Új privát üzeneted érkezett!

Kanga!

Én ugyan nem az Istvánban fogok szülni, de nagyon közel van hozzánk! Szerinted én is járhatok hozzájuk terhestornára? Árminnal együtt is? Mikor van, hogyan és kinél kell jelentkezni rá? Nagyon köszi! Kép

Márti+Ármin+Kép
márti
 
 


Márti!
Megírnád az e-mail címed?
kanga-zsebibaba@freemail.hu
Kanga
 


Kanga!
Írtam neked mélt!

Márti
márti
 
 

 
 

Megkaptam és ha hazaért apaci akkor válaszolok is!Kép
Kanga
Kanga
 


Na Hi !
Hát ide sosem ír senki?
Névtelen
 


Na Hi !
Miért nem ír ide senki?! Ennyire nincs mit írni errõl a kórházról?
Névtelen
 


Névtelen!

Az archiv tele van irva, talán olvasgass abból, ha kivancsi vagy valamire. Vagy kérdezz.

pusz
sasha

Kép
sasha
 
 


Tudna nekem valaki friss információt adni Dr. Petik Dóráról? Úgy tudom mostmár magánrendel, és fix összeget kér, de vajon mennyit?
anna25
 
 


Dr. Gajdó Edit is érdekelne, és Dr. Varsányi Hajnalka.
Köszi.
anna25
 
 


Bocsánat, Gujdó!
anna25
 
 


Szia Anna!

Ezeket a dokikat sajnos nem ismerem, én a Dr. Lázár Gáborhoz járok. Ha õ is érdekel, akkor szólj.

Szia
Magdi
gallainémagdi
 
 


Annamari!
Dr.Gajdos Edit.Kép
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu!
Ne is mondd "egész" éjjel ezen gondolkodtam, hogy mit is javítottam én mire? Kép))))Többet esetleg nem tudsz róla?

Az a baj, hogy nagyon sürget az idõ, 30. hétben vagyok és már hetek óta húzom a döntést. Teljesen le vagyok stresszelve, nem tudom mit csináljak..
anna25
 
 


Szia Annamari!

Nekem Gajdos doktornõ az orvosom, már a 2. babámat fogom 2-3 hét múlva szülni nála, az elõzõt 2001.-ben szültem. Én is orvosváltás után kerültem véletlenül hozzá, de nagyon jó véletlennek bizonyult a dologKép. Ha valamire kíváncsi vagy, a profilomban találsz e-mail címet.

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!
Engem Dr. Gasztonyi Zoltán érdekel, már végigolvastam az összes elõzõ archiv írásokat, de abból semmi érdemlegeset nem tudtam meg róla. Kérem ha valaki tud róla valamit írja meg. Garnéla
Névtelen
 


Momo!

Köszi, küldtem levélkét, de ha gondolod ide is írhatsz, hátha mást is érdekel.
anna25
 
 


Magdi!

Köszi, de szûken ez a kör érdekel, már ez is túl sok.
anna25
 
 


Sziasztok!

Engem pedig szülésznõk érdekelnének.
Nem kell, hogy túl nyájas legyen, de a katonás utasítgatáson eléggé fel tudom húzni magam. Szóval lehet nyugodtan határozott a hölgy, de tegye azt finoman, udvariasan. És legyen együttérzõ. Engem olyan szöveg nem érdekel, hogy mások is kibírják, meg ne kiabáljon már. Ha nekem kiabálnom kell, hát nem jókedvembõl teszem.
Ilyenrõl hozzáállású szülésznõt ismertek?
Köszi

simine
simine
 


Diószegi Éva.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Jaj, bocs, a megszólítás lemaradt, pótolomKép:
Simine!
Z

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Simine!

Ez furcsa, nekem meg épp azt mondták, hogy kiabáljak csak nyugodtan, ahogy jólesik. Én meg nem értettem, mert elõre elhatároztam, hogy nem fogok, meg hát szégyellõs is vagyok, így aztán csak jajveszékeltem, mikor otthagytak, hogy "nyomogassak" egyedül.
anna25
 
 


Simine!
Én midkettõt Böszörményi Beatrix segétletével szültem.
Bár a második csaszi lett , de neki köszönhetem , hogy idõben észre vette , hogy nincs minden rendben és nem engedett haza egy ctg vizsgálat után.
Jó més a Diószegi Éva és a Józsa Andrea.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Simine,

az én favoritom viszont Böröndi Zsuzsa, napokon belül fogok nála másodjára szülni, csak jókat tudok róla mondani!

Erika
kerika
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat. Azóta beszéltem az orvosommal is, aki Böszörményi Beát vagy Slenker Évát ajánlotta. Majd megpróbálok dönteniKép

Ma voltunk a kórházban, de egymás feje tetején is kimamák feküdtek, ültek. Pedig nem is volt valami nagy front. Nem szeretnék ilyenkor szülniKép(

simine
simine
 


Simine!
Én mindkét csemetét itt "csomagoltam" ki.Egyik esetben sem voltak éppen sokan.
Most (májusban) hárman voltunk.Engem vágtak Kép ,egy simán szült , egy meg vajúdott.
Az elsõt 99-ben szültem délelõtt ,akkor nagyobb volt a forgalom a sok tervezett csaszi miatt , de akkor is folyamatosan ment minden és nem éreztem zsúfoltnak.Sõt amikor késõbb mondták mennyi baba született aznap akkor meglepõdtem.
A Beában nem fogsz csalódni.Sõt ha papászülés lesz akkor a párod sem ,mert neki is mindent elmond , beszélget és folyamatosan foglalkozik veletek!
Sok sikert !!!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Simine!
Én novemberben szültem, Schlenker Éva volt a szülésznõm, az ügyeletes aznap pedig Böszörményi Bea.Hajnal 2-kor értünk be a kórházba, Éva 8-ra ért be, ekkor már 5 perces fájásaim voltak, ekkor közölte, hogy el kell mennie levizsgáztatni a kocsiját.Kb.10.30-ra ért vissza, közben Bea nagyon kedvesen elmondott mindent, a vajúdókádat is kipróbálhattam.Amikor már a szülõágyon voltam, a párom úgy ment ki mindig szólni az Évának, hogy ugyan jöjjön már be, mert tolófájásaim vannak.Ilyenkor bejött, meg sem nézett, csak közölte, hogy ez még nem az, és kiment.Nekem egy ismerõs ajánlotta Évát, mondván hogy határozott szülésznõ és az a lényeg, hát lehet, hogy határozott, de kb.10 percet, ha velem töltött, és persze utána elvárta a hálapénzt.Sõt, amikor reggel bejött, közölte, hogy reméli gyorsak leszünk, mert neki egy két hónapos kislányra kell vigyáznia délután.Közben láttam Beát, aki akkor ügyeletes volt, lelkiismeretesen ellátott minden kismamát, azokat is, akiknek nem volt választott szülésznõjük.Úgyhogy szerintem ha választhatsz, inkább a Beát választ.
Az orvosom Dr.Lázáz Gábor volt, aki szintén hasonló módon viselkedett, pedig nekem igazán nincsenek nagy elvárásaim az orvosokkal szemben, de az õ viselkedése még nekem is sok volt.
Ezt a két embert érdemes elkerülni.Remélem tudtam segíteni.
Üdv
vivien
 
 


Bocs, a doki neve Dr.Lázár Gábor
Üdv
vivien
 
 


Sziasztok!

Köszi a tippeket.
Most lehet, hogy hülyeséget fogok kérdezni, de azért mégis megteszem. Szóval láttam egy ún. vajúdó nevû helyiséget. Mindig mindenki itt kezdi, vagy csak akkor ha nincs szabad szülõszoba? Sajnos kedden a nagy forgalom miatt nem tudták megmutatni a szülészeti részleget, így a részleteket nem ismerem. Mert amit ott láttam az valami borzaszó volt. Minden ágy tele, mindenki mellett minimum egy ember ücsörög, azonkívül addig akadálymentesen bejut szinte bárki az utcáról (még én is átmentem a helyiségen). Szóval engem ez a látvány nagyon sokkolt.
Néhányan már biztos olvastátok itt-ott, hogy én az elsõ babaámat jobb körülmények között szültem, ezért amit akkor kaptam, az most az "elvárt, a természetes". Persze tudom, hogy nem fogom megkapni, de biztos értitek mire gondolok, hogy érzek. Engem akkor bevittek egy 1 ágyas szülõszobába, ahol a párommal ketten voltunk, és csak a kórházi személyzet járt ki-be. Ezek után én kikészülök, ha benyomnak egy "tömegszállásra" ami még átjáróház is.
Nyugtassatok meg, vagy keserítsetek el, mindegy csak tisztuljon a homály.

simine
simine
 


Simine!

2001 tavaszán szültem, az akkori állapotokat ismerem. A vajúdó 6 ágyas, hozzátartozók ott lehetnek, tényleg nem túl barátságos, és átjáró a szülõszobák felé. Mikor vajúdtam engem nem zavart mindez, inkább attól tartottam én zavarok másokat, vagyis a többi vajúdót, akik nem hánytak, meg jajongtak. Engem csak az érdekelt, hogy ott lehessen valaki aki folyton masszíroz, és ezenkívül már csak a faliórát lestem. 10 órát töltöttem ott, de volt aki jóval többet. Ja, akkor 3-an vajúdtunk.
Anna
anna25
 
 


Simine!

2002. október 9.-én szültem az Istvánban, akkor már "csak" 4 ágyas volt a vajúdó. Én is ott kezdtem, de nem birtam feküdni, mászkáltam, késõbb csatlakozott hozzám egy másik vaúdó is, neki is kilóméterhiánya volt. Velem ott lehetett a párom és anyósom is bejött. Aztán mikor a fájások már könnyeket csaltak a másik lány szemébe akkor bementek a szülõszobába ahol csak õk lehettek és a személyzet. Aztán amikor már állni sem birtam akkor bementünk mi is egy szülõszobába. Engem abszolult nem zavart, hogy van ott más is, hiszen ugyanazt éli át amit én, ugyanúgy fáj neki is, mint nekem és nem azzal voltam elfoglalva, hogy Õ hogy szenved, hanem próbáltam "túlélni"Kép egy-egy durvább fájást amirõl késõbb kiderült nem is igazán fájt....Kép Szóval azért nem olyan rossz a helyzet és ha van üres szülõszoba, nincs csúcsforgalom akkor már jóval elõbb is bemehettek. Ráadásul nekem nagyon tetszett, hogy miután megszületett a pici a 2 órás megfigyelési idõ alatt az egész családom ott lehetett. Anyósomék, szüleim, párom és a testvére. Na meg a baba is végig ott volt, csak öltöztetni vitték el. Egybõl mellre tehettem és kint az osztályon is végig velem lehetett. A csecsemõsökkel is meg voltam elégedve mindegyik jött legalább 1x napotna, hogy mit tud segiteni, megy-e a szopi. Már csak ezért is megéri "elviselni" a vajúdoban eltöltött idõt a többiekkel, de tényleg nem vészes.

Puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Kép

Nem lettem sokkal lelkesebb.De ezt úgyis csak az érti meg, aki elõbb átélte azt amit én és utána jött a rosszabb.
Nem akarok én itt negatívkodni, tényleg de mit csináljak, ha ezt így élem meg.
Nem az zavar engem, hogy másokat látok, hanem, hogy mások látnak , hallanak engem. És pl. hogy vizsgálnak közben? Úgy hogy bent van a fél város? Na az is érdekes, hogy van ott egy vizsgáló rögtön a bejárat után, ami szintén átjáróház. Brrrr.
Mi van akkor, ha EDA-t kér és kap az ember? Azt már ugye csak a szülõszobában kötik be?
És mi van az alternetív vajúdási lehetõségekkel? Az hol van és hogyan? Milyen körülmények között?

simine
simine
 


Simine!

Sashának frissebbek az emlékei, tényleg csak 4 vagy 5 ágy volt.(?) Lényegtelen. A vajúdókád, bordásfal, labda, meg miegymás egy nagyon szûk kis helyiségben van (volt?), ami a leghátsó szülõszobából nyílik. Nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy ott vajúdhattam a végén és ott is szülhettem. Nekem csak a kád kellett. Ja és zene szólt, ami engem inkább kicsit zavart, bár nagyon jót durmoltam mellette. Lehet, hogy vihetsz kazettát.(Sasha?) Tényleg bent lehet akit akarsz, végig.
Egyébként teljesen megértelek. Nekem jó emlékeim vannak a szülésrõl, és az utána töltött napokról. El sem tudom képzelni, hogy másik ágyon vajúdjak, egy másik szobában szüljek, ne kapjam meg a vajúdókádat vagy másik "kór"teremben helyezzenek el. Én szeretném újra átélni azt az élményt, és nem tudom elképzelni más helyszínekkel. Erre pedig nincs garancia. Azért jó hogy elõre barátkozol a helyszínnel.
A vizsgáló lefügönyözhetõ.
anna25
 
 


2002. júniusában szültem az Istvánban, így elég frissek az én emlékeim is. Ha nincsenek nagyon sokan, akkor a "családi szülószobában" vajúdni is lehet, ott egy franciaágy méretû alacsony ágy van, szék, asztalka. Nem egészen otthonos, de azért nem is kórházi. Én itt vajúdtam a párommal, s végül a hagyományos szülõszobán szültem. Nem zavartak itt minket, s ez nekem nagyon fontos volt. Azt hiszem kevéssé telt volna jól az idõ, ha a közös vajúdóban kellett volna lennünk, bár szerencsére ez esetemben csak 3 órát jelentett.
monó
 
 


hali!
Én 2002.decemberében szültem, akkor az alternatív szülõszoba korábbi helyén egy hipiszupi szülõágy volt már, pár nappal korábban került oda.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Szia Zulu!
Kösz az infót, ezek szerint mégiscsak régen szültem... Monó
monó
 
 


Sziasztok!
Én 2002 szeptember közepén szültem a Szt. István Kh-ban.
Tulajdonképpen a kórházról elég vegyes a véleményem. Három ágyas szobában voltam, ezzel semmi gond nem volt.
A csecsemõs nõvérek közül egyet emelnék ki, aki igazán sokat segített mindenkinek: Jolikát. Amikor Õ volt az éjszakás akkor aludtak babák, mamák!
A többi csecsemõs között is voltak rendesek, de olyan is akadt (nem egy) aki nem volt odavaló.
Nekem nem volt választott szülésznõm, B. Zsuzsához kerültem. Nem igazán sokat foglalkozott velem, de szerencsére bent volt a párom, így nem voltam egyedül. Én a szülõszobában vajúdtam végig, mert burokrepedés után nem voltak fájásaim és infúziót kellett kapnom. Persze egy fél órát eltöltöttem a közös vajúdóban: ott amikor egy kismamát vizsgáltak, kiküldtek minden hozzátartozót.
Az orvosommal 100%-osan meg voltunk elégedve a terhesség alatt, szülésnél és a késõbbiekben is. Õ egy kicsit laza, de ezért is kedveltük meg a párommal. Németh Miklósnak hívják és még senkitõl nem olvastam, hogy hozzá járt volna. Minden esetre aki egy rugalmas, rendes dokit akar ajánlom Õt!
Gyöngy
gyöngy
 
 


Friss Kismamák!
Még mindig minden este furdetik a babákat akkor is ha mondjuk én nem akarom?
anna25
 
 


Annamaria!

Mikor én szültem (2002.okt.9) akkor volt egy szobatársam aki nem akarta 3 hétig fürdetni a gyereket amit a csecsemõsök nagyon hosszú idõnek találtak (én is), de beleegyeztek, hogy az a baba nem fürdik és kész. Én mindig fürdettem, hiszen a szülésnél úgyis rögtön lemossák róla a magzatmázat és a vért. Vagy pont azt nem szeretnéd lemosatni róla? Mert azt nem tudom hogy van...

sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!

Nekem azzal volt gondom, hogy minden este jöttek, és csutakoltak mint a gép. Különben sem értem, hogy egy újszülöttrõl mit próbálnak esténként lemosni. Volt olyan este, mikor degeszre szopizta magát, aztán édesen álomba merült. Aztán jöttek! Mondtam, hogy épp most aludt el, azt mondta a nõvér, hogy hát akkor most fel kell szegényt kelteni. Nem vette a lapot, hogy le akarom rázni. Aztán persze még hónapokig utálta a vizet. Nem tudom merjek-e szólni, hogy hagyják békén, és majd én otthon megfürdetem... Talán kevésbé üvöltene.. Egyébként iszonyúnak találom a módszert, hogy születése után a babát beteszik a csap alá és zúdítják rá azt az erõs vízsugarat. Ha látom, biztos sikítoztam volna, de már csak képen láttam. Az is elég iszonyú volt. Nem tudom mit lehetne tenni.
anna
anna25
 
 


Annamaria!
Volt olyan eset amikor bent voltunk a kh-ban, hogy az apuka ment be (kb. este 7 körül) megfürdetni a babát. Gondolom ezt megbeszélték elõre és mindig a rendes (19.30) fürdetés elõtt mentek be. Szerintem mindent meg lehet beszélni ebben a kh-ban. Persze szerencse kérdése is, hogy épp melyik csecsemõs nõvér van benn.
gyöngy
 
 


Annamari!

Jah hogy úgy!
Ha bent van az apuka a szülésnél akkor akár õ is beleszólhatna, hogy nem mossák meg, hanem csak töröljék le. Az osztályon meg nekem egyszer sem szóltak hogy mikor kell vinni fürdteni a gyereket, hanem amikor én úgy gondoltam akkor mentünk fürdeni. Volt, hogy du. 6-kor, de volt, hogy fél 10-kor este, mert apája le akarta filmezni és aznap csak akkor tudott jönni. Persze 3.-járaKép Állj a sarkadra! A TE gyermeked és TE döntesz! Max ferde szemmel néz rád 1-2 csecsemõs, de ennyi! Azt a 4 napot kibirod féllábon is, fõleg, hogy én a 4 nap alatt egyszer sem találkoztam ugyanazzal a csecsemõssel.Kép Nem tudom hogy, de nagyon sokan lehetnekKép

pusz
sasha

Kép
sasha
 
 


Gyöngyi, Sasha!

Köszi, hát remélem lesz bátorságom, bár nem bírom ha ferde szemmel néznek rám... Apája nem olyan babás típus, hogy fürdetne, a szülésnél sincs velem, csak a vajúdásnál. Bár még nem kizárt...
Sasha: Hogyhogy neked kellett vinni fürdetni? Ez egy új szokás? Na ha ez így van akkor aztán rám várhatnak.Kép
anna25
 
 


99-ben a kórtermekben fürdettek! (megjegyzem Gergõmet sosem csutakolták , csakgyengéden meglocsolgatták.)
02-ben már nem jöttek "házhoz" hanem vinni kellett a babákat a csecsemõostályra. Blankámat anyu vagy a férjem (vagy mindkettõ Kép)vitték pancsizni.
Az Istvánban legalább a baba hozzátartozója ott van és kiskádban fürdetnek és nem a csap alatt.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Kanga!

De miután megszületik csap alatt mossák le.Kép
Vagy már ez is változott?
anna25
 
 


Nagyon fellendült ez a topicKép
De jó, hogy ez a fürdetés is szóba került. Nekem pl. Emesémnek nagyon száraz volt a bõre, és a gyerekorvos azt ajánlotta csak 2 naponta fürdessem. Ez bevált, lassan de rendbejött a bõre, viszont ezt már a kórházban is figyelembe vették, és talán csak 1-szer fürdették meg míg bent voltunk. Majd most az Istvánban is figyelek, és ha kell szólok. Azt pedig nem fogom megengedni, hogy csak azért felébresszék, mert meg akarják fürdetni.

Egy kérdés. Császárnál még mindig nem lehet bent az apuka?
simine
simine
 


Kanga jól mondja! Vinni kell be a csecsemõsökhöz és kiskádban fürdenek és gyengéden. Mikor megszületett a fiam akkor viszont csap alatt mosták le. Fiamnak is száraz volt a bõre, de õt minden nap fürdették, ellenben minden fürdéskor bekenték gyógyszertári napraforgó olajjal. Az is igaz, hogy azt nekem kellett megvenni, mert az osztályon nem voltKép Kb 100 forint, szóval nem egy nagy összegKép

SimineKép
Nem fogják felébreszteniKép Csaszinál nem lehet bent az apuka sajna.
Itt egy cikk a bebilap.hu-ról: [url=http://www.bebilap.hu/korhazak/szentistvan.htm" TARGET="_top]http://www.bebilap.hu/korhazak/szentistvan.htm[/url]

pusz
sasha

Kép
sasha
 
 


Én úgy tudom (legalábbis szept.-ben ezt mondták), hogy csak azért nem a szobában fürdették a babákat, mert rossz volt a szülészeten a mérleg és odaadták a hordozható (dig.) mérleget. Így a csecsemõsöknél egy régi hagyományos mérlegen mérték a babákat, amit képtelenség hurcolászni.
Tehát elképzelhetõ, hogy mostanában már megint a szobákban fürdetnek.
Ez mondjuk annyiból lenne szerencsésebb, hogy a pici babákat nem kellene a huzatos folyosón hordozni fürdés után. Egy tanács azoknak akik ezután fognak szülni, hogy kissapkát vigyenek erre az esetre!
Gyöngy
gyöngy
 
 


Amikor a fiam született akkor a szülõszobában kiskádban lett fürdetve , mert férjem akart fürdetni.Ami annyit tesz , hogy a szülésznõ tartja a babát és az apuka locsolgatja.
Minden kórházban csap alá teszik!
Megjegyzem amikor bekakil a manóm én is csap alatt mosom meg.
Csaszi alatt nem lehet bent apuka , viszont ami nagyon szupi , hogy csaszi után kb fél óra múlva már szoptathattam és rögtön le is vetköztették és a mellkasomra tették , hogy ez ne maradjon ki!Kép

Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!

Én is szeptember (17) közepén szültem az Istvánban. A kórházról nekem is elég vegyes benyomásom van. A szülésnél nekem szerencsém volt, egyedül mi voltunk a szülészeten a párommal. Nekem Böszörményi Bea volt a szülésznõm, akivel teljesen meg voltunk elégedve.
Nekem inkább a bent töltöt napok voltak nehezek, pedig a keddi szülést követõen már pénteken haza könyörögtem magunkat. Három ágyas szobában voltunk, ahova a második éjszaka hajnali kettõkor behoztak egy frissen császározott anyukát, aki a kisérõjével nem éppen suttogva beszélte meg a szülés körülményeit és abszolut nem voltak tekintettel a másik két anyukára és a másik két babára. A másik gondom az ágynemû, (értsd ez alatt a paplant) "tisztasága". Ha megemeltem és a fény átszúrõdött rajta, látni lehetett rajta egy csomó vérfoltot. Hát hol itt a higénia? Vagy én túloztam el a dolgot? Szerencsére nem kaptunk el semmit és itthon sikerült magamat kipihennem.

Judit és Petra
Névtelen
 


Szia kedves Judit és Petra!
Én voltam a mellettetek lévõ ágyon a pici fiammal!
(Szept. 18.) Hogy vagytok?
Gyöngyi
gyöngy
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?