Új privát üzeneted érkezett!

Cuiccolo!
Természetesen akinek volt már valamilyen rossz tapasztalata, az alapján ítél. Egyébként én még a felújítás előtt szültem a Szent Imrében és nem vagyok a hely harcos védelmezője, de ott legalább nem lopják ki a szemedet, ha kilépsz a folyosóra és nem kell a VIII. kerület felét vendégül látnod az ágyadon, amig az Esmeraldát nézik. ( A szomszédom - gyerekorvos - a 4. gyerekét szülte a Schöpfiben nemrég, ő járt így.) Azt elismerem, hogy a PIC elsőrendű, ezért is küldik ide más helyekről a veszélyeztetett babákat. De pl. a MÁV-kórházat és a Péterffy utcait szintén sokan dicsérik. Így Saarának azt tanácsolnám, ha még nincs orvosa, ezeket is nézze meg.
fortika
 
 


FORTIKA!

Húúú a MÁV szuper én is javaslom! Sikerült eltöltenem 6 hetet az intenzíven és 4-et a gyermekosztályon. Az intenzívről úgy toltak le, hogy fel sem kellhettem életveszélyes állapotban voltam így a drága nővérkék betettek a legutolsó szobába ahol még nővérhívó sem volt, az ágyneműt befrizbizték az ajtóból majd hosszass közbenjárásra befekhetett a húgom és a 8 hetes gyerekem mellém (természetesen saját költségre) és elláthattak ágytállal, étellel, szoptathattam és hosszas könyörgés+ némi csúszópénz után sterilizálták a gyerek cuccait. TÉNYLEG SZUPER sokkal jobb, mint a lerobbant shöpfi. Sztem. TE nem tudod miről beszélsz!!!!! És tényleg BEFEJEZTEM!!!!
cuiccolo
 
 


Isten éltesse a Krisztinákat :lol: inkongnitóban is :lol: !

Cuiccolo :lol:
...kikeresem... hogy lehet gumiszerűen tágulni..ez jó :lol: ... szerintem már az is jó kezdet , sőt! ha először mentálisan tágul az ember lánya, aztán jön a többi is :lol:

Ja... málnalevéltea a 35. héttől napi fél liter, vagy palástfű tea (mondják ezt is) + gátmasszázsolaj (és ez itt a reklám helye :lol: én egy Szt.Imrés szülésznőtől vettm, azt is a 35.héttől.)

...és JóÉjt megint...
A;)
kisbora
 
 

 
 

Sziasztok!
Én is megjártam mind a két kórházat. A Schöfibe az elsőn voltam, a fürdő és a wc valóban katasztrófa volt. A szobába öten voltunk, de arra egy szavam nem lehet. Pedig volt olyan is aki csak bejött szülni az utcáról.
A MÁV-ba pedig a szomszéd szobába és az előtt lagzizott a kisebbség. Holott, csak a folyosón tartózkodhatnak látogatók.
Ittis - ottis találhatunk kivetnivalókat. Azt a 4napot vagy 1 hetet szerintem ki lehet bírni. De mindenki úgy választ, ahogy jónak látja.
banyanszki
 
 


Köszi Andi :)

No erre az infóra éheztem. Továbbítom Marci keresztanyukájának mert hamarosan érkezik Lázárka. Mentálisan jól felkészült prana nadi mester :)

pusz,
K.
cuiccolo
 
 


Kriszti,

Prana nadi - no oda szeretnék/nénk eljutni végre valahára...

Lázárka
ha van fax szám, szívesen áttoljuk :) nektek azt az oldalt, amit a bábakönyvből kinéztem.... Egyébként Ingeborg Stadelmann A bába válaszol c. könyve, 198-199 oldal. A 199. oldalon van felsorolva az összes lehetőség bogyónévben szedve... Ugyan most olvasom h én CAULOPHYLLUM C30-at kaptam a dokimtól, és a könyv szerint "nincsenek kontrakciók és a magzatburok megrepedt". Nos ehhez képest nálunk voltak fájások és a magzatburok szinte végig megvolt :)
Szóval nekem azt mondta a természetgy-dokim h mikor megkezdődik A dolog akkor vegyek be 5 bogyót... hogy ennek köszönhető e vagy másnak, mi éjjel 1/4 2kor 1 ujjnyi, méhszáj papírvékonyságú, 1/4 3kor 3,5 ujjnyi, 1/2 6kor pedig Dani :shock: :D

ARNICA C30 napi 5 bogyó a szülés után közvetlenül majd még 3-4 napig, sebgyógyulásra.

Fax számot sms-ben is tudok fogadni...

Pusz, A.
kisbora
 
 


Andi,

Küldöm holnap :)

pusz,
K:
cuiccolo
 
 


Sziasztok Lányok!

nagyon nyár van , nincs itten senki csettelni :? ????

Pedig most nagyon kéne egy kis pozitív energia!
Beszéltem azaz maileztem Claudia Mackooo-val, megműtötték, augusztus 12-én jött haza a kórházból, májáról eltávolították a daganatot plusz a máj egy részét is. Most várják aug 21-re szövettant...

Szóval aki olvassa gondoljon jó eredményre és gyors rehabra...vagy ahogy szíve diktálja drukkoljon!

Köszi!
Andi
kisbora
 
 


Jajjj Andi,

Akkor ezért kérted a számát :((((
Nagyon nagyon sok +++++ energiát küldök Neki!!!! A két baba (ugye már ketten vannak?) jól van?

Kriszti
cuiccolo
 
 


Kriszti,

igazság szerint már mail-ek mentek, mert barack ügyben kerestem. Így derült ki, hogy miért nem jár erre mostanság...

e telefonszáma azért kellett, hogy a barack szállítását meg tudojam szervezni, mert későn láttam a válaszát... de ma barátaink mentek ki és nagyon rendben találták. Állításuk szerint egy kedves fiatalasszony futkosott nagy serényen :D pedig pihennie kellene és ügyelni, hogy nem emeljen, mármint gyerköcöket.

gyerkősök jól vannak!!! Barack finom :D :D
A.
kisbora
 
 


tudojam szervezni :?
de aztán elértük egymást, mert én átküldtem a számom, és ő hívott még idő előtt :D

barack:sárgabélű, magvaváló, hmmm nyam...
kisbora
 
 


Na jól van akkor, remélem a szövettan is csupa jót hoz majd!

Hajrá MACKOOOOO!
és a barack :)
cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Kénytelen voltam újból regisztrálni, mert nem engedett "a gép" hozzászólni. Ráadásul a régi nevemet sem fogadta el, mert - ugye - én azon vagyok regisztrálva :evil:

Szóval szerencsére jól vagyok, a szövettan negatív lett, úgy tűnik, FNH volt a "dudor".

Hétfőn megyek kapocsszedésre, aztán remélem, le van tudva a project.

A gyerkőcöket sajnos csak október közepén emelhetem először és egyelőre semmit sem csinálhatok. Úgyhogy csak tengek-lengek a házban és környékén és szívom a fogamat, hogy "lám, lám, én mennyivel jobban tudnám menedzselni itt a dolgokat" :D

De hát muszáj kibírni, ha nem akarok valami sérvet beszerezni.

Hát ti hogy vagytok?
Már olyan régóta nem olvasom a Babanetet, most majd visszaolvasok egy kicsit.

Pussz

Mackoo
mackooomisi
 
 


Sziasztok,

Most csatlakoztam hozzátok,eddig csak olvasgattalak Benneteket :D
32 hétben vagyok a Dulka doktornál fogok szülni,szülésznő választás tekintetében némi segítsére szorulnék.........

Illetve a szüléselőkészítőről is lecsúsztam a nyári szabik miatt ....

Tudtok nekem segíteni ??

Mimoza :-))
bocko
 
 


Szia Mackoooo,

Ezek jó hírek!!! Mit is jelent pontosan az FNH? Ha negatív akkor valszeg nem daganat ugye?
Tényleg tartsd be a pihenősdit nehogy összeszedj egy sérvet :(

Írsz a gyerkekről néhány szót?

Marci már nagyfiú. Ezt hangoztatja is, mindent tud, Ő egyedül :) Szept. 11-én kezdi a bölcsit Janikó Natijával , kiváncsi leszek.
Sokat beszél már a betonpumpáló működését is tökéletesen előadja :d
Még mindig csak 12 kiló és továbbra is keveset eszik, éjjel megint felkel 1 X
:?
Rólunk kb. ennyi dióhéjban :)

Kriszti
cuiccolo
 
 


SZIA MackoooClaudia!

SZUPER!!!Nagyon örülünk, hogy negatív a szövettan,csakígy tovább!!!
...és bírd ki lécci h nem emelsz gyerkőcöt, meg egyebet. Gyermekek odabújhatnak hozzád, leülsz közéjük :) legalább addig is pihensz!!!

BARACK nagyon finom, +1* KÖSZÖNJÜK!!!!(mostide íromneked az üzit,mert nemvoltunk itthon...) és már most jelentkeznék jövő nyárra is :lol: ... komoly!

Mimóza/Bocko
egyik barátnőm is Dulka dr-nál fog szülni,okt1-revan kiírva. Megkérdezte kivel szeret együtt dolgozni... válasz mindenkivel. Szóval nem lettünk okosabbak... DE bárkit szívesen ajánlunk, az itteni anyukák többsége már sokadszor járt a Schöpfiben,így találkozott 1-2 szülésznővel.

...szülésfelkészítő:www.mamakalauz.hu ,azt hiszem már szept7-től indul... még beleférsz! Legalább is az első 3előadásra (hacsak nemkevernek egymásközt), ami az alternatyvlehetőségekről, a szülésről, és a fájdalom csillapításról szól (emlékeim szerint)

Üdv,Andi
kisbora
 
 


Sziasztok!

Az FNH a fokális noduláris hiperplázia rövidítése. Utánaolvastam a témának, de elég szűkös volt a felhozatal az interneten.
Ez nem is igazán daganat, hanem inkább a májszövet hegesedése és általában nem okoz panaszt, nem szokott később sem bedurvulni (nem válik rosszindulatúvá), szóval nem kell vele foglalkozni. A CT felvételen arról ismerszik fel (többek között, gondolom), hogy van egy ún. centrális heg.
Csak az volt a gond, hogy az én CT-men nem volt semmiféle centrális heg és az izotópos vizsgálatok pedig azt mutatták, hogy valóban lehet FNH, de sajnos adenóma is. Ami jóindulatú, viszont idővel rosszindulatúvá válhat. Így aztán azt mondták az orvosok, hogy inkább kivennék, mert az én koromban és az én egészségi állapotomban sokkal nagyobb a kockázata a "megtartásnak", mint a műtétnek. Így aztán műtöttek.
És kiderült, hogy nem is adenóma volt.
Mindegy, azért jobb érzés megszabadulni tőleg, különben azért csak kellett volna időről időre ellenőriztetnem. Most tavasszal kell majd UH-ra mennem, akkor megnézik a májamat. A sebész azt mondta, szép egészséges máj, a gócot eltávolították, elvileg semmi akadálya, hogy úgy működjön, mintha mi sem történt volna vele.
Aztán még egy darabig nézegetni fogják és kész.
Remélem, nem lesz semmi gebasz.
Bár ma kivették a kapcsokat a hasamból és képzeljétek el, itthon ülök a WC-n és ahogy a hasamat szemlélgetem, valami megcsillan.
Jobban megnézem, hát bennemaradt az egyik kapocsnak egy kis darabja! Úgyhogy holnap hívom a dokit, hogy most ilyenkor mi van. Ez magától kilökődik vagy ki kell vetetni?!
Na de ez már igazán a legkevesebb.


A gyerekek szerencsére virulnak. Kicsit megviselte őket a távollétem, de tényleg csak egy kicsit, hiszen 5 nap volt az egész és folyamatosan két nagymama teljesített szolgálatot, úgyhogy jobban szórakoztak mintha velem lettek volna.
Anyát persze senki nem pótolhatja, de hát ennél többet nem tudtam kitalálni.

Boldi már 15 hónapos, még nem beszél, csak olyanokat, hogy "pápá", "papi", "anyaa" (ez mindenre alkalmazható) és "hamm!". Viszont a mozgása nagyon ügyes. Csak ámulok és bámulok, mert Bori hipotón volt, ő sokkal nehézkesebben fejlődik és még most is kicsit ügyetlen. Boldi még járni sem tudott, de már felmászott a kétméteres szobalétrára. Sajnos nincs félelemérzete, úgyhogy bármire képes.
Úgy felkapnám, olyan jó magamhoz szorítani, de egyelőre még nem lehet, majd csak október közepén (akkor telik le a két hónap).

Bori októberben lesz három éves (mondtam neki, hogy az lesz a szülinapi ajándéka, hogy anya felemelheti, erre közölte, hogy "nem, kisház lesz", merthogy ő már a papival ledumálta, hogy olyan játszótéri kisházat szeretne). Mostanában kezd szobatisztává válni, nap közben bugyiban van már és már szól, ha pisilni kell. Kaki még csak egyszer sikerült a bilibe. Inkább visszatartja addig, amíg pelus nem kerül rá. De most már legalább nem áll ellen, ő is nagyon örül, ha csurog valami a bilibe, mert hogy ő most már óvodás lány lesz.
Persze nem vették fel oviba, mert én itthon vagyok, de majd elhordom a bölcsi játszóházába hetente 1-2x, hogy szokja a gyerektársaságot. Nagyon várja az ovit, én is ösztönzöm rá, de mondjuk meg a frankót, azért mégis csak az a királyság, amikor még otthon van a gyerkőc az anyjával. Amikor elkezdi az ovit, jön a sok kényelmetlenség: időre kell kelni, elkészülni, öltözni télen is a hidegben és menni, akár tetszik, akár nem. Szóval nem is bánom, hogy idén még nem megy. De ezt persze nem mondom neki.
Egyébként frankón káromkodik. Múltkor minden elfogódottság nélkül megkérdezte, hogy "anya, hol a lóf.szban van a bögrém", alig tudtam kinyögni, hogy a "pulton, szívem".
Most pedig a hülyézős korszakát éli. "Olvasd már a mesét, te hülye" - kér kedvesen. Tele a dorkóm, de nem tudok vele mit tenni, szerintem ki fogja nőni. (Remélem!)

Múltkor egy ismerős (25 év körüli gyermektelen srác) döbbenten rácsodálkozott, hogy a gyerekeket szobatisztaságra kell nevelni, hogyhogy nem tudják maguktól (ugyanis majdnem belelépett egy gyanús tócsába az ajtónk előtt). Szerinte akkor egy kutya már lényegesen egyszerűbb, és ezek a gyerekek olyanok mint a kis állatok. Mindezt Bori füle hallatára fejtette ki néhány hónapja. Azóta Bori folyamatosan hergeli magát, múltkor már oda nyilatkozott, hogy "belekakilok a bilibe és a Levente fejére öntöm", ami nagy szó, mert - ugye - a bilibe nem nagyon kakil. Teljesen berágott! A kis szarosa! Pedig tényleg van némi igazság abban, amit a Levente mondott :)

Na, megyek fürdeni. Jó éjszakát!

PUszi

Mackoo
mackooomisi
 
 


Sziasztok!

sikerült belépnem , sokaig nem engedett be. DE sokat olvastam a topicot.
Örülök a jó híreknek,
Puszi,
Iza
Mi is jol vagyunk, nyaron volt két fergeteges szülinapi bulink, Kaidi 4, Riley 1 éves lett!!!!
masodik
 
 


Mackoo, legyel jol, gyogyulj gyorsan!
Kriszti, Janiko! jo bolcsikezdest, mi is megyunk oviba szeptember 10-től!
masodik
 
 


Sziasztok! Vannak Kósa dokis anyukák? :)
Én is itt szültem, és elkeserítő, hogy csak akkor van színvonalas "kiszolgálás", ha a fizetős szobát választod :(

Szép napot mkinek!!!
ladycrow
 
 


Szia Mackoo,

Nagyon jót mulattam a storyn :)
A máj az a szervünk ami a lekönyebben regenerálja magát, úgyhogy tuti minden rendben lesz!!!!

Szia Iza,

Jó hallani Rólatok! Gratula a két kis szülinaposnak!
Írsz majd a beszoktatásról?
Nálunk kezdd érdekesen alakulni a helyet, elment a leendő gondozónő és máshoz kerültünk így nem tudom mikor kezdhetem szoktatni Marcit :o

pusz,
?
cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Tévedtem, Bori mégsem viselte annyira jól a távollétemet, mint gondoltam. Teljesen meg van veszve. Folyton Boldit gyepálja, fellöki, fejbeveri, ha pedig megpróbálom megakadályozni, nekem esik. Egyszerűen kikészít, de nem csak engem, hanem a segédkező nagyszülőket is. Úgyhogy már felhívtam a védőnőt, hogy ilyenkor mi a helyzet, de szerinte ez a kórház miatt van. Szerinte Bori mégsem fogta fel a dolgot, hiába meséltem el, mi fog történni. Az egészből csak annyi esett le neki, hogy anya elment és őt másra hagyta.
Egyébként azóta egyfolytába mondogatja, hogy "te rossz vagy, mert pórul jártál", hiába magyaráztam neki, hogy aki pórul jár, nem feltétlenül rossz, és anya nem tehet arról, hogy gombóc nőtt a pocakjába. Eddig bele se gondoltam, hogy esetleg azt próbálja kifejezni ezzel, hogy engem hibáztat, hogy itt hagytam őket.
Pedig egyébként teljesen értelmes kérdéseket tett fel a műtéttel kapcsolatban, úgyhogy engem teljesen megtévesztett, tényleg elhittem, hogy érti, miről van szó.
Úgy látszik, szegénykétől többet vártunk, mint amire képes az életkoránál fogva.
Úgy sajnálom, ráadásul addig feszíti a húrt, amíg megütöm. Utána pedig úgy furdal a lelkiismeret, de hát csak meg kell húzni a határt valahol, nem? Nem hagyhatom, hogy agyonüsse a kistestvérét, vagy hogy rám kezet emeljen, nem?
Van valaki, aki ilyen problémával küzd?

Ráadásul a bilitéma is egyre problémásabb. Most már ugyanis kakil a bilibe, de mikor? Na mikor? Kizárólag olyankor jön rá, amikor ágyban lenne a helye. Tehát délutáni csendespihenő alatt, vagy este. És nem ám csak egyszer, neeem! Adagolja!!! Kakil egy kicsit, aztán törlés, mosás, öltözködés, vissza az ágyba és még le sem ért a feneke a lepedőre, már megint kakilnia kell. És megint tud kakilni!
Én már ott tartottam, hogy ne ültessük bilire, végülis nem töltheti az egész éjszakát bilin, nem? De a védőnő azt mondta, hogy ezzel esetleg visszavetjük a szobatisztaság kialakulását. Úgyhogy szerinte mindig ültessük bilire, de közben próbáljunk a lelkére beszélni, hogy aszongya "kicsi angyalom, a felnőttek ezt ám egyszerre szokták kinyomni, tudod, mi lenne, ha te is megpróbálnád kicsi tündi-bündije anyukának", stb.
Beszélgetni vele sokat, és ha lehet, elkülöníteni a tesótól, nehogy kárt tegyen benne. Esetleg most lenne érdemes játszóházba vinni, hogy jpbban ki legyen töltve a napja.

Na, szóval így állunk.

Ladycrow, én is Kósánál szültem.

Üdv

Mackoo
mackooomisi
 
 


Sziasztok!
Új vagyok itt köztetek.
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
A 31. hétben járok, nov. elejére vagyok kiírva és a Ferenczi a dokim. Van köztetek olyan, aki esetleg nála szült és tudna néhány infót mondani Róla? Én eddig abszolút megvagyok Vele elégedve, de hogy milyen a szülésnél, mennyire lehet Rá számítani, mennyi a tiszteletdíja...stb? Szülésznőt mennyivel korábban kell felkérni és érdemes e szerintetek egyáltalán választani?
Előre is nagyon köszönöm!
fjm
 
 


Sziasztok kismamák,

A 34. hétben jelenleg, és kósa zsoltnál fogom szülni első gyermekemet. Mivel abszolút kezdő vagyok a pályán fentiek miatt, infókra, tapasztalatokra lenne szükségem tőletek az orvosomról, illetve az általa ajánlott szülésznőről Horváthné Marikáról, továbbá Sorbán doktorról EDA témában. Hálás lennék, ha valaki árfolyamot is tudna mondani. Köszi előre is mindenkinek
kistrx
 
 


Sziasztok!!! :lol:

Megkésve kívánok Boldog Szülinapot a nyári babának!
Mi jól vagyunk. Bence már igazi értelmes nagyfiú. :lol: Szép kerek mondatokban , ragozva beszél, sok mondókát, dalt tud. Bújósabb is lett. :lol: Apa sokat volt szabin, majdnem másfél hónapig ők is nagyon összeszoktak. Bence mindenben utánozza az apját, ahogy áll, beszél. Még szerencse, hogy bírom az apját. :lol:
Pocibébi a 29. héten 1500gr volt. A 6. hónapban jól megijedtem mert ujjbegynyire kinyíltam és sokat feküdtem mire visszaállt minden. Azért most is kímélő üzenmódban vagyok még!

Iza, Timi dobjatok fel képet ha tudtok a srácokról!!!

Kriszti, utólag is gratula a vizsgádhoz, nagyon ügyi csaj vagy, de ez nem lep meg senkit! :lol: Marci biztos sokat változott, jó lenne látni! Mondd meg neki, hogy aludjon éjjel! :D Mitől kelhet fel, gyanakszol valamire? Délután mennyit alszik?

Anikó, én most fogom kezdeni a 30.hetet.Kb egyidőben vagyunk , ugye? Szóval nálatok ismét kislány! Nevetek már van? Fogsz szobát foglalni?

Manka, Jack mindig is ennivaló volt, tündériek a targoncás képek!

Andi, Dani is jó nagy lehet már! Szerinted használ a málnatea? Lehet, hogy fogok nni.

Mackoo, hali újra itt! Örülök, hogy rendben lettél!!!Dorkát sajnálom, de szerintem se lehet hagyni, hogy bántsa a kicsit! Biztos megrázó volt a kórházi " eltűnésed" neki, lehet, hogy a kakival is csak több foglalkozást akar magának, nem? Sok türelmet Neked ez rázós időszak lehet!

Látom felélénkült a topik a kórházzal kapcsolatban. Megértem abszolút a negatí véleményeket én mégse mennék máshova egyrészt a PIC miatt, másrészt mert nagyon jó a szakembergárda.

Üdv az új kismamiknak,látom jó sokan várunk őszi babákat!
Én már választottam szülésznőt a Szvitek Ágit! Nem nála szültem először, de sok jót hallottam róla és emberileg is nagyon szimpatikus, kedves!

Fjm, Kstrix sajna nem ismerem ezeket az orvosokat!

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Bence már ilyen nagyfiú!
Kép

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Kistrx, Fjm!

Amikor bent feküdtem a kórházban, akkor gyűjtöttem infókat. Sorbán dokiról hallottam konkrét árat: 25.000.-
Szülésznőt azt mondták, a 35. héttől kellene választani, mert akkortól vannak ctg-k, de előbb is lehet. Célszerű azt a szülésznőt választani, akivel az orvosotok szeret dolgozni, de ha nem szimpi, lehet mást is. A szülészorvosok tarifája 30-tól150-ig bármi lehet, de ha magánrendelésre is jártok, akkor egyszeri vizitdíj tízszeresével kell számolni. A szülésznőknek 5-től 30ig, ki mit gondol.
Ezeket az infókat szereztem, tudom, hogy nem túl konkrét, de hátha segít valamit.
Én október végén szülök, lehet, hogy majd ctg-re várás közben találkozunk is :lol:

Rozus

KépKép
rozus
 
 


Rozus!
Köszi az infókat!
Őszintén szólva kicsit elkeseredtem ettől a 10x-es tiszteletdíjtól, ennyire azért nem számítotam. Szerinted meglehet ezt konkrétan a dokitól kérdezni?Nem ciki?
Te mikorra vagy kiírva? Ki a dokid?

Fjm
fjm
 
 


Fjm!
Okt. 30-án fogok szülni Arnold dokinál, szülésznőnek Jolikát választottam, vele még csak egyszer beszéltem, majd a ctg-k közben jobban megismerjük egymást. Az én dokim "amennyit gondol" típusú, úgyhogy nem kérdezem meg az árat. Van olyan doki, aki előre közli, van, akitől meg kell kérdezni, nem tudom a Te dokid milyen. Megkérdezni szerintem nem ciki, legfeljebb nem mond árat. Sokan nem merik megkérdezni, hátha többet mond, és akkor ciki. Mindenesetre csak varratszedés után adjál pénzt!
Egyszeri vizitdíj mennyi Neked? A Schöpfiben a legtöbben 100 körül adnak, akikkel én beszéltem, és a védőnőm is azt mondta, hogy ez az átlag. Én nem fogok tudni annyit adni :( Főleg, mert fizetek a szülésznőnek is, meg a szobáért is. Epidurált nem fogok kérni szerintem, és a dokim sem szereti, persze ha akkor ott majd nagyon fáj, akkor lehet, hogy meggondolom.
A harmadikon is kétféle fizetős szoba van, arra majd figyelj! Az olcsóbban három szobának van egy WC-je, ami kicsit "kempingezés stílusú", szóval láttam már jobbat is :lol:

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok!

Rozus

KépKép
rozus
 
 


Szia Rozus!
Hogy vagytok? Bírod még? Már olyan régen nem írtam, mivel most nemrég jöttünk haza a nyaralásból, meg még egy csomó minden elintézni valóm is volt. Céges, háztartási meg volt két szülinaposunk is. Lehet, hogy buta vagyok, de mit értesz egyszeri vizitdíjon. Azt, hogy a dokid napjába egyszer bemegy és megkérdi, hogy van-e valami problémád? Remélem nem! A tévébe annyit beszélnek erről a vizitdíjról, de nem tudom hova tenni.

Szia Barbic!
Veled még nem találkoztam. Nagyon aranyos a kisfiad! Ő most Benedek és Bencének becézitek vagy két fiad van? Mikkora vagy kiírva a pocaklakóddal? Kinél fogsz szülni?
Üdv.: banyanszki
banyanszki
 
 


Sziasztok!

Banyanszki, nov. 8.-ra vagyok kiírva, Dr. székely Istvánhoz járok.
Köszi a bókot a kisfiam nevében, ő Benedek és Bencének becézzük. :lol:
Nálatok mikor jön a baba és kinél fogsz szülni?

Rozus, nagyon ledöbbentem attól, hogy legtöbben 100körül adnak azt gondoltam olyan 60 az átlag. :oops: Jó kis kiadás ez a szobaárral együtt. Én Jolikánál szültem Bencét, de nem fogadott volt, csak úgy beestem hozzá. Szegénynek akkor jó sok dolga volt, mert a front miatt özönlöttek be a szülni vágyók :D , és valami ellenőrzés is volt amihez neki kellett összepakolnia. De megvoltam vele elégedve, határozott, megnyugtató volt nagyon. Látszott, hogy érti a dolgát.

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Szia Barbi!
Ó én még igen messze vagyok a szüléstől. Még csak most kezdtünk neki a babyprojekt-hez. Remélem jövő nyár elejére összejön. Majd alakul. Nekem már van kettő. Gréti 4 éves, míg Ati 2 éves lesz. Én is Jolikánál szültem Atit. Nagyon aranyos volt velem. Szeretném a következőt is nála szülni. A dokimat Herczeghnek hívják. Mind a kettőt nála szültem és nagyon szeretem. Szakmailag és emberileg is teljesen meg vagyok vele elégedve. Ja és szeretnék még fizetős szobát is. Mert két éve lent voltam az elsőn és attól azért egy kicsit többre "vágyom". Sőt, már a másodikkal is meg elégednék. Azt hallottam, hogy ott is jobb a helyzet. De addig van időm. Most idén a barátnőm fog ott szülni, dec. 03-ra van kiírva. Majd ha megyünk hozzá a kórházba, ja és ha összejön addig a baba, akkkor majd informálódom.
Jók legyetek! Vigyázzatok magatokra!
banyanszki
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk 4D-n teszek föl egy képet! Sajnos az arca elé tette a kezét, de azért így is látszik.

Kép

Banyanszki!
A nőgyógyászati vizitdíjon a terhesgondozást értik, ha magánrendelőbe jársz. Azaz ott ki van írva, hogy mennyit fizetsz alkalmanként a 9 hónap alatt. Ezt szokták 10zel szorozni állítólag. :( Ha kórházba jársz, ott nincs ugye kiírva tarifa, de van aki ad a dokinak mindig, akkor annak a tízszerese. Viszont van, aki a kórházban nem minden alkalommal ad, akkor nem tudom mi van, és akkor sem, ha sosem ad, asszem akkor szokták megkérdezni a dokit, vagy inkább valakit, aki nála szült mostanság.
Amit a tv-ben beszélnek vizitdíj, az pedig az, ha fáj a torkod, és elmész a körzetihez, ott is fog kelleni fizetni valamit, akkor is , ha nem magánrendelés, ez egy fix összeg lesz, és ha a nagymami vérnyomáscsökkentőjét írják fel, akkor meg receptdíj, akkor is, ha csak Te mész, a nagymamit nem is látja még az asszisztens se. Azért remélem, ebből nem minden valósul meg...

Amúgy elég nehéznek érzem már magam, azt hiszem én vagyok egy viziló és egy bálna kereszteződése :lol: A baba 1650g körül van most, és van még pár hetünk, legalább nyolc.
Remélem, jól telt a nyaralás! Hoyghogy céges ügyeid is vannak? Azt hittem otthon vagy a picivel!

Barbic!
Szerintem a 60 sem lehet rossz nekik :wink: (én akárhogy végzem a munkámat, nem kapok fele ennyi tiszteletdíjat sem) Különben tudom, a babáért mindent megadunk (lehetőségeinkhez mérten, és ezt a dokiknak is tudni kell!), szerintem kérdezz meg olyanokat, akik pont a Te dokidnál szültek, szerintem az a biztos!
Tök jó, hogy meg voltál elégedve Jolikával! Remélem, tudunk majd együttműködni mi is, olyan kedvesnek látszik!

Rozus

KépKép
rozus
 
 


Szia Rozus!
A céges dolgok nem konkrét céges ügyek. Én csak könyvelőhöz járok, illetve az alkalmazottak és társak cseplő-bajos ügyeit intézem.
banyanszki
 
 


Sziasztok,

Barbihoz hasonlóan én is le vagyok döbbenve a 100-on, szerintem is inkább a 60 az átlag. Nagyon kevés az, aki az összes többi költség (szülésznő, esetleg fizetős szoba, "anesztes" orvos, csecsemősnővérek, nővérek...) mellett ezt ki tudja fizetni.
Mikor befektettek vércukorterhelésre (ez 1 éve volt), nem volt hely csak az elsőn a baba-mamás szobában (ez nem volt fizetős!!!), itt érdeklődtem én is az éppen bent fekvőktől, ők 25-35 között adtak az orvosnak, és 5-10 között a szülésznőknek.
A harmadikon (a fizetősben fekvőknél) már kicsit magasabb volt a tarifa, de ez sem érte el a 100-at.
1 év alatt ennyit változott volna a helyzet???

Üdv,
Judit
angel068
 
 


sziasztok

bocsi, hogy beledumálok a témába, de én is hét és fél hete szültem a s.m-ben. Én egyedül vártam a bébikémet, és ez így anyagilag is igen gázos volt, úgyhogy én voltam olyan "pofátlan" és a dokibácsimál érdeklődtem. Azt mondtam neki, hogy mivel egyedül vagyok, szeretném tudni, hgoy mire számítsak, hogyan készüljek, mert ugyebár egyedül kicsit nehezebb előkotorni mindent. Szóval kicsit húzósak manapság az árak. Azért a 100-at nem érte el az összeg, de majdnem. 80-at adtam. A szülésznőnek 5-öt, mert volt ott egy másik szülésznő is, és neki is akartam adni, mert mindketten nagyon sokat segítettek nekem, de sajna vele többet nem találkoztam ottlétem alatt. Ja, és az epidurálért 25-öt kér a kórház. Persze van olyan anesztes, aki még ráteszi a saját díját is. Én is kézzel-lábbal hadakoztam ellene, mert ugyebár az mégiscsak ott a gerincem. És azt nekem hagyják békén. Aztán ott a szülőszobán közel 7 órás iszonyatos kinlódás után már mindegy volt, és azt mondtam, hogy jöhet. Persze, ehhez kellett a dokibácsim rábeszélő képessége is, mert meglebegtette, hogy nem lesz erőm a végére és császárral is végződhet a dolog. (ezért azóta is áldom őt). De mindenkinek csak ajánlani tudom. Utána még 1 fájást éreztem. Isteni volt a pihenés, és rövid idő alatt már kitágultam és meglett Bence fiam. Szóval 25 ezer ide vagy oda, a többi költség mellett és ezt is baromi soknak tartom (pláne, hogy fájdalomcsillapításról van szó, nem kényelmi szempontból), de ha valakinek elhúzódik a vajúdás, akkor ez egy áldás. Nekem legalábbis az volt.
Szóval mindent összevetve 110-be került ez a néhány napos "nyaralásom" a Bakáts téren. És akkor még a babaholmi ezen felül van.
Ja, a csecsemősöknek őszintén szólva egy krajcárt sem adtam. Azért nem, mert első nap kihozták a bébiket, odaadták, hogy tessék anyuka szoptatni. Persze, mindenki úgy születik, hgoy tud szoptatni. Hát ez már csak így van ám. Nekem szerencsére minden ilyen dolgot a dokibácsim mutatott meg. Mindenki csodálkozott is a szobában, hogy amikor jött a dokim, akkor vizsgálgatta a hasamat, "tapperolta" a cicimet, megmutatta hogyan kell masszírozni, fejni, szoptatni, stb. A többieknek ezt nem mutatta meg senki, csak ha már úgy kéregettek valakit. Az osztályos nővérek között volt néhány nagyon jó fej, ők voltak szerintem a legsegítőkészebbek. (a dokibácsim után). Úgy kellett bemenni a csecsemős osztályra is, és rákérdezni, hogy a baba köldökét meg ilyen kényesebb dolgokat otthon hogyan lássunk majd el, mert semmit sem voltak hajlandóak maguktól elmondani. Az egyik anyuka a szobában nagyon kinlódott a tejtől. Teljesen bedurrantak a cicijei, erre az anyatej gyűjtőben közölte vele egy "jószándékú" hölgy, hogy szoptatni meg fejni minden hülye tud. Ezt szó szerint. Úgyhogy azért ilyen kis "kellemetlenségek" is voltak.

Visszatérve az anyagiakhoz, szüléshez lehet gyüjtögetni szorgalmasan, mert a szobában a csajoktól hallottam még extrémebb árakat is.
És ha ez megnyugtat bárkit is, akkor leírom, hogy egy barátnőm a kútvölgyiben szült két éve. Akkor ott 300ezret kellett a dokinak adni. Enyhén túlzásnak tartom már ezt az anyagias dolgot.
Kicsit drága öröm a baba. De az biztos, hogy nagyon nagy boldogság.
Úgyhogy mindenkinek sok boldogságot a már meglévő és a születendő babájához.
Kriszti
kriszta9
 
 


Sziasztok!

Végre beengedett a rendszer! Barbic, örülök, hogy hallok felőletek! Bence nagyon aranyos, igazi csibészes, ugyanakkor bájos is (lehet ilyet mondani fiúról?)
:D
képet igyekszem mutatni.
Mackooo, remelem, kicsit rendezodtek a dolgok. En ilyen kerdessel Regos Judit-ot keresnem a Velvet-en (életviteli tanácsadó a titulus, ha jol emlekszem). Ő biztos tud jo tanacsot adni. (nem véletlenul irom)
Jo, hogy most mar otthon lehetsz veluk. nalunk is elofordul, hogy a nagy bantja a kicsit (veletlenul megharapja az ujjat, vagy a fejehez vag egy jatekot). én ilyenkor a sarokba állítom. (ha látom, mi történt..merthogy van, amikor nem látom, és akkor nem udok igazsgot tenni. hat igen, van amikor a nagy "füllent", pl a kiseger volt, vagy a sárkány volt, vagy egyszerűen csak nem én voltam, vagy nem igy történt...
Banyanszki, egy éve szültem én is Herczeghnél. A fogadtott szülésznőm Szvitek Ági volt, nagyon szimpi, csak sajnos szabin volt, amikor mi bekívánkoztunk
:D
igy egy kozéphosszu, barna haju nő volt, kb 30-35 éves, aki segített. azt hiszem Ilona.

mindenkinek jo babavarast kívánok!
Iza
masodik
 
 


Kedves Kriszta9!

Az EDA-dat véletlenül nem egy tündéri mosolygós, a magyart kicsit törő hölgy szúrta?

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Szia Zita!
Hogy vagytok?
En keertem epiduralt, es a fent leírt holgy--aki tenyleg vegtelenul mosolygos, kedves volt--munkaidoben(!tehát nem azért jott be!) szurta be, ha jol emlekszem 20-25000-t kért. Sztem ez nem a korház tarifája, de ott akkor nem nagyon vitattuk meg vele.
Üdv,
Iza
masodik
 
 


Sziasztok!
Hát, nem semmi, jól felmentek az árak.
A 300 rugótól pedig tényleg dobtam egy hátast! Nem lehet, hogy csak "tódított" a hölgy? Ennyiért már Telkin is szülhetett volna, nem?
Na jó, azért ennél tényleg komplikáltabb a dolog, de én ennyit biztos nem fizettem volna. Akkor egyszerűen továbbálltam volna.

Iza, köszi a tanácsot. Asszem, fogok élni vele, mert Boris már teljesen kikészít mindenkit. Tegnap már egyszerűen kimentem és bevágtam magam után az ajtót, mert úgy éreztem, hogy össze tudnám törni a csontját, az pedig már egy kicsit túlzás, nem?
Nagyon szerencsétlen természete van szegénynek. A végsőkig feszíti a húrt, tényleg nem lehet már tovább bírni. És ha kap egyet a fenekére, akkor nyújtja a karját és zokog, hogy "anya, vegyél ölbe", amitől a szívem szakad meg és rettenetesen furdal a lelkiismeret.
Attól félek, hogy most fogom elszúrni a kapcsolatunkat egy életre és életünk végéig harcolni fogunk egymással. Én úgy sajnálom az ilyen anyákat-lányokat! És én ezt nem akarom! És azt sem akarom, hogy folyton üssem, mert félek, hogy kárt teszek a kis lelkében. Arról már nem is szólva, hogy ha minden nap üti az ember a gyereket, akkor egy idő után már semmi foganatja nincs a dolognak. De hát valahol csak meg kell húzni a határt, nem?
Olyan kínos helyzetekbe tud hozni, hogy majd' kisül a szemem!
Ha valaki jön hozzánk valamit szerelni vagy javítani, akkor ő biztos, hogy lehülyézi, tegnap pl. gazemberezett. És nem tudok mit tenni, bele sem akarok gondolni, hogy mit gondolhatnak ilyenkor rólunk az emberek! Hogy milyen szülők vagyunk mi, hogy csak úgy nő a gyerek mint a dudva, és nem neveljük egyáltalán.

Na jó, nem akarok senkit untatni!

Barbi, gratulálok a pocaklakóhoz! Nem is tudtam! Persze már olyan régóta nem volt időm beleolvasni a topicba.
Remélem minden rendben. Nem voltál hányós?

PUsss!

Mackoo
mackooomisi
 
 


Sziasztok! :D

Banyanszki, gratulálok a 2 csemetéhez nagyon szép nevük van! A Herczeget én csak futólag ismerem, de ő is emberséges dokinak tűnik. 2 éve én is az elsőn voltam fizetős 3 ágyasban, na most inkábbb azt kihagynám. Az volt a legrosszabb, hogy iszonyú kicsi volt a szoba és özönlöttek a látogatók. Voltunk egyszer majdnem huszan. :evil: A babákat visszavittük inkább az első nap a szopi után! Drukk a 3. bébihez!!! :D Kisfiút vagy lányt szeretnétek?

Rozus, nagyon édi a képen a picuri, hihetetlenül szépen kivehető! És jó nagy már! :lol:
fÁÁÁ én is óriásnak érzem magam. A kicsi meg folyton a köldökömet célozgatja vagy a hólyagomat. :? Meg úgy érzem beilleszkedhetett a feje, lentről jön a csuklás. :D
Én is úgy gondolom az anyagiakat ahogy te! Megkérdezhetem mivel foglalkozol?
Jolikával az is jó, hogy jó nagy tapasztalata van, biztos jó lesz vele szülnöd!

Kriszta, gratula a bébidhez! Sajnálom a rossz tapasztalatokat, mindenhol vannak hülye emberek. A dokidtól tényleg rendes volt a szülés utáni segítség azért ilyent még nem hallottam. Azért jó drága volt Neked is!

Judit, én is ezeket az árakat hallottam 2 éve, ezért is lepődtem meg ennyire.

Szia Iza! :lol: Képeket akkor mi is kérünk! Köszi Bence nevében! Ezt a mosolyt a fényképezőgépnek tartogatja szeret pózolni! :D Mi újság veletek mostanában? Én is Áginal szeretnék most szülni. Tavaly amikor pár napot töltöttem a kórházban, megismert, hogy ott szültem anno és nagyon rendes volt.

Mackoo, köszönöm jól vagyunk. Már a méretekhez képest. :shock: Volt egy hányós időszak a 3. hónapban, Bence tisztábatételét nem bírtam hányás nélkül. :oops:
Kb. egy hónapig tartott, szegény olyan furcsán nézett rám.
Sajnálom ezt az állapotot nálatok. Lehet, hogy ez már a dackorszak, hogy tudja, hogy nem szabad és mégis csinálja? Bennem is van, hogy felmegy a pumpa, de ha minden nap rápaskolsz annak szerintem sincs értelme, csak elmérgesíti a kapcsolatot, neked meg lelkiismeretfurdalásod lesz.Persze könnyű így kivülről okoskodni. Én ha látom, hogy ellenállást tanúsít és nem enged, akkor megpróbálom elterelni a figyelmét, akár úgy hogy megcsikizem vagy ígérek valamit. A csúnya beszédet szerintem sem lehet hagyni, eddig még Bencénél nem került rá sor,fogalmam sincs mi a jó reagálás így mások előtt. Bár azt hiszem ő már elég okos és higgadtan utána meg lehet beszélni vele, hogy ilyent ne csináljon,mert fájdalmat okoz neked meg másnak is.

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!
Köszönöm az infókat. Azért egy kicsit megnyugodtam, hogy nem csak én dobtam egy hátast ezektől az áraktól. Amúgy most jöttem a kórházból, mert egy ismerősünk megszült, és ő mesélte, hogy az altató orvos (nő, nem tudom a nevét) szóvátette, hogy az ő díja 25000 ft, nem 20000, úgyhogy pótolják ki a hiányzó 5000-el. Nem semmi!
Mi ma délután megyünk a dokihoz magánrendelésre, addig összegyűjtöm a bátorságomat és meg kérdezem tőle, hogy mennyi a tiszteletdíja. Inkébb most sokkoljon, mint a szülés után. Én is szeretnék majd fizetős szobába menni, mert tavasszal 3 hétig élvezhettem a kórház vendégszeretetét eleinte a 8 ágyas szobában. Hát, mit mondjak! Inkább semmit.
Na, mindegy! A lényeg, hogy tényleg lehet gyűjtögetni, gatyaszíjat szorosabbra húzni!
fjm
 
 


Sziasztok!

Iza! Ezért kérdeztem a dolgot. Mert ez a mosolygós és kedves hölgy van olyan pofátlan (bocs az erős kifejezésért), hogy munkaidőben is pénzt kér az EDA-ért. Ellentétben a kollégáival, akik csak akkor kérnek, ha azt munka- vagy ügyeleti időn kívül külön előremegbeszélt behívásra teszik.

Egyébként köszönöm kérdésed, jól vagyunk. Bár jövő héttől kezd izgalmassá válni az életünk, mert ismét iskolás leszek. És mivel csak nappalin lehet tanulni, amit tanulni szeretnék, így mindennap Pestre kell járnom. Furcsa lesz 35 éves fejjel jórészt 18-20 évesekkel együtt főiskolásnak lenni.

Szombati képek a gyerekekről:

Kép Kép

Ádámról is készült, de nem túl előnyös, mert kicsit meg volt fázva, így nem teszem közszemlére.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Sziasztok,a babanet-en a "kínál" fórumon meghirdettem a hátihordozónkat, ha vkit érdekel, nézzétel meg!:-)
Iza
masodik
 
 


sziasztok

Az epit nem a Tamara csinálta nekem (ő a magyart kicsit törve beszélő hölgy). Nekem egy aránylag fiatal férfi csinálta, aki nagyon szimpatikus volt. Egyébként azért gondolom, hogy ez a díj a kórház tarifája, mert tőlem megkérdezték, hogy van-e egészségpénztáram, mert akkor adnak számlát, és az eg.pénztár visszafizeti ezt a díjat.
A Tamarát is igazából szimpinek találtam, mert a szobánkban volt két anyuka, akik előre lebeszélték vele ezt a dolgot, vagyis "felfogadták" őt, és azokhoz minden nap bejött, hogy minden rendben van-e.
Én az elsőn lévő nem fizetős babás szobában voltam egyébként. Az említett kellemetlenségek mellett azért még megemlíteném a wc és a zuhanyzó, illetve az ágyak állapotát is. Igen gázos mindegyik.
De persze azért ki lehet bírni. Pláne, hogy inkább a babákkal foglalkozunk. De ha valaki megengedheti magának, akkor persze a fizetős szobák nyílván jobbak.
kriszta9
 
 


Hello Lányok :)

Húúú de felpesdült a topic :)
Mi nyaraltunk úgyhogy ezért nem jártam erre. Horvátország kivételesen nagyon tetszett pedig nem a kedvencem :o

Barbiii,

Jó hallani Rólatok! Kisfiú vagy kislány a pocaklakó? Örülök, hogy jól VAgytok! Bence már olyan nagyfiú!
Marcinak is mondtam vmelyik. nap, hogy pici fiam... erre Ő: anya én nem pici vagyok hanem Birócsák Marci, Emma Flójja (zsoldosari kislánya) a pici baba :d
Taliban benne vagyunk bár úgy alakult, hogy hétfőtől szoktatom Marcit a bölcsibe....

Mackoo,

Elég speciális eset a Tiétek (kórház a gyerkőcök nélkül) tényleg próbáld meg a Velvetet.
Amúgy a szekálom tesót tünet sztem. nagyon általános, a saját baráti körünkben is láttam kisöcsi torkán ledugott legót, titokban odasózott pofonokat és mindennek az ellenkezőjét is.
Végtelen türelemmel és következetességel lehet csak átvészelni ezt az időszakot. Tudom, hogy könyebb írni, mint megtenni :(
A segítség nagyon jól jön!!!

Zita,

Szépek a csajok, milyen nagy már Réka is, Csilla baba meg már nem is baba :)
Milyen főiskolát kezdtél el?

Iza,

Képek?? Én még mindig lusta vagyok kicsinyíteni pedig most Marci szerelmével nyaraltunk úgyhogy van néhány "pikáns" fotó is :)


Új Kismamik,

Sziasztok, a tarifás kérdéshez inkább nem szólok hozzá mert még soha nem sült el jól a dolog :o
A Scöpfi olyan amilyen, ütött-kopott néha elfogy az anyatej és a tápszer (friss döbbenet tapasztalat a barátnőmtől) de szuper a szakmai csapat, a PIC így ha lesz tesója Marcinak én is maradok itt persze ha Várady dr. nem mozdul :d


pusz,
Kriszti
cuiccolo
 
 


Na, megpróbálok egy képet hátha. Hintás duo... Kép
cuiccolo
 
 


Marci elöl és a SZERELEM Zita személyében a sereghajtó :d
cuiccolo
 
 


itt is van pár kép:
Kép Kép Kép



[/img]
masodik
 
 


Riley, Kaidi
Meg még egy kep, ami csak ugy tetszett (egy étterem mellett készült)
masodik
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: