Új privát üzeneted érkezett!

Zsebi :)
januártól fejben tartalak az egyik csomagra :D
a 38. hét simán meglehet :D nem Te lennél az egyetlen!

én tapasztalatból tényleg azt mondom, hogy a 32. hét után már minden nap ajándék. A 36. előtt meg jó, ha van idő tüdőérlelőre.

kiskád jogos :D nekünk a legsimább volt. az IKEAban ált. van jó áron egy jópofa kék.
van olyan macis kádbetét, amit be lehet tenni, és abba a gyereket... no nekem ez nem vált be. Ajándékba kaptuk, de nekem sokkal kényelmesebb volt a karomon fürdetni őket, még így is, hogy ketten voltak.

kocsikabát: valami pulcsiféle úgyis kell.
de én ált. úgy csináltam, hogy takartam őket. akkor ha a kocsi bemelegedett, le lehetett venni, nem melegedtek be.. és az a 2 perc amíg beviszed őket akárhova, annyi idő alatt nem tudnak megfázni.
jó sapi az kell.
a sétára meg télen úgyis valami bundazsák kell.

harisnya... jujj én rossz anya vgyok... 1szer erőltettem a gyerekeimre :D majd most télen már kell, de eddig nem mentek nagyon. plusz takaró, ha nagyon hideg volt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Köszönjük a sok hsznos infot amit megosztasz velünk.

Holnapra nagy drukk megy nektek és várunk mielőbb a jó hírekkel. Aztán persze folyamatos durkk a kicsiknek.
Amikor elkezdtem a fórumozást elolvastam az egészet előlről fú hogy izgultam a Te esetednél mert te még akkor itt voltál a fórumon. :) Izgi volt.

Kép

Madaran!
Veletek mizu? Nagyon nem jelentkezel.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Anikó!
Nagy nap ez a mai hisz megint láthatod a kismanót. Írjál hogy milyen volt mekkora és mindent.

Orsi!
Neked sem kisebb ez a nap és drukkok mennek ezerrel. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 

 
 

Kép

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Orsi,Zsebi :lol:
Asszem meggondolom még ezt a textilpelenka dolgot.
Orsi, az nem semmi, hogy te egyedül vagy az elejétől fogva két babával. Nekem mondjuk baromi nagy segítségem lesz a nyugdíjas anyukám, akivel egy telken is vagyunk, így bármikor pikk-pakk itt van. :lol:
A pénz dolog meg olyan, hogy persze az ember beparázik, de próbálom magam azzal nyugtatni, hogy éhen halni talán nem fogunk. :lol:
A kicsi ruhákkal úgy vagyok, hogy nekem nem lesznek koraszülöttek, így ebben nem gondolkozom.
Szerintem szép nagy babákok lesznek. :lol:
Orsi, drukkolok neked nagyon!

Zsebi drága :lol:
Már sajna 31 éves vagyok és 01.25.-re vagyok kiírva.
Kijavítanál a táblában, no nem mintha 01.25.-én jönnének pont. :)

Köszi

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok lányok!!! A babásban már jelentkeztem, de nem vagyok képben, hova is írjak... Bemásolom ide az ottanit, aki olvasta, ugorjon, csak jelzem itt is, hogy megvagyok! :D
"Bocsánat a nagy eltűnésért, próbálok majd visszaolvasni, de váratlan események elszólítottak az internet és az édes semmittevés mellől...
Képzeljétek, teljesen váratlanul sikerült eladni a lakást és egy 2 szobával nagyobb, kicsi kertes sorházat venni!!! Hát ezt intéztem az elmúlt hetekben, ha minden jól megy, a jövő hét végén költözünk. Szépséghiba, hogy ott nics se kábel se telefon, így a párom majd rádiós internetet próbál csinálni nekem, remélem sikerül. Most festenek, jövő héten rakják a padlólapot és nekem meg pakolni kellene, de csak a kis mütyüröket merem... Hogy fogunk így költözködni?
Közben a munkaszerződésem is elrendeződött, ráadásul határozatlan időre szól! A bankkölcsön is átfutott, úgyhogy a legtöbb dolog elintéződött.
A bébit a pocakomban már régóta érzem mosorogni, de 2 hete "megtáltosodott", és akkora boldogsággal tölt el a kis tornászbajnok a hasamban, nem is csinálok semmit a kis szabadidőmben csak a pocakomon a kezemmel beszélgetek vele. A 12 hetes uh-n minden rendben volt, múlt héten voltam afp-n, most lesz majd a 18 hetes uh. A 14. héten voltam uh-n a saját dokimnál is, akkor már 119 g volt a baba és 3 cm volt a fejátmérője. Most még előrébb tette a szülés várható időpontját, úgyhogy nekem különböző számítások szerint március 4 és 15 között már 4 időpontot határoztak meg. Jó, mi? Egyébként jól érzem magam és alig várom, hogy az új lakásban lakjunk és végre megint az én drága kicsi pocakmanómnak szenteljem az időmet.
A friss kismamáknak gratula (Anikó)! :lol: :lol: :lol:
Katyerina! Előkerültem, újra megtalálsz, vagy adok telefonszámot priviben, akkor el sem veszek!
Zsebi! A táblába is bekerülhetnék? (Bár most jön a kettes számú para a méhnyak állapota miatt...)
Mindenkinek puszi és 2 pakolás között próbálok visszaolvasni! :lol: :lol: :lol: "

dkata
 
 


Kata!
Bekerülhetsz, csak írd meg az adataidat.
Örülök, hogy minden rendben van. Jó köldözést és tényleg vigyázz a pakolásnál.

Viki, Andi!
Eszembe jutott ma reggel még valami:
üvegmosó,
csúszásgátló (csak később kell, de jó ha lesz)
hajkefe (feltéve ha a babáknak van haja. :))

Nem írnánk össze azt is hogy a mamának mi kell a kórházba.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi!
Adatok:
Név: DKata
Intézet, orvos: Kaáli Bp. Dr Kovács Péter
Miért: habituális vetélés valószínűleg sárgatest elégtelenség miatt
kor: 34
hogyan sikerült: ciklusmonitorozás+sárgatesthormon pótlás (2. ciklus spontán)
szülés várható ideje: 2007.03.08. (Pont a szülinapom!!!) :lol:
Köszi!

dkata
 
 


Kata!
Betettelek legközelebb látni fogod. A mértet és a hogyant kicsit megrövítítettem mert így nem fér bele

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Orsi,

Már biztosan túl vagy rajta, mostantól legalább olyan sikeres időszakot kívánok, mint a fiúknál! :lol:

Anikó,
De jó lesz ma neked, már talán picike végtagkezdeményeket is látni fogsz! :lol:

Dkata,
üdv, mi még nem "találkoztunk". :-)

Viki,
a lázmérővel kapcsolatban írnék pár szót. A húgom 2,5 éves kislányánál - Orsihoz hasonlóan - mi is fülhőmérőt használtunk. Szerintem a popsis lázmérő nem olyan jó. Ugyan nem tudom, hogy ennél mennyi ideig kell azt a popsiban tartani, de a fülhőmérő vagy a homlokmérő csak pár mp. A baba ráadásul fel sem ébred rá. Gondold el ugyanezt a popsisnál! Még a pelusból is ki kell csomagolnod, akkor felébred, nyűgös lesz... Én biztosan fül- vagy homlok lázmérőt vennék!
Bocs a belekottyért! :wink:

Hajni
20140901102739
 
 


Hali,
8 petesejtem lett. Fájdogál a hasam :D

Viki :)
a pici ruha nem igazán feltétlenül koraszülöttség kérdése. az én fiaim 35+0ra születtek, kicsik sem voltak, csak rövidek... 1 hónapig hordtuk.
A bnőm ikrei 39. hétre születtek majdnem 3 kgval, de nekik is elkelt az 50es ruha.
igazán a cm számít :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Orsi,
gratulálok a 8 sejtecskéhez!Köszi,hogy ennyit segítettél a lista összeírásában.Próbálj meg pihenni.

Zsebi,
akkor elkezded írni a kórházi listát?

Kata,
örülökhogy előkerültél és minden rendben van.

Bocs,hogy nem írok többet,de egyre fáradékonyabb vagyok és a hasam is egyre nehezebb.A melleim most fájdalmasan feszülnek.Megpróbálok minél többet pihenni.Megint lemértem a hasamat,111 cm!!!Nem tudom,hogy Ti hogy vagytok vele,de én már nagyon szeretnék babázni,mert egyre nehezebben bírom a terhességet.Még 11 hétig bírnom kell!

puszi,

Andi
Kép
aanda
 
 


Sziasztok

Icsilya gratulálok

Remélem hogy nem baj ha ide pofátlankodok
csak a listához szeretnék szólni, remélem nem kontárkodom bele
Babáknak a kórházba vigyetek legalább 1 csomag pelust, a II. Női Klinikán ha jól emlékszem akkor napi 4 db-ot adnak, ja vigyetek hozzá popsitörlőkendőt is és Garmastan kenőcs, drága de szeintem a legjobb és a kipirosodást is pillanatok alatt eltünteni.
Mikor már megvannak a babák akkor az apuka irassa ki a gyerekdokival a - Vigantol olajat, - Konakiont, - a köldökápoláshoz szükséges a Spiritus salicylatus, - sterill vatta, és hintőpor, legyen otthon Germicid lázcsillapító, - orvos receptre felír gyógyszertári fürdetőt, testápolót, és popsikrémet is szereintem ezek a legjobbak.
Mamáknak már jó ha van a kórházban is
Garmastan kenőcs - a mellbimbó kisebesedésére, esetleg mellbimbóvédő, és a melltartóba betét, van mosható és eldobható is, ill. jó ha van tejserkentő tea - Laktoherb - az ízét meg lehet szokni én ízesítve ittam, a II. Klinikán még januárban volt olyan lehetőség hogy 2 féle mellszívót is kilehetett próbálni és akár meg is lehetett vásárolni ott helyben a tejes nővértől
Zsebi a Klinikán adnak betétet szülés után, max hazafele kell és otthon rendes betét, ja jobban szeretik ha az anyukák az ottanit használják - csak ehez nagy bugyigó kell mert jó nagy.

Ja és jó ha visztek a babáknak textil pelust is mert azt sem viszik túlzásba és ha a baba sokat bukik akkor kevés az az 1 amit adnak.

ja picike kesztyűk v. zoknicskák a babák kezére, hogy kine marják magukat, mert ilyenkor még nem szokták levágni a körmüket.

Remélem nem zavartam, sajna csak ennyi jutott eszmbe pedig kaptam listát is csak nem találom, de ha meglesz akkor majd pótolom.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok, talán buta a kérdés, de a Kaáliba van arra mód, hogy 3 sikertelen inszem után lombikra menjek???
adél11
 
 


:)) Olyan suta vagyok a rendszerhez:szerintetek van arra lehetőség, hogy 3 sikertelen inszem után lombikkal folytassuk a projektet?? köszi előre is A.
adél11
 
 


Hajni :lol:
Köszi a lázmérős tippet, már megvettem a popsisat. :D

Orsi :lol:
Aha, már értem. :D
Amúgy, gratula a bő terméshez! :lol:

Zsebi :lol:
Már hajkefét is vettem. Az annyira jó puha dolog :lol:
Orsi úgy írta meg a táblázatot, hogy van benne egy oldal ami a kismaminak kell a kórházba. Nézd csak meg!

Andi :lol:
Nekem a cicim nem fáj már régóta, de a hasam alja annál inkább, leginkább mikor fel akarok kelni fekvő helyzetből, meg elindulok, meg egyáltalán. Biztos a súlygyarapodás miatt. 111 cm!!! Bár mondjuk te 1 fővel többen vagy.
Megyek gyorsan meg is mérem magamat!

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Adél
Ha felhívod a Kaálit akkor bizti megmondják, én sajna nem tudom nekem csak lombik volt

Lányok megtaláltam a listát, ezt egy kismama adta nekem ő a védőnőtől kapta
Kórházba amit vinni kell szüléskor
2-3 db. előlgombos hálóing
köntös
1-1 db papucs (kórterem + fürdés)
szappan, dezodor
fogmosó felszerelés, manikűr k.,
szalvéta
papírzsepi, WC papír, + WC ülőkére papírborító (gyógyszertárban kapható)
pohár + bögre ( császárosoknak + szívószál)
evőeszköz
fehérnemű (bugyi, zokni, szoptatós melltartó)
törülköző
mellszívó
terhesgondozási kiskönyv
személyi ig.
TAJ kártya
1 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyi kivonat, v. apasági nyilatkozat
Garmastan kenőcs - mellbimbóra
bimbóvédő
szőlőcukor
sok sok folyadék (szülés után napi 5-6 liter szénsavmentes)
melltartóbetét
konyharuha
Laktoherb - tejelválasztást serkentő tea
fényképezőgép

a babának ill. babáknak
textil és rendes bugyipelenka
popsi törlőkendő (nekem a Pampers-s aloeverás vált be)
kissapka
kiskesztyű v. kiszokni a kezecskéikre a körmök miatt
kising, rékli, v. bady
rugdalózó,
időjárásnak megfelelő tipegő + pléd, kissapka stb.
pólya

otthonra ajánlott babaápolási dolgok
steril vatta
steril gézlap
alkohol (orvos irja majd fel)
popsikenőcs (orvos írja majd fel)
testápoló (orvos írja majd fel)
fürdetőkrém (orvos írja majd fel)
hintőpor - a köldök ápolásához még
kamilla tea (ha esetleg becsipásodna a pici szeme)
Garmastan kenőcs
Vigantol olaj (orvos írja fel)
Kinakion cseppek (orvos írja fel)
orrszívó
lázmérő (nekem digitális van - gyorsan mér popsiban is - mikor kész sípol halkan)
vízhőmérő (de jó a könyök is)
hajkefe (én finom puhát vettem, de nem igen használom, mert hullik belőlle a szálak - így sem kócos)
körömvágó olló - baba
baba fültisztító
kiságy
pelenka
kiskád
babakocsi
etetőszék
Én most 1 baba mellett a 8 hónap alatt már a 4. üvegmosót koptatom (mindig a szivacsrésze megy tönkre).
Üveg almareszelő
Chicco sterilizáló folyadék (nagyon jó, egyébként már nem lenne épp bőr a kezemen, mert ahányszor kifőztem vízben mindig megégettem magam)
kis üvegpohár
kiskanál
kistálka
külön fakanál
külön legalább 1-2db kisedény
kicsi műanyag tölcsér
kicsi szűrő
botmixer
reszelő
kistálca
cumisüveg üveg és műanyag
esetleg cumi + cumilánc

Kicsit hosszú lett, de remélem, hogy nem baj.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Látom mindenki szépen növesztgeti a pocakját! Velünk nem nagyon történik mostanában semmi és azt hiszem ez a jó hír. :lol:

Aanda! Nekem egy gyerekkel 98-as a hasam :shock: és mi ugye egyidősek vagyunk

Adél! Ha ismeretlen eredetű a meddőség, akkor a 6 inszeminációt végig kell csinálni. Nekem nem engedtek belőle.

Lányok! Tök jók a listák!!!! Jegyzetelek ezerrel.
Nekem a kórházba még a következőket kell ill. szeretném vinni:
TENa betét + TENA bugyi
sampon + hajszárító
cumisüveg
evőeszközökhöz egy kis mosogatószer :lol:
babának takaró
szopihoz kispárna
+ én csinálok egy táskát a szüléshez és a nagy pakkot a párom a szülés után hozza be.

Kép
alinkat
 
 


Az, hogy a babának mi kell egyeztessétek a kórházzal.
A sote IIn csak popsitörlő kellett, minden mást adtak, cumisüveget is.
de van ahova pelust és ruhát is kell vinni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok lányok! Kép
Megjártuk ma az ultrahangot!
És láttuk a mi kis gyönyörűségünket!
19,3mm és már látszott a kis feje a kéz kezdemények és a köldökzsinor!Minden olyan mini volt de csodálatos!!!!
És nagyon vert a pici szive!!! Kép
Harcimokus jött velem be és el is bucsuztunk a doktornőtől is!

Orsi!
Téged láttalak és szerintem te is engem!
Csak már akkor tudtan hogy te vagy amikor Harcimikous mondta!
A férjeddel ültetek jobbkézfele és nagyon ismerős voltál de nem mertem nagyon intenziven nézelődni!!!Gratulálok a 8 petesejzhez!!Akkor holnap várjuk az infot hányan indultak el!!Reméljük minél többen!



Holnap bescennelem a képet és felrakom ide nektek! Kép Köszönöm mindenkinek a szoritást!!!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Anikó :)
ti ültetek, ha bemegyünk balra, egyből a kabátok után?
gratulálok a jó hírekhez!!! szuper lehetett :D :D
Harcimókus mondta, hogy jössz, de akkor pont nem volt ott ezek szerint, amikro össze kellett volna hozni minket :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nem, nem ültünk ha nem balra nektek a kabátoknál félig az ajtoba álltunk!Én farmerben voltam és fekete felsőben!
De téged pont szolitott Krizsa doki én addigra bejelentkeztem és álldogálltam az ajtoba!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Andi!
Holnap gépelek be akkor kórházas listát és akkor majd azt is Orsi segítségével felülbíráljuk. :) Már akkor nem írok Erikáé legyen az amit szétszedünk ízekre. Várjuk a tapasztaltakat mi kell még és mi nem kell ebből.

Orsikám!
Nagyon örülök és megy a drukk a picurkáknak hogy nagyon ügyik legyenek. Ők már biztos szundítanak persze lehet nem mert nincs idejük hisz randi van osztódni kell meg ilyenek. :)

Azt a szülés felkészítő tanfolyamon tudom meg hogy mi kell a kórházba a babának esetleg nekem (speciális dolgokra gondolok) vagy hol?

Erika!
Miért haragudnák köszönjük neked is a segítséget. Minden információra szükségünk van. Hisz ti már gyakorló anyukák vagytok mi meg még csak ízlelgetjük hogy milyen szerep vár ránk. Ti tapasztalatból tudjátok mire van szükség mire nincs. Sok dolgot vetetnek meg az emberrel feleslegesen.

Viki, Andi!
Nekem is fáj a hasam vagy inkább feszül ha felkelek vagy átfordulok éjjel meg ha sétálok. Hát a doki azt mondta ez csak rosszabb lesz. Babáznék már szívesen de azért még élvezem ezt az állapotot oly rég vártam rá hogy legyen pocakom most kihasználom. :)

Anikó!
Örülök nagyon hogy láthattad ismét. És ki a szerencsés orvos akit válaszottál?

Ja én ma megjártam a dokit. megnézhettem babócákat keresztbe fekszik mindkettő a pocakomban az egyiknek járt keze lába. Egymással pont ellenkezőleg fekszenek és aki mozogott ép rugdotsa a tesót. Hihi.

Ha már bementem a városba megnéztem két boltot. Hát az az olvcsó babaágy valóban nagyon gáz. :(
Viszont a lehel tériben megtaláltam álmaim kiságyát igaz 30 ezer de nagyon szép van ágyneműtartója is. Fú beleszerettem. De még meg szeretném nézni amit Vikiék vettek.

Viki!
Esetleg ha megjön a kiságy nem tudnál képet tenni róla? Mert a neten nem tudom melyika tiétek az Elefáninak elég béna a honlapja.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Anikó :)
álltatok, tényleg :D megvagy :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebi :)
keresni kell kismamákat, akik ott szültek. (itt is vannak fórumok)
én nem jártam szülésfelkészőtre :D :D

huhhh remélem, hogy osztódnak szépen és nem alszanak :D majd a pocakban pihenhetnek eleget, addig meló van :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Anikó
nagyon gyönyörű lehet a picikéd

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1160027394.15.gif[/img] gyönyörű

Zseboroszlán
a II. Klinikán
a Babóknak a kórházban elég ha viszel be pici pelust, mert kevés a napi 4 db amit adnak a nap 24 órájára, popsikrém (sudokrem), otthonra jó a gyógyszertári, popsitörlőkendő, kissapka, és a kezecskéikre kesztyű, v. kiszokni
Neked pedig - sok sok folyadék, betét csak haza fele, mert bentre adnak (ált. a nővérszobával szemben van egy tolható betegágy és oda van kitéve és onnan kell elvenni), spagettipántos hálóing (mert olyan meleg van), szoptatós melltartó + betét, mamabugyi, stb.

cumisüveget adnak, ha nincs tejed és már nem annyira pirinyók akkor cukrosvizet adnak az első kb. 1-2 napban, és csak utána pótlást, de neked végig próbálkozni kell, a tejes nővér akinek igazán megkéne mutatni, hogy hogy kell szoptatni ill. fejni nem viszi túlzásba a dolgot, a nővérek is max 1X ha kéred még 1X megmutatják hogy hogy kell tisztába tenni a babókat (de mostmár ha jól tudom jobb a helyzet mert tavasztól állítólag 2 szóbára jut 1 nővér aki segít még a méricskélésben is) ez januárban még nem volt. És nekem külön szólni kellett hogy mutassa meg hogy a fiukat hogy kell ellátni (mert az 5 ágyas szobában szegénykém egyedül uralta a férfi nemet)
Ja és hazamenetelkor ha véletlenül nem kapod vissza a terhesgondozási kiskönyvet akkor kérd vissza mert az a tiéd (emlék), Ja és ha jól emlékszem akkor a kórházban adnak arról is igazolást, hogy hányszor jártál orvosnál, és védőnőnél ez a papír valamelyik pénzhez kell. És ha a táppénzhez a munkahelyedre igazoláskell, azt a nővérektől kell kérni.

Sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Kismamik!
Ha vesztek cumisüveget, ajánlom a MaM-ost, 3 szinben van, és szét lehet szedni, tehát az alját is le lehet csavarni, szelepes (levegőnyelés ellen). Azért jó a szétszedhető, mert az üvegmosóval az alját nem tudod tökéletesen kimosni. De ha szétszeded, akkor ez a probléma kiküszöbölhető. Igaz, szélesszájú a cumi, de ez nem probléma, a nagy cicit is bekapják a babák.
Anikó!
Gondoltam Rád, ugy eltüntél a másik topicból! Nagyon örülök a jó hireknek! Milyen szép lehet! Tedd fel az UH-t, ha tudod.
Kata!
Rád is épp tegnap gondoltam, hogy csak nincs vmi baj, hogy nem irsz? Gratulálok a házvételhez, bizony kell majd a nagyobb lakás! Milyen az a rádiós internet?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Zsebi! Köszi, hogy beteszel a táblába!

Melcsi! Fogalmam sincs a rádiós internetről, annyit tudok, hogy felteszünk majd egy antennát a tetőre, ami rálát az adóra és akkor lehet internetezni. Úgyhogy a jövő héten megint el fogok sajnos tűnni a kísérletek idejére, illetve míg a párom össze nem hozza nekem... :cry:
Én anyukákat kérdeznék a pólyahasználatról. Mikor a fiam született, angolpólyában volt a kórházban, mert abban szabadon mozoghat. A pólyát egyszer használtam, mikor hazavittük a gyereket. Soha többet nem tettem bele, de a barátnőm most szült és pólyázzák a babákat a szülészeten, illetve ő is otthon. Értem, hogy könnyebb úgy megfogni és tartani a picit, de én ezt megoldottam úgy, hogy kispárnára illetve a babapaplanra tettem szopizáskor. Meg volt támasztva a gerince, de szabadon mozoghatott. Nektek mi a véleményetek?

dkata
 
 


Kata :)
sosem használtam.
Mikor megszülettek, akkor bepólyázták őket, abban mentek fel aa csecsemőosztályra, de másnaptól normál rugi és body volt rajtuk.
én is kispárnát tettem a karom alá, amikor szoptattam, de ők a karomon voltak mindig. Úgy tudtam, hogy fogom őket :D
angolpólyánk sem volt. normál ruházat :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


amit még... én rugit is csak olyan 2-3 hós korukig használtam, utána egyberészesek voltak, de zoknival rajtuk, vagy nadrág a bodyval, vagy kantáros nadrág.
rugiban csak aludtak ill. alszanak most is.
nekünk rugink csak 62es méretig volt, a mindennapi használatban.

nekünk a hálózsákok nem váltak be, pedig a gyerekek 95%nál működik. Ők mindig belegabalyodtak, meg magukra tekerték.
szóval ez valószínűleg hasznos találmány, csak nekünk nem működött, ahogy a szopi melletti cumisüvegezés sem :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok lányok!
Felteszem a kicsikém képét! Kép Igaz csak lefotozni tudtam :roll: de a kis "lényeg"igy is látszik!
Késöbb jövök feltétlenül!

Orsi!
Nagyon drukkolok! Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Megnyugtattál Orsi, akkor most sem lesz pólya, csak ha megtalálom a régit, hazahozom benne. :lol: Bár ott tartanánk már!
Nekem a body és a kantáros nadrág mániám volt - hogy ne legyen ki a gyerek dereka. Nálunk a hálózsák is bejött, mert mániákus takargató voltam, így viszont a vastag hálózsákban nem kellett takaró. A hálózsákban még "közlekedett" is a gyerek, sőt később a kiságyból való kimászását sem tudta megakadályozni.
Nálunk is volt cumisüveg a kényszerhelyzet miatt, mert anyukám abból etette mikor vizsgázni voltam. Láthatóan utálta, de nem volt választása szegénykémnek. :oops: De 9 hónapos koráig szopizott (utána sajna a cumisüveg lett a sztár).

dkata
 
 


Anikó :)
nagyon látszik :D de aranyos :)
hogyhogy nem adtak képet róla?

Kata :)
mi hordozóban utaztattuk őket az elejétől fogva. Az a biztonságos.
AKárhogy is vezet az ember, nem minden helyzet rajta múlik, és egy baba nagyon védtelen, ha baj van.

Mi a cumisüveggelmegjártuk. 1szer próbáltam, olyan 2 hósak lehettek. Nos Levinek 1 hétbe telt, mire utána rendesen tudott megint szopni, Máré meg 1 napig úgy harapott rá a cicire, ahogy a cumira kell, és én csillagokat láttam... ők klasszikus cumizavaros gyerekek voltak.

Kantáros nadrág nálam is kedvenc. Most kicsit vicces, mert enyémek vékonyak :D ami hosszban jó, abban derékba mindkettő beférne egymás mellé :)

Ilyen hálózsákos storyk rólam keringenek, állítólag én is simán kimásztam vele, sőt pingvin módjára futni is tudtam benne :)

Takargatós én nem vagyok, mert most 2 évesen profin takaróznak a fiúk, úgyhogy inkább le kell róluk rángatni, mert Máté rendszeresen a fejére húzza, mert meglepődik, hogy folyik róla a víz :)
ők 1 bodyban alszanak, nagyon nem fázósak :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!
Rég nem voltam, mert kissé szarul vagyok napközben, még olvasni sincs kedvem, erőm. Ez az émelygés kiborító!!! Persze, boldogok is vagyunk közben, mert a babóval minden oké volt múlt hét csütörtökön. :lol: :lol: mÁr van kiskönyvünk is, lassan elkezdem a laboros vizsgálatokat...

Orsi és mindenki! :lol: Szuperek a listák már ki is nyomtattam néhányat. Persze mi majd csak a 16. hét után kezdünk el vásárolgatni, addig még van idő...

Anikó :lol: :lol: tök édi. Ez a méret a teljes hossz v. az ülőméret?? Mi két hét múlva -a 10. héten megyünk legközelebb-...már várom nagyon!

puszi, a
madaran
 
 


Orsi! Az utazást illetően igazad van! Csak az én fiam 13 éves, mikor ő született, örültem, hogy olyan babakocsit tudtunk venni, aminek a teteje mózeskosárként beköthető volt az autóba! Hordozóra nem is emlékszem! Babaülés volt, de ugye az már nagyobb korában...
De akkor a pólya teljesen kilőve! :lol:
Anikó! Nagyon édes kicsi babád van! Gratulálok!

dkata
 
 


Anna :)
ált. CRL-t vagyis ülőmagasságot mérnek. asszem :D :D
vásárolni meg bőven ráértek :D nagyonn messze még a 40. hét :D :D
az émelygésért nem irigyellek, de egyszer túlleszel ezen is! :D
kiskönyvhöz gratulálok! az egy nagyon jó pont az ember életében. Én csak a 12. héten mertem kiváltatni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Anikó
gyönyörű a picikéd

angolpólya = mi is csak hazafelé úton használtuk, mert én sajnáltam gúzsbakötni

hálózsák= amíg nem forgolódott álmában addig jó volt, de azóta már tipegőben alszik mert forduláskor mindig belegabalyodott, és ilyenkor felébredt és sír

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1160046694.46.jpg[/img] mindenkinek nagy gratula a babákhoz

Sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Anikó!
Nagyon aranyos a kis manótok. :)
Ki a választott dokid mikor mész hozzá????

Anna!
Hidd el hamar elrepül ez a rosszulétes idő. A vásárlással pedig szerintm is bőven ráértek a később is.

Erika!
Köszönöm a sok hasznos infot amit a kórházról írtál. Bármi eszedbe jut írjd mert vadul jegyzetelek. Te se jártál szülésfelkészítőre a SOTE II-re? Csak hogy érdemes-e elmenni.

Akkor írom amiket összeszedtem eddig a mamának a kórházba, de akkor tényleg kórházfüggő, hogy adnak-e betétet vagy sem mindegy most írok mindent ami eszembe jutott aztán mindenki a helyi viszonyokhoz alaklamzza.

- szoptatós melltartó
- szoptatós hálóing (vagy egyéb ruházat)
- haskötő (ezt csak olvastam nem tudok hozzászólni)
- mellbimbóápoló krém
- eldobható bucsi, vagy mamabugyi
- betét (sima is gondolom Tena is a nehezebb napokra)
- melltartóbetét
- tejserkentő teakeverék (feltéve ha van min megcsinálni, vagy a párod hozza minden nap készen)
- fürdőpapucs
- törcsi (több is kell)
- evőeszközök
- tányér
- köntös
- wc papír
nekem ennyi jutott eszembe várjuk a kiegészítéseket

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :lol:

Az kiságyat /amit vettem/ így tudod megtalálni:
www.elefani.hu
-bútorok és kiegészítők
-babaszobák
és ezen belül, ha sorba klikkelsz a képekre bejön a "rozi" nevű kiságy, no az az enyém.
A Lehel téri üzletben is lehet kapni ugyanezt, csak ott asszem
3.000 Ft-tal drágább.

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Zsebi,
Ja, szóval azért nem tudom lefényképezni, mert lapraszerelten érkezett és csak akkor fogjuk kibontani és összerakni, ha készen van a babaszoba.

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Zsebi :)
jó ez a mamás lista.
Haskötő vagy hasleszorító iszonyú jó! tényleg megéri.
különösen ikreknél, ahol sokat nyúlik a bőr jó, hogy van valami, ami összefogja. nagyságrendekkel más érzés volt abban mozogni, kevésbé is fájt a császár sebe. én második naptól hordtam.

meg még valamit ne felejtesen el senki :D én úgy mentem be, hogy kicsit fájt a hátam, azt hittem meghúzódott... és bent fogtak kinyílt méhszájjal. semmi sem volt nálam.
párom nem egy bevásárló-pakoló-zseni... de minden szükségest be tudott hozni úgy, hogy nekem semmi sem volt összekészítve :D :D

szóval ha valami kimarad, másnap be lehet hozatni :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Viki!
Ja látom melyik. Szép kis ágyikót választottatok. De jó hogy rákérdeztem mert én eddig itt mindig csak a kiságyakat nézetm azmeg elég szegényes. Viszont az én szerelmes kiságyam is van itt. Fúúúúú fel is hívom őket mindjárt hogy itt mennyibe kerül tegnap én ezt 30000-ért láttam és ha itt is annyi és lejön belőle a kedvezmény az tök jó. :) Feldobtál nagyonmegmutatom melyik tetszik nekem:

Kép

Orsi!
És ilyen haskötőt hol és milyet érdemes venni?
Drukk hegyek mennek a törpékenk.

A héte eljén gipszből kiöntöttem egy óra formát a babák szobájaába és mivel már megszáradt ma egész nap azon munkáldoktam hogy ki legyen festve. Megmutatom ilyen lett már csak ki kell fúrni a közepét és megvenni bele az óra betétet. Úgy tetszik.

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi!
Hogy Te milyen ügyes és alkotó vagy! Ilyet még rajzolni se tudnék, nemhogy gipszelni!
Kata!
A pólya azt hiszem felesleges, bár nekem is megvolt Mátéról, és bizony abban hoztuk haza, nem gyerekülésben (ujszülöttet?). Sokan betették, sokan nem. Mi nem, fogtam az ölemben... Többet nem használtuk. Máténál nagyon bevált az angolpólya, és Emesénél egyáltalán nem, már kicsinek nagyon fitringes volt a szentem...
Én is a body-kantáros naci együttesre szavazok, nincs kint a dereka. De ugy látom, ez már őskövület-nézet, a kisbabákat is ugy öltözteti sok anyuka, mint 1 kamaszt...
Éjszaka a hálózsákot használjuk, nagyon beválik, nem kell takargatni. Máté futni is tudott benne :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Erika!
Köszi,hogy Te is hozzászólsz a listához.
Akkor most kell a friss házassági anyakönyvi kivonat?Mert az én béna védőnőm nem tudta megmondani!HELP!

Viki,
nekem is egyre jobban féj az ágyból való felkelés.Olvastam erről,és úgy kelek ki,hogy felnyomom magam négykézlábra és hátrafelé jövök le az ágyról.A férjem kiröhögött,mert idiótán néztem ki,de csak így nem fáj a hasam.Ma délelőtt voltunk a Tesco-ban,1 óra mászkálástól kikészültem!!

Alinkat,
de jó hogy jelentkeztél!Örülök,hogy minden oké.Neked is szépen nő a hasad!

Ankió,
édi a kismanód!

Orsi,
továbbra is nagyon drukkolok!

Zsebi,
Már nagyon szép a lista!Már nem jut eszembe semmi sem,mert mindent leírtatok.
Keresztbe fekszenek?Akkor gondolnod kell a császárra!Te gondolsz már a szülésre?Hogyan szeretnél?Engem nagyon megnyugtat,hogy nekem császár lesz,(főleg,ha eszembe jutnak a 3 évvel ezelőtti események.)

Cumisüveggel kapcsolatban:nekem az Avent termékcsaládot ajánlották,mert annak egyforma a bimbóvédője és az etetőcumi része,így a babákat simán lehet szoptatni és cumisüvegből etetni egyszerre.A tejet egyből a cumisüvegbe lehet fejni.
Írjatok légyszi ezzel kapcsolatban tapasztalatokat!
A haskötő is nagyon jó ötlet,állítólag azt már a terhesség végén is lehet használni.

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsebi :)
nagyon szuper ez az óra.
az ágy is! annyira nagy ötlet ez a tartó. a mienk nem ilyen, és tényleg sok hely van alul benne.

nekem Anita haskötőm volt - vagyis csipőszorító asszem a hivatalos neve. Ez állítható oldalt.

Melcsi :)
nem gyerekülés, hanem hordozó. nem mind1 :D
az újszülött karban fogása, nálam a gyerek be nem kötése az autóban kategória, erre nagyon ugrom. :oops: :oops:

igen én is a pasis öltöztetéses anyuka vagyok :D :D na jó, inget nem adok rájuk... de nem babásak :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Zsebi
hogy te milyen ügyi vagy!
Én sem voltam szüléselőkészítőn. Nekem a doki nem is mondta, de végülis nem is volt rás szükségem.
Ja és én már ünnepek alatt összepakoltam, úgylátszik, hogy egy belső érzékelőm érezte, hogy baj lesz, szerintem jó ha legalább magatoknak összekészítettek egy csomagot amit ha szükséges a párotok vissz utánatok. Nekem is jó volt, mert ügye engem már délelőtt benttartott a doki és így a szülőszőbán kaptam egy olyan megkötős ruhát míg délután megnemjött a cucommal. Ha véletlenül úgy járnál mint én, hogy ott kezded a pályafutásod oda is beengedik őt hogy bevigye neked a cuccodat. És ha valamit venni akarsz a babóknak időben ted meg. Én már nagyon nyúztam hogy mikor megyünk már megvenni 1-2 dolgot, erre ő mindig azt mondta, hogy ráérünk. De aztán sikerült január 3-án elcsalnom szerencsémre, mert ügye utána már 5-én már bent béreltem 1 ágyat, úgyhogy amíg lehet szerezz be mindent amit tuti te akarsz megvenni.
Ja és az irataidat ne hagyd otthon.

Aanda
kell friss házassági anyakönyvi kivonat másolat, ott kell kérni ahol összeházasodtatok, de ez nem a kórházba kell, hanem legalábbis a II. Klinikán szülés után 1-2 nappal már mennek fel osztályra lentről csajok ők kitöltenek mindenkinek 1 lapot anya és apa adataival ha jól emlékszem, ők ezt leadják a VIII. kerületi önkormányzathoz v. hova. és utána kell a házassági anyakönyvi kivonattal és a többi irataiddal az apukának elmennie 4-5 helyre hogy a babócáknak beszerezze a születési anyakönyvi kivonatot, a TB kártyát, a lakcímkártyát, és akár az adókártyát is.
Te hol fogsz szülni?

Mindenki nagyon de nagyon vigyázzon magára

Mindenkinek nagyon szép álmokat Kicsiknek és Nagyoknak is

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Zsebi :lol:
Szép a kiságy!
Egyelőre csak egyet veszel? Vagy te is megveszed mindkettőt?

Nagyon ügyes vagy, tök jó lett az óra! Olyan vagy mint a nővérem, ő ilyen ezermester típus :lol:

Andi :lol:
Most így elképzeltem ezt az ágyból való felkelésedet :lol: :lol: , elég vicces lehetsz. Bár az én technikám sem egy utolsó. Én oldalra fordulok és úgy felülök oldalról, mint a keljfeljancsi :lol: , asszem ez sem sokkal jobb, de lesz ez még így sem.
A mászkálás az engem is nagyon lefáraszt. Már több mint egy hónapja fogászatra járok, szinte már hazajárok oda. Ma is voltam lent, csupán két órát kellett várnom és hipp-hopp már sorra is kerültem. Én nem értem az embereket, senkinek esze-fasza ágába nem jutott, hogy beengedjen maga előtt :cry: , bár lehet, hogy túl sokat várok. Szóval ez így eléggé fárasztó.

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Aanda! Azt azért derítsd ki,hogy 30 napos,vagy 300 napos házasságit fogadnak el. Mindenhol változik, hogy mit kérnek. Egyedül akkor elég az eredeti házassági, ha abban a kerületben szülsz ahol házasodtatok (nálunk legalábbis így van).

Ja és a Kriston Anditól (intimtorna) tanultam, hogy a kismamáknak hogy kell felkelni az ágyból: oldalt fordulsz és a kezeddel felnyomod magad!

Anikó! Gratulálni szeretnék ehhez a gyünyörű, édes kismanóhoz! Tényleg szépen látszik a lényeg :lol:

Erika! Én is arra gondoltam, hogy a kórházi csomag összerakással kezdem a készülődést, amit bevágok a férjem kocsijába.

Baba hazahozása: mi azt találtuk ki, hogy olyan babakocsit veszünk aminek levehető mózeskosara van és amit be lehet kötni a kocsiba!

Orsi! Gratulálok a 8 sejtecskéhez! Mikor kapod vissza őket? Hány termékenyült meg??

Kép
alinkat
 
 


Alinkat :)
a kocsiba köthető mózeskosár is jó megoldás, csak ikrekkel nem működik :D :D mert iszonyú sok helyet foglal hátul :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Melcsi!
A formát úgy vettem kreatív boltban és csak ki kellett önteni gipsszel majd festeni és most jön a fúrás és az óra szerkezett ráhelyzeése csak azt még meg kell venni. :)

Andi!
Nem beszéltünk eddig a szülés milyenségéről. Nem hiszem hogy így maradnak szerintem még bőven van helyük forgolódni, vagy nem tudom.
A szülés hát .... inkább szeretnék természetes úton, de erre azért sok esélyem nincs. Én a gerinc érzéstelenítéstől rettegek annyira félek tőle.
És ti beszéltetek már róla (az gondolom császár), de milyen érzéstelenítéssel?

Viki!
És nálad a szülés kérdés feljött már?
Nem megvesszük mindét kiságyat. Szerintem érdems is mert egy egyformát szeretnék amilyen formám van már nem lesz ilyen. A másik meg túl sokáig úgysem aludhatnak egymás mellett. No meg úgye ha légzésfigyelő van akkor egyáltalán nem.

Erika!
Karácsonyra szeretném ha minden meglenne aztán meglátjuk hogy alakulunk. Novemberben kezdünk vásárolni addig kinézem hogy mit szeretnénk és már csak célirányosan kell a nagyobb dolokat beszerezni.
A SOTE II-n mennyi időnél nem lehet régebbi a házassági anyakönyvi kivonat?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: