Új privát üzeneted érkezett!

Mindkét utód beceneve M-mel kezdődik.
Névtelen
 


Ennyi.
Vége.
Névtelen
 


?????
Névtelen
 

 
 

Szia Kriszti!

Sajnálom, hogy ilyen idökben kerültél be ebbe a topikba, mert sok hasznos infót most nem kaptál, de remélem a telefonunk óta sikerült személyesen elmenned a kórházba és körülnézni. Engem bármikor felhivhatsz továbbra is, ha kérdésed van. Látom, elolvastad az oltási infókat is, bár én ritkán látogatok mostanában ide.

Kna! Gondolom az adatok nem titkosak, nem csak a népszabiban lehet olvasni, hanem könyv formájában is, ajánlom mindenki figyelmébe: Születéskalauz 2. a Mérce egyesület kiadásában. Sajnos Telkiröl nem jött össze elég ertékelhetö kerdöiv, ezért jó lenne, ha azok, akik ott szültek jelentkeznének. En küldenek egy ilyen kerdöivet a könyvböl, hogy a következö kiadásban már Telkiröl is legyen önálló fejezet az anyák áltak visszaküldött kérdöivekböl, nem csak az ott dolgozó orvosoktól. Kevesen vannak, akik magyarok és ki tudják tölteni, ezért tényleg kérlek benneteket (Kati, KNA felesége ...), hogy irjatok vissza.

Kati! Gratulálok a babához és ne menjen el a kedved az irástól, mert szükség van olyan élménybeszámolókra, mint a tied. En egyáltalán nem érzem úgy, hogy pocskondiáznál más intézményt.
De nem értem, hogy miért nem szabadna leirni annak az intézménynek a nevét, ahol tapasztalatot szerzett valaki, hiszen más topikokban is vannak pozitív és negatív beszámolók és mindenki tudja, hogy melyik kórházról van szó. Egy tapasztalat még nem jelenti azt, hogy egy kórház szuper, vagy sz.., de ha több hasonló nézet bukkan fel, akkor már lehet valamire következtetni. Olvastatok már negativ beszámolót a Telkiröl????
(Vagy gondoljátok százalékot kaptunk a számlából, hogy ide leírjuk, mi nagyon jól éreztük magunkat?)

Gabi
Névtelen
 


Gabi,

Én szívesen kitöltöm a kérdőívet, mivel fontosnak tartom, hogy a Telki szülészet is bekerüljön a Születéskalauzba. A részleteket elküldenéd kérlek a domkata@freemail.hu címemre?

Köszönöm,

Kati
Kati
 


Sziasztok!

Varsányi Hajnalka az orvosom már tíz éve, ezért most, amikor babát várok felmerült a szülés helye, mert tudvalevőleg az Istvánban és Telkiben is dolgozik.
Ez ügyből kifolyólag olvasgattam e két topikot, de az itteni eléggé elképesztett, mert nem a kórházról volt szó, hanem a középosztály meghatározásáról, társadalmi ellentétekről stb.
Én elvileg, kis megszorításokkal ki tudnám fizetni Telkit, de némi áldozatok árán, mert bár Ph.D. fokozattal rendelkezem, a férjemnek több diplomája van és egy multinál dolgozik, de nem keresünk ketten sem 600-800 nettót. Meg lehet, hogy az is baj, hogy a XVIII. kerületben lakunk, bár KNA kissé el van tévedve, mert errefelé különb palotákat húznak fel, mint Budán. (Nem mi, mi egy társasházban vettünk lakást a nyáron.) Elnézést a kitérőért, de felbosszantott a vita során elhangzott egy-két beszólás.
Szóval, a lényegre térve, azok véleményére lennék kiváncsi, akik az István és Telki között döntöttek az utóbbi (netán az előbbi) javára, mi billentette erre vagy arra a mérleg nyelvét. Akad esetleg olyan, aki mindkét helyen szült? Szerintetek akkor is megéri a "beruházás", ha császározni fognak? Mennyi idő alatt lehet kiérni Dél-Pestről? Az említett 400-500 ezer Ft fix, vagy lehet faragni belőle? (Értem ez alatt, hogy bár a környezetemre nagyon igényes vagyok, tisztaság, saját fürdőszoba stb., a gyomromon állatira tudok spórolni, mert sosem hozott lázba a kaja.)
Mi történik, ha Telkiben komplikáció lép fel, pl. intenzív kezelésre szorul a baba vagy a mama. Fel vannak erre is készülve? (Ez nem kötözködés, de édesanyám és a testvérem majdnem belehalt a szülésbe, de szerencsére pont abban a kórházban voltak, ahol akkor még Bp egyetlen koraszülött osztálya és jó intenzív osztály is volt. Hozzáteszem, a terhességgel előzőleg minden rendben volt, hirtelen következett be a tragédia.)
Köszönet előre a tájékoztatásért.
Adrienn
Adrienn
 


Adrienn!
Én is itt lakom,tényleg nőnek a villák,mint a gomba...

Hajnalka jó választás,szerintem prima szülész.

Telki pénzkidobás.Nagy dolog volt,amikor épült,de már máshol is elérhető az a kényelem és tisztaság.( Persze Telki és SztIstván között vannak átmenetek...)Akikkel ott szültem,másodjára nem mentünk soha vissza.Ez is jelent valamit.

Ha gond van a szüléssel nagyon korrekten továbbküldik mind a babát,mind a mamát.Általában hozzánk.

Szerintem minden szempontból jobban jársz a SztIstvánnal.Ha bármi gond van,onnan is mi vagyunk a köv. állomás. És mennyivel közelebb van hozzánk,mint Telki!!!

Praktizáló
Üllői Úti Női Klinika
Praktizáló
 


Meg tudná valaki mondani hány szülés van a Telkiben évente?
Kösz
Névtelen
 


Gabi,

fél milláért már, azt gondolom, ciki lenne, ha negatív dolgok merülnének fel Telkivel kapcsolatban.

Adrienn, szerintem elhiheted, amit Praktizáló mond, az én orvosom véleménye is ez volt, amikor Telki felmerült bennünk. Nekem az az Üllői úti klinika is megfelelt, ennél az István, kényelmi szempontból jobb, bár az köztudott, hogy a klinikának van most az országban az egyik legjobb, legmodernebb, ha nem a legjobb, legmodernebb szülőszobája és császárműtője. Még mielőtt nekem esik valaki, ezt a híradóban hallottam, amikor átadták a felújított szintet.

és most itt van két link, az egyik egy közkórház, a másik egy klinika, semelyikhez semmi közöm, csak véletlenszerűen rákattintottam. Azt hiszem mindkettő közelebb van Telkihez, mint egy olyan koszos, mocskos közkórházhoz, amelyről fentebb tett valaki említést.

http://www.bajcsyszul.vitalitas.hu/szulszob.htm

http://www.kismama.hu/cikkonly.php?id=61&cid=9599
kételkedő
 


Kedves Praktizáló és Kételkedő!
Köszönöm a válaszotokat, én is hajlottam az István felé (az első a biztonsági szempont, pár nap kényelmetlenséget pedig ki lehet bírni, a DélPesti kórházat is kibírtam egy hétig, a körülmények szörnyűek voltak, de nagyon jó ellátást kaptam (pajzsmirigy műtétem volt).
Örülök, hogy Hajnalkáról is jó a vélemény, én csak laikusként tudtam megítélni, nekem eddig korrekt, alapos orvosnak tűnt plusz szimpatikus is, de megnyugtató, hogy egy szakmabeli is dícséri.
Köszi még egyszer!!
Adrienn
Adrienn
 


Kedves Névtelen, kna csak ott próbálta osztani az észt, ahol a legnagyobb a hiány!
Egy apuka
 


Sziasztok!

Pár hétig nem néztem be ide, mert külföldön voltam. Így visszaolvasva nagyon tetszett Kati hozzászólása és hálás vagyok neki, amiért vette a fáradtságot és leírta a történetét.

Egyébként a többi hozzászólás (tisztelet a kivételnek, akik a nevüket is adták és értelmes dolgokról írtak) leginkább egy rossz képregény stílusához illik. "Névtelenek bolygóközi támadása Kna ellen" és a "Kna újra lecsap" című végeérhetetlen és teljesen meddő vitaműsor.
Nagyon sajnálom azokat az embereket, akiknek ennyi idejük van ujjaik billentyűzeten történő koptatására ilyen hiábavaló módon.

Aki ebből a topikból azt szűri le, hogy őt, mint nem telkiben szülő nőt az ide irogatók lenézik, az szerintem erős üldözési mániában szenved.

Adri, mikorra vagy kiírva? Döntöttél már? Írd majd meg a tapasztalataidat. Én valószínűleg a telkiben fogok szülni és érdekel, milyen vélemény alakul ki az ott (is) dolgozó orvosokról. Ha ilyen jókat írtok a Varsányi Hajnalkáról, majd igyekszem őt választani.

Üdv mindenkinek!
Kriszti
Kriszti
 


Kedves Kriszti,

a topic tényleg egy rossz képregény. Ui. ki van moderálva a hozzászólások nagy része. Talán nem véletlenül.
Egyébként meg vedd már észre, hogy senkinek nincs baja a Telkiben szülőkkel, a többséget kna arrogáns ostobasága húzta fel.
Névtelen
 


Kedves Kriszti!

Véglegesen még nem döntöttem, de valószínűleg István, több szempontból. Hozzánk jóval közelebb van (az M5-ön 5-10 perc alatt beérünk), komplikáció esetén is közelebb vagyunk a szükséges ellátáshoz (bár remélem, nem lesz semmi baj), plusz ki tudnám fizetni Telkit, de nem mellényzsebből, és minél többet gondolkodom rajta, 3-4 napért szerintem nem éri meg annyit fizetni (nekem). Ellenben jó lenne, ha több kórházban lenne kicsit jobb minőségű ellátás a gyermekágyasoknak, azért szívesen fizetnék valamennyivel többet. De önköltségesen szülni, amikor mindketten maximum összeget fizetünk a TB-nek, ez több mint nagyvonalúság.

Egyébként Hajnalkát tényleg tudom ajánlani, egyetlen bibi vele, hogy mostanra rengeteg betege van, ezért a magánrendelésen is sokat kell várni.

Ja, és júliusra várom a babát. Te mikor fogsz szülni?
Adri
Adrienn
 


Adrienn,

és ha Telkibe mész ki a vizsgálatokra? Én ott nem nagyon várakoztam.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Szia Adri,

én júni közepére vagyok kiírva, úgyhogy még az is lehet, hogy előbb szülök a Hajnalkával, vagy mással. Mindenképpen megírom majd. Kép
Mi valószínűleg Fehérvárról fogunk a Telkibe menni. Első babánál azt mondják, nem megy az olyan gyorsan, úgyhogy állítólag bőven lesz időnk odaérni.
Komplikáció esetén pedig a fehérvári kórházban dolgozik az egyik rokonunk nőgyógyászként. Biztosan számíthatunk a segítségére, ha valami probléma lépne fel.

Amúgy megértem a döntéseteket.
A TB sajnos kötelező, bár én nem vagyok híve ennek a rendszernek. Ha az ember beteg, így is úgy is fizetnie kell. Zsebbe, vagy a magándokinak, szinte mindegy. Ha nem lenne ez a rendszer, legalább választhatna az ember, hogy a félretett pénzét melyik kórházban költi el. pl. természetgyógyászt fizet, vagy hagyományos orvost, stb.

Üdv: Kriszti
Kriszti
 


Sziasztok,

hahó, van itt valaki? Európa csendes, elzúgtak forradalmai?

Tegnap voltunk a Telkiben a férjemmel. Nagyon kellemesek voltak az első benyomások. Elbeszélgettünk egy csecsemőssel és egy szülésznővel is. Sok értékes információt megtudtunk, de emelett megnyugtató volt az ott dolgozók modern és alkalmazkodó szemlélet módja is. A kismama biztonságban érezheti magát és nyugodtan, felkészülten várhatja a szülést. Nem kell aggódnia olyanokon, vajon kapni fogok-e gátvédelmet, megkapom-e egyből a babámat tisztogatás előtt, segítenek-e szoptatni, milyen is az a beöntés, mikor vágják el a köldökzsinórt, stb. Engem ez nagy nyugalommal tölt el és ez szerintem fontos lesz majd a szülésnél.
Egyre kiváncsibban várom már, milyen is lesz majd, amikor először megpillanthatom a gyermekem.

Most még azt kell eldöntenünk, melyik orvosnál szeretnék szülni, mert a kórház az már tuti biztos.

Puszi mindenkinek: Kriszti
Borsos Kriszti
 


Kedves Kriszti,

Végigolvasva a Topicot, igazán jó vált olvasni a soraidat. Bár még nem vagyok állapotos, nagyon foglalkoztat, hogy melyik kórházban és melyik orvosnál szüljek. Nem értem, hogy sokan itt miért nem a topic névadójáról mesélnek? Azért látogat ide az ember, hogy tapasztalatokról, véleményekről olvashasson a Telki Kórházzal kapcsolatban. Szívesen venném, ha még több hozzászólás lenne a kórházról.
Igen, tényleg nem 2 fillér, de úgy érzem jogom van eldönteni, hogy milyen körülményt szeretnék magamnak és leendő gyermekemnek születésekor és nem azon aggódni még feleslegesen, hogy hány ágyas szülőszobába kerülök, milyen a wc tisztasága stb. Az csak a kérdésem azok felé akik ott szültek, hogy tényleg "azt kapták" amit reméltek?
Üdv mindenkinek
Vidra1
 


Szia Kriszti,

Én nagyban babázok, így csak ritkán van alkalmam benézni a topickba. Örülök, hogy jók a benyomásaid a kórházzal kapcsolatban, remélem a kórház beváltja majd a hozzá fűzött reményeidet. Nálunk is a nyugalmas légkör, a tisztaság és a magasan szakképzett személyzet emberi és emberközpontú hozzáállása motivált a választásban. Nem hiszem, hogy megfelelő szülészt gond lesz majd választanod. Varsányi Hajnalkáról sok jót hallottam, egy barátnőm szült nála. Személyesen is találkoztunk a kórházban és nagyon szimpatikus volt. Én Csermely Gyulánál szültem, akihez terhesgondozásra jártam. Elégedett voltam vele, nagyon alapos orvos, ha valami kérdésem, panaszom volt utánanézett, mindent meg lehetett vele beszélni, és jó a humora is. Ő viszont csak külsősként vezet le ott szüléseket, azt hiszem.

Nálam a szülés elég gyorsan zajlott, a kocsiból útközben telefonáltunk a szülőszobára, és mire beértünk már előkészítették a szobámat, és a szülőszobát, az orvosomtól és a szülésznőtől kezdve a csecsemősig mindenki készenlétben várt. Szülésznőt egyébként külön nem választottunk, de az ügyeletes Gabi ügyesen segített a lányomnak.

A többi négy nap nagy nyugalomban telt. Mindenki nagyon diszkrét, a vizitelő orvosok, a nővérek, még a takarítóhölgy is kopogtat, hogy nem zavar-e. Az osztály nagy nyugalmát csak a két és féléves lányom napi vizitjei zavarták meg, aki csillapítatlan mozgásigényével fogva végigmasírozott és futkosott az egész osztályon; - senki nem tette szóvá. A férjemmel együtt mindennap ott ebédeltek velem. Rajtunk kívül csak egy újszülött volt az osztályon, így a csecsemős nővér igazán nem volt túlterhelve, sokat és szívesen segített mindenben. A gyerekorvos naponta megvizsgálta Esztert, a vizsgálatok után megfürdettem, és az utolsó napon még fülbevalót is kapott szegénykém.
Nekem nagyon jól esett a nyugalom, egy kis erőt gyűjtöttem az itthoni viszonyokhoz, amelyek már nem olyan nyugisak, mint a bentiek (vissza is sírom néha azokat a napokat).

Kívánok Neked hasonlóan jó élményeket,

Vidra1,

Egyet értek Veled, és amint a fentiekből is kitűnt, tényleg azt kaptam, amit reméltem.

Üdv,

Kati
Névtelen
 


Sziasztok!

Én is ebben a kórházban kötöttem ki. Tegnap nőgyógyásznál voltam, mert furcsán fájdogál az egyik mellem, és éreztem, hogy valami gáz van. Ő is talált gyanús elváltozást, és 29 éves korom ellenére elküldött mammográfiára. Kértem időpontot az Sztk-ban, 2 hét múlva tudtak volna fogadni. Könyörgésemre adtak egy korábbi időpontot, jövő hét csütörtökre. Hát én beleőrültem volna a várakozásba, így felhívtuk a Telkiben található magánkórházat, ahol ma de. már fogadtak is, tehát csak 17 órát kellett várni és nem egy hetet. Szerencsére nincs semmi bajom, végtelenül kedvesek voltak, mindent elmagyaráztak, megmutattak. 11.000 ft-ot fizettem a nyugalmamért, nekem megérte. Két kisfiammal mentünk, a recepciós első kérdése az volt, hogy hozhat-e nekik játékokat. Csak ajánlani tudom bárkinek a helyet.

Sziasztok!

Mona
monamáté
 
 


Kati és Mona!Kép

Köszönöm, hogy leírtátok a tapasztalataitokatKép
Nálam is alakul a babaprojekt, egyelőre gondolatban, de ősszel belevágunk...Kép
Már eldöntött kérdés nálunk a Telki, és azt hiszem
Varsányi doktornő isKép

Kriszti!:

Gyönyörűek voltatok az esküvőn, ne haragudj, hogy még nem írtam mailt, a napokban pótolomKép

Mona!Kép

Nagyon örülök, hogy minden OK Veled, most legalább nyugodtan és boldogan telik a hétvégédKép
ez bizony mindent megérKép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Szia Sheila!

Negyedik gyermek? Nagyon jó! Megnéztem a profilodat, nagyon szép Melissa. Megértelek, hogy itt akarsz szülni, szeretnék én is. Nálunk most egy kis szünet, és kb. 2 év múlva jön a 3., reményeink szerint. A cicáitok gyönyörűek.

Szia,

Mona
monamáté
 
 


Szia Mona!

Én is meglestem a kisfiadat, elhiszem, hogy ilyen jól sikerült, szép kis legények után vágyódtok mégegy /talán/ kislányra?Kép /nekem bejött Kép/
Nálatok mekkora a korkülönbség a fiúk között?

bizony, én sem gondoltam, hogy negyedik babát is vállalnék valaha...Kép)

mikor az elsőt vártam, úgy gondoltam: talán még egy...
aztán az ÉLET közbeszólt: elváltam, és megtaláltam az IGAZIT, aki óriási szerencsémre ráadásul nőtlen voltKép

szerelmünk gyümölcse lassan 2 éves, elbűvölő nőszemélyKép és a párom nagyon szeretne Neki egy kishúgot /na, én is Kép /
mivel már jócskán elmúltunk 20 évesek, úgy gondoltuk, jobb mielőbb belevágni, lassan felkészültnek érzem magam, de kellett ennyi szünetKép

legutóbb majdnem Telkiben szültünk, de mikor "ott kötöttünk ki" már nem volt túl sok idő változtatni...

bár megtettem volnaKép

nem ismétlem magam, mert már leírtam ide a tapasztalataimat, de lényeg az, hogy nem vagyok többé hajlandó a lakóhelyem szerinti egyetlen kórház siralmas szülészeti-gyermekágyas osztályán
"vendégeskedni"Kép

mivel utoljára élem át ezt a gyönyörű katarzist,
igazi szép, felhőtlen finálét szeretnékKép

Köszönöm szépen a dicséretet a cicákok nevében isKép

Puszi,

Sheila a névrokon

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


komolyan ez vicc ami itt folyik!!!! Kép Kép Kép
miről beszéltek ti itt???? mert a telkiről csak havonta 1x esik szó..
át kellene nevezni a topicot, idióta sznobok vitájának Kép Kép Kép

...ja és KNA te sose lennél jó fej, akkor sem ha jeleket irogatnál minden szavad után. te egy igazi f..szkalap vagy Kép
nem névtelen
 


"Nem névtelen"!
Neked az fáj, hogy ebben a topicban is visszaállt a normális hangnem? Nem is értem mit keresel te itt??? Itt is ugyanolyan tapasztalatcsere folyna - persze jóval kevesebb negatívummal - mint bárhol máshol, ha te és a hozzád hasonló békétlenek hagynák!
Phibi
 


Sziasztok!

Nahát, egészen felvillanyozódtam, hogy megint ilyen sokan vagyunk. Kép

Vidra1

Nagyon tetszik a neved. A páromat szoktam mókásan vidrának hívni, mert pont olyan élénk szemei vannak, mint egy vidrának. No meg a vidrák amúgy is nagyon aranyos és mókás állatok.
Írjál, ha sikerült összehozni a babát. Kép

Szia Sheila!
Köszi a dícséretet, jól esett. Kép

Amúgy a hírek rólunk:
Tegnap beszéltem a Varsányi Hajnalkával telefonon. Elvállalt, így már én is nyugodtabb vagyok, hiszen megvan az orvos, akivel szülni fogok. Májusig még a kanizsai kórházat boldogítom, utána jöhet a Telki.
Az utolsó ultrahang alapján azt mondták, a gyermekünk valószínűleg kislány. Szerdán megint megyek, kiváncsi vagyok, megerősítik-e ezt a feltételezést. Kép
Végre úgy néz ki, a névben is sikerült megegyeznünk a párommal. Leendő kislányunk, (hacsak közben nem változtat nemet) Kép Lakner Dorina névre fog hallgatni. Miközben ezeket írom, ő is aktívan jelzi tetszését a pocakomban.

Szerda esténként megy valamelyik adón a Szülőszoba című műsor. Bár pont a fontos és érdekes dolgokról keveset beszélnek benne és inkább szenzáció hajhászás az egész, azért ajánlom mindenkinek, mert így is sokat lehet belőle tanulni. Ha mást nem, hát azt, hogy mit csináljunk másképp, amikor ránk kerül a sor.

"nem névtelen és névtelenek hosszú sora"!

Csatlakozom Phibihez.
Olyan vagy, mint egy rosszul megírt számítógépes vírus. Vagy mint egy fogatlan veszett kutya, mert hiába ugatsz és acsarkodsz, harapni azt nem tudsz.
Nagyon fájhat neked ez a kórság.
Őszinte résztvétem!

Kati, nagyon jól esett olvasni a soraidat és köszönöm, hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat.
További jó babázást és azért nézz be néha ide, ha van időd.

Még egy talán butának tűnő kérdés a tapasztalt anyukákhoz. 23. hetünket tapossuk a babával és egyre nagyobb gondot okoz a szex a párommal. Ha eljutok a csúcsra, utána szörnyen kemény lesz a hasam és legalább fél óráig nagyon fáj. Tapasztalt valaki hasonlót? Mit lehet tenni ellene? Le kell mondani már most a kellemes együttlétekről?

Remélem nem zavar benneteket a csapongásom és tud valaki megnyugtató választ a kérdésemre.

Puszi mindenkinek és további jó babázgatást és gyermekvárást!
Kriszti
Borsos Kriszti
 


Szia Krisztiii!!!KépKépKép

Úgy örülök, hogy jelentkeztél...Kép
Eőször is igyekszem megnyugtatni TégedKép: az együttlétekből egészséges várandósság esetén semmi gond nem lehet!Kép

A keményedések ugyan kellemetlenek, és saját példámból tudom, hogy ilyenkor még lelkiismeretfurdalást is érez a kismama ( mármint,
hogy neki is jólesettKép ) emiatt én is sokat szenvedtemKép
DE: az is tény, hogy ilyenkor a fokozott alhasi vérbőség miatt az ember lánya általában még jobban kívánja ezeket az örömöketKép

szerintem ne aggódj emiatt, normál esetben ezek az összehúzódások nem "nyitják" a méhszájat...

DorinaKép szép névKép

OFF: meg tudnád adni a Hajnalka számát?
volt egy névjegykártyám tőle, de nem találomKép

viszont a júliusra tervezett babaprojekt előtt elvégeztetnék egy vizsgálatot Telkiben, és akkor beszélnék a doktornővel is, mert én terhesgondozásra is oda fogok járni, mert jelenleg nincs orvosomKép

Puszi: Sheila

Ui: a Szülőszobát én is nézem, a barátnőm viszont,
aki mindenórás a harmadik babával nem meriKép
azt mondja, ha nem lenne babás néznéKép
azt hiszem, én úgy sem hagynám ki, olyan csodálatos, mikor világra jönnek a PicikKép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Szia Kriszti! Bocs, hogy ismeretlenül ilyen intim kérdésekkel zaklatlak, de a profilomban van egy email cím, elküldenéd oda Varsányi doktornő elérhetőségét? Szeretnék bejelentkezni hozzá. (Sajnos még nem baba-ügyben)Telki nekem nagyon szimpi, közel is van, és ha babát szeretnék, szeretném ezt a kórházat választani. Persze ez még odébb van...
Sheila! Olvastam korábbi hozzászólásaidat is, abszolute egyetértettem veled mindenben... A Szülőszobával kapcsolatban: nálam jobban senki nem fél a szüléstől szerintem. Én már évek óta azon gondolkozom, hogy hogyan lehetne "megúszni" azaz császárral szülni. Tudom, hogy az sem leányálom! Amióta nézem ezt a műsort, másképp gondolok a természetes szülésre, nem olyan ijesztő számomra, mint eddig volt, tehát már el tudom képzelni, hogy én is végigcsinálom egyszer! Persze más lenne úgy nézni, ha én is mindenórás lennék, tuti...
Phibi
 


Kedves Phibi!Kép

Remélem, nemsokára Te is szülés céljából látogathatsz odaKép
Hát...én úgy vagyok vele, hogy egyre jobban félek...mármint a szüléstőlKép

főleg, hogy a legutóbbi még nem volt túl régenKép
de ezúttal nem várhatom ki a "szokásos" 7-9 évetKép

pedig én baromi szerencsésnek mondhatom magamat, mert mindhárom csemetém 3 óra leforgása alatt világra jöttKép , de a gyorsaságnak ára vanKép

a császár gondolata bennem is felmerült, de úgy gondoltam, talán negyedszerre is túlélném a normál szüléstKép
viszont az EDA-n igen komolyan elgondolkodom...
csak tartok tőle, hogy akkor nem tudnék hatékonyan "működni" a kitoláskor...Kép
még jó, hogy van pár hónapom, nem ma kell erről döntenemKép

érdekes, a Szülőszoba műsor után mindig fenemód lelkes leszek, és a történetekkel álmodomKép

akkora CSODA minden baba születése, kár, hogy ezek a csodás pillanatok is hamar elillannak, és csak párszor élhetjük át életünk soránKép

Puszi: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok lányok, asszonyok!

Köszönöm a megnyugtatást Sheila! Kép

Közkívánatra a Varsányi Hajnalka mobilszáma:
30/982-5124
Ha szeretnétek bejelentkezni hozzá, elég a portát hívni a Telkiben:
26/372-300

Lehet hogy azért, mert még sohasem szültem, de én nem félek a szüléstől, sőt talán egy kis izgalommal várom is, milyen lesz. Nagyon szeretném elkerülni a császárt, mert elég sok rosszat olvastam róla eddig. Ha lesz hozzá erőm, fájdalomcsillapítást sem szeretnék. Abban bízom, ha az ember megpróbál egy kicsit mozogni előtte, úgy talán hamarabb kijön a baba.

Phibi, ha ennyire félsz, akkor próbálj meg utána járni annak a dokinak, aki azt hiszem Pécsen vezet le szüléseket hipnózisban. Engem egyszer már hipnotizáltak kezelés céljából és fantasztikus élmény. Biztos vagyok benne, hogy szülésnél is rengeteget tud segíteni.
Sajnálom, hogy nálunk nem terjedtek még el jobban a természetes fájdalom csillapítás módjai: akupunktúra, akupresszúra, stb.
Mivel vegyész vagyok, tudom, hogy a gyógyszeres fájdalom csillapítás árát valahol biztosan meg kell fizetni.
No meg abban sem vagyok biztos, hogy aki császárral szül, az kevesebbet szenved, mint aki hüvelyi úton. Általában a vajúdásra ott is szoktak időt hagyni és utána a varratok sem éppen kellemesek. Akármilyen gyakori is a császár, végülis az attól még egy komoly műtét.

Akik még nem babások, azoknak a félelmek lekűzdéséhez tudom ajánlani a tűzjárást is. Nekem nagyon tetszett és a hatása még bennem él, pedig már vagy 5 éve csináltam.

Puszi mindenkinek: Kriszti
Borsos Kriszti
 


Kedves Kriszti és Sheila!

Köszi az doktornő számát és a bíztatást! Az a baj, hogy szerintem "túlinformáltam" magam a várandósság-szülés témában, egyféle virtuális kismamává váltam, anélkül, hogy a terhességgel járó pozitív érzéseket is átélném. A hipnózis engem is nagyon érdekel, de azt hiszem, csak önismereti célból fogom kipróbálni. A félelmemet le fogom küzdeni, mindenki kibírta, én is ki fogom. Az viszont tuti, hogy EDA-t fogok kérni, majd keresek egy profi anesztest. Addig is írjatok ilyen szépeket a Babaneten, hogy minél többet tudjak és minél nagyobb kedvem legyen a babázáshoz!
Phibi
 


Sziasztok!Kép

Phibi: ne félj, túléled, még EDA nélkül isKép
Ajánlom figyelmetekbe Leboyer: Szülés gyöngéden, ill. Gyöngéd születés c. könyveit, valamint
Stadelman: A bába válaszol c. könyvetKép

örültem volna, ha két évvel ezelőtt olvashatom ezeketKép

Kriszti!

Köszönöm a telcsiszámot!Kép
Képzeld ma voltam éves cytológiai vizsgálaton, egy nagyon szimpi, idős főorvosnál, akinél viszont szülni nem lehet, mert már csak magánrendelést folytat.
Említettem neki, hogy Telkiben szülnék, erre átnyújtott nekem egy kártyát, két orvos neve vot rajta, egyiket bekarikázta, hogy őt keressem...
Varsányi Hajnalka telefonszáma voltKép

Ja, és a kártya alján ez áll:
"ezen kártya felmutatása nőgyógyászati műtét, ill.
szülés esetén jelentős árkedvezményre jogosít"

Puszi: Sheila

Ui: azért írhatnál arról, hogy vagytokKép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Szia Kriszta!

Írtad, hogy hipnotizáltak már Téged. Leírnád a tapasztalatodat + miért hipnotizáltak + elérhetőséget.

Köszönöm,
bea
jorki
 
 


Sziasztok!

Hipnózis: Egyik kedves ismerősöm, már több éve tanul természetgyógyásznak és többek közt a hipnózist is tanulta. Éppen a fogaimmal szenvedtem, teljesen elkoptak és a fogorvos azt mondta, le kell csiszolni az összest és felkoronázni, különben 2 év múlva nem lesz mit lecsiszolni. Megkérdeztem a Józsit (így hívják az hipnotizőrömet), tud-e ezzel a problémával valamit kezdeni. Az úgynevezett szabad regressziós hipnózist ajánlotta. Ez annyit tesz, hogy az ember hipnotikus állapotba kerül és a lelke kiválaszt egy eseményt a gyermekkorából, ami megrázta őt és azt újraéli. Nagyon furcsa érzés. Végig tudatomnál voltam, tudtam hogy ott fekszem az ágyon, stb. Közben azt éreztem, hogy nagyon pici vagyok, a felnőttek nagyon nagyok és ahogy meséltem mit látok, mi történik velem, a hangom eltorzult, elvékonyodott és teljesen olyanná vált, mint egy kisgyereké. Az érzéseim is olyanok voltak. A történet egyszerű volt, anyu valamiért megszidott, és megpofozott, de gyerekként nem értettem, mit csináltam rosszul. kb. 4-5 éves lehettem. A tejszőke emberekkel kapcsolatban mindig nagy ellenszenvvel viseltettem, amit azonban nem tudtam megmagyarázni. A hipnózisban átélt gyermekkori élmény rávilágított, hogy gyermekként ezt a szidást úgy éltem meg, hogy a barna hajúak, mint én rosszak, a szőkék, mint az öcsém jók. Ezért dacosan utáltam a szőkéket. Nagyon fájt, hogy a családi asztalnál édesapám sem állt mellém, és teljesen átéltem egy kisgyerek mély szomorúságát és fájdalmát. Potyogtak a könnyeim és az egész testem rázkódott. Józsi újra és újra végigjátszatta velem a történetet, egészen addig, amíg a lelkem számára ez unalmassá nem vált és egyre kevesebb emócióval tudtam tekinteni a történtekre. Ekkor "megtisztultam", feloldódott bennem ez a lelki megrázkódtatás. Hihetetlen élmény volt. Soha nem hittem volna, hogy ilyen mélyen eltemetett dolgokra ilyen élénken képes legyek visszaemlékezni. pl. tudtam mit ettünk vacsorára, milyen ruha volt rajtunk, stb. Azóta nincs gondom a szőkékkel és a fogaim sem fájnak. (bár ennek lehet hogy nincs köze a hipnózishoz)

Akit érdekel a dolog, e-mailben szívesen megadom a Józsi telefonszámát, de hangsúlyozom, ő ezt inkább hobby szinten csinálja. De Pesten biztosan lehet találni olyan pszichológust, aki hipnózissal is foglalkozik.

Sheila, örülök, hogy a Hajninak ilyen jó a híre. 

Néztétek szerdán este az otthonszülést a tv-ben? Nekem nagyon tetszett. Minden olyan nyugodt volt és szép. Tündéri édes volt a kisbaba és még csak meg sem nyikkant, amikor elvágták a köldökzsinórt. Utána klassz meleg fészket csináltak neki a mama mellett pirosas színű plédekből és törülközőkből és békésen szopizott. Remélem a Telkiben majd sikerül hasonlóan kellemes hangulatot teremtenünk.

Egyébként a hasam már egészen nagy. 95 cm a derékbőségem. Az eddig hordott 42-es nadrágok le is foszlottak rólam szépen. De a férjemtől kaptam két komplett kismamaruhát. Hmmm, újra nőnek érzem magam. Végre nem kell a nyúlott nadrágokat és pulcsikat hordanom és mindenki megdicsér, milyen csinos kismama vagyok. 
Megvettük a kiságyat és a matracot a babának. Ezen kívül nagyon megtetszett az üvegfestés, amit most arra használok, hogy Vukkal, Bambival díszítsem az én régi fehér gyerekbútoromat, amit a kicsi örökölni fog. Tudom ajánlani mindenkinek ezt a módszert. Nagyon barátságossá lehet vele varázsolni bármilyen régi, kopott bútort, ronda csempét, stb. Bár a festék hozzá nem éppen olcsó, az eredmény szerintem mindenképpen megéri.


Üdv mindenkinek: Kriszti

Ui: bocsi, ha túl sokat írtam, remélem nem untattam senkit.
monguszta
 
 


Szia Kriszta!

Nagyon szépen köszönöm a hipnozisról írt leveledet. Én már évek óta keresek egy "igazi" hipnoterapeutát és nem egy kóklert, de eddig még senkitől sem hallottam ilyen kielégítő beszámolót. Szívesen venném, ha megírnád Józsi elérhetőségét. jorki@freemail.hu

Köszönöm szépen és gratulálok a kisbabádhoz.

Én még sajnos nem vagyok kismama, de lassan mi is belekezdünk a "projektbe". Így keveredtem ide, mert szeretnék már jó előre hasznos információkhoz jutni és mi is a Telki magánkórházat szemeltük ki e célra. Nagyon sok jót hallottam már róla.

Üdv,
bea
jorki
 
 


Sziasztok!

Kriszti, engem is érdekelne Józsi elérhetőségeKép
sajnos elég sok lelki sebet hurcolok gyerekkoromból, melyek úgy érzem: felesleges visszahúzóerők a jövőm szempontjábólKép
jó lenne megtisztulni...

örülök, hogy jól vagytok!Kép
Én is megörültem, hogy errefelé is ismerik HajnalkátKép

az otthonszülést felvettem videóra, mégcsak az elejét láttam, de nagyon kíváncsi vagyok!
Én is háborítatlan szülést szeretnék végre egyszer,
ezért s vágyódom Telkibe!Kép
az otthonszüléshez azért gyáva vagyok


Pussz,

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok! Olvastam a hipnózisról írottakat: az én édesanyám is tanult regressziós hipnózist, - és bár néha úgy érzem, neki lenne szüksége rá :-))) - attól ő még jó doki. (És ez itt nem a reklám helye!) Ezért nem is írom meg az elérhetőségét, ha v.kit érdekel, jelezze!

Sheila! Az a lány az otthon szülésnél a kórháztól félt iszonyúan, azért választotta az otthonszülést! először én is úgy gondoltam: "milyen bátor!" Szerintem túlzás volt ez a félelem! Túlzás, hogy még a szülés után sem volt hajlandó megvizsgáltatni magát, hogy kiállítsák az anyakönyvi kivonatot a babának....
kutyó
 
 


Szia Kriszti!
A nagykanizsai kórházról kerestünk infókat, így jutottunk el Hozzád. Lehetséges, hogy Kanizsára fogok költözni. Szeptemberre babát várunk, így sokat segítenél, ha tudnál írni a kanizsai kórházról, lehetőségekről, tapasztalataidról.
Címem: n.orsi74@freemail.hu
Előre is köszi:
Móni + Pisti
mónipisti
 
 


Sziasztok!
Vissza a Telki kórházhoz.
Tudja valaki, hogy partnere-e a kórház valamelyik egészségpénztárnak. (Pl. Tempo?)
Ha egyszer eldől, hogy ott szülök, amit szeretnék nagyon, jó lenne abból finanszírozni.
Köszi!
E.
enic
 
 


Szia!
Igen én úgy tudom valamelyikkel kapcsolatban állnak!
Hívd fel őket vagy küldj e-mailt szívesen adnak felvilágositást.
Bea
 


www.telkihospital.hu
Innen tudsz e-mailt küldeni nekik.
ill ha kéred küldenek infót neked a kórházról.
Bea
 


Sziasztok!

Rég nem írt ide senki:-(

Kriszti!Kép

Mi újság Veletek?
Már biztosan lehet gratulálni a kis csöppség születéséhez...
légyszíves írd meg a tapasztalataidat a telkis szülésrőlKép

persze mindenki más beszámólójának nagyon örülnékKép
nálunk talán hamarosan indul a babaprojekt, terhesgondozásra is szeretnék ide járni

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok, Kriszti vagyok, most nincs időm írni, csak annyit, hogy jól vagyok, Telki szuper, hálás vagyok az ott dolgozóknak. A kislányom, Dorina ma 7 hetes és tündéri édes. Igyekszem időt szakítani rá, hogy megírjam majd a történetünket és képeket is töltök majd föl, de most rohanok. Bocsi.
Addig is, akit érdekel a Telki, telefonon elér: 30/500-5526

Üdv: Kriszti
mongúz
 
 


KrisztI!!!!!KépKépKépKép


Gratulálok Dorinához!!!KépKépKépKép

Nem zaklatlak telcsin, inkább megvárom a beszámolót ( és a képeketKép )

nagyon kíváncsi vagyok ám!Kép

mégegyszer is minden jót, sok boldogságot!!

Pussz,

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Hát akkor kezdődjön a történet:
Június 15-re voltam kiírva és ahogy azt kedvesen megjegyezték az ismerősök, "nagyon terhes" voltam. (24 kg plussz volt rajtam) Így nagyon vártam már a szülés időpontját. Éjfélkor kezdődtek a fájások. Reggel 6-kor szóltam a férjemnek, hogy induljunk. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy éjszaka nem ettem és nem aludtam. Így reggel 7-kor, amikor a kórházba értünk, már kellően éhes és fáradt voltam. 3-5 perces fájásaim voltak és 4 ujjnyi méhszájam. Ezután a doktornő felajánlotta, hogy burkot repeszt. Ez ellen tiltakoztam, mert teljesen természetes, beavatkozásoktól mentes szülést akartam. Nagyon vártam már, hogy beleülhessek a kádba. Azt mondták, azt majd később. Délben már nem tiltakoztam a burokrepesztés ellen, mert akkor már igazán kezdtem érezni, hogy fogy az energiám. A magzatvíz némi szurkot tartalmazott, így azt mondták inkább csak zuhanyozzam egyet, mert a kádban nem tudják rámcsatolni a műszereket. Kicsit csalódott voltam, mert éreztem hogy a baba jól van, de elfogadtam a helyzetet. A fájások erősödtek, de fekve nem tágultam. (előtte függőleges helyzetben könnyebben ment) Ezek után oxitocint kaptam. Ekkor már 2 óra volt. Innentől kezdve 4-ig csak kínlódtam. A fájások nagyon erősek voltak,fekve nehéz volt elviselni őket, de azt mondta a szülésznő, hogy a szülőszéken nem lehet gátvédelmet csinálni. (újabb csalódás) A férjem remekül helyt állt, nélküle nem hiszem, hogy végig tudtam volna csinálni. 4-kor visszajött a doktornő és mondta, hogy kezdhetünk tolni. Nagyon béna voltam, nem tudtam hogy kell csinálni. Hasizomból próbáltam nyomni, ennek nem sok eredménye volt. Végül szintén a férjem segített, és belé kapaszkodva sikerült rátalálnom a technikára. 6 óra 2 perckor megszületett Dorina. Csodálatos érzés volt, egyből megkaptam. Nem sírt, csak szörcsögött. Felnyomta magát és rámnézett. A csecsemős nővér elkezdte nagyon szakszerűen maszírozni a hátát. Kb. fél óra pihenés után elvitték Dorinát és elkezdtek összevarni. Mert sajnos gátmetszésre így is szükség volt. Dorina 4130 g-al és 56 cm-el született. Később kiderült, hogy komplikáció adódott, megsérült egy ér és műteni kell. Azonnal betoltak a műtőbe. Először altatni akartak, de végül spinális érzéstelenítést kaptam. Az altatóorvos nagyon kedvesen végig beszélgetett hozzám és a doktornő, akinél szültem, bár biztosan nagyon fáradt volt, (előtte pont ügyeletes volt, reggel ment volna haza, amikor bementünk a kórházba) ügyesen végezte a munkáját. 9-kor kerültem vissza a szobába. Gábor akkor már ott volt és Dorinában gyönyörködött. Az ezután következő napok kényelme elfeledtette a szülés fájdalmas emlékeit. Mindenki nagyon kedves és figyelmes volt, a kiszolgálás pedig magas szintű. Nagyon jó érzés volt, hogy Dorina végig ott lehetett velünk és hogy a csecsemősök és szülésznők segítőkészek voltak. Külön hálával gondolok Bori néni fantasztikus kezeire, aki segített rajtam, amikor a melleim hatalmasra duzzadtak és nagyon fájtak. Azt hiszem Dorina azért olyan nyugodt és kiegyensúlyozott kislány, (szinte sohasem sír és rengeteget mosolyog és beszélget) mivel ilyen körülmények között született és mert az első napokat békében, nyugalomban, csak neki szentelt figyelemben tölthette el velünk, a szüleivel. Ez szerintem mindennél többet jelent.
Nagyon örülnék neki, ha lenne egy olyan hely, ahol ez szintén megvalósítható lenne, esetleg kevesebbért, kevesebb luxussal. Mert a színestévé nem hiányzik, a légkondi sem feltétlenül, és még sorolhatnám. Szerintem ha lennének egyszerűbb szobák is a Telkiben, olcsóbbért, akkor többen élnének a lehetőséggel, hogy ott szüljenek, mert nem a szülés drága, hanem a szobaár nagyon magas.

Amikor majd a második baba jön, akkor is azt fogom előtérbe helyezni, hogy utánna, immár négyesben együtt lehessünk a kis jövevénnyel. Kép

Képeket majd legközelebb küldök.

Egyenlőre ennyi. Azt hiszem kimerítően sokat írtam, de remélem volt benne pár hasznos infó azok számára, akiket érdekel ez a dolog.

Várom a kérdéseket és a hozzászólásokat.

Ui.: Ezúton is szeretnék köszönetet mondani a Telki kórház minden dolgozójának, a doktornőktől a takarítónénikíg! Kép

Üdv. Kriszti
mongúz
 
 


Sziasztok!

Ismeri valaki köztünk a Csemniczky doktorúrat? Ha igen milyenek a tapasztalatai?
Beki
beki
 
 


Hát, végigolvastam ezt a topicot, és megdöbbentem, hogy milyen kevés érdemi hozzászólás született a témában. Szerencsétlen kna idejött, hogy beszámoljon a felesége szüléséről és az összes névtelen fikázó nekiesett. Egyébként tényleg érdekes ez a jelenség, hogy a saját bejáratott nicknevükön egy csomóan csak bájcsevegnek, szinte gyomorforgató nekem a sok "pocaklakózás, szopizás a ciciből stb." névtelenül meg kivetkőznek magukból a mézes-mázas anyukák és megy az ordenáré anyázás. Valaki írta, hogy nem divat az intrika itt a babaneten, a fenét nem, nézzen be bárki egy szoptatós vagy urambocsá' tápszeres topicba, csak lesni fog mi folyik ott. Van ugyanis ez a főészosztó, "tökéletes anya" típus, aki mindig megmondja a frankót, hogy hogyan kellene mindenkinek szülni (persze csak természetesen, semmi EDA meg ilyenek), hogy a nők 99%-a tudna szoptatni, ha akarna stb. Aztán amikor hallanak valamiről, amiben nekik nem volt részük vagy csak nem tudtak arról a lehetőségről, esetleg mint a Telki esetében nem engedhetik meg maguknak, akkor azonnal be akarják bizonyítani, hogy az rossz, veszélyes a gyerekre nézve stb. Szánalmas...
Hogy ne legyek ennyire off, én idén szültem a Péterfy kórházban és bár maga a szülés simán ment és szép élmény maradt, mégsem voltam teljesen elégedett sem az orvosommal, sem a kórházzal. Gondolkoztam már előtte a Telkin, megengedhettem volna magamnak, de ragaszkodtam az orvosomhoz és inkább nem ugráltam, most már bánom.
Felháborítónak tartom azt, hogy annak ellenére, hogy havi szinten évekig több százezer forintot fizettünk én és a cégem a TB-nek (multinál voltam alkalmazott, ergo teljes fizetéssel voltam bejelentve), mégis az alternatív szobán kívül - amiért persze külön fizettem - ugyanabban az ellátásban részesültem, mint bármelyik VII.kerületi cigányasszony, akikből bőségesen volt ott a kórházban. Végiggondolva, hogy az államtól mit kaptam vissza a befizetett járulékaimból, egyszerűen nem tudom morálisan elítélni az adócsalókat. Úgy hogy ezek után arra a következtetésre jutottam, hogy szépen én is átmegyek "számlás" státuszba és olyan kevés adót fogok fizetni, amennyit legális eszközökkel csak lehetséges, és inkább költöm Telkire a nálam maradt pénzt.
Elnézést a kiborulásért, de ez kikívánkozott.

Hogy kérdésem is legyen ontopic:

1) Kriszta, azért repesztettek burkot és kaptál oxitocynt, mert nagyon elhúzódott a szülés? Én ugyanis pont ezek miatt akarok orvost váltani, ugyanis meggyőződésem, hogy nálam simán ment volna enélkül is minden.

2) Meg tudja valaki mondani, hogy 24 órában elérhető Telkiben az EDA, anesztes adja vagy a szülész?

Köszi
kikezdki
kikezdki
 
 


Tudod, Kikezdki, ha adócsalás árán engedheted meg magadnak majd Telkit, akkor talán jogosan esnek neked a "főészosztók".

Szilvi-főészosztó helyettes,
aki szintén (reklám)multinál dolgozott, de otthon szült, tehát a TB-től semmit nem kapott vissza, mégsem hőbörög a cigányasszonyokon...
h_szilvi
 
 


Sziasztok! Akit erdekel egy uj babysense legzesfigyelo joval aron alul, kerem irjon a emduan@yahoo.com e-mail cimre.
Udv
Emduan
emduan
 
 


Kedves H_Szilvi! Csak a teljesség kedvéért, mióta dolgozom, én még egy fillér adót nem csaltam, pedig ezidő alatt voltam egyéni vállalkozó is, de részemről betelt a pohár, ez most már elvi kérdés. Egy olyan országban, ahol kétes körülmények között megszerzett 3,5 milliárdos magánvagyonnal rendelkező ember lehet a miniszterelnökjelölt, ott nem hiszem, hogy nekem kéne szégyenkeznem a "szürke" pénzkereset miatt.
Úgy látom roppant "tartalmas" hozzászólásod fő mondanivalója az volt, hogy otthonszülésed ellenére mégsem hőbörögsz a befizetett járulékok miatt. Hát, gratulálok te egy hős vagy!
kikezdki
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: