Új privát üzeneted érkezett!

raniko írta:Nekünk is Concord Ultimax van 2-is és nagyon szeretjük!!
Szupi kis ülés igazán kényelmes, viszont én is az egyik cserélye mellet gondolkozom, hogy kipróbálhassuk milyen egy 9-18kg-os.

miben más egy 9-18as, mint az ultimax menetirány szerint bekötve???
nem igazán értem, hogy miért jó egy meglévő 9-18asként is használható ülés mellé egy 9-18as ülés, a kettő között semmi különbség nincs.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára icsilya 2011.07.27 11:24-kor.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


no, megkerestem a képet. A gyerek nincs bekötve :)
itt 4 éves volt:
Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Icsilya:
Gréti 85 cm volt amikor lecseréltük a Brendonba se hittélk el, hogy kinőtte az ülést. Kijött a srác és megnézte jól van bekötve az autóba, nincs benne az ék és mégis nem föntröl jött a vállára az öv hanem háturól, ez viszont balesetveszélyes. Én anno bababoltba dolgoztam és voltam oktatáson gyerekülésekkel kapcsolatba és ott megjegyeztem ez a 3 fontos dolog:
Ha menetiránynak ellentétesen van bekötve és a gyermek talpa az ülés háttámlának támaszkodik meg kell fordítani az ülést. Mert ütközés folyamán sérül a lába.
Ha a belső öv nem függőlegesen megy rá a kulcscsontra hanem a váll mögül az is balesetveszélyes, nem fog úgy az öv ahogy kell, feljebb kell fűzni.
Ha a gyermek fejmagassága meghaladja az ülés fejtámlájának magasságát és ez nem helyetesíthető az autó saját fejtámlájával az is balesetveszélyes.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 

 
 

nikó írta:Gréti 85 cm volt amikor lecseréltük a Brendonba se hittélk el, hogy kinőtte az ülést. Kijött a srác és megnézte jól van bekötve az autóba, nincs benne az ék és mégis nem föntröl jött a vállára az öv hanem háturól, ez viszont balesetveszélyes.

valami akkor is hibádzott, mert látod, hogy egy 110 cm-es gyerek is vígan ül benne menetirány szerint bekötve, tehát valami rosszul volt bekötve, beállítva... stb.
(a brendonban meg hozzáértő eladóval én 1 helyen találkoztam, a többiek szakmai színvonala több, mint siralmas)

nikó írta:3 fontos dolog:
Ha menetiránynak ellentétesen van bekötve és a gyermek talpa az ülés háttámlának támaszkodik meg kell fordítani az ülést. Mert ütközés folyamán sérül a lába.
Ha a belső öv nem függőlegesen megy rá a kulcscsontra hanem a váll mögül az is balesetveszélyes, nem fog úgy az öv ahogy kell, feljebb kell fűzni.
Ha a gyermek fejmagassága meghaladja az ülés fejtámlájának magasságát és ez nem helyetesíthető az autó saját fejtámlájával az is balesetveszélyes.

ezeknek egy része igaz a másik nem (nagyon széles nyugati szakirodalom van a témában)

A legfontosabb - és én is leírom mindig -, hogy a gyerek lába NEM lehet indikátor. Igen, háttal bekötve adott balesetnél törhet a lába, ez tény, de egy idő előtt megfordított gyereknek a nyaka törik... nagyon nem mindegy, hogy egy lábtörés vagy egy nyaktörés, adott esetben törés nélküli gerincelőszakadást kockáztatja az ember (a csont rugalmassága miatt a gerincvelőszakadás amúgy a gyakoribb baleseti következmény ekkora gyereknél).
Skandináv országokban a gyerekek ca. 80%a 3-4 éves koráig háttal ül. A lába óhatatlanul eléri a háttámlát, mégis lényegesen jobb a gyermekhalálozási és súlyos sérülési stitsztikájuk, mint pl. a németeknek (ahol a gyerekek 95%a bekötve utazik... szemben a magyar siralmas számokkal :( )

A belső öv vezetése is attól függ, hogy a gyerek háttal vagy menetirány szerint ül, más a kettő a kritérium.
Háttal bekötve indulhat a vállvonal alól és nem indulhat a vállvonal fölül úgy, hogy az több, mint 1 ujjnyi. (mivel balesetnél a gyerek felfele indul el, és ezt kell megfogni)
Menetirány szerint kötve nem indulhat vállvonal alól, és a vállvonal fölött sem jó, ha több mint 1 ujjnyi hely van. (Mivel balesetnél előrefele indul, és a vállvonal alól induló övnek nincs szorító hatása, hiszen jól meghúzva lefele nyomná a gyereket, de annyira meg nem húzzák meg)

Az ülés magasságánál pedig nem a feje búbja a meghatározó, hanem a fülvonal, ha a fülvonalat eléri az ülés háttámlája akkor már kicsi. (Bár én erre még élő példát nem láttam, mert ilyenkor az öv már nagyon rég rossz helyen fut)

Ha érdekel, nagyon szívesen linkelek mindenhez szakirodalmat angol nyelven. Én sajnos azt látom, hogy iszonyú sok téves információ van ma a gyerekülésekkel kapcsolatban, épp ezért nagyon sok gyerek fordítanak meg idő előtt, amivel viszont nagyon súlyos sérüléseket kockáztatnak.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


a témában egyébként az egyik leglátványosabb video ez:
http://www.youtube.com/watch?v=G8mFsXNXOLw&NR=1
mert itt szinkronban látszik, hogy mi történik egy menetirány szerint és egy háttal bekötött gyerekkel.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya:

Köszi, de én angolul nem tudok, apa igen de neki meg most egy fölös perce se sajna.
Igen van igazság abban amiket te is írsz, sőt néztük azt a spéci ülést ami 4 éves korig jó menetiránynak ellentétesen. Ki is próbáltuk de Grétit nem érezte jól magát benne. Ezt nagyon szereti csak az a gáz ha elalszik, de mióta így van igyekszünk alvás időben nem autózni vele.
Az ultimaxot nagyon sajnáltam mert nagyon jókat aludt benne.
Nem jól írtam nem Brevi hanem Graco a miénk.
Kép[/url]

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó :)
egy mellkascsattal általában ezek az alvás közbeni előrebukások orvosolhatóak. (mert magasabban fogják össze az övet, mint a láb közötti csat, így kisebb mozgást engednek meg előrefele a gyereknek)

egyébként ennek a graco nautilusnak a legeslegnagyobb előnye, hogy ma MO-n ez az egyetlen ülés, amivel papírforma szerint akár 6-7 éves koráig is belső öves ülésben ülhet a gyerek. (és elvileg ennek igaznak is kell lennie, mert én lemértem a befűzési pontokat, összehasonlítottam a sajátunkkal, amiben a most 12X cm fiam még belső övvel ül és a nautilus is ugyanezeket a számokat hozza, sőt a legfelső pontja még ca. 2 cm-rel magasabban van)
az egyetlen gondom vele, hogy a graco gyerekülései nagyon-nagyon vegyesen vannak minősítve, és erről meg pont nincs európai teszt, az amerikai pedig terhelést nem vizsgál.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ezt értem mellkascsat alatt:
Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


icsilya írta:
raniko írta:Nekünk is Concord Ultimax van 2-is és nagyon szeretjük!!
Szupi kis ülés igazán kényelmes, viszont én is az egyik cserélye mellet gondolkozom, hogy kipróbálhassuk milyen egy 9-18kg-os.

miben más egy 9-18as, mint az ultimax menetirány szerint bekötve???
nem igazán értem, hogy miért jó egy meglévő 9-18asként is használható ülés mellé egy 9-18as ülés, a kettő között semmi különbség nincs.



Bevallom csak próbálkozunk az ülésekkel, mert Milán úúúútál autóba utazni.
Vagyis az ülésbe ülve.
Melletem (ami nem igen fordul elő) elvan.
Szóval olyan ülést szeretnék neki most ami nem kagylós hanem sima ülős.Lehet, hogy nem szereti a kagyló formát, viszont jó lenne megoldani, hogy hosszabb útra is tudjunk menni mert nagyon kéne vidékre mennünk de bevallom nem bírom ha végig ordít 2 órát. :roll:
Más ötlet valakinek?

Kép

Kép
raniko
 
 


mit értesz nem kagylós alatt? (az ultimax mondjuk tényleg eléggé döntött). Tehát amiben jobban ülő helyzetben van?
hol laktok?

az tényleg nagyon rossz, ha ordít a kocsiban :(

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsenka, szupi édes kisszerelmed van.Babaülés:ultimax.
Éjjel: én Jo Frost módszerét ajánlom, nálunk bevált.

autósülés:
ezt a 9-18 cserét én sem értem, ultimax 0-18-as, amiben a 9-18 is benne van.
enyém gyerek 2 éves korig háttal ült, elfért simán.igen, a lába zavarta, de kb nem érdekelt, mert inkább a lába, mint bármi más.
most 3,5 éves 15 kg és 100 cm és tök simán elfér még mindig menetiránnyal egyezően ül már benne, de elfér.sőt.még csak most gondolkodom a cserén, de nem a gyerek miatt, hanem a téli cuccok miatt, azok megnövelik, télen már nem fér el benne, csak téli cucc nélkül, de ő akkor 4 éves lesz kb 16 kg és kb 105 cm.

tehát nem értem, hogy nem férhet el az ultimaxban egy enyémnél kisebb gyerek, ott valami rosszul lett bekötve.

én mindent úgy csináltam, ahogy most Icsilya írta (nekem annó ő tanította meg :lol: ) és sima ügy az egész.

én mindenkinek az ultimaxot ajánlom,nagyon jó ülés és igen sokáig jó, 4 éves korig simán és szűkítővel már újszülött kortól.

H-nak nem ez volt újszülötten, de a következőnek már eleve ez lesz szűkítővel persze.

Rani, édes:) 3 napos láz vége a pötty, nyilván ez volt a fiadnak.
lafead
 
 


Icsilya:

Hol lehet ilyen csatot beszerezni?

Lafead:

Gondolom a Brendonban dolgozók értenek az ülések bekötéséhez, ők megnézték ki is vették és ők bekötötték beült Gréti és ők is mondták ez valóban nem jó. Úgy látszik a mi gyerekünk más alkatú és azért nem jó de barátnőnk ugyan így járt. Ez van :(

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Sziasztok Csajok!

Rani!
Kislányod nagyon cuki és fotogén :wink:

Zsenka!
Fiad hatalmas lett, édes kiskrapek!!!!Alvás na kezet foghatunk azzal a kis külömbséggel, hoyg Kornél elalvás után megy az ágyába, mert lehetetlen vele aludni, csapkod ,mocorog, a lábát a számba teszi... :lol:

Babaülésbe mi a biztonságra mentünk Kornél ha bírja 4 éves koráig háttal fog utazni természetesem isofixes ülésben ami amúgy átfordítható menetiránnyal szembe is szükség estén.
http://besafe.markawebaruhaz.hu/64-besa ... -szin.html

Na én meg itt dekkolok ám a kórházban ma a doki össze varrta a méhszájamat épp itt volt az ideje mert a külső mszáj már nyitva volt :cry: most holnapig feküdnöm kell, aztán csak pénteken mehetek haza.Csináltak UH-ot is a baba nem mutatta meg a nunit-kukit, viszont találtak a koponyájában egy cisztát 4 mm-es, nagyon szomorú lettem de megnyugtattak, hogy ilyesmi előfordul és születésig fel fog szívódni, háááát úgy legyen!!!!!

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny:

Szuper, hogy túl vagy a beavatkozáson és mostmár minden okés lesz tuti. Grétinek a veséjébe láttak cisztát az uh-on de teljesen elmult. Ne izgulj rendbe lesz minden. :) A kis titokzatos babó, más a terhességed egyébként mint Kornélnál?
Isofx na ezt nagyon sajnálom, hogy nincs az autónkba mert nekünk is tetszett nagyon az általatok megvett ülés.

Rani:

Nagyon jók a képek!!!! De cuki a kis picur és már nem is olyan pici. :D

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Icsilya igen a kagyló ülés alatt azt értem hogy túlságossan dől.
Budafokon lakunk.


Keny akkor még szerencse hogy összevartak!!!!!
Szerintem ha lenne kuki akkor másr látnátok.Milánnál is a zacsi árulkodott mindíg!!! :wink:
Drukkolok azért a csajosnak!
Nyugi a ciszta tuti felszívódik, ez tényleg előfordul!!!
Csajos igen fotogén tényleg bár ahova járunk babakukkr ott felhívnak előző este hogy mit egyél igyál és mikor hogy fenn megyen.
Pl: 2 órával UH elött már semmi kaja, fekete tea 2 órával az UH elött és 40 percel elötte egy csoki.
Nekem eddig bevált! :wink:

Bevallom én is parázom, hogy ne legyen semmi gond, mert sokat emelem Milánt. :roll:
Remélem nem lesz semmi, mert nálunk nincs aki itthon tudna maradni Milánnal hetekig.
Többet fáj a pocakom mint Milánnál főleg így este.

Lafead igen én is így gondolom ma már nincs is szinte pötyi. :wink:

Kép

Kép
raniko
 
 


raniko írta:Icsilya igen a kagyló ülés alatt azt értem hogy túlságossan dől.
Budafokon lakunk.

csak azért kérdeztem, mert nekem van 1 használaton kívüli teljesen ülős ülésem ill egy pajzsos is (ami megint máshogy fog, mint az öves, lehet, hogy így kevésbé zavarná), ha szeretnéd kipróbálni, szívesen beadom őket egyszer, mikor Pestre megyek. (várhatóan jövő hét második fele)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


icsilya írta:
raniko írta:Icsilya igen a kagyló ülés alatt azt értem hogy túlságossan dől.
Budafokon lakunk.

csak azért kérdeztem, mert nekem van 1 használaton kívüli teljesen ülős ülésem ill egy pajzsos is (ami megint máshogy fog, mint az öves, lehet, hogy így kevésbé zavarná), ha szeretnéd kipróbálni, szívesen beadom őket egyszer, mikor Pestre megyek. (várhatóan jövő hét második fele)


Icsilya de jó lenne!
Lehet, hogy élnéka lehetőséggel persze csak ha nem gond.
(én adigg odadom max az egyik Concordot ha kell, épp most mosom ki :lol: )
A pajzsos azt nem tudom hogy is van? :roll: :oops:

Kép

Kép
raniko
 
 


Anikó :)
nem kell másik ülés, ezek olyanok, amiket már nem használunk (mert pl. Lili használta a férjem kocsijában, de már másban ül ott), de még nem adtam el, mert lehet, hogy Csongornak jól jön.
Ezek a pajzsos típusúak pl:
http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... 5&pageno=3

privátban majd írj egy címet, én szerintem szerdán megyek a jövő héten, arra kanyarodok akkor.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok Csajok!

Kislányt várunk :lol: :lol: :lol: ma végre megmutatta magát a kis nunisom :P :P :P

KépKép

Kép
keny
 
 


Icsilya nagyon aranyos vagy!!!

Keny hatalmas gratula a kis nunishoz itt is!!! :wink: :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


icsilya írta:Anikó :)
nem kell másik ülés, ezek olyanok, amiket már nem használunk (mert pl. Lili használta a férjem kocsijában, de már másban ül ott), de még nem adtam el, mert lehet, hogy Csongornak jól jön.
Ezek a pajzsos típusúak pl:
http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... 5&pageno=3

privátban majd írj egy címet, én szerintem szerdán megyek a jövő héten, arra kanyarodok akkor.


Megnéztem a pajzsos ülést nem semmi!!!!
Bevallom nekem még nem szúrt szemet az ilyen ülés.
Lehet hogy ezt Milán jobban bírná. :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Keni :)
gratulálok a kislányhoz!

Anikó :)
Lilivel így néz ki az ülés:
(nekünk a sorozatos hányás miatt volt, mivel a pajzsra tettem egy vízhatlan lepedőt, és gond esetén azt kellett cserélni, nem lett csupa kosz az öv és az övcsat -amit macera mosni -)
Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya micsoda praktika!! :wink:
Már nagyon kíváncsi vagyok, hogy Milán mit fog szólni hozzá!
Annyira bízom benne, hogy jobban el lesz a kocsiba, úgy megnehezíti a dolgot akár hová is akarunk menni. :(
Gondolhatod, hogy amúgy az autó egy élő játszóház és H.Jutka néni szól!(barátnőm csak meseautónak hívja a kocsinkat)

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Köszönjük Zétény nevében is.

Icsilya: maxi cosi a hordozónk, ami szettben van a babakocsival.
Zétény most 83 cm és 13 kg volt a múlt héten.
Szerinted érdemes megvennem erre a pár hónapra a 9-18 kb közöttit vagy vegyem a nagyobbat?

Lafi: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , hol lehet erről a módszerről olvasni?

Keny drágám, ez super, gratulálok!!!!!!!!!! Név??????????? Hogy szalad az idő nemrég még azért szurkolunk, hogy Kornél baba maradjon bent minél tovább, most pedig már a tesoért drukko9lounk, hurrá!!!! Nyugi, minden rendben lesz!!!!!
Pasim ugyanilyen keresztben alszik, össze-vissza forgolódik, de még ne merem lecserélni az ágyát, mert tutira leesne.

Rani: nálunk ilyen gond nincsen, ahogy elindul a kocsi a kis feneke alatt bealszik és képes akkor is órákat aludni, ha éppen akkor kelt fel. Nálatok van már teso név?

Kép
zsenka
Budapest XVII. kerület
 
 


zsenka írta:Zétény most 83 cm és 13 kg volt a múlt héten.
Szerinted érdemes megvennem erre a pár hónapra a 9-18 kb közöttit vagy vegyem a nagyobbat?

13kg? 7 hónaposan?
Milyen nagyobbra gondolsz?

A te fiad a korához képest iszonyú nagy, ebből kifolyólag őt csak és kizárólag háttal ültetném még nagyon sokáig, mivel ilyen gyerekeknél az izomzat azonos, tehát azonos izomzat tart meg egy 7 kgs és egy 13kgs babát is, értelemszerűen a 13 kgs baba emiatt relatíve gyengébb.

meg kell néznem, hogy az ultimax meddig jó háttal (hány kgig)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsenka azta Zéti nem kicsi!!
Milánt le is hagyta súlyba simán és még talán 1-2 cm-rel is!! :shock:
Én is háttal ültetném még ahogy Icsilya írta!!
Igen nevünk már van a csjos Nadin Jázmin lesz!

Kép

Kép
raniko
 
 


Icsilya,

köszi, a 9-36-ra gondoltam.

Igen, ilyen nagy, már a születési méretei sem voltak kicsik, 64 cm-rel és 4,5 kg-val született. Mindenki azt kérdezi ekkora gyerek miért nem jár még, másfél évesnek nézik, kedvesen szoktam közölni, hogy 8 hónapos lesz.....

Rani: a francia barátnőmet is Nadine-nak hívják, nagyon szép név!!!! Gratulálok!!!
Remélem a második baba is spontán érkezik hozzánk, olyan jó lenne.....

Kép
zsenka
Budapest XVII. kerület
 
 


Zsenka,
a 9-36os ulesek nem vegig belso oves ulesek, hanem 9-18ig hasznalhato a belso ovvel, utana ki kell fuzni az ovet es a kocsi sajat ovevel hasznalhato.
de en tenyleg azt gondolom, hogy nalatok nagyon nagy felelotlenseg lenne ot menetirany szerint tenni meg sok-sok honapig, mert nagyon nagy a sulya, es emiatt gondolom a mozgasfejlodese is lassabb.
(nem akarlak piszkalni -tenyleg nem-, de a gyerekorvos mit mond erre? mit eszik o egy nap alatt es mennyit? mert ez nagyon sok, o nem siman nagy baba, ez annal is meg 2-3 kgval tobb suly)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok Csajok!

Végre itthon :lol: olyan jó volt ma már Kornéllal aludtunk délelött :P nagyon hiányzott!!!Sokat kell pihennem, feküdni amennyit csak tudok, és nem emelgethetem Kornélt(10-11kg)Szerencsére a nagymamák bevetik magukat mindenben segítenek, folyton itt lesz velünk valamelyik, szerencsés vagyok, hogy ilyen rendesek és jól kijövünk egymással:wink:
A babácskám egyre jobban rugdos lassan apa is érezni fogja:)
Nevünk is van már:Nóra lesz a kicsi lány.javascript:emoticon(':(')

Sannah!
Huuuu nem semmi a fid giga méretek :shock: igaz a születési súlya hossza is hatalmas volt.Mozgás hogy megy neki?

Rani!
Azért óvatosan az emelgetéssel, tudom nem könnyű ha nincs segítséged.De nálatok tuti nem lesz semmi gond!!!

KépKép

Kép
keny
 
 


zsenka írta:Icsilya,

köszi, a 9-36-ra gondoltam.

nem szoktam senkinek külföldi oldalról ülést javasolni, ráadásul ez nem is olcsó, de töprengtem nagyon sokat, hogy mi lenne nektek a legjobb.
http://shop.textalk.se/en/article.php?i ... rt=1847999
ez a britax twoway elite ülés. Anno a fiammal volt ilyen ülésünk, egy finnországban élő barátnőm hozta nekünk. Ez 9-25kgs ülés, viszont VÉGIG háttal beköthető. Magas a háttámlája, és nagyon stabilan beköthető.
(azt hiszem +30 eur a szállítás Mo-ra)
szívesen mutatok képet, hogy milyen a kocsiban bekötve.

Ha meg ezt kinövi, akkor szerintem egy graco nautilus - de az reméljük még sokára lesz -, az a legtovább használható belső öves ülés a magyar piacon.

ilyenje volt LIlinek:
http://shop.textalk.se/en/article.php?i ... rt=4275088
(egy barátnőmnek van ilyenje, fiús színben, ő lehet, hogy eladná használtan, az is jó lehet nektek. Az elite továbbfejlesztett változata)
erről is tudok mutatni képet gyerekkel együtt bekötve

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsenka nagyon tetszik nekünk is a név!! :wink:

Keny hatalmas gratula Nórikához nagyon szép neve lesz a lányzónak!!!!
Micsoda segítség!!!
Irigy irigy irigy.
Nekem anyós egyáltalán nem jön nem segít anyum meg nagyon elfoglalt., és nehéz vele egyeztetni néha jön csak segíteni.
Még azt se tudom mi lesz egy hét múlva lakás átalakítás és festés! :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Icsilya,

uhh, most megijesztettél, aggódnom kéne? Nagyon nagy :shock: ????, nem mondott semmit sem a doktornőnk a súlyával kapcsolatban eddig sosem, csak mindig megjegyezte, hogy jóval nagyobb a koránál. Amikor kibújt az első foga 39 fokos láza volt, ekkor csináltatott egy teljes vizeletlabort, minden rendben volt.

Nem lehet rá azt mondani, hogy nagyon pufi baba, a képeken is látszik, nem?

A napi menünk általában:

08:00 210 ml Humana Jó éjszakát tápszer,
10:00-10:30 között 2 poharas Humana desszert vagy 2 db Milupa gyümölcs 4 db Hipp babakeksszel, vagy 3 db őszibarack 4 db Hipp babakeksszel,
12:30-13:00 másfél-két adag bébiétel, általában húsos menü vagy főzelék6 hónapos babáknak,
15:30-16: 00 szintén valamilyen Humana poharas desszert 2 db, vagy gyümölcsök keksszel, mint a tízórainál,
19:00-19:30 Hipp almás/erdei gyümölcsös/vaníliás tejpép másfél adag, vagy másfél adag bébihami,
21:30 150ml Humana Jó éjt tápszer,

Márkaneveket azért írtam, hogy tudjál viszonyítani, sokat eszik???????

Ha főzök neki akkor kb annyit kap, mint amennyi a babahamik súlya. Rágni abszolut nem rág, pedig már van négy foga :cry: , csak a pépesített ételeket eszi meg, ha nincs lepépesítve kiköpi.

Köszönöm, hogy ennyit gondoltál ránk, igazán kedves Tőled. Megköszönöm, ha megkérdezed a barátnődet, nem vészes ennek az ülésnek az ára, akár meg is megrendeljük. A maxi cosiról mit gondolsz?

Keny: jaj, ház ez az, ha megyünk családi összejövetelekre mindig azt hallom, hogy amikor a Jóska-Pista ennyi idős volt már állt és 9 hónaposan már ment, a te gyereked még ülni sem tud?????
Zétény ülni sem tud még, próbálgat, de ahogy apukája fogalmaz strandon csajokat nézős pózt vesz, ami azt jelenti, hogy hason fekszik, majd az egyik kis kezét behúzza maga alá és arra támaszkodik féloldalasan, a másik kezét pedig a pocakja előtt támasztja, de kb 2-3 percet tud így maradni aztán vissza hasra. próbálgat már felállni, de csak addig jutott el, hogy feltérdel ha van valamibe megkapaszkodni, viszont ha segítesz neki akkor állfél percet, de nagyon-nagyon imbolyog. Egyszer felkapaszkodott magától a kiságyában, de akkorát esett, hogy én is megijedtem, szegénykém a körforgóát is leszakította.
Jártunk Dévény tornára is, de onnan kinőttünk......, na mindegy, majd csak ül és áll egyszer.

A Nóra is nagyon szép név, nálunk ez volt a lánynév, de pasink lett
:wink:

Kép
zsenka
Budapest XVII. kerület
 
 


Zsenka!
EnyémZé is 8 hónaposan ült meg stabilan, de már nem emlékszem hogy aggasztott volna ez, gyanítom azért mert nem is :roll: Semmi gáz nincs ezzel, nyugi :wink:
Kajamennyiségekhez nem tudok hozzászólni, énFiam nem evett készkaját vagy tápit, és én sosem mértem meg, hogy mennyit adtam neki az általunk készítettből :oops:
13 kiló :arrow: Huhh, nem semmi :)

Szépnevű kislánykák növögetnek itt a pocakokban :lol: :lol: :lol:

Ülések :arrow: tegnap belém jöttek hátulról, szerencsére Z. nem volt velem :?

Orsi!
Mellkascsattot már én is kerestem, de nem találtam normálisat :?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Zsenka :)
egyáltalán nem volt célom, hogy rád ijesszek, de nagyon régóta fórumozok, nagyon sok babát követtem végig, és ennyire nagy babával nem találkoztam (és nekem személy szerint a gondom, hogy ő nem kicsit nagyobb, mint az átlag, hanem sokkal nagyobb. 8 hónapos babának a 10kg is már a felső határ, ő meg még annál is 30%kal több).
Ezek mellett, ha végigolvasod, hogy milyen mennyiségeket írsz, akkor látod, hogy sok. Semmi sem 1 adag, hanem 1.5 v. 2.

A csecsemőkori elhízást komolyan kell venni, mert elég sok tanulmány van ma már arra, hogy a csecsemőkori elhízás milyen arányban áll a gyerekkori (ca. 80% lesz az) majd felnőttkori elhízással (az elhízott gyerekek ca. 95% lesz az) ill. hogy ezeknek milyen hatásuk van elsődlegesen a cukorbetegség kialakulására. (Képeket nem láttam a kisfiadról, de az a számokon nem változtat).

Olvastam, hogy a születési súlya is nagy volt, de ez önmagában nem lehet indok. Sőt a statisztika szerint a nagy születési súlyú gyerekek nagy része idővel lassabban hízik, mint az átlag pont a nagy kezdősúly miatt. Normál ütemben hízó, átlagos születési súlyú csecsemő fél éves korra duplázza meg a súlyát és egy éves korára megháromszorozza. Ti már most a háromszorozásnál vagytok, és nem egy 2 kgval született koraszülött babáról van szó, akinél értelemszerűen normális, hogy fél éves korra háromszoroz, hiszen 2 kgval indított.
Én személy szerint valamelyik kórházban (ha gondolod adok kontaktot, nekem a Bethesdához van) felkeresnék egy gyerek gasztroenterológust, és vele közösen összefogva, nagyon szigorúan betartott étrenddel visszaállítanám a gyereket a normál mennyiségek irányába, hogy még véletlenül se legyen belőle elhízott kisgyerek.

ez a WHO 0-3 év növekedési statisztikája fiúkra vonatkoztatva:
http://pediatrics.about.com/library/gro ... sbirth.htm
ami itt a lényeg:
9 hónapos csecsemők 50%a 9.5 kg alatt van
95%uk van 11.2 kg alatt, tehát a te kisfiad súlya még a 95% felett van majdnem 2 kgval. Fontos lenne, hogy kiszűrjétek, hogy ennek mi az oka, nem áll-e betegség mögötte.

Szeretném még egyszer hangsúlyozni, hogy nem akartalak megijeszteni, senki életébe soha nem beszélek bele, és a véleményem is egyszer írom le, mert úgy gondolom, hogy mindenki saját maga felelős a gyerekeiért, másnak ebbe beleszólási joga igazából nincs.

A maxi cosiról mit gondolsz?

a carseat.se oldalon lévő maxi-cosiról?
Azért javasoltam a 2 britaxot, mert azzal van tapasztalatom, hosszú évekig használtuk őket. Tudom, hogy bekötve hol futnak az övek, tudom, hogy mekkora a lábtér, tudom, hogy én kb. 8 féle autótípusba kötöttem be őket, és mindegyikben atomstabilan állt... stb. Ezért merem látatlanban is azt mondani, hogy jó lesz nektek.
Amúgy a kettő közül az elite-t javasolnám inkább, mert amikor majd menetirány szerint kötitek (de elvileg maradhat végig háttal), akkor az szerintem stabilabban beköthető, mint a multi-tech. Háttal mindkettő azonosan atomstabil, de a multitech menetirány szerint kötve kicsit jobban mozog, és nehezebben fekszik fel tökéletesen.
Amúgy maileztem a sráccal, aki az oldalt üzemelteti és 30 eur a posta és 4-5 nap alatt itt az ülés.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, még a mozgásról akartam írni.
Abszolút teljesen normális, hogy nem mozog úgy Zéti, mint egy átlagos gyerek, hiszen ahogy az ülés kapcsán írtam is, a csecsemők izomzata nagyjából azonos, tehát ahogy felnőttek esetében van erősebb meg gyengébb felnőtt ez a csecsemőkre nézve nincs. Nagyjából ugyanannyi "erővel" rendelkezik mindegyik, és ugyanannyi erővel 9kgt mozgatni teljesen más, mint 13 kgt mozgatni, értelemszerűen a 13 kgt sokkal nehezebb. (Ezért is mondják általában a nagysúlyú babákra, hogy "lusták". Ők nem lusták, csak egyszerűen nem bírják el úgy a saját súlyúkat, mint a pillesúlyúak)

Dévényre miért jártatok és mennyi ideig?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsenka!

Ja ez az "én gyerekem fél évesen már repül"dumától én is rosszul voltam, de ezzel ne is foglalkozz.Persze, hogy nem úgy mozog Zéti 13 kg-al, mint a kisebbek.Kornél is elég nagy volt ülni tanult meg a legnehezebben igaz mászni már tudott 8 hónaposan, de ülni csak 9 hónaposan, dr néni szerint a súlya miatt.Ha nem haragszol meg szerintem is igaza van Icsilyanak és megérné egy spéci szakember véleményét kikérni a súlyával kapcsolatban.Amúgy az én gyerekem is rengeteget eszik, képes 4dl húsos főzeléket benyelni.Reggelire és vacsorára sem elég a tápi és a kakaó, kap egy szelet vajas kenyeret is :roll:

KépKép

Kép
keny
 
 


ja, mellkascsat. Régen volt a sunshine kids féle a brendonban, de ahogy látom bevezették a márkát és már vezetik is ki.
10 dollár körül van kint (kb. 1900 Ft), nekem most úgyis kellene 2-3 dbot rendelni, mert a fiúk ülésén 3 év után eltört, ha kell valakinek, akkor rendelek az enyémmel együtt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya ha hiszed ha nem amúgy a régebbi és au új concord ultimax tök más.
Nekünk van egy olyan mint amit te tettél fel képen és abba Milán remekül elfér.
Még tudom emelni az övet is és a fejtámasz még nem hagyta e a háttámlát.
Amit tavaj vettünk ülés az keskenyebb már nem tudom emelni az övet (lassan kéne) és a fejtámasz már kezd kilógni a háttámla mögül.
Tök furi, hogy nekünk a régebbi sokkal jobban bevált.
A melkas csatt mire való?? :roll:

Zsenka nem tudom mi a jó kaja terén Milán két nap alatt eszik meg ennyi kaját és akkor össze teszem a két kezem. :roll: (szerintem ő a másik véglet nem eszik túl jól)

Segítsetek lányok mit adjak neki kaját??
Nem eszi meg a babakajákat se a 8, 10,11 hóst.
Én ha adok neki a mi kajánkból nem eszi meg a tésztát amin szósz van, a rántott dolgokat se.
A kenyéren nem tűr el semmit se vaj, vajkrém, sajtkrém, májkrém.
Néha tényleg nem tudom mit adjak neki.
Mindent kiköp!! :roll:
Szereti a gyümiket, zöldségből csak az ubit.
Ja és vizet vizet vizet minden mennyiségben képes inni.
Ha nem adom oda akkor keserves sírás megy.
Inni csak vizet iszik.
Ja gríz és tejpép felejtős.
Csak 6 fogunk van 8 hónapja nem jött uj!!! :(

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Icsilya, Keny,

nem, dehogynem haragszom, sőőőt.
Amikor ennél kevesebbet evett akkor sokat sírt és állandóan tátotta a kis száját, hogy kér még, a féléves tanácsadáson jeleztem a dokinőnek, hogy kevesli a napi előírt étel mennyiségét, volt olyan, hogy éjjel felriadt tápszert enni, majd visszaaludt. A dokinő erre azt mondta, hogy addig etessem amíg nyitja a száját és nem fordítja el a fejét vagy köpi ki az ételt, jelzem ha már elég neki, akkor ezt teszi. Nincs elhízva, nem kövér, és még daginak sem igazán mondható. Icsilya, ha megnézed az előző oldalra tettem fel képeket, szerinted dunduska? Vagy gondolod, hogy itt más lehet a háttérben? Azt is említette a dokinőnk, hogy egy éves kora körül ez változni fog és visszafogottabb lesz.
Két adag hamit, mondjuk spenótból, a mediterrán zöldségből vagy sütőtökből eszik.

Maxi cosit általánosságban kérdeztem, mert a Brendpnban nagyon dicsérték, azért is vettünk azt, de igazából nincsen tapasztalatom, viszont a tesztjei sem rosszak, árban sincs elmaradva az általad ajánlott-tól.

Megrendelem amit ajánlottál, aztán meglátjuk, mire váltunk majd a későbbiekben.

Lois: nem aggódom miatta csak a faxom van tele, hogy mindig ez a téma.

Keny: akkor a Te pasid is tud enni :lol: ,
nem foglalkozom vele, csak tudod, amikor minden találkozáskor az a beszédtéma, hogy még nem????? akkor elegem van.

Kép
zsenka
Budapest XVII. kerület
 
 


Orsi!
Nekem kéne olyan csatt, szuper lenne, ha nekem is rendelnél :roll:
Ez mennyire mobilis dolog? Tudom egyik ülésről tenni a másikra, vagy az egyik pántra fixen rögzítve van?

Sannah!

Ááá, én az ilyeneket meg sem hallom :roll:
Vagyis inkább mulattat... velem inkább az esik meg, hogy látják, hogy Zétény verbálisan nem túl erős (sok mindent mond már, de a folyékony beszéd még odébb van), naszóval mindenki rögtön nekiáll nyugtatgatni, hogy ne aggódjak emiatt, mert majd 3 évesen rögtön barokkos körmondatokkal kezd majd mint a szomszéd Pistike etc. Én meg csak röhögök, hogy köszi, én eddig sem izgultam ezen, valahogy sejtem, hogy nem fogja magát 10 évesen is Tété-nek hívni, a kaját meg hammm-nak :lol:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Enyém gyerek 78 cm és 8665 g. De mi betegek voltunk nagyon!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sannah!

Sütőtökből 2 kaja ahhhaaahhhaaaa az simán csúszik Kornélnak is, sőőőőt, néha mondom is neki"kisfiam annyit eszel lassan mint én".

Baba!
Milyen nagy baja volt Fannikának?

Mi meg itt vagyunk már a Balcsin, nem könnyű ismét ez a sok fekvés brrrrrrrr...alig várom a decembert!!!

KépKép

Kép
keny
 
 


Valaki kérdezte, hogy mire jó a mellkascsat: arra jó, hogy a láb közötti bekötési pontot "megemeli", magasabban is összefogja az övet, így pl. képtelenség kibújni alóla, mivel a mellkas vonalában is össze van fogva az öv (míg normál esetben egy háromszög alakban csak a gyerek lába között van összefogva). Ezen túl az amerikaiak azt írják - ott elterjedtebb -, hogy a magas összefogási pont miatt jobban rögzít ill. rosszul meghúzott ülésnél - ami sajnos nagyon gyakori a bekötésnél, hogy nem elég feszes az öv - lényegesen jobban fogja a gyereket és még véletlenül sem tud balesetnél kicsúszni a gyerek válla (ha kicsúszik csak a hasánál fogja az ülés a gyereket)

Zsenka :)
Maxi cosit általánosságban kérdeztem, mert a Brendpnban nagyon dicsérték, azért is vettünk azt, de igazából nincsen tapasztalatom, viszont a tesztjei sem rosszak, árban sincs elmaradva az általad ajánlott-tól.
Megrendelem amit ajánlottál, aztán meglátjuk, mire váltunk majd a későbbiekben.

a maxi cosi nagyon jó a cabriofix egyike a legjobb minősítésű hordozóknak, a többi súlykategóriában is jó az ülésük.
Viszont amiért nektek nem megoldás:
1) nincs háttal beköthető maxi-cosi a magyar piacon
2) a belső öves ülése 9-18kgs súlyhatáros, ami nektek nagyon rövidtávú megoldás

15-36os ülésbe 3 év alatt a hatályos kresz szerint nem lehet gyereket tenni, 3 év alatt úgy kell rögzíteni a gyereket, hogy azt az ülés fogja. Ezen túl azok az ülések, amik az autó saját övével működnek nagy fegyelmet igényelnek a gyerektől, mivel abban már mozogni tud, és neki kell a helyén maradnia, ami egy 1.5-2.5 éves gyerektől még nem elvárható.

Az Elite 9-25kgis mehet háttal, és 25kgig belső öves, utána pedig azért írtam a graco nautilust, mert az ca. 30 kgig és 130 cmes magasságig használható belső övvel. (De az elite utáni ülésen még bőven ráérünk gondolkodni)

táplálás témakörben írtam privit.

Lois :)
Ez mennyire mobilis dolog? Tudom egyik ülésről tenni a másikra, vagy az egyik pántra fixen rögzítve van?

Ez egyáltalán nem mobilis, mert bele van fűzve az övbe. Ki kell fűzni, áthúzni rajta.

Baba :)
Enyém gyerek 78 cm és 8665 g. De mi betegek voltunk nagyon!

ez nem vészesen kevés, nekem 3 ekkora gyerekem van. Ilyen alkatok, engem a túl kicsi súly miatt piszkált mindig a doki.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, olyan csatt nekem is kéne:)
lafead
 
 


Keny:
40 fokos láza volt napokig, nem akart lemenni semmitől, ügyeletet hívtam, stb..majd a saját dokin adott anibiotikumot, mert nem akart lejjebb menni a láza, nem evett, nem ivott, majd ez sem volt elég, Cataflam, másnapra full kiütéses, az antib.tól olyna hasmenés, hogy nem győztem mosni és ágyat húzni. Torokgyull., ami ráment a fülére. Közben még 2 fog is kibújt. Nagyon beteg volt. Majdnem kórh.lett a vége, mert nem evett és inni sem akart. Nagyon nehéz volt. Már jól van. Tapétát tép, azt eszi, a könyvét eszi, kábeleket tép, anyafüggő...tömören ennyi.
A tortátok tej-, és tojásmentes volt?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba!
Jujj szegény kicsilány jól össze jöttek akkor a dolgok:(
De örülök, hogy már jobban van!!!!!!!
A tortánkba minden volt, Kornél már kap tejet és tojást (sárgáját) is, és a Ő alig evett belőle.

Rani!
Így aztán nem könnyű etetni a gyereket, de mitől lett ilyen kis válogatós vajon?

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny: gratula a kislánykához! :-)

Zsenka: de jó, hogy jöttél:) Sajnos egy levelet sem kaptam meg, de akkor most írok :wink: Nagyon helyes a kisfiad!

Baba: ez nagyon pocsékul hangzik, ami történt szegény kislányoddal. Hál Istennek, hogy jobban van. Gondolom, hogy mit élhettetek át:-(

Nálunk is van rosszalkodás bőven. Most pl. golyóstoll őrület van, megtanulta bekapcsolni és ma a fehér melegítő nadrágját ki is színezte vele: kuka.
Vendég
 


Baba azta nem semmi szegény csajszi mennyire beteg volt!
Az a lényeg, hogy most már jól van!!

Keny nem tudom miért ilyen válogatós, pedig nem jellemző ha nem eszik meg valamit akkor mást adnék helyette.
Baromi nehéz sajna így etetni, az unokahúg persze mint a kis porszívó mindent megeszik, olyan jó nekik!!

Icsilya nekem kellene két mellkas csatt a Concordhoz!
Gondolom kompatibilis mindeggyik üléssel!
Ezer hála és köszönet!
Milán rendszeressen ki akarja dugni a kezét és néha sikerül is neki! :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Orsi!
Nekem is két csatt kéne :roll:
Priviben ha írsz számlaszámot, utalnám is az árát ptk.-val.

Baba!

Szegény Fanni, rémes lehetett :( Nyúlánk kislánykád van :)

Sannah!

Ez a súlykérdés nagyon érdekes :) Megnéztem, énFiam pont ezekkel a paraméterekkel rendelkezett (83 cm és 13.1 kg) 18 hónapos korában. És teljesen jó alkatú gyerek volt mindig is, sehol egy hurka meg puhahusi, hanem tök masszív. Szóval simán elhiszem hogy a te fiad is arányos alkat, csak épp nagyon miniegérkorban van ezekhez a méretekhez.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Rani: mekkora pocid van? Nincs gond most a cukroddal? Jól vagy, jól bírod? Mesélj!

Keny: és te? A méhszáj összevarrást olvastam. Vigyázz magatokra, semmi emelgetés, sok pihi.

Baba: mindjárt szülinapoztok ti is, de jóóóóó!

Zsenka: ment a mail, remélem, hogy most megkaptad.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: