Új privát üzeneted érkezett!

Fruzsina, én nem Járányinál szültem, és nem is kértem fájdalom csillapítást (pedig több mint 12 órát vajúdtam), de szerintem mindenképpen kérdezd meg a dokit. Ne félj tőle, bízz benne, ne érezd cikinek, ha bármi érdekel kérdezd meg tőle! Szerintem sokkal rosszabb, ha nem tisztázzátok a dolgot, és a szülésnél derül ki, hogy nem egyformán gondolkoztok!
Én a 16. héten váltottam orvost, mert kérdeztem tőle valamit a szüléssel kapcsolatban, amire olyan választ adott, hogy úgy gondoltam, én ugyan nem fogok nála szülni semmiképp. Csak azért mert ő az orvos, még lehet saját véleményed és elképzelésed, elvégre te szülsz, nem ő!!! Legyél magabiztos!

Bocsi, de ezt nagyon fontosnak tartom, azért dumáltam ennyit :lol:

Pussz: Sus
sus1
 
 


Nagyon köszönöm lányok a tanácsokat, beszélni fogok a doktrornővel.

További sok boldogságot kívánok nektek.

Fruzsina
fruzsina32
 
 


Lányok!

Ma voltam életem első szülői értekezletén az oviban! nagyon komoly,hogy már itt tartok!
Remélem akik jövőre mennek majd oviba... oda jöttök ti is és akkor ott is lesz külön babanet klub. :D
Márk már alig várja,főleg,hogy lesz egy kis barátja ott,akit már a telepről ismer. :)

Érdemes még írnom ide :?: Olvas egyáltalán valaki :?: :!:
Annamari
kismuki
 
 

 
 

fruzsina32 részére: Járányi Beátáról

Hát, nekünk nem volt valami jó tapasztalatunk a doktornővel kapcsolatban.
Csak magánrendelésen fogad bárkit is. Semmi kedvesség nincs benne, sőt inkább az a legjobb hogy modortalan. Ha netán mégis kedves próbál lenni, akkor az érződik, hogy nem szívből jön. Azt gondolná az ember, hogy privát fogadás során külön bánásmód és odafigyelés jár. Nos, hát erről szó sincs.
Két fontos szempont van: minél több beteg, minél több pénz legyen.
Persze szokásos módon csinálja: van szerződése az OEP-pel, így lenyúlja a pénzt az egészség pénztártól is, meg kér még számla nélkül 7000 Forintot. Két legyet egy csapásra. :)
Nem lenne teljes a kép, ha pozitívumot nem említenénk. A szülést nagyon jól és határozottan vezette le, tudott energiát adni közben, nem hagyta, hogy átadjam magam a fájdalmaknak. Egyszóval: jó volt.
Az is pozitívum volt, hogy nem kötötte ki a szülés lefolytatásának díját. Elmondta, hogy a fiatal kollágái megadját a pontos árat, de ő ilyet nem csinál. Mi 40000 Forintot adtunk neki.
Ha van kérdés, válaszolok.
ajni
 
 


Sziasztok,
Megvagyunk még, csak ritkán ülök net előtt, igyekszem minél többet Mátéval lenni, nem mindig viseli jól, hogy elmegyek dolgozni.

Annamari, tuti te is így leszel, főleg két gyerek mellett, és esetlegen egész állással... :shock:
Az oviban ilyen hamar van szülői? Nekünk a böcsiben csak júl. végén lesz, kíváncsian várom.
Fütyidolog: nekem megint azzal jött a dokinő,h bölcsibemenetel előtt meg kéne csináltatni... Azért vmikor a nyáron elmegyek megnézetni, aztán majd látjuk, mit javasolnak.

Sus: de ügyes Misi, gratulálok neki! :D Máté 1x-2x belepisil a bilibe este fürdés előtt, de ez minden, várom az igazi jó időt, h lengébben lehessen futkározni, hátha akkor... A kakit még mindog intenzíven tagadja, akkor is, ha tiszta kakiszag lengedez mindenhol... :o

Járányi doktornővel kapcs. nekem is mindenféle élményem volt már, fura tud lenni a stílusa, amikor cisztával az ő betege voltam, hol rendes volt, hol mintha nem is ott járt volna, viszont szülésnél amikor nem az ő keze alatt voltam, mindig tök együttérző és segítőkész volt.

Nyaralni mentek? Meséljetek! Mi még nem tudjuk, vmikor júliusban kéne, remélem, tudok azért szabit kivenni.

Boldog szülinapot a már kétéveseknek és a lassan kétéveseknek (Bence,Misi, Nimród) , ha addig nem keverednék erre! :) Volt és lesz nagy ünneplés?

Még képek, aztán megyek, sziasztok, Krisz

Kép
Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!
Mindenki rendben van?
Ma voltam uh-n meg ilyeneken.tök renbe van minden.Remélem mindenkinél.
Boldog szülinapot előre is a kis két éveseknek.NÁlunk lesz buli,de még nem tudjuk pontosan,sőt még azt sse hogy mit vegyünk a kicsinek.Ötletek?
Anita
anita23
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van ebben a nagy hülye hőségben:( Sajna ez a panel nagyon meleg.

Ti miben altattátok 4 hónapos korában a kisbabátokat?
Én egy body-t meg egy rövid nagyon vékony nadrágot adtam rá, de éjszaka leveri magáról a takarót és jég hideg a lába.
Sajna a légzésfigyelő hőmérője a babánál este 27 fokot mutat, hiába nyitva az ablak, de gondolom a gyerek alatti hőmérsékletet mutatja. Van valakinek vmi jó ötlete?Ma este már tuti csak egy body-t fogok ráadni, bizti nem fog megfázni, csak elég rossz ha nem kelek fel éjszaka ő meg ki van takarózva.

Boldog születésnapot és névnapot akiknek mostanában lesz.

Puszi Timie
timie
 
 


Ajni,

Köszönöm , hogy válaszoltál a doktornővel kapcsolatban. Kicsit megdöbbentett amit irtál, mert én már 8 éve hozzá járok a magánrendelésére és velem mindig rendes volt.
Elég határozott stílusa van, de nem éreztem soha bántónak.
Érdekelne hogyan folyt le a szülés nála. Van egy privát emilem is, ha van kedved inkább oda irj. krild1@netkontroll.hu.
Az érdekelne a szüléssel kapcsolatban, hogy lehet -e nála kérni fájdalomcsillapitót, felmerült-e nálatok ez a téma. Mennyire segített a vajúdásnál? Szóval ami eszedbe jut a témával kapcsolatban. nagyon várom az emiledet.

Üdv.

Fruzsina
fruzsina32
 
 


Sziasztok!

Timie, én szinte születése óta hálózsákban altatom a Márkot, eleinte volt egy vékony de hosszúujjú, ami alá még kapott egy body-t, ma már pizsama+ujjatlan hálózsák van nálunk, de csak kb. egy éves kora óta. Ha meg nem hálózsákoztam, akkor egy vékony pamut hosszúujjú rugdalozóban altattam, abban a lába is be volt szintén takarva. A hálózsák mellé nyár kivételével használok még egy nagyon vékony takarót, de szerintem anélkül sem fázna. Nyáron szerintem bőven elég a body+hálózsák, ki sem takarózik, de melege sem lesz. Ha nagyon meleg van nálatok, akkor meg adjál rá vékony ujjatlan zsákot, rövidujjú bodyval.

Üdv!

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Sziasztok!

Persela: nem is mondtad,csak látom,hogy nálatok is jön a kistesó? Gratulálok. :D

Timie: nálunk most ebben a melegben Vik egy rövid body-rá egy vékonyka pizsi( aminek van lába is),így alszik. Ugyan dög meleg van,de mivel minden baba lerúgja a takarót megáról,ezért inkább jobb egy rugi,tipegő,pizsi és ne takard be. Szerintem. Nálunk is anyu varrt Márknak anno hálózsákot (de aminek két lába volt-mert a simát nem bírta elviselni) mert a takarót ő sem bírja.

Ma azt hittem jobb idő lesz,hogy nem süt a nap,de ez a fülledt meleg még rosszabb!!!
Bár inkább ilyen idő legyen,mint -10 fok a lakásban bezárva. Mi egész nap lent vagyunk,délután pedig az erkélyen medencében,ha túl meleg van lent. :D

Szép hétvégét nektek!
Annamari,Márk,Viktor
kismuki
 
 


Sziasztok!

Annamari: köszönöm, igen, itt nem mondtam, már néha én sem tudom, melyik uzsokis topikba írok éppen:-))) A másikban már elújságoltam, lévén december 11-gyel még pont beleférünk a 2006-os szülésbe:-)
Én is azt hittem tegnap, hogy melegebb már nem jöhet, de tegnap legalább megtöltöttük a kerti pancsolót és ott vizeztem én is Márkkal, ma viszont pancsoláshoz felhős, a fejemen reggel óta mintha ülne valaki, nyügi vagyok, és melegem van, de olyan rosszul:-(

Na megyek, iszom egy KV-t, hátha segít (nem fog :D )!

Jó pihenést mindenkinek!

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Sziasztok!
No látom azért csak írtatok:)
Én Nimródot badi+hosszú rugiban altatom még mindig,ő sem szíveli el magán a takarót.De ez érdekes,mert délben meg csak úgy alszik el,hogy ba van takarva.Nem hiszitek el,de most van vagy 30 fok a szobában ahol alszik,de nyakig be van takarózva.Anyja fia:) Nyáron mikor nagy a hőség,akkor még picike volt,rövid badiban altattam + a derekára tettem egy pelust 4-be hajtva,no meg akkor még volt hálózsákunk is.
Ma voltam a Csapónál,mindent rendben talált.Csak kicsit alacsony a vérnyomásom,mint mindig.
Na ennyire futotta,futok pakolni,megyünk a házikóhoz,megnézzük milyen a balcsiba pancsolni.
Sziasztok,kellemes hétvégét mindenkinek!
Anita
anita23
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, sikerült ma venni egy vékony ujjatlan hálózsákot, mert a body, rövid nadrág nem jött össze, nagyon hirtelen jött ez a meleg, még pár nappal ezelőtt még simán ment a rugi, na sebaj. Gond megoldva, nem sültünk meg és nem is fagytunk meg... annyira :D

Ti hogy bírjátok ezt a nagyon meleget?Én ma teljesen kivoltam, azt hittem kicsit hűvösebb lesz, mivel alig volt nap, erre itt ez a fullasztó meleg, egész nap görcsöl a fejem, bizti csak én vagyok ilyen kis szerencsétlen aki nem bírja a meleget.

MÁS: ti tudtok arról valamit, hogy egy fél éves kisbabát milyen papírokkal lehet külföldre vinni? Ha valaki volt már hasonló cipőben várom a segítségét,mert én az egész netet átböngésztem, de még egyelőre semmi. Igaz az se biztos, hogy menni fogunk, mert most várjuk az Illetékhivataltól a levelet, és eléggé a fogamat fogják húzni, ha azt írják hogy ki kell fizetni a 330 ezer forintot, de bízok benne, hogy jó levelet sikerült megfogalmaznunk:)

Babáknak, anyukáknak kitartást ehhez a meleghez, aki víz közelében van és bírja a hőséget annak jó pancsolást.

Puszi Timie
timie
 
 


Sziasztok!

Timie, nem csak te vagy szerencsétlen, én alapból érzékeny vagyok mindenféle frontra, ma már "leittam" magam KV-val, hátha attól elmúlik a fejfájásom, de a vége csak Panadol lett, attól végre elmélt, de csak nagynehezen. Szerintem ezt a meleget nem lehet bírni...
Márk 9 hónapos volt, amikor először külföldre vittük, útlevél kellett neki, 2 évre adják meg, már nem emlékszem, mennyi volt, de tudom, hogy amikor az Okmányirodában csináltatjátok, ott kell lennie mind a két szülőnek, mert mindkettőnek alá kell írnia az igénylést. Fényképet is ott csinálnak. Nekünk ennyire egyszerű volt, egy hét alatt megküldték postán.
Gratulálok a hálózsákhoz, most már nem kell aggódnod!:-)

Kitartást mindenkinek a meleghez!

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Sziasztok lányok!

Hát ez a meleg!!! Én is mennék már a balcsira,minimum. Gyorsan fel is hívtam a munkahelyemet,hogy hónap végére dobjanak meg egy kedvezményes hévizi nyaralással.Remélem lesz szabad szoba,mert Márk állandóan fürdene.Már a kádban is lebukik és majdnem fél percig lent van a víz alatt.Néha ijesztően hosszú időnek tűnik,de imádja.

Timie: tényleg kell útlevél nekik,ha csak a szomszédba mész(ahová nekünk elég személyi) akkor is. Pár ezer forint és tényleg 2 évre adják meg és mindkét szülőnek ott kell lenni.
MOndjuk a fotó érdekes,amikor mondja a fotós csaj,hogy szóljak már a gyereknek( pár hónaposnak :shock: ) hogy nézzen a kamerába! :roll: nem is értem hogy gondolják?!

Anita: mikor költöztök végleg?
Krisz: a múltkor neked nem írtam,bocsi: szóval most volt az oviban egy általános szülői,aztán egy játszónap,amikor már minden gyerek a "saját" csopijában játszott és aug végén lesz a "jelválasztásos",aprólékos szülői. Annyira izgulok,hogy mi lesz,olyan anyás mostanában Márki,ma is 10 percet bőgőtt reggel,hogy hol vagyok,mert én már a boltban voltam,mikor ők felkeltek.
Nagyon jó Mátéról a fürdős kép! Az a haj! :D

Puszi mindenkinek
Annamari

Dóri: az oviban alvást nálatok hogy szokta meg Viktor?
kismuki
 
 


Timie,
valóban kell útlevél. Én akkor szültem amikor te, csak pár
nappal később. Mi már kéthetes korában megcsináltatuk neki
az útlevelet. Mivel a nagyszülők Szlovákiában laknak. Nehéz
volt őt lefényképezni, mert mire odaértünk elaludt, kb. fél órát
vártunk mire felébredt. Egyébként nem értem minek ilyen
piciknek útlevél, hisz a következő hónapban már úgysem
úgy néznek ki.
Sziasztok.
ajni
 
 


Sziasztok!
Mi most jöttünk vissza a Balcsiról, Misi nagyon élvezte, még a kissé hideg vizet is :D .
Nálunk a nagy ajándék egy 3 kerekű bicikli lesz, meg mesekönyv, diafilm, ilyesmik.
Lesz családi és barátos buli is, és végre tortát is kap :lol: (az egy évesnél éppen költöztünk, így a torta elmaradt).
Na, megyek tovább rágom a körmöm, mert párom ma államvizsgázik :shock: .
sus1
 
 


Sziasztok!

Ajni: esetleg találkoztunk is a kórházban?Gondolom Uzsokiban szültél.
Lányok, hogy bírjátok ezt a meleget?És legfőképpen a picik, hogy bírják?
Én mégmindig ezzel az újjatlan hálózsákon vacilálok, mert úgy olvastam, hogy rövid ujjú rugit adtok alá, anyám meg magyaráz, hogy de apukámnak is mindig éjszaka a karja jég hideg, de szegény kisfiam szobájában 30 fok meleg van:(
Utálom a panelt:(
Szerintetek 4 hónapos babánál a Milupa gyümölcsízű teát jó adni?Mondjuk azt írja, hogy van benne egy kevés cukor, igaz én megkóstoltam, az én teám amit mi iszunk az édesebb szokott lenni:)
Babámnak nagyon ízlett, miért is, hiszen neki édes volt:)
De tényleg van olyan tea ami esetleg nem cukorral készült?
VAgy a felforralt lehűtött vízen kívül mit lehet neki adni, igaz még nincs kint foga, de hogy azért előre se vágjam neki tönkre holmi édes teákkal.
Bocsánat, hogy ilyen ostoba kérdéseim vannak, de azért Ti kicsit tapasztaltabbak vagytok, én meg tényleg nem akarok hülyeséget adni neki, igaz azért megvettem 600 ft-ért ezt a teát, majd megissza apránként. VAgy ha egyszer kap ilyet utána meg csak sima vizet?Szerintetek mennyire roncsolja a még nem létező fogait?

Pusz
timie
 
 


Sziasztok Lányok!
Balatonon voltam a gyerekekkel, ezért nem jelentkeztem, előtte meg - Annamari Te ezt már tudod, mint kétgyerekes mami - képtelen voltam írni, amióta Viktor nem jár oviba és ketten vannak itthon. Amíg marcell alszik, addig már nem házimunka, netezés, tanulás, pihi van, hanem kizárólag Viktorral foglalkozás. Három és fél évesen a világ minden mozzanata érdekli, legózni kell, rajzolni, és mesélni, mesélni, mesélni. Diplomaírást el is halasztottam, mert lehetetlen így megírnom. Itthon káosz, csak főzésre jut idő.
Most kicsit jobb volt, anyukáméknál Balcsin, fodrász, kozmetikus, pedikűr, olvasás a kertben, napozás, és sok séta a gyerekekkel.
Elkezdtem a szülés utáni feleslegem leadásával is foglalkozni, hm, hm... Háromszor futok egy héten este, elég jól látszik már, négy kiló mínusz és felszívódott zsírpárnák, na azért van még bőven.
A lelkemnek is jót tesz.
Viktor nagyon féltékeny, amióta Marcell feláll és képes a helyváltoztatásra, rácsüccsen a nagy gonddal megépített legóvárra, stb. Persze sok aranyos pillanat is van. Marcinkó ma 11 hónapos, nem tudom, hány kiló, kb 10 lehet. Anya, hamma ez a két lényeges szó megy már. Feláll már régóta ügyesen, mászni csak most tanult meg, cukin tapsikol, integet, nagyon zabálnivaló ám!
Amennyire nem akart elkezdeni enni, most zabagép, és még szopizik is, bár egy hete már abbahagyta napközben, és csak este, reggel, valamint sajnos néha éjjel is kap még. Azért sajnos, mert az éjszakáink semmit nem változtak jó irányba, legalább egyszer felkel, de ha rossz napja van,vagy hőguta, mint most, akkor négyszer is. Sajnos, sajnos :cry:
De egyébként nagyon kedves kisgyerek, simulékony természetű, és nappal soha nem sír, még akkor sem, ha egyesek felborítják, arrébbtolják- húzzák stb. :D
A két gyerek sem külső sem belső tulajdonságaiban egyáltalán nem hasonlít egymásra, majd próbálok feltenni képeket.
Nyaralás: nekünk családi nyaralás anyuéknál siófokon, mert ez a legkényelmesebb, legolcsóbb, stb. Ráadásul így kettesben is ki tudunk mozdulni néha Lackóval. Valamint szeptemberben egy hét édes kettesben Nápoly és környékén!!!! :lol: :lol: :lol:
Most megyek gyomlálni a virágaimat.
Találkozó lesz?
Krisz, hogy megy a munka???
Sus, államvizsga?
Sziasztok!
Dóri
tigris
 
 


Sziasztok!
Az államvizsga sikerült, mindenki megkönnyebbült és ünnepel, persze elsősorban a párom :D
Mi is csak pihegünk itt a nagy melegben, mert ugyan ez nem panel, de azért elég meleg van itt is.
Timie, 30 fokban én ujjatlan és rövidszárú (lábon) pizsiben altatom a gyereket, és csak hajnalban takarom be, szerintem a rövidujjú és hálózsák bőven elég. Én Misinek ekkora korban csak forralt és lehűtött vizet adtam, mert a mi dokinénink szerint a cukor nélküli teától is rosszak lehetnek a majdan kijövő fogak.

Tényleg jó lenne egy tali, de szerintem valahol kertben, vagy árnyékos helyen, mert zárt térben vagy nagyon meleg van, vagy klima, de abban meg megfáznak a lurkók :( .

Misinek ma volt a családi szülinapja, volt torta is, amiről azonnal lemarta a marcipánt (traktornak látszó dzsip volt). Közölte, hogy "trattoo", majd egy ültő helyében befalta :lol: . A teljes vendégsereg körül ugrálta, de ma nagyon anyás és apás volt, biztos azért, mert neki is nagyon melege volt (bár egész nap egyszál alsógatyiban szaladgált).

Jó nyaralást a nyaralóknak, a többiek meg írjanak ám!!! :roll:
Pussz: Sus
sus1
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek jó nyaralást, aki nyaral, boldog szülinapot, aki szülinapos! :)

Fruzsi: Én Járányinál szültem, és nagyon jó emlékeim vannak. Persze az is igaz, hogy nagyon hangulatember és néha én is úgy éreztem, hogy csak magával van elfoglalva, pl. amikor 10 perce feküdtem az asztalon széttett lábakkal, hogy vizsgáljon már, de ő csak mondta ,hogy milyen sz…rul keres és még a saját autóját kell használnia a munkába jutáshoz is …főleg amikor utánaszámoltam, hogy kb.10*annyit kereshet egy hónapban, mint én (és nem a GYES összegét vettem alapul!)..De a szülés alatt és után, a kisfiammal is nagyon rendes volt, minden nap bejött min. 1* megnézni minket és kedves volt a férjemmel is, viccelődött a szülés alatt és abszolút értette a dolgát. Én nem kértem fájdalomcsillapítást, de biztos lehet nála azt is. Az nem tetszett, hogy szinte ráült a végén a hasamra, úgy nyomta ki a babát, bár orvosilag ennek is megvolt az oka gondolom, mert sajna leálltak az összehúzódások.
Hát röviden ennyit, ha van valami konkrét kérdésed én is szivesen válaszolok!

Krisz: Máté tündéri ezzel a torzomborz hajjal :)

Anita: Gratula a jó eredményekhez!:) És jó pancsolást a Balcsiban!

Persela: Gratula a pocaklakóhoz! Nagyon jópofa ez a mérőszalagosdi, ha nem bánod ellopom az ötletet, ha sikerül rámennem erre a webcímre.

Timie: szerintem is elég ebben a melegben a rövidujjú, a kezéről nem tud megfázni. Az a lényeg, hogy a lábán legyen valami.
A teával kapcsolatban, szerintem ne adj cukrosat semmiféle képpen, mert én is úgy tudom, hogy a még ki nem bújt fogakat is károsítja. Én úgy csinálom, hogy egyik nap adok gyógynövényteát ( a MOM melletti biopiacról) ízesítés nélkül, ha meg van fázva max. egy kis citrom levét facsarok bele, másik nap felforralt és lehűtött babavizet. A teát jobban szereti :) Én gyümölcslevet ill. zöldséglevet sem adok, mert sajnos eddig amit találtam mindbe volt cukor. Persze itthon lehet facsarni, akkor úgy OK, de azt meg inkább egészben adom had rágja az öt szem fogával :)

Sus: Gratula az államvizsgához! Boldog szülinapot Misinek!

A melegtől mi is szenvedünk, vettünk egy mini medencét, ami elfér a teraszon, és abban pacsálunk délelőttönként, délután pedig miénk a tér! :) Levike alig akar enni, viszont egész nap képes lenne a cicin lógni, egyik nap teljesen kiakadtam, mert csak hisztizett, ha nem adtam oda és az lett az eredmény, hogy estére sebesre szopta-harapta. Még mindig szopizik napi 3-4 alkalommal és nem szeretném ha abbahagyná, de ezeket a megmozdulásait nehezen bírom. Gondolom, hogy a melegtől van. Nálunk a tetőtérben 29 fok van :(
Puszi mindenkinek! Kitartást a hőségben! Aki teheti menjen vízközelbe, de vigyázzatok a napozással!

Timi

Kép Levente virágot szed a nagyszülőknél [/img]
sweetlady1
 
 




Hello csajok!

Végre írtatok sokan! Persze most meg nekem nincs időm.
Márkot megint megcsípték a szúnyogok,testén semmi gond,de a feje megint bedagadt egy csípéstől. :(


Most rohanok,de majd írok még,taliban bármikor benne vagyok a fiúkkal

Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Mi újság van veletek?Hogy bírjátok ezt a meleget?

Hát képzeljétek el mi történt velünk, vasárnap az ajtónk elöl ellopták a kisfiam babakocsiját:( Hát az ideg szétvet, és persze az üveges ajtót nem lehet kinyitni csak kulccsal, gondolom valaki biztos nem húzta be maga után rendesen és nem csapódhatott be, én meg így jártam:( Szóval kicsit kivagyok, de veszünk szegénykémnek másikat. De nem is értem, hogy lehet ilyen undorító ez a világ, hogy egy babakocsit lopnak el, amit persze azonnal pótolnia kell az embernek, ha menni akar valahova:(

Hát így jártunk

Puszi Timie
timie
 
 




Hát sziasztok!

Ez a meleg...engem annyira nem visel meg(igaz napi 3 zuhanyzás kell hozzá) de Viktorka elég nehezen bírja. Szegénykémet( visszatérve a pizsi problémára) ma éjszaka már csak egy szál peloban altattam el,és hajnalban egy textilpelot dobtam rá,de még így is fogolódott.Nagyon izzad a picikém.Márkot már nem érdekli,mondja,hogy meleg van,meg nem volt hajlandó ő sem pizsit venni,így maradt egy pelo neki is,de őt nem zavarja.

Van egy pici ovális medencénk,az erkély felét elfoglalja,és ha már nem bírja,beül 10 percre aztán vissza a szobába.

Timie: a barinőmék is mindent az ajtójuk előtt tárolnak,sosem loptak el semmit.Múlt héten vettek a kislányuknak egy kis bicajt,rá 3 napra ellopták az ajtó elől.Minden mást otthagytak( 2 babakocsi,játékok,babák,homokozók,motor). Szerintem ez nem véletlen.

Mennem kell,mert úgy érzem Vik bekakilt.

Hétvégére már hidegebbet mondanak,biztos a szülőszoba is meg fog telni az Uzsokiban.

Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Timie: de durva, nagyon sajnálom! Mi is ugyanígy tároljuk 2 éve a kocsit, de hálistennek megúsztuk a lopást. Tényleg kinek van szíve babakocsit lopni??? Megáll az ész.

Timi: nagyon édes a kis nyuszi-ül-a-fűben-Levi! :)

Mi úgy bírjuk a meleget, hogy 3 napig a Paskálon lógtunk, isteni volt víz mellett, még ha ez a gyerekpancsoló is. :) Máté úgy imádta, hogy alig lehetett hazarángatni záráskor.

A munka okés, már megszoktuk, Máté sem hadakozik már. És jól jön egy kis agytorna. :wink:

Dóri: de irigyellek, hogy így nekiálltál mozogni, én április óta lustulok és ebben a melegben elhatározásom ellenére sem vettem rá magam futásra vagy tornára. Csak így tovább! :wink: De jó lesz nektek Nápolyban!!!!

Persela: én is gratulálok a második csemetéhez, tudjátok már, milyen nemű lesz?

Na mennem kell, pápá mindenkinek. Krisz
tkrisz
 
 


Sziasztok! Tud valaki valamit Dr. Mecsér Béla főorvos úrról. Eddig úgy van, hogy nála fogok szülni. Amúgy nagyon rendi még pénzt sem kér. Csak mégis kellene valami infó a megnyugvásom miatt. De lehet h hülye vagyok. :roll:
adri22
 
 


Sziasztok!

Hát úgy látom megint haldoklik a fórumunk.

Adri: én sajna nem tudok segíteni,egyszer sem találkoztam vele,őszintén szólva azt sem tudom,hogy néz ki...de hátha valaki!!!!

Képzeljétek,milyen hétvégénk volt.Elmentünk Hévízre 3 napra pihizni,de rémálom lett a vége.
Az idő elszaródott,a medence tök hideg volt,a termálba nem mehetett be Márk,aztán megcsípte elöl a nyakán egy szúnyog,egész éjjel azt hajtogatta,hogy szorítja valami nagyon ott és csak hánykolódott.
Viket egyszer sem vittem vízbe,ennek ellenére estére 38,2 lett a láza és folyamatosan bőg(még most is),mire beértünk a keszthelyi kórházba,már 39.Másfél órán át hideg lepedőzték ,37,5-tel kiengedtek,semmi komoly baja nincs.Ennek ellenére egész nap bőg.Márk egész nap idegesíti,mert ugye vigasztalni akarja,de nem megy.

Hát röviden ennyi,megyek is,bár úgysem tudok mit csinálni.
Tegnap mikor hazaértünk,azért bevittük a Bethjesdába is,de semmi baja,kis megfázás.( de ennyire még sosem orított napokon át!!!)

Edina,Krisz: köszi a leveleket!

Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!
Csak gyors bejelentkezés,Elköltöztünk,és odalent még nincs netünk,ma csak felugrottunk,holnap mennem kell a gyest intézni.Lányok ha Balcsin jártok feltétlen ugorjatok be hozzánk,Siófoktól csak 18 km-re vagyunk.Itt a teló számom:0630-667-96-94
Pusz:Anita
anita23
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés, mert Levi nagyon nyűgös, jön a foga és csak nyöszög és harap és nyúzza a cicit :(

Szóval a kérdés:
Levi születése óta van egy kis kb.1 mm átmérőjű fehér pötty a nyelvén elől középen. Olyan, mint amikor az arcán van az embernek ún. zsírpattanás. Mi lehet ez? Valamelyikőtök találkozott már ilyennel? Igazából nem tom miért, de eddig még sosem kérdeztem rá a dokinkra....

Köszi és puszi mindenkinek, majd holnap jövök hosszabban is remélem.

Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Timi, fogalmam sincs mi lehet, még nem láttam ilyet. Szájpenészt már igen, de az nem csak egy pötty.
Annamari, hogy álltok lakás ügyben?

Tényleg, végül van még valaki rajtunk kívül, aki ősztől bölcsibe megy?

Pussz, jó nyaralást a nyaralóknak!
Sus
sus1
 
 


Helló!

Sus: persze, az én Mátém is bölcsis lesz! Találtatok jó intézményt?

Timi: nekem sincs sajnos ötletem, sztem mutasd meg a gyerekdokitoknak.

Annamari: szegénykék, jól pórul jártatok, hogy vannak a fiúk azóta?

Dóri, Gabi, veletek mi van?

Adri: én annak idején (szülésnél) nem túl jókat hallottam a Mecsérről, vmi pénzes sztori volt (nagyon csúnyán bánt vkivel, aki nem tejelt előre, meg se várta h esetleg utólag fog adni...).

Mátéval voltunk sebészeten, megkínozták a fütyijét rendesen, egyelőre kenni meg fürdésnél húzogatni kell, nem tom, mennyire lesz ez eredményes. 3 hó múlva újabb kontroll. Szegényke tök ki volt akadva, még most is fájlalja.

Pá mindenkinek, krisz
tkrisz
 
 


Sziasztok!
Véleményt szeretnék kérni Magosányi doktornőről. Esetleg szült már nála valaki, vagy ismeritek? Ha igen, mi volt a tapasztalat?
Előre is köszönöm a választ!
karmen15
 
 


Sziasztok!

Karmen: Fruzsina,ugye???
Nagyon aranyos ,kedves, ügyes, szülést többektől hallottam,hogy simán levezet.Ha engem nem küldött volna haza a kórházból szülés után 1 héttel-mikor este visszamentem,hogy nagyon vérzek- hogy ez normális és ne izguljak,addig nagyon szimpi volt.Aztán amikor itthon elfolyt 2 liter vérem és a mentő vitt vissza és ő vett fel,eléggé meglepődött. Ez előfordul másokkal is,de gondolom egy tapasztaltabb doki bent tartott volna,UH,stb... ő nem.
De nem neheztelek rá,gondolom a főnöktől kapott.Nekem ezek után is szimpatikus amúgy,a tapasztalat meg az ilyen hibáktól is gyarapszik.
Van már saját prakszisa ,eddig nem volt?!

Lakásügyileg: úgy tűnik 2 hét múlva jön vissza a pénzünk fele,aztán 1 hónapon belül a másik fele is.Hétfőn foglalózunk is,majd írok,ha már tuti lesz.
Fiúk szerencsére jól vannak,még ez a meleg sem zavarja őket.
Puszi mindenkinek
Annamari
kismuki
 
 


Köszi az info-t Annamari, igen ő az, magánrendelése nincs, én véletlenül kerültem hozzá, nem ismerem, ezért próbálok véleményt kérni.
Ha még valakinek eszébe jut valami, szívesen fogadnám...
Egyébként a kórházzal meg voltatok elégedve? A baba éjszaka is a mamával lehet??? Cukros vizet adnak neki?
karmen15
 
 


sziasztok csajok, gyorsan benéztem mi van Veletek, mi sokat vagyunk anyuéknál siófokon, most is csak öt napra jöttünkhaza Marcellel, Viktornak már nem is volt kedve hazajönni :D
Férjemnek most olyan munkája van, hogy csak hét után jön haza, akkor Marcell már alszik, így jobbnak láttuk Balcsin maradni és hétvégente jön hozzánk apuci is.
Marcell mindjárt egyéves lesz, kezdi abbahagyni a szopizást, már este teljesen elhagyta, csak néha fanyalodik rá, amikor duzzogós kedvében van. Hajnalban azért még szopizik. Pici monstrum, 11 kiló, pedig ránézésre nem dagi, csak olyan kis masszív.
Viktor továbbra is féltékeny, viszont már kezdenek együtt is játszani, olyankor persze könnyekig meghatódik anyuci :D
Karmen: nagynénémet műtötte M Fruzsina és nagyon meg volt elégedve vele, folyamatosan figyelemmel kísérte az állapotát, kedves volt, pénzt nem fogadott el mindezek ellenére.
Rohanok barackot főzni, puszi.
Jó nyaralást mindenkinek!!!!
D
tigris
 
 


Sziasztok!
Tigris!
Ha Siófokon vagytok gyertek át hozzánk is.Csak pár km.Telefonszámom fentebb:)


Ma túlestem az afp-n is,majd megsültünk mire hazavergődtünk.Nem baj,csak ma vagyunk pesten aztán irány a alcsi:)
Anita
anita23
 
 


Sziasztok!

Anita,Dóri: jó nektek,ebben az időben már nem is lehet máshol kibírni csak a Balcsinál.NIncs sok szúnyog?

Anita: már itt tartassz? MIkorra írt ki a doki?

Dóri: nálunk most kezdődik igencsak a féltékenység.Viktike( Márk így hívja) jön-megy a szobában,már alacsony dolgoknál fel is áll és persze állandóan mászik a bátyjára,elszedi a játékait,neki is minden kell.Márk meg nem akarja már odaadni,és akkor Vik olyan balhét csap,hogy az csuda! :D Persze imádják egymást,de azért harc itt is van.

Karmen:itt mindenki meg van elégedve a kórházzal.Cukros vizet kap,ha nem indul be a tejed hamar és már nagyon sír a picid,tápszert is adnak neki.De ezt te döntöd el(elvileg). Éjszaka ált.bent vannak a csecsemősöknél,de ha kéred kint maradhat veled.csak jó előtte a szobatársaiddal egyeztetni.

Mi csak 2 hét múlva megyünk nyaralni,de már alig várom. Így is egész nap lent vagyunk,sztem holnap kimegyünk a Paskalra is,mert nagyon meleg lesz még.

Pusz mindenkinek
Annamari és a fiúk kint az erkélyen a medencében http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 3684.5.jpg[/img] [/img]
kismuki
 
 


Mi a helyzet, mindenki nyaral? :?

Annamari, nekem nem sikerült megnéznem a képet, azt írta, hogy nem találja :(

Én most tanulok már megint, mert jövő héten suliba megyek, remélem akkor nem lesz 40 fok.

Pussz: Sus
sus1
 
 


Hello mindenki!...vagy bárki aki olvassa még ezt az oldalt...

Sus: állandóan szarozik ez az oldal,de majd teszek fel újabb képet máshogy.
Suli???? Ilyenkor???? HOgy bírjátok ti ezt?

Mi majd vasárnap megyünk nyaralni,de nem tudom addig hogy bírom ki,amikor csütörtökre már megint 35 fokot mondtak?! :oops:
Ti mentek a kicsikkel strandolni vagy vizezni valahová?

Gabi????? te nagyon eltűntél,a többiek még néha írnak két szót,de rólad ezer éve nem hallottunk.

Annamari
kismuki
 
 


sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket, hiszen Ti tapasztalt anyukák vagytok! A kisfiam, Beni, 3 hónapos, és szeretném őt babaúszásra vinni majd 4 hónapos korától. Ha nektek volt bármi tapasztalatotok ezen a téren, akár negatív, légyszi írjátok meg, mert hallok sok rosszat is, fertőzések stb. Nem is tudom, hogy melyik uszodába kellene vinnünk őt, egyikről sem hallottam még csak pozitív dolgokat.

köszi a segítséget

Anita
ani20
 
 


Anita!

Nem tudom merre laktok,de a Pólus Hotelben is van babaúszás és valami Delfin uszodában is.Mi nem jártunk ugyan,de a többiek biztos tudnak segíteni.

Annamari
kismuki
 
 


Szia Ani!
Mi járunk a fiammal babaúszásra, ő imádja!! :D
Szerintem nagyon jó dolog, de a gyerektől függ, hogy szereti-e. Próbáljátok ki, és majd meglátod hogyan reagál (az első pár alkalommal még nem szoktak túl lelkesek lenni, érdemes párszor elmenni, mielőtt végleg döntést hoztok).
Mi a Kőbányai Szabadidőközpontnál lévő usziba járunk, én nagyon elégedett vagyok vele (KÖSZI a neve a helynek, és a honlapjuk www.aquakids.hu).
Sus
sus1
 
 


Sziasztok!

Tudnátok szülésznőt ajánlani az Uzsokiban?

Előre is köszönöm:
Viki
viki1982
 
 


Szia Viki!

Az Uzsokiban nincs még mindig lehetőség szülésznő választásra,csak valami extra esetben,főigazgatói engedéllyel.
Ha lenne lehetőség,én 3 nevet írnék neked,Kassai Magdi, Vera, Réka (nekik sajna nem tudom a vezetéknevüket).
Amúgy én nem hallottam volna hogy bármelyikkel is gond lenne,szóval emiatt ne aggódj.

Annamari
kismuki
 
 


Én Sztakóné Györgyit is csak dícsérni tudom :)
sus1
 
 


sziasztok!
új vagyik nálatok. Némi infóra lenne szükségem dr.Csapó-val kapcsolatban. Jár mostanában valaki hozzá? Köszönöm
lurkó2
 
 


sziasztok!
új vagyok nálatok. Némi infóra lenne szükségem dr.Csapó-val kapcsolatban. Jár mostanában valaki hozzá? Köszönöm
lurkó2
 
 


Szia Lurkó!
Asszem mindenki nyaral :( . Én nem Csapóhoz jártam, de vannak akik igen. Milyen jellegű kérdéseid vannak? Hátha tudok válaszolni a hallottak alapján, amíg a többiek visszatérnek :)
Sus
sus1
 
 


Sziasztok!
Lurkó: én sem nála szültem,de Tigris majd tud sokat segíteni neked,ha visszaér.
Hát mi visszajöttünk a nyaralásból,bár úgy látom a többiek még mindig el vannak tűnve.
Nekünk nagyon jól telt,Márk egész nap karúszó nélkül úszkált keresztbe a medencében víz alatt. Vik az úszógumiban,de hamar kikéreszkedett ő is.
A picikém már mindenhol feláll,egyre stabilabban és már lép is párat kapaszkodva.Persze ha fogom a kezét azonnal rohanna mindenhová.
Kaptunk ilyen Sinlac pépet kiegészítésként,mindig gyümivel keverem,amúgy nem eszi meg.Remélem ettől kicsit összekapja magát,mert lassan 9 hónapos és még mindig 7és fél kilo alatt van.

Márkkal már edzünk az ovira,képzeld Sus: pont az ő óvónője lesz az új.(ahová embert kerestek és végül visszajött gyesről az egyik csaj,érdekes lett volna ha a párod lett volna)

Megyek kezdem lelassítani őket egy kis mesézéssel

Annamari
kismuki
 
 


sziasztok!
lurko2 én a csaponál fogok szülni oktoberben.milyen kérdésed van?elsö szülésem most kezdtem hozzá járni,én meg vagyok elégedve vele.
krinyike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: