Új privát üzeneted érkezett!

ma Kinga rajzolt egy Fannikát Kép
szilvamag
 
 


Aranyhold
Na ja! Szép kis pali-partit csaphatnánk, viszont sokan lennénk picit, szóval felezni kellene minden szülőágyat! (Egyik oldalon egyik apuka szorongatná az egyik anyuka kezét, másik oldalon a másik ájuldozna. Kép Sőt, lehet, hogy inkább elfeleseznének, hogy jobban bírják a szülés fáradalmait... KépKépKép)
Ráadásul akkor Nektek elég sokat kellene várni, mire én rászánom magam egy kistesóra... Kép

Nikcsi
Fel a fejjel! Kép
Mi is elutaznánk a hétvégén, hát remélem addigra kikeveredünk ebből a nyavalyából...

Bepótoljuk mi még ezt a talit, ha a kölkök meggyógyulnak!
Mit szólnátok egy Mikulás-bulihoz nekik vmikor dec. elején?

Szilvi
Jogos! Sajnos segíteni viszont nem tudok... (Esetleg aranyos tanítónénit házhoz talán tudnék keríteni.)
Kinga nagyon ügyes! Kép Remélem Te egyből felismerted! KépKépKép

Hmmc
Mindig kérdezni akartam, aztán folyton elfelejtem. Hogy tetszik az angoltanítónéni? Jár még hozzátok?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas, Nikcsi
Hol szedtétek össze azokat a fránya bacikat?
És Sebi felismeri a hangodat, nem ijedt meg?

Szilvi
Hogy-hogy Fannikát? Van barátnője, vagy emlékszik a mi Fannikánkra? Kinga először megijedt, amikor Caséknál mellettetek ültünk és mondtam, hogy Fanni mindjárt elkapja Kinga haját. De aztán a Sebi-szobában mikor az ajtó csukogatásával játszott, összehaverkodtunk. Kép

Ebben a németben szerintem teljesen igazad van, mert nehezebb is mint az angol, és ha már ezt is "anyatejjel" megtanulja, könnyű dolga lesz a későbbiekben.

Aranyhold
Mi még mindig azon vagyunk, hogy megyünk d.u.2 óra felé. Sajnos megint elég rövid lesz.

Mikulás buli jó lenne, ha már nálunk lehetne. A felújításnak nov.21-i héten állunk neki saját kivitelben. A szigetelést inkább későbbre halasztjuk, csak már haladjunk a Fanni szobával. Ez a vásárlás-körülnézés a legnagyobb gond, mert én is ott akarok lenni a kiválasztásnál, de a 2-3 órás szopik eléggé behatárolják. Remélem kész leszünk egy hét alatt.
boglarka
 
 

 
 

Hát lányok, Gergő egyre betegebb. Nem merem megkockáztatni a babapartyt, hátha már mi is vírushordozók vagyunk. Kép

Nikcsi,
Köszi, de már sikerült anyagot vennem.
myra
 
 


Boglárka!
nem csak ő Fannit ismerjük
Kinga nem egy Leonardo, "Fannika" is inkább hasonlított egy áthúzott háromszöghöz, de már a szándék is becsülendő Kép
szilvamag
 
 


Boglárka
Nemtom hol szedhettük össze, ráadásul jól meg is fáztunk még csütörtökön Sebivel (csak aznap fújt a szél, erre pont akkor aludt el Sebi a babakocsiban, én meg hagytam, persze szélárnyékban, de még így se kellett volna).

Szilvi
Tudod, ez a modern művészet... Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Ó, látom, egyre többen betegeskedtek:-( Gyors javulást mindenkinek!

Nálunk természetesen megy végig az egész bandán, most éppen Hanna lázasodott be, viszem is majd dokihoz:-((

Szilvi,
Én voltam annyira "elvetemült", hogy születésük óta napi pár órát (ált. délelőtt) csak németül beszélek hozzájuk. Olvastam egyszer valami agykutatási témánál a neten, hogy az emberi agy csak nagyon kis része aktív a gondolkodás terén, "plusz területeket" csak az első 2 évben lehet aktivizálni. Pedig minél nagyobb terület dolgozik, annál tanulékonyabb, fogékonyabb az ember. Legjobb erre a nyelvtanulás. Gondoltam, akkor nekem is meglesz a nyelvgyakorlás társalgási szinten, másrészt adok a gyerekeimnek egy esélyt a könnyebb iskolai évekre:-))Meg a németországi rokonokkal, ismerősökkel is tudnak majd kommunikálni később a kölkök a talikon és nem lesznek nyelvileg kirekesztve a családi életből:-)

Viki
ccviki
 
 


Szilvi,
Kinga inkább olyan Picasso-s, nem? :-)))

Viki
ccviki
 
 


Livi!
köszönjük a vendéglátást!
boccs, hogy még feltartottunk, de így pont jó időben értünk oda

Szilvi
szilvamag
 
 


Aranyhold
Köszi a vendéglátást, jó volt. Fanni úgy elfáradt, hogy hazafelé aludt a buszon.

Noncsi
Örülök, hogy megismertelek benneteket.

Szilvi
Végül született újabb Kinga-műalkotás?
boglarka
 
 


Matyi is jól elfáradt, mindjárt ágybadugjuk, már ásítozik!

Szilvi! Nem tartottatok fel! Kép Viszont szerintem ti felejtettétek itt a textilpelusotokat! Ha nem sürgős, akkor a következő talira elvisszük!

Mikulásparti! Szuper ötlet! Mikor? Hol?

Készült pár kép, majd felrakom!

Minden betegnek jobbulást!
aranyhold
 
 


Ennyi?! Képesek vagytok ennyicske beszámolóval letudni a mai talit, amikor mi betegek itthon epedve várjuk taknyos nyugalmunkban a híreket? Kép
A képeket minimum!!!
Noncsi legalább Te mesélj, hogy tetszett a csapat?

Ja, vki kérdezte, mit szólt Sebi a repedtfazék hangomhoz - hát néha meglepte kicsit. De főleg azt élvezte, hogy nem tudok rászólni, és minden kópésággal bepróbálkozott, amiről tudja, hogy nem szabad! Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


http://www.babanet.hu/album/main.php?own=1&album=7680&page=1

De sajnos csak kettőt tudtam felrakni. Majd még próbálkozok
aranyhold
 
 


Cassal értek egyet! Semmi több? Legalább valaki mennyivel másabb volt a pali? Kik voltak? GYERÜNK-GYERÜNK!

Nóra
Az anyagok megvásárolhatóak abba a boltba, ahol a barátnőm dolgozik. Sokat keresett pl: Myra gyereknek való anyagot.
Mostanság lesz a szülinapod? Én is megnéztem a képet, de élőbe sokkal szívesebben láttam volna kislányod (ugye)?

Myra
tudom, hogy megvan, csak esetleg +1?! Kép

Szilvi
A bolt száma: 349-2162, Westenddel szembe van, váci úton.
nikcsi
 
 


Aranyhold
Köszi a vendéglátást. Sára a kocsiban elaludt és még itthon is aludt kb. fél órát, úgy ahogy volt kabátban Kép
Legközelebb is megyünk.
hmmc
 
 


Livi!
igen a mienk, azt hittem az úton veszítettem el

Hmmc!
van már eredmény a versenyről?
a kottás emlékeim visszatértek, de ott a srác sajna átverte a barátnőmet, úgyhogy nem ajánlom nektek
a konyhához az újságokat majd előkeresem
mit is ígértem még?

Myra!
centizd le, kérlek, Lilla ágyát belülről

a képek mellett a palikat is sajnálhatjátok, beee Kép
szilvamag
 
 


Látom annyira jó volt a tali, hogy minket már nem is akartok szomorítani a részletekkel... Kép

Hmmc
Újra megkérdem, milyen a tanárnéni?

A mai nap még el se kezdődött, de máris elegem van belőle... Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Szilvi
Egy hibája lett. Azzal még versenyben van. Tavaly ezt megnyerte, minden hónapban írnak egy tollbamondást és a végén összesítik. Szerintem most is elől van valahol.
Köszi a cd-t előre is. Ma fogok szétnézni a neten, hogy milyen gépek vannak és mennyiért. Most van a metro-katalógusban fagor szett (tűzhely, főzőlap, mosogatógép, elszívó) 200e-ért. Szerintem az jó ár. Hétvégén kimegyünk megnézni. A bútort pedig . . .
hmmc
 
 


Sziasztok!
Mostanság elég nyűgis éjszakáink vannak.
Ha Fannit megfogja az alma, mit csináljak? Ne adjak neki többet? Mert nagyon erőlködik szegénykém.
boglarka
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy semmit nem írtam, de én is fáradt voltam meg a pindur is, így a gép közelébe sem jutottam.
Szóval, én jól éreztem magam, és mégegyszer köszi a Livinek, hogy 8-tól a rendelkezésünkre állt.
A Briginek szerintem fura volt egy kicsit, hogy ennyi babát látott egyszerre, és persze már majdnem mindegyik tudott ülni és így játszani is, de ő még nem, így csak irigykedve nézte a többieket. Talán azért is volt egy kicsit nyügös, mert nem szokott hozzá a zsivajhoz, és nem nagyon tudott aludni, de semmi baj, szokja csak. Ne féljetek, itthon nem nagyon kellett altatni...Kép
Szóval tényleg jól éreztük magunkat, és a palacsinta, valamint a pogi is finom volt, és Livi, várom a pogi receptjét. (új mail címem: knora6@vipmail.hu)
Tényleg, Livi, elfogyott az a sok palacsinta?

Nóra
noncsi77
 
 


Boglárka!
narancsot szokták javasolni, de ha nem hasfájós egy kis szőlőlé garantált siker
szilvamag
 
 


Boglárka
A narancstól lehet kiütéses (citrusfélék könnyen allergizálnak), a szőlőtől pedig Sebinek olyan hascsikarása volt, hogy csak úgy visított, pedig amúgy nem egy hasfájós.
Én inkább őszibarackkal keverném az almát (Kecskemétiből van sima őszibarack, az Eurocenter-Dm-ben szokott is lenni), az lazítja a székletet, és az őszibarack is az első gyümik egyike, amit lehet adni...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Boglárka,
Én is az őszibarackot javasolnám. Ha a pép nem kell neki, bébi gyümölcslében is megpróbálhatod.
Illetve a Hippnek van őszibarack-alma üveges kajája. Lillára az is jó hatással szokott lenni. Kép
myra
 
 


Sziasztok

Ancsi a jövő héten 3 hónapos lesz.Mikortól lehet neki adni mást is tápszeren kívül és mit?
eszti2
 
 


Boglárka! Én is az őszibarackra szavazok! Tuti siker!

Eszti! Még ha tápis baba, akkor is érdemes 4 hós koráig várni, de ha 6 hós koráig nem kap tápszeren kívül mást, az sem katasztrófa! Kép

Sikerült még két képet felvarázsolnom ugyan oda. Kép

Noncsi! Maradta ugyan palacsinta, de nem vészesen sok! Este még sütöttem egy adagot a férjemnek, mert ő csak frissen eszi meg. Kép
aranyhold
 
 


Nikcsi,
Kell a belépő a bababörzére?
myra
 
 


Tényleg! Ki megy bababörzére?
aranyhold
 
 


Aranyhold, mi tervezzük hogy megyünk, kéne pár rugi Ancsinak..Kép
eszti2
 
 


Móni!
köszi, kérem a növényt, mikor mehetek érte?
próbáltam válaszolni a leveledre, de mindig visszajön
szilvamag
 
 


Myra!
ha van még felesleges belépőd, én is kérnék
Kép
szilvamag
 
 


Nikcsi,
Az ajánlat sajnos törölve. Közben kiderült Gergő már odaadta a felesleges belépőket egy baráti párnak.

Szilvi,
Lenne egy pofátlan ajánlatom. Nem tudom kivel szeretnél menni a börzére, de ha esetleg el tudnál vinni, akkor Gergő jegyét fel tudom ajánlani. Gergő is boldog lenne hogy nem kell jönnie, és Lillának se kéne kibírnia a tortúrát. KépKép
myra
 
 


Szilvi,
A kiságy belső mérete 69 x 138 cm.
myra
 
 


Hát mi nem vagyunk túl jól. Kori éjjel szinte nem is aludt a takony miatt, de mi sem. Anyósom már állandóan azt mondja, hogy szoktassam le Korit az éjjeli szopizásról az alvás miatt. Hogy lehet erről leszoktatni? Akkor olyan szemétnek érezném magam. Ma már nekem is volt hőemelkedésem, de persze hogy lehetnék beteg? Orvoshoz el sem megyek, mert hiába mondom el 3-4-szer, hogy szoptatok, mégis olyat írnak fel, amit nem szabad szednem. Így meg semmi értelme elmenni.

Myra
Sajnálom, mert ha minden igaz megyünk, úszni nem mehetünk. KépKépKép

Ha valaki tuti nem megy ki, de kell valami, akkor jelezzétek (pelus 100% megéri).
nikcsi
 
 


Nikcsi
Kitartás, 1-2 nap alatt javulni fog, mi is kifelé haladunk már belőle végre! Jobbulást nektek!!!
Éjjeli kaja: amíg éhes, és azért kel fel, addig nem fogod tudni leszoktatni szerintem, legalábbis Sebi üvöltött a kajáért, és sehogy sem lehetett elaltatni, viszont ha teli volt a hasa, 1 perc alatt visszaaludt... Tényleg, Korit próbáltad szopi nélkül visszaaltatni? Hátha nem azért kel.
Ha meg mégis éhes, akkor ez van, talán ha majd nappal több szilárdat eszik, akkor elhagyja az éjjeli kajcsit.
(Persze én könnyen beszélek, Sebi rég nem eszik éjjel, de í]y sincs sokkal több átaludt éjszakánk, hol ezért, hol azért kelünk hozzá...)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Szilvi
Bármikor jöhetsz a növényért. Délelőtt felhívlak otthon, hogy megbeszéljük.

Én is szívesen elmentem volna a bababörzére, de most kihagyjuk.

Jobbulást a betegeknek!
hmmc
 
 


Myra!
örömmel, Máté sem egy nagy vásárba járó Kép

Nikcsi!
jobbulást mindkettőtöknek!!!
citromos tea, nyugi és a többi szokásos biztos segít
az anyósok meg mindent jobban tudnak Kép
ha éhes nem tudsz mit tenni, ha nem az, próbáld meg visszaaltatni. Idővel csak végig fogja aludni az éjszakát.

Hmmc!
nekem a kora du lenne jó. Enikő most visszaaludt, aztán Lucáznánk és ebéd után bármikor. A CD-t kikészítettem, ha lerajzolnád a konyha alaprajzát méretekkel, gáz/víz kiállásokkal, ablakmagassággal, a hétvégén terveznék Neked

Szilvi
szilvamag
 
 


Aranyhold,
szomorúan látom, hogy a keddi bababulis képeken nekem csak a lábam van rajta... Kép
Mindegy, majd legközelebb...

Nóra
noncsi77
 
 


Noncsi!
Van olyan kép is, amin rajta vagy, csak azt még nem sikerült feltennem.

Lányok, milyen egy ilyen börze? Mi szokott lenni? Használt+új vegyesen? Pelenka is? Meg mi még? Cégek is kimennek, vagy csak kereskedők+anyukák a kinőtt holmikkal? Játékok?
aranyhold
 
 


Na megint sikerült két képet feltennem. Már csak egy hiányzik!
Noncsi, most már te is ott vagy! Kép
aranyhold
 
 


Aranyhold, amikor én utoljára voltam , iagazából volt minden, babakocsik, hordozók, ruhák, játékok, ágyneműk, pelusok.Volt mindenféle bemutató, pl babamasszázs, stb.Szerintem jó volt...Kép
eszti2
 
 


Myra!
pontosan mikor is van?
hányra mennél?
szilvamag
 
 


Szilvi,
Szombaton 8.00-15.00-ig van. Nekem mindegy mikor megyünk, Lilla Gergő gondja lesz. KépKép A tavalyi tapasztalatból kiindulva érdemes minél korábban menni. Már 1/2 10-kor őrültek háza volt. Iszonyatosan sok emberrel, és nulla parkolóhellyel.

Aranyhold,
Tavaly volt minden. Új és használt ruhák, babkocsik, hordozók, autósülések, járókák, utazóágyak, pelusok, bébiételek, Avent, Medela cuccok.
myra
 
 


Sziasztok
Apa nálunk is teljesen kidőlt és már engem is nagyon kerülget a betegség. Erőm nulla.
boglarka
 
 


Boglárka
Jobbulást! Kép
Hogy ízlik Fanninak az alma?

Szilvi
Vettem Sebinek Huggiest, de az teljesen normális, hogy olyan "kevés" átfedés van oldalt, amikor bekapcsolom? (A méret csak jó, 8-12 kg, és régen mértem Sebit, de ebbe bele kell férjen... Kép)
Enikőnél is így van? Nem pisil ki belőle?

Aranyhold
Már bekevertem a tésztát, ha Sebi alszik sütök egy adagot a pogidból. Majd beszámolok az eredményről! Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Lányok
Börze: attól függ mit akartok venni? Ha új dolgokat, akkor szerintem felesleges kisietni, marha nagy tumultus szokott lenni.

a lányom után állandóan menni kell, mert mindenhol feláll és megy. Ja ha játék van a kezébe, akkor el nem ereszti vágódásnál, szóval szokott esés lenni.
Taknyunk még mindig van Kép

Myra, Aranyhold
Milyen a pelus?

Cas
Kutyalabda?
nikcsi
 
 


Nikcsi,
Pelus: sok jó van közte! Nekünk beválltak! Hihetetlen, hogy mennyi nagyon jó márka létezik, és az áruházakban nem árulják őket. (Bár amióta tudom, hogy megy ez a hiper-szupereknél, egy cseppet sem csodálkozom.)
Aranyhold sem kapta még meg (itt állnak kiporciózva Kép), mert nem mertem elmenni nehogy Apa vírusát ráragasszuk a picúrokra. Szerencsére eddig rajtunk nem jött ki. Ugyan Lilla orra folyik mint a veszedelem, de ez most neki a fogától van. Jön a hatoska. KépKépKép
myra
 
 


Sziasztok!

Láttom jó sokan betegeskedtek. Mindenkinek gyógyulást kívánok! Nálunk csak apa beteg, fáj a torka és köhög. Remélem mi már nem kapjuk el.

Lányok, szeretném tőletek kérdezni a következőket:
Ti milyen pelust használtok? Nálunk Pampers-t használunk, de egy kicsit drága, és van , hogy ebből is kipisil. Tudom, volt szó a DM- s pelusról is, de én még nem próbáltam.
Tud valaki nekem abban segíteni, hogy rozsdamentes gáztűzhelyet (főzőrészt) és mosogatót mivel lehet a legjobban letisztítani, hogy ne legyen pl. állandóan vízfoltos. Sok mindent kipróbáltam már, de egyik sem az igazi.

Köszi, mindenkinek gyógyulást!

Kriszti
kriszti1
 
 


Cas
Éjszakai kaja: próbáltam már, hogy a cumit a szájába nyomom, 1 óráig csönd volt, de aztán nem. A doki azt mondta, hogy egy hét alatt megszokná, hogy nincs kaja. De ha van, akkor miért ne adjak? Anyám is azt mondta, amíg van, addig adjam. Sok ismerős is mondja, hogy összetehetem a kezem, hogy 9 hónaposan még mindig szopik (5-6-szor). Amúgy a jobb cicimet megint nem akarja elfogadni, de kitoltam vele, mert más pózban szoptatom és így minden ok.
Látom Te egy vállalkozó szellem vagy, melyik pelust nem próbáltad még?

Aranyhold
E-mailt írtam.

Boglárka
E-mailt írtam.

Myra
7végén talán át tudunk ugrani a pelusokért. Gergő is át tudná adni, ha éppen akkor mentek börzére?
nikcsi
 
 


Kriszti
Pampers newborn az jó volt, de utána nagyon nem. Akkor váltottam Liberora, ez bejött, de nem olcsóbb, max. pár forinttal. Utána jött a DM-s az jó. Nekem nem jött be a rossmannos saját márka és a huggies sem (bár ezt csak azt a kettőt próbáltam, amit a kórházban adtak, azóta ők is újítottak). Aztán én is ki fogom próbálni amit Myra rendelt.
Rozsdamentes takarítása: na ez engem is érdekel! Főleg a sütő belsejét mivel lehet tisztítani?????
nikcsi
 
 


Pelenkákhoz még annyit, hogy a metróban kapható Aro márkájú borzalmas, ki is dobtam a nagyrészét használatlanul. Amúgy nálunk is a Libero a top, utána babylove (bár amit most vettem, valamiért nem az igazi), pempersből eddig csak egy csomag fogyott, new born, nem volt vele gond, csak mivel a Libero gumisderekú, annál maradtunk. Huggies nekünk nem vált be, azóta nem mertem venni, meg az elég drága is.

Takarítás! Sütőhöz nagyon jó a Mr Muscle narancssárga színű spray. A felső lap takarítására nekem eddig minden jó volt, de miután a koszt letakarítottam viledával áttöröltem, és nagyon szép lett. A mosogatótálcával én is kínlódok, semmi nem az igazi. Most a cillit bang vízkőoldósat fogom kipróbálni, vagy az új ciff súrolót. Jelenleg először bref vízkőoldóssal befúlyom, lemosom, majd cif fürdőszobaival is befújom, lemosom, és a végén áttörlöm vileda törlőkendővel, hogy ne maradjon vízcseppes.
aranyhold
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?