Új privát üzeneted érkezett!

Jó, küldjél képet lszi!
Nekünk Peg Perego Prima Pappa-nk van, az is dönthető 3 fokozatban. Én egyenlőre kézben etettem, de nem túl kényelmes se nekem se Fruzsinak. És nem hiszem, hogy ez jobb a gerincének, mintha bedöntöm az etetőszéket. Várom a képet!
picipocak19
 
 


Szóval Ági ma úgy döntött, hogy tehenegel egyet, aztán megszereli a tehenet íme a képet...
Kép
Kép
Vendég
 


Pocak!

Ezt pedig neked küldöm:
Kép
Vendég
 

 
 

Köszi Dóri. Tök jó ez az etetőszék, én mégsem a legjobbat vettem, pedig azt akartam...Kép
Na mindegy.
picipocak19
 
 


Van hozzá egy nagyobb tálca is, ha majd már egyedül eszik. Mi azért ezt vettük, mert ugyanilyen macis a pelekázó és a járóka is.
Amúgy a Peg Perego-k elvileg a legjobbak.
A tietek nem dönthető ennyire?
Vendég
 


Dóri!

Ez a tehén hol kapható? Aranyos nagyon.Kép

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Van két kérdésem:

Az egyik: használ vki ikeás ill. fa etetőszéket? (arra a fa etetőszékre gondolok, ami kb. 7000 Ft körül van és később kis asztal+székként is használható) Mindkettő elég kedvező árú, nem nagyon szeretnénk ilyen célra sokezret költeni, ha van vkinek, ossza meg velem légyszi a tapasztalatait. Előre is köszi!Kép

Másik: fagyasztott már le vki sütőtököt nyersen vagy megsütve? Arra vagyok kíváncsi érdemes-e, mert pl. a krumpli nem jó fagyasztva, a sütőtökkel meg nincs tapasztalatom.

Köszi, Marq

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Ja, Luca köszöni szépen a dícséreteket, nagyon örül, hogy nem csak a családnak tetszik!KépKép

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Tehén ajándékba volt a HUMANA tápszerhez.
Azóta amióta megkapta ez a kedvenc.
Vendég
 


Tényleg ari ez a tehén.
Hétvégén lefénylépezem én is mennyire dönthető a miénk, sajnos nem ennyire, úgyhogy ma délben a hordozóban evett... tetszett nekiKépmindenképp jobb, mint a kezemben.
picipocak19
 
 


Marq!
Én fa etetőszéket használok olyat, amilyet írtál! Nálunk bevált!
A sütőtök pedig ugyanolyan rossz, mint a krumpli fagyasztva.

Kép Kép
fricky
 
 


Marqueza!
Már bele is teszed majd Lucát, vagy csak előre megveszed?
picipocak19
 
 


Dóri nézd! Szerinted?Kép
picipocak19
 
 


Szisztok!

Marq!

Én már tavaly fagyasztottam le sütőtököt, megsütve.Nálunk bevált.
koviki74
 
 


Marq,

Nekünk szinte véletlenül lett ikeás etetőszékünk. Mi még bent voltunk a kórházban Dancával, mikor Apukája elment az Ikeába valami apróságért. Meglátta az etetőszéket, és megvette. Azt gondolta, ha ne válik be, arra biztosan jó lesz, hogy a nagymamánál is legyen egy etetőszék. Most ott tartunk, hogy a nagymamához vettünk egy másikat, mert nekünk bevált ez. Lehet hozzá kapni egy felfújható szűkítőt, az addig tök jó, amíg még egy kicsit dölöngél ülve. Én sem így terveztem, de első körben mindenképpen ki akartam próbálni, lévén, hogy a komolyabbak nagyságrendekkel többe kerülnek. Szóval szerintem egy próbát megér, sokat nem tudsz rajta veszteni; azt hiszem 4000 Ft tálcával együtt:-)

Judit

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Pocak!

Tényleg nem nagyon dönthető...
Sőt, szinte alig.
Szerintem még min. 1 hónap amíg használni tudjátok, hacsak nem lesz nagyon ügyes a kis tücsök és felül addig Fruzsi.
Tud hintázni?
Vendég
 


Sziasztok!

Hat a pihenes sok mindent leszamitva jol telt. Voltunk Keszthelyen (megneztuk a kastelyt), Hevizen. A kis Atti nagyon elvezte. Jokat aludt, evett, nevetgelt.

Egy hete szombaton HASRAFORDULT, az en 14hetes kicsi fiam. Nagyon edes.

Teszek fel egy kepet, amin Storyt olvas Kép
Annyira tetszett neki. Folyamatosan beszelt, mintha olvasott volna Kép
Imadom ezt a pasit

Na itt olvassa a Storyt
Kép

Igy fordult hasra
Kép

es igy alszik anyaval
Kép

Jo ejt!
holnap jovok

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Ezvicc!
Ez a pasi egy tüneményKép

Dóri!
Ez nem hitás, az a Rocker vagy a Dondolino változat. Van külön baby hintánk, úgyhogy nem azt vettük. Ilyen a hintánk (ez egy július elejei kép Fruzsiról):

Kép
picipocak19
 
 


Ja, és volt az IKEA-ban csörgőKépmost már nekünk is van.
picipocak19
 
 


sziasztok

Picipocak
tök jó a hintátok, ez milyen, és mennyibe kerül???

Ezvicc
tök jó húsban van a kis Attila, hasonlít MajáraKép))
ti is csak anyatejesek vagytok még?

üdv: Györgyi
eper8
 
 


Marqueza!
Nekünk is a két darabból álló etető székünk van. Még Kingusnak vettük, ő nagyon szerette. Mi annyit újitottunk rajta, hogy csavaroztunk egy tálcát az asztalka részére, hogy ne follyon le minden a földre és azt könnyebb volt tisztán tartani is. Később meg ott evett egyedül, rajzolt, játszott amíg én főztem, mosogattam. Találtam egy régi képet. Erről az etetőszékről van szó? Csak itt már nincs rajta a tálca.Kép

kizsó
 
 


No, nekünk ugyanilyen a fa etetőszékünk, mint Kizsóé. És nálunk bevált.
A babahinta engem is érdekelne, mert Bencussal voltunk már kint hintázni, és nagyon tetszett neki!
Üdv: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Ezvicc!

Atinak gyönyörű szép formás feje van.
Nagyon édi. Kép

Pocak!

Hinta engem is érdekelne. A mi székünk sem hintázik, azok brutál drágák voltak és nem volt macisból.

Fruzsi szereti?

Üdv: Dóri
Vendég
 


Nagyon helyesek a gyerekek!
Mi lemaradtunk a meretekrol
3,5honapos, kb 67cm, es kb 6,7kg

Mindenkinek koszi a dicseretet

Fricky!
Kepzeld, kiprobaltuk a bebi uszast, hat nem nagyon tetszett neki. A libero pelusa szuper volt. Ketszer is voltunk, masodikra mar tetszett egy picit neki. Meg gondolkodom az uszason. Azt beszeltuk apaval, hogy inkabb megis hetkoznapi uszas kene. Csak hetvegen lehet egyutt vele, es nem igazan menne uszadaba, inkabb itthon jatszana vele. Meg amugy ugy kidolt a meleg viztol, hogy meg fel sem ertunk a szobankba, mar aludt is a dragam. Igy kenytelen leszek majd vezetni. Ennek mar nem annyira orulok. Ahova jartok uszni, ott hetkoznapi nincs veletlenul?

Dori!
Olvastam a Kenguru G tortenetet, hat nem semmi. En is bezavarodtam volna. Miert az 510ft? Na mindegy
Szuper az a kocka, hol vettetek?

Nyeste!
Megkerdezhetem mennyiert vetted a baranybundat?

Picipocak!
Irtad, hogy tengeri sot fujtok be neki, es kiporszivozzatok. A sterimart hasznaljatok?

Karpijudit!
Hat en is, mint Fricky azt hittem Danca lany nev.

Liuval mi a helyzet? Tudja valaki?

udv
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Ezvicc!

Igen a Sterimart használtuk.
Az Ági kockája nekem is nagyon tetszik, a Brendonba láttam.
Hol voltatok pontosan?

Eper, Dóri!
Köszi, Greco márkájú a Brendonban kapható, 32ezer körül vettük, de már újabb modell van piacon jobb színekben. Ez egyébként a 2 sebességes változat. A több sebességes drágább, de ez pont elég. Nagyon szereti FruzsiKép
picipocak19
 
 


Fricky!
Bencusnak ez már nem nagyon jó(11kg-ig van), de tesóm kisfiának (Bencének)is van hinája, az nem motoros és "csak" 13ezer a Megatoysba, ezt azok használhatják akik már tudnak ülni.
Kép
picipocak19
 
 


Nem akarok beleszolni, de nezzetek korul a
http://babaszoba.hu/forums/forum?forum=adok-veszek

rengetegszer van hinta. Mar mi is vettunk volna ilyet, de Atti meg nem ul. Mi most elektromosat keresunk. Sokkal olcsobb. Igaz hasznalt, de van, hogy ujat is ki lehet fogni.
Sajnalom, hogy elmulasztottam egy 40eft hinta, etetoszeket, amit 20eft arultak. Most egy ekkora gyerkoc mennyire tudja ezt elhasznalni Kép Szinte uj allapotban vannak.

Kulonben nem sokara meg lesz a nagy borze, ott is olcsobbak ezek.

Bocs, hogy beledumaltam, de talan segit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Ezvicc, Pocak!

Kocka nagyon jó, Brendonos de 6990 FtKép
Babyfehn márkájú, de készségfejlesztő és Ági órákat el van vele. Már rég megtanulta leszedni a tépőzáras figurákat rajta, szóval ügyesedik és ez nekem minden pénzt megér. Akkor a legaranyosabb, amikor magát nézegeti a tükörbenKép És dumálni is szokott magával, jól elvannak, ő és a tükörképe.

Boics, de kis tudatlan lévén mit tud az elektromos hinta?

Magától megy?

DÓri
Vendég
 


Lanyok!
Tiszta ideg vagyok. Megneztem a kis fuzetet, amibe egy honapja a rendeloben lemertek Attit. 64cm es 6400g Egy honappal kesobb 67cm (ezt en mertem) es 6700g korul van. Normalis, hogy egy honap alatt csak 300g hizott? Tudja valaki mennyi a min amit egy honapban egy 3-4hos gyereknek hiznia kell?
Mar megint jon a para, hogy nem eleg a tej. De az Atti nagyon jokedvu.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Ezvicc!
Sztem nincs olyan, hogy minimum hízás. Az a lényeg, hogy ne fogyjon! Ha meg Atti jókedvű, nem hiszem, hogy bármi baj lenne az étkezéssel. Csak ne parázz már!! Kép
Egyébként köszi a tippet, felnézek oda!

Kép Kép
fricky
 
 


Ezvicc!

6 hós korára kell megdupláznia a születési súlyát.
4 hós kora körül belassul a hízás, mivel akkor kezdenek el többet mozogni.
Ati baba lassan 4 hós lesz, ha nem elég a tej adhatsz már neki gyümölcsöt, pld: banánt vagy barackot.
Nincsen lefagyasztva tejed? akkor le tudnád ellenőrizni, ha este szopi után még eszik cumiból akkor még éhes...
Amúgy ha nagyon éhes lenne akkor azt tudnád...

De így is jó a súlya. mi 4 hósan 6130-ak voltunk most meg lassan csökkenteni kell a táp mennyiségét.

Nálunk most rossz a mérleg, így én nem aggódom. Ránézésre még nem fogyott sokat, ez a lényeg, majd okt. közepén leméri a doki, úgyis vissza kell menni súlyellenőrzésre, hogy leállt e túlzott hízás...

Üdv : Dóri
Vendég
 


Dóri!
Igen, 2 fokozatban hintáztat, egy gyorsabb 2-es és egy lassabb 1-es fokozat van rajta, de Fruzsi megelégszik az egyessel. Elemmel működik a motorja, tartósat tettünk bele, még nem kellett cserélni. De ha nem kapcsolod be te is tudod lökni a kívánt tempó szerint.
picipocak19
 
 


Ezvicc!

Az a nem normális szerintem amit te csinálsz... Kérlek ne haragudj meg, de azért ennyi idő után már te is tudhatnád, hogy ezzel csak magadnak és a babának ártasz. Nem lesz elég tejed, a baba meg átveszi a te izgatottságodat! Közben pedig minden teljesen rendben van. Írod, hogy Atti jókedvű. A képeken is teljesen szuper a kiskrapek, kicsattan szinte annyira rendben van. Õszintén mire jó ez a rapli?
tmira
 
 


Tmira!

Én meg tudom érteni Ezviccet. Én ugyanezt csináltam. Tudtam nagyon jól, hogy ezzel senkinek nem használok, de sajnos nem vezényszóra működünk. Manapság a csapból is az folyik, hogy mennyire fontos a szoptatás és az anyatej. Ezzel szerintem kizárólag azt érik el, hogy a kismamák egy része teljesen bestresszeli magát, persze feleslegesen. Ahogy nő Atti, Ezvicc is kevésbé fog megijedni attól, hogy esetleg hozzá kell táplálni.
Szóval, szerintem neki sem jó, hogy ennyire izgul emiatt, de nem mindig tudja az ember magát tudatosan lenyugtatni.
Bocs, hogy így beleszóltam, csak tudom, hogy mit érezhet most Ezvicc. Tudom, hogy csak jót akartál:-)

Judit

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Csajok!
Én a mai napig aggódom, hogy vajon elég a kajcsi, amit adok? Nem szopizunk már, tehát mérni nem tudom. Szóval én is mélységesen megértem Ezvicc-et! Addig amíg nem tudják mondani, hogy elég, vagy éhes, addig marad a para! És Karpijuditnak adok igazat, sajna bestresszelik a kismamákat is ezzel az állandóan az anyatej fontosságáról dumálunk sztorival.

Ezvicc!
Egyébként a babausziról csak annyit, hogy az első egy-két alkalom egyáltalán nem szokott tetszeni a babóknak, inkább csak lesnek, hogy mi a fene van, miért hoztál ide. Aztán ráéreznek, és úgy pancsolnak, hogy az csuda. Ahová mi járunk, ott csak hétvégén van úszás.

Üdv: ESzti

Kép Kép
fricky
 
 


Csajok!

Én is egyetértek veletek arról, hogy túlságosan előtérben van az anyatej, így akinek esetleg nincs teje, vagy kevesebb van, az már nem is érzi embernek magát.

Amúgy néha én is elbizonytalanodom, nem maradt e éhes a kőc... Frickynek igaza van, amíg nem beszél marad a megérzés.
Vendég
 


Szerintem is őrület ez az anyatej reklámozás!!! Nem gondolják, hogy minden anya pontosan tudja ezt magától is és nem csupán passzióból ad tápszert a babájának? Ja és van ez a dolog, hogy 6 hónapig csak anyatej semmi más... Mi próbáltuk, Fruzsi meg is evett egy nap 1-1,2 liter anyatejet, de a fél fogára sem volt már elég... pedig még csak 5 hónapos. Én aláírom, hogy jó dolog az anyatej,mert tele van ellenanyaggal, és megvédheti a babát sok betegségtől, de ha nincs valakinek az pontosan ugyanolyan jó anya, mint akinek van. És ha hozzátáplálást ad vagy az elejétől fogva tápszert és nem szenvedteti hogy majd megjön a kellő mennyiség az szerintem teljesen normális és nem büncselekmény, mert már szinte úgy van beállítva, és az egész média ezt fújjaKép

Ezvicc!

Utánanéztem a gyarapodásnak, van erről az egyik könyvemben, de persze ez nem aranyszabály, de 3. hónap után lelassul a hízás: heti 80-120g.Tehát 80gx4hét=320, azaz a 300g-os hízása Attinak jó. És Mirának abban igaza van, hogy nagyon jól néz ki Atti, de tökéletesen megértelek, hogy aggódsz, hiszen ezek a "csöppségek" tőlünk függnekKép
picipocak19
 
 


Szép jó estét!
Csajok, van köztetek olyan, aki Cerazette fogamzásgátlót szed? Megosztanátok a tapasztalatokat?

kizsó
 
 


Kizsó!

Jelen, én azt szedtem, tök jó, mert lehet mellette szoptatni, csak piszok drága 2200 ft/hó. És folyamatosan kell szedni, tehát ez nem olyan , mint a többi, nem szabályozza a ciklust stb...

Mivel már nem szotatok így egy másikat kaptam.

Üdv: Dóri
Vendég
 


Csajok!

Csinált már valaki a babájának ilyen előtakarékossági dolgot? Tudjátok, hogy havonta valamennyi és lesz belőle sok...egyszerKépMost zaklat az "egon" meg a Generali, de nincs sok időm utánajárni melyik lenne jobb, vagy jó-e ez?
Van már valaki kiokosítva ezügyben?
picipocak19
 
 


Pocak!
Ez azért van, mert a kh-ban kitöltöttük azt a kérdőívet, és veszik onnan az adatokat.
Én egyikbe sem kezdtem el, jelenleg nem áll módunkban még akár háromezer forintot is kifizetni havonta. Majd ha visszamegyek dolgozni, elkezdjük valamelyiket. Azt hiszem teljesen mindegy, hogy melyiket kezded. Nálunk az ING volt, így nagyon meggyőző tud lenni bármelyik.
Majd meglátom...

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok Lányok!
Szept.30-án császárral megszületett Amira baba.
3500g,50cm.Sajnos az utolsó napokban harántba fordult,és a túlhordás miatt lecsökkent a magzatvíz is,így nem volt mire várni.Mindketten jól vagyunk,és már itthon élvezzük egymás társaságát.KépHa tudnám h kell ide képet feltölteni,akkor lenne az is...
liu
 
 


Liu,

Nagyon sok boldogságot a különleges nevű babához!
Lehet, hogy túl nagy a kép...

Judit

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Liu!

Gratula!
Beteszlek a táblába titeket is!
Képet a melléklet feltöltése gombal tudsz felrakni, de jól le kell kicsinyíteni max 480*640 pixel lehet.

Pocak!

Előtakarékosság azoknak prkatikus akiknek van némi plusz havonta amit már végkép nem tudnak elkölteni és félrerakni....
Amúgy arra kell vigyázni, hogy általában az utolsó 5 évben nem lehet az inflációval korrigálni az összeget, ez azért gáz, mert akár 30-40 %-ot veszíthet így az értékéből a törzstőke.
Én elég szekptikus vagyok velük, mivel nekem a szüleim fizették havonta, hogy majd ebből veszünk lakást, hát mondanom sem kell, hogy a végén egy kis kategóriás autó jött volna ki az összegből...az utlsó 5 évben ugynais rémesen elmentek az ingatlanárak és az infláció is 10% felett volt.
Attól függ, mire szeretnéd félretenni.
Ha sokat szeretnél kapni a végén, hogy útnak indítsd akkor nagyon sokat kell befizetni. Ha pedig 1-2 millió lesz a végén abból max. egy fogszabályozó vagy egy használt kocsi jön majd ki.

Szóval ezt kell átgondolni, hogy igazán mire szeretnéd majd költeni, ha ez megvan, akkor megtudod ez mennyi törlesztéssel járna, ha ki bírod fizetni, vágj bele.
De érdemes olyan céget keresni ami nagypbb, mert ha időközben csődbemegy akkor lőttek a pénzednek. (Nagyimék így jártak még anno a háború allatt is fizették, nagypapi elhalálozott, várták a nagy manit és semmit sem kaptak.)

Azért nem olyan rossz ez,mint ahogy így lefestettem.
Az életbiztosítás viszont hasznos. Sosem lehet tudni...
Vendég
 


<pre>
Nicknév Gyermek neve Születési ideje Születési súlya Születési hossza
Liu Amira 2005.09.30 3500 gr 50 cm
Tibicsoki75 Fanni 2005.09.22 2750 gr 50 cm
Jucus1 Gergő 2005.08.12 3950 gr 52 cm
Eper8 Nagy Maja Jázmin 2005.06.22 3350 gr 49 cm
Ezvicc Attila 2005.06.16 3700 gr 52 cm
Picipocak19 Orosz Fruzsi 2005.04.25 3400 gr 50 cm
Kizsó Fabó Zsófia Lilla 2005.04.09 3640 gr 50 cm
Dóri79 Mohácsi Ágnes 2005.04.04 2600 gr 48 cm
Marqueza Stiller Luca 2005.04.02 3500 gr 51 cm
Nnicole Németh Nikolett 2005.03.31 3000 gr 49 cm
Dia1 Farkas Noémi 2005.02.04 3600 gr 51 cm
Fricky Dalmady Bence 2004.12.21 3400 gr 51 cm
Koviki74 Kristóf 2004.11.05 3100 gr 50 cm
Kaprijudit Vandlik Danca 2004.10.13 2800 gr 47 cm
Kira Bertha Kíra 2004.09.25 4000 gr 53 cm
Nyeste Soltész Emma 2004.08.29 4250 gr 56 cm
</pre>
Vendég
 


amúgy Pocak a 19 a korodra utal?
Vendég
 


Sziasztok

Itt is gratulálnék LiunakKép és már látom a paramétereket is.

Lányok mikor csökken ez a rémes hajhullás,lassan megkopaszodokKép((
a babámnak meg 5 napja megy a hasa, eszik, alszik jókedvű. Mitől lehet?
Csatolok egy képet jót nevettem rajtaKépKép

üdv: Györgyi
eper8
 
 


Eper!
Mire fel ez a fintor? Kép Nem akarlak elkeseríteni, de Bence lassan 10 hós, és nekem még mindig úgy hullik a hajam, hogy csak na! Most elkezdtem szedni a Remifemin nevű term.alapanyagú bogyókat, hátha...
Nem ehettél esetleg vmit, amitől mehet a hasa??

Liu!
Nagy gratula a babókához, és sok boldogságot! És köszöntelek a táborunkban Kép

Nálunk megvolt (ill. van) életünk első náthája, hála ennek a ramaty időnek. Orr bedugulva, és nagy meglepődés és sírás, hogy nem kapunk rajta levegőt. De már sokkal jobb, hála a csodaszereknek Kép Mindent bevetettem Kép

Többieknél helyzet?

Üdv: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Eper,

Nem lehet, hogy jön a foga? Attól mehet a hasa. Kicsit még korai lenne, de előfordul.
Nekm nem hullik a hajam, sőt. Terhesség alatt nagyon bedúsult - szerencsére előtte sem volt kevés - a fodrászom mondta, hogy majd szoptatás alatt kihullik. Erre most úgy nézek ki, mint egy bantu néger, csak nem göndör:-)Már azon röhögünk milyen fejem lesz a második gyerek után...

Judit

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Nekem sem hullott a hajam, de én a doki tanácsára szülés után szedtem az Elevitet. Hasonló a helyzet Judithoz azt mondja a férjem tiszta hajasbaba vagyokKép Közbe tisztára olyan a fejem, mint egy kucsma... na mindegy.
Köszi a tanácsokat az előtakival, tehát azt szűrtem le jobb ha akkor gondolom át, ha át tudom ezeket tanulmányozni...

Dóri!
Nektek van olyan életbiztosítás?
De jó is lenne, ha a koromra utalna az a 19... nem az a szerencseszámom.

Eper!
Gyönyörű a babád, nagyon ari ez a fintor Kép
Azt mondják az anyatejes babáknál lehet hasmenés, de 5 nap kicsit soknak tűnik mégha jókedvű is, sztem értesítd minden esetre a gyerekdokit, hogy ő mit szól! Nem ijesztegetésképp, de nehogy kiszáradjon. Persze sztem az sem mindegy, hogy uannyiszor van széklete csak hígabb, vagy többször a szokásosnál! Mert az utóbbi a veszélyes!
picipocak19
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: