Új privát üzeneted érkezett!

RILLA
Mi nem vagyunk házasok!
Végülis aznap jöttünk össze. Júni 2.
Már régebben kerülgettük egymást, de aznap egyedül voltunk a cégnél és hát adódott az alkalom! :wink: :lol:

COLIN
Mi van azzal az AFP-vel?

Na igen a hekk az jöhet nekem is. Fényposta???

dita75
 
 


COLIN
Jó lesz ne izgulj, mondom én... én is izgultam mert a kombira azt mondta a doki hogy nem a legjobb.... és vártuk az afp-t.
De az meg tökéletes úgyhogy én nem aggódom most már!

dita75
 
 


Kakti: örülök, hogy elkerül Szmöre, nem egy kellemes dolog.
De szerencsére nekem is eliszkolt, mintha nem is lett volna. :lol:
A gyomrommal néha vannak kis gondok, mivel már elég nagy a hasam, jön egyre felfelé. A nehéz kajákat nem bírja.
Egyébként a másik dolog most amitől nagyon szenvedek a nagydolog. Kb. 3 naponta tudok menni és egy szüléssel felér. :roll: Hiába eszek rengeteg rostot és kevés szénhidrátot. Nagyon kikészít. :?
A genetikai UH szerintem elvileg hasi kéne, hogy legyen. Legalábbis nekem az volt. :wink:

Colin: ne aggódj az Afp-től, nem lesz gond. :wink:
Ha az eredmény rosszabb is lesz, nem kell egyből megijedni, nem mindig jelent rosszat. Külföldön önmagában már nem is csinálják ezt a vizsgálatot, csak más egyéb kiegészítő vizsgálatokkal együtt, mint nálunk pl. a kombinált teszt. Ha jól tudom.
Én abszolút nem izgattam magam rajta, tudtam, hogy minden ok lesz és úgy is lett. :lol: Ne izgulj ennyire ezen, legyél pozitív!!!!! :lol:

Rilla: ezt épp te mondod, aki még mindig dolgozik kőkeményen és ebben a kánikulában dolgozni jár. Azért megfogadom ám a tanácsod, de te is visszavehetnél lassan a tempóból! :wink:

Dita: mobil klímából is kétféle van. Az egyikről én is olvastam, hogy nem túl jó, a gégecsöves. Milyen volt nálatok kölcsön, nem emlékszel?

A hekket szívesen küldeném nektek fénypostával, csak attól tartok el fog fogyni. :wink: :lol: 8)

Kép

puszi Trix
trix78
 
 

 
 

Trix, a hekket én is nagyon szeretem :)

Sajnos ezekkel a pénzes dolgokkal nem igazán vagyok tisztába, lehet jobban bele kéne mélyednem.
Nálunk amikor tp-re mentem onnantól nem járt az étkezési, a bérletem megvan, mert az januárban kaptam, de a tp-en kívül semmi más nincs, az meg valamiért nagyon-nagyon kevés a fizumhoz képest. Múltkor rákérdeztem, de nem igazán értem miért nem kapok az alapon kívül a régi 13. havi helyetti kiegészítőt sem, így kicsit karcsú az eklézsia.
Talán majd ha a kapott tp-es papírjaim beérik egymást. Havonta adják le, de nekem mindig úgy jön ki, hogy a hónap közepe körülig van elszámolva, mert addig szól a papírom. 2 hetente megyek, s mindig úgy jön ki mire le kell adni még nincs nálam a következő. Remélem egyszer jobb is lesz....

Colin ne aggódj az AFP miatt, nem lesz gond, tuti...

remény73
 
 


Rilla, nem semmi, hogy te még jársz dolgozni. Ebben a nagy melegben meg pláne. Én a lakásban elvagyok, de nekem is bő1 óra lenne oda, bő 1 óra vissza az út, mint Vickynek, de én nem vállaltam be. Visszamennék én, mert jól jönne a pénz, meg az étkezési, meg az egyéb, de a baba mellett döntöttem, még ha ez ezzel is jár. Most ő a fontos az életemben, minden körülötte forog, amit a környezetem nehezen visel el.

remény73
 
 


TRIX
Milyen vitaminokat eszel? Vasat is?

REMÉNY
Lehet hogy vonják belőle az adóelőleget. Ha nem akarod hogy vonják akkor ugyan nem kapsz egy fillért se az apehtól vissza, de legalább több lesz a havi eklézsiád! :roll:

Nekem majdnem megállt a szívem amikor megkaptam az első manit az oeptól, biztos volt az éhhalál. Aztán rájöttem hogy levonták az adóelőleget, azóta egy kicsivel több.

dita75
 
 


Dita, tudod az a bibi az egészben, hogy azt év elején kellett igényelni, s akkor a bérem a juttatásokkal együtt több volt, s nem lehetett tudni összejön-e a baba. Mikor betegácsiban voltam, meg mikor szabimat kivettem (tavalyit), akkor jó volt picit többet is kaptam, mint ha dolgozok, azóta kb. a felét. Mert azzal tisztában voltam, hogy kevesebb lesz, de hogy majdnem a fele...csak nem számoltam vele, hogy az alapon kívül nem kapok mást, s gondolom abból átlagolnak, s nem a tavalyi bérem átlagolják. Azt mondták egyszer majd jobb lesz, ha tp-es papírom beéri egymást. Párom azzal vigasztal, majd ha visszamentem dolgozni. Nem tudom, de remélem, hogy jobb lesz.

Hétfőn elmentem a bababoltba tájékozódni bérlés miatt, s mondták 2500Ft/ hó a mérleg, s kiszámoltam 5000 Ft/2 hó, ha rendesen szopoik a baba és van bőven tej. Ha tápszeres akkor mindegy, de arra gondoltam, lehet akkor már venni kéne ekörül egyet s később eladni picit olcsóbban. Egyet most vittek el ennyiért, de gondolom lesz még októberig másik.
Ti hogy gondolkoztok ilyesmikben? Vesztek? Béreltek?

remény73
 
 


Amikor a céged könyvelője beküldi az oephez a papírodat ott van egy rublika hogy kéred-e az adóelőleg jóváírást vagy sem. Ha azt mondod a könyvelőnek hogy kéred akkor már végig így fogod kapni de tudsz rajta változtatni ha időközben meggondolod magad.

Semmiképen nem fogok bérelni, mert van aki még fél évesen is mérlegeli a babát, biztos én is fogom. 7 körül már lehet venni alig használt digi mérleget. Az alig három hónap és mégis a tiéd. Ha elromlik nincs lelkifuri. Amúgy meg még egy valag foglalót is kérnek, úgyhogy bérelni ezer százalék hogy nem fogok.

Újonnana egy momert digi mérleg 12.

dita75
 
 


Kakti: Nekem a doki azt mondta, hogy még a 12. heti belső, de mások meg mást tapasztaltak.

Remény: Bérelni fogok, nálunk a patikában is lehet bérelni. Én 1500 Ft/hóért láttam a mérleget, 2300 Ft már a légzésfigyelő volt. Majd megkeresem neked az oldalt, hogy hol láttam.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Itt van pl. egy, de én régebben nem ezt láttam.

www.babaorzo.hu
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Beszélj a könyvelőtökkel vagy mit tudomén ki intézi de te is beviheted személyesen a tp-papírodat az oephez, nem kell kivárni hogy a munkahelyed üljön rajta heteket.
Persze csak akkor lehet ilyet csinálni ha a mh-ed nem tb-kifizető hely.

Tök jó cuccokat lőttem megint a teszveszen, majd teszek képeket. :)
Ezeket kapom apától a névnapomra, ugyanis el is kell érte menni mivel egy etetőszék is benne van! :)
Tudom tök hülye vagyok hogy már ilyeneket veszek, és lehet hogy kaptunk volna ingyen is egyet, de ez nagyon bejön Ditának mert később kis asztalkává és székké lehet akakítani egy mozdulattal. :)

dita75
 
 


Dita, én nem vállalkozó vagyok, nekem nincs könyvelőm, állami cégnél dolgozok.

Én is használtra gondoltam, 7-8 körül vannak az újabbak, majd kiderül, addig még van idő.
Addig még bármi lehet. Apának felírtam a mellszívót és a légzésfigyelőt, azt majd akkor megveszi, amikor a baba megszületett és mi kórházban leszünk, mire kell legyen, a pénzt folyamatosan teszem rá félre, hogy ha kell, legyen mihez nyúlnia.

remény73
 
 


REMÉNY
Az tök mindegy hol dolgozol, ez mindenkire vonatkozik.
Akkor a munkaügyesek csinálják gondolom, én nem tudom hogy milyen cégeknél ki intézi de beszélj vele mert ha csak a 9000 ft-os adójóváírást nézzük az sem kevés, de biztos ennél több is lesz.
Ezt majd ők kiszámolják neked! Ne hagyd magad! oké megkapod jövőre egyben, de ha te most nem tudsz megélni esetleg akkor nyilván most kell lépni.

Én a légzésfigyelőt sem akarom bérelni.
Nagyon sok foglalót kérnek, és csak akkor kapom vissza ha már nem kell a termék, akkor most nem mindegy hogy a sajátomban áll a lé vagy a béreltben? A sajátot később eladom esetleg.

Én igy gondolkodom. A mérleg még nem is annyira de a légzésfigyelő bizony kellhet több mint egy évig is!

dita75
 
 


Dita várom a képeket miket lőttél... én most egy időre felfüggesztettem a vásárlást, max. pelust akarok venni még, majd meglátom.

Gondolkozom a cumin is, mert a csomagban MAM cumi van, de olvastam, nem a legjobb, s a bababoltban a nuby, avent, chicco, nuk cumikat javasolta a csaj, s azt mondta a mamot nehéz beszerezni kevés helyen kapható. Azt is mondta ki kell választani 1 félét, s azt elsőre ha elfogadja a baba utána csak az a márka lesz jó.

remény73
 
 


REMÉNY
Nukot ne vegyél mert drága és olyan a kialakítása hogy ha azt adod neki akkor bizony csak azt a formát fogja elfogadni. Ebben igaza volt a csajszinak a boltban. Lehet hogy nem is lesz cumis a fiad.

dita75
 
 


Dita, nem az a gond, hogy nem tudok megélni, mert apa keres, és azért megvagyunk, én eleve spórolós vagyok, így beosztom azt ami van, de még kivárok 1-2 fizút, s meglátom javul-e a helyzet. A szülésre a pénzt félretettem már, kamatozik addig :)

A nagy tételekre, amiket meg akarok venni, és én is újat akarok: légzésfigyelő, mellszívó és tárolóedények, hordozó, na ezekre teszem félre folyamatosan a pénzt, a többi kis tétel ezekhez képest, azt meg kicsinyenként megveszem. Jön majd a névnapom, max. majd a babának kérek ezt-azt, úgyis az volt a gondjuk anyóséknak ha mindent én veszek akkor őt mit fognak adni az unokának? :)

remény73
 
 


Nem is akarok nagyon cumit, párom ellenzi is, de azért kell 2 darab, amihez ha nyúlni kell nyúlhassak. Én Aventet tervezek, ha már a cumisüveg is az lesz, remélem. Valahogy nem ismerem melyik milyen, ez meg sokak szerint jó, párom meg ragaszkodik hozzá, amit a gyerek szájába vesz az minőség legyen: cumi, rágóka, és hasonlók.

remény73
 
 


REMÉNY
PErsze én sem úgy gondoltam hogy megélhetési probléma forog fent, csak nem mindegy hogy az ember 9-el vagy még annál is több pénzt kap havonta vagy kevesebbet. Így akartam mondani.
Cumiból én is aventet vettem, most a DM-ben ingyen adják a cumimosó keféhez! :)


Itt az etetőszék:
Kép

Kép

Még egy kádállvány nyúltam le de a többinek nagyon felverték az árát a végére, pedig kurva jó cuccai voltak a csajnak na meg itt lakik fehérváron az sem mindegy hogy hová kell mennünk érte.
A szopipárnát lenyúlták fél perccel utánam 50 ft-tal! :(

dita75
 
 


Dita, nagyon aranyos az etetőszék. Én is hasonlót akartam, de helyhiány miatt nekünk majd összecsukhatós lesz, vagy párom asztalra tehetőt akar, de az asztal nem elég vastag.

Nekünk nem lesz kádállvány, szintén helyhiány miatt, eleinte lehet a szennyes tartóra teszem, aztán meg majd be a kádba, vagy a párom akar csinálni léceket a kádra tartónak, amit fürdetéskor ráhelyezünk.

Meddig van a DM akció? És mennyiért adják? Én két darabos AVENT-es cumit láttam 1650-ért.

remény73
 
 


nem tudom meddig van az akció de egy ezres és egy cumi van hozzá.
nekünk sarokkádunk van és így nem tudom rátenni a kádat akárhogy is szeretném. A fürdőnk van vagy 10 m2 úgyhogy szerencsére elfér.
Az asztalunk nekünk is vékony hisz üveg. Arra nem tudnék tenni etetőt. Lehet hogy én is telezsúfolok a kecót a sok babacuccal de hát mit van mit tenni, nem??? :wink: :lol:

dita75
 
 


Na nekem jelenleg egy sarokba vannak berakva bezacsizva a ruhák, meg amiket vettem, nem túl szép látvány a sok zacsi, de még nincs helyük, meg még nem akarom kimosni sem.

Nekem csak 170-es kád van meg mellette a mosdó, szembe vele a modógép, és alig lehet bent megfordulni...

remény73
 
 


Hát bizony sokszor hiába akarunk valamit ha egyszer nincs helye.... :roll:

dita75
 
 


remény73 lakótelep már csak ilyen én igazán tudom miről beszélsz.
Amiket utoljára küldtél képeket létezik,hogy mind 34 cm-esek??


Köszi a biztatást AFP ügyben pénteken majd kiderül.

Kép
Kép
colin
 
 



Sok-sok gratula és boldogságosság a házassági évfordulósoknak!
Nekünk a baba lesz az ajándék a 4. évfordulónkra, mivel kb. akkorra fog megszületni babó.

Pocakfotót majd teszek fel, csak magamat nem tudom lefotózni, mert nincs normális tükrünk, majd hétvégén, ha hazajön apjuk!!!

Colin!
Biztos minden rendben lesz, ha gond lenne, akkor az hamarabb kiderült volna :shock:

Vevikk! Ne izgulj a párod miatt, ne lesz semmi baja. Tudom, hogy milyen nehéz egyedül otthon, de már csak két nap van hátra. Én minden hétköznap egyedül vagyok (mondjuk 3 év alatt sem tudtam megszokni), hétfőn lemegy a párom Szekszárdra és ha minden jól megy akkor csütörtökön, vagy pénteken jön haza.... Szóval nekem csak a TV és a net a társam esténként.

A legutóbbi UH nekem is hüvelyi volt még, a holnapi kombinált tesztes pedig már hasi lesz. Anyukám jön majd velem, remélem beengedik őt is. A DVD-t pedig hozom haza apának, hogy ő is megnézhessen pindurt. Remélem addig megfordul, mert nem szép dolog tőle, hogy a hátát mutatja mindig :lol: Így nem is tudom hogyan fogják megnézni az orrcsontját :?: :?: :!: :!:
Nálunk apa minden vizsgálaton ott lenne, ha tehetné. Én örültem, hogy bejött velem, mert legalább jobban elhiszi, hogy apa lesz, most hogy látta a kis pulzáló szivecskéjét.
Sajnos mi még nem hallottuk a szívhangot, csak láttuk a pulzálást. Van itthon baba-szívhang hallgatóm, de még nem mertem kipróbálni (azt mondták úgy a 16 héttől élvezhető), mert ha nem hallannék semmit, biztosan idegbajt kapnék......

VÁSÁRLÓMÁNIÁS kismamik:
Ma voltam a Blahánál egy urkálóban, vettem egy édes poncsót és egy farmert kantáros unisex kisgatyát (ezt mind 800 Ft-ért). És a Rákóczi úton van egy Terranova bolt, ahol minden ruha akciós és gyönyörű farmer kantáros nadrágok, és farmer kabátok vanank 6-700 Ft-ért (vadi újak), kis polók 240 FT-ért, pizsamák 500 Ft-ért,...... Tényleg nagyon édesek, szerintem érdemes megnézni, persze csak annak, akinek nem esik nagyon ki az a környék.....

Bocsi egy kicsit hosszú lettem.....

Kép
akire79
 
 


Akire, tudom már bevásároltam, de a szemem még legeltethetem. :)) Imádom a babaholmikat :))
Pénteken megnézném a terranovát, de pontosan merre van a 4-es villamostól? Köszi.

remény73
 
 


Közkívánatra a 12 hetes és 4 napos pocak:
Kép

És a mai szerzeményeim:
Kép

Én kislányra számítok :lol: (ez gondolom a rózsaszín poncsóból látszik is), de ha mégsem jön össze a barátnőmnek novemberben születik a kislánya és akkor max nekik adom, mert a boltban hagyni képtelen voltam. :lol:

Kép
akire79
 
 


Remény!

A Blahán szállj le a villamosról és indulj el a Rákóczi úton az Astoria felé. A Burger King utáni sarkon lesz, eltéveszthetetlen emeletes bolt.
Amúgy magamnak is nagyon jó cuccokat vettem ma, összesen kb. 3500 Ft-ért. Ezekről is teszek fel mindjárt képet!

Kép
akire79
 
 


Egy pocakfotó, nem a legjobb, de így sikerült :)
Most csináltam. Kép

remény73
 
 


Tunika (390 Ft-ért :lol: )
Kép

Fehér, lenvászon, gumis derekú nadrág:
Kép

Pólóruhák
Kép

Kép
akire79
 
 


Te Jó ég!
Remény! Pont fele annyi idős vagyok, mint Te , de majdnem egyforma nagyságú a hasunk!!!!!!!!
Ez normális?
Ja és eddig már majdnem 5 kilót fogytam (67 kg vagyok) :cry:

Vicky!
Én a következő módon csökkentettem az Utrót:
betöltött 10. héttől napi 2x1 (reggel és este), a 11. héttől napi 1x1 és múlt szombaton használtam az utolsó darabot :lol: :lol: :lol: Hipp Hipp Hurrá!!!!!
Remélem a babának nem lesz baja, hogy nem kap több hormont....

Dita!
Nekem nagyon tetszik az etetőszék, tényleg nagyon praktikus :lol:
Nekem az a szerencsém, hogy anyukám bölcsőde vezető és mi ki fogjuk írni a bejárati ajtóra, hogy mire van szükségünk és így fogunk mindent megvenni (a barátnőméknek is kiírtuk tavaly, a babakocsit, utazóágyat, mobil járókát és hordozót vettek összesen 20.000 Ft-ért) Remélem nekem is ilyen szerencsém lesz.
Szeptemberben jönnek az új szülők, szóval nagyon sok jó dolgot lehet majd szerezni elég olcsón.
Ha majd kell valakinek valami, az szóljon!!!!

Kép
akire79
 
 


akire79 nagyon helyes pocakod van nekem kb a fele,de már megszoktam,hogy senki nem látja rajtam és nem is hiszik el,hogy már lassan félidőnél járok.

Kép
Kép
colin
 
 


AKIRE
Nagyon csinik a rucik. A pocakod is írtó helyes.
Minden alkati kérdés úgyhogy normális hogy másak a pocakméretek.
Engem ma is kérdezett egy munkatársam hogy mikor szülők nem is mondtam csak annyit hogy ősszel de már erre is elkerekedtek a szemei hogy ekkora a hasam és ez még őszig mekkorát fog nőni???

Én is vettem már csajos holmikat, ha van kedved kukkold meg a blogom, vannak képek! :)

www.dituli.blogspot.com

A gyógyszerek miatt híztunk most azt adjuk le. Én már lassan 22 hetes vagyok de kevesebb súlyra mint amivel kezdtem. Te láttál elég tetemes súllyal kezdtem úgyhogy én nem kesergek hogy nem híztam még egy grammot sem. A szülésnél állítólag lemegy vagy 10 kiló minimum, úgyhogy azt tervezem hogy kevesebb kilóval jövök ki a kórházból mint amennyi a lombik alatt voltam.

Ha nem barnáztál akkor minden oké a babával, és nem hiányolja az utrót.

dita75
 
 


Sziasztok!

Trix, köszi az érdeklődést: a fotelben hátradőlés félig-meddig megvalósult... De azért igazán sosem fog menni... :)
Főzni pl. minden nap szoktam... Ahhoz meg vásárolni megyek, a boltok itt nincsenek annyira közel, kb. negyedóra gyalog. Ráadásul egyre lassabb. Már nagyon várom újra a biciklis időket.... Persze az még nem most lesz, előbb a babakocsizás jön...

Viszont a babaruhákkal kész vagyok, kimosva-kivasalva a helyükön vannak. A bőröndömet is bepakoltam: még a mentes vizet és a csokit is beletettem már.. :D
Egyedül a babaszoba dekorációja van még hátra, azzal viszont egyelőre elég nagy gondban vagyok. Odáig már eljutottam, hogy rendeltem egy falvédőt. De kellene néhány kép is a falakra, mert most olyan üres fehérek.... Itt Heidelbergben ez bérelt lakás, nem álltunk neki falat festni meg bordűrt ragasztani - nem is fogunk sokáig itt lakni, csak kb. 2-3 évig...
Szóval jó kis képeket szeretnék, de még nincs teljes elhatározás. Végülis ez a mi hálónk is egyben, ezért nem szeretnék mindenhol csak Donald kacsákat látni...

Mérleg: én egyáltalán nem terveztem venni vagy kölcsönözni, mert úgy gondolom, hogy csak idegesíti magát vele az ember, és attól meg jól elapad a teje... Viszont váratlanul felajánlotta egy unokatesóm, akinek most votl 1 éves a lánya, hogy kölcsönadja az övét - így most mégis van, de hogy nem fogom naponta mérni (pláne etetésenként), az tuti. Mondjuk hetente. A védőnő amúgy is jön és méri. Persze nyilván ha folyton sír, és gyanús, hogy nincs elég tej, akkor nem árt, ha valamivel az ember le tudja ellenőrizni, de előre nem vettem volna meg, az biztos.

Légzésfigyelő: na ezzel kapcsolatban én extra parás vagyok, úgyhogy azt vettünk, nem is volt kérdés... Ráadásul lesz még babánk (csak optimistán.... :) ), szóval nem hiszem, hogy a bérléssel jobban járnánk....

UH: nálunk a BMC-s 7 hetes szívdobogás-nézős UH-on volt először bent a férjem, és nagyon nagy élmény volt neki. Ugyan hüvelyi volt, és hát egy kicsit feszélyezte, de igyekezett nem oda nézni, csak a monitorra - és a baba annyira érdekelte, hogy szerintem semmiképpen nem hagyta volna ki...

Itt egy tegnapi kép a pocakomról: Kép

Kép
bikmakk
 
 


[quote="remény73"]p írta:remény73árom meg ragaszkodik hozzá, amit a gyerek szájába vesz az minőség legyen: cumi, rágóka, és hasonlók.


Hát, remény, nem akarlak elkeseríteni, de a gyerek MINDENT a szájába fog venni. :lol: :lol: :lol:

Kép
bikmakk
 
 


Hú csajszik a hekkezés nagyon jól sikerült 8) , viszont szarrá csipkedtek minket a szúnyogok, azóta is vakarózom :twisted: . Idén baromi sok a szúnyog. :?

Tegnap még jó sokat írtatok, már alig tudtam követni. :roll:

Akire: szép kis pocid van nagyon csini vagy! :) A ruhák is nagyon jók.

Remény: nagyon köszi a kisrucikat, édesek és tetszenek amiket válaszottam. Már többször is végignéztem őket. :lol:
Tegnap láthattad, hogy mekkora már a hasam, de a tiédet már simán lehagytam a két Babóval. :lol: A te pocid is nagyon csini.

Dita: nekem is tetszik az etetőszék :) , bár mi nem fából készültet fogunk venni.
Már csak azért sem, mert fogunk kapni egyet a fodrimtól és az műanyag. Legalább ne üssön el annyira a két szék. :)
Én még mindig szedem a femibiont, bár gondolkodom nagyon rajta, hogy most már abbahagyom, mert pofátlanul drága lett :evil: .
Ezenkívül szedek magnéziumot (magnerot) orvosi tanácsra és kálciumot (béres) önszorgalomból.
Amúgy mást nem.

Bikmakk: neked is szép a pocid nagyon és nem is olyan vészesen nagy. Örülök, hogy jól vagytok! :)
Remélem találtok megfelelő kis képeket a babaszoba dekorációjához. :)

A mérleg témához annyi, hogy én is fogok venni használtan digit, kb. 7-8000-ért tervezem.

A légzésfigyelőt pedig az egyik fórumos lánnyal egyeztetem jelenleg.
Még van rajta gari 1 év és ikres. :lol: :lol:

Ezek a gyerkőcök annyit ficánkolnak, csak úgy ugrál a hasam. Szerintem éhesek, úgyhogy burkolok valami reggelit, hogy megnyugodjanak.

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Tényleg jó sokat írtatok tegnap.
Azt hittem unatkozni fogok, amíg nem lesz itthon apa, de mivel itt vannak az unokahugaim, nincs unalom.
Sőt... Alig van szabadidőm. Legalább megfontolom, hogy hány gyereket is szeretnék végül. :)

Szépek a pocakfotók!

Én nem aggódom sem a súlyom, sem a pocakméret miatt.
Már régen voltam mérekezni, úgyhogy nem tudom mennyi lehetek. A legutolsó mérésnél én is -2kg-nál jártam. De szerintem mostmár felfelé tartok. De majd a szülés után lemegy.
A pocakra meg azt mondta a doki, hogy rendben van. A méhem 24 hetesnek felel ugyan meg, de van elég magzatvíz és ez a lényeg.

Rilla!

Lehet, hogy pocakfotó lesz az ajándék, bár minden nap látja apa.
Hál' Istennek épségben megérkeztek Brugge-be. Már küldött e-mail-t is és beszéltünk telefonon is.
tuti, hogy hoz valamit a babának. Bár úgy indítottam útnak is, hogy hozzon neki valamit :)

Dita!

Én sem kértem évelején az adóelőleget, és most változtattam meg. Így legutóbb 11.000 Ft-tal többet kaptam.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Babaszobadekorról:

Én öntök ki gipszből képkeretet, és szalvéta technikával csinálok belőle képet.
Meg kartonból csinálok Százholdaspagony figurákat, amiknek mozog keze-lába.
Sógornőm segít, ha minden igaz.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Vevikk: Örülök, hogy minden rendben van apával, így legalább kicsit megnyugodtál. Játszál a kislányokkal sokat, legalább gyorsan telik az idő. :wink:
Te aztán tényleg sokoldalú vagy, hogy ilyen kis dekorációkat is csinálsz.
Ha majd kész lesznek a dekorációk, kérünk fotókat! :lol:

Jó szórakozást!

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


sziasztok!

Megjöttem a városból.
Éjjel kb. 3 órát aludtam mert azt hallgattam a szél miket döntöget fel odakint. Majd letépte a függönyt is. Aztán fél 7 kor már keltem hogy ne a legnagyobb melegben menjek fel a városba.
Így meg is úsztam ájulásmentesen a boltolást. (igaz végszükség esetére volt nálam életmentő kóla :) )

VEKIKK
Biztos nagyon szép lesz a dekor! Én nikecellből fogok csinálni, de csak próbaképpen, mert kaki a kézügyességem. Ha nem megy akkor egy nagyon kedves fórumostársamat megkérem hogy csináljon nekem egy pár darabot, tavaly a kisfiának szenzációsakat csinált.
Persze nem akarom leterhelni, ha nem vállalja akkor lehet a neten is rendelni ilyeneket. Ragasztócsík van a hátulján csak fel kell tenni a kívánt helyre és kész. :)

Örülök, hogy apus épségben megérkezett, és te sem unatkozol :)

BIKMAKK
NA ez nagy igazság. :lol: :lol: :lol: :lol: Bizony minden a szájban landol majd a babának, főleg ha fogzik. :roll:

Nagyon szép a pocakod. Csinos vagy úgy látom nem szedtél fel plusz kilókat.

Mindennap főzöl? Én meghülyülnék. Tegnap főztem gombapörit ami sajnos elfogyott, és ma is neki kell állnom az igaz, de amúgy mindig úgy szoktam hogy legalább két napra elég legyen a kaja, hogy ne kelljen már mindennap a túzhely előtt állnom.
Ma töltött paprika lesz apának magamnak meg gyümilevi és túrógombóc. Ez a kaja még holnap is kitart, bár holnap már jön a kosztosunk is, de majd én kimérem neki az adagot, és rászólok hogy ne habzsoljon hanem egyen szép lassan és rágja meg az ételt. Ugyanis rájöttem: azért eszik olyan rengeteget mert még levegőt sem vesz közben csak tömi magát mint a gép.

TRIX
Örülök, hogy jól sikerült a hekkezés, biztos az ikereknek is ízlett.
Szúnyogok meg monnyanak le!
Frankó! Most hogy mondod.... elfelejtettem a gyógyszertárat. Tegnap elfogyott a vitaminom ugyanis. Végülis már máskor is hagytam ki egy - egy napot mert elfelejtettem bevenni.....
Holnap úgyis megint mennem kell mert természetesen a könyvet is elfelejtettem visszavinni a könyvtárba.... és már így is egy napot csúsztam.... :oops:

dita75
 
 


Dita, ebben a nagy melegben nem volt kedvem főzni, így hideget ettem. Ma mennem kellett házidokihoz, így hazafele bementem a boltba, gondolván veszek hideget vagy grillcsirkét, de bent jött az ötlet lecsó...és vettem hozzávalókat. Csináltam egy nagy adagot, azt eszegetem.

Aventes mosó+cumi itt már nincs, nem láttam, de láttam van MAM cumi, így még gondolkozom azt vegyek-e...

Trix, örülök hogy tetszenek a ruhák.

Látom a kismamik kreatívkodnak, nem vagyok egyedül ezzel :) Ez kicsit megnyugtat. Nekem nem túl jó a kézügyességem, de talán az egyenes varrás még menni fog :)

remény73
 
 


Akire: Jó tudni, hogy tudsz babás dolgokat így szerezni. Megjegyeztem. Egyébként jók a cuccok.

Lányok! Csinosak a pocik. Hát nekem is van rendesen, majd megmutizom valamikor.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


remény: Én is abban reménykedem, hogy az egyenes varrással nem lehet gond, remélem a varrógépem is így gondolja. Néha meghülyül és sajnos apukám már nem tudja megcsinálni. :cry: Néha nagyon hiányzik, pedig mikor élt, akkor meg nem értékeltük igazán. Egy ezermester volt, minden vackot meg tudott javítani.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Ma mennem kell 2-re a védőnőhöz, s most jól bekajálok kiakad a mérleg :) meg a védőnő is:) Én eddig 2 kilót híztam, ha jól számolom. Azt gondolom az nem sok...

remény73
 
 


Megvolt ma az első nst-m, pici babám pedig csicsikált ! :lol: ....pedig az lett volna a lényeg, hogy a mozgását figyeljék ! De minden rendben van vele !

Colin
Ne aggódj az afp miatt, mert igazából nincs is semmi értelme ! Ausztriában pl. már kihagyják ezt a vizsgálatot.
Amúgy nekem épp határértéken belül volt az afp eredményem (ami miatt jól be is paráztattak), de persze kiderült, hogy nincs semmi baj !!

Dita
Nem is szeretnétek később összeházasodni ?

Trix
Még 2 hetet dolgozom, aztán én is lazulok ! :D

Remény
Én vettem babamérleget, mert kiszámoltam, hogy a bérlés egyáltalán nem éri meg !!...a vaterán vettem egy vadiúj Momert mérleget 7 500 Ft-ért !
Cumiból én is Anenteset vettem, de csak akkor adom oda, ha minden kötél szakad ...
De jó, hogy tettél fel pociképet, szépen alakul ! :D

Akire
Neked is szépen alakul a pocid ! :D
És tényleg nem számít, hogy kinek mekkora a pocija, alkati dolog ...

Bikmakk
Na nekünk szerintem szóról-szóra ugyanakkora a pocakunk ! :D
Én ma pakolom össze a kórházi pakkot, mert hétvégén megyünk esküvőre (5 órás út lesz), oda meg elviszem megnyugtatásként !

Kép
Kép
rilla_
 
 


Dita: fő már a töltött paprika? :lol: Én is azt ettem éppen, mert anyósom pakolt, nyami.
Viszont valami könnyű kis vacsit ki kell találnom az uramnak. Azt már tudom, hogy holnap rántott tököt fogok csinálni. :wink:

Remény: imádom a lecsót. Hogyan készíted?
Nálunk többféle módon készül, tojással, anélkül, rizzsel kolbásszal..... vigyázz a melegen, nehogy rosszul legyél! Vigyél vizet az útra! :) 2 kiló az semmi :wink:

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Rilla: az a lényeg, hogy a Babó rendben van! Vigyázz te is ebben a melegben. Kíváncsi lennék mekkora egy ilyen pakk, ha mindent bepakolsz a kórházi bent tartózkodásra. 8) :wink:

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Trix, én hagyma, olaj, paprika, paradicsom, debreceni és só. De én csak így szeretem. Anyósék nagyon zsírosra csinálják, meg az íze sem az igazi, nekem ez vált be. Egyszer volt, hogy ettünk itthon lecsót, 2-3 napra rá anyóséknál, s hazafele a párom megjegyezte az én lecsóm finomabb :) Ez akkor jól esett.

Rilla vigyázz nagyon magadra ebben a melegben, 5 óra hosszú, csak óvatosan...

remény73
 
 


REMÉNY
Lecsó??? Jöhet, de csak ha ütsz hozzá nekem egy kis tojást is! :)
Én is vettem hozzávalókat de majd holnap.
Apa a lecsót csak reggelire eszi meg, azt mondja az nem rendes kaja.

Itt falun még van, pont ma néztem 1099 ft és kék meg sárga cumival van. Én vettem egyet! :)

Kép


A két kiló semmiség!

RILLA
NEm hiszem hogy összeházasodunk, még a kapcsolatunk elején kérdezte a párom hogy hozzámennék-e, én meg elpoénkodtam, hisz akkor még házas volt. A kis bigámista! :)
Én max. csak a buli miatt..... meg talán egy lány életében fontos lehet a fehér ruha, ceremónia, stb..... eddig mindig kedvet kaptam amikor nézegettem az ismerősök esküvői fotóit. Az a baj ezzel hogy ha már esküvőre kerülne a sor akkor a legjobbat szeretném mindenből de az már jócskán millión felül van és akkor még a nászútról nem is beszéltem, márpedig ha lúd legyen kövér és minden legyen úgy mint a filmekben. Talán ha nyerünk a lottón! :)
Tavaly volt a barátnőmék esküvője, semmi extra, még ruhája sem volt, egy ilyen nálam szóba se jöhet, akkor inkább maradok élettárs.

Kitartás a két hét hátralévő munkához!

A kis lustika! Nem is keltettétek fel?
Bogyónak egyből kinyilik a csipája ha kajáról van szó. Még szinte le sem ér az étel már elégedetten rugdos hogy végre kajaidő van! :)
Szuper hogy minden rendben volt az nst-n!

TRIX
Már kész is van, de én nem azt eszem, most valahogy nem kívánom.
Úgy irigylem azokat akiknek pakolnak a nagyszülők kaját. Anyósomék itt laknak a valagunkban de egyszer nem jutott még eszébe hogy egy-két adag kaját betoljon az ajtón, még akkor sem amikor beteg voltam és nem tudtam főzni.
Anyuval annyira sajnáljuk hogy ilyen messze lakunk egymástól, ő bezzeg elkényeztetne. Nagy szívfájdalma az is hogy nem tudja akkor meglátogatni Bogyót amikor csak akarja. Vác nem a szomszédban van sajnos tőlünk! :cry: :cry:

dita75
 
 


Érdekes ez a lecsó dolog. Az én párom családjában is csak reggelire fogyasztják, minden "extra" hozzávaló nélkül. Csak paprika, paradicsom, meg jó sok hagyma.
Nálunk viszont a tojásos lecsó volt a menő, bármikor főételként.

Remény: fincsi lehet, én is kedvet kaptam. Lehet valamelyik nap én is csinálok. :D

Dita: nálunk szinte minden 7végén megtelik a hűtő, ha anyósékhoz megyünk. Mivel ő hétköznaponként nem főz, így hétvégén szokott 4-5 féle kaját csinálni, persze abból is 3szor annyit, mint ami nekik kell. Abból mindig jut nekünk is.
Tényleg szerencsések vagyunk velük. Nem mintha én nem tudnék főzni, de most még ezzel is kímélni akarnak, hogy ne kelljen a melegben állnom. Bár szerintem ez már megint igen csak nagy túlzás. :roll: :?

Egyébként én is aventes cumókat fogok venni, meg már vettem is ugyebár. :wink:

Kép

puszi Trix
trix78
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?