba préseli magával a kakit is, egyszerűen egymás mellett vannak a dolgok. Mégse jöjjön ki egyszerre a baba meg a kaki is....ezt látná először.... :?

Tekiroll: Én még aránylag szerencsés vagyok, mert nincs nekem olyan messze a kórház, mint nektek. Én zuglói vagyok és hál istennek a férjem most tud vinni kocsival, kb. 10-15 perc alatt ott vagyunk. Előtte troliztam a 82-sel, az is ott volt kb. 30 alatt. Itt tényleg nektek rosszabb, újpestieknek....nem tudom onnan mennyi idő odaérni....
Te is már a célegyenesben vagy rendesen, ha ez így megy, bevárunk Brinzával :lol:

Ma vettünk egy álló ventillátort, bele is szerettem, ahogy be lett kapcsolva, azóta imádom :lol:
Barbi :)

Kép
barbara_75
 
 


köszi orsica az infókat,azért tartok ettől egy picit (az indítástól)
barbi: képzeld én meg csepelről járok be majd mindennap (szerencsére eddig mindig anyu vitt kocsival) nekünk most nincs kocsink :cry: lehet,hogy a jövőhéten már nekem is mondja a doki,hogy be kell feküdni, úgyhogy majd ott találkozunk :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok Lányok!

Állítólag még jövő hét közepéig lesz ilyen marha meleg.
Sok sikert a következő napokhoz, és kitartást!

L.

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
luckó
 
 


Szia Barbi!

Mi is pont csütörtökön vettünk egy ventillátort :lol:
(és én is imádom!!!!!)

Ma melcsiztem utoljára, innen pihenek (már ha Zitus hagy pihenni).
Remélem bírja a meleget a lelkem, és nem jön idő előtt.

Megkértem a drágámat, hogy min. 2 hét pihit adjon nekem, hogy a munkahelyi dolgok ürüljenek a fejemből...

Kép
metrum
 
 


Lányok!

Ez a vonalzó tök jópofa! Pár napja jelent meg "anyának már nagy pocakja van" felirat. (mondjuk már jó 1 hónappal ezelőtt is igaz volt :D )

Kép
metrum
 
 


Sziasztok,

Jó sokat irtatok, volt termés bőven, kár hogy csak most tudtam becsatlakozni, de az itthoni gépünk elromlott, és a párom sokáig nem szerelte meg, mert szegény egész héten későn járt haza.

Nekem a múlt héttől kezdett egy kicsit depis hangulatom lenni, elfogott a bálna efektus, most már zavar a súlyom, 10 kg hiztam, de eleve volt rajtam plusz kg, sokáig oda tudtam figyelni, és arányosan jöttek a kilók, és mindenki dicsért, hogy jól áll a terhesség, én is jól éreztem magam a bőrömben, mert tudtam nem eszem össze-vissza, de most egy kicsit megijedtem, mert hiába a nagy meleg, jó étvággyal eszem mindenfélét, én nem voltam kivános eddig, de most!!!Hajajajjj!
Valahogy változtatnom kénne, remélem ha emúlik a nagy meleg, akkor megint gyakrabban ki megyek majd intézni ezt-azt és lefoglalom magam.

Nektek is van étvágyatok, ahogy közeledik az idő? Ez normális, hogy a kismama az utolsó hónapban többet eszik?

Viszont tegnap történt velem jó is, egész nap itt volt az anyukám, és segitett a lakásban takaritani, plusz kialakitottuk a baba kuckoját, eddig ezen izgultam, hogy nem leszek kész, mire itt az idő, de most már láttom, hogy bőven meglesz minden.

Nektek volt problémátok a vizesedéssel a bokátok környékén?
Tényleg érdemes felpocolni a lábat, mert én eddig nem tetem, de ma valaki mondta, hogy csináljam, mert a vizesedés egyik, napról a másikra bekövetkezhet.

üdv. magdi

Kép
magdalena
 
 


Sziasztok!

Próbálok írni megint, délután megadta magát a gép a melegben, elszállt az egész. :?

Brinza: Nem semmi csepelről ide járni, jó kis távolság. Jó pár évig dolgoztam Csepelen a plázában, úgyhogy megjártam párszor az utat.... :?

Metrum: Most már tényleg ne csinálj semmit, koncentrálj a babára :wink: Ha megbeszéled vele így a dolgokat, szerintem hallgatni fog rád. Nekem bevált, mikor egyszer mondtam neki, hogy ezt és ezt az időszakot még muszáj kibírnia :wink:
A vonalzó szerintem is klassz, nekem is nagyon bejön :D

Magdalena: Én is többet eszek mostanában, ahhoz képest, mintha nem várnék babát. Ezt én se értem, melegben sose volt étvágyam. Szerintem kell a kicsinek az energia, miatta vagyunk kajásabbak. :wink:
Nekem csak kicsit dagadt meg a lábam a melegtől, nem olyan vészes. Ha érzed hogy tagad, puffad, akkor mindenképp polcold fel, az a legjobb, ha a bokád magasabban van mint a szíved. Közbe még egy jó hideg törölközővel körbetekered, az ám a Hawai! Pláne ha közbe ki is szolgálnak :wink: :D

Voltam ma ctg-n, 9:30-ra megyek holnap. Eddig 7-en vagyunk, akik már túlhordtuk a babát.....nem semmi. :shock:

Kép
barbara_75
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: