Új privát üzeneted érkezett!

Jaaaaaj! Hát pont ilyesmire nem gondoltam! Valahogy kötni akartam a konzultációhoz....
Jó nyaralást és szép időt kívánok nektek.
Vendég
 


Köszönjük szépen, remélem, még kitart a jó idő és a tenger is meleg lesz egy fürdéshez legalább :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsuzska!
Ez igazán jól hangzik!!! Horvátoszágban jól összebútok apjukkal és máris másról fog szólni a konzi :D :D Tegyetek meg mindent, hogy jól érezzétek magatokat! Remélem, utoljára lesztek ketten, mert jövő nyárra, már legalább hárman legyetek :D :lol: :lol:

Ladiva!
:)
dezsina
 
 

 
 

Sziasztok!
látom, picit halódunk! :lol: De nem sokára megyek konzira és akkor írok majd, hogy mi volt...
dezsina
 
 


Sziasztok!

Én is megyek konzira, szept. 22. Remélem, hogy a konzi után októbertől már élesben mehet a dolog.

L.
Vendég
 


Ladiva!
De jó :P :!: Most hanyadik napon vagy? Hátha együtt megyünk lombikozni!!!???
dezsina
 
 


Dezsina!

Most a 11. napon vagyok. A konzin lesz a 30. nap. Most az egyszer remélem, hogy kihúzza addig, es nem jön meg korábban, hogy rögtön tudjak menni a konzi után a 3. napi vérvételre. Azt nagyon nem szeretném, ha mondjuk a 26-27. napon jönne meg, mert akkor a konzin pont a következő ciklus 5. napja lesz, és akkor csúszni fogok megint egy hónapot, mert nem sikerül a 3. napi vérvételre elmenni? Vagy azért még az 5. napon el lehet menni vérvételre, elfogadják? Mi a gyakorlat? Szigorúan veszik a pont a 3. és 21. napi vérvételeket a lombik előtt, vagy itt is van egy tűréshatár, mondjuk 3-5. nap és 18-21. nap?

Te mire számítasz, hogy mikor lesz a lombik?
Vendég
 


Ladiva!
Nekem most van a 8. napom! Húúú! Nagyon együtt leszünk, az tudod :D
Rettentően drukkolok, hogy ne jöjjön meg, csak a konzi után.
szokott úgy lenni, hogy a 3. nap szombatra vagy vasárnapra esik. Ebben az esetben a 2. vagy 4. napon kell menni. Tehát nem szentírás a 3. nap! és ugyanez vonatkozik a 21. napra is. :)
Én arra számítok, hogy a köv ciklus 21. napján kezdek. legalább is ezt szeretném. :wink:
dezsina
 
 


Szia!

Én is szeretnék a következő ciklusban kezdeni, remélem, hogy minden úgy fog alakulni, hogy így is legyen. De úgyis minden kiderül a konzin. Majd jövök és beszámolok. De jó lenne tényleg együtt lenni, tudod: az örömben is, hogy sikerül

De aztán lehet, hogy bespontánodok... , jajjjjj de jó lenne!!!
L.
Vendég
 


Ladiva!
hajrá spontán! :D Én is ugyanígy gondolom!
Akkor jelentkezünk, ha lesz valami...
dezsina
 
 


Jó reggelt!

Még a végén tényleg együtt mentek majd lombikozni :lol:

Nekem meg nem akar megjönni. Már napok óta érzem, hogy meg fog jönni, volt egy pici barna is, de valamiért szivat. Ha ma nem jön meg, akkor a 3. napi vv jövőhétre fog esni és akkor sehogy nem tudom megoldani, hogy elmenjek a Forgácsba vv-re. Azt még valahogy meg tudnám oldani, hogy elmegyek itt háziorvosi beutalóval. Szerintetek azt is elfogadják?
Délelőtt felhívom a dokit.

i.kata
 
 


Kata! Lehet, hogy nem is a mensit érzed???!!!

Én is szeretném, ha most az egyszer nem tartaná magát a mensim a 28. naphoz, hanem egy-két nappal később jönne meg, mert akkor nekem is bezavarhat a 3. napi vérvételbe és akkor csúszást okozna a lombiknál.

A dokitól meg kell kérdezni, hogy a harmadik napon specifikusan mit néznek, és ha rendes a háziorvosod, akkor ad rájuk beutalót. Bár mintha hajdan azt hallottam volna, hogy ezekre a hormon vérvételre inkább a nőgyógyász vagy endokrinológus küldhet el inkább. De aztán lehet, hogy hülyeség ez is, jobb, ha tisztázod.
Vendég
 


Ladiva,
reggel telefonáltam és Ibolya azt mondta elfogadják az itteni vv eredményét is. Úgy emlékszem a Tanár úr csak a prolaktint mondta a mostani vv-re, a papíromon is csak azt keretezte be. Minden más rendben volt nekem. De szerintem ha ez a vv valamiért nem lesz jó nekik, akkor úgyis kiderül a 21. napi vv-ből, hogy a javult-e a prolaktin, mert akkor már jobb lesz a progim, ami most alacsony volt.
Sajnos nem hiszem, hogy pont most jött volna össze spontán a baba, de amíg nem jön meg, addig bármi lehet. :lol:

i.kata
 
 


Szia!

Kata, úgy érted akkor, hogy elfogadják a 3. napi vv-nek azt, amit a háziorvosi beutalóval tudsz csináltatni, vagyis a prolaktint fogod csak megnézetni?
Vendég
 


Sziasztok!
Csak kapkodom a fejem, hogy miről beszéltek :D
Szerintem elfogadnak hozott leletet...
dezsina
 
 


És a háziorvosnak megmondjátok ilyen esetben, hogy mire kell? Kicsit - jelen pillanatban - félnék a háziorvosomtól ilyet kérni, mert az az igazság, hogy kb. két éve nem látott, most készülök menni hozzá, mert lejár a jogsim. Kíváncsi vagyok, hogy mit szólna.
Vendég
 


Ladiva,
igen, én csak bemegyek és megmondom, hogy a lombikhoz szükségem van egy 3. napi prolaktinra :lol:
Én kb. 1 éve járok ehhez a háziorvoshoz (fiatal csajszi), és nagyon más problémával nem is voltam nála, csak ami a babával kapcsolatos. Mindig beutalókat ír :lol:

i.kata
 
 


Sziasztok!

Ladiva!
szerintem nyugodtan kérd a házidokid! Mindegy hogy nem jársz hozzá, hiszen sosem vagy beteg. Én is csak akkor megyek, ha kell valamilyen gyógyszer...
dezsina
 
 


Dezsina,
ugye neked volt már több lombikod is?
Meg tudod nekem mondani, hogy működik ez az egész? Nekem Tanár úr azt mondta, ha a 21. napi vv rendben lesz, akkor indul is a lombik. Még aznap elindítják? Nálad hogy volt? Mennyi idő onnantól a punkció?
Az a problémám, hogy ma jött meg és Tanár úr azt mondta a 21. napi vv-től kb. 3 hét a punkció. Ha ez így fix, akkor nekünk nem lesz októberben, mert a párom pont akkor utazik el Japánba 1 hétre. Marasztalni nem akarom a lombik miatt, mert ki tudja lesz-e máskor lehetősége eljutni oda, másrészt pedig annyira szeretném, ha már októberben ott pihenhetne 1-2 babuci a pocimban. :wink:

i.kata
 
 


Kata!
igen ez fix.
A 21. napi vérvételtől indul minden. 3* volt stimum és mindig ugyanúgy folyt a protokoll (long)
21. nap vv. 1 órakor kell telefonálni az eredményért és ha jó (és miért ne lenne jó) akkor el kell kezdened szúrni magad... Mig megjön, utána 3. nap vv és onnan másik szuri jön a régihez. Aztán a ciklus 14. napja körül punkció. Tehát igaz az, hogy a 21. naptól számított 3 hét punkció....
És tuti úgy leszel pont a 14. nap körül? :( :?: Nagyon sajnálnám... Akkor elképzelhető, hogy halasztassz... DE! Ne keseregj, mert akkor nem most, hanem a köv. ciklus 21. napján kezdessz! Velem együtt!
Picit nem vigasztal, hogy csak pár hét az egész... Valahogy csak átvészeled :? 8)
dezsina
 
 


Dezsina,
igen, pont akkor lesz aktuális a punkció :cry: Én már annyira nem szeretnék tovább várni. :cry:

i.kata
 
 


Szia Kata!

Rossz, hogy pont most kell párodnak elutaznia. Munkaügyben megy? Nem lehet eltolni, akárcsak egy héttel is családi okokra hivatkozva? Kérd ki a párod véleményét, ő hogy érezné magát, ha lemondaná az utat, hiszen, ahogy említetted lehet, hogy nem túl sok alkalma lesz egy ilyen különleges országhoz, mint Japán.

Kata, amikor a házidokitól kértél vérvételre beutalót, akkor milyen hormonokra kérted? Csak a prolaktinra, vagy az FSH-ra és LH-ra is? Vagy kell egyáltalán másra?
Vendég
 


Kata!
Ezt meg kell beszélnetek. Sajnos ez igy van... :( Majd számolj be! Remélem, sikerül valahogy jönnöd!
dezsina
 
 


Sziasztok!
Sajnos az utat nem tudja eltolni, mert munka miatt megy és partnereket visz magával. Gondolom megvannak a repjegyek és a szállások is le vannak foglalva. Nem szeretnék neki bekavarni.
F. doki annyit mondott, hogy pár napot lehet variálni a szurikkal, de nekünk majdnem 1 hétre lenne szükségünk.

Ladiva,
csak a prolaktinra kértem a vv-t, mert a Tanár úr is csak azt mondta, hogy elég az, mert csak az volt rossz.

i.kata
 
 


Szia Kata!

Na ez igazán nem túl jó, hogy nem lehet eltolni, de ettől függetlenül semmiképpen ne bánkódj! Bár tudom, hogy egy ilyen helyzetben semmi nem hat vígasztalóan, de ez az eset csak egy hónap csúszást eredményez és még lehet, hogy jót is tesz a párodnak, egy hetes környezetváltozás lehet, hogy olyat dob rajta, hogy annak ikrek lesznek az eredménye. És még egy ok, hogy örülj: együtt fogunk lombikozni, már ha minden eredmény jó lesz, és AZ LESZ!

Most már nagyon közelít mindenki!

L.
Vendég
 


Sziasztok!
hétfőn megyek konzira!
nagyon várom mi lesz! én próbálom eltolni egy hónappal, nehogy már mindjárt elkezdjük, mert ugyi a 20. napon leszek hétfőn. Nekem kell még az az egy hónap!!!
Drukkoljatok! :)
Ne aggódjatok! Lesz babánk! Itt a csodaszép ősz! :D Babaeső :D :D
dezsina
 
 


Dezsina,
mega drukkok mennek hétfőre!!!!
Szerintem most amúgy is sokan vannak, így tuti a következő hónapot fogják felajánlani. Miért nem szeretnéd amúgy most?

i.kata
 
 


Kata!
könnyebb lenne anyagilag, ha a következő hónapban mehetnék. Sajnos most nagyon rossz lenne, sőt, azt hiszem csak ha nagyon erőszakolnák akkor mennék... Hát így van ez. :(
De remélem a sors a kezemre játszik... :D
dezsina
 
 


Dezsina,
akkor holnap gondolok rád, hogy minden úgy alakuljon, ahogy Ti szeretnétek! :wink:
Az anyagi oldalától én is eléggé tartok. Már annyi mindent halottam, hogy kinek mennyibe került. Egy ismerősnek a short protokoll volt 40.000, de long-os ismerősöm is van, neki azt hiszem súrolta a 100-at.
Megkérdezhetem, neked mennyi volt? Ezek az ismerősök egyike sem ide jár a Forgácsba.

i.kata
 
 


Szia Dezsina!

Gondolok rád holnap én is, remélem, hogy minden rendben lesz nálatok és úgy fog alakulni, ahogyan ti szeretnétek. Majd jelezd, hogy hogyan alakulnak a dolgok.
Vendég
 


Sziasztok!

köszi lányok!!! :wink: Holnap reggel referálok :D Egyre jobban kezdem magam beleélni!!!

Kata!
nekem mindig long volt és 100 körül van.... Erre számíts! :)
dezsina
 
 


Szia Dezsina!

Mi volt tegnap a konzultáción? Mikor kezdtek? Beszámolót kérünk!

Én is olyan 100-120 körül számítok az anyagiakra, remélem, hogy azért sokkal több nem lesz.

L.
Vendég
 


Sziasztok!

Ladiva!
teljes csőd :?
képzeld, hogy amikor utoljára ott voltam a vérvételen júliusban, akkor kértem, hogy tegyük át a lombikot októberre. Örültek, mondták jó, szuper! De nem írta fel senki! közben VÁRÓLISTA lett újra!!!! :cry: :!: Az OEP megint csak egy bizonyos számú IVF-t támogat. Tehát, képzeld, hogy januárra van sorszámom! Esetleg lehet, hogy még valaki lemondja, csütörtökön fogom megtudni, akkor kell telefonálnom. Ha nem mondja le, akkor marad a január...
Na mit szólsz? :?: :?
dezsina
 
 


Dezsina!

Ezt nem mondod komolyan????!!!! Úgy érted, hogy úgy van időpontod, hogy januárban kezdik el a stimulációt? Te jó ég! És legalább ezt a januári időpontot már felírták valahová? Amikor voltunk legutóbb augusztusban konzultáción, akkor engem a szemem láttára írtak fel egy papírra a mobilszámommal együtt, remélem, hogy megvan még az a papír, én megmondom neked őszintén, hogy nagyon kiborulnék, ha velem is valami hasonlót közölnének.

Mit mondtak, mennyi az esélye, hogy valaki lemondja? Elő szokott egyáltalán fordulni olyan, hogy valaki lemondja? Mindenképpen telefonálj csütörtökön, hátha mondanak valami nagyon jó hírt! Nem igazán ilyen hírre számítottam ma tőled, nagyon szomorú vagyok. Tudom, hogy hülye kérdés, de hogy bírjátok? Mit mondtak arra, hogy dehát júliusban átrakattátok októberre? Nem lehetett titeket csak emiatt a kis adminisztrációs hiba miatt rátenni a listára? Őszintén sajnálom, de még talán valaki tényleg lemondja és szerencsésen bekerülsz.

Amúgy egy hónapban hány IVF-et támogat az OEP? Van erre valami jogszabály? Vagy ezt intézménye válogatja?

Mindenképpen telefonálj csütörtökön, nagyon drukkolok nektek.

L.
Vendég
 


Ladiva!
azért nincs ilyen nagy dráma :D
Láttam a papírt a listát, amit mondassz! Ott van a Te neved is, ne aggódj :!:
Csak az enyémet tegnap írták be! Egyáltalán nem vagyok kiborulva. Sőt! nekem igy is szupi... nem tudom megmagyarázni, hogy miért. Teljesen nyugodt vagyok! Természetesen telefonálok csütörtökön, és majd meglátjuk... :D
Mindent megpróbálnak, hogy be tudjanak dugni még a sorba. :wink:

nem akarok hazudni, de mintha 33db-ot támogatnának havonta :roll: :shock: :?
mindenképp írok még!
Te mikor is mész konzira?
dezsina
 
 


Dezsina,
sajnálom, hogy csúszik! Nem értem, mert engem júliusban írtak fel a listára, az utlsó inszemem előtt. Úgy tudom én vagyok az 5. rajta. Bár nem igazán tudom, hogy működik ez a lista. Ha nekem nem lesz jó az október, akkor az én helyemre mehetsz. Vagy az október nektek a kezdés lenne?

i.kata
 
 


Szia Dezsina!

Örülök, hogy nyugodt vagy és nem visel meg annyira a helyzet, de azért csak reménykedjünk, hogy sikerül valami helyet találni nektek és csütörtökön tök jó híreket fogsz írni.

L.
Vendég
 


Kata!
De aranyos vagy :D Majd meglátjuk.
Engem azért nem írtak be, mert csak szóban futólag kértem az októbert! De nem vagyok ideges. Nekem jó a január is!
Minden esetre drukkolok Neked, hogy összejöjjön az október!!! :wink:

Ladiva! :D
szóval, várjuk a jövö héten a Te konzidat! :D
dezsina
 
 


Sziasztok!
Hát megérkeztem napbarnítottan és kipehenten :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Dezsina+Lavídia!
Remélem, együtt lombikosodtok és mindkettőtöknek sikerülni fog. Drukkhegyek!!!!

Dezsina!
Bakker, de gáz, hogy megint a várólista miatt csúsznotok kell :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Úgy sajnálom.
Mikor voltál a dokinál? Mi este mentünk fél nyolcra.

Lavidia!
Hajrá konzi éls jó hírek!!!!!!

Kata!
Ti most hogy álltok?????

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsuzska!
De jó, hogy újra megjöttél!!! :) Milyen volt a pihenés? Jó időtök volt?
6ra mentem és 7kor végeztem...
De még nem dölt el a játszma, holnap még telefonálok, hátha be tudnak csúsztatni valahova. amúgy meg mindegy :D
és nálad mi volt a konzin?
dezsina
 
 


Szia Zsuzsa!

Úgy legyen!

Pont véget ért a nyár, mire hazajöttetek, jó időt fogtatok ki. Majd meselj, hogy mi volt a konzin!

Gyönyörű hőgörbém volt, de sajnos érzem, hogy hiába, most sem jött be a spontán. Nade majd a következő hónapban.

Üdv,
L.
Vendég
 


Hát ilyen volt a nyaralásunk:

Úton Pag szigetére:
Kép

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Erkélyről, erkélyen:
Kép
Kép
Kép

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


PAg város és strandján:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zadar:
Kép

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Hajókiránduláson:
Kép
Kép
Kép
Kép

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Amúgy isteni volt. A víz 25-26 fokos volt és kristálytiszta, 15-30 m mélyre is le lehetett látni.
Az idő 28-32 fok között volt, szóval ideális minden. Igazi nyaralóidő :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Konzin:
Kaptam Duphastont, 2*2-t kell szednem. Ha kevés lenne és pecsételgetek e mellett is, akkor szednem kell mellette Closti-t is. Most decemberig pihi, aztán ha addig nem jön össze a pocibaba, akkor megyünk csak vissza. De novemberben én babás leszek, úgy döntöttem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsuzska!
Isteniek a képek :!: :D Gyönyörű a tenger :P Még sohasem voltam Horvátországban! Ilyenkor mindig kedvet kapok :D
Ez a duphaston mire kell? És a Clostil? Ez valami segítség a spontán babához??? :roll: :?:
dezsina
 
 


Sziasztok!

Zsuzska,
irigyellek, biztos szuper volt. Legalábbis a képekről nekem ez derül ki :lol:
Úgy állunk, hogy megyek majd a 25. napon vv-re (azért csak akkor, mert hosszabb a ciklusom), és ha jó a progim, akkor indulhatna a lombik egyből, de a párom pont a punkció várható időpontja alatt kint lesz Japánban, így nagyon valószinű, hogy áttesznek novemberre.

Dezsina,
telefonáltál? Mit mondtak?

i.kata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: