Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ti milyen idős korában kezdtétek el vágni a babátok haját?Mert Rolandkának már elég nagy a haja, már a szemébe lóg. Most fél éves. Érdemes még várni, vagy már el lehet kezdeni?Mert azt is hallottam, hogy egy éves kora előtt nem szabad vágni. Ez igaz lenne?
Puszi mindenkinek
timie
 
 


Na mi is vissza jöttünk a nyaralásból! Jó volt, leszámítva, hogy három nap után jött a rossz idő, ráadásul meghúztam a derekam, és most mozdulni is alig tudok :( .
Annamari, hát az tényleg vicces lett volna, ha a párom csoportjába kerül Márk, de remélem jó óvónénit kaptatok :D .
Én is voltam bölcsis szülőin, hát érdekes volt... furcsa, hogy nem a saját nevemen szólítanak, hanem "Misi anyuka"-ként szólnak utánam (eltelt egy kis idő, mire rájöttem, ez nekem szól) :D .
Timie, szerintem bármikor le lehet vágni a gyerkőc haját, ha nyugton tud maradni pár percig :lol: . Nálunk ez nem ment túl jól, de most már nem fél a hajnyíró géptől, így gyorsabb és könnyebb a hajvágás (először csak ollóval vágtam, csak egy idő után próbálkoztam a géppel).
Na pusza, most már tényleg megyek aludni.
Sus
sus1
 
 


sziasztok!

legyen szíves vki írjon nekem ha ismeri a Járányi Bea doktornőt.
a véleményélre lennék kiváncsi.

nagyon köszönöm!
grenczel
 
 

 
 

Sziasztok!

Én Márknak csak 1 éves korában mertem levágnia haját géppel,de most Viktornak már fél évesen levágtam géppel és jóval előbb már igazgattam ollóval.Szerintem ollóval bármikor vághatod,a géppel kell kicsit várni,nehogy a kis kutacsával baj legyen.

Grenczel: igazi bababarát doktornő,nagyon topon van szakmailag, de néha elég furcsán viselkedik,úgy rá tud szólni az emberre,hogy megáll benne a vér.Én csak mint kivülálló beszélek róla,nekem nem dokim,de 2 kórházi tartózkodás alatt ezt szűrtem le róla.
Egyik szobatársamnak ő volt a dokija és 100%ig meg volt vele elégedve,persze hallottam olyat is aki őt cserélte le másra a stílusa miatt.
Sus: érdekes lett volna.Sajnálom a derekad,átérzem,én elkezdtem konditerembe járni ,első este aludni sem tudtam úgy fájt a combon,de majd csak megszokom. Misi legalább rendesen viselkedik,nem kell utána szaladgálni?
Puszi mindenkinek
Annamari
kismuki
 
 


Hali,
Remélem mindenki jól van ez után a rettenet vihar után!!!
Sus
sus1
 
 


Sziasztok!

De kihalt mostanában a fórum! Gondolom még sokan nyaraltok :) Mi is most jöttünk vissza a szüleimtől, Levente nagyon szeret ott, persze jól elkényeztetik :) Már egész gyorsan megy a kismotorral, kijött a 8. foga és egyre többet beszél. Mondja, hogy "dédi bic"=dédipapa biciklivel jön, "mama bic"=mama biciklivel megy dolgozni, "papa dudu"=papa autóval megy dolgozni, "E néni"=a szomszéd Erzsi néni, "Ádám", "mit", "ebé"=ebéd. Ha leülünk rajzolni és kérdezem, hogy mit rajzol, akkor a válasz mindig "dudu". Meg van őrülve az autókért, egész nap azokkal játszik, az Autó2-t olvassa és az utcán is megfordul az autók után és veszettül mutogat és kiáltja: "dudu".

Én is remélem, hogy mindenki jól van ezután a tüzijáték őrölet után, én nem szeretem, annyira hangos és szerintem könnyelműség minden évben több százmilliót kiadni ezért, amikor annyi hasznosabb helye lenne ennek az összegnek. El vagyok szomorodva :(

Élvezzétek a jó időt, remélem még sokáig ilyen lesz, nem várom a hideget!

Puszi

Timi és Levi


Puszi

Van nekem egy csudajó fej sofőröm...:
Kép

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Tényleg mindenki eltűnt :(
Mi szeptemberben kezdjük a bölcsit, és végül párom is talált munkát, úgy tűnik sinen vannak a dolgok. (Persze majd kiderül, Misi mit szól a bölcsihez...)
Annamari, Tigris, Krisz, Többiek... hova tüntetek?

Sus
sus1
 
 


:lol: sziasztok! :lol:

Velünk mi van?????? Végre ma reggel megjött a számlánkra a pénz.... végre visszafizette ez a szemét vállalkozó.
Októberben költözünk az Új(használt) lakásunkba. Ugyan így bebukjuk a szocpolt,de én mégegyszer bele nem ugrok újba.
Itt veszünk az Adria telepen 75nm-es,3 szoba+étkező konyha,gardrób,spájz,szóval ez úgy tűnik már elég végleges lakás lesz.Ebben jó darabig elleszünk.

Fiúk jól vannak,MÁrk már nagyon készül az ovira,én pedig arra,hogy megint csak egy gyerekem lesz itthon.Viktorka sajnos megunta a jó-gyerek szerepet,éjszaka kétszer felkel enni,ráadásul 2 hete már szopizni sem hajlandó,így melegítgethetem a tápszert.
Ez van,még cumisüvegből sem kell neki az anyatej,biztos már nem ízlik neki. :?

Csajok,ti mit csináltok a bárányhimlő ooltással,én nagyon gondolkodom,hogy beadassam nekik....

puszi
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok,

Megvagyunk mi is, nekem főként munkával telt a nyár, de azért persze jutott idő strandolásra, nagyszülőzésre is. Máté rengeteget beszél már, behalunk a beszólásaitól, rövid idő alatt rászokott Vukra, Bambira meg a Kockásfülű nyúlra, követeli reggelente, és kívülről fújja, hogy mi van benne, hihetetlen...
Szept. 18-tól kezdi a bölcsit, ill. kezdjük majd a beszokást, kíváncsi leszek.
Annamari, örülök, hogy helyrejöttetek, jól hangzik az új-használt lakás, tök jó tágas lehet. Mennyiért vesztegetik arrafelé az ekkora lakásokat? Én is nagyon költöznék már nagyobba. :)
Én beadattam Máténak a bárányhimlő-oltást, így láttam jobbnak a bölcsi és a sok szövődmény miatt, ill. hogy én sem voltam anno bárányhimlős. Mindenki mást mond ezügyben, úgyhogy nem könnyű dönteni.

Sus, majd cseréljünk bölcsis tapasztalatot :), ti a hó elején kezditek?

Timi: nagyon édes a kis sofőröd, látom, ő is nagy dumás lesz! :wink:

Ja, Dóri üdvözöl mindenkit, úszik időben, Vik épp nagyon féltékeny korszakát éli, így nem könnyű a két gyerekkel.

Na mára ennyit, puszi mindenkinek, Krisz

Kép


Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Most csak egy gyors kérdés, mert elkapott valami baci és elég vacakul vagyok, szóval hallottatok vagy használtatok már Mala márkájú cipőt? Várom a véleményeket!

Köszi, puszi

Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok lányok!

Timi: tényleg nagyon jók a képek,tegnap elfelejtettem mondani.Én még nem hallottam erről a márkáról,de a Barchenről sem ezelőtt ( ez a deichmannos cipőcske) pedig az is nagyon jó.

Krisz: nagyon nagy lett Máté is,már ő is teljesen kisfiús nem pedig babás... szalad az idő,ugye??? Kíváncsi vagyok nálatok is a bölcsire,ki hogy fogja bírni az elszakadást. Én nagyon izgulok.
A lakást,nehéz kimondani,de 17,5 ért vettük,szóval kb.20 évre vettünk fel hitelt,dehát ez van. Viszont tényleg nagyon jó,csöndes környék,tiszta játszótér-ablakból lelátni rá- biztonságos,tök jó közlekedés és ami tök jó,hogy a házban van kazán,tehát nem megy rá a gatyám a távfűtésre,úgy hogy még meg is fagyok cserébe,mint Újpalotán. Azt nem is említem,hogy a gyerek nyugodtan hempereghet a fűben,olyan tisztaság van. Én imádok itt lakni.
:D

Sus: én már hallottam a jó hírt,anyu pár napja mondta hol fog dolgozni a férjed,gratulálok :D

Rohanok ,lelassítom valahogy a fiúkat,bár nem könnyű
Annamari
kismuki
 
 


Timi!

Nekünk a szandáljaink is, a cipőink is a Mala cipőtől vannak, szerintem nagyon jók. Arról nem is beszélve, hogy ilyen áron szinte sehol nem is lehet normális cipőt kapni. Szóval nálunk bevált.

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Annamari, örülök, hogy végre összejött a lakás. :D Mi is 20 évre vettünk föl hitelt, ez ma így megy :( , de legalább jó lakásotok lesz.
A fél szocpolt sem tudjátok fölvenni?
A bárányhimlő oltást én nem adatom be, nem szeretem a fölösleges oltásokat, a választhatók közül csak az agyhártya gyuszi ellenit adattam be most a bölcsi előtt. (nekünk a dokinénink is eléggé ellene van a plusz oltásoknak, csak ezt az egyet javasolta) Igazság szerin nem nagyon bízom bennük, ha nem lett volna a kötelezőben, a mumszot sem adattam volna be :roll:

Mi szept 4-én kezdjük a bölcsis beszokást, hát én is kíváncsi leszek, mert Misi mostanában nagyon bújós lett, biztos érzi, hogy jönnek a változások.

Ezt a cipő márkát én sem ismerem... hol lehet kapni?

Én is próbálok majd képet fölrakni, csak még le kell kicsinyítenem.
Pussz: Sus
sus1
 
 


Sziasztok!

Annamari: köszi :)

Bannamari: De jó, hogy itt vagy, már rég jártál erre ugye? Mekkorák már a fiúk, tudsz képet felrakni, mert a Lilypieos csíkon nem nagyon látom, olyan kicsi. Köszi a cipőről a véleményt!

Sus: Nekem egy barátnőm terjeszti, ha érdekel megírom a webcímét és meg tudod nézni, boltot nem tudok, hogy hol kapható, de lehet, hogz Bannamari megírja. Tényleg jó árban vannak 4000-5500 között és ezért féltem tőle, mert túl olcsónak találtam, bár ez a barátnőm ill. a kisfia is ezt használja. Egyébként találtam egy fórumot, ahol azt írták, hogy a cipővásáron kint szoktak lenni, mert ez valami vidéki cég. De még keresgélek róla a neten és ha találok vmit, akkor megírom.

Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Timi!

Majd írok bővebben, csak most nagyon el vagyok havazva, csak a cipőről akartam írni, hogy a www.bebicipo.hu oldalon lehet őket megnézni, és rendelni is onnan lehet. Én is tartottam tőle amikor rendeltem, de tényleg nagyon korrektek. 2 nap alatt itt voltak a cipők, és ha valami gáz van visszacserélik vagy visszaadják az árát. Ja, és fél év garancia van rájuk.

Na pussz, majd jövök infókkal a fiúkról is.
Annamari

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Szia mindenki,de most főként Bannamari!!!

Ezer éve nem hallottam rólatok,olyan régen hogy teljesen meglepődtem,hogy már ilyen idősek a fiúk!!! Hihetetlen,nagyon várnánk képeket róluk.

Lányok: megy valaki közületek ki a az Expora szombaton? Én kaptam egy ingyenjegyet,sosem szoktam kimenni,de most kinézek,ha már így adódott.
Igaz nekünk most nem sok minden kell,Márnak már nagyjából összevásároltam a holmikat az ovira,bár többektől azt hallottam,hogy nadrágból sosem elég,úgy összepiszkolják nap mint nap az udvaron.

Ma végre együtt aludtak el ebéd után,így van szabad 1 órám :D :) :D el sem hiszem
Megpróbálok én is dobni egy képet róluk:
Kép

Tudom most még mindenki be van havazva,de előre szólok,hogy november vége felé,ha már beköltözünk az új lakásba,akkor én csinálok egy nagy babanetes talit,amire remélem jó sokan eljöttök,majd jó előre kinézünk egy napot.

Megyek kidőlök kicsit én is
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!
Látom újra feléledt a fórum, aminek szívből örülök. Én jöttem mindig olvasgatni, de senki nem írt így nem nagyon volt mit:)
Egy hónapja én is elkezdtem fogyókúrázni (Norbiupdate) ami szerencsére elég jól megy, már 4 kg-mot fogytam.
Rolandka jól van hatalmas baba lett, volt, lesz.
Közel 10 kg így a 7 hónap felé.
Tudnátok nekem abban segíteni, hogy ti merre jártatok babajátékot venni?Mert mi voltunk itt az árkádban a földszinten (baromi drága), utána meg elmentünk az auchanba, ott találtam valami sütis játékot (5ezer forint) igaz márkás játék, mert fischer price játék, dehát naaa:)Mondjuk legalább magyarul énekel és azért készségfejlesztő is,mert ilyen formákat kell beledobálni, igaz még ott nem tartunk, de zenél is meg énekel is nálunk most ez a menő.

Pussz mindenkinek
timie
 
 


Timi!

Én a börzén vettem nagyon jó formabedobót, azt nagyon szeretik a fiúk. Az ikeában is vannak egész jó játékok, de azok sem a legolcsóbb árkategória. Még szoktunk néha az M3 mellett a shell kútnál, a város szélén. Ott van egy Gulliver nevű játék nagy- és kisker. Mondjuk ott is sok a bóvli (így kell írni?), de vannak jó dolgok is. Bébitaxit pl a tescoban vett nekik a tesóm és egész jó minőség, tképp semmi kifogásom nincs ellene.
No meg néha jártunkban-keltünkben szoktunk venni apróságokat kézművesektől. Na, náluk vannak klassz dolgok, csak valahogy nekünk mindenhol drága a játék.

Annamari!
Nagyon szépek vagytok! Majd a babanetes talitokra mi is benevezünk. És persze gratulálunk a lakáshoz!

Tényleg állt egész sokáig a fórum. Láttam, van új topik azoknak, akik mostanában szülnek, de őket már nem érek rá olvasni.

A fiúk egyébként jól vannak, igazi rosszcsontok. Ádám 13, Gergő 14 hónapos kora előtt indult el, úgyhogy egész jól behozták a lemaradásukat. Szinte nem is látszik, h 31. héten születtek. Mondjuk nem túl nagyok, egyikük sincs még 10 kg. Illetve beszélni nem nagyon akarnak, persze azért megértetik magukat és sokszor ledöbbenek, hogy szinte mindent megértenek abból amit mondok.
Képek még mindig nincsenek, de előbb utóbb megjavíttatom a gépet, vagy új kábel lesz, meglátjuk, h mi hibádzik.

Most megint rohanásban, de olvaslak ám mindig benneteket (már amikor van mit). Puszi mindenkinek.

Tényleg, lehet, h nem tartozik a nyilvánosságra, de a Lau családjáról mit tudtok?

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Hello,
Bannamari, szerintem is szépen behozták a fiúk a lemaradásokat. Misi nem volt koraszülött, mégis 14 hónaposan kezdett egyedül járni (bár már 6 hónaposan fölállt), beszélni most kb 26 hónaposan, és még mindig csak 12,5 kg. Szerintem nagyon jól álltok, ezek a dolgok annyira változó, hogy mikor indulnak be. :lol:
A babatalira mi is megyünk, ha csak tehetjük, már nagyon kíváncsi vagyok mindenire, köszönjük a meghívást.
Annamari, fantasztikusan hasonlít egymásra a két fiú... :shock:
Nekünk holnap kezdődik a bölcsi, majd beszámolok hogy tetszett a gyerkőcnek!
Pusza, vigyázzatok magatokra!
Sus
sus1
 
 


Sziasztok!

Bannamari: én is szemeztem már a Gulliverrel, de párom kitalálta, hogy oda csak nagykeresek mehetnek. Akkor ez nem igaz, tehát mindenki mehet vásárolni?És van valami összeghatár amit el kell érni? Előre is köszönöm válaszodat.

Puszi mindenkinek

Timie
timie
 
 


Timi!

Nincs összeghatár, adnak egy törzsvásárlói kártyát, azt minden alkalommal elkérik a péztárnál. Amúgy tényleg nagy a választék, én sosem láttam annyi játékot egy helyen. Teljesen lenyűgözött.

Sus!
Kösz a bíztatást. Milyen volt a kezdés a bölcsiben?

Annamari

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltunk először a bölcsiben, kb 1,5 órát, úgy hogy még én is bementem a gyrekkel. Tetszett neki, végignézte a játékokat, velem nem sokat foglalkozott, csak néha megmutatott ezt azt. Ma megint kb 1,5 órát voltunk, de már csak ő ment be, én azt mondtam dolgoznom kell, és kint ültem a kapu előtt, hogy ha szólnak, hogy ordít vissza tudjak menni. Amikor bement, egy kicsit ellenkezett, de nem sírt, és utána jól elvolt bent. Mikor érte mentem, nagyon örült nekem. Holnap már tovább lesz bent, de még itthon ebédel meg alszik. Ha bírja a tempót (nem akarom eröltetni), akkor a hét végére már ott is alszik.
Nagyobb sírás gondolom akkor lesz, ha rájön, hogy ez már rendszer lesz, és minden nap kell jönni. Próbálom neki mondani, hogy anya megy dolgozni az iskolába, apa az oviba, és ő meg megy dolgozni a bölcsibe, de lehet, hogy ez nem lesz elég hatásos :lol: .
Krisz, Annamari nektek hogy megy a beszokás?

Köszi a tippet, ezt a Gullivert mi is meg fogjuk nézni!!

Sus
sus1
 
 


Sziasztok!

Hát itt a nagy beszoktatás közben alig van időm:
MI még csak 8-10-ig voltunk tegnap és ma is,együtt,de nagyon jól telt.Nem sokat foglalkozott velem Márk,de azért oda-oda nézett hogy ott vagyok-e.
Holnap nekünk is öltözőben-ovi előtt levés a program,de holnap már ott is ebédelnek.
A mi ovinkban csak hétfőtől lesz ott-alvás,de szerintem jobb is így.Először fogja fel Márk,hogy ha elmegyek,jövök nemsokára érte,aztán majd jöhet az ottalvás trauma.Szerintem az a legkeményebb.Szerencsére az Óvónénik nagyon bejönnek neki.
Timie: az Ázsia centerben az elsőn is van egy nagyon nagy játékbolt,tök jó áron.(nem tudom melyik épület :D )Ami az Árkádban van,az nagyon drága.

Annamari:természetesen a babanetes talira ti is meghívottak vagytok,de bárki majd akinek van kedve,vagy ezer éve nem írt,vagy csak olvas,mindenki.
Most megyek,mert reggel korán kelünk,8ra ott kell lennünk az oviban
Puszi
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok,

Annamari: szép summa lesz a lakásotok, de tök jó nagy, biztos megéri hosszútávon! :)
A fiúk irtó édesek együtt, és mennyire hasonlítanak, nagyon megnőtt Viktorka is! :)

Sus: mi még nem kezdtük a bölcsit, csak 18-án, húztam, ameddig lehet, fáj a szívem beadni, de muszáj. Akkor nálatok igen gyors tempóban halad a dolog, és klassz, hogy Misi ilyen jól viseli. Sztem nálunk lassabb lesz a tempó, ahogy elmondták, és hát gyerekspecifikus is a dolog. Félek, mert Máté igen furán tud viselkedni mostanában, még az ismerősök láttán is belénkbújik, mintha félne, hát még idegen helyen és emberek között. Enni se akar mostanában rendesen, mi lesz vajon a bölcsiben??? Na mindegy, meglátjuk, még az is lehet, hogy meglepődünk majd és hamar hozzászokik, még akár jó hatással is lesz rá. :)

Majd tudósítsatok, hogy telnek a napok a továbbiakban!

Dackorszakkal mi újság felétek? Mátétól mást se hallok, mint"nem akarok", napi hatszázszor... Mindenben ellenkezik a drágám, nem könnyű vele.

Bannamari: gratula a fiúkhoz, igazán szépen fejlődnek, nem tudsz róluk képet feltenni ide?

Na puszi mindenkinek, Krisz
tkrisz
 
 


hello lányok! :cry:

Egész nap bőgtünk az oviban: Márk a csopotban én a folyosón. :cry:
Pedig csak percekre mentem ki ,hogy ne lásson,de azonnal sírt.Még ebédelni sem tudott úgy bőgött.
14en vannak a csopiban most még,de abból úgy igazán csak négyen bőgnek,de ők nagyon.A többiek is pityeregnek,de hamar megvigasztalódnak. Nálunk 3 fiú,meg egy kislány vigasztalhatatlanok,de nem egyszerűen.

Voltunk dokinál is,de képzeljétek sehol sem tudtam kiváltani a bárányhimlő elleni oltást,mert hiánycikk a patikákban.Így ezt megúszta Márki,de nemsokára jön a 3 éves,Viknek meg az agyhártya elleni.

Már remegek a holnaptól,a hétfőről meg nem is beszélve,amikor már ott is kell hagyni.Viszont tudatosult bennem,hogy még egy darabig nem hagyom bent aludni,várok,amíg megszokja magát a napközbeni bentlétet és majd 1-2 hónap múlva jöhet az alvás is.
Én nem tudom egyesek hogy bírják ilyen jól,de nekem megszakad a szívem.

Megyek is mellé,szegénykém már 2 órája alszik úgy kivan.
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Csak próbálkoznék, hogy összejött -e a remekművem:)

Kép
timie
 
 


Sziasztok!

Ma megint úgy üvöltött Márk...de már kénytelen voltam gyors búcsú után otthagyni.Persze aztán én is bőgtem...nagyon gáz.
Remélem hamar megszokja majd. :cry:

Most Vikkel itthon édes-kettesben,hirtelen tökre ráérek mindenre,csak vele kell foglalkoznom.ost jöhet a fogyás is,Vik bébiételt kap,Márk az oviban eszik,magamnak meg nem csinálok kaját,majd eszek pirítóst,meg ilyeneket.Viszont el is felejtettem írni,hogy már 1 hónapja járok konditerembe,tök szupi,csak nőknek,itt van a vezér úti játszótérrel szemben(gödöllői utcánál)Tök sok gép van,+ 4 kardió-gép is,remélem hamarosan látványos lesz a sok mozgásom. :D

Krisz: a dackorszak jó,mert kb.3 éves korig tart,szóval még van bőven időtök :P kitartás!!!!

Annamari
kismuki
 
 


Hahó!

Annamari: nektek is kitartás, biztos hamar megszokja majd, Márk olyan értelmes és barátságos kisfiú...

Nemsokára mi is veletek bőgünk majd... :P

Jó fogyózást, ügyi vagy!

Sus, veletek mi a helyzet bölcsi ügyben?

Puszi, Krisz
tkrisz
 
 


Hali,
Krisz, hogy megy a beszokás? Misi általában még bőg reggel, de csak addíg amíg lát (kb. fél perc), utána meg nagyon jól érzi magát. A gondozónők imádják, mert nincs vele sok gond, szobatiszta, egyedül eszik (és mindent, mert nem válogatós), simán elalszik stb.
Így persze könnyű vele :D .
Reggel 1/2 9-9 körül megyünk, és délután 3 körül hozom el az uzsonna után. úgy tűnik, hogy egész jól bevált.
Persze otthon bújósabb mint eddig, és több törődést kíván, de azért ez nekem sem esik nehezemre :lol: .
Annamari, nem segít, hogy anyukád ott dolgozik? Vagy inkább nem megy a gyerekhez, hagy szokja meg egyedül?
Nagyon irigyellek, mert én is elhatároztam, hogy tornázni fogok, de persze annyi munka szakadt rám most, hogy tényleg van időm dolgozni, hogy egyszerűen nincs rá energiám. A Bánki Donát utcába akarok majd menni a Padmába gerinc tornára, meg jógára (már jártam, nagyon jó volt).
Na megyek megint egy értekezletre, a szerda sajna tele van ilyenekkel :roll: .
Pusza: Sus
sus1
 
 


Helló!

Hű, Sus, de jó neked, h ilyen mintagyereked van!!! :D Tök irigykedek! :)

Bár még nem rendelkezem hasonló tapasztalatokkal, Máté hogy viseli majd, ugyanis sikerült hétfő reggelre jól megfáznia, pont bölcsikezdésre. Így persze nem mentünk, mostanra gyógyult meg kb, persze előtte jól átadta nekünk is a megfázást. Hétfőn próbálkozunk újra, remélem, most már semmi nem jön közbe. :shock:

Annamari, ti hogy vagytok?

Krisz
tkrisz
 
 


Hello csajok!
Nálunk szerdán kimodta az óvónénink a varázsszót: Beszokott!!!
Annyira boldog vagyok.Kedd óta nem is sírt egyszer sem...sőt már rosszalkodott is egyszer,de amúgy minden oké vele.Szerencsére mindent megeszik,egyedül tisztálkodik,öltözik (cipőt kivéve) szóval minden okés. :D
Aludni még nem maradt ott,de már mondtuk neki,hogy októbertől ott hagyjuk,mert akkor anyának már hosszút kell dolgoznia.Hát lehet az kicsit megint sírással fog menni,de majd belejön.Mindig mondja hogy a többiek ott alszanak,meg hogy nekik olvas mesét Zsóka néni,meg ilyenek.Már itthon mesét is mondott amit az oviban tanultak,ragasztottak,rajzoltak,szóval nagyon sokat foglalkoznak velük,pedig még nagyon az elején vagyunk.
Vik eléggé hiányolja itthon,nagy a szerelem mikor hazahozom Márkit.
Sus: anyum direkt nem ment be eleinte,aztán Márk a szemére is vetette,de amikor meg bement akkor rögtön el akart jönni vele,így nem is ment be többször.
Hirtelen ennyi,remélem Krisz nektek is jól fog menni

Annamari
kismuki
 
 


Na mi a helyzet? Mindenki eltűnt?
Mi jól vagyunk, hát ti??????
Sus
sus1
 
 


Sziasztok Lányok!
Végre én is jelentkezem, egy - most már megszépül a múlt - hihetetlenül nehéz nyár után. Sajnos nagyon kimerültem Marcelltól,
vagyis komoly alvászavaraim támadtak, mivel ő sem aludt. Ez lehet, hogy furcsának hangzik, de mivel egy évig nem aludtam, ezért fizikailag kipurcantam, hallucinálás, ájulások stb. Mivel éjjelente 3-4szer felkelt, júliusban már volt olyan éjszaka, hogy annyira bekattantam, hogy nem tudtam egyáltalán elaludni, mert tudtam, hogy fel kell kelnem úgyis. És reggel 5kor kezdte a napot rendszeresen :( Aztán amint egyévesen abbahagyta a szopizást, rögtön átaludta az éjszakát a kis gengszter. Anyukám már nagyon aggódott értem, ezért a szopi abbahagyás után egy héttel a férjem elvitt Hévízre két napra pihenni, na onnantól nem tudom anyu mit csinált vele, de alszik Marcell. Olykor egyszer-egyszer felkel inni, de a szörnyű rémálomnak vége. Majd pedig elmentünk a férjemmel egy hétre Dél-Olaszországba, hogy kipihenten fussunk neki a nyárnak, mert ő munkahelyet váltott, és én is elkezdtem dolgozni itthon, egy könyvet fordítok, hát elég nehéz a két gyerek mellett, még ha oviban is van Viktor. Egész nyáron egyébként nem járt, csak szeptemberben kezdte. Féltékeny eléggé, de még elég kezelhetően, tehát nem fizikai erőszakot alkalmaz, csak "nem szeretem, anya, hogy Marcell itt él a lakásunkban, stb."
Persze nem mindig, gyakran tanítgatja a kicsit, és kedves vele, de néha megunja hogy testvére van. Persze Marcell mindig szétrombolja az építményeit, és ezen tör ki a balhé.
Marcinkó 14 hónapos, óvatos kis fickó és nagyon bájos, tudatosan hízeleg mindenkinek. Ez is megnehezíti Viktor dolgát, mert ő pedig befelé forduló és nem olyan kis mosolylovag, mint MArcell.
Megpróbálok képet is feltenni.
Annamari, szívesen megyünk a találkozóra. Addig is a gyerkőcökkel délelőttönként mehetünk ide-oda, vagy ha valakinek van kedve, szervezzen talit. Gabiékkal mi van?
Puszi
Dóri
tigris
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, csak mostanában sokat volt külföldön a férjem, így kint voltunk a szüleimnél, közben megszereztem a jogsit is, végre :).

Már 2 hete betegeskedünk Levivel. Jól megfáztunk és nem akar múlni, szegénykémnek már tiszta seb az orra a sok pórszívózástól, szerencsére a köhögés már abbamaradt és csak az első 2 nap volt láza, de akkor 39,1. Aztán tiszta kiütés lett az egész teste, én gondoltam, hogy ez mind a 15 hós oltás miatt van, de a doki szerint valami vírust kapott be, a kiütés pedig a lázcsillapító kúptól van, pedig csak 1* adtam neki és már kicsi korában is kapott ilyen. Érdekes....
Na mindegy mostmár talán meggyógyulunk minden nappal egy tyúklépéssel jobban van.

Egyébként rengeteget beszél pl: mama, papa, anya, apa, baba, sapa(sapka), cipe(cipő), tama(kamilla),szuper, húha, didi(dinnye), tudom, add ide, nem, szem, orr, száj, lába, dudu(autó),moto (motor), mama szeme bobo(mama szemefénye bogara), mama cucu szamfa(mama cukor falatja), csiga biga, csicsi baba ajujá, csúszda, Lele kiszáll(Levente kijön a székből) stb.
Minden szavunkat utánozza.
Elkezdtünk járni a múlt héten Helen Doron angolra, nagyon élvezi, itthon is kell hallgatni CD-t napi 2*, és mostmár azokat a szavakat is utánozza. Van egy dal, ami az integetésről szól, ha meghallja elkezd táncolni, integetni és mondja"bájbáj". Majd meg zabálom.

Gratulálok az ovisoknak az ügyes akadályvételért. Akinek padig lassabban megy kitartást kívánok!

Dóri!
Nagyon durva amit írtál, örülök, hogy mostmár minden OK.

Annamari!
Köszi a meghívást! Remélem sikerül elmennünk.

Na mennem kell, nagyon üvölt már, 30 perce benn van a járókában :)

Puszi mindenkinek!

Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Hát igen,lassan mindenki előkerül...látszik,hogy jön a rossz idő,vége a nyárnak.meglátjátok: bejön az esős idő,tuti megint fogunk havonta találkozni.

Nálunk megint változott a helyzet,ugyanis tegnaptól Márk bent is alszik az oviban,amit nagyon nehezen visel,megint nem akar bemenni,sírt is elalvásnál,de elaludt!!! Ráadásul reggel mikor már ott voltunk simán bement...mindegy,majd csak megszokja ezt is.
Viktorka tegnap óta már 10 lépéseket tesz meg egyedül,persze jó gyorsan aztán lehuppan.De nagyon élvezi.Nemsokára 11 hónapos lesz és eddig bejött amit többen is mondtak,hogy ha ugyanolyan ügyesen és gyorsan fejlődik mint a bátyja,akkor is valószínűleg az a 3 hét amivel korábban született az meg fog látszódni. Nézegetem mindig Márk könyvét meg Viktorét és tényleg mindent 3-4 héttel később kezd mint a tesója.Bár gondolom egy éves korára így is simán menni fog,ami ugye fiúknál nagy dolog(állítólag)

Írjatok időpontokat a talira,én nagyjából minden hétköznap ráérek,Vikkel jóval könnyebben megyek bárhová,mint 2 gyerekkel együtt.
A meghívásom folyamatosan áll,amint valahogy berendezkedünk majd a költözés után.

Addig is puszi mindenkinek
Gabiról én sem tudok semmit és arról sem hogy vajon mi van Lau sztorijával,el fog készülni??? Eszty mit tudsz róla?
kismuki
 
 


Sziasztok!

Dóri: jó, hogy előkerültél te is, nem gondoltam, hogy ennyire rossz volt nektek ez az időszak, remélem, most már tényleg minden oké!!! Hajrá a fordításhoz!

Timi: jobbulást Levinek, szegényke! Milyen ügyesen dumál már ő is! :)

Annamari: kitartást még Márkhoz, biztos hamar megszokja az ottalvást is. És jó költözést majd! :)

Mi igen lassan szokjuk a bölcsit, tudjátok, milyen Máté, félénk és túlzottan óvatos, nagyon ragaszkodó, sokat sír. Otthon persze vagány, csomót emlegeti a bölcsit meg a gyerekeket és vígan ígéri, hogy megyünk majd. Csak aztán amikor ott vagyunk, nem megy ilyen könnyen. De azért minden nap van egy kis előrelépés, még eszik is valamennyit, pedig erre nem számítottam az elején. Most már otthagyom egy picit egyedül délelőttönként, így haladunk lépésről lépésre. Nem mondanám, hogy ez életünk legkönnyebb periódusa, én sem vagyok topon, a munkára is csak félig toudok koncentrálni, rohanás az egész nap, de. bölcsi, aztán munka. Ha jobban megszokja, altatni is próbáljuk majd, mert én nem érek haza délre, Zoli sincs mindig otthon, van többféle munkája, szóval muszáj.

Na mára ennyit rólunk, puszi mindenkinek. Krisz
tkrisz
 
 


Na végre előkerültetek :D !
Tigris, nem irigyellek! Vik nem ébredt ennyiszer amikor kisebb volt?
Hajrá a beszokóknak! Misi még néha sír amikor otthagyom, de amúgy nagyon jól bírja a bölcsit.
Rajtam most kezd kijönni a nátha, de a bölcsis betegségeket egyenlőre megúsztuk (kopp) :roll: .
Pusza: Sus
sus1
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jártam erre /Lau óta:(( /, szégyellem is magam....kb. fél órát vacakoltam, mire be tudtam lépni.....lényeg, hogy sikerült:)))

Talán még valaki emlékszik rám, én vagyok az, aki Siesta cipőboltban dolgozik.
Most péntektől fog indulni az őszi vásár a Syma csarnokban a Stadionok metrómegállónál....Október 6-tól 15-ig tart a vásár. Őszi és téli cipők lesznek olcsóbban, minimum féláron. Aki tud jöjjön, mert ilyen olcsón nem nagyon fogtok máshol téli Siestát kapni. Az első hétvégén őrület van, úgyhogy én inkább a jövő hetet ajánlom annak, aki tud jönni.

Nálunk még nincs baba, most vagyunk rajta igazán, hogy összejöjjön. Az utóbbi egy év elég húzós volt, sok rossz dolog történt egymás után....idő kellett, hogy túl legyek rajta, de sikerült:))) Ezért is halasztottam eddig......

Látom jó páran itt vagytok a régiekből, ennek igazán örülök :D

Igyekszem gyakrabban jönni, vigyázzatok magatokra és a picikre :)

Barbara
barbara_75
 
 


Szia Barabara! Köszi az infot! Nagyon drukkolok, hogy összejöjjön a bébike. :D
Gyere gyakrabban!
Sus
sus1
 
 


Köszi Sus, aranyos vagy :) Vigyázz, nehogy eluralkodjon rajtad a nátha....

Igyekszem, holnap pakolunk be a vásárra, akkor már többet tudok milyen cipők lesznek és milyen áron.

Barbara
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Krisz: Köszi, már talán látni lehet a fényt az alagút végén :) Az orra még mindig horror, tiszta seb, és most az arcán van egy csomó pötty, ami nem akar elmúlni :(

Barbara: Épp a napokban gondoltam rád, hogy vajon jössz-e szólni a cipővásárról.
Lehet, hogy idén is találkozunk, tervezem, hogy kinézek a jövő héten!
Ja és hajrá a babaprojecttel!!!

Lányok!
Nem tudnátok ajánlani egy jó gyerekorvost. A miénkkel tele van a hócipőm (és még finom voltam és nőies :) )
Ma vissza akartam vinni Levit, elvileg 2-5-ig rendelt. 1/2 5-re értünk oda, mert uram bocsá nem keltettem fel és alvás után még meg is etettem), és a drnő az orrunk előtt távozott. A fejem füstöl még mindig. Beszéltem az asszisztensel, mondtam neki, hogy dehát nem 5-ig van a rendelés? mire ő: "Hát nem igaz, hogy mindenki ezt mondja (gondolom többen is keresték telefonon), ma egy kicsit előbb elment, különben is már 3/4 5 van. Hétfőn 11-től lesz, de akkor se az utolsó percben tessék jönni."

Szóval, ha valaki tud ajánlani egy kedves, megbízható dokit, aki nem egyből antibiotikummal tömi a gyereket, hanem mondjuk otthon van a természetgyógyászat vagy a homeopátia terén is és nem utolsó sorban emlékszik a kis betegére, akkor szívesen várom a neveket.

Köszi előre is.
Jó éjt!
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Kedves tapasztalt Anyukák!

Tudtok nekem abban segíteni, hogy egy 8 hónapos babának aki még ugyan nem tud járni, de majd egész nap áll annak érdemes-e venni szobacipőt?
Igaz írtam Barbarának is, de nem tudom Ő mikor fog válaszolni, én meg elég tanácstalanka vagyok:)

Előre is köszönöm a válaszokat

Timie

Kép
timie
 
 


Timie, Ha csak otthonra kell, én inkább egy vastagabb zoknit vennék neki, hogy ne fázzon föl. Misinek olyat vettem, aminek vastag a talpa, és vannak rajta csúszás gátló pöttyök. Nekünk nagyon bevált! Szerintem az a legegészségesebb, ha "mezitláb" van, amihez a zokni van a legközelebb :lol: .
Timi, nem emlékszem merre laktok, mi a VII. kerületbe járunk egy nagyon jó dokinénihez, a Madách téren van az egészséges rendelése, és a Péterffyben a beteg. Ha így is érdekel, priv-ben el tudom küldeni a részleteket. Ja, és homeoval kezd, és csak végső esetben ad antibigyót.
Pusza: Sus
sus1
 
 


Timie: Írtam választ a leveledre, csak a rendszer valami hibát írt ki, nem tudom, eljut-e hozzád a válaszom......ezért írok itt is pár sort...a cipő szerintem is még ráért nektek, de ha van kedved, gyere ki nyugodtan körülnézni. Babakocsival könnyen be lehet jönni, nem kell lépcsőzni és elég szélesek a sorok a bódék között. 119-es bódéban vagyunk. Már nincsenek olyan sokan, azért aki jön, az délelőtt 11 után jöjjön, akkor még kevesebben vannak. A hétvége halál volt, főleg a péntek. Őrület, milyenek az emberek, hisztéria volt és anyázás, hihetetlen, komolyan mondom nektek, ezt nem lehet megszokni. Ráadásul mindez teljesen felesleges, mert nem is az első nap van a legtöbb árunk. Na, ennyit a melóról:)))))

Sweetlady1: gyere, ha más nem, legalább a vásárban újra látjuk egymást, gondolom tavasz óta jó sokat nőtt a babád:)))

23,24,26 méretekben téli vízálló cipőnk nincs, nem is kaptunk, aki azért jönne, az sajnos nem fog kapni. Egyébként 7000, 7500 Ft körül vannak ezek. Tavaszi-őszi bőrbéléses van, azok 5000-6500 Ft között mozognak.

Ennyit hirtelenjében, dőlök le aludni, van még hátra pár nap...:))))

Sziasztok, pussz mindenkinek, vigyázzatok magatokra :)

Barbara
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Ez a szerencsételn oldal behalt, elszállt a levelem :(


Sus: Mi a XIV. kerben lakunk, de azért légyszi küldd el a dokinéni adatait. Köszi szépen!

Lányok!

Még egy segítséget kérnék tőletek. Szeretnék beiratkozni grafológia tanfolyamra, találtam egy szimpit itt a közelben. Emiatt szükségem lenne kb. heti 2* 3-3 órára egy gyermekfelügyelőre. Tudna valaki ajánlani egy megbízható, rendes, kedves hölgyet, aki tudna az örökmozgó gyerekemmel játszani, énekelni, lekötni a figyelmét erre a kis időre?

Köszi előre is.

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Barbi köszike az infót, vasárnap olyan negyed 4 körül voltunk kint a férjemmel, de sajnos nem nagyon nyerték el a tetszésemet az eladó hölgyek, így nem ott vásároltam hanem elmentem a Harris közbe és ott vettem egy kisszandált.
Elég rosszul esett, hogy semmi segítőkészség nem volt az eladókban. Na mindegy.
Tegnap megvettük a kiscipőt és egy fiatal srác volt az eladó és szó szerint mindent megtett, hogy a gyerek ráálljon a lábára és mindent megmutatott, értett a gyerekekhez szóval élmény volt egy olyan embernek aki életében először vesz a gyerekének egy kiscipőt, mikor azt se tudja, hogy mit keressen.. Szóval én maradok a harrisnál, igaz 8000 ft volt egy kisszandál, de legalább segítőkész volt. Ez nekem sokat számít.

Sajna nekem nem lett jó véleményem a vásárról:(

üdv Timi

Kép
timie
 
 


Sziasztok!

Timi: Dóri nem tudott belépni,így általam üzent:
"Kovács Judit
205270421
30 éve csecseemőotthonban főnővér, beteg gyerekre is vigyáz, szuper! Zuglóban lakik, de bárhová házhoz megy.
Köszi
Puszi
Dóri"

Ez jól hangzik.
Én is mennék a cipővásárba,de nincs időm rá,pedig még a férjem is itthon van szabin,csak a lakás miatt rohangálunk egész nap.
Tényleg,ha valaki tud estleg jó,megbízható és nem túl drága burkolót és Főként parketta Csiszolás-lakkozáshoz mesterembert légyszi segítsetek,köszi előre is!!!

Annamari
kismuki
 
 


Timie: Mit értesz segítőkészségen?Biztos, hogy a Siestánál voltál? Ott egyszerrre egyikünk 4 vevőt szolgál ki, akiknek fejenként van két gyerekekük. Mi ott csak a cipőt tudjuk ajánlani, kijönni a bódéból és személy szerint segíteni sajnos nincs lehetőség. Bár én nem egyszer mondom a szülőknek mikor kevesebben vannak, hogy ültessék a babát a pultra és akkor meg tudom nézni, mekkora a lába és milyen fazonú cipő lenne neki a legmegfelelőbb. Sajnálom hogy ezt tapasztaltad, de tudnod kell, itt arra sajnos nincs mód, mint egy üzletben, nem ugyanazok a lehetőségek számunkra nekünk eladóknak. Annak örülök, hogy a Harris közben jól érezted magad, ismerem a srácot, nagyon kedves és aranyos. A Ferenciek tere másik oldalán van a Cukor utca, ott van egy még nagyobb üzlet, én tulajdonképpen ott dolgozok, ha tudsz, majd nézz be oda is. Ott aztán mindenre van lehetőség, lehet futkározni és játszani is. Hasonló árak vannak, mint a Harris közben.

Barbara
barbara_75
 
 


Barbara: mi a sarokban voltunk, és két eladó hölgy volt, egy vevő se volt. Ha a nagy bejáratnál mentünk be akkor jobbra kellett menni a legszélső soron, ott is van egyből egy kijárat.
Na mindegy. Majd a következő cipőnél elmegyünk hozzátok a cukor utcába.
Még egyszer köszönöm a segítségedet.


Timi

Kép
timie
 
 


Sziasztok!
Nem tud valaki dr. Lukács Györgyről? Ha jól tudom az Uzsokiban szülész, nekem őt ajánlották.
Próbáltam visszaolvasni a fórumon, de főlegy Csapó nevével találkoztam.
A választ előre is köszönöm, sziasztok!
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: