Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi a Madrinában vettünk Baby Björnt. Nekünk nagyon bejött, Bence imádja. MOndjuk én nem használtam, mert nekem egyszerűbb bedobni a a babakocsiba, az apja viszont inkább kenguruban cipeli, mint babakocsit tol.
Mi már 2 hete újabb nyűgős korszakot élünk, de remélem kinőviKép

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Az albumunkban van 1 kép a kengururól, elaludt benne Bence mire hazaértek.Kép

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Alici cs!


Ha valaki - én a barátod vagyok a szopis topicból. Jön a foga... Hidd el..
jarenata
 
 

 
 

Timili!


Az én babám lassan 1 éves. Éjszak 3x eszik- szopik- csak anyatejet. Én sem aludtam már 1 éve ki magam - de: van ennél fontosabb? Én sokszor éreztem úgy, hogy a teljesítőképességem végére értem - de ez az első hónapokban volt így. Mostmár mp-ek alatt visszaalszom. És ha eluatzunk: nem kell melegíteni stb...Hidd el, vannak előnyök.
jarenata
 
 


Anyááááááááááááááááám!!!!!!!!!!!!Ha én egy éves koráig nem tudok egy jót aludni biztos atomjaimra bomlok!!!!!!!!!

Holnap megyek és beleültetem egy babybjörn-be...bár 64 EUR ujabb húzós kiadás lenne...így viszont nagyon egyoldaluan fejlödik a karizm-o/á-m:-)) meglátjuk hogy tetszik mindannnyiunknak..

Alice, én sajnos nem tudom a kéthetetnkénti mázsálást megejteni...ill. mi a lakás digimérlegén mázsáljuk egyszer mikor otthon vagyunk...ez van h 2 hetente van -mint most is- 3 hetetnte tört.
A gyerekorvos jön hozzánk 2. ill. most majd 3. hós oltásra. Egyébként nem jön senki...volt 2 védönö még az elején, de mondtam nekem sok kisgyerekes barátnöm van (interneten is;-))) menjenek oda ahol nagyobb szükség van rájuk...
A privátgyerekorvos ajánlott egy tündéri nöt aki mellesleg a VII.ker-ben védönö, ö jött 2X de csak azért h megtanitsa babamasszázst...ennyi.

Cuiccolo, köszi jó érzés tudni van olyan még aki nem a kendöt imádja, bár nekem nincs velük bajom csak én nem vagyok olyan.Kész.

És az is megnyugtató h mások is kapnak néha idegbajt...már azt hittem csak én vagyok ilyen beteg...vagy béna anya aki MÈG MINDIG nem érti a gyerekét...
Most töletek megint kaptam egy adag kitartást...
MA viszont már másodszor alszik a gyerek...lehet h neki is összegyült egy kis restancia alvásból.
Tegnap már majdnem összeroppantam, pedig csak egy teljes napja volt kibirhatatlan...nnnnnnnnnna, most kelt fel.1töl fél 3 ig majd 3/4 4 töl6 ig.Nem rossz, nekem megfelel.
Az éjszaka nem olyan gáz. Otthon sürün aludt este 10töl 5 ig, itt most néha -ha napközben nem alszik, vagy nem eleget. Egyébként a 3 óránkénti kelés a jellemzö.

Jelentheti szerintetek az, h csak mostanra lett piros kis gömb a vállán az oltásból azt h lassú az anyagcseréje? Vagy talán azért mert nagy?
timili
 
 


Bocs h megint alig lehet lelöni...
timili
 
 


A BCG oltásnak - tudtommal - 6 hetes és 6 hónapos kor között valamikor kell megérnie és kifakadnia. Bizony, ki is fog fakadni, ne ijedj meg, ha egyszer csak véres lesz a body ujja, ez a normális. Nem hinném, hogy az anyagcserének köze lenne hozzá.
alice_cs
 
 


Akkor megyek vissza a tarisznyás-egyetemistás cuccaim közé.

Nekem a praktikusság fontosabb mint a stílusütközés, meg az, hogy a gyerek jól érezze magát benne. Szuper CAM kengurunk volt/van, de az mindig nyomta a hasát és bevágott a lábánál (na meg 10 kilóig jó csak), ezért lett végül a kendő.
A megkötése baromi egyszerű, csak egyszer kell kikísérletezni...

Bocs, hogy ilyen dolgot javasoltam... ja és szerintem ez nem olyan kendő imádás-földanya-szoptatok mindenáron dolog... szerintem ezeket meg kellene próbálni szétválasztaniKép
Egyszerűen praktikus és kényelmes... és láttam már 2,5-3 éves szaladgálót elfáradni és akkor bizony jól jött a kendő, mert nem anyuka karja rohadt le... (a 4 évest viccnek szántam...)

hicudzsi
 
 


Hicudzsi,

Júúúj, szerintem ezt túl komolyan vetted és félre is értetted. Semmi baj a kendővel, egyszerűen nekünk nem tetszik magunkon. Máson semmi bajunk vele és senki nem akart Téged megbántani. Én a kengurut kizárólag akkor használom ha nincs más megoldás és egyenlőre még nem is vág be. Bár Marci hosszú és vékony testalkatú baba. Szerintem egy kicsi gerincének sokkal egészségesebb az egyenes fekhely pl. babakocsi még akkor is ha nem bírom (nekem nem is szabad) felcibálni a buszra, lecibálni az aluljárók lépcsőin stb. A kenguru valóban pratikusabb, de nekem egyáltalán nem kényelmes:-(

Kriszti
p.s. "kendő imádás-földanya-szoptatok dolog" fel sem merült :-)

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Rövid leszek:
Én Hicuval értek egyet kendőügyben. Szerintem nemcsak a bébinek kényelmesebb, hanem nekem is. Sokkal könnyebb egy majdnem 9 kilós babát kendőben cipelni, mint egy alig 7 kilóst kenguruban.

Jó éjt,
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Timili,

Oltás ügy: a www.babaszoba.hu oldalon találsz egy oltásnaptárt, ahova beírod a gyerkőc születési idejét és kiírja Neked, hogy mikor aktuálisak az oltások.
Kriszti

cuiccolo
 
 



cuiccolo
 
 


sziasztok!

Mackoo, igen, szomszédok lettünk. Mi a kastélyparkban és környékén szoktunk sétálni, ha nincs kedvünk beutazni a városba. Azt hiszem, ma a campona lesz az uticél, mert meleg cipőcskét kéne venni Kincsőnek.
Bori?

Hicu, mi is voltunk végre kirándulni, Kincső nagyon élvezte a hátihordozóban. Sajna fotó nem készült, mert itthon maradt a gép.

Üdv
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Na, sziasztok!
Timili!
Ha itthon vagytok, a Dévény Alapítványnál beutaló nélkül is megnézik, de akkor asszem, pénzbe kerül. De nem veszik olyan szigorúan, tőlem megkérdezték, tudok-e beutalót hozni és kész. Aztán vittem, amikor eszembe jutott. Mondjuk a mi gyerekorvosunk partner a hülyeségeimben. Már írt beutalót a kardiológiára, a fül-orr-gégészetre, többször is különféle neurológiákra...

Egyébként Alízzal értek egyet: inkább vidd el hiába. Egy kis feszességbe/hypotóniába nyilván nem fog belehalni, de azért nem mindegy, hogy nagyon szerencsétlen, vagy átlagosan ügyes kisgyerek lesz. Meg aztán lehet hátfájós, csámpás, stb. az elmaradt gyógytorna miatt.

Én az összes gyerekemet el fogom vinni, akárki akármit mond. Aztán legfeljebb azt mondják, minden rendben. Én leszek a legboldogabb.

Szia Ed!
Bori jól van. Most jön a 6. foga. Szerencsére nálunk ismeretlen a többiek által leírt nyűgösség. Bori nagyon jó kedélyű kislány. Szinte mindig nevet és nagyon jól alszik. Persze ő is sírósabb, ha fogzik, de ez még mindig elég csekély kényelmetlenség. Olyankor inkább olyan kis megviselt az arca, karikás a szeme.

Amúgy mi kenguruval jártunk nagyon sokáig, de most már Bori lassan eléri a 10 kilót, én pedig majdnem összeroskadtam alatta. Kendőt nem próbáltunk. Sétálni babakocsival viszem, egyébként inkább autóval járunk.

Annál is inkább, mert bekopogtatott a kistesó és most elvileg nem szabadna cipekednem.
Most vagyok a 10. hétben.
Igazából nem számítottunk ilyen villámgyors sikerreKép Bori 1,5 év alatt készült (jó munkához idő kell), úgyhogy gondoltuk, jó lesz időben nekifogni a tesónak. Aztán nem is jött meg többet.
Persze nem bántam. Nagyon örülünk neki.
Még senki nem tudja rajtunk kívül, mert először jól ránk ijesztett ez a baba. Gondoltam, először vészeljük át az első trimesztert, majd akkor bejelentjük.

Valami barnás folyásom volt 1x-2x, úgyhogy lóhalálába vágtattam a dokihoz, aki lóadag Utrogestánt és pihit írt fel, mondván, hogy lehet, hogy a baba nem marad meg, majd meglátjuk. Aztán következő alkalommal már látszott a kis szíve.
Két hét múlva kell mennem, de mondanom sem kell, már tűkön ülök. Halálra izgulom magam, folyton az előző terhességemhez próbálom hasonlítani ezt a mostanit, csak az a baj, hogy már nem emlékszem arra, mikor kezdett nőni a hasam Borival, meddig volt érzékeny a mellem, stb. Úgyhogy csak fölöslegesen hergelem magam, mégsem tudom abbahagyni. Merthogy a hasam még nem nő, a mellem egy egész kicsit érzékeny volt, de korántsem annyira mint tavaly. Persze most hagytam abba a szopit a terhesség miatt, meg már meg is edződött az egy éves szoptatásnak köszönhetően, de azért mégis félek, nem rossz jel-e ez.
Éjjel már azt álmodtam, hogy elvetéltem, úgyhogy alig bírok magammal, hogy ne hívjam fel Kósa dokit, hadd menjek már ezen a héten UH-raKép

Meg tök furcsa, hogy egyszerűen alig van időm gondolni erre a babára. Na persze a fentiekből nem ez derül ki nektek, de Borival volt úgy, hogy délután csak heverésztem és a hasamat simogattam, "szakirodalmat" olvastam, stb. Most meg Bori és a rosszullét úgy lefoglal, hogy csak az ágyban tudok a kicsire koncentrálni.
Ez elég rossz érzés.

Hicu!
Te ezt hogy élted meg? Nincs valami trükk arra, hogyan lehet érezni, hogy minden rendben van a babával? Olyan furcsa, egyszerűen a rosszulléteken kívül még semmi nem utal a terhességre és ez olyan aggasztó! Mi van, ha már nem is élKép

Ja, és az iskola.
Hát abbahagytam.
Mikor kiderült, hogy én heti 5 nap, napi 10 órát Bori mellett nem tudok bejárni, arra gondoltam, legalább a legfontosabb órákra bemegyek, az 3 nap egy héten, napi 2 óra, és ha azokból a tárgyakból sikerül levizsgáznom, elvileg engednek 2. félévre, aztán majd lesz valahogy.

Mivel a szüleim még dolgoznak, anyósnak jutott a megtiszteltetés, hogy Borira vigyázzon, de sajna kiderült, hogy egyszerűen már nem alkalmas rá.
Az még egy dolog, hogy a gyerek kiveri a kezéből a kanalat és fröccsen mindenhova a kaja és hogy a vizet a nyakába önti és még észre sem veszi, de aztán egyszer arra mentem haza, hogy Borit kitette 15 fokban az udvarra kabát, minden nélkül. Bori ült a kocsiban, lábai az égenk, szokás szerint, nadrág combtőig felcsúszva, úgyhogy az egész csupasz lába kint...
Gondolhatjátok, másnap már csupa takony volt, ment a küzdelem az orrszívó porszívóval...

Aztán arra jutottam, ezt igy nem csináljuk, úgyhogy megpróbáltam csak anatómiára bejárni, az kéthetente délután volt, akkor anyukám még el tudta volna vállalni Borit.

Aztán terhes lettem, aztán jött a rosszullét is, úgyhogy most alig élek, semmi energiám a tanuláshoz, a lakás majd' a fejünkre dől, mert egyszerűen képtelen vagyok takarítani...
Na, majd csak lesz valahogy. Csak a babának ne legyen semmi baja.

Szóval így állunk.

Azért olvaslak ám benneteket, csak nem volt időm írni.
De most pótoltamKép

Mackoo
mackooo
 
 


Hicu, ne haragudj h igy felzaklattalak ezzel a kendö témával, túl komolan vetted, vagy én fogalmaztam hülyén. Semmi földanyázás, csak én még nem találtam belöle nekem tetszöt, ennyi.

Mackooooo, veled érzek.

Ed, valahogy ilyen objektiv véleményt vártam amilyet irtál és sokat adok is rá.

Mivel a normál babybjörn 65,- a másik meg 95,- EUR így egyiket sem vettem meg. Még.
Még inkább birom...
Most inkább az autózást kellene elviselhetöbbé tennem, mert az nem megy mostanában. Ha negyedórát ül benne addig, ha ´3/4 órát, akkor addig sir. Nem jó se gyerekhordozóban menetirányba, sem szemben, sem mózesban....sehogy.

Viszlát késöbbig.
timili
 
 


Nnnnnnnnna, most van két szabad kezem...
Hicu, visszaolvastam és úgy gondolom nem irtam semmi sértöt, de ha mégis úgy érzed, akkor bocsánat, mert nem volt szándékos.

Más: mi a véleményetek a bébipapi bevezetéséröl?
Hipp és tsai azt irják, már betöltött 4. h´naptól lehet kezdeni, az ujságok és WHO, LLL szerint 6 hónap kizárólagos szoptatás javasolt.
Nálatok hogy volt ez, ill. hogy van? Ès milyen lassan ill. milyen módon történt az átállás?
ELöször egy kiskanál akármi edédre, szopi után? Másnap már kettö? Aztán már vacsira is? Hoooogy?
timili
 
 


Sziasztok!

Mackoo, gratulálunk a kis bébihez! Ne aggódj annyit, árt a szépségednek! KépKépKép
Pont akartam kérdezni, hogy mi van a sulival. Majd egyszer elvégzed, ha nagyobbak lesznek a gyerekek. Sajna én is halasztgatom a zhkat, most a költözés miatt.
Bori már 1 éves, ugye???

Timili, először én sem mertem a kendőt használni, mert bonyolultabb egy kicsit, mint a kenguru. Apa mindig azt mondja, hogy ne féljek az új dolgoktól, mindent meg lehet tanulni, csak akarni kell. És igaz, hogy a kendő nincs súlyhoz kötve, és sokkal többféleképpen lehet használni, mint a kengurut. Csak egy példa: a kenguruból már kilógna Kincső feje, így ha alszik, akkor a kis buksija szabadon lenne. A kendőt viszont úgy tudom igazgatni, hogy a feje a kendő alá kerüljön, így tuti, hogy nem billen hátra a buksija, ha sétálunk az utcán.
Kiváncsi leszek, hogy döntesz.

Üdv
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Mackoo, gratulálok!!!Kép
Figyelj, én 13 hónap alatt szültem 2 gyereket, és a második terhesség sokkal nehezebb volt. Nálam is volt barnázás, sőt a 4. hónapban görcsökre ébredtem éjjel, és vérzés is volt... ésamiket írsz az mind ismerős... hgy valahogy alig bírtam gondolni a második gyerekre, az elsővel törődtem, amásodikmeg csak növögetett... még orvost se fogadtam sokáig, merthogy az elsőnél a választott főorvosom úgy otthagyott a szülésnél mint eb a szaharát. (Aztán a 8. hónapban csakmeggondoltam magam, és milyen jól tettem! Egy szimpatikus fiatalorvost választottam, az még a kezemet is megfogta szülés közben, mert megkértem rá...)

LÉgy nyugondr, él az a baba,és 10 hets terhesen még igazán nem kell látszania a hasadnak, másodiknál pláne! Remélem majd a Kósa doki megnyugtat ha legközelebb bemész hozzá. (Mondtam volna ám én neked, hogy vgyázz ám az első szülés után, nekem is csak egyszer jött meg utána...)
De semmi baj, egy füst alatt letudod a kettőt, későbbmeg nagyon jó kistestvérek lesznek, mert a nagyobbik még nem lesz akkora, hogy tudja tudatalatt, hogy mi az a testvérféltékenység, ha meg egyneműek lesznek, akkor később nagyon jó barátnők lesznek hidd el!

És nincsen két egyforma terhesség és nincsen két egyforma szülés sem, én nagyon fogok neked szorítani!Kép
Még az is szerencse, hogy gondolom még nem sokat ajándékoztatok el a kisruhákból, sokkal olcsóbb lesz a második baba.
A rosszullét nem jelent semmit (hacsak azt nem, hogy a második mondjuk fiú lesz - ez nem tudományos ám!Kép ) Ne félj tőle, hogy elhal a baba, ha elhal akkor elvetélsz, azt észreveszed, míg él és ver a kis szive addig miden okunk megvan feltételezni azt, hogy egy másik szép kis babéd is lesz, és hamarosan kétgyerekes anyuka leszel!

Timili, azért nemcsak a babybjörn kenguru létezik, nézzél szét a ahsznált piacon is, a lányom kenguruja írd és mondd 1500 forintba került. És megfelel és jó.
Te figyelj, nem aról va szó, hogy a kisfiad azért utál autóban utazni, mert nem bírja ha melegen fel van öltöztetve? Iván valahányszor sétálni megyünk, míg feladjuk rá a meleg kiskabátot ezt-azt, úgy ordít mint a sakál, és csak akkor nyugszik meg, ha már a babakocsi rock and roll rázkódik alatta. Próbáljátok meg úgy, hogy kicsit bemelegítitek a kocsit, és a babaülésben inkább rádobtok egy takarót meg egy könnyű sapkát - hátha ez a baja, elég nehéz rájönni mitől is vonyít a kölök, de ki kell próbálni ezt azt. Iván pl. aztcsinálja az autóban, hogy míg mozog az autó addig nézeget, de minden piros lámpánál mintha benyomnának egy szirénát, rákezdi. És ma - éppen ma voltunk a MOM parkban bevásárolni vele: odafele ugye gyalog mentünk, jól felöltöztettük, (ordított is érte), a plázábasn aztán kiszedtük az overállból, haza meg a férjem hozott, mobiloztunk neki ő meg értünk jött, és mivel a parkolóban is meleg volt, nem adtuk vissza rá az overállt... láss csudát, egy hangja nem volt, akár állt a kocsi, akár ment...
alice_cs
 
 


Jaj, Alice, bár az lenne csak a baj...de nem:
Ujabban a kezemben viszem le a garázsba, mert már ugye kabát kell és abban totál leizzadok ha cipelem a hordozóban...igy lent van a kocsiban -elöl- a kicsi hordozó, hátsó ülésen a mózes állitható támlával hogy kilásson Ökelme meg miegymás. Az öltözés után megszünik a sirás, és mivel házon belül megyünk le a garázsba body, rajta póló, gatya, sapek az outfit, nekem u.a.
Lent a kocsiban van a mózeshez jó kis polár takaró, táskámban gyereknek még pulcsi. Mikor azonban beteszem a mózesba - az már kiderült h a kis kagylót egyáltalán nem komázza, nem tudom amig nem ül miben fogom szállitani. SZóval a mézesben eltörik a mécses, és olyan kis konok h sirás közben ki sem nyitja a szemét h nehogy bármi elterelje figyelmét erröl az idegölö elfoglaltságáról...Felkapcsolom neki a belsö világitást is, mert ugye a garázsban nincs nappalo fény...kb.2 perc mig kijövünk a felszinre, akkor már fent megállok h levegyem a sapkáját meg a pólot, mert már kezd a gyerek bemelegedni és jól jön a kiszálláskor majd a SZÀRAZ gönc.
Kb. 15 perc míg beérünk apa irodájába, na, egészen addig üvölt. Akár jövet, akár menet.Ha megállok útközben és kiveszem egy pillanatra, mondjuk elöre tenném a kis kagylóba, mert esetleg hátul nem lát ki...akkor abbahagyja. Mikor érzi megint a popója alatt a müanyagot, megint rákezdi...igaz másik kocsit kaptunk pont 2 hete, de csak nem allergiás az ujabb járgányra?! Már arra gondoltam, hátha így hányingere van mint sokaknak ha nem menetirány szerint ülnek:-)))))
Ah...nem tudom...bekapcsolom, kikapcsolom a zenét, a lámpát, csatornát váltok popról klasszikusra, énekelek, mesélek, csendben maradok...semmi.SEMMI nem segit. ÈN nem tudom, de az én gyerekem nem olvassa a bébimagazinokat, az már 1000 %. FOgalma sincs mitöl kellene egy bébinek megnyugodnia...
Otthon, a régi kocsival mi is csak a piroslámpától féltünk, de azt egy kövér gázzal meg lehetett oldani (az otthoni vezetési morálba ez bele is fér). De most?!
Nem tudom! LEHET H A FOGA JÖN! :-)))))))))))))))))))))))
vagy:
FÀJ A HASA!

Ez utóbbi föleg tetszik, mert erre mindent rá lehet fogni...egyszerüen IMÀDOM,mint sírás magyarázatot.
Ahhh! Majd lesz vmi! De most nagyon fáraszt!
alig várom h haza menjünk és anyukám egy kicsit átvegye, csak úgy 1-2 órára...

Eddig azt hittem 2 dolog van ami mindenre megoldás: autóztatni, meg a cici.

Hát az egyik kiesett!

Jóéjt mindenkinek aki olvas.

u.i.: kengurut még mindig meggondolom
timili
 
 


Mackooooooooo ez most komoly? Most olvasok vissza, h csak ma du. irtad, megint jön egy baba...szóval komolyan totál véletlen?
Ámulok és bámulok!!
Hurrrá , hurrá! Akkor a suli kérdés megoldódott:-)

MOstmár tényleg PÁ!
timili
 
 


Szia Mackoo!

Nagy-nagy gratula az újabb babához, biztos minden rendben lesz!Kép

Ja mi a kengurut a KIKában vettük.

Puszi
Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Mackoo,
drukkolok, hogy minden rendben legyen! (Egyébként a barátnőm pont ugyanígy járt, az első babára 1,5 évet vártak, a második elsőre összejött, vele most 8 hetes terhes.Kép) Sajnálom, hogy anyósoddal így jártatok.Kép

Timili,
csak megnyugtatásképpen, hogy nem csak a te babád nem olvas könyveket: az enyém is utált autózni, majd egy éves koráig kínszenvedés volt minden autós utazás (már előre feszült voltam tőle), bár egy idő után jobb lett, ugyanis akkor már elkezdett érdeklődni a tárgyak iránt. Én mindig több csörgővel, játékkal, könyvvel felszerelkezve vágtam neki, mondjuk nekem könnyű volt, ugyanis nem én vezettem (nem tudokKép). Azokkal valahogy le lehetett foglalni egy ideig, de volt, hogy csak 15-20 percig, aztán meg már mindent próbáltam, éppenhogy fejen nem álltam (jól jönnek ilyenkor a kerekecske-dombocska, ez elment vadászni és tsai). Amikor már evett szilárdat is (én hat hósan kezdtem a hozzátápit), akkor könnyebb lett, mert adtam neki valami rágicsát, és ez 10 perc plusz nyugalmat jelentett. Most 14 hós a ded, és már nem üvölt az autóban, csak ha nagyon nyűgös egyébként is. Más: nekünk kendőnk van, és imádom, hogy oldalt is tudom hordani a kiscsajt, többféleképpen is, még most is. Szerintem kereshetsz olyan mintájút, ami nem ütközik a stílusoddal.Kép De ha nagyon ódzkodsz tőle, jó a kenguru is, a férjem is inkább abban vitte a kicsit, amikor ő vitte.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Mackoo!
Nagy-nagy gratula a kis pocaklakódhoz!
Nem tudom, te vagy-e, aki az Istvános topicban új orvost keres. Ha igen, megírnád nekem priviben, hogy miért akarsz váltani? Visszaolvasva az archívumot, anno, meg voltál vele elégedve. Ugyanaz a dokink, én november legvégén fogok nála szülni, kíváncsi vagyok, mi változott! Az email címem:moil@axelero.hu.
Előre is köszönöm: ildi
matt07
 
 


Tessék, csak tessék lehet röhögni!
Közreadom a hülyeségem!

Valszeg eddig magam alatt vágtam a fát!

Mert a Pindurt ma soron kivül leraktam fél 12kor, aludt egy órát, kis játék, szopi 40-50 perc és láss csodát: most megint alszik. Fél 3 tól.
Lehet hogy MIATTAM orditott eddig? MErt nem tettem le idöben aludni? Igaz, most félek egy kicsit az éjszakátol, mert mi lesz ha most túlalussza magát, éjszaka ki alszik, a szomszéd?

De most tényleg: mennyit és milyen elosztásban kell (:-)) egy ilyen csöppnek aludni? A tieitek 3 hósan hogy aludtak?
Lehet h csak az én agyamban volt ez a 12 óra napi alvás, mert 1X-2X sirva feküdt le du.?
A dilettáns mindenemet! De egy nagy marha vagyok!

És akkor mégegyszer: Ki hogy, mikor kezdte a szilárd bevezetését?

ZSizsa, köszi, sok jót irtál, de ebböl keveset tudok elképzelni nálam. Bár ha vezetés közben telefonálok, eszem, iszom és még a térképet is figyelem alkalmasint, miért ne tudnék "ez elment vadászni"-t játszani a bébivel a hátsó ülésen...elvégre mi, nök sokkal többfele tudunk figyelni egyszerre...:-)))))))))))

Kendö/Kenguru ügyben idöt nyerek, mert a barátnöm kerit egy ülö fekvö kendökengurut kölcsibe. Aztán majd meglátjuk kinek hogy tetszik. Lehet hogy egy hét alatt túl leszünk rajta, Kismaki is meg én is...

Várom nappali alvás ügyben a tapasztalataitokat, addig is én is szunyálok egyet.
timili
 
 


Mackoo,

Gratulálok a pocaklakóhoz!

Timili,

Marci 2 hós korától átalussza az éjszakát este fél 8-tól reggel fél 6ig. (mostanában néha felkel enni 1X) viszont cserébe napközben csak kétszer másfél órát alszik. Tudom, hogy kb. fél 11 körül és du. 3 körül szokott elálmosodni, ilyenkor tudatosan beteszem az ágyába és kis nyüszörgés után már alszik is.
A mai tudományos álláspont szerint, ha van tej a babának 6 hós koráig az a legjobb. Nekem nincs így a hozzátápit én hamar kezdtem. Kizárólag családban termesztett zöldséget, gyümölcsöt kap. Reszelt almával, átpaszírozott őszibarackkal és reszelt répával kezdtünk. Azt mondják, hogy a krumpli + tej/tápszer legyen állandó és ahhoz kell keverni a különböző zöldségeket. Pl: cékla, répa, alma, sütőtök, brokkoli. Az én Marcim ki nem állja a krumplit (ahogy apukája sem) így én mindent krumpli nélkül adok, sőt a gyümölcsöt csak magában. A mi orvosunk nem híve a turmixnak én így inkább paszírozok. Jó recepteket találsz 3 hós kortól a Nestlé oldalain. Anyukák írták saját tapasztalat alapján.

Kriszti

cuiccolo
 
 


Timili cumit nem használ a babád? Nálunk az van, hogy evés után cumi a szájba aztán alszik egy kicsit, délután 4-5 után van egy hosszabb alvás. A cumit egyébként - és CSAK gumicumit, nem a szilikont!!!! - csakis akkor fogadja el, ha álmos, egyébként nagy ívben kiköpi... akárki akármit mond, ha egy baba használja a cumit, az sokszor jelenti a sírás-off gombot nála...
alice_cs
 
 


Mackoo!!!Kép
Hatalmas gratula a babához!Kép
Majd megbeszéljük, hogy mennyire más/jó a másodikkal amíg az első hisztizik a háttérbenKép

Alice!
Ne haragudj, de muszáj ellentmondanom!
Ha a gyerek nem igényli a cumit és elvan nélküle, akkor NEHOGY odaaadják már neki!!! Miért akarna rosszat a saját gyerekének???
A cumi nem jó. Ha sokat sír a gyerek annak oka van. Vagy túl sok az inger amitől nem tud aludni, vagy éhes, vagy játszani akar... ki kell találni..
Lesz még rosszabb időszak amikor még többet sír és még töbet akar ébren lenni... Ez az "eleje" csak bevezető.

Szép estét mindenkinek!Kép

hicudzsi
 
 


Timili!
Ha szoptatsz akkor elég 6 hósan elkezdeni a hozzátápit! Ha nyűgös, nyugodtan tedd mellre. Ha tehettem volna én is igény szerint szoptatok. Amíg volt egy pici tejem általában cicivel nyugtattam, altattam.
hogy hogyan aludt 3 hósan arra már nem emlékszemKép Biztos nem a nagykönyv szerintKépKép

Be kell hogy álljon a saját kis órája, mikor kér enni, mikor akar aludni. Csak akkor van gáz, ha felcseréli a nappalt az éjszakával, akkor kell beavatkozni úgy, hogy napközben kifárasztod.
Ha csak többször kel fel enni éjszaka és szopi után vissza is alszik akkor az teljesen normális.

Még nagyon pici a babád, még szoknia kell a külvilágot!
Puszi!
Emő+Pocak

hicudzsi
 
 


Cumi nem megy. Kész! Megszámoltam, pontosan 7 db különbözö cumink van(mam, nuk, avent, chicco, dm-es silicon és latex is vegyesen), és mivel általában duplán csomagolják, így egész jól állunk belölük. Egyik sem kell neki! Ugy hetente 1X megpróbálom, hátha meggondolja...de azt hiszem az ujjacskája jobban izlik neki...azon rajta van gyárilag az ö kis illata (nyál és kis szmötyi keveréke, hmmmmmmm...isteni)

Az éjszaka elég jó volt. 22.00-03.40-ig, majd 04.00-06.30 ig majd ujra fél 9 ig aludt a Poronty. Úgy tünik mégsem fizetünk a nappali alvásokért éjszaka...Hurrrá!
Most épp játszik, utána feltétlenül aludnia kéne, délután indulunk haza. 6-7 óra kocsiban...izgatottan várom:-)

Hozzátápit nem lével kell kezdeni? Pürével? Valaki azt mondta, a legelején egy két kanál gyümölcslé...és mit elöbb? Zöldséget vagy gyümölcsöt? Végül is még ráérek, csak mostanság ilyen cikkek vannak az ujságokban, amiket veszek és ezért gondolok annyit rá...
Már saját használatra vettem pár 4 hós üveget. Nem rosszak...föleg a banános izlett nekem...

Hogy birják a pocakos kismamák a másik picit? Nem sok egy kicsit? Az biztos h most én nem szaladok egy jó 2-3 évig Kósához ujabb bébiért, de nem tudom mit csinálnék ha most hirtelen megint terhes lennék...lehet hogy meghalnék...de min. egy háztartási alkalmazottat igényelnék...
timili
 
 


Sziasztok!

Én most vagyok a harmadik hónapba és még nem voltam a kórházba csak a dokinál magánrendelésen.
Majd az AFP-re megyek be és akkor feltérképezem a kórházat a férjemmel.
A kérdésem, hogy mennyire alternatív a kórház mire van lehetőség? Pl. labda, bordásfal meg ilyenekre gondolok vagy van az ágy és azon meg mellette lehet vajudni?
Patri
patri
 
 


Szia Patri, van 1db egy és egy 3 ágyas szülöszoba, ott vajudik az ember lánya. Az egyágyasban labda, zuhany, bordásfal(elötte egy kis hütöszekrény-lehet h valakin az is segit:-))és van sok ügyes, kedves, tapasztalt szülésznö, akik azon vannak h kitalálják neked épp hogyan enyhül a fájdalom...massziroznak, mondják mit csinálj...
Ennyire "alternativ". Nagyon jó kis KH ez...még ha nincs is kád (amit mondjuk nem tudom hogy lehetne babásan tisztán tartani...)
Egészséget a picihez és majd eröt a szüléshez!
timili
 
 


Cuiccolo, milyen édes Marcell a nagy kék szemével!...Az superman-emnek is van olyan kis csikor sipkája, de a sapkákat generel utáljuk...Most épp nagyobb méretekben is keresek superman-mezt, mert nagyon megszerettük, föleg hogy Maki már az elejétöl fogva jobb kezét ökölbe szoritva kinyujta tartja, mint az Igazi...
Marcell forog már?
timili
 
 


Timili!
Ne haragudj, hogy mégegyszer megkérdezem, te már adsz tápszeres pótlást a babádnak, vagy van elég tejed?
Sajna annyira lukas az agyam, hogy nem emlékszem rá.
Pürével érdemes kezdeni a hozzátápit, legtöbbször az almát javasolják először.
DE!!! Ha anyatejes a baba 6 hós kor előtt ne kezdd el a hozzátáplálást, ha pedig tápszeres akkor is kb. 4 hósan lehet elkezdeni! Az a legjobb. Nagyon fokozatosan kell bevezetni, egy-két kiskanállal kezdeni, mert a baba szervezete nem erre van beállítva! Neki még pár kanál püré is nehéz lehet!

Patri! Timili elég jól elmondott mindent neked a kórházról.
Én sajna programozott csaszis voltam, így nem tudok az alternatív lehetőségekről.
Kicsit ijesztő lesz a kórház elsőre (szerintem) mert elég lassan halad a felújítása!
Szép pocakosodást!Kép

Mackoo!
Én isnagyon aggódtam az első időkben, de ha már érzed a mocorgását meg fogsz nyugodni!
Az az édes kis baba aki most a pocidban lakik, tökéletesen jól van!!KépKép

Puszi!
Emő+Pocak

hicudzsi
 
 


Kedves EmöésPocak: még szopizunk, föleg mióta RózsaIbolya nálunk járt.Nem is tervezek elmenni akár 1-2 napra sem bébi nélkül, hogy amig még lehet inkább csak cicitejet kapjon. Viszont a fejés nem nagyon jött be, így nem tud más sem neki mirelit tejet adni...Azért kérdem a hozzátápit, mert itt nagyon nyomják h már a 4. hótól lehet neki adni ezt-azt. Most ugyan úgy gondolom h januárig legalább (6.hóig) szopiztatom, de lehet hogy majd másképp alakul. Ha esetleg mégis sikerül, akkor 6. hótól az anyatej helyett mondjuk ebédre egyböl almát adok neki, vagy elöbb még rászokunk a rendszeres tápszerre? Lehet h kicsit bugyuta vagyok...de hogy van ez? Vagy vagy tápszer vagy anyatej és alma? Mintha ez lenne a tápos dobozokon...

Patri, Hicunak igaza van: elég ijesztö a KH, de NE KESERITSEN el!! Èn elég válogatós kis nyuszika lettem mióta máshol is lakom, nem csak M.o.-n, de meglepöen jó volt az 5 nap bent...

Na, báj, pihiznék egyet az ut elött.
timili
 
 


Timili! Ha hozzátápizol de van tejed akkor tápszert ki sem kell bontanodKép
A hozzátápival az első körben nem kell étkezést kiváltani, tehát mehet a szopi és ha már mennyiséget eszik az almapüréből akkor válthat az ki egy étkezéstKép 6 hósan bőven elég elkezdenia hozzátáplálást, ha anyatejes a babóKép

Húú most mennem kell, majd jövökKép

hicudzsi
 
 


Timili,

Köszi a dicséretet. A superman mez szintén Müncheni szerzemény :-) A menyasszonynak -Marcinak már ilyen is van- szintén vettünk egyet. Az rózsaszín és supergirl...
Igen, Marci forog már kb. 4 hós kora óta. Először hátról fordult bal oldalán keresztül hasra. De már szépen fordul jobbra is és néha vissza is sikerül Neki.
A hozzátápit mi almával kezdtük, először néhány kanál lé, majd püré. De szerintem próbálj vmi. hazai gyümölcsöt szerezni Neki. Amúgy MUC-ben szuper baba bio cuccokat is láttam a későbbiekben jó lehet... Viszont ha bőven van tejed, nyugodtan várd ki a 6. hónapot. Nekem nem volt, így muszály volt vmit. elkezdeni. Marci gyomrát a tápszeren kívül semmi nem terhelte meg, naponta 2X van széklete és nem is hasfájós.

Kriszti

cuiccolo
 
 


Timili, hozzátápi ügyben vagy Ibolyra hallgatsz és akkor úgy az érettséégi táján adhatsz neki egy kis gyümölcspépet is, addig "szoptass vazze", vagy azt csinálsz amit jónak látsz.
alice_cs
 
 


Alice!
Szerintem a 6 hónapos kor az nem érettségi!
Kicsit durva ez a káromkodás a hozzászólásodban...:S Ez az új stílusod?

hicudzsi
 
 


Timili,
mi 6 hós korban kezdtük el a gyümiket (alma, barack, banán) de mellette folyamatosan ment a szopi. Amikor ezeket már eszegette, akkor sárgarépa, sütőtök, cékla és társai. Nálunk a krumpli ill banán kilőve. Husit is próbáltam, de úgy nem eszi meg a kaját. A dokinéni azt mondta, akkor várjak még vele 9 hós korig. Most ott tartunk, hogy a zöldségeket, gyümölcsöket eszi. A Kedvence a szőlő. Szerintem ha van elég tejed, akkor várd meg a 6 hót. Sokkal egyszerűbb szoptatni, mint pecsmegelni. Pláne, ha van mit ennie a bébinek. A tápszert meg felejtsd el!!!
Kincső mostanában kap túrórudit csoki nélkül (az az enyém!). Imádja!

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Timili,én 5 és fél hónaposan kóstoltattam előszőr vele gyümit. Akartam várni 6 hónapig, de mikor mi kajáltunk egyszerűen kinézte a szánkból. 2-3 hétig csak megnyalta a kanalat aztán egyre többet elfogadott. Gyümivel kezdtük(Barack, banán, kötre, alma, szilva turmixolva.)
Aztán 1 hónap után jöttek a főzelékek.Én 2 szopi közben adtam a pépet. Holnap lesz 8 hónapos most már de. gyümi van, délben fózelék, este tejpép. De emellet szopizik is még 5ször.
Ha nem éhes elfordítja a fejét, szóval szerintem már ő is tudja mennyi kell neki.

Emő, mekkora is a kis Pocok? Hogy birod?

Puszi
Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


SziasztokKép
Ed nagyon édi volt Kincső vámpiroska képeKépKépKép

Barbi!
Holnap megyünk dokihozKép Már nagyon kíváncsi vagyok a kispasiraKépKépKép
Ti hogy vagytok?

Sajna mostanában kicsit lebetegedtem és ritkábban tudok jönni...Kép

PUSZI!
Emő+Pocak

hicudzsi
 
 


Szia Ed!

A szőlő Bencének is ízlett csak kissé macerás volt kimagoznom. Kép Képzeld, mióta panaszkodtam nagyon jól alszik éjszaka. KépBár nem tudom, hogy értem el.
A házi húsos kaját nem fogadja el?

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Alice!

Nem tudom, mi a fene bajod van Ibollyal. Hozzátáplálás ügyében nem mond mást, mint az orvosok szakmai ajánlása. Amit persze mindenki maga eldönthet, hogy e szerint indítja a hozzátáplálást, vagy nem. Ez mindenkinek a saját döntése, ugyanúgy, mint a legtöbb dolog a gyereknevelésben.

Timili!

Elmondom, hogy miért nem kezdtem egyik gyerekemnél sem hamarabb a hozzátáplálást a bűvös hat hónapos kornál. Az egyik dolog, hogy sem a védőnőm, sem a gyerekorvosunk szerint nem szükséges hamarabb kezdeni, amennyiben van elég anyatej. Ismertem a szakmai kollégium ajánlását is. A gyerekeim jól fejlődtek. Nem éreztem ellenállhatatlan vágyat, hogy megnézzem, hogy reagálnak az új ízekre. Úgy voltam vele, hogy ezen a néhány hónapon semmi nem múlik. A fiam a hozzátáplálás kezdetétől nyitott volt az új ízekre, és szépen bevezettük először a gyümölcsöket, aztán a főzelékeket, aztán az összes többi dolgot. A lányom 10 hónapos koráig nem óhajtott anyatejen kívül mást enni, így is normálisan fejlődött, nem volt vashiányos sem. Minden nap próbálkoztunk, és ő minden nap a tudtomra hozta, hogy köszöni szépen ő ezt nem kéri. Aztán egyik napról a másikra úgy döntött, hogy most már érdekli ez a sok minden, amivel anya próbálkozik. És kb 15 hónapos korára pont ugyanannyiféle dolgot evett, mint a bátyja, aki már félévesen nekifogott az újdonságoknak. A legkisebbről Rékáról még nem tudok nyilatkozni, mert csak 4 és fél hónapos. De nem hiszem, hogy neki is bármi hátránya származna abból, hogy még másfél hónapig nem traktálom az anyatejen kívül mással.

Nem mondom, hogy mindenkinek így kellene csinálni, sőt azt mondom, hogy mindenki csinálja úgy ahogy jónak látja. De egyben azért biztos vagyok, semmiről nem marad le senkinek a gyereke, ha kivárja a hat hónapot anyatejes babánál, ill. a négy hónapot a tápszeres ill anyatej+tápszerrel táplált babáknál.

Hicu!

Holnap remélem, eljutok, addig, hogy írjak neked. Már jó ideje készülök rá.

Cuiccolo!

Neked is készül a mail, csak nagyon lassan. De nem vagy elfelejtve.

Mindenkinek jó babázást, a pocakosoknak meg boldog babavárást!

Zita
pzita
 
 


Barbi, a szőlőt fokhagymapréssel egyszerű és gyors elkészíteni. Ma egy kisebb fürtnyit bevágott. Egyenlőre a husos főzi nem kellett neki, de lehet, hogy csak rosszkor adtam neki. Talán holnap megpróbálom.

Hicu, gyógyulj meg! A fotó kedvéért mindent hagytam neki. Belenyúlt a szájába, majd rögtön dörgölte a fülét. És így tovább...

Zita, a mi dokinénink ráadásul csak a bóti kaját javasolja. De az anyagilag egy kicsit húzós.

Jó babázást és éjszakát!

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Én 2004. 06. 01. -én szültem a kislányomat a Schöpf-Merei-ben császárral. Szeretném megtalálni azt az Anyukát, aki egy szobában volt velem az örzőben(5-ös szoba). Neki programozott császára volt, és 1 nappal később született a kisfia, mint nekem. Sajnos tovább kellett bentmaradnia a kórházban én vasárnap jöttem el. Az őrző után, ha jól emlékszem a 3-as szobában volt egy tizen valahány hetes kismamával. Kriszta, ha olvasod, akkor légyszi jelentkezz, kiváncsi vagyok rátok!

Anikó
janiko
 
 


Anikó,

Szia! De jó, hogy írtál én is kerestelek mindenfelé....
Írd meg a számod a krisztinapeto@hotmail.com emil címre és felhívlak.

Kriszti

cuiccolo
 
 


Pzita,

Jó, hogy újra itt... Én türelmesen várok :-)

K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Én most vagyok három hónapos terhes és még nem voltam a kórházba igy nem is ismerem, eddig csak a dokimnál voltam magánrendelésen.
A kérdésem a következő, hogy mennyire alternatív a kórház ill. milyen lehetőségek vannak a szülésre értem ez alatt: labda, bordásfal stb.
Köszi a válaszokat.
Patri
patri
 
 


Szia!
Állítólag van bordásfal(de nem lehet hozzáférni) és labda is.
1 db 1 ágyas szülőszoba van és 1 db 3 ágyas.Az utobbiban az ágyak függönnyel vannak elválasztva.
Egy ember bent lehet a szülésnél,akár barátnő is!A mütő a 3 ágyas mellett van.Ide nem mehet be családtag.Egyrészt gondolom azért mert mütét van,másrészt kicsi a mütő.Nem tudom automatikus-e a beöntés és a borotválás! Szerintem ezt orvosa válogatja!
Nekem jó tapasztalataim vannak.Fizetős szobában voltam. Van 1, 2, 3 ágyas fizetős szoba. A 3 szobához tartozik 1 fürdő és WC. Éjszaka választhatsz, hogy melletted legyen-e a babád vagy a csecsemő osztályon. Napközben is leviheted a babát, de azt meg kell beszélni az emeleti csecsemőssel. Ahhoz a folyosohoz tartozó csecsemős nagyon rendes volt. Bármi problémád volt segített.Szoptatásnál is,pelenkázásnál is! És szerintem a növérkék is rendesek voltak.Én császárral szültem és a szülés utáni első napon segítettek felkelni,megmosdattak,cserélték a betétemet.Aztán meg mondták,hogy fürdés után szóljak és cserélik a kötést.A hétvégi csecsemösőkkel nem voltam megelégedve!!!Álítolag a nem fizetős szobák 8 ágyasak és nem lehetnek kint a babák!Azokról a szobákról nemsok jót hallottam.Én a 3. emeleten voltam.Anikó
janiko
 
 


Timili: Iboly írása a hozzátáplálásról. Szerintem elég jó Kép http://www.iboly.hu/faq_first_solids.htm

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: