Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Lehet mi is csatlakozunk a pénteki Szigeti sétához.Úgyis megyek Budaörsre,hát majd össze szedem magam és nem du 2-kor indulok el,hanem elöbb(remélem sikerűl).És remélem az idő is szép lesz!
Ed,ha küldenél priviben,vagy valahogyan egy tel.számot,rád csörögnék.

mimi12
 
 


Megpróbálok képet felrakni,a kopaszodó Szabiról.
Kép[/img]

mimi12
 
 


Noémi, Duda írtam pü-t, küldtem a telszámot.

Noémi, meg sem ismertem Szabit, olyan nagy lett! Remélem holnap láthatom is.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 

 
 

Tel számot elmentettem!
Hát én is remélem,hogy kegyes lesz az idő,és tudunk menni.
Na azért Barangó sem épp úgy néz ki,mint mikor a korházban voltunk :D
Hihhetettlen,hogy nőnek ezek a kismanók

mimi12
 
 


Sziasztok!

Edina!
Ne haragudj, de nem fogunk tudni menni holnap. :cry:
Apa végül szabaddá tudta tenni magát a hétvégére, így délben indulunk a Balatonra.
Remélem legközelebb tényleg tudunk találkozni!
Azért a telefonszámodat elmentettem ám, köszi!
Érezzétek jól magatokat holnap! :)

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Sziasztok!

Mi sem tudunk holnap menni :(
Fogorvoshoz megyek délután,nem akarok a hétvégén szenvedni! :(
Remélem majd legközelebb nem jön közbe semmi.

Andi!
Jó hétvégét ,és szuper időt nektek!!
Legközelebb tali!!!!! :D

Üdv:

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok csajok!

Jó régen nem jártam erre, azért bekukkantottam, de nem írtam remélem megbocsátotok! :oops:

Látom tali lesz holnap, nagyon irigykedek, de sajna nem tudunk csatlakozni mert Bence beteg. Már 2 napja lázas(38fok), de nagyon furcsa mert nem köhög és nem is lázas. A dokinénik szerint benyalhatott valami vírust, de az is lehet, hogy a foga jön. Egyébként jól van szépen beszél (egyfolytában) mondja a mondókákat. :lol:

Kriszta, mégegyszer itt is Boldog szülinapot Marcinak! :lol:

Gratula Anikó a kistesóhoz! :lol:

Tök jó ez az új rendszer a sok szebbnál szebb babaképpel! :D

Üdv minden "újnak" a régiek közül meg remélem mindenkivel minden ok!

Nálunk is jön egy újabb kis kukis. :lol: Már jó nagy a babuci és rengeteget mozog. :lol: Eddig valahogy nem sikerült élvezni ezt a terhességet, túl sok rémtörténetet hallottam és olvastam és persze nem bírtam elfelejteni. Azért lassan próbálkozom beleélni magam. :lol:

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Hú Barbi!!!!
GRATULÁLOK A KISTESÓHOZ!
Kép
Annak idején én is sokat aggódtam, úgy tűnt, mintha a híradó és a filmek tele lennének ezekkel a rémtörténetekkel. Persze terhesen fogékonyabbak vagyunk ezekre a dolgokra.
Remélem most már jobb lesz!

Séta: Nálunk a péntek és a hétfő családi nap, mert apa hétvégén dolgozik.

Jack alvókája megint elromlott, de nagyon, ha sikerül megjavítanunk, akkor a délelőtti sétát is bevállaljuk, mert most bevallom 10től együtt durmolunk :roll: .

Kriszti!
Szorítok neked a fogorvos miatt!

Andi!
Jó nyaralást!

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Jobbulást mindenkinek! úgyhallottam van vmi 3 napos lázas influenza, mert az uncsitesó is belelépett :(

Képzeljétek az elmúlt 2 napban 3 baba is kibújt a környezetünkben... :P :P

Ed,
mi is nyitottak vagyunk (majdnem bármikor, mert most elutazunk) a feneketlen tóra :D - teljesen kiment a fejemből...


Cuicc... :P
bocsánat hogy eltűntünk, kicsit zűrös volt az elmúlt két hét, mármint szervezésben és dologban. kezdődött ott, hogy apuka szabija 2 hétről 1 hétre zsugorodott. nosza lementünk anyukámékhoz sárospatakra, ez annyira kifárasztotta, h már nem is akart horvátországba menni-vezetni :D ... igazság szerint ez a gaz idő fogott ki rajtunk és tuti napsütésre vágytunkígy elnapoltuk a nyaralást. aztán jöttek az öcsémék akik mentek törökbe, 5* all incl. 2 hétre és beszerveztek bennünket is... hát szóval holnap vagyis ma :D repülünk 1 hétre Danival, egész éjjel pakoltam :shock: ... most mindjárt bebújok az ágyba... szóval bármilyen jó tanácsotok van,sajnos már nem biztos h tudom venni... deviszem az egész patikát és a kiskutyafülét is............ :lol:

júni végén leszünk, jelentkezünk találkozunk, megyünk...
üdv mindenki, A:o)
kisbora
 
 


Andi, te aztán friss vagy hajnalok hajnalán :D !!!
Érezzétek jól magatokat Horvátországban!
Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Andi,

Semmi gond én sajna tanulok ezerrel :((((
Jó nyaralást Nektek!

Manka,

Törökországba mentek :))) Úristen mekkora már Jack!

pusz,
K.
cuiccolo
 
 


Andi!

Jó nyaralást!

Barbi!

Köszi és neked is gratula! Hányadik hétben vagy?

Nálunk meg mégegy kislány lesz!

Kriszti!
Drukkolok a vizsgákhoz,mert gondolom azért tanulsz!

Anikó
janiko
 
 


Szia Anikó,

Meggyógyult Nati?
Vizsgátam, kaptam egy 3-ast, két lánynak megírtam még mellettem :) az egyik 5-ös lett a másik 4-es. Én hogy kaptam 3-ast???!!!!

K. aki baromira el van kenődve és még lesz 2 vizsgája :((
cuiccolo
 
 


Hahó!

Kriszta, csak 3-as? Ejnye... :wink: Ez így szokott lenni. A férjem anno mindenkinek súgott a töri érettségin, mindenki neki köszönhette az eredményét, de ő csak 2-est kapott. :?

Andi, mi szoktunk menni a Feneketlen-tóhoz, igazából akkor, ha utána Anyuhoz megyünk. 2 baja van a játszónak, 1, hogy kevés az árnyék, 2, nem működött a csap. :? Amúgy szeretünk ott lenni. És finom fagyit lehet kapni nem messze a parktól. :wink:

Barangónak kibújt 2 fogacskája és ma már almát is kapott, mert kinézte a lányok szájából a játszón. Növögetünk. :lol:

Jó nyaralást, pihenést mindenkinek!

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Kriszta!

Nati hasmenésügyileg jól van,de azt mondta a doki,hogy adjunk le vizeletet,mert múltkor nem volt jó!Annak várom az eredményét.

Pont azért lett 3-as,mert segítettél. Biztos látta a tanár,nem lehet?
Drukkolunk a többi vizsgához!

Anikó
janiko
 
 


Sziasztok!

Új vagyok a fórumon.
2005. februárban szültem a Schöpf-Mérei-ben dr.Fodor Mónikánál.Nagyon szerettem őt,de sajnos elment a kórházból.Most új orvost keresek,de nem igazán ismerem őket. Ki tud valamit dr. Bodnárról (vagy Bognár, a keresztnevét nem tudom,érdekes,nagy bajsza van) vagy dr. Nyéky Boldizsárról? Esetleg kit ajánlanátok jó szívvel?
Remélem tudtok segíteni. Addig is minden jót kívánok!
Z. Andrea
z.andrea
 
 


Ed,

Ja ja hasonló a szitu :( Volt egy anyuka úgy zokogott a szóbelin, hogy még a jegyzeteit sem tudta felolvasni, no Ő 5-öst kapott.

Anikó,

Nem hiszem... én csak ilyen peches voltam mindig is, ezek után gondolhatod milyen sok kedvem van tanulni a többire :(((

puszka,

K.
cuiccolo
 
 


Sziasztok,

látom kicsit megállt a topik, bár ez így szokott lenni nyáron.

Kriszti,

remélem minden vizsgádon túl vagy, és végre élvezheted a nyarat.

Ed,

jó nagyot nőttek a gyerkőcök. Tényleg a múltkori tali összejött? Én már nem is merem mondani, hogy mennénk, mert úgyis közbejön valami.

Többiek mi van veletek? Ha olvassátok, néhány szót írjatok.

Mi jól vagyunk, Dorka nagyon sokat változik, bár még mindíg nem mond csak néhány szót, de majdcsak egyszer elkezdi, végülis még van ideje. Nagyon sokat nyúlt az utóbbi időben már nem olyan kis hurka-gyurka, mint 1 éves kora előtt.

A pocaklakó (Bence) is jól van, csak nagyon sokat keményedik, de a doki azt mondja minden rendben. Most már nagyon lassan múlik az idő főleg a nagy melegben fárasztó Dorka után "nyargalni", már nagyon várom, hogy megszülessen a kiskrapek, olyan kíváncsi vagyok rá.

Na jók legyetek

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok!

Mi jól vagyunk. Kicsilány szépen növekszik szerencsére, egyre kevesebbet fáj a pocija is,amin az Infacol és a masszázs segített:-) bár a nagy meleget kicsit nyügösen bírta. Fáradt vagyok de a mellgyulladás már szépen rendbejött, sőt a 6 hetes kontrollon is minden rendben volt szerencsére:-)

Gratulálok Judit 78, és jó egészséget Neked és babónak is:-)

ed26
pzita
köszi az infókat víz ügyben.

cuiccolo,
hogy mennek a vizsgák? nem nagyon nehéz gyerkőc mellett?

Nehéz egy kicsi babánál megtudni hogy éppen mit szeretne , de így hogy lassan 7 hetes már szerencsére egyre több mindent értünk.

Lenne egy-két kérdésem azért hozzátok:

Szerintetek babaúszásra és tornára mikortól szabad vagy érdemes vinni a babákat?

A BCG oltás elég dagadt lett de még nem fakadt ki vagy gyulladt, attól is lehet nyügosebb a baba vagy az nem fájhat vagy viszkedhet szerintetek neki?

Ortopédia, Hasi és koponya UH-n kívül szerintetek érdemes valamilyen vizsgálatoit kérni vagy ha nincs gond vagy örökletes betegség akkor felesleges?

Mindenkinek szép estét és jó egészséget kivánok:-)
Kari
kari
 
 


SZÉGYEN ÉS GYALÁZAT!!!!!!! Lesül a képemröl a bör, úgy szégyenlem magamat, hogy milyen régen nem jártam itt!!!

Visszaolvasni sincs idöm :( , de látom Ytong még (mindig )terhes tehát olyan nagyon régen mégsem lehetett az utsó üzim, viszont hogy Barbic megint az, azt jelenti mégis régen irtam:)

Márk marha nagy, igaz lassú ütemben, de egyre nö a szókincse, és legnagyobb meglepetésemre a bölcsisek szerint érti amit ott beszélnek hozzá németül...Továbbra is targonca, traktor minden mennyiségben és HOMOKOZÒ FOREVER!! , de a bölcsiben csak Sarah-val gyurmázik, játszik...úgy tünik ez kölcsönös, mert egy pár napos magyaro.-i látogatás után Sarah is teli szájjal mosolyogva rohant elé:- Maaaaaaaaaaaaaaaaaaaark!!!

Szobatisztaság- nuku, jelenleg beletúr hátra a kezével a pelusba (a póló alja persze megy vele:() és utána szaros ujjakkal közli: - Aja! Tata!

Más nincs nagyon, ill. nem jut eszembe...

Rejtélyes " 3 napos láz" megint tarolt... amúgy mióta nyár van (kopp,kopp) nem beteg.
Hajat növesztünk, kezd Kincsi tincseivel vetekedni a szerkezet....
Itthon égedelem, máshol angyal, mindenki el van ájulva milyen édes, szófogadó stb...anyukámnál is (!)...nagy kár, hogy itthon nem ezt adja elö:(

Ha EGYSZER meg lehetne egy össznépi talit szervezni, hogy TÉNYLEG mindenki ott legyen, szivest mennénk mi is!
Pusz Mindenkinek!!
(Márk is!)
timili
 
 


Sziasztok!

Uj vagyok itt, bepofatlankodom:)
Baba nincs még a lathataron, de mar most elkezdtem nyomozni korhaz utan.... Egy fiam van öt a II. nöin szültem, de a következöt azt hisem mashol szeretném vilagra hozni.
Erdekelne milyenek a szülöszobak a Schöpf-Mereiben... Egyagyasak, modernek, mennyire felszereltek? Minden részlet érdekel. Beöntés, borotvalas van :shock: ??

Megköszönném, ha par szot leirnatok a gyerekayas osztalyrol is, hany agyasak a szobak, mennyire van tisztasag, van-e fürdöszoba a szobakban, stb. A latogatok bemehetnek?

Arra is kivancsi lennék, hogy milyen tapasztalataitok vannak/voltak a személyzettel (szülésznök, növérek, csecsemösök..).

Elöre is köszönöm mindenkinek a segitségét!

üdv: Sara
saara
 
 


Szia Sara,

Ha átolvasol a másik topic-ba (Schöpf-Mérei Kh. tapasztalatok), ott bőven találsz infót a feltett kérédseidre.
Azért röviden néhány mondatban:
- szülőszobák: 1 db egyágyas, 1 db háromágyas. Az egyágyasnak van külön wc-je és zuhanyzója, a másikhoz a folyosón talahatóak. Véleményem szerint felújítottak, és jól felszereltek. Nagyon közel van a gyermekintenzív (kb.20 méter), ami igen jól jön, ha probléma adódik. A császáros műtőt nem ismerem.
- beöntés, borotválás: ha választasz szülésznőt, ezeket vele meg tudod beszélni. Egyébként a szülésznőválasztásról is rengeteg info van a másik topic-ban.
- a szobákról: mindenképp ajánlom a fizetős szobát, ezekhez tartozik saját mosdó, wc is, valamint sokkal újabb, felszereltebb. Létezik 1-2-3 ágyas változat. (szintén olvasható a másik topic-ban)
A nem fizetős szobák, hát hogy is fogalmazzak: létezik 2-3-5-8 ágyas is , nincs saját mosdó, csak közös a folyosókon, stb...
A tisztasággal nekem nem volt gondom, bár én fizetős szobában voltam. A fizetős szoba tarifája azt hiszem 5000-9000 Ft/éj között mozog (ágyszámtól és állapottól függ), egyébként a szobát előre be kell jelenteni, ha igényled. A fizetős szobában veled lehet a kisbabád is!!! (azt hiszem nem fizetősben csak egy olyan szoba van 5 ágyas, ahol veled lehet a baba). Látogatók pedig reggel 8 és este 8 között bármikor mehetnek, ha nem zavarják a kismamát és a babát.

Egyébként a Schöpf-Mérei-nek kiváló a gyermekintenzív (PIC) részlege (sajnos nekünk szükségünk volt rá), ami nem minden kórházban létezik. Meg szerintem a kórház orvosgárdája szakmailag a csúcson van.

Remélem, más is hozzátesz még néhány hasznos info-t.

Üdv,
Judit
angel068
 
 


Szia Judit, köszi az infokat! Ha lesz idöm akkor olvasgatom a masik topikot is. Béna, nem vettem észre, hogy van... :?

Olyan probléma nem lehet, hogy mondjuk fizetö szobaba mennél és be is jelentkeztél, de nincs éppen hely??
saara
 
 


elszállt az üzim.... :(

tehát akkor ismét...
Üdv Mindenkinek!

végre gép elé kerülök... hazajöttünk, jó volt szép volt, hazahoztuk ezt a nagy meleget, sajnos a tenger nem fért be a csomagba :(

Dani jól érezte magát, tetszett neki a tenger, és a sok sok kavics

Barbic - gratulálunk a 2. gyermekhez, pocaklakóhoz

Ytong/Judit - Ti hogy vagytok? megszülettetek már?

Kriszti - remélem már túl vagy a vizsgaidőszakon, erről egy első (15 évesen szerzett) élményem jut eszembe, amikor is az általam angolból korrepetált fiú év végén 5-öst én pedig 4-est kaptam...

Taliban mi is benne vagyunk ... Kriszti :oops: hozzátok is ... ez a hetünk már sajnos betelt, de aztán :lol:

Szép Napot!

Kép elmélyült kavicsolás
kisbora
 
 


Sziasztok!

Andi!
Bizti jó lehetett nektek,ezt a meleget csak a tengerparton lehet elviselni!Mé nem vittetek nagyobb csomagot,hogy egy kis tenger is beleférjen hazafelé? :lol:
Dana már mennyit nőtt!!!!!! :)

Sára!
Küldtem neked privát üzit...lehet nem kaptad meg? nagyjából ugyanazt írtam mint Judit...
A fizetős szobákat kb szülés előtt 1 hónappal kell lefoglalni,pont azért hogy tudják mennyire van igény az adott időben kb...
Ha nincs hely pont akkor amikor bemész,szerintem 1-2 napon belül csinálnak,és mehetsz az általad kért szobába....de ez szerintem ritka.Ha még kérdésed van írj,ha tudunk válaszolunk :)


Üdv:

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Andi, örülök, hogy jól sikerült a törökországi (és nem horvátországi :D ) nyaralás. Milyen jó kis husi combjai vannak Daninak, jó kis harapdálnivalóak :D . Szerintem Jack megpróbálná megenni a kavicsot/homokot. Az evésről jut eszembe, Dani jól eszik már? Emlékszem, hogy írtad, hogy 9hósan nem nagyon akartmást enni a szopi mellett. Most mi is ebben a cipőben járunk.

Cuiccolo, velem is történt már hasonló eset vizsgán, a lány lemásolta az egészet az enyémről, és mivel az ő verziójában nem volt áthúzgálás és belejavítás (annak könnyű szépen írni, akinek nem kell gondolkodni, csak másolni), ő ötöst kapott, én meg csak négyest. A tanár legalábbis ezzel magyarázta.

Timili, jó rólatok hallani, ez a "tatás" dolog nem lehet, valami leányálom :? :lol: .
A targonca nálunk is menő, mint a legutóbbi üzemlátogatáson kiderült:
Kép Kép Kép

Cristi, ti hogy vagytok? Bencéd kúszik-mászik már?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Sára!
Bocsi,tegnap nem volt netem,de megnéztem a privát üziket,és láttam hogy válaszoltál! :)

Manka!
Köszi jól vagyunk,bár Bence nyűglődik,jön felül a foga :(
A kiskrapekom kúszik-mászik,sokszor alig érjük utól! :lol: :lol: :lol:
Sőt!Kb 2 hete egyedül feláll,a kiságyba már kapaszkodva körbetotyog,de a szekrény mellett is oldalra lépeget.
Most ő is elég rossz evő,de a meleg is,meg a foga is közrejátszik.
De hál'istennek az alvós jószokása megmaradt :lol:
Bár ritkán,de hajnali 4 körül felébred magyarázni,"sétálgatni"...olyankor iszik picit,és visszaszundít 7ig.

Veletek mi újság?
Jack nagyon édi a traktorban,és már megint milyen sokat nőtt! :D

Mennem kell,mert felébredt a fiatalúr!
:D

Üdv!

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Dana Betyár Vaczak Kópé Boldogság 10 napja volt 8600 gr és a hétvégén 15 hónapos :D .... és hát még mindig anyatejes, ami törökországban kifejezetten jól jött :lol: tekintettel a helyi higiéniás viszonyokra.
DE AZÉRT:
Egyéves szülinapján rácuppant a kenyérre, majd a sajtra, azt nagyon szereti és a natúr bio joghurtot. Ebédre másodiknak mindig jön főzelék, már evett spenótot is (banánnal bolondítva) és uzsira anyahámozta túró rudit, látnotok kellene hogy tömi magába. És ha kéred mutassa meg mennyi van bent a pofazacskójában, nem hajlandó, nehogy kivedd :lol:

Jó kis finomhúsa van, igazi finomhúsú... annak idején nem is tudtam miért nevezi a fogorvosom Finomhúsú barátomnak, most már tudom, persze a pasasnak van némi tapasztalata (4 gyerek)
Alig bírom ki hogy ne harapjak bele, így csak cuppogtatom. Emlékszem Apuka mesélte, hogy őt az óvónéni megharapdálta, de úgy hogy látszott a foga nyoma... teljesen fel voltam háborodva akkor, hogy lehet ilyet csinálni... ma már teljeen természetesnek veszem, modnjuk nem tudom mit szólnék ha egy vadidegen nő harapásának nyomát fedezném fel rajta, erre még ráér :lol:

Képzeljétek,, ma végre megvettük élete első saját profi bokafogó kisszandiját. Végül is Richter lett, mert a maca annyira nem bírt meggyőző lenni a gyógyászati s.e.boltban, hgy nem salust vettünk végül is. A Siesta meg valahogynem passzolt a lábára, valahogy Daninak keskenyebb és hosszabb lába van.

No és melyik cipő tetszett neki, na melyik ???!!! A rózsaszín !!!
NYUGTASSATOK meg hogy ez normális!! ebben a korban :?

Timili,
ez jópofa! ez a kaka dolog, ha jól emlékszem a most 3éves uncsitesó is eljátszott vmi hasonlót :D . Dani még csak ott tart, hogy kakát nem vallja be, vagy nem tudja... de ha kérdem hol van pisi megmutatja. A últkor találkozott életében először a kakijával amior is az Up&Go pelust közösen vele kirántottuk alóla, talán ha lassabb vagyok ,még meg is tapicskolja :lol:

Üdv, A:o)
kisbora
 
 


... kék szandit vettünk :D
kisbora
 
 


Hello LÁnyok és babák :)

Köszi a drukkot a vendéglátó záróvizsgám kitűnő lett, elnöki dicsérettel :d

KÉt nyaralás között csak benéztem. Augusztus második hetétől vagyunk elérhetők :)
Marci és Nati (Janiko Natija) együtt kezdik a bölcsit a szeptemberben :o Voltunk szükői értekezleten :(

Andi,
Dana gyönyörű!!

+ persze a többi gyerkőc is mind mind!!!!

Kismamáknak jó pocakosodást a többieknek szép nyarat!!!!

puszi,
Kriszti
cuiccolo
 
 


Sziasztok!
Csak bekukucs....

Kriszti!
GRATULA!!! :D

Manka!
Bocsi,nem traktor,targonca.... :lol:
tegnap túl fáradt voltam...

De most is megyek,mert a csemete éhes....

Pusza mindenkinek!

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok,

Andi, he-he de jó is lenne túlleni az utolsó heteken ebben a ro.... nagy melegben, de sajna még hátravan 8 és fél hét.

Egyébként jól vagyunk, végülis egész jól viselem a meleget, eddig csak 2x borultam ki, hogy már nem bírom, de azért kitartok még legalább szeptemberig.

A bölcsi nálunk is szóba jött csak sajna túl későn, mert már lecsúsztunk a jelentkezésről, majd jövőre ovi, tényleg oda mikor kell jelentkezni?

Jó babázást és pocakosodást

Pusz
Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Judit,
HÚ, még 8 és fél hét, az sexi :lol: vagyis már nem ... :lol:

... és tényleg meleg van...még nekem is KITARTÁS!!! Bátorításképpen(?!) :P két barátnőm is akörül fog szülni, egyikük szept.1, másikuk okt.1-re van kiírva, már nagyon tükön ülnek...

Kriszti Cuiccolo
GRATULÁLUNK!!!!

Cristi
a tenger... hát próbáltuk becsomagolni, de állandóan kifolyt :lol: :lol: sajnos..... :cry:

Manka
Kavicsokat mii is árgus szemekkel néztük, de egyelőre nem vett a szájába egyet sem Dani, gondolom ez még változhat :lol:
... ez a targonca! szuper kis sofőrötök van ! Micsoda vasgyúró!

üdv A:o)
kisbora
 
 


Sziasztok!

Még ugyan a terhességem elején járok, ami Dr. Kósa Zsolt segítségével "jött össze". A meglévő fiamat más kórházban szültem, más volt eddig a nőgyógyászom. Most inkább itt maradnék, mert ikreket várok, és nagy súllyal esik nálam latba a PIC. De Kósa doktorról nincsenek tapasztalataim. Milyen nála szülni??? Kérlek meséljetek!

Köszi: M.
mobil
 
 


Sziasztok!
Feltett szándékom visszaolvasni majd a topikot, előtte azonban szeretnék tőletek segítséget kérni. A Schöpfben szeretnék szülni, és dokit keresek.
A feltételeim:
1. a doki legyen emberséges és szakmailag is tuti :)
2. legyen magánrendelése valahol a belvárosban ill. a 3. kerület közelében, délutáni-esti időpontokban, ahol van hüvelyi uh-ja :)

Magamról röviden: menzesz szerint (ha az első napot 0-nak vesszük) ma vagyok 5 hetes és 4 napos, 4+6-ról van egy uh-m a jahnból "6 mm echomentes rész" megfogalmazással, korai grav?-jel, meg hogy 1-2 hét múlva kontroll. meló miatt (meg a szimpátia hiánya és a hozzáértés erőteljes megkérdőjelezése miatt) nem tudok és nem is akarok oda visszamenni, viszont munkahelyről sem tudok a szabadságolások miatt szabadulni jövőhét végéig, utána meg mennék nyaralni a balatonra... persze ha kell utóbbit megszakítanám, de ha lehet jövőhéten szeretnék uh-zni, szívhangot látni:)))
Nagyon örülnék ha tanácsokkal tudnátok segíteni, az itt megadott nem jó, az edd@citromail.hu a jó emilem:))
eccsi
 
 


Szia Mobil:))

ja, még egy fontos feltétel: ne legyen ezerrel betáblázva, Szőnyit próbáltam elérni, de a magánrendelésen csak jövőhéten lehet tőle időpontot kérni... nekem meg a jövőhétre kellene:o)
eccsi
 
 


Eccsi,

Szőnyit próbáltad már az asszisztensén-szülésznőnSzabó Tündin keresztül? Nála lehet időpontot kérni.

Egyébként ugyanott rendel Bodnár/Bognár (?) most hirtelen nem emlékszem pontosan... ha már 3.kerület...

Üdv,Andi
kisbora
 
 


Szia, Saara!

Látom, itt mindenki nagyon elégedett azzal, amit kap a Söfiben. Hát, lehet, hogy én vagyok túl finnyás, de a tavaly ott töltött hét nap életem egyik legnehezebben elviselt hete volt.

Az ott töltött idő alatt "köz" és fizetős szobákat is kipróbáltam. A legdrágább (6.000/éj) egy kétágyas volt (amiben éppen egyedül voltam a babával) a második emeleten, ha jól emlékszem. Ez volt az egyetlen, ami tiszta volt és a nővérek nem úgy viselkedtek velem, mint egy elítélttel.


Az összes többi tapasztalatom:
- télen-nyáron (kromoszóma vizsgálat miatt nyáron is megfordultam már itt) ELVISELHETETLEN hőség (főleg várandósan, amikor az embernek amúgy is állandóan melege van). Nyáron nem mozdult a levegő, télen meg úgy fűtenek, hogy többen a folyosón sétálgatva töltöttük az éjszakákat, mert nem tudtunk aludni miatta. A személyzet azt mondta, nem tudnak állítani a fűtésen.

- az ágyak olyan magasak, hogy egy pocak nélkülinek is magasat kell ugrania, hogy fel- vagy lemásszon, pocakkal meg kifejezetten fárasztó - szülés után még fájdalmas is.
Az ágyak többsége egyébként annyira kifeküdt már, olyan öblös, hogy az is nehezíti a mozgást rajta. Volt olyan ágy (az egyik háromágyas fizetősben!), ahol nem tudtam egyedül kiszállni belőle, a szomszéd ágyon fekvő anyuka egyik látogatója húzott ki. Akkor kértem a nővért (aki kivételesen olyan volt, mint egy nővér: kedves és segítőkész), hogy segítsen. Hozott egy másik matrac alól kihúzott falapot, azt kaptam meg én.

- a "takarítás" abból áll, hogy egy takarítónő felmossa a szobát ott, ahol nincs akadály (papucs, táska).
A közös zuhanyzó olyan volt, hogy csak oldalazva lehet belopakodni, az embernek az az érzése, hogy fertőzést kaphat (szerintem joggal..)

- a kisfiam császárral jött a világra. Sem az orvos (Villányi), sem senki más nem mondta, hogy haskötőt kéne, hogy adjanak, nehogy sérvem legyen és újra meg kelljen műteni. Ezt csak az utolsó nap mondta egy nővérke a második emeleten, mikor meglátta a hasamat szoptatás közben. De addigra már megvolt a vérömleny a műtét helyén..
Műtét után az ún. császáros őrzőbe kerültem, aminek az lenne az értelme, hogy az ember 24 órás felügyelet alatt van, mert ez ugye egy elég nagy hasi műtét. Pattanásig megtelt a katéteres zacskóm, de a nővért hiába hívtam a csengőn. Aluszkált. Csak jó negyed óra múltán jelent meg, mert szerencsém volt és a szomszéd ágyon fekvő anyuka ki tudott csoszogni szólni neki. Hát a nővér nagyon morcos volt, hogy őneki éjszakás műszakban dolgoznia kell és nem hagyjuk pihenni.
Persze azzal nincs semmi probléma, ha kiszakad a zacsi és egy kis pisi folyik a földre (bár gyanítom, a szobatársaim nem örültek volna annyira), de elgondoltam, hogy mi van, ha ne ajd isten valaki infarktust kap, vagy olyan baja van, amin azonnal kell segíteni!

- volt egy olyan eset is, amikor egy nővér bekiabált az ajtón, hogy azonnal pakoljunk össze, de nagyon szép rend legyen, mert külföldi urak fogják megnézni a szobákat, kórház privatizálási célból. Aranyos, nem?

Sorolhatnám, de kritikának ennyi is épp elég. Biztos van, akinek szebb emlékei vannak erről az "anyavédelmi" műintézetről, nekem olyan volt, mintha egy kaszárnyába kerültem volna.

Ja! Még egy dolog! Ezen már csak mulattam, mert akkor már nem kellett bent maradnom. Egy pár hónappal később vissza kellett mennünk, és megkértem a tejleadó szobában a nővérkét, hogy hadd szoptassam meg a kisfiamat odabent. Hát képzeld, azt mondta, hogy nincsenek berendezkedve ilyen nagy gyerekek szoptatására (pár hónapos volt a kicsi), szoptassam meg a folyosón. Így történt, hogy a jövő-menő látogatók között szoptattam meg a gyereket, mert az "anyavédelmi" központ ilyesmire nincs berendezkedve...

Üdv,
Olga
olga
 
 


Szia Olga!

Sajnálom, hogy ilyen negatív élményekkel távoztál a Schöpf-Méreiből. Szerintem nem olvastál elég figyelmesen. Meg valószínűleg csak ezt a topikot, és a kettővel fentebbit nem. Szerintem itt már sokan és sokszor leírták, hogy a nem fizetős szobákat, ha megteheti, kerülje el az ember. Pontosan a közös mellékhelyiségek állapota miatt. És ugyancsak leírták, hogy az elsőn és a harmadikon található nővérek között ég és föld a különbség. A másodikon lévőkről nem nagyon esik szó, mert ott a nőgyógyászati betegek vannak inkább, kivéve persze az ikres mamákat, akiket hosszú időre befektetnek, illetve olyanok, akik a magzatvízvétel miatt töltenek benn egy éjszakát.

A meleggel és az ágyak nagy részének az állapotával teljesen igazad van. (Szültem ott novemberben is és júniusban is, simán és császárral is, úgyhogy fűtés és kényelmetlen ágy témában volt lehetőségem tapasztalni.) De ez azt hiszem, nem a Schöpf-Mérei kiváltsága, hanem omladozó egészségügyünk jóvoltából van így. És valószínűleg Telkit és néhány az elmúlt években felújított szülészetet leszámítva, hasonló állapotokat találsz máshol is.

A takarítás. Nem tudom, hogy más cég takarít-e, mint két éve. De akkor a harmadikon a takarítók nagyon-nagyon igykeztek, hogy nehogy bármi panasz legyen rájuk. És rendesen takarítottak.

Haskötő. Nekem két császárom volt. Annál tovább nem volt haskötőm, amíg a kórházit adták, azt a vászont. Nem volt belőle bajom. Pedig szerintem egy-két nap volt összesen. A vászont Te is kaptad biztosan, mert abba csomagolnak a műtét után.

Azért annak örülök, hogy nővérből több emberségessel is sikerült összetalálkoznod.

Az anyavédelmi központ nem egyenlő a baba/(szoptatás)barát szemlélettel. Azért anyavédelmi központ, mert a kórháznak ellátási kötelezettsége van a nem gondozott terhesek felé, az olyanok felé, akik a kórházban akarják hagyni a babájukat, és még sorolhatnám. Mindezek mellé ott a PIC, ami miatt több kórházból is ebbe a kórházba küldik szülni a koraszülőket. Ezért anyavédelmi. Az hogy nincs egy olyan külön helyiség, ahová a nagyobb babával érkező anyuka le tudna ülni szoptatni, az egy másik probléma. Az anyatejgyűjtő pedig nem alkalmas erre. De ez szintén nem egyedi probléma. Menj csak el pl. a Heim Pál Kórház és Rendelőintézetbe. A rendelő intézetben volt olyan hogy működő WC-t nem sikerült találni, nem hogy szoptató helyiséget. Pedig ott aztán rengeteg szopós korú baba fordul meg.

És kérlek félre ne érts. Ezzel nem azt akartam mondani, hogy a kórház hibátlan, mert nem az, és hogy így kell maradnia mindennek, ahogy van. Csak talán nem ennyire sötét a kép, amilyennek lefestetted. Valószínűleg ezért távozik az anyukák egy jó része elégedetten. És valami jót csak találtál Te is benne, ha egy másik kórház után ezt választottad szülésre, pedig, mint ahogy írtad, már feküdtél is a kórházban a szülés előtt is a magzatvízvétel miatt.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Kedves Zita!

Már nagyon késő van, úgyhogy engedd meg, hogy csak röviden reagáljak.

1) Valóban nem olvastam a kettővel fentebbi topikot, sőt még ezt sem olvastam végig. Csak böngésztem, és megláttam Saara kérdését, ezért írtam meg, mit tapasztaltam én.

2) Az egészségügy valóban romokban hever mindenütt, de nem értem, miért kell ezt evidenicaként kezelnünk. Még kevésbé értem, hogy miért veszel védelmedbe egy olyan rendszert, ami csak annak nyújt emberhez méltó körülményeket, aki extra felárat tud fizetni. Az én meggyőződésem az, hogy egy kórházban nem lenne szabad olyan higiénés körülményeknek lenniük, ahol fennáll a fertőzés veszélye. Eddig azt gondoltam, ez alapkövetelmény. És ráadásul a véres vécékáva letörlése, a nővérek és a szülészorvos szülőszoba előtt dohányzása ugye nem pénzkérdés?

3) Tudtommal senkit nem kényszerítenek arra, hogy nővér legyen. Ha mégis az, miért nem végzi megfelelően a munkáját? Ha én slendrián módon dolgozom a munkahelyemen, engem kirúgnak. Lehet, hogy nővérnek az megy, aki szereti, ha bármit megengedhet magának? (Kérlek, erre ne válaszolj: természetesen költői kérdés és túlzás.)

4) Bocs, nem emlékeztem jól, emberi viszonyokat nem a második, hanem a harmadik emeleten találtam.

5) Amikor én ott voltam, nem takarítottak rendesen (véres, húgyos a WC, papír nincs, becsukni nem lehet, kapaszkodni egy véres, koszlott gézdarabba lehetett, stb.). Ha elégedett lettem volna, nem írtam volna, hogy enyhén szólva kívánni valót hagy maga után a takarítás.

6) Nem, nem kaptam haskötőt. Sem vásznat, sem másfélét. Sem a műtét után közvetlenül, sem később. Ha kaptam volna, nem írtam volna, hogy nem kaptam, mert sem annyira hülye, sem annyira rosszindulatú nem vagyok. Ha kaptam volna haskötőt, talán nem lett volna bajom. De lett. Azt hittem, érthető, amit írtam. Most már az?

7) Tudom, mit jelent az anyavédelmi központ kifejezés. Mégis abszurdnak tartom az eljárást. A szoptatáshoz nem kell baba-barátnak lenni, elég egy szék, meg egy kis jóindulat.

8) Tényleg, a Heim Pálban is szoptattam már a folyosón (pedig isten bizony nem vagyok exhibicionista alkat!). De ez nem egy Schöpf-Mereis topic? Egyébként ha az egyik szar, az miért menti a másik ugyanolyan hiányosságát??

9) Amikor én ott voltam, mindenki elégedetlen volt, akivel beszéltem.

10) Én egy olyan kórház után válaszottam ezt az intézményt, ahol előzőleg meghalt a kislányom. De nem a kórház miatt választottam, hanem orvost kerestem. Abban is csalódtam, bár az itt született kisfiam szerencsére él és egészséges. De azért ugye nem mondod, hogy most aztán láthatom, hogy milyen jó kórház is a Söfi?

11) Akinek annyi elég, amennyit ez az intézmény hoz, az csak szüljön itt. Én a következő babát nem itt fogom szülni, az tuti.

És ugye nem baj, ha leírtam, én mit tapasztaltam?

Üdvözlettel:
Olga
olga
 
 


Hello Lányok !!!

Timili MÁRKOLIVÉRJÉNEK

1 nappal elkésve ugyan de nagyon nagyon BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT kívánunk :)

Barbi, ED,

Hogy vagytok???????


KisborAndi,

Mik azok a homebogyók amiket szülés előtt szedni kell? MÁlnatea, vmi. tágulástsegítő bogyó stb... HEEELPPP!!! Ja és írj egy kicsit DANA manóról is a taliról már lemondtam :(((


SEGÍTSÉÉÉÉG: Hol találok infót arról a babadúdoló, zenés izéről amit egy zeneszerző (vagy nem de mindenképp zeneértő egyén) tart a saját lakásán???

Olga,

Sztem. nem baj, hogy leírtad saját negatív tapasztalatodat annak ellenére, hogy Zita írásával értek egyet aki egyébként nem írta, hogy rendjénvalónak tartja az esetleges koszt, a NEM kialakított szoptatóhelységet stb....
Én a harmadikon tanyáztam anno és ott tényleg csak pozitív tapasztalataim voltak nővérekkel, higéniával, szoptatási tanáccsal kapcsolatosan. Altatásos császárral "szültem" és én is kaptam automatikusan textil haskötőt és mindig cserélték is utána pedig hasszorítós bugyit vettem szintén a kórházban :o
Én sem az Intézmény miatt szültem itt hanem az orvosomhoz ragaszkodtam/om feltétlenül és amíg Ő itt dolgozik addig én visszajáró kliens leszek :)

Kriszti
cuiccolo
 
 


Kedves Lányok,

2006 júniusában szültem ebben a kórházban és Olgához hasonló élményeim voltak:

véres lepedőmet hosszú könyörgés után cserélték le. a paplan huzattal, ami szintén véres lett 4 napig -hazamenetelig- takaróztam..... nem volt mire kicserélni.....

az emeleti mérleg elemcserére szorult volna szombaton este. az elemcserét csak a csecsemősnővér tudta volna megcsinálni...... kedden úgy jöttem el a kórházból, hogy az elemcsere még mindig nem történt meg.

a nővérek nem voltak tisztában, hogy kell antibiotikumot szednem vagy nem. az egyik nap kaptam, aztan nem, aztan a 3. nap tudatositottak bennem -nagy felhaborodasok közepette- hogy ezt szednem kellett volna....

takarítas valoban csak tessék lássék volt. a folyékony szappan tartó total üres volt a fürdőszobában 4 napig. (jo persze vittem szappant, de akkor az adagolot is levehették volna)....

a vizit soran a növer soha nem tudta ki vagyok,mi vagyok. folyamatosan azt mondta hogy csaszaroztak (pedig nem)

a "hölgy" aki az adataimat vette fel (a gyerköc anyakövijével kapcsolatban) roppant megalázó stilusban majd hogy nem legyilkolt, mert nem volt nálam a 300 napnál nem régebbi házassági papirom..... 'ja hát ezzel rohangálok a táskámban'

.....mindezek a 3. emeleten fizetös szobában

örülök, hogy a szüléssel minden rendben volt. a babam is és én is egészséegesek vagyunk, de azt hiszem egy kis emberi odafigyeléssel a 3 emeletiek is kellemesebbé tehették volna számomra ezeket a napokat.


ja és mig terhesen jártam vérvételre a lenti WCk állapota tényleg katasztrofalis volt. az ajtot nem lehet becsukni, se szappan se WC papir es olyan rettenetesen büdös volt, hogy majd elájultam.

hat ezek voltak az én tapasztalataim...

üdv Néktek!
manyika
manyika
 
 


Kedves Manyika,

Olyan, mintha nem egy intézményről beszélnénk :o

Nekem nem csak az aktuális állapotommal hanem a terhesség alatti komplikációkkal is tisztában volt mindenki sőt még Garamvölgyi dr. is.....

Egyetlen dologban ismerek a kórházra: az utolsó bekezdésedben írtakat én is tapasztaltam bár én nem ide jártam vérvételre.

A lényeg, hogy rendben volt a szülés és mindketten egészségesek vagytok!!!!

Kriszti
cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Nekem a korházi állapotokkal, és nővérekkel kapcsolatban az a vélemény (és akinek nem inge, az ne vegye magára.), Hogy borzasztó fontos, hogy a "beteg" hogyan áll hozzá a dolgokhoz!

Nekem minden rendben volt a kórházban, és a következőt is ott szeretném szülni.

Persze ha negatívan állnék hozzá a kérdéshez, akkor sok sok rossz dolgot is írhatnék, pl. azt, hogy a csecsemős nővértől ha kértem valamit, az tuti, hogy másnapra hozta oda (Mellbimbóvédő, meg ehhez hasonlók.) De úgy gondoltam, hogy biztosan nem a popóját vakargatja, és ha nagyon fontos dolgot kértem volna, biztosan előbb jön, de megértem, hogy voltak ennél fontosabb dolgai is, és amikor ott volt, akkor bármiben segített, amiben csak kértem.

Az a baj, hogy sokan azt gondolják, hogy ha kórházban vannak, akkor már a véres WC-t nem is kell letörölni (SAJÁT)maguk után!!!!
Otthon talán mindig jár utánnuk valaki , aki letörli?
Ebben talán nem a nővérkék a hibásak.

Én azt tapasztaltam, hogy általában az örökké nyivákolós, és panaszkodós, a dolgokhoz mindig negatívan hozzáállókkal nagyon undokok a nővérek.

De találkoztam alapból undok nővérrel is, például akinél a CTG-re , meg az uh-ra kell jelentkezni, egy a fiatal vörös nőci, na az olyan mint a pokróc.

Még egyszer szeretném hangsúlyozni, hogy akinek nem inge, az ne vegye magára!

Szerintem nagyon fontos a pozitív hozzáállás, és persze, ha nem vált be a dolog, akkor máshová kell menni.
:)
famo
 
 


sziasztok,

egyetértek Famo-val! tényleg nekünk betegnek is helyén kell kezelnünk a dolgokat az általa leírtak szerint (megjegyzem én "akinek nem inge ne vegye magába kategóriába tartozom" nyivákolos és panaszkodos sem vagyok, ettöl függetlenül nem éreztem ott jol magam a mar általam leirtak miatt) de ez már nem is lényeg. itthon vagyunk, a baba egészséges és gyönyörü. megjegyzem még mindig többségben vannak azok igen pozitiv véleménnyel vannak erröl a kórházról, ugyhogy lehet hogy tényleg én egy extrém eset voltam.
manyika
 
 


Sziasztok!
Bocsika, hogy így ismeretlenül hozzászólok. Pár hónapja már rendszeresen olvasom a topicot, de eddig még nem szóltam hozzá. Én még nem szültem itt, most várom a harmadik babócát. A másik kettő a Szent Imrében született, de időközben a dokim átjött ide dolgozni, és hosszas vacilálás után úgy döntöttem, inkább nála maradok. Amit eddig láttam a kórházból, attól nem vagyok elájulva. Azt gondolom, ha már fizeti az ember a tb-t, ne csak akkor kerüljön emberhez méltó körülmények közé, ha plusszban fizet érte. Vannak olyan kórházak, ahol az itteni fizetős szobai minőség a természetes.
fortika
 
 


Famo,

Szépen fogalmaztál egyetértek.

Fortika,

Igazad van pl. a Szt. Imrében gyönyörű az állami pénzen felújított szülészet. (sajnos sok más kórház nem kapott erre ilyen hatalmas összeget bár jó lenne)
A legjobb barátaim közül 3 orvos dolgozik ott, 1 szülész-nőgyógyász főorvos. Ennek ellenére a keresztanyukám olyan fertőzést szedett össze a csilli villi osztályon, hogy minden ismeretségünket latbavetve vette át (saját felelősségünkre) másik kórház és nem is sikerült teljesen rendbehozni :(
Egyébként minden súlyos esetet átirányítanak a Schöpfibe a Szt. Imréből.
Bocsánat de nem bírtam megállni olyan sokat írhatnék erről a helyről de inkább most befejezem és maradok a babázós témáknál!

Kriszti
cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Egyetértek Cuiccolo :D maradjunk babázós témánál!!!!
(azért csak annyit megjegyzek, hogy szoktam barangolni a topikok között, olvasgatok, ismerőst keresek... és néha néha, egyszer csak itt-ott fel-felbukkan valaki (pld. Simon Ági, Moflymaci), hozzászól, majd godnosan és pontosan pontokba szedve válaszol, tüstént és rögvest...aztán eltűnik) ...

szóval vissza a saját kis topikunkba és a babákhoz:

MarkOlivérnek
BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!! :lol: :D :P

Aztán:
homeo bogyók,
- szülés előttre azaz pocak alatt :) egyéni h ki mit kap, egyéni lelki és testi állapot függvénye
- de közvetlen szülés előttre, azaz vajúdásra is ugyanezt írhatnám... :) volt nekem kettő... kölcsönadtam "A" bábakönyvet a barátnőmnek, hétvégén kinézem belőle...mert nem emlékszem fejből pontosan a nevére, hülyeséget meg nem akarok írni.
- szülés utánra (3-4 napig napi 5 golyó) pedig "Arnica"-t, segíti a seb gyógyulását, hegesedést, csökkenti a vérzést.

Zene:
Fellegy Ádám , nem ? úgy tudtam www.fellegyadam.hu de nem jön be... talán a Nők lapja honlapon bekereshető, mintha lett volna róla cikk...

Dana gyermek pedig egy nagy huncut, megfordul a csajok (megjegyzem a jó csajok) után az utcán :lol: Megleste Sárit a héten (zsenge ifjú segítőnk) miközben átöltözött és kiesett a cumi a szájából!!! :oops: (még írhatnám, hogy csorgott a nyála is, de ez talán ebben a korban még természetes, tehát nem tudhatom, hogy idevonatkozik-é... :lol:

Tali
mi még nem mondtunk le róla :D , de a héten táncórára mennék minden nap, így sajnos nem jó.... szóval igyXnk :wink:

Szép álmokat!
Andi
kisbora
 
 


Sziasztok!

Én egyáltalán nem szántam ennyi időt és energiát ennek a témának, csak szerettem volna megírni Saaranak, mit tapasztaltam, mert szerintem a Söfi olyan lepusztult hely (konkrétan és átvitt értelemben is), ahová jó szívvel nem küldenék senkit.

Nem számítottam arra (persze, nem vagyok túl gyakorlott fórumozó és nem is szándékozom azzá válni), hogy emberek személyes sértésként élik meg, ha én nem ugyanúgy látom a dolgokat, mint ők.

A kritikát csak itt fogalmaztam meg, ott nem láttam értelmét szólni semmiért. Tehát nem "nyivákoltam", amiért utálhattak volna a nővérek. Egyébként pedig úgy gondolom, hogy ha úgy van, ahogy te mondod, famo, hogy a betegeket szimpátia szerint kezelik a nővérek, ez önmagában elég kritika. Kórházba nem barátkozni jár senki, tehát nem is értem, mi köze a szimpátiának a véres lepedő kicseréléséhez.
Véres WC káva: hidd el, vannak helyzetek, amikor az ember nem tudja maga után eltakarítani a piszkot (a félreértés elkerülése végett: nem én véreztem össze a vécét). A nővér pedig nem vécét takarítani van ott, az a takarítónő feladata (lenne...).

kisbora: moflymaciról és Simon Ágiról én is hallottam már, bár még nem olvastam tőlük semmit. Ha azért írtad, hogy "hozzászól, aztán gondosan, pontokba szedve válaszol" (bocs, te azt írtad, hogy "godnosan"), mert történetesen én is pontokba szedve válaszoltam, akkor csak az egyszerű gondolkodásodról és a rosszindulatodról tettél tanúbizonyságot. Próbáld meg elfogadni, hogy aki nincs veled egy véleményen, az még nem feltétlen gazember.
Egyébként pedig a legkisebb mértékben sem vagyok fantom-személy. Ha érdekel, szívesen megadom a paramétereimet, vagy akár találkozhatunk is. Bár őszintén szólva nem hiszem, hogy ez a lehetőség bármelyikünkben is megnövelné az szerotonin-szintet...

Üdv,
Olga
olga
 
 


Köszi Andi!

Fellegi Ádám, na ŐT kerestem :o

A homebogyóból pedig az érdekelne amitől olyan gumiszerűen tágul az ember lánya. Naaaaaa testalkat nélkül is irdd le lsz. lsz. lsz....

Tali,
Na jó mehetünk csajozni is Marci is tátott szájjal nézi a szép lányokat azaz a szép arcú lányokat viszont Zitával már napi több szájrapuszi is elcsattan. Mondjuk csak azon életszakaszokban amikor Zita éppen nem magasabb egy fejjel, hogy harci Marci még lábujjhegyen sem éri fel :)

puszi,
Kriszti
cuiccolo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: