Új privát üzeneted érkezett!

Lili!
Természetesen nagyon örvendezem Nektek :lol: :lol: :lol:

Hannám!
Gondolok Rád!!!


És persze mindenki másnak is mennek a cuppok!!!! :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


BOLDOG ÚJ ÉVET!

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Boldog új évet mindenkinek!

Keny gratulálok! :)

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 

 
 

Hanna!Ügyesen!
lafead
 
 


Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek! :lol: :lol:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Hanna+++++++++++++++++!
nani72
 
 


Boldog Új évet kívánunk mi is!!:)

A családi pótlékot idén sem emelik, nem tudjátok? Jó lenne már valamivel több pénzt kapni, nehéz ezt a sok svájci frankos hitelt nyögni.
Vendég
 


Dorka, nem.
lafead
 
 


Hanna, vmiért nem enged a rendszer üzenetet küldeni neked. Miért köszöntél el?miről maradtam le????

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Hanna drága, olvasom a blogodat és várom a híreket!
Ölelés!

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Hanna?????????????? Mi történt, miért nem szeretnél jönni?

Mindenkinek jól telt s szilveszter? Nálunk apa még beteg, Gréti már jól van bár tudnám mitől gyógyult meg. Sajnos így még nem jártunk az első adag gyógyszert kihányta és onnan nem volt hajlandó bevenni semmit. Mert azt mondta úgy is megint kiköpődik anya. Próbáltam becsempészni macikávéba az orvosságot de nem kellett neki. Pedig meg kóstoltam és én nem éreztem rajta a gyógyszer ízét.

Nagyon sok a hiszti és sértődés Gréti részéről mostanság. Remélem kinövi hamar mert nagyon nehezen viselem.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Hanna,
Baj van? Levetted a másik vonalzódat. :( Jelentkezz!!

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Sziasztok!


Ötletet várok: :-) :-)
Gréti folyton megsértődik, sírva elvonul ha v.mi nem úgy van ahogy ő akarja kiabál, sikít. Már sok mindent kipróbáltam a türelmem véges. Tanácstalan vagyok.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó: nekünk is pont ez van. Ugyanígy nem tudom, hogy mit tegyek. A bölcsiben is már szóltak, hogy valamit csináljunk, mert ha nem kap meg valamit, vagy nem úgy van, azonnal magas C-re vált és földhöz veri magát Dorka. Gond ez az üzletekben is, az utcán, orvosi rendelőben stb. Állítólag türelmesnek kell lenni, meg kell őrizni a higgadtságunkat és figyelmen kívül hagyni a hisztit. De ez még egyelőre nem jött be nálunk, tovább hisztizik a picúrka...
Vendég
 


Sziasztok!!!

Mi is BÚÉK!!!!! :)

Raniko, Keny,
szívből gratula a Leányokhoz, sok boldogságot, jó egészséget!!! :D

Kismamiknak gyarapodást, vigyázzatok Magatokra!!!

Hanna,
rengeteget gondolok Rád, és nem vagyok képben, de hatalmas ölelés!!!!!!!!

tillidian
 
 


Nálunk:
a sok náthát leszámítva minden ok.
Lencsém már beszél néhány szót!!! Persze rendkívül érdekes akcentussal... :roll:
Járunk mi is bölcsibe, de csak heti 2 délelőtt. (Ez egy normál bölcsi ún. gyermekmegőrző csoportja, fizetős.) Most már tetszik Neki, örömmel megy :)
Apa visszament külföldre dolgozni (Németo.), ezúttal 3 hónapra...
Én meg tanulok a vizsgákra :?

tillidian
 
 


Hiszti:
nálunk is megy 1000-rel és ugyanúgy tanácstalan vok :roll:

tillidian
 
 


Tilli, Dorka:
Legalább már az megnyugtat, hogy nem vagyok ebben egyedül. Pont ettöl tartok amit Dorka ír az oviba is így fog menni az óvónő nem fogja díjazni és talán a csoport társak sem. Én eddig nagyon türelmes voltam és próbáltam nem észre venni de ezt nem lehet NEM MEGHALLANI :oops: :D :D

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó, miután enyémgyerek még kicsi, tapasztalatom semmi, csak laikusként azt mondtam volna: add bölcsibe. :)
De hát írják itt a bölcsis anyukák, hogy nem ér semmit hisztiügyben a bölcsi sem. :?
Akkor marad a várakozás. ( védőnőd mit mond? nem tanácsol valamit?)

Náthásságokat sajnálom, gyógyuljatok meg!

Facén láttam többetek fotóit, szupik!

Babaváróknak+++++++++++++!
nani72
 
 


Nani, nem oylan egyszerű ám bölcsibe adni...

F.is beteg.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, tudom...., mi feliratkoztunk a kerületi bölcsislistára, meglátjuk mi lesz belőle jövőre?!
48-as sorszámot kaptam, a bölcsi kb. 70 férőhelyes. :?
nani72
 
 


Mindjárt Iza szülinap! :D

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba: csatlakozom a nem-alvósok táborába. Dorka most már hetek óta csak éjfélkor fekszik le, akkor sem akar, hanem üvöltés után egyszercsak beájul. Apa már tök kába a munkahelyén, minden nap elalszunk és totál kómásak vagyunk. Dorkát már csak a "nyitott szemű babának" hívjuk.

Nálunk munkahelyi bölcsi van, azért vették fel Dorkát.
Vendég
 


Ma voltunk a tanácsadóba ahol ezt olvastam és bizony elgondolkodtató, engem nagyon meghatott így gondoltam bemásolom:

Ők ma gyerekek!

Ha ma kihagyod az esti mesét, holnap már lehet,
hogy nem is kéri a lányod vagy a fiad.
Ha ma nem ülsz oda vele a társasjáték mellé,
előfordulhat, hogy a jövő héten már késő lesz.

Ők ma gyerekek, s nem pótolhatod
az önfeledt legózást, babázást úgy öt év múlva,
amikor már kevésbé szorítanak
megélhetési gondok, amikor már
nem kell új szőnyeg, vagy függöny az ablakra.

Ha most kihagyod az együttlét meghitt perceit,
évek múltán talán már
a meghitt beszélgetéseket sem igénylik.
Ha most nem sétálsz velük kézen fogva,
akkor pár év múlva végleg elengedik a kezed,
és a kapaszkodó nélkül elsodródhatnak.

Visszahozhatatlanok és megismételhetetlenek
a gyermekkor napjai, hetei, hónapjai.
Téglák ezek, amelyekből és amelyekre
a felnőtt élet felépül.
Ha sok tégla hiányzik, labilis lesz az építmény…

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Sziasztok!

Nanai drga köszönöm ezt az idézetet mennyire igaz és elgondolkodtató!!!!

Hiszti ügy: mi még nem is vagyunk 2 évessek de nálunk is egyre joban megy a hiszti.
Szintén kiabálás (bár nem magas C-be) csapkodás és földhözvágás.
Biztos van szerepe ebbe tasónak is de nehéz kezelni az ilyen dolgokat.
Én se tudok vele mit kezdeni.

Nanival minden ok szépen eszik (bár én parázok hogy nincs elég tejem) de védőnéni is szépen mondja hogy gyarapszik. :roll:
Lányok szerintetek mi az átlag amit egy 4kg-os babának meg kellene ennie?
Ja és mikortól nem gáz ha átalussza az éjszakát?
(néha úgy érzem mintha első gyeek lenne és csak állok és vakarom a fejem, hogy most ennek hogy is kellene lenni :oops: )

Keny drága hogy vagytok????

Hanna szivem olvasom a bolgodat, hatalmas ölelés!

Kép

Kép
raniko
 
 


Ranikám, Nadin Nani lett? :lol: ( így becézitek?)
Kaja: azt mondják 150 g tejcsi kell testsúlykilogrammonként /nap ( ez a folyadékigényük).
Ez persze lehet kevesebb is és több is.
Nadinnál ez 4 x 150 g ,azaz 600 g. Szerintem ezt ti túlszárnyaljátok. :)
Az ,ha éjszaka alszik, csak jóóóó! Iza születése óta,már a kórházban is 6 órát aludt éccaka. :) örülj neki, ha alszik, legalább te is pihenhetsz.

Baba, jaja, lassan szülinapozunk. :shock: :D

Nikó, jó a versike.

puszi mindenkinek!
nani72
 
 


Szia Nani!

Köszi az infókat!
Háát nem tudom meg van e a 600ml mert ahogy mérem úgy nem nagyon, bár gyarapodunk szépen.
Nadinból igazából Nini lett így nevezte el Milán! :D
Szupi, hogy Iza is ilyen szépen szuszizott már az elején!
(Igen legalább én is tudok aludni!! :wink: )

Azta hogy repül az idő készülsz a szülinapra??

Kép

Kép
raniko
 
 


Nani: de jó, ti is szülinapozni készültök!:)))
Nálunk holnap lesz a nagy nap:) Már hétvégén kezdtük az ünneplést, aztán ezen a hétvégén is folytatjuk. Én szeretem, ha sokáig tart a szülinapozás, így három csapatban ünnepelünk, 3 napon át, illetve holnap is csak mi:)

Nikó, a versike elgondolkodtatott és nagyon szép volt! Azóta üldözöm Dorkát a könyvvel, hogy olvasok mesét neki, de ő kitépi a kezemből, hogy ő mesél nekem. Szóval, nálunk már fordítva működik a dolog:)
Vendég
 


Dorka:

Boldog születésnapot Dorka babának!

Aranyos amit írtál hiába ezek a gyerekek nagyon okosak. :-)
Na engem is furdal a lelkiismeret minden alkalommal ha megyünk a tanácsadóba és elolvasom. Úgy érzem nem foglalkozom eleget Grétivel. Lehet ez már nem normális :-)

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó, én is minden alkalommal hasonlót érzek, ezért is nem reagáltam az írásra múlt alkalommal..elgondolkodtatott, lelkiism.furd.t okozott, pedig igyekszem..nagyonis! Csak nem könnyű, de ezt sokan nem is értik, mert könnyű annak, akinek segít a tesvére, anyósa, anyja, barátnője, akárki...de akinek SOHA még 5 percre nem segített senki még csak annyit sem, h. elfoglalja a gyereket 10 percre, míg te mondjuk feldobod a kaját, vagy takarítasz, vagy akármi, az tudja csak, milyen nehéz...DE nem panaszkodom, mert az én okos, ügyes kislányom mindenért kárpótol. Csak azt fejtem ki, hogy sokszor már annyira fáradtak vagyunk a férjemmel fizikailag is és minden tekintetben, hogy pl.leülünk mellé és játszani akarunk és az egymást követő ötleteink:semmi-semmi-üres!Nem jut eszünkbe játék..és ez bizony gáz!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Nme tudom másképp leírni ezt a helyzetet, d emi választottuk..ez van..ezzel kell élni..nem is merülök bele mélyebben atémába..


DORCIKÁM!Nagyon boldog 2. születésnapot NEKED!!!!!

"E napon minden érted van!
A nap csiklandozó sugara,
A lágy szellő,
S a madarak csodás dala.

Ma neked nő a virág,
Mely ontja csodás illatát.
S neked érik a gyümölcs,
Ami beszívja a hajnal harmatát.

Ha jő az este,
S megjelennek a csillagok,
Hidd el, ma neked ragyognak,
És az égre azt írják:
Boldog Születésnapot!"

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Nikó!ejnye, ilyen sokáig fent lenni!!!

Keny, behavazódtál, v. vmi gond van???

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog szulinapot Dorkanak!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna, jobban vagy?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok Csajok!

Dorcika Kis Drága Isten Éltessen!!!!!!!!!!!

Hanna!
Nemtom mi történt de gondolom vmi rossz :( puszillak, ölellek!!!

Nikó!
Idézet jó...

Baba!
Fannikának jobbulást!

Rani!
Nadin nagyon ügyes, hogy ennyit alszik, ne parázz Nóri is alszik egyben éjjel 5-6 órát :lol:én ennek nagyon örülök.Súlyt ne méregess szopi után, ha szépen gyarapszik elég az a tejecske!

Nálunk minden oks, élvezem az anyaságot :lol: Szoptatok igény szerint, nem méregetem a babát.Tejem sok van fejni is kell, de csak nappal.Nóri már meghaladta a születési súlyát, lassan 4 kg.
Kornél szereti a hugit puszizza ahol éri :P
Elég sokat beszél, minden szót kimond utánam de nem ám egyszerűeket pl:ráadásul, abszolut, persze, lakás, káposzta, szuper stb...

KépKép

Kép
keny
 
 


Sziasztok!

Nagyon elvagyok keseredve, Gréti ügyesen kakilgat 2 naponta csak a nagy baj hogy kemény az a rohadt kaki és ma véres volt a kakija kívülről. Adjatok tanácsot a levolac nem segít. Sajnos nem eszik főzelékféléket nem eszi meg inkább az ebédet ha főzi van. Nagyon aggódok...........

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


sziasztok!

Dorkát Isten éltesse ,boldog szülinapot!!!!

Ranimamának és Kenymamának puszik!

A fentebb idézethez szólva: persze persze jó kis szöveg ez, de nem szabad túl komolyan venni. Egy tanácsadóban ilyenekkel foglalkoznak, ott ez a szöveg. De azért nehogymá lelkifurdancsunk legyen!!! ( le merem fogadni,aki ottani pedagógus, az se mintaanya, hisz olyan nincs is!)
Az egyik szomszédunkra hivatkozván: ők aztán remek házaspár, ritkán látni ilyet, mikor idősödvén is kézenfogva mennek az utcán....stb., 1 lányuk született, felnevelték,szerették, mégis kicsúszott az élete...de az az ő élete volt és drogos lett, majd meghalt fiatalon. Ezt csak azért írom, mert (én azt gondolom) a sors, az sors.
Szerintem elég csak (lehetőleg jól) szeretni, a többi meg úgyis jön, meg megy.
na, hagytam abba az eszmefuttatást. :)
Különben is elfáradtam, eltüntettem a karácsonyfát. :) a mi műfenyőnk jobban hullik, mint egy kivágott fa. :lol:

puszi mindenkinek!

( bevallom a gyerek szülinapjára nem készülök túlzottan, családias lesz és kész. Egyedül valami tejmentes tortát fogok gyártani (kinéztem egy gesztenyéset a netről) .Ajándékok csekélyek lesznek, még a karácsonyra kapottakat se dolgozta fel. :) )
nani72
 
 


Nikó, és a gyümölcsökkel mi a helyzet? szilva, őszibarack nagyon jó, sütőtök esetleg? vagy tegyél valami korpa félét ( őrleményt) abba, amit megeszik. Joghurtok?? Iszik eleget?
a laevolac szirup pedig az egyik legtutibb készítmény, mindenkinek jó, de el kell találni a megfelelő mennyiséget a kislányodnál, lehet keveset adsz neki.
nani72
 
 


Sziasztok! Köszönjük szépen a kedves köszöntéseket, nagyon aranyosak vagytok:) A bölcsiben is volt ma köszöntés, vittünk be finomságokat a gyerekeknek és együtt buliztak Dorkával:) Ma nagyon jó hangulata volt Dorkának, teljesen együttműködő, aranyos kislány volt, simán le is feküdt este aludni. Bárcsak máskor is ilyen hiszti-mentes lenne!:)

Keny, gratula Nóri betöltött második hetéhez! Aranyos nagylány lehet!:)
Kornél haver ügyesen dumálgat!:) Jó korán beszél, tök ügyi!

Nikó: szegénykém, véres kaki:(((( Nem tudom, esetleg csak pépes ételeket adni egy ideig, hogy ne maradjon rágás nélkül semmi? És akkor talán puhább lesz a kaki "külseje". Még esetleg a Normaflore? Az csak hasmenés ellen van, nem tudja valaki? Mert normalizálja a bélflóra működését, az akár jó lehet erre is. De nem tudom, csak gondolkozom....

Hanna: én is ölellek! Majd gyere, ha lesz erőd, kedved. Várunk szeretettel!

Baba: nagyon édi a vers, aranyos vagy!!:) Ne legyen lelkiismid! Nagyon boldog a kiscsajod, hidd el:)

Nani: majd várjuk a szülinapi beszámolót!:) Jaj, én ma többször elpityeredtem, eszembe jutott minden óráról - órára, ami történt Dorka születésekor. Olyan jó volt, olyan szép! Szerintem neked is hasonló hangulatod lesz a nagy napon :wink:

Rani: Puszi Nininek és Milánkának, örülök, hogy ilyen szépen alszik a kiscsajod és hagy téged is pihenni. Ügyik vagytok! Nem hasfájós, vagy ilyesmi?

Puszi a többieknek is, megyek éjszakai főzőcskézni....
Vendég
 


Sziasztok!

Dorkának nagyon sok boldog születésnapot kívánunk!

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Bocsi lányokcsak egy percem van apa külföldön!!!

DORCIKA SOK BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!! :D

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani, Bols, köszi szépen:)

Rani, jaj, az nehéz lehet, ha apa külföldön van és két gyerkőc van veled. Milánka türelmes, míg Nadint szoptatod?

Keny: nálatok is türelmes a bátyus, ha a kishugi eszik?

Nikó: Mi újság Grétivel? Kipróbáltál valamit, amiket is ajánlgattunk? Bejött valamelyik? Mesélj! Gondoltam rátok.
Vendég
 


Sziasztok !

Koszonom csajok! Tényleg jó volt minden egyes szó, amit kaptam tőletek.
A történet röviden: huzta-vonta a dokim a dolgokat. Megkerestem a régi kollégákat, kiderült 6 hetesen mar nem volt babám. Közben kaptam a sok progit. Szombaton sos műtöttek meg végül, olyan rosszul voltam (130/40 vérnyomás, stb...) szóval az 5 lombik alatt ami lehetett kipróbáltam. Méhenkívüli, biokémiai, miss ab.

Jövök majd vasárnaptól, csak addig pörgés van.
Belevetettem a munkába magamat, szombaton szulinapozunk.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a jó tanácsokat.
Gréti érdekében vas szigor van, kötelező enni gyümölcspépet vagy gyümölcsöt, ebédre husileves, sült csirke és karfiol főzelék volt. Megette szerencsére és uzsira is gyümi pép egy pár falat narancs. A végeredmény : félve kakilt de tök lazát. A netről nyomtattam bölcsis menüt onnan lesem mikor mi lesz a hami.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


sziasztok!

Nikó, örülök az evési sikereteknek! (és a produktumnak) :)
Jól kitaláltad magadnak ezt a bölcsis menüt.
( van 1 bölcsis dadus vendégem, azt mesélte, a kicsik kedvence a zellerfőzelék. A gyerekek legtöbbje nem is ismeri mikor bekerül a közösségbe ( sok más étellel karöltve), ott meg kétpofára tömik magukba. :lol: )
Reménykedem, h az én gyerekem majd mindent megeszik, eddig azt tette, sose köpött ki semmit. Amíg ilyen kicsik nem is adhatunk nekik pogácsát,csipszet egyéb "kemény" kaját,ami kaksifogó, hanem főzeléken és gyümipürén élnek.

Pár napja adok kölesgolyót Izinek, olyan helyes, ahogy ráharap,rágicsálja,megáztatja a szájában. :lol:
( most meg épp süldögél 1 sütőtök a konyhában, gyerek imádja)

(((Hanna))) , Olivérnek biztos szép napja lesz 18-án! vagyis szombaton. :)

Bols, mi van veletek??!

Skrisz???????????

Kismamik hogy vannak?

Mindenkinek cupp!
nani72
 
 


Sziasztok!

Hanna,
:cry: :cry: :cry: ölellek!!

Nikó,
örülök, hogy alakulnak a dolgok. :lol:

Dorkának kicsit megkésve, boldog szülinapot kívánok!! :lol:

Most sajnos csak ennyi voltam, ha jobban leszek és vége ennek a vizsgaidőszaknak jövök többet.

Puszi, babáknak, mamáknak. :lol:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Hanna drága - csak miattad jöttem most (többiektől bocs ezúton is) sajnálom nagyon és együtt érzek, tudod! Hívlak majd! :( :( :( Olivérnek meg nagyon BOLDOG SZÜLINAPOT!

Kép

Kép
leo50
 
 


Sziasztok!!

Hanna drága mi már ugyan beszéltünk, de nap mint nap eszembe jut min mentél át!
Ölelés!

Dorka hát nem volt könnyű de jött anyum délután segíteni hála.
Azt nem mondanám, hogy türelmes. :roll:
Úgy sajnálom amúgy szegényt látom néha hogy unatkozik. :(
Kellene naki a gyerek társaság.(néha a szomszédba játszik délelött de az nem elég sajna)

Mi jól vagyunk Nini szépen gyarapodik.
Szopida sajna nem olyan ügyi mint Milán volt, és természetessen pocakfájás is van .

Bocsi most ennyi voltam csak.

Kép

Kép
raniko
 
 


Jajj még egy kérdés!

Szeretnék Milánnak szülinapjára egy futóbiciklit.
Ki mit mond fa vagy fém???
Tapasztalatokat kérnék!!! :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani!
Futócikli :arrow: Sztem korai. Legalábbis nekünk még jó darabig nem lesz :roll:

Dorkának, Olivérnek nagyon boldogat :lol: :lol: :lol:

Ezek az "oktatóversek" :arrow: Én utálom az ilyeneket, akiket meg kéne érintenie azok lecarják, aki meg lelkis abba meg belevágja a kést :? Persze a szándék gondolom nemes.

Hogy hogy vagyok??? :arrow: Jóóól, kutyabajom se :D Ami volt azt már orvosoltam, émelygés most is elmúlt hamar mint Zéténynél, fáradékonyságom is "jobbul", de azért biztosra megyek, alszom a kölykömmel minden délben, tegnap spec. 3 órát :roll:

Nikó!

Szerintem írtam már, hogy nálunk (unokahugimnál) tartós megoldás az emésztési gondokra az aloe hozott. Van valami innivalóba tevős izé. Ha érdekel rákérdezek.

:arrow: Ebéd :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: