Új privát üzeneted érkezett!

Na mégegyszer..
Ha valaki átveszi tőled a gyest,én úgy tudom,mindeggy,hogy volt e munkahelye vagy sem,akkor is csak a minimált kaphatja!!!
És szerintem jól tudom!Úgyhogy ha anyukádnak van valami jövedelme ami több mint a szóbanforgó minimál gyes(kb26 E)akkor neki nem éri meg!
Vendég
 


Sziasztok!

Elizabeth!
Szia! Örülök, hogy minden rendben veletek! :lol:
Honnan tudod, hogy császáros leszel? Vagy csak kíváncsiság?

Lányok!
Még nem olvastam vissza az előzőeket, csak láttam hogy született egy ilyen topik, és gondoltam csatlakoznék.
Én is császárral szültem a kislányomat augusztusban. Nekem mindennek ellenére teljesen pozitívak az elmékeim. Altatásban történt a műtét, az mondjuk szörnyű volt, amikor lehúzták a rolót, és utána is amikor ébredtem, arra emlékszem hogy öklendeztem, hányingerem volt, és napokig köhögőrohamok gyötörtek (a lélegeztető cső miatt), persze köhögni meg a sebem miatt nem tudtam...
Este fél 10-kor volt a műtét, másnap hajnalban már lábra álltam, segített egy nővérke, nagyon hálás vagyok neki. Aztán erőltettem a menést, és már nem is volt olyan rossz. 6 nap után jöttünk haza, akkor már szinte nem is fájt, és 1 hónap után már nem is emlékeztem hogy egyáltalán műtöttek. Hálistennek minden rendben volt.
A kislányom 10/10 Apgarral, teljesen egészségesen született, és azért kellett a császár, mert hajnalban folyni kezdett a magzatvíz, fájásaim egyáltalán nem voltak, és alig tágultam. Délután mentünk be a kórházba, a dokim meg este 9-re jött be, megvizsgált és közölte hogy negyedóra múlva a műtőben leszek mert nincs mire várni, ha eddig nem tágultam akkor hiába adna oxitocint csak szenvedés lenne, ráadásul a feje még nem is illeszkedett be teljesen, ezért a baba érdekében csaszi. Egyáltalán nem tiltakoztam, mert bíztam benne, és hálás vagyok neki hogy így alakult. Persze sajnálom hogy elmaradt a szülés élmény, és hogy nem láthattam a kislányomat amikor kivették, de valamelyest kárpótol, hogy a férjem kapta meg elsőként miután rendbe tették, és ő elmesélt részletesen mindent. Képeket is csinált. Utólag kiderült, a köldökzsinór 2-szer rajta volt a kislányom nyakán, ez is gátolta abban hogy beilleszkedjen.
Szóval végeredményben én nagyon örülök, hogy így alakult és van egy csodálatos, gyönyörű kislányom. Szerintem egy nő semmivel sem kevesebb, ha császárral hozza a világra a gyermekét! Nyilván nem szórakozásból történt így, hanem oka volt. Senki ne érezze magát kevesebbnek!!! Nem az a lényeg, hogy hogyan születik meg, hanem hogy VAN!!!
Igyekszem visszaolvasni az eddigi oldalakat, és jövök még!
Puszi mindenkinek!

Kép
mamy
 
 


Szia Mamy Üdv itt közöttünk!

gratula a kislányodhoz!
Miért kellett altatni? Nem lehetett volna epidurálisan érzésteleníteni? Akkor legalább láthattad volna a kislányodat.
Nekkem januárban 2 órás szülőszobai CTG-s megfigyelés után jött az orvosom hogy most akkor meg fog születni a babám. Mondjuk nálam nem ajánlották az altatást előző műtéti ébresztési gond miatt. De én nagyon ürölök neki hogy így legalább láthattam és meg is simogathattam a pici fiamat, akiről akkor tudtuk meg hogy kisfiú, mert mi nem akartuk tudni a nemét, azt meghagytuk meglepetésnek.
Én mondjuk féltem mind a 2 féle szülsétől. De hát az egyiket csak be kellett vállalni.

Szia

Szép álmokat kívánok mindenkinek

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 

 
 

Sziasztok!

Üdv köreinkben Mamy.
Reméljük maradsz is velünk.

Gratulálok Gesztenyéhez (ugye így hívják?) és gyönyörű neve van.
Hol szültél, szopiztok?
Meg írj mindent ami eszedbe jut.

Én is nagyon féltem a szüléstől, de legfőképpen a gátmetszéstől, belebetegedtem annyit olvastam utána, s lám milyen érdekes a császármetszés eszembe sem jutott addig míg meg nem történt.
Azóta nekem ez a legtermészetesebb dolog. Nem is vágyom rá hogy megtudjam milyen a sima szülés. A következőt is császárral szeretném.
S mondok egy titkomat: eddig annyit értettem az egészségügyhöz, hogy semmit-és én az altatás miatt nem is tudtam róla sokáig hogy csövet dugtak le?!!
Fuj ha belegondolok.

És gyedre csak munkahelyről lehet menni ugye? Mondjuk ez elég egyértelmű, viszont ha 1hónapja vagy egy helyen az nem elég? De előtte dolgoztam mondjuk másik helyen is.
Tehát lényeg: annak a 180nap biztosításnak egy munkahelyről kell legyen?

Na jó éjt mindenkinek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Üdv Mammynak!
Elcsó továbbra is ácsorogni kíván. ma a babaklubban is elcsodálkoztak, milyen erős... meg szép. :lol:
ma nem mesélek, rohadt fáradt vagyok, Elcsó éjjel 3x felkelt (szomjas volt). veszek neki párologtatót. vagy inkább karira kérünk. :lol:

K.
Kép
klauszka
 
 


Na visszanéztem!

Neked is jár a "szabadnap" Klauszka!
Pihizzél és Elcsike nyugizzon.
Jut eszembe mintha a múltkor is írtad volna hogy nyugtalan.
Itt vannak a fognyüvőmanók!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jupi-jeee-jön a foga (mert gondolom még nincs) Általában mielőtt kibújik már 1-2hónappal elkezd dolgozni, am nagyon fájhat már nekik alkalmankénk nyilal, de nem biztos hogy mi azt már látjuk.

Fogjövésre is van valami szered? Én a gyógyszertárit tudom:
Dentinox van gél meg csepp, de a gél javaslom, én vettem mindkettőt, de a cseppet nem nagyon tudtam hasznosítani.
Olyasmi mint a lidokain csak kicsibe.

Na ma este én meséltem (ami eszembe jutott)
Aztán lehet nagy hűhó semmiért mert talán jobban felkészült vagy mint én. :?

Tényleg jó éjt. Elcsikének pedig külön kívánom lopják be kis buksijába magukat az álommanók és nyugodtan pihenhessen ő is.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a szíves fogadtatást. :lol: Persze, örömmel jövök közétek, örülök hogy van egy ilyen topik is.

Erika!
Faramuci történet, hogy miért volt altatás. Kezdődött azzal, hogy a 30. hét körül még harántban feküdt Geszti, (eleinte rendesen fejvégűen, aztán faros volt a 30. hét előtt, aztán harántba tornázta magát). Akkor mondta a dokim, ha így marad, tuti császár lesz, és már akkor megbeszéltük, hogy epidurált kérek. Végig ebben a tudatban voltam, és teljesen megbarátkoztam a császár gondolatával, főleg mert én is császárral születtem (persze akkoriban ez még egy tortúra volt, szegény anyukám meg is kínlódott vele). Aztán a végefelé kiderült, hogy Geszti már befordult fejjel lefelé, azaz valószínűleg rendes szülés lesz. Akkor meg ezen kezdtem parázni, ahogy írtad is, féltem mindkettőtől, de hát valahogy csak meg kell szülni azt a gyerkőcöt?!... :lol:
És akkor jött az a bizonyos hajnal, amikor szivárogni kezdett a víz, aztán délután a kórházban ahogy vizsgáltak, mondták hogy alig tágulok, bár a végén már állítólag 4 ujjnyi voltam, de a baba feje még nagyon fönt volt, a víz már nagyon folyt, és amiatt hogy már régen folyik, nagy a fertőzésveszély, a doki a császár mellett döntött. De ez ott derült ki pár perc alatt. Szóval mégis császár lett. Aztán a műtőasztalon még mindig azt hittem hogy epidurál lesz, amikor az altatóorvos mondta hogy nem. Én ott kiterítve mit tudtam mást tenni, mint megkérdezni, hogy miért? Erre közölte hogy most arra nincs idő, sürgősen kell cselekedni, és az legalább fél óra míg hatna. Én még rákérdeztem, hogy nem lesz-e baja tőle a babának, mondta hogy nem, mert pár perc alatt kiveszik, és a műtét nagyja még csak azután jön. Aztán már csinálták is a dolgukat, és filmszakadás volt. De nem bánom. A lényeg, hogy a kislányomnak így volt a legjobb. Már nagyon ki akart jönni a tündérkém. :wink:
Mi volt nálad az a korábbi ébresztési gond? Nagyon durván hangzik... én bele sem gondoltam előtte, csak most így utólag, hogy hálistennek nem volt semmi probléma velem, mert még sosem műtöttek.

Noémi!
Igen, Gesztenyének hívják. :lol: De ez a második neve, az első Emese. Elsőnek akartuk a Gesztenyét, de aztán megbeszéltük hogy inkább második legyen, aztán majd ő eldönti, melyiket szeretné használni. És ami a legszebb az egészben, hogy már születésekor barna volt a szeme!!! A Nyírőben szültem, én nagyon meg vagyok elégedve azzal a kórházzal (sokan szidják, nem értem miért, szerintem semmivel sem rosszabb a többinél, bár igaz hogy a többiről nincs tapasztalatom "betegként").
Hálistennek igen, szopizunk, a tejem elég hamar beindult, már a 3. napon, eleinte nehézkes volt, a mellem nagysága miatt :roll: de aztán belejöttünk a dologba! Az elején sajnos kellett tápszert is adnom kiegészítésnek, mert nem volt elég a tejem, de aztán alábbhagyott a szülés utáni stresszelésem és parázásom (persze nem múlt el teljesen), és beindult a tejem. Most már több mint 1 hónapja nem kellett tápszert adni, és nagyon szépen fejlődik! 2750 gr-al született, most már több mint 5500 gr, azaz már megdupláztuk a súlyt. 52 cm-ről 60-ra nőtte magát. :lol:
Teszek fel róla két képet:
Kép
Kép

Altatás: én sem tudtam hogy csövet dugnak le, nekem az altatás szörnyű élmény volt, ez az egy amit szivesen kihagytam volna, ha tudom hogy ilyen. De végülis túléltem, ez a lényeg. Arra emlékszem hogy az orvos azt kérdezte, szoktam-e hányni, ha lejjebb van a fejem mint a testem, fekvő helyzetben? Mondtam hogy nem, de még nem nagyon próbáltam... :roll: Aztán mondta hogy majd hátrahajtja a fejem, ne ijedjek meg. Gondolom akkor nyomta le a csövet, de tiltakozni már nem volt időm, tulajdonképpen nem is éreztem, csak annyit hogy nem tudok levegőt venni. Aztán már nem emlékszem semmire. Na de hagyjuk is, a lényeg hogy túl vagyunk rajta mindannyian!

Most megyek mert hulla vagyok, jó éjt mindenkinek!

Kép
mamy
 
 


Noémi!
Jól látom, a kislányodat Málnának hívják? Nagyon aranyos!!! :lol: Tündériek ezek a gyümölcs és növény nevek, én is beleszerelmesedtem a Gesztenyébe. :lol: És úgy, de úgy illik rá!
Na most már tényleg jóéjt!

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Látom bővültünk egy taggal,
Üdvözöllek,Mamy,amint látod mi itt mindenről beszélgetünk,reméljük te is vevő vagy mindenre,és lesz kedved irogatni...Már volt,hogy csatlekozott valaki,de ő sajnos egy nap,és eltünt!Nagyon szép a kislányod,gratula,hozzá!
Többiek!Nektek is üdv!
Szép napot mindenkinek!!
Vendég
 


Mamy!
Ha maradni fogsz itt nálunk,akkor elöbb-utobb meg fogom kérdezni,hogy rajta vagy-e az iwiw-en,tutod nagyon kiváncsi természetem van!És ha igen megjelöljük egymást,persze Klauszka és Nszoke is,Erikának még nincs!Sajna nekem nincs meghívom,kéne eggyet szerezni Erikának!!
Vendég
 


Jó reggelt!

Ma én is ilyen korán vagyok. Pedig Bárány ezt csak tőled szoktam meg :)

Meghívó nekem tán nemsokára lesz mert ám már lehet kérni az iwiwen, nem tudsz róla?
Mész a meghívóhoz kérsz aztán hamarosan kapsz, ahogy rád kerül a sor, nekem eddig max egy hetet kellett várni.

Mamy GESZTENYE GYÖNYÖRŰ, ahogy mosolyog...hmmm de édes.
Én is imádom ezeket a neveket. Most lehet ismételni fogok egy kicsit, de elmondom neked én a Schöpf-Merei Ágost Anyavédelmiben (ezt is állandóan emlegetik gyűjtőként, koszfészekként, putrinak és ami még belefér, de a szaktudás kifogástalan) szültem, toxémia miatt 27hétre (1270g.40cm)2hónap a kórházban, de azóta is nagy boldogság és csak a jóra emlékszünk már :lol:
Név: én elsőnek akartam a Málnát, mert hivatalosan nekünk is Noémi az első,mert ott akkor az jutot eszembe, apa előző kérésére emlékezvén, a Málnát nem fogadták el, mert nem tudták hogy szabályos név és nem kérvényezni kell :(
Nekem első lett volna.
A második ha lány akkor Erzsébet Eperke, de Klauszka babájától lesve lehet inkább Elizabeth, mivel ez mégiscsak szebb mint az Erzsébet.
Itt már azért kerül az Eper hátra mert Málnánál is hátul van.

Ha fiú akkor pedig apa után Tibor és másodiknak Milán, vagy tutdok valami különös fiú nevet? :roll:

Azt hiszem leírtam mindent ami hirtelen eszembe jutott.

További ködös, hideg

Kép

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Klauszka
ma lesz mese?
ha mégsem akkor holnap?

Fogbújás - Dentonix gél: nálunk nem vált be, mert a kis bogaram már az elején lenyalta az újjamról, és utána is csak max 0,5 óra és ugyanúgy ordított tovább, én Cataflan cseppeket adok neki ha már nagyon muszály, és ezt is csak este v. éjjszaka, szerencsére csak ritkán van rá szükség.

Mamy
előszőr is gratula ehhez a gyönyörűséges pici lánykához!
nagyon szépen fejlődik, (a mi babucink 2670g-al és 49cm-el született),
altatás: nekem volt tavaly ősszel egy laparoszkópia-hiszteroszkópiás műtétem a petevezetők miatt, nekem nem volt gondom a cső miatt, max az első napon kicsit olyan furi volt a torkom és hát igen a köhögés nem esett jól, pedig ekkor csak 3 picike vágásom volt, de én inkább nem is éreztem meg a csövet, ja és én már aludtam mikor lenyomták a torkomon, úgyhogy szerencsére nem is éreztem belőlle semmit, és abból sem mikor kivették, és az ébresztésnél I-II fokú AV blokkom volt, ez valami olyan amikor a szív kihagy vagy mi, azt mondják hogy az I fokú még nem baj, a II fokúnál állítólag már akár pészmékert is beültethetnek, hát ezek után már nem tudom hogy akkor így a kettő mit is jelent igazán, na mindegy túléltem max annyi hogy nem az ágyamban (kórterem) ébredtem hanem az őrzőben, és a szobatársaim meglepődtek elégé mert pont a szomszéd ágyas hölgy várt már nagyon mert utánam őt műtötte a dokink, és így elégé nagyon csodálkozott mikor jött érte a műtős fiú és nem sehol.
Majd utána 2 hónap múlva megint volt - nem nevezném műtétnek - (petesejt leszívás) felszínes altatás - itt szerencsére nem volt semmi gond és ezért nem akartak altatni császár alatt, igazából nem is szerettem volna, már mert már nagyon vártam hogy láthassam a pici babámat.

Bárány
pici fiad gyógyulgat?
a tesóm igérte, hogy szerez iwiw-es meghívót, de hát lehet hogy az csak majd valamikor 10 év múlva ér ide őt ismerve.

Nszoke
és ki után hívtátok volna a lánykát Erzsébetnek?
Nálunk ha lány lett volna Réka Sarolta lett volna, de nagyon remélem, hogy jövőre kioszthatjuk ezt a nevet is.

Ti mit néztetek meg a neveknél? Vagyis mi alapján döntötettek?
Nálunk a párom azt mondta, hogy legyen magyar név.
Ákos - török-magyar - fehér sólyom
Réka - Attila hun vezér kedvenc felesége volt
ő így döntött a neveknél. Ja és néztük azt is hogy ne legyen túl közel a születésnapjához. És azt is néztük hogy felnőttként is lehessen majd normálisan szólítani.
Mondjuk nekem tettszettek olyan fiú nevek is mint a Móric, Simon, Áron, Benedek.
Lánynevekkel valahogy egyszerűbb volt a választás, de gondolkodtam második névként a Bogárkára is. Lehet hogy tudat alatt valahol éreztük hogy fiú lesz?
Az én párom nem akarta hogy a gyereket úgy hívják mint ő, mert hogy nálunk a gyárban is számozva vannak mert többen is vannak Nagy Attila néven, és a katonaságnál is többen voltak.

Sziasztok

Erika

Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Bocsika hogy csak igy bepofátlankodom de olyan jo volt olvasni titeket és ugy döntöttem irok én is.
Oktober 16.-án császároztak engem is mondjuk nem volt olyan sima mert leszakadt a méhlepényem és ha nem vagyok beutalva aznap a korházba nem biztos hogy megmaradunk!
Rengeteg vért vesztettem ugy hogy kicsit tovább tartott a felépülésem csak a harmadik napon tudtam felkelni miután kaptam 7,5dl vért.
De szerencsére nem gondolok rá vissza rossz emlékként söt kérdés nélkül vállalnék még egyet mert csodálatos dolog Anyának lenni
Nekem amugy is csaszim lett volni ezt már 6hosan tudtam mert Zétim nagyonnagy baba 4700g és 54cm volt mikor született.
És már felis kelt a Drágaságom ugy hogy elis köszönök
Pusssz minden mamának és babának

viki28
 
 


Szia Viki Üdv itt közöttünk

Melyik kórházban szültél? Nagyon szép nagy babátok van.
És akkor nagyon nagy szerencsétek is.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Bárány!
Én nem fogok eltűnni :wink: Köszi a bókot, átadom Gesztinek!
Sajna nem vagyok iwiw-tag, és nincs meghívóm sem... Tulajdonképpen nem is igazán tudom, az mire jó?... :oops:

Noémi!

Jaj szegény, a korai szülés miatt, de a lényeg hogy semmi baj nem volt! Az a 2 hónap szörnyű lehetett... :cry:
Nálunk is kérvényezni kellett az MTA-nál a Gesztenyét, mert nincs benne az utónévkönyvben. De csak egy email-váltás volt az egész, simán, akadékoskodás nélkül azonnal megkaptuk a hivatalos engedélyt. Ezt le kellett adni a kórházban, és kész. A Málna és Eperke már benne van az utónévkönyvben igaz?
Fiúnevek: ha fiunk lett volna, ő Adrián Csaba lett volna, (még lehet, ha lesz egy kisöcsi :wink: ) Az Adrián azért mert különleges és szép férfias név, a Csaba pedig Apukája után.
Mi is mindenképpen magyar nevet szerettünk volna adni, ezért is lett Emese, (ősmagyar név, jelentése anyácska), és a Gesztenye is magyar szó, semmi idegen nincs benne. Igaz, az Adrián nem magyar, hanem latin eredetű név, és a Csaba is azt hiszem török. De a fiúnevek között nem találtunk mást ami szimpi és különleges. A magyar férfinevekből nincs túl sok, és nagyon sok gyereket hívnak Attilának vagy Botondnak. (csak két kiragadott példa, sok van még).

Erika!
Ezek szerint neked lombik babád van? Nekünk inszemmel "sikerült", bár így utólag Apával megállapítottuk, lehet hogy nem is az inszem volt eredményes... :wink: :roll: mert a tüszőrepesztés miatt együtt is "kellett" lennünk orvosi utasításra :roll: és így ki tudja, hogy végülis melyik volt az eredményes? Én titkon úgy érzem, hogy az utóbbi. De azért a hormonális kezelés jó volt, mert már régóta vártunk babára. Sajnos 3 éve már elvesztettünk egy babát a 2. hónapban, az valami iszonyat volt, ezért nagyon féltettem Gesztit, és hálát adok a sorsnak, hogy ilyen gyönyörű, egészséges kislányunk lett.

Viki!
Hű, tényleg szép nagy babád lett! Lehet hogy a méhlepény is emiatt szakadt le? Vagy mit mondtak erre, miért történhetett?
Teljesen egyetértek, tényleg csodálatos dolog Anyának lenni, és én is nagyon szeretném ha még sikerülne egy kistesó 2-3 év múlva, de tovább már nem akarom húzni a dolgot, mert már 36 éves vagyok és Geszti az első babánk.

Kép
mamy
 
 


Szia,Viki!
Örülök neked,remélem maradsz!Hatalmas a babád ,az én fiam4,15-el született annó,és az is nagyon nagy,de a 4,7....
Ja és persze szép és édi,mint mindenkinek ebben a topikban!
Erika,köszönöm,kérdésed Szilveszter jár oviba,egy kis reggeli torokköszörülésen kivül semmi baja(kopp-kopp)
Lehet kérni meghívót az iwiwen,de nekem még csak egyszer adtak,azt adtam aférjemnek,most is kértem eggyet a lányomnak.De még nem jött!
Nszoke,tényleg én vagyok itt mindig hajnalok-hajnalán!
Névválasztás:Nekem nagyon sok név tetszik,a Szilvesztert,már 15 éves koromban kitaláltam,az biztos volt!A Szindi,meg csak úgy jött.
Sziasztok!!
Vendég
 


Sziasztok

Mamy
igen nekünk lombik babánk van, és nagyon remélem, hogy jövőre is lessz legalább 1 (kistesó)

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Viki28 Üdvözöllek nagy nagy örömmel és a nagy és szépséges babáddal.

Úgy örülök hogy itt vagytok Mamy és Viki mert ha egy pár hozzászólással feljebb olvastok, volt hogy mi is kevesebbet néztünk a topicra és én már kezdem hinni hogy megszününk, mert általában így szoktak elhalni a topicok. Na de itt most kezdődik az élet... :lol: :lol: :lol:

Juhhéééj de jó.


Név: a Málna benne van az utónévtárba, de a szülésznők nem fogadták el és a sürgősség miatt kértek másikat, nahát így lett a második.. de mi ezt használjuk, mert ezt akartuk, vagyis anyukám találta ki. Már a hasamba is így hívta.

Erzsébet vagyis mostmár inkább a szebb (szerintem) Elizabeth a két nagymama után.

Viki én is csak a fentieket kérdezhetem, mikor, hol szültél, hogy volt az egész, s magadról is mesélhetsz.

Mamy&Erika, de a többiek is.
Mondanátok nekem egy kis tanulnivalót? Nem tudom hogy vannak ezek a dolgot, beültetés, inszem, lombik stb stb, milyen fajtái hogyan vannak akkor a "mesterséges" terhességnek? Csak hogy értselek titeket amikor ilyesmikről beszéltek.
Köszönöm.

Bárány hogy vagytok?

Klauszka ti?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Ismét Erika és Mamy.

Ti már elég régiek vagytok hozzászólás szerint, biztos találkoztatok már táblázattal amiben mindenkinek van adata, név gyerek, szüléssel kapcsolatos, hogyan honnan lehet ilyet csinálni?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Nszöke,köszike jól vagyunk!Nem értem az utolsó kérdésedet!
Milyen táblázatot keresel pontosan?Komolyan 10-szer elolvastam és egyszerüen nem értem...
Húúú,magyarazd el mert annyira kiváncsi természetű ember vagyok,hogy elsem hinnéd.
Remélem ma még mindenki jön!!!
Sziasztok!!
Vendég
 


Sziasztok

Nszoke
röviden
Inszemnél és lombiknál is apuci ad mintát, ill. ha az ondó folyadékban nincs sperma akkor van a biopszia és úgy próbálnak életképes és jó spermákat nyerni, ha nincs akkor donor.
Az inszemnél apuci leadja az anyagot és azt juttatják be anyuciba, de ha jól tudom akkor itt is van valamiféle injekciós gyógyszeres előzmény ill. UH.
Lombiknál pedig injekciós előzmény (ez a drága) - tűszők-petesejtek leszívása (petricsészében találkozik a petesejt a spermával)- majd 2-3 nap múlva visszaültetik, és kb 2 hét múlva kell tesztelni (tesztet adnak) v. bemenni vérvételre hogy sikerült v. nem, ha sikerült akkor 2 hét múlva UH.

Igen a II-es klinikáson és a Kaálison is van táblázat de fogalmam nincs hogy hogy kell csinálni.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Noémi!
Remélem nem hal ki a topik, és egyre többen leszünk! Elvégre nagyon sokan szülnek császárral. Csak szerintem kicsit rossz helyen van maga a topik, nem a kórházak alá kellett volna tenni, hanem a gyermekek kor szerint, vagy az anyaság főtopikba. Így lehet hogy kevesen találnak ránk... :cry:
Erika jól és tömören összefoglalta a lényeget, az inszemináció és a lombik eljárásról. Nekem inszem volt, és hálistennek elsőre sikerült. Nálunk az én jobboldali petevezetőmmel van gond, el van záródva. Apával minden oké. :lol: Peteérlelés során szerencsére a baloldalon nőtt a szép nagy petesejtem, és így sikerült, azt mondta a doki hogy precedens értékű vagyok, mert nagyon ritka, hogy az inszem elsőre sikerüljön. Ha nem sikerült volna, megyünk tovább, és tovább, akár a lombikig is. De hálistennek nem kellett. Persze így is baromi drága volt, nagyon húzós az injekció amit adagolni kell. De megéri!!!
A táblázattal kapcsolatban arra gondolsz, ahol az anya neve, szülés helye, baba neve, szülés várható és tényleges időpontja szerepel? Szerintem bármilyen progival tudsz ilyet csinálni, és be kell ide szúrni, de hogy hogyan kell azt nem tudom. Én egyébként a 2006. őszi topikba szoktam írni, kezdetektől ott vagyok, ott is van ilyen táblázatunk.

Na megyek mert hamarosan torna, fürcsi és vacsi. :wink:
Jó éjt mindenkinek!

Kép
mamy
 
 


Jaj de jó, jaj de jó, beindultunk!!!!
Üdv Vikinek és Mamynak!!! Megint gyönyörű gyermekek csatlakoztak hozzánk!!! Komolyan, szerintem válthatunk topic címet! :lol:
Nszoke, a Málna szerintem be van jegyezve, mert a Kismama újságban egy csomószor szerepelt egy Vámos Málna nevű kislány, aki már 2,5 éves múlt (nyáron). Nekem is nagyon tetszett a Málna név, csak a Nagy vezetéknévhez annyira nem passzolt... Az én kislányomat "csak" Elizának hívják, az Elizabeth más, úgyhogy nem tőlem vetted!!!! :D
Mi úgy voltunk a névválasztással, hogy én csakis Elizát akartam első babának, úgyhogy a férjem végül belement, sőt meg is tetszett neki. Más név viszont nem tetszik neki a sajátján kívül (Robi), úgyhogy bajban leszünk a kistestvérrel!!! :lol: Bár nekem van egy csomó ötletem, köztük van az Antónia, Léna, Katica, fiúk közül pedig egyedül az Ábel jut eszembe (mondjuk most sem volt fiúnevünk, mert én az apja nevét tutira nem adom a fiamnak...)
Mi jól vagyunk, Elcsó most ébredt fel (3/4 óra alvás után... :twisted: ). Már nem tudom, mi lehet, mert bekentem neki tegnap a Dentinoxxal (nekünk csepp van) lefekvés előtt, sőt homeos kúpot is adtam neki (fogzásra), de éjjel megint keltünk 1-kor. Ilyenkor mindig iszik, aztán visszaalszik. Most nem takartam be, hátha az a baja, hogy meleg van, de ilyenkor mindig félek, hogy megfázik. Csak egy body meg egy pizsomagatyó van rajta. Szerintetek??? De így most jól alszik. Nem tudom...
Mamy, mennyit vártatok Gesztenyére?
Húúúúú Viki, mi az, hogy leszakad a méhlepény?
Nszoke, mi van az orvosival??? Tanulsz?
Mai esti mese rövid: zöld krém. 95%-os aloe vera tartalmú gél állagú krém, mindenfajta vágásra, sebre. Szülészeteken használják gátsebre, csaszisebre, én ezt vittem be a kórházba, és a dokimtól kaptam pirospontot a varratszedésnél, azt mondta, ennél jobbat felírni sem tud. Úgyhogy nem írt fel semmit... Tényleg nagyon szépen gyógyít, nem képződik var a seben, hanem rózsaszínű, új bőrfelületet képezve hámosít. Régi műtéti hegeken is lehet vele javítani.

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok

Üdv mindenkinek

DECEMBER VAN
[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1164955233.61.gif[/img]

Sziasztok

Erika

Klauszka
a műtéti varrás helye heggesedni szokott? Nekem olyan szép piros csík van csak de az is már muladozik, és az előtte született 3 pici lyuk pedig már alig látszik, pedig én semmivel sem kentem.

[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Jó reggelt!4

Juhéjjj, működök újra :)
Tegnap átírtam a profilomban az email címem és aktiválni kellett újra közben letitott, de ma újra minden jó. :lol:

Mamy a topicot nem mi tettük ide, csak rátaláltunk, de örülök hogy ilyen emberek közt lehetek mint ti.

A schöpf-mereibe szoktam még írni, de elég lassú és a 2005.őszibe az viszont olyan pörgös hogy egész nap ülhetnék a gép előtt ha tudni akarnám mi van, így inkább kiszállok és építgetem, bővítgetem a mi drága kis topicunkat.

Tábla:azaz. Excellel megy szerintetek?

Erika köszönöm, de mintha már egyszer mesélted volna, bocsika de ezek szerint nehéz a felfogásom. Mi az a biopszia-mármint hogy csinálják ezt? És a tüszőleszívás az milyen? Hüvelyen keresztül csinálnak mindent ugye?
Bocsi a butaságomért meg a túl buzgóságomért.


Klauszka: rögtön elnézést kérek én azt hittem valamiért hogy Elizabeth Eliza, annyiban mindegy számomra hogy nagyon szép mindkettő.
Emlékszem a Vámosi Málnára én is egy helyes kis vörös mamája van. Én tudtam hogy benne van az utónévbe csak a szülésznők nem. :twisted:

Nekünk szerencsénk van, volt fogzás tekintetében, észrevétlenül bújtak ki a kiscsontok :)

Orvosi? Majd beadom febr.márcban. Középsuliba először, aztán pedig az egyetemre de az most tuti nem megy mert központi kémia, biológia kell énmeg nem tanultam ezeket 10éve. Semmire nem emlékszem.

Addig is tanulok tovább (gazdálkodó)katonának.

Nekem undorító sebeim voltak, szinte féltem odanézni, de mostmár eltünt alig látszik, főleg hogy a terhescsíkmaradványok takarják :oops: :oops: :oops:

Sziasztok.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Kép


és mindjárt itt a MIKI is.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Örülök neked Nszöke,hogy sikerült visszatérned!Olyan furi,hogy december van semmi karácsonyi hangulatom nincs...
Ti már megvettétek az ajándékot a törpéknek?
Ki mit vesz?Nekem nagyon sok mindent kell vennem,jövő héten itt a miku,utánna Szindinek szülinap,karácsony,Szilvinek névnap!!Húúú,anyagi csőd!!!
Vendég
 


Klauszka!
A zöld krémről annyit,hogy abarátnőmnek,mellfellvarrása volt,mert nagyon tönkretette a szülés,én adtam neki a mütéte után zöld krémet,az orvosa nem gyözött csodálkozni,hogy milyen gyönyörű a sebe.Sokáig kenegette és mára semi nem látszik neki a műtétből!!Pedig azt mondják teljesen nyomtalanul az ilyen hegek nem múlnak el,és mégis....
Vendég
 


Sziasztok

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1164977373.55.gif[/img]

Nszoke
biopszia: a férfinél az ondó folyadékban nincs spermium akkor csinálnak here biopsziát (fél órás műtét), lehet helyi érzéstelenítéssel, gerincérzéstelenítéssel, és altatásban is. Ekkor a férfi herjéből vesznek egy ici-pici szövetmintát, és azt megvizsgálják, hogy van-e benne sperma, ill. hogy milyenek. És vannak férfiak akiknek csak így, vagy még így síncs spermájuk
Tüszőleszívás: felszines altatásban végzik, kb. max félóra - de igazán nem tudom hogy mennyi, de szerintem több nem lehet, a tüszőfolyadékban vannak a petesejtek. Hüvelyen keresztül történik.

Bárány
karácsonyi ajándék: még fogalmam sincs, a szüleimnél úgy szoktuk, hogy anyukám kb. már ilyenkor megveszi mindenkinek amit gondol és mi abba adunk neki bele pénzt. Az anyósom az már érdekesebb, mert neki igazán úgy nincs szüksége semmire, így aztán kitudja.
Gyereknek meg ami majd igazán megtetszik, mert én sok mindent tudnék venni, csak pénz nincs annyi. A keresztlányunknak meg már megvan hogy mit - mert az annya már mondta, hogy egy (kb. 90cm-es nagy) babát nézett ki ami nagyon tetszik a gyereknek.
Hát akkor neked elég sűrű a december. Nálunk minden hónapban van valami kb. 2-3 ember, de az október még üres - szerencsére.

Sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Én is örülök, hogy beindult ez a topik! Én mondjuk elég sűrűn előfordulok a 2006. ősziben is, mert ott kezdtem januárban, a terhességem legelején, és jó kis társaság van már ott is. Már ismerjük egymást szinte látatlanban is. Ott is vagyunk néhányan császárosok, de azt hiszem csak 2-3-an velem együtt, szóval nem ez a téma a jellemző, ezért is örülök nektek. Remélem, hogy itt is ilyen jó csapat verődik össze!

Klauszka!
Köszi az üdvözlést! Gesztire kb. 3 évet vártunk. Amint korábban írtam, volt már egy terhességem, amely sajnos 2004. februárban tragikus véget ért, elvesztettük a picurkát, spontán vetélés volt. De erről nem is nagyon akarok írni... gondolom megértitek, szörnyű volt. Aztán fél év kihagyás következett (doki tanácsára), majd újból próbálkoztunk, de akkor meg nem sikerült. 1 év próbálkozás után mentünk el egy meddőségi centrumba, ahol részletes kivizsgálás után kiderült, hogy a jobboldali petevezetőm el van záródva, egyéb bajom nincs, és Apával is minden tökéletesen rendben van. Úgyhogy némi hormonális rásegítés után egy inszeminációm volt, tavaly dec.5-én, és aznap együtt is kellett lennünk, mivel akkor repedt meg a tüszőm (nemsokára évfordulónk lesz! :lol: ) és hála Istennek rögtön sikerült is! Dec.19-én már tudtuk a vérvételből, hogy sikerült, csodálatos karácsonyi ajándék volt nekünk Gesztenye! 30-án meg már láttuk is az uh-n, férjemmel együtt könnyeztünk (ő is bejöhetett :wink: ). És most itt szuszog mellettem a mi gyönyörűségünk, akit tényleg nagy-nagy szeretetben vártunk, és ez látszik is rajta!...
Esti mese: mit jelent? :roll:

Erika!
Nekem a hegem inkább barnás színű, de már kb. 3 héttel a műtét után alig éreztem, persze még húzódott a bőr, de maga a heg nem fájt. Inkább a branül helye, az lassabban gyógyult, végülis egy nyílt seb volt, amikor kihúzták a csövet... az nagyon sz@r volt... :cry:
Viszont most már egyáltalán nem érzek semmit, mintha nem is történt volna műtét. :lol:
Lenne egy kérdésem (és Noémihez is): már annyi mindent hallottam, és nem tudom mi az igazság, hogy kb. hány hónaposan fordulnak meg a babák, és mikor ülnek fel? Tudom hogy egyéni, de mégis kábé mikor? A foga majd 6 hósan kezd jönni? Ezekkel a kérdésekkel nem nagyon vagyok tisztában... Sajnos a védőnőnk egy csíra, semmire sem használható, és mivel nem is nagyon hívom, a múltkor már pedzegette, hogy írjam alá a lemondó nyilatkozatot, és akkor nem kell jönnie. Totál felháborodtam, és persze nem írtam alá, dolgozzon csak meg a fizetéséért. Na erről ennyit.

Noémi!
Tudom, hogy nem ti tettétek ide a topikot, nem is azért írtam, és egyáltalán örülök hogy létezik ilyen topik, és olyan aranyosak vagytok, hogy így örültök nekünk! :wink:
A névadással kapcsolatban egyébként még mindig nem értem, hogy miért nem fogadták el a Málnát? A nővéreknek kötelességük elfogadni, amit mondasz. Ha később probléma lett volna, azaz engedélyhez kötött név lett volna, akkor kell másikat adni, azaz akkor lehetett volna mondani, hogy jó akkor Noémi. De te, mint anya, nyilván jobban tudod, hiszen 9 hónapod volt felkészülni rá, hogy milyen nevet adsz a gyerekednek, kötelesek lettek volna beírni a Málnát elsőnek! Én is tudtam, hogy a Gesztenye nincs benne az utónévtárban, ezért már a nyáron megkértem a hivatalos engedélyt. Amikor jött az anyakönyves ügyintéző a kórházban, odaadtam neki a papírt, és kész. Amikor a szülés előtt a szülésznő kérdezte, hogy mi lesz a lánykám neve, és mondtam hogy Emese Gesztenye, egy mukkot sem szólt. Csak a dokim kérdezte meg mosolyogva, hogy honnan jött ez a név? Szóval semmi probéma nem volt. Persze tudom, hogy most már mindegy, így is nagyon szép neve van a kislányodnak, Noémi Málna, ez is tündéri!

Karácsony: tényleg nagyon fura, hogy már december van, én nagyon örülök neki, mert imádom a Karácsonyt, és egyáltalán a december hónapot. Sok szép dolog történt velem decemberi hónapokban, többek között a párom szenteste a fa alatt kérte meg a kezemet, és Gesztikém is decemberben fogant. Igaz, két évvel később. :wink: Ajándék téren még én is teljesen tanácstalan vagyok... Gesztinek folyamatosan vesszük az "ajándékokat", ezért nem is tudom, hogy mi lesz a fa alatt, de hogy lesz valami az biztos. Persze most még Ő úgysem tudja felfogni a Karácsony jelentőségét, tudom. De mégiscsak ez lesz az első Karácsonya! Na de majd jövőre!!! Jaj alig várom már, hogy értelmes legyen, nem mintha most nem lenne az, egy okos kis tündér, de úgy értem, már beszél, kommunikál majd jövőre. Ráadásul jövő Karácsonyt már az új lakásunkban fogjuk ünnepelni, jaj de várom!!! Sajna most albérletben lakunk, és egy új most épülő lakásra vettünk fel hitelt, amit majd jövő ősszel adnak át. Kicsit nehéz most így anyagilag is, fizetni a hitelt és az albérletet + rezsit... De ezt az 1 évet kihúzzuk ha kell akkor pirítós kenyéren is. :wink:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok

Mamy
a heg nekem is olyan pirosas barnás színű, de hegges nem volt, és fájni sem fájt sokáig
fordulás-felülés-fogmanó: ez tényleg gyerek függő, van akinél hamarabb, és van akinél később jönnek a dolgok, mi az olyan közepes késői csoportba tartozunk vagyis - nem is tudom már hogy mikor fordult meg, ülni magától, kb. 7-8 hónaposan stabilan, állni 8-9 hónaposan, a foga olyan 7-8 hónaposan kezdett jönni, de van olyan is aki ezeket már jóval hamarabb csinálta. De van olyan is aki jóval később
védő: nálatok kijár? nálunk mióta megszületett a gyerek, csak 1x volt kint mikor haza jöttünk a kórházból, és utána ugyanígy a dokinéni is. 6 hónapos korig 2 hetente kellett menni, azóta csak havonta, de szeptember óta már új van, mert aki volt - nekik is lombik a nagy fiú (kb. 7 éves) és most pedig örökbe fogadtak egy másik kisfiú. De egyébként nem volt egy nagy szám, amit elmondott azt én is tudtam a józan paraszti eszemmel, ill. amiket összeolvastam, most egy fiatal csaj van, de nála sem vettem észre hogy jobb lenne, habár nálunk ilyenkor ott van a doki néni is és felírja a recepteket ami kell + méreckedés

Mese: Klauszka szokott mesélni jó kis meséket aloe verás dolgokról, persze minden igaz belőlle

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Örülök kis csapatunknak, ne haragudjatok hogy mindennap örvendezek ennek, de tényleg jó. :lol:

Erika: nagyon köszönöm a felvilágosítást, de azt hiszem egyszer már mondtad, ugyhogy bocsi hogy ilyen feledékeny vagyok.

Karácsony: én utálom. Minden ilyen ünnepet, bár most a gyerek miatt szeretem, mert neki tetszik, de én a másik oldalát látom leginkább, nagytakarítás, sütés-főzés, pfu-kimerítő. A szilveszter majd jó lesz kipihenni magunkat.

Ajándék: mi nagyok minden évben megfogadjuk, hogy senki nem vesz senkinek semmit, de amikor kari van mindenkinek van ajándék a fa alatt, de idén tuti betartjuk már csak azért is mert így többet lehet venni a gyereknek.
Nem mintha hiányozna valamije, de...

Mi könnyű helyzetben vagyunk, mert veszek neki valami játékot, gondolom anyuék is, mert ruhája sok van.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én minden vásárlás alkalmával veszek neki valamit, ha boltba vagyok tuti veszek ruhát, cipőt, játékot, evőeszközt bármit, csak neki.
Remélem leszokok majd erről. De imádok neki adni.

Babafejlődés: nem lerázni akarlak hogy nem mondom meg, de tök jó a www.babaszoba.hu n van ilyen saját napló. Na ott mindent vezethetsz és van egy ilyen általános izé is, hogy ha most ennyi idősek vagytok akkor mit csinál, mit "gondol" stb.
Na de mi átalusszuk az éjszakát 4hónapos kora óta, eleinte 10től-6-7ig, most már 8tól-8-9ig is akár, ez kb 8-9hónapos kora óta. Közben 7hóban kibújt az első foga most van neki 6és 2háromnegyed az alsó 2kint teljesen s a mellette levőből még egy pici kellene(de nem bizti) Ülni 8hótól, de van aki üldögél már 5-6tól, aztán 2hét s mászik, ami egyre jobban fejlődik, biztosabb, stabilabb lesz napról-napra, s majd feláll, de én Málnát nem sietettem, már 2hónapja mindenbe feláll, félkézzel kapaszkodik csak időnként teljesen elenged mindent rövid időre.

No eldugulok. :shock:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Ja esti mese: Klauszka az illetékes. Minden este (kivéve amikor összeesik a fáradtságtól :? ) esténként ír nekünk mindenféle okos dolgot aloe vera-val kapcsolatosan. Termékbemutatót tart aminek mi nagyon örülünk.

Ha nincs nekem hiányzik, ezért szoktunk nála reklamálni, hogy lesz e ma, vagy mikor lesz, miért nem volt.

Lakás: bár ugye nem tudjuk mindenkiről ki mivel foglalkozik, mint él, de a mai világba olyan bátornak tartom az olyan embereket mint ti Mamy, hitel, albérlet lakás. Én nem mertem eddig belevágni lakásba, de mondjuk nekünk sok tartozásunk van nagyon. :(
nincs hátterünk, meg tőkénk sem. Mondhatni hónapról hónapra élünk. Most a párom külföldre menne melózni de mivan ha befürdünk? Persze kockáztatni kell, csak...

Ha már itt tartunk már várom a szerdát végre megtudom milyen lakások lesznek a pályázaton... :shock:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Nem tudtam visszaolvasni mert nagyon zaklatott vagyok!Most biztos utálni fogtok!Sajnos egy iszonyú fájó döntés elé kényszeritett az élet...
Ma produkáltam egy két csikos tesztet!!!
Sajnos arra kényszerit az élet és a jelen anyagi helyzetem,hogy döntsek!!!N eitéljetek el!!!Föleg Erika te ne....
Nagyon szomorú vagyok
Vendég
 


Sziasztok

Bárány
és a párod mit szól hozzá?

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Bárány, kérlek, nagyon gondold meg... mást nem is mondok.
Mamy, Elcsó 10 hetesen fordult meg először (ez egy picit azért korai), és most már felállt egyik nap, de erről inkább tudni sem akarok. :D
Fogacska még nincs. Mi viszont alvás tekintetében visszafejlődünk, ugyanis két hetes kora óta átaludta az éjszakát, és mostanában viszont felkel éjjel 2x is. mindig 11-kor és 1-kor. nyűgi nagyon, és csak a szopi nyugtatja meg. persze nem éhes, csak szomjas, de olyan is van, hogy csak meg akar nyugodni rajta. ezért vagyok mostanában fáradt, kérem szépen én ehhez nem vagyok hozzászokva! :twisted:
Képzeljétek, ma vettem Elcsónak egy csomó ajándékot mikire!!! na nem kell nagy dolgokra gondolni, olyanokat, hogy pl. műanyag kocka, kisrepülő, kirakós szőnyeg (darabja 2-300 Ft). ez a mikis ajándék. Karácsonyra hintát szeretnék neki, meg labdát és kisautót. ja, és rágható könyvet! :D én már előre nézem, milyen színű legyen a karácsonyfánk, ez lesz Elcsó első karácsonya, és most igazán szépre akarom. Ja, és kapott a kisasszony az ablakába egy csóvát húzó csillagot, ami világít. tök szép. ezek az ajándékaim neki. már jól meg is rágta mindegyiket. :D
majd holnap mesélek!!!

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Bárány, előszöris a te döntésed, de...
párod? miért erre kényszerít az élet? tudom anyagilag nem könnyű, de lehet olcsón is szerezni mindent, neten ajándékba is.
Stb, stb.

Ha tudsz róla beszélni kicsit részletezd kérlek, add ki magadból.

Jah, de jól gondold meg, nehogy később megbánd.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Egész éjjel nem aludtam(aludtunk)!Nincs munkahelyem én csak alanyi jogon kapnék 20-25 ezer forintot.Azt is csak a szülés után,addig semmi.
Lakás szintén nincs!!
Férjemnek talán még rosszabb,mert neki ugye nincs saját gyereke!
Gyomorgörcsöm van az idegtől,Erika súlyos pénzeket kiad és reménykedik,én meg......
Vendég
 


Jó reggelt!

De a férjed dologzik, az a pénz nem elég valahogy, meg a te bedolgozásod, aztán ott a gyes, meg a családi...

Ahol most laktok? Az miért nem jó?

Ne haragudj, ha olyat kérdezek, ami...már nem fér bele, akkor ne válaszolj, ha nem akarsz, jó?!

Na puszázlak. Kicsit nyugodj(atok) meg.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok

Szép jó reggelt mindenkinek!

Bárány
tudod mindig azt mondják hogy lessz valahogy, én is nagyon félek hogy mi lessz ha többen is lesznek, de hát az is benne van hogy nem sikerül, főleg hogy a páromnak ez az 1-is elég lenne a jelenlegi anyagi helyzet és az állam bácsi megszorításai miatt, , és azért ment bele mert anyukám finanszírozza, de hogy utána ha sikerül és többen is lesznek abba bele se merek gondolni hogy anyagilag mi lesz. De hát 1 gyerek nem mondom hogy nem gyerek, mert gyerek de jobb neki ha van tesója. És mi is még 5 évig fizetjük a ház törlesztő részleteit. De én nagyon szeretném megpróbálni.
Bárány a lánykád és kisfiad ruhácskái - kiságya stb. már nincs meg? Mert azok is nagy segítség lenne. Nálunk is sokmindent úgy kaptunk kölcsön, meg én jóformán csak túrkálok, és anyukám veszi a szép új ruhákat a gyereknek, mert azt mondta, hogy ő úgy döntött, hogy ő csak újakat vesz neki. De hát csúszni mászni jó a turi is, és az új meg az utcára.

Jól gondoljátok, meg nehogy utána meg depresszióba ess bánatodba!

Nagyon vigyázz magadra, és nyugodj meg hogy senki nem fog megkövezni, már csak azért sem mert nem vagy felelőtlen, mert szíved szerint szeretnéd, csak állambácsi megszorításai nem biztos hogy engedik, és mi elfogadjuk a döntésed.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Sajnos mi ebben a házban 7-en lakunk mint a gonoszok...Vagyis helyesbitek mert van egy kis ház is a telken apám ott lakik egyedül!Szóval -1fő.Sokat rágódok,nem tudom mit csináljak erre eggyáltalán nem számitottunk,és nem is számithattunk,nem részletezem,hogy miért...
Semmi nem maradt meg a gyerekeimről én mindent elajándékoztam,mondván,hogy nem lesz már baba.
Most kezdtem volna fellélegezni,hogy már Szilveszter is több mint 5 éves!Így is van még gond elég!
Hétfőn megyek orvoshoz,imátkozok,hogy ne legyek "nagy"terhes!Nagyon sok jelét érzem félek hogy vagyok vagy 8 hetes!!
Vendég
 


Szia Bárány!

Hát akkor nem vagytok valami jó helyzetben tényleg.
És akkor már eldöntöttétek.

És akkor drukk ahhoz amit szeretnél.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Köszi szépen a megértő szavakat,azthiszem rám fér.
Azt hiszem eldöntöttük,bár a férjem dolgozik,és szerintem amikor hazajön átbeszéljük még a dolgot 100szor is.
Reggel sírt!Tényleg könnyekkel...szegény!
Milyen szemét az élet,valakinek minden vágya egy két csikos teszt,van aki meg padlóra kerül tőle
Vendég
 


Sziasztok

Bárány
és a gyerekek tudják? És ha igen, ők mit szóltak a dolgohoz?

Egyébként én csak azokat ítélem el akik csak úgy élik az életüket, és minden lelkiismeret furdalás nélkül mennek abortuszra, vagy az olyanokat, mint pl. volt egy munkatársnőm: aki sokáig ott sírt nekünk hogy ő gyereket akar a barátja meg nem, és utána mikor szakítottak akkor váltogatta a barátait, és egyszer elment csak úgy a nőgyogyihoz, és ott közölték vele, hogy 3 hónapos terhes és már utána el is döntötte, hogy örökbeadja (mondjuk még mindig jobb ha mást tett volna) de ki tudja hogy miket csinált a terhessége alatt (pl. cigi stb.), és akkor még ő sírt állandóan nekünk, és akkor állítólag minden érzelem nélkül közölte az egyik (másik) munkatársunkkal, hogy örökbeadja. Hát akkor az ilyen nem is gondolta komolyan hogy neki valaha is gyerek kell. Ill. azokat akik megölik a babákat, ahelyett, hogy otthagynák a kórházban.

Ui: nagyon drukkolok azért hogy..............................!
az legyen amit ti szeretnétek

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Jaj micsoda szomorú hangulatra érkeztem...
Bárány!
Előttem a lányok már mindent leírtak, amit én is írtam volna, első körben, hogy nagyon gondold meg, de aztán látom hogy már átgondoltad. Megértem az indokaidat, és elhiszem, hogy borzasztó nehéz most. Párodat is nagyon sajnálom, mert ha egy férfi sír, annak oka van, és ez most elég nyomós ok. Főleg, mert írtad hogy nincs neki saját gyereke.
Nem lehet beleszólni senkinek az életébe, a döntéseibe, de ezek a döntések kihatnak egész életre. Akár így, akár úgy.
Nem is akarom tovább ragozni. :cry:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Erika,az a koleganőd meg is tudta tenni?Mármint örökbeadta??
Na az már tényleg nagyon durva!Lehet,hogy a gyereknek jobb dolga lett!Soha nem tudnám megtenni...
Igy is egész nap csak gondolkodom,jobbról balról átrágom a témát.Főleg azon vagyok kiakadva,hogy hogyan történt?Mindketten kizártnak tartjuk,és mégis...
Mamy neked is köszi,mindent, igazából én is ugyan azt gondolom amit ti..
Vendég
 


Sziasztok!

Rövid leszek, majd este jövök.

Bárány a ma esti döntésedet oszd meg velünk, ill.döntéseteket.
Illetve ha a férjed akarja az már a teljes siker alapja, illetve ha csak te nem akarod ő pedig minden áron ezt nem fogja elfelejteni.
Érted mire gondolok?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok

Bárány
igen ha jól tudom akkor örökbe is adta, mert az a munkatársnőnk aki néha találkozott vele, és egy másik is mindig azt mondták, hogy úgy beszélt a gyerekről - sima rezzenéstelen arcal, hogy igen eldöntött tény és semmi lelki dolog, hogy ő örökbeadja, és szerintem jobb is annak a gyereknek hogy nem ő neveli fel.
bocs hogy ezt írom, de azok után hogy ti elképzelhetetlennek tartjátok hogy ő megfogant (gondolom hogy védekeztetek) lehet hogy ő azért sikerült mert ő hozzátok szeretne születni. Nem tudom csak gondolom.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Bárány gondolok rád és szorítok nektek a mindhármotok számára legjobb döntés meghozatalába.

Ha van végleges döntés mond melyikőtök mit akar és mi van, mi lesz.

Aludni sem fogok tudni ebben a bizonytalanságban, elsem merem képzelni (nem is tudnám) te mit érzel.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Jaj, ne haragudj Bárány, de én nem tudom magamba fojtani, hogy úgy szeretném, ha megtartanád! tiszta depi vagyok ettől, már bőgök is. Ráadásul Elcsóka is egy picit megfázott.
azért írok szívderítőnek mesét, jó?
zöldségtabletta: tarackbúzát, árpát és lucernát tartalmazó tabletta, tehát csupa olyan dolgot, amit nap mint nap elfogyasztunk, igaz??? :)
az illata olyan, mintha frissen kaszált legelőn járkálnánk.
mire jó?: olyan emberkéknek, akik nem fogyasztanak elegendő zöldséget, főzeléket (pl. gyerekek...), illetve cukorbetegeknek a natúr géllel kombinálva. Csökkenti a vércukorszintet, nagymamámnál bevált.
jó éjszakát.

K.
Kép
klauszka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: