Új privát üzeneted érkezett!

Ime adalékok külföldhöz, konkrétan Németországhoz, ott hogyan müvelik az orvoslást:

1. Több biztosító között lehet választani. Ezáltal versenyhelyzet alakul ki, ami garantálja a piaci szintü szabályozást épp úgy a biztosítók, mint a kórházak között. A kórház is verseng a betegekért, illetve a betegbiztosítási kártyákért. Ezáltal a beteg mint ügyfél, a kórház mint szolgáltató lép fel.

2. A betegnek, mint ügyfélnek a döntése a mérvadó kérdéses esetekben. Amennyiben ellenkezik a kezelöorvos ajánlásával, a betegnek erröl írásbeli nyilatkozatot kell tennie a jogi következmények miatt. Amennyiben erre nincs lehetöség, és hozzátartozó sincs a közelben, a kezelöorvos ajánl, az osztályvezetö föorvos pedig dönt.

3. Szintén hierarchikusan struktúráltak az osztályok. A föorvos lényegesen nagyobb hatalommal rendelkezik, mint Magyarországon. Némely segédorvos néha 10 - 15 évet is "helyben jár", mire a föorvos engedélyezi számára a szakvizsgát. A föorvossal szemben támasztott szakmai elvárások amúgy rendkívül magasak. A honorálásuk szintén ( 200 - 450 ezer EUR/év ).

4. Ennek ellenére van lehetöség arra, hogy praktizáló szakorvosok "ágyat béreljenek" a kórházban. Ezáltal nem függenek a föorvostól, viszont saját hírnevüket viszik a vásárra. Mivel a kitudódott orvosi mühibák gyakorlatilag mindig kártérítési perrel járnak, egyetlen egy ilyen orvos sem engedheti meg magának a mühiba luxusát. Emiatt, meg persze a betegbiztosítók "megkopasztása" miatt is agyonvizsgálják a betegeket. Egyébként meg sem próbálják "hülyére venni" a beteget, hiszen minden beteg mögött ott áll egy biztosító az óriási szakértöi és jogi apparátussal, velük szemben esélytelen egy orvos.

5. Bár szakmailag a német orvosok kicsit elmaradnak a magyarokhoz képest, viszont az óriási felszereltségük, müszerezettségük böven ellensúlyozza ezt a hiányosságot. Bár mostanában már Németországban is erösen takarékoskodnak, a felszereltségük aránya a miénkhez képest szerény véleményem szerint még így is kb. 1:10 Németország javára.

6. Végeredményében tekintve mindkét országban jó az ellátás, de lelketlenség és hozzánemértés bárhol elöfordulhat. Én személy szerint megbízok mindkettöben
Vezér papa
 


Tisztelt Csákány dr.!
Köszönöm, hogy őszintén válaszolt Vezér László és az általam feltett kérdésekre. Ezzel valóban minden kérdésemre kimerítő választ kaptam.

Vezér László!
Köszönöm. Ezek a kérdések szóról-szóra már bennem is megfogalmazódtak és örülök, hogy így választ is kaphattam rájuk.

Móni!
Azért is engedtem bekötni az infúziót, mert valóban bíztam benne, hogy nem lesz belőle baj. Én nem vagyok orvos, így ott helyben nem tudtam felmérni, hogy mikor és mekkora komplikáció léphet fel ténylegesen. Természetesen a hegszétválás veszélyéről tudtam, de őszintén bíztam benne, hogy nem fog megtörténni. Mellesleg talán az orvosom tudja a legjobban alátámasztani azt, mennyire szerettem volna természetes úton megszülni Nikit és tudatosan "készültem" is erre. Igazából a férjem sokkal "gyanakvóbb" volt az oxytocinnal kapcsolatban, de nekem minden újabb adagemelésnél sikerült megnyugtatnom, hogy nem lesz belőle baj. Mindent szerettem volna elkövetni azért, hogy ne kelljen ismét császármetszéssel szülnöm, ezért is működtem együtt a legmesszemenőkig az orvosokkal. Másrészről tudomásom szerint 2 orvos beleegyező aláírása szükséges ma M.o.-on egy császármetszés elvégzéséhez, de Csákány dr. kijavít, ha mégsem így van. Ennek tudatában nem hinném, hogy az oxytocin megtagadásával sokkal hamarabb elvégezték volna a műtétet.

Szabó Szilvia
sztigris
 
 


Tisztelt Doktor úr!

Szabó Tamás vagyok, Szabó Szilvia férje. Engedelmével szeretnék hozzászólni a történtekhez, valamint az Ön által adott válaszokhoz. Több pontot szeretnék megemlíteni, amiket mint osztályvezető főorvos, úgy gondolom, hogy a későbbiekben, építő jelleggel szem előtt kéne tartania.(Kiindulva abból, amit első lányunk esetére írt, hogy:"érdekli, az hogy milyen vélemény alakul ki a szülészetről, amelyet most vett a kezébe.")
1.--->Félrereferálás--->. Mint leveléből kiderült, nem ugyanazt az esetet ismerjük. Ez természetesen szomorú, amit remélem tisztáz azokkal az orvosokkal, akik jelen voltak.
2. --->Beteg bizalma az orvos felé--->. Azért engedtük, hogy bekössék az oxytocint, mert 8:30-kor azt mondta F. doktor, hogy 1 órára egy nagyon enyhe dózist kapunk, amit egy óra elteltével értékelünk, és ha nincs változás, akkor a műtét. (Megjegyzem az éjszakás szülésznő már reggel 7-kor látta hogy szinte semmit nem tágult a párom 8 óra alatt, és hogy szerinte egyértelműen császár lesz.) 9:30 - kor még mindig nem tágult tovább, ekkor duplázták az adagot. Ekkor rákérdeztem: "Nem lesz ebből baj?", mire az orvos azt mondta: " Nem mert a fájásoktól fog tágulni". 10:30-kor visszajött és mivel a grafikon alig mozdult el a 20-as értéktől, ezen felbuzdúlva megint duplázta az adagot, hozzátéve, hogy egy óra múlva most már tényleg eldöl a "sorsunk". Bizakodtunk, hogy most már tényleg vége lesz, látván, hogy immár 12 óra alatt semmit sem változott a dolog. Mint tudjuk 10:30- 15:00 senki nem szedte le az infúziót. Mint azt már említettem, azért mentünk bele, mert bíztunk a mindig emlitett mondatban, hogy "egy óra múlva végleges döntés születik". Sajnos hozzá kell tennem, hogy az is megfordult a fejemben, hogy az egész csak időhúzás volt és Ön is talán ennek esett áldozatul/ a félrereferálásra utalva/. Ezt a gondolatomat arra építem, hogy F. doktor a következőket mondta: "Hol van F. doktor? Kerítsék elő, ha lehet, mert én csak haveri alapon helyettesítem, és nem is kéne bent lennem." Az volt az érzésem, hogy kerüli a műtétet. A másik dolog, ami a beteg bizalmához kapcsolódik, az, hogy az ember semmi jót nem vár és nem mer kérdezni akkor, amikor a ténylegesen beosztott ügyeletes orvos megérkezésekor nem hangzik el "Jó napot! Hogy van hölgyem, stb." csak egyszerüen semmi érzékkel "Felnyúl" és közli "egy ujjnyi", majd elviharzik.
A hitegetés és a illetlen fellépés azt hiszem megrendíti a beteg bizalmát az őt kezelő orvosokban. Az ember szerintem egy olyan lény, aki sokkal jobban szereti a biztos rosszat, mint a bizonytalanságot.
3. --->Óvatosság és odafigyelés--->. Ha ugyebár tudjuk, milyen veszélyei vannak az első császár utáni oxytocinos terhelésnek, akkor úgy gondolom, hogy a következő jelenségekre kellene odafigyelni. Egy nő, akinek nem voltak fájdalmai az első szülésnél(2 nap alatt sem) nem tudhatja, hogy milyen "TÍPUSÚ" fájdalmakat kellene éreznie. Mint utólag kiderült az Ön leveléből: "A hegrepedésnek vannak előjelei: a fájások erősek, a szülés ennek ellenére nem halad, és a szokásos szülési fájdalmon túl éles, az előzetes hegre mutató fájdalom észlelhető." Észrevételem az, hogy ezt senki nem kérdezte meg. A másik, hogy amikor 12:00- kor (+/- minusz fél óra) elkezdett vérezni, azt a választ kaptuk, hogy a tágulás járhat vérzéssel. A harmadik, hogy 12:45-15:15 között egy orvos sem jött oda megnézni a páromat (2 és fél óra), csak a szülésznők, akik már rádiót is hoztak nekünk, hogy jobban teljen az idő (tisztelettel ájánlom figyelmébe, hogy megérdemelnek egy kis dicséretet kedvességük miatt). Az utaló jelek megvoltak csak a jelenlévő kollegái nem kérdezték meg őket, amit utólag szintén sajnálok.
4. --->Tisztelet--->.Én, mint férj, azalatt az 5 nap alatt, míg a párom a kórházban volt, mindig megkérdeztem tőle, hogy odament-e hozzá valamelyik orvos, hogy egy-két szót mondjon, például ilyesmit. "Kedves Szilvia! Nagyom sajnálom hogy így alakult,de szakmailag teljesen elfogadott, hogy oxytocint adunk első császár után, hátha sikerül a normál szülés élményét nyújtani egy kismamának. Az előzetes műtéti heg megrepedése ilyen körülmények között 3-5%-ban fordul elő, és ellentétben a méh repedésével csak ritkán jár súlyos következményekkel, mert a heg vérellátása kicsiny, a vérzés veszélye -ha nem reped tovább, tehát időben veszik észre - nem nagy. Számunkra ez volt az első eset, aminek mi sem örülünk, de mindettől függetlenül nem hagytuk volna semmilyen körülmények között, hogy magának, vagy a babának baja essen."
Ugye mennyire másképp hat? Nekem ez fájt a legjobban. "És megint az emberséghez jutottam."

Tisztelt Doktor úr. Ezt a levelet azért írtam meg, mert kívülről nézve ezek a dolgok azok amik úgy érzem segíthetik az ilyen és más egyéb esetek elkerülését. A rossz élményeket az idő gyógyítja, így csak csatlakozni tudok a páromhoz. El nem felejti az ember a rosszat, de tanulhat belőle. Mint osztályvezető főorvos sajnos az Öné a hálátlan feladat, hogy kollegáival együttműködve megoldják ezeket a problémákat

Tisztelettel: Szabó Tamás

Ui.("Latin mondások" című könyv)

Si bene,quid facias, facias, cito, nam cito factum
gratum erit, ingratum gratia tarda facit. (Ausonius, Epigrammák,83., I.)

Jót, ha teszel, tedd azt gyorsan, mert kedves a gyors tett,
és hálát sohasem nyer a tunya késlekedés.
sztigris
 
 

 
 

vezér papa, Szilvi és férje!
Tényleg nagyon tanulságos volt ez a levélváltás és le is vonom a megfelelő konzekvenciákat....
Feladatomat azonban nem tartom hálátlannak, mert, ha segíteni tudok, és remélem lesz eredménye, akkor én is jobban fogom magam érezni.
Ez nem szöveg.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Szilvi, Tamás, kedves Doktor úr!

Én is örülök, ha hozzászólásaimmal segíteni tudtam, és ezt a jövöben is szivesen megteszem.
Vezér papa
 


Kedves Doktor úr!
Azt szeretném kérdezni hogy a biztos császárnál ha otthon indul be a szülés akkor is kérhetek gerincbe valo érzéstelenítést vagy akkor altatnak?
Elöre is köszönöm a válaszát.Annamari
Névtelen
 


Annamari!
A császárhoz un. spinális (gerincbe) érzéstelenítést csinálunk, ha nincs ellenjavallata: Vérzékenység, vagy annak gyanúja, a hát bőrének fertőzése, vérzés vagy súlyos vérszegénység, nagyon alacsony váérnyomás. Mivel az érzéstelenítést igen gyorsan meg lehet csinálni, elvileg bármikor kérheti, ha fenti ellenjavallatok nem állnak fenn. Ideális az a helyzet, ha szükséges (véralvadási) vizsgálatokat a szülés előtt pár nappal elvégzik.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Doktor Úr!

Érdeklődnék,hogy glaucoma esetén minden esetben császármetszést kell-e végezni. Egy korábbi válaszában azt írta,hogy az epidurális érzéstelenítés gyakran nem sikerül. Ez az esetek hány százalékát jelenti kb. és mik általában az okai? Előre is köszönöm.
Névtelen
 


Névtelen?Miért)
Nem hiszem, hogy glaukoma esetén mindíg császárt kellene csinálni.
EDA sikertleneség oka: Nem vagyunk istenek, tehát nem sikerül minden. De lehet ennek oka pl a vastag hát, vagy gerincdeformitás is, de többnyire technikai hiba.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Csákány doktor,
még mindig a régi lemezem, már lassan én is jókat mulatok. A Pharmatex gél, (sőt minden Pharmatex termék) hiánycikk, a gyógyszertárak nem tudnak semmit, mert a francia cég nem szállít a nagykernek.
Én nem értem, hogy miért ennyire mostoha az ehhez hasonló fogamzásgátló termékek sorsa ebben az országban...
csak gondoltam, tudjon róla Ön is, hogy már nem érdemes ajánlgatni, mert nincs...
Vidám az élet KépKépKép
h_szilvi
 
 


Kösz, ez nekem is új.
Miért ilyen mostoha? Mert a "betegek" nem szeretnek (nálunk) "saját maguhoz nyúlni", pepecselni és a gyógyszergyárak sem támogatják (az orvosokat) sokan az egészet bizonytalannak tudják (tévedés) és nem is ajánlják. Tablettát ajánlani a legjobb bolt mindenkinek. A "beteg" másodlagos szempont, nem üzlet..... (bocs a kifakadásért)
gyuri
Szeged
 
 


Köszönöm, köszönöm, hogy ezt egy orvos is TUDJA így látni! Kép Általában csak mi fakadunk ki....
szilvi
h_szilvi
 
 


Érdeklődni szeretnék, hogy ismeri-e valaki dr. Fekete Tamást, kinek mi a véleménye?
Köszönöm
macika
 
 


Nem tudja véletlenül valaki, hogy a Dél Pesti Kórház koraszülött intenzív osztályának van e lehetőség felajánlani az adó 1 %-t???
Ha van rá mód, tudna esetleg nekem valaki adószámot mondani?

Előre is köszönöm

Erika
goczane
 
 


Erika!
hívja fel telefonon dr. Ármay Zsuzsát, ha valaki, ő tudja. Szégyelem magam, de nem tudom
2847610 -név szerint kérje
gyuri
Szeged
 
 


Tisztelt Csákány doktor úr!

Azt szeretném megtudni, hogy a Jahn Ferenc kórházban az eredeti cukros anyukák kerülhetnek-e szülés után baba-mamás szobába, előreláthatóan problémamentes esetben mikor kell befeküdni szülés előtt, és meddig kell bentmaradni szülés után. A baba koraszülöttre kerül vagy a normál csecsemőosztályra?
Köszönöm válaszát!

Pocó

Kép
Kép
pocó
 
 


Pocó!
Eredeti cukros? mit jelent, I. típusut, aki a terhesség előtt is már "cukros" volt?
Egyébként mindegy.
Mindenki kerülhet baba-mama szbába, csak a gyerek állapota a döntő.
I. tipusu cukorbetegnél a szülés várható ideje előtt kb. 4 héttel kell befeküdni, ebből lehet alkudni, a magzat és az anya állapota szerint.
Szülés után csak addig kell benntmaradni, mint bárkinek.
Az újszülött állapota határozza meg, hova kerül. a "korára" csak akkor, ha olyan probléma van, mely miatt intezív észlelést igényel.

Miért kérdezi?
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Erika!

Támogatás a „Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház Alapítvány” címére juttatható, mely kiemelten közcélú alapítvány, adószáma: 18014871-1-43.
Amennyiben valaki adójának 1%-át ajánlja fel, az az Alapítvány „nagy kalapjába” kerül, amiből a Koraszülött Osztály részesedése bizonytalan.
Ha valaki év közben csekken fizet be adományt a fenti számlára, és azon a Koraszülött Osztály nevét feltünteti, a támogatás garantáltan osztályunknak jut. Ebben az esetben a következő évi adóalapjából az adomány 30%-át levonhatja. Én inkább ezt a formát javasolnám.

Támogató szándékát megköszönve, üdvözlettel

Dr. Ármay Zsuzsanna

Dr. Ármay Zsuzsanna
Ármay
 
 


Tisztelt Csákány doktor úr!

Azért kérdezem, mert én már szültem a Szabolcs utcában, ahol mint 1. típusú cukorbeteghez az volt a hozzáállás, hogy nem mehetek baba-mamás szobába, és a baba is a korára került, bár a cukrai neki is tökéletesek voltak. Most egy olyan helyet keresek ( ha van egyátalán ilyen Mo.-on ), ahol esetleg nem kell egy hétig arra várnom, hogy a babámat fél óránál többre is megkaphassam ( a korán ennyi volt a szoptatási idő ) Kép Ezért érdeklődtem, hogy önöknél ez hogy működik.
Köszönöm válaszát!
Pocó

Kép
Kép
pocó
 
 


Pocó!
Mikor szült nálunk (a Szabolcsban) mert én még másfél éve még ott voltam, egyébként tényleg a korára vitték az újszöltteket. Talán ma már nem.
gyuri
Szeged
 
 


Tisztelt doktor úr! Szűk két éve szültem. De infóim szerint most is oda kerülnek még a a babák, levelezek egy most 33 hetes 1. típusú cukros kismamával, és ő írta, hogy még most is gondolkodik rajta, hogy ne menjen-e át a SOTE-ra, mert ott baba-mamás szobába kerülhetne optimális esetben.
Gondolom a császármetszéses szülés sem jelenti azt, hogy kizárt a baba-mamás szoba? Mennyi ideig nézik egyébként a baba cukrát szülés után? És ezalatt az idő alatt azért a korára kerül gondolom?
Ez az alku egyébként felkeltette érdeklődésemet Kép Mert anno amikor 35 hetesen befeküdtem, a cukraim nagyon jók voltak, hipózni is csak a 38. héten kezdtem, és a szülés sem akart magától beindulni még a 40. héten sem. Akkor elvileg ilyen viszonyok mellett kitolható lenne a befekvés?
Köszönöm válaszát!

Pocó

Kép
Kép
pocó
 
 


Poco!
Most ne alkudozzunk, nincs miről. MAjd ha odakerülünk.
Bár szerintem nem ezek a legfontosabb dolgok, hanem elsősorban a terhesség alatti vércukorbeállítás, mert minden ezen múlik! Ehhez pedig, ezt minde szerénytelenség nélkül állíthatom, mi értünk a legjobban, ahol 1976 óta több mint 3000 cukros mama szült úgy, hogy a szülészeti eredmények JOBBAK mint a nem cukrosoké Magyarországon, általában.
gyuri
Szeged
 
 


Tisztelt doktor úr!

Nem alkudozásnak szántam, csak informálódni szerettem volna. Persze tudom, hogy látatlanban nehéz bármit is mondani, de az általános véleményekre lettem volna kíváncsi az említett esetekben.

Pocó

Kép
Kép
pocó
 
 


Pocó!
Én meg viccnek szántam.
Sajnos általános vélemény nincs, én is csak a sajátomat tudom mondani.

gyuri
gyuri
Szeged
 
 


Tisztelt Ármay Zsuzsanna!

Válaszát nagyon köszönöm. Mikor ezt a kérdést feltettem, még nem gondoltam, hogy valaha is ennyi közöm lesz a Jáhn F. Kórház koraszülött osztályához, de azóta az én kicsi fiam is odakerült, így válasza aktuálisabb mint valaha.

mégegyszer köszönöm

Erika
goczane
 
 


T. Doktor Úr!

Már van fix idöpontom,amikor Budapestet útba tudnám ejteni,de a Baranyi doktornöt nem tudom elérni a 06 1 350 4060 -as tel.számon.Tudna nekem másik elérhetöséget adni?
Bandus
bandus
 
 


Bandus!
Lehet, hogy hibásan írtam a számot?

350 47 60 innen kell kérni.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Katalin!
Üdv.
"Sectio caesarea transperitonealis cervicalis transversa" = császármetszés, amit a hashártyán keresztül haladva és a méhnyakon harántul végeztek. Ez tök független a bőrmetszéstől. Bármely metszés esetén többnyire ezt csináljuk. Néha csinálunk a méhen hosszanti metszést ezt "Sectio caesarea transperitonealis longitudinális"-nak (esetleg cervico-corporálisnak, vagy csak coroporálisnak) hívjuk.
Amit Ön szeretne tudni az egész más.
Az agyonreklámozott un. Misgav-Ladach módszerben lényegében semmi új nincs, ez az 1902 óta ismert un. Pfannenstiel módszer egyik, kissé javított variációja. A lényege, amit Ön is lát az, hogy a bőrön a metszést a szeméremcsont felett harántul (bikini metszés) végzik. Ezzel szemben van egy másik forma, a hosszanti metszés (alsó medián). Logikus, hogy, ha az egyik már így készült és még egy kell, ne "szabdaljuk" szegény beteget még egy másik irányba is.

Szerintem ma már mindenhol így csinálják, pl. nálunk is. Én magam 1996 óta nem csináltam másként, csak ha az előző hosszanti volt.
gyuri
Szeged
 
 


Tisztelt Doktor Úr!

Szeretném megkérdezni, hogy gyermekvállalás előtt milyen vizsgálatokat javasol? Hozzá kell tennem, hogy sokszor volt már cisztám, melyet gyógyszerrel kezeltek, illetve volt egy cisztaműtétem is. A másik kérdésem, hogy az mennyire lehet probléma a terhesség idején, hogy nekem se rózsahimlőm, se bárányhimlőm nem volt és vérszegény vagyok.
Válaszát előre is köszönöm!

Móni

Kép
móni23
 
 


Móni!
Borzasztó sok vizsgálat lehetséges, de hogy mi a szükséges azt igazából személyre szabottan lehet eldönteni, ehez ismerni kell Önt.
De van néhány olyan dolog, ami mindíg hasznos lehet, ilyen a rubeola titervizsgálat, és ha tényleg nem esett át még rajta (igen gyakran észrevétlenül esnek át rubeolán), akkor védőoltás. Bárányhimlő ellen is van védőoltás (úgy emlékszem még nem kötelező), a terhesség alatti megbetegedés lehet veszélyes. Vérszegénységnek vannak fokozatai, ezt is és az okokat is belgyógyász vizsgálja meg.
gyuri
Szeged
 
 


Heni!
Üdv nálunk.
Bevezetőben: kérdéseiből elképesztő tájékozatlanság árad, a legjobb dolog mindent azonnal megkérdezni a "saját orvosunktól".
Conisatio:
A méhszájból kúp alaku kimetszés szövettani vizsgálat céljából. Természetesen hüvelyi úton.
Oka: a méhszájon valamilyen nem odavaló elváltozás látható, vagy a rákszűrés során találtak gyanús eltérést, melynek szövettani tisztázása szükséges.
A módszer: a kúpot lehet éles késsel (szike) és elektromos késsel is kimetszeni, ha mélyebben kell keresni az elváltozást akkor jobb a szike.
Maga a műtét pár perc. Lehetséges szövődménye, ami nem is oly ritka, az un. utóvérzés kb 5%-ban fordul elő.
gyuri
Szeged
 
 


Tisztelt Doktor úr!
Megint van egy nem igazán egészségügyi kérdésem. A szülő nő jogai közé tartozik-e, hogy eldöntse, adhatnak-e a gyerekének pl. tápszert a kórházban, vagy más anyától származó tejet, vagy teát? És mit lehet tenni, ha a papírra azt írta, hogy nem, de mégis adnak?
És az anyának joga van-e ahhoz, hogy ha a gyerek nem szopik, hanem alszik a szoptatásra kijelölt fél órában, aztán annak a végén elkezd szopni végre, akkor még magánál tartsa, amíg jól nem lakik?
Ugyanis a barátnőm (császáros) a helyi kórházban olyan tapasztalatokat szerez megint, amiket ha véletlen oda kerülnék, én nem tűrnék el!
Pl. a múltkori ottlétekor a szemem láttára történt, hogy egy kismama cicijéről lehúzták a szopó babát és elvitték azzal a szöveggel, hogy vége a szoptatási időnek... Aztán, mivel nyilván nem lakott jól, hisz akkor kezdte a szopást (én a folyosóról hallottam ezeket zajlani), valószínűleg jól megetették tápszerrel, hogy ne sírjon... És egyáltalán: tudom, hogy szemét módon bánnak az újszülöttekkel. A folyosón látottak is elegendő volt számomra. A fejüket nem tartották, úgy vitték őket, stb. Akkor elképzelem, az újszülöttosztályon mi lehet... Kép És nem akarom eltűrni, hogy - ha véletlen oda kerülnék - az én gyerekemmel ilyenek történjenek. Vagy pl. olyan is van, hogy összeöntik a lefejt tejet, de én pl. nem akarom, hogy az enyémnek a másét adják, hisz engedélyezett a szülő nők számára a dohányzás, sőt akár alkoholt is fogyaszthatnak, hisz a kutya se figyel oda. És vannak, akik meg is teszik. Most mért viseljem el, hogy a gyerekem minden tiltakozásom ellenére az ő tejüket kapja meg? Azt gondolom, nekem is van némi beleszólásom. Iszonyatosan mérges vagyok, ha csak hallok is ilyenekről. Van-e jogom hozzá, hogy ha ez neadjisten velem történne, pattogjak? És mi a módja? A betegjogi képviselőt ismerem, és attól félek, jobb haverja ő a kollégáinak, mint a "betegeknek". Mit lehet tenni, ha véletlen úgy járnék, hogy császár miatt oda kerülök? (Például egy alkoholizáló anya teje akár halált is okozhat a gyereknél... Sőt, ugyanazen kórház gyerekosztályán tizenegynéhány évvel ezelőtt egy begőzölt ápolónő megölt egy egy év körüli csecsemőt. Volt ugyan per, de a szülők elvesztették, ami nem feltétlen azt jelenti, hogy nem volt igazuk. A lényeg: ez az ápolónő ott maradt, és ugyanazon az osztályon dolgozik. Naná, hogy nincs bizalmam...)

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Kedves Doktor ÚrKép

Az elképesztő tájékozatlanság abból ered, hogy utánanézetem egy egészségügyi (elég jó nevű) könyvben, ahol a méhfal petefészek alatti részéből mutatták a kimetszés helyét.
Ezért volt a kérdésem, hohy milyen úton csinálják.
A doktor feltételesen beszélt róla, akkor átsiklottam felette, és csak itthon kezdtem rágódni rajtaKépKép
Egyenlőre mégcsak feltételes a dolog, de ezekszerint ambuláns beavatkozás, így megnyugodtam.
Egyébként a rákszűréseim eredményei gyanúsak,
Ismétlődő gyulladások miatt gondolt rá, mint írtam feltételes módban.

Válaszát mégegyszer köszönöm

Heni
heni1979
 
 


Adrienn!
ha, amit ír igaz, az bizony elég nagy baj (finoman fogalmazva), de sajnos az a véleményem, hogy egyedül nem tud sokat tenni. Esetleg írja meg ezt a levelet az ottani főnöknek ... bár nem vagyok optimista, mindannyian hozott anyagból dolgozunk. Nagy felháborodás az anyák közt nem lehet, ha ez a dolog rendszeresen így megy ...
Egyetlen biztos tippem van: menjen máshova szülni. Ehhez elemi joga van. A lehetőséget kell megteremteni.

Heni!
A petefészek a hasüregben van, a conizációt CSAK a méhszájon csinálják (nem minden esetben ambuláns módon), petefészken ilyen műtét nincs, tehát a conisatio mindíg hüvelyi műtét.
gyuri
Szeged
 
 


Köszönöm a válaszát.

Egyébként alapesetben máshová készülök. De császár esetén automatikusan oda kerül mindenki a környékről.
De ha oda jutok, és ott velem mernek packázni, megjárják, az biztos! Kép De komolyan mondom. Csak tudnám, mihez van egyáltalán jogom. Pl hogy a szoptatást zavartalanul befejezzem, függetlenül attól, hogy lejárt a házirendben meghatározott idő, ahhoz van-e?
Ahol először szültem, és most is szeretnék, ott a kutya nem nézte az órát a szoptatás végén. sőt, volt, hogy két időpont között odakértem magamhoz a fiamat, hogy anyatejtől nyugodjon meg, ne teától. És hozták.

Egyébként amiket írtam, az mind igaz. Sajnos. De nekem eddig szerencsére páciensként még semmi közöm nem volt ahhoz az intézményhez. CSak félek, hogy ha egyszer lesz, de nincs hozzájuk meg a minimális bizalmam se, akkor mi lesz?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Köszönöm a válaszát.

A vérszegénységem kiskorom óta meg van és sokszor szedek vastablettát, igazi okot nem találtak rá azt hiszem ez már nem fog változni. A rubeolával kapcsolatos vizsgálatot mindenképpen megcsináltatom a háziorvosommal.

Móni

Kép
móni23
 
 


Kedves Doktor Úr!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mitől lehet az, hogy egy tüsző cisztává alakul és nem reped meg?
A múlt hónapban ugyanis a 19mm-es tüszőmből 2 nap alatt egy 48mm-es ciszta lett. (Szerencsére a pár nappal ezelőtti UH szerint teljesen felszívódott.) Nem lehet ezellen tenni valamit, gyógyszeresen vagy bárhogy?
És ugye nem törvényszerű, hogy ebben a hónapban is hasonlóan járjak?

Móni
Móni
 


Móni!
Ez csaknem Nobel díjas kérdés (talán hormonális oka van, néha hormoninjekcióval meg lehet repeszteni, de nem biztos, hogy a "természetben" is így működik és ha nem miért nem).
Nem törvényszerű, viszont előfordulhat.
gyuri
Szeged
 
 


Doktorúr!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az alábbi hormonértékek, melyek a ciklus 6.napján készültek, megfelelőek-e.

FSH : 9.0 U/l
LH : 11.3 U/l
progeszteron : 2.8 nmol/l
prolactin : 11.0 ng/ml
ösztradiol : 411 pmol/l
tesztoszteron : 2.6 nmol/l

És a méhnyálkahártya a 9.napon 5mm.

Köszönöm

Móni
Móni
 


Sziasztok!

Nőgyógyászváltás előtt állok, és terveim szerint olyan orvost szeretnék, aki ebben a kórházban vállal szüléseket. Eddig Dr. Molnár Imréről hallottam, de nem túl sokat, csak pár szót. Ismeri őt valaki? Keresővel már próbálkoztam, de nem sok eredmény volt Kép.
Ha bárkinek van infója, írhat magánban is, címem a profilomban.
Üdv, Virág
virga
 
 


Móni!
ezek elfogadható (norm) értékek.

Virág!
Probálkozzon személyesen, nem egyszerübb?
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!
De igen, egyszerűbb Kép. Megyek is hamarosan, csak érdekelne más tapasztalata is. Nem igazán írtak még róla. Persze tudom, kinek a pap, kinek a papné, de azért szívesen hallanám más véleményét is... Kép
Üdv, Virág
virga
 
 


Tisztelt Doktor Úr!
Érdekelne a véleménye arról, hogy mennyire lehet megbízni egy pályakezdő orvosban? A dél-pestiben - korábban a csepeliben - munkálkodó dr.W.A.-val kapcsolatban kérdezném ezt. Gondolom valamilyen szinten ismerik egymást.
Ön szerint van egy fiatal orvosnak ahhoz elég tapasztalata, hogy bátran szülhetek nála? Nem régóta ismerem, és igazából eleve kétségeim vannak a 40 év alatti orvosokkal szemben. Ez csak egy fajta "előítélet" vagy van alapja is ennek - pl. kevés rutin, ez által nagyobb esély arra, hogy valami baj történjen.
Válaszát előre is köszönöm!
Üdv: V.
vantal
 
 


Bár nem hozzám intézted a kérdést, szerintem egy normál szülésnél, ha megvan a szakvizsgája, akkor nem lehet gond, ha meg baj van, biztos hogy ugranak az "idősebb" kollégák. Nekem már volt fiatal sebészem, aki nagyon korrekten végezte a munkáját, és törődött velem, és volt már idősebb professzorom, aki bár biztos nagyon nagy tapasztalattal bírt, de annyira sok betege volt, hogy egyikkel sem törődött eléggé. Másrészt a mai fiatal orvosok nagyon nagy tudással rendelkeznek, hisz az internetről, külföldről rengeteg tapasztalatot szednek össze. Ne a kora alapján ítéld meg, hanem mások hogyan voltak megelégedve vele. Aztán majd jön Csákány főorvos úr, és elmondja az ő véleményét, és inkább arra adj, mint az enyémre, mert ő szakmabeli, én meg nem.
tusi
 
 


És még valami, ezért biztosan leveszitek a fejem. Szerintem ha nem önzőn nézzük a dolgokat, valahogy úgy kellene megszervezni, hogy minden orvos a tudásának megfelelő munkát végezze. Ugyanis lehet, hogy míg a professzor egy normál szülést vezet, addig lehet, hogy nem tud ott lenni egy olyan esetnél, ahol valóban az ő szakértelmére van szükség. Én azt vallom, hogy pl. egy normál vakbélgyulladást operáljon egy fiatal orvos, de egy többszörös áttétes daganatot egy professzor. Az esethez kellene a szakembert választani, nem a szakemberhez az esetet.
tusi
 
 


Virga és többiek!
Elvből nem mondok egyetlen kollégáról sem személyes adatokat.
Elvileg valóban igaz amit Márti ír, de szerencsére nincs annyi bonyolult eset.
A szülészet tipikusan csapatmunka, kórházban, a fiatalabb kolléga mindíg tud segítséget kérni, és kap is. Másrészt az orvoslás tipikusan olyan munka aminek egyre magasabb szinvonalú műveléséhez egyre több idő kell (meg ész, hozzáállás, lelkesedés stb).
Ennyit a fiatal és kevésbé fiatal kollégákról.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Doktorúr!

Tudom, hogy állandóan a laboreredményeimmel zaklatom, de nekem csak 2 hét múlva kell visszamennem az orvosom, az viszont nagyon érdekelne, hogy milyennek találja a következő laboreredményeket: (ciklus 14.napján készültek, ekkor az UH-on egy 27mm tüsző és 9mm méhnyálkahártya volt látható)

FSH : 5.9 U/l
LH : 10.7 U/l
progeszteron : 2.0 nmol/l
prolactin : 9.8 ng/ml
ösztradiol : 2357 pmol/l
tesztoszteron : 3.8 nmol/l

Nem alacsony ez a progeszteronszint? Vagy az ovuláció után fog majd csak jelentősen megemelkedni? Milyen progeszteronszint szükséges ahhoz, hogy az esetleges terhesség majd megmaradjon?
És eddig mindig 300-400 pmol/l körüli volt az ösztradiol, normális ez, hogy ennyire magas?

Elnézést a sok kérdésért, de nagyon várom válaszát!

Móni
Monik
 


Móni!
a porgesteron csak a peteérés után emelkedik, ez normális. Ebben az időben csak az LH lenne érdekes, de azt nagyon (szinte órára) el kell találni, tehát nem értékelhető. Az Uh a fontos, van un. vezető follikulus (27mm). Ez jó jel.
gyuri
Szeged
 
 


Baree!
(Ha ideértél)
A rövidülő ciklusnak hormonális oka van és nem jó jel. De mivel többet nem tudok, azt javaslom, hogy nőgyógyászával konzultáljon. vagy írhat az emilemre is
gyuri
Szeged
 
 


gyuri
Szeged
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: