Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Adri tudom, hogy régebben írtad de a síráshoz csak annyit, hogy nálunk Bence 3,5 hónapos koráig elég sokat sírdogált csak úgy. A dokink azt mondta kinövi 4 hónapos koráig és mostanában tényleg kevesebbet sír, leginkább a front miatt jön még elő a vígasztalhatatlan sírdogálás. De pocakfájás is lehet a dologban a borsótól Bence üvöltött pedig nem is csak tejcsit eszik :)

Gabi gratulálok a kis Erikhez és drukkolok hogy ne került abba a helyzetbe amibe én. Én megfogadtam nem adok senkinek se tanácsot mert én annyi hülyeséget kaptam, hogy ebbe bolondultam bele élén a védőnőimmel. Lassan eljutok a harmadik védőnőhöz, mert decemberben költözünk, hát kíváncsi leszek az mit hablatyol majd... A legjobb amit Nikike is mond, csináld az ösztöneid szerint abból baj nem lehet. Nekem Bence 5-6 órákat is aludt vagy 5-6 órát is képes volt fent lenni, én keltettem szorgalmasan de nem mentem vele semmire na és nem bírtam mellre tenni se ha álmos volt, amúgy is aludt a mellemen...

Pelenka ügyben mi Liberot használunk, de ha hajnalban én nem cserélek akkor reggelre nálunk mindig kifolyik és nem tudom miért. Én is bénának érzem magam, de Bence annyit ficánkol a pocakján, hogy bármennyire is meghúzom a derekán mindig kilazul és ott kicsorog a pisi mert reggel nagyon sokat pisil. Szóval én próbáltam mást is azzal is így jártam, Pampers nem jött be a Huggies pedig a combjától elállt mert olyan kis hosszú és vékony volt akkor még, lehet megpróbálom megint. Mi egyébként body+rugi pártiak vagyunk nekem ez a legegyszerűbb és leggyorsabb és rugiban is találtam nagyon kis vagány fiúsokat.

Tündi édes Bianka, írtam neket privit nem kaptad meg?

Méri örülök hogy jössz! Akkor délután találkozunk!
Üdv.
Ildi

Kép
mildiko
 
 


sziasztok!

Idikó: Nem kaptam meg :cry: :cry:
írj inkább a e-mail címemre.... :wink:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Sziasztok!

Először is, mindenkinek nagyon jó szórakozást a délutáni találkához, kicsit irigyellek titeket, a vidéki élet egyik hátránya, hogy az ilyen társasági megmozdulásokból én már a Márkkal is általában kimaradtam:-( De majd kiváncsi vagyok az élménybeszámolókra!!! Meg fotókra! Tényleg, nem akarunk csinálni egy fotóalbumot a babáinkról? Pellééknek van az Indexen; onnan loptam az ötletet, jelszóval védett, ha akarjuk, úgyhogy csak az látja, akinek hagyjuk, de nagyon jó!

Valóban meglátogattuk Pellééket tegnap, Somibaba egy tünemény, olyan jó érzés volt kisbabázni, még egy fokkal jobban várom már a mi kis hercegnőnket - aki, és ezt még Pelle sem tudja, mert tőle mentünk tovább a Lukács doktorhoz, szóval a kiscsaj marha jól elvan az anyjában, az összes változás, hogy CH: 2000, de zárt minden, van még elég magzatvíz, megkértem a doktorbácsit, hogy tapogassa már meg a babát, szerinte mekkora, és csak azért nem dobtam egy hátast, mert már feküdtem, amikor azt mondta, hogy jó hosszú (mondjuk a Márk is 56 cm volt) és szerinte lesz vagy 3,80-4 kiló!!! Kérdeztem, hogy hogy fogom én azt a gyereket megszülni, mire kedvesen csak annyit mondott, hogy szerinte ügyesen:-) De már készítget fel a túlhordásra, úgyhogy csajok, szerintem az elkövetkezendő 1-2 hétben még boldogítani foglak titeket 2:1...
Azt mondja egyébként, hogy rengeteg most az Uzsokiban a túlhordó, pocakos bentfekvő mama, lusták a babák, jól elvannak anyukájukban mind...:-))))

Mostanában már ritkábban ülök a gép elé, hatalmas a pocim, kényelmetlen az ülés is, de azért vagyok, ha meg bármi van, azt úgyis hamar megtudjátok Pellétől.

Sziszike, veletek mi újság???

Pussz mindenkinek!

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 

 
 

Sziasztok !

Jaj , de jó a talisoknak !!! Én is irígy vagyok !!!

Egyébként mentünk volna , de Dia ma egésznap alszik ! ????

Nem volt szivem felébreszteni !

Várom én is az élmény beszámolókat !!! És innen is puszi mindenkinek !!! :lol:

Kati, Merci , Dia
kati16
 
 


Sziasztok!
Lenne egy kérdésem azokhoz akik a második babájukat várják (vagy már megszületett) és az első babához képest három éven belül van. Persela példájából kiindulva, de ahogy olvastam már nem tud kényelmesen a gép előtt ülni így gondolom ő nem biztos, hogy fog válaszolni és lesz kedve.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy ilyenkor milyen szülési szabadságot, gyedet számolnak?Mert én úgy hallottam, hogy az utolsó 180 nap, na de ha az anyuka nem ment vissza dolgozni, hanem az első babával míg otthon volt addig lett terhes, és esetleg nem ment vissza dolgozni. Akkor ez hogy van?
Ha valakinek van kedve és érti mit akarok kérdezni és kifejtené nekem azt nagyon megköszönném.
Választokot előre is köszönöm
Pussz Timi

Kép
timie
 
 


Sziasztok Csajok! :lol:

Ildi, köszönjük a szervezést, mi nagyon-nagyon jól éreztük magunkat!! :D :D :D

Méri, Neked pedig köszönjük a hazafuvart! :lol:

Mindenkinek, aki most nem tudott eljönni: megbeszéltük Évával, hogy minden hónap utolsó szerdáján 2-kor összehozunk egy ilyen talit, most legközelebb január 31-én!!!!! :D :D

Judit, ha jól emlékszem, Te sütötted a csokis muffint?! Mmmmm, ISTENI volt, én betoltam kettőt is az arcomba... :lol: :lol: Kérem szépen a receptet! :D (én is sütöttem már muffint, de ilyen jót még sose...) :D

Nikike, Veronika, örülök, hogy Titeket is láttalak élőben! :lol:

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Kovács Dóri vagyok. Azon kevesek egyike, aki ott volt a találkozón, de nem a fórumról jött. :)

Magamról annyit, hogy 2006.07.27.-én szültem a kórházban. Kisfiam Vilmos keresztnévre hallgat, de mi csak Vilkónak becézzük.

Csináltam pár képet, de nem lettek túl profik. Szerintem már kezd tönkremenni ez a kis masina. :(
Kép Csoportkép
Kép Másik szemszög

Kép Kicsit később

Kép +1 a ráadás

Mindenkinek üdv.: Dóri
mandori
 
 


Sziasztok!

A tali szuper volt, nagyon jól éreztem magam. Mindenki nagyon kedves volt, a babók pedig nagyon édesek. Jó, hogy már össze tudom kötni a neveket arcokkal is. :)

Az album szerintem jó ötlet, azért is mert ott nem kellene tömöríteni a képeket. Ki tud ilyet csinálni? A mi gépünk 8 megás képeket csinál, és így mindíg a páromat kell macerálnom a tömörítés miatt. Most már megtanulom, hogy hogyan kell. Ha megvan felteszem a képeket a taliról is. Már bánom, hogy nem csináltam többet, de amíg fotóztam, nem tudtam figyelni a beszélgetésre. :?

Judit

Kép
jud77
 
 


Azta mindenit, milyen gyorsak vagytok!

Üdv Dóri, remélem ezentúl gyakrabban látogatsz közénk, és köszi a képeket. Kérhetnék olyat, h tömörítés nélkül küldd át nekem a képeket? Mindegy, h rajta vagyok-e vagy sem. Már ha nem nagy munka.... :) Köszi.
De ha csinálunk egy oldalt, ahová feltöltünk képeket, akkor nem szükséges elküldened.

Frusi, az ilyen informatikai ügyeskedésekhez te értesz...hmm?

Én azt hiszem, két nevet még nem tudok, bár azt hiszem, ők sem fórumosok, de majd legközelebb. :lol:

Adri és

Kép
adri29
 
 


sziasztok!

Ildi koszi a szervezest, sajnalom, hogy nem tudtunk kozvetlenul beszelni, majd priviben, meg legkozelebb!
En is tokre orulok az Arcoknak!:) MAndorka udv itt kozottunk, koszi a kepeket, nagyon jok! Jud Neked is! Legkozelebb en is viszek gepet!
Kosz a mufflont is teny, hogy nem lehet megversenyeztetni az enyemmel, mert ez valami csodalatos volt, marmint a csokis! De tudjuk, hogy minden ami finom es jo az eletben az vagy hizlal vagy torvenytelen!:)
Annyira sajnalom, hogy el kellett jonnom! Viszont a gyerek meg sem nyikkant az oltas miatt, meg a doki is csak lesett! ES kiderult, hogy 8,1 kg, nem tudom meddig megy meg, de remelem nem lesz baja ettol a nagy sulytol!
MEddig voltatok meg? Mirol dumcsiztatok meg? MEseljetek.......!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok!

Az albumot akár én is megcsinálom, a tár.hu-n gondoltam, mert ott láttam én is.
Azt nem tudom, mekkora a legnagyobb feltehető kép, de ha valakijé túl nagy, csak akad segítő kéz (akár én is) aki lekicsinyíti!:-)
Egyébként tök jók a talis fotók, de ki kicsoda???:-)))))
Tetszik a rendszeres tali ötlet, ha januárban nem is, de februárban már lehet, hogy mi is felautózunk.
Pelle, te a végén nem mentél?

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Sziasztok!

óóóóó, de jó lehetett a tali :lol: :lol: :lol:
Köszi a képeket Dóri :lol: :lol:


Minden kismami bocsi :oops: Anyuka milyen csinos és fiatal :lol: :lol: /"még jó h. én nem voltam" elrontottam volna az összhatást :x /
Hát a bébik..aranyosak :P :P
valaki megírhatná ki-ki!! :roll: :roll: Adrit, Frusit és Mérit kiszúrtam :wink: többiek??

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


csokis muffin.....ide a receptet :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

ja és meséljetek..... :wink:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Tundi! hianyoztatok, nem oregitesz senkit kiveve magad, ha folyton ezt mondod!
Pelle, tenyleg ott voltal?

szoval az elso kepen Weronica fekete felsoben, mely dekoltazzsal (bocs de igy jobban felismerheto vagy), Nikike, vagyis en rozsaszin felsoben nem a vekony, hanem a dundus csaj szemuvegben! A vekony rozsaszin felsos Adri 29. Mellette Katya egy turkiz felsoben! Aztan Jud77 a barna-sarga felso osszeallitasban!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Jujjj, Dóri, akkor jól rémlik, hogy én a kórházban is láttalak! Lilla 1 nappal hamarabb született, mint Vilkó. :lol:

Persela, én az vagyok, aki fekete alapon virágmintás felsőben van, és a babáján lila cucc van.

A múltkor próbáltam a tár.hu-n csinálni ilyen közös tárhelyet, de akkor nem akart működni. Megnézem, hátha most már megy...

Jééé... mostmár működik. :lol: :lol:

Szóval, a közös tárhely:
http://kep.tar.hu

Itt bejelentkezéshez felhasználói név: uzsokibabak
Jelszó: hetes

És akkor bal oldalon klikk oda, hogy "Galériáim". Egyelőre csak nekem van fent galériám, amikor még a múltkor próbálkoztam... szóval, itt hozzatok létre magatoknak is egy-egy galériát,: ezt úgy kell, hogy az én galériám alatt jobb szélen ott van, hogy "Új galéria létrehozása", ide klikkeljetek, s aztán értelemszerűen... :wink:

Így a fenti felhasználói névvel és jelszóval bejelentkezve mindig meg tudjuk nézni egymás képeit. :wink: :lol:

Húúú, a főnököm nyilatkozik a tv-ben. :lol:

Kép
frusi
 
 


Na, majd jól végignézlek titeket!:-)
Frusi, pont erre gondoltam én is, majd teszek fel fotókat valamelyik nap, keresek valami nagypocakost, meg ha nem baj, egyenlőre Márkról teszek fel egy-kettőt, aztán majd a csajsziról is, ha lesz:-))
Azoknak meg, akik esetleg olyan parásak, mint a párom, szóval ezeket a galériákat le lehet jelszóval védeni, amit egymásnak megmondunk, és akkor avatatlan szem nem turkálhat a gyerekeink fotói között...

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Hát sziasztok megint! :)

Tényleg jó volt. Köszi Ildi még 1x. De olyan sokan vagyunk, és gyorsan repül az idő. Jó, hogy lesz még ilyen.
Adri te miben voltál? :shock:
Nikike, szuper súlyban van Zsombi. Lassan mehet edzeni az apukájával. :D
Azt hiszem, hogy az alvás témáról maradtál csak le. El is gondolkodtam, hogy be kéne vállalnom azt az 1 hét szívást, mert sok ez a 3-4 kelés éjjelente. Még gyűjtöm a lelkierőt. Na meg olyan szar érzés, hogy az ember már kezdi a ciciről leszoktatni a gyereket, amikor éppen belejöttünk már. :lol:

Vera és gézengúz, muffinra és sós sütire és csokira, meg csokipapírra izguló Marcika :lol:
Vendég
 


Az ajtó oldalán ültem, rózsaszín pulcsiban, ahol a babakocsik is voltak. Fülbevalós, rózsaszín rugis kislánnyal. Vöröses vállig érő haj. A nagyon forgós kislány mellett...most már biztos tudod :lol:

Marci nagyon fürge volt, otthon is muffinnal eteted?
Szerintem még hagy szopizzon, de azért neked is jár némi szabadidő éjjel, azért biztos neked is jót tenne, ha kevesebbszer ébred éjjel. De mindenki maga dönti el, mit bír és mennyire liberális nevelési elveket vall :)

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!
Lenne egy kérdésem azokhoz akik a második babájukat várják (vagy már megszületett) és az első babához képest három éven belül van. Persela példájából kiindulva, de ahogy olvastam már nem tud kényelmesen a gép előtt ülni így gondolom ő nem biztos, hogy fog válaszolni és lesz kedve.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy ilyenkor milyen szülési szabadságot, gyedet számolnak?Mert én úgy hallottam, hogy az utolsó 180 nap, na de ha az anyuka nem ment vissza dolgozni, hanem az első babával míg otthon volt addig lett terhes, és esetleg nem ment vissza dolgozni. Akkor ez hogy van?
Ha valakinek van kedve és érti mit akarok kérdezni és kifejtené nekem azt nagyon megköszönném.
Választokot előre is köszönöm
Pussz Timi

Kép
timie
 
 


Sziasztok!!

Majdnem miis elmentünk.:)
Anna nagyon nyügi volt és alvás mellett döntött fél2kor.:)

Szupi lehetett a tali..mindinki nagyon helyes..legközelebb megyünk mi is.
Köszi a képeket.

Albumot, ha kell megcsinálom énis.

Mi jól vagyunk, mostantól talán már nyugisabbak lesznek a napjaim.
Mosni, vasalni, házimunka, doki stb.:)
Ha holnapig befejezem a takarítást, mosásokat, akkor megcsináljuk Zsebi helyét végre!! Alig várom!

Timi:indexfórumon kaphatnál erre pontos választ/Gyás/gyed/Gyes..egybek címen.
Ha megmaradt a munkaviszonyod, akor azt hiszem ugyanezt a pénzt fogod kb kapni, mindt eddig csak a másik babó után. De tényleg kérdezz utánna!!!!
Terhes vagy már???

Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagyon jó volt a tali örülök, hogy találkoztunk és remélem januárban is összejövünk. Nikike sajnálom, hogy nem tudtunk beszélni, de remélem januárban sikerül! Azért örülök, hogy láttalak :) Zsombi súlya miatt ne aggódj én ismerek egy kisfiút aki 6 hónaposan 9 kg és egyáltalán nem duci csak olyan kis stram kisfiú és nagyon kis egészséges mozgékony kisgyerek. Amúgy Bence is átlépte már a 6kg-t így a 4 hónaphoz közeledve...

Jud az jutott még eszembe a kérdésedről hogy nem kényezteted-e a gyereket, ha felveszed mindig mikor sír, hogy ezen én is sokat aggódtam de mégsem hagyom sírni és amióta Raschburg Jenőtől olvastam egy könyvet meg is nyugodtam hogy tök jól csinálom. Ő azt írta 3 éves korig tart az ölelj meg korszak azaz ha sír fel kell venni, csak ne felejtsd el letenni :) Nálunk csak a nagyszülők felejtik el lerakni a kezükből Bencust ezért kicsit el van kapatva de mi próbálunk a párommal erre figyelni. És különben is eljön az az idő amikor majd ő akar jönni-menni és akkor már nem ölelgetheted puszilgathatod annyit.

Tündi megírod nekem az email címed? Hová írjak?

Timi én úgy tudom azt a jövedelmedet számítják, amit az utolsó 180 napba kaptál azaz, ha előtte gyes-en vagy gyed-en vagy akkor az lesz a gyás számítási alapja sajnos. Nekem anno azt mondták menjek vissza legalább egy fél évre dolgozni, de többet nem tudok a dologról.

Most mennem kell,
Üdv.
Ildi

Kép
mildiko
 
 


Timi, a fórumot, amit Sziszike említett (és tényleg nagyon jó), egész pontosan itt találod:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036766

:roll:

Kép
frusi
 
 



Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 



Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


sorry :oops: :cry: ez 2x is sikerült
ccuncogó67
 
 


Hi!

Most neztem vegig egy szulestortenetet a nemet rtl-en! Basszus a csajszi nyomott kettot hang nelkul es szult ket gyereket, csak guvadtak a szemeim! MEg fajdalom sem volt az arcan. Mondjuk csak a veget lattam, szoval lehet hogy kaptt valami gerincerzestelenitest, de azt hiszem nem. Mindenesetre tok szep dolog, es legszivesebben ujrakezdenem az egeszet! :)

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok

Tényleg nagyon jo volt a találkozo. bocsi hozzaszoktam az ekezet nelkuli irashoz.
Bazsi ugy kidolt a tegnapi talitol, hogy este 6 tol ma reggel 8ig aludt egyhuzamban. Ha nem lett volna bekapcsolva a legzesfigyelo, tuti fraszt kapok!

Frusi: szivesen maskor is

Dori: de jo hogy itt vagy, a multkor mar felakartam hivni az Evat, hogy megadna az elerhetosegedet, mert szerettem volna felvenni veled a kapcsolatot.

Kepek tomoritese, en nem tomoritem, hanem a Microsoft Picture fent van a gepunkon, es abban mindig atmeretezem a kepet, es igy mindenhova feltudom tenni.

Kerdes: van valaki az iwiwen? Ha igen szivesen megtalalnam :P

Kepzeljetek a repulon valoszinuleg rossz volt valami, a tejszinre gyanakszom, mert mar a talin nagyon fajt a hasam, ejjel meg majd bele haltam a gorcsokbe. :(
A multkor a ferjem es a fonoke lettek rosszul a gepen kapott kajatol, majdnem vihettem az intenzivre. :? :? :(

Mar most irigyelek titeket a jovobeni talikert.

Koszonom a fotokat, gyorsan elmentem oket. Ilyenkor szembesulok mindig azzal hogy szinte ugyanolyan duci vagyok meg mint terhesen. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
De meg nem fogyozhatok, nem engedik az orvosok, majdha rendbejott a majam meg a lepem. Patt helyzet. Na kipanaszkodtam magam. :cry: :wink: :wink:

Udv

Méri

KépKép
lmarie
 
 


Én meg a Mezzo-n nézek, na jó, hallgatok egy zongorahangversenyt...Kamilla el is aludt rajta.

Én azért még várnék egy kicsit az újabb szüléssel. Most jobban izgat, h hogyan vegyem rá Kamit, h többet legyen hason. Ha hasra teszem, gyönyörűen tartja a fejét, egy ideig...míg el nem fárad. De ahelyett, h letenné a fejét oldalt, sír és megunja. Hová tegyem a kezecskéit, h lent hagyja a fejét az ágyon és hason fekve maradjon? :?

Ti hogy vettétek rá a hasonfekvésre? Vagy csak úgy is tetszett neki és kész?! :shock:

Adri és

Kép
adri29
 
 


Méri, az iwiwen fent van Frusi, én, Nikike, Sziszike, Persela, Venczkone, más nem is tudom. Kovács-Juhász Adrienn, keresd őket az ismerőseim között. Nem akarom kiírni a teljes nevüket, hátha nem publikálnák egy fórumon :lol:

Adri és

Kép
adri29
 
 


Adri!

Tudom eleg sz.. az ido, de nincs kedvetek setalni? Mi mindenkepp megyunk Zsombesz most ebredt fel, kicsit jatszik most jol el van, aztan majd lassan elindulunk! Ti hogy tervezitek?
Szivesen alkalmazkodom!
KAtya, orulok, hogy lattalak tegnap, mert mostanaban eltuntel innen a forumrol!

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Kamilla alszik épp, fél 3-kor kellene ennie menetrend szerint, úgyhogy mire felébred és kiérünk (fél óra az "út2 a ligetig), már sajnos alig maradna idő. Esetleg hétfőn? Ha megírod a számod priviben, egyeztethetünk, már Kátyával is beszéltük, h talán akkor megpróbálunk eljutni odáig. De örülnék neki, ha össze tudnánk hozni...

Adri és

Kép
adri29
 
 


[b]Adri[/b]: kerestelek az iwiwen, nem talállllaaaakkkk... :x :x bénáztam lehet

aki még fotózott a talin az nyugodtan bombázhat vele minket :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Sziasztok !!

Jaj, de klassz volt a talitok !!! :lol:

A legközelebbire mi is benevezünk !! Nem fáztatok a földön ???

lmarie ! Ti is voltatok ??? Itthon vagytok már ??? :lol:

Még olvaslak vissza titeket (kb.63.oldalnál tartok )

Kátya! Meg van már a tb. kártyátok ? A magyar állampolgároknak is egy hónap mire kiküldik , kivéve ha bemennek érte szem.
Nem is értem mit szarozik az-az orvos !! ????

ÓÓÓ! Mennem kell !!

Puszi , mindenkinek !!

Ui.: Ma voltunk kint az utcán elösször Diussal , mentünk a védőnénihez !!
Tök jó volt végre kimozdultam !!! Nem is vészes egyedül babakocsival , a jövőhéten meg pestre megyünk a doktornénihez , kocsival egyedül !!!

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok lányok!

Csak erőseknek: ha akartok egy elég durvát olvasni: http://anyasag.blogter.hu/?post_id=101377
Komolyan mondom, meg kellene már szülnöm...
Sziszike, olvastam egy másik fórumban, hogy írod, Anna nagyon nyugtalan mostanában éjjel. Nálunk ugyanez van, Márk annyira bújik, hogy éppcsak nem túr le az ágyról, elkezdett sírva ébredni éjjelente többször is, biztosan érzik, hogy valami már nagyon készül. Vagy csak átveszik a mi feszültségünket, gondolom, te is benne vagy már a "Na mi lesz már, és főleg mikor???" állapotban:-)))))))))
Timie: nekem is valami olyan rémlik, amit Sziszike meg Ildi írtak, de bevallom, az én gyedemet/tgyásomat a könyvelő intézte/intézi, én az aláíráson kívül az ilyen hivatalos papírokhoz kukkhülye vagyok:-(

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


sziasztok!

Köszi Adri :lol: :lol: :lol: :lol:

Persela :x ááá nem semmi, szegényem.... tényleg "már "jó lesz ha lebabázol :lol: :lol: :lol:DDDRRRUUUKKKK :lol: :lol: :lol:

Sziszike, neked is megy a DDDDDRRRRRUUUUUKKKKK :lol: :lol: :lol: :lol:

Judit34: Veled mi van??? :wink: talán már babázol :?: :lol:

Kati: Hát "megvagy"? :wink: :wink: Mi már 2 hetesen sétáltunk...rosszul tettük?? :shock: a védőnő azt mondta lehet... :wink: Nekünk már van tajkártyánk. Anyu bement a Teve utcába ahol azt mondták neki h. mivel Zamárdi lakosok vagyunk így Kaposvárhoz tartozunk. Erre hétfőn kiküldték postán Zamiba és itt adták fel a Teve utcába :x Logikus mi??? :wink:

A Bedhesába is probáltam bejelentkezi csípő szürésre de nincs ortophédia, csak Uh., kár marad az Őrs..

csajok a babahordozóba van nektek "derékkiemelő" mert "enyém" béby így nagyon rosszul "ül" benne, .....vagy még kicsi hozzá??.... hol lehet venni bele /ha kell../ :wink:
hü..de jól fogalmaztam :lol:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Tündi, nekünk azt mondták anno, hogy 6 hetes kora előtt csak keveset tegyük a gyerkőcöt a hordozóba, és a kórházban mutatták, hogy ilyenkor is tegyünk a dereka alá 2-3 összehajtogatott Tetra pelenkát "derékkiemelőnek". Az bevált, kicsit később, úgy 2 hónaposan meg már nem esett benne össze a gyerkőc, mint egy szatyor málna, hanem, tartotta a hátát eléggé.
Köszi a drukkot, mennem kell, hív a kispasim:-))))))

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Adri: ment privi!

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok Lányok!

A tali nagyon szuper lehetett. Sajnos mi még közös kimozdulásokat egyelőre nem tervezhetünk, de tegnap de. elugrottam a sarki kisboltba... nagyon jól esett egy kis levegő, ezalatt a férjem vigyázott az alvó babára.
Erik egyébként gyönyörű (talán anyai elfogultság?), szépen kezd kerekedni. Úgy néz ki, hogy most már tejből is lesz elég. Talán a Laktoherbet kicsit túladagoltam, 14 filtert ittam meg egy nap, szegény gyerek jó büdöseket pukizik, na és persze picit fosik, de szerencsére nem nagyon viseli meg, csak a pelenka fogyasztásunk ugrott meg.
Járt nálunk a védőnő hétfőn és a dokinéni kedden. Elég szar volt így előre bejelentkezett "vendégeket" fogadni, attól paráztam, hogy mi van ha nekem közben pont szoptatni kell.

Kicsikém kezd éppen jajongani, úgyhogy mentem.
Mindenkit puszilunk.

Gabi&Erik

Kép
gabi&erik
 
 


Gabi: örülök, h ilyen jól telnek az első napok. Olyan vicces vagy, szegény Eriket enyhén "belőtt" állapotba hoztad a teafűtől :lol: Amúgy szerintem is jó a Laktoherb, csak melegen idd (ezt a tippet Sziszike mondta és szerintem tényleg hatásos). De azért kevesebb filter is elég lesz egy napra :lol: :lol: :lol:

A vendégfogadásba meg gyorsan belejössz, egy kicsit mindig lehet csúsztatni az etetési időt korábbra is és későbbre is, jól tűrik a babák. Nálunk ma is vendégek voltak, egy kicsit mindig korábban etettem (amúgy Kami tényleg szinte 3 óránként kezd sírni kaja miatt), így jól jött ki a lépés. Ha meg mégsem, hát bevonulsz egy szobába és eltűnsz fél órára. Persze ez a doki néni esetében nem jön be, aki gondolom még fél órát sem tölt nálatok.

Lányok, nem szoktam házalni sem piaci kofát játszani, de nagyon bénán számoltuk ki a pelenkafogyasztásunkat, így van egy bontatlan, 92 db-os Libero mini (3-6 kg) packunk, amit már biztos nem fogunk elhasználni, lévén, h van egy bontottunk is, és már nem igazán jó Kamillára. Mondjuk Kami még csak 5 kilos :? és nem is nagyon hurkás.
Mivel a már babázók nagy része nagyobb, talán az épp még babát várókat érinti ez a "súlycsoport": nem tudom, mennyi most jelenleg a bolti ár, de jóval olcsóbban szívesen odaadnám, mert különben csak a szekrény aljában landolna.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Tündi, mi is textilpelusokkal emeltük a hordozóban a fenekét.

Hé, nagyon gyér még a galériánk, mindenki töltsön fel képeket!!!

Frusi leírta, hogyan, hová. :lol:

Adri és

Kép
adri29
 
 


Igen-igen, csajok, szerda 19:24-es hsz-omat keressétek, tessék feltölteni szépen a képeket!!! :lol: :lol: :D :D Aki nem, azt meg irgumburgumban részesítem. :D :D :D

Kép
frusi
 
 


Szia Adri!

Ha gondolod átveszem a pelust, el is hozhatnád, amikor jöttök a dvd-ért..tényleg jöttök vmikor??

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Köcs...ög internet szolgáltatónk!!! 3 megabitet kellene tudnia és ehhez képest egész nap nem volt net. Már 3 hete bejelentettük a hibát, és azóta sem jöttek ki megnézni. Negatív reklám a Fibernetnek, csak sajna monopol helyzetben vannak a környéken. De azért kitartó voltam... éjfélkor feléledt. :)

Gyors muffin recept, 24 db lesz belőle:
30 dkg liszt
30 dkg vaj
30 dkg cukor
6 db tojás
10 dkg kakaópor (nem cukrozott)
2 cs sütőpor
2 cs vaníliás cukor
6 ek barack lekvár
20 dkg étcsoki kicsi kockákra vágva

Rendesen azt írjják, hogy keverjem ki a vajat a tojással és a cukorral... stb.
Én mindent belemérek egy nagy keverőtálba, alulra azokat amelyek "porolnak" (liszt, kakaópor) tetejére a ragacsosokat ( lekvár, tojás, vaj) és kézi mixerrel összekeverem. Pont ezért szeretem, mert így kevés koszt csinál, és pont olyan jó, minha a könyv szerint külön kevergetném ki a hozzávalókat.
175 fokos sütőben kell sütni, kb 15-20 percig. Tűpróbával szoktam ellenőrizni, tudjátok amikor nem ragad már rá a cucc a tűre akkor jó. Arra kell vigyázni, hogy több helyen szúrd meg, mert ha pont egy étcsoki darabkát találsz el akkor az ragad és közben lehet, hogy a muffin meg szénné ég.

Képeket is igyekszem feltölteni. Szólok ha megvan.

Judit

Kép
jud77
 
 


Helló!

Létrehoztam a galériámat, utána rámentem a képfeltöltésre, bebrowsoltam a képet. Látszólag csinál valamit a gép, de végül mégsem tölti be a képeket. Vagyis üres maradt a galériám. :( Mit csinálok rosszul?
Köszi.

Judit

Kép
jud77
 
 


Sziasztok!

Most bosszankodhatok megint a volt cégem a TB kiskönyvem rosszul töltötte ki 1hónap rajta ülés után.
Tegnap beszéltem velük, hogy nekem nincs újabb 1hónapom erre, hogy ők szórakozzanak.:(

Szomorú, hogy megtehetik, ma megyek sztem a TB-hez és meglátjuk mi lesz.
Később még írok, puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike!

Hétfőn át tudok menni hozzátok, ha neked is jó, egyeztetünk, h hány óra tájban vagytok otthon. Ma barátnők jönnek babázni napközben, hétvégén meg nem akarok zavarni. Az iwiwen olyan aranyosak a gyerekeid, semmi kétség, a harmadik is ilyen szép lesz :) Remélem odaérek, mielőtt megérkezik az újabb trónörökös. :shock:

Én amúgy utálom az egész OEP-et és társait, mindig bekérnek valami papírt, úgyhogy csak remélni tudom, h végre küldeni tudják a TGYÁS-omat így 2-3 hónap után. Pl. bekérték a terhes kiskönyvem, pedig a gyerek születési anyakönyvi kivonatát is bemutattuk. Ha megszületett a gyerek, nem logikus, h terhes is voltam vele?! :(

Judit, van olyan rész a galériánál, h áthelyezés, be kell raknod a saját mappádba a képeket.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Adri köszi! :)

Feltöltöttem a képeket, szöveget is írtam hozzá ahol volt ihletem. Nem tudja valaki, hogy hogy hívják a piros, csíkos pulcsis anyukát és a kisfiát? És a fekete felsős (nem Veronika) anyukát sem tudtam beazonosítani, a kék csíkos rucis kisgyerkőccel. Ha valaki tudja írja meg lszi, és akkor elnevezem az ő képeiket is.

Nekem az a szerencsém, hogy a munkahelyem TB kifizető hely így nem volt annyi macera. Az a felháborító, hogy évekig fizeted az egészségügyi hozzájárulást, majd amikor szükséged van arra ami megillet kész tortúra mire hozzájutszt.

Judit

Kép
jud77
 
 


Judit!

Az én munkahelyem is TB kifizetőhely, és mégis ilyen ügyesek voltak :(

A fekete pulcsis lány Orsi, ha jól emlékszem. A piros pulcsisra sajnos nem emlékszem én sem, bocs.

Ja és Barnabás a 2.képen is Lillával csajozik, nem Kamillával, sajnos :lol:

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok Lányok!

Nov. 26-án, vasárnap hajnalban megszületett Soma. 3060 gramm, 54 cm. Nagyon boldogok vagyunk!
Most nem volt időm visszaolvasni, de drukkolok a soron következőknek!
Puszi!
Judit

KépKép
judit(34)
 
 


Adri, bocs, elírtam. Már én is észrevettem, úgy látszik elfelejtettem kijavítani. Már csinálom is!

Judit, gratulálok! Sok boldogságot!

Judit

Kép
jud77
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?