Új privát üzeneted érkezett!

Én még csak a 29.-et töltöttem be, de most nagyon rosszul viselem. A derekam le akar szakadni, és mintha a hasam is... Sehogy sem kényelmes már. De még legalább 10 hetet bent kell töltenie a kisasszonynak!

Verus! A Magnéziumot már a 36. hétnél ajánlott elhagyni, és a magzatvédő vitamint is csak 2-3 naponként szedni. Nórival nekem a 24. héttől kellett feküdnöm és magnéziumot szednem, de a fekvést is feloldották a 36. héttől. Végül 41. hétre született a kisasszony - indítással. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Én 2 naponta változok... Egyik nap jól vagyok, másik nap szarul, de mindegy, még egyben. És igen, ki tudja mikor szülünk.... Lehet holnap, lehet, hogy úgy kell kikönyörögni a lurkót. Én azért ennek drukkolok, növögessen még bent, aztán folyt. köv. kint :)

Andi, én pont ebben az időszakban 30-31. hét nagyon fosul voltam.... Szerintem hatalmasat nőtt akkor Maci, és még a kijárat felé is vette az irányt, mindenem fájt, gyenge voltam és közben azt hittem kiugrik a szívem, persze normál pulzus mellett.... Ahogy jött, úgy ment is a rosszullét. Ne izgulj, el fog múlni, lesznek még jobb hetek. :)

Vese kapcsán meg nem izgulok annyira, meglátjuk mi lesz, de hiszek a kisemberben....

Addig meg szépítjük még a házunkat, kényelmesen, és alszok a csodás vizeletfelfogó lepedőn (gyereklepedő), hátha éjjel önt el valami. Baromi kényelmetlen és nem szellőzik, de muszáj védenem az új ágymatracot :)

Kinek hogy telt a 4 nap? Ki mit csinál jövő héten?

Mi Dórival nem sokat, láblógatunk és remélem kicsit leköti magát játékkal.... Most cseréltem le a szettet: elraktam egy adagot, elővettem egy régebbit, ami most "új". Hátha....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Ti szedtetek magzatvedo vitamint? En elozo terhessegnel szedtem a 30. hetig, de ezuttal egyaltalan nem, kulonosen, hogy tavasz meg nyar volt, tele sok sok vitaminnal. Mind az orvosom, mint a vedono inkabb a vitamindus taplalkozast javasolta, mint a magzatvedo vitamint.

Ma mar csak 4 mg-t szedtem be, es nem is kemenyedik jobban. Mondjuk ma este nem tudom mi lelte a bebit, de olyan bokszmeccs van odabent mar egy jo ideje, hogy hajjaj. Mondtam is a ferjemnek, hogy remelem minden rendben a babaval.

Nekunk csak a szokasos heti program lesz, jatek itthon, seta a levegon, meg a hazimunkak.
Most, hogy mar kinszenvedes az alvas, meg lassan mar minden, varom a veget, de tudom, minel jobban varom, annal lassabban telik majd.
Holnaptol a ferjem is megy meloba, szoval sok pihenesre nem lesz lehetoseg, csak amikor a lany alszik. Jo volt a hosszuhetvege, tenyleg sokat tudtam pihenni.

Kedd hajnalban megyek nst-re, ez lesz az elso. Vegul ugy dontottem, hogy legyen szuleszno, mert aki Esztinel volt nagyon megnyugtato volt, es hat nem minden nap szulunk, tudom, hogy nala meg a dokival biztos kezekben erzem magam.
Szerdan este meg doki, kivancsi vagyok, nyiltam e vegre valamennyit. :)

Korhazi pakkokkal hogy alltok? Hihetetlen mennyi minden kell, kulonosen azert, mert meg wc papirt is vinni kell, meg evoeszkozt, meg pelenkat a babanak, leginkabb ezek foglaljak a helyet.
Ja, apanak ne felejtsetek papucsot betenni a szuleshez. :)

Nyuszika, kivancsi vagyok, mikor indul be nalad ennyire nyitottan. :) Komoly, hogy meg igy is akar hetek telhetnek el. :)

Szep estet na meg kellemes jovo hetet Nektek!
Verus (35+4)
verus81
 
 

 
 

Verus, én kisebb kihagyásokkal ugyan, de szedek magzatvédő vitamint. Sajnos ahhoz, hogy mindenből megfelelő mennyiséget vigyen be az ember a mai gyümölcsökből és zöldségekből napi több kilót meg kellene enni. Én most Hipp Natalt iszok és mellé szedek halolaj kapszulát is, plusz vasat,és magnéziumot.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Andi, mi ez a korai kuruttyolás???

Én még egyben, nem szülök, mai info alapján nem sokat alakult a méhszáj, de nem baj, a héten még nem érek rá :)

Kórházi pakk igen, tele a sok dologgal, nálunk is bent van Apa papucsa :) Nekem van egy egyszemélyes kofferom és egy egyszemélyes táskám, egyik a szülésre, másik a bent létre. Mellette meg egy csomó kütyü, ami a szülés beindulásakor kell (steril fejő, cumisüveg, cumi...). Azt nem tudom, hogy vigyem-e a saját fejőmet?! Mert most már tudom mi a rend, és biztosan el is kezdek már bent fejni, hogy mihamarabb bedurranjon a tej. De egyben el is vagyok bizonytalanodva... Tapasztalat?

Olyan fura, 19 nap múlvára ki vagyok írva...... Ja, csütörtökön UH és CTG. Gyopi szerint meg nagyon szűk 2 ujjnyi a méhszáj, de elvileg eddig 1 volt, erre mondta, hogy érdemi változás nincs.

Hétvégén mi melóztunk, családoztunk, kicsit még temetőztünk és pihentünk. Ennyi.

Dórikám meg ma kimondta gyönyörűen, tisztán, hogy "Anya" :) Repdes a szívem :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Én Elevitet szedek még mindig, most már csak, amikor eszembe jut. Meg mellé vasat, mert Macika elszívta teljesen. De én is úgy tudom, sajnos a mai zöldségek, gyümik kevesek. De elvileg a vérképed is mutathatja, ha vitaminhiányod van, vagy a körmeid. De szerintem érdemes szedni, én hiszek bennük.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika,Flóra nem igazán együttműködő, ha alvásról van szó. :) Remélem, ha ketten leszünk sikerül egyességre jutnunk.
Nagyon izgi időszakban vagytok, lesem ám minden nap a híreket!
Mellszívó kérdés engem is érdekel. Egyébként is kíváncsi leszek a kórházi beszámolókra, hogy mi változott.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nalam is egy koffer a bentletre, meg egy kulon kis sporttaska, amiben a pelusok vannak, meg a tena ladyk, mert irto sok helyet foglalnak, es a szulesre szinten egy kis sporttatyo.

En is viszek mellszivot, hogyha kell, tudjak fejni, bar en nem tervezek fejni, anno is utaltam nagyon, csak eroltettek, de most csak akkor fogok, ha szetdurranni keszulok. Szerintem masodszor amugy is sokkal gyorsabban indul be, na meg a suttogo altal javasolt modon fogom csinalni, teljesen logikusnak tunik (nekem Esztit azt mondtak, hogy 24 oraig ne szoptassam.... pedig nem artott volna).

Mi piacon vasaroljuk a zoldseget, gyumolcsot, meg rokonok is termelnek, illetve anyumeknal is sok minden van a kertben, azokban pedig kell, hogy legyen vitamin. Rendben is vagyok teljesen, nincs vitaminhiany tunet. :) De teny, hogy nagy bevasarlokozpontos, illetve atlag zoldsegesnel vasaroltak nagyon gagyik, azokban nem sok vitamin van.

Holnap reggel nst, nagyon varom mar, kivancsi vagyok, hogy milyen kemenyedeseket mutat, mert amik vannak szerintem mar vannak nyolcvanasak, vajon tenyleg jol erzem oket?

Verus (35+4)
verus81
 
 


Verus, gyere majd!!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy nem jelentkeztem, de nagyon kemény idõszakon vagyunk túl... Vártuk a 3 hónapos kort, hogy vége legyen a "hasfájós" idõszaknak, de mégis szenvedtünk tovább :cry:
A kisfiunk rengeteget sírt, olyan is volt, hogy naponta 8-10-12 órát, teljesen kikészültünk, nem is tudom szavakkal kifejezni azt a kimerültséget... De a legrosszabb az volt, hogy a fájdalomtól a kicsi sem bírta soha kipihenni magát, néha elájult a karomban, és aludt 20-30 perceket.
Védõnõ és házidoki is csak annyit mondott, hogy hasfájás, majd kinövi. Kb. 2 hete ahogy böngésztük a netet, rájöttünk, hogy refluxos a kis drágánk. Nem bukós baba, viszont folyamatosan nyeldekelt, és marta a nyelõcsövét a sav. A doki most sem vesz komolyan, mivel - szerencsére - nagyon szépen hízik Boti (2. nevét használjuk). Lassan javulgat a helyzet, még mindig küszködünk , de már rengeteget alszik, és vannak reflux-mentes napjaink is. Imádnivaló, gyönyörû, mosolygós kisbaba :D
Megpróbálok visszaolvasni, bízom benne, hogy mindannyian jól vagytok, és szépen növögetnek a kicsi babák :D
majus23@citromail.hu
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy nem jelentkeztem, de nagyon kemény idõszakon vagyunk túl... Vártuk a 3 hónapos kort, hogy vége legyen a "hasfájós" idõszaknak, de mégis szenvedtünk tovább :cry:
A kisfiunk rengeteget sírt, olyan is volt, hogy naponta 8-10-12 órát, teljesen kikészültünk, nem is tudom szavakkal kifejezni azt a kimerültséget... De a legrosszabb az volt, hogy a fájdalomtól a kicsi sem bírta soha kipihenni magát, néha elájult a karomban, és aludt 20-30 perceket.
Védõnõ és házidoki is csak annyit mondott, hogy hasfájás, majd kinövi. Kb. 2 hete ahogy böngésztük a netet, rájöttünk, hogy refluxos a kis drágánk. Nem bukós baba, viszont folyamatosan nyeldekelt, és marta a nyelõcsövét a sav. A doki most sem vesz komolyan, mivel - szerencsére - nagyon szépen hízik Boti (2. nevét használjuk). Lassan javulgat a helyzet, még mindig küszködünk , de már rengeteget alszik, és vannak reflux-mentes napjaink is. Imádnivaló, gyönyörû, mosolygós kisbaba :D
Megpróbálok visszaolvasni, bízom benne, hogy mindannyian jól vagytok, és szépen növögetnek a kicsi babák :D

Kép
edit82
Budapest
 
 


Szia Edit!

Jaj, de jó, hogy jelentkeztél! Gratulálok Botihoz és nagyon sajnálom, hogy ilyen nehézségekkel kellett szembenéznetek!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Tegnapi ctg ok. Gyerek 136 körüli volt, méhtevékenység pedig 20-30 között. Ez kevésnek számít?!Vagy simán normális ha még csak ennyi? Sokaktól azt hallom, hogy ez nem jelent semmit, meg anyum is azt mondta, hogy ezzel ne foglalkozzak, mert amikor neki volt, akkor olyan nagy értékek voltak, amire azt mondták, hogy ennyivel már simán meg lehet szülni. De ő még nem szült meg :)

Dokinál ma voltam(előtte legutóbb 3hete.) Most lett a méhszájam 2100. A 37.héten ez nem kevés? Nem kéne, hogy jobban tág,rövid legyek? Vagy pl. akár egy nap alatt is lemehetnének az értékek mondjuk 1111-re, úgyhogy ne aggódjak!? :shock: :D

Köszi, jó éjt

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Kvinna, ne aggódj! :) Első babánál nekem a 40. héten volt 2000 és 41. héten lett 1111.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Kvinna, a méhszáj semmit nem jelent, van, akinek full zárt, majd egyik pillanatról a másikra tágul.... A CTG 20-30-as fájások meg nem fájások, igazából nem jelent semmit.... :( Nekem most 70-80 között mozgott és semmit nem jelent...

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Na ilyesmi válaszokra gondoltam! :)
Csak jó mástól is hallani azt amire gondolok. Hétfőn megyek a Bajcsyba uh-ra. Kíváncsi vagyok, hogy mizujs a sráccal :wink:

Voltam szülészet látogatáson, de nem tudtunk mindent megnézni, mert kissé tele voltak.
Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy:
Amikor megindul a szülés és beérek, akkor ugye csinálnak egy felvételi nst-t kezdésnek. Aztán hogyan állapítják meg, hogy tutira születhet-e természetesen a lurkó, a köldökzsinór a nyakán van vagy sem?! MegUH-nak?? :shock:

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Tudtommal megvizsgálnak először, hogy mi van odabent, kézi vizsgálat, és ha valóban úgy vélik, szülés, akkor az NST végül is végig rajtad van. Legalábbis nálam így volt, nézték a szívét, fájásokat. Mondjuk gondolom, aki elfolyt vízzel megy be, annak NST + vizsgálat, hol tart...

De engem burokrepesztéssel indítottak, így nem vagyok jártas a váratlan szülésben, még :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Kvinna, nálam elfolyt a magzatvíz éjszaka, bejelentkeztünk, NST volt, majd kézi vizsgálat, kaptunk egy szülőszobát és kezdődött lassan a vajúdás. Kádat is használtam, ez nem sokat segített, viszont a gumilabda életmentő volt, úgy hogy a férjem ült mögöttem és kapaszkodtam a csuklójába :) Sajnos nem volt UH, pedig akkor kiderülhetett volna, hogy rosszul fekszik a babóca, arccal előre helyezkedett, legalább 5-ször toltam, miután egy másik doki is bejött, és azt mondta, hogy azonnal császár, így nem fér ki a baba... Megúszhattuk volna a 8 órás vajúdást, elég rossz élményként maradt meg bennünk a szülés, szerencsére egészséges Botika, csak a kicsi koponyája volt teljesen eldeformálódva a felesleges tolás miatt. Azóta csodálatos a buksija :) Írok még, ha eszembe jut valami, vagy kérdezzetek bátran, még elég friss az élmény. Ja, és a köldökzsinór is a nyakára volt tekeredve. Rengeteg vért veszítettem, még a műtét alatt is ömlött belőlem. Na, de Nektek tuti minden rendben lesz :)

Kép
edit82
Budapest
 
 


Sziasztok!

Edit kitartas, hamarosan mar el is felejtitek a kezdeti nehezsegeket! Ha nem vagy elegedett a gyerekdokival, es talalsz jobbat, valts nyugodtan. Vannak nagyon siros babak, de tenyleg most mar hamar tul lesztek rajta!
Kinel szultel?

Egyebkent nekem sem csinaltak akkor uh-t, csak nst, aztan vizsgalat. Bar nekem a dokim elotte ket nappal nezte a babat, ugy latta, hogy valoszinuleg nincs a nyakan a zsinor, utana mar nem is kerulhetett volna oda.
Nem tudom hogy van fogadott doki nelkul, az elso ugyeletes vizsgalat utan mar csak a szuleszno es a dokim foglalkozott velem.

Nekem ma a CTG-n 60-70-esek voltak, de ahogy nyuszika mondja, ez semmit nem jelent, anno azt mondtak, frontok jonnek mennek... Volt, hogy mar kerdeztek Esztinel, hogy nem faj-e, es meg siman bent volt egy hetet. Nem fajt, csak nem esett jol.
A mehszaj is egyik pillantrol a masikra tud valtozni.
Ne aggodj Kvinna, tenyleg tudni fogod, hogy itt az ido. En sem hittem el, es aggodtam, de nem fogod elteveszteni. :)

Edit! Szulesi elmenyek majd csitulnak, a lenyeg, hogy vegul rendbe jott minden. :)
Nagyon jo babazast!

Verus (35+6)
verus81
 
 


Köszi Verus, kitartunk, a nehezén már tényleg túl vagyunk :) Bár minden napra jut aggódnivaló, gondolom, ez már mindig így lesz :) Urbancsek volt a dokim, de már nem szeretnék hozzá visszamenni... Megjegyzem, a sebem szépen begyógyult, viszont iszonyatos fájdalmaim voltak a műtétet követő héten... Az élmények valóban csitultak, de a mai napig előkerül a téma, és átbeszéljük a férjemmel, neki is nagy trauma volt. Mindenképpen bent akart lenni velem, csak szegény eléggé kétségbeesett, mikor látta, hogy mennyi vért veszítek, és hogy hiába tolok, egyszerűen nem akar kibújni a kicsikénk. Na, elég volt szomorkodásból, hiszen Botiért újra végig csinálnánk ezt az egészet :) Nagyon boldogok vagyunk!!! :D És az a legfontosabb, hogy egészséges!
Kit fogadtok szülésznőnek?

Kép
edit82
Budapest
 
 


Én Babikát. Nekem Ő volt Dórival is, elégedett voltam, most is Ő az illetékes :)

Nekem holnap UH (vese miatt) és CTG. Szerintem semmi extra nem lesz, de két napja mondjuk megint érzem, hogy nő a Kincsem odabent, mert felül a hasam/bőröm szét akar szakadni, ha mozgok... Ma-holnap betöltöm a 38. hetet is, nem is hittem volna, azért rám hozták a frászt két hete, hogy lehet, hamarosan kibújik.... Erre tessék... Itt élünk és virulunk egyben :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Mi ma voltunk dokinál. A méhszájam tovább nyílt: 3110, de a doki szerint ez második terhességnél így a 30. hét körül nem gond, és aakár a kövi (34. hetes) vizsgálatkor ez már 3111 is lehet. Mindenesetre én próbálok minél többet feküdni és azt hiszem elkezdem nagyobb mennyiségben szedni a magnéziumot. A pulzusom miatt jobban aggódik, úgyhogy kaptam még kiegészítő bogyót a Verapamil miatt.
A farfekvésre azt mondta, hogy második babánál már simán megszülethet hüvelyi úton, de én ezt nem szeretném, mert Nórinak is nagy volt a bucija. Erre azt mondta, hogy még beszélünk róla, nem császárpárti, de nem zárkózik el.
Remélem mi is kihúzzuk így 2 in 1 legalább a 38. hétig. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Ja, ismiméknek is azt mondták, hogy "a héten megszületik". Aztán simán még 1 hetet ráhúzott a fiú :)

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Nem tudjátok, hogy mitől csuklik a gyerek?
Az elmúlt 4-5 napban szinte minden nap csuklott -szerintem az volt-. Ütemes, kis lüktetések... Jelent ez valamit?

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Semmit.... Dórim állandóan csuklott, napi többször is.... Macika ritkábban, de csak a magzatvizet habzsolják..:)

Andi, most én mondom, ne izgulj, de persze normális az aggodalom... Nézz meg engem, ugyanúgy nyíltam az elején, jöttek a frászok és még mindig egyben.... Pihi, amennyit hagy Nóri, na meg Magnézium, azzal nem ártasz. Ezek szerint Gyopi nem császárpárti? :) Én holnap randizok vele a kórházban reggel :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Köszi a biztatást Nyuszika! :)
Úgy gondolom, hogy ha ő nem aggódik, akkor nekem sem kell!
Nagyon úgy vettem ki a szavaiból, hogy nem császárpárti, de szerencsére nem fanatikus.:)

Nagyon izgulok már miattatok! Remélem mindannyian jelentkeztek babásan is!:)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Csuklassal erosodik a tudejuket, szoval kifejezetten jo, ha sokat csuklik, meg ha nekunk neha kellemetlen is. :)

Ma dokinal minden ok, teljesen zart, jobban orultem volna, ha kicsit mar nyitva, bar nyuszika is milyen regen szaladgal nyitottan. :)

Feje jo iranyban, elvileg buksival elore, arca a csipomet nezi.
Tenyleg Edit, nalad nem latszott utolso uh-n, hogy nem jol all a feje? Ki volt a szuleszno?

Nekem Magdi lesz a szuleszno, nagyon aranyos, normalis.

Ja, es becsult suly 3 kg....

Andi, faros szules masodiknak akkor mehet huvelyi uton, ha becsult sulya nem tobb, mint 3,5 kg, es a feje nem nagyobb, mint 10 cm. Neten olvastam ezt valamelyik szakirodalomban. De nalunk is 28 hetesen meg faros volt, es 32 hetesen mar a feje volt lent, szoval ne izgulj. :)

En is szedem a magneziumot, doki azt mondta, hogy szedhetem akar vegig is, ha ki akar bujni, az nem fogja visszatartani.
Jajj, en most egy kicsit fosok a szulestol...

Na Jo ejet Nektek.
Verus (36 hetes)
verus81
 
 


Sziasztok!
Egyre feszültebb itt a légkör, látom, már mindenkinek van izgulni valója :)
Jó Nektek :)

Andi, még simán megfordulhat a Babád! A méhszájhoz nem tudok hozzászólni, de ha gond lenne, nyilván a doki figyelmeztetett volna.
Úgy tűnik, második terhességnél erre a nyílásra már számítani lehet?

Nyuszika, a múltkor, amikor írtad, hogy mennyire nyitva vagy, én már azt hittem, aznap megszülsz! Úgy látszik, nem kapkodós típus a fiad :D

Edit, jó hallani Rólatok! A kezdeti nehézségekről én is tudnék mesélni, az én fiam se volt a világ legkönnyebb esete! Még most is megdöbbenek, amikor 4-5-6 hetes babás ismerőseim mesélik, hogy a babájuk este 10-től reggel 8-ig alszik, aztán eszik egyet és alszik tovább :shock: Ezt hogy csinálják????
Melyik dokit szemelted ki magadnak a Bajcsyban, van elképzelésed?

Ja, és Kvinna, a csuklás ... A fiam állandóan csuklott a hasamban, és egyszer sikerült megörökíteni videon, amikor az egyik NST-t csuklotta végig :D
Édes volt a folyamatos kotyogás közepette a ritmusos höcögés, persze az is felhangosítva :D Na, ezt aztán jól leírtam ...

Drukkolok tovább mindenkinek, vigyázzatok Magatokra és jelentkezzetek!!!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Ja, és Verus, mit javasol a Suttogó a fejésre, szoptatásra vonatkozólag?

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok, sajnos Macika vesevezeték tágulata nőtt, de még nem érinti a veséjét, s mivel már 2 ujjnyira is nyitva vagyok, a feje nagyon lent van, azaz bármikor eleve indulhatna a szülés, a baba érdekében legkésőbb szülünk. Most aggódok, de nem a szülés miatt, hanem Macika miatt, remélem nem lesz baja, de ezt nem tudhatjuk. És annyira kitekeredve fekszik a pocakban, már azon is elgondolkoztam, remélem mindene megvan.... De ez már az ideg.... Szóval vasárnap randi Gyopival, burokrepesztés és szerinte, ha Dóri 6 óra volt, akkor most 3 lesz... Kiderül.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika, próbálj megnyugodni! Tudom, hogy ezt könnyű mondani, de ez a tágulat tényleg irtó gyakori és leginkább fiúknál! Áronnak is volt, neki is nőtt a szülésig és semmi gond nincs vele, 4 hetes korában már nem is látták! Szorítok Nektek nagyon, hogy nálatok is csak a "szokásos ártalmatlan" jelenségről legyen szó!!!
Tehát vasárnap szültök ... Hú, irigyellek ám :) Most hogy érzed, várod a végét, vagy inkább sajnálod, hogy ismét vége lesz a pocakos létnek?

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Vegyes. Elsősorban a Fiamért aggódok. Másodsorban siratom a várandósságom, holott tegnap este annyira fájt már itt-ott, hogy örültem volna ennek a hírnek.... De így, hogy élesben is szülünk.... Már nem akarom elbukni a görögdinnyém :) Közben izgatott vagyok, mert basszus, SZÜLÜNK !!!!!! És újra együtt, a Bajcsyban, ugyanaz a csapat, férjem, szüleim :) Dórim már most hiányzik, fene se gondolta volna, hogy ennyire hiányozni fog már most..... Pedig csak pár nap. És közben is látom. De emiatt tripla annyi csókot adok neki....

Alapból nagyon izgatott és bizakodó vagyok, csak még fel kell dolgozni!!!!!!

Kvinna, nem jössz szülni mostanság???? :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika, minden rendben lesz! Hamarosan a kezedben tarthatod a kisfiad! :) Várjuk majd a beszámolót és nagyon szorítunk mindkettőtöknek!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Nyuszika: De jó neked! Már mint, hogy tudod mikor szülsz és hogy pár nap és itt van.
Az én fiam egyenlőre úgy néz ki, hogy nem akar kijönni. Nagyon is jól érzi magát oda bent. Amit nem sajnálok, de már szülni akarok! :)
Bár attól függetlenül, hogy nem érzem, hogy ma vagy holnap szülhetnék, attól még megindulhat a szülés pikk-pakk. És ha mákom van és anyura ütöttem, akkor hamar túl is leszünk rajta. :)
Patrik szerencsére már régen befordult, úgy hogy már csak valami magzatvíz vagy valami hiányzik :D
Viszont hétfőn megyek be uh-ra. Sikerült anno az utolsó pillanatra kapnom időpontot.:? De azért berakom az összes leletet meg egy papucsot, hátha esetleg azt mondják, hogy maradjak bent. Sose lehet tudni. :D
Moziba is úgy megyek, hogy viszek magammal egy mini csomagot, biztos ami biztos alapon :D

Sunflower-rel viszont lehet, hogy fogsz találkozni. Neki ma kellett befeküdnie. Még nem tudom, hogy mizujs velük. Neki 4080 gramm körül van a kisfia Kis vasgyúró :D


Minden rendben lesz Nyusz, ne aggódj! Gondolok majd rátok vasárnap! :wink:
(Ha esetleg én is bekerülnék mostanában, akkor úgy is körbe megyek :D )

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Verus, csak annyit mondtak az utolsó UH-n, hogy koponyavégű, meg is nyugodtunk, hogy minden rendben, eszembe se jutott, hogy lehet valami gond... Magdika volt a szülésznő, aranyos volt, csak látszott rajta a fáradtság, mert kb. 4 órát aludt csak, előttem pár órával segédkezett egy szülésnél.

Zizien, gondolom azóta már sokkal könnyebb a kisfiaddal :) Nálunk napról-napra javul a helyzet, több órát kacarászunk itthon Botival, csodálatos ez az egész :) 2 ismerősöm is szült mostanában, az egyik baba szinte egész nap alszik, a másik baba úgy néz ki, hogy hasfájós. Szegény anyukát nagyon sajnálom, nem lesz könnyű ez a pár hét :? Még nem gondolkodtam nődoki ügyben, az is lehet, hogy nem Bajcsy-s dokit választok, igazából nem is oda tartozok kerületileg (talán ezt már írtam korábban). Viszont ha tudtok ajánlani egy kedves dokit, szívesen veszem :)

Ha jól emlékszem Sunflower is Urbancseknél szül, remélem, ő elégedettebb lesz, mint én. Tudtok róla valamit?

Andi, nekem napi 3*2 magnézium tablettát írt elő a doki a terhesség közepétől, bevallom őszintén, én ezt egy kicsit soknak éreztem, nem mertem ennyit bevenni. A pocakom mondjuk keményedett gyakran a 30. héttől, mégis csak a 39. héten ésrkezett meg a drágánk. Pihenj, amennyit csak bírsz :)

Nyuszika, biztosan rendben lesz minden, ne aggódj! Bár én is akkor nyugodtam meg, mikor végre teljes egészében láthattam a kicsit, de legbelül tudtam, éreztem, hogy nem lehet semmi baja :) Nálatok sem lesz ez másképp :)

Kvinna, a mi babánk rengeteget csuklott a pocakomban, annyira cuki volt :) Ahogy a többiek is írták, ezzel csak a kis tüdejét erősíti :)

Hogy tervezitek, kértek EDA-t? Én kibírtam anélkül, végül a császár miatt mégis megkaptam azt a rettegett szurit a gerincembe
:? Viszont óriási megkönnyebbülés volt végre, mikor elmúlt a fájdalom :) Ha lenne (bár nem tervezzük) második baba, valószínű, hogy kérném azt az érzéstelenítést.

Kép
edit82
Budapest
 
 


Én szeretném epidurális nélkül végig csinálni! Szerintem elég jó a fájdalomküszöböm. De ez nem jelent semmit, ezért kíváncsi vagyok, hogy fogom bírni.

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Dórinál kaptam EDA-t, nekem is magas a küszöböm, bírtam is a bazi erős fájásokat, mert mindenki mondta, hogy hűűűű, jó erős és mégsem tágulok. Mivel a doki azt mondta, így lehet, éjfélig sem lesz gyerek (ezt délben), és javasolja az oxitocint EDA-val, hallgattam rá, mint most is. Ha tágulnék, nem kérnék, de ha megint lassan alakul, akkor ha a javaslat az lesz, kérek :) Nekem 6. alkalommal ment be a tű a letapadt csigolyák miatt.....De nem fájt, az volt a rossz, hogy betalált a tű, de jött a fájás és akkor biza nem szabad mozogni...

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Ú, az de rossz lehetett! Nekem mondaná valaki, hogy ha fáj a hátam, hogy ne mozduljak meg... :?

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Nekem oxival kellett indítani végül Nórinál. Az elején még nem volt gáz, aztán a természetesnél jóval erősebb fájásokat csinált. Úgyhogy jól jött az EDA. Még aludni is tudtam. :) A toló fájásoknál nem hat, de az szerencsére csak fél óra volt kb.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hu itt aztan van termes! :)
Nyuszika szoritunk!!
Kvinna csak elvezd az utolso napokat igy 2 in 1, hidd el, majd utolag jossz ra, hogy most van az a baba a legeslegjobb helyen. :) Kint sokkal tobb lesz az aggodas, de mindent meger az a pillanat, amikor vegre a kezedben lesz. :)
Edit! Magdi sem latta, hogy nem jol van a feje??
Mennyi ido alatt csinaltak meg a dontes utan a csaszart?

En EDA nelkul szultem, 10 ora alatt, nekem is azt mondta a doki, ha ugy latja, akkor javasolni szokta. Remelem ezuttal sem kell majd, bar most valahogy nagyon rajtam van a frasz, hogy minden rendben legyen, es olyan szivesen ataludnam az egeszet. Epp ma este jutott eszembe a kitolasi szakasz, es tenyleg nem panaszkodhatom, mert a negy kilos kiscsaj kint volt nyomasra, de most valahogy nem tudom, nem felek, de azert a tyukoknak jobb, hogy kint kelesztik a tojast. :) Szoval azert tudom, hogy kemeny az egesz, es persze azt is tudom, hogy pozitivan kell hozzaallni, csak neha nehez.
Meg nem tudom Ti hogy vagytok, masodik babasok, nekem valahogy az utobbi napokban joval kevesebb a turelmem a kiscsajhoz, es olyan lelkiismeretfurdalasom van miatta, latom rajta is, hogy nem esik jol neki. Meg olyan jo lesz vegre ujra nagyokat birkozni vele, meg felkapni, de ez meg legalabb ket honap.

Na nem rontom tovabb a hangulatot, csak ugyesen, kitartoan. :)

Verus (36+1)
verus81
 
 


most olvasom, hogy kihagytam, hogy 4 nyomasra

meg eszembe jutott Zizien kerdese is.
Nekem Esztinel azt mondtak, hogy 24 oras koraig ne szoptassam... Suttogo azt javasolja, hogy elso nap ahanyszor csak szopni szeretne, 5 - 5 perc mindket mellbol, masodik nap mar csak 2 orankent 10-10 perc, harmadik nap 2 orankent 15-15 perc, negyedik nap mar csak 2,5-3 orankent, de mar csak egy mellbol es maximum 40 percig

a fejesre azt irja, hogy mindenki maga donti el

viszont az itthoni cikkek ujsagok azt nyomatjak, hogy az egyik mellett mindig uresre kell szivnia, vagy neked utana fejni...
hat nekem csak kinozta a mellem a fejogep, amugy is 8 hetig fajt baromira a szoptatas, neha kifutottam volna a vilagbol

szoval eldontottem, en csak akkor fogok fejni, ha muszaj valami miatt. Ha jol csinaljuk, a baba is meg en is, akkor hamar beall a termeles az o igenyere, es nem lesz gond. :)

No aztan majd utolag kiderul jol gondoltam-e. :)
verus81
 
 


Unokabátyjáméknál is a kórházban az első vagy első két nap(?) cukros vizet adtak a gyereknek.
De szerintem ez a 24 óra olyan, mint a régi időkben, amikor az volt a módi, hogy ha éhes volt a gyerek ha nem, akkor is 4óránként adtak neki enni.
Remélem, hogy sokáig tudom majd szoptatni. És mivel már a sírásra is beindulhat az elválasztás, szerintem én biza cicire fogom tenni ha akarják, ha nem. Hagy edze :D Szerintem a srác döntse el, hogy mikor akar és kap cicit és ne a mai álláspont, javaslatok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kvinna 2012.11.08 21:57-kor.

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Van még ez a 24 órás dolog amúgy?

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Sajnos Magdika sem vette észre, az én dokim se, kb 5-ször próbáltam tolni, aztán bejött egy másik doki is, aki azt mondta, hogy azonnal császár. Emlékeim szerint pár perc alatt ott volt a műtős csapat, kifaggattak a betegségeimről, méreteimről. A fájdalomtól levegőt is alig kaptam, elég durva volt :? Két tolófájás között nagy nehezen sikerült beadniuk a szurit... Szerintem kb. 10 perc telt el a döntés és a műtét kezdete között.
Szoptatni lehet azonnal, de ugye császárosok 6 órán keresztül nem mozdulhatnak meg, addig a férjem volt a kicsivel.
Én is olvasom a Suttogót, nagyon hasznos :)
Egyébként én nem fejek tejcsit, az elején próbálkoztam vele, elég nehezen ment, de szerencsére hamar beállt a kereslet-kínálat, legalább ezzel nincs problémánk :)

Kép
edit82
Budapest
 
 


Érdekes, nekem Bajcsyban azt mondták, hogy első pillanattól kezdve 2 óránként mindkét ciciből min. 5 perc és napról napra többet, akkor is, amikor még nem indult be a tej rendesen, mert az előtej a legfontosabb. Sőt minden vizitkor rá is kérdeztek.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


pedig nem is sok nap kulonbseggel voltunk bent. Lehet, hogy masik gardat fogtam ki. Szegenykem ehes is volt rendesen. De ezuttal tuti ugy csinalom, hogy rogton szopizhat!
Csajok, ennek a lanynak a feje total lent van, raadasul jo erosen nyillalgat a combomba is, de meg nagyon elenk. :) Fura erezni, ahogy mozgatja a fejet. Esztivel ilyenkor mar csak egy vagy ket het volt hatra, hat kivancsi vagyok mar nagyon, bar meg van mit csinalni itthon. :)
verus81
 
 


Verus, ez biztos doki/szülésznő/csecsemős függő. Nekem a szülésznő már a szülőszobán segített mellre tenni és már ott cuppogott is nagyokat. Van róla egy nem nyilvános videó is. :)

Találtam egy érdekességet a Bajcsyról: "Ha besárgul a babád, nem nagy kék-fény lámpa alá kerül, hanem ún. billybedbe fektetik és kis kocsijában melletted lehet a szobában."
Bár senkit se érintsen a sárgaság, csak egy kórházfigyelőben olvastam erről. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Nyuszika????

Ezt a kékfényes dolgot volt szerencsém közelről megfigyelni, a Bátyámék kislánya volt benne. Jópofa, és tényleg ott van a baba az anyukával, nincs stressz, hogy különválasztják őket.

Én is rögtön szoptattam a fiamat, de szerintem ez baba-függő, és szerencse kérdése is, hogy hogyan indul, mennyire sikeres a dolog. A Fiam már akkor profin cicizett, őt nem kellett noszogatni :D Én is vittem a fejőt a kórházba, éjjel is fejtem és a kincset érő előtejet gondosan elraktároztam Neki, reggel cumisüvegből szippantotta ki. Ő is sárga volt, így én vizet is adtam neki ... Tudom, hogy ezt sokan ellenzik, de mint a példa mutatja, a szoptatás nem látta ennek kárát ... Én amúgy nagyon sokáig fejtem minden szopi után, valahogy megnyugtatott a bőség, hogy mindig tudtam elrakni is belőle. Tudom, majd második bébinél már nem lesz erre energiam ...

Ja, EDA ... Már írtam, szerintem aranyba kéne foglalni a nevét a kitalálójának :D Akár hányat szülök még, csakis EDA-val!!!!!!
(És ne higgyétek el, hogy lassítja a szülést, ennek éppen az ellenkezője igaz!)

Verus, köszi az infókat! Te mikorra is vagy kiírva?
Vigyázzatok Magatokra!!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!
Nyuszika már biztos babázik!
Nagyon várom a híreket!

Többiek, hol vagytok?

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Én itt vagyok, én is várom Nyuszikáékról a híreket! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: