Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kisbence!

Bocsi, hogy csak most válaszolok, de a pici fiamtól nem nagyon tudok írogatni. Igényt tart az anyucijára egész nap.Kép
A vérzés onnan eredt, hogy megrepedt egy erem, a doki szerint egy vékony kis hajszálér, de piszokul tudott vérezni. Így elsõ nekifutásra a gátvarrás után megpróbálta összevarrni, de nem jött be, mert megint elkezdett vérezni és ezután altattak, mert nem bírtam volna a fájdalmat elviselni. Persze most már teljesen rendben vagyok és élvezem az anyaság örömeit.Kép
Egyébként mindenkinek azt javaslom, hogy a vérképére nagyon figyeljen oda, mert késõbb sok problémát el lehet kerülni.

Sziasztok, Katica
Katica
 


Szia Boci!

Elõsször is köszönöm a telefonszámot! Annyi segítséget még szeretnék kérni tõled, hogy megmondd mégis mennyit illik neki adni,vagy esetleg közli majd velem az elsõ alkalommal?

Köszönöm:ANCSA
Névtelen
 


Katica!

Mire gondolsz a vérképre való odafigyelés alatt? Neked csináltak a szülés után, netán a vasat nézték?

Kriszta
ui:
Köszi Zolika, hogy hagyod anyát válaszolni! :-))
MKriszta (nyúl)
 

 
 

Szia Katica !

köszi a választ. örülök hogy már jobban vagy és élvezed az anyaságot. a vérképem nagyon jó még életemben nem volt ilyen kicsattanó. még a vérszegénységem is elmúlt, talán megúszom nagyobb veszteség nélkül a szülést. egyébként sajna kissé vérzékeny vagyok, nem kórósan de hosszabb ideig tart az alvadás mint az átlagembereknél.
de ezt már közöltem a dokival,ne lepõdjön majd meg. csak mosolygott rajta...
mégegyszer minden jót neked és a tökmagnak.
Kisbence
Kisbence
 


Szia Ancsa!
Tõlem nem fogadott el pénzt, de kérdezd meg a végén, hogy mivel tartozol.
Boci
Névtelen
 


Kedves Kriszta!

Nekem a védõnõ mondta, még amikor pocakom volt, hogy bizonyos értékek nem a legjobbak, de a doki sajna nem tulajdonított ennek túl nagy jelentõséget, pedig a vasam is érték alatti volt. Csak hát túl könnyû eset voltam, végig problémamentes, fitti kismama, így nem is nagyon figyelte a leleteket. Sajnos azt a kórházban elfelejtettem megkérdezni, hogy csináltak e vérképet a szülés után, de mivel kaptam vért elképzelhetõ, csak éppen a zárójelentésemen nem szerepel. A vérkép azért fontos, hogy elkerüld pl. az ájulásos jeleneteket.

Zolika úgy hagyja anyucit, hogy közben a kezemben alszik.KépHiába , elkényeztettem.KépMár meg is kaptam a rokonság nagy részétõl.
Hogy van a kis Ádám? Õ már 4 hónapos, ugye?
Köszi Kisbence, Nektek is minden jót, mikorra vagy kiírva?
Sziasztok, Katica
Katica
 


Szia Katica!

Hát, az én dokim még a terhesség alatt sem vitte túlzásba a vérkép-nézést, úgyhogy nem is akarom megkérni rá, szerencsére eddig semmi panaszom (azon kívül, hogy nagyon hullik a hajam).

Igen Ádám már 4 hónapos, és azon kívül, hogy nappal nagyon keveset alszik iszonyú rendes gyerek, nagy mázlim van. Éjszaka többnyire végig alszik, nappal meg nagyokat sétálunk, és játszunk. Már tök jókat lehet játszani vele: beszélgetünk, énekelünk (én furulyázok, õ "énekel"), kezdi felfedezni, hogy két keze van (bár azt még mindig nem tanulta meg, hogy nekem két cicim :-)), van amikor maga eljátszik valami számunkra jelentéktelennek tûnõ dologgal negyed órát.
Emlékszem az elején nekem is mondta mindenki, hogy elkényeztetem, de akkor sem hagytam sírni! Most már azért odafigyelek, hogy ne mindig kapkodjam fel, de szerintem Ádám még nincs elkényeztetve (eléggé...:-))
MKriszta (nyúl)
 


Sziasztok MÁV-os lányok!!

Már régóta olvaslak Titeket, de csak most van idõm írni. Már többen kérdeztetek a Harsányi Lehelrõl de úgy tûnik nem sokan szülnek nála, (pedig mindig tömeg van Nála) vagy õk nem annyira írnak. Én két éve szültem Nála a kislányomat és azóta is õ az orvosom. Szerintem nagyon, nagyon jó orvos. Azzal kezdi, hogy megadja a mobilszámát amin mindig lehet õt hívni, és nagyon jó humora van.
Én nem voltam egyszerû eset, 23 órát tartott, ebbõl kb. 15 a kórházban zajlott. Õ majdnem végig ott volt velem, és mikor nagyon rossz volt még a kezemet is fogta és segített a férjemnek tartani bennem a lelket. A vége császár lett mégis, de õ már most úgy áll hozzá, hogy legközelebb megpróbáljuk "rendesen". A sebem gyönyörû, már alig látszik. Utána is minden nap bejött hozzám, és miután szülés után sokat véreztem, (3 hónapig)állandóan vizsgált, sõt még itthon is felhívott, hogy hogy vagyok. A rendelésén minden Kismamának akikkel beszéltem hasonló élményei voltak vele, így tényleg bátran merem ajánlani.
Remélem segítettem valakinek az én történetemmel, mindenkinek nagyon boldog baba várást kívánok, hiszen úgyis ez a legjobb dolog az életben.

sziasztok

Saca
Saca
 


Most vettem észre, hogy Saca néven már ír valaki. Akkor ezentúl írok Ivon néven, úgyis ezzel a névvel "cseteltem".
Tehát akkor mindenkinek jó éjszakát:

Ivon
Ivon
 


Szia Katica !
kérlek ha van idõd a Zolikától akkor válaszolj.
tegnap voltunk a MÁV-ban szülõszoba látogatáson és az Otti mondott valamit amit nem tudok értelmezni. azt mondta hogy a szülés utáni 4 napban a kispapák nem láthatják a csemetéjüket csak valami üvegfalon át. hogy van ez?
ha velem van Kisbence éjjel-nappal akkor miért nem láthatja az apja?
egyébként dec.25-tõl kezdve bármikor szülhetek.lehet hogy csak január eleje lesz belõle.
a szülõszobák tetszettek, bár kissé scifis a sok fémbevonat és acélosan hideg színek miatt.
ti jól vagytok? remélem minden ok.
vigyázz magatokra.
Kisbence
Kisbence
 


Sziasztok!

Szia Kriszta! Ha jól emlékszem Neked is a Petõ a dokid, ugye? A nappali nem alvásban nekem is van részem, bár igazság szerint a pici fiú aludna, ha tudnám órákig tartani. De ez elég nehéz, fõként, hogy már 4770g, estére így is leszakad a derekam.Kép Ettõl függetlenül akkor sem hagyom sírni, igaz néha estére totál kész vagyok, ami szegény férjecskémnek elég rossz, mert mire hazajön én már félálomban vagyok. De úgy gondolom, hogy még pár hét és egy kicsit önállóbbak leszünk, akkor talán könnyebb lesz.
Tök jó, hogy Ti már tudtok játszani együtt.Kép Igaz én is mindig énekelek (mit kell kiállnia ZolikánakKép), de még nem annyira tudunk kommunikálni.Egyenlõre az egyetlen ami érdekli, az a cici.Kép

Szia Kisbence! Zolika engedélyezte a választ, ennek örömére a kezemben alszik.KépHa így haladunk olyan izmos leszek, hogy csak na!
Azt gondolom tudod, hogy 3 ágyas szobák vannak. A szobákba látogató nem mehet be, hanem van egy látogató folyosó, ahová a szobából nyílik üvegajtó és Te oda mehetsz ki, a bébi viszont nem. Így apuci sajnos kénytelen 4 napon keresztül az üvegajtón és ablakon keresztül nézni a gyermekét. Igazából nekem ez volt az egyetlen, ami nagyon nem tetszett, de valahol érthetõ, mivel 3-an vannak egy szobában a babákkal együtt és ha valaki éppen szoptat nem biztos, hogy örül a szomszédja látogatóinak. Viszont van egyágyas szoba, ahová látogató is mehet, de azért fizetni kell.
Ha arra kerül a sor nem fog érdekelni, hogy milyen is a szülõszoba.KépBár a férjemnek nagyon tetszett az ágy és kellemesen elbeszélgettek a szülésznõvel, hogy ilyen jó lenne nekünk is otthon, mire a szülésznõ mondta, hogy csekélyke 6 millió ft-ba kerül. Én meg közben küszködtem az egyperces fájásokkal és az sem érdekelt, hogy hol fekszem.Kép
Akkor Ti még pocakosan karácsonyoztok, bár sose lehet tudni, ugye? Vigyázz magatokra és élvezd ezt az idõszakot, mert csodaszép! Nekem már most is hiányzik , hogy nem rugdoskodik a pocakomban egy ici-pici kis életke.Kép

Katica
Katica
 


Szia Katica !
nagyon köszönöm a gyors válaszodat. hát igen igazad van abban hogy kellemetlen lehet ha valaki bejön szoptatás közben. valószínûleg az egyágyas szobát fogom kérni vagy maximum kétágyast.
Az Otti azt mondta hogy kétágyasok is vannak.
élvezem ezt az idõszakot de nagyon nehéz már.
tudod én nagyon sajtkukac vagyok és mindent szeretek gyorsan elintézni és most ez egyhén szólván is nem megy. imádom Kisbencét a pocimban, nagyon sokat beszélgetünk és kommunikálunk egymással. alig várom hogy meglássam a kis arcát.
és ezért bármilyen fájdalmat képes leszek elviselni.legalábbis remélem.
hát szerintem én még Karácsonykor egyben leszek, sõt talán szilveszterkor is. nem akarok befeküdni.
még dolgozom dec.3-ig. utána is hetente majd bejárok mert ezek a fiúk .../5 férfi kollegám van/
úgye mi mindenre jó egy baba?/ lásd súlyzózás/
mindent jót nektek, sok tejet, alvós babát és erõs karizmokat.
Kisbence
Kisbence
 


Katica!
Aha, nekem is a Petõ volt a dokim. Én végül is meg voltam vele elégedve. Neked mi volt a véleményed? Lehet, hogy egy barátnõm is hozzá megy majd, ezért érdekelne.
Zolika meg hízik ám, mi? Hat hetesen 4770? Ez igen!

Kriszta
MKriszta (nyúl)
 


Szia Kisbence!

Szívesen, máskor is.
Azt nem is tudtam, hogy kétágyas szobák is vannak.
Tudom, hogy nehéz már ez az idõszak, én is ilyen lóti-futi voltam és persze borzasztó türelmetlen. De csak azt tudom mondani, amit már sokan megtettek elõttem, hogy pihenj, amennyit csak tudsz, mert ha megszületett a kis örökös egy darabig nem lesz rá alkalmad.Kép
Még szép, hogy elviseled a fájdalmat, hiszen azzal együtt a világ legnagyobb csodáját éled át, egy új kis élet világrajövetelét. KépKépKép
Attól tartok az izmaim kissé asszimetrikusak lesznek.Kép
További jó pocakosodást!

Szia Kriszta!
Az az igazság, hogy a Petõn kívül nem volt még más "nõgyogyihoz" szerencsém, így nem tudom, hogy ami nekem pozitívum avagy az ellenkezõje, az másnál hogy müxik.
Ami nekem nagyon fontos volt az az, hogy sosem éreztem magam kiszolgáltatottnak-eléggé szégyenlõske vagyok- mert mindig nagyon udvarias volt és látszott rajta, hogy tudja, hogy neked kellemetlen a helyzet és ezt próbálta oldani. Ez éppen a szülésnél volt nagyon fontos, mert ugye ott aztán lehetsz szégyenlõs.KépNálam sikerült elérnie, hogy az egész folyamatot természetesnek éljem meg, folyamatosan mondta, hogy mit és miért csinál, ugyanígy a férjemnek is. Így a párom az, aki mindenkinek meséli, hogy hogy is zajlott életünk legnagyszerûbb eseménye.Kép A szülés után meg folyamatosan aggódott értem és merem azt hinni, hogy nem a pénz miatt.
Amúgy elõtte, amíg a vizsgálatokra jártam néha úgy tûnt, hogy nagyon gyorsan "kihajít", de ezért van az, hogy sose kellett nekem sem sokat várni.
Nekem nagyon tetszett ahogy a szülést is irányította, tök jó hangulat volt. A végén még õ fényképezett, ahogy a férjem elvágta a köldökzsinórt. Olyan jó, hogy meg lettek örökítve a legszebb pillanatok.Kép
Ami kellemetlenül érintett az az anyagi része volt, de végülis mindennek ára van. Én a következõ babával is hozzá szeretnék menni.
Neked milyenek a tapasztalataid?

Zolika igen jó ütemben fejlõdik, csak lassan edzenem kell hozzá, hogy cipelni tudjam.Kép

Sziasztok, Katica
Katica
 


Katica!

Nekem is hasonló a véleményem, nem is tudok nagyon mást írni a Petõrõl. Talán annyit, hogy az én szülésemre alig ért be, mert vidékrõl jött, de folyamatosan telefonálgatott, hogy mi van velünk. Meg utána is érdeklõdött a nõvéreknél, hogy mi van velem, leszólt nekik, hogy hozzanak jeget a gátsebemre, meg ilyenek.
Szerintem én is hozzá megyek legközelebb is.
Csak azért kérdeztem a Te véleményedet is (már el is küldtem a barátnõmnek), mert egy vélemény az ugye nem vélemény.

Kriszta
MKriszta (nyúl)
 


Sziasztok Lányok!

Én is a MÁV-ban szültem a Koós-Hutás Piroskánál. Nem volt vele semmi baj azon kivül, hogy sztárdoki, sztártarifával és nagyon elfoglalt.
A következõ bébit nemsokára tervezzük és szeretnék ismét a MÁV-ba menni mert nagyon jó kórháznak tünt. Tudtok olyan orvost ajánlani aki még nem sztár, jó szakmailag, van humora, nem görcsöl és nem túl drága? Megköszönném a válaszokat akár e-mailban is. udvari@axelero.hu

Vagy ide. Üdv:Pankamama
PM
 


Kedves Kisbence!
En egy eve szultem a MAV-ban, es valoban nem johetnek be a szobaba a latogatok, meg az apuka sem, lehet, hogy egyreszt a szoptatas miatt, de amikor en kerdeztem errol az orvosomat, hogy miert nem erintkezhet a baba es az apukaja amikor mar egyszer szoros kontaktusban voltak a szuleskor (nalunk az apja brummogott a karjaban tartott fiunknak amig a gatsebemet varrtak) azt mondta, hogy ez a csecsemoosztaly szabalya es azert van, mert minden apuka bevinne a gyereknek a sajat bakteriumflorajat es azok keverednenek, atadodnanak a babak kozott amikor a babamegorzoben osszegyulnek (pl. ha maskor nem, furdetesnel)es ez a babak fejletlen immunrendszerevel igy biztonsagosabb.
Egyebkent van rokonom aki a Szent Istvanban szult es ott bemehetnek a latogatok es neki az volt a velemenye, hogy tul sok volt a joves-menes.

Udv:
Kriszmasz
kriszmasz (kriszmasz)
 


Kedves Kisbence!

Én is 2,5 éve szültem a MÁV kórházban.
Tényleg jó lenne, ha az apukák is érintkezhetnének a babával, de szerintem ez 3 ágyas szobáknál megoldhatatlan. Engem pl. még az is nagyon zavart, hogy a szobatársam "helyi" volt és mindenféle látogató bejött a szobába (mint alkalmazottak), és akkor még nem is volt baj, amikor hölgy volt az illetö, de férfinak egyáltalán nem örültem.
Most várjuk a következö babánkat, és ha lesz rá mód, akkor azt hiszem 1 ágyas szobát választom, még ha fizetös is. (Remélem, meg tudjuk fizetni...)

Ivon!
Én is Harsányi dokihoz járok, nála szültem. Bár ennyire jó tapasztalatom nem volt (nálunk csak a végén jött be a szülöszobábba), de azért elégedett vagyok vele.
A gátsebemet gyönyörüen megcsinálta (nem is érzem, hogy hol volt). A terhesrendelésen is korrekt, csak az zavar, hogy hiába jelentkezünk be, mindig van valamennyi csúszás...

Beszti
Beszti
 


Szia Pankamama!

Mennyibe kerül a sztártarifa?

Üdv:Böbebaba
Névtelen
 


Szia Kriszmasz és Beszti !
köszönöm a tapasztalatokat. nagyon meredek magyarázat nekem az apuka baciflórája. szerintem ezt õk se gondolják komolyan.rokonok és barátok tömkelege fogja látogatni az újszülötett a kórház után, nem azt mondom hogy fogdosni is, csak bejönni a lakásba. és hozzák magukkal a saját bacijaikat. elkerülhetetlen hogy én vagy az apja bevigyem hozzá a szobába. az elfogadhatóbb hogy a csecsemõsöknek tele van a hócipõje a látogatókkal, fõleg ha a baba nem az anyukával van. gondoljátok meg hogy ha elviszed a védõnõhöz vagy gyerekorvoshoz ott minek van kitéve.
na mindegy.majd meglátom. most már biztos hogy egy ágyas szobát fogok kérni.remélem lesz szabad.
nagyon nem akarok 4 napig bent lenni.fõleg ha ünnepekre esik a szülés. szerencsére a dokim nem zárkózott el tõle, hogy ha minden oké akkor hazamenjünk másnap.majd a 4.napon visszamegyünk a vérvételre. tudjátok az elsõ fiammal pont 4 hétig voltunk bent a szülés után és 15 év kevés volt hogy elfelejtsem. menekülök a kórházakból.
Kisbence
Kisbence
 


Szia pankamama!
Szeptember elején szültem Dr. Szabó Györgynél. Fiatal doki, még lelkes. Van ideje elmagyarázni, ami érdekel, és odafigyel a betegeire. A "nagy" Kelemen doktor akkor passzolt le hozzá, amikor kiderült az alacsony AFP leletem és megtudta, hogy az anyósom évfolyamtársa volt az egyetemen. (Vagy az anyósomat nem bírja, vagy nem hiányzott neki a macera) Pedig elõtte kb. 8 éven keresztül jártam hozzá. Azért jó csere volt. A terhesgondozás korrekt volt, a szülés pedig szuper, igaz semmi gubanc nem lépett fel. A gátsebet is nagyon jól megcsinálta. Bejött hajnalban (pedig Dunakeszin lakik és elõzõ éjjel ügyelt)és utána is minden nap beugrott hozzám. A hathetes vizsgálaton is nagyon kedvesen fogadott, pedig én csak kb fele annyit tudtam neki adni, mint amennyit a "nagyok" kapnak. Tényleg tudom ajánlani, én a következõ babát is nála szeretném szülni.
Szóval hajrá Szabó doki!!!
Emmama
Névtelen
 


Emmama!
Szeretnék akár negatív véleményt hallani a Kelemenrõl. Igazsághoz tartozik, hogy eddig csak jókat hallottam róla.
Ha ide nem is akarod leírni, akkor a "Kórházak, orvosok, negatív" topicba írd le légyszíves.
Köszönet Chris
Chris
 


Kedves Emmama!
Szívesen hallok véleményt a Kelemenrõl, akár nem jót is. (Miért "nagy"?)
Ha nem akarnál ebbe a topicba írni, kérlek írj a "Kórházak, orvosok-negatív oldal" -ba.
Köszönöm. Chris
Chris
 


Szia Chris!
Nyugalom, semmi borzasztót nem tudok a Kelemenrõl mondani. Amíg hozzá jártam, mindíg elfogadhatóan viselkedett, de túlzott érdeklõdést nem mutatott a kismama iránt. A nõvérem két fiát is nála szülte, és csak az egyik szülésnél nem volt jelen. A "nagy" jelzõt csak a népszerûségére értettem. Biztosan jó orvos, csak az empatikus kézsége már megkopott. Én jobban kedvelem az olyan orvosokat, akik a lelkemre is odafigyelnek egy kicsit.
Üdv Emmama
Névtelen
 


Szia Emmama!

Én pont egy ilyen orvost szeretnék. Õ a kórházban rendel? Milyen napokon? A kórházi terhesgondozásért kér pénzt? Van szabott tarifája? Kérlek írd meg hogy lehet hozzá eljutni.

Böbebaba! A tarifa 5000-7000 Ft között volt. Csak én toxémiás lettem és õ nem vette komolyan, ez az egyik, amásik, hogy a megánrendelésen is órát kellett rá várni, szülés után le sem tojt és a gyakori , 2 naponkénti kontrollon is mindig kellett fizetnem. A szülésnél annyit adtam amiennyit" gondoltam" .Ez nekem kicsit húzós, lehet egy kezdõ doki ennek negyedéért is lehozza a csillagokat.

Köszi: Pankamama
PM
 


Úgy néz ki a MÁV-ban ez nem fontos, mert nekem is volt toxémia problémám, hála nem súlyos. De az utolsó hónapban se egy vérnyomást, se egy vizeletet nem nézett senki.
Névtelen
 


Pankamama!
Szabó doki csütörtökönként délelõtt rendel a MÁV rendelõintézetben (a Podmaniczky utcáról van a bejárat), bátran jelentkezz ott nála. Ha már szerepelsz a menetrendjében, akkor idõpontot is ad. Nincsen szabott tarifája és a terhesgondozásért sem kért pénzt. Ennek ellenére minden vizsgálatot kellõ gondossággal végzett el. És a szülés alatt remekül lehet vele szellemeskedni.
Sok sikert hozzá!
Emmama
Névtelen
 


Kedves Beszti!

Örülök, hogy azért negatív élményed nem volt a Harsányi dokival. Nem haragszol ha megkérdezem Tõled mennyit kért?
Mondjuk az igaz, hogy csúszás mindig van Nála, de az aszisztense (Ica) azt mondja azért, mert senkinek nem mond nemet ha menni akar hozzá. Én is mindig órákat vártam. Nálad lesz még Baba? És ha igen, maradsz a MÁV-ban?


Szia


Ivon
ivon
 


Kedves Emmama!
Köszönöm a megnyugtató sorokat!
Igen, az igaz, hogy nem lihegi túl a dolgokat.
Szerintem ahhoz képest, hogy õ a fõorvos, nagyon normálisan viselkedik. Nem is tudjam hogy mondjam, hogy érthetõ legyek.Kép
Szóval én azt tapasztalom, hogy, ha nincs panaszod akkor a szokásos vozsgálatokat megcsinálja. De pl. amikor a savammal volt bajom, akkor felírt egy olyan szert, ami tökéletesen bevált, és természetesen nem árt a babusnak.
Egy dolog van amit nem értek, hogy a toxoplazma-vizsgálat miatt miért kellett karikába-hajolnam? Persze lehet, hogy azért mert ez egy plussz vizsgálat,
No ennyi.
És mégegyszer köszönöm a megnyugtatást.

Pusszz. Chris
Chris
 


Sziasztok!
Lehet, hogy még korai a kérdés.
A kórházba a babusnak miket kell vinni?
Gondolom pelenka kell, de fürdetéséhez kell-e vinni vmit?, vagy ruhát amíg benn vagyunk?
Köszi. Chris
Chris
 


Szia Chris!

Bár én mmég nem élesben tapasztaltam, deúgy mondták, hogy pelenkát vinni kell, mert keveset adnak, viszont a fürdetést azt õk intézik. Ruhát is adnak, csak azt kell vinned, amiben majd hazaviszed a babát! Ajánlatos még textilpelenkát is vinni pár darabot, ezt ma tanácsolta egy friss anyuka.
De biztos fognak még itt is jókat tanácsolni akik már megjárták a kórházat!

Pussz,
Zafi
zafi (zafi)
 


Sziasztok!

Chris, popsitörlõ kendõt is kell vinni, azt sem adnak. Igaz mindenki kap "ajándékcsomagocskákat", amiben mintadarabok vannak, így popsitörlõ is lesz benne, de persze csak 15 db-os. A bébinek más nem kell, csak pelenka, popsitörlõ és textilpelus.

Sziasztok,Katica
Katica
 


Kedves Zafi! Kedves Katica!
Köszönöm a tanácsokat.
Minden jót nektek!
Pusszzz. Chris
Chris
 


Sziasztok!

Emmamama! kÖszi a válasz, megkeresem Szabó dokit, aztán elmesélem milyen volt.

Chris! valóban kell pelus, törlõkendõ, de nem kell popsikenõcs, alkohol, steril géz, stb, az van. Fürdetést a nõvérek csinálják. Ha viszitek haza babát, apája akkor ráér bevinni a ruciját.

Puszi:Pankamama
PM
 


Kedves Ivon!

Igen, nálam lesz a Baba. (2002. júliusában.)
A MÁV-tól nem is akarnék megválni (bár elég messze lakunk töle), mert nagyon "bejött".
Föleg, hogy olvasgatom, hogy az egyes kórházakban hogyan bánnak a kismamákkal, milyenek a lehetöségek.
(Ha más lenne, az csak pl. a Telki magánkórház lenne, de az azért nagyon drága...)
2,5 éve a szülésért 30e-t adtunk (elötte beszéltünk is vele, valószínü nem volt biztos benne Kép, hogy ki bírjuk öt fizetni (kis kezdö tanárként én, de a férjemen se látszott, hogy jól keresö informatikus...)).
Szeretem, hogy magánrendelésre kell mennem, mert igy a "mennyit adjak hálapénznek" kérdés a rendelésen fel se merül.
Ica nagyon kedves, mindig készséggel segít. (Lehet, hogy tényleg mindig azért kell várni, mert nem utasít el senkit. Engem se utasított még el soha. Meg valószínü azért is várunk kicsit többet, mert minden vizsgálatra szeretem, ha a férjem is bejön, de ehhez az kell, hogy ne legyen senki éppen az öltözöben rajtam kívül...)

Azért érdekelne, hogy van-e valakinek valamilyen rossz tapasztalata a dokival kapcsolatban, mert eddig csak jót hallottam, de lehetséges ez?

Beszti
Beszti
 


Kedves Ivon és Beszti,
már egy jó ideje olvasgatom ezt a rovatot a neten... Én is a HL-nél szültem pár hónapja és amit eddig írtatok az tulajdonképpen igaz. Ezt úgy értem, hogy én úgy tudnám röviden jellemezni, hogy "teljesen korrekt". Bár a tandemes öltözést (ami inkább csak technikai és kényelmi részletkérdés) ki nem állhatom.Egyébként tényleg teljesen rendben van, de aki a hiperkommunikatív stílust kedveli, az ne õt válassza. A kérdésekre azonban mindig rendesen válaszol. A kórházban a szülés után viszont, azoktól, akik nem az õ kliensei voltak nem hallottam áradozó mondatokat. Õk nem találták annyira szimpatikusnak...na , igen mindenre nem juthat ideje... Sziasztok
Mimi
mimi
 


Sziasztok! Én is a Harsányinál szültem a MÁVban nemrég, tényleg nem egy beszédes típus, de rendes. Bár én a szülés alatt nem bántam volna, ha legalább elmondja, hogy mit csinál. És kértem EDA-t, de lebeszélt. Nem kellett volna hagynom magam! Egyetlen, ami nekem vele kapcsolatban problémám, hogy ultrahangra külön idõpontban külön kell sorban állni, és persze külön kell fizetni is, és szerintem átlagosan drága áron dolgozik, ami nem baj, de én pl. nagyon sokszor voltam UH-n, szóval magyarul duplaannyi, mint máshol, ahol egybõl megcsinálják az UH-t is, és esetleg 500 Ft-tal kérnek többet, nem 4000-rel. A MÁV kórházról: velem 1 kivétellel minden nõvér és csecsemõs bunkó volt. Elõször háromágyasban voltam, de nem tudtam felkelni és kimenni a kicsiért, egy szobatársam megsajnált, és be akarta tolni nekem a babát (ez már szülés után második nap volt!!!), mire üzentek tõle, hogy ha látni akarom, menjek ki érte... Köszi. Ezért átkértem magam fizetõs szobába, nem tudtuk volna kifizetni, mert nagyon sokat adtunk a dokinak meg a szülésznõnek, a nõvéremék fizették ki. Ott persze mondanom se kell, még kevésbé láttam a nõvérek színét, de egyszer bevettem egy (a férjem által hozott!!!) Panadolt (mert hiába nyomtam a nõvérhívót, nem jöttek, és kitámolyogtam (a falba kapaszkodva) a kicsiért, behoztam a szobába, lefeküdtem az ágyra, és a férjem foglalkozott vele (a fizetõs szobába bejöhetnek a hozzátartozók). De legalább láttam, ott volt a közelemben. Ja, és amikor átkértem magam a háromágyasból a fizetõsbe, elöl ment a nõvérke megmutatni, melyik az a szoba, üres volt a keze, én meg a másfél napos vérömlenyes(!) gátsebemmel két sporttáskányi cuccal kúsztam a folyosón. Nem zavartatta magát. Persze ez hétvége volt, de akkor is...!!! Ennek ellenére a következõ bébit is ott szeretném megszülni, mert nem merek váltani, nehogy máshol még rosszabb legyen. Utolsó este már tudtam járni, kimentem a csecsemõsszobába, hogy fertõtlenítsék nekem a bimbóvédõt. A harminc újszülött ott feküdt a szobában, a csecsemõsnõvér meg a hosszú folyosó másik végén cigizett egy külön szobában. Hát nem tudom...
Tici
 


Bocsássatok meg, nem láttam, hogy ilyen hosszúl lett.
Tici
 


Szia Tici!
Örülök, hogy bekapcsolódtál...Már kezdtem azt hinni, hogy az én hozzászólásaim nem találnak "fülekre". Ami a csecsemõs osztályt illeti, nekem fordított volt az arány: általában mindenki kedves és segítõkész volt, kivéve az osztályon ügyeletes egy két szülésznõt. Volt olyan, hogz a saját anyám elõtt ripakodott rám, hogy szedjem már össze magam és keljek fel a látogatóimhoz, mert otthon úgyis el kell látni a csecsemõt...Segítségképp adott fájdalomcsillapítót...Ay osztály funkcionális kialkítását én egy agyrémnek találom: a látogatófolyosó még szervízfolyosó is a kardiológia és más osztályok számára. A bejárási tilalmat pedig lehetetlen betartatni...Ettõl függetlenül én sem fogok kórházat váltani, mert az orvos a lényeg...
Szia: Mimi
P.s.: azt lehet tudni, hogy mennyi volt a készenléti díJ_? Te mikor szültél? Én augusztusban.
mimi
 


Kedves MIMi!


"Tandemes öltözés" ez tetszik. Tényleg rátapintottál a lényegre.
Szegény Tici, azért Neked rossz lehetett. Nekem szerencsére a csecsemõsökrõl csak jó emlékeim vannak.

A HL. tõlem 40000 Ft kért 2 évvel ezelõtt, nem tudom azóta emelt-e árakat. Valóban az elején nem beszédes csak ha már felenged egy kicsit, de akkor szeret mesélni.

Most minden kint és bent levõ babának, illetve azok anyukájának jó éjszakát.

Ivon
Ivon
 


Szia Mimi!
Mi az a készenléti díj? Hogy mennyit kért a doki? 40-et kért és 50-et adtunk. Tavaly októberben szültem.
Tici
Tici
 


Szia Tici!
Az idén nekünk is 40-be került. Úgy tûnik ez elég általános.
Mimi
mimi
 


Halihó!

Velünk se volt HL eleinte nagyon beszédes, de most már egyéb dolgokról is szoktunk beszélgetni. Én sem vagyok egy "elsöre feloldódok" fajta, ugyhogy jól összekerültünk.
Igen, arra rá fogom venni, hogy a szülés alatt is mondja el, hogy mit akar (sajnos nálam úgy repesztett burkot, hogy egy kis ideig azt sem tudtam, hogy én vagyok a "kiválasztott" (pedig azt hiszem elöre meg kellene kérdeznie, hogy akarom-e, nem?).
Nekem nem volt rossz tapasztalatom a csecsemös osztállyal (csak a legelején egy növérrel, aki nem igazán örült, hogy szerettem volna szülés után fölkelni, mert le akartam tusolni, és azt mondták, hogy szólni kell neki, nehogy elájuljak esetleg az elsö felkeléskor... (Igaz éjszaka volt.)), söt határozottan örültem, hogy békénhagynak.
De én is a fizetöset akarom választani (mennyibe kerül?)...

Beszti
Beszti
 


Sziasztok! Kérem, segítsen, aki volt már szülés-elõkészítõ tanfolyamon a MÁV-ban: mikor kell/lehet jelentkezni (most vagyok a 29 hetes), kinél kell jelentkezni, mikor vannak tanfolyamok és csak egyszeri alkalom-e vagy többször van?

A szülésnél a fizetõs szobát hogyan kell igényelni és mibe kerül?

Köszönöm a segítséget!
Móni
sjmoni (sjmoni)
 


Beszti! Tavaly a fizetõs 5 ezer forint volt per éjszaka. Kétágyas, tehát a párod is ott alhat (csak kaját nem kap). Pelenkázóasztal is van benne (nem úgy, mint a háromágyasokban), meg saját hûtõszekrény, persze zuhanyzó is, saját, zárható ajtó a látogatófolyosóra. Szóval egész jó. Szerintem külön jelentkezni nem kell (mivel lefoglalni elõre nem lehet, hiszen nem tudod, mikor fogsz szülni - hacsak nem programozott császár van), de ha már közel jársz a várható idõponthoz, akkor szólj az orvosodnak, mert azt hiszem, a fõorvosnak engedélyezni kell, és így a dokid elõre engedélyeztetheti - talán így nem kerülsz elõször közös szobába, megúszol egy hurcolkodást. És szerintem amikor megvan a baba, akkor a szülõszobán szólni kell, hogy téged majd olyanba vigyenek. Fizetni a végén kell, aszerint, hogy hány napot voltál ott.

Sjmoni! Azt hiszem, a MÁV-os tanfolyam 4 elõadásból áll, és havonta 1 elõadást tartanak (minden hónap elsõ hétfõjén - vagy valahogy így), úgyhogy ne késlekedj!!! Én is késõn tudtam meg, és már csak egy elõadásra tudtam elmenni. Érkezz idõben, mert rengetegen vannak!! Úgy tudom, ingyen van, csak elmész és beülsz a terembe. Van egy olyan elõadás is, aminek része a szülõszoba bemutatása, de ha jól tudom, oda csak a 36-odik hetet betöltöttek mehetnek fel (de magát az elõadást enélkül is meghallgathatod).
Tici
 


Smojni,
szerintem az eloadasok minden honap elso szerdajan vannak a Podmaniczky utcai (nagy barna)epulet nagy eloadojaban.Z(en az iden szerdan jartam)Bejelentkezni valoban nem kell.Az eloadasok este 6-kor kezdodnek. Bovebbet az archivban talalsz.
Mimi
mimi
 


Szia Móni!
Megkérdeztem a MÁV-ot és a következõ az info:
December 12-én lesz a Szülõk Iskolája, 18.00 órától a Podmaniczky utcai bejáraton kell bemenni (Dózsa Gy. út van szemben, akkor a baloldali bejárat) II. emelet, liftbõl kilépve balra. Szülõszoba "megtekintését" ott lehet megbeszélni.
A nõgyógyászaton + a szülészeten ennyit tudtak mondani.
Te kinél fogsz szülni a MÁV-ban?
Sok pusszz. Chris (33.)
Chris
 


Tici, Mimi, Chris - köszi a segítséget! Iparkodom mielõbb bejelentkezni a tanfolyamra. Nem tudjátok a telefonszámot, ahol bõvebb infót lehet kérni?
Chris, az én dokim Dr Józsa Ferenc - már nem dolgozik a kórházban (nyugdíjas), de magánpraxist folytat a Nyugatinál és továbbra is vezeti a szüléseket. Nagyon kedves idõs úr, azért járok hozzá, mert az elmúlt 1 évben három kolleganõm is nála szült és mindenki nagyon dicsérte. Ezidáig nem volt ok a csalódásra ...
Sziasztok!
Móni
sjmoni (sjmoni)
 


Szia Móni!

A MÁV-os elõadás három részbõl áll, az elsõ a terhesség alatti viszgálatokról szól - ez volt novemberben, most dec. 12-én a vajúdás és szülés lesz, és majd januárban szülés, gátmetszés, császár stb.
Minden hónap második szerdáján 18.00-kor a Podmaniczky 111. második emeleti elõadójában van. Nem kell bejelentkezni, csak odamenni, de készülj a tömegre és a nagy melegre. De megéri elmenni, mert a prof. nagyon jól beszél, élvezetesek az elõadások. Szülésznõkkel is találkozhatsz, velük lehet megbeszélni a szülõszoba látogatást. Minden elõadsá után megmutatják, de érdemes külön idõpontot megbeszélni, mert akkor kevesebben vannak. Szerintem a jövõ heti nagyon jó elõadás lesz, ha teheted, menj el a pároddal együtt!
Szia!
Zafi
zafi (zafi)
 


Zafi, köszönöm a részletes infót, biztosan elmegyünk!
Remélem, sok kérdésre választ kapok, mert az igazat megvallva, bár nagyon várom a picúrt, azért félek is a szüléstõl... de ezzel valószínûleg mindannyian így vagyunk az elsõ alkalommal.
Móni
sjmoni (sjmoni)
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: