Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én még új vagyok itt, nem is tudtam még sokat visszaolvasni. De azért akartam írni, mert Toldi doktorról volt szó. Én nála szültem a kislányomat 2009 augusztusában. Nagyon elégedett voltam vele, nagyon kedves volt és segítőkész. Szinte végig velem volt.. igaz, hogy aznap szabin volt és csak miattam jött be.. ha ügyeletben lett volna, biztos nem lett volna ideje ennyit velem lenni. De így este 7től, 23:30ig, amíg meg nem született a kislányom, végig ott volt, na meg persze utána amíg "összefoltozott"..
A szülés után is bejött hozzám minden nap.. én nagyon kedvelem őt, szerintem nem sok olyan orvos van mint ő! most a 2. babánkat várjuk, és ismét hozzá járok! Sajnos most nem biztos, hogy minden rendben van, úgyhogy holnap genetikai tanácsadásra kell mennem.

Ha valakinek van konkrét kérdése Toldi doktorral kapcsolatban, nagyon szívesen válaszolok!
Egyébként én anno 2009-ben a Bajcsyban a csecsemősökkel nem voltam elégedett, nagyon flegmák voltak, sokat sírtam miattuk.. egyáltalán nem lehetett hozzájuk fordulni, nem segítettek egyáltalán. Remélem Nektek jobb tapasztalataitok vannak!!
csanita17
Üllő
 
 


:D Látom újabb Kismama..Ancsa! Amúgy Kistarcsáról jó emlékeid vannak, én 1 hetet feküdtem ott, de nem túl sok jó maradt meg bennem...

A Bajcsyban viszont nem fogtok csalódni, legalábbis remélem! :D
Akkor neked már csak pár heted van?
fruzsa7
 
 


Csanita!

A csecsemősök között valóban van egy két kevésbé szimpatikus egyén. De rájuk alapból jellemző, hogy tőlük kérdezni kell! Sajnos maguktól kevés dolgot mondanak. Viszont nekem ezt leszámítva pozitív tapasztalataim vannak. Nekem még a szopizás technikáját is nagyon alaposan megmutatták. Főleg Böbe (ha jól emlékszem rá) ő nagyon kedves hölgy. Én 2009 július végén szültem amúgy.

Látom Toldi doktor "jól összehozta" népet.... :D
fruzsa7
 
 

 
 

Fruzsa nekem semmi negatív tapasztalatom nem volt Kistarcsán. Igaz, fizetős 2 ágyas szobában voltam, és nem is igen tartottam rá igényt, hogy zargassanak, beleszóljanak a dolgaimba. Volt egy idősebb csecsemős nővér, aki igen nagy hanggal volt, elég erélyesen adta az utasításokat hogyan szoptassak, de valahogy nem tudtam rossz néven venni. Örültem hogy végre a kezemben van a kisfiam, és valami rózsaszín felhőben lebegtem, a császáros sebem ellenére. Bajom inkább a második szobatársammal volt, nála mindig volt bent egy pasi, aki a kórházban dolgozhatott egyébként, és este 10-kor úgy kellett rászólnom, hogy most már kapcsoljuk ki a tv-t, szeretnénk pihenni Manóval. Sajnálom, hogy Neked rossz élményed volt ott.
ancsa06
 
 


Ja, és igen, min. 3 hét. Kristóf 15 nappal jött hamarabb a kiírt időpontnál. A 37. heti nst vizsgálat után már nem akartak hazaengedni, a gép olyan fájásgörbéket mutatott. Én nem éreztem semmit, így nem maradtam bent, még elmentünk egy karácsonyi bevásárlásra. Másnap reggel elfolyt a magzatvíz, fél 8-kor, kilenckor a szülőszobán voltunk. Megvizsgáltak, előkészítettek, és 10-kor kiemelték Kristófot. Faros baba volt, így császárral született. Mivel Manócska korábban jött, van rá esély, hogy Máté sem várja meg a 40. hetet. Mit mondjak, nem is bánnám, elég sokat kínlódok. Kristófnál mintha könnyebb lett volna terhesség
ancsa06
 
 


Ancsa! Igen sajnos nekem rossz élményeim vannak. De tény én nem szülni mentem. "Problémás" kismamákkal voltam 6 ágyas szobákban (mondjuk nekem ez kicsit sok, én Bajcsyban feküdtem szülés után fizetősbe 2 ágyas, de fél idősen sima 3 ágyas nőgyógy osztályon is, a 6 nekem sok). De betettek hozzánk ha a helyzet kívánta frissen szült mamákat is, de a legrosszabb, hogy az abortuszosok nem fértek el, csak nálunk. Ezért egész nap vitték hozták őket, napi 3 fő biztos befeküdt mellénk . Másnap újabb 3 fő. Ugye ezek egynaposak. Ha hozták vissza őket, csak levágták őket, mindenük kint alul is, nem foglalkoztak vele, ők meg altatásban.

A hozzátartózóik (!) ki be járkáltak a szobákból, és a szobánkból nyíló erkélyre jártak ki bagózni. Mikor jöttek be hozták a füstöt. Hiába mondtuk nekik, bocs kismamák vagyunk itt, lent van dohányzó helyiség, nem nagyon izgatta őket, ők csak egy napra jöttek úgyis. Mellesleg az osztály dolgozóit se érdekelt, hiába jeleztük, csak megjegyezték mostanság sok a lopás (bizonyos személyek kórházi dolgozóknak adják ki maguk), ne hagyjuk magára a szobákat. Egy ember mindig legyen bent. Köszike..

Mivel az egész osztály: akik szültek, abortuszosok, "problémás kismamák" egy mellékhelyiséget és összesen két darab zuhanyzót használt, higiénia az 0 volt. A wc állandóan tiszta vér..és még sorolhatnám.


Lehet a szülőszobák szépek, és a szülés lehet szép élmény is ott. De én nem szeretném még egyszer megtapasztalni az ottlétet. A Bajcsyban viszont jól éreztem magam. Még fél idős terhesen is, fenyegető koraszüléssel feküdtem. De akkor sem éreztem oylan rosszul magam mint Kistarcsán. Az egyedüli pozitív élményem Toldi doki volt ott. De örülők azóta a Bajcsyban gyarapítja a dokik táborát. :-)
Bajcsyban a személyzet, a dokik, és a "terep" is egészen más. De remélhetőleg te is megtapasztalod majd. És szép élmény lesz a szülésed itt is. :D



Fruzsa

Kép
fruzsa7
 
 


Fruzsa tényleg sajnálom. A 6 ágyas szoba lehet, a gyermekágyas osztályon sem adott volna túl jó élményt.
Annak viszont örülök, hogy a Bajcsyról jókat írsz, én a kórháztól kicsit félek, abból, amit láttam, nem sok jót szűrtem le. De remélem, sikerül ott is kifogni egy 2 ágyas szobát külön fürdővel akkor nem lesz semmi gondom.
ancsa06
 
 


Ancsa! A sima osztály is ezerszer jobb a Bajcsyba mint a Flór Ferenc... :D A folyósok azok olyanok amilyenek, de hát régi épület..viszont a fizetős szobák nagyon szépek, arról tudna írni más is jókat. És a szülőszobák is nagyon jók. Láttad már őket? Voltál körbevezetésen? Akár dokival?

Nekem egyik barátnőm Mosonmagyaróvár mellől jött ide szülni, szóval nem rossz kórház...! :D


Kép
fruzsa7
 
 


Úgy volt, hogy március elején körbevisz a dokim, de a tilalom miatt ez nem jött össze. A szülőszobákat láttam, a neten van róluk kép, a franciaágyon kidőltem :D. A szobákról viszont nem sok infót találtam, a szülészettel kapcsolatban csak a szülőszobákról beszélnek. De most egy kicsit jobb lett a kedvem, akkor nem fogok megijedni, ha nem jutok be a fizetős szobába. Nekem igazából a külön fürdő, ami sokat számítana, a tv nem igazán érdekel. Ha rajtam múlt volna, a Flórban sem kapcsoltam volna be, csak idegesített. A szememet nemigazán tudtam levenni a kisfiamról :D
Volt emiatt egy kellemetlen dolog: a szobatárs bekapcsolta a tv-t majd kiment a szobából, mert vendégei jöttek. Már épp fel akartam állni, hogy akkor viszont én kikapcsolom, nekem nem kell, amikor benézett az egyik orvos, és elég megrovóan rám szólt, hogy biztosan mennie kell a tv-nek? Nincs mivel lekötni magunkat? De ez a kellemetlenség sem lett volna, ha a szobatársam egy kicsit figyelmesebb.
ancsa06
 
 


sziasztok!

Fruzsa, én is próbáltam kérdezni de olyan bunkón reagált a nő, hogy még az életkedvem is majdnem elment.. Lecseszett azért mert nem jól raktam tisztába a babámat, mert apró kaki darabok voltak a pelusban.. hozzátenném, hogy mindezt azután mondta, hogy nemcsak hogy ők tették tisztába utoljára, de elvileg meg is fürdették..
úgyhogy ennyit róluk.. Egyetlen rendes csecsemősre emlékszem.. nem tudom a nevét, de elég nagy szájú és mindig poénkodott..:))
De önmagában a kórházzal nincs gond. Én is fizetős kétszobásban voltam.. most majd nem szeretnék fizetősbe menni.. többi szobához a szülészeten csak az egyetlen fürdőszoba van, ami a folyosó végén van??!!
A tarcsai kórházban én csak néhány vizsgálaton voltam, amíg Toldi dr ott rendelt.. szerintem nagyon durva, hogy az abortuszosokat más kismamákkal egy szobába rakják!! Mert szerintem annak is nagyon rossz érzés, aki abortuszra megy, mivel látja a pocakos vagy már babás kismamákat.. és nem mellesleg a többi kismamának is rossz.. hihetetlen, hogy erre nem tudnak gondolni a kórházban.
Ancsa, a tv engem sem tudott érdekelni.. hiába volt olyan műsor amit előtte itthon néztem.. :) egyébként meg nem értem, hogy a dokinak miért fáj, hogy ha megy a tv.. bocs, hogy ezt mondom, de szerintem nincs is joga emiatt beszólni!
Az utolsó szobatársammal nekem is voltak problémák.. illetve inkább a családjával.. miután megszült, vagy 10en lepték el a szobánkat, és ott is voltak vagy 1,5 órán keresztül.. a férje meg mindig kopogás nélkül járt-kelt.. simán bejött a szobába mikor szoptattam.. engem ez nagyon zavart!
Ne haragudjatok, hogy tegnap be sem mutatkoztam.. szóval, most 15 hetes kismama vagyok, és van már egy másfél éves kislányom. Üllőn lakunk... Azt hiszem, hogy most ezek a legfontosabb infók.

csanita17
Üllő
 
 


Csanita!


Igen sajnos ez tényleg hátrány a Bajcsyban hogy szinte mindig Canossa-járás van. A szobákba is , bár ez sajnos máshol is van. Én nekem is volt hogy a társam (2 szobás fizetős D kórterem) ágyánál vagy 8 ember volt, 2 gyerekkel. Én meg szoptattam..mert kb. mozdulni nem tudtam, így is 3-szor ájultam szülés után, annyira alacsony volt a hemoglobin szintem, bár vért nem sokat vesztettem. Kb állandóan szédültem..stb. Elfordultam és úgy szoptattam. No comment!

Ez tényleg negatívum, de valahogy ez törpült a sok jó mellett.

Akkor augusztusi baba lesz?


Kép
fruzsa7
 
 


sziasztok!

fruzsa: Igen,teljesen egyetértek veled abban,hogy nagyon empatikus a Toldi doktor,valahogy nekem is annyira pozitív volt a benyomásom róla,hogy nem is próbáltam más orvoshoz menni.Pedig sokan mondják,hogy jobb egy idősebb,tapasztaltabb orvost választani,de szerintem ez tévhit,fiatal is lehet jó szakember!Ismerem különben a te dokidat is a Tóth Ágnest,voltam nála sztk-ban és hallottam is már róla.
Amúgy hivatalosan szept.9-re várjuk a babát,de az utolsó u.h szerint egy héttel idősebb a jósoltnál...rendszertelen és hosszú ciklusaim voltak,gondolom ezért van ez a "kiszámíthatatlanság".
Jövő pénteken megyek megint u.h-ra,remélem megmutatja magát a babó,és kiderül fiú vagy lány lesz-e?Igaz,nekem teljesen mindegy,viszont a párom odavan,hogy neki kislánya legyen,mert azok olyan aranyosak!...férfi...
Olvasom,hogy neked már több mint másfél éves a kisfiad,biztos nagyon aranyos lehet:-)szerintem nagyon vagányak tudnak lenni a kissrácok!

Ancsa:de jó,hogy te is ilyen pozitívan látod a "mi dokinkat"!
Egyébként te hova jársz hozzá rendelésre?Nála szeretnél szülni?Beszéltél már vele erről?Azért kérdezem ezeket,mert én ,magánra járok hozzá és megkérdezném tőle,mennyit kér a szülésért,de kellemetlen az asszisztens előtt :oops: aki ugye mindig jelen van.
Van valami ötletetek ezzel kapcsolatban?
Lehet,hogy korainak tartjátok,hogy ezen gondolkodom,de szeretném tudni mire számítsunk,számoljunk...

Csanita: Remélem minden rendben volt a genetikai tanácsadáson,szorítok,hogy így legyen!Ha esetleg tudnál nekem mondani valamit a szülés anyagi részével kapcsolatban,nagyon megköszönném,nem muszáj itt,elküldheted priviben is.


Mindenesetre bizalommal tölt el,hogy ilyen pozitív dolgokat írtok a Bajcsyról és nagyjából a személyzetről is.Valahogy számomra a legfontosabb,hogy mennyire bánnak emberségesen "velünk"ezek az intézmények,lehet,hogy ez abból fakad,hogy végzettségemet tekintve én is egészségügyi nővér vagyok,habár a gyakorlatokon kívül soha nem dolgoztam az egészségügyben,talán pont azért,mert én belátom nem tudnék ilyen nehéz körülmények és munkafeltételek mellett 100%-ot nyújtani,de egy kicsit most elkalandoztam a témától :?

herkeildiko
Pécel
 
 


Ildikó!

Igen a fiam lassan 20 hónapos. És eszméletlen gyorsan eltelt ez az idő. De tényleg kisgyermekkor ez már, a babakornak már vége...


Szerintem sem feltétlenül az idősebb orvos a jobb szakember. Mert már lehet ő többet tapasztalt az évek során, viszont sokszor bele is untak, fásultak a szakmájukba, -tisztelet a kivételnek, sokkal több kedvesebb, empatikusabb dokival találkozom a fiatalabbak között.Persze vannak az idősebbek között is jó tapasztalataim. Amúgy Tóth Ágnes sem egy koros nő, sőt, sok 30-as doki van a Bajcsyban. Mellesleg Ági is épp otthon babázik, mert nyáron szült ő is. :D


Beszéltél már Toldival arról hogy szeretnéd ha bent lenne a szülésednél? Tud róla, hogy "ő lesz az orvosod"? Mert amikor erről beszélsz vele, esetleg nagyon tapintatosan megkérdezheted tőle ha ő maga nem mondja, ennek milyen anyagi vonzata lesz, mire számíts? Amúgy nem első vagy aki ezt megkérdi tőle.. :D Ha valaki tud konkrétumot, az majd leírja neked priviben...


Amúgy a személyzettel kapcsolatban csak annyi: Nyilván tökéletes hely az országban nincsen. Mindenhol vannak kevésbé szimpatikus dolgozók. De szerintem ezt figyelembe véve még a Bajcsy jó helyen van. A szülészet szempontjából. Na meg azt is figyelembe kell venni így visszatérve a csecsemősökre,hogy mi kb. max 3-4 napot töltünk a környezetükbe, és akkor is naponta váltják egymást. Így lehet hogy én pl. elkerültem bizonyos személyeket, míg mások pont akkor szültek mikor ők voltak beosztva. Plusz ha még a lehető legaranyosabb és legempatikusabb csecsemős is van akkoriban az osztályon, lehet neki is rossz napja. A gyereke otthon 3 napja lázas, összevesztett a férjével. Vagy csak be kellett ugrania valamelyik munkatársa helyett, és már jó ideje nem jutott neki ki a pihenésből.

F.


Kép
Kép Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok!!

Fruzsa, szerintem is igaz az idősebb orvosokra, hogy már egy kicsit belefásultak, én ezt tapasztaltam is. Toldi doktornál pont az tetszett már a legelején is, hogy olyan "lelkes" volt.. :) Amúgy én nem feltétlenül tartom negatívumnak, hogy bejöhetnek bármikor a látogatók.. mert nekem nagy szükségem volt rá, hogy a férjem bejöjjön, amikor tud.. igazából sok múlik azon, hogy milyen a szobatárs, és az ő rokonai, barátai.. engem mindig felhívtak a látogatóim mielőtt jöttek, hogy jó időpontban jönnek-e. Ha meg többen jöttek hozzám egyszerre, akkor kimentem a folyosóra, hogy ne zavarjuk a szobatársam. Nem sztárolni akarom magam, csak azt akartam ezzel mondani, hogy ez a látogatási rendszer sem lenne rossz, ha egy kicsit figyelmesebbek lennének az emberek!
Egyébként igen, augusztusi babánk lesz, megint.. :) bár sajnos nem biztos, hogy úgy alakulnak a dolgok, ahogy szeretnénk.
Fruzsa, gyönyörű és nagyon édes kisfiad van!!

Ildikó, köszönöm szépen az "aggódást"! Sajnos nincs minden rendben. Látnak valamit a baba gerincén, de még nem tudják, hogy mi az. Úgyhogy holnap is mennem kell, reggel leveszik az afp-t, este meg egy 3. doki is megnézi a kis drágámat.. nagyon félek, mert nem tudom, hogy milyen következményei lesznek ennek az egésznek..

csanita17
Üllő
 
 


Sziasztok!

Ildikó, Én Gödöllőre járok, Nekünk ez van közel. Én egyszerűen rákérdeztem, hogy mennyiért vállalja a szülést, 70 ezret mondott.
Én Kristófomat egy nagyon fiatal, épp szakvizsga előtt álló doktornőnél szültem. Véletlenül kerültem hozzá a 35. héten, mert a másik doktornő, akihez jártam, elment a kórházból. Egyébként ő is fiatal volt :) Teljesen meg voltam vele elégedve. Császáros szülés volt, nem volt semmi probléma, igaz volt segítsége, egy idősebb tapasztalt orvos személyében. Ő is babázik most, ezért kerestem másik orvost, egyébként visszamentem volna hozzá.

Csanita, sajnálom, hogy így kezdődik a terhességed, drukkolok, hogy ne legyen semmi gond a babával.

Fruzsa egyetértek veled, Én személy szerint sajnálom a nővéreket, legyen az csecsemős, vagy más osztályon dolgozó. Kevesen vannak, túlterheltek. Erre mondják, hogy ő választotta: igen ám, de nem ilyen feltételekkel, ahogy ők dolgoznak.
Nagyon édes a kisfiad, az enyém már 27 hónapos, és ma nagyon nem bír magával, pedig egyébként nagyon jó gyerek. [/img][/url]
ancsa06
 
 


Csantita!

Persze, nekem is jó volt, hogy a férjem bármikor bejöhetett, nem csak szüléskor, hanem amikor (többek között) fél idősen bent feküdtem akkor is. Tologattam kint az infúziós állványt, és jó volt hogy ott lehetett. Bejött meglátogatni, beszélgetni...végre valaki a kinti világból.:-) Nem éreztem magam egyedül:Már megint befektettek...!
Lelkileg nagyon meg tudja az embert viselni, főleg hogy tudja, megint bármikor elveszthetem a gyereket...Engem még ma is néha síró-görcs kerülget, ha rosszat álmodok, vagy azt álmodom kórházban fekszem. Mondjuk szülni örömmel mentem, és már rutinos voltam a kórházi bent létnél, de nyilván akkor tudtam végre, megszülethet.


De sajnos itt jön az emberi tényező...az emberek ezt a lehetőséget nem úgy élik meg ahogy kéne, és ebből jön a sok negatív tapasztalat. Nyilván nekünk jobb ez így mint amikor csak üvegfalon keresztül mutatták meg az apáknak, rokonoknak a gyereket. Nem is volt az oylan régen...

Ancsa te kinél szülted Kristófot?

F.

Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok!

Mit szóltok ehhez a szép tavaszias napsütéshez? Engem teljesen felvillanyoz ez a jóidő,annyira hosszú volt már ez a tél,jó lenne kicsit már "felmelegedni".
Alig bírok magammal,mert legszívesebben egész nap kint lennék,mi egy kertes házban lakunk,tavaly nyáron költöztünk ide,és bőven van mit csinálnom a kertben,mert eléggé elhanyagolta a régi tulaj,de nem merek túl sokat tevékenykedni,mert a legutóbbi vérzésemnél,ami kb.2hete volt,azt mondta a doki,amennyit lehet feküdjek,kíméljem magam,annak ellenére,h a méhlepénnyel és a méhszájjal is minden rendben,de remélem legközelebb ha megyek ,feloldja a tilalmakat.Addig meg marad az önmegtartóztatás.
Csanita és ancsa,köszönöm a tájékoztatásokat,kb én is e körül gondoltam,de nem mertem biztosra venni,mert azért hallottam olyan orvosokat is,akiknek jóval 100 felett van a "munkadíjuk",ami pedig már nem biztos,hogy beleférne...

Egyébként még nem beszéltem meg vele,h szeretnék nála szülni,mert azt gondoltam,hogy esetleg korainak fogja tartani,nem pontosan tudom mikor szokás az ilyet "letisztázni".

Fruzsa, a kisfiad egyszerűen angyali,nagyon szép szemei vannak és igen,látszik rajta,hogy Ő már Nagyfiú,nem baba.Büszke lehetsz rá,igazán.Biztos nagyon sok örömet ad neked.

Csanita! Egyszerűen nem lehet egy ilyen helyzetben "okosat" vagy "jót" mondani.Évekkel ezelőtt még egészen másképp láttam az ilyen élethelyzeteket,mindaddig,míg a nővérem első terhességénél el nem kezdődtek a 12.héten a problémák,átmentek szegények mindenen,amniocentézissel kezdődött és jött a csomó más vizsgálat,még kb a 30.héten meg nem született a 800grammos kislánya,aki kis "sorvadt baba"volt....nem részletezem,ma több mint 2 éves makk egészséges értelmes kislány,ha ez nem lenne elég,a második kislányuk most 4kg,5hónapos,ő 620grammal született a 28.héten,és eddig nála is minden a legnagyobb rendben,minden orvos,szakember,nőgyógyász,immunológus értetlenül áll a dolog előtt,nem tudják megmagyarázni...Ezz csak azért írtam le neked,hogy tudd engem azóta igenis őszintén érdekelnek az ilyen történetek és látva a nővérem szenvedéseit,minden kismamát,anyukát megértek,akinek valami miatt aggódnia kell babaájáért. Nekem az az elméletem,mindennek megvan a maga oka,a sors nem tudni miért ró ránk néha nehezebbnél nehezebb kereszteket,és sokszor jó lenne tudni,mi miért történik,de sajnos ezt nem tudhatjuk meg mindig minden esetben..,egyelőre.
Majd jelentkezz,hogy mit mondott a doki.Nem tudom az afp lelet mennyi idő alatt van meg.

Szerintetek lehetséges,h én már a babó mozgását érzékelem,mert időnkénz mintha apró vibrálást éreznék,de csak pár pillanatig,mire jobban odakoncentrálok már abba is marad,vagy csak azért érzem,mert már annyira szeretném és valami mást félremagyarázok?!
Megírnátok nekem ,nektek milyen volt az első mocorgás,amit éreztetek?

herkeildiko
Pécel
 
 


Ildikó!

Hááát...az első mocorgásra nem tudtam hogy az az.

Kb.a 16-17 hét körül érzékeltem, de csak akkor ha feküdtem. Állva ennél több hét kellett, fél idő tájt, utána. Olyan fura csiklandozás volt, mintha valami kapirgálna bennem.De eleinte nagyon koncentráltam, és amikor érzetem akkor kiabáltam férjemnek, na most most érzem..tedd ide a kezed, persze napokig fáziskésében volt, sose tudott oylan gyorsan reagálni, hogy ő is érezze. Addigra mindig abba maradt. Később már nem kellett "figyelnem", akkorákat odavágott. Már 19 hetesen is. Emlékszem épp kórházban feküdtem, Bajcsy, és akkorákat bikázott. Az utolsó hónapokban lesz majd jó..amikor láthatóan mint egy "lény" mozog a hasadban, látszik hogy vándorol, a popsija itt ott kilóg.. :D


Kép
fruzsa7
 
 


Ildikó, Én Kristófot a 18. hét után éreztem biztosra, mintha valami kaparászott volna ott bent, de csak finoman. A mostani babámat pedig biztosan tudom, hogy már a 13. héten éreztem. Ezt nem nagyon akarják elhinni nekem, de én tudom, hogy ő volt, és azóta is folyamatosan. Most már olyanokat csinál, néha azt hiszem, kijön a bordáim alatt :D Éjszaka van hogy olyan érzéssel ébredek, mintha majdnem leesnék az ágyról, mert jól belém rúg a babó belülről. Elég ufós tud lenni :)
A nap itt is süt, bár kicsit hűvös van. Kristóf is ezért volt szerintem megveszve egész délelőtt, sajnos nem jutottunk ki. Főztem, mostam, teregettem, elment a délelőtt. De megérte, Manó jó étvággyal megette a brokkoli krémlevest is, és a brassóit is. Most alszik, Én meg leültem kicsit, mert eléggé kimerít még a főzés is, pedig a krumli pucolást, hús aprítást már rég ülve csinálom, nem tudok sokáig állni a pult mellett :(
Fruzsa Kristóf Lőrincz Ildikó doktornőnél született.
ancsa06
 
 


Sziasztok,

Hű, jól beindult a társalgás mióta nem voltam fenn. Sok-sok kedves hasznos infó, kép, történet:) Úgy örülök, hogy ilyen aktív eszmecsere indult be Toldi dr-ról. Szombaton lesz 2 hete, hogy voltunk, és akkor azt mondta, hogy majd csak a 12 hetes genetikai uh után 2 héttel kell mennem megint, vagyis április elején. De múlt pénteken fájt a hasam elég erősen reggel, és hívtam, nem értem el, küldtem neki sms-t, visszahívott, és mondta is, hogy másnap reggel negyed 9-re menjek be. Szerencsére nem talált semmit, ami aggodalomra adna okot, csak azért írtam ezt le, hogy mennyire rendes, meg tényleg törődik az emberrel. És még Párommal azt beszéltük, hogy annyira megnyugtató hangja és viselkedése van, egyszerűen bizalmat kelt az emberben. Én eddig mindig gondban voltam, ha nőgyógyászhoz mentem, nem találtam az "igazit", és annyira örülök, hogy pont a terhességem előtt rátaláltam:)
Én a gödöllői rendelésére járok, ez nekünk közelebb van, meg Gödöllőn is dolgozom - nem mintha számítana, hisz szombaton rendel, na mindegy. Bocsi, kicsit szétszórt vagyok ma, hosszú nap volt, és már érzem magamon, hogy nem megy olyan lendülettel a nap, mint ezelőtt. De megéri:) Már 9 hetesek vagyunk, és, ami hihetetlen számunkra, hogy szerintünk már látszik a pocim...vagyis nem szerintünk, hanem, hogy tényleg. Ez lehetséges? A munkahelyen még nem jelentettem be, de már kaptam visszajelzést, miszerint van, aki sejti., épp a pocakom miatt. Na, de ez a 3 hét már csak letelik, és végre elmondhatom...legszívesebben világgá kürtölném:).
Az állandó éhségérzet, és evés elmúlik majd? Vagy ez már végigkísér? Annyira furcsa érzés, hogy hányingerem van, de közben ennék is...
Fruzsa, olyan nagyon szép a kisfiad :D Nagyon helyes pasi lesz belőle :lol:
Szülésre kb. ennyire számítottam, bár én még nem kérdeztem meg. Vívódtam már, hogy hogyan s miként, végül arra jutottam, hogy legrövidebb út az egyenes, nem kertelek, nem pironkodom, egyszerűen majd mondom neki, hogy nála szeretnék szülni, és, hogy ez pontosan mennyibe kerülne? De még várok vele, úgy gondolom ráérünk ezzel.
Csanita, nagyon szurkolok én is, hogy rendben legyenek a dolgaitok, és nagyon-nagyon remélem, hogy megoldódik minden. Sok-sok kitartást és ölelést küldök!!!

Üdv Mindenkinek
tundi81
Hort
 
 


Sziasztok!

Jó reggelt mindenkinek, vagy szép napot? Bár a napocska itt éppen elbújt, pedig sétálni készülünk Kristóffal.
Nem is meséltem, kedden voltam a 36. heti vérvételen. Siettünk, ott voltam már 3/4 7-kor, és örültem mert érkezés szerint én voltam a 3. Valamikor 7 után megjelent egy nagyon fiatal nővérke, elkezdte a vérvételt. Az első kismama hamar elment, csak valamit kérdezett. A 2. viszont kb. negyed órát volt bent, akkor még nem aggódtam, gondoltam van ilyen, biztos nem találnak vénát. Amikor végeztek, kiszólt a nővérke, előbb menjenek akik cukorterhelésre jöttek. Ezzel sincs probléma, nem mindegy, mennyit kell ott ülni, nem is voltak csak 3-an, Csakhogy mindenki 10-15 perceket volt bent! Már viccelődtünk a kint lévőkkel, nem baj, elücsörgök ott 2-3- hétig, legalább nem kell messzire mennem, ha beindul a szülés. :lol:
Apa meg kint ült a kocsiban Kristóffal. Ja, úgy láttam, már feloldották a zárlatot! :wink:
ancsa06
 
 


Ó, amit akartam. Nem tudjátok véletlenül, ha csak nst-re kell mennem szombaton, kell időpontot kérni? Olyan süket vagyok, elfelejtettem megkérdezni. Sms-ben kérdeztem meg a doktor urat, de nem válaszolt még, lehet, jobb, ha felhívom? :(
Anikó
ancsa06
 
 


Ancsa!

A vérvétel mostanában elég siralmas...kaotikus állapotok vannak, reméljük hamar helyreáll a rend. Nst-re Kórházba mész? Csak állá natúr, vagy saját szülésznő? Esetleg Gödöllő?

Ha Kórház akkor kell időpontot kérni, ha szülésznő, akkor meg gondolom ő mondja meg mikor tudsz menni..ha Gödöllő akkor azt viszont nem tudom. De magánrendeléseken is szoktak adni időpontot. Szerintem kérdezz rá.

F.
fruzsa7
 
 


Szia Fruzsa!

Gödöllőre kell mennem, a magánrendelésre. SMS-ben már kérdeztem, nem válaszolt, eddig a doktor úr, este lehet hívni, akkor megpróbálom telefonon.

Nem lesz szülésznőm, illetve lesz, csak az ügyeletes :)
ancsa06
 
 


Sziasztok!

Tündi: Velem is mindig ilyen segítőkész volt eddig a doki,volt már olyan is,hogy a bajcsyba kellett bemennem ügyeletre,mert ő nem volt bent,és nem tudott volna hol fogadni,én pedig véreztem,de tudtak rólam a kórházban,mire beértünk és felhív utána megkonzultálni a dolgokat.Sokat görcsölget a hasad?vagy csak akkor egyszer?Nekem az elején nagyon sokat görcsölt,mimdig azt hittem most "jött meg",de írt fel magnéziumot,attól ritkultak a görcsölések.Étvágyam az van nekem is,nem is kicsi,de ezt fokozzák a vitaminok is,de gondolom neked is ajánlotta,hogy szedjél magzatvédőt,mert én először nem akartam,de rábeszélt.
Nem vagyok egy vékony alkat,de most nagyon igyekszem semmilyen felesleges kalóriát bevinni,eddig 3kg szedtem fel...Mondjuk Rubint Réka összesen 5-öt :D :? A hányingerről nem tudok neked mit írni,mert engem szerencsére ez messziről elkerült.
A pocakom nekem is nőtt valamennyit,mert pont a 10.héten voltam u.h-on,akkor kédeztem meg a dokit,hogy ez normális -e,hogy máris "dagadok"és mondta,igen,a has térfogata hamar elkezd változni.

A vérvétel az tényleg nem gyenge,én is úgy tapasztaltam jobb előbb odamenni,én bkv-val mentem és pont olyan jól jött minden járat,hogy félhétre ott voltam,mégis volt vagy nyolc,mire túl voltam rajta,de úgyis ráérős kismama vagyok :)

Ma voltam védőnőnél,mostmár végképp összazavart,mert ő azt mondja 15hetes vagyok,az ő kalkulátora szerint,és augusztus 31 a várható időpont,de én azért a dokiban bízom.Csak az afp miatt aggódom picit,mert a jövőhét után megyek csak és az akkor már a 17.hét lenne....
Szerintetek jövőhéten már hasi u.h lesz ugye?Velem eddig nem jött a párom vizsgálatokra,de szeretne mostmár ott lenni az u.h-on.Nem tudom mit szól a doki,de gondolom sok mindenkit elkísér a párja.?

herkeildiko
Pécel
 
 


Ildikó!


Kórházba mész Uh? Vagy magán? apukák is mehetnek amúgy....


Én mondjuk 9 kilót szedtem fel a 40 hét alatt. De nekem rengeteget kellett feküdnöm, így nagyon tudatosan figyeltem az étkezésre. Na meg ha épp Kórházban feküdtem, ott nem a zabálásról szólt a történet. Plusz nagyon féltem a terhességi cukorbetegségtől... :D

Én semmi cukrot nem fogyasztottam így külön. teát, kávét azóta iszom natúr. Másnak keserű nekem tea-ízű.. :D napi 5 × étkeztem, ez azért is volt fontos, mert nekem "minden alacsony" ami lehet: vérnyomás, vércukor..hamar leesik, terhelésre volt 5.1 a cukrom, éhgyomorra 4.8. Az alsó normál határ 5.2. No comment.

Sokat szédülők a ami napig ha nem eszem sokszor keveset. Ill. pontosabban napi 5-6szor. Így zabálni se zabáltam. Mivel nem voltam farkaséhes, mire a kajához jutottam .Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt ettem. Kenyérből teljes kiőrlésű, rizsből barna. Ezek jobban telítettek. Édességet azt nem ettem max túró rúdit, de tán kétszer a 40 hét alatt. Igaz elég stressze 40 hét volt, és sokszor ilyeneket nem is kívántam. Késő esti órákban már nem ettem túlzott nehéz ételeket. Ha rágcsálni akartam valamit, iylen abonettet rágcsáltam hányinger ellen is , de nem csokit, vagy egyéb cukros dolgot. Mozogni mivel veszélyeztetett kismama voltam, hol vérzéssel, hol fenyegető koraszüléssel, nem mozoghattam. Ez kimaradt. De állítólag jó kismama tornák vannak Bajcsyban is. Sokat ittam, napi 2-3 litert. De kívántam is.

Nálam a necces időszak a szülés után következett be:



Sajnos bár sose volt súlyproblémám (terhesen sem!!!) a szülés után a szoptatás, kicsi gyerek körüli sürgés forgás meghozta a plusz kilókat. De sajnos részben én is tehetek róla. Nagyon rossz étkezési szokásokat alakítottam ki, plusz mozogni se volt se energiám se időm nagyon. Így egyszerű a képlet. Egyrészt az első fél évben örültem ha a szopik között nem estem össze, így ettem amit találtam (nem rendeltem kaját, segítség se nagyon volt mert messze van minden rokon hogy főzzenek rám), legtöbbször keksz keksz hátán, persze édességet is kívántam rendesen. Mivel "otthon" is vagyok, ettem akár 3 tányér bolognai spagettit is ebédre, mivel gondlotam éhes vagyok, farkas éhes, rég nem ettem, így jól betermeltem..és még sorolhatnám.

A gyerek egy éves korára a normál 53-55 kilómból (165-167 cm) lett :72 kg. Még szülés napján se voltam ennyi. Így ősszel véget vetettem ennek, és visszatértem a régi jó szokásaimhoz. Rengeteget sétálunk mozgunk a fiammal. Ma újra 54 kiló vagyok.



Én szerencse laborba sose mentem Bajcsyba, nálunk itt a kerületben nagyon szupi a labor. Sokszor aznapra kész is az eredmény, és kismamákat alapból előre engednek. Ugye itt nem csak azok vannak..:-) A dokimnak mindegy volt, hol csináltatom, csak legyen meg az eredmény, és vigyem neki.


F.

Kép
fruzsa7
 
 


Kedves Topiklakók!

A múlt heti kommentelők közül Nyuszifül16 nevét sorsoltuk ki, így ő nyerte a Figurka Design álommanóját. Gratulálunk!

A játék azonban még tart: aki március 15-ig kommentel a Babanet cikkeihez, az nyerhet egy családi belépőt a Millenáris Park 2011. április 9-i Baba-Napjára! Itt minden a picik és szüleik körül forog majd, kellemes és tartalmas kikapcsolódást jelent a család minden tagja számára!

Például kíváncsiak lennénk, Titeket mire nevelt a saját gyereketek? És milyen példát próbáltok mutatni neki?

Bakiparádé szülőknek: nincs fejlődés hiba nélkül! Ti milyen baklövést követtetek el a gyereknevelés során?

Vagy olvassátok el Zsuzsa történetét. Kisfia faros fekvése miatt végül programozott császárral adott életet neki, érdekes, milyen gondolatok kavarogtak a fejében.

És azt tudtátok, hogy a gyerek alvási és evési problémái összefügghetnek?

Egyébként ott vagyunk a Facebookon is, érdemes csatlakozni hozzánk, ha szeretnétek azonnal értesülni a legfrissebb cikkekről, vagy szeretitek a nyereményjátékokat.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Ildikó, Boldog névnapot!

A pocakom nekem is hamar kezdett nőni, mind két terhességnél, 8 hetes kortól már nem tudtam titkolni. Kristófnál nagyon gyorsan jöttek is rám a kilók, 18 kg-t szedtem össze akkor. Ez aztán gyorsan le is ment, de ez hosszú történet, diétáznom kellett hasnyálmirigy gyulladás és epeműtét miatt. Kb. 6 kg-al voltam kevesebb szülés után 2 hónappal, mint a terhesség kezdetén. Most a 7. hónapig csak 6 kg-ot híztam, na ezt azóta bepótoltam 13 kg-nál járok. Eddig nem volt étvágyam, most állandóan ennék, ráadásul a finom házi sütiket, amit előszeretettel el is készítek, mivel apa is édesszájú. :(

Kép

Kép

Kép
ancsa06
 
 


Sziasztok,
Annyi minden történt itt ma is, mindenről lemaradok így, hogy dolgozom:)
Ancsa, szerintem kérj időpontot mindenképp, az a biztos, mert folyamatosan vannak nála, ahogy eddig én láttam. Interneten is tudsz nála foglalni, a www.drtoldilaszlo.hu oldalon.

Ildikó, Apuka tuti mehet, mert velem eddig mindig jött Párom, és be is hívja a dokibácsi, meg végig ott van:) Mondanom sem kell, először fura volt, még nem voltam úgy nőgyógyásznál, hogy behívták, illetve beengedték volna a páromat.

Plusz kilókkal soha nem volt gondom, sőt inkább hízni szerettem volna/szeretnék mindig. Én eddig hivatalosan 0,9 kg-t híztam, szerintem viszont 2 kg-t. Viszont szinte mindig farkaséhes vagyok, bár már kezdem megtalálni én is az arany középutat, hogy többször eszek keveset. Mégis mire munkából hazaérek, már majd éhen halok. Azt hiszem nagyon kevés a zöldség és gyümölcs, amit eszek, de nem kívánom. Az édességgel nincs gondom, eddig sem voltam édesszájú, most sem.
Úgy látszik akkor nekem az eddigi egyetlen vérvételemnél szerencsém volt, mert nagyon hamar végeztünk. Negyed 8-ra odaértünk, és szerintem 8 körül már kinn voltam. És a doki ki is kéri az eredményt, szóval semmi dolgom nem volt vele. Tényleg szuper ez az orvos:)

Üdv Mindenkinek
tundi81
Hort
 
 


Fruzsa: Most magánrendelésre megyek u.h-ra.
Nagyon ügyesen ügyeltél a súlyodra a várandósságod alatt,sajnos nekem előtte le kellett volna fogynom pár kilót,de az előző terhességem alatt,már a 6hét alatt is híztam,meg akaraterőm se volt hozzá,de én is hasonlóan hozzád próbálom alakítani a táplálkozásomat,amit viszont mindig minden mennyiségben meg tudnék enni,az a pizza :lol: ,és néha el-el csábulok :oops: ,a célom,hogy 10kg-nál ne hízzak többet,majd meglátjuk mennyire sikerül betartanom,illetve mennyi víz lesz rajtam...

ancsa,köszönöm szépen!

tundi:és nálad a fizikális vizsgálat alatt is bent van a párod?

Az én kedvesem nagyon irtózik az egészségügyi dolgoktól és biztos nem maradna bent,mert a hüvelyi ultrahangra sem akart jönni soha,nem a "nemiség" zavarja őt,hanem maga a gondolat,hogy vizsgálnak,abban sem vagyok biztos,hogy a hasi u.h-on nem lesz rosszul,mert már attól is irtózik,viszont már szeretné ő is látni mozgolódni a babót.
Majd megbeszélem a dokival,úgyis nagyon rugalmas.

herkeildiko
Pécel
 
 


Sziasztok,

Ildi, Boldog Névnapot először is:) Nálam benn szokott lenni, de szerintem nem lesz Párodnak semmi baja, mert persze ebben is figyelmes az orvos:) Szóval, amíg megvizsgál, és nem uh-ozik, addig behúzza a függönyt, és még meg is kérdezte Páromat, hogy elhúzza-e vagy ő hogy szeretné? És, akkor húzza szét, amikor Picurt nézzük az uh-on. Ráadásul, akkor is Párom csak Szóval szerintem nyugodtan vállaljátok be, mert igazán nagyon csodálatos élmény, mikor ő is ott van:)
tundi81
Hort
 
 


Bocs, már megint megborult a szövegem...:( Szóval kimaradt, hogy Ráadásul, akkor is Párom csak a monitort látja, mert én az orvos takarásában vagyok.
tundi81
Hort
 
 


Sziasztok!

Mindenki kint sétál a napsütésben? Nem csoda, végre valóban itt a tavasz, mi is int voltunk Kristóffal, kicsit gereblyéztem, udvart takarítottunk. Mostanra viszont feltámadt a szél, és nem kicsit fúj, mindent felborít.

Tündi köszönöm, bejelentkeztem még tegnap előtt, csak azért volt ezzel gondom, mert az nst-t egy másik szobában nézik, és nem akartam elvenni ezt az időt más kismamiktól. Mert miután rám kötik a gépet, egyedül vagyok, tehát a doki simán tud fogadni mást is, nem ül mellettem. Mindegy, elérni nem tudtam, így megyünk időpontra. Bár lehet, jobb lenne, ha lemondanám, mert úgy érzem, bujkál bennem valami. Kapar a torkom, és olyan náthás érzésem van, bár az orrom még nem folyik :(

Ildikó, biztasd a párod, nyugodtan bemehet, csak a kijelzőt látja, te takarásban vagy. Nagy élmény, és sajnálni fogja, ha kihagyja. Velem mindig bent van apa, igaz, csak az uh-ra szoktuk behívni, a vizsgálat alatt Én jobb szeretem, ha nincs ott.

Kép

Kép

Kép
ancsa06
 
 


Sziasztok,

Bocsi Ancsa, ezt nem tudtam. Mi még nem tartunk ott. De majd remélhetőleg pár hét/hónap és ott leszünk.

Igen, szép idő volt, de tényleg elég szeles, meg be is borult délutánra. Olyan jó, jön a 4 nap, ki is néztem egy jó kis receptet, főzök, takarítok, meg pihenek nagyokat:)
tundi81
Hort
 
 


Tündi, semmi baj, nem is tudhattad, Én is 2 hete tudtam meg, hogy ott is tudnak nst-t nézni :)

Majd ma kiderül, hogy jól döntöttem-e, hogy lefoglaltam az időpontot, fél 1-re megyünk.

Ma még szebb lesz az idő, jönnek Anyuék, hoznak finom házi hurkát, a nővérem küldi, na meg hozzá a házi savanyú káposztát. Ez lesz ma az ebéd, holnap meg sertésmájat rántok. Már 2 hete vágyok rá, csak sehol nem kaptam frisset.

Mindenkinek kellemes hétvégét, jó időtöltést a tavaszi napsütésben. :D

Kép

Kép

Kép
ancsa06
 
 


Sziasztok,

Ancsa, majd számolj be, hogy végül hogy alakult a vizsgálat, kellett-e az időpont.
Hm, az finom ebéd, mi is szeretjük:)

Jó hétvégét Mindenkinek!
tundi81
Hort
 
 


Meg volt az nst.
Még mindig nem tudom, kellett-e az időpont, mert nem tudtam beszélni az orvossal. Amíg nálam nézte az aszisztens a babóm szívhangját, addig az orvosnál bent volt egy másik kismami, aki miatt aztán el is kellett rohannia, mivel elindult a szülés. Már el tűnt a méhszája, úgyhogy doktorbácsi kissé ideges volt, nem csoda. Ki tudja, beértek-e Gödöllőröl a Bajcsyba :D
Dokival így csak annyit beszéltünk, hogy jó az nst eredményem, és ma estefelé felhív, hogy megbeszéljük mikor menjek legközelebb. Meg megkérdezte, jól vagyok-e, mondtam Én igen, ma még nem szülök. Erre csak annyit mondott, más igen, aztán rohant.

Kép

Kép

Kép
ancsa06
 
 


Akkor akciódús rendelés volt:) Remélem beértek! Végülis az a lényeg, hogy minden rendben van az eredményeiddel.
tundi81
Hort
 
 


Sziasztok!

Látom nem csak én hanyagoltam az oldalt a napokban,de ennek a szép időnek tényleg nem lehet ellenállni.Mondjuk nálunk inkább a párom tevékenykedett,én meg szóval tartottam addig:-)))De nem nagyon mozgolódok,addig míg a doki fel nem oldja a tilalmat,ennyit megér nekem az én kis drágám.

Végül is úgy foglaltam időpontot péntekre,hogy el tudjon jönni a párom is,majd megbeszélem a dokival,hogy csak az u.h-ra hívjuk be.

Ancsa,nem semmi lehetett,ahogy a dokinak rohannia kellett a kismamával!Tisztára mint a vészhelyzetben.

További kellemes hétvégét nektek!

herkeildiko
Pécel
 
 


Sziasztok!

Újdonsült regisztrált vagyok. A Bajcsyban fogok szülni, júli 1-re vagyok kiírva, de mivel Gyöngyösön lakom és itt van a terhestanácsadás ezért a Bajcsy-ról sajnos nem sok infóm van..

A választott orvosom Polgár doktor úr, mert hozzá jártam nőgyógyászathoz már 18 éves korom óta. Van még valaki aki Polgár doktor úrnál fog szülni? Szülésznőt nem választottam mert nem ismerek egyet se.

Tudnátok nekem segíteni abba hogy egy kicsit többet tudjak meg a Bajcsyról?
Érdekelnének olyan dolgok hogy az alternatív szülés mennyire elfogadott illetve a vajúdás alatt milyen alternatív lehetőségek vannak a fájdalom enyhítésére?
Mi az amit biztosít a kórház és mi az amit be kell vinni a picurnak?
A szülés után ha nincs gond a babával egyből odarakják az anyukára?
Hogyan működik a látogatás szülés után ha nem kérek külön szobát?
Egyenlőre ennyi de lesz még:).

Előre is köszönöm a segítséget:)
giza777
Gyöngyös
 
 


Szia Giza!
Üdv, küldtem privit.


Jó volt ez a 4 nap, igazi tavaszias idő. Mindenkivel minden oké?


Kismamák, hogy vagytok? Hogy bírjátok a hol meleg hol hideg frontot?


F.
fruzsa7
 
 


sziasztok júni 15-re vagyok kiírva,de az uh szerint a baba idősebb kb 10-12 nappal,szóval júni eleje.Második babám,nem feltétlenül szülnék az előző orvosommal,szülésznőmmel.Kit javasoltok aki maximálisan támogatja a természetes szülést,és nem végez indokolatlanul beavatkozást,pl gátmetszés,és nem ad oxit hogy Ő hamarabb végezzen?Nem vizsgálgat ,túr feleslegesen vajúdás alatt,nem tágít kézzel méhszájat stb.Név szerint szeretnék egy-két orvost megkeresni,mert elég nyugtalan vagyok,míg nem találok valakit.köszi
bibi15
 
 


giza
én az elsőt ott szültem,és igen ,ha nincs gond rögtön rád teszik a babót.A lányom rögtön cicizni kezdett,mert a csecsemős még úgy ragacsosan cicire tette,és betakarta.Nyugis békés volt minden.
bibi15
 
 


Köszönöm a választ bibi15!:)
giza777
Gyöngyös
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok,

Örömmel látom, hogy egyre többen vagyunk:) Sajnos ezekhez a dolgokhoz nem sokat tudok még hozzászólni, igencsak "kezdő" vagyok, mi október elején szülünk.
Giza, én pedig Hortról fogok a Bajcsyba menni szülni. Ti hogy tervezite az odautat, ha majd eljön az idő? Vagy már Pesten leszel előtte? A kórház honlapján egyébként elég sok hasznos, érdekes dolgot meg lehet tudni.
Bibi, nekem Toldi László az orvosom, nagyon meg vagyok vele elégedve, meg még itt egy jópáran:) azt sajnos nem tudom, a szülésnél milyen, de a vizsgálatokon nagyon rendes, és szerintem jó szakember.

Üdv:Tündi
tundi81
Hort
 
 


Sziasztok!
Mi már 2. babát szeretnénk. Dorkát az Uzsokiban szültem, de kedvenc dokink átment a Bajcsy kórházba, így most itt érdeklődöm, mik a vélemények, van-e valakinek tapasztalata kórházzal kapcsolatban.

Köszi,

sang

Kép
Kép
sanghai
 
 


Sziasztok!

Rég jártam ítt! Látom sok az új Kismama! Gratulálok Mindenkinek! Remélem pár hónapon belül csatlakozom Hozzátok!

Nikilány! Crissy! Tücsi! Mi újság? Hol tartotok? Meséljetek!

Mi nagyon jól vagyunk! Orsinak már kibújt a 14. foga. :) Elég sok mindent mond már, de csak szavakat. természetesen van amit csak én értek. :D Motorozik ezerrel. Szeret főzöcskézni velem. Próbálkozik a zokni, cipő felvétellel, persze nem sikerül, de előbb-utóbb menni fog. Szól, ha bekakilt vagy bepisilt, igaz csak utána, de legalább már tudja, hogy mire kell figyelni. 10,40 kg. Azt nem tudom, hogy hány cm, kb. 84.
Röviden ennyit rólunk.

Kép

Kép
esztke
 
 


Sziasztok,
Szia Tündi!
Én úgy tervezem a felmenetelt hogy párom felvisz kocsival mert 24-48 órába dolgozik(tehát 1nap meló 2nap itthon). Amennyiben ez nem jön össze és pont akkor akar kibújni a kis lurkó amikor dolgozik és a kiírt időpont előtt indul be a szülés akkor valószínűleg taxival fogok felmenni, de ha sűrűn kell járni NST-re akkor felköltözöm anyukámékhoz, hogy ne kelljen sokat utazni.
Neked nincs ismerősöd Pesten akihez felköltözhetnél?
Amúgy nincs kedved a gyöngyösi kórházba terhestornára járni? Meg utána lehet beszélgetni a kórházi védőnővel aki nagyon segítőkész és mondta hogy utánanéz majd hogy milyen infót tud mondani a Bajcsyról tehát nagyon segítőkész és nem szól le azért mert nem Gyöngyösön szülök... Ha érdekelne akkor szerdánként du. 2től fél 3ig van a torna és utána a beszélgetés a kórház 4.emeletén a tornaterembe és hozni kell az orvostól (esetedbe Toldi doktor úrtól) egy igazolást hogy tornázhatsz.

A bajcsyszul.hu oldalt nézegettem, láttam hogy különböző színű és fajtájú szülőszobák vannak de nem tudom hogy mitől függ az hogy ki melyikbe fog szülni? Mi dönthetjük el? Ezért nem kell külön fizetni?
És azt se találtam meg hogy mit biztosítanak a babáknak és mi az amit az anyukáknak kell vinni?
Amúgy azt tervezem hogy májusba ha lesz szülésfelkészítő tanfolyam akkor elmegyek egy párra és utána elvileg körbevisznek minket az osztályon...

Üdv: Giza
giza777
Gyöngyös
 
 


Sziasztok!

Velünk is minden oké, bár most voltam Edinánál és mondta hogy már lerövidült a méhnyakam, hát baromira nem örülök neki így 15 hetesen... bár még teljesen zárva vagyok ugye mert C2000 az értékem, de azért remélem nem haladok tovább, mert ugye Bulcsúnál is nagyon hamar kinyíltam 1 ujjnyira a 30. hét környékén de legalább akkor már ott tartottunk, nem pedig a 15. héten... Kicsit kímélő üzemmódba kéne tennem magam, de Bulcsú 15 kg.-ja mellett ez elég nehezen kivitelezhető... na de azért próbálkozunk. Amúgy minden oké, azthiszem talán írtam már hogy Hajdú Kriszta genetikusnál voltunk 12. hetin és ő akkor azt mondta 70% ra hogy csajszink lesz... hát kíváncsi leszek, legközelebb ugye 4 hét múlva megyek megint Hajdú Krisztához, meglátjuk akkor mit mond... bár még Edina is azt mondta hogy ha ő azt mondta hogy lány akkor szinte biztos hogy az. Most jövőhéten ugye Afp van még hátra.

Bulcsúnak már 16 foga van, és közel 15 kg., olyan 94 cm körül lehet, bár ez csak sacc, de kb. ennyi lehet, ruhákból és egyebekből ítélve :) Pár szót már mond, de a halandzsa nyomul ezerrel még sajnos nálunk... :( de az anyanyelvi szint védőnéni szavaival élve :) Na és keményen beléptünk a hiszti, és a határok feszegetésébe, de küzdünk ellene... Na és Eszti nálunk is a motor nagy favorit, konkrétan nélküle nem mehetünk sehova... :( ebből is nagy hisztik szoktak persze lenni :)

Na és többiek azért írjatok! Andy, Crissy, Niki stb stb...

Giza,

Szülőszobát nem te választasz, hanem amelyikbe épp a szülésznő elhelyez, ha üres mind ,gondolom azért lehet választani bár ez talán egyértelmű, de amúgy a szülésznő ahova elhelyez, legalábbis nálam így volt...nem kérdezte hova szeretnék menni...
ha üres az alternatív szoba, ahol kád és társai vannak és a te körülményeid, éppen hogy állsz a vajúdásban, megengedi, minden szó nélkül mehetsz... és persze fizetni nem kell...
A felkészítőm meg van egy olyan előadás hogy "a szülőszoba bemutatása", ott vezetnek körbe.

tücsi85
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: