Új privát üzeneted érkezett!

Ja, Tücsi kérdezted, hol tartunk súlyban: 3700 született, 3510 jöttünk haza, most 5210 körül van..

Szóval Blanka hihetetlenül nő.. :shock: csak kb 1-1,5 héttel van előttünk, kevesebbel született és már 6 kg körül van :shock: :shock:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Lehet, hogy ez csak átmeneti állapot, és nemsokára Zsófi is ébredni fog, szóval kitartás!
Amúgy én a napi négy szopit keveslem. Mármint nekem kényelmes persze, meg gondolom szólna, ha éhes lenne, csak fura.
Vendég
 


Panndi!
Az jó, hogy Zsófi ilyen jó baba, örülj neki. Tényleg szépen alszik. Ha éhes lesz, úgyis kér majd töb szopit. :D
Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 

 
 

Vicsok!
A Karolina úti Ortopédia nem ilyen modern :( , de gyorsnak az is gyors. Nekünk meg laza volt a csípőnk, de tornával helyre ráztunk.
Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Cumisüvegről egy történet jutott eszembe. Egyik ismerősünkkel történt meg, hogy éppen a doktori vizsgáira készült és a 9 hónapos lányát így kénytelen volt az édesanyjára bízni. Mivel rengeteg teje volt, nem volt probléma a fejés és a mennyiség sem. A kislánya néhány héten keresztül -mikor anyukája társaságát nélkülözte- napközben szinte csak lefejt tejet kapott. Ennek következtében amikor a vizsgák után az anyuka meg akarta szoptatni, azaz eredeti csomagolásból kínálta a tejet, a kislány csak tátogott (tátikázott:D), még a cici felé sem fordult. Várta a cumisüveget. Innentől kezdve nem volt hajlandó szopizni. Anyuka még pár hónapig fejegetett, de a kislány szépen lassan elválasztódott az anyatejes cumisüvegtől is. :wink:

Emendora! Nagyon jó, laktató tejcsid lehet! Nagylányod másként gyarapodott?

Anikó! Ti sem panaszkodhattok.... :? :D (Na jó, én sem. :lol: ) Majd beáll Andris is az evésekkel. Nagyobb baba többet eszik egyszerre és így kitolódik a szopik közti idő is.

Nekem a 12 órás szopimentesség már nagyon kellemetlen volt. Akkor csak az egyik cici is elég volt, a másik kb. 14 óra múlva következett. Azzal már minden bajom volt. Egyfolytában folyt belőle a tej és nem csak kellemetlen volt, hanem már fájt rendesen. A későesti szopival nagyon jól elvagyunk. Reggelre nincsen a fenti probléma és 8 órát alszunk egyhuzamban. :D Kell ennél jobb?

Ildi! Ezért nem mindegy, hogy milyen ruhácska van a babákon etetéskor. Az alma nem jön ki, a barackról is tudjuk, hogy mosóporpróbás, de még jó néhány gyümölcs és zöldség szintén nyomot hagy. És az etetések utáni maszatok eltűntetése is jó időtöltés néha. Mindegy.Csak egészség és étvágy legyen! :lol:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Hello Tücsi!
Hát igen, ezeket én is kezdem kitapasztalni. :D Lilla eddig jól eszik, bár még csak 3 kaját (alma, krumpli, sütőtök) fogyaszt napi egyszer. Én meg gyakorolom a mosást! :D
Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Szerencsére nekem a 12 óra szopimentes időszak után mindkét mellemből eszik, hát nagy megkönnyebbülés :)
Vendég
 


Panndi! És méred, hogy ilyenkor mennyit eszik Zsófi? Mert nekem 12 óra után 180 körül evett Gábor, de még hagyott is benne nem egyszer. A 14 óra után pedig 210-240-et evett, de abból a cicimből a szopiig egyfolytában folyt a tej. Így nem egyszer szopi előtt 20-30 ml-t lefejtem.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Nem mérem, nincs mérlegünk, megmondom őszintén azt sem tudom, hány grammot kéne ennie egy nap :? :shock:
Vendég
 


Ildi! Hamarosan mi is almázunk! :lol: Már most sem lehet nyugodtan almát enni Gábor közelében. Kiköveteli, hogy ő is kapjon egy kis szopogatni valót az almacsutkán. Kívülálló azt hihetné ilyenkor, hogy éhes a gyerek, mert olyan vehemenciával veti rá magát az almára. És morog mint egy kiskutya (vagy inkább kisoroszlán?), ha elveszem tőle, hogy egyek belőle. Még műanyag szűrőt kell beszereznem és miénk a pálya. Már én is kíváncsi vagyok, hogy milyen fogadtatása lesz a "kosztomnak". :lol:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Mi bármit eszünk, Zsófi addig kiabál, míg oda nem vesszük magunkhoz, és olyan elbűvölve nézi a kaját, hogy csak lesünk :) Szerintem nálunk hamar lesz hozzátáplálás...
Vendég
 


Sziasztok!

Voltunk ma egyhós vizsgálaton Nikivel. A hazaadási súlyához képest 950 g-ot hízott, ami tök jó :D , sőt, ha azt vesszük, hogy a mérlegelés előtt kétszer-kétszer pisilt és kakilt /ebből egyszer az asztalra és a földre is :D /, akkor mondhatjuk, hogy egy kilót :D Ez nagyon szép eredmény, úgyhogy tanácstalan a doki is meg a védőnő is, hogy miért lehet az, hogy kevés a tejem és másfél óránként kér enni Niki, úgyhogy most egyhét próbaidőt kaptunk, mérnem kell, hogy mennyit eszik, hízik és az eredmény alapján dől el, hogy pótolnom kell-e táppal. Most vettünk egy ku.va drága tejserkentő kapszulát, ajánlom neki, hogy ennyi pénzért használjon is valamit!!!!! :twisted: :D
Bocsi, most másra nincs időm, csak erre a kis helyzetjelentésre :oops:
lamme
 
 


Lamme! More Milk Plus-t vettetek? Ez a közel 1kg hízás sztem kíváló! Értetlenül állok a tápszer felvetése előtt. Nem lehet, hogy Niki gyomrocskája csak annyit képes befogadni, amennyit egy alkalommal megeszik? Sztem nyugi, sokan etetnek hasonlóan kis időközökkel és a babájuk gyönyörűen gyarapszik. Több a súlygyarapodásuk mint akik nem kérnek olyan sűrűn enni. Vivinél volt bőven tejed?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Hello Lamme!
Most néztem meg Lillu kiskönyvét, ő is pont ennyit hízott egy hónapra. Szerintem semmi baj Nikivel. Drukkolunk, hogy hasson az a tabletta.
Mi is minden orvos asztalát, földjét össze kakiltuk-pisiltük az elején. :oops:
Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Mi meg pocifájunk :cry: már az elalvás is kabaré volt, olyan fáradt volt, hogy már szinte sirva aludt vagy forditva, aztán fél5kor sirva ébredt, és utána is hiába aludna vissza, felébred...
tegnap dél óta nem volt trotyi... :cry:

Nem tudom, lehet, csak véletlen egybeesés, de épp tegnap adtam neki először Mecsek baby teát.. :?

hihih :lol: én is ettől féltem tegnap, hogy az ortopédus elkezdi nyomkodni, aztán majd nézhet.. :lol: de nem volt semmi, csak utólag néztem, hogy lepisilte az asztalt...

Én sem értem, minek a tápszer Nikinek :shock: Bár nekem is elég "gáz" 2 óránként szoptatni, de inkább ez, mint tápszert adjak neki.. :roll: Remélem, használ majd a bogyó!!!

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Anikó! Trotyika miatt még ne izgulj! Gábornál eddig minden rendben volt, de a bátyuskáinál voltak neken is izgalmaim emiatt. A 3. napon azonban cukros, meleg kamilla tea hatására megoldódott a dolog. A hőmérőzést is kipróbáltam, de a teánál maradtam végülis.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Tücsi, még nem izgulok, csak látom rajta, hogy erőlködik szegényke.. :cry:
Nem tudom, apa honnan szedte, h kamilla teát picinek ne adjak, mert h a bélbolyhainak nem jó.. :shock: Ti hallottatok ilyet??

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Anikó! Igen, én hallottam erről. DE világosra forrázott gyenge kamilla tea cukrozva, kellemes hőmérsékletre lehűtve székrekedéskor javasolt. Nyilván nem napi gyakorisággal adjuk, hanem szükség esetén. Nekem először a védőnéni javasolta, később olvastam is róla és most másoktól is hallom.
Egy kis torna, masszázs -a teától függetlenül- eredményes lehet, ha Andris (szegényke) ennyire erőlködik.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Hello Vicsok!
A kamilla teát nekünk nem javasolták, de ismerősöm kislánya itta, nem lett baja. Mi lábfeltolós tornával csalogattuk elő a trotyit... :oops:
de nagy tapasztalatom nincs a témában, nekünk szerencsére kevésszer volt rá szükség...
Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Tücsi: Igen, azt a kapszulát vettem, ismered? Engem nagyon büfiztet (bocsi) és rossz az íze, viszont, ha használ, akkor ezt bevállalom :D Igen, Vivinél négyhós koráig ömlött a tejem, ezért is vagyok értetlen, hogy most miért okoz gondot :( A tápszer annyiban vetődött fel a dokinőnek, hogy két hete mérték utoljára Nikit, azóta hízott 470 g-ot, ami teljesen jó mennyiség, viszont mondta, hogy ugye azt nem lehet tudni, hogy ez a két hétben hogyan oszlott meg. Ezért kell most ezen a héten mérnem, és ennek alapján döntünk a továbbiakról...

Beneildi: Köszi a bíztatást, nagyon bízom ebben a drága bogyóban...

Vicsok: Én sem szeretném tápozni Nikit, a dokinő is nagyon szoptatás párti (a MÁV kórházban volt újszülöttes orvos :wink: ), csak olyan szinten merült fel a táp, ahogy írtam fentebb Tücsinek. Remélem nem lesz rá szükség. A kamillateáról én is össze-vissza hallottam. Ami biztos vele kapcsolatban, hogy szemborogatásra, kenegetésre nem ajánlott,mert allergizálhat. De hogy a bélbolyhokra milyen hatása van, azt nem tudom.
lamme
 
 


Sziasztok!

Jó rég voltam, ne haragudjatok.
Nálunk is van szopi gond, én mérem és keveseket szopizik, viszont hízni-hízik, szóval nem tudom mi lehet a gond. Nappal jól elvan, de az tény, hogy egyáltalán nem alussza át az éjszakákat, 3-4x tutira kelek. Inkább az a baj, hogy nem alszik rendesen vissza szopi után, vagy felébred és nem tudja visszaaltatni magát. Eddig hason aludt, de lehet ez kényelmetlen, talán megpróbálom háton.

Panndi, Zsófi alvását nagyon irigylem, viszont én annyira szeretek szoptatni, hogy a csak néggyel nagyon szomorú lennék :cry:

Lilly, megvolt a két hós oltásotok? Hogy viselte Eszti?

Mi már ortopédián is voltunk csípőszűrésen, ezzel szerencsére minden renben.

Mindenkinek drukk szopi-tejcsi ügyben!

KépKép
kertikiri
 
 


Hát már párszor adtam neki üveget, eddig nem zavarta be a cicit szerencsére :lol: Remélem kevésszer lesz rá szükség, egyenlőre több tejcsim van, mint a hétvégén. De még mindig 2 mellből etetem, csak így jön össze viszonylag normális mennyiség. Én reggel nem is merném odaadni mindkettőt, mert ma pl 140et szippantyúzott ki csak az egyikből, kb 5-8 perc alatt. Szegény majdnem belefulladt a gyors ivásba. Nagyon megéhezett a nagy éjjeli alvásba.... :lol:
Mi egyenlőre csak a tornával javítjuk az emésztést és bélmozgást. De sajnos a laktoherb hatását ismét vélem felfedezni Botin is és magamon is.... :cry: a tejcsökkenés miatt ismét nagy mennyiségben bevetettem.
Mi az a tejnövelő bogyó?????
Vendég
 


lamme: 2 hét alatt 470 - ez kevés???? nálunk abszolút nincsenek ilyen nagy számok..... :cry: pedig a szopott gramm szerintem megvan nagyjából....tudom ez is gyerekfüggő, és nem is kellene összehasonlítani
Vendég
 


Lamme! Igen, ismerem a More Milk-et. Sokan dícsérték. Én is vettem, kb.8-10 szem hiányzik belőle. Engem ez is puffasztott, abbahagytam a szedését. Most már csak este iszom szoptatós teát, egy filtert fél liter vízzel leöntve, mint már korábban írtam.
Sztem ne aggódj a tejed miatt! Van bőven és ha nem aggódsz -ráadásul feleslegesen(!)- akkor még több is lesz, ahogyan Niki igényli. :wink: Nálunk is volt olyan, hogy az egyik héten kevesebb volt a súlygyarapodás, a másik héten pedig több, de a havi súlymérésnél mindig jó eredményt könyvelhettünk el. És ez a lényeg, nem?

Babett! Örülök, hogy jobb a helyzet nálatok is. Látod, nincsen elveszve semmi! 140 gr 5-8 perc alatt nagyon jó teljesítmény.:wink: Tényleg nagyon éhes lehetett Boti. (Idővel lesz ez még nagyobb mennyiség is! :D)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


köszi Tücsi a bíztatást, én is reménykedem, és próbálok pozitívan hozzáállni :lol:
Vendég
 


kertikiri írta:Sziasztok!

Jó rég voltam, ne haragudjatok.
Nálunk is van szopi gond, én mérem és keveseket szopizik, viszont hízni-hízik, szóval nem tudom mi lehet a gond. Nappal jól elvan, de az tény, hogy egyáltalán nem alussza át az éjszakákat, 3-4x tutira kelek. Inkább az a baj, hogy nem alszik rendesen vissza szopi után, vagy felébred és nem tudja visszaaltatni magát. Eddig hason aludt, de lehet ez kényelmetlen, talán megpróbálom háton.

Panndi, Zsófi alvását nagyon irigylem, viszont én annyira szeretek szoptatni, hogy a csak néggyel nagyon szomorú lennék :cry:

Lilly, megvolt a két hós oltásotok? Hogy viselte Eszti?

Mi már ortopédián is voltunk csípőszűrésen, ezzel szerencsére minden renben.

Mindenkinek drukk szopi-tejcsi ügyben!


Nekem is fura picit, hogy Zsófi kevesebbszer igényli a szoptatást, de hát nem szoptathatom örökre, szóval én tudom, hogy neki így a jó, különben reklamálna, és ennek tudatában meg nem vagyok szomorú, mert ami neki jó, az nekem is :) Ami miatt meg pláne nem vagyok szomorú, hogy így talán hamarab visszatér a peteérésem, és akkor jöhet a kistesó :lol:

Mi holnap reggel elutazunk Bécsbe három napra pihenni kicsit hármasban, majd ha hazajöttünk, benézek :)

Sziasztok :)
Vendég
 


Panndi! Jó utat és kellemes kikapcsolódást kívánok! :D

Babett! :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok, köszi a kamilla-tea hozzászólásokat. Adtam neki tegnap végül, jó kis langyosra, pici cukorral, és ez ízlett neki, nem úgy,mint az édesköményes... :roll:

Volt is hatás tegnap este, még a fürdővízbe is jutott :roll:

Panndi, nektek jó pihenést! :D (jajj,de irigyellek..)

Nálunk igazából most az esti elalvásokkal van gond, sajna nem működik az otthagyós módszerem...szopi után leteszem, elvan egy jó darabig magában, mjad orditás...Felveszem, megnyugszik,leteszem..ezt tegnap 10x játszottuk el és több, mint 1 órámba került...Már cumit is próbáltam, kiköpte :shock: Aztán végül kapott cicit, ott elaludt, betettem az ágyba, felébredt... :cry: Ezt még 1szer eljátszottuk, és végre elaludt..
Sajna nem tudja magát elaltatni, bár mostmár egyre többször megtalálja az öklével a száját..

Babett, 140 g 5-8 perc alatt :shock: nem semmi...

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok!

Panndi: Én is irigy vagyok :D Jó pihit nektek!!

Babett: Nem, a 470 g az nem kevés, hanem teljesen jó, csak a megoszlása nem mindegy, mert lehet, hogy egyik héten hízott mondjuk350-et, és utána meg csak 120-at. Ezért kell most figyelnem őt. Ehhez kapcsolódó érdekesség:

Tegnap reggel két mellből szopizott 130 g-ot, ezzel aludt kb. két órát. Ezután szopizott egy mellből 70 g-ot, és aludt ezzel kb. 3 órát. Na erre varrjon gombot az ember..... Ma reggel szopizott kb. negyed 9-kor egy mellből 110 g-ot, meg utána még cuppogott egy kicsit, de az már nem hiszem, hogy mérhető lett volna, és utána másfél órát ébren töltött, majd elaludt, és még alszik!!!! Egyszer-kétszer láttam, hogy pislog, de nem szólt semmit, hanem visszaaludt, szóval nyugis! Na most hallom ébredezni.

Majd még jövök ma, ha lesz időm. Közben megint elhallgatott. Érdekes...., roppant érdekes :D

Lehet, hogy ez a drága kapszula használ valamit? :o Örülnék neki nagyon.
lamme
 
 


Sziasztok !
Bocsánat , hogy betolakodom , de már régóta olvaslak benneteket , illetve régebben írtam is már erre a topicra . Magamról röviden : mindkét kisfiam az OGYK-ban született , és én is a Spánik Doktor "rajongótáborához" tartozom . A szoptatással kapcsolatos hozzászólások miatt döntöttem úgy , hogy ismét írok .
Terhességem alatt fel sem merült bennem , hogy ne szoptassak , illetve hogy ez nekem ne sikerüljön , teljesen természetesnek tűnt . Nem vettem se mérleget , se mellszívót , de még cumisüveget sem. Aztán persze a hazaérkezésünk utáni első napon ért a hideg zuhany , hogy itt bizony akadhatnak problémák is . Gergő nem aludt napközben , folyamatosan sírt (és vele együtt én is ) , persze egyből arra gondoltam: kevés a tej . Mérleg , mellszívó , cumisüvegvásárlás következett . hozzá kell tennem , hogy ennek ellenére heti fél kilókat hízott . A mérleg szerint 70-100ml evett maximum és ez a mennyiség soha nem emelkedett , hat hónaposan is max120ml volt . ( tehát nem mindig irányadó a könyvek szerinti mennyiség ) Soha nem tudtam egy mellből etetni , mindig mind a kettőre szükség volt , és abban a pillanatban hogy megpróbáltam betartani a három óránkénti etetést , rohamosan csökkent a tej mennyisége ! Fejni én még a teli mellemet sem tudtam (avent mellszívóm volt ) , tehát szerintem az sem nérvadó , hogy ki mennyit fej szoptatás után .
Szóval csak bíztatni szeretnék mindenkit , hogy ne adja fel rögtön , és ne nyúljatok egyből a tápszerhez , mert nem ette meg a napi xml-t , ha nő a súllya (hacsak 100gr/hét akkor is ) , van elég pisis-kakis pelus akkor kár aggódni (mondom én így utólag ) :lol: és a legfontosabb : bizzatok magatokban , hogy képesek vagytok rá !!!!
bage
 
 


Szia Bage!

Írjál nyugodtan, sőt, köszi a bíztatást!!! Nekünk a kevés tej mellett a másfél-két óránkénti ébredés és evés szól, viszont ellene szól, hogy szépen fejlődik Niki, rengeteg pisis és normál mennyiségű kakis pelenkánk van. A tápszer egyelőre bontatlanul pihen a polcon :wink: :D
Mennyi idősek a gyerkőceid? Én is mindkettőt a Spánik dokinál szültem és szerintem nagyon szupi doki. Anyósom egyszer látta (elkísért egy uh-ra) és szinte belezúgott :D :D
lamme
 
 


Lamme, irigykedem a napközbeni alvásokra.. :? Én ma még csak egy fél órácskára tudtam rávenni... :roll: Ezzel az a gáz, hogy estére már úgy bepörög, hogy hiszti lesz belőle... :cry:

Bage, köszi a biztatást, gyere gyakrabban, szivesen látunk :)

Képzeljétek, Banduc kapott egy plüss csacsis játszókendőt, és olyan tündérien magyaráz és gügyög neki :lol: meg kell zabálni.. :lol: néha be is húz neki egyet-egyet :wink: és mosolyog..

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Hello Mindenkinek!

Borzasztó napjaink vannak... tegnap össz. 20 percet aludtunk, éjjel 4 órát, a többit ébren... Most 20 perce alszik Lillu, remélem még húzza egy kicsit... Kezdek kifáradni, egész nap nyűgi, megy a hiszti. Remélem ez a foga, mert akkor előbb-utóbb csak előbújik valami, aztán rend lesz, mert így bizti nem sokáig húzzuk.

Másik kérdés nálamnál tapasztaltabb anyukáktól. Lilla eddig csak szopizott, most kanállal eszik, próbáljuk a poharat. Amikor az elején szopi gondjaink voltak, én kanállal pótoltam.
Szombat este hivatalosak vagyunk egy karácsonyi céges partira. Ha az elejét le is késsük, Lilla kb. egy órával hamarabb fektetve maradna itt Anyuval. Abban sem vagyok bizti, hogy elalszik. Ti itt mernétek hagyni anyukámmal egy ilyen nyűgösködő babát? Miben hagyjak neki tejcsit tanulópohárban, cumiban (még egyiket se próbáltuk), 100-120 gr tejcsit nem vagyok biztos, hogy Anyu kanállal be tud neki nyomni. Van ötlete bárkinek? Kb.4-5 esti óráról lenne szó.
A cumi könnyű megoldás lenne, de nem tudom elfogadná-e, ill. eléggé elvem ellen való is. :(

Megyek mert sír, a mai 20 perc alvásunk ezzel kivan. :(
Előre is köszi, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Vicsok: Ne irigykedj, mert meglesz ennek a böjtje :? Szerintem este 11 előtt esélyem sincs lefeküdni.... Nem tudom írtam-e, de tegnap este volt egy kb. két órás műsora. Sírt, cicizett, sírt, rángatta a mellem, azt hittem éhes. Vettünk le egy zacsi tejet a fagyóból, az nem kellett neki (de lehet, hogy a cumisüvegből való ivásra nem jött rá). Aztán beájult és onnantól aludt 4,5 órát, és azóta eszik, nézelődik, alszik. Szerinted az a két órás műsor tegnap este hiszti volt? Biztos, hogy nem hasfájós sírás volt, mert azt ismerjük sajnos...

Beneildi: Bízzunk benne, hogy Lillunak a fogacskája okozza ezt a rossz alvást. A tanulópohár az a csőrös pohár? A szelepes? Vivinek nagyon sok idő kellett hozzá, hogy tudja használni. Mondjuk neki a cumisüveghez is :D Ő is inkább kanállal és pohárból tudott inni. Na utóbbira most meg ráfér kis gyakorlás. Ha Lilla netán sírna este és ennek oka tényleg a fogacskája, akkor szerintem anyukád is meg fogja tudni nyugtatni, vagyis abban az esetben szerintem nem feltétlen van konkrétan rád szüksége. Viszont, ha más baja van, akkor lehet, hogy jobb lenne, ha te lennél vele. Alapesetben mennyire van el anyukáddal?
lamme
 
 


bage:
gyere bátran, engem megnyugtattál a hozzászólásoddal :lol:
Ezek az evések tényleg össze-vissza vannak, ma 9kor 150et evett 2 mellből, délben meg 80at :shock: és persze éhes maradt szegénykém... :cry: Rájöttem, hogy nekem az alvás növeli a legjobban a tejet, ha délután tudok kicsit aludni, rögtön megugrik, csak sajnos Boti nem igazán van rám tekintettel :?

ildi: szerintem az üveggel semmi baj nem lesz, és menni fog neki, már olyan régóta szopik, hogy nem hinném, hogy bezavarná...Én elmennék a helyedben simán. Anyukádra nyugodtan rábízhatod, szerintem. Gondolom nem először van vele....

Nálunk ma a pórszívózás nagyon bejött délelőtt, amíg ment, aludt Boti :lol: Az éjszaka viszont borzalmas volt, 2kor felket (holott már 3 hete nem szokott), és majdnem fél6kor aludt el. MIndkkét cicit kiszívta - nem tudom mennyit, nem érdekelt éjjel a hülye méricskélés - és alig bírtuk elaltatni :cry:
Lehet, hogy már fejlődési ugrásban vagyunk???

Vicsok: én az ágyban nyugtatom meg, cumit először ő is kiköpi, de gyorsan rájön, hogy az jó neki, és rákattan egy fél prec alatt. Ha megnyugszik, utána úgyis kiköpi. Én közben ezerrek rázom a lábát, és susogok neki. Emellett már nem tud a sírásra koncertálni, és lenyugszik. Kb 10 perc után kimegyek. Általában bejön.
Na azért ez a 140es mennyiség ennyi idő alatt sajnos nem rendszeres jelenség ám, csak érdekességképp írtam... :?
Vendég
 


bage:
még egy kérdés: 6 hónaposan is 120at evett? és hányszor?? akkor nem szentírás, hogy kilónként kb 150 got kell ennie naponta?

és csinálj vonalzókat, hogy tudjuk mekkorák a kicsik :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Szia Bage! :D Mennyi idősek a gyermekeid? Gyere máskor is kis bátorítást adni, önbizalmat növelni! Én nem a Spánik dr.-nál szültem, de csak jót hallottam eddig róla. A személyes tapasztalatom -mert, hogy ilyen is van :D- szintén pozitív.

Anikó! Örülök, hogy megoldódott a nagydolog. Fürdővízbe is jutott? :lol: Nem csoda, hogy Andrisnak nagyon feszítette a pocakját.
Cicin elalvás nálunk is van és tul.képpen nem is bánom. Én hagyom- főleg este- és akkor ezzel meg is oldódik az altatás, nincsen ringatás. Ha még így sem menne, berakom az ágyba nézelődni és ha még mindig van reklamáció, akkor újból cicit kap és ilyenkor már rendszerint el is alszik a manócska. Nem ritka, hogy vele együtt én is. :roll: Még jó, hogy ilyenkor itthon van a párom és a nagyobbakat lefekvésig szemmeltartja.

Ildi! Sztem is a fogacskák miatt ilyen nyugtalan Lilla. Sajnos ez egy ilyen időszak. Hol jobbak, hol rosszabbak az éjszakák. A Viburcol homeopátiás kúp vagy a Chamomilla segít ilyenkor a nyugodt alvásban.
Én 7 hónaposan hagytam az anyukámra először Petit. Szopi után csak teát hagytam nekik a biztonság kedvéért cumisüvegben. Tudtam, hogy aznap is jól evett, rendesen megvacsorázott és olyankor reggelig nem éhezik meg.
(Most gondoltam bele, hogy cumisüvegből nekem egyik gyerekem sem kapott anyatejet, csak teát. :shock:)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Babett!
egyáltalán nem szentírás a 150gr*testsúlykg! már ez elején sem, de később meg már egyáltalán nem szabad ezzel számolni! Blanka 6 kg és eszerint 900 grammot kellene ennie és ehelyett 600-700 körül eszik, nem mérem, pár alkalommal néztem meg egy egész napot. Minden baba és anyuka más. Blanka most 2 hónaposan 80-140 között eszik, de a 140-től már kidurran, inkább 100 grammokkal érzi jól magát úgy látom és szinte egész nap alszik, szopizni meg rotyogtatni kel fel :D . Este van egy hosszabb ébrenlét, de inkább csak azért, mert nagyon nehezen alszik el akkor már.

Lamme, vétek lenne ilyen gyarapodás mellett tápszerezni! az első lányom 3szor fél órát aludt nappal és éjszaka sem sokkal többet, mint mi, most is rossz alvó, két éves kora óta egyáltalán nem igényli a nappali alvást, nem egyformák ebben sem a babák.

Ildi, én ebben nem tudok segíteni, sajnos soha nem bíztuk nagymamára meg senkire sem a gyerekeket. Ha éhes, akkor biztos eszik, ha meg megszokta, h X órakor alvás van, akkor majd valahogy elalszik, nagy baba ő már.

Kép

Kép
emendora
 
 


Tücsi, a nagyobbik lányunk nem gyarapodott ilyen ütemben, ő 200 gramm körül hízott hetente. Blankának mintha nagyobb étvágya lenne :D .

Kép

Kép
emendora
 
 


Emendora! Blanka utol akarja érni a nagytesót. :lol:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


emendora: köszi a megnyugtatást, így már jobban hangzanak a grammok :? sajna ma megint csak 80-akat eszünk :cry: de bevallom, szerintem ez a mérleg sem jó, mert ahányszor mérem, annyiféle adatot mutat +-10-20 gr......pedig MOMERT mérleg, ami elvileg nem olyan rossz...na mindegy.
Vendég
 


Sziasztok!
Köszi a megerősítést. Anyuval alapvetően elvan, csak ennyire este még soha senkivel nem próbáltuk.

Avent tanulóüvegünk van... De inkább hajlok a cumi fele. Még rágódok kicsit rajta, aztán majd megírom mi lett. Tegnap éjjel az gondoltam nem megyek, de ez lehet hülyeség lenne. Ma azért biztos, ami biztos vettünk egy csini harisnyát. Tök örülök, hogy ennyire szopis babám van, nem próbáltunk sem teát, sem cumit még, de ugye ez ebben az esetben nem éppen megnyugtató. :oops:

Lilla most alszik :D , úgyhogy csendes szellemként járok fel-alá itthon. :D
Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Babett, ismered az nlc-és szopis tanácsadót? nekem ő nagyon sokat segített az első babánál. A kérdés-válaszokat meg a blogokat is érdemes olvasgatni, ha van időd. Nekünk tefal mérlegünk van, de ha lelóg valamelyik része a bébinek, akkor kevesebbet mér, vagy ha nagyon rugdalózik, akkor is össze-vissza az eredmény.

http://www.nlcafe.hu/index.php?id=192&s ... 21&func=kf

Kép

Kép
emendora
 
 


Mérleg: A legmegbízhatóbb az ősrégi mechanikus mérleg. Sajnos csak akkor lehet mérni vele, ha nem mozog a baba. Talán már egyik mérlegkölcsönzőben sincsen ilyen mérleg.

Babett: Az, hogy mennyit írnak a könyvben, még nem biztos, hogy mindenkinél így van. A védőnő barátnőm szerint 6-7 hónapos korban 800-850 gr a napi folyadék -ezalatt tejet vagy tápszert értek- igény. Neki még nem volt olyan gyereke, aki ennél nagyobb mennyiséget evett volna. Ha egy 8 kg-os 5 hónapos babánál számolnám, akkor 1200 gr (ml) lenne a kívánt napi mennyiség a könyv szerint. Ha jól emlékszem Nadimo írta, hogy az elején -pár hetes korban- igaz a 150 gr/tskg, de később már nem.

Ildi! Sztem se aggódj! A puding próbája az evés, ahogyan a közmondás tartja. Ha Lilla napközben jól elvan anyukáddal, akkor nyugodt szívvel rábízhatod. 3-4 óra nagyon hamar eltelik, ha jól érzi magát az ember. Ki kell használni ezt a lehetőséget. Kapcsolódj ki, töltődj fel energiával! Apa is örülni fog, hogy neki is több jut végre belőled. :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Tücsi - itt vagyok :wink:


Most már én is elmondhatom...
a Szabolcsban szültem :D
3-án este 18:39-kor született meg Levi.
A szülés villámgyors volt, 18 óra előtt értünk be a kórházba :wink:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia! :D Örülök, hogy gyors szülésed volt. A szülésznőddel elégedett voltál? Milyen volt a kórházban? Hogyan telnek a napjaitok? Van segítséged odahaza?
A Szabolcs már visszaszámol, de a topic marad. Remélhetőleg továbbra is ilyen jó hangulatban, mindannyiunk örömére. :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Mérleg- nekem is tefal van, és nagyon haragszom rá :evil: egyszerűen hülyeségeket mér. Volt úgy, hogy 2 szopi között +20 volt, pedig se átöltöztetve, se etetve nem volt, de akkor honnan szállt rá :?:
szóval etetéseket nem jó vele mérni... :?

Ildi, már csak a harisnya maitt is menj el nyugodtan :wink: biztos ott fog járni az eszed, hogy mi lehet otthon, de azért érezd jól magad, jó kezekben lesz a baba :)

Szia Kia! - üdvözlünk a "gyorsan szülök" klubban :) Tücsivel mi már tagok vagyunk :wink: Andris 17.08kor született, mi 16.30 körül értünk fel a szülőszobára..szóval ismerős az érzés :roll:

Húú, betettem az ágyába, és nagy a csönd, remélem, alszik..pedig közben jött a postás is, meg porzsivóztam is.. :roll: gyors bekukkantok hozzá...

Tegnap este apa elment a haverjával, egyedül fürdettem. Utána lekapcsoltam mindent, beültem a szobájába, ott szopiztunk majd 1 órát, betettem a csacsival az ágyába, elmagyarázott neki 3/4 órát :!: és utána elaludt teljesen egyedül! Olyan büszke voltam rá!
(közben bekukkantottam, nem alszik :? csak dörzsöli a szemét, meg az orrát...meg néha megtalálja az öklét)

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok!
Örülök , hogy sikerült egy kicsit bíztatni benneteket ! Az én fiaim három illetve másfél évesek . Próbáltam vonalzót beilleszteni , de sehogyan sem sikerült (amatőr vagyok bben a témában :lol: )

Lamme : Hát őszintén szólva én majdnem hanyatt estem amikor megláttam a Spánik dokit... :oops: Az én "nagyobbik" kisfiam az első négy hónapban volt , hogy óránként szopizott , mert aludni 3-szor fél órát aludt napközben , a többi időt végigüvöltötte :? , ha cicizett legalább addig csönd volt.(persze ezek nem voltak mérhető mennyiségek) Amúgy szerintem a legjobb tejserkentő módszer a gyakori szoptatás . Amikor úgy éreztem , hogy nagyon kevés a tej , akkor egész nap együtt feküdtünk az ágyon és azonnal adtam neki , ha megnyikkant , volt hogy fél óránként , és két nap múlva megint volt elegendő tej . Szerintem egy próbálkozást megér a dolog , persze két gyerekkel már nem olyan könnyű ezt megvalósítani !

Babett: Hat hónaposan azt hiszem , hogy nekem mindketten hétszer ettek , az éjszakaival együtt !

Még annyit fűznék hozzá , hogy én egyszer olvastam egy WHO által készített orvosi tanulmányt , amely szerint a nők 95%-a :!: képes lenne ikreket :!: hat hónapos korukig kizárólag :!: anyatejjel táplálni ! Bennem mindig ez tartotta a lelket !

Kép
Kép
bage
 
 


Sikerült a vonalzó!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Kép
Kép
bage
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: