Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

ezer éve nem voltam, de most olvastam a jó híreket. A kismamáknak boldog pocaknövesztést kívánok, a tesóprojekteseknek meg hajrá!!! :D

KépKép
trinky
 
 


hello mindenki!

Nagyon köszi mindenkinek a véleményt, hozzászólást!

Csatlakozom az előttem szólókhoz és minden pocak-pocoknak kívánok sok nyalánkságot, és amit szeme szája megkíván!!...én most pont ezzel bajlódom, kezdem úgy érezni, hogy túlzásokba esem...:)


Visszatérve a szülés dátumának behatárolására:
MINKET MÉG EGYÁLTALÁN NEM ÍRTAK KI,,,ez pedig valahol előrevetíti azt, hogy mennyire foglalkoznak velem!Mostanában elég érzékeny vagyok, a kisfiammal nem voltam ilyen érzékeny, de ez így nagyon rosszul esik!!!Az első terhességemnél az orvos már az első találkozásunknál számolt, most meg lassan 15 hetes vagyok és még semmi:((

pusza mindenkinek!

Ui.:ha esetleg tudna valaki segíteni abban,hogy hol lehetne olcsón hozzájutni babakocsihoz(lehetőleg olyanra gondolok,ami kompatibilis a szabvány hordozóval), és ilyenfajta hordozóhoz, az kérem írjon nekem!:)

nagyon köszi:)
minimano24
Budapest X. kerület
 
 


még valami:)

Bibi!

Én szerintem ne gondolkodj, hogy mi lesz ha összetalálkoztok a volt dokiddal, mert szerintem nem lehetne számára egyértelmű, hogy Te csakis őrá várhatsz, ha pedig esetleg mégis azt hinné akkor én azt mondanám neki, hogy most úgy alakult az élet hogy más az orvosom...és ha kicsit gondolkodik, mielőtt bármit ismondd vagy kérdez,akkor sem egyértelmű, hogy az ő személye miatt választottál mást.


Még egy kérdés általában mindenkihez intézve:)

: összefutott már valaha valaki Tarnóczi dokival a Bajcsyban?
minimano24
Budapest X. kerület
 
 

 
 

Kép [/img]
minimano24
Budapest X. kerület
 
 


Hát nem tündéri???:))
minimano24
Budapest X. kerület
 
 


köszi minimanó jobban érzem magam máris,szerinted az jó lehet ha bemegyek a kórházba,megkeresem a nekem régóta nagyon szimpi szülésznőt(nem vele szültem) és kikérem a véleményét szuper doki ügyben?mármint hogy kit javasol?mert azt gondolom szinte már minden szülésznőnek volt dolga minden doki mellett,és ők jobban kiismerték őket szülés ügyben.
köszi jó éjt mindenkinek.
bibi15
 
 


Kedves Babavárók!

Eladó egy fa bölcső (kb. 100cm * 50 cm) a képen látható hibátlan, megkímélt állapotban, teljes felszereléssel 25.000 Ft-ért.

Kép

Kép

A bölcső guruló, de fékezhető kerekei segítségével könnyedén áttolható a másik helyiségbe, hogy mindig a közelben lehessen a kicsi.
A bölcső ezen kívül ringatható és fixálható (ez házilag megerősítésre került, így még biztonságosabb a bölcső fix pozícióba történő rögzítése) is egyben.
Az ár tartalmazza a teljes felszerelést:
- matracot,
- körbefutó fejvédőt,
- pamut ágyneműhuzatot (párnahuzat, takaró, lepedő)
- baldachintartót (fehér színű) és baldachint
A gyári matracon kívül tartozik hozzá egy méretre vágott kókusz-matrac is, hogy a baba a lehető legkényelmesebben tudjon pihenni.
Ez azért is szerencsés, mert ha apróbb baleset történik, akkor azonnal használható a másik matrac is.
A bölcsőhöz természetesen tökéletesen használható légzésfigyelő készülék is.

A bölcsőt személyesen a XVII-dik kerületben, vagy a XV-dik kerületben lehet átvenni, illetve érdeklődni lehet a 06-20-444-6347-es telefonszámon, az email4@freemail.hu email címen.

Mindenkinek további gondtalan, boldog babavárást, továbbá Békés, Boldog Karácsonyi Ünnepeket, és Boldog Új évet kívánok!

Üdv: Emi
email4
Budapest
 
 


Mindenkinek Nagyon Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánunk!!!

Kriszti & Tomi, Emma & Pocaklakó

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Mi újság! Hogy teltek az ünnepek?

Hogy vannak a Kismamák?

Nálunk minden ok! Az ünnepek rohanással és felesleges idegeskedéssel telt, de Orsinak nagyon tetszett minden! :)
Rengeteg ajándékot kapott, aminek én annyira nem örülök, de nagy a család.....

Puszi!

Kép

Kép
esztke
 
 


Sziasztok lányok!

Rég jártam már erre, de ígérem ünnepek után visszatérek!
Addig is:

[color=darkred]Mindenkinek sikerekben és egészségben gazdag, boldog új évet kívánunk![/color]

puszilunk minden mamát és babaát

Boglárka és

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


B.Ú.É.K. !
esztke
 
 


Hol vagytok? Mindenki eltűnt! Fárasztó volt a Szilveszter? :D

Kép

Kép
esztke
 
 


BUÉK mindenkinek!

Crissy, Niki gratulálok nektek!!!!
Legalább megint értelmet nyert a fórum, tessék többet jönni!!!
Izgi követni mi újság veletek, bár én momentán frászt kapnék, ha ismét kismama lennék... :shock: , 3 gyerek elég, köszönöm! de rátok nagyon-nagyon kíváncsi vagyok!!!

Kép
Kép
tengdi
 
 


hát akkor jövök... :wink:

BUÉK mindenkinek!
Biztos jól teltek az ünnepek, és már ki is pihentétek magatokat a töltöttkáposzta és bejglisütés okozta fáradalmaktól... :lol:

asszem ott tartottam, hogy megvolt a 12 heti uh, minden ok. A dokinő is mondta, és utána értesítő is hamar megjött, hogy jók az értékek. Legközelebbi a 16. heti uh lesz. De annyira nem emlékszem már, hogy ha nem nézek utána, nem tudnám, hogy milyen vizsgálat következik, és csak nézem, hogy nő a pocim! Már megint akkora hasam lesz, mint egy bálnának... már most akkora! szörnyű. két nadrágom közül az egyiket már most nem tudom begombolni... az új melltartóimat is növöm ki. mondtam a páromnak, hogy az összes melltartóméretből lesznek darabok a szekrényben...

viszont a rossz hír: elkaptam vmi vírust, most voltam dokinál, és kikérdezett ugyan, de annyit mondott, hogy most mindenféle vírus kering, hasmenést, hányást, lázat okoznak. vigyázzak magamra. ennyi. de tegnap egész nap a halálomon voltam. éjfélkor sugárhányás, aztán reggel is, és egész nap hányinger, fejfájás, hasfájás, szédülés, estére csak 38 fokig ment fel a lázam. egész nap 3-4 falat vajaszsemle falaton kívül nem ettem semmit, és vizet is alig ittam. nagyon borzasztó volt. mára sokkal jobb, de ma is csak kalácsot ettem, meg kis főzit.

viszont a Toldit felhívtam este, mikor lázas voltam és azt mondta, hgoy 38,5 fokig ne csináljak semmit, aztán hűtő-fürdő úgy, hogy 36 fokon kezdjük, és ne menjek 32 fok alá, és ha ez esetleg nem segítene, mármint nem csökkentené a lázat, akkor panadol, vagy fél algopirin vagy fél nurofen. a háziorvos is jóváhagyta ezt.
ha esetleg a babásoknak vmi bajuk lenne, akkor erre emlékezzetek!

Crissy! te hogy vagy??? te is írhatnál magatokról, és hogy milyen vizsgálatokra mész! te időben előrébb vagy, legalább innen is puskázok :lol:

Legyetek jók! mindenki vigyázzon magára és az apróságára!

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok!

Tengdi, köszi a gratulációt, megpróbálok sűrűbben "jelenteni". :lol:

Nikilány, sajnálom a betegséget, remélem már jobban vagytok, Emmánál nekem is volt ugyanilyen, kb. 2 napig a halálomon voltam, szintén láz meg ilyen gyomorprobléma. Én is azt tudom javasolni, hogy hűtő-fürdő, illetve én azt csináltam, hogy a csuklóimra meg a bokáimra tekertem hideg vizes zsepit, az is bevált. Egyébként nekem is azt mondták, hogy ha nagyon magas a láz akkor egy algopiryn kevésbbé ártalmas a babára mint a láz, úgyhogy nyugodtan be lehet venni.

Nekem a 16. héten nem volt uh, csak levették az afp-t meg a hepatitist (azt hiszem annak hívják :roll: ), ja meg még a 12. héten vették le a kombinált tesztet. Négy hetente megyek a dokimhoz, szerencsére minden ok.
Most voltam 20 hetes és voltam uh-n, minden rendben a babával, úgy néz ki, hogy fiúcska lesz. Kicsit le voltunk törve, mindenképpen lányt szerettünk volna, de örülünk így is nagyon, fő az egészsége!! :lol:

Nekem most a 24. heti terheléses cukor vizsgálat következik majd, az eredményekkel meg majd kontroll a dokinál. Egyenlőre még mást nem tudok én sem. A következő uh a 28-30. heti, arra már megvan az időpontom, márc. 11. Majd szeretnénk elmenni a 26. hét körül "babamozizni" 4D-s uh-ra.

Ja, és nekem is tök nagy már a pocim, sokkal előbb nő most mint először. Emmánál kb. ilyenkor vettem csak meg a kismama rucikat, most meg már legalább két hónapja hordom. :D

Amúgy jól vagyunk, most kezdjük majd a második babaszobát csinálgatni, de ahhoz előbb a padlást kell megcsinálni, hogy a sok lim-lomot oda tudjuk tenni. :) Már alig várom, hogy beinduljon az igazi készülődés.

Jaj, és már hatalmas rúgásokkal is kényeztet a babó! :lol:

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy én is, ismét gyarapítom a kismamák táborát :) , bár ma voltam dokinál és hát kicsit elszontyolódtam, mert nagyon picike még, alig találtuk meg :( mensturáció alapján már 6 hetesnek kéne lennie, de Edina most azt mondta hogy olyan 4 hetes lehet, 6,4mm-es petezsák, szóval valószínű később volt peteérésem, mert nekem elég változó volt a ciklus hossza... na mindegy a lényeg, hogy elvileg bent van, de biztosat csak két hét múlva mondhatunk... :? nagyon rossz ez a várakozás... remélem gyorsan elszállnak a napok :)

tücsi85
 
 
 


Na aggódj Tücsi! Nekem is 2 héttel mondták "fiatalabbnak" :)
Ne emelj, ne idegeskedj, és ne parázzál. Hamar elmúlik ez a két hét! Mikor kell a dokihoz megint menned?

Crissy!
tök jó, hogy fiad lesz!! Emma mellett egy kisfiú, tök jó lesz! Biztos teljesen más lesz, mint egy kislánnyal, de Hunor óta tudom, hogy egy kisfiú sztem még úgy inkább le tud venni a lábadról, mint egy kislány! Gondolom Apából dagad a büszkeség? :lol:

Azt már én is várom, hogy rendesen érezzem, hogy rúgkapál, abból biztos tudnám, hgoy minden rendben vele. Hunorral legalábbis ez olyan megnyugtató volt, mégha kirúgta is az oldalam :)
Ó!, a 24. heti cukor! mennyire nehéz volt kivárni, mire ehettem! bár ott tartanék már! akkor már nyár lenne! vagy legabbis meleg...

egyébként tegnap még szarul voltam, délelőtt, aztán estére már minden bajom elmúlt. a tegnapi melegfrontot Hunorral szinte átaludtuk, remélem ma sem lesz semmi hiszti... szóval én egy kemény nap alatt letudtam ez az izét... de még ezért ma is picit kímélem magam.

LEgyetek jók!

Kép
Kép
nikilány
 
 


Tücsi, gratulálok és nagyon örülök neki! :lol: És ne idegeskedj, úgy látszik másodikra mindenkinél így van, Emmánál öthetesen már megállapították, hogy ott van és minden ok, most is ugyanúgy mentem a dokihoz és engem is visszarendelt két hét múlva. :D Gyorsan eltelik, ne izgulj!

Nikilány, örülök, hogy már jól vagy! Én egyáltalán nem várom a cukorterhelést, tőlem mostanában alig bírnak vért venni. :? Hiába találnak vénát, beszúrják és semmi és utánna jön a tűforgatás meg minden finomság. Aztán persze már mindenhol folyik csak a csőbe nem. :roll: Már előre félek, hogy most ráadásul kétszer kéne kipaszírozni.

Apa is sokkot kapott kicsit a fiú hallatán, ő nagyon lánypárti volt már Emmánál is. :lol: Meg is tudom érteni, ha látnátok azt a "szerelmet" ami köztük van!!!!!! :lol: :lol: Majd hátha a fiú meg értem lesz oda, úgy szeretnék már egy igazi bújós babát, mert Emma aztán egyáltalán nem volt az. A mai napig nem szeret bújni, kivéve ha hulla fáradt. :D

További jó hétvégét mindenkinek!

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Köszönöm a nyugtató szavakat, már egy kicsit jobban érzem magam, mármint lelkileg erősebb vagyok...és higgadtam várom a két hetet.

És hát Crissy, én meg tudlak erősíteni, engem Bulcsú egyfolytában ölelget, tartja a homlokát hogy pusziljam, és egyfolytában bújik, imádunk "szerelmeskedni":), fésüli a hajam meg minden...és hát kész szerelmes vagyok belé :D igazából nem is tudom minek örülnék jobban másodiknak, persze lehet kicsit jobban egy lánynak, de hát a fiúk, levesznek a lábadról az biztos...

tücsi85
 
 
 


Így van! Tücsi jól mondja! A fiúk teljesen le tudnak venni a lábadról! Hunor bújós. Jön, ölelget, puszit ad, de nem ám csukott szájjal, engem kizárólag harapva tud megpuszilni, amitől tök nyálas leszek, mert persze eltart egy darabig, amíg lecsatlakozik az arcomról, vagy a pocakomról! :) A hasamat imádja! Apja már mondogatja neki, hogy ott a kistesó, de még nem reagálja le. Ugyanúgy szórja a puszikat. Már apját is kezdte puszilgatni, mert eddig én voltam a favorit, de őt nem lehet úgy, mint engem, mert ő nem mindig állja, hogy a fia elkapja egy nyálas, harapós puszira! :lol:
és hát a vigyor, meg az odabújás, és már nem is akarom megfojtani egy kanál vízben, mert éppen rosszat csinált... :roll:

pénteket megyek uh-ra, aztán vmikor a Bajcsyba gondolom az afp-re.

Várjuk a nyarat! Utálom most már ezt a sok ruhát :(

Kép
Kép
nikilány
 
 


Niki,

De jóóó akkor lehet pénteken kiderül fiú vagy lány lakozik odabent, de izgiiii :) már én is ott tartanék :)
Első dolgod legyen írni!!!! :)

tücsi85
 
 
 


Sziasztok!

De jó olvasni a híreket az új Babákról! Annyira várom már én is, hogy újból átélhessem a csodát! De mi majd májustól própálkozunk....
Tücsi nagyon örülök Nektek is!

Kép

Kép
esztke
 
 


sziasztok
túl vagyunk a 18-hetes uh-n,és ismét leánykánk lesz.Nagyon örülünk,persze Emma is hugit szeretett volna.Van köztetek valaki aki juni 15 körülre van kiírva?Esetleg olyan aki a bajcsyban,Magdika szülésznővel szült?
bibi15
 
 


Sziasztok!

Orvosom ma szólt, hogy átmegy az Uzsokiból a Bajcsyba dolgozni, így követem őt és ezért vagyok most itt, köztetek:)

Semmit se tudok a Bajcsyról, de próbálgattam visszaolvasni.

Harmadik gyermekünket várjuk, kisfiamat vidéken szültem, olyna körülmények között, mint 20 éve szültek, se kád, se színek, csupán egy labdát kaptam. 11 órát vajúdtam, párom végig bennt lehetett, és fantasztikus élmény volt a szülés. Ebben a helyzetben, bár előtte fontosnak tűnik, hogy hangulatos legyen a szoba, meg minden, na ott eszedbe se jut, mert csillagokat látsz a fájdalomtól
Kislányunkat már az Uzsokiban szültem, ő másfél óra alatt kinnt volt, úgyhogy még a vajúdó szobát se láttam:)

A kórházi szobák mindkét helyen kőkorszakiak voltak, kényelmetlen ággyal, rossz hőszigeteléssel, de ez se számít ilyenkor, hiszen egész nap a babád pofiját csodálod, ha éppen nem alszol és pihened ki a szülést.

Egyetlen rossz tapasztalatom van: kislányommal első éjszakára egy 3 ágyas kórterembe toltak, ahol az egyik újdonsült kismama férfiakat, mit férfiakat, mammutokat megszégyenítő hangerővel horkolt egész éjjel, úgyhogy semmit se aludtam Másnap átkéredtem magam egy másik szobába. Szóval a sokágyas szoba nagyon jó, ha épp jó szomszédaid vannak (én utána azt fogtam ki), az egyágyas meg nagyon jó (fiamnál abban voltam), mert nyugi van és csak vele foglalkozhatsz:)

Szívesen veszek minden tapasztalatot a Bajcsíból, de nem vagyok túl finnyás, elviselek bármilyen körülményt, hiszen az eredménye mégiscsak ezek a csodalények:)

Jó terhességet, jó babázást mindenkinek!

Orsi

Kép

Kép

Kép
orsi0509
 
 


Szia Orsi!
Üdv közöttünk! és gratulálok a 3. pocaklakóhoz! :)

Ha ilyen szar körülmények között szülted az első két gyermeked, akkor a Bajcsy a mennyország lesz! :) Mond meg a dokidnak, hogy jó kórházat választott :)
A Bajcsynak nagy előnye van, hogy Rooming-in rendszer van (ha jól írom...), ami azt jelenti, hogy együtt lehet végig a babád, nem kell leadnod éjszakára, vagy napközben, csak ha te viszed a csecsemősökhöz. Ez viszont egyben egy hátrány is, mert a szülészetre is szabad látogatás van, tehát akkor mennek a rokonok be a szobába is, amikor akarnak. Asszem 4-6 ágyas szobák vannak és elég szűkösek, szóval itt is akkor vagy szerencsés, ha normális szobatársaid vannak, vagy nem a dömpingben szülsz...
A szülőszobák viszont nagyon remekek! 4 van belőlük, és igen színesek, kedvesek, megnyugtatóak, mindenféle segítő berendezés, labda, kád, bordásfal, franciaágy. Ha már a sokadig héten vagy, és nincs épp sok szülés, akkor megkérhetsz egy nővért, hogy mutassa meg neked, mert oda már természetesen nincs szabad bejárás. Apa persze végig veled lehet. Ha már a dokid is megszokta a járást, akkor őt is megkérheted, mert itt az a szokás, hogy a dokik megmutatják a kismamájuknak a szülészetet. Nagyon rendesek itt.

ennyit tudtam írni, a fiam itt toporzékol :)

Kép
Kép
nikilány
 
 


Szia Orsi!

Üdv köztünk és gratulálok a gyermekeidhez!
Egyet értek Nikivel, hogy akkor számodra ez csúcs kórház lesz. Szerintem kényelmes ágyak vannak. Lehet vip szobát is "bérelni". Az annyiból praktikus, hogy saját fürdője van.
Abban is osztom Niki véleményét, hogy az egyetlen negatív dolog a kötetlen látogatási idő.
Jó babavárást!
esztke
 
 


Hírek:
még mindig nem tudom, hogy lányom lesz-e... pénteken jó sokáig nézegettük Toldival a babót, annyira nagyon jó volt :D :D :D
Szép fejformája van, láttam az arcát, a pocakja nagy és a gyomra egyben van, dobog a szíve, szép teljes gerince van, szinte csigolyánként láttam, van két lába és integetős két keze :lol:
Aztán láttuk a lábaközét is, de annyira homályos volt ott a képlet :), hogy Toldi nem mert semmit mondani :)

Jövő hét afp, tényleg uh nélkül, aztán február elején 20 heti genetikai uh! Na majd azon!!!

na, és ami mindenkit érint: (legalábbis a kismamákat) átépítik, felújítják a Bajcsy szülészet, nőgyógyászat részleget. A onkológia egy emelettel lejjebb kerül ÉLJEN-ÉLJEN, a nőgyógyászat megkapja azt a részt, és több hely lesz, valszeg az összes zuhanyzót felújítják, a szülészeten is!!! A szülészetet, mármint a vajúdó szobákat nem (azt ugye minek), de a szülészeten is felújításokat fognak végezni.
Állítólag a vérvételnek is lesz külön szoba, ami egy áldás lenne!
Az volt a terv, hogy iden januárban elkezdik, aztán már csak tavasszal kezdik...
Belegondolva nem biztos, hogy ez annyira jó a mostani pocakosoknak... mert vagy nem kezdik el még a nyáron sem... vagy elkezdik, és akkor a látogatók mellett még a munkások is ott fognak sürögni... a zajról nem is beszélve...
Sztem lehet Tücsi jár majd a legjobban, mire ő kerül sorra remélhetőleg véget ér a felújítás... :)

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok!

No, olyan béna voltam, hogy elfelejtettem a jelszavam, jól elrontottam 5x, mire kértem újat, de mivel már 5 éve regisztráltam, valszeg még egy régi emailcímem volt megadva. Szóval lehetetlen most már belépnem a régi profilomba, ezért csak szólok, én vagyok a korábbi orsi0509 :P

Niki!

A rooming- int ismeretm, hisz mindkét gyereknél volt már, velem is voltak végig, bár Kaposváron még le kellett adni éjszakára. Az Uzsokiban reggel kellett beadni fél órára, orvosi vizsgálatra, meg este úgy fél órára, fürdetéshez. Ez idő alatt legalább tudtunk mi is fürdeni, szellőztetni, enni:)

Azt viszont nekem nagyon fura volt megszokni, hogy az Uzsokiban bejöhettek a szülészeti osztályra a hozzátartozók. Nagyon nem értek én ezzel egyet (itt meg, ha jól értem, a kórtermekbe is bejöhetnek??). Rengeteg bacit lehet így behozni a babócákhoz. Kaposváron tilos volt a szülészetre bejönni, volt egy külön fogadó szoba, oda ki lehetett vinni a picit. Így nyugodtan pihenhetett mindenki és a babák se voltak kitéve a napi több tucat látogató tüsszentésének.

Ha igaz, hogy egyre könnyebben szül az ember, akkor asszem, most még körülnézni se lesz időm a vajúdó szobában:) Leena baba olyan gyorsan jött, hogy a dokim már akkor ért be, mikor bújt ki (és nem azért, mert későn jött)

Megnéztem a szülés felkészítő foglalkozását a kórháznak, elvileg pont holnap 16.30- tól van egy foglalkozás, ami pont arról szól, hogy bemutassák a szülészetet, végigvezetnek rajta minket. Úgyhogy holnap délután felkerekedek a gyerekekkel és elmegyünk rá.

Az átépítésnek én nem örülök, az Uzsokival is pont úgy jártam, hogy elvileg átadták volna, mire szülünk, gyakorlatilag (Magyarországon ez ugye nem meglepő), előtte egy- két héttel kezdték el a felújítást, így egész nap zajban voltunk. :evil:
Mondjuk nekem "szerencsém" van, mert 3 éves koromban megsületültem a bal fülemre a mumpsztól, így csak ráfekszek a jó fülemre és már alszom is :lol:

Niki, legyetek még türelemmel:) Ha akarja, úgyis megmutatja magát majd:)
Mi nem kérdeztük meg egyik gyereknél se, hogy milyen nemű lesz, meglepi volt. Bár Leenánál anyósom nem bírta kivárni, ő felhívta a dokit, így ő tudta már. Nekem nagyon fura, amikor már a pocakban neve van a babának. Mert persze, ha már a nemét tudjátok, akkor el is nevezi az ember. És hallottam téves diagnózisokat is, amikor a doki egy árnyékot kukinak nézett :)

Egyébként ha kérdezne a kórházban bárki a dokimról, Fábián István (fiatal, édes doki), akkor nyugodtan irányítsátok hozzám. Jövő héten kezd ott.

Szép estét mindenkinek, megyek aludni, mert reggel a fiammal iskolát megyünk látogatni :) Atyaég, hogy már itt tartunk.... Még mindig hihetetlen.

Sziasztok

Ors

Kép

Kép

Kép
orsoly81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!
egy kis rémséget megosztok veletek...
Voltam Bajcsyban vérvételen, afp-n. Hamar lecsorgott, első szúrás, utána sokáig szorítottam, mégis vérér gyulladásom lett...
Ez úgy jelentkezett, hogy estére nagyon megfájdult a hónom alja, de látszani nem látszott semmi, aztán másnap bevásárlás után már a könyökhajlatomig fájt a karom. Estére belilult egy sávban, mára nagyon lila lett, úgyhogy szaladtam a háziorvoshoz. Azt mondta ez a vérvétel következménye - latinul nem írnám le... - olyan, mint a visszér. De ez csak gyulladás, ami elmúlik idővel, és tudja, hogy sokáig nagyon fáj...
Valamikor annyira fáj, hogy kinyújtani a karom nem tudom rendesen.

Szóval az egyszerű vérvételnek is lehetnek veszélyei... :cry:

Ezen kívül megvagyunk, Hunor nem beteg, én is jól viselem a pocakom.
Vigyázzatok magatokra!

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok!

Niki, ne ijesztgess ma voltam vérvételen a bajcsyban :D :D

Nálunk is minden oké, van szívhang már 8 hetesek vagyunk... Idáig minden olyan mint Bulcsúval, nincs hányás, csak émelygés, étvágytalanság.
Bulcsú kukaca is kezd gyógyulni...remélem most már jobb napok következnek :)

Üdv.

tücsi85
 
 
 


Mi újság Kismamák? Eltűnt mindenki! :(
Olyan rossz ez a hideg, már nagyon várom a jó időt, hogy ne kelljen minden nap vizes háttal sétálni menni....
Mi nagyon jól vagyunk, Orsi egy tünemény, imádom!

Kép

Kép
esztke
 
 


Sziasztok!
Én ma vagyok 15hetes kismama és a Bajcsyba fogok szülni ha minden igaz. Első babánk amire közel 10éve vágyunk..34éves vagyok.
Ma megyek a Dr. Varga-Horgosi Ágnes doktronőhöz nagyon kiváncsian várom mert elvileg őt szeretném választani.
A kombinált teszt és a Uh nagyon jót kecsegtet:).
Polgár doki volt az Uh-on hát elég fura figura...
Kicsit idegesített, hogy mindent úgy kellett kihúznom belőle nem mellékesen hogy nem volt bekapcsolva a szívhang gép én meg paráztam, hogy valami nem stimmel..
Ha minden igaz akkor jővőhéten kell csinálni az AFP.
Nagyon szeretnék tapasztaltot cserélni a kismamákkal..
Valakinek tapasztalat mostanság a dokinőről és a korházról?
A következő uh nagyon soká várható márc 16 én addig nem szeretnék várni. szeretnék kérni még elötte egy meggyugtató Uh...
Üdv
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Kedves Titta! Üdv itt a körünkben! Gratulálok!
A Varga doktornőnél szültem 2009ben. Nagyon-nagyon elégedett voltam vele, pedig nekem nem volt választott orvosom, az ügyeletesnél szültem. NAgyon kedves, mosolygós és nyugodt! Csak ajánlani tudom.

Ha kérdésed lenne, írhatsz privát üzenetet is.

Kép

Kép
esztke
 
 


Szia Titta!

Üdv közöttünk!

Itt mindenkinek van tapasztalata a kórházról..:-) és hidd el, jó tapasztalatok.

Én 2009 nyarán bár Tóth Ágnes doktornőnél szültem (választott) de ismerem Varga Horgosi Ágnest, kórházból is, és rendelésre is hozzá megyek ha van valami (a saját orvosom azóta babát szült :-), jelenleg nem elérhető). Én nagyon kedves embernek ismertem meg, és a dokim is azt mondta róla jó orvos. Akik eddig nála szültek, akiket legalábbis ismerek csak pozitívat mondtak róla.

Pontosan mikorra vagy kiírva? Valamikor július vége?




Kép
fruzsa7
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Aug 3-ra vagyok kiírva.
Nagyon szívesen meghallgatok minden tapasztalatot a korházzal és a dokival kapcsolatban.
Dr. Varga-Horgosi Ágnesnél Voltam a múlthéten az stk-ba megértő volt mert mondtam neki hogy kéne nekem a 20hetes terhességem azaz márc 16 elött egy másik uh hogy megnyugodjam erre megadta a mobilszámát és mondta, hogy febr 21 du menjek be hozzá és megnézzük a babót...:)...
Kérdésem én most vagyok 16.hetes a héten.
Milyen genetikai vizsgálatot érdemes a kombinált tezst az Afp-n kivül szerintetek csináltatni?
Üdv
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Kedves Titta!

Pont akkor van a szülinapom! :) Ne haragudj, hogy nem írtam még vissza, de ha konkrétabban kérdeznél, akkor tudnék válaszolni, de így ha elolvasod a régebbi (2009 szept) után lévő hozzászólásaimat, akkor onnan sokmindent megtudsz. De, amennyiben van konkrét kérdésed, akkor szívesen válaszolok rá, ha tudok. :)

Többiek!

Mi újság, hogy vagytok? Remélem mindenkit elkerül az influenza! Írjatok, ne haljon ki a topic!

Kép

Kép
esztke
 
 


Sziasztok!

Na megvagyunk a 12. hetes UH-al, végül nem a kórházba mentem hanem magánba Hajdú Krisztina genetikushoz... Nagyon profi, nagy szaktekintély... mindenkinek ajánlani tudom!
Mindenünk tökéletes.... Tarkóredőnk 1,6 mm. Azt mondta nagyon szép vékony... Persze végig háttal volt, befordulva a méhlepénybe, keresztbe tett lábakkal... azért rákérdeztem a nemére... mondta, hogy nem szeretne nyilatkozni, nem szeret mondani semmit... ilyenkor még max 70%ban tudja megmondani... na azért a végén odabökte...: maradjunk annyiban hogy nem látja hogy fiú lenne... :)) De ez még közel sem biztos!
Szóval úgy néz ki a legkisebbel minden oké egyenlőre! Hétfőn megyek a bajcsyba kombináltra...

Bulcsú jól van, kicsit mostanában nyűgös, eléggé be tud hisztizni... 16 foga van már... ez a sok időjárás változás őt is kikészíti... és sajnos én sem viselem túl jól, főleg még a hormonok is rátesznek... szóval nem vagyok mostanság túl türelmes, sajnos... de remélem most már múlóban van ez is!

Rita, képzeld mióta kicseréltem neki csőrösre tudod a nuk-os félére éjjel csak max 1-2 kel!! a képekkel hogy állsz??? :D Ja és bejön neki a Boribon, na meg a fürdőjáték... arról ne is beszéljünk! :)

tücsi85
 
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok,

Most regisztráltam, 8 hetesek vagyunk:) Én Toldi dr-hoz járok, eddig nagyon elégedettek vagyunk vele. Így a Bajcsyban szeretnénk szülni. Megosztanátok velem a tapasztalataitokat a kórházzal, illetve, ha valakinek volt/van Toldi dr-al kapcsolatban is? Mivel mi Gyöngyös mellett lakunk (kb. 60 km a kórháztól) vannak aggodalmaim, hogyha eljön a nagy nap, akkor hogyan jutunk el? Van esetleg lehetőség korábbi befekvésre? Bocs, ha sületlenségeket kérdezek, de még abszolút kezdő kismama vagyok.
Valamint a szülésznő fogadással kapcsolatban vagyunk nagyon határozatlanok és bizonytalanok. Szükséges, illetve érdemes? Ha erről tudnátok nekem írni, az nagyon jó lenne.

Üdv:Tündi
tundi81
Hort
 
 


Hali!

Kemény! Tiszta fehér odakint minden, én már eltettem a szánkót! Ne csináljátok! :D


Velünk minden oké, Beni újabban takarítási lázban ég, plüss egerével port töröl, de minden hol. Ha teregetek jön, ő adogatja, befogtam segédnek. :D Sok új szava van, már mondja hogy dzsip -dzsiiiiip, sír- sííj, mindenre az a válasz, ha megkérdem: Jössz? Csinálod ezt és ezt? Kéred? Válasz:hátty...Még az szereted anyát kérdésre is hátty a válasz (még meggondoljuk). :D

Enni mindent eszik, ami épp ebédre van...de nagy kedvence a rakott kel, zöldbabfőzelék, bolognai továbbra is és ... a sajt. Na a sajtot tisztán ki is mondja!



Többiekkel miz újs?


Tünde üdv köztünk! Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok(válaszolunk)!



Üdv Fruzsa



Kép
fruzsa7
 
 


Tünde,

Hát aki igazából tudna neked Toldiról írni ő most nem igazán tud net közelbe jutni de amint sikerül neki gondolom fog neked írni...

Szülésznővel kapcsolatban, nekem volt fogadott, én akartam, szóval a másik lehetőségről nem tudok nyilatkozni, hogy milyen mikor nincs fogadott, nekem Bányai Nóra volt, és remélem most a másodiknál is ő lesz. 36. héttől hozzá jártam hetenként NST-re ilyenkor vele beszélsz meg egy mindkettőtöknek jó időpontot és ált. a szülőszobánál csinálja meg. Mikor beindult a szülés Nórát hívtuk, és ő várt minket a kórházban, én kifejezetten nem igényeltem a jelenlétét egyfolytában, mert két ember a családból velem volt... de teljes mértékben segített mindenben amiben csak kértem... Nem tudom mit szeretnél még tudni... Ja és nekem szülésznőt az én orvosom ajánlott, megkérdeztem van e olyan szülésznő akivel együtt szeret dolgozni... és így kerültem Nórához.
Ha vannak kérdéseid írd nyugodtan...

tücsi85
 
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok,

Köszönöm a válaszokat és a kedves fogadtatást! A szülésznős dolgot még meglátjuk, végülis ráérünk :)
tundi81
Hort
 
 


Szia Tündi !

Fruzsnak írtam mailt, de végül is ide is felteszem a levelet. Mi ugyanis Jánossomorjáról landoltunk a Bajcsiba Ferenczi doktor miatt.
Befeküdni előbb sajnos nem lehetett. Én egy apartmanban laktam az utolsó négy hétben a 13. kerületben a Béke téren. Prémium apartman. Ezt csak azért írom, mert nehéz úgy albérletet találni, hogy ilyen rövid időre. nem volt olcsó, mert kb 100 ezer forint volt, de takarítottak utánam, ágyat húztak és 24 órás portaszolgálat is volt. Ez megnyugtató volt minden esetre. Mert ugye a férjem dolgozott Mosonmagyaróváron. Biztosan elég lett volna a fele is, de én azért azt gondoltam ha előbb jön ne legyen gond. nagyon sokat keresgéltem míg erre ráleltem.
nem tudom ott a környéken van-e valami, még érdemes lenne körülnézni, mert ugye a végén már a kétnaponkénti nst-re járkálás, hát az nem volt egyszerű, főleg influenza szezonban...( 2009 december - nagy hisztéria :) )
nekem életem legnyugisabb, legkellemesebb négy hete volt, de tényleg. Velem várakoztak, ha boltba mentem megkérdezték minden oké-e...Ajánlani tudom. de mondom, körül kell nézni.
Egy szállodába szerintem behülyül az ember, de egy ilyen kis apartman nagyon kellemes. ja és itt Győrben volt akit előbb befektettek a baba meg nem jött. 10 nap utána falat kaparta olyan gáz egy kórházban senyvedni. Meg hát gondold végig, mindenki szül körülötted, te meg csak várakozol...Nem olyan jó poén...
Ha van még kérdésed, szívesen írok én is!

Lajtalány
lajtalány
 
 


Szia Lajta,

Ez az apartman jó ötlet, utána is nézek majd. Szeretnénk mindenre felkészülni, mert hát ki tudja mit gondol majd Picur, mennyi idő alatt szeretne kibújni:) Meg persze az orvosommal is egyeztetünk.

Köszönöm!
tundi81
Hort
 
 


Sziasztok!

Remélem nem bánjátok,ha csatlakozom a fórumotokhoz.
A Toldi doktorral való élményekre és tapasztalatokra én is nagyon kíváncsi lennék,én most 14hetes várandós vagyok és hozzá járok rendelésre.

Tündi:én csak az eddigi tapasztalataimat tudom veled megosztani.
Tavaly szeptemberben teherbe estem és nem néztem utána az sztk-ban a rendelési időnek,hogy változott-e,végülis akihez addig jártam elment a 17.kerületiből és a Dr Toldi rendelt helyette,így hát ő vizsgált meg és nagyon szimpatikus volt,meg is beszéltünk egy időpontot magánrendelésre,mert u.h nem volt sztk-ban.Rá 3napra hajnalban arra ébredtem,hogy ömlik belőlem a vér és nagyon erős görcseim vannak,felhívtam reggel és beküldött a kórházba,ahol hozzáteszem nagyon rendesek voltak velem,mire megvolt az u.h már ő is odaért,sajnos akkor az a baba úgy döntött nem minket választ szüleinek,de doki biztatott nagyon,segített kiszámolgatni a termékeny napjaimat és kb.3hónap múlva meg is fogant a kisbabám!Azóta hozzá járok magánrendelésre,de sajnos eddig már több alkalommal kellett bemennem ügyeletre a Bajcsyba,mert vannak apró vérezgetéseim,de bármikor hívom őt,mindig nagyon segítőkész és időpontokat is ő intézi nem kell nekem telefonálgatnom meg intézkednem.
Te is magánrendelésre jársz hozzá?

herkeildiko
Pécel
 
 


Szia Ildikó!

Üdv köztünk. De jó, egyre több új kismama. Remélem Tünde írni fog, mi van vele. Amúgy magánrendelésre jár, Gödöllőre. Beszélgettem vele erről. Van egy anyuka, aki a 2. babát fogja nála szülni július elején. Csak most nem elérhető Net szempontjából. De ha újra tud jönni, biztos szívesen ír nektek Toldival való szülésről. Amúgy Toldi doktort (bár Tóth Ágnesnél szültem) ismerem. Bajcsyból is, és még a Kistarcsai kórházból is. Én is vérzéssel feküdtem 12 hetesen, dőlt a vér, mentő ..egy hét bent Kistarcsán. Toldi doktor volt az egyedüli, aki foglalkozott velem ott, pedig nem volt orvosom( Bajcsyba készültem,ott kerestem orvost). Sajnos mentő oda visz hová tartozol. De a lényeg hogy Toldi doktor foglakozott velem. És nagyon empatikus embernek ismertem meg.


Augusztus végére várod, szeptember eleje? Nem látom itt jól a vonalzód..



Üdv Fruzsa

Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Tündi, Ildikó, Én is a Toldi doktorhoz járok. Április 10-re vagyok kiírva, úgyhogy hamarosan megtudom, milyen vele szülni. Egyenlőre csak arról tudok beszámolni, hogy milyen a rendeléseken. Nagyon kedves, mindenre odafigyel, lehet tőle kérdezni, szívesen válaszol, foglalkozik az ember lányával. A vizsgálatokon is nagyon ügyel arra, hogy ne okozzon fájdalmat. Most szombaton voltam nála az első nst vizsgálaton, plusz volt méhszáj vizsgálat, és kenetet vett a streptococcus vizsgálathoz. Most először éreztem fájdalmasnak a vizsgálatot, nem győzött bocsánatot kérni, pedig nem ő volt sztem a hibás. Inkább valahogy nekem lett alacsonyabb a fájdalomküszöböm :cry: Vagy csak kezdek besokallni, kezd elegem lenni a vizsgálatokból. De hát ez ezzel jár, a babáért mindent.
A kórházat még nem ismerem, van már egy 2 éves kisfiam, de ő Kistarcsán született, másik orvosnál.
ancsa06
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: