Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

Adri: Akkor megnyugodtam, a védőnő mondta h. 6 hetesen kell, csak ezért paráztam :wink: Doktornő :cry: csak Ő van?? :( A Bethesdába voltatok már uh-on /koponya-has/??
Gondolok rátok hétfőn :wink: :wink: :wink:


BOLDOG NÉVNAPOT KATI :lol: :lol: :lol:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Szia Timi, gyere gyakran :lol: :lol: :lol:
ccuncogó67
 
 


Kép

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 

 
 

Kép

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Tündi!

Nagyon helyes Bius, igazán kislányos lett a fülbevalókkal. Bár biztos anélkül is az volt :)

2 dokinéni van, mi az A betűsnél voltunk. Csak elég morgós volt, nekem ez nem tetszett, mert miért mogorva egy olyan orvos, aki gyerekekkel foglalkozik?! Ha urológus lenne, megérteném, h nem vigyorog :lol: :lol: de így?

Még nem voltunk a Bethesdában, nem sietik el a dolgot, majd csak 8-án.

Kati, nagyon sok puszi névnapodra!

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Tundi, ez a lany egy Tunder, hat meg a fulbevalokkal!:) Honnan a fenebol jon, hogy egy gyereken latszik hogy lany vagy fiu? En azt tanultam, hogy a csecsemokre mi szulok aggatunk olyan dolgokat, amitol egyertelmuve valik a nemi identitasuk (fulbevalo, kek-rozsaszin ruhatk, stb... kesobb a jatekok), ezek nelkul nem lehet ranezesre megkulonboztetni nemek szerint oket! Nos en eddig nem hibaztam! Zsombor is tiszta fius, Bianka meg kesz No! fulbevalo nelkul is!:)

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok Csajszik! :lol:

Tündi, pusziljuk Bianka pofiját! :D :D :D Tényleg olyan kis csajszis! :lol:

Mi is a Bethesdában voltunk uh-n, semmi extra nem történt, kb. 5 percig tartott az egész vizsgálat, a dokinéni is nagyon kedves volt. Szerencsére nem találtak semmi problémát. :lol:

Jééé Adri, Nektek külön csípővizsgálat volt, és utána küldtek uh-ra? Nálunk (itt Újpesten) úgy van, hogy rögtön uh-ra küldenek minden babát.

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!
A segitsegeteket kernem, most vagyok 8 hetes terhes es ujpesten van egy tunderi orvosom aki az ujpesti szulootthonban dolgozik. Bar megneztem a forumot es nagyon elrettento dolgokat nem irnak rola de ha oszintek akarunk lenni elegge lepukkant. A nagy korhazi atalakitasok miatt gondolkozom rajta hogy orvost keressek az Uzsokiban mivel Zugloban lakom es hivatalosan oda tartoznek.

Ismeri esetleg valaki Dr Habermajert? nekem ot ajanlottak de meg egy ismerosom sem szult nala. Erdekelne az is hogy milyen korulmenyek vannak az Uzsokiban...mennyire baba- mama barat/ alternativ szulesi modok...en peldaul szeretnek majd szulesfelkeszito jogara jarni ezt peldaul toleraljak?
Igazabol minden erdekel mert kisse tanacstalan vagyok. Az ujpesti szulootthon nem igazan modern es nem tudom mennyire ragaszkodjak az egyebkent szuper orvosomhoz ha a nem lesz szabad korhaz valasztas.

Az ekezetek hianya miatt kerlek ne haragudjatok!

Segitsegeteket elore is koszonom!!!!!!!!!!

Zsuzsi[/b]
tn_zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Tündi gratulálok a kislányod füllbevalójához..nekem is nagyon furi volt az első időben, de tetszett.:)

Adri: sok sikert az Uh-hoz.

Nem tudom tudjátok-e, de a Bethesdában is csinálnak csípővizsgálatot, nem csak az Örsön...mi ott voltunk és nagyon kedvesek. Az UH se tart sokáig!

Az, hogy minimálisan kötött, nem kell izgulni, lehet korán volt a vizsgálat..
Amúgy a 6hetes csípőszűrést bármikor el lehet végezni, lényeg 6hetes kora után-sőt, ha később csinálják talán jobb is, mert nekem volt, hogy azt mondták fejletlen pl. a jobb csípő..pedig csak korán csinálták-én meg felraktam neki a terpeszgatyót, ami nem vmi kellemes-szóval semmi hátránya nincs, ha érik, fejlődik még..:)

Zsuzsi: Az Uzsoki kórház nagyon jó!
Doki választásban viszont csak te tudsz dönteni, ki a szimpi..itt sztem mindenki a saját dokiját javasolná.

Nekem Kalocsai dr és Csapó dr. a legszimpibb a szakmai tudása alapján. Habermajer-nál itt senki nem szült-ha jól emlékszem.
Menj be a kórházba és lesd meg a dokikat, esetleg válts velük pár szót...remélem találsz megfelelőt.

amúgy azt hallottam, hogy dokit sem lehet, majd jövőre választani, meg-majd az ügyeletesnél kell szűlni-Lányok erősítsétek meg!

Baba-mama barát a kórház.:) Ha komolyan érdeklődsz menj el az előadásokra, megnézheted a szülőszobát is és a baba-mama szobákat is.:)

Sok sikert!

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Sziszike tenyleg nem lehet majd orvost valasztani? Akkor sem, ha megfizeted azt a plusz osszeget a korhaz kasszajaban? Talan 25-30 ezer forintrol beszelnek? Ez aggaszto! De vegul is mindegyik doki szakmailag jo, csak talan az nem mindegy, hogy mennyire ismer emberileg!

Zsuzsi! A korhaz baba barat abszolut, szerintem! Mondjuk alternativ szulesre nem nagyon van lehetoseged, a vajudoban csak labdak vannak, de aztan szuloagyon szulsz! Biztos toleraljak a jogat, de velemenyem szerint sokminden kozrejatszik abban, hogy mennyire hagynak ervenyesulni (szabadon vajudni)! Tamogatjak a termeszetes szules iditokat, pl.: malnalevel tea, homeos bogyok, stb...
szulesfelkeszitore valoban erdemes elmenni-ez ingyenes es hasznos.
En mar nem merem ajanlani a dokimat, mert a vegen annyian jarnak majd hozza, hogy en kiszorulok a paciensei kozul, egyebkent szupi, remek ember. :P
Csecsemosok is kedvesek-segitokeszek! Bar errol nyilvan vannak mas velemenyek is, nem vagyunk egyformak, nem egyformak az igenyeink!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok!

Jövök a jövő heti találkozóra, és a csokis muffin ajánlatom is áll még, ha a gyerkőc nem szól közbe és déleleőtt meg tudom csinálni. :)

Köszi a bíztatást önállóság ügyben. :) Nekem is általában elalszik a szopi végére, de a büfizéskor gyakran felébred.
A múltkor olvastam egy könyvben, hogy az éjszakai etetés büfiztetéssel együtt fél óra. Hát nekem ezt kb. 2X sikerült megugranom, akkor is azért mert nem volt olyan éhes, viszont nagyon álmos volt. Gondoltam is magamban, hogy dugja fel valahová magának az író az öt centi vastag A4 méretű könyvét!!! Meg, ne cseréljem ki a pelust éjszaka, csak ha kakis... És lelki szemeimmel nézzem meg, hogy csak pisi vagy kaki is van benne, mert az orrom nem mindíg tudja megmondani... Szóval + egy okoskodó, tűzre való iromány...

Tündi, nagyon helyes pofija van Biankának és a fülbevaló is jól áll neki.

Zsuzsi, az Uzsoki nem szerepel a baba/mama barát kórházak listáján, de ettől függetlenül az orvosokról, szülésznőkről sok jót hallottam és tapasztaltam. A nővérek is kedvesek, én egyedül a gyerekorvost nem zártam a szívembe, de vele sem volt semmi gond, csak nem volt olyan barátságos, mint a többiek. A fizetős szobákban a gyerkőc veled lehet, és azt hiszem van egy ilyen ingyenes szoba is. Egyébként 3 óránként kihozzák megszoptatni.

Judit

Kép
jud77
 
 


Szia Zsuzsi,

Akkor én is leírom a véleményemet: szóval, igen, szülnék másodszor is az Uzsokiban, ha úgy alakulna, és a dokimmal illetve a szülésznőkkel is maximálisan meg voltam elégedve, de...

-az Uzsoki egy eléggé konzervatív hely, ez önmagában nem biztos, hogy rossz, (mindenkinek ízlése szerint érdemes kórházat választani) de semmiképp nem gondolom, hogy hivatalosan "bababarátnak" lehetne nevezni.

-a felkészítő tanfolyam tényleg nagyon jó, ha másra nem, hát barátkozni :lol: de amúgyis hasznos. Ja és ingyenes.

-ha csili-vili körülményeket szeretnél, nem biztos, hogy az Uzsoki a jó választás (a szülészet a régi épületben van). A fizetős szobák mondjuk korrektek, szerintem nagyon megérte, de szerencse kérdése is, hogy épp van-e azok valamelyikében hely.

-dr. Habermayer nekem rém ellenszenves volt, én a 20. heti uh-n voltam nála, de a másik Uzsokis topikon azt hiszem, többen is jártak hozzá, és ők meg voltak vele elégedve. Lehet, hogy a magánbetegeivel amúgy kedves. Szakmailag nem tudom megítélni őt, mert szerencsére az uh-n nálunk semmi gond nem volt, további kapcsolatom pedig nem volt vele

-az alternatív szülési lehetőségek kimerülnek a nagy labdában... szóval ha ilyen elképzeléseid vannak, akkor lehet, hogy más kórházat érdemes választanod.

-a babát segítenek mellre tenni már születés után rövid idővel (azt hiszem, nálunk nem azonnal volt, de szerintem cca. fél órán belül)

-a szülésznők szerintem maximálisan szuperek!!! :lol: :lol: :lol: Nekem elég rövid szülésem volt, de hármat "fogyasztottam el", azt hiszem, épp váltás lehetett, de mindháromról csak jót mondhatok. :lol:

-szoptatás: ha kértem, segítettek, de inkább csak úgy ímmel-ámmal, eléggé magunkra voltunk utalva ilyen téren

-csecsemősnővérek: nem voltam elájulva tőlük, valahogy mindig én éreztem kicsit hülyén magamat, ha bármit kellett kérnem tőlük. Engem a fő-csecsemősnővér egyszer úgy leb*szott, hogy majdnem elbőgtem magam, na ez az, amire szülés után pár nappal mondjuk abszolút nincs szüksége a kismamának. Máskor meg ugyanez a nővér tök rendes volt.

Bocs, ha kicsit nyersen írtam le, de igyekeztem tárgyilagos lenni. :roll: Összefoglalva, az Uzsoki nem rossz választás akkor, ha van egy jó dokid, illetve ha nem vagy minden áron az alternatív módszerek híve. A dokik, nővérek többsége kedves, normális.

Kép
frusi
 
 


Zsuzsi, az alternatív témához még:

Ez csak a személyes véleményem, de úgy gondolom, hogy első szülés előtt a kismama nem igazán tudja még, hogy mi vár rá, és én így kicsit irreálisnak tartom ezért a nagyon határozott elképzeléseket ("márpedig én kádban, gyertyafénynél akarok szülni, és négykézláb"... :lol: -most csak mondtam egy extrém példát)... Lehet például, hogy könnyű és gyors szülésed lesz, és akkor mindezek feleslegesek lesznek, de az is lehet, hogy elhúzódó és nehéz szülésed lesz, vagy esetleg császármetszésre kerül sor, akkor megintcsak nem sokat számítanak ezek a dolgok. Akkor viszont nehogy csalódnod kelljen, hogy elképzelted a "gyengéd születést", és mégse jött össze, és utána esetleg magadat okolod majd (persze feleslegesen).

(Kismama magazint ne olvass túl sokat). :lol:

Kép
frusi
 
 


Ja, még valami Zsuzsinak: a szülésfelkészítő jógával szerintem nincs semmi baj, járj csak el rá, aztán utána majd úgyis meglátod, mi az, amit tudsz hasznosítani belőle, és mi az, amit nem. Illetve az a lány, aki a felkészítő tanfolyamot szervezi (pszichológus), tart ilyen relaxációs nemistudommicsodát is, azt hiszem, Tündi járt erre, ő tud róla mesélni! :lol:

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Bianka kisasszonyhoz! :)

Szerdán mi is megyünk 2-re. Éva üzit küldözgetett mindenkinek, tuti jó lesz.

Bababart kórházsság: hát nem az. És szerintem amiatt nem kaphatja meg, hogy limonádét és tápszert is adnak a gyerekeknek. Jó, tápot csak akkor ha éhes. De mivel anno éjjelre betoltuk a gyerekeket (azt hiszem már nem lehet) és reggelig meg megéheztek így enni adtak nekik. Mérpedig nem mindenkinek volt lefejt tejecskéje a hűtőben.
Ha legközelebb szülök, akkor tuti nem adnám le éjjelre a gyerekemet, mert így tényleg csak azt kapja, amit én adok neki. Persze ott és akkor hulla fáradt voltam, de az 5 ágyas szobában ha van bent gyerek, ha nincs szerintem nem lehet aludni. Nekem ez a tapasztalatom.

Vera
Vendég
 


Juditnak, alvás témában:

Hát mi ezzel nagyon megküzdöttünk. Az esti lefektetések horrorba fulladtak, sokszor már éjfélig hintáztattuk, babakocsiztuk és csempésztük át az ágyba.
Aztán 3 hónaposan döntöttem, és radikális változás lett. Gyereket 9-kor letettem kaja, büfi után a kiságyba. És elmondtam neki 1 verset, vagy 20x. Persze ő tiltakozott, sírt, de nem vettem ki. Ugyanakkor egyedül sem hagytam. Ott voltam vele. Borzalmas volt hallgatni, ahogy sírt. Első nap 40 perc volt, második nap 20 perc. Aztán már nem is sírt csak fészkelődött. A mai napig megvan, hogy elmondom azt a verset, lerakom, majd kijövök, és ő szépen elalszik egyedül. Ma már 8-kor elalszik ezzel a módszerrel.
Ja, és volt pár hang, aki azt mondta, hogy ez korai. De nem volt az, beleszoktunk. Persze a fogzásnál, betegségnél volt visszaesés, de 1 nap alatt vissza tudtam erre szoktatni.
Na ennyi voltam, majd szerdán beszélhetünk erről.

Vera
Vendég
 


Sziasztok!

Vera köszi. Szerdán majd még kérdezek! :)
Már várom!

Éjjelre még mindíg be lehet tolni a gyerkőcöt.
Én kértem, hogy ha már mindenképp meg kell itatni valamivel a (elő)tejen kívül az sima víz legyen cukor nélkül, így a cumisüvegbe, ami a kiskocsijában volt csak víz került.
Hozzáteszem, hogy én egyágyas fizetős szobában voltam, az szuper volt. (Az árát leszámítva) A gyerkőc végig velem volt, kivéve a szülés éjszakáját, amit még a hatágyasban töltöttem, azok közül is a legrosszabban, mert nem volt máshol hely. Reggel már alig vártam, hogy költözhessek, és szerencsére volt üresedés, így elég korán átcuccoltam az egyágyasba.
Szóval a szobaválasztás az igényeiden, a lehetőségeiden és a szerencsén múlik. :)
Tápszert állítólag akkor adnak, ha a harmadik napon sem indul be a tejcsi.

Judit

Kép
jud77
 
 


Lányok, van némi problémánk, segítsetek!!!

Már a héten is volt néhány kisebb előjáték, de igazából az elmúlt 2 nap jelentős a dolog: Kamilla viszonylag nyugodtan elvan, alszik is, aztán néha rájön a sírás, de teljesen váratlanul. (Eltérő napszak, néha több ember veszi körül, néha csak mi vagyunk, néha kaja után sokkal, szóval én nem látok benne rendszert.) Alig lehet lecsillapítani, hulló könnyekkel sír. Viszonylag eleget eszik napközben, talán kicsit kevesebbet egy-egy szopira, de ő nem akar többet. Talán több a széklete, mint szokott, de nem minden pelus kakis így sem. Nem látszik, h görcsölne, nem vág grimaszokat. És csak most vettük észre: csüt-ig nőtt a súlya, azóta visszafogyott. Tudom, lehet, h kicsit bénán mértük, de múlt vas-tól csüt-ig határozottan hízott, csüt-től máig határozottan csökkent a súlya, szóval nem 5 gramm az eltérés :shock:
Nem tűnik éhesnek, néha annyira sír, h a mellet sem fogadja el.
Meg lehet vigasztalni, de újra előjön pár óra múlva.
Még azt sem tudjuk eldönteni, h ez vmi lelki dolog nála, v. szervi/fizikai probléma. Nincs olyankor egyedül, amikor rájön a sírás (határozottan nem sírdogálás).

Szóval totál tanácstalanok vagyunk, de egyre gyakrabban jön rá és nem is tud hosszú időre elaludni.

Valakinek volt már hasonló?

Köszi.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Hu, meg kisse zaklatott vagyok, de most hirtelen minden felborult a menetrendemben, mert penteken megtudtam hogy dec 2an lesz a 10 eves erettsegi talalkozo, es ki az egyetlen aki nem lenne ott?! :? Nem nehez kitalalni.
Raadasul en apat kisertem volna Bulgariaba szerdatol, de igy az ugrott, szoval szerda reggel megyunk haza picurral, o meg a bolgarokhoz. De igy lehet hogy ottleszunk a szerdai talin!!!! :shock: Viszont mar nem is jovok vissza jan 2 ig. Felig sirok felig nevetek, mert orulok h hazamegyunk, de merges vagyok, hogy igy alakult. Bar apa annyit dolgozik most hogy napokig nem is latnam.Ez van. :?

Frusi: kicsit privat, de nem jott meg veletlenul? Allitolag az szokott hasonlo gondokat okozni, nem eves, fogyas. Siras: lehet hogy megijed valamitol, neha Balazs is csinal ilyet mostanaban, hasonloan zokog, minden elojel nelkul. Ja es o sem eszik, kikopi a cumit, fintorog, nem hizik szerintem, de nem is fogyott. Szerintem valami valtozason menhetnek at, mindketten most lesznek 4 honaposak. :roll:


Zsuzsi: rossz hir, de az Ujpesti szulootthon jovore felszamoljak vegleg, mert a varosi korhazban lesz helyette a szuleszet. Sajnos eleg megbizhato forrasbol tudom, szoval ott ne igen keress most orvost.

Az Uzsokira rakell kerdezni, mert allitolag ok meg nem fognak bevallalni nem keruleti lakost! Bar szerinem a fizetos rendszerrel igen, de az min. 25 rugo lesz. Szoval mielott orvost valasztanal kerdezz ra a korhaztol ezekre, mert az tuti nem jo, hogy eljarsz maganrendelesre, de nem szulhetsz ott. Ez hogy tervezet e vagy jan 1 tol igy mukodik nem tudom, de most ez a pletyka jarja, eloszor informalodj, tul sok most a valtozas az euben.

Az Uzsoki amugy nem rossz korhaz, a csecsemosoket szerettem, a maganszobaval elegedett voltam, de az orvosommal nem. Nem fogok megegyszer ott szulni, tulsok muhibat kovettek el nalam, de en kepviselem az 1% ot ezen a teren, de ha egyszer rossz tapasztalatom van akkor nem fogok pozitiv velemenyt mondani, es az Ildi is gondolkodik, hogy nem valoszinu, hogy visszamegy. ugyanaz volt a dokink. Szoval van ellenpelda is sajna, itt is. De a korhaz nem rossz, a tobbiek pedig elegedettek az orvosukkal!

Udv

Meri

KépKép
lmarie
 
 


GABI, SZÍVBŐL GRATULÁLOOOOK!!!! nagyon sok boldogságot a kicsivel, és várunk vissza beszámolóval, képekkel!!!

Tegnap beírtam ide, nem tudom, hova lett a hozzászólásom :shock: :?: Ennyire szőke lennék???

Eltűntem egy kicsit, múlt héten megcsináltam a jogi szakvizsgát, iszonyú nagy púpot jelentett a hátamon baba mellett felkészülni, de muszáj volt, több időm már úgysem lesz:-))) /Jegyek: írásbelI, 5, szóbeli: 4,5,5) Tesómnak volt eljegyzése, nekem tízéves gimis osztálytali, szóval jól besűrűsödött minden!:-)))

Nekem ugyan nincs összehasonlítási alapom, mert az egyszem fiamat az Uzsokiban szültem,de én meg voltam elégedve, sosem éreztem a futószalag-szindrómát a hozzáállásukban, nagyon segítőkészek, kedvesek voltak, jókat tudtam beszélgetni mindenkivel (én egyébként is egy közvetlen figura vagyok:-)))

Ami nem tetszett - és sajnos általánosnak mondható a kórházakban - az a mellékhelyiségek állapota, full gáz itt is...
Ronda, bűzlik és nehogymár legalább egy nyomós kézfertőtlenítő legyen a mosdókagylónál, eh... Bízom benne, hogy a januártól kezdődő átépítési munkálatok erre is kiterjednek... (vagy ez is úgy megy, mint a metrófelújítás, nehogy már esetleg véletlen kihasználják az alkalmat és a babakocsisok-öregek-mozgáskorlátozottak számára liftet, speciális lépcsőt stb húzzanak.... :roll: )

Szerdán lesz a tali, komolyan? Van már preferált helyszín? (bocs, ha már elhangzott, nem tudtam még mindent visszaolvasni)

Persela, olvasta a blogodban, hogy jobban vagy, Te leszállt pocak!:-)))) Nagyon várunk holnap!!!!!!!!!!!!!

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Sziasztok!

Köszönjük mindenkinek a dicsérő szavakat

Adri: túl vagytok már rajta?? :? Nem tudom, mi lehet ez a kiscsajodnál, :oops: :roll: remélem, hamar megoldódik :roll: Nálunk némi pocifájáska van….+ néha rafkos is a csaj, :wink: már rájött „bizonyos” dolgokra.. :lol: :lol: /kényeztetés/

Frusi: nagyon jól leírtad :lol:

Kati: Merre vagy??? :wink:

Méri: jössz haza!!! Tök jó :wink:

Sziszi: köszi az infót csípő szűrés ügyben :wink:

Csajok nagyon „irigykedem” :oops: a tali miatt, szuper lesz nektek….majd gondolok rátok. :lol: :lol: Ki az, aki tud menni? Fotózzatok és tegyétek fel nekünk is!!!!! :wink: :wink:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


[b]Pelle[/b]: Gratulálok a szakvízsgádhoz :lol: :lol: :lol:
ccuncogó67
 
 


Sziasztok lányok, látom azért időnként mindenki előkerül :lol:

Pelle, szerdán kettőkor van tali a faházban, gyertek ti is :) és gratulálok a szakvizsgádhoz, nem semmi. Tudom, mennyi tanulást igényel a szakvizsga, mert rengeteg ismerősünk végzett jogi egyetemet, pl. a férjem is :roll: és egy páran most szakvizsgáznak.
És mi miatt idegeskedtél többet, a gyerek vagy a vizsga miatt? :lol: Nekem a gyerek is elég :shock:

Judit, éjszakai etetés és pelenkázás: még mielőtt megkérnéd az írót, hogy dugja fel :lol: bevallom, h nálunk tényleg fél óra a hajnali etetés. Persze ne feledd, hogy nagyon más természetűek a babák, tehát ami nálunk működik, nem biztos, h másik babánál is beválik és fordítva. Na mint ismeretes, Kamillánk sokszor átaludta az éjszakát, de ha nem, akkor is csak egyszer ébred, fél négy és 5 között, ez újabban változik. Először nálunk is egy órás program volt ez a szopi, mostanra viszont elértük, h fél óra múlva már visszamehetek az ágyamba. Szerintem az volt a döntő, h még kislámpát sem kapcsolok ilyenkor a szobájában fel, hanem beszűrődik a konyhából a páraelszívó lámpájának fénye (azt kapcsolom fel) és pont annyi fényt ad, h látom a lényeget :lol:
Így kamilla tényleg nemn nézelődik evés közben, hanem kiveszem, szopizik, mellesleg csak arra koncentrál és a végén kiköpi és már alszik is tovább :? büfizésre ált. várni kell, de ha nem akar jönni, visszateszem az ágyba, majd egy perc múlva kiemelem és ez hatásos szokott lenni. Pelenkát csak akkor cserélek, ha szaglik. Hidd el, nem lelki szemeimmel látom, de ha nem büdös, én nem cserélem ki, soha nem tiltakozik reggelig, mert esetleg pisis maradt. Ha jól emlékszem, nem egyszer kakis pelussal kelt (persze azt nem tudom, mikor gyártotta bele :) ) de soha nem csípte ki a fenekét és ő tudott aludni a dologtól. Lehet, h vki figyelmetlen, nemtörődöm anyának tart ezért, aki siet vissza aludni, de szerintem Kamillának is jót tesz, h nem zökkentem ki az álomból azzal, h forgatom a pelenkázón és lámpát kapcsolok.
Esetleg próbáld ki egyszer, ha nem válik be, hát nem :?

Tündi:igen, megvolt a fülbevaló betétel, egész gyorsan ment, tényleg aranyos Erika nővérke, olyan határozott, viszont kedves és aranyos a babával. Szerintem is szokatlan egy kicsit így az arca, de egyértelműen kislányosabb.

Méri, hihetetlen, mennyit utaztok. Ja, és én írtam a sírós dolgot, és nem jött még meg, tehát nem ez lehet a dolog nyitja. Mindegy, most evett eleget, aludt is, hátha csak átmeneti dolog. Lehet olyan kajától, amit én ettem, mondjuk borsó? Vagy ne képzelődjek?!

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek koszonom a sok jo tanacsot es hozzaszolast!!!!!!!
Ezek alapjan mindenkeppen elmegyek korbenezni az Uzsokiba. Azt en is hallottam hogy az Ujpesti majd koltozik de meg az orvosom sem tudja hogy mikor mert errol mar evek ota beszelnek...szoval ezen a fronton sajnos semmi konkret info nincsen csak annyi hogy valamikor koltoznek.

Most sajnos folytatnom kell a munkat igy nem tudok tobbet irni de biztos hogy meg visszalatogatok hozzatok.

Mindenkinek szep napot!

Zsuzsi
tn_zsuzsi
 
 


Frusi kórházról alkotott véleményével teljes mértékben egyetértek, talán csak annyi, h velem nagyon rendes volt a csecsemős főnővér.
Az extrém példád nagyon tetszik, biztos jó lehet gyertyafénynél, kádban szülni, de én már annak is örültem, h normális szülőszoba vett körül, és kedves emberek. Ment a tv, szólt a zene, de ebből a "körítésből" semmire sem figyeltem, mert annyira mással voltam elfoglalva. Nevezetesen azzal, h rendesen vegyek levegőt és ne kapkodva, mert majd1 elájultam. Hát, lehet, h kellett volna jógára járnom, vagy relaxációra.

Nos, Kami mást nem tanult Lillustól, csak a kézrágcsálást, de majd szerdán ellesünk vmit tőletek. :lol:

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok Csajok,

Méri, valóban nem én kérdeztem, de megjövésnek még nálam sincs se híre - se hamva. Nem bánom annyira. :lol: :lol:

Húúú, majd még írok, csak pont most ébredt Lillácska.

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Eloszor is gyors bocsi az osszekeveresert, nezzetek el, tegnap kisse kivoltam, eleg zaklatot napok vannak mogottem.

Raadasul ferj pentek ejjel jott haza, es en mentem ki erte a repterre, ami azert nagy szam mert itt vezetni orulet +25 km a varostol, raadasul a kocsink automata, amihez eddig nem volt szerencsem.Es hogy tetezzem a dolgot akkor mar 24 oraja nem aludtam, mert amig apa oda volt, a telefon egesz ejjel csorgott, de ha odamentem, elhalgatott, letette, es ez hajnal 3 ig igy ment, hogy minden feloraban csorgott, de akkor mar kihuztam a falbol, mert annyira remegtem az idegessegtol. Annyira kikeszultem a felelemtol,hogy reggel hetig nem aludtam, minden villany egett, a parom meg ejjel jott, es inkabb kimentem erte a repterre 3 oraval hamarabb, csak ne legyunk egyedul a lakasban. Annyi furcsasag tortent gepek kibe kapcsolnak maguktol, hogy javasoltak nekunk, hivjunk szellemirtot. na gondolhatjatok azota paff vagyok, mert en meg hiszek is ezekben. Ja es a telefontarsasag azt mondja, hogy nem volt ide hivas egyszer se!!!!!!!!

Szerencsere szombat reggel elhuztunk a hegyekbe, mert meghivtak minket, es tegnap ejjel ertunk haza, bazsi 1 kor ment aludni. Na befejeztem.

Amugy Adri en is ezt csinaltam amit te az ejszakakkal, csak mi ketszer is keltunk anno, es igen keves feny kell, es ha nincs kaki, tenyleg nem kell pelenkazni, de ha nagyon pisis azt ugyis latni. Es allitom, hogy nem volt ettol boldogtalan a gyerek, se piros a popsija.
Igen, sokat utazunk, csak altalaban ketfele.
Apa megint elutazik a heten, meg a jovoheten is, igy 1 hettel hamarabb hazamegyunk, mert en itt nem maradok egyedul, meg akkor eltudok menni az erettsegi talira is. Ja es mar keresem az uj lakast, mert itt nem vagyok hajlando lakni ezentul.

Csiposzuresre mi mar harmadszor fogunk visszamenni, mert mindkettovel volt baj, de nem volt ficam. Az egyik oldal mar 100 %, a masiknak meg 2 fok hianyzik. De mar nem foglalkozom vele, rendbefog jonni azt kesz.

Pelle gratula a vizsgahoz

KépKép
lmarie
 
 


Adri, Neked akartam még írni: mi hasonló jelenséget nem tapasztaltunk... illetve külön-külön igen (látszólag ok nélküli sírás - nemhízás), de így összefüggésében nem... nem tudom mi lehet az oka. Védőnéni, gyerekorvos nem mondtak még valami okosat? :?

Kép
frusi
 
 


sziasztok!

Pelle abszolut osztom a korhazzal kapcsolatos velemenyedet, kicsit hasonlo a mentalitasunk!:)))

Valaki irta, talan frusi, hogy az elso szules nem olyan rozsaszin kod, mint ahogy azt az ember tervszeruen elkepzeli, altalaban! Ez valoban nagy igazsag. Egyszeruen azert mert hiaba tudja az ember lanya a konyvek szerint, hogy mi fog kovetkezni, de arra, ami egy-egy novel tortenik pszichikailag, emocionalisan a vajudas es a szules alatt fel nem lehet keszulni, el nem lehet kepzelni! Annyira egyedi minden eset, hogy a szakkonyvek altalanositasa hamis illuziokba kergeti a noket. En legalabbis ezt gondolom, noha szamomra pozitiv elmeny kerekedett ki az esemenyek folyamabol, de mindez csak szerencse!

Meri, ez a szellemesdi nem semmi! Gyerekkel indultatok a repterre? Ez igy meg izgalmasabb lehetett! En is hajlamos vagyok egyedul ilyen hulyesegeket kepzelegni, nem is szeretek ejjel egyedul lenni ejszaka! Fel a fejjel es koltozzetek, ha van ra lehetosegetek, de nem azt mondtad, hogy ez egy tok uj haz, jo kornyek, stb...?

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok !!

Köszönöm szépen a névnapi gratulációkat !!!

Tündi !! Nagyon gyönyörű Biankám a fülbevalóival !!! :lol:

Lányok ezen felbuzdulva néztem fülbevalót ! Nem gondoltam volna , hogy már 10.000.- körül vannak az árak !! ????
Szörnyű !!!

Ti hol vettétek ??

Adri , már ti is túlvagytok a fülbevalón ?? ( ha jól olvastam , hétfő )

Üdv. mindenkinek akivel még nem " találkoztam " !!!

Tegnap voltunk egy hónaposak !! Hogy repül az idő !!!

Most már talán jobban tudok majd jönni , becsomagolom Diámat és átsétálunk (kivéve ha nagyon pocsék az idő )

Tünditől tudom,mert ő szorgalmasan olvas titeket, hogy a találka elmaradt ,még nem olvastam visza mikor lesz a következő , de igyekszem még ma bepotolni du. !!

frusi, nikike, lmarie,gabi,adri ...stb jól vagytok ??? :lol:

Puszi mindenkinek !!!!


Kati, Merci, Dia

Kép


Kép
kati16
 
 


Halihó!

Szombat óta itthon vagyunk.
20-án reggel mentünk be a kórházba, ahol 8.55-kor a szülőszobán burokrepesztéssel megindították a szülést. Nem sokra rá 2-3 perces fájásaim lettek. Tök furi volt, hogy a szünetekben teljesen jól voltam, a férjemmel a vajúdóban viccelődtünk, röhincséltünk. A fájások viszont elég kellemetlenek voltak. A dokinénink 10-20 percenként ránk nézett, majd kb. 1 óra múlva fájásgyengeséget állapított meg (hát én pedig nem úgy éreztem), jött a már sokat emlegetett oxytocin infúzió, na utána már a falat kapartam. Hogy jobban táguljak hol labdára ültettek, hol felállíttak. Ilyenkor rendszerint a férjem nyakába kapaszkodtam, aki hősiesen viselkedett, végig optimistán, vidáman bíztatgatott. A fájásszünetek egyre rövidebbek voltak, én eközben becsukodt szemmel pihengettem (állva vagy a lasztin). A doktornő szerint nagyon szépen viselkedtem, egy hangom sem volt. Egyébként mellettem is szültek, fej-fej mellett haladtunk. Az egy kisebbségi nő volt és végigordította a szülést, folyamatosan azt hallottam, hogy "JAJJ....JAJJ...ANYÁM". Végül mondták, hogy ha kakilási ingerem van, akkor feküdjek fel az ágyra és ott nyomhatok. Hát én igazából ilyet pontosan nem éreztem, csak úgy olyasmit (nem tudom érthető vagyok-e). A lényeg, hogy felfeküdtem és nyomtam mint állat, mikor fájt. Ez a rész már viszonylag kellemes volt, mármint az előzőekhez, mert mikor nyomtam nem igazán éreztem fájdalmat. A szülés végébe beszállt Gyarmati doktor is, aki éppen csak arra járt. Nyomta a hasam és ő csinálta a gátmetszést is.
Végre előbújt a mi kisfiunk 12:50-kor, akit maszatosan rögvest a mellemre fektetek, nagyon jó érzés volt. Apukája ezután fotózgatta, majd ement vele és a csecsemőssel rendbekapni Eriket. Engem addig a doktornénink megstoppolt, sajna a gátmetszés ellenére jópár repedésem lett. A szülőszobán aztán hármasban maradhattunk...kis családunk végre megszületett. Nagyon boldogok voltunk és még most is azok vagyunk. Szinte hihetetlen, hogy egy iyen kis gyönyörű gyerkőcöt kaptunk, mikor eljöhettünk a kórházból azt mondogattam a férjemnek, hogy hihetetlen, hogy ezt a kis manókát mi most hazavihetjük.

Gabi&Erik

Kép
gabi&erik
 
 


Sziasztok!

köszi kati az érdeklődést, velünk minden rendben. Azóta a fogyás leállt és hízott, de nem foglalkozok vele, mert egy nap alatt nem lehet ennyit fogyni, a köv. nap meg közel ugyanannyit hízni :shock: Valszeg a kaki az oka a különbségnek, nővérke szerint 50 g-ot is jelenthet, h épp kakilt-e. Hát, eddig még nem mértem le a kakis pelust :lol:
Enni meg eszik már megint rendesen.
Szóval maradt a napi egyszeri látszólag ok nélküli sírás. De meg lehet nyugtatni, csak ilyen reakciókat eddig nem láttunk nála. Egész nap mosolyog, játszik, alszik, aztán egyszer csak minden átmenet nélkül bőg, hull a könnye is, aztán le lehet csitítani :shock:

Ma megyünk csípő uh-ra, remélem nem ott jön majd rá :(

Kati: mi nem Pesten vettük a fülbevalót, mert épp vidéken jött az ötlet. Szerintem nagyon helyes kis fülbevaló, ha jól emlékszem, 5ezer volt. Azért biztos van 10 alatt is, mondanám, h nézelődjetek, de gondolom csak erre van időd :lol:

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sajnos a tickert kikapcsolni nem tudom.....majd apa segít...csinálunk egy újat.

A kórházban töltött időszakra vegyesen gondolok vissza. Az egyágyasban voltam, ami igazán kényelmes-komfortos volt... leszámítva, hogy reggelente a fürdőben másfél órányi vízfolyatás után sem volt meleg víz.
Egyébként minden nagyon szép és jó lett volna, ha van szépen tejem. Erik az átlagosnál hamarabb éhes lett, a csecsemősök szerint vannak olyan gyerekek, akik már eleve éhesen jönnek a világra. A kölök vedelte a cukros vizet és folyamatosan a kezét szopta, na meg persze ordított..... nekem persze tejem semmi sem volt. Nagy nehezen a negyedik nap körül azért kezdett valamicske lenni, de hát a hozama még elég gyatra. Ildikó sokat jutott ezsembe, hogy lehet, hogy sorstársak leszünk.
Azóta a helyzet egy kicsit javult. Szopik, majd megkapja az előző lefejt tejet (állandóan fejek szinte) és eddig naponta egy-egy alkalommal volt, hogy tápszert kapott. Én optimista vagyok, szerintem javul a helyzet, tegnap nem kapott tápszeres pótlást egyáltalán és egyre többetet szopizik. Egyébként gyakran 3-4 órákat alszik(védőnő szerint ne hagyjuk ennyit aludni...hát én tojok erre) és 1.5-2 órát van ébren utána.

Na mára ennyit, majd jelentkezem.
Puszi

Gabi&Erik

Kép
gabi&erik
 
 


Gabi, üdv újra itt. és most már elhihetitek, akit hazahoztatok, az igenis a ti kisfiatok, és veletek is marad még sokáig. :)

Méri, biztos van racionális oka ezeknek a "szellemes" dolgoknak, próbáld más szemmel nézni (ha tudod) :shock: Amúgy átérzem a riadalmadat, mert én meg folyton arra ébredek, h megint rosszat álmodtam. De tényleg, valamelyik nap arra ébredtem, h biztos nincs bezárva a bejárati ajtó és bejön vki. Kimentem, de alig mertem lenyomni a kilincset. Persze be volt zárva, mint mindig.
Máskor meg arra ébredek, h teljesen görcsbe van rándulva a gyomrom. Szerencsére azért tudok aludni, Kamilla ma is csak korán reggel ébresztett, de kajcsi után még aludtunk.

Mindenkinek, aki most veszi észre, h elmaradt a tali és mégis tudna jönni:

HOLNAP, SZERDÁN 2-KOR A KÓRHÁZI FAHÁZBAN LESZ.

Remélem még nem változott azóta az időpont.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Na még egy gyors hozzászólás: Gabi, ha gyakrabban teszed mellre, nem lehet, h előbb /jobban beindulna a tejtermelés? Ehhez meg az lenne a jó, ha legkésőbb 3 óránként enne? Ehhez meg az, h felébresszétek?

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Na jó, ne dugja fel ha van akinek sikerül. :)

Nekünk eddig szinte minden pelusban volt kaki, és az elején teljesen szagtalan volt. Mostanában kezd ritkulni a dolog, és már határozottan kiszagolható. Így nekem a pelusozással együtt szinte sohasem fért bele a fél órába. :?
Kipróbáltam, hogy nem cseréltem ki éjjel (mert nem volt szaga), de mostanában meg annyi a pisi, hogy reggelig a pelenka már nem bírta a megpróbáltatásokat és utat tört magának kifelé a lé. Mondjuk megfigyeltem, hogy ez akkor történt ha hason feküdt, valószínűleg ez is hozzájárult.
De mindenképp köszi, hogy leírtátok Ti hogy csináljátok, még próbálkozom, hátha sikerül nálunk is.

És Adri szerintem is jó, hogy nem zökkented ki a gyerkőcöt a peluscserével, ha nem szükséges, egyáltalán nem gondolom, hogy ettől nemtörődöm anya lennél.

Majd beszámolok az eredményekről! :D
Még egyszer köszi!

Még egy kérdés: Ti milyen pelust használtok?

Még egy dolog. Nálunk mindíg megvizsgálta a dokibácsi a csípőjét, de UH-ra nem kaptunk beutalót. ???

Gabi, jó volt olvasni a szüléstörténetet, tiszta nosztalgiaérzetem lett, pedig nem is volt olyan régen! :) Tej ügyben drukkolok, biztos sikerül!

Hol van a faház? Ott a bolt körnéykén az udvarban?

Na most már jó hosszú lettem, megyek is.

Judit

Kép
jud77
 
 


Sziasztok!

Gabi, nagy gratula udv otthon-itthon:) Szerintem ne ebresszetek fel a gyereket, de ha fenn van, kajaljon amikor csak akar, ilyenkor azert meg annyira nem fontos a rendszer! Igy lesz tobb tejed!

Jud: hamarosan abbamarad a folyton kakilas, es akkor hagyhatod egesz ejszakara a pelusozast. En liberot hasznalok, szerintem ez a legjobb! Mindig hason alszik Bocika sosem folyt ki a cucc, kiveve, ha en benan pelenkaztam es azt csinalom, hogy vettem egy csomag egy szammal nagyobb pelust, azt csak ejszakara hasznalom! Feltehetoleg tobb picit tud magaban tartani, igy megmarad a gyerek komfort erzete! Igy mar tenyleg belefer a fel oraba, de az elejen kb. honapig en is alandoan pelenkaztam, masodszorra teljesen maskepp csinalnam. Fontosabb lenne a pihenes, de persze mindenki a sajat karan tanul!

Holnapot nagyon varom, megbeszeltem dokival, hogy csak a talalkozo utan megyunk oltasra! Szoval mi is tuti ott leszunk!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Mi is főként Liberot használunk, de szerintem ha nagy adag és híg a kaki, oly mindegy. Én gyakran szembesülök azzal, h a hátánál kifolyt, nem is a combgumírozásnál. Nekem a Liberoban az nem tetszik, h vágja kicsit a combját, ugyanezen méret Pampersből és Babylove-ból nem. Nem is rossz ez a DM-es pelus, szerintem jobban illeszkedik, vagy könnyebb összehúzni. De mi azt használunk, amit veszünk épp (Libero többnyire) vagy amit kapunk. Kami nem finnyás :lol:

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok Csajszik! :lol:

Én is nagyon kíváncsi vagyok már a holnapi talira! :lol:

Judit: igen, a faház a boltocska mellett van, az udvaron. Könnyű megtalálni. :lol:

Pelus-téma: éjjel mi sem pelusozunk, csak ha tényleg nagy "égiháború" dúl a pelusban. :roll: Nekünk azért tart fél óránál tovább az éjjeli felkelés, mert a kisasszony elég lassan szopizik + csammog utána, illetve én is el-elbóbiskolok közben, így én minden éjjel min. 1 órát kvázi ébren töltök.

Eddig mi ilyen pelusokat használtunk:

-Libero
-Pampers
-Penny Marketes pelus
-Huggies Classic és SuperFlex
-most DM-es Babylove

Őszintén szólva nekünk olyan pelus még nem volt, amiből ne folyt volna ki cucc, tehát most vagy mi vagyunk szörnyen bénák, vagy tulajdonképpen tökmindegy melyiket veszi az ember, kb. egyforma minőség. :shock: :lol: A Penny-s pelus akkora volt, hogy majd elveszett benne szegény Lillácska, de ettől függetlenül más baj nem volt vele, amit más pelus benntartott, azt ez is benntartotta, és ebből is folyt ki kaki ugyanúgy.

Popsitörlő: (ez nem volt kérdés, csak ha már ez a téma, gondoltam, leírom) :lol:

-Johnson's
-Babylove (sima és kamillás)
-SPAR-os popsitörlő

Ez utóbbinak elég béna illata volt, alig vártam, hogy elfogyjon :lol: , a Jonhson's nekem valamiért nem jött be, se a sima, se a zöldcsíkos, a Babylove-os viszont teljesen korrekt. Ja, és abból is a kamillás, a minap vettem egy csomaggal, ma próbáltam ki először, tökjó illata van, még jobb is, mint a sima "natúr". :lol:

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!


Mit is akartam, ja igen, ha folyik a kaksi, akkor tenyleg mindegy mit trukkozunk a pelenkaval! Nalunk mar azert ritkan van ilyen!
En is probaltam olcso noname pelenkat, ezek voltak a legjobbak!:)

Kati: koszi kerdesed, jol vagyunk, meg vagyunk, minden ok! Zsombesz mar jo nagy! Remelem mi is hallunk Rolatok mihamarabb!

Gabi: tok jo a szulos sztorid, rohogtem rajta jokat: Jajj, jajj, anyam....:)

Keszul a muffinom!:)
Kijon a konyhaba az Uram, aszongya, hogy arra gondoltom mikor sutsz mar valamit, erre sul a sutoben a suti, na ki a gondolatolvaso???
Ezt jol ossze hoztam! Kellemest a hasznossal:)

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 



Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok!

Ahogy olvasom a hozzászolásokat a pelussal, szopival kapcsolatban, mindig arra gondolok, nekünk még milyen messze van ez az idöszak. Persze nem akarom siettetni a dolgokat, csak ahogy Sziszike is irta, lassan igy évvégére elfogynak a várandos kismamák és mindenki bébis lesz. Hát, én még az elöbbiek közé tartozom, Karácsonyig. A ctg még semmilyen jelet nem mutatott, hogy közeledik a szülés, és én sem érzek görcsöket. Bár néha elgondolkozom, biztos meg fogom-e öket érezni...
Adri, Tündi, tök édik lehetnek a kiscsajok azzal a most még nagy fülbevaloval:-) De nemsokára hozzánönek:-)

Méri, Nikike, meg akinek még kisfia van, csak rugdalozot használtok, vagy polo-nadrág összeállitást is a bébiknek? Melyik a praktikusabb szerintetek?

Gabi, szivböl gratulálok, biztos gyönyörü Erik! Majd küldj fotot! Nagyon ügyi vagy, hogy ilyen "csendes" voltál! Nem zavart, hogy az a nö ott üvöltött melletted? Gyarmati dokim jo fej volt? Persze nekem folyamatosan ezt bizonyitja, de mindig megerösit, ha másoktol is ezt hallom! Ne aggodj a tej miatt, jön az majd!!!

Puszi,

Kép
hiuzka
 
 


Nikike, mi meg a Margit köruti Trofeát probáltuk ki a hétvégén, hát mit mondjak, van mit enni... Én a végén már azt éreztem, a pocaklakom nem hagy egy falatot sem többet letuszkolni, biztos vigyázott, nehogy tulegyem magam:-) Pedig a desszertekböl még tudtam volna válogatni!

Te hogy tapasztaltad, sok Zsombor van? Mert ugye a mi bébink is Zsombi lesz, és azota figyelek, sokakat hivnak-e igy. Multkor egy boltban felkaptam a fejem, az kb egy ötéves kisfiu volt, de akinek mesélem, hogy igy fogják hivni, általában azt mondják, milyen ritka név...

Kép
hiuzka
 
 


Sziasztok!

Mi is Liberot használunk, minit, de már kezdi kinőni. Eddig ezt szerettem a legjobban. Most a Huggies kezd jó lenni, csak azt meg kicsit keskenynek találom, viszont hasznos, hogy gumis a dereka is.
Nekem a Pampersből folyt ki a cucc, ezért nem szerettem, de lehet, hogy csak én bénáztam. Most veszek majd egy számmal nagyobb Liberot, hátha azt is szeretni fogom. :)
Popsitörlőből viszont a Pampers sensitivet szeretem.

Nikike én is muffint sütök. :) Muffin hegyek lesznek holnap!!! Készüljetek!

Nem tudom mi van ma este a gyerkőccel, nem akar aludni, már másfél órája küzdünk, pedig akkorákat ásít, hogy eltűnik az arca a szájától. Biztos megint valami front macerálja szegényt. :(

Akkor holnap.

Judit

Kép
jud77
 
 


Nekem semmi kifogásom a muffinhegyek ellen!! :lol:

Én viszonylag sok Zsombort ismerek, 5 hónapostól a 27 évesig :lol: szerintem egyre gyakoribb, de ne foglalkozz vele, lényeg, h nektek is tetszik a név.

A Trófeáról csak annyit, h mi abba szoktunk menni, ami itt a Mexikóinál van, és van egy rettentő rossz élményem: terhességem alatt csak kétszer hánytam, na egyszer azután, h az étteremben jó bekajáltam fűszeres grillhúsokból. Vissza is jött rendesen :shock: Azóta ott kihagyom a grillpultot, csak banánt grilleztetek...

Adri és

Kép
adri29
 
 


Épp mondani akartam, hogy

HOVÁ TŰNTETEK FINISELŐK?

Mindenki jól van?

Adri és

Kép
adri29
 
 


Hi!

Durva volt a veszhelyzet, meg jo hogy fiam van! Mindegy!

Hiuzka: szerintem nincs tul sok Zsombor, de a mulkor meglepodtem, hogy lassan kibujik a masodik ezen a listan is! Azert mondjuk kezd divatos nev lenni, vagy par evvel ezelott volt az! En annyira megszerettem, pedig az elejen sehogy sem allt a szamra! Mostmar a kutyat is lezsomboroztam setaltatas kozben:))

En ejszakara adok a gyerekre rugit, napkozben jobban szeretem a nadragot, nem tudom miert? Lehet hogy azert mert abbol van tobb? Passz! PEdig jozanul nyilvan praktikusabb a rugdalozo, mert annyit mozognak, hogy a gatyesz folyton lecsuszik!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Jó estééét!!! GABI, üdv ismét köztünk, olyan jó volt olvasni a szüléstörténetedet!!!!!! :D :D :D :D Jól van, anyuci, nagyon ügyes voltál, tegyél fel képet a kis hercegről, jó?

Pelus: nekünk a Pampers nem vált be, Liberózunk!
Fiús öltözködés: a póló-gatya ritkább, inkább bodyt adunk rá és ahhoz egy rugdalózót, hogy ne legyen gumi a derekán, ha nem muszáj, talán a body egy fokkal kényelmesebb:-)

TALI: ÚGY VÁROOOOM!!!!!!!!!!
Csajszik, elmondanátok s.o.s szőke nőnek, hogy pontyosan hol ez a faház? Mi valószínűleg a 82-es trollerral megyünk, de ha sokan lesznek rajta (2-kor nem valószínű:-), akkor taxival, mert öt éves penész van a jogsimon, ugyan vettem egy-két emlékeztető órát októberben, de még nem merek élesben gyerkőccel rallizni:-)))
Szóval mindenki hoz valami finomságot? Én is kifundálok valamit akkor:-)))))))

Persela volt nálunk az urával és Márkkal! A kismanusz irtó jóképű, szőke herceghaj, zsivány tekintet, eleven, nagydumás:-))) Persela meg egyáltalán nem úgy néz ki, mint egy utolsóidős, 2. gyermekét váró momci, szeretnék ilyen csini lenni, mint ő a 2. gyerökkel!!! Keze, lába tök vékony, pociján látszik a terhesség, de a pocija is formás, feszes, semmi stria! Jól megnéztem a pociját, most láttam utoljára, legközelebb babanézőbe megyek az Uzsokiba:-))))))))))))

Sok pusz Nektek, jó éjt!!!

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Sziasztok!

Nálam napközben rugi, ha megyünk valahová akkor pedig valami vagányabb, általában kisgatyó és póló. A rugi kénylemesebb és nem csúszkál. Amit még szeretek az a kantáros naci pólóval, vagy bodyval, mert így nem csúszik fel a hóna alá a póló, ha emelgetem.
De pucéran imádom a legjobban! :)

Judit

Kép
jud77
 
 


csak annyi, h tényleg olvassátok el azt a cikket, amit Nikike beszúrt, és a hozzászólásokat is!!!

Te jó ég, mi vár még ránk :lol:

Az-apát-lefossuk nekünk megvolt rögtön az első héten :lol: :lol: :lol:

Adri és

Kép
adri29
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?