Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Lamar (Mária)!

Köszönöm az értékes információkat! Teljes mértékben igazat adok abban, hogy ha az ösztöneinkre hallgatnánk, fele annyi problémánk nem lenne! Ez az esetemben is igaznak bizonyúlt! Én is meghallgattam mindenkinek a véleményét, mert nem voltam biztos magamban, és amikor mindenki más információval látott el, meguntam és úgy csináltam a dolgokat, ahogy én akartam.

Nálam is előfordúlt, hogy a picur az éjszaka kellős közepén bukott egy nagyot (én mindíg az oldalára fektettem) és amikor megláttam, hogy szegénynek az orrán száján dől a kaja vissza megijedtem (no és mit hoz az ösztözn?) , rögvest előkaptam az ágy végébe készített elektromos orrszívót és az orrából kiszívtam az oda nem való folyadékot, tejcsimaradékot. Nem mondta senki sem, hogy ezt kell tennem, de ezt láttam logikusnak és helyesnek. Viszont, hogyan kellene a szájából kiszívnom a büfimaradékot? Elképzelésem sincs!

Az is igaz, hogy sajnos (annak ellenére, hogy felnőtt emberekről van szó, akiket nem is kellene figyelmeztetni, mert alapvető, hogy kezet kell mosni) minden rokont emlékeztetni kell a kézmosásra, mielőtt a picúrhoz érne! Sajnos nálunk még az is előfordúlt, hogy azért zavartam vissza a nagypapát, mert nagyvécézés után (persze kézmosás nuku) akart bejönni a babához! Ez egyébként is gusztustalan és fertőzésveszélyes, de sajnos (a tapasztalataim alapján, főleg a férfiaknál jellemző) nagyon sok embernél problémát jelent! Vagy nem tanúlták meg mit kell tenni wc-zés után, vagy csak lusták rá! Nem tudom!

Üdv
kormosmzs
 
 


kedves Betti,

a kórházban a kismamatornán (anno minden csütörtökön 5-től volt) is ismerkedtem a légzéstechnikával, de jártam kismamajógára is ( a stúdióban volt a 30. héttől ennek egy speciális szülés-felkészítő fajtája, arra sajnos már nem jártam). A jóga nagyon jó volt, és most a baba-mama jógán folytatjuk :o)
(ez szintén nagyon klassz, Virág élvezi és én is, és a "kezelése" - mit szabad és mit nem és hogyan foghatom - is könnyebb)

zsuzsa
pluzsu
 
 


Az ING Biztosító Rt-t képviselve egy pénzügyi szolgáltatást szeretnék az Ön szíves figyelmébe ajánlani. Ezt a konstrukciót az ING azok számára hozta létre, akik szeretteik, hozzátartozóik anyagi biztonságát mindennél fontosabbnak tartják.

A Patrónus életbiztosítás elsősorban a gyermek életútjának kiemelkedő szakaszaiban nyújt segítséget. Életbiztosításunk szolgáltatása fedezheti a magas tandíjakat, hozzájárulhat az első saját otthon megteremtéséhez, akár az esküvő költségeit is enyhítheti. Segítségével megteremtheti az önálló életkezdés anyagi hátterét.

Amennyiben bővebb információhoz szeretne jutni, kérem írjon nekem a csipkay.peter@ing.hu címre, vagy hívjon a 20/982-3467 telefonon.

Csipkay Péter
gondos_apuka
 
 

 
 

Sziasztok!

Nekem azokhoz lenne kérdésem, akik Surányi doktorhoz járnak. Mi most leszünk 7 hetesek és az írásaitok alapján úgy döntöttem, én is hozzá szeretnék járni.

Szóval a kérdéseim a következők: Hol van a magánrendelője, milyen számon lehet bejelentkezni és mikor, mikor rendel és mik a tarifái? Minden vizsgálatot a rendelőjében végez? Van ultrahang a rendelőben? Kispapa bemehet az ultrahangos vizsgálatokra?

E-mail címem: judel@freemail.hu

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Mati
matita
 
 


Sziasztok!

Betti elsősorban hozzád fordulnék, ha még jársz erre. Veled nagyjából ugyanabban a cipőben járunk, csak én október végére vagyok kiírva. Valahol előrébb láttam az e-mail címedet. Írhatnék neked?

Előre is köszi a választ:

Bojti

Bojti és Gábriel

Kép
bojti
 
 


Szia Bojti!
Semmi akadálya betti1977@freemail.hu, ezt mindig meg tudom nézni.
Betti
betti1977
 
 


Sziasztok!

Engem a kórházról, a felszereltségről érdekelne néhány dolog, kinek milyen élményei, tapasztalatai voltak?
Előre is köszi
Andi
andreat
 
 


Zsuzsa! (Kormosmzs)

Nem tudom, hogy még aktuális-e a kérdésed, hogy hol lehet metanulni, azt a fajta elsősegélynyújtást, amire a légzésfigyelő riasztásánál szükség lehet. Egy ilyen lehetőséget találsz
itt.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Köszönöm szépen Zita, persze, hogy érdekel, hiszen továbbra sem tudom mi a helyes ellátás ilyen esetekben.

Üdv: ZsuzsaKép
kormosmzs
 
 


Szia Andi!

Nekem jó tapasztalataim voltak a felszereltséggel kapcsolatban. A szülőszobák tök jók, mindegyikben van sarokkád, sámli, labda és az egyikben még szülőkerék is, amit végül is én nem próbáltam ki, de van akinek jó. Az alapítványi szobákban volt hűtő, mikró és légkondi is, csak az sajnos nem volt bekötve, így jó melegünk volt és közben nézhettük, hogy nem tudjuk bekapcsolni.Kép De szerintem mára már bekötötték azt is. Szóval nekem tényleg csak pozitív élményem van, így bátran megyek majd vissza a második babámat is itt megszülni.Kép

Orsi

avocado
 
 


Szia Orsi!

És a nővérek felajánlották hogy használd a kádat, meg ilyeneket? És segítettek? És a dokik milyenek? Nekem ugyanis nem lesz fogadott orvosom, szóval senkit és semmit nem ismerek ott...
Az alapítványi szobák mennyibe kerülnek, azt tudod? És a sima szobák hány ágyasak?

Andi
andreat
 
 


Köszönet,

Szeretnénk megköszönni dr. Rónaszéki Ágostonnak és munkatársainak, valamint az ott dolgozó nővérkéknek a gondoskodást, odafigyelést, szakmai segitségnyújtást.
Mikor megtudtuk, hogy Kistarcsára kerülnek a babáink először megijedtünk, hogy messze van....
2004. októberében kerültek oda a babáink. 2 hónapot töltöttek ott, lassan érték el a 2 kg-ot. Az inkubátorban kaptak meleg szőrmét, a profi ellátáson felül.
Ezalatt az idő alatt a babák nem kaptak el semmilyen vírust, fertőzést - ahogy hallottam más "bentlakóktól", kórházban lakó babásoktól, ez sajnos gyakori.
Mikor felülvizsgálatra mentünk, mindig megnézték a babákat, és amikor egyik babánk beteg lett és pár napra visszakerült a kórházba, meglátogatták.
Még egyszer köszönünk mindent, és minden jót kívánunk:
Anna, Kata és Bence és persze a szüleik.
Itt látható néhány kép rólunk:
http://gjakab.fw.hu/baba.html

Kép
pramprampram
 
 


Pramprampram!

Gyönyörűek a gyerkőcök!!Gratula!!!
Becsi
becsi
Iklad
 
 


szia Andi,

az alapítványi szobák 2 ágyasak és két szobához van egy fürdőszoba (zuhanyozó) és egy WC. Áruk anno 3e HUF/nap volt, amit az adódból "leírhatsz".
a sima szobák 6 vagy 8 ágyasak, nem emlékszem. A zuhanyzó és a WC a folyósón.

A szülőszobákban nővérek nem, hanem szülésznők voltak, aki az esetemben (Zita, hogy a nevek is menjenek :o)) nagyon kedves, figyelmes és segítőkész volt (őt mi sem fogadtuk, ügyeletes volt).

szerintem érdemes egy látogatást tenned. Van minden évben "nyílt nap", amikor betekintést nyerhetsz a szobákba, szülőszobába és állítólag beszélhetsz az orvosokkal, nővérekkel és szülésznőkkel is. Valamint, ha tudod, hogy ott fogsz szülni, akkor gondolom, kontrollra is oda jársz. kérd meg az egyik dokit, hogy mutassa meg a szobákat (valamikor). Valamint majd felvételkor jelezned kell, ha az alapítványi szobába szeretnél kerülni.

a használatról nincs sok tapasztalatom, mert kötött voltam, és csak a labdát tudta a párom közelebb hozni :o). de neki nem engedték a kád használatát :o) Egyébként úgy emlékszem, Zita javasolta a labdát is, és az elérhető dolgokat...

zsuzsa
pluzsu
 
 


Kedves Becsi,

Köszönjük a dicséretet :o)
Azért látom, Neked is van akikre büszke lehetsz :o).

pramprampram

Kép
pramprampram
 
 


Szia Zsuzsa!

Köszönöm az infókat, sokat segítettél!
Nálam az a helyzet, hogy most 33 hetesen találtam ki, hogy odamennék szülni. A doki nem vállalt már el, mert túl nagy a terhesség. Így aztán nem ismerek sem dokikat, sem szülésznőket, de mostmár legalább a helyről van némi ismeretem. Mondjuk, NST-re gondolom oda kell majd járnom, és akkor szét tudok majd nézni is.Remélem jól alakulnak majd a dolgaim.
Amúgy a születendő lányunkat is Zsuzsának fogjuk hívniKép
andreat
 
 


Szia Andi!

Én 2004 februárban szültem Kistarcsán, akkor még nagyon frissek voltak az új szülőszobák. Akkor még azt mondták, hogy mivel nincs még tapasztalatuk, kádban csak az vajúdhat, akinél nem folyt még el a magzatvíz. Szülősámli is van, én azon szültem (párom ült mögöttem) - nem is tudom elképzelni, hogy lehet másképp Kép

Minden jót!

GyeZsu (egy másik Zsuzsa Kép)
gyezsu
 
 


Szia Zsuzsa!

Na és milyen a sámlin? Én egy pici sámlit láttam valahol, ami tényleg olyan mint egy sámli, és félkör alakú. Ilyenen szültél? Nem tudom elképzelni, befekszik az orvos alád, vagy hogy?Kép

Andi
andreat
 
 


Szia Andi!

Igen, olyan, amilyet írtál, ha jól emlékszem, két méret is volt. És igen, szülésznő és orvos térdelnek előtted-melletted, vagy aládhajolnak, ha arra van szükség - de ki érzékeli ezt a szülés másállapotában? Kép És minden tolófájás után tölcsérrel hallgatták a szívhangot.

Én egyébként előre szóltam, hogy szülősámlin szeretnék szülni, ki is próbáltuk a szülésznővel, amikor a párommal egyszer bent voltunk nála. Õ mögöttem egy rendes széken, én az "ölében" a sámlin, a szülésznő elém térdelt, "és így fogom felmutatni a gyereket" - na ebben a pillanatban döntötte el a párom, hogy bent lesz a szülésnél Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


SziasztokKép

Andi
Én 2004 augusztusában szültem, akkor már az alapítványi szobához, amiben voltam, saját fürdőszoba volt! És azok mind 2 ágyasak. A többi úgy tudom 6 ágyas, voltam ott fél napot rögtön szülés után, de nagyon nem akartam ott maradni! Akkor nappal volt, de később belegondoltam, hogy mikor manócskám este 1 órát sírt, akkor ez egy 6 ágyasban...szóval a 2 ágyas nagyon jó!
A szülőszobában szerintem ha nincs komplikáció, akkor mindent kipróbálhatsz. Nekem volt választott szülésznőm, de azt hallottam mindenki nagyon aranyos és segítőkész. Én kádban vajúdtam nagyon sokat, de nem a vízben ülve, én zuhanyoztam a pocakomat, és az nagyon jó volt! Mikor jöttek a fájások, akkor a hasamra engedtem a melegvizet és szuper jólesett. Persze egy idő után már ez sem segítettKép, akkor mentünk a sámlira vajúdni, a párom mögöttem ült és neki tudtam dőlni, mikor fájás volt. Viszont én nem sámlin szültem, nekem valahogy jobban esett fekve, mikor már jöttek a tolófájások.Kép

Pramprampram
Gyönyörűek az ikrek, gratula Nektek!Kép
Mástól is hallottam már a koraszülöttek, vagy kis súllyal született babák nagyon jó ellátásáról az osztályon! Örülök, hogy nektek is ilyen jó volt a tapasztalatotok!
És milyen egyszerre 3 babával? Hogy bírjátok? Nekem néha az 1 is hihetetlen fárasztó, nem tudom mit csinálnék egyszerre hárommal.Kép

Becsi
Jól vagytok? Ha megtudod kisfiú-e vagy kislány, írd meg nekem légyszi!Kép
Puszi Nektek!!!Kép

SziasztokKép

Orsi

avocado
 
 


Orsi!

Írtam neked 11-én emailt, nem kaptad meg???Kép

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

A szülésznőválasztást szerintem érdemes megfontolni, én legalábbis azért választottam, mert a tanfolyamon ismertem meg szülésznőket, és úgy éreztem, hogy velük nem szeretnék szülni. Nekem nagyon fontos volt, hogy ki lesz ott velem, mert úgy éreztem, csak akkor tudok befele figyelni, akkor tudom elengedni magam, ha teljesen el tudom fogadni azokat, akik körülvesznek - és ebből a szülésznő a legfontosabb. Én bejártam, amikor a szülésznők váltották egymást, így egyszerre kettőt is megismerhettem, és amikor az enyémmel találkoztam, rögtön tudtam, hogy ő az. Másnak meg más. Nem is őt akarom ajánlani, hanem a választás lehetőségét - persze ez sem egyformán fontos mindenkinek Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Becsi
Ne haragudj, de csak ennyire vagyok fáradt!Kép Most néztem meg és megkaptam, sőt így már emlékszem is, hogy olvastam, csak ennyi volt, aztán kiesett.Kép
Vérvétel:passzKép Én még Pesten jártam.
12 hétKép Akkor azóta már 14, ugye?Kép

Sok puszi Nektek és írj, remélem most már nem felejtem el és válaszolok is!Kép

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!
Ha valakinek nincs választott orvosa,az is nyugodtan bejöhet és megnézheti a szülőszobát és a fizetős szobákat is.Egyébként minden hónap /talán / első keddjén, szülésfelkészítési tanfolyam/szerű/ van, ahol szülészorvos,szülésznő, gyermekorvos és csecsemős nővér tart felkészítést és válaszol a felmerült kérdésekre.Szerintem elég jó, nem csak azért mert itt dolgozom,hanem tényleg felkészít a szülésre.Jó lenne ha valaki már részt vett ilyenen elmondaná a véleményét.Köszike
lamar
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném még megkérdezni, ebben a kórházban hogy kezelik a beöntést, borotválást? Kötelező, vagy csak ha kérem? Azt tudom hogy ajánlatos, épp azért kérdem, hogy kell e szólni emiatt?

Andi
andreat
 
 


Andreat

Nekem eddig automatikusan csinálták, bár a másodiknál nem volt idő beöntésre, ez miatt volt is kellemetlen helyzet, bár akkor nem ez zavart a legjobbanKép

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Úgy tudom ezeket a dolgokat autómatikusan csinálják,ha van idő rá.Egyébként is ez a divat,mármint a szörtelenítés.
lamar
 
 


Sziasztok!

Lamar! Én tavaly decemberben szültem és előtte jártam ezekre az előadásokra. Nekem tetszettek, bár szerintem sokszor mesélték el a szülést, hogy elméletileg hogyan zajlik le. Ami persze nem rossz, de szerintem ezt a könyvek, újságok, magazinok is folyamatosan leírják. Szerintem lehetne összeszedni a gyakorlatból egyéb dolgokat, amire számítani lehet, ami a szülés közben történhet. Mert gondolom nem mindenkinél úgy zajlik a szülés ill a vajúdás, ahogy a szakirodalom leírja. Persze nem olyan dolgokra gondolok, ami még jobban elrémiszti a kismamákat a szüléstől. Pl az előadások után én is elterveztem,hogy miket fogok kipróbálni, hogy fogok szülni. Aztán 1 hét túlhordás után be kellett feküdnöm, és végül indítani kellett a szülést. Aztán kiderült, hogy az infúzióra nem reagál a szervezetem, a fájások nem igazán akartak megindulni, és tágulni is alig tágultam 1-2 újjnyit, és végül éjszaka császároztak. Persze ez eszembe sem jutott, hogy ez is lehet belőle. Tehát ilyen gyakorlatból vett példákkal lehetne kiegészíteni, hogy ha valaki túlhordja a babát akkor mire lehet számítani, hogyan megy a szülés megindítás, mire lehet számítani ilyenkor stb. Persze ezeket mind meg lehet az orvostól is kérdezni, de ha valaki először szül, akkor még azt sem igazán tudja, hogy mit kérdezzen.
Egyébként az kifejezetten tetszett, ami a csecsemők ellátásáról szólt, hogy milyen vizsgálatot miért végeznek el, stb.
smano
 
 


Sziasztok!

Én május 18-án szültem a kisfiamat a kistarcsai kórházban. Dr Várkonyi Péter volt az orvosom és Anikó a szülésznőm. Mindkettőjukkel meg voltam elégedve, szakmailag és emberileg is. A kórház is tetszik , jól felszerelt egy valami nem "jött be" nekem. Nincs látogatási rend és mindenkit beengednek a szobákba. Ez nekem személy szerint kellemetlen volt mert volt hogy szoptattam volna és a szobatársamnál kb 6 vendég volt. Nem beszélve arról hogy tényleg nem lehet burokban tartani egy csecsemőt de legalább az első napokban lehetne kicsit "védeni" hogy csak azt engedjük a közelébe akit mi akarunk. Akaratlanul is "találkozik " a gyerek a látogatóval a 24 órás rooming in miatt. nekem császáros szülésem volt és ugye pár napig igen nehézkes is volt a mozgás amig ott voltak a látogatói a szobatársamnak kénytgelen voltam kint sétálni a folyosón a gyerekemmel mert olyan hangosak voltak... Persze ez kulturáltság kérdése is hogy kinek milyen rokonai , ismerősei vannak... nekem ez jutott Kép

egyébként mindennel elégedett voltam.

Köszi hogy elolvastatok

Juszti

Boldizsárról képek itt :

http://kep.tar.hu/julovas

Kép
juszti75
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tudja valaki Gerő doktor gödöllői magánrendelőjének a számát?

Köszi!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

GyeZsu: A telefonszám: 30-906-2256
smano
 
 


Smanó, köszi! Holnap megpróbálom.

GyeZsu
gyezsu
 
 


sziasztok!
Juszti!
Nagyon egyetértek veled , amit a látogatásról mondtál.Sajnos itt sincs egyöntetű vélemény.Én ott dolgozom és álandóan csatát vívok a hozzátartozokkal,amit persze rossz szemmel néznek.Általában a kolléganők szemethunynak e fölött, három ok miatt is.Az egyik, hogy ha szólnak érte, akkor ezáltal is rossz lehet a kórház megitélése.2. kerülik az esetleges konfliktust.3. A fizetős szobákban "mindent lehet".De ugy gondolom,hogy a norm. szobákból esetleg hálóingben éppen Wc.re igyekvő anyukákat esetleg zavarhatja a folyosón csellengő apukák tömkelege,akik persze szívesen tartózkodnak a párjuk közelében .Mindig nehezményezik ha valaki szól ezért.Sajnos minden emberben meg van az önzés és csak azzal törődik ,hogy neki jó legyen.Valamikor csak megtanuljuk,hogy figyeljünk a másikra is.Ja még van egy negyedik érv is ami mostanában nagyon divat,: joga van a látogatónak ,hogy bármikor felkeresse a hozzátartozóját.Egy bizonyos szinten ez így is van,de nem kellene mindig ezt hangoztatni.
Köszi ,hogy olvastatok.
lamar
 
 


Szia Lamar!
Ha jól sejtem, te ebben a kórházban vagy nővér. Azt elárulod, hogy a szülészeten, csecsemős, vagy szülésznő?
Szerinted, ha vki nem fogad sem dokit, sem szülésznőt, nagyon elesett tud lenni? Ilyenkor is foglalkoznak vele normálisan?
Andi
andreat
 
 


Sziasztok. Én juni 5én szültem a Lányomat, de volt idöm megtapasztalni anövérek kedvességét, főleg a nőgyogyászaton és elárulom imádtam őket, nagyon rendesek voltakKép

Nekem a a dokim Erdélyi volt és Zita a szülésznőm, jó párosKép
vikvuk
 
 


Szia Andi!
Légyszi adj meg egy email címet!
lamar
 
 


Szia Vikvuk!
Elmondanád, hogy a csecsemős nővérekről mi a tapasztalatod? Köszi
lamar
 
 


Kedves Lamar!

Ha irok egy mail cúmet, megirnás ki vagy?

Én tényleg nagyon sokat voltam bent és szerintem ismerlekKép Ha annyit irok, hogy a röhögős kismama szobából a visszatérő?Viki
vikvuk
 
 


Kedves Lamar!

Sajnos a csecsemős növérekkel nem nagyon találkoztam, mert az én Dorcim, az intensiven volt, mert elkapott egy kis fertősért...

De amit aszobatársamnál láttam, azzal 100 százalék megvoltam elégedve, majdnem bedurranz a cicije és kapott segitséget nem s keveset!!
vikvuk
 
 


Lamar!

A címem: tompai.orsolya@freemail.hu
Előre is köszi a segítséget!

Andi
andreat
 
 


sziasztok,

a látogatást szerintem is rendbe lehetne tenni. De sajnos ez a hozzátartozókon is múlik. Talán egy kényelmes, sok székes váróval...

nálunk voltak rokonok, akiknek hiába mondtuk, hogy ne jöjjenek, mégis megjelentek.
a dédiket (91 és 88 évesek) meg muszály voltam behívni, mert ők sem és én sem tudtam akkor álldogálni és az ebédlő tele volt.
Engem is nagyon zavart a szobaszomszédom rengeteg látogatója, de a párokat szerintem be lehetne engedni. Mert sokat segített már az is, hogy nem nekem kellett becipelnem azokat, amiket közben hozott.

ráadásul, ha jöttek a látogatók, csak úgy tudtak értesíteni, hogy itt vannak, ha bejöttek :o(

zsuzsa
pluzsu
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ancsa81 2010.01.26 21:55-kor.

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Hali!

Lamar: én is kiváncsi lennék ki vagy Kép 4 hónapja szültem biztos találkoztunk hacsak nem voltál akkor szabin. A kisfiam Boldizsár emlékszel rá? ( ha csecsemős vagy) . Gondolom nem sok Boldizsár rohangál arrafeléKép a cscsemősökről : nekem minden szoptatás kész katasztrófa volt Kép izzadtam annyira izgultam hogy legyen tejem ( persze lett) és hogy jól csinálok e mindent. Ezért elkelt volna több segítség. Amikor gondom volt mentem és jött is a nővér de a nagyon segítőkész nővérek száma nem sok. Igazából eggyel gyűlt meg a bajom nagyon, egy idősebb asszony , alacsony őszes hajú , nagy darab. nagyon megcsípte a mellbimbómat mikor a baba szájába akarta tenni . De végül is jól megtanult szopizni a pici fiam. Máig is Ûzi ebbéli tevékenységét.

Látogatáshoz annyi ha már felvetettem : legalább szájmaszkot kötelezővé tennék annak aki belép az osztályra , ill a kórterembe.

juszti

Kép
juszti75
 
 


Sziasztok!
Vikvuk!
Igazából az "intenzíven dolgozom ",de azért bőven van rálátásom a rooming-in re is. Adhatsz mail címet is.Bővebben senki nem mond véleményt,csak mindig azt,hogy nem voltak megelégedve,de hogy miért azt nem tudjuk meg részletesen.Pedig jó lenne,ha tudnánk,hogy nekünk is miben kellene változni,mit kellene még elmondani.Mi úgy érezzük,hogy mindent megteszünk azért,hogy a babáknak is és a mamáknak is jó legyen.Az anyukák sokmindent nem tudnak ill. az nem is érdekli őket.Gondolok itt arra,hogy a nővérnek több gyerekkel és anyukával kell foglalkoznia,szüléshez kell mennie,adminisztrálnia kell, vizitelnie kell és még sorolhatnám.A mamák azt szeretnék ha csak velük foglalkoznának,de ezt nem lehet.Persze nem mindenki ilyen.Egyszóval nagyon remélem ,hogy hamarosan összecsiszolódnak a mamák a nővérekkel,hiszen ez mindenkinek az érdeke.
lamar
 
 


Az anyukam is az intenziven van,csak ő a masikon!
Amikor nekem szuletett a kisfiam en sem voltam megelegedve!Sajnos csaszarral szuletett meg ezert agyhoz voltam kotve.Este 20.18-kor lett meg,ugy hogy nem kaptam meg csak masnap reggel(05.00-kor).Akkor is ugy hogy ramtette a nover es elment!Megsem tudtam fogni mert meg kaptam az infuziot.Elso talalkozasunk alkalmabol lehanyt a gyermekem TAPSZERREL.Miert nem hagytak meg nekem a lehetoseget hogy megszoptassam mielott teletomik??
10napos koraig voltunk bent mert begyulladt a sebem es belazasodtam 2x is!Hiaba probalkoztunk,nem lett eleg tejem es potlasra kellett vinnem!Mindenki lenezoen nezett ram ezert,pedig en NAGYON SZERETTEM VOLNA SZOPTATNI a fiamat!8hetig volt csak tejem,de az is potlassal volt eleg.
Remelem ha lesz meg egy kisbabam en leszek az elso aki megetetheti!!!

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Szia Juszti !
Ma már nem " divat " a szájmaszk használata,sőt szinte minden meg van engedve,amit régebben el sem tudtunk képzelni.
Pl. Az ebédlőben a látogatások alkalmával kézről kézre jár a baba ,holott biztosan nem mostak kezet a látogatók.Mindenki megfogdossa a kocsikat is utána " vihetjük " tovább az esetleges bacikat.Ha esetleg szólunk érte, vagy azt mondják,hogy az ő gyerekük és azt csinál vele amit akar vagy milyen undok a nővér.Mivel egy szülőnek ma már " mindenhez " joga van,így jobbnak látjuk,hogyha inkább nem is szólunk.Ha viszont nem szólunk,akkor tulzásokba esnek.Pl. bemennek a látogatók a szobákba és ezzel zavarják az ott szoptató esetleg pihenni akaró anyukákat.Ez vonatkozik a fizetős szobákra is ,hiszen általában ott is ketten vannak.Tehát kedves anyukák legyünk tekintettel a másikra is.
Az intenziv részlegen legalább annyi szigorítás történt, hogy csak a szülők látogathatják a babákat.
lamar
 
 


Szia Lamar!

Hát az intenziven volt egy nagyon kedves hölgy aki mindnet elmagyarázott nekem, ő nagyon szimpatikus volt.
Igazából midnenki kedves volt, csak az volt furcsa hoyg sokszot úgy viselkedett az egyik Növér mint ha közöm nem lenne a gyermekemhez,
egyik éjjel sem engedte ki, pedig márnap mondta adoknő hoyg velem lehetett volna és NEM HOZTA ki mikor éhes volt, ahnem betömte tápszerrel és mikor 6-kor aggodva mentem hoyg még nem ébredt fel,a zt mondta front volt és tiszat hülyék voltak a ygerekek...Ilyet hoyg mondhat??Nagyon mérges voltam rá, és akkor sem engedte hoyg kihozzam...Ott kelett megetetnem pedig nekem fekve kényelmesebb volt,( ezt is az egyik növér muatatta)...
Szóval nagyon csúnyán viselkedett...
Ahoyg irsz, szinte bizti vagyok benne hogy kivagyKép
vikvuk
 
 


Sziasztok!

Én ma voltam benn először a kórházban, nst vizsgálatot csináltak. Hát igaz hogy csak kb fél órát voltam ott, és kora reggel, de nekem nagyon tetszett minden és mindenki.
A nővér kedves volt, a doki szimpatikus, igaz nem sokat beszéltem veleKép
A szülőszobák nagyon felszereltek, az ügyeletes szülésznő is nagyon segítőkész volt. Az egész osztály olyan nyugis volt, bár gondolom azért ha nagyüzem van, akkor van nyüzsi...Mindenesetre nekem nagyon bejöttKép
andreat
 
 


Ma én is a kórházban voltam kora reggel csak vérvételen........Kép
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok! :-)

Érdeklődni szeretnék Dr. Erdélyi Zsoltról. Hogy kinek mi a tapasztalata, milyen dokinak ismertétek meg? Azt hiszem összejött a tesó-terv, és nem szeretnék még egyszer Kecskeméten szülni. Egy nagyon kedves ismerősöm szült júniusban Kistarcsán, Õ ajánlotta nekem Erdélyi dokit. A kecskeméti orvosomat nagyon sajnálom itthagyni, mert vele meg voltunk elégedve, csak a kórházzal, és az adott körülményekkel, a csecsemősökkel nem, nagyon nem! A kistarcsai kórházról sok jót olvastam, hallottam....

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: