Új privát üzeneted érkezett!

Szerintem ráérünk a történettel Kisbora amikor gondolod. Megvárom. :lol:

Örülök hogy képes voltam átküldeni az üzit.

S ha már itt vagyok elköszönök, így tehát


Kép


mindenkinek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

csak beköszönök, látom nem jár erre senki...és egyuttal el is köszönök, persze csak hétfőig...síelni megyünk.
Tudom nincs hó, de ahova megyünk van a közelben gleccser és ott még augusztusban is lehet síelni :D
Addig is minden jót!

Mindjárt itt a Mikulás!

Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Jó reggelt!!!

Megy a sütés-főzés, takarítás?

Ilyenkor, ki mit mikor süt és hogy zajlanak az ünnepek?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 

 
 

Boldog Mikulást mindenkinek!! :D

Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Kép

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!!!

BOLDOG MIKULÁST!!!!


Ildi,

Milyen volt a sielés? Képek :o?

Noémi,

Nálunk hagyományos karácsonyi menü szokott lenni. Töltött kápi, hal, halászlé, rántott sajt, majonézes burgonya. Beigli, zserbó, aprósütik.
Tavaly olaszosra vettük a figurát és a rokonvendéglátást már antipastikkal és tengeri herkenytyűkkel bonyolítottuk :)

pusz,
Kriszti
cuiccolo
 
 


Síelés isteni volt,megtaláltuk azt a kevés havat ami van...3210 magasan :shock: ,igaz ott is csak max 30 cm van.
Fiúk úgy mennek, hogy én csak délelőtt tudtam velük tartrani az iramot, igaz a derekam is rendetlenkedett, úgyhogy du csatlakoztam a négy évesekhez :lol:

Képet még mindig csak elméletben tudok kicsicsíteni és ide felrakni.. :? ,majd igyekszem..

Noémi
Nálunk karácsonykor mindig van vadas, idén szarvasból amit a férjem barátja szokott lőni, már ott figyel a mélyhűtőbe...,pulyka rántva, ananásszal,halászlé, beigli(anyukámól) méteres kalács, gyümölcskenyér(én műveim) zserbó stb...

Kéne vásárolni menni, de nincs kedvem, ez nálam kóros, mert amúgy imádok :roll:

Kellemes készülődést mindenkinek!
Ildi

Botondom mindjárt 2 éves!

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Méteres és foszlós kalács ugyanaz? Mert mi a péktől rendelünk majd foszlós kalácsot, de a szomszédunk méteresnek hívja, nálunk ez először lesz.

Szokásos káposzta, hal, kocsonya, malac, virsli, lencse, aprósüti, beigli és tiramisu, de nekem annyi mivel fogyizgatok!

Rántott sajtot hogy csináljátok melyik sajtból? Mert mi állandóan küzdünk a kifolyásástól!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Szia Ildi!

Köszönöm az üzit.
Megkérdezhetem, hogy merre vadászik a férjed barátja. Csak nem Dönönyvölgy és környéke?

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Halihó,

Méteres kalács nálunk is nagy kedvenc :) Fehér és barna piskóta őzgerincben sütve,felszeletelve majd pudingos krémmel összetapasztva és végül csokival bevonva és ferdén szeletelve hogy szép csíkos legyen :) Fehér, barna, rózsaszín nálunk :)))

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Húúú Ildi,

Vadast imádommmmm!!!! Én Maglódon szoktam venni ott van egy vadbolt. Vaddisznót, szarvast...

p,
K.

cuiccolo
 
 


Kalács saját készítésű ezekszerint...? Nagyon jól hangzik. A nyál is összefolyt a számban.....

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


igen saját készítésű és tényleg méteres mikor elkészül :)

Kriszti, nálunk is fehér, barna, rózsaszín :) ,imádják a gyerekek, na meg a felnőttek is, van is harc érte...mindig ez fogy a leggyorsabban, szenteste nálunk van mindenki.

Banyanszki, nem tudom honnan származik szegény szarvas, :) mindenfelé jár az országban a férjem barátja.

szép napot mindenkinek!

Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Sziasztok Lányok!

Csütörtökön fáklyás felvonulás lesz a kórházért a Bakáts téren. Este fél hatkor egy misével kezdődik az esemény a Bakáts téri templomban és utána lesz a fáklyás menet a téren. Aki teheti, és fontos neki a kórház legyen ott!

Ennyit tudok, egyéb részleteket biztosan tudnak az orovosaitok, szülésznőitek.

Zita
pzita
 
 


Szia Zita!!!!! :D

Szerintem mi ott leszünk! Te jössz?
...és nagyon köszi az infót, reméljük eredménye is lesz!

Többiek??

Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Sziasztok!

Nálunk is volt régen mindig méteres,csak sárga krémmel.Most már Nati miatt nem sütök!

Anikó
janiko
 
 


Sziasztok!

A fáklyázásról írtam a másik topicba.

Ide pedig szomorúságomat írom le.
sajnos Apa elment külföldre dolgozni. :cry:
Ma hajnalban, de karira hazajön, viszont amikor visszamegy hosszabb időt marad kint. :(
spanyolországban van és nekünk nagyon hiányzik.

Már most. Ilyenkor érzi az ember hogy mennyire fontos neki a másik.

Tudtok nekem valamit mondani a laptophoz való internetről? Hogyan működik, hol a legjobb, meyik szolgáltatónál?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok,

már mi is készülünk ezerrel a karira. Jól vagyunk, Dávid ducibb, mind Dorka volt valaha is. Elkezdtünk úszni mind a két gyerkőccel, nagyon tetszik nekik, Dávid mint a kis fókabébi úgy fekszik fenn a vizen, Dorka, meg végig vigyorog és állandóan be akar ugrani a medencébe.

Örülök, hogy mindenki rendben van mégha előfordulnak betegeskedések is.

Nálunk idén gesztenyével-aszaltszilvával töltött mézes pulyka lesz, sült hal, bóbitás tyúkhúsleves, beigli, zserbó és diótorta lesz.

Nszoke:

a rántott sajtot duplán kell panírozni így nem folyik ki. Egyébként én vagy trapista vagy camambert sajtból szoktam volt csinálni.

Mindenkinek BOLDOG KARÁCSONYT, ha addig nem taliznánk. Januárban összehozhatnánk egy talit, ha van hozzá kedvetek. Bár nekünk Buda kissé messze van de az állatkeri játszóba szívesen lemegyünk.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


sziasztok! :)

csak egy kérdés, van olyan a kórházatokban, hogy Keszthelyi dr?
(nincs dokira szükségem, nem azért kérdezem :D ).

köszi,
Vendég
 


Szép estét!

Szia Ytong!!
Örülök, hogy jól vagytok, Dávid már akkor is nagyon édi volt mikor találkoztunk :) Nektek is békés ünnepeket!

Noémi,
:( mindjárt itt a karácsony!

Most rohanok szülőire, sziasztok!

Ildi (Látjátok a vonalzómat :?: :wink: )

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Ytong, köszi a tippet. Mi csak trappistát szoktunk mert a camambert nem szeretjük.
Jó hogy úsztok. Dorka is most kezdte vagy régebben is úszott? Csak azért hogy hogyan alkalmazkodott? A kora miatt.

Mzille itt pedig elmondom, hogy jó hogy már 2évesek vagytok. Ilyenkor a kívűlláló (én) úgy gondolja, de könnyű neked, pedig majd ha én is oda kerülök, 2évesek leszünk akkor az sem lesz könnyű.
Azt mondják mindig az a legnehezebb időszak amikor éppen amelyikben vagy. Igaz ez?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Dóri!

Nem emlékszem Keszthelyire, de ez nem azt jelenti, hogy nincs.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok,

mzille,

köszi, most már kis hurka gyurka lett, amikor taliztunk, akkor még kis vékonka vót.
Gratula a kis 2 évesnek. Nálatok lesz még gyerkőc? Nem nehéz három gyerekkel?

Én néha a hajamat tépem, mert apa általában altatás után jön haza, Dávid fent van tízig- éjfélig, ha leteszem panaszkodik (nyekereg) ettől Dorka nem tud elaludni, viszont Dávid sem Dorkától, egyszerűen nem tudom rávenni hogy halkítsa le magát, egy-két szóig sikerül utána megint 'kiabál'. Mondjuk mi sem vagyunk valami halk szavúak apával. Dorka dackorszakáról nem is beszélve. Segítség valaki elcserélte az én minta gyermekemet egy kis eleven, 'szófogadatlan' gyermekre.
Szóval nálunk ez a helyzet.

nszoke,

Dorka 4-6 hós koráig járt úszni, úgyhogy mondhatom azt, hogy most kezdte. Tetszik neki, bár van benne félelem, ami természetes is hiszen teljesen más közeg, de mi fontosnak tartjuk, hogy megszokják, mert mi búvárkodunk és őket is akarjuk vinni majd.

J

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Ez jó!
Mármint a búvárkodás. Hivatás vagy hobbi? Külföldön, tóban tengerben, Nem értek hozzá. Egyszer merültem még tizenévesen s majd megfulladtam attól az oxigéntől. Túl tiszta volt. Nem bírtam, azóta meg félek attól az érzéstől, de maga a búvárkodás szép dolog.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Szia Noémi,

Tegnap láttam a híradóban, hogy Spanyolországban a magyar munkavállalókat átverték. Csak nem a férjed is köztük van???

Üdv,
Judit
angel068
 
 


Sziasztok!

Judit, hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem nehéz, de olyan jó fejek így hárman, imádom őket mégha néha én is úgy érzem, hogy végem van irány a Hárshegy, bár úgy hallottam azt is bezárják...
Nálunk elég jól beleszokott a kicsi a családi ritmusba, úgyhogy este egyszerre alszanak el, reggel meg általában később kel, pont jó mert nincs útban mikor suliba indulnak a nagyok.Persze ez nem mindig van így...
Egyre jobb lesz ahogy nőnek, csak addig ki kell bírni :D !

Akit érdekel a tegnapi fáklyás megmozdulás részletei, írtam a másik topicba róla, személyes élmények...

Köszönjük a köszöntéseket!

Üdv Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Sziasztok!

Nem Judit ő nincs köztük, szerencsére nem gyümölcsöt szed, ő az építőiparba ment ki, de sajna űgy néz ki karira sem jön haza és olyan szomorú vagyok, de lehet fogom a gyereket s megyünk mi.

Csak nem tudom hogy viselné, mert sosem volt még nem itthon, szóval értitek...

Egy történet, ami tegnap egy kismama és köztem volt beszélgetés: Elműbe 4ÓRÁT VÁRTAM,egy o-ás számláért, s közben bejött ez a hölgy 7hónapos. Átadtam neki a helyet, mert senki, se fiatal, se öreg, se nő se férfi nem adta volna át, leült s közben elkezdtünk dumálni. A SZt.Imrében fog szülni, a vadiúj fogadott orvosánál, mert a régi dokija nagyon jó, meg szereti stb, de az a Schöpfibe vezeti le a szülést és ő abban a kupiban nem akar szülni. Mondtam pedig jó kórház, de ő inkább orvost vált mint lebujban szüljön. Ez volt a beszélgetésünk lényege.
Hogy vélekedik a kórházról??? Jó mondjuk én is így vélekedtem, de aztán ez megváltozott mert rászorultam a "lebujra".
Tudja hogy jó szakemerek stb, de ő a saját kényelméért nem megy oda. Amikor én szültem a gyerekorvossal beszéltem hogy ez micsoda putri, de jó a szaktudás, erre ő azt mondta: sok anyuka sajnos a saját kényelmét többre tartja annál, hogy jó kezekben legyen.

Na mindegy végülis mindenki ott szül ahol akar és annál akinél akar.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Drága Botond!!!

Nagyon Boldog MÁSODIK születésnapot kívánunk Neked!

Marci és a szülők

cuiccolo
 
 


Ildi,

Hárshegy gondolata néha bennem is felmerül pedig nekem "csak" 1 van.....

K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok, Eszter vagyok a 2006. tavaszi topicból!

Figyelmetekbe ajánlok egy hiánypótló, vadonatúj kiadványt, melyet bátyám, dr. Krivácsy Péter (intenzív terápiás orvos, gyermekorvos) írt.
Mindenkinek ajánlom a könyvet, melynek címe: Gyermekkori vészhelyzetek - S.O.S. megoldások. Idegen szavak nélkül, röviden és egyszerűen, sok képpel illusztrálva segít eligazodni sürgősségi állapotok esetén.

Mikor hívjunk orvost, és mikor mentőt?
Mik az első teendőnk súlyos helyzetekben?
Enyhe vagy súlyos? Hogyan ítéljük meg gyermekünk állapotát baj esetén?
Ilyen egyszerűnek tűnő, de a gyakorlatban nagyon is komoly kérdésekre választ kaphatsz.

Kiknek ajánljuk? Szülőknek, nagyszülőknek, babysittereknek, óvónőknek és mindenkinek, aki gyerekekkel foglalkozik.
Néhány fejezetcím a könyvből: Áramütés, Bőrkiütések, Bölcsőhalál, Csonttörés, Félrenyelés, Gyógyszermérgezés, Kiszáradás, Láz, Rovarcsípések, Szemsérülés, Újraélesztés, Vérzések...stb.

Kapható a nagyobb könyvesboltokban (2850,-Ft), de az alábbi honlapon rendelve olcsóbb.
http://www.leghajo.hu/
Vendég
 



Sziasztok!

MINDENKINEK békés, boldog karácsonyt kívánok sok szeretettel!

"Jó gyermekek mind örülnek,
kályha mellett körben ülnek,
aranymese, áhitat,
minden szívet átitat.

Pásztorjátszók be-bejönnek
és kántálva ráköszönnek
a családra.Fura nép,
de énekük csuda szép!

Tiszta öröm tüze a lég
a szemeken harangjáték
szél, éjféli üzenet:
Kis Jézuska született!

Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Sziasztok!

KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET
Kép
és
BOLDOG ÚJ ÉVET
Kép
KÍVÁNUNK.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!!!

Békés, Boldog Karácsonyt kívánunk Mindenkinek!!!

Marci és a szülők

cuiccolo
 
 


A puha hóban, csillagokban, Az ünnepi foszlós kalácson, Láthatatlanul ott a jel, Hogy itt van újra a KARÁCSONY. Mint szomjazónak a pohár víz, Úgy kell mindig e kis melegség, Hisz arra született az ember, Hogy szeressen és szeressék. S hogy ne a hóban, csillagokban, Ne ünnepi foszlós kalácson, Ne díszített fákon, hanem A szívekben legyen KARÁCSONY.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!!

Látom itt még téli álmot alszotok... :)

MINDENKINEK BUÉK!! :)

Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Békesség, boldogság áldása reátok,
hogy az óévet jól zárjátok.
De emeljétek poharatokat és kiáltsátok: BÚÉK,
hogy szebb és jobb legyen az új év!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


B.U.É.K.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Ismeritek Dr Arnoldot? Minden vélemény érdekelne. A segítségeteket előre is köszönöm!!!!!!!

Zsuzsi
tn_zsuzsi
 
 


Sziasztok

Én még új vagyok itt és a Söpf-méreiben fogok szülni, tud valaki segíteni abban, hogy most hogy áll a korház helyzete? Bezárják? :(

Kép
Kép
liló
 
 


Sziasztok

Én még új vagyok itt és a Söpf-méreiben fogok szülni, tud valaki segíteni abban, hogy most hogy áll a korház helyzete? Bezárják? :(

Kép
Kép
liló
 
 


Szia Lilo!

Ha visszaolvasol akkor volt is már meg lesz is még minden a kórház!

Öregekotthona, veseközpont, magánkórház, vagy bezár! Én ott tartok hogy márciusban bezárják...ami nem biztos mert a vezetőség nem szeretné (na de melyik vezetőség szeretné, hogy bezárják a kórházát :? ) szóval nekem ez az utolsó infom. De tuti hogy sem a Pic, sem a szülészet nem fog egymás nélkül üzemelni, mert az hülyeség lenn, mert már hallottam ilyet is. Hogy a Pic nem lesz vagy a szülészet nem lesz. Megyek febr.2án kontrollra Zsebivel és akkor mondja a Doktornénink hogy mi a helyzet, de levolt törve a telefonba amikor mondtam mi a helyzet... :cry: :cry: :cry:

Ha tudsz valamit, mert nyilván te többször jársz a kórházban vagy a dokidnál, szívesen vesszük ha megosztod velünk. Amúgy mennyi idős pocakos vagy, kinél szülsz? Első baba? Hogy érzed magad? Minden ami eszedbejut írd le.

Pusszancs és jó pocakosodást :lol:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!

Próbáltam visszaolvasni, talán sikerrel;) ... sajnos lemaradtunk a kórházi fáklyás estéről, elkapott a karácsonyi láz, engem szó szerint. Dani pedig kezd önnálósodni, azaz akaratoskodni:)


Botondnak a babanetről is Boldog szülinapot kívánunk!!

No és ami késik nem múlik, íme a fotók a nagy taliról:)


... először kicsinyítek...

Üdv, Andi
kisbora
 
 


Kép Cuicculo Marcija
kisbora
 
 


következő

Kép Mzille Botondja
kisbora
 
 


és végül

Kép Dani Observer:)
kisbora
 
 


Karácsony

Kép A szánkóm
kisbora
 
 


szia nszoke!

Köszönöm az infot, bár nem nyugodtam meg, mert júniusban fogok ott szülni ˙(19. hétben járok), és nagyon szeretem ezt a korházat, bár nem sokszor voltam még ott de a tapasztalataim nagyon jók! Január 19-én megyek dokihoz akkor megkérdezem, hogy most mire számítsunk!

A Dr. Templom Józsefnél fogog szülni, ez az első babánk, és kislány, nagyon várjuk már! Most már egész jól vagyok, az első hónapok borzalmasak voltak, de most hogy már érzem is a mocorgását minde rosszullétet elviselek!

Gratulálok a picidhez nagyon szép baba!!

Kép
Kép
liló
 
 


Sziasztok!

KisborAndi nagyon cukik a képek és jó hogy sikrült felrakni, már vártam.

Liló mi lesz a neve?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziaaa Andi!! :D

Köszi a képeket, nagyon aranyosak!!

Örülök,hogy már jól vagytok, viszont nem irigyellek a végig betegeskedett ünnepek miatt... :?

Középső gyerkőc nálunk is meghosszabította a téli szünetet, de ma már ment suliba.

Jó éjt !

Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Sziasztok!

A segítségét szeretném kérni azoknak,akik már szültek itt a kórházban. Én március 9re várom a kisfiamat,és itt fogok szülni.
Olyan kérdésem lenne,hogy a kórházbna töltött napokra is kell a babának ruhát vinni,vagy csak elég,arra,mikor hozzuk haza???
Sok helyen kórházi rugiban vannak.

Köszönöm előre is a segítséget!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: