Új privát üzeneted érkezett!

Szirom!

Mi a mega toys-ban voltunk, ott csak kismamik vannak.Kép Én nem csináltattam többet, a 25. heti az utolsó. Állítólag a vége felé már nem is fér egy képre a baba.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Most kerültem csak elõ, mert múlt hét szerdától céges ügyek miatt nem voltam gépközelben, aztán meg a hétvége Kép De most! :D

Ficergõ most nagyon ficereg a pocakomban, még a cicánkat is meg-megrugdosta. Bár õ ebbõl még nem sokat érzett.. késõbb kíváncsi leszek, hogy milyen képet fog vágni, ha esetleg a hasamra ül és a babus megrugja :D

Voltam a Hammersberg doktor úrnál, nagyon kedves és szimpatikus volt. Õ sem beszélt rá semmire, rám bízta, döntsem el, hogy szeretnék-e orvost váltani. Pénteken lesznek meg az eredmények és megyek vissza a jelenlegi dokimhoz. Addig megálmondom tánKép A párom pedig ezerrel nyomatja, hogy márpedig õ is bejön az UH-ra. Remélem, hogy el tudjuk intézni...

Egyébként más különös nincs, csak ez a nagy meleg zavar Kép De egyszer csak elmúlik, remélem! Egy másfél hét múlva pedig úgyis itt az esküvõ Kép

Remélem, hogy ti is jól vagytok!

Pusz

Hanzi
18+2 (asszem)

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit én is hanyagoltam a gépet, mert a párom végre itthon volt 3 teljes napot. Tegnap pedig közös nézelodést csaptunk néhány üzletben, aminek az lett a következménye, hogy baromira bedagadt a lábam és fáj is. Még reggel is olyan érzésem volt, mintha egy lakodalomban táncoltam volna egész éjszaka.

Tulajdonképpen nem vettünk semmit, de már úgy szerettem volna legalább kinézni a babakocsit vagy a bútort. Hát babakocsiügyben messze még a döntés, eléggé zavarba hoz a választék, túl sok fajtát lehet kapni. Azt tudom, hogy viszonylag nagy- és tömlõs kerekû legyen, mert nálunk nincs az utca leaszfaltozva. Mivel októberben jön a baba, viszonylag zártat szeretnék, de pld. mennyire fontos, hogy legyen hozzá mózes? És jó a külön babahordó, vagy olyat válasszunk, amit csatlakoztatni lehet a kocsi vázára? Láttam, hogy nagyon sokan úgy használják. Szerintetek?

A bútorral meg azért vagyok kicsit bajban, mert én kis naiv azt gondoltam, hogy az ágyhoz kapunk hozzáillõ pelenkázót, amit késõbb komódnak lehet majd használni. Van ilyen, csak iszonyúan drága, tényleg nem sajnálom a pénzt a kicsire, de ez már a szemtelenség határát súrolja. Ti hogyan oldjátok ezt meg?

Hanzi? Nem is tudtam, hogy most lesz az esküvõdKép Gratulálok!!!Kép

szirom
23+3

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

 
 

Sziasztok! már nem találom, hogy melyik nap és ki érdeklõdõtt a Filep doki iránt,de azért itt az én véleményem is, remélem segít!
képzeljétek, én is nála születtem (pedig még õ is fiatal)!, és elsõ két gyermekem is nála született. most a harmadikat várom - persze õ is nála fog születni. nagyon megbízható, profi, kedves, jó humorú orvos. mindenkinek csak ajánlani tudom!!! bármikor fogad, bár a kórház természetesen erre nem a legjobb hely, mivel ott a bentfekvõ betegekkel kell elsõsorban foglalkozni. de ez nem probléma, mert a megánrendelõje két percre van a kórháztól, így igazán praktikus. bárkinek további kérdése van róla, szívesen válaszolok! üdv: Gréta
Névtelen
 


Sziasztok!
én ezt a bárki-bármikor látogathat rendszert nem gazán támogatom. képzeljétek, hulla fáradt vagy, rosszul vagy szoptatsz avgy bármi é sakkor a szobatársaid férjei, rokonai... egyszercsak, hívatlanul rádnyitják az ajtót. hihetetlen kellemetlen. szerintem.

a papás szülés pedig a másik örültség szerintem. a mellettem lévõ szülõágyon valamiféle kisebb komplikáció lépett fel az anyukánál, sõt a baba nyakára volt csavarodva a köldökzsinór majd hosszas orvosi segítség és lelekiismeretes odafigyelés után császár mellett döntött az orvos. apuka eközben bent videózott és pánikolt. a császár hallatán pedig rosszul lett és ahelyett hogy az orvos és a többiek csak az anyukára kellett volna figyeljenek, és minél hamarább a mûtétet elõkészítsék, apukát kellet ápolgatni nehoyg újra elájuljon. hihetetlen idegesítõ volt, videókameránek nehogy baja legyen, apuka értse meg, hogy elájult és anyukát mûteni kell... nem kellenek a szülõszobára apukák.
Névtelen
 


Sziasztok!

Szirom,
nekünk mózeses volt a babakocsink, és megmondom õszintén egyszer használtuk csak kosárként, mikor hazahoztuk a kórházból Regit, utána meg abban aludt az ágyunk mellett kb két hétig. De amúgy meg tök jó, mert nagyon meleg és zárt babakocsiként. A hordozós részrõl nincs tapasztalatom, de én inkább külön veszem majd meg, mert úgy vettem észre, hogy emiatt a funkció miatt sokkal drágábbak a kocsik...(még akkor is, ha hozzáadom a hordozó árát...) A lényeg szerintem, hogy legyen zárt és késõbb sportosra lehessen alakítani, ha már tud ülni.

Hanzi,
nem értem, miért nem mehet be Ádám az uh-ra???

Névtelen,
lehet, hogy neked a papás szüléssel kapcsolatban rossz emlékeid vannak, de azért ezt nem lehet kategórikusan kijelenteni, hogy márpedig nem kell oda apuci! Most én meg mondhatnám, hogy igenis kell, mert nekem nagy segítség volt!!! Nem is tudom mit csináltam volna ott egymagam...iszonyatosan édes volt, ahogy fogta a kezem, masszírozta a hátam, itatott, etetett...nem biztos, hogy ezért pattogott volna nekem bárki fél percenként...Arról nem is beszélve, hogy a puszta jelenléte megnyugtatott. Szóval, ez meg az én véleményem, illetve pontosítok, az enyimé az, hogy mindenki belátása szerint döntsön!

Kriszta
15+3
Krisztocs
 


Sziasztok!

Ma nem volt túl fényes napom. Egy nagyon közeli ismerõsöm is babát vár, és ma hívott reggel, hogy az UH-on (11.-12. hét) kromoszóma-rendellenességre utaló jegyeket (gondolom nyaki ödéma, mert az ödémát emlegette) fedeztek fel a babájánál és most átküldték a SOTE I-re a genetikába. Hétfõre kapott idõpontot.. most nagyon izgulok érte is, hiszen nagyon akarták ezt a babát és nagyon örült, mikor kiderült, hogy õ is állapotos Kép

Aztán meg az útlevelemet próbáltam az okmányirodában elintézni, reménytelenül Kép Két napja ez után járok, mert jó lett volna a nászútra (Mo-n leszünk, de át lehet menni szomszédos országba, ha akarunk). Ma ugyan fél 5-ig volt ügyfélfogadás, de negyed 3-kor már nem tudtam sorszámot kérni, és nem is lenne meg, mert bár 5 munkanap sürgõsséggel, de rájön még 3-4 postázási nap és személyesen NEM lehet átvenni. Jó, mi? Úgyhogy nem lesz határátlépkedés.. annyira azért nem bánom, csak bosszantó.

Az anyakönyvvezetõnél elintéztem a ceremóniával kapcsolatos költségeket, meg a templom díszítését, ez jó hír.

Szirom,
Köszönöm a gratulációt Kép)) Már várom - ugyanakkor már túl is lennék rajta. Olyan ambivalens érzés.

Kriszta,
A SOTÉ-n nem szoktam látni férjeket bemenni az UH-ra, ezért nem igazán tudom, hogy lehet-e. De pénteken 100% kiderül. Kicsit izgulok az AFP+toxoplazma, meg persze UH miatt.

Névtelen,
Bár én még nem szültem, de én is szeretném, ha a párom bent lenne a szülésnél és õ is szeretné ezt. Szerintem az nõvéreknek is segítség legtöbbször, ha nem nekik kell pátyolgatni a kismamát, hanem van, aki ezt a "terhet" leveszi a vállukról. És gondolom a terhestanfolyam azért mutat szülést videón és a férjeket/párokat felkészítik a látványra, illetve az esetleges komplikációra. Vagy ez nem így van?

Tényleg, aki még nem szült, illetve a férjének sincs már babája, annak kötelezõ a terhestanfolyam, anélkül nem tud bemenni a szülõszobára, ugye?

Hanzi
18+3

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzi,
okmányirodánál valóban reggel kell sajna sorban állni sorszámért...mi most csináltattuk meg Reginek, és Robi hétre ment oda, mi fél nyolcra, õ volt a második...utána már hamar megvolt, úgyhogy ha gondolod, korán kell kelni Kép Az meg csak biztositék maguknak, hogy nem lenne kész, mert Reginek kipostázták a negyedik napon!!! Amúgy hova mentek majd?

A szülõotthonban úgy tudom kötelezõ a tanfolyam apuciknak is, ha bent akarnak lenni, de ez már lassan 3 éves info, úgyhogy kérdezz rá, ha esetleg átjössz!

Képzeljétek, voltunk a Madrinában Budaörsön, vettünk Reginek egy szandit, de amúgy nekem akartunk fürdõrucit. Amit kinéztem a neten, volt is, de csak nagy kosárral, úgyhogy majd jövõ héten kell telóznom, nagyon tetszik, úgyhogy remélem, lesz!
Amúgy annyi szép holmi van, de a háromnegyede iszonyat drága Kép Néztem a kismamaruhákat is, egy sima lenvászon háromnegyedes naci 12 ezer ft volt!!!!!!!

Kriszta
Krisztocs
 


Hanzi,

valóban a SOTE-n nem engedik (engedték be 16,5 hónappal ezelõtt!) az apukákat. Érteni én sem értettem se akkor se azóta. Pedig két külön, függönnyel elválasztott rész van, ahová ugyan közös folyosóról lehet belépni, de pl.:azokon belül még egy függönyös vetkõzõ van. Szerintem próbáljátok meg, hogy megy a párod is (de persze készüljön fel, hogy talán kiküldik), mert én nagyon fájlaltam annak idején, hogy azért is kellett a videót megcsináltatnom, hogy édesapa is lássa elsõszülöttjét. Ráadásul, most csak akkor adják oda a felvételt, ha kifizetted a másik helyiségben, na ekkor már pl. láttam bent apukát az igazoló papírral a kezében!!

Névtelen!

Lehet, hogy vitaindítónak szántad azt a mondatodat, hogy nem kellenek apukák a szülõszobára?! Na az én véleményem hasonlít Krisztáéhoz, mindenki maga illetve apukával döntse el, hogy ott e a helye vagy sem. Mondom mindezt azokután, hogy komplikáció mentes volt a szülés, és nagyon jó volt, hogy ott volt a férjem (derék maszírozás, vizesruha stb.) és láttam a boldogságot a könnyes arcán. De persze elõre apuka is tájékozódhat, hogy mire számítson és legyen tisztában önmagával.
Évica
Évica
 


Sziasztok!

Én nagyon szeretném, ha a párom ott lenne velem, bár mi valószínûleg azt a megoldást fogjuk választani, hogy a vajúdásnál bent lesz, magánál a szülésnél már nem biztos. Nekem már az is nagy segítság (most úgy érzem, de szerintem akkor is így fogom), neki pedig nem kell izgulnia azon, hogy bírni fogja-e a látványt. Összességében nem szereti a kórházakat (pl. nem bírja a Vészhelyzetet megnézni), de közben meg kíváncsi is. Doki bácsinak mondtam ezt, azt válaszolta, hogy ha úgy adódik, minden további nélkül ki lehet menni, nem ciki. Szerintem egy kicsit õk is fel vannak készülva az olyan esetekre, amikor apuka feladja, viszont sokkal több munkát levesznek a vállukról a papák, mint amennyit idõnként ad egy-egy ilyen helyzet. Nem tudom, érthetõ-e, amit akartam írniKép A tanfolyamról annyit, hogy doki bácsi ezzel nem sokat foglalkozott, azt kérte, hívjam fel munkaidõben a kórházat. A fõnõvér nem kérdezte, viszem-e apát, hanem közölte, hogy mindkettõnk tb-kártyájára szükség lesz. Én elmegyek, meghallgatom, hogy felkészültebbnek érezzem magamKép

Hanzi! A kórházban nálunk sem hívják be maguktól az apukákat, de ha szóltok, az is lehet, hogy nincs akadálya. Persze én nem ismerem a SOTE-t.
A komplikációkra nem is merek gondolni, szörnyû rossz lehet az ismerõsödnek. Gondolom, ti is láttátok a friss kismamákban, hogy mi történt az egyik lánnyal és a babájával. Nagyon megbillentem tõle. Ezt csak tetézi, hogy a barátnõm kolléganõjének pénteken halt meg a kisbabája. Születéskor derült ki, hogy nincs tüdeje, elképesztõ. Állítólag annyira rosszak a mûszerek a szekszárdi kórházban, hogy nem vehették észre... Erre nem tudok mit mondani, csak azt hogy mégsem a világ végén van, hanem egy megyeszékhely, még ha kicsi is. Borzasztó.

Kriszta! Ruhákat én is nézegettem, de inkább vettem anyagot, és varrok magamnak. Ha leléptem a netrõl, neki is ugromKép

Mindenkinek szép napot!

szirom
23+4

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Mi vettünk egy fehér kiságyat (a legolcsóbbat) és bútorlapszabászatban csináltattunk hozzá egy fehér pelenkázó komódot.

babakocsi:

Én is írtó nagy vbajban voltam vele, és teljesen tudtalanul választottam. Kép Mondjuk nekem kicsit mások a szempontjaim, mert mi lakótelepn lakunk. Én a végén az októberi babának egy sima kétfunkciós babakocsit vettem,d e a nagyobb fajtából, ami jó széles és így overálban is simán befért, nagy fix kerekekkel (nem bolygó), hogy a kutyát is tudjam vinni a babakocsival együtt (a bolygót nem lehet 1 kézzel tolni). Nos tapasztalat: Én a kerekeit nagyon imádtam, télen a legnagyobb hóban, félkézzel is simán toltam vele a babát, földúton (réten) is. Óriási hátrány: Baromi nehéz!!! Tehát ahogy jött a tavasz és Emma is felült alig vártam hogy új kocsit vegyek, mert így nem tudtam vele kimozdulni. Most van egy 4,5 kg-os sportkocsim, amivel nagyon jól megy a bkv-zás, de a bolygó kerekeit utálom! Szóval szerintem azt kéne végig gondolnod, hogy hogy fogod hazsnáéni. Ha pl vezetsz, és amint nagyobb lesz kocsival fogtok közlkedni, akkor megéri egy olyat venni, aminek a vázára rákapcsolható az autósülés. ha viszont BKV-val közlekedsz mert pl csk a férjed vezet és csak közösen mentek autóvl akkor szerintem csak egy dolog számít, hogy nagyon könnyû legyen a babakocsi!!! Különben megbolondulsz a bezártságtól. A mózes rész szerintem nema legfontosabb, mivel a sima 2 funkciós babakocsi is nagyon jól téliesíthetõ, lábzsákkal adják. Ráadásul a mózes részek elég kicsik szoktak lenni, a pár hónapos babák már kinövik, ülni meg még akkor nem tud (így a sport részt nem tudod használni), úgyhogy erre is figyeljetek.

Hanzi!

Újpsten orvos függõ hogy beengedi e tanfolyma nélkül. egyí biztos hogy a szüláésznõ tanfolyam nélkül nem engedheti be, csak ha megérkezett az orvosod és õ engedélyezi. Nálunk is így volt.
Nálunk is csak vajúdáson volt bent, szülésre kiment. Õszintén megmondva nekem nem sokat segített hogy ott volt, csak akartam hogy nehogy már azt higyje hogy gyerekjáték a szülés.Kép

Szirom!

Én is mindíg megzuhanok az oilyen tragédiáktól. Oda is írtam hogy én is végig izgultam a terhesség végét mert nagyon keveset mozgott babám, volt hogy egész nap semmit sem éreztem. De csak lusta volt.Kép Ráadásul épp akkor történt a kolléganõm barátnõjével is ez a targédia meg (náluk is köldökzsinór probléma), úgyhogy én is nagyon izgultam. Aztán megszületet Emma és képzeljétek olyan rövid volt a köldökzsinór, hogy épp hogy kifért a drágám, felemelni már nem tudták, rögtön ott el kellett vágni. Az orvos szt mondta hogy ez volt az egyetlen "rendellenesség". Rossz belegondolni hogy ha még 5 cm-rel rövidebb akkor bentragad a szülõcsatornában, és kész a tragédia.Kép És egyszerûen a hiper szuper Uh-os gépekkel sem látják az ilyeneket elõre.Kép Na de azért ezek nagyon ritka estek, úgyhogy kismamáknak nem szabad ilyenken gondolkodni! A legtöbbször minden rendben megy!!!KépKépKép

manó


manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Krisztocs,
Én egyszerûen feladtam, mivel nem külföldre megyünk, hanem Mo-n belül a határ mellé, csak nem lett volna rossz, ha van. De így legalább megúszom a buszozást és inkább a medencében pancsolhatok, vagy az erdõben sétálhatok (még ugyebár hivatalosan nem tudjuk, hogy hová kaptuk a nászútat, de Ádám már kileste véletlenül ;-)).

Hát 12e Ft egy lenvászon naciért iszonyúan sok!!!! Szerintem nézd meg ott is, ahol én vettem, ott is voltak ilyesmi nadrágok, ha jól emlékszem.

Évica,
Hát kissé csalódott lesz, bár õ kijelentette, hogy kerek-perec, õ márpedig bejön Kép Hiába magyaráztam, hogy azért ez nem így megy. A múltkor, mikor voltam, akkor egy lánnyal beengedték az anyukáját, bár õ közölte, hogy orvos, és erre végig kint állt a folyosó részen. Érdekes.... Azt tudom, hogy a kép kifizetéséért csekket kaptunk, amit be kellett postán fizetni. Viszont akkor viszek pénzt, mert ha a VHS-t rögtön fizetni kell, akkor legyen nálam. Tényleg, még kazit is vennem kell ma!

Majd rákérdeztek a dokira, hogy a SOTÉ-n hogy megy az apás szülés. Bár még addig - elviekben - sok idõm van Kép És persze ha esetleg váltok, akkor itt is jól megkérdeztem a doktor urat KépÉn szeretném, ha a párom bent lenne.. azért az biztonságot ad. Annyit voltam már kórházban, hogy úgyis utálom a környezetet Kép

Babakocsi: én szerencsére (?) sok mindent öröklök a sógornõmtõl Kép)) Ott már van egy 13 és egy 8 éves fiúcska. Meg az unokaöcséi is a sógornõmnek, úgyhogy lehet majd válogatni, és utána eldönteni, hogy mi kellhet még. Persze, ha lányom lesz, akkor más lesz a helyzet, mert ahogy nõ, úgy kellenek majd a lányos dolgok ;) Szóval, babakocsi van egy nagyobb, mélyebb majd mikor megszületik a babóca, aztán meg van egy sportkocsi is. De én BKV-n valószínûleg kenguruban fogom vinni a babát, tán kényelmesebb, bár igaz, hogy nehezebb lesz.

Én aggódom nagyon a barátosnõmért. Este olvasgattam itt is ezt-azt a neten a kromoszóma-rendellenességekrõl és volt pozitív esemény is, meg negatív is. Én reménykedem az elsõben.

Hanzi
18+4

Kép
hanzika
 
 


Hanzi!

Nálunk nem jött be a kengurú, a gyerek is utálta meg én is .Kép Olyankis szerencsétlen benne, lesüllyed és mozdulni se tud. Nekem meg nehéz és meleg. De van aki szereti. Nekem van fekvõ kengurum is (nandu féle), na azt még csak ki se próbáltuk.

Bartátnõdnek drukkolunk! De azért jobb hogy ha van valami akkor kiderül. De reméljük megnyugtatják a genetikán.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hanzi,

SOTE-n be lehet menni apukának is a szülõszobába, tõlünk semmi tanfolyam igazolást nem kértek. Igaz a férjem néhány alkalommal eljött (ott volt jelenléti ív, de csak az én adataim kellettek!) de igazából én sem voltam mindegyiken. Ez egyébként tetszik, hogy apukának igazolni kell a tanfolyami jelenlétet. Még jó hogy nekünk nemKép
Õt egyébként késõbb engedték be (már nagyon türelmetlen volt), miután minden adminisztrációt elvégeztek velem a fájások közepette Kép, megvizsgáltak, bekísértek a szülõszobába, CTG-t kapcsoltak rám és betódultak 4-en, újra megvizsgálni egymásután(!!), mert kint még volt szívhangja a babának, bent már nem találták... Persze volt, csak az ügyeletes (rezidens fiú) olyan durván vizsgált elsõre, hogy Kornélom jobbnak látta elbújni és rájuk ilyeszteni.
Kíváncsi vagyok, mi lesz pénteken!

Manó, Neked milyen kengurud volt? Sima, hagyományos? Mert én láttam itt az interneten (ahol a hordozókendõt is hirdetik, ami meg nekünk nem jött beKép) talán babazsák néven, egy speciálisabb(nak tûnõ) hordozót. Állítólag nagyon jól alátámasztja az újszülöttet is, állítható az ülésmagasság, ahogy nõ a pöttöm és még egy réteggel beburkolható(asszem). Az ára borsos 6.000,- körüli, de én nagyon gondolkodom, mert el nem tudom képzelni, hogyan fogom levinni a két csemetét egyszerre (nagyobbik akkor még csak 21 hónapos lesz és tutira babakocsizna még).
Szirom, irigyellek az arany kezedértKép
Évica 22+3
Évica
 
 


Sziasztok!

Manó, és a többiek is! Köszi a babakocsiról a részletes beszámolót. Kicsit okosabb lettem tõle, de nem nagyonKép Nekem BKV-ra egyáltalán nincs szükségem, és az emeletre sem kell cipelnem a kocsit. Viszont földút van az utcában is, és a környék legnagyobb részén is, csak a fõút beton. Ha mondjuk nem apró bevásárlásra megyek ide a kisboltba, akkor kocsiba kell ülnöm, és bemennem a faluba, vagy Dunakeszire komppal az Auchanba, esetleg szintén komppal Szentendrére vagy az Omszki-tóhoz a Corába. Vezetek én is, máshogy nem is tudnánk itt meglenni, de igazából valahogy nincs kedvem a picivel egyedül autókázni, meg nekem csak egy Seicentóm van, amit azt hiszem le kellene cserélni. Nem érzem biztonságosnak, és nem is az, mert már kétszer nekem jöttek (egyszer sem voltam hibás) és tudom, hogy nagyon törik. De ha a párommal is megyünk az õ nagy és biztonságos autójával, akkor is sokat kell majd a bébihordozó, ami ugye az autósülés is az elején. Szóval lehet, hogy mégis olyat kocsit kellene néznünk, amit rá lehet illeszteni a vázra. Namost láttunk a Megataoysban egy új (asszem lengyel) márkát, rengeteg színben és mintával, elég nagy, kényelmesnek tûnik, viszonylag zártnak, fölfújható nagy kerekekkel, jár hozzá mózes is, de nem láttam hozzáillõ bébihordozót. Lehet, hogy nincs is, de az is lehet, hogy lesz, végülis a kocsikat is akkor pakolták ki (új termék felirattal). Az ára 50 valamennyi úgyhogy szerintem még az is rendben van.

Manó, a te kislányod is akkor született, amikor a mi Vízipókunk fog. Mennyit tudjuk majd kivinni a levegõre? Annyifélét hallok, hogy egy darabig egyáltalán nem lehet, más naponta az erkélyen altatja a babát még hóban is, mások fokokhoz kötik? Mi az igazság szerinted?

Most én jól elköszönök a hétvégére, mert utazunk pihizni a Mecsekbe, ÓbányáraKép A kedvenc helyünk a párommal, úgyhogy már nagyon váromKép

Mindenkinek kellemes hétvégét!

szirom
23+5

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziaszztok!

Ma voltam genetikai UH-n, meg a dokibácsinál. Minden rendben van, a baba szépen fejlõdik, AFP rendben. Toxo még nincs kész/nála, bár doki azt mondta, hogy ha gond lenne, a laborból rögtön a dokinak szólnak, úgyhogy az is valószínûleg rendben van. De jövõ hét szerdán felhívom, vagy bemegyek hozzá, hiszem úgyis megint mennem kell UH-ra. Mégpedig azért, mert ugyan vittem kazettát és fel is vették rá a babát, csak nem jól és egy nagy fekete képernyõt lát az ember a kazin 3 percen keresztül Kép Felhívtam õket, hogy nem okés, és ugye ezért nem kell fizetni (2e Ft). A szonográfus rendes volt, õ ajánlotta az új idõpontot és még várni sem kell majd Kép Ja, és rákérdeztem, hogy lehet-e már látni a nemét, erre a dokinéni kerek perec kijelentette, hogy kisfiú Kép Párom repdesett a boldogságtól Kép Úgyhogy marad a nagycsaládon belül a férfiuralom, úgy néz ki. Bár majd kiderül, mikor megszületik a baba Kép

Évica,
Igazad volt, tényleg nem jöhetett be a párom az UH-ra Kép Viszont azt a kolléganõm is mondta, hogy õ ugyan nem járt és a párja sem terhesoktatásra, mégis bemehetett a szülõszobára. Persze ezt is elfelejtettem megkérdezni lányos zavaromban.

Manó,
Én azért megpróbálom a kengurut, valami jobbat, mivel novemberi lesz a baba, így tán azzal, hogy meleg nem lesz gond. Meg aztán ha kell majd BKV-zni (márpedig valószínûleg kell), akkor ne kelljen a babakocsit cipelni. Sajnos nekünk nincs autónk, így ez a sors vár ránk. De babakocsi is lesz persze a sétákhoz KépA nandu-féle kendõ/kenguru az unokatesómnál sem jött be, szerintem õ sem használta soha.

Szirom,
Te gyanúsan Horányban laksz, jól látom a helyzetet? Kép Párom szüleinek ott van telke, és sûrûn szoktunk kijárni. Tán egyszer össze is futhatunk KépLevegõztetésrõl annyit, hogy szerintem ha jól felöltözteti a babát az ember, nem árt kivinni egy kicsit levegõzni, akkor sem, ha hó van, vagy hideg (persze nem -20 fok). Nagyanyáink, anyáink is ezt tették, és lám, senki nem halt bele, sõt Kép

Pusz
Hanzika
18+6 (UH szerint)

Kép
hanzika
 
 


Hanzi,

örülök, hogy minden rendben a babátokkal! Sajnálom, hogy igazam lett az Uh-t illetõen, cseppet sem örülök neki, viszont az újabb Uh-nak köszönhetõen rövidesen megint láthatod a kisfiadatKép. 3D-t is mutatott a gép? Tudod régebben írtam, hogy én csak kísértem egy leányzót és a hátsó vizsgálóban neki automatikusan készítettek 3D-s felvételt is!

Szirom,

ahogy elnézem, Neked "kétéltû" babakocsi kellene, hogy ne kelljen kompoznod a bev.kp-okbaKép
Naív kérdés: a felfújható kerék alatt az értendõ, hogy pl. bicikli pumpával nekiállsz és fújkálsz bele és ki is durranhat? Egyébként praktikusnak tûnik, mert a nagyon egyenetlen utat jól kiegyensúlyozhatja egy picit puhább kerék. Egy barátnõm látott vmelyik csatornán kismamáknak hegyi edzést babakocsival!! Ez nem vicc, állítólag a 3 kerekû, kicsit fura kinézetû babakocsik alkalmasak a hegyi, göröngyös terepen való rohangáláshoz.

levegõztetésrõl: kisfiam január 20-án született és én is úgy hallottam, hogy 6 hétig nem szabad kivinni. Na mi a 3. héten már kint voltunk (addig bírtam) úgy, hogy elõtte egy hetet felöltöztetve nyitott ablakál szundizott. Igaz, akkor nem ilyen vad tél volt, de hát mégiscsak hidegebb, mint, amire októberben számíthatunk. Egyébként imádnivaló volt, amikor fejébehuztam a sapit, és már csukta is le a szemeitKép Ehhez képest ma küzdünk a sapka felvétellel. Üvölt, ha csak a fejére akarok egyet próbálni (bármilyen fazont!), hogy egyáltalán tudjam, milyen méret kellene neki... És hát itt ez a 7ágra sütõ Nap!
Milyen volt a Mecsek? Találtatok árnyékot??
Évica
Évica
 
 


Sziasztok!

Szirom!

Nekünk nem felfújható kerekû, de óriási fix kerekû babkocsink volt a télire és mondhatom hogy terepen teljesen OK. Itt nálunk van egy nagy rát, jó göröngyös úttal, simán mentünk i kutyát sétáltatni, toltuk rajta át a kocsit havon, sárban, könnyedén ment. Kb olyan 25-30 cm átmérõjú a kerék, Pierre Carden kocsi, de a nagyobb fajta. Én felfújhatót azért nem akartam, mert tudjuk ami elromolhat el is romlik.Kép Valkahogy nem akartam pumpálni út közben. Ha külön vesztek autósülést akkor cska za rossz hogy mindíg vinni kell a kocsit is. Van olyan kocsi aminek egy könnyû keretre r lehet kapcsolni a hordozót, az elég praktikus autóhoz. Amikor meg csak sétáltok akkor lehet vinni a rendes ülés vagy mózes részt.
Szerintem kocsin nem érdemes spórolni, csak jól át kell gondolni. Engem is rá akartak beszélni akkoriban egy szuper könnyûre, de nem akartam érte annyit adni, eer most hogy 2 kocsit kellett vennünk kb ugyanott tartunk.Kép

Hideg: Nekem azt mondták októberben hogy már 1 hets korában nyissam rá az ablakot elõször 1 percre, aztán fokozatosan egy re hosszabb idõre. Az orvos már kb3 hetes korában küldött vele sétálni, bavallom én nem mertem menni, nagyon lassan jöttünk bele. Kb 6 hets korában voltunk elõször sétálni. Aztán tök jó volt, jött a vénasszonyok nyara, jókat sétáltunk, jártunk üzletekbe is. Aztán bejötta hideg kb decemberben. Hát az nagyon rossz volt. Alig bírtam kimozdulni, mert alig lehetett rányúzni az overált, nagyon útálta. És ha kimentünk akor is csak simán sétálni, mert üzletbe nem lehet bemenni, mert ott meleg van és besül az overálba, egy olyan picirõl meg leszedni amikor bemész, felöltöztetni amikor kijössz nagy macera. Akkor eléggé el voltam kenõdve, és mefgogadtam hogy a következõ tuti nem lesz õszi gyerek, se tél elejei.Kép Aztán jött a tavasz és már van egy nagy lányom,a kivel simán bárhová tudok menni, mert már sportkocsiban ül, és most meg nagyon élvezem.Kép

Még a babkocsiról az jutott eszembe hogy mi is néztük hogy jó legyen a rugózása, aztán valahoghy mégse lett olyan jó rugózású kocsink, és a pici Emma semmi mást nem sazeretett jobban mint mikor nagyokat zökkent a kocsi. ha átoltama küszöbön már aludt is.Kép Rég volt.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a segítséget babakocsiügyben és levegõzésügyben isKép Én szentül meg voltam gyõzõdve arról, hogy a babát simán ki lehet vinni télen is, erre anyukám - aki egyébként semmibe sem szokott beleszólni - jött a 6 héttel, meg azzal, hogy nagyon hidegben talán egész télen alig lehet majd kivinni Vízipókot.

Hanzi, mi tényleg konkrétan Horányban lakunk, de ezt már írtam korábbam, csak akkor még talán nem olvastál minketKép Majd mondd, ha jöttök ki, és szerintem is fussunk összeKép Én a helyedben kiköltöznék ide nyárra, sokkal jobb a levegÕKép Egyébként merre van a telek?

Évica! Találtunk árnyékot, mert hát arrafelé elég sûrû erdõk vannakKép Klassz volt, csak ezúttal volt velünk egy baráti pár is, és a lánynak mostanában semmi sem tetszik. Valamit mindig talál, ami nem ok, vagy a kaja nem jó, vagy meleg van, vagy hideg vagy a fene tudja, és ez néha kissé el tudja venni az ember kedvét... De nem hagytam magamKép És fogtunk kb. 2 kiló pisztrángot is, amit este megsütöttek nekünk roston a panzióbanKép

Manó! Nem akarok én feltételnül spórolni a kocsin, bár azért a luxust is luxusnak tartom. Asszem pont jól fogalmaztad, hogy jól át kell gondolni, és én éppen azért érdeklõdtem a tapasztalataitokról, hogy ez jól menjenKép KösziKép

Krisztával mi van, tudtok valamit? Bár mintha írta volna, hogy pihenni mennek, csak már nem emlékszem, mikor... Tisztára rövid az agyam és szétszórt is vagyokKép

szirom
24+1

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, megvagyok, jól vagyok Kép Csak tényleg egy rohanás volt 3 napja az életünk, szinte csak aludni jártunk haza, meg is lett az eredménye, egy koszos, kupis lakás, szóval most takarítok Kép Pénteken lecseréltük végre az autónkat, szombaton Gárdonyban voltunk strandon, tegnap meg a Gyerekszigeten (vannak meg lesznek új képek a Krisztocs albuma2-ben, poci is van). Jaj, és csütin megvettem végre álmaim kismama fürdõruciját Kép Szóval, mozgalmas egy hétvégénk volt. Pihenni majd jövõ hét hétfõn megyünk, Alsópáhokra, a Kolping családi hotelbe. De majd szólok elõtte, hogy leléceltem Kép

Szirom,
még visszatérve a babakocsira, teljesen egyetértek veled abban, hogy azért túl nagy luxus se kell, mert az átlag 70 ezer ft-os kocsit, sajna jó esetben csak féláron fogod tudni eladni, és elég hamar eljön az idõ, hogy sportkocsi kell, szóval olyan nagyon sokáig nincs rá szükség, mint mondjuk egy bútorra. A mi kocsink Peg Perego volt, és használtan vettük, még jó áron el is tudtam adni. Most is megfogadtam, hogy vagy jó állapotú használtat veszek (mert ugyan mi baja lenne??), vagy max 40-ig valami újat. Tök felesleges pénzkidobás a Neonato és társai....
A levegõztetéshez még én is hozzátennék annyit, hogy Regi feburári volt, és nálunk is ment kb két hétig a rányitom az ablakot téma, utána söpörtünk ki az utcára. Persze, elõször max negyedóra, aztán egyre több. Egy hónaposan már a corában voltunk vele bevásárolni Kép

Pocilakóilag jól vagyok, bár idegesít, hogy még nem mozdult meg...Regit 16 hetesen éreztem elõször, azt szokták mondani, hogy a másodikat elõbb érzi az ember, de semmi Kép Le se írom, hogy már miken parázok....persze, mindenk lehülyéz, dehát ez van...

Kriszta
16+1
Krisztocs
 


Kriszta!

Én kb 21-22 hetesen éreztem csak Emmát.Kép))
A babkocsiban azért szerintem nem mindegy hogy õ nem akar bkv-zni, mert nekem pl simán jó lenne még a régi nagykerekû kocsi, ha nem lenne dög nehéz. Mondjuk nekünk a 2 kocsi van 65 ezer Ft-ban, úgyhogy e fölé tényleg nem érdemes menni, 100 ezret egyik kocsi sem ér szerintem. Még ha hordozó van hozzá akkor sem.
A februári baba szerintem már sokkal jobb, a következõt én is oda tervezem kb.Kép, mert amíg nagyon pici addig úgyis max a környékre megyünk vele, mire meg 1-2 hónapos már jobb idõ van. Az október ezért volt rossz, mert pont 2 ghónapos korára jött be a nagy hideg, és aki kinyúz egy üzletben egy ordító mini manót a z overálból, melegítõbõl, dupla sapiból, mire visszalaszik meg lehet visszatenni rá óriási üvöltés közepette, szóval én ezt nem vállaltam. De hát minden hónapnak van elõnye és hátrány is.Kép

Szirom!

Anyukádnak igaza van a 6 héttel, õk még így tudták, mikor még mi voltunk babaák ez volt a hivatalos álláspont.Kép Dehát azóta már sok mindenenváltoztattak.

manó
manó
 


Manó!

Persze, hogy nem mindegy a kocsi fajtája! Csak azt írtam, hogy biztos, hogy másodszor se fogok 40-50 e ft-nál többet kiadni rá, mert felesleges. De persze, ezen belül mindenki -ebben az esetben én- a saját elvárásainak meg körülményeinek megfelelõt választja. Kép

Kriszta
Krisztocs
 


Kriszta!

Én egyébként tök soakt bossaznkodom a babakocsikon még mindíg, mert azat a fajtát ami nekünk kéne még nem találtzák ki.KépKépKép Hogy könnyû legyen a Bkv-hoz, de mégis teljesen dönthetõ, óriási fix kerekekkel, ami nem akad el semmiben.Kép Ja, és téliesíthetõ legyen. Kb ha a két kocsinkat összegyúrnánk.Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

Hát ezzel én is vagyok...ráadásul nálunk még szempont, hogy viszonylag kis méretû legyen, mert olyan panelban lakunk, ahol 4 személyes lift van (ahova egyébként kényelmesen ketten férnek be...). Ráadásul, akkora kosarat se találtak még ki, ami az én bevásárlásaimhoz kéne...Kép
És a hab a tortán, hogy alig két perce -összecsukás közben-eltört az esernyõre csukható kocsink....most mi a fenét csináljak?????

Kriszta
Krisztocs
 


Kriszta!

Mi is olyan panelban lakunk! A nagy PC kocsinkat külön mûvészet volt belevarázsolni. nekünlk most egy Chicco Ponee van, ez jól belefér, és mégis jobban dönthetõ mint az esernyõkocsi, de nekem is néha olyan érzésem van hohy na most esik darabokra.Kép Ezek szerint nem alaptalanul.Kép Mennyi idõs kocsi volt? Szerintem egyet tehetsz, ha még sûrûn használtátok, hogy elmész és újat veszel.KépKépKép
Tényleg, a 2 gyerkõcöt hogy fogod megoldani? vagy addigra leányzó már nem fog babkocsizni?

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Egyébként a kosár is ismerõs, nekünk a sportkocsin is van, csak ha megpakolom akkor nem bírom felcipelni a ház elõtti lépcsõn. Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Szóval azt a fajtát, ami tökéletes, még nem találták kiKép Én is valami ilyesmit éreztem, csak azt gondoltam, hogy legfeljebb még én nem találtam rá, mert annyit bénázok. Póbálunk logikusan gondolkodni, aztán amikor bemegyünk egy üzletbe, ott állunk 200 féle kocsi között, és olyan totálisan tájékozatlannak érzem magam, hogy csak na... De meg fogjuk oldani, végülis nem vagyunk annyira balfékek, csak tapasztalatlanok a témábanKép

Kriszta, szerintem ne aggódj a mozgás miatt, egyáltalán nincs még késõ, és az örök igazság bizonyosan érvényes, hogy minden terhesség és minden baba más és más.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Manó!

Na igen, ha megpakolom a kocsit, akkor kész mûvészet, felhozni a lépcsõn...Igazából most is fõleg gyalogolni szoktunk, tavasszal elõ se vettük a kocsit, csak most, hogy volt a nagy meleg, nem akartam úgy vásárolni menni, hogy kb -20-al jövünk haza Kép Meg azért, ha messzebb mentünk, vagy sok mindent vásároltunk, akkor kényelmes volt beleültetni. Úgyhogy most nagyon filózok, hogy mi legyen...fõleg, hogy most mennénk nyaralni, és hát lehet, hogy ott is kéne...Kép Csak ugye kérdés, hogy most vegyek valami "gagyit" pár ezerért, vagy egy olyasmit, mint a tiétek, és az majd a tesónak is jó lesz késõbb....Szerintetek? (most egyébként, ami eltört, az PC Lito Cute volt)

Szirom,
persze, tudom, csak az az igazság, hogy azért is van bennem a félsz, mert azért közel se olyan nyugis ez a terhességem, mint Regivel. Mind fizikailag, mind lelkileg gázosabb a babóra nézve sajna Kép

Kriszta
Krisztocs
 


Manó!

Amúgy most esik le, hogy nem lesz gond, ha jön a tesó, mert azon kívûl, hogy tényleg nem nagyon használtuk már, novemberben oviba megy a csaj Kép
Krisztocs
 


Kriszta!

Ezt hogy érted, hogy közel sem olyan nyugis a terhességed, mint az elsõ? Bocs, ha túl kíváncsi a kérdés...

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Semmi nagy baj nincsen, csak ugye itt van Regi, aki most éli dackorszakát, és hát nem könnyû vele...Na jó, azért nem katasztrófa, csak ugye az elsõ terhességhez képest jóval többször vagyok ingerült és ideges. Közrejátszik még, hogy most jött össze sok olyan intézendõ dolog, ami szintén elég sok idegeskedéssel járt. A fizikai részére meg Regi emelgetését értem többnyire, meg neki nem mondhatom, ha kér valamit, hogy most nem, mert anya fáradt vagy pihenne....Tehát semmi nagy gond nincs, csak érzem a két terhesség közti különbséget...

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

Kriszta, akkor végülis minden ok, egyszerûen más helyzetben várod ezt a babát, mint Regit. Azért nem lehet könnyû, mégis valahol nagyon klasszKép

Velünk most éppen nagyon nem történik semmi, azt kivéve, hogy elég vacakul alszom és éjjel tutira kétszer vagy háromszor ki kell mennem pisilni. Mire visszaérek, már nem tudok elhelyezkedni, és kezdõdik a forgolódás. Aztán reggelre valahogy sikerül, és mostanában 9-ig alszom, ami azért meglepõ, mert már egyszer berendezkedtem 7-fél 8-as kelésre, és ennek úgy örültem. De végülis mindegyKép

Szép napot nektek!

szirom
24+2

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Én az utolsó hanapban már szinte folyamatosan pisilni járam éjjel. Már úgy vártam a szülést, azt gondoltam akkor majd végre kialudhatom magam.Kép Kis naív.Kép Bár szerencsére lánykám jó alvónak számít.

Kriszta!

Mi is néztüka Lito cute-ot, csak nekünk nem volt praktikus, mert abba még egy 6 hónapos baba nem ültethetõ bele (nem eléggé dönthetõ), viszont én már nagyon akartam könnyû kocsit, így lett nekünk ez ami most van. És az a jó, hogy ez ugynaolyan könnyû mint az esernyõ kocsik (sõt könnyebb), bár megjegyzem nem olyan masszív. Úgyhogy nálnk az döntött hogy mire tavasz lett Emma még csak 6 hónapos volt, ha tavasszal már 10 lett volna akkor Lito cute-ot vettünk volna (mert mindkettõ leginkább csak tavasszal , nyáron használható szerintem egy egy év alatti babánál, mert nagyon nyitottak.)

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Szirom,
hát igen, nagy baj nincs szerencsére, de azért nyugodtabb leszek, ha már megmozdul és meglesz az AFP Kép
Ez a pisilõs téma érdekes, mert amióta Regi megszületett, ugyanúgy járok éjjel minimum egyszer, de most a terhesség óta, kb kétszer-háromszor is...ismerõs a forgolódás és társai Kép

Manó,
mi akkor vettük, mikor Regi egy éves lett (február), akkor már nem volt hó, tehát tolni jól lehetett, dehát jól fel kellett öltöztetni...Tegnap amúgy megnézte párom az eltört részt, és állítólag mûanyagnál tört, szóval megpróbálja holnap elvinni egy mûanyagoshoz...nagyon remélem, hogy sikerül kezdeni vele valamit!

Kriszta
16+2

Hanzi, hol vagy?? Már csak az esküvõn beszélünk???
Krisztocs
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy idáig nem írtam, de az esküvő miatt zajlanak az események.

Holnap megyek újra UH-ra reggel, hogy most már a videón is legyen valami, és anyukámék is lássák a babát anyósékkal együttt Kép

A rossz hír, hogy az ismerősömnek sajnos el kell vetetni a babáját, olyan kromoszóma-rendellenessége van Kép Holnap találkozom vele is, mielőtt befekszik (ott a Klinikán) KépKépKép

Évica,
Holnap megkérdezem a 3D-t, ha el nem felejtem.

Szirom,
Vadrózsa u. - nem messze a gödi személykomptól.

Kriszta,
Minden rendben, ma volt ruhapróba, virágok intézése, meg nekem is fürdőruhát kellett néznem, mert elszakadt, amit vinni akartam. Végül is nem vettem, otthon még találtam 3-at Kép Kép Kép Nekem Mocorgó mozog, beállt este 6-ra, akkor mindig Kép Ja, és úgy néz ki, hogy kispasi, ahogy Ádám hívja Kép De majd a szülésnél kiderül :D

Most megyek, mert holnap korán kell kelniKép
Pusz
Hanzi
19+3

Kép
hanzika
 
 


Hanzi!

És hányadik héten tart a barátnõd? Ez pontosan hogy is derült ki? Szegény, most nagyon ki lehet borulva Kép
Azt írtad, hogy kisfiú, mi lesz a neve? Kép Azért ilyen cél érdekében, mint egy uh, érdemes korán kelni Kép Majd kérünk beszámolót!!!

Kriszta
16+3
Krisztocs
 


Sziasztok!

Hanzi, sajnálom a barátnõdet, borzalmas lehet. De talán jobb, hogy idejében észrevették...

Gratulálok a fiúcskáhozKép Csatlakozom Kriszta kérdéséhez, hogy mi is lesz a neve? A menyasszonyi ruhád milyen lesz, látszik már a pocid?Kép
Horányról annyit, hogy mi a Gerle utcában lakunk, ez közel van a dunakeszi komphoz, a Vasmacska büféhezKép Szép óriási fenyõk vannak errefelé.

Kriszta, neked végülis mi van az AFP-del? Voltál már?

Mi a jövõ héten megyünk mindenféle laborra, terheléses cukorra, meg ilyesmire. Újra alkudoznom kell a védõnénivel, de remélem ismét elintézi nekem a szentendrei SZTK-t, mert az teljesen korrekt hely volt, és nincs is messze. Úgyhogy most el kell hagynom a kuckómat néhányszor, pénteken védõnéni, holnap meg táppénzes papírokért kell mennem, majd beugranom vele a munkahelyemre. Jövõ héten pedig a laborok. Doki bácsi azt mondta, hogy ne egy napon csináltassam meg a vérképet és a sima vércukrot a terhelésessel, mert csak másnap lesz eredmény, és ha véletlenül magas az érték, akkor ne zaklassanak a terhelésessel. Szóval kétszer megyek Szentendrére, és azt azért szeretem, mert sétanapot tarthatok, csak az erdõn kell átvágnom kocsival a gyalogkompig, és azzal mehetek át Szentendre belvárosába. És fagyizni is fogokKép

szirom
24+3

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,

Nekem még nincs AFP, tudod, írtam, hogy pont akkor kéne mennem, mikor nyaralni leszünk...igy ahogy hazajöttünk, megyek hétfõn. És erre mondta a doki, hogy, ha pár tizeddel több lesz, betudja a késõi levételnek...De végülis rájöttem, hogy nincs min paráznom, mert AFP-t a 16-18 hét között kell levenni, és én azon a hétfõn töltöm majd a 18-at....csak nem lesz gáz!

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

UH-on minden rendben, most már a felvételen is látszik minden, még az arcocskája is Kép Viszont jól kifogtam, mert az az UH-os néni volt reggel, akit nem szeretek. Idõs és mogora. Mondtam, hogy miért jöttem, azt mondta, hogy üljek le, várjak. 10-ig vártam, akkor bementem. Akkor már az én Uh-os nénim is bent volt, meg egy fiatal, akit szeretek. Mindkettõ tudott rólam, vártak is, csak ez a nyanyus elfelejtett nekik szólni! Jó, mi?

Évica,
Igazad volt, a SOTÉ-n alapból 3D-s az UH, de nem lehet csak úgy bejelentkezni Kép

Krisztocs,
Marcell Bertalan lesz a neve, ha fiú lesz Kép Ezt már még megismerkedésünk hajnalán megbeszéltük Kép Ha mégis leányzó, akkor meg Anna Borbála Kép
Az ismerõsöm most tart a 12. hétnél, úgyhogy még idõben észrevették. Ma õt is meglátogattam, mivel ma feküdt be a kórházba. Hát, nehezen viseli Kép De remélem, hogy hamar túl lesz rajta!

Szirom,
A ruhám egyszerû, A-vonalú ruha lesz, mivel nem igazán vagyok oda a habos-babos ruhákért. Egy kicsit már látszik benne a pocakom, de nem vészes Kép Azt hiszem, hogy képben vagyok, hogy hol lakhatsz, de a párom biztos tudja Kép Meg irigyellek a fagyizás miatt, mivel ott a gáton, a régi fagyisnál (Sós bácsi asszem) ISTENI a fagyi!

Pusz
Hanzi

Kép
hanzika
 
 


Kriszta, tényleg írtad, csak azért kérdeztem rá, mert most ötlött a szemembe a neved alatt a 16 hét. Biztos minden ok lesz!

Képzeljétek, akkora gondban vagyok, napokon belül autót kell találnom. Muszáj most, mert most van adminisztrációs dolog a Seicentóval és a párom azt mondja, hogy ennél jobb pillanat nincs, hogy lecseréljük. Csak hát én nem vagyok autóbolond, engem nem nagyon hoznak lázba a kocsik, bár régen volt egy R5-ösöm és azt imádtam. Viszont azóta volt az a két balesetem, amit írtam, és nem szeretek már vezetni. Tele van hülyékkel az út... És a hideg is kiráz attól, hogy mittudomén 72 hónapig fizessük a részletet. És baromi sok pénzrõl van szó, én nem szánnék ennyit kocsira, de Vízipók miatt muszáj megszabadulni a Seicentótól. Képzeljétek, hogy ha mínusz 10 foknál hidegebb van, akkor már nem fût. Namost ezen a télen szinte minden éjjel hidegebb volt, és én vagy hajnalban vagy késõ éjjel mentem vele 50 km-t hóban jégbe, didergésben... Pedig nem régi kocsi, újkorától nálam van...
A 2-3 éves autók sokkal olcsóbbak, mint az újak, de annyival magasabb a hitelkamat rájuk, hogy lehet, hogy inkább újat kell venni. Láttam jó kis akciós 206-os Peugeot-t, de a párom szerint klíma nélkül nem veszünk kocsit, az akciósba meg nem lehet kérni. Mindenáron VW Polót akar, neki is VW-je van, de én jobb szeretem a francia kocsikat, azokban ki van találva mindenféle mütyürKép De igazából nem tudom, milyen kocsit szeretnék, vagy tán semmilyet se...Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hanzi, úgy el voltam foglalva ezzel a lüke autókereséssel, hogy meg sem dícsértem a csemete nevét! Nagyon klasszakat találtatok, tetszenek!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Hanzi,
télleg szupi a név, nekem is tetszik! Kép Már jó lenne, ha mi is tudnánk a nemét, olyan kivi vagyok!

Szirom,
mi is most cseréltük le a családi autót egy fiatalabbra, nagyobbra és szebbre Kép Úgyhogy, ha kell valami info, szóljál, mert most nyakig benne vagyunk a témában. Mi ugyan használtat vettünk, mert az az elvünk, hogy új autót nem szabad venni (bár nyilván megvan a "feelingje"), de ahogy kijössz a szalonból, már buktál a kocsin fél millát Kép Szóval, ha mindenáron újról van szó, akkor már inkább egy fél éves, egy éves a nyerõ szerintem. Bár a miénk most 4 évesre sikerült, de nagyon szupi, és használtan is adtak rá 1 év garanciát, ami azért megnyugtató! A Nagykõrösi piacon néztük, ott rengeteg kereskedõ van kint, és a részletek is elég elfogadhatóak, sõt az a legjobb, hogy mindent elintéznek helyetted, átiratás, vám (a miénk külföldrõl jött) stb. És az is benne van az autó árában. És ami még jó, hogy beszámítják a régi kocsit!
Persze, ti tudjátok, de azért jól gondoljátok át, mert ez tényleg nem egy mindennapos esemény Kép
Egyébként a párod új VW Polót akar? Mert valamelyik nap volt hozzá szerencsém, szupi kis autó! Kép

Kriszta
16+4
Krisztocs
 


Sziasztok!

Kriszta, most megnéztem neked, nekünk a 19 héten tudta megmondani doki bácsi, hogy valószínûleg kisfiú Vízipók. Elõször azt mondta, hogy most nem látja, aztán fordult egyet a gyerkõc és akkor már volt mit nézniKép A nevekkel hogy álltok?

Kocsiról annyit, hogy most találtunk egy Honda Civicet, elég normális kamattal, úgyhogy ha meg tudunk egyezni a másik kocsi beszámításáról, akkor lehet, hogy az lesz a vége. VilágoskékKép A párom Polót akar már jó ideje nekem, de nekem annyira nem tetszik, legfeljebb az új, az a kis kereklámpás. Viszont akárhogy számolunk, az új kocsi tényleg kicsit sok, a légkondi meg még jobban megdobja az árát. Ti milyen autót vettetek?

Szívesebben foglalkoznék Vízipók holmijainak megvásárlásával, mint egy autóval, de csak túl leszünk ezen isKép

Hopp, kérdés: milyen anyagból legyen a baba takarója? Ti milyet vettetek? Milyen mellszívót használtatok, ha használtatok?

Hanzi, izgulsz az esküvõ miatt? Én szerintem tisztára odalennék meg visszaKép

szirom
24+4

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

A kisfiúkat nagyon hamar meg tudják mondani, mert ott van "mit" látni Kép Viszont a lányokat nehézkesebb, Regit is csak a hetedik hónapnál mondta 99%-ra, addig is valószínû volt, de a lányokat nehezebb megmondani tutira.
Nevekkel még sehogy nem állunk, majd, ha meglesz a neme, akkor már agyalok rajta, egyelõre még kedvenc sincs...de Reginél is úgy volt, hogy kb a 8.hónapnál találtuk, életemben nem gondoltam volna, hogy Regina lesz a lányom neve Kép De azt hiszem, megérte a sok agyalás, mert elég ritka és szép név (én meg nem vagyok elfogult Kép)

Mi Ford Escortot cseréltünk le Ford Mondeora, nem a legújabb típusra, hanem az eggyel elõtte lévõre. Hatalmas kocsi, akkora mint egy hajó Kép Nem is fogom vezetni soha, mert halálfélelmem lenne...A Polónál én is a kis kereklámpásra gondoltam, az tényleg nagyon szupi! Amúgy volt már Hondátok? Mert nem akarok károgni, de aki ismerõsnek volt, a 90%-a nem volt elégedett vele, fõleg egy törés után Kép De persze, az újak már bizti "jobbak" ebbõl a szempontból is!

Megmondom õszintén, én nem foglalkoztam a baba takarójának az anyagával, ami tetszett, megvettük, és semmi baja nem lett tõle. Szerintem, amit "normális" helyen árulnak, az mind jó, mi anno a Brendonban vettük neki a legelsõt. Mellszívóm soha nem volt, nem is volt rá szükségem, mert csak pár hétig kellett fejnem szoptatás után (és kézzel tökéletesen megoldható), utána már annyira beállt a kiscsaj, hogy egy csepp se jött ki Kép

Kriszta
Krisztocs
 


Kriszta!

A takarót azért kérdeztem, mert a tesóm kislányának annak idején vettünk egy olyan nagyon szép, puha plédszerût, de szöszölt és veszélyesnek tûnt, hogy benyalja a törpe. A mellszívót meg mindenki mondja, hogy vegyek, mert úgyis kell, de ebbõl a szempontból aztán tényleg nulla a tapasztalatom...

Akinek Hondája volt az ismeretségi körömben, az mind dicsérteKép A Fiatnál jobban biztos nem törik. Na errõl ennyit... A nagy autókat meg valamennyire meg lehet szokni, de egyedül én sem szoktam mászkálni a párom kocsijával. Talán ha egyszer vittem el vele anyukámat a Tescóba, de átkoztam, mert tök nehéz vele parkolni. Ez most egy Passat, elõtte meg egy Merci volt, és muszáj azért néha vezetnem, mert néhány buliban annak idején én nem ittam semmit, hogy õ mulathasson, máskor pedig õ nemm... Most pedig ugye adódik, hogy én vagyok az áldozatKép Csak baromi nehéz az én törpe kocsimból átszállni egy kétszer akkorába. Szerintem a Mondeo is nagyjából akkora lehet, és nagyon szép kocsi. Ennyit az autókrólKép

Többiek, merre vagytok?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok

Bocs, hogy igy eltuntem, de nagyon sok a melo, raadasul el is keseredtem, mert akarhogy is szamolgatok, lakascsere, kolcson mellett nem fer bele, hogy en most lelepjek tappenzreKép De meg azert nem adtam fel, beszelek ket nyelvet felsofokon, probalok valamit szerezni otthonra es ugy mar hatha. Amugy nem stresszes a melo, meg rendesek nagyon de naponta tobb mint negy orat utazom ( Dunaujvaros-Bp ) es eleg faraszto.

Szirom irigyellek, biztos nagyon szep hely lehet ahol laktok. Meg onnan meg be lehet jarni Pestre is, de megse Pest. En is szeretnek ilyen helyen lakni de parom egyelore irtozik Pesttol. Dolgozott ott tiz eve, akkor pont annyit keresett, mint most itt. Azota meg raadasul fosulira is jar, de sajnos nem erdekli a penz egyaltalan. Engem sem nagyon de azert most nagyon be kell osztanom, mig latom, hogy Pesten gond nelkul tudnank elni. Es peldaul akar Horany szep helyKép Jaj bocs lanyok, csak neha egy kicsit aggodom, hogy fogunk kijonni a penzunkbol. Foleg addig amig parom nem kapja meg a diplomajat. Es tudom, vannak nalunk rosszabb helyzetben levok is, kapok majd gyest rendesen, van lakasunk csak nagyobbat kell venni. Na panaszdelutan befejezveKép
A babat semmire nem cserelnem le.

Hanzi nagyon jok a nevek, ugyanez az en ket kedvencem isKép) Lanynevben eloszor a Panna volt, csak felek mi lesz, ha nagy lesz. Pedig a Pasti Panni nekem naaaagyon tetszikKép
Parom egyelore egy fiunevert sem lelkes dehat meg van idonk.

En neha mar egeszen aggodom, mert szinte semmi pocim sincsen, nem hiztam meg semmit. Mondjuk nem vagyok nadszal sem de kover sem. Ma mar ebben azon gondolkoztam, vajon hova no a gyermekem.Kép

Talalkozobol vegul lesz valami? Amugy egy nap szabit barmikor ki tudok venni ha a delutan nem jo nektek.

Krisz, nekem Hami azt mondta, hogy AFP akkor jo, ha a 16. het elso negy napjaban tortenik. Te hol talaltad ezt a 16-18 hetet?

Na most meg melozok egy kicsit aztan megyek baratnozni.
Vigyazzatok nagyon magatokra.
Mese
14+5
Mese
 


Sziasztok!

Szirom,
persze, mindenkinek más jön be, nem is azért írtam, csak azt hittem, nincs róla infotok, én meg ezt hallottam. Amúgy nem ültem még soha Hondában Kép

Reginek van pár takcsija, de szerencsére egyik se szöszöl...amúgy megnéztem neked a legelsõ plédje 100% pamut (bár tapintásra másnak tûnik, de tuti fincsi Kép)

Mese,
Én ezt onnan vettem, hogy olvastam is, meg más nõdoki is mondta, és hát mivel Hami azt mondta, hogy teljesen jó lesz akkor is, nyilván õ is így tudja. Amúgy sehogy se stimmel nálunk a 16. hét elsõ négy napja, mert eleve a 17. hét harmadik napjától számított négy napot jelölte meg idõpontnak...amit reálisnak tartok, mert olyat is hallottam, hogy a "lejárt" 16.hét után kell levenni. De mindegy végülis, a lényeg, hogy ha õ nem aggódik, akkor én hova parázzak? Kép (tulképp két nappal a kiírt dátum után fogok menni...)

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

Nekünk a 25. héten mondták meg 3D-n hogy Emma lány.Kép

Szerintem takarónak nem plédet érdemes venni, hanem olyan normál takarót mint pl nekünki svan, és arra huzatot. Legalábbis mi ezt vettünk.Kép vagy olyan normál pamut baabtakarót, ha nem akarsz huzatosat. Szerintem a pléd elég felesleges, de ha mégis akkor legfeljebb babakocsiba jó. van aki simán azzal akarja be a babáját és nem foglalkozika szöszöléssel, hát én ezzel úgy vagyok hogy ha ugynannyiért van pamut is, akkor miért kockáztatnék?
Mi ráadásul takaróból is normál gyerkõc méretet vettünk ,nem azt a nagyon picit amni a pár hetes babát is épphogy takarja, mert azt pillanatok alatt megtanulják lelökni szerintem.

Amúgy Emmának is van kb 5 takarója így 8 hónaposan.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Név: Mi a 9. hónap legelején döntöttünk, én már nagyon sokat felsoroltam, de a párom mindre húzta a száját. Már ott tartottam hoyg nem érdekel hogy mond e valamit, ha nem akkor úgy nevezem el ahogy én akarom. Aztán nyilatkozott, hogy a listáról az Emmát választotta.Kép
Nekünk azért volt fiú nevünk is , hiába mondtak tutira lányt. Mikor a szülõotthonban voltam volt egy lány akinek a szülõszobán derült ki hogy lány, és csak fiú nevük volt, mert azt jósolt az Uh. Az ilyet sose értettem.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Ma volt az utolsó munkanapom a nagy nap előtt - már ami az esküvőt illeti :D De még holnap be kell mennem, mert ültetőkártyákat kell csinálni - de az mégsem munka Kép

Krisztocs,
Nekem az AFP utáni héten mondták meg - akkor voltam 18+6 ugyebárKép Tegnap a leendő anyósom is kibökte a tutit a videófelvételen Kép Úgyhogy valószínű, de a lánynév azért talonban marad Kép Kép Kép És gratula az új autóhoz Kép Látom, a márkahűség azért maradt :D Én annó a cég jóvoltából Mondeo-t is vezettem, nem vészes, vezessed csak Kép

Szirom,
Még nem izgulok, inkább ideges vagyok, mert egy jó pár elintéznivaló van még - főleg holnap meg szombaton Kép Reggel még mennem kell templomot díszíteni is! De majdcsak túlleszünk rajta! Kép És különben is, egy hétig utána pihi van :D

Mese,
Köszi, nekem is tetszenek a nevek - nem hiába ezeket választottuk Kép Ne aggódj, nekem sem nőtt a pocakom, most indult be a 17-18. hét után. De biztos van, akinek nagyobb. Bár én vékony vagyok és magas, úgyhogy most már igencsak ki lehet szúrni, hogy babát várok :D

Nevek:
Azért még megkértem a párom, hogy hozza el otthonról az utónévkönyvet Kép Egyébként az az érdekes, hogy ezeket a neveket már kapcsolatunk legelején megegyeztünk! Kép

Most megyek teregetni
Pusz
Hanzika
19+5

Kép
hanzika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?