Új privát üzeneted érkezett!

töri: védőnő kapja meg és elvileg azonnal jelentkezik nálad. És az eredménnyel együtt kell az UH-ra menned.
picuribaba
 
 


Köszönöm.
töri
 
 


nekem is a védőnő mondta meg az eredményt, felhívott telefonon, mikor megküldték neki....viszont a hepetitisről nincs semmi hírem! Azt hogy kapom meg? már legalább egy hónapja volt a vétel...gondolom ennyi idő alatt csak kész van! :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 

 
 

Nekem sincs még meg a hep. papírom, pedig már elég rég meg kellett volna kapnom...

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Ja, amúgy azt is a védőnőhöz küldik ki Budapestről.

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Ikverus:
oh, akkor tényleg közel lakunk egymáshoz... na, majd "bekiabálok". :D
Gratulálok a fiadhoz. Milyen jó lesz a lányodnak. Lesz egy báty és egy öcsike. :D
Ha érdekel: voltam szüléselőkészítőn a váci kórházban. A szülészete teljesen felújított, nagyon modern. Van bordásfal, labda, magnó. Vajúdás közben bármit lehet csinálni (enni, inni, sétálni stb...) Természetesen rákérdeztem a kikötéses dologra is. Sajnos ez így lesz. De ahogy láttam a körülményeket... talán nem is lesz annyira borzalmas.
A csecsemőosztály nincs felújítva, de szerintem az sem annyira rémes. 2 ágyas szobák vannak illetve ha jól láttam 1 db 4 ágyas. Csak a folyosón lehet látogatókat fogadni. 24 órás rooming in van.
Ha van kérdésed, kérdezz. Teljesen felkészült vagyok... :D
Neked volt az első két szülésednél fogadott szülésznőd? És most?
picuribaba
 
 


Picuribaba! Én még nem voltam a kórházban élménytúrán....de ami késik nem múlik :)
mikor vannak ilyen "tárlatvezetések"?
Nekem nem volt szülésznőm....most se lesz, mert már anyagi csőd leszek, mire szülök... :)
az jó, ha csak a folyosón lehet látogatót fogadni, mert az Istvánba mindenki ki be járt a szobákból, és volt akinek vagy 10 vendége volt egyszerrre.....szóval az gáz volt!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Ikverus! Minden hónap első szerdáján van ilyen felkészítő. A következő nov.5-én lesz.
Nekem biztosan lesz szülésznőm. Szerencsére a terhesség alatti vizsgálatokat nem kell fizetnem (az sztk-ba járok), így belefér a szülésznő...
Neked vannak vérnyomás problémáid? Nekem hol alacsony, hol magas, hol normális. Teljesen változó... :(
És az normális a 25.hét körül, ha a szeméremcsontom fáj?! Ha leülök, vagy lefekszem, akkor nem, csak ha állok és sétálok.
Gyerkőceid hova járnak oviba/suliba? Meg vagytok elégedve?
picuribaba
 
 


Picuribaba!
Ez a felkészítő engem is érdekelne. Tudnál róla egy kicsit bővebben írni? Kell-e jelentkezni, mit mutatnak meg, stb...
Vonalzót nem akarsz csinálni?

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Szia Gyurmi!
Egy tanfolyam 3 témából áll össze. (1)vajúdás/fájdalomcsillapítás, 2)szülés/együttszülés,3) szoptatás, első napok a kórházban)
Havonta 1 alkalommal tartanak előkészítőt (minden hónap első szerdáján).
Most a szülés-együttszülés volt a téma (október 1.). Legközelebb ez a téma januárban lesz.
November 5-én lesz a következő óra. Ha jól tudom, akkor a szoptatásról lesz szó, illetve a baba/mama első napjai a kórházban.
Majd decemberben lesz a vajúdás/fájdalomcsillapítás...
Aki az órákat vezeti, Csubák Katalin (szülésznő). Az órákra nem kell bejelentkezni. Elég, ha kb. 16:50-re mész/mentek (apák is mehetnek). Az előadásokat a nővérszálló előadótermében tartják és ingyenes.(17:00-18:30-ig) Minden óra után, aki még nem látta a szülőszobákat, megnézheti. Nagyon jó látni, hogy végül hol fogunk szülni. Engem teljesen megnyugtatott, mert nagyon modern, felújított.
Ha van még kérdésed, kérdezz! :D
Már csináltam vonalzót, csak azt nem tudom, hogy hogyan kell aktiválni. Tudsz ebben segíteni?! Köszi
picuribaba
 
 


Köszi a választ!
Ha megvan a vonalzód, akkor a Profil-odban tudod az aláíráshoz bemásolni az url-es kódot és kész is. Írj, ha nem sikerül!

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Húúú, ez a novemberi téma nagyon érdekelne, lehet, hogy elmegyek. Amúgy hol van a nővérszálló és sokan voltatok?

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Szia Gyurmi!

A nővérszálló a kórházzal szemben, a kórházi parkoló után található. Egy lapos épület. Ha jól emlékszem, ki is van írva, hogy "nővérszálló".
Rengetegen voltunk. Mi épp, hogy 5-re értünk oda és szerencsénk volt, még le tudtunk ülni. Voltak akik álltak. De szerintem a téma miatt voltak sokan (szülés/együttszülés). Szinte mindenkit elkísért a párja...
Fiú vagy lány lesz a 2. babuci?
Neked ki az orvosod?
No, megpróbálom aktiválni a vonalzómat. :)
picuribaba
 
 


Hát szerintem és egyedül megyek, apa itthon marad a kölökkel. A második is fiúcska lesz, már megbarátkoztam a gondolattal...
Amúgy a Dubecz dokihoz járok lassan 8 éve, a nagyfiú is nála született.

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!

Ikverus: majdnem abban a házban vettünk lakást ahol Ti laktok..

Picuribaba: üdv. köztünk. Nem tudom milyenek a fájdalmaid, de szerintem normális a 25. hét körül, főleg, hogy ha jól emlékszem első baba. Nyomhatja ő is, vagy épp a szervezeted készülődik már.. később a medencédnél is lesz ilyen jellegű fájdalom, amikor is tágulni kezd az is..

Lányok a Hepatitis eredményt tényleg a védőnő kapja meg, de nem mind szól külön, hogy megvan.. Én majd 3 hónap után kaptam meg. Eleve kell egy hónap, azt mondták a vérvételen, mire a vizsgálat elkészül, aztán a védőnőnek küldik. Én pont költöztem és váltottam védőnőt, aki el is felejtette odaadni, így nekem ezért húzódott el ennyire.

Hát erről a tanfolyamról én már lemaradok. Max. a nov.5-i-re tudnék menni, de szerintem örülök, ha addig még egyben maradunk, már most is nagyon nehezemre esik a mozgolódás. Mostanában nagyon sokat keményedik a méhem a maximális magnézium adag ellenére, mivel úgy jött ki, hogy pont a végére kell napi kétszer lépcsőznöm a 4.-re, és teljesen egyedül maradtam mindenre.. ugyanis apa az új melójával külföldet járja. Őszintén remélem, hogy pont itthon lesz, ha a Kismanó úgy dönt, hogy kibújik.
Csütörtökön megyek Kondérhoz, már nagyon kíváncsi vagyok mit mond, és mekkora a csöppem, akitől akkora a pocakom, hogy mindenki azt hiszi ikrek, és nem kapok magamra kismamagatyát. Lázasan készülődöm, mosok, pakolom a pakkokat, pótolgatom a hiányzó dolgokat a babusnak...
Már nem bírok rendesen aludni, sehogy sem jó feküdni, óránként felkelek, napközben meg alig bírok valamit megcsinálni egyhuzamban.. olyan nehézkessé vált minden... már nagyon kezdek nyűgős lenni... nincs sok hátra.
Az előző UH-szerint számolva beléptünk a 35. hétbe.. kíváncsi vagyok a mostani UH is igazolja -e ezt.

Kezdek parázni mi lesz, hogy lesz, minden meglesz-e addig, rendben lesz-e, hogy szülünk, itthon lesz-e apa, Lilit lepasszolni, jó nevet választottunk-e........
kchriske
 
 


Sziasztok!

Köszi a bíztató válaszokat. Örülök, hogy csak akkor fáj, ha sokáig állok. Egyébként nem érzem.

Gyurmi: na, most bemásoltam a vonalzómat. Remélem, lehet látni. Ha nem, akkor nem sikerült. :?
Gratulálok a 2.fiúcskához. A nevét már tudjátok?
Dubecz dokiról már sokat hallottam. Sajnos az sztk-s rendeléseknél nem láttam a nevét. Lehetséges az, hogy ő külsős doki?

Kchriske: hűha, nincs már sok hátra. Drukkolok, hogy minden simán és egyszerűen menjen. Én már most ízgulok, pedig csak a 25.hétben járok... :)
Tényleg jó sokan vagyunk az Oázisban... :D

Kép[/url]
picuribaba
 
 


Igeeeeeen, sikerült a vonalzóm!!! :D
picuribaba
 
 


Kép[/url]
picuribaba
 
 


És szép is!

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Szép a vonalzó!!!
Aki nem itt vett lakást ebben a házban, az áldhatja a sorsot!!!!! Nagyon gáz!!! a közösképviselő egy suttyó alak, a lkók tesznek mindenre magasról, a fele ismeretlen és bocsánat, de paraszt, a gondnokot inkább most nem említeném, mert tegnap kilyukasztotta a kinn parkirozó kocsim kerekét, mert kinyitottam a szám, ez már nem az első eset, és nem csak nálunk történik.... és amúgy tiszta penész a fal, per alatt a kivitelező, és nincs szigetelés a falon....amúgy nem vaygok ideges kicsit sem! Szóval itt lakást venni...hát én menekülök!

Bocsi, hogy ilyeneket írtam, de nagyon magama alatt voltam a tegnapi eset miatt!

amúgy a novemberi felkészítőre elmennék....Jöttök?

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Ikverus:
nagyon sajnálom! Jesszus, nagyon gáz lehet. Azért nálunk ilyen mértékű gondok nincsenek. Igaz, mi ikerházban lakunk. Vagyis 1 családdal kell "kijönnünk".
Nem tudjátok eladni a lakást és más lakásba/épületbe/házba költözni? Egyébként a várossal meg vagytok elégedve? Óvoda, bölcsöde stb...
Én biztos megyek a következő felkészítőre. Ha addig nem, ott tutira találkozunk... :)


Kép[/url]
picuribaba
 
 


Én is megyek, akarom mondani gurulok. :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 


picuribaba! Sajnos a penész miatt meg a peresekdés miatt nem lehet eladni a lakást, vagy csak nagyon áron alul....vagyis itt rekedtünk egyenlőre...próbáljuk vissszatarhálni a drágalátos kivitelezőre, bár egyenlőre semmi rekció.
Amúgy gödöt nagyon birom, főleg inkább alsót...és ott dolgoztam a gyógyszertárban, gyerekek oda járnak oviba, suliba, az a környék és a dunapart a kedvencem...ha tehetném oda költöznék. :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Van aki közületek vérszegény?! Most kaptam meg a vérvételem eredményét és kiderült, hogy vérszegény vagyok. Napi 2 vastablettát kell bevennem és majd meglátjuk...
A cukrommal szerencsére minden rendben van. Illetve a többi eredmény is jó. :)
Ti meddig dolgoztok? Én azt terveztem, hogy novemberig. Január közepére vagyok kiírva...

Kép[/url]
picuribaba
 
 


Sziasztok!

Húúú Ikverus, nem irigyellek! Akkor jól döntöttünk, hogy nem azt választottuk. Mi is hallottunk arról a házról olyanokat, hogy a közösképviselő lelépett a pénzzel és nem fizette a fűtés meg egyéb számlákat és millió feletti tartozása volt a társasháznak.. részben ettől ilyedtem be, aztán meg az eladók is kavartak és ránk akartak taksálni olyan költségeket, amiket nekik kell fizetni (ingatlanos stb...)...
Nagyon drukkolok, hogy rendbe jöjjenek a dolgaitok! Hátha sikerül valahogy kijutni onnan. Gödről pedig maximálisan osztom a véleményed, sőt én Felsőnek egy részét is nagyon szeretem, és azt a Dunapartot is, mert kb. 20 évig éltem ott..
nagyon szeretnék majd visszaköltözni Gödre keretes házba, ha egyszer adódik rá lehetőség. Mindenesetre oviban maradtunk ott és suliba is oda fogunk járni Lilivel.

Picuribaba: nagyon édes a vonalzód :) Amúgy meg ha szereted egyél sok spenótot, asszem abban van sok vas, vagy a sóskában? De a fejessalátában tuti sok van, és ecetesen fincsi is a főételekhez. Ami még tuti vastartalmú az a csalántea, de azt nem merem ajánlani, mert terhesség alatt gyógynövényeket nem nagyon szabad. Ezt meg kellene tudakolni, hogy a csalán iható-e kismamáknak, nem okoz-e vetélést, de az helyrehozza a vasháztartást.
Amúgy a bölcsi nem a kedvencem, az ovi: hát a Felsőgödi, attól függ, hogy milyen óvónőkhöz kerültök, vannak jók, vannak kevésbé.. az Alsógödiket nem ismerem, de a két iskola szenzációsan jó. Nagyon erős iskolák és jó hírük van, az itt tanuló gyerekek nagyobb előnnyel indulnak. De ez még nektek odébb van. Ha érdekel és megengedheted, akkor tudom ajánlani Alsón a főúton lévő gyerekmegőrzőt. Mi bölcsi helyett oda jártunk, életem legjobb döntése volt. Zsuzsától nagyon sok segítséget kaptunk és nagyon jó nevelést, és bármikor számíthattam és számíthatok rá. Remélem megengedhetjük majd magunknak, hogy Lettike is oda járjon bölcsi helyett.

Na megyek, indulok Kondérhoz, már nagyon izgulok ...

Sziasztok
kchriske
 
 


Töri: nem tudom, hogy mikor látogatsz ide, de ugye veled találkoztunk a dokinál ma? :D

Sziasztok!

A mostani UH igazolta a korábbit, így mostmár egy picit korrigáltam a vonalzómon...
Minden rendben, méhszáj zárva, babuci rendesen fejlődik, most 2293 g-nak mérte a doki. És tuti kislány, úgyhogy nem vásároltam hiába a lánycuccokat. :D
Rákérdeztem a szülés árára: 60 E-ret mondott.
A doktor úr ma is tündéri volt és kedves, bármit meg lehet kérdezni és beszélni vele feszengés nélkül. Még viccelődött is, hogy ha apa épp külföldön lesz mikor szülünk, akkor majd ő segít, elvágja a köldökzsinórt stb... :lol:
Örülök, hogy hozzá kerültünk. Újra megnyugodtam ezen a téren, hogy jó kezekben vagyunk.
Két hét múlva már kezdődik a CTG-s történet.

Tök jó kedvem lett :) Jó éjt mindenkinek :D :D :D :D :D
kchriske
 
 


krischke! melyik dokinál vagy?
Én még ne kérdeztem mennyi egy szülés....kedden megyek majd a gödi rendelőbe, és majd megkérdem...már kezd izgatni.

Lakásvásárlással mindenképp jól jártatok, hogy nem itt vettetek...ez már a 2. képviselő, aki meglép a zsével, és most sem fizette be a gázszámlát...szóval folyton szívunk!

Gratula a kislányhoz!!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


vashiány, vérszegénység: Nekem nagyon bevállt nagymamám testvérének a feketeribizli-bor készítménye...íze nagyon ramaty, de gyógyszer!!!!Rendbetesz! meg sok máj, sok cékla(majdnem minden kajcsihoz), és persze spenót, meg sóska!!!!
Nekekem most elvileg rendben a vérképem, jövő 7en kiderül:)
tavaly nagyon vérszegény voltam, csodálkoztak, hogy nem ájulok el.. :)
Meg ami nagyon jó, de nem olcsó, viszont finom, a DR steinberger piros-szőlőlé!!!2 üveggel megiszol, aztán kis szünet, és megin 2 üveg! Használ!!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Köszi a tippeket. Nekem is jók voltak eddig az eredményeim, de kb. 1 hónapja azt vettem észre, hogy sokat szédülök, fáradt és ingerült vagyok, hullik a hajam stb...
No, és tegnap kiderült, hogy miért is...
De örülök annak, hogy végre kiderült, mert már nagyon rosszul voltam.
No, azt a szőlőlét tutira kipróbálom. :D

Kchriske: én is gratulálok a kiscsajszihoz. :) És a nővérke várja már?
60e Ft?! Hűha, nem semmi. Az én dokim azt mondta, hogy meg se kérdezzem, hogy mennyibe kerül, mert erre a kérdésre nem válaszol. A szülés nem anyagi kérdés!!! Jó dokit fogtam ki, nem? :) Persze valami jelképes összeget biztos adunk neki, de nincs bennünk az a nyomás, hogy na akkor Xe Ft kötelezően. Ja, és ott van még a szülésznő is.
Szülésznőnek mennyit "illik" adni?!
A CTG-s vizsgálatok miből állnak? Sokáig tart? Azért kérdezem, mert dec.22-től kell erre a vizsgálatra járnom...pont karácsony-szilveszter előtt/közben/után... :(

Kép
picuribaba
 
 


Sziasztok!

Ikverus: én is Kondérnál vagyok.

Nem semmi ez a közös képviselős dolog. Jól meg kellene büntetni őket. Hihetetlen, hogy manapság ilyet megtehetnek és egymás után többször... Nem lehetne megoldani, hogy lakásonként fizessétek a számlákat? Pl. kérni a gázszolgáltatót, hogy a díjbeszedője a számlákkal járja végig minden hónapban a lakásokat és szedje be a lakóktól maguktól. Akkor a közös dög nem tud lelépni vele. Ez nem megoldható?? Nálunk a távhő így megy és jól műkszik.

Köszönjük a gratulációkat.. persze, Lili már nagyon várja. Már évek óta nyaggatott minket, hogy kistesót akar, a végén már 4-nél tartott és a nevük is megvolt :D
Most hugit akart, úgyhogy teljesült ez a vágya is. Folyton ajándékokat vásárolgat nekem meg kistesónak és mindenkinek elmondja, hogy szereti őt meg engem. A múltkor az egyik eladó annyira elolvadt tőle, hogy az ajándékzacsit ingyen adta neki :)
Ja és hát játék bababerendezést is kellett csinálni, már varrtam neki kengurut is, meg pelenkázót kellett okoskodni. Mikulástól pedig babahordozót kért :lol: Szóval készülünk ezerrel...

Picuribaba te melyik dokinál vagy? Jó a hozzáállása. Az én régi doktornőm nekem sem mondott kötelező árat, merthogy ez nem piac, hanem babáról beszélünk, de elmondta segítségképp, hogy mennyit szoktak adni, mert viszonyítási alapom sem volt még akkor... kevesebbet adtam, mert szülésznő is volt és nagyon szerényen éltünk.. de sosem bánt rosszabbul velem utána sem.. sőt..
Azt hallottam Kondér sem pénzéhes..
Szerintetek nagyon ciki ha valamivel kevesebbet adok? A barátnőmnek 40-et mondott az ismerőse és hogy ne kérdezgesse, de aztán 50-et adott, mert miattuk csúszott a szabija. Viszont ő kezdettől fogva hozzá járt és korábban. Szerintem azóta nőttek a tarifák. Viszont ráér a 6 hetes kontrollon rendezni és nem nézi meg ott a borcsit.

Picuribaba én régen a szülésznőnek 15-öt adtam, mostanság úgy hallottam 25 körül szokás.. bár volt ahol 40-et kértek a doki meg 80-at... méghozzá varratszedésig rendezni!!! Ott is hagytam őket!(Pest)
Viszont ha nem választok szülésznőt akkor mennyit szokás adni, vagy kell egyáltalán? Tudja valaki?

A CTG (manapság NST-nek is hívják) készülékkel a magzati szívműködést és a méhösszehúzódásokat lehet megfigyelni. Így a magzat méhen belüli állapotáról, a méhlepény (jó-e az áramlás) és a méhizomzat működéséről kapnak képet. Én régről 20 percre emlékszem, nem tudom manapság mennyi, fél óránál tuti nem több, főleg, ha rendesen mocorog a baba, mert akkor jobban kimutatja az eredményeket. Rákötnek a pocidra egy kütyüt és kapsz egy nyomkodót, amikor mozgást észlelsz akkor nyomkodni kell a gombot...
Én a SOTEII-re jártam Lilivel és ott Julika folyton sopánkodott amikor front volt, hogy nem akarnak mocorogni a babák és megrázogatta a pocinkat és csak sopánkodott :lol: :lol: édes volt :lol:
Nem kellemetlen ez a vizsgálat. Eleinte csak két hetente kell menni a vége felé hetente, ha túlhordod akkor 2 naponta, naponta.
kchriske
 
 


kchriske: Én a szülésznönek 10eft adtam!!! Nem volt fogadott!!! Azt nem tudom,hogy utánna kidumált-e,de amikor oda adtam hálálkodott,és jopofizott,hogy nem kellett volna stb.. Szerintem attól függ milyen a szüléskor,aztán majd eldöntöd... A szobatársam,pedig nem is adott,mert nem állt ugy anyagilag,csak desszertet vitt... Ügyelets szülésznőnél szült.. Irok neked,privit...
hébe
 
 


Sziasztok kismamák!

kchriske: Igen én voltam, nagyon megörültem mikkor láttalak. Jó nagy pocid van már, és a kislányod....huuuu...azt hiszem a fegyvereket már most készítehetitek....gyönyörűűűűű.

Egyébként nagyon izgatott voltam, hisz reméltem , hogy a kis csöppség megmutatja magát. Kiváncsi voltam, hogy a doki mit szól az ülés okozta kellmetlenségekhez. De szerencsére zárt a méhszáj, viszont megint szednem kell a MagneB6-ot, és ha szúr, vagy keményedik rögtön pihi, fekvés és semmi munka. Egyenlőre mehetek dolgozni, és remélem még januárig.
Na jó nem húzom az időt, megtudtuk a manó nemét: KIALÁÁÁÁÁÁNY!!!!! :lol: :lol:
Apa tisztára boldog, mert ő tudta, hogy nem lehet más, még fogadt is rá. Én meg alíg akartam elhinni, hizs talán mondtam, hogy én nagyon fiút éreztem, a dokibácsit megkérdeztem, hogy menniyre tuti ez, és ő nagyon édesen leintett, hogy a pályafutása alatt még nem tévesztett össze csíkocskát dudorral, így az ő véleménye szerint ez bizony lyány! Telibe mutatta magát, kivehető volt a szeméremajka. Tisztára kész vagyok....ezt a mázlit, én belül nagyon reméltem, hogy az egyetlen babóm kislány lesz, de egyszerűen elhesegedtem a gondolatot, hogy sikerülhet. 12 éve van meg a neve, amit még az apjával együtt gondoltunk ki, ha egyszer lányunk születik. ANNA LÍVIA.. a fiú név peddig a 12.héten lett kitalálva, de azt kell, hogy mondjam én nagyon boldog vagyok, hogy teljesült az álmunk. Igazi vagyány mocis csajt faragunk belőle.
Sajnos képet nem nagyon készített, csak a csontocskáiról és a fejecskéjéről. De igérem, hogy 2 hét múlva 4D-ről hozok nektek, és megnézhetjük együtt, milyen a mi kis cunisunk.
Kép
töri
 
 


A témára visszatérve, a nagy extázisban.:lol: :lol: A szülésznőnek én is 10.000.- szándékozom adni, peddig fogadott lesz, szerintem. A dokinak peddig 30.000.-. Azért ennyit, mert eddigi ismeretségem azt javasolta, ne vigyem feljebb az árat, Vácon állítólag ez a norma, és ettől még nem esnek kétségbe, hogy CSAK ENNYI! De természetesen mindenkinek szíve joga, hogy többet áldozon, én ezért járok fogadott nődokihoz: alkalmankét ez sem kis pénz, ha összeadjuk azért szép summa jön össze, amiről természetesen számlát egyszer sem kapunk.....de ez az én meglátásom.

A szülés felkészítőre peddig én tuti megyek, így ha valaki jönne közületek az tők jó lenne. Kiváncsi lennék a szülőszobára, meg a csecsemősőkre, meg mindenre. Tehátn November 5.szerda, 1/2 17.
Kép
töri
 
 


Sziasztok! Hát ezek után én nem kérdezem meg mennyi a szülés, hanem csak adok, amennyit gondolok! 60ezer kissé sok, főleg, hogy havi 10 ezret dobálok a doki után...és tényleg naincs számla, úgyhogy azért ennyit nem adnék....meg hát nem is vagyok egy dúsgazdag, és azt a pénzt el tudom ám költeni másra is! Szóval én is olyan 30 ezere gondoltam kb....:)
Rosszak ezek az anyigi kérdések..ha megkérdezem, és mond összeget, annyit kell adni...ha nem kérdezek, és adok valamit, lehet sértődés lesz, és nem vállal egy esetleges következővel... :( Hát nem tom

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!
Ma kimostam a babaruhákat és kint száradnak a napocskán. Hát mit ne mondjak vicces látványt nyújtanak azok a pici ruhák... :D
A hálapénzre visszatérve én az előző szülésemnél sem kérdeztem meg előre a dokit, hogy mennyi az annyi, hanem annyit adtam, amennyit gondoltam és tudtam. Nem nézett bele a borítékba és nem is utasította vissza. Mindig a magánrendelésére jártam terhesgondozásra és ott a rendes tarifát fizettem, úgyhogy az sem volt kevés pénz. Ikverus! Szerintem bármennyit adsz, azt úgyis elfogadja, nem fogja visszaadni a borítékot, hogy egy-két 10-est még rakjál bele, és mivel te is magánrendelésre jársz rendesen kifizeted a munkadíját... 8)

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!

No, ezt a témát jól kiveséztük. :)
Én is kb. 10e Ft-ot szeretnék a szülésznőnek adni, persze, ez attól is függ, hogy a szülés napján mennyire leszünk vele megelégedve. A dokinak 25-30e Ft-ot. Sajnos többet nem tudunk adni, már így is soknak találom, mert a szülés nem anyagi kérdés. De egyébként az én dokim, aki ugyebár nem kér semmit, Szaniszló Zsolt. Azt hallottam, hogy egyre többen járnak hozzá és egyre nehezebb bejutni hozzá. No, nekem még sikerült. :)

kchriske: gratulálok a 2.kislányhoz. Édes Lili lányod hozzáállása. Biztos nagyon jó testvér lesz.
Szerintem nem ciki, ha valaki kevesebbet ad. Mindenki annyit ad, amennyit tud. Én szívem szerint nem adnék semmit. talán egy üveg bort ... :D
CTG: oh, akkor nem is aggódom. Köszi. Én azt hittem, hogy sokkal több időt vesz igénybe. Mert akkor vittem volna egy feldíszített fenyőfát a kórházba... én is érezzem, hogy karácsony van... :D

gyurmi: én a babakocsit tiszítottam a teraszunkon és "gyakoroltam". Nagyon vicces látvány volt. :D Már én is nagyon várom, hogy végre babaruhákat mossak, teregessek. babonából még nem vettünk semmit...

Kép
picuribaba
 
 


Sziasztok!

Töri: Én is nagyon örültem neked, és rögtön tudtam, hogy te vagy, ha nem lettek volna annyian, meg késő is volt, Lili így is későn feküdt, de remélem azért találkozunk még és akkor dumcsizni is tudunk...
Köszönjük a bókokat Lilcsi nevében is, és gondolhatod, hogy szegény apa hogy fogja a fejét, hogy mégegy lány... :D Szokta mondogatni, hogy senkit nem fog beengedni, 25 évesen mehet először bulizni stb.. :D :D és ki van bukva, hogy már most öt évesen minden héten férjhez megy valakihez és folyton szerelmes :D :D :D Mi lesz 10 év múlva, mikor már tombolnak a hormonok is..

Gratulálok a kiscsajszitokhoz :D Az mégnagyobb öröm, ha olyan nemű lesz a baba, amilyet szeretnétek, és nagyon szép neve lesz :)

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, legalább van viszonyítási alapom a szülésznőhöz. Viszont a dokinak keveslem a 30E-ret hiszen ha több, mint öt éve fizettem 40-et, akkor ez most nagyon kevésnek tűnik. Igazából ha nem lennének anyagi gondjaink akkor nem érdekelne a tarifa megadnám amit kér, de sajnos nem állunk ilyen jól és még egy darabig nem is fogunk, mégha apa most új helyen melózik is. Meghát én végül is a végén kerültem hozzá.. eddig csak kétszer voltam és hálás vagyok, hogy elvállalt..

Sajnos nem igaz, hogy a szülés nem anyagi kérdés, hiszen már nagyon régen az, és nemcsak a szülés. Minden műtét. Ha nem az lenne, akkor nem beszélnénk róla..

Az én nézetem szerint független attól, hogy váci tarifa, vagy pesti... nálam ez nem mérvadó, hanem az orvos szakképzettsége, és hogy mennyire bízom benne és a tudásában és minden rendben megy -e.. Talán nem említettem még, de mentettem már meg a saját és a gyermekem életét is orvostól!! vannak nagyon rossz tapasztalataim, így nálam nagyon kényes téma az, hogy BÍZNI egy orvosban és RÁBÍZNI magam, magunk.
Végül is ha azt nézzük, hogy éjjel-nappal készenlétben van és ő ráadásul olyan is, hogy félbehagyja a szabadprogramját is és rohan a kismamáihoz, ha szülni kell. Azért családos emberként ez kemény dolog, meg anélkül is, megérdemli azt a pénzt.

Lányok én már lassan két naponta babaruhákat mosok :D találtam egy szuper turit és hol Lilit kellett "gatyábarázni" mert mindent kinőtt, meg a picinek is kell induló melegholmi, mert Lilikém augusztusi volt, ez a baba meg cidriben jön. Mindig találok valami cukit 500-800 Ft között és szinte újak és még márkásak is. Mindenkinek tudom ajánlani az alsógödi postánál lévő baba-gyerek ruha turit. Nagyon kultúrált, fantasztikus cuccok vannak, meseszépek és nem drágák. Ja és nincs az a használtruha szag!!

A hordozót már én is kimostam, meg a kiságy matracát, ágyneműt, bútorokat... csak a mellszívó fertőtlenítése van már hátra és hogy a lakás kész legyen.. de az nem tőlem függ sajna... pénz és pasihiány..
Úristen még öt hét, de mégis MÁR CSAK öt hét!
kchriske
 
 


Sziasztok! a turit én is tudom ajánlani, oda járogatok én is , ha eljutok!!!! :) Meg ha van pénzem...most épp tök gáz van.

Eddig nem érdekelt mennyi egy szülés, a régi dokim nem kért pénzt, sőt, közölte, hogy meg nem hallja mégegyszer...viszont miután én problémás lettem nem vált be, mint szakember. :( Így úgy voltam vele, bármit megadnék egy dokinak, ha mindent jól csinál, nem maradok ott, a baba is egészségesen jön ki, és persze nem hagy cserben! Hát anyagilag mi se állunk épp jól, nem volt most tervben a baba dolog, de hát ez van. amennyit tudok, úgyis adok!
Már úgy várom, hogy rendezhessem a babaszobát, meglegyenek a cuccok...bár nem kell sietteteni semmit, de ha mégis közbejön valami????sose lehet tudni!
kchriske! Tök jó már, hogy a végén vagy!!! :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Ikverus: igen, már eléggé a végén. Kíváncsi vagyok kibírjuk-e a 40. hétig. Senki nem tud már szó nélkül elmenni mellettem, és elámulnak a nagy pocimon.. és hogy még mindig egyben vagyok meg mennyi van még hátra.

Ma még a diabetológián is rendesek voltak. Jó babázást kívántak, meg hogy jó nagy baba lesz, és ők is azt javasolták, hogy tartsam a szoptatás után is a cukordiétát és semmiképp ne hízzak!! Ezt kihangsúlyozták. Már nem kell többet mennem, ha nincs gond és nem emelkedik a cukor, bár azt monták a 35. héttől már magától is csökken valamelyest és rendeződik. Szülés után kell 6 héttel menni kontrollra és majd csinálnak egy terhelést. Hát ezt is letudtuk.

Üdv mindenkinek, vigyázzatok magatokra és a pocaklakókra :)
kchriske
 
 


Kchriske! Ha már mégiscsak hamar szülnél, azért írj, ha idejutsz, hogy vagy, meg milyen a baba....szóval ne tünj el!!!!! Gondolok rád!!! Jönnek a frontok, ilyenkor azért izgi.. :) Most már csak pihizz, sétálj sokat, élvezd a napocskát!!!!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Kchriske!
Azért még egy kicsit bírd ki, bár most jönnek-mennek a frontok, ki tudja manócska mikor akar kibújni. :D Várjuk majd a híreket és természetesen a fotókat a kicsiről! Remélem jelentkezel, mielőtt én is nekiindulok... :lol:

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!

Jajj nagyon édesek vagytok, hogy így izgultok értünk, nagyon jól esik. Nem tűnök el ígérem, max. ideiglenesen..

Frontok? Ne ilyesztgessetek!! Még azért szeretnénk ha pár hétig kibírnánk, bár egyre komolyabb jóslóim vannak, van, hogy rendesen fáj, úgy igazán és majd összerogyok..
Sajna a pihi nem megy, mert apa külföldet járja, heti egy napot van itthon, de akkor országon belül dolg., így minden rám szakadt. A rámolás még hagyján, de a napi kétszeri 4. em-re lépcsőzés (Lili oviba hurcolása), hát mint tudjuk az segíti a szülést.. de reméljük még nem akar kibújni a kisasszony. És méginkább reméljük, hogy pont itthon lesz. Nem szeretném egyedül végig csinálni. Nincs más, akit szívesen látnék a szülőszobában magam mellett a családból.

Hetek óta könyörgöm, hogy csináljon pocakos képet rólam, most már nem menekül.. és felteszem és igyekszünk a babás képekkel is..

Gyurmi, aztán hamarosan te jössz :D

Jó legyetek és még igyekszem jelentkezni, Kchriske :)
kchriske
 
 


Krchiske! nagyon megértelek...én se mennék apa nélkül szülni!!!! Szerintem a baba megvárja, mert ők aztán tudják, mikor van itt az idő, és általában jól is időzítenek!!!! Pihenést hagyjuk! Én ma hajnal 2-től ébren kóvályogtam a lakásban....megnéztem az összes Quelle újságot, tervezetm a karácsonyt, ettem-ittam, majd fél7 fel ledőltem kicsit, és mire mindenki felkelt elaludtam....mire felriadtam 8:20kor, apa már ellépett dolgozni, a gyerekek meg édesen teáztak a szoba közepén.....szóval nem lehet csak úgy pihizgetni! :):) Azért felkelthetett volna, na mindegy..... :(

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Ikverus!

Remélem igazad lesz..
Lilinél ez úgy történt, hogy a 39. héten mennem kellet ctg-re uh-ra kontrollra (vérnyomás) és megint emelkedett a vérnyomásom, és már nem lehetett emelni a gyógyszeradagot, ezért az orvosom mondta, hogy szülnünk kell. Így még volt lehetőségem szólni apának, hogy ne induljon el a körére (akkor is sofőr volt, de országon belül, véreket és eü. mintákat, ezért közben már nem tudott volna visszajönni). Szóval pont jól jött ki, így mellettem tudott lenni. És bár féltem tőle, de nagyon élvezte, meg aggodalmaskodta, bíztatott, de kommentált is, mert persze én nem sokat láttam (de annál többet éreztem :!: )
Bár, ha maradt volna rá erőm, akkor szívesen lecsaptam volna, mikor épp csak kiszenvedtem Lilit és ott ujjongott, hogy Úristen ez de jó volt és mekkora élmény és tök jó MIKOR SZÜLÜNK ÚJRA??? :lol: :lol:

De most nincs gond a vérnyomással, még mindig a kezdeti gyógyszeradagot szedjük és tartja, tehát abszolút úgy néz ki, hogy majd a babu dönthet, mikor szeretne jönni.

Most tudtam meg, hogy a TGYÁS-t és a GYED-et a munkáltatónál kell igényelni!! Ez nekem új. 28-ától jár a szülési szabi, tehát be kellene másznom az Árpádhídnál lévő mh-re, hogy megigényeljem a TGYÁS-t. Ez embertpróbáló lesz... Remélem el tudom intézni másképp... az egyik kolleganőm az OÁZISBAN lakik, hátha segít és elhozza, viszi a papírokat.
Nem tudjátok, hogy a házassági anyakönyvi kivonat hány napos lehet maximum? Még mindig 300 napnál nem régebbit kell beadni a baba anyakönyveztetéséhez? Mert azt meg Pesterzsébetről kell kikérni.
Nahát jól összejönnek a dolgok.. pihi?? :shock:

Az alvás egyébként már nekem sem megy annyira... sokszor felébredek nem csak a "nyomás" miatt, és már nagyon kényelmetlen bárhogyan feküdni, hiába polcolgatom fel magam.., de legalább még mindig nem vizesedem. :)

Úgy látszik ezek a férjecskék hasonlóképpen működnek.. :lol: ismerős a történet... de biztos hagyni akart pihizniiii :)
kchriske
 
 


Sziasztok lányok!

Olvasgattam hozzászólásaitokat és nosztalgiáztam kicsit :D
Én augusztusban szültem meg a kisfiam Vácon,gondoltam megosztom veletek a tapasztalataim.
A szülőszoba tényleg jól felszerelt és modern,nem kellett az ágyon fekve vajúdnom,bár csak annyit lehet sétálni amennyit az infúziós zsineg enged.Szinte végig a labdán ülve vajúdtam csak a vizsgálatokra feküdtem fel az ágyra.A kitolásos résznél már csak feküdni lehetett leszíjjazott lábakkal,de ez engem nem zavart,akkor már semmi nem zavart :) .
Nekem nem volt fogadott szülésznőm,ezt utólag nagyon bánom,nálam az uram töltötte be ezt a szerepet.A dokim Szaniszló Zsolt,egy tünemény az a pasi,mindenkinek csak ajánlani tudom.
A csecsemős osztály kicsit lepukkant,a wc és zuhany egy romhalmaz,de pár napot ki lehet bírni.A nővérekkel nekem nem volt gondom,nagyon aranyosak voltak.Segítettek mindenben amit kértem,válaszoltak a kérdéseimre.
Ha valamire kíváncsiak vagytok,amit kihagytam kérdezzetek, nagyon szívesen megosztom a tapasztaltakat veletek!
További jó pocakosodást nektek :)
cs.kriszti
 
 


Sziasztok!

kchriske: én is nagyon drukkolok Neked/Nektek, hogy minden úgy alakuljon, ahogy eltervezted. Kitartás!!!
A szülésfelkészítőn azt mondták, hogy a kórház elfogadja az esküvő napján kiadott házassági kivonatot is. vagyis emiatt ne aggódj. Nem kell újat kikérned.

Képzeljétek, az elmúlt éjszaka kisfiam olyan szinten hevesen mozgott a hasamban, hogy azt hittem, ki akar mászni belőlem. Mindig is aktív baba volt, de amit ma éjszaka művelt... ez normális?! Komolyan mondom éjféltől egészen hajnali 3-ig rúg-kapált! Igaz, aludni emiatt nem is tudtam nagyon... azóta "lecsendesedett". :)

Szia Cs.Kriszti!
Üdv itt! :) Nagyon örülök, hogy írtál és persze annak is, hogy annál a dokinál szültél, akinél én is fogok. :) Tudsz róla egy kicsikét bővebben mesélni? És ki volt az ügyeletes szülésznő? Mert amikor a kórházban jártam, beszéltem egy nagyon szimpi szülésznővel, akit szívesen fogadnék, de hátha pont az a valaki lett volna nálad... csak végül nem foglalkozott veled.

Kép
picuribaba
 
 


Picuribaba!

Köszi az üdvözlést:) .
Csak jót tudok neked Szaniszlóról mesélni,végig hozzá jártam terhes gondozásra vagy a rendelőbe vagy ügyeleti időben a kórházba mentem hozzá.Akármilyen hülyeséget kérdezhettünk tőle a párommal mindig türelmesen elmagyarázott mindent,végig nagyon jó,poénkodós hangulatban teltek a vizsgálatok.A gyerkőc várható méreteit is eltalálta a 36. heti uh alapján meg a szülés időpontját is.
A szülésnél többet foglalkozott velem mint a szülésznő,pedig már 72 órája bent volt akkor,mert folyamatosan mentek hozzá szülni a betegei.Minden órában jött a vajúdás alatt és megvizsgált,meg dumáltunk és ment a viccelődés,aztán már csak a párommal viccelődtek,mert én egy idő után elvesztettem a humorom :D
Amikor mi mentünk szülni pont műszakváltás volt,így találkozhattam az éjszakás meg a reggeles szülésznőkkel is.Aki nekünk jutott Csímár Laura,fiatal barna hajú lány,hát semmi jót nem tudok mesélni a munkájával kapcsolatban.A 9 óra alatt 3szor jött be a szülőszobára hozzánk,abból 2szer injekciót adott,rossz helyre,ezeknek szülés után 3 hétig viseltem a nyomait.Meg a kitolási résznél volt bent.Nekem végig a párom cserélte a betétet alattam,ő intézte a vizesruhát amivel törölgettük az arcom,meg mindent ő csinált amit a szülésznők szoktak.Viszont az éjszakás szülésznők közül akivel találkoztam az nagyon aranyos volt,nem tudom pontosan hogy hívják,vmilyen Csilla középkorú,kicsit husisabb hölgy.Csak hát ő hazament reggel.
De így is jó élmény maradt a szülés és ez a lényeg.
Nem tudom mire lennél még kíváncsi,kérdezz csak és majd igyekszem válaszolni.
cs.kriszti
 
 


Sziasztok!

Picuribaba: köszi az infokat és a drukkolást :)

Ma nekem is nagyon virgonc a kiscsajszi éjszaka is éreztem mikor párszor felkeltem, de nekem inkább nappal volt nagyon aktív, meg most, teljesen be van gőzölve a kicsikém.. Pedig ennyire már nem szokott.

Üdv Cs.Kriszti!
Jó, hogy megosztod velünk a tapasztalataidat. De engem most megilyesztettél a szülésznő dologgal. Úgy voltam vele, hogy nem fogadok, mert Lilinél volt fogadott, az elején minden okés is volt, de aztán mikor már nagyon nem bírtam a fájdalmammal, ami egy idő után egybefüggő volt, és nem volt külömbség fájás és szünet közt... akkor nagyon bedurvult. Úgy belémvágta türelmetlenségében a tűt, hogy még az orvosom is felszisszent és utána fél évig zsibbadt és fájt az a terület!! Aztán persze mikor kiderült szülés után egy hónappal, hogy be volt gyulladva a méhem akkor próbált jópofizni, de nagyot csalódtam benne.
Azt hallotam, hogy itt Vácon mindenki nagyon jó, bárki lesz is épp. De a történeted sajnos nem erről árulkodik és ha a párom pont nem lesz itthon, akkor nekem senki se segít ha pl. ezt a Laurát fogom ki? Akkor ott fekszem majd a trutyiban? :cry:
Az nagyon nem lenne jó!
Most mit csináljak? Ha fogadok is, mi a garancia és akkor sem tudok többet fizetni neki, mint amennyit szántam. Egyáltalán ennyire a végén elvállal még valaki?
Na már kezdek tök határozott lenni, vagy mégsem? :oops: Féleeeeek.

Hallottatok már a málnalevél teáról? Állítólag segíti a méhszáj tágulását, könnyebb lesz a szülés. Uncsi tesóméknál két óra alatt megvolt a baba (első) de nem volt extra nagy gyerek.. Próbálta már közületek valaki? Úgy tudom szülés előtt 4-6 héttel lehet elkezdeni, korábban TILOS, mert koraszülést és vetélést okozhat... De a végén viszont jó. DE vajon magasvérnyomással lehet ezt inni? Remélem hétfőn nem felejtem el megkérdezni, de ha valaki hallott már erről valamit akkor örülnék, ha megosztaná.

Ha kezdenék nagyon nyafogós lenni akkor bocsi mindenkitől.. már tényleg kezdek nyugtalankodni..

Megpróbálok feltenni képet, de nem tudom sikerül-e
Üdv mindenkinek, Kchriske
kchriske
 
 


Sziasztok!! Szerintem,ha az ember határozot,de kedves meglehet kérni a szülésznöt erre arra....Lehet nem jó napja volt...Föleg a fiatal szülésznők nem szoktak bunkók lenni,mert nekek még van mit tanulniuk...A vizes ruhát általában a pasik intézik!!!!!! Én egyszer találkoztam ezzel a sz.növel...velem normális volt akkor... Krichke. Ne ijedj meg!!!! Pozitivan állj a dolgokhoz!!! Nem tudom elképzelni,hogy valaki alatt álljon a trutyi,mert a szülésznö nem teszi a dolgát...Doki sem hagyná szó nélkül.. Ha bármi kétséged van,beszélj a dokival,hátha megnyugtat. És kérdezd meg,hogy a te cukrod mellett végig hordod-e a babát...?? általában a 38.héten inditják be.. De ez biztos cukorfüggő is...Ja és mindig 2 szülésznő van ügyeletben!!!! Hozzám mindkettö jött,felváltva tettek ezt azt... A cukrosokra jobban oda is figyelnek,veled ez nem történhet meg!!!!!Sajnálatos,hogy ez valakivel elöfordulhatott !! JA..Ha ctg-re mész,akkor kérdezt ki a szülésznökröl a Noémit..(ha még ö csinálja a Kondérnál)Én is öt faggattam,nagyon ari,pedig akkor találkoztam vele elöször...na.ennyi,mert dolgom van!! KITARTÁS!!!!! sziasztok
hébe
 
 


Cs.Kriszti!

Köszönöm. Én is sejtettem, hogy ilyen jókedélyű a Szaniszló. Ezért is választottam őt.
Kért valamit a szülésért? Mert amikor én beszéltem vele, akkor azt mondta, hogy ne is kérdezzem, mert a szülés nem anyagi kérdés.
Szülésznő: én már "kinéztem" egy szülésznőt :) , magas, vékony, középkorú és rövid vörös haja van. :D No, ennyi. Majd bemegyek a kórházba, és így fogom keresni. Biztos hülyének fognak nézni, de ez van... :roll:
Szaniszlóval tegező viszonyban voltatok? Olyan furi, hogy mi a mai napig magázzuk egymást, pedig van köztünk kb. 5 év korkülönbség... :)

Visszérrel van valakinek problémája? Ki milyen tanácsot tud adni? A vádlimnál láttam, hogy kezd bekékülni illetve a combom felső része. És fájdalmas is... :(

Kchriske: a barátnőim mind itták a málnalevél teát. És esküsznek rá. :) De az tény, hogy csak az utolsó pár hétben szabad inni.
Homeopátiás bogyókra nem gondoltál? Van rengeteg olyan golyócska, ami kimondottan a vajúdás/kitolási szakaszban ajánlatos szedni.
Én is tutira nagyon nyűgös leszek a végére... már most is néha az vagyok. Szegény apuci. :D

Kép
picuribaba
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: