Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Anyucik!

Doren, jó,hogy átjöttél! Köszi az ivással kapcsolatos infókat. A lányom sem fogadott el semmi folyadékot 10 hónapos koráig, sőt a "rendes"kaját sem nagyon ette meg,persze azért adtam neki,de csak minimális mennyiséget volt hajlandó elfogadni. Ahogy elnézem, most sem lesz másképp.

Kriszta, Nórika gyönyörű csajszi! :D és milyen sok haja van!

Zsófi, nekem az első terhességemnél nem szállt le a pocim, csak szülés előtt pár órával. Viszont Marcival már a 8. hónapban. Onnan éreztem meg, hogy történt valami változás, hogy be tudtam kötni a cipőmet, ami addig nem nagyon ment, könnyebben tudtam lehajolni, a lábamon körmöt vágni, stb....
Szóval nagyon egyéni ez a pocakleszállás,lehet, hogy csak a szülés kezdetekor következik be.
Szegény, hogy bírod ezt a hőséget? A lányom októberi, de emlékszem, augusztusban már nagyon szenvedtem. Neked meg még nagyobb a pocid.

Jó hűsölést ebben a forróságban!!

Zsóka

KépKép
logi
 
 


Sziasztok,
Teljesen meg vagyok zakkanva ettől a melegtől, Nóri 2006. április 26-án született (és nem márciusban) :oops: .
Puszi K.

KépKép
krisztan
 
 


SZiasztok!


Elszállt az irományom!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Kristan!
Ne aggódj, mert ettől a melegtől mindenki "meghülyül" egy kicsit. Én sorozatosan elhagyom a slusszkulcsokat mostanság a legidiótább szituációkban. :oops:
Nagyon aranyos Nóri! S tényleg mennyi haja van! Lassan csattozhatod.

Zsófi!
NAgyon aranyosak vagytok! Megnéztem a képeket!
Jó volt látni a nászutunk helyszínét a fényképeitekről. :lol: Mikor voltatok?
Pocakleszállás: én is nagyon vártam, de nekem nem szállt le. De megvolt az oka. BAla nyaka köré tekeredett a köldökzsinór. Valszeg azért volt a túlhotdás is, meg az, hoyg nem haladtunk a vajúdással.


***

Bala ma három Duracell nyuszi energiájával pörgött.
:lol:
Reggel 7:30-kor kelt, majd kimaradt a fél órás visszaszunyálása a reggeli után, s csak 11:30-tól 12:30-ig aludt délelőtt is. Ezek után azt hittük, hogy egy jó nagyott fog szunyálni délután, de nem. Este 21:40-kor, úgy kellett elringatni, hogy még mindig futott volna, s tiltakozott, hogy márpedig aludni nem akar. Remélem nem szokik le a délutáni alvásról, mert ez a mai nap nem csak neki, de nekünk is fárasztó volt. Pedig nem is egyedül rohangáltam utána, hanem hárman. Mi már olyan jókat tudtunk volna durmolni, ebben a döglesztő melegben, Bala meg ezerrel pörgött, mint akit tényleg felhúztak.
De ez nem gond, inkább legyen százszorta ilyenebb, meg rosszcsontabb, csak egészség legyen.

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 

 
 

Sziasztok!

Duracell nyuszim 6:15-től ébren :shock: , s pörög ezerrel. Mi meg a nagyival majd elalszunk :o .
El is köszönök, s futok utána, mert jelenleg nehezen tűri, hogy Anya írogat. Pedig az "egyszervolt" is megy. :lol:
Estére Anya ilyen lesz?
Kép
Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a válaszokat, na majd akkor meglátjuk nálam lesz e valami "könnyebbedés" vagy sem. a hőség szörnyű, de fel vagyok készülve a legrosszabbra: állítólag szerdától afrikai kánikkula lesz. most addig is melegszik az idő, de akkor elszabadul majd a pokol. iszonyú. az a baj, hogy ha nem is megyek az utcára az nem megoldás, mert a lakásban is hőség van!!! kibírhatatlan. persze nem tudom, hogy ha megszültem, akkor mi fog változni- tűrés szempontjából. valszin akkor is botrányosan rossz lesz ez a hőség.

Timi, mi október végén-november elején voltunk, Samu is ott fogant.
Remélem Bala kicsit megnyugodott és így tudtál te is pihenni, biztos neki is (meg neked is) nagyon melegetek van.

Zsóka, a jános szülészetnél írtam, hogy gyönyörűek a gyerekeid!!

sziasztok, megyek izzadni.

Zsófi
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Zsófi! Kitartást a melegben pocakosan, együtt érzek Veled. Nekem a hidegben is melegem volt, nem is tudom, hogy hogy bírnám a helyedben... Amúgy nálam sem szállt le a bébi, lábbal lógott lefele, bár mint utólag kiderült, ennek fizikai akadálya volt. Úgyhogy nekem nem sikerült cipőfűzőt kötnöm, belállítottam úgy a sportcipőmet, hogy csak bele kelljen lépni :) .

Timi! Már én is gondolkoztam a csaton :wink: , de nem hiszem, hogy megtűrné a hajában. (Felvilágosítottak, hogy szilikonos
csatot kell venni a babáknak!) Nem semmi kissrác Bala, én meg naívan azt hittem, hogy csak az elején veszi el minden energiámat a gyermekem, hú mi lesz később :lol: ??

Nálunk Nóri néha elfogadja a vizet, jól esik a nagy melegben. Viszont sokkal kevesebbet eszik, mióta ilyen kánikula van, szerintetek ez normális, mert már kezdek aggódni, hogy fog így nőni ez a kiscsaj?
Ilyen korban lehetnek hisztisek, mert néha úgy érzem, hogy főleg elalvás előtt nagyon nyűgős és ordít, hogy vegyem fel, mert neki ott jobb elaludni. Aztán meg fél szemmel les, hogy leteszem-e és ha igen, újból rákezd?

Puszi Kriszta

KépKép
krisztan
 
 


Sziasztok!

Alig győzök visszaolvasni!

Voltunk a Balcsin! Fél napig pakoltunk be, meg mikor hazajöttünk, ki... De nagyon jó volt! Végre kikapcsolódtam egy kicsit! Főztem egy tuti bográcsgulyást a többi lány meg babázott addig :lol: Nikinek belelógattam a lábát a Balcsiba! Mikor megérezte, hogy víz, egyből elkezdett röpködni, ment volna pancsizni :lol:

Vééégre van még kislány!

Kriszta! Édes a kiscsaj! Kis hajasbaba!

Megyek is aludni, csak gyorsan benéztem!

Üdv mindenkinek!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!

Reni, kicsit irigyellek a Balcsi miatt,legszívesebben én is ott lennék most ebben a hőségben.

Lányok, nálatok hogy alszanak a babák? Marci pár napja nagyon rosszul alszik két-háromóránként ébreszt :cry: . Pedig már olyan szépen aludt éjszaka. Ez a melegtől lehet?
És a vizet még mindig nem fogadja el, pedig már teát is tettem bele. Tegnap volt olyan, hogy szinte száraz maradt a pelusa.
Csak elfogadná a vizet, ha szomjas, nem?

Kriszta, ez a hiszti nálunk is előfordul, mostanában egyre gyakrabban. Legszívesebben mindig a kezemben lenne Marcus. Ha leteszem, akkor ő is balhézik, de én hagyom, mert ha mindig felvenném ilyenkor, semmit nem tudnék csinálni. Márpedig van egy másik gyerkőc is, meg a háztartás stb. Ilyenkor egy kicsit balhézik, aztán abbahagyja.
Viszont egyre többet beszélget. Olyan cuki ilyenkor!

Sziasztok, Zsóka

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Zsóka- Az alvás nálunk is átalakult egy kicsit. A hajnali három-négy órás kelés megmaradt, a reggel 1/2 6 is fix, de mostanában 11 körül is fel kel még egyet enni. Igaz most másképp zajlik az elalvás is. 1/2 7 körül eszik egy nagyot, aztán fürdés. Eddig fürdés után ette a nagyot és 1/2 10 kor aludt el. Most fürdés után nem hajlandó enni, csak a karomban van el, ott is úgy hogy sétálgatni kell vele. Ez kb 1/2 óra, akkor lelazul eszik egy kicsit és már alszik is. Ez azóta van, hogy ilyen meleg van. Vízzel továbbta sem haladunk. 4 óránként eszik, de félidőben szerintem csak "iszik" egy kicsit. Pisi, kaki van úgyhogy nem aggódom, igaz nálunk volt délután olyan pelus amiben alig volt valami. De biztos jeleznék, ha valami hiányzik nekik. Én arra gondolok, hogy azért kelnek éjjel többször, mert akkor hozzák be a lemaradást, amit napközben a hőség miatt nem tudtak megenni. Mert Márk sokkal rövidebbeket eszik és hamar elájul a cicin. A "beszélés" nálunk is megy, ilyenkor annyira édes, ahogy csücsörít a szájával és csak mondja, mondja... Márk is rövidebb ideig bírja egyedül a játszószőnyegen, de ha szórakoztatom, akkor jól elvan akár 1 órát is, csak én nem tudok haladni. De ma ez van, holnap meg más lesz. még nem volt két egyforma nap.

Reni - bárcsak én is lejutnék a Balcsira, de még itt vannak a kiskutyák, akiket napi háromszor kell etetni. A déli etetés az enyém.

Jöhetne már valami hűs fuvallat!

Mindenkinek szőép napot!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem írtam,mert nálunk már 11 hónapos kortól az a helyzet,amit Timi ír.
Nem akarlak biztatni de, Ricsi már 2 hónapja szinte mindig kihagyja a délutáni szunyát, ráadásul fogzunk ezerrel,néha zabamatyi,néha alíg eszik stb....
De már önállóan iszik is ,és ez nagy könyebbség számomra.
Az éjszakák borzalmasak,tegnap este a babaszobában 35 fok volt.
:evil:
Egy szerencsém van, hogy este nem kell altatni és reggel 1/2 7kor ébred :D
Amúgy kis tündér egy kis rosszcsont átítattal és rém akaratos.
Remélem ez javulni fog.
Mindenkinek jó lehűlés várást:)
adler75
 
 


Sziasztok!

Feladtam az avatart, egyszerűen nem bírom 11 kb alá kicsinyíteni a képet :cry: Már megőrülök tőle! Valahogy az én képeim túl nagyok. Mindegyik 1,34Mb vagy 456 Kb. Sajnálom, pedig én is szeretném ha Zsombi ott lehetne...

Nóri nagyon édes, és tényleg mennyi haja van!

Tegnap jöttünk haza a szüleimtől, vettem neki egy felfújható medencét, abban pancsolt kb. 10 percig utána elkezdett sírdogálni, úgyhogy ki kellett venni. Majd szép fokozatosan kell szoktatni, mert ebben a hőségben szerintem a babuciknak sem árt egy kis víz.

Kaki, naponta max 1x van, tehát nem változott a helyzet, mostmár kb. 1 hete. Viszont tegnap egész nap nem aludt semmit és 3 óránként kajált. Ma végre le tudtam tenni, de 1 óra alvás után felkelti a hasikája és a pukizás, simizgettem a hátát, most megint alszik :P Úgy látom nálunk most megint visszajött a hasfájós időszak, pedig baromira vigyázok. De az is lehet, hogy a meleg miatt változott valami??
Teázás az megy, szereti a kamilla teát, naponta kb. 50-100mlt megiszik cukor nélkül. Napközben ha nem fáj a pocika elég jól elvagyok vele, beszélgetünk, tornázunk, meg játszószőnyegezünk, este kb. 7-8-kor eszik utoljára és 10 körül elalszik és már csak reggel 5-kor kel fel :P Szóval tök rendes pasi, este általában alukál rendesen.

J
judy1
 
 


Zsóka, küldtem neked mailt.

Köszi
Judy
judy1
 
 


És íme két kép, az én Zsombikámról.

Zsóka, köszi mégegyszer!

J Kép Kép
judy1
 
 


Judy, nagyon szívesen, küldj nyugodtan máskor is képeket!
Nekem Panni segített avatar ügyben, de Reni is írta, hogy szívesen segít aki nem boldogul. Én sem tudtam 8 KB-nál kisebbet "gyártani".

Zsombi nagyon-nagyon ügyes!!!! :) Jó kis hátizma van!

KépKép
logi
 
 


Kedves Judy!


Zsombi nagyon ügyesen van hason, de látom neki is melege van. Nemrég még azon gondolkoztunk hány fokra fűtsük a fürdőszobát. Most lassan melegebb van kinn, mint a csecsemőosztáylon volt. Az avatarba szánt képedet nyugodtan küldd el nekem (pelter@freemail.hu), megpróbálom lekicsinyíteni és visszaküldöm.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Képzeljéte! Niki ma vagy 5-ször átfordult hasról a hátára!!!!!! :lol:

Úgy örültem neki! Tök lazán ment neki 8) Szerintem eddig csak azért nem csinálta mert nem volt hozzá kedve :lol:

Niki is egyszál pelusba nyomul. Nagyon meleg van :oops:

Zsombi egy kis erőművész :lol: Édi nagyon


Kép

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Niki teljesítményéhez! Nagyon ügyi!
Nálunk is ilyen pelusos szerkóban van Marci egész nap. Iszonyú ez a meleg.
Tegnap felfújtuk a medencét a teraszon, Bori nagyot pancsolt, és Marci lábát is belelógattam a vízbe.Hát azt a visongást amit rendezett! Nagyon tetszett neki!
Nálatok is fújt éjjel a szél? Nálunk iszonyú nagy szélvihar volt! Érdekes módon egyik gyerkőc sem ébredt fel, csak mi felnőttek nem bírtunk aludni.

Zsóka Kép

KépKép
logi
 
 


Ja, és azt elfelejtettem leírni, hogy Marci pár napja nem marad meg hanyattfekvésben. Ahogy leteszem a játszómatracára, elkezd üvölteni,pedig eddig imádta. Viszont a pihiszékben jól elvan.
Lehet, hogy a vízszintes pozíció nem tetszik neki?
Babakocsiban u.ez a helyzet, eddig szerette, mostanában kevésbé. Dönteni még nem merem. Vagy szerintetek lehetne?
logi
 
 


Sziasztok Lányok!
Ha esetleg van a Microsoft Office programok közt Picture Manager programotok, azzal pofonegyszerűen kívánt méretre és nagyságra lehet kicsinyíteni és nagyítani. csak a képszerkesztést kell kiválasztani, aztán tömörítés és email vagy weblap nagyságra kell tömöríteni. átméretezni is lehet. ez a legkézenfekvőbb program hozzá.
Persze lehet, hogy ezt már ti is végigzongoráztátok..

Van valakinek ötlete hogy kilenc hónapos terhesen, ebben a hőségben hogy vegyem rá magamat 70 oldal műszaki szakszöveg lefordítására, ami sos kellene??, én csak kábultan egyik oldalamról a másikra fordulok...

sziasztok
Zsófi
kerekpocak
 
 


Milyen kis édes Niki :D Ez az oldalra fordulás, majd hanyattra "esés" nálunk 1x sikerült, meg is ilyedt szegénykém. Azóta még nem, de mostanában nem volt eleget hason, majd mostantól többet lesz.

Én azért ráadtam egy kis trikót Zsombira, mert ha felveszem akkor csak hozzámragad. Tök nyűgi egyébként, pedig rendesen eszik, meg alszik. Lehet, hogy az a baja, hogy 2 napja alig van kaki. Ma adtam neki cukros teát, remélem meglesz a hatása :oops:

Zsóka, nálunk is fújt a szél, de mi aludtunk :P Marci nagyon kis édes. Ezen a pihenőszéken már én is gondolkodtam. Csak nem tudom, hogy vegyek-e? Mi van ha nem jön be neki? Hányszor van 1 nap Marci benne és mennyi ideig?
Ez a hanyttfekvés nálunk sem jön be kb. jó másfél hete, csak hason alszik, pedig előtte mindig oldalt, vagy hanyatt aludt. Tegnap azért sikerült megint oldalra letenni és hanyatt aludt. A babakocsit imádja, régen nem szerette, ott hanyatt van.

Zsóka, talán egy jó ventillátor segíthet a melegen...de tutti nekem se lenne kedvem dolgozni.

Na megyek, mert követeli a kaját.

puszi
J
judy1
 
 


Másfél heti kupozás után, ma végre egy "természetes" kakink volt! Apró örömök az életben :lol:

Ja, és köszi a gratulát Niki nevében is, a teljesítményhez!

Nálunk is iszonyatos szél volt az este! A mellettünk lévő építkezésen repült minden! Most is fújdogál, de nagyon kellemesen.

Kép

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Miért kúpoztad Nikit? És így hányszor kakilt a másfél hét alatt? Ezt a doki mondta? Milyen kúp volt? Hányszor egy nap? Ez direkt kakira való kúp?

Na jó sokat kérdezősködök.
J
judy1
 
 


Sziasztok!

Zsófi, köszi a dicséretet!!!

Reni, a nap fénypontja akkor megvolt nálatok!!! :lol:

Judy, nálunk bevált a pihenőszék, de ha most kéne vennem, már nem vennék, mert lassan kinövi. Már aktívan mocorog, amit a székben nem igazán tud.
Naponta max 1-2 órát teszem csak bele,nagyon szeret benne nézelődni. Nem szeretem, ha sokat van benne, mert nem tud úgy mozogni, mint pl a matracán a földön.
Érdemes használtat venni, ha gondolod, nézz körül a Babaszobán, én ott vettem negyed áron és mindig van eladó.

Megsülök!!!!

Holnap kapja Marci az oltását. Remélem nem lázasodik be!!

Zsóka

KépKép
logi
 
 


Judy!

Nálunk annyira nincs kaki, hogy csak na! A dokinéni mondta, hogy ha a negyedik napja nincs kaki kkor egy fél Glicerines kúpot adjak neki. Ez valami spéci kúp ami kakilási ingert kelt. De rálehet szokni ha sokszor egymásután kapja. Másfél hete nem volt természetes kaki. Kétszer kúpoztam, szoval kétszer kakilt azóta...Ma volt a harmadik! Vény nélkül kapható.

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Zsóka, asszem kihagyom ezt a pihenő széket, szerintem nekünk nem is nagyon jönne be, mert ha elvan, akkor az ágyában is elvan, ha nem akkor meg csak ölben.

Hú nem semmi ez a kaki ügy. Én ma itattam Zsombival cukros teát, már volt egy csík a naciban :D remélem jön a többi is és nem kell kúpozni.

Egyébként tudjátok mitől van ez, hogy nincs kaki??

Zsóka, mindjárt küldenék pár képet, Zsombi játszik a játszószőnyegén és ütögeti a belógókat :P Ilyen még nem volt ez tök új, és beszél hozzájuk. :lol:

judy
judy1
 
 


Hali!

Húú, ma nagyon nyűgös Niki... Biztos az idő...

Én viszon beszereztem egy pihenőszket a Vaterán! Nagyon tuti! Rezeg, mozog, összecsukható, és természet hangjait "zenéli"! Már alig várom, hogy megérkezzen! És vadi új, az ára sem volt vészes.
Nikit sem lehet magárahagyni, mindég játszani kell vele, remélem így pl. megtudok főzni nyugodtan, mert látni fog! :lol:

Megyek eszem valamit, sikerült elaltatnom a lánykát!

Végre egy kicsit hüvösebb van :D

Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Hello,

tényleg jobb ma az idő. most jöttünk haza a kórházi kontrollról, még van egy kicsi szívzörej, de nem vészes ez gyakori ilyen korban.

ez a tegnapi nap csúcsa, megfogta és megcibálta a napocskát :D

kaki még mindig nincs :evil: elkezdem ma az almalevet.

J Kép Kép
judy1
 
 


Judy!

Én úgy tudom, hogy az almalé megfogja a székletet!!!


A baracklé ami segiti a kakit! De nekem azt mondta a doki is meg a védőnő is, hogy 4hónapos kor előtt ne adjak neki!

Próbáld ki a Glicerines kúpot! Az nem árt neki tutira! Egy felet kell adni és lesz kaki!

Nagyon ügyes a fiad! És nagyon tuti a játszószőnyege!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Nézelődök etetőszék és járóka ügyben. Szerintetek járókából a fa vagy a hálós a jobb??

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Reni,

A drnő azt mondta, hogy az almalé nem fogja meg a székletet, de barackot is adhatok neki.
A védőnő mondta egyébként, hogy a 6. hónapig nem szoktak adni a babáknak semmit, de igazából azt vettem észre mindenki mást mond. Régen mit csináltak "anyáink" akkor nem volt se kúp, se semmi, mégis megoldották valahogy.
Ha adok Zsombinak két etetés között 2 kávéskanál almalevet, az tutti nem akkora mennyiség, ami kiváltja a "főétkezéseket", viszont ha működik az emésztése, akkor muszály lesz kakinak is megjelennie.
A drnő mondta, hogy az anyatejben nincs rost, mint a gyümölcsökben, és valószínűleg felhasználja a szervezete az egészet - ha jól emlékszem neked is ezt mondták. Úgyhogy én úgy döntöttem elkezdem az almát, aztán 3-4 nap múlva, ha nincs gond baracklevet is adok neki. Szerintem baja nem lehet tőle, a szopi meg úgyis megmarad :D

Köszi a dícséretet, átadom Zsombinak.

mostmég visszatérve, erre a kúpra, azt írtad ha jól emlékszem, hogy rá lehet szokni. akkor lehet, hogy ez sem olyan jó?? Hát nem tudom, erre a popsi ingerlésre egyébként mondta a drnő, hogy lehet kapni a patikában valami "beöntő készüléket" de nem kell beöntést csinálnom, csak annak a vége vasatagabb mint a lázmérő és azzal próbáljam meg esetleg ingerelni. Én eddig próbáltam a lázmérővel, de nem volt semmi hatása, mert túl vékony.

Nem tudom, hogy járóka ügyben melyik lenne a jobb, még nem foglalkoztam a témával.

mostmeg nem akar aludni...megyek hátha el tudom altatni, mindjárt jön a vihar...
judy1
 
 


Hát én még nem merek neki adni gyümilét :oops:

Kiváncsi leszek a tapasztalatodra! Majd légyszi írd meg, hogy van-e valami változás meg ilyesmi!

Hát tényleg ahány ember annyifélét mond! :roll:

A popsiingerlésről se hallottam túl sok jót... :roll:

Az ember lánya találja ki maga mit csináljon :lol:

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Gyümölcs: az alma fog, de asszem a leve az nem. Érteni nem értem ugyan, de ezt hallottam :) Szerintem sem kell adni neki semmi plusz kaját hat hónapos koráig, főleg, ha csak 1-2-szer adnád neki.
Anyukáink még egészen másképp etettek minket. Főleg 30 éve mai szemmel nézve nagyon brutál gyermekegészségügyi elvek voltak. Nagymamáinknak talán használhatóbbak a tapasztalatai :)

Nemrég találtam megy anyukám jegyzeteit, amit rólam készített újszülött koromtól kábé egy évig, minden nap. Nagyon meghatódtam, és érdekes volt olvasni, hogy pár hetesen már miket ettem-ittam :) Pelenkakiütéseim voltak, szájpenészem, és nagyon hasfájós voltam. Ehhez képest a kisfiamnak sose fájt a hasa, és végigalussza az éjszakát :)

Járóka: amíg nem tud állni, addig a hálós jobb, mert ülés-állás tanulás közben sokszor elesik, és lefejel mindent. De még előtte, fordulásból is simán lefejelhet mindent. Viszont a hálósból nem lát ki, ami idegesítheti, és sírhat. A fából kilát :)
Nekünk hálós volt, kábé két hónapig használtuk, amikor már állni tudott, akkor nem volt el benne. Mi IKEÁs műanyag rácsot szereltünk a gyerekszoba ajtajára, ahonnan kilát, és mozogni is tud. A szoba bombabiztos, akár ott is hagyhatom, amíg pl. megfürdök ( arra 2 percre :) )

Judy: nagyon édes a kisfiad!

Üdv. M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Megnéztem a babakönyvemben, csak az almapüré fog, az almalé semleges /se nem hajt, se nem fog/.
Bár én még nem adtam Marcinak semmit az anyatejen kívül, de a mi védőnénink szerint nyugodtan adhatnék neki almalét, almapürét, barackot. Ez biztos védőnő-függő.Mivel Marci nem igényli, kaksi oké, ezért nem erőltetem.
Szerintem semmi baja nem lesz tőle Zsombinak, Bori lányom is kapott már három hónaposan almalét.

Nekünk egy örökölt fa járókánk van, de eléggé féltettem benne anno Borit, mert akkorákat esett benne,és hát ugye a fa kemény...Mi is mircikéhez hasonló módon oldottuk meg a járóka kérdést, egy rácsot tettünk a szobaajtóra.
A hálósat nem próbáltuk.

Édes nagyon Zsombi, az a virág (vagy napocska??)nagyon tetszik neki. Judy, mikor is született Zsombor? Lusta vagyok visszakeresni :oops:

És végre esik!! Mondjuk ez a szél nem hiányzott! :cry:

Túl vagyunk a 3 hós oltáson, elég jól viselte Marcus. Egyelőre nincs semmi láza, remélem megússzuk. Egy kicsit nyűgösebb a kelleténél, de ez betudható a szélnek.Remélem!!

Zsóka

KépKép
logi
 
 


Jaj, a lényeg lemaradt:
Reni, megkaptam a bónt, köszönöm szépen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
logi
 
 


Hello,

Én is úgy tudom, hogy az almalé nem fog.
Mircike, a 1-2 alkalom az a napi 1-2 kanál, amit aztán majd elkezdek növelni, tehát, nem az, hogy 1-2 napig 1x2x kapja.
Egyébként mindenhol azt olvastam, hogy ezzel el lehet kezdeni a kóstolgatást, mármint az almalével.

Zsóka, köszi a dícséretet, napocska amit megfogott. Március 14-én született 7,5 hónapra. Szóval már túl van a 3 hónapos koron, meg az oltásán is. :)
Nem tudod véletlenűl melyik almák az édesek? Még nem vettem semmit, valószínűleg ma már nem is fogok csak holnap, aztán majd megírom a tapasztalatokat nektek.
Én abban bízom, hogy Zsombinak tetszeni fog, mert borzasztó ügyesen eszik már egész pici kora óta kanálból+ minden "szart" bevett és lenyelt (mármint a gyógyvizre, meg a vitaminjaira gondolok) meg nagyon szeret enni. Na majd meglátjuk....

j
judy1
 
 


Szívesen! Épp akartam már kérdezni, hogy megkaptátok-e, csak mindég elfelejtem :lol:

Én mindenhol azt olvastam, hogy 4hónapos kortól ajánlott a gyümileveket kezdeni. De nekünk sem lett semmi bajunk, közben mikor mi babák voltunk akkor már a párhetes bébit is etették :lol:

Köszi a járókás véleményeket!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Judy!
Pont most megyünk kifelé az almaszezonból, már csak tavalyi, vagy import almákat lehet kapni.Nem a legjobb, de hát ez van.. Ezek mindegyike édes, a nyáriak szoktak olyan jó savanyúak lenni.
Tényleg csak picikét adj Zsombinak, egy-két kiskaállal max.
Kíváncsi vagyok, mit fog hozzá szólni, majd írd meg!!!

Egyébként szerintem,(tényleg csak szerintem) úgy csináld, ahogy TE jónak látod, a fiadat csak te ismered igazán. Ha nem ízlik neki, úgysem fogod beleerőltetni (gondolom én :) ).
Egyébként a lányomnál is azért kellett elkezdeni a gyümiket,mert neki sem volt kakija, csak 4-5 naponként, és az általam megivott baracklé már nem segített egy idő után. Ennek ellenére a fő tápláléka nagyon sokáig az anyatej maradt (mint már írtam, hároméves koráig szopizott),viszont a kaki rendeződött.
(Rosszul írtam az előző üzimben, nem 3, hanem 4 hósan kapott először almalét Bori.)


Zsóka

KépKép
logi
 
 


Hát végülis július 14-én lesz 4 hónapos Zsombi, úgyhogy az már mindjárt itt van :D
Igen, csak kicsit akarok adni ,pont ahogy leírtad, eröltetni meg persze hogy nem fogom, ha nem tetszik neki. Nálunk is ez van, már hétfő óta nulla kaka.

Azt viszont sajnálom, hogy kimegyünk az alma szezonból, hát ez van :cry:

Apukája hazajött 2-kor elaltatta kb. 3-kor azóta húzza a lóbőrt :P Olyan édes, és tiszta megszállott vagyok, mert mindig úgy érzem, hogy más pozícióban alszik és mindig csinálok róla egy képet.

Most is csináltam, és pofátlan leszek elküldtem a Zsóka művekhez kicsinyítésre (kösszönyjük)

Nálatok mit csinálnak a picik?

puszi
j
judy1
 
 


Judy!
Ha beválik nálatok az alma-dolog, akkor én is kipróbálom! Mindent egy kis kakiért :lol:

Niki eszik nyüglődik (de nagyon,szinte csak kézben marad meg), aztán meg bealszik.Ez megy egymásután :)

Én is már csináltam Nikiről szerintem több ezer képet :lol:

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


OK. most veszi meg a párom az almát, holnap elkezdem :D

Volt kaki :mrgreen:

Zsombi most evett, de mostanában, lehet hogy a hasa miatt olyan evés közben mint a kígyó, állandóan rugdal.

És így aludtunk ma:

J Kép
judy1
 
 


Judy!

Éljen a kaki! :)
Loginak igaza van. Legjobban te tudod, hogy mi a legjobb a babádnak. Ráadásul mindegyik más. Enyémbe semmi folyadékot se tudtam volna tölteni egy éves kora előtt, az biztos :)

Édesen alszik ez a gyermek! :) Jó stabilnak néz ki a rácsvédője. Hány centis?

Üdv. M.
mircike
 
 


Hú de nagy a csend.

Szóval tegnap volt a 2. nap hogy kapott 2 kiskanál almalevet a kicsi. Sajna kaki még semmi :twisted:
Viszont olyan édes volt amikor adtam neki az almalevet, még a kanalat is majdnem megette :D semmi baja nincs, szerintem tetszett neki, úgyhogy ma kap egy kis baracklevet.

Hogy vannak a babák ebben a fura időben?

Zsóka te hogy kezdted anno Bori lányoddal a plusz etetést a kaki érdekében?

puszi
j
judy1
 
 


Jaj Mircike a rácsvédő: 20cm magas és kb 3cm vastag. Sokat filóztam annó, hogy milyet vegyek,de ez tűnt a legjobbnak a védő funkció szempontjából. Zsombi nagyon sokat "tornázik" főleg hason és löki neki magát az ágynak, de ez a vastag szivacs megvédi :D

j
judy1
 
 


Szia Judy!

Hát én megmondom őszintén, hogy adtam barackot is Borinak, de nem csak a levét, hanem összeturmixoltam jó pépesre és abból kapott pár kiskanállal. Ez így jó rostos, hatásos a kakira. Legalábbis nálunk bevált. Az almalé nem igazán rostos,lehet, hogy kevés Zsombinak. De azért kérdezd meg a dokitokat, engedi-e a barackot. Az jó, hogy ízlik az új íz Zsombornak. :)
Marcival majd bajban leszek, mert pl a D vitaminját is útálja bevenni,a vizet, teát sem fogadja el, ebből arra következtetek,hogy nem kedveli az új dolgokat, nehezen fogadja majd el a főzelékeket, gyümit stb. Mondjuk még nem tervezem adni, de ezek már nem jó előjelek. :oops:

Marci jól bírja ezt az esős-borús időt, egész nap alszik, csak enni ébred föl. Remélem nem lesz ennek éjjel böjtje!!!

puszi: Zsóka

KépKép
logi
 
 


Sziasztok

Volt kaki :lol: igaz nem teherautónyi, de kaki :P

Ma is kapott almalét, holnap jön a barack! Igen ajánlotta a drnő mind a kettőt.

most rohanok,,,
j
judy1
 
 


Sziasztok!

Vagyok, csak megy a pörgés ezerrel. :lol: Többnyire többen "felügyeljük" Balát, de még így sem egyszerű leülni a géphez.

Tündériek a babák! Milyen kis erőművészek!

Adler!
De jó hallani felőletek! Teszel fel nekünk képet Ricsiről?
Bala még ha minden jól megy, akkor de és du is durmol egyet. Ha a délutáni kimarad, akkor estére nagyon nyügi. Az akaratosság nálunk is kezd kialakulni. Már nem lehet elterelni a figyelmét arról, amit Őkelme kigondolt. Ha elindul egy irányba, akkor arra kell mennünk, s olyan erővel húz, hogy néha meglepődöm rajta.
Nekünk is rapszódikus az evés, nem evés, de a válogatóssága sajna nem javult. MInden kaját először szemügyre vesz, s ha tetszik, akkor hajlandó csak megkóstolni, majd elrágódik rajta, s ha tetszik, akkor jöhet, de akkor sem nagy mennyiségben. Egy kivétel van, ami csokis, az jöhet bármikor. Most a túrórudi és a bio kölesgolyó a favorit.

Reni!
Nekünk anno a fa járókát ajánlották, mert abban jobban fel tudja magát húzni kapaszkodással.Aztán mi hely hiányában nem szereztük be ugyanis nagyon uralta volna a szobát, s közvetlen az ágy mellé tudtuk volna csak felállítani, két ágy meg minek álljon egymás mellett. Anyuéknál a kertben most az utazóágy van felállítva, ha gyorsan biztos helyre kell tenni valami miatt, akkor oda rakjuk be Balát.

Zsófi!
Anno a babaprojektet mi is a nászúton kezdtük, s ott döntöttük el, hogyha összejön a dolog, s fiú lesz, akkor Bala, azaz Balibaba lesz. Aztán Apa az ötödik nap környékén elkapott valami fertőzést, három napra kiütötte magát, s antibiotikummal kezelték, s amellett nem mertünk tovább kísérletezni a projekttel. A név viszont megmaradt. :lol:

Kristan!
Hogy mi lesz később? Szép lassan hozzá szokik az ember, hogy együtt kell pörögni a gyerkőccel. S az idő előrehaladtával egyre jobban pörögnek, s egyre kevesebbet alszanak nappal.
Anno én is azt hittem, hogy Bala hisztis, de így utólag tudom, hogy amit leírtál Nóriról, az még nem az. Szimplán igényli Anya közelségét. Igaz, nehéz megtalálni az egyensúlyt, hogy ne kapkodjuk fel őket rögtön, amikor reklamálnak. Fájó szívvel, de néha tényleg sírni kell őket hagyni. Így előbb utóbb rádöbbennek, hogy ha ott is hagyjuk őket az ágyukban vagy a járókában, akkor elfoglalják magukat, s elkezdenek játszani.
A tényleges hiszti már nehezebb dolog.

Panni!
Kiskutyák???

Jó hetet, s haonlóan hűvösebb időt a hétre, mint most hétvégén volt.

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Reni - köszönöm szépen a képeslapot, én is megkaptam.

Timtom - hát a kiskutyák már nem is olyan kicsik 10 hetesek lesznek kedden és még van belőlük nyolc. Nagyon cukik, csak már jó lenne, ha kellenének valakinek, mert így nem tudounk menni sehova. Igaz csak hétvégére mennék. Alulra teszek róluk is képet.

A múlt héten csak olvasó üzemmódban voltam, mert Anyukám itt háromszor is és így egy csomó mindent tudtam csinálni, míg ő szórakoztatta Márkot és fordítva. Végre vége a kánikulának. Az első hűs napot Márk végigaludta, csak enni kelt fel. Már azt hittem valami baja van, de másnapra rendeződött. Azaz, a viharokat egy kicsit nehezen vettük, nyügis volt.

SZÉP NAPOT MINDENKINEK.

KISKACSA

Kép

NEM ADOM

Kép

KUTYUS_1

Kép

KUTYUS_2

Kép

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Panni, nagyon édes Márk ezzel a kacsával :D Tök jó kádja van, ez teljesen olyan babaformára kiöntött? NEkünk normál kádja van, de ha hanyatt akarjuk fektetni mindig sír :cry: Márk az elejétől kezdve bírta a hanyatt fürdést?

És milyen ügyes, igazából fogja a kiskacsáját, nagyon édes vele :D Mióta van nálatok, hogy így tudatosan megfogja a játékokat? MEnnyi idős is a pici?

A kiskutyák is édesek, majd drukkolok, hogy jó gazdit találjál nekik.

judy
judy1
 
 


De hülye vagyok, ott a csík a lap alján :x

Akkor csak a többi kérdés él.

j
judy1
 
 


Sziasztok!

Judy - Igen ez olyan kád, hogy egyik oldalán ilyen félig fekvésben, félig ülésben van, a másik oldalról pedig majd ültetni lehet. De jó mert alátámasztja a hónalját , meg a popsiját és így nem csúszik be a vízbe. Csak arra kell figyelni, hogy a popsija ne csússzon le a tartókáról. A fürdést igazából 1 hónapja kezdte élvezni (nagyokat rúgott, meg mosolygott ha lelocsoltuk a hasát), de előtte sem volt gond, mert nagyon fázós volt és a vízben pont jó meleg volt neki. A fogás olyan 1 hete megy, de ez a kiskacsa a múlt hét végén a kánikulában tűnt fel neki. Először csak nézte, és most már meg is fogja, meg a szájába is veszi. Mostanában mindent megfog és próbálja a szájába tenni és ha nem sikerül akkor mérgesen kiabál a játékkal. A fogást először a játszszőnyegen belógó játékokkal kezdte, először csak véletlenül és csak az egyik kezével. Most már használja mind a két kezét, de csak ha arra "jár" valami.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: