Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm szépen mindkettõtök válaszát! Sikerült megnyugtatnotok. Kép
ritah
Névtelen
 


Kedves Ritah!

Ezer bocs, hogy lenévteleneztelek!KépKépKép Soha többé nem fordul elõ! KépKépKép

Örülök, hogy megnyugtattak a válaszok.

Kriszta
Kriszta 77
 


Kedves Alma!

Hányadikára vagy kiírva? Az én babám, ha minden igaz 11-én születik.

Kriszta
Kriszta 77
 

 
 

Szia Kriszta,
Naptar szerint okt. 14, de a meretei alapjan 10-re saccoljak. Es mar azt is tudjuk, hogy fiu lesz es Peterke Kép

Alma (szinten 77)
Alma
 


Ritah
Én is a Dancsónál szültem tavaly decemberben. Az elsõ babával is hozzá jártam, csak hát pont akkor akart megszületni amikor a doki nyaralni volt. Én meg voltam vele elégedve, szerintem nagyon nyugis, türelmes és tényleg nem tudnék semmi rosszat említeni. Szülésznõt választotok? Ica nénit ajánlom ezerrel, ja és a Dancsó is õt szokta, szeretnek együtt dolgozni Kép

Kata
Katalin (fkata)
 


Szia Alma!

Akkor lehet, hogy találkozunk Kép.
Gratula Péterkéhez Kép!!!
Nekem a 17. héten saccolta a doki kislánynak (AFP utáni UH a kórházban), és 16-án megyek a saját dokimhoz, aki remélem szintén kislányt mond Kép. Meg persze azt, hogy tökéletes Kép.

Kriszta
Kriszta 77
 


Sziasztok!

Köszi mindenkink, hogy itt is energiát adtokKépKép
Már betöltötük a 20. hetet, eddig koppkoppkopp minden rendben. És a kis bestia még nem mutatta meg magátKép Kiváncsi vagyok rá, de nem ez a lényeg nálunk márKép Csak az a lényeg, hogy Õ már meg is szülessen éppen és egészségesenKép Rengeteget mozog, de 2 napja egy kicsit alább hagyott, bár az én hasam elég vastag. Lehet, hogy ettõl?

Puszi minden kismaminak és lakójánakKép

paracsimpo
paracsimpo
 
 


Kedves Paracsimpo!

Gratula a betöltött 20. héthez!!! Ha ez picit megnyugtat a 20. héten én is alig éreztem a mozgást, de most - 23. hét - már egyfolytában pörög a baba.
Nekem a 17. héten valószínûsítették kislánynak, és tegnap voltam UH-n. Azt hittem, a saját dokim is meg tudja erõsíteni, de õ sem mutatja meg magát. De az a lényeg, hogy tökéletesen egészséges Kép. A köv. UH pedig 4 hét múlva lesz. A kisfiam a 28. héten mutatta meg magát, most pedig reméljük a 27. héten (10 hét után!!!) már tényleg kiderül.

További jó pocakosodást kívánok Kép!!!

Kriszta
Kriszta 77
 


Lányok!

Hol vagytok?

Kriszta
Kriszta 77
 


Szia Kriszta!

NyaraltunkKép))

Hogy vagy?

Én jól vagyok azt leszámítva, hogy már nyitva a külső méhszájam, úgyhogy többet pihenek.

Tikva
tikva
 
 


Szia Tikva!

Pihenj! Pihenj! Pihenj! Örülök, hogy ezt leszámítva jól vagyKép! (Hogy kivitelezed a pihenést Hanni mellett? Csak úgy kíváncsiságból?Kép) Hanyadik héten is tartasz?

Mi köszönjük jól vagyunk. Hétfőn volt UH (talán! kislány), becsült súlya 828 g., és teljesen rendben vanKép. Én pedig vizesedem - ismét -, és szigorú diéta, össz. folyadék max. 2l.Kép
Ja és 4 héten belül le kell adnom min.3kg-t. KépKép
(Nem tudom, hogy ezen sírjak v. nevessek.)
De ezt leszámítva remekül vagyunk, szombaton betöltjük a 28. hetetKépKépKép!!!

Sok puszit az egész családnak

Üdv,
Kriszta
kriszti_77
 
 


Szia Kriszta!

Most vagyok 17 hetes. A fekvés elég nehéz, mert most Hanni nincs oviban, így van amikor csak a délutáni alvása idején sikerül rendesen pihenni.

Én meg keveset iszom, úgyhogy arra kell figyelnem, hogy igyak többet. A kilókkal szerencsére nincs gondom, sőt a védőnő azon aggódott, hogy fogytam fél kilótKép. Legközelebb ebéd után mentem, úgyhogy megnyugodott, hogy elindult a hízásomKép.

Nevet találtatok már?

Tikva
tikva
 
 


Szia Tikva!

Te "mázlista": ihatsz büntetlenül, a hízásra pedig egyenesen felszólítanak Kép. Ha csak du. tudsz pihenni, hát használd ki rendesen (semmi házimunka, csak fekvés... persze, csak ha meg tudod oldani Kép). Esetleg - ha persze kivitelezhető - bízd rá Hannit néha vmelyik nagyira, én pl. most passzoltam le anyunak a Petit, holnap estétől csüt. du-ig. (Jövő héten nyaralni megyünk, és egyszerűen nem tudok rendesen kitakarítani, mert arany szívem nem hagy érvényesülni.) Sőt már azt is megbeszéltük, hogy amikor tudja elviszi a Petit majd az első időben, hogy tudjak pihenni (is) a pici mellett Kép. Szerencsére közel laknak (kocsival kb. 20 perc), felbecsülhetetlen a segítsége Kép.

Igen, igen, már találtunk neve(ke)t Kép. Mivel mindig úgy fekszik, hogy nem tudják teljesen biztosra mondani a lányt, fiú névvel is készültünk Kép. Ha kislány, akkor Eszter lesz, ha pedig kisfiú, akkor Máté.

Ti már tudjátok, hogy ki lakik a pocakban?
És ti találtatok már nevet/neveket?

Jók legyetek Kép!

Üdv,
Kriszta
kriszti_77
 
 


Szia Kriszta!

Még nem tudom, hogy mi lesz, remélem a követekező UH-on kiderül. Gondoltam, ha kiderül, majd elég lesz akkor keresni. Nálunk nem olyan egyszerű, bár inkább én vagyok a válogatósabb. Épp tegnap mesélte a sógornőm, hogy az egyik ismerősének még a szülés előtt egy héttel is fiút mondtak, és lány született. Ez most volt egy hónapja az egyik vidéki kórházban.

Szia,
Tikva
tikva
 
 


Szia Tikva!

Az egyik barátnőm unokatestvére is így járt, csak neki végig lányt mondtak, a szüléskor pedig kiderült, hogy 2 centivel hosszabb Kép. Mivel már van egy nagyobb lányuk, kelengyén nem is gondolkodtak, most pedig "minden" lányos színű, úgyhogy útólag kellett beszerezni a fiús holmikat.

Nekem tképpen teljesen mindegy, hogy a pocaklakóm milyen nemű, mert, ha kislány, akkor annak örülünk, ha pedig fiú, akkor annak.
(nagyon zárójel: azért rámférne a Rosszcsont Peti után egy tündérke vagy egy nyugi-boy)

Jók legyetekKép

Üdv,
Kriszta
kriszti_77
 
 


Sziasztok!
Látom még mindig nem mindennapos az írásKép

Jól vagyunk. Igaz voltunk 3 hét kórházban görcsök miatt, de jól vagyunk. Méhszájak zártak, görcs nincs, keményedés is csak néha (most már).
Nagyon rendik voltak az orvosok. Igaz (utólag tudtam meg), hogy nem sok esélyt adtak a babámnak, hogy megmarad. Azt hitték, hogy elvetélek megint.
Ma már a 28. hetet tapossuk, pontosan aug. 9.-én töltjük beKép
Ti vásároltatok már? Engem mindenki lebeszél az előzmények miattKépPedig már úgy szeretnék menni bababoltba.
Nekem is sokat kell feküdnöm, de megéri, mert javult a helyzetünkKép

paracsimpo 27+3 hét
paracsimpo
 
 


Sziasztok!

Elolvastam az összes hozzászólást, és elmesélném a mi történetünket a Szabolcs u.-i kórházzal ill. Dr. Kovács Péterrel. A terhességem 37. hetén voltam a szokásos uh.-on amikor is a doki bácsim megállapította, hogy igen kevés a magazatvizem ill. ödémás vagyok. (talán a magz.vízben közrejátszott az is, hogy akkor fejeztük be a lakásfelújítást ill. költöztünk, én meg útközben valahogy elcsepegtettem). Nos toxémia gyanúval azonnal beküldött a kórházban, ahol volt minden (vér, vizelet, flow)és egész normálisan fogadtak. (Kati nővér!) A labor eredményeim annyira rosszak voltak, hogy nem igazán tudták eldönteni az orvosok, mi is legyen velem. A dokim azonnal meg akart császározni, az oszt. vezető főorvos ezt valamilyen általam nem ismert ok miatt ellenezte. Én meg időközben produkáltam néhány fájást a szülőszobán úgyhogy néhány percen belül már toltak is át a műtőbe. Az aneszteziológus nagyon kedves volt, az intenzíves gyerekdoki tényleg az első perctől kezdve ott volt. Úgyhogy 2002.12.12-én 12 óra 13 perckor megszületett Bence aki nagyon pinduri volt 2150 g és mindösszesen 42 cm. 9/10 majd 10/10 apgar, inkubátorba sem kellett tenni, de azért levitték az intenzívre. Velem végig nagyon rendesek voltak a nővérek, a dokim is jött amikor csak tudott, sőt, lement a gyerekhez is, és megkérdezte, hogy ő hogyan van mikor engedik haza. Való igaz a körülmények nem túl jók, és a tisztasággal is akad néhány probléma, de én úgy gondolom, talán fontosabb az, hogy a Bence jó kezekben volt, mint az, hogy hányszor mosták fel a kórtermet. Az intenzíven a csecsemős nővérkék iszonyú kedvesek voltak (hozzáteszem, hálapénzt senki nem fogadott el) és nagyon sok mindent elmondtak a szoptatással kapcsolatosan. Én a mai napig úgy érzem, hogy hálás vagyok a kórháznak és a doki bácsimnak, mert ha nem veszi időben észre a dolgokat, lehetett volna belőle nagyobb baj és nem lenne az én rosszcsont kisfiam, aki lassan nyolc hónapos, több mint nyolc kiló, már mászik és pohárból iszik! Tény, hogy Dr. Kovács Péternek van egy stílusa, de meg lehet vele találni a hangot!

Üdv mindenkinek, a babát váróknak kitartást!

Süti
süti
 
 


Sziasztok! Én Dr.Egyedhez járok, 16 hetes terhes vagyok, ha esetleg valaki ismeri és van véleménye róla megköszönném ha leírná! Krisz
wkrisz
 
 


Süti
Nem az a gond hogy Kováccsal nem lehet megtalálni a hangot, hanem vészhelyzetben bepánikol, pl azonnal császár. Nekem fentebb az volt vele a gondom hogy ha valami nem úgy megy mint ahogy az a nagykönyvben meg van írva, bepánikol. Kinek kell ez? Szerintem sokszor megijeszti stresszeli a kismamákat feleslegesen. Ezért tartom rossz orvosnak és már sosem bíznék benne. Nem te vagy az első aki ilyen sztorit ír le vele kapcsolatban. Pl jóval korábban Macsek1.
Persze nem vagyunk egyformák de egy tapasztalt orvos nem így viselkedik mint Dr Kovács Péter.
K
Névtelen
 


Kedves Krisz!

A barátnőmnek is ő az orvosa. Ő háromszor szült nála és meg volt vele elégedve. Én több hetet töltöttem a kórházban és azt láttam, hogy nagyon alapos és figyelmes volt a betegeihez. Úgyhogy nekem jó véleményem van róla.
Azonban fennt tartom azt a véleményemet, hogy egy orvosról csak egy másik orvos tudja megmondani, hogy mennyire jó szakember.

Tikva
tikva
 
 


Akkor azért azt még szeretném elpletykálni, hogy a Szabolcsban dolgozó szülésznő is panaszkodik rá, és már többször volt vele összetűzése. Ezt nekem már csak akkor mondta el, amikor tuti volt hogy lecserélem.
Kovács alapos, rendes, jó fej, fiatalos cuki, stb de nem az igazi. Biztos van akinek bevált hiszen nem vagyunk egyformák, de sajna a kollégái is engem igazolnak. Ha valami eltérés van, akkor nem tudja kezelni a helyzetet. A felesleges stresszelésen kívül nem volt vele gondom, de azthiszem ez épp elég. Sőt, nagyon meglepőnek tartom, hogy uhal ellenőrzi ugye a betegeit, és amikor a 12,18 stb kházi uhk vannak rögtön azt kérdezi, hogy ki csinálta az uhot. Hát az én orvosom magába bízzon és ne a kollégájába, még akkor se ha Dr Hajdú Krisztina az, akinél nagyon szívesen szültem volna de a Kováccsal nem akartam összeakadni.
Krisz
Névtelen
 


Kedves Kismamák, Anyukák!

Az a gondom, h nem tudom hogyan működik ez a hálapénz ügy ma a szülészek felé.

(Nálam az a helyzet,h akihez kerültem, mint körzeti nőgyógyász megfelel (bár magánban is rendel). Ti, akik magánhoz jártok, azért teszitek mert ahová körzetileg tartoztok nőgyógyász - vmiért nem olyan mint szeretnétek?
Mivel nekem szerencsém van (úgy tűnik), nem kell, h magánrendelésre menjek - ha jól értem. Akkor a rendelési időben megjelenek a rendelőintézetben a megadott időpontban és ezzel megoldott az ügy?
(az általam megengedhető tiszteletdíj átadásával?)
Lehetséges, h mondjuk magánrendelést (uannál a dokinál) csak komolyabb eszközöket kívánó esetben (pl. 3D UH) vegyek részt? Tegnap láttam a Tvben 1-2 olyan szomorú esetet, h a sima UH-n nem vették észre, h a baba egyik keze... (hiányzik). Szóval jó lenne megosztani a magán és rendelői költségeket uannál a dokinál, de azt sem tudom, h ilyet lehet-e. Szeretném, ha a baba maradéktalanul egészdéges lenne, de úgy látom én ehhez kevés lehetek... Ugyanakkor az anyagiak, nem korlátlanok sajnos...

Bocsi, csak nem szeretnék olyat tenni amit nem illik, pláne, h a babáról van szó.

Előre is köszönöm válaszotokat, segítségeteket!!!
Zsuzsi
 


Sziasztok!

Nem írtam bele az előző hozzászólásomba, hogy én Dr. Egyedről írtam le a véleményem.

Tikva
tikva
 
 


Sziasztok!

Mi is itt vagyunkKép.

Dr. Kovács Péter van akinek bejön, van akinek nem. A fiam nála született 21 hónapja, és a lányom is nála fog születni 9 hét múlva. Amikor a fiam vártam, eszembe sem jutott, hogy adódhat bmi probléma, szerencsére nem is volt. Most már a terhesség elejétől rinyáltam, pl. olyan sok szörnyűséget hallani, hogy sokáig nem voltam biztos abban, hogy ez a baba velünk marad, csak a 28. héttől nyugodtam meg teljesen. Ezt csak azért írtam le, mert pont ma voltam a Kovács dr.-nál, és az UH legalább 15 percig tartott, és nekem nagyon sokat jelent, hogy ő ilyen alapos. Engem nem ijeszteget, viszont a reális veszélyre felhívja a figyelmem (erősen elkezdtem vizesedni, a vérnyomi is szórakozik). Sőt megdicsért, hogy tartom a súlyom, pedig a múltkor 4 hét alatt 6kg-t híztam (víz).
Amikor a fiam született, én csak azt vettem észre, hogy az éppen ügyeletben lévő szülésznővel teljes összhangban "dolgozott", és az egyik nővért, aki nem rakott fel szájmaszkot - aki épp a nyákot szívta le - felszólította a maszk viselésére. Másnap pedig meglátogatott minket. Úgyhogy én az őt "fényezők" táborához csatlakozom, és osztom Süti véleményét.

Amúgy még 90%-os lányom van, a becsült súlya 1539 gr, és láttam a kezét amikor éppen bokszolt, és amikor a kezét bedugta a szájába Kép.

FTJ,
Gratula a 28. héthez Kép. Én még nem vettem elő a fiam kelengyéjét "újrahasznosítás" céljából, és mivel a neme a babának még mindig nem egyértelmű, újakat még nem veszek. Megvárom a köv. UH-t, szept. 8-án lesz (akkor 35 hét), és ha leányzó, akkor beszabadulok a bababoltokba, és akkor már a saját cókmókot is összekészítem. Anno a fiam ruháit kaptuk a rokonoktól, és azt a betöltött 28. hét után mertem csak hazahozni.

Tikva,
remélem, ti is jól vagytok Kép.

Zsuzsi,
én is SZTK-ba járok. Ha elégedett vagy a körzeti dokival, szerintem ne menj magánrendelésre. Az én dokimnak is van magánja, de egyszer sem kért arra, hogy ne az SZTK-ba menjen, hanem a magánba.
Anyagilag nekem sem mindegy, és az SZTK az ingyen van. Az előző szülésemnél sem fizettem a vizsgálatokért, úgy gondoltam, hogy majd a szülés után egyösszegben "hálálom" meg a kilenc hónapon át tartó figyelmet.
Szerintem a dokid figyel rád, és ha vmi nem egyértelmű (pl. nem látszik rendesen az UH-n) akkor beutal a kórházba - ahol majd "szültök" - és ott is megnézik. Baromira nem értek hozzá, de szerintem egy kh-i UH, megbízhatóbb, mint a 3D-s (ha nem így van, akkor elnézést minden illetékestől).

Remélem vmit tudtam segíteni.

Üdv mindenkinek,
Kriszta
kriszti_77
 
 


Kedves Kriszta!

Köszönöm válaszod. Nagyon vártam, h vki írjon!
Úgy láttam, nagyon kevesen vagyunk, akiknek az SZTKban szerencséjük van a dokival. Bízom benne, h így is lelkiismeretesen fognak velünk bánni! Én még csak most kezdem a terhes gondozásra járást, első baba, szóval azt sem tudom mi fán terem micsoda. Összevásároltam mindenféle szakkönyvet, azokat bújom, de bizony a gyakorlati, magyarorszégi vonatkozású részre csak Tőletek kaphatok választ, segytséget. Úgy gondoltam, adok menetközben is a dokinak amennyit mgengedhetünk magunknak. Csak azt nem tudtam, h ez kötelesség ma már vagy azért még működik a hivatástudat és a jóérzés is.
Neked és minden Kismamának jó egészséget kívánok!
Mégegyszer köszönöm
Zsuzsi
Zsuzsi
 


Kedves Zsuzsi!

Én is nagyon jó egészséget kívánok Neked/Nektek!

Üdv,
Kriszta
kriszti_77
 
 


Szia Kriszti!

KÖszönjük a gratot a 28. héthez, ami már ma 30.KépNekünk tuti, hogy fiúcska lesz a poronytKépOlyan boldog vagyokKép
Már nem annyira parázok mint az elején. Én eddig 2 kilót híztam, igaz alapból túlsúlyos vagyokKép

Én csak jókat tudnék elmondani Kovács dokiról, bár elég ritkán találkoztam vele a 3 hét bentfekvés alatt. Sztem lelkiismeretes és kedves.
Bár ez csak a látszat, de az egyik szobatársam nála szült és végig mellett volt a 8 hónap alatt. Kicsit hamarabb jött a baba.

Nem lehetne egy kicsit fellendíteni ezt a topicot? Olyan jó, hogy sokan vagyunk csak ritkán írunkKépÉn isKép

paracsimpo
paracsimpo
 
 


Szia Paracsimpo!

Gratula a 30. héthez Kép és persze a fiúcskához KépKépKép, nekünk ma van a 33. hetünk.
Már ilyeneken gondolkodom, hogy pl. mikor kéne már a babakocsi és a hordozó huzatát kimosni stb.
Ja és arra készülök, hogy a 37. héttől bmelyik pillanatban megérkezhet Kép. Most is legalább annyira izgulok, mint először. Amúgy a Peti nagymamás szülés volt, most pedig a párom rászánta magát (igaz némi rábeszéléssel), hogy bejöjjön Kép.
Gondolom a fészekrakási ösztön benned is elég rendesen dolgozik már Kép. Nevet találtatok már a fiúcskának?

Vigyázzatok magatokra, további jó pocakosodást Kép.

Üdv,
Kriszta
kriszti_77
 
 


Szia Kriszti!

Én is gratula a 33.héthezKép Igen találtunk már nevet: Kristóf Márk lesz a prünytikeKép
Nagyon is él a fészekrakás bennemKép
Igen ez egy jó kérdés, hogy mikor kell a babakocsi huzatot kimosni, de a hordozóét, hogy lehet? Azt nem lehet leszedniKép
Ez a hátralévő 9 hét még olyan távolinak tünik, pedig nincs is messzeKép
Tegnap voltunk dkinál minden OK, méhszáj egy kicsit felpuhult, de zárt és ez a lényeg. Nem parázok, mert a doki nem adott rá okottKép
Így is van mind parázniKép

Sziasztok csimpimami 30+4
paracsimpo
 
 


Szia Paracsimpo!

Ma betöltöttük a 34. hetet Kép. Szept.8-án megyünk doki (UH), és remélem kiderül, hogy ki is a pocaklakó, nem 90, hanem 100%-osan.
Kristóf Márk - gyönyörű neve lesz a kismanónak Kép.
Az a 9 (ill. most már csak 8 és fél hét) tényleg elrepül. Amikor a Peti elkezdett nőni, és át kellett állítani a hord. övét, akkor valahogy leoperáltam a huzatot ( a szűkítő a gardróbban van vhol, azt még meg kell keresnünk). Egyébként max. 2 hét múlva összekészítem a kh-i cuccomat, és ha a gyereket anyuék "bevállalják" 2 napra, akkor a babarucikat is előásom és "újrahasznosítom".

Bocs, hogy ilyen tájékozatlan vagyok, de azt nem tudom, hogy most az első babád fog születni, v. már a "többedik".

Mindenesetre jó egészséget kívánok neked/nektek Kép, és ha a doki bácsi szerint nincs gond, akkor emiatt tényleg ne fájjon a fejed.

Sok puszi nektek

Kriszta
kriszti_77
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a kórház szervez-e szülésre felkészítő tanfolyamot? Tudjátok, olyat, ahol elmondják, mit vigyünk be magunkkal, hogy zajlik egy papás szülés, megmutatják a szülőszobát, ilyesmi. Próbáltam telefonon érdeklődni, de csak azt tudtam meg, hogy havonta van valami előadás, különböző témákról. Szinte minden kórház tart szülésre felkészítő foglalkozásokat, pont a Szabolcs utca lenne kivétel?
A férjemmel nagyon szeretnénk valamilyen kiokosító tanfolyamon résztvenni, de a legtöbb ilyen, nem kórházak által szervezett tanfolyam az alternatív szülés lehetőségeibe avat be - hogyan találjuk meg a legmegfelelőbb szülési/vajúdási pozíciót, stb. Csakhogy én epidurállal szeretnék szülni, úgyhogy ezek kipróbálására aligha lesz lehetőségem (az ágyhoz kötöttség miatt), a helyes légzést viszont jó lenne valahogy elsajátítani.

Tudtok valamit ajánlani? Valamint érdekelne, hogy Ti hogy készültök/készültetek a nagy napra?

Köszi,
Alma (33+6)
Alma
 


Szia Alma!

Én úgy tudom, hogy a Szabolcs u.-ban is van szülésre felkészítő tanfolyam, talán szülőszobai látogatás is. Ennek ellentmond, hogy nem kaptál telefonon egyértelmű választ a kérdésedre Kép.
A kisfiam 22 hónapos (bár ő nem papával, hanem nagymamával született), ő is kísérővel született. Akkor én még úgy hallottam, hogy ha a kísérő nem vesz részt szülésre felkészítő tanfolyamon, akkor nem lehet jelen. Mi egy félreértés miatt lemaradtunk, ezt még az akkori védőnőnek tudhatjuk be, de amikor megkérdeztem az orvosom, hogy így, "felkészületlenül" is bekísérhetnek-e, azt felelte, hogy persze.
Arról, hogy mit érdemes és mit kell magaddal vinned a kh-ba, arról különböző kismamás újságokban, de itt a neten is találhatsz listá(ka)t. Mivel én anno lemaradtam a tanfolyamról, a helyes légzési technika elsajátítása is kimaradt, viszont éles helyzetben a szülésznő - később a doki - rengeteg hasznos, gyakorlati tanácsot adott. Én is epidurállal szültem - bár nagyon féltem tőle -, de csak az utolsó pillanatban (némi rábeszéléssel - szülésznő) mertem bevállalni, de a lehető legjobb döntés volt, absz. nem éreztem, és az utolsó 3/4-1 órát szinte végigmosolyogtam.
Úgy emlékszem, hogy a várandósság vége felé a védőnőtől is kaptunk listát a kh-i kötelező és hasznos dolgokról.

Remélem vmit tudtam segíteni.

Egyébként én most is ugyanúgy izgulok, mint először. Azzal a különbséggel, hogy tudom mi vár rám (nagyjából). Ja és most papás szülés lesz Kép.
Azt pedig csak ajánlani tudom, hogy baba-mama szobába menjél. 4 nappal később egy profi etető-pelenkázó anyuka tér haza a babájával (ha eleve így tervezted, akkor bocs Kép).

Ahogy nézem, lehet, hogy találkozni fogunk Kép.
Kisfiú v. kislány a pocaklakód? A nevét is megkérdezhetem?

Jó egészséget kívánok mindkettőtöknek és persze a párodnak is Kép.

Üdv,
Kriszta
kriszti_77
 
 


Sziasztok!

Én sem tudok arról, hogy van-e tanfolyam. Előadások szoktak lenni, ami általában az alaksorban van kiplakátolva. Pénteken megyek vérvételre, ha gondoljátok megnézem most mi az aktuális.

Tényleg jó lenne, ha fellendülne a topik, bár sokszor én is lusta vagyok írni. Pedig itthon vagyok, mert kímélő életmódot kell folytatnomKép.

Volt valamelyikőtök 4D ultrahangon? Tervezem, hogy megyek és kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Köszi,
Tikva
tikva
 
 


Sziasztok, köszönöm a válaszokat!

Kriszta,

Akkor azt hiszem, jobban járok, ha személyesen érdeklődöm bent, mert telefononon nem voltak valami segítőkészek. (Pláne, ha apás szüléshez feltétel a tanfolyam elvégzése!)
Kórházi listám természetesen van - bújom ám a Babanetet Kép - csak azt nem tudom, hogy pl. pelenkát nekem kell-e vinni a bébinek, vagy azt adnak a benttartózkodás alatt stb.
Az epidurált már rég elhatároztam, anno 77-ben ugyanis anyukám is így szült engem. Azért is jó így, mert ha neadj' Isten császár lenne belőle, már ott a kanül, csak gondolom, az adagot kell megemelni. (Nem fordult még meg a baba, úgyhogy kezdek kicsit aggódni. Mindenesetre szorgalmasan mászkálok négykézláb, papa a hasamba beszél, indiai hidat csinálok, de Péterke csak ücsörög.)

Ja, igen, fiú lesz és Péter, és irány a baba-mama szoba! Kép Lehet, hogy tényleg találkozunk? Kép
Azt már tudom, hogy sajnos éjszakára elviszik a babákat. Viszont úgy olvastam, hogy újszülött 5 óránál tovább nem maradhat táplálék nélkül, azaz ez azt jelenti, hogy valamivel megetetik őket (tea, tápszer)? Ezt mindenképpen el szeretném kerülni, remélem meg lehet majd beszélni a csecsemősökkel, hogy ha bébike éjjel felébred, hozzák ki, hogy megszoptathassam.

Ti tudjátok már, hogy Peti mellé kisfiú vagy kislány érkezik?

Tikva,

Én is csak itthon kímélődöm, a 28. héten 2100 - as méhszájat állapított meg a doki, úgyhogy azóta szinte csak heverészem. Igaz, már lazább vagyok, tegnap ugyanis betöltöttem a 34. hetet, és állítólag ez az a vízválasztó, ami után, ha megszületik a baba, már nagy baja nem lehet. Nagyon szeretném, ha időre érkezne és nem korábban! (Hallod, Péterke!? Kép )

4D ultrahangra pont ma megyünk harmadszor, a Hattyúházba. Először a 12. héten voltunk, nem teljesen jószántunkból, ugyanis a kórházban 4,2-es tarkóredőt mértek, és egyből el akartak küldeni amniocentézisre. Ezt nem vállaltuk volna semmiképpen a vetélési kockázat miatt, úgyhogy más bizonyosságot kerestünk. A Hattyúházban először is kiderült, hogy a tarkóredő valójában 1,9 mm. Nem nyugodtunk, megcsináltattuk a 40 ezer forintos Quartett-tesztet. Itt megerősítették, hogy kb 1:16000 az esélye annak, hogy valami baja legyen a babának...
Ilyen előzmények után a 20. heti "nagy" ultrahangot is a Hattyúházban csináltattuk, nem bíztunk a kórház ramaty ketyeréjében. (És felelőtlen orvosában.) Ma meg azért megyünk, hogy kiderüljön, nincs-e valami szervi oka, hogy nem tud megfordulni a babuci, és hogy egyébként is, minden rendben van-e (lepény, véráramlás, babanövekedés stb).
Ti most hanyadik hétben jártok? A kímélő életmód nálatok miért vált szükségessé?

Jó egészséget mindannyiótoknak, gyerekestül, férjestül,

Alma (kissé bő lére eresztve Kép )
Alma
 


Szia Alma!

Gyönyörű nevet találtatok a kisfiatoknak KépKépKép.
Óvatosan leírom, hogy kislány a pocaklakó. Bár még nem tuti, a 17. hét óta azt hallgatom, hogy 90%, talán, valószínűleg... kislány. Hétfőn megyek a dokihoz UH-ra, remélem most már tényleg kiderül. Egyébként Eszter lesz, ha pedig kisfiú, akkor Máté. (A húgom egyébként azt mondja, hogy tuti! fiú, és akkor majd a játszótéren kiabálhatok, hogy Máté Péter és milyen jó lesz, hogy mindenki rajtam/rajtunk mosolyog Kép).

Pelenkát, popsitörlőt és -krémet adtak minden mennyiségben Kép. Ami az etetést illeti, én úgy tapasztaltam, hogy csak végső esetben etetik meg a babákat. A szobában 3-an voltunk (+gyerekek), és csak nekem okozott nehézséget a szoptatás. Amikor nem tudtam a gyerkőcöt etetni, először teát hoztak neki (picit sárga volt, de nem kellett kékfényezni), de pótlást nem, mert ha megéhezik, akkor talán majd sikerül megszoptatni. Először nem sikerült, a cumisüvegből megitta a pótlást, és aludt tovább. Köv. nap az egyik csecsemős nővérke - akinek nagyon hálás vagyok - leült az ágy szélére, és megtanultunk bimbóvédővel szopizni, majd otthon a védő nélkül is Kép. Úgyhogy szerencsére nem olyan a hozzáállásuk, hogy ha sír egy baba, akkor rögtön megitatják/etetik, csak hogy csönd legyen, hanem tényleg! mindent megtettek, hogy a szopi sikeres legyen Kép, és pótláshoz csak végső esetben nyúltak. Ez természetesen a nappalokra vonatkozik, érdekes, hogy fogalmam sincs, hogy éjszakára kapott-e valamit. Eszembe sem jutott, hogy akkor megkérdezzem. Mondjuk este 11 óra után vitték el őket, és reggel 1/2 6 körül hozták ki a babákat. Ha van rá mód, én is pártolom az éjjeli szoptatástKép. A nappali részt csak azért írtam, hogy ha így állnak a szopihoz, akkor van esélyünk az éjszakaira is Kép.

Egyébként én - többek között - azért mentem volna tanfolyamra, hogy a kísérő is bejöhessen, és amikor mondta a doki, hogy enélkül is bejöhet, akkor megnyugodtam. Most a páromnak meg sem említettem, mert "nekem erre nincs időm" v. inkább kedve, és nála az is nagy szó, hogy bejön.

Péterkéddel minden rendben Kép, nem fog idő előtt megszületni és be fog fordulni Kép.

Jó egészséget a famíliának Kép.

Üdv,
Kriszta

(Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, de ki kell! használnom, hogy alszik a fiam, és nincs itthon a párom)
kriszti_77
 
 


Sziasztok!

Nekem is a méhszájam miatt kell feküdnöm, ugyanis már 18 hetesen össze kellett varrni. Most 23 hetes vagyok, és remélem nem lesz probléma, mert már egy gyerekkel nem olyan könnyű sokat pihenni. Bár most beindult az ovi, amit nagyon szeret, de nem akar ott aludni. Nekem persze megesik rajta a szívem, és így az a pár óra meg gyorsan eltelik, amíg oviban van.

A Quartett-teszt az, a vérminta, amit Angliába küldenek ki?

Köszi az ultrahangos infót, remélem, hogy nálunk is minden rendben lesz.

Tikva
tikva
 
 


Sziasztok!
Mi is itt vagyunk ámKép

Alma: előadás van, hogy ez tartalmazza e a papás szülés tanácsait sajna nem tomKép De! szülőszobalátogatás van ez bizti. Tavaly januárban volt.

Kriszti: szerencsére jól vagyunk, de vasárnap be kellett mennem az ügyeletre, mert a jobb oldalon a hasam mintha leakart volna szakdni. Beszéltem dokibácsimmal és Ő mondta, hgy fussak be az ügyishez. Hát én így tettemKép MÁr bánom. Zsirai volt benn (bocsi ha valakit érint a téma), de olyan mogorva volt, hogy csak na. Közölte velem, hogy ezek szülési fájások és mindjárt megszülökKép
Bent is akart tartani, de milyen jó, hogy nem maradtam. A méhszájam ugyan nyitva, de semmi gáz nincs. A dokim hétfőn megnyugtatott, hogy további pihi és minden OK leszKép Így is teszek, bár ezt a pihi dolgot már 21. hetesen elkezdtem. De megériKép
MOst már így a 32. héthez közelítve egyre lazább vagyok, de nagyon vigyázok magamraKép Képzeljétek, hogy kaptam egy kismami nacit, amit a nyáron a hasam kinőttKépKép
MOst veszek egy kantáros farmert. Az jó lesz télen is, védi a derekamatKép

Tikva: te hány hetes vagy? Velem senki nem akar szülni?KépKép

Baba-Mama szoba: én azt hallottam, hogy ha kéred éjszaka felkeltenek, hogy menj ki szopiztatni a babát. Nem viszik be a kórterembe nehogy felkeljenek a többiek. Nem tudom, hogy mennyire pontos az infó, de jól hangzikKépKép

Na én is lelövöm magam egy kicsitKép
Azért egy picit kezd felpörögni a fórum, ez jóKép

csimpimami és Kristóf Márk 31+4
paracsimpo
 
 


Tikva: most nézem, hogy nem is ezt akartam neked írni, hogy hány hetes vagyKép
Hanem az UH-al kapcsolatban.
Én voltam a 18. és a 28. héten 4D-n. Szupi volt. Bár az én hasfalam extrém vastag gyárilag, így nehézkes volt látni a babócát, de azért szép élmény voltKép
A kukacot is láttuk, de mire lefényképezték volna elfordultKépKép A kis szemérmesKép
paracsimpo
 
 


Sziasztok!

Kriszta,
Az Eszter nagyon szép név, nálunk is felmerült, amikor még nem tudtuk, hogy Péterke lakik bent Kép
Kicsit megnyugodtam, hogy ilyen pozitív a csecsemősök hozzáállása. Annyi rémtörténetet hall az ember...
Köszönöm a bíztatást! Az orvosom is azt mondta, van még három hete megfordulni. Mégis olyan nehéz megállni az idegeskedést! Kép Kép

Tikva,
Igen, a Quartett teszt ez az angliai dolog. Nagyon korrekt társaság, már másnap délután telefonáltak az eredménnyel. (AFP-t is nézték, érdekes, erre idehaza három hetet kellett várni...)
Ja, képzeljétek, magzatom 34 hetesen 2765 gramm (becsült érték). Én meg még aggódtam, nehogy kissúlyú koraszülött legyen Kép Kép Kép
Szóval ismerem az azt az érzést, hogy de jó, megint eltelt egy hét, és a babának egyre jobbak lennének a kilátásai, ha megszületne. Szorítok, hogy minden rendben legyen veletek!

paracsimpo
Azt tudtam meg, hogy jövő kedden lesz egy előadás és a Kanizsay drnő tartja az oktatási épületben, asszem 3-kor. Elmegyünk az embörrel, hátha hallunk valami érdekeset Kép
A baba-mamás info valóban jól hangzik!

További jó egészséget mindenkinek! (Milyen jó, hogy lehűlt az idő, ugye? Én pl újra élvezem a nagy hasamat! Kép )
Alma
 


Sziasztok!

Paracsimpo,
ezt megúsztad Kép. Csak tovább is ilyen ügyesen.
Nacival kapcs.: én májusban vettem egy kismama halásznadrágot, és júliusban már alig jött rám Kép. A durva az, hogy a hasam még simán belefért, a többi már nem. A kantáros naci nagyon jó ötlet, télen is alá tudsz öltözni.
Nem lehet, hogy a hideg front miatt történt veled a vasárnapi "szülési fájás"? Én egyszer voltam ügyisnél, amikor véreztem, de az a doki bá' nagyon-nagyon aranyos volt (Bálint dr.).

Jó egészséget neked és a kukackásnak Kép.

Tikva,
te is vigyázz magadra, és ha Hanni engedi, pihenj minden mennyiségben Kép. A pocaklakó neme kiderült?

Nektek is jó egészséget kívánok Kép.

Üdv,
Kriszta
kriszti_77
 
 


Kriszti, Alma!

Én is nagyon örülök, hogy hideg az időKépKép
Nagyon élvezem. Ha sétálok már nem kell annyit lihegnemKépKépKép

A múltkori "szülési fájás" meg valami bacitól volt gondolom, mert volt 2 napra rá hasmenésem (bocsi érte) és elmúlt minden bajom. Koppkoppkopp azóta sincs semmi bajom.

Most csak rossz álmom volt, hogy leszált a hasam és, hogy szülni mentem. Talán egy picivel tényleg lejjebb van,bár apa nem látja és hiszek neki, mert amúgy meg csak idegeskednék rajtaKép

Ti hogy álltok a vásárlással? Nekem már majdnem minden megvanKép NAgyon élveztem a vásárlástKép
Már csak pár apróság van hátra.

csimpimami 32+1
paracsimpo
 
 


Sziasztok!

Én is a 28. hét körül gondoltam az ultrahangot. Már nagyon várom, főleg azért, hogy kiderüljön a neme. Bár szerintem fiú lesz, mert még mindig van hányingerem, és anyósom mondta, hogy neki is végig hányingere volt a férjemmel a lányokkal viszont nem. Aztán lehet, hogy ez butaság, ezért vagyok kíváncsi.

Nekem szerencsére vannak kismama nadrágjaim, mert a barátnőim elláttak, csak az a rossz, hogy nehezen viselem, ha valami hozzáér a hasamhoz. Melegben jó volt mert csak ruhát hordtam, de most már hideg van hozzá. Remélem könnyen megszokom, mert még messze van karácsonyKép

Tikva
tikva
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam dokinál, meglepődve vettem észre, hogy egy idősebb úr ül a helyén. A doki "szülni" ment, és az idős úr pedig közölte, hogy anno ő oktatta az én orvosomat. Nagyon szimpi, közvetlen volt. Megdicsért hogy a 4 hét alatt csak 1 kg-t híztam Kép, és az UH-n egyértelműen kiderült, hogy 18 hét találgatás után TUTI kislányunk lesz Kép.

Alma,
Péterke biztos időben be fog fordulni. Hát szerencsére tényleg nem lesz kissúlyú koraszülött bébi Kép. Úgyhogy nyugi.

Csimpimami,
örülök, hogy veletek is minden rendben Kép. Én a Petinél a vége felé állandóan azt vártam, hogy mikor száll le a hasam, és mikor dagad be az orrom (állítólag ez is a szülés előtti állapotot jelzi), de egyik sem történt meg, még a szülés napján sem volt - szerintem - szemmel láthatóan lejjebb a hasam. Tegnap a "pótdokibácsi" megkérdezte, hogy első baba-e, mikor mondtam, hogy második, akkor azt mondta, hogy akkor lejjebb kéne lennie, de ne idegeskedjek, minden rendben van. Nem idegeskedem, csak már át/túl akarom élni az előttem álló 4 és fél hetet.

Vásárlás: előástam a Peti régi ruháit, és örömmel tapasztaltam, hogy néhány ffias darabtól eltekintve elég uniszex a ruhatár Kép. A hordozó és a kocsi huzatát majd jövő héten kimosom. Mivel a Peti - ha épp nem köztünk - még kiságyban alszik, a barátnőmtől kölcsönkapott kiságyba tesszük az Esztert. Úgyhogy kiságyat is megspóroltuk, csak matracot kell venni Kép. Na meg egy cumisüveget biztos, ami biztos alapon. Csajos ruhákat pedig vettek a nagyik Kép. Tehát a 2. bébi tényleg - egyenlőre - filléres Kép. Egyébként szombaton - akkor töltöm a 36. hetet - összekészítem a saját csomagomat (sosem lehet tudni), és jövő héten lepasszolom az elsőszülöttem nagymamaboldogításra, és a gyerekszobát is kipofozzuk Kép. Már alig várom Kép.

Minden jót az egész családnak Kép

Tikva,
a hetek repülnek, a karácsony nincs is olyan messze Kép. Remélem ti is rendben vagytok. Olyan izgalmas, amikor megtudod, hogy ki lakik a pociban Kép (kár, hogy ez nekem 18 héten keresztül "húzódott").
(Nagyon-nagyon zárójel: tudom, hogy írtad, hogy nem hiszel a táblázatokban, DE: az összes ismerősömnek bejött, utólag nézve a Petivel is stimmelt, és a teszt után néztem, hogy lányt jósolt. Persze erre nem lehet alapozni, biztos csak az UH, vagy mikor megszületik. Ja és a sok kínai táblázat közül, egyedül a Babaponton található "működött" az ismeretségi körben. Egyébként a barátnőm is ellenőrizte a kislányát, majd az egész családot, és úgy döntött, hogy ez alapján "készül" majd az öcsi. Most tudta meg, hogy babát vár Kép, én pedig kiváncsian várom a fejleményeket. Egy próbát talán megér Kép, ha másért nem, csak hogy tudd, hogy ez baromság-e v. sem.)

Szerintem simán megszokod a pocakmelegítő ruhákat, és ha tényleg bejön a hűvös, majd a hideg idő, akkor kifejezetten jól esik majd, hogy a göncök melegítik a pocakot és persze a lakóját Kép.

Nektek is minden jót Kép

Üdv,
Kriszta
kriszti_77
 
 


Sziasztok,

Képzeljétek, Péterke megfordult! Kép Kép Nagyon aranyos volt a dokim, megnyugtatott, hogy ez bizony természetes szülés lesz!

Kriszta,
Gratulálok Eszterhez!!

A kórházi csomagomat még én sem raktam össze, de a "hozzávalók" már nagyjából megvannak. (Nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet Mamilla törlőkendőt kapni?)

Csimpimami,
Azt honnan lehet tudni, hogy leszállt az ember hasa? Péterkém állítólag megfordult, de én ezt sem érzem Kép Mindenhol dudorodik, forgolódik, rugdos, mocorog, de sose tudom eltalálni, mikor mijét dugja ki. Ha finoman megbökdödöm, elhúzódik majd visszabök, de hogy mijével... (Nagyon aranyos magzatka egyébként Kép )

Vettem egy Nandu hordozókendőt. Egyelőre még rejtély, hogy fogom belevarázsolni a csemetét, pláne, amíg pici...

Ja, tegnap elmentünk meghallgatni Kanizsai drnőt. Mivel elég kevesen voltunk, nem egy konkrét témáról tartott előadást, hanem általánosságban mesélt a szülés körüli dolgokról, meg az utána lévőkről. Nem mondom, hogy sok újdonsággal szolgált, de jó volt így rendszerezve hallani.

Kínai táblázat:
Rontom a statisztikát, nekem lányt jelzett Kép

Jó egészséget mindenkinek,

Alma
35+3
Alma
 


Sziasztok!

Alma: hogy igazándiból honnan lehet tudni, hogy leszáll az ember hasa? Fogalmam sincs. Gondolom a nagy pocak (a gyomri rész) lejjebb megy. Nekem legalábbis a gyomromnál tart éppenKép
Én sem éreztem mikor megfordult, csak mondták az UH-on, hogy kpfKépKép
Jajj én annyira örülök a hűvösebb időnek. Én biza még ruhát hordok, max rajta egy kardigánKép
Holnap veszek kertésznacit, meg edző cipőt, mert a meglévő cipőkbe nem fér bele a lábam. elég szépen be van dagadvaKép Eddig toxemia nem volt.
Remélem nem is leszKép MÁr csak kibírjuk nélküleKép
Nekem 2 hét múlva van jelenésem a dokinálKép
Nekem a kínai tábla fiút mondott, az előzőnél lányt és tényleg lány lett volna.

További kellemes pocakos időszakotKép

csimpimami 32+4
paracsimpo
 
 


Sziasztok!

Hát tegnap azt hittem megszülök Kép. Egy hivatalos ügyet még el kellett intéznem, és át kellett mennem Kelenföldre (mi Újpesten lakunk). A metró ugye végállomásról indul, tehát volt hely, a Ferenciek terétől a végállomásig álltam a 7-esen. Visszafelé pedig a 7-esen ültem, a metrón pedig végig álltam. Ez nem is lenne gond, de elég rendesen elkezdtem görcsölni, azt hittem kiszakad a méhem Kép. De szerencsére csak a busz rázhatta össze a "dolgokat", mert otthon, miután nyugiba helyeztem magam, kb. 1 óra múlva elmúlt. Arra már készülgetek, hogy a 2. szülésnél a fájások - állítólag - erőteljesebbek, de az meglepiként ért, hogy a jósló fájások is keményebbek. Azért nagyon örülök, hogy ennyivel megúsztam Kép.

Alma,
gratula Péterke megfordulásához Kép. Én sem tudtam/tudom, hogy éppen mivel bök a babóca, sőt én még a csuklást sem éreztem, sem anno a Petinél, sem pedig most Eszter babánál.

Csimpimami,
toxémia biztos elkerül Kép, ezen meg ne is stresszeld magad, mert állítólag az idegeskedés is szerepet játszhat a kialakulásában.
Bár én pár hete folyadékmaxos diétán vagyok "kis mértékű ödéma" (idézet a kiskönyvből) van a lábamon. Én is a papucson kívül edzőcipőt hordok (az is kipróbált, sokat látott darab, de imádom Kép), de nekem inkább azzal van gond, hogy felvenni, lehajolni, bekötni... pocakkal nem egyszerű, úgyhogy, ha az idő engedi én a papucsot favorizálom mindenhova.

Mindkettőtöknek (+ a családoknak) minden jót kívánok Kép

Kriszta
35+5 (ezt most írom le először Kép)
kriszti_77
 
 


Sziasztok!

Kriszta Te hol laksz Újpesten? Én is itteni vagyokKép
Jól megijesztettél a leveledet első részével. Nekem is szokott ilyen lenni, mikor sokat megyek, állokKép
Ezen már én is gondolkodtam, hogy ok edzőcipő, de hogy kötöm be? Pl. a dokinál? Csak nem kérhetem meg Őt vagy a nővért?KépElég hülyén venni ki magátKépKép

Na megyek egy kicsit teszek veszek, aztán irány a piac anyuvalKép Nem tudom, hogy vagytok vele, de én imádok piacra járni (zöldésg)Kép

csimpimami 32+6
paracsimpo
 
 


Szia Csimpimami!

Mi a kp-nál, a Lebstück M. u-ban lakunk. Ti merre?
Nekem ez az első ilyen neg. élményem volt Kép, de azóta tegnap is, úgyhogy hozzászokom lassan és ráfogom, hogy ezek a jóslók Kép.
Na az edzőcipőmet már úgy bejárattam, hogy nem kell bekötni, csak belecsusszanok Kép.
Nekem most már hetente kell menni a dokihoz, de szerencsére jövő hétre szép napos időt mond, úgyhogy még a papucs belefér Kép.
Hát lehet, hogy furán néznének rád Kép, talán az öltözőben tedd fel a székre a lábad, hátha azon könnyebb.

Jó egészséget kívánok az egész családnak Kép

Kriszta
36

Remélem tobzódtál a piacon Kép.
kriszti_77
 
 


Szia Kriszta!
Én az uszinál a Bárdosban lakomKép
Péntek helyett ma voltam piacon, egyben a ruhabörzén is a gyermek és ifjúsági házbanKép
Kipórszívóztam amit talán nem kellett volna, mert azóta is érzem a hasam, bár lehet, hogy csak jósolok?Kép
Remélem is, mert nem kaptam megfelelő edzőcipőt, jó lenne ha 23.-án is jó idő lenne, hogy ruha meg papucs mehetne (doki látogatós napom lesz)Kép

Puszi Judit
paracsimpo
 
 


Sziasztok!

Kriszta,
De jó, hogy nem történt semmi baj! Nagyon fel vagyok háborodva, hogy ilyen bunkók az emberek, hogy nem képesek átadni a helyüket! Magamról tudom, hogy még az is rossz, ha az embert a kocsi rázza, hát még milyen lehet a buszon állva zötykölődni! Én eléggé szerencsésnek mondhatom magam, mert szinte mindenhová a férjem fuvaroz, de ő is csak oda hajlandó, ahová feltétlenül szükséges (orvos, bababolt Kép ), máshová már nemigen enged el - azaz egyszerűen nem visz. Tkp igaza van, mert volt néhány kellemetlen kalandunk rossz utakon - kb 3 percenként keményedett a hasam a rázkódástól és alig vártam, hogy hazaérjünk Kép (A történethez hozzátartozik, hogy a 28. héten kinyílt meg megrövidült a méhszájam, - most 1100 - ezért a nagy kímélet - ami nekem csak kín élet - brrr... Kép )

Cipő ügyben én jól állok, nekem az a bánatom, hogy nőttem egy centit, így már 5 centivel magasodok férjecském fölé... Kép Ja, a terhesnadrágok, amiket még tavasszal meg nyár elején vettem, már nem jönnek rám (nem feltétlenül a nagy hasam miatt Kép ), két használható darabom egy lila halásznadrág, meg egy keresztbecsíkos melegítőalsó. Mindkettő igen csinos utcai viselet, úgyhogy én is drukkolok a jó időért, ha valahova kell menni Kép Kép
Tényleg, ti mennyit híztatok eddig? Én vagy 13-14 kilót.

Sziasztok,

Alma
Alma
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: