Új privát üzeneted érkezett!

Ami még egyszerű: Kép ez kettőspont után egy nagy O betű.
jamina
 
 


Jó reggelt jányok, asszonyok! Kép

Jamina, köszi! Kép
Nemtom, h. este miért nem akarta nekem ezt az oldalt kiírni...Kép
Az a bajom ezzel, hogy olyan nehézkes,h. ennyit kell írni, v. bemásolni. (per jel cilpart stb.) Sokkal egyszertűbb ez a kettőspontos dolog. Rá kéne jönni, h. hogyan van a többi.

Kata, egyébként fogalmam sincs mire jó igazából a térkép, én 1x megcsináltam, érdekes volt.

Üdv. I.
ilduska
 
 


Szép jó napot Mindenkinek!
Jamina!
Köszi! Most már csak azt kellene tudnom, hogyan kell fordított / jelet írni. ("Karak! Buta vagyok én???")
Kép
Szép napot!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 

 
 

Nem, csak még keveset tudsz Kép
alt gr +q betű egyszerre nyomva: ";
"714714
jamina
 
 


rahel
 
 


Szia Rahel!
Nálunk nem volt szeparációs feélelem. De Dorka is nagyon anyás, így lehet, hogy ez az????!!!
Szép estét!
Szilvi
Ui: Jamina Kép

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok!Ilduska köszi a hiányolást.Sajnos Dorkám nagyon ramatyul van.Tiszta láz volt tegnap/38.7/,ráadásul nagyon megy a hasa,olyan igazi...Amúgy is nagyon csúnya volt a foga miatt,na de most?!Megszakad a szívem.KépAzt mondta a Tókos tegnap,hogy valami jó kis vírusfertőzés.Sok van most eszterg.ban,több,mint a sima megfázás.Kérte a Tókos,hogy mivel szeretne csinálni saját weblapot,írjam össze,hogy minket,anyukákat mi érdekelne,mi foglalkoztat!Ha van ötletetek írjátok meg nekem én meg továbbítom.Még ezen a héten kellene Neki.Szerintem ez egy jó ötlet.Gabi

petergabi
 
 


Szia Gabi!
Jaj, Ti szegények! Csak nem Rota vírus? Nekünk áprilisban volt, nagyon megszenvedtünk vele. Kép
Engem pl. a homeós dolgok érdekelnének!
Szép napot! És jobbulást!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Kép

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Szilvi:köszi!Nem igazán tudjuk egyenlőre,hogy mi ez,egyenlőre várunk.Remélhetőleg megússzuk laborvizsgálat és antibiotikum nélkül.Most csak cataflamot kap,meg valami más csöppeket.Bizakodunk.

petergabi
 
 


Sziasztok!

Ildi,
Igyekszem nem elfelejteni megkérdezni Neked holnap a gerinctornát. Mostanában mindent elfelejtek, annyira szétszórt vagyok. 2 hete elhagytam a digitális fényképezőnket (úúúúgy hiányzik Kép ) szombaton meg majdnem a pénztárcámat is, de szerencsére rámszóltak, hogy kiesett a zsebemből. Egyszer valamelyik gyerkőcöt fogom ott felejteni valahol Kép
Nekünk szerencsére nincs sapkaproblémánk, sőt Márkkal semmi gond nincs, általában végig alszik séta közben. Nem is tudom mi lenne, ha sirna, mert séta közben állandóan Martinra kell figyelnem. Vettünk testvérfelállót, de minek??? 2 hétig élvezte, most meg már rá sem áll. Kép Csak motorral szeret közlekedni.
Nálatok mennyi idősek a gyerekek?

Annál az ismerkedős oldalnál nem olyan email jön, hogy pl. "Aniko" ismerősnek nevezett meg, menj rá a ... oldalra, stb? Csak mert én is kaptam vagy 3 ilyet, de kitöröltem, mert azt hittem, hogy valami virus. Gondoltam amúgy a teljes nevét kiirná.

Nincs valami ötletetek, hol lehetne ilyenkor még egyberészes fürdőruhát venni? Babaúszáshoz kéne nekem. Sehol nem találtam, csak a Budmillban és au Adidas boltban, de 6 és 8 ezer Ft, az szerintem túl sok érte.

Réka
remka
 
 


Verőfényes délutánt!

Gabi!

Jobbulást a Babócádnak, a cataflam nagyon jó, szerintem. Én is ezt adtam neki, mikor hasonlóan voltunk és 1 hét alatt rendbe jött!
Nekünk nem a Tókos az orvosunk, de igazán szimpatikus. Engem érdekelnének az oltóanyagok előnyei és hátrányai és, hogy javasolja-e valamelyiket. Itt nem a kötelező oltásokra gondolok!
Ha lesz honlapja, megírnád ide? Köszi

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Még valami...ezt is elfelejtettem Kép

Szombaton 1/4 5-től megbeszélés lesz a csolnoki usziban a jövő héten induló babaúszással kapcsoltban, ha esetleg valakit érdekel.
remka
 
 


Lányok!
A Cataflamra nem az van írva, hogy hasmenésnél nem lehet adni???
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok!Szerencsére sokkal jobban van Dorkám!Olyan boldog vagyokKép!!!Van még estleg ötlete valakinek a Tókossal kapcsolatban?Gabi

petergabi
 
 


Sziasztok!
Jamina!
Jó volt ma a klub, köszönöm! Kép
Ildus!
Örülök, hogy megismertelek személyesen is!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Ildus is ott volt? jaj, miért nem szóltatok? Szilvi bezzeg rögtön rákérdezett: te vagy Jamina? Kép
Kár, hogy nem tudtunk végig maradni, általábna ott szoktunk még egy kicsit maradni 11 után beszélgetni, de most a férjem már türelmetlenül várt kint.

Voltunk délután Tókosnál, mert a fiam rondán köhög, de nem kérdezett weblappal kapcsolatban, magamtól meg nem mondtam Kép
Zsuzsi
jamina
 
 


Petergabi! Ez jó hír! Kép

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Gyanús, hogy Rahel is ott volt, ugye? De a valódi neved K.K, nemde? Kép
jamina
 
 


A profilja alapján igen. ;-)

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok,
Igyekszem jönni este! most 1 mp-em van, mert a családom kinyuvaszt. Kép már vacsiznak...
Jamina, Rahel ott voltatok???????????????? én odamentem Szilvihez rögtön az elején, és közben állandóan sasoltam, h. ki lehet még ott. Hol ültetek? Engem ugyis sikerül beazonosítani, mert nálam volt a legfiatalabb gyerek. Kép
Tök jó volt szerintem is, én is köszi Jamina. Kép
Rohantam a konyhába.
I.
ilduska
 
 


Sziasztok.

Látom milyen jót beszélgetek.
Nekem van egy jó hirem!!

NOVEMBER 4-én MEGSZÜLETETT VALENTIN 2900g 47cm
3 órába telt! Jött mint a rakéta. Majd igyekszem képet is rakni.
Majd még jövök.

Anyaa.

Kép
KépKép
anyaaa
 
 


Sziasztok!Jamina:ha van ötleted a Tókossal kapcsolatban írd meg nekem,majd továbbítom.Ilduska:Te is.Szilvi:valóban az van írva a Cataflamra,mert muszály ráírniuk minden mellékhatást./mielött kérdeztem volna Tókost,magától mondta,mivel olvasott minkettKép/Szerencsére nem jött be nálunk.Gabi

petergabi
 
 


Anyaa:ismeretlenül is gratulálok.Sok örömet és energiát kívánok.KépGabi

petergabi
 
 


Sziasztok!

Anyaa, mi még nem ismerjük egymást, de sok boldogságot és egészséget a picinek és Neked!

Csajok, legközelebb már én is szeretnék menni, a baba-mama klubba, ha lesz, mert már nagyon rámférne!

Csendes estét és szép álmokat!

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Jamina, igy van, en a multkor is beazonositottalak, talan Szilvi is stimmel. Ilduska....nem vagyok kepben.
Sajnalom, h. az uszas nincs valami kozel.
Ilduska, mi a kisfiuval az ajtotol balra voltunk, voros haju kisfius anyuka mellett ultunk.
Anyaanak mi is gratulalunk, ismeretlenul.
Rahel
rahel
 
 


Szilvi, én is örülök!!!

Anyaaa, gratula! Sok örömet kívánok! Szüléstörténet?! Kép persze ha az időd engedi!

Gabi, szerintem a szoptatással és az újszülöttekkel járó teendők nagyon érdekelnek minden kismamát. Kaki, pisi, hasfájás, levegőztetés, oltás, maszír, kutacs, hozzátáplálás stb. Most hirtelen ennyi jut az eszembe, mert félszemmel nézem a született feleségeket, de gondolkozom majd még.

Rahel, tuti emlékszel, babahordozóban hoztam a fiam, az elején aludt, aztán a kezemben volt, akkor felállam. Én mondtam, h. sajna nehezen kakil, vagyis mostanság csak szélcsővel... Kép A vörös hajú anyuka másik oldalán ültem (barna nadrág, fekete pulcsi). Rahel, barna hosszú hajad van? Még néztem is a jelenlétin, h. van valaki Marótról.

Jamina, próbálok visszaemlékezni, széken ültél csíkos nadrágban?

Csajok, úgy sajnálom, h. nem ismerkedtünk meg személyesen. Legközelebb teszek egy táblát a nyakamba, h. babanetesek ide! v. valami ilyesmit Kép

I.
ilduska
 
 


Sziasztok!
ANYAA!
NAGY-NAGY GRATULA! MILLIÓ PUSZI NEKTEK! ÉS VÁRJUK A KÉPEKET! Kép
Rahel!
Én Jamina mellett ültem. A másik oldalamon az unokatesóm a "rosszcsont" fiával. Akkor most már én is be tudtalak "lőni"! Kép
Szép estét!
Szilvi
Ui: Anyaa! Ugye, hogy lett végül neve Valentinnak! Én gondoltam, hogy Valentina győz! Kép

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Ildus!
Jó ötlet! Kép

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Ildus,
ültem aztán a széken is, csíkos nadrágban Kép , előtte meg Szilvi mellett. De most már így tudom, ki vagy Kép

Szóval decemberben jöjjön, aki tud, a hónap 2.szerdáján.

Anyaa,
sok szeretettel gratulálunk mi is a kis rakétához Kép Kép Kép

Zsuzsi
jamina
 
 


Sziasztok,
nem tudom, ti mivel mennyit közlekedtek. Mi meg nem nagyon szoktunk buszozni. Nektek milyen a tapasztalat?

Szopis csop....nagyon jo hogy van, mert ahol laktunk , semmi ilyen nem volt. Csak tel. tanacsadas, ha gond volt. Sosem gondoltam, hogy olyan helyre koltozunk, ahol lesz szopis csoport. Nagy dolognak tartom. Somogyban semmi ilyen nem volt.
Tovabbi szep napot.
Rahel
rahel
 
 


Sziasztok,

Jamina, de jó, így már legközelebb megismerlek! csak ne hagyd otthon a csíkos nadrágot Kép

Don este alig evett, nem volt jó kedve, aztán meg lett kakiltatva... ennek aztán úgy megörült, h. éjjel 1-kor evett, utána pedig nagy örömben volt. Olyan aranyos volt, beszélgetett, rugdalózott, nevetgélt, mindezt 4-ig. Hiába mondtam neki, h. éjszaka van, csak kinevetett Kép Én olyan álmos vagyok.
I.
ilduska
 
 


Szép napot mindenkinek!


Köszönjük a sok gratulációt mindenkinek.

Születés: 37 napos kh-i „üdülés” után hajnali 2 óra 2 perckor arra keltem, hogy ma lesz a nagy nap. 3 perces fájásokkal kezdődött, kb 3 óra 10 p szoltam a nővérnek hogy lekísérhetne a szülőszobára az összes papírommal együtt. Majd jött az ügyeletes doki /Jónás/ megvizsgált akkor már 3 újnyi tágulás. Utána szülőágyra fekve fájásmérés. Szegény szülésznő az egész épületet felkeltve kerestetett olyan spéci ollót, amivel a varratot el szokták vágni, de sehol nem volt, így egy hasonlót készített elő. Mire ezzel megvolt, megrepedt a burok: 4 óra 20p. Gyors telefon Berbik dokinak, hogy jöjjön. A burokrepedés után már pik-pak tolófájás egyre erőssebben, ügyeletes dokit visszahívni, majd Berbik kabátban szélvészként berobbant az utolsó pillanatokban, és végül 5 óra 5 perckor megszületett Tádé. A cérnát nem vágta el senki és azóta sem találjuk, hogy hová lett. Végül kaptam 2 db öltést, merthogy nem sikerült gátvédelemmel szülni. Hát ennyi röviden.

Tádé nagyon jó baba, eszik-alszik, már ha nem iszok kávét reggel.

Kép
KépKép
anyaaa
 
 


Kép

Kép
KépKép
anyaaa
 
 


Szia Anyaaa!
Tündéri a kis Valentin! Még szerencse, hogy beért Berbik a végére. Kép
Lányok!
Mizújs? Nem jár erre senki?
Szép napot!
Sz.

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Hali.

Esetleg van valakinek elfekvőben egy mellszívó kézi készüléke okos áron?? Kézzel nem gyözöm a dolgot.

Anyaa

Kép
KépKép
anyaaa
 
 


Anyaa,
nagyon helyes kis bébi Kép

Mellszívóm éppen kölcsönben a barátnőmnél, de esetleg nézz be (vagy valaki a családból) a Petőfi u-i bababizományiba, ott mindig szokott lenni, nem drágáért.

Ildus,
jó, akkor megin csíkos nadrágban leszek Kép De talán a lányomról hamarabb megismersz, ő szokott lenni a legnagyobb (bár most ott volt egy régi babanetes leányzó, tán emlékeztek rá, nagy pocakja volt és az ő lánya nagyobb, mint Szaffi.)
jamina
 
 


Anyaa,
nagyon helyes kis bébi Kép

Mellszívóm éppen kölcsönben a barátnőmnél, de esetleg nézz be (vagy valaki a családból) a Petőfi u-i bababizományiba, ott mindig szokott lenni, nem drágáért.

Ildus,
jó, akkor megin csíkos nadrágban leszek Kép De talán a lányomról hamarabb megismersz, ő szokott lenni a legnagyobb (bár most ott volt egy régi babanetes leányzó, tán emlékeztek rá, nagy pocakja volt és az ő lánya nagyobb, mint Szaffi.)
jamina
 
 


Sziasztok!

Ünnepnapra virradtunk ma! Szülinapos a drága leányom! Boldog szülinapot Dorc! Kép

Tudtok vmi olyan receptet, amiből mókás kis szendvicsek jönnek ki? pl. katica v. süni v. béka stb. Azt találtam ki, h csinálok 1 falatos szendvicskéket, próbálom használni a kreativitásom, de minden ötletetre szükségem van.
A torta készen van, már csak díszítenem kell, beújítottam, Jamie Oliver-féle recept. Olyan csokitorta, amiben nincs liszt, csak dió és mandula. Jól néz ki, remélem az íze is az lesz. Kép

Anyaaa, olyan édes hajasbaba a kis Valentin! Mégegyszer gratula hozzá! Mellszívót még használom, nekem Avent van, az nagyon bejött, tudom ajánlani.

I.
ilduska
 
 


Sziasztok!Ilduska ISTEN ÉLTESSEN BENNETEKET!KépGabi

petergabi
 
 


Sziasztok!

Ilduska! Kicsi szívünk, kicsi szánk boldog szülinapot kíván!

Süssél pizzafalatkákat! Pizza tésztát kiszúrsz kispohárral és utána rakod rá a feltétet!

A torta receptjét el tudnád küldeni, jó a privire is. Ha rajta van az interneten, az is jó, ha megmondod, hol találom.

Napsütéses szép napot!

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Köszönjük a jókívánságokat! Meg is hatódtam örömömben. Kép

Kata, köszi az ötletet! A tortát az internetről szedtem, egy fórumon találtam. Idemásolom, amit az a csaj írt. Aztán este megmondom, h milyen volt. Kép

Jamie Oliver-féle diós - mandulás csokitorta
Ez a földkerekség legjobb tortáinak egyike. Másnap rámorzsolhatod a fagylaltodra, és egy kis erős kávét is csöpögtess a tetetjére. Én szabványos tortaformában megsütni, de nem kötelező, mert bármilyen kisebb nagyobb edényt használhatsz hozzá, a lényeg az, hogy alaposan vajazd és lisztezd be.
8 személyre
150 g hámozott mandula
150 g finomra darált dió
300 g nagyon jó minőségű csokoládé (70%- kakaótartalommal)
1 púpozott kávéskanál finom kakaópor
250 g vaj
100 g kristálycukor
6 jókora tanyasi tojás szétválasztott sárgája és fehérje

Melegítsd be a sütőt 190 °C -ra. Egy 20-25 cm átmérőjű, oldalt is kivajazott belisztezett tortaformát bélelj ki sütőpapírral. A diót és a mandulát tedd a robotgépbe, és őröld igen finomra. Add hozzá a csokoládét meg a kakaóport, és zúgasd még 30 másodpercig, hogy a csoki is összetörjön. Tedd ki egy tálra. Verd most a vajat és a cukrot fehérre és habosra. Dolgozd hozzá egyenként a tojássárgáját, aztán a csokoládét, a diót meg a mandulát.
eyg másik tálban egy csipetnyi sóval verd fel a tojásfehérjéket egészen keményre. Forgasd a habot óvatosan a csokis-vajas-diós keverékbe. Öntsd az egészet a sütőformába. Körülbelül egy óráig kell sütnöd az előmelegített sütőben. Ellenörzésül szúrj bele 5 másodpercre egy hústűt, vagy késpengét. Ha a kihúzott tű tiszta, a torta megsült. Bármilyen krém, tejszínhab vagy fagylalt kíséretében tálalhatod.
ilduska
 
 


Ildus!
Boldog szülinapot a nagylánynak! Kép
A torta-receptre én is vevő lennék!
Szilvi
<!--attachment: baba_aj_nd_kkal-292612.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*145.7**baba+aj%e1nd%e9kkal%2ebmp --><center><pre>
Kép
baba ajándékkal.bmp (145.7 k)</pre></center><!--/attachment-->

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok.
Ildus
Én is csatlakoznék az elötem állókhoz,
Boldog szülinapot! De hányadik is? A profilodban nincs benne.

Anyaa

Kép
KépKép
anyaaa
 
 


Sziasztok!Ilduska:A "szentimrésnél"is köszöntötték Dorkádat!Na mit szólsz?KépGabi

petergabi
 
 


Kép

petergabi
 
 


Sziasztok!

Először is én is szeretnék gratulálni Anyaa-nak a kis Valentinhoz. Nagyon édes kisbaba.

Petergabi,
Szerintem mi már találkoztunk valahol (talán a Tokosnál), ismerősnek tűnnek a kislányod fürtjei Kép

Ildus,
Megkérdeztem a gyógytornászt, szerdánként 16.30-kor van a női gerinctorna abban a lila épületben ott a Királyok Fogadója felé. (Szent Tamás u. 1.), lehet még csatlakozni.

Réka
remka
 
 


Ildus,
Bocsánat, rosszul mondtam, szerdánként fél 7-től fél 8-ig van a gerinctorna.
remka
 
 


Sziasztok,
Köszönjünk a szülinapi üdvözleteket.
Szilvi, nagyon ari a kép!

Gabi, olvastam, köszi! Örültünk neki. Szoktam olvasi őket, vagyis titeket, régebben írtam is, de már nem bírom a tempót és a talijukra sem jutok el, így maradok csendes szemlélő. Kép
Gyönyörű a lányod!

Remka, nagyon nagyon köszi!!!
Lányok, lányok! Jöttök ide tornára???
Hogy viseltétek a tornát a babóval? Márk nem sirizős egész nap mostanság?
Elfelejtettünk elmenni az uszi megbeszélésére, voltatok? Mi volt?

Szokásomhoz híven rohanok... ovis zsúr lesz ma nálunk és még van ezer golgom v. inkább millió. Kép

I.
ilduska
 
 


Sziasztok!Remka:ez izgi,de a Tókosnál biztos nem találkoztunk,mert Õ jön hozzánk.De akkor honnan?Kép.Lányok:Ti hogy bírjátok ezt a csúnya időt?Olyan bajba vagyok,hogy mi a jobb Dorkámnak?A nyálkás,csúnya levegő v.bent a lakásban.Igaz Õ nagyon szenved ettől a bezártságtól.Ildus:köszi a bókot,Te nem tudsz mutatni Dorkádról fotót?Gabi

petergabi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: