Új privát üzeneted érkezett!

Dorka nem tudom, lehet hogy a takony miatt nem akar enni.
Sajnos mi a tejtermékeket nem nagyon esszük max csak a csokipuding csúszik. :(

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Minden betegeskedőnek jobbulást!

Nekem is segítség kéne, Gréti egy ideje szándékosan visszatartja a kakit. 3-5 nap mire kakil nagy sírás közepette. Mit csináljak vele?
Nem kezdtünk bölcsit, se leszokni a pelusról. Nem eszi meg a tejtermékeket, iszik rendesen csokit nem nagyon kap. Semmi főzeléket nem akar megenni. Tehetetlen vagyok de nagyon és borzasztó nézni amikor a nagyon kemény kaki jön ki és fáj neki.

Én elég jól vagyok, bár nagyon izgulok a babó miatt.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó hasonló cipőbe járunk, mintha Milánról olvasnék.
Én is tehetetlen vaogyok bár kakigond nincs hála, "csak"üres pocak. :(
Én lazításképp őszibarackot szoktan neki adni babakajába az segíteni szokott. :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 

 
 

Sziasztok Csajok!

Twist!
Milyen nagy már Dorcika :lol: Sajnálom a betegeskedést, a bölcsibe annyi cart bekapnak a babák...
South Parkot most nemtok tölteni :cry: , de ha átköltözünk végre ráállítom az uram :wink: !!!

Rani!
Nadin szépen kikerekedett!Tényleg minnyá itt a vége, a szoba nagyon szép!Milánkának étvágygerjesztők!!!!

Nikó!
Te, hogy érzed magad?

Nani!
Kislányod hihetetlen ügyes, pusszantyú a kis drágádnak!!!!!

Na mi is benyaltuk a torokgyulladást, fúúú kemény volt, Kornél még nem volt beteg igazán sose, ne most megkapta, még antibiotikumot is szedett, már jól van kicsit még repedt fazék a hangja de már megmarad :lol:
Én is elkaptam tőle kb 20 éve nem fájt így a torkom, én se úsztam meg az antibiot, most már csak köhögök.
Kornélt megmérték 11 kg, és 85cm.Sokat nőtt, és hízik is rendesen, mondjuk Ö nagyon jó evő kivéve ha fogzik, szereti a tejterméket, újabban csak tejbegrízt hajlandó vacsorázni:)de jöhet a joghurt, sajt, és a tejföl!!!Túrórudiért remeg, ha meglátja ujjong :lol:

puszi Mindenkinek

KépKép

Kép
keny
 
 


Rani:Köszi, bevetek mindent

Keny:

köszi elvagyok, egyenlőre nehezen viselem a dolgokat lelkileg. Izgulok Bogyóka miatt és nagyon ideges vagyok Grétike miatt. Szóval nem igazán így kéne zajlani egy terhességnek azt hiszem. Csüt. megyek uh.ra. nem bírom kivárni Kaálit , megyek meglátogatom Dorkaanyuval közös doktorbácsinkat. :)

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Sziasztok lánoyk.

Keny szupi, hogy ilyen jó súlyba van Kornélka.
Nagyon sajnálom a betegségeket, szerencsére én csak ligtossan kaptam el a torokgyuszit nem is kellet semmu csak egy kis szopogatós.
Te hogy birod ezt a szar időt?
ÚÚÚ én nagyon érzem Nadint szerintem ő ezt nem csípi.

Nikó én se bírnám ki a Kaális UH-ig , és várom az uj HU képeket tőled is!!!!! :wink:

Mi jobban vagyunk Milán már csak köhög, nem tudom ezen mikor lesz túl, de jó lenne mert hétvégén vendégségbe mennénk ahol kicsi baba van és hiába nem fertőző így nem vinném el.

Ma talizok az új szülésznővel, kíváncsi vagyok mennyire leszünk egy hullámhosszon.
Lassan összerakom a kórházi pakkot is.(de furi) :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Csajok sehun senki???? :roll:

Nikó veletek mizus??

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani, milyen a szülésznŐ?
nani72
 
 


Sziasztok Csajok!

Nikó!
Mi volt az UH-on?????????

Rani!
Szülésznő???

Mi jobban vagyunk Kornél tök rendben, én még köhögök kicsit.
És a lényeg 30 hetes vagyok!!!! :P :P :P

KépKép

Kép
keny
 
 


Nani, Keny köszi a kérést a szülésznő nagyon kedves volt.
Mondta hívjam ha bármi kérdésem van.
Végre úgy áll valaki a dolgokhoz, hogy a szülés rólam és a babáról szól nem arról hogy ő meg az orvos mit akar. :P

Keny hatalmas gratula a 30. héthez!!!
Jipppííííííííííííííííííí!

Kép

Kép
raniko
 
 


Én is bekukkantok istibizi minden nap, csak írásra nem futja :roll:

Keny!
Annyira örülök Nektek, hogy ilyen szuperül eljutottatok már eddig a picurkával :D :D

Ranikám!
No igen, így kell jól szülésznőt választani :D Mondjuk, az sem árt ha dokid is efféle elveket vall :D Én imádtam a dokimban ezt, hogy mindig vázolta a helyzetet és mondta hogy én döntök, az lesz amit én akarok :roll:

Nikó!

Én is várom a híreket nagyon!!! :) :) :)

Nálunk is Zétény dögrováson már egy hete, még sosem volt ilyen beteg, nem volt egy sétagalopp :? Azért most már kifelé megyünk belőle :) De eléggé egymás agyára megyünk a bezártságtól :) De legalább az új kedvenc (és legbonyolultabb) szavunk a tökéletesen kimondott "Egészségedre" szó lett 8)

Na be is fejezem, mert Postás Pat kiszorít a géptől :oops:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


rani,key,lois:

bogyóka a helyén , méretei teljesen megfelelnek az 5. héthez. petezsák 9mm, benne egy 2mm-es embrió kezdemény.
nem futja sokra sajnos mert Gréti kaki gondja miatt teljesen magam alatt vagyok.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Sziasztok!!!!


Lois örülök, hogy írál.
Sajnálom, hogy Zé ilyen beteg volt, de az a lényeg, hogy jobban vagytok.
Bezártság nekünk is az zagyunkra megy, Milánt egyedül levini életveszély.
A nőgyogyim igen határozott, de ő is ezt valja én döntök ami nagyon megnyugtat.


Nikó sajnálom Géti kaki gondját, nekünk ez szerencsére nincs és mivel fogzunk naponta többször is megtisztel.
Bilit viszont vissza utasítja amit így nem is erőltetek.
Minibogyó szupi hogy jó helyen van annyira örülök nektek!!! :D

Ma igen jól haladtunk Nadin szobáján az utolsó simitások menek a ruhák vasalása pakolása szóval szupi.
Most az én korházi tatyóm összerakása van soron.

Lányok Milán mostanába átázik écccaka az egyik oldalt.
Nem értem miért hisz a Pampers eddig szupi volt és mikor reggel megnézem a helyén van.
Most a Hugist próbáltam, és arra keltem, hogy a Csabi jön ki Milántól és közli át kellet öltöztetni a gyereket mert tiszta pisi volt. :shock:
Remek!
Nem bírt 3-om órát se.
Nem értem mi lehet a gond.
Ki mit használ???

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok Csajok!

köszi a gratukat :oops:

Lois!
Fúúú szegény KisZé de sajnálom, baromi car mikor beteg a gyerek :( , viszont ügyesen kimond ilyen bonyolult szavakat az nem semmi :lol:

Nikó!
Szuper, a kis Pöttyöd :lol: Kakihoz nem értek....
Az én fiam egy kakitartály :lol:

Rani!
Minnyá 36 hét húha ez már igazán izgis!!!!Tényleg jó lesz ha puccba vágsz mindent :!:
Pelussal nekünk is volt kis gondunk, eddig 4-es Pamperst használt Kornél, most 4+, és ez bejött.

Én még mindig köhögök...és fulladok vízszintben, hasam baromi nagy :roll: , 2 hét múlva megyek dokihoz.
Lakásunk még mindig nincs kész, az idő megy, fészekrakó ösztön egyre erősebb bennem, így tegnap megkerestem az 56-os ruhákat és elkezdtem kimosni, mert sose lehet tudni, pláne az én méhszájammal mi történik.

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny igen kezd izgi lenni a helyzet.
Az én hasam sokak szerint nem nagy, most mérlegeltem nem híztm túl sokat,sőt az utcsó időbe egyáltalán nem.
Milán is 4+-os pelust hord abból pipilt ki.
Sajnálom a lakást, jó lenne ham már nem húznák az időt.
Mit mondanak mikor lesz kész??? :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani!
Szerintem méretet kéne váltani.
Mi is most váltottunk, de csak éjszakára, egyszerűen nem bírta már ki az 5-ös a 12 órát, hatosat kell rá adnom, pedig amúgy nagy rá, méretre jó az ötös, de felszívó-kapacitásban nem elég. Úgy kell hatosat rányomorgatnom szorosan, hogy jól zárjon. Mi Liberot használunk most ősz óta megint.

Nikó!
Jujjdejó, szívből örülök Nektek :lol: :lol: :lol:
Kakigond :arrow: Nekünk hálistennek nincs iylen gondunk, Zétény egy emésztési óramű, de az unokahugim pont így csinált mint Gréti, szorulásos gyerkőc volt, és utána már vissza is tartotta. Ált. a tesómmal együtt sírtak a wc-n :(
Sok mindent próbáltak, nekik végül az a gyerekeknek való aloé-s cucc rakta helyre a kiscsaj emésztését, de a hozzátáplálástól kezdve az ovis korig szenvedtek vele.

Keny!
Pont így 30valahány hetesen kaptam én is be valami toroknyüvet, életemben nem fájt úgy torkom :?

Köszi az együttérzést, már többé-kevésbé meggyógyult a fiatalember :)

El is felejtettem írni, őszi wellnessben voltunk, osztrák határ menti mesepark volt a fő attrakció, hát lányok az valami csudálatos volt, jó szívvel ajánlom Mindenkinek, Zétény el volt varázsolva:

Kép

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois köszi a tippet, ha más nem lesz akkor veszek 5-ös pelust.
Most megint pár napja nincs semmi gond a régi pelussal. :roll:
Irigy irigy irigy, ez a mesepark szuper lehetett.
Milán is tuti oda lenne érte.
Mi tavaj azt terveztük végre életembe elösször kimegyünk Karácsnykor is Bécsbe a jó hangulat miatt, de azt hiszem ez az idén se fog össze jönni. :roll: :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Keny, gratula a 30. héthez, ügyik vagytok:)) Ja és nem tudom, hogy mondtam-e már, hogy én is január 7-re voltam kiírva Dorkával, mármint a cukros doki szerint. De mivel jól voltam, így maradhatott a 40. hétig bent Dorci maci. Nálad hogy lesz? Mikorra mondja a doki Nóri érkezését? Tudod az összevarrt méhszáj miatt kérdem. Szorítok ám ezerrel+++

Nikó: de jó, hogy pocakpöttyel minden okés. Próbálj kevesebbet idegeskedni, ha lehet. Pl. glicerines kúp esetleg? Vagy barack, ilyesmi? Azt tudom, hogy én is nagyon szoktam aggódni, ha egy napig nincs kaki.
Bár most nálunk inkább hasmenés van, mert egy ideje kiderült, hogy Dorci laktózérzékeny és minden tejterméktől ez van, illetve kegyetlen ekcéma. Ha viszont semmi tejcsi nincs a közelében, akkor azonnal helyrejön. HÁt ez van, remélem, hogy kinövi.

Lois: Hú, ez a Mesepark gyönyörű! Elhiszem, hogy KisZé-nek bejött!

Rani: de jó, hogy nem híztál sokat, ügyi vagy! Legalább szülés után nem kell 30 kg-okat leadni, mint nekem :oops:
Nálunk az összes pellus fajtánál a hasnál jön ki a pisi, minden ruha átázik reggelre. De még a Libero volt a legvastagabb, ezért azt használjuk.
Vendég
 


Sziasztok,
Ősi Kaálisként és zugolvasóként be-benézek a fórumra.

Rani,
Csodababátok mindjárt megszületik, hihetetlen még annyira emlékszem amikor írtad, hogy majd jössz és mesélsz, most meg már a szülésre készültök.
Dömével mi éjszaka Liberora esküszünk születése óta. Egy próbát megér, nekünk kényelmesebb is mint a Papmpers, arról gyakorlatilag leszoktunk, mert 4+ után nem volt jó a méret, hol itt hol ott szorította Dömit. A Huggies potty training jött be helyette, igaz a bilizéssel hadilábon állunk, de a WC-be egész ügyes ha akar.

Nikó,
Nem egyszerű ez a szorulás, szomszéd kisfiúnak volt ilyen időszaka hát rossz volt nézni ahogy szenvedett.
Esetleg ha megpróbálnád az alábbit:
azt játszani, hogy az ujjacskákat össze kell tenni, úgy hogy hüvelykujjat a másik tenyér kisujjával és így sorban, próbáljátok ezt játszani, anno olvastam ezt valahol, hogy más idegpályákat mozgat, ami a vastagbél mozgását elősegíti, esetleg lehetne bábozással, vagy az ujjvégeket befesteni és azt kellene párosítani - valami lemosható gyerekbarát festékkel -.
Szilvalevet próbáltátok?
Esetleg nem lehet, hogy érzi, hogy valami nagyon fontos dolog történik Veled és egy kicsit kevesebb jut belőled NEki, lehet Te észre sem veszed, de a nyugatlanságodat érzi?
Kívánom, hogy mielőbb múljon el a szorulásos időszak és Gréti is felejtse el.


Dorka anya,
Kitartás a tejallergiával, próbáld esetleg helyette a rizs-, zabtejet, egész jók az ízesetett termékek is. Ismerős kislány, most lesz 2 és fél éves és gyönyörűen elnőtte, sőt megtanulta megkérdezni, hogy ebben-abban van-e tej. Ő egyébként mintha tudná, hogy nem tesz neki jót, nem is nagyon rajong a kifejezetten tehéntejből készült termékekért. Amúgy meg azt az ízt szokta meg amit a rizs és zabtej nyújt neki. Inkább a család többi tagjának volt nehéz átállni , hogy az ételeket állati tejföl, tejszín helyett mással kell pótolni. Azokból amúgy több kellett az ételekre, mivel nem voltak annyira zsírosak. Hajrá!


Lois,
Mindig jó olvasni lökött megjegyezéseidet! Érdeklődöm, hogy óvodát el kezdtél már keresgélni vagy egyéb terveid vannak?

A nyomi vonalzóm megállt 2 évnél, pedig már lassan 2 és félévesek vagyunk.

Szevasztok, maradok továbbra is zugolvasó.

Farkasok

Kép
farkasok
 
 


Sziasztok!!!

Hát lányok ma éccaka nem voltam túl jól, fájt a hasam baromira apa már azt hitte szülni megyünk.
Biztos jóslóim vannak, amik Milánnál nem nagyon. :roll:
Biztos ami biztos ma el kezdtem összerakni a korházi motyót.
Most vendégeket várunk így csak bekukk voltam.
Köszi a pelus hozzászólásokat.

Farkas örülök, hogy olvasol minket, hát igen repül az idő.
Mizu amúgy veletek??

Dorka remélem Dorci kinövi a laktóz érzékenységét!!!

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Farkas:
Nagyon köszönöm a segítségedet, biztos az is baj hogy nem vagyok vele úgy mint régen. Nem mondtuk még el neki mert legyen biztos és majd akkor elmondjuk. De biztos érzi rajtam........


Rani:

Joslók az igen már nagyon közel a cél.


Dorak:

Köszi, laktózérzékenységet sajnálom, nálunk is volt úgy néz ki kinőtte Gréti. Nálatok , hogy derült ki? Vérvételt csináltak?

Lois:

Mesepark: csudaklassz!!!!!!!!

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Sziasztok

Nikó csudi jó a vonalzód.
Most látom végre :!:
ÚÚÚ és nyári baba, de jóóóóó.
Mi jól vagyunk tegnap óta nincsenek jósló fájások hála. :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok Csajok!

Rani!
Lakás:áááááá ne is mondd mindig 2 hét a várható költözés.Sajna 7 végén betörtek hozzánk oda ahol a cuccainkat tartjuk :cry: már nagyon elegem van!!!!
Örülök, hogy találtál jó szülésznöt!Ezek szerint Nadin készülődik:)

Twist!
Doki szerint még az idén meg lesz a baba, a császár tuti, és szerintem be is fogjuk programozni, karácsony körül :wink:
Laktóz intoleranciára, hogy derült fény?Sajnálom Dorcikát :(

Lois!
De jó a mesepark, engem is elvihetne valaki egy jó kis wellness 7 végére :lol:

Nikó!
Kaki :( lehet igaza van Farkasnak és lelki oka lehet a szorulásnak.Kornél még csak 15 hónapos de én minden nap elmondom neki, hogy kistestvére lesz, megmutatom a hasam, és egy ideje már Ő jön oda puszit adni a babának :D

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny:

Köszi, ti mikor mondtátok el Kornélnak? Én csak azért nem szerettem volna még elmondani mert ha ne adj isten nem sikerül valami miatt akkor azt , hogy mondom el neki? Igazából ha a 9. hétig eljutottam és rendben van akkor fellehet lélegezni 50%-ba. Nem könnyű sajnos így.

Miért tuti a császár?

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


sziasztok!

Lois, jó a kép! szuper hely lehetett!

Keny, betörtek???, hát ez őrület! Tudom, hogy nem szabad átkozni mást, de a fene vigye el őket!
gyógyulj meg!

Szorulásra: rokon kislánynál sok sok évig szenvedtek, mindent kipróbáltak, leginkább a kamillatea és a tamarin lekvár segített.

Pelus: mi 4-es aldi-s pelust használunk most ( kb. 40 ft/db) , meg vagyok elégedve vele, ugyan olyan jó, mint a pampers.
Izi születése óta pamperst vettünk, egyszer muszájból rákényszerültünk az aldisra, és nagyon bejött. Lassan viszont 5-t veszek, mert annyira nő Izi, hogy rövidnek találom a pelust. Nem folyik ki semmi, csak már épphogy belefér a gyerek. :D

A babakocsiban már szinte csak ülni akar,nézelődik. Sokszor, ha tolom, danolászik, én meg jókat nevetek suttyomban. :D
Kijött a 4. foga is. Körömvágás csak alvás közben mehet, mert üvölt, tekereg, rugkapál.

Lombikos ( kaalis) unokatesómnak is már csak 2-3 hete van, várjuk a kislánykát!
nani72
 
 


Sziasztok!

Keny nem semmi, hogy betörtek! :roll:
Bevallom az ilyennek eltörném a kezét.
Szegény embert az ág is húzza, azt mondják.
Most ne idegeskedj szupi, hogy már a 30. hetet töltöd erre koncentrálj.
Lakás miatt is megy a drukk, hogy hamar be tudjatok költözni.
Ilyenkor nem jár nektek valamiféle ködbér?? :roll:

Nikó mi Milánnak szép apránként kezdtük adagolni a hugit ha mondhatom így.
Akkor mondtuk igazán mikor nőni kezdett a hasam.

Nani nagyon ügyi Iza!! :D
Lehet, hogy én is kipróbálom akkor azt a pelust.
Én imádom a P. de úútálom benne, hogy ha van benne pipi akkor lógni kezd.

Kép

Kép
raniko
 
 


Nikó,
Úgy értettem, hogy ráértek még elmondani Grétinek a kistesót, de azt biztosan érzi Gréti, hogy valami nagyon fontos dolog történik a megszokott harmónikus légkörben, csak épp nem tudja, hogy mi, amivel nincs semmi baj, csak nem tudja ő hogyan kezelje a történést, és talán még több bújást, anyázást-apázást igényel, hogy megtalálja a helyét az új helyzetben.
Próbálj egy picit megnyugodni - 7-ig levegőt be, bent tart 1-ig, majd 7-ig kifúj, ezt többször ismételni, működni fog, csak tessék egy kicsit befelé magadra figyelni, talán ismered a mondást:

Ha én nem vagyok rendben akkor a környezetem sem sincs!

Fel a fejjel, most ez a feladatod, és ehhez kell hozzászokni.
Azt gondolom, hogy az is nagy feladat hogy az embernek van 1 gyermeke, és az is nagy megmérettetés amikor a 2. gyermeke megfogan, megszületik. Hidd el jól csinálsz mindent, és ne keress hibákat magadban! Bízz magadban és nyugodj meg, ha süt a nap, amiről most úgy hallom arrafelé épp nem - most Madridban sem - akkor kimenni és töltekezni a fénnyel, ha nem akkor meg egy lájtos séta és pozitív gondolatok.

Sokszor ölellek Farkasok Jé

Kép
farkasok
 
 


Sziasztok Csajok!

Na ja ez a betörés nem hiányzott az életünkből, nagyon szomorú voltam, vagyok miatta, még a baba mérleget is elvitték, annyi sok más mellett :cry:

Rani!
Jóslók elmúltak?Iszod a málna teát?
Van kötbér, de azzal nem vagyunk elöbbre :twisted:

Nikó!
Én szinte azonnal mondtam Kornélnak, de ugye Ő még pici most se igazán érti mi van szerintem.De nem akartam kihagyni a tájékoztatásból :lol:
Császár több okból is, pl:szűk medence, nagy baba (remélem), nincs 2 év a 2 baba között épp csak másfél.

Iza!
Nagyon édes lehet, ahogy magyaráz:)

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny próbálj meg te is a babára és Kornélkára koncentrálni.
Bevallom nem lenék a helyedbe most.
Nekem néha így is tele a hócipőm. :roll:
Jóslóak elmúltak kopp kopp.
Valószínű a rokonlátogatás tett be mert igen hosszú volt az út.
Ma meg vettem még egy csomó dolgot ami a gyogyitárból kell és a korházi csomi kb 70%-ba kész.
Orvosom szabin van és csak 14-én jön vissza.
Akkor megyek hozzá megint, viszont hétfőm negyek az első NST-re kedden meg vérvételre.
Nagyon fáj a derekam és sűrűn kelek pipilni sajna.
Kicsit fel vagyok csigázva a szülés miatt, ez milyen lesz, hogy indul be, Milánra ki fog vigyázni (és főleg az ő hiányát hogy fogom átvészelni, ami most tuti furin hangzik)stb.
Teát még nem iszom most vettem és a védőnénit hívni fogom hogy mit hogy szedjek, merta szülésznő óvatosságra intett a második babánál nehogy túl gyorsan történjen minden.

Van köze a császárnak, hogy közel szülsz egymáshoz?
Azért mert az első is az volt???
Én nem is tudom mit szeretnék, mármint egy biztos nem megint 20 órát. :shock: :?

Kép

Kép
raniko
 
 


Niko,

kaki-gonddal már voltunk többször is kórházban, néhány jótanács:
- glicerines kúp csak alkalomszerűen menjen, mert hozzászokhat
- tamarin lekvár segíthet, ha megeszi, nálunk erre esély se volt
- Laevolac szirup jó, ha megissza, mert ez nem okoz függőséget
- próbálhatsz olívaolajat is adni neki (barátnőméknek az segít mindig ), a kórházban a paraffinolajat mondták, de ahhoz is hozzászokhat, viszont alkalomszerűen jó lehet, mert olajos bevonatot képez a kakinak, könnyebben kicsúszik
- teljes kiőrlésű (pl. rozs ) lisztet használj levesbe, főzelékhez, akár még a rántott kajákhoz is. Sőt, a panírhoz tehetsz búzakorpát, ez az egyik legjobb székletlazító. A fasírtba is belekeverhetsz 1-2 evőkanállal is - ezt egy klinikai dietetikus tanácsolta.
- Fontos lenne a zöldség-, gyümölcs evése. Ha nem eszi meg egyáltalán, akkor lehet gondolni fruktózérzékenységre (az én fiamnak ez van ). Egy egyszerű, kilégzéses (H2) teszttel megcsinálják. (A laktózérzékenységet is kilégzéses teszttel nézik ). De ekkor is elvisel a szervezetük némi zöldséget, gyümölcsöt, ki kell tapasztalni.
20140901102739
 
 


Sziasztok!

Farkas:

Próbálok többet bújni és szeretgetni de azt hiszem nem ez a baj.

Hajni:

Nagyon köszi, ezt a kilégzéses tesztet hogy csinálják?


Mai napunk: egész jól kelt Gréti és jó kedve is volt, evett reggelit rendesen , ivott is. Néha néha mondta de. kakilni kell de nem akarok. Alud 1 óra 10 percet majd felkelt, szépen evett majd mondta: anya , vegyél fel, hogy ne tudjak kakilni, és utána 360 fokos fordult:mindenért tombolás, hiszti, örjöngés egész este 7 ig. Megint látom jönne a kaki és szorítja a lábát, meg mondja is nem engedem ki. Erre én mondtam neki : tudod mit ne is enged ki , majd legalább kaphatsz kúpot. Erre örjöngés, cumizás, majd ráfeküdt a combomra és éreztem, hogy nyomja a kakit de szorítja a fenekét és sír. Kértem: engedd ki a kakit és jobb lesz, és végre kiengedte, azóta jó kedve van és agyon dícséri magát milyen ügyesen kakilt és persze én is dícsérem meg apa is.

Nagyon tanácstalan vagyok, mert nem értem az okát. Nem akarom kitenni annak, hogy az orvos megvizsgálja a végbelét. Szerintetek lehet szervi baj a háttérbe? Nem sír ha törlöm a popóját, akkor sem ha kenem.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó,

próbáld meg minden este (vagy reggel - nevezz ki egy napszakot, amikor kakilni szokott ált. ) rávenni, hogy akkor most kakilás van, hajrá. Mert ha minden nap sikerülne neki, akkor elmúlna a fájdalom is, és a hozzá kapcsolódó rossz élmény is. Nálunk eleinte csak jutalomért volt hajlandó, de később elhagytuk.
Szervi gond nem hiszem, hogy valószínű, ha korábban nem volt semmiféle problémája. Esetleg lehet csináltatni egy irrigoskopiát, ezzel meg tudják nézni a beleit. Viszont előtte adnak neki beöntést, és maga az irrigoskopia is egy kontrasztanyagos beöntés tulajdonképpen, ami röntgen alatt történik. Nem szokták szeretni. Gyereksebészeten csinálják. Alapból úgy indul az egész, hogy felnyúlnak a végbelébe, viszont van lehtőség ezt altatásban kérni, viszont akkor bent kell tölteni egy éjszakát, és altatás előtt nem ehet 4 órával. De szerintem erre nincs szükség az esetetekben.
A hidrogén-tesztet gasztroenterológián végzik. Éhgyomorra kell menni, megitatnak a gyerekkel 2 dl cukros vizet, és bizonyos időközönként bele kell fújnia egy műszerbe. Ez teljesen fájdalommentes, viszont ezt sem szeretik, mert eltart kb. 3 órát a teljes vizsgálat, és közben nem ehet, nem ihat semmit, még sima vizet se. De a fruktóz-malabszorpció ált. hasmenéssel jár, felpuffadt, fájó hassal, csak van olyan esete (ami nálunk is volt ), amikor meg pont székrekedése van a gyereknek. És nem írtad, hogy eszik-e zöldséget, gyümölcsöt, mert a fruktóz-érzékenyek nem nagyon szeretik, érzik, hogy nem jó nekik.
20140901102739
 
 


Hajni!
Jók az új vonalzók :) Szépek a srácok :)

Nikó!
Sajnálom rémes lehet, unokahugim is ezt csinálta, de ő azért mert tudta, hogy fájni fog neki :(

Szijja Farkasok Ju.... akarom mondani Jé-je :wink:
Ovi :arrow: Keresgélni még nem keresgélek. Itt nálunk körzetesítés van, de ezt elegánsan át fogom ugrani, mert a mi ovink ahova tartoznánk eleve kiesik, mert csak és kizárólag korcsoportos én meg vegyes csoportba szeretném vinni majd.
De Zétény nem feltétlenül kezdi meg jövő ősszel, mert nekem a munkám miatt nem kell vinnem, akkor fog menni, ha akar/érett lesz rá stb. Egyelőre nagyon anyjamajma, ha bölcsire lennénk szorulva kínkeserves lenne úgy sejtem :oops: Ha 2013-ban kezdi még akkor is 3 évig fog járni, szóval nem hiszem hogy lemaradunk bármiről :)
Szóval az a tervem, hogy egyelőre nincs tervem, majd Zétény fejlődése eldönti. Az egyértelműen látszik hogy van már igénye gyerektársaságra, de még nem tagozódna be közösségbe. Járunk erre-arra (Ringató, Babamamaklub), nagyon szereti, de mostanában értük el azt hogy nincs folyton az ölemben.
Nálatok mi a helyzet a nagyfiúval?? Ott külhonban hogy szocializáltok??

Keny!
Betörés :evil: Ideg szétvágna :?

Ranikám!
Mit 20 óra............. tudod mint a filmekben :arrow:
Magzatvíz elfolyik étteremben vacsi közben (esetleg plázában van egyéb alkalmatlan helyen), kórházba szaladás (esetleg muszlim/nyelvet nem beszélő taxist leint és vele bejut) Jujdefáj, jujdefáj. Szülőszoba rögvest (beöntésről, borotválásról szó nem esik :wink:) , levegő beszív, kiszuszog, beszív, kiszuszog, nagyot nyom, baba felsír, anyuka kézbe vesz, párás tekintetek, apa büszke, anya szép. Snitt :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois,
köszi! :-) Megkérdezhetem, miért vegyes csoportba szeretnéd adni Zétényt?
20140901102739
 
 


Hajni:

nem sok zöldséget eszik meg: répa, krumpli, karfiol.
Paprika, paradicsom, uborka egyáltalán nem, meg-meg kostolja de azt mondja nem finom.
Főzelék: krumpli főzeléken kívül semmi, tészta: csak a makaróni jöhet .
A húsleves és husi krumpli a kedvenc :D

Lois:

szerintem nálunk is hasonló az ok.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Sziasztok!

Lois igen én is pont így gondoltam.
Smink tökéletes, haj becsavarva, belőve stb. :lol: :lol: :wink:

Niko nem lehet könnyű ez a kaki probléma.
Én Milánt próbáltam a WC re ültetni mert a bili az nem, de a vécé ellen is iltakozott, így persze nem eröltetem, ha nem hát nem.

Ma rohangálás volt Kariaji beszerzés stb.
Délután meg kész lett, Milán szobája fltettük a dekort jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, és annyira feldobott engem is hogy csak na.
Dobok egy két képet ha lesz, kíváncsi vagyok nektek hogy tetszik.
Motyó még mindíg félkész.
Hétfőn első NST.
Ki mikor kezdett el szedni homeós bogyókat, málnalevél teát??

Bocsi hogy csak ennyi voltam de hulla vagyok.

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Rani,
36. héttől szedtem a homeós bogyókat és ittam a málnalevél teát. Nekem nagyon jó volt. 7 óra szülőszoba. :wink: szobára kíváncsi vagyok ám. Dobd a képeket. :lol:

Hajni,
kaki problémás okosítás nagyon jókor jött. Köszi szépen. :lol: Nálunk most kezdődik a probléma azt hiszem. Nyáron nagyon sok gyümölcsöt evett Domi szinte azon élt, mást nem is akart enni és hogy most már kevesebb van hát...... meglátszik. Megpróbálom megfogadni a tanácsod hátha sikerül.

Lois,
"anyjamajma" nagyon jó!!!!!!!!!!!!!!!!! Eddig nem találtam a megfelelő kifejezést Domira de most már megvan.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Nikó,
nagyon nem egyszerű most neked, sajnos ebben nem tudok tanácsot adni, de szerintem Hajni nagyon sok jó dolgot írt ezzel kapcsolatban. Drukkolok, hogy minden rendben legyen. ++++++

Keny,
betörés :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Nálunk most a férjem edzőtermét pakolták ki, amit tőlem kapott 3 éve ajándékba. Persze ez közel sem olyan mint a tiétek, de átérzem. Törne le a keze annak a mocsoknak. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Ja, és lányok, tsh 0,9 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: remélem kezdünk novemberben. :lol: :lol: :lol: :lol:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Szia Lili!!!!

Szupi a kezdés drukkolok nagyon Novembernek!!! :wink:

Itt vannak a képek:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
raniko
 
 


Szia Hajni!!!!

Lois, engem is érdekelne, miért akarod a vegyes csoportot....megvan az előnye, de sztem több a hátránya. És gyerekfüggő. Nálunk ilyen is van meg olyan is, én az olyanra szavaztam, ilyennél többen feladták....gyerek nem bírta amikor kicsi, mert verik, akarva-akaratlanul a nagyok, ha meg nagy, a kicsik nagyon visszahúzzák a fejlődésben. A kicsiknek a fejlődése viszont gyorsabban megy, majd stagnál.

Rani, a második gyorsabb, állítólag. Szép a szoba.

Nikó, nem lehet, hogy sok húst kap?Ha kevés zöldet eszik, nincs ami meghajtaná, a hús meg keményebbé teszi a kakit, ami meg fáj és végül bejön a pszichológia.

Babával mi újság?Eltűnt.

Nani, annyira szép kislányod van :)))))))))))))

Keny, frankó. :(
lafead
 
 


Lafi (és persze Hajninak is)!
Amiket leírsz azokat a dolgokat én egyáltalán nem tapasztaltam. 6 éven keresztül figyeltem szoros kapcsolatban egy vegyes csoport életét (tényleg szorosan, két nap egy héten enyémek voltak a tesóm gyerekei) Az agresszió egyáltalán nem volt jelen a különböző korú gyerekek között, a 3 évesek inkább gyepálják egymást. Inkább az a jellemző hogy a nagyok abszolút támogatóak, pesztrálják, tanítgatják a kicsiket, és ebből egyáltalán nem csak a kicsik profitálnak szerintem. A konfliktusok jellemzően inkább az ugyanolyan korú gyerekek között volt jelen. De agresszorok mindenhol (nemre/korra tekintet nélkül) vannak.
Az óvónénikkel is nagyon jóban voltam (szívfájdalmam hogy hozzájuk nem tudunk menni), ők is ezt mondták (pályájuk nagyobb felét korcsoportos óvodai keretek között töltötték), valahogy ez a szülők fő aggálya, hogy bántják a piciket, pedig dehogy. Alapból a kis korkülönbséges testvérek szülei választották ezt a formáját az óvodai nevelésnek, de most már egy-gyerekesek is sokan választják ezt (pl. én).
Az iskola-előkészítést vagy a korcsoportnak megfelelő nevelést is teljesen flottul meg lehet oldani, délelőttönként minimális szeparáció volt (nem vonták össze a csoportokat) én nem tapasztaltam semmit abból hogy kicsik visszahúzták volna a nagyokat, de naiv felvetésem, hogy ha ez így lenne, akkor egy kistestvér is visszahúzná a nagyot a fejlődésben azért mert együtt (is) játszanak??
Előnye is nagyon sok van, több figyelem jut a kicsikre akkor mikor arra még nagy szükség van, könnyebb a beszoktatás, sokkal szabadabban fejlődhetnek a gyerekek, nem kell betagozódniuk az "azonos évjáratú" gyerekek felé támasztott elvárások halmába.

De persze mindezek az én szubjektív tapasztalataim alapján leszűrt konklúziók, más biztos mást tapasztalt, de én csak ebből tudok kiindulni. De ez csak amolyan elmélkedés, minden előny ugrik ha az óvónők szakmailag nem rátermettek, mert teljesen máshogy kell hozzáállni a két formához, szakmailag biztos nagyobb kihívás a vegyes csoport. Elsősorban óvónéniket fogunk választani, a lehetősségekhez mérten fogok ragaszkodni a vegyes csoporthoz, nem mindenáron.

Ranikám!
Nagyon szép szobácska, a kiscsajé is szép, ez nem különben
:)

Lili!
Tsh-dnak nagy örülés :lol: :lol: :lol:
Anyjamajma :arrow: Nálunk ez nem is volt kérdés sosem, magától jött kifejezés, és minden betűje áll az én majmocskámra :oops:

Lányok, ami itt majd mindenkit érint :arrow:
Én a családi kórelőzményem miatt meg korábbi jóindulatú elváltozások miatt járok minden évben mell UH-ra. tegnap voltam pont.
Persze most is minden oké, de dokinénim mondta, hogy jövőre most már a sok hormonkezelés miatt szükséges lenne egy alap mammográfia (ezt ugye a korom még nem indokolná). Utána ráér nekem a következő majd 40 évesen, mint minden nőnek, és mehetek addig UH-ra. Vagy egyik évben, ez másikban az.
De az a lényeg, hogy aki a beültetések miatt hormon-előkészítést kapott (főleg, ha nem eredményezett terhességet) annak indokolt az emelkedett kockázat miatt a fokozottabb ellenőrzés.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, értelek. Nem tudom, hányan voltak, vannak ott egy csoportban?Lehet, hogy nálatok nincsenek annyian. Itt 30-an. És az sok, itt máshogy jönnek ki a dolgok.
Azért az a rész, hogy a kistesó miatt nagytesó nem fejlődik úgy azért nem valósulhat meg, mert rájuk legalább egy fő van, az is rokon, más a kapcsolat, míg egy óviban minden más, még a gyerekek is, meg a hátterük, rokonaik, genetikájuk.
Egy biztos, óvónőfüggő.Ha ő nem megfelelő, lehet bármilyen a módszer, alapvetően rossz lesz a gyereknek.
lafead
 
 


Igen, itt kisebb létszámban működnek, kb. húsz gyerek, 2 óvónő+1 dadussal. A korcsoportos jobban fel van duzzasztva, a szomszéd kisfiú most kezdett ott ahova mi is tartoznánk, ők 30-an vannak.
Egyetértek, óvónéni a kulcsa mindennek, abból keressük meg legtündibündibbet :)

Ezt most olvastam:
http://www.origo.hu/itthon/20111105-kot ... -el-a.html

Minket még nem fog érinteni, (mármint a 3 éves kortól kötelező ovira gondolok) de kistesónál (ha lesz) már lehet nem is én döntöm el, mikor megy óvodába??? Szép :?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok


Köszönöm a szoba dícséretét.
Ovi témába nem vagyok otthon Milánt még bölcsibe se vennék be hogy itthon vagyok.
Néha pedig nem ártana ha lenne több gyerek a társaságába mert talán jobban enne és sok mindent tanulhatna.
Azt érzem én már kevés vagyok neki hiába játszom vele.

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ ma nagyon elfáradtam.
Testileg lelkileg mindenhogy.
Normális ez a hangulat ingadozás??? :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Szia Lafi! :-)

Lafi és Lois,

hát, én is hasonló véleményen vagyok Lafival. Bár nekem a legalapabb követelmény, hogy ne legyenek már 30-an 1 óvónőre, mert akkor lehet akármilyen hiperszuper az óvónő, képtelenség érdemben annyi gyerekre még figyelni is, nemhogy tanítani, fejleszteni őket. És pont ez a probléma a vegyes csoporttal is szerintem, hogy valahogy sose jut senkire elég idő. A kicsiket nem fejlesztik, mert még minek, meg a nagyokat kell a suli miatt, a nagyokkal meg azért nem tudnak rendesen foglalkozni, mert ott a sok kicsi, akiket nem lehet teljesen magukra hagyni. A 2 óvónő és 1 dadus meg úgy oszlik el, hogy egyik óvónő délelőtt, a másik délután, a dadus meg kaját csinál, mosogat, ... etc., vagyis néha-néha jelen van, de fejlesztés szempontjából sokat nem ér. Szerintem egyetlen előnye ennek a formának ha van kistesó, járhat együtt a nagyobbal, könyebb a beszokás.
A szabad fejlődés, amiről írtál, az meglátásom szerint gyakran annyit jelent, hogy a gyerekek céltalanul lézengenek egész nap, csak úgy eltelik fölöttük az idő, az óvoda melegedőként, gyermekmegőrzőként funkcionál, és nem arra, hogy a gyerek megkapja a lehető legtöbb ismeretet, amit csak be tud fogadni, felkészítve őt az iskola kemény elvárásaira. De sajnos ezek az elvárások a homogén csoportoknál se mindig valósulnak meg, főleg, ha annyi gyerek van.
A homogén csoportokban előny még pont a koruk, egymásnak tényleg jó barátai tudnak lenni, nagyokat bandázni. A tesóméknál se a nagyobbnak, se a kisebbnek nem volt igazán barátja.
Ha meg verekedni akarnak, akkor inkább egy közel azonos korú (súlyú, testmagasságú ) gyerekkel verekedjen, ne egy 7 évessel. Nem mindegy, mekkorát kap. :-) Mert most nagy divat 7-8 évesen beiratni az iskolába, mivel akkorra sokkal érettebb nyilván, mint 6 évesen.

Persze még lenne egyéb reális elvárás is egy ovihoz: normális, egészséges étel, nyelvtanulás, kirándulások, náhány fakultatív tárgyak... És a legnagyobb szemétség, hogy csak súlyos pénzekért kaphatja meg ezt a gyerek, mert egy állami oviban nincs pénz semmire. :(

A linkedhez pedig nem biztos, hogy rossz az, ha kötelező lesz 3 évesen oviba vinni . Szerintem ezt leginkább azok miatt találták ki, akik miatt a családi pótlék-megvonást is oviba-, iskolába nem járás esetén. Meg hát ott van leírva a kiskapu, hogy az óvónővel megbeszélhető. :-) Meg ilyenkor belegondolok, hogy a franciáknak 3 hónapig van gyes, van, ahol még addig se, aztán "mennek "már csecsemőként a nursery schoolba, vagy ki tudja hová. Szerintem a 3 év elég gyerekbarát, és szerintem más szocializálódást kapnak egy jó oviban gyerekek közt, mint otthon, és hogy szükség van erre az egyre több iskolai elvárás miatt is.

Na, megint jó sokat írtam...
20140901102739
 
 


Sziasztok

Na igen nekem is az tuti szempont lesz, hogy ne legyenek 30-an egy csoportba.
Én szívem szerint Milánt is beiratnám most bölbe ha fel vennk pusztán hogy legyen társasága.
No persze erre esélyem sincs.

Hajni ven tipped rossz evő gyerekre is??
Milán nagyon rosszul eszik sajna.
Ahogy régebben írtam már csemmit nem eszzik meg ha rákenem zsömire (vaj, májkrém, vajkrém stb) felvágott muku sajt és tejtermékek szintén.
A tésztát max üresen eszi.
Na kérdezhetitek akkor mit eszik egyátalán, hááát szinta semmit.
Üres pékárú tészta grillcsirkr rizs kb.
Ja még zöldségleves.
HELP
Néha már sírva fakadok mert északa meg éhes és felkel.

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani,

csak az a baj, hogy nem választhatsz - legalábbis az önkormányzati ovik közül, mert ott nagyjából mind 25 fő fölött van/csoport.
Rosszevő gyerekre nincs tipp, enyém nagy szinte csontra ilyen szelektív evő. Annyi, hogy megpróbálom keretek között, meg mindenből az egészségese(bbe)t adni neki. Pl. nincs édesség, amíg meg nem eszi a levest. Az édesség pedig max. 3-4 db. teljes kiőrlésű keksz. Csokit, cukrot, chipszet nem kapnak. Ill. csokit nagyon ritkán, talán havonta egyszer. Bár Blanka nem is szereti szerencsére.
De nyugi, az ovi majd hoz némi rendszert, meg ott azért több mindent meg fog enni, különben éhes lesz. :-) Addig is szerintem próbáld betartani a napi ötszöri étkezést, ha nagyon éhes, akkor meg nyers zöldség, gyümölcs, kölesgolyó, buláta, abonett (vmi teljes kiőrlésű - ha az oviban előveszem, nincs olyan gyerek, aki ne kérne többször is :D ). De este szerintem ne adj neki, mondd meg, hogy azért kell vacsorázni, hogy ne legyen éhes éjjel.
Főleg nagyszülök szokása, hogy 'jaj, szegény gyerek, egész nap nem eszik semmit, adok neki, amit kér', ami többnyire nasi-evést jelent egész nap. Persze, ha tudja, hogy kap, akkor kivárja! :-) De mindenki tudja, hogy nem ez szolgálja a testi fejlődésüket.
20140901102739
 
 


Hajni :)

Ti hogy álltok az óvival?Visszamentél a régi helyedre már dolgozni?
Óvi:
-nálunk kb 26- 30főre (passz pontosan hányan vannak, de min 26-an)van 2 óvónő és 1 dadus, óvónő egy reggel 7-13, óvónő másik 11-17, 17-től közös csoport más óvónővel, dadus délelőtt, akkor pakol, ez meg az.

Ami fontos, mi még abban a korban jártunk óviba, hogy kötelező foglalkozások vannak, most más a módi, sajnos.
Most gyerek dönt, egy hároméves pl.

Ő eldönti, hogy ha óvónő pl énekel, táncol, stb akar-e csatlakozni, ha nem akar, akkor 2 évig, azaz 5 éves korig semmit sem kell csinálnia, csak játszani, tehát bébiszittyó az óvi. Ha mázlid van, akkor a gyerek csatlakozik, fejlesztik, ha mázlid van, el tudod neki mondani, mikor mit tegyen, ha nem, akkor 5 évesen lesz kötelező minden foglalkozás, ott már hiányzások igazolatlannak minősülnek (mármint a napok), feltétel x hét óvi az iskola előtt.

Mivel a gyerek dönt már, minden más lett.Nekem nem tetszik, bár enyém mindig csatlakozik...

A verés, hát nehéz dolog, enyémet ütik-verik, eddig azt tanítottam, nem ütsz, most azt tanítom, hogy védekezz, üss, de szólj utána, hogy vertek, vagy szólj közbe, de ne tűrd.

Ha meg kint vannak, ott vannak egybeeresztve a nagyokkal....szép látvány :( nem is akarom tudni, mi megy ott kint :( és hát a nagyok közül többen még csak most kezdték az óvit, mert ugye 5 évesen kötelező...na az nem szocializálódott :( ezért nem adnám vegyesbe...

3 éves kor, egyetértek, kell az óvi, mert a fentebb említett 5 évesek, akik fejenként 30 kg-osak, hatszor nagyobbak az enyémnél, némelyik nálam is (majdnem), na azok legalább már hamarabb megtanulnak dolgokat, és talán később előnyös lesz...remélem...mert akkor nem 5 évig látja a mintát, hanem muszáj szocializálódnia, a 3 évest könnyebb fegyelmezni mint egy 5 évest, aki sok mindent látott kis élete alatt, és talán más lesz a világ.

az 5 éves kort sztem emiatt találták ki...

legalábbis az én véleményem szt, így logikus most erre tart a köznevelés iránya....csak azt kéne eltörölni, hogy egy gyerek döntsön, de asszem ez csak álom marad, sajna erre halad a világ, nekem ez nem tetszik....jobb lenne, ha dolgok kötelezőek lennének...a nyelv...na ez is álom, meg a kaja....evvan, pláne ennyi pénzért.

így marad a magánfejlesztés, magán angol, aki megengedheti magának, mint mindig minden így van...
lafead
 
 


Látom, rajtam van itt egy jókora rózsaszín szemellenző ezek szerint, vagy itt nálunk rendhagyóan idilliek a viszonyok... :roll:
Itt van hely a bölcsiben, és csak egyik szülőnek kell igazolnia a munkaviszonyt hozzá. Az oviban nem emlékszem, hogy 5 évesen szoktattak volna be valakit, akik nagyobbként csatlakoztak, azok másik oviból (költözés stb.) jöttek át.
A legnagyobb kisfiú akire emlékszem, a Tóni volt, nála helyesebb kölköt keveset láttam, Down kóros testvére van, gondolom emiatt is lehet, hogy nála gondoskodóbb fiút sosem láttam, mikor Petim elballagott, onnantól kezdve Petrámat ő gardírozta :)
Na megint beleveszek itt a nosztalgikus emlékeimbe.... :roll:

Gyerekem szadizása :arrow: Zéténynek régóta egy nála 5 hónappal kisebb fiú keseríti meg a közösségi életét, ők ugye korcsoportosba is együtt járnának, egykorúnak számítanak, nagyobbakkal még sosem konfrontálódott. Egyelőre nem tudom hogy mit tehetnék, gondolatban a másik kölköt, nevezzük B.-nek hajigálom le a a Taigetoszról :oops: :oops: :oops:

Rani!
Hajni irányelveivel nagyon egyetértek.
Amúgy hogy gyarapszik?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok.

Hajni köszi a tippeket.
Milán se kap édességet ő se nagy csokis.
Abonett és kuki az amit szeret.

Én már most rosszul vagyok a gondolattól, hogy egy másik gyerek püfölni fogja. :roll:
Már attól össze szorul a szívem ha a szomszéd kislány (4 éves) undizik vele,ő meg megy utána mint a kiskutya mert imádja. :roll:
Mi lesz velem ha ovis lesz te jóóóóóó égggg! :roll: :oops: :(

Lois gyarapodni biztos gyarapszik védőnéni monda jól néz ki. :D
Nem mérem, ő egy filigránabb fajta gyerkőc.

Kép

Kép
raniko
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: