Új privát üzeneted érkezett!

KIKOCSEN!


Hatalmas gratula !!!!!!!


Majd még jövök csak sír a pindur pandur mennem kell.... :D
csézjang
 
 


Sziasztok!

Kikocsen nagyon sok boldogságot és örömöt kívánok a családnak!!!

Hogy hogy egy nappal előbb??? De legalább éjjel nem kellett izgulj :wink: :lol:
Majd gyere mesélj. Ha van egy kis időd!

Puszi

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Kikocsen jó egészséget Nektek, szívből gratulálok!!
Mesélj majd, hogy alakulnak a napok!

Nszoke
Nahát, én azt hittem ,h az ilyen korai koraszülésnél, főleh, ha sűrgősségi, akkor mindenkit egyformán vágnak.Nekem egészen lentről a köldökömben végződik a heg.

CSalád:
Amiket írtok ,az elég ijesztő, én akkor szerencsésnek mondhatom magam(már ,ha ez szerencse...:( )
Szóval férjem és én is, félárvák, apák rég emghaltak.Anyósóm elmúlt 70, 150 km-re lakik, nemigen találkozunk ,nem is nagyon érdekeljük,évente párszor:hello, sziasztok ,hogy vagytok, jól, oké, egyetek, ott a süti...:)
Anyu meg, olyan mint egy nagy gyerek,nem sok vizet zavar, párom is simá osztja az észt neki:Mama, vedd már le a cipőt, most takarítottunk ,vagy hozzam a felmosót, dolgozol egy kicsit??vagy pl:Mama, vazze, mossál már kezet mielőtt a gyerekhez nyúlsz! :lol:

KépKépKép
tünci28
 
 
 

 
 

Tünci nagyon szerncsés vagy ilyen család ügyben akkor. Még szerencse hogy anyukád ilyen jó fej, na meg férjed. "mama, vazze..." :lol:

Viszont szerintem felakarták vágni a hasam...ezt onnan sejtem, hogy máskülönben mi a jó büdös k.anyjuknak kellett leborotválni a hasam???? :shock: Pontosan a bikinitől fel a köldökömig :twisted:
Akkoriban ezzel nem is foglalkoztam, nem hiányzott az a pár pihe ami rajta volt, de ahogy elkezdett szőrösödni mint a pasik képe, hát rájöttem ám... nagyon gáz. Ezt neked is megtették? Szőrtelenítek, általában a kozmetikus legyantáz mindenhol, mert nagyon erős szőröm van, na de a hasam??? Kérem szépen... a lábamon erős, ok, de a hasamon az a szinte láthatatlan pihe mit zavart??? :oops:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


sziasztok

kikocsen, gratulálok én is, mi volt, hogy volt? :) de jó neked! :roll:

tünci: csöpplány nagyon rendi, szerintem nyugodtan írj neki, nem fog ledorongolni, de azért én is dobok neki egy privit, hogy felkészítsem. :lol:

Hogy miért járok napi ctg-re? Nem tudom... :roll: :oops: :roll:

Ja, fiú lesz a babó. A császárra pedig csak relatív dolgaim vannak, egyrészt ez a kezdődő (?) toxémia, a relatív téraránytalanság (ez ugye alakulhat) meg egy csúf 3. ok, ami annyira nem publikus. :oops: Meglátjuk, mi lesz belőle a végén, hogy alakul a sorsunk...

Amúgy ma voltam aneszteseknél, azt mondták, ha EDA lesz, akkor egy nappal előre kell szólni, de basszus, ha beindul a vajúdás csak úgy, hogy szóljunk előre?? Áááááá, én vagyok sötét hogy ezt nem értem?

hibernia
 
 
 


Hibernia!

Napi ctg? Jézus ez durva ilyet még nem hallottam....Van valami gond?Mert ha nincs, sztem nincs ok a napi ctg-re te jó ég.... :shock:
Sztem ha beindul a vajúdás, azt megoldják, hidd el mindent láttak már a kórházakban a dokik és mindent meg tudnak oldani ne izgulj!!!

Mi lesz a kispasi neve???


NSZOKE!


Engem nem borotváltak csaszihoz, a nunit megoldottam otthon még műtét előtt , a hasamat meg nem borotválták, de hallottam hogy általában azt is szokták borotválni csaszi előtt, nekem mégsem tették, hát nem tudom, mert sógornőmnek is borotválták.... :?: Lehet hogy minden kórházban más a szokás???


CSAJOK!


A kisfiam durván hasfájós lett, tegnap és ma egész nap üvöltött felhúzott lábakkal semmi nem vált be neki de olvastam most a neten hogy van egy ún: Aloe Vera Aktivátor ami szuperul elmulasztja a pocifájást,és a védőnőm is ajánlotta múlt héten. Nem tudtok esetleg erről valamit?????Állítólag venni nem lehet csak megrendelni. Hát lehet hogy megkérem a védőnőt hogy rendelje meg nekem, mert ő is ezt használja a gyerekénél és esküszik rá....
Érdekes hogy 1 hónapos koráig abszolút nem fájt a pindurom hasa, most 1-2 hete kezdett el és néha órákig üvölt szegény, úgy sajnálom...Pedig esküszöm nem eszem puffasztót....
csézjang
 
 


NSZOKE!


Nagyon durva amit a kislányodról írtál mintha csak az én kisfiamról írtad volna! :roll:

Ugyanez van nálunk is, én öltöztetem, ha felveszi a cipőt megkérdezi hogy anya ez a jobb vagy a bal? Segítek öltözni vetkőzni mire az óvónők kértek hogy kicsit több önállóságot hagyjak a gyereknek... :oops:

Ja én érettségi után kerültem a rendőrséghez, elvégeztem ott egy 10 hónapos iskolát, majd elmentem Tanítóképző Főiskolára mert úgy voltam vele hogy ha mégis megunnám a rendőrséget legyen egy másik szakma is a kezemben, így lettem diplomás óvónő...Szoktak hülyéskedni a kollégáim hogy én vagyok az ovizsaru.... :lol:
csézjang
 
 


Hibernia neked már programozott császárod van, vagy valószínűbb a császár? Mert az első két ok nem feltétlenül ad okot a programozott császárra, nem? Gondolom a 3.a nyomósabb. Természetesen megértem hogy nem osztod meg amennyiben nem akarod...a te döntésed. Megértelek.
Tényleg durva, hogy szólni kell EDA előtt, honnan is tudnád?
CTG-hez nem tudok hozzászólni :( nekem nem volt sosem.
Remélem most majd lesz...

A has akkor valószínű tényleg kórház függő, a nunit én is elintéztem :lol: vagyis akkor éppen el volt intézve. :oops:
Hasfájás: én anno infacolt vettem ami bevált, használtunk még valamit de az nem jut eszembe és nem is volt jó. Az aloe verának babadolgait nem ismerem, nem is tudtam hogy van :shock:

Kezdünk vacsi, fürdés,majd jövök még. Remélem ma este nem lesz háború :wink:

Puszi addig is.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Kikocsen: nagyon sok boldogságot és egészséget kívánok a picúrhoz!!!! Márnagyon vártunk, és gondoltunk ám Rátok!

csézjang:
anyu foglalkozik aloeval, aktivatornak erről a hatásáról nem hallottam, nekem van itthon, de nem biztos h be merném neki adni,az egy elég erős cucc, de ma majd megkérdem anyu szponzorát ő mit tud erről, eléggé képben van, na meg doki..

én drágám is hasfájós volt tegnap, de sztem ezt a hülye ídőt érezte, éjszaka már semmi baja nem volt, tartotta a 3 órákat, mert elfáradt szegényem napközben, csak a babakocsiban bírt aludni, annyit kellett vele menjek, azt hittem felszakad a sebem.
nszoke
hát hasonló cipőben járunk nagyon, nekünk mindkét szülő vidéken, és elvárják h látogassuk őket, ami még én szüleimnél nem is gond annyira, mert ott én is otthonérzem magam, depárom szüleinél gyűlölök lenni, nálnk évek óta megy a sértődés, rendesen ellenem voltak, sztem azon drukkoltak mikor válunk el, aztán terhes lettem és kezdték elfogadni mi a helyzet.. (majd még írok válaszprvit erről)azaz csak most fogják fel, h családtag lettem (Jázmin előző kapcsolatból született) és most én szültem nekik első unokát
nem egyszerű, ja és mi korábban 2 hetente jártunk haza győrbe..
nem 3 havonta...
majd még jövök, most ovi, reggeli, készülődés
kviki23
 
 


Kikocsen, nagyon-nagyon gratulálok!!!!
Többieknek is sok-sok puszi!

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!


Köszönöm a gratuláciokat.....jöttem egy pillanatra,most aludt el a kis drága...reggel 4.30-tol,evett de utána csak sirdogált és állandoan a cicit kérte.Egyébként az éjszakáink még elég jok,tegnaptol van tejem is,nagyon nehezen indult be,de most már nyugodtabb vagyok.
Tegnap volt a védönö,ma meg jön a dr. nö délután.
Szerdán volt a császár,mert reggel 5.30 kor elkezdett folyni a magzatvizem,ugy hogy még aznap császároztak.Igy nem kelett benttöltenem egy napot,az én dokim nem tudott bejönni,nagyon féltem de a helyettese nagyon rendes volt,már nem bánom hogy ö csinálta,csak akkor ott nagyon féltem.
De tényleg nem lehetett semmit érezni ,csak a félelem ha nem volna,meg olyan furcsa,hogy ébren van az ember és tudja,hogy vágják a hasát.
Na mindegy,a lényeg hogy rendben vagyunk és nagyon boldogok,elmondhatatlan érzés tényleg amikor meglátod elösször a kicsit.
Jövök majd még most mennem kell,puszka mindenkinek.
kikocsen
 
 


Rohadt, Büdös, Nem is tudom mit mondjak...babanet!!!!!!!! :evil: :evil: :evil:
Most az egyszer nem mentettem és ki is dobott!!! Így eltűnt a firkálmányom.

De tudja a bnet, hogy mikor kell kicseszni az emberrel.

Pedig írtam egy csomót, de leírom újra csakazértis, bár rövidebben :?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Viszont örülhettek, hogy nem egy egész oldalnyit írok, csak keveset :oops: :lol:

Nos, írtam a császárt, hogy tök jó hogy túl vagytok rajta, nekem meg rémálmaim vannak erről. Éjjel azt álmodtam, hogy felvágott a doki, s nem hatott az érzstelenítő, komolyan szinte éreztem, mint a valóságban és gyorsan elaltattak...meg hogy ha tudnám, hogy mi vár rám nem félnék, az új dolgoktól parázok, főleg egészségügyben. Be kell lépnem egy eü intézményben már a szagoktól, meg a falaktól, köpenyektől elkap a hányinger...utálom.
Illetve jó hogy ti már így egyidőben szültetek, egyszerre fáj a has, szopi megy, bukás..stb.mindent jól meg tudtok beszélni, én meg akkor kezdem, amikor ti járni tanultok, kár hogy nem egyszerre megy a dolog..mindegy, minden kornak megvan a maga szépsége, meg "rondasága"(nem tudom milyen szó illett volna :) )...

A másik meg Kviki sajnállak anyós ügy miatt. Nekem ugye szerencsém van, volt, sosem csesztettek, meg férjem is jó csapat anyámmal, szeretik egymást, vagyis nincs semmi gond. Nagyon örülök ennek. Viszont, csoda hogy apósom még nem csinált ki, pedig még egy rossz szava sem volt hozzám. 4menyét már kikészített, 2már nincs a családban 2-3évet voltak(nem miatta mentek szét) az egyik 3éve kb. de nem találkoznak apóssal, mármint a meny, 12éve a másik sógornőm, az is kerüli apóst, én meg 8éve vagyok a családban, tehát igen jól csinálok valamit, hogy még nem harapta le a fejemet. :lol:
Nagyjából ennyit írtam, csak hosszabban.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok csajok!


Hát bár 3 havonta megyünk anyósékhoz, azért közben ők is jönnek hozzánk de én nehezen viselem őket, főleg hogy tökre más a világnézetük pár dologban és sokszor baromira utálom hogy meg vannak győződve a hülyeségeikről és nem lehet őket eltéríteni..Utálom hogy amikor jönnek, pörögnek mint állat mert be akarják pótolni az időt, holott ezt nem lehet, és ettől nagyon elfáradnak a gyerekek mert 1 nap alatt 500 féle programot akarnak szervezni nekik amitől rosszul vagyok, a gyerekek meg sírnak mert olyan fáradtak és ők nem értik mi a bajuk a kicsiknek hisz olyan sok programot szerveztek........ :evil: De ez nem ugyanaz mintha foglalkoznának velük!!!

A legszarabb viszont az hogy nem tudnak 2 fiúval mit kezdeni ez tök látszik rajtuk. A férjem testvérének 2 kislányát imádják, a mi gyerekeinket meg csak úgy éppen hogy....nem is ismerik jóformán őket, még a nagyot se pedig ő már 5 éves. És ez nem távolság függő mert amikor itt vannak akkor sem férnek hozzá a kis lelkéhez hanem azt hiszik hogyha elviszik minden hülye programra meg játszóházba akkor jobban fogja szeretni őket.

Ez persze nem így van, anyukámat például imádja a kisfiam mert bár kevés helyre viszi de nagyon érti a lelkét, ismeri minden rezdülését, anyukám neki a második anyukája. Bár ha belegondolok talán jobb hogy a férjem szülei leszarnak minket mert azt még inkább nem tudnám elviselni ha ránk telepednének...

Mint az ikertesóm férjének szülei!!!!Tesóm teljesen ki van akadva mert minden nap / !!!!! / látni akarja az anyósa az unokát, sőt még olyat is mondott hogy olyan mintha ő szülte volna...fúúúúúúújjjjjjjjj.......
Tesóm ezért állandóan veszekszik a férjével aki persze szenved anyuka és a felesége között, tesóm teljesen ki van bukva, már többször volt úgy hogy elválnak...Borzasztó hogy egy szépen indult kapcsolatot hogy el tudnak ba@ni a szülők!
És nem is ez a legnagyobb baj hanem ha a pasi nem áll a a nő mellé, sajnos tesóméknál ez van általában tesóm a hülye és a férje anyukája a szent aki mindig "csak" segíteni akar...TIPIKUS!!!!!
BRRRRRRR......

Nekem az a szerencsém hogy férjem ha hülyék a szülei megmondja nekik sőt volt hogy össze is veszett velük miattam, nem beszéltek hónapokig, mit ne mondjak ez jól esett...
Eleinte úgy éreztem hogy az anyja rám akar telepedni hogy legyen a menyével jó barátnő de mivel két tök más világ vagyunk én inkább tartottam a távolságot és aztán beemelte hogy meg van a magam élete nem kell nekem anyós pajti nyomulása...
Alapvetően nálunk jó a távolság mert ki lehet bírni velük 2-3 napot néha, de sajnos tervezik hogy közelebb költöznek hozzánk pár év múlva és én már most rosszul vagyok a gondolattól......

KVIKI!

Jázmin nem a férjedtől van???Nem is tudtam!!! Férjed hogy kezeli a két gyereket? Nem érzed picit se hogy közelebb húz a saját fiához? Bocs hogy ilyet kérdezek de tényleg érdekel, te hogy látod ezt?

És amikor összejöttetek anno könnyen elfogadta hogy már van egy gyermeked? Terveztek még egy közös harmadikat ??? Jázmin apukájával tartod a kapcsolatot?Mikor mentetek szét, még terhesen vagy már megszületett Jázmin?Bocsi ha felzaklatnak a kérdések de tényleg érdekel ha nem vagyok tolakodó...
:oops: :roll:
csézjang
 
 


csézjang:
Férjem imádja Jázmint, egyáltalán nem tesz különbséget, sőőt azt kell hogy mondjam minta apa, most sokkal jobban odafigyel Jázminra, minden délután biciklizés, vagy kertben játék együtt, amíg én bent babázok, nehogy sérüljön a drágám lelke. és nagyon jó ez így, egyelőre nem látok lányomon semminemű féltékenységet öccse iránt. amikor rossz lett a kapcsolatom Jázmin apjával csak egy dologért imádkoztam minden nap bőgve, hogy találjak olyan férfit aki legalább annyira szereti lánymoat mint engem!!és ez maximálisan így is lett!Imádják egymást, peti jóval türelmesebb vele, én eléggé tűzről pattant vagyok (latin táncok ugye:) jól kiegészítjük egymást. 1 éves volt mikor elhagytam végleg az apját (egyszer elköltöztem 5 hónapos korában is, de visszakönyörögte magát, azzal h ő megváltozott, ami így is volt, de már kiölt belőlem minden érzést) háát nem volt egyszerű, azt hittem senki sem fog gyerekkel szeretni, elfogadni.. de aztán akadt többjelentkező is:)
Kislányom apja 10 évvel idősebb nálam, kicsit egyforma makacs a természetünk, szeretünk irányítani, uralkodó személyiség, és rengeteget bántott,amit inkább nem részleteznék.. annyit bőgtem, h a bőgéstől hánytam , az volt a baj, h kiba..ttul szerettem, de szép lassan kiölte belőlem.
ő győrben van, látja jázmint, nem mondom h gyakran, de el szokta vinni pár órára. szánja bánjabűneit... vicces, épp tegnap volt itt, és nem lányához jött, ő oviban volt, hanem minket nézett meg.. láttam rajta minden baja van, és mondta hogy neki szültem egy láyt, férjemnek egy fiút, most ő jön, nem szülnéke neki egy kisfiút HAHAHa, na persze, és mondta hogy most visszakap minden rosszat fájdalmat amit nekem anno okozott!
nagyjából ennyi a történetünk:)
3. baba? háát, most elég ennyi, de nem 27 évesen ezt nem lehet kijelenteni, h nem akarok többet, ha megengedhetjük magunknak akkor lehet még bevállalok, de most azt mondom elég ez a 2 csemete!Férjem természetesen szeretne!
kviki23
 
 


Sziasztok csajok!

Csézjang legalább a férj téged véd a családdal szemben! Ez nagy kincs.
Viszont ha anyósék költözni készülnek megértem, hogy kivagy! :twisted:

Kviki
Amiket Csézjang kérdezett és végül válaszoltál rá én is meg akartam kérdezni, de nem mertem, mert sokszor nem "szép emlék" a nőknek az ilyen kapcsolat, meg az ilyen kapcsolatból született baba. Viszont örülök, hogy megosztottad velünk ezt, mert egy kicsit (nagyon) érint engem is a téma.
De szerencsére ahogy soraidat olvasom látom, hogy nálatok nincs emiatt szomorúság és megtaláltad az igazi boldogságot! Meg is érdemled! :D

Puszi

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Bocsesz,régen jelentkeztem...:oops:

Kikocsen nagyon-nagy gratula nektek!
Sok tejcsit és sok gyönyörű pillanatot kívánok nektek!!!

Nszoke nálatok is más Málna apukája?/gond.azért érint a téma/
Bizti bejössz apósnak :D

Viki az nagyon jó,hogy férjed imádja a kislányodat!Összenőnek.
Kicsi korától ő neveli.Bezzeg amikor már nagyobb lányok kerülnek mostohaapához ott már szokott néha galiba is lenni sajnos....
Anyukám erről sokat tudna mesélni!
:roll: Nekem is volt ám egy pasim akit nagyon szerettem/vagy ragaszkodtam hozzá,nem tom/3.5 évet vesztettem vele,mialatt még kaptam és adtam is pofont... :oops: /kihúzta belőlem az ördögöt a pijálásával/De amikor már teljesen betelt a pohár,akkor összejöttem a férjemmel és az egyik legjobb,legcsodálatosabb dolgot követtem el akkor.../én még 5 év után is szerelmes vagyok a férjembe :lol: :D :wink: /
Ja hogy tudjátok milyen kis boszorkány vagyok ugyanazon a napon szakítottam az ex-el és jöttem össze a férjemmel.
:oops: 8) :wink:

Anyós,após téma :roll:
Nos az én anyósom tavaly meghalt.
Ő is olyan nekem mindegy hogy csinálod,de jó lenne ha így...
/bizony engem is sokszor felbosszantott.../,de rájöttem,hogy mégsem volt olyan rossz ő...
Főleg most szembesültem a ténnyel,amikor a drága apósom összeszedett valamilyen énekes pacsirtát...
Nos higyjétek el,hogy egy idegen nőtöl mindenképpen jobb az anyós/mégis az a párod édesanyja aki felnevelte őt/
Amúgy csipem az apóst,jó fej,segítőkész,de....majd meglátjuk milyen lesz így szerelmesen :roll:

Tünci a párod és anyukád :lol: :roll:
Hát jól elvannak egymással,mint 2 tini :lol: :shock: /vicc/
Amúgy mi ahogy olvashatod fentebb apósügyben fejlődtünk megjelent az új mama :lol: Kép
Gyerekek most én ezen bizony derülök,de nagyon nehéz elfogadnom ezt..../elég nehezem fogadom az újat/
Tüncikém remélem minden oké a kicsi Bátorkával!Én nagyon szorítok nektek!:!: :!: :!:


Kicsi leánykájim jól vannak,nemsokára Fruzsónak szülinapot ünnepelünk,Hanna pedig sírdogál az ágyában nem akar aludni,még tűröm... :lol:

Kép
Kép
szintus
 
 


Tünci


Tüncikém olvastalak a másik topikban, ne keseredj el, semmi baj nem lesz, amúgy nagyon megsirattam a kislányodnak írt levelet....folytak a könnyeim..... :cry:
Tudom milyen nehéz lehet neked de hidd el erős fiú Bátorka/ és olyan gyönyörűséges a neve is!!!/átvészeli a bajokat és erős egészséges babád lesz, csak ne sírj, légy erős mert most arra van szüksége. Én szurkolok nektek nagyooooonnnnnn!!!!


KVIKI!

Ezt tökre jó hallani hogy még léteznek ilyen pasik akik úgy szeretik más gyermekét mintha a sajátjuk volna, de az nagy szerencse ha lehet ezt mondani hogy nagyon pici volt még Jázmin amikor szétmentetek az exeddel és így időben hozzánőtt, gondolj bele egy dacos ovissal már sokkal nehezebb lett volna....
Most mennem kell majd még jövök....


NSZOKE!

Ne izgulj úgy elröpülnek a hetek hogy már csak azt veszed észre hogy te is a szülésedről írsz mint Viki !!!! :lol:
Emlékszem amikor annyi idős terhes voltam mint te én is mindig olyanokat álmodtam hogy nem hat a spinál és érzem ahogy vágnak....De ez tök hülyeség, 2-3 perc rángatás és hopp már kint is a bébi, a többi csak a varrás és te nem érzel semmi, ja de igen, nagy nagy boldogságot!!!!. :D
csézjang
 
 


Sziasztok!

Tüncinek írtam én is a másik topicban, kicsit ki voltam akadva, második este is vizes lettem, az egész lábam és kicsit ki vagyok bukva. Lehet korai(de így tudtuk összehozni) minden cuccunk megvan a baba fogadásához, nem szeretném ha gond lenne. Még a gyerekágyat kell meggondoljam vegyek-e? Mert van egy sima rácsoságy?! Illetve egy szekrényt vennem kell, ruhásat. Na mindegy, szóval kibuktam, hogy itt áll minden, és mit csinálunk ha valami baj lesz?! El sem tudom képzelni, na jó ma reggel már jobb kedvem van ezért nem nyivákolok, hanem igyekszem nem rémdolgokra gondolni.

Ma voltam Szurominál, vett vért (cukrosterhelésest), nagyon profi volt, bár biztos feltűnt neki, hogy be voltam tojva. Izzad az arcom, homlokom, tenyerem :oops: de annyira jó kis doki, a jelenléte,lazasága, megnyugvást sugároz, nem az a paráztatós orvos. Imádom. Boldog család lehetnek, tuti kiegyensúlyozottak, mert ez a pasi mellett más nem is lehet az ember. Nem tudom elképzelni,hogy praxisa során valaki bármi rosszat, vagy kicsit negatívat mondjon rá, a munkájára...komolyan mondom, hogy tökéletes. Pedig rohadtul utálom az összes orvost,mert mindig mind azt hiszi, hogy ők valami különös teremtmények, mindenki felett állnak, mi meg csak kis alattvalóik vagyunk. Mindig kiszolgáltatottságot éreztem minden orvosnál, illetve értetlenséget, elhadarta amit akart és kidobott a rendelőből (nem csak nőgyógyászokról beszélek) de ez doki embernek nézi a pacienst, tudja hogy élünk, félünk, vannak érzéseink, kérdéseink, gondolataink. Na mindegy szuper, de nem áradozok róla, mert valaki félreérti :oops: :lol: Ja igen ez az egy "hibája" van,hogy nekem nem a zsánerem :oops: :lol: Nincs ideálom, de mégis inkább az erős, markáns, férfias férfiakat kedvelem, a vékony, törékenynek tűnő, szőke, kisfiús pasik inkább mindig csak a haverjaim voltak, viszont a férjem is szőkés és inkább kisfiús képű, mint férfias, viszont elég nagy darabka :D NA ezt jól megtárgyaltam.

4hét 6nap különbség van a terhességem jelenlegi ideje és Zsebi születési ideje között. Tehát ez a tapasztalatom alapján 5hét múlva egyre csak jobbak az esélyeink!

Ha jól tudom spinál, meg epidurális érzéstelenítés van ugye? Az epidurális az EDA? És mi a különbség? Az egyik szuri a másik be van kötve? És ezenkívűl? Már ha ezen infóim jók. Nem vagyok a témában jártas, de érdekelne.

Szintus sok türelmet az új anyóshoz, nem lehet egyszerű.
Nekem tőle van/lesz mindkettő gyerek, de neki van egy 11éves lánya, csak az a helyzet leszarja. Ez hosszú történet, de nagyon szoktak érdekelni az ilyen dolgok alapvetően is meg emiatt is.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


NSZOKE!



Szuromi témában teljesen egyetértünk! :wink:
Rajtam mindig röhögött amikor vérvételkor elhúztam a kezem meg izzadt a tenyerem mint állat.... :lol: IMÁDNIVALÓ!!!

Én már kaptam EDÁ- t is és Spinált is, szinte ugyanazt érzed mindkettőkor, császárt általában spinállal végeznek mert egyszer adható mint egy injekció és amíg tart a hatása addig műtenek.
Az EDA kicsit vastagabb tűvel van és annál bevezetnek a hátadba egy kanült amin keresztül adagolják a fájdalomcsillapítót attól függően hogy mikor kéri újra a szülő nő pl vajúdáskor. Tehát az nem egyszeri mint a spinál hanem bármeddig adagolható. Spinálnál nincs kanül a hátban.
Én első szülésemnél a vajúdásnál EDÁ-t kaptam, most meg a csaszihoz spinált. Mindkettő szuper volt nem éreztem semmit utána!
Maga a szúrás érzés ugyanaz mindkettőnél, először egy picit szúrnak/ mint egy szúnyogcsípés, ez az érzéstelenítő/és ezután /amit már nem érzel egyáltalán !/ a másik szurit is beadják szorosan az érzéstelenítő mellé a csigolyák közé ebben van maga a fájdalomcsillapító.
Érzésre mindkét eljárás teljesen ugyanaz azzal a különbséggel hogy EDÁ-nál van adagolható kanül a hátadban, spinálnál nincs csak a szuri.
Egyik se fáj csak egy kis csípésszerű szúrást érzel aztán pedig az érzéketlenséget, szerintem tök jó mindkettő, nekem volt bennük részem!!! :D
csézjang
 
 


jhj

Kép
Kép
kviki23
 
 


Jaj nagyon szuper ez a vonalzó!!!! Lehet én is csinálok, mert jobb a fényképes, csak ezen a picibaba.hu-n nem lehet rárakni képet.

Csézjang köszi a tájékoztatást, bár én mindkettőtől bevagyok sz@rva. Sőt mondhatnám, hogy a sima szüléstől is. Már annyira "beleéltem" magam egy újabb császárba. Eleinte is féltem a sima szüléstől, lehet hülyén hangzik de nem tudom hogy fér ki egy bébi ott, ahova néha egy tampon sem megy fel :oops:
Lehet hülyeség, de annyit gondolkodtam azon, hogy nálam tudatalatti miatt alakult ki a toxémia. Mert ugye nem tudják mi az oka...de én tudom, hogy rettegek a szüléstől. Mindegy milyen formában lesz, de számomra kikészítő. Vagy mindenki így parázik elsőre, az ismeretlentől?

Viszont nagyon örülök, mert a vérnyomim 130, de inkább 120alatt van és a vizesedés is csak 2este volt nagyon gázos, azóta semmi. Lehet a doki homeói? Vagy egyáltalán az hogy megnyugtat van kit hívnom, ha bajban vagyok? Bár mondjuk hiába mondta, hogy hívhatom bármikor én akkor sem tudnám "illetlen" időben zavarni. Azért nem lehet nekik egyszerű (orvosoknak) ebből a szempontból. Hiába kapnak egy kis pluszt azért, hogy non-stop szolgálatra készek legyenek, de elvileg egy este sem tudnak úgy lefeküdni, hogy tuti végig alszok. :shock: :lol: nem? Mondjuk azért a kis pluszért az északi sarkról is hazahívhatnának :oops: :lol:
Mindenesetre a mi dokink tényleg megérdemli.
Az egyik orvos akit felkértem mondta, hogy csak 36.hét után vállal, abban a kórházban ahol ő dolgozik (bár ez elég egyértelmű volt anélkül is) illetve, hogy annak nem kevés anyagi vonzata van, meg csak magánba lehet hozzá járni. Csak tudjátok ezek a dolgok világosak, de nem mindegy, hogy milyen stílusban adják elő. Téma lezárva. :lol:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Tünci!

Hogy vagy? Hogy vagytok? Mi van Bátorkánkkal? Remélem nincs gond, csak pihentek, vagy csavarogtok!!!

Körkérdés: ha egy ideig ülök majd felállok, össztudnám magam csinálni úgy fáj a szeméremdombom résznél. Belül a csontnál, ilyen nyílalló, feszítő érzés. Amíg le nem fekszem és ki nem pihenem, de jó pár órát kell akkor fetrengenem addig sajnos nem jó, hanem rosszabb. Illetve ha hapcizok vagy köhögök akkor meg kell fogjam alul a hasam és baba pózba görnyedni, mert olyat nyílal az egész hasamba, mintha le akarna szakadni. Mondtam már a védőnőmnek, meg a dokinak (réginek) az egyik azt mondta nem szereti a baba ha ülök ezt így jelzi, a másik szerint pedig, a méh a farcsont, szeméremcsont és két lapátcsont között van, ahogy nő, tolja ezeket a csontokat. De nekem csak elől? Már kb.4-5hete??? Nem kicsi még ehhez Jázminkám? Zsebinél sosem éreztem még hasonlót sem. Semmilyen panaszom nem volt nála, az első rosszulléteken kívűl.
Kérdésem bárkinél volt ilyen, vagy hasonló??? Vagy hallottátok már ismerőstől? Tapasztalat érdekelne!?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Tegnap volt az oviban anyák napja: hétfőn kaptunk meghívót, amit a gyerekek színeztek ki, majd az ovónők egyeztettek, hogy ki hányra jön a gyerekért, mert egyesével, személyesen köszöntik az anyjukat. Pénteken mindig ebédkor hozom haza, bár tegnap menni sem ment volna, mert hogy mentem a kórházba nagyimat kellett megkérnem, hogy vigye fel, ne maradjon ki az anyáknapi készülődésből. Szóval mindig amikor ilyen előadás, vagy műsort csinálnak elpityeredek, nem sírok, bár leginkább azt tenném, nem azért mert ciki, hanem Zsebi elég lelkis, s ha azt látja, hogy én szomorú vagyok ő is az lesz és nem érti ha sírok a boldogság miatt van. Most az anyák napján néztem, hogy annyira senki nem hatódott meg :shock: rajtam kívűl. Olyan komolyan állt előttem a szívem, ünneplőbe, meg virággal, s mondta a verset...nagyon büszke vagyok rá.
Amióta anya vagyok csak azóta vagyok ilyen mindenért bőgős, bár így is csak párszor fordul elő velem, bezzeg azelőtt majdnem kiszáradtak a könnycsatornáim. :lol: Remélem erről leszokok hamarosan, nem akarok a ballagásán is bőgni. Csak olyan jó látni, hogy miből lett a cserebogár.
Mint Jázmin is-mármint Kvikié-ezen a képen mindig is néztem, hogy tökre hasonlít Zsebire, de most nagyobba, meg szinte állítom, hogy vannak hasonló vonásaik. Rá is olyan büszke lehetsz Viki.
Sőt szerintem mind büszkék lehetünk a gyermekeinkre, mert tőlük nincs szebb és fontosabb.
Ti hogy álltok ezzel? Pityeregtek néha eseményeken vagy ilyesmin?

Na befejezem, puszi nektek.

Majd csak estefelé jövök, megyünk kertipartira. Semmi kedvem, mert hol süt egy picit a nap, hol beborul. De remélem a hangulat jó lesz. Bár apa nem jön mert ugye meló van ezerrel :(

Szép napot csajok.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Ahogy visszanézem alig van szófosásom, lassan teleírom az oldalt. :oops: :lol:

Bocsi érte, de legalább jól megdumálom magammal a dolgokat :wink:

Pusszancs mindenkinek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Mennyire édes kislány Jázmin :D

Nszoke tényleg jó leírtad a ffi ideálod! :D / igen az embernek
jól esik ha normális az orvosa,gondolom ezért írsz róla ilyen jót,szépet/
Az én csontom is nagyon fájt ott "lent".De veled ellentétben
nekem akkor,amikor a napi pörgés után megpihentem/ugye már csak este/akkor bizony fetrengtem a fájdalomtól.De én gondolom,hogy nekem azért is volt ez,mert faros volt a babám és mind a 4kg-jával
rámcsücsült.
De szülés után elmúlt mindez! :P :D
És igen én is bőgős vagyok,amióta anya lettem!
Fruzsi minden új szavának örülök és ő már ilyen kisebb mondókákat is eltud mondani/boci-boci,csiga-biga.../és amikor elszavalja őket mindég könnyet csal a szemembe.Vagy amikor azt mondja,hogy ANYUCIM!Annyira édes! :D

Az én dokinénim is aranyos,alapos sztk-s.
Tényleg nagyon rendi volt,végig törődött velem elküldött minden vizsgálatra,lelkiismeretes!
Még egyszer fel is hívott telóra,hogy menyjek el vv.-re!/sztk,tehát nem fizettem a rendelésekért/

Kikocsen hogy tellnek a napjaid?

Tünci????/régen jelentkeztél/

Akkor rajtam kívűl senki sem aludt a császárnál?

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!

Nszoke!!!
TEssék komolyan venni a tested jelzéseit, ha pihenésre múlik, akkor bizony pihenni kell, amit érzel nekem is volt és igen, feküdni kell ,amennyit csak tudsz..egséz addig, amíg egy biztonságos terhességi kort el nem értek!!És ez sajnos nem éppen a 29. hét..:(
Min 32-33!!De még akkor is olyan picik és védtelenek...
A fájdalmaknál azért vedd figyelembe, h csak van egy műtét a méheden, az ne mlesz olyan, mnitha nem lenne.

Azért nem írtam, mert nincs túl jól Kismucim, sajnos már gyomorsavat hány, oda jutottunk a bukással..szerdán viszem kórházba, addig meg kitartás van..ennyit tud segíteni az eü..:(
Most már utálom az összes dokit...

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

de jó h semmi nem ment el amit írtam, csak a csodaszép vonalzóm, amit kb 1 hónapja rendeltem:)) na sebaj, legalább megjött!!
én is elnézést, h nem jelentkeztem, de 3 napja úgy éreztem beszorult a levegő, 2 napig tűrtem a fájdalmat, aztán csüt délben már sírva hívtam féjemet h jöjjön haza, itthon fetrengtem a szőnyegen, úgy fájt a mellem alatt és levegőt se kaptam, elmentem a tüdőgondozóba, azt hittem légmell, már volt ilyen családban, összeesik tüdő sb.., de aztán hál isten semmi komoly, vbordaközi idegbecsipődésem van, ami kb mára enyhült, eddig elviselhetetlen volt, mert ugye semmit nemlehet rá szedni.
Tünci szorítunk nektek nagyon, édes kis Bátor babával minden rendben legyen!! Kórházba átvizsgálják, vagy bentfognak titeket? melyikbe mentek? jaj, sok-sok erőt küldök neked!vigyázz a kismucira nagyon.
nszoke!navégre meg tudtalak nézni iwiwen, mert folyton le volt fagyva, olyan szép kislányod van! Jázmin itt állt mellettem, és kérdezte mikor játszhat Málnával, meg ufgye anyu idős mint ő, szeret ugrálni trambulinon:) meg hintázni stb.. szóval majd össze kell hozni a talit, ha van kedvetek.
Dokit bármikor hívhatod, én volt hogy este 8kor hívtam terhesség elején, és mindig nagyon rendes volt. Hát a zsáner kérdés nálam fordítottja,, eléggé hasonlít féjemre, egy magasak, férjem is szőkésbarna, bár nem olyan vékony,és ugyan 5 évvel időseb mint én olyan kölyökképű, h sokszor fiatalabbnak nézik nálam! be kell szereznem ránctalanítót!
ez a sima szülés kérdés nálam is felmerült, nem akartam már úgy szülni, pont ezért amit írtál, h hogy fér ki, meg nem lesz ugyanolyan stb.. féltem gátmetszástől, repedéstől, aztán ez is császárlett, pedig dokival úgy álltunk hozzá h 75 % h normál szülés lesz, aztán mégsem.
csézjang! megkérdeztem aloes ismerőst, aktivátor a tuti, annyi csepp ehány kiló a baba szoptatás előtt, vagy ha adsz neki teát abba. én még nem mertem neki adni, mert annyira nem fáj neki pocakja, de meglátjuk. mi van veletek? nálad hogy hízott Balázska,?? nekünk sikerült 1 hét alatt 450 grammot hízni.. doktornő azt mondta 1 hónap alatt kellett volna 600-at, de hát úgy fal a drágám. tartjátok 3 órákat? én bevallom nekem nem nagyon sikerül.valaki aki tapsztaltabb, mit csináljak vele?
na puszi m ost megyek

Kép
Kép
kviki23
 
 


Tünci úúúgy sajnálom,hogy nincs egy nyugodt napotok sem! :(
A fenébe is!
De aztkell mondanom,hogy Fruzsikám is bizony hányt/bukott/vissza gyomorsavat.Olyan sárgás izét,igaz?
Szorítok,hogy minden rendben legyen!De rendben lesz!!!!
Hisz nekem is volt egy extra bukós babám,akit szinte 1 percnél többre sosem hagytam magára.Vigasztalásképpen kinővi!!Hidd el csak ki kell várni!Nekünk egy évet kellett...csak nagyon rossz,tudom!
Hányszor rémültem és is halálra.../a legborzasztóbb eset az volt,amikor kb.5 hós volt épp sétálni indultunk és letettem 1 percre a jÁkárókába,mig én elkészültem.Hallottam,hogy dobol a kis kezeivel,azthittem csak örül valaminek ugy szokott,de csak nem állt meg a dobolás.Akkor odaszaladtam hozzá és bizony fuldoklott a saját csóréjában!De szerencsére ott voltam. :D /
Elmúlt,azóta már majdnem 2 éves nagylány! :D :D

Aztaa Viki szépen hízik a babócád!:)))
Neki miért nem gyártasz vonalzót?

Kép
Kép
szintus
 
 


sziasztok

mi újság a hétvégén?

én vizesedem újra, mint az őrült, kicsit már uncsi, de a vérnyomim tök jó a gyógyszerrel. ma kimostuk anyukámmal a babaruhákat, tök jó nézni őket, ahogy ott lógnak. :) egész nap keményedem amúgy megint, szokás szerint, kicsit idegesít, hogy két hete megy a stressz, mikor megyünk szülni, a férjem meg még sehol... :? azért őt még szeretném kivárni, nyugodtabb lennék, ha ő vinne be a kórházba vagy legalább jönne velem a taxiban / mentőben... tényleg, ha hirtelen jön vmi, ti hogy mentek be? nekem még ez sem tiszta, ettől is úgy tartok. :roll:

nszoke: valószínű a császár, nem programozott sajna. azért sajna, mert én kifejezetten császár-párti vagyok bizonyos okoknál fogva. :roll: most már bátran vállalom, eddig kicsit szégyelltem, de ez van, most már elfogadtam magam. :)

neked a toxémia miatt császár? fehérje is volt a pisidben? (bocs, ha ez túl intim, csak nálam is volt ez a toxémia jel... :roll:) és programozott lesz vagy vajúdás + csaszi?

csézjang: még nem tuti a név. :) amúgy én is úgy tudom, minden kórházban más a protokoll, borotválásilag. köszi az EDA-s / spinális tájékoztatót. mindkettőt csak anesztes adhatja amúgy? és a császár EDA-val is lehet?

tünci: szurkolunk, Bátor ügyes kisfiú és sokan gondolunk rá!!!! kitartás! csöpplány azt írta, keresd meg nyugodtan!!! :)

ja és ma nem voltam ctg-n! de holnap megint megyek. :roll:

Jajj ez a sok hasfájós baba, bár már én is ott tartanék!!! :)

hibernia
 
 
 


Hibernia nemsokára te is ott tartasz
ne aggódj!Hipp-hopp elmúllik ez a 18(+-pár nap)
Az semmi gond,ha császár párti vagy,ne szégyeld.
Én is jobban az vagyok,bár azért szerettem volna átélni a síma szülést is!
Sok jót neked és kívánom,hogy úgy szüljél ahogyan szeretnél!

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!

Tegnap annyira hulla lettem, hogy már nem bírtam jönni. Megvolt a bográcsozás, torta meg minden, jól éreztük magunkat, Zsebi nagyon élvezte, meg nagyimat is vittük természetesen (végülis az ő fia :lol: ) Zsebi mindig talált magának "játszótársat" a 30-40 éves csajok közt, meg hát a kutyákkal sokat játszott, csak eléggé fél tőlük, azok elkezdenek ugrálni előtte, hogy dobja a labdát, meg simogatásért kuncsorognak, s Zsebi mindig összerezzen. Van egy édes westie, kölyök németjuhász, meg egy pici szörős zsebkutya, akinek (mások) összeszokták copfolni a fején a szőrét, zsemleszínű. Mindegy ezt nem tudom milyen, de mind aranyos. NAgyon szeretem a kutyákat.

Szintus: én is aludtam császár közben, és én is császárpárti lettem az első után, de én sem azért amiért a milliomos topmodellek, meg menő sztárok, hanem szimplán eü.-s okok miatt, meg félek is a simától, számomra az már idegen egy gyerekszülésre, féltem a babát is. Tudom, hogy nem a császár a természet rendje, de neki is könnyebb kiugrani a hasamból. Továbbá az sem a természet rendje, hogy nekem 30.hét előtt meg kell szüljek, különböző problémák miatt... úgyhogy én már csak ilyen "természetellenes" vagyok. :oops: :wink: :D
Aha toxémia miatt volt a gond, sőt nem toxémia! Ez mostanában derült ki számomra is, csak mindig mindenki így nevezte. Mert mint utólag kiderült a toxémia esetén két tünet jelentkezik "csak"(ált.ban vérnyomi+fehérje+víz), aztán van a preklampszia(3tünet+kísérők) és azthiszem eklampszia(amikor minden van, vagy nem minden de anyuka görcsrángást kap, epilepsziás rohamot...stb.elég komoly, anyuka utána két napig intenzíven van, akár kómába is esik...) Ha jól tudom ez a 3 a súlyosság fokozata és nekem a zárómon is preklampszia van, meg a mostani papírjaimon is ezt írták be előzménynek, előzetes diagnózisnak vagy mi a szösznek. Tüneteim Zsebinél: vérnyomás, vízesedés(30kg), fehérje (túrós volt a vizeletem), már leállt a máj és vesefunkcióm, azonnal műteni kellett, mert a vesém és májam is fel mondta volna a szolgálatot, illetve, a vérnyomim utolsó mérés szerint 270/190 volt, altattak mivel nem volt idő érzéstelenítésre. Azonnal a műtőbe toltak a mentősök szt.imréből a schöpfméreibe. Remegett kezem-lábam! NAgyjából ennyi. Emiatt számomra a szülés tragédiaélményként szerepel az agyamban és nem tudom ezt kitörölni, és a baba is nekem nincs rendben 1-2éves koráig, amíg tuti nem lesz, hogy jár, mozog, beszél, ért, lát...stb. Zsebivel mindezen végigmentünk. Hiába adnak oda egy látszólag egészséges csecsemőt, az nem biztos hogy mindig úgy van, bár szerencsére az esetek többségében igen, de ott az a mi van ha pont nálam nincs rendben minden...na mindegy nem akarok negatív energiákat továbbítani.

Be vagyok mér rezelve egy kicsit, mert mostanság fejlődik a kicsikém agya, idegpályái, meg ilyen egyéb komoly dolgok és ugye ehhez kell a lepény megfelelő működése, sok oxigén, halolaj, csukamájolaj, mert ez segít benne (a Zsebi neonatológusa mondta régen, nála is szedtem, mert még az anyatejből is átmegy!!!) szóval félek, hogy a néha magasabb vérnyomás miatt, vagy a sok gyógyszer miatt nem megy a nap 24órájában neki elegendő oxigén, akár csak 1-1másodpercekre, vagy bármi és nem lesz rendben a kis agya, ergo valami mozgásszervi, vagy érzékszervi baja lehet.
Tényleg befejezem, mert már kezdek tiszta para lenni...ha orvos lennék, már bediliztem volna. Amit tudok az mind autodidakta módon ragadt rám, de orvosként ugyanezt megélni őrjítő lehet!!!
Amikor én szültem, volt egy lány akinek a kislánya 430grammal született, kb.1hónap múlva tudtunk beszélni a történtekről egymással, kiderült gyerekorvos :shock: de ő ott és akkor nem tehet semmit, nem szólhat bele semmibe...stb. ugyan úgy jött ment mint egy mezei anyuka. Ma egészéges kislánya van, már 5éves, picit látszik az arcán, hogy koraszülött de semmi nyoma nincs szerencsére. Bár sajnos már nem tarjuk a kapcsolatot :cry:

A császárom vagy vajúdás+császár, vagy sürgősségi, de a doki szerint 10 vagy 15% van a simára is, de csak ha minden nagyon rendben van. Megprobálom meggyőzni a programozottról, bár szerinte nem húzzuk aug.ig és szept.8ra vagyok kiírva, tehát így sürgősségi lesz, mert gondolom vérnyomi vagy fehérje, valami miatt kell majd befejezni. :cry:
Ja meg hát szeretném elintézni a művi meddővétételt :oops: :cry: , de ehhez nyitva kell legyen a hasam, ha meg már nyitva(császár miatt) akkor meg semmiből sem tart elintézni. Legalábbis eddigi utánajárásaim alapján.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Tünci: köszönöm a tanácsaidat, igyekszem sokat pihenni, feküdni, de ez nem olyan egyszerű. És sajna tudom,hogy 30-32-ig el kéne jutni, nekem a a29.csak reményt ad, hogy abból már van egy okos, kis szépségem, bár sok múlt a "szerencsén", az erőnkön, a kitartásunkon.

Veletek mi van Tünci? Bátorkával? A lábával?
Anyatejet eszik csak vagy tápot Bátor? Át tudom élni amin a bukással keresztül mész, mi is voltunk vele kórházban, gor gyanúja miatt, uh, vizsgálatok, minden,na akkor hazahoztam és azt mondtam több csövet nem dugnak le a torkán. 2hónaposan elkezdtem etetni, mert mindenki azt mondta a bukás addig tart amíg szilárdat nem eszik, mert a híg cucc visszajön, tartsam evés után fél órát függőlegesen, tartottam én 2őt is semmit nem ért.
Ugyhogy nyomtam neki lefelé a kruplit, meg almát és láss csodát egyre csökkent a bukás, s kb.1-2hónapon belül teljesen elmúlt. Ezzel arányosan a 6.hónaptól egyre kevesebbett szoptattam,majd 8hónaposan be is fejeztük, de inkább minthogy minden kijöjjön, s infúzióval pótolják a visszajött dolgokat. Én leírtam Tünci amit tettem, mert nekem a tápszerek sem segítettek, meg a gyógyszerek, féltem, hogy lefogy...stb. úgyhogy léptem, s a fentiek szerint cselekedtem.

Kviki remélem mostmár teljesen rendben vagy!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


sziasztok!

ááá írtam egy csomót, és eltűnt!!!!!!!!
hiebrnia: olyan jó neked még pocisan, élvezd ám ki minden percét, mert hipp hopp elröpül aza 2 hét.. babaruha mosás-vasalás, emlékszem pár hete még én is itt tartottam, most meg örülök ha jut 2 percem magamra, nemhogy vasalni:)) pihizz sokat, mert nemsokára neked is a karodban lesz a picuri, és az éjjel-nappali program:) deolyan jóóóóóóó!
akkor neked 100% a császár? csak nem programozott? semmiképp sem akarsz rendesen? bár lehet lemaradtam az előzmányekről, bocsi csak alig tudlak titeket nyomon követni. én 6 éve győrben EDA-val császároztak, most megspinál, kórháza válogatja, deamit csézjang írt, az úgy van, nekem EDA jobban fájt, vasatgabb a tű, viszont spinál után nekem volt durva fejfájás, nem is fej, hanem anyaki csigolyáim, nem bírtam tartani fejem másnap.pedig nem emelgettem a műtét után,na mindegy..
ctg mutat méhösszehúzódást? mit mondanak, jóslófájások? azt hiszem arról is lemaradtam merre van férjed, miért nem tud menni veletek. ha rám rámjött volna szülés, mentemvolna mentővel, v taxival v szomszéddal, sztem ezen ne aggódj, minden rendben lesz.
nszoke: hogy vagy? képzeld én is szedem omega 3-6 zsírsavakat (halolaj), nagyon jó a baba idegrendszerének terhesség alatt is, és bejut az anyatejbe is!! te milyet szedsz? nagyon jó vérnyomásra is, férjem is szedi, azóta rendbe van, pedig tök magas volt neki. nem lehetett semmi az előző szülésed, de mostnem így lesz, csak ne gondolj mindig a rosszra, inkább képzeld el esténkétn,h minden a lehető legjobban fog történni, a doki mosolyog, megnyugtat,a baba gyönyörű, és nem lesz semmi baj, ha a pozitívra gondolsz akkor azt vonzod be! ez nagyon fontos! inkább ha van időd olvass könyveket, én csomó ilyet elolvastam a terhesség alatt, mint Titok, Vonzás hatalma, Illúzió, A Kulcs.. nagyon jó könyvek, megtanítanak h kiűzd a fejedből a negatív gondolatokat, és hidd el működik, na nem akarok papolni, csak én nagyon negatív voltam, és folyton magunkra hoztam a bajt.. nem volt jó.
vasárnapra elmúlt az idegbecsipődésem hál isten, most azonpörgök h tudjak adni anyatejet, ehhez el kell mennem tüdőszürőre, meg aids tesztre, ami macera de majd megoldom valahogy...
csézjang megint merre jár?? talán most mentek debrecenbe? mi újság pici babával,vagyis már nem is olyan pici? hány kiló most?

gyártottam Ricsinek is vonalzót, de egy hónap kb mire megküldik.. sajna.
szintus hogyvagytok? Te hogy csinálod, h átalussza Hanna éjszakát? hoygvan esti felkelés? segítsetek, mert olyan hulla vagyok, hajnalban 2 óránként kellneki cici.. cumit adjak neki?

Kép
Kép
kviki23
 
 


Sziasztok!

Csézjang valóban eltűntél most, gondolom a baba körüli teendők miatt is. Vagy most mentetek családlátogatásba?

Kviki ahogy írtad, hogy gondolj jóra mert akkor azt vonzod be, nekem is egyből a titok jutott eszembe. Amikor már semmivel nem ment a fogyókura akkor kezdtem el olvasni, s nem tudom, hogy ennek is köszönhetem de leszaladt 21kiló 7-8hónap alatt :lol:
Bár nem olvastam még ki, mert annyira sok, és nehéz, tehát szinte a fele után folytogatott a könyv annyira átéltem és koncentráltam, ezért akkor abbahagytam. De majd talán folytatom. A többi könyvet még nem olvastam, de megkeresem.

Felhívtam ma a terhesgondozót, h nem megyek többé, erre behívtak, hogy akkor búcsú, papírok,aláírások...stb. Olyan rendesek voltak. Tartottak egy terhesgondozást, mert hogy ezt így illik, "átadnak" a kollegának, minden jót, szerencsét kívántak stb. A doki sokat mesélt a János kórházról, meg hogy miért nem vállalt, meg a kilátásaimról, meg pozitívan indított útnak. Kézfogás meg minden. Nagyon jó volt. Kellett volna neki adjak valamit, de úgy "haragszom" amiért nem vállalt :oops: :D pedig több oka is van amiért nem, de akkor is.

Ma vettem pont halolajat valami herbs omega 3, EPA, DHA meg minden van benne, de nekem nagyon olcsónak tűnt, nem bizti hogy olyan jó 60kapszula, tehát 1havi adag és 2490ft volt. Én valami 5-8000 között emlékeztem. :shock: Csak akkor mintha a BIO nem tudom milyen halolajat vettük volna a dokinéni tanácsára. Mert, hogy az nem kamu, hanem tényleg benne van ami a dobozra van írva.

Ja terhesgondozóba megint mrtek 156-os vérnyomit, na mondom, mivel védőnőm kb.20méterre van, meg 3emelettel lejebb lemegyek s megméretem vele, mert nem hiszem el. 125/85 volt nála a higanyossal, ami a tuti mérő. Mondta nyugodjak meg. Viszont tök sokat beszélgettünk. A sima szülésről, meg hogy ott mi hogy, s miért van, koraszülésről, cukorról,magzatvízről és ellenanyagról tudtam ma meg egy csomó mindent. Jaj már olyan kis okos vagyok :oops: :lol:

Na megyek Zsebitől búcsúzom, esti puszi, szeretgetés..stb.
Aztán majd visszanézek. Remélem írtok, hogy s mint, kivel mi van...???!!!

Puszi addig is nektek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

bocsi ,de én is hulla, elmaradt a tegnap este, reggel meg amit írtam meglepve látom, h sehol sincs...hülye babanet!4Mióta megújult egyre carabb...

NNNa,

Nszoke, tulképp mért nem vállalt az a doki???Mi votl az indok??Én még ne mis hallottam ilyet, vagy már ennyire tele a zsebe egyemmeg???

Szinti, a sürgősségi mindig alvős császár, de amúgy itt Mo.-n csak akkor altatnak, amúgy mindig éberoperáció.

hibernia, rá se ránts, h a császár jobban pártolod!Inkább akkor legyen az, mint vmi miatt "elakadjon" a szülés, mert nem tudsz ráhangolódni.

viki, engem annyira idegesített a TITok című könyv..ez a vonáz dolog..akkor a beteg bevonzza a betegséget??akkor is ,ha mondjuk egy kétéves gyerek szívátültetésre vár??Meg akkor én a kislányom halálát akartam ,ezt vonzottam be??Szóval engem kétségbe ejtett annak idején, pedig vígasznak adta, akitől kaptam, de nagyon melléfogott.


Mi elvagyunk, most Bátor szemlátomást jobban érzi magát, SOKKAL kevesebbet bukik,éppen csak.alig sír, alszik, nézelődik, höhög.. :lol: (úúúgúy bírom, mikor mondja, h :höh,hhöhö :lol: ) most úgy csinálom, h először szoptatom, aztán kap vmennyi(20-40 gr) jól megsűrűsített (AR táppal)anyatejet üvegből.Képtelen vagyok lemondani a szoptatásról..mindenki mondja, h ha jól van, akkor mért nem adom csak a tápot..hát mert nem.Nem csak, h anyatejjel szeretném etetni, szoptatni akarom..olyan jó,nem vagyok képes lemondani róla, úgyh ez talán egy arany középút.

még vmi a sima szülésről..
Az előző miatt van egy irdatlan heg a hasamon..sok hónap alatt elfogadtam ,h mostmár mindig így fogok kinézni, aztán ,h majd így is szülök, majd szebbre varrják, vagy nem ,de a lényeg h ott jön ki a baba...aztán most van egy hatalmas gátmetszésem, ami éppen úgy gyógyul, mint a hasi seb, egy merő göcsört és csomó és dudor és csajok szerintem soha többé nem tudom használni... :cry:
Mivel megjött, h rohadna meg a menstruációm,megpróbáltam egy normál tampont feltenni, mert gyantáztatni mentem, na mondom addig nem lesz baj belőle..komolyan mondom, h összeszorított foggal, 10 percig próbálkoztam, már literszám folyt rajtam az izzadság és nem és nem ment..már bocs, de még az ujjam se fér be, annyira fáj,mintha kést szúrnának fel..bőgve mondtam a férjemnek ,h kábé mire lehet számítani.

na puszz, jó éjt.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Tünci azért téged nem kímél az élet az biztos!
Szóval a hasadon a seb,most meg a gátmetszés..
Én nagyon nem értek hozzá,de azért idővel lesz az még jó is nem?
A férjurad meg remélem megértő lesz!Kitartás csajszikám!
Úgy örülök,hogy Bátor baby jobban van.Yuhééééé!!!
A szoptatás pedig jó és szép dolog ha bírod,ha elég tápláló a tejcsid
akkor ne is hagyd abba!Azzal csak Bátorkának csinálsz jobbat! :)
Igaz én ebben sem tudok tanácsot adni,mivel mostmár Hanna full tápos.
Hanna nemsokára elkezdi kostolgatni a krumplit,az almát.. :D

Nszoke sajnálom ami veled történt az első szülésednél! :(
Igen,ezek komoly bajok/betegségek amikről irsz.Én is vizesedtem,
vérnyomim is magasabb volt/bár messze nem annyira,mint neked/és nekem is figyelgették a vizeletemet.De hála soha nem volt benne fehérje.../a második terhességemmel ugyanez ismétlődött szinte,azzal,hogy kisebb volt a vérnyomim/
De a 270/190 és a 30kg az azért nehéz eset!Még jó,hogy minden jól végződött ennek ellenére!
Szorítok nektek,hogy minnél tovább huzzátok ki egyben!


Viki,köszönöm jól vagyunk!
Hanna tápos baby ő eszik ugy éjfélkor és reggel 9-i szunyel egyfolytában.
És nálunk ne is mondjam,hogy fordított a helyzet,nem a kicsi kelti fel a anagyot,hanem pont fordítva.
Ugyanis Fruzsi kapott anyuméktól már nagylányos ágyat és nem igen díjazza,hogy abban kell aludnia.
Szinte minden éjjel felsír és jön oda mellém a nagyágyra.
Oké én magam alszok,oda fekhet,de én jobban szeretem ha ő a saját ágyikójában alszik.
Bár kemény harcokat vívunk-e téren vele :roll: :? !
Ha mellre teszed és rögtön bealszik Ricsi akkor sztem mehet a cumi,ha nem éhes.../bár ez csak az én véleményem/

Tünci látom írtál a szerkesztőnek,hogy egy kicsit szelektáljon!
Sztem igazad van!Van itt annyi felesleges topic...

Ma kapott Hannus egy játszószönyeget a tatátol.
Nagyon bejöN a kiscsajnak!Csak úgy magyaráz a logó játékainak,
Hangosan kacag:)))
És sikít örömében,amikor fürdetéskor leveszem neki a kengyelt...
JA és valószinű szerdán véglel lekerül róla a hám!
YUHÉÉÉÉÉÉ!!!! :D :D :D

Kép
Kép
szintus
 
 


Szinti!

Pont nézegetek a tesz-veszen játszószőnyeget, félárban lehet kapni, mnit a boltba, csak még korai kicsit.De akkor három hósan már érdekli is, de jó!!

Együttalvás:megmondom őszintén én szinte minden éjjel magam mellé veszem.BÁtornak ilyenkor(az előb evett)eszébe sincs visszaaludni.kb egy órája aludtam, mikor 1 óra előtt ébredt..ilyenkor kelni a legrosszabb, a legmélyebb ,fáradtabb álomból.Szinte szédülök, alig látok úgy pelnkázom.Eszik, büfi, végre lefekhetnénk és nem és nem alszik..általában így a gép előtt kitartok kb fél-egy órát, de aztán feladom az ágyához járkálást, mikor már hányni tudnék a fáradságtól, akkor beteszem mellém az ágyba.Mert az éjjeli kelése minimum másfél-két órát vesz igénybe, de én azt nem bírom..így is ébredezek egyfolytában, nincs végigaludt fél óra se.pedig csa kegyszer kel éjjel ,de akkor fennt van sokáig.

Ez a kengyel micsoda, ilyenről nem hallottam ,csak a terpeszpelusról.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Siasztok lányok!


Nem tűntem el, csak mostanában nem sok időm van, most is mennem kell, majd írok ha tudok, oké? Puszika nektek csak a babuci nyöszörög, most már folyton szórakoztatást akar és egyre kevesebb az időm mert ugye délután meg jön az oviból a nagy haza és akkor meg vele kell foglalkozni de nem felejtettelek ám el titeket! !!!! :D
Majd jövök!!!..... :)
csézjang
 
 


Ja voltam tegnap Szuromi dokinál szülés utáni kontrollon, tök sokat röhögtünk, tök jó fej volt, megultrahangozott, csinált rákszűrést is én meg mondtam neki hülyeségből amikor nézte a monitort hogy nehogy azt mondja hogy ott van a minimanó !!!!! :lol:
Na ezen jól elkezdtünk röhögni....
Aztán megbeszéltük hogy ha tutira tudnám hogy lány lenne a harmadik akkor belevágnék talán/ nem mintha nem szeretném a fiaimat / csak hát lány az még nincs, na meg ha ránk szakadna nemzeti bank..... :roll:
Fogamzásgátlás: egyenlőre marad az óvszer mert irtózok a spiráltól és aztán 2-3 hónap múlva ha már nem szoptatok/ mert már most is kevés a tejem.../ akkorra felírt Gracilat, ez már bevált 10 évig nekem így folytatom. :) Pusz majd még jövök....
csézjang
 
 


Sziasztok!

Tünci Bátornak gratulálok a javulgatáshoz és még továbbra is drukkolok, gondolok rátok, hogy minden rendben legyen. Amúgy olvasgattam a másik topicot és a Dévény módszert ajánlották többen, megmondom őszintén nem emlékszem mi volt a neve (szerintem nekünk is ez) amire kellett járni, a kórházban végezték a tornát ahol született, s a Pethő intézetből jött a néni, nagyon durva volt és nagyon sokat sírt, nem tetszett neki, fájt neki, de szerintem eredményes volt, meg meg kellett tanulni nekem is és itthon csinálni.
Tamponos ügy: bár ugye nem szültem hüvelyi úton, de amióta az eszemet tudom tampont használok, használtam ált.ban ob-t, de bármilyen megtette. Szülés után nem ment fel, be sehogy!!! Tudatalatti, vagy nem tudom miért, de 1év múlva tudtam újra tampont használni, addig a betéteket igazgattam ott lent(utálom) viszont mostmár csak az ob.-t azt a confort talán a neve, ilyen selymesebb kívűl és csavartbordájú, mert más miyen azóta sem megy fel :shock: ezzel csak annyi a gond, hogy nagyjából az átlag tamponok között ez a legdrágább. :evil: Tehát nekem ez nem javult, viszont nem tudom köze van e a szüléshez, de nekem a szex még jobb is lett utána (előtte sem panaszkodhattam :oops: :D ), nyilván idővel, de jobb lett mint terhesség előtt. Remélem nálad is rendeződni fog. Újra felfedezhetitek egymást a pároddal :wink:

Hannának nem semmi alvókája van, nagyon ügyi, hogy enyit alszik.
Játszószőnyeg nekünk még Zsebiről megvan, nem egy nagy szám, de csörög, zörög, csillog, villog, szerintem ettől több nem is kell. Bár most olyan szépek vannak, de jó lesz nekünk a régi is. Alig várom már, hogy a kicsi a nagy játékaival játszon(természetesen a közös játékokkal) a nagy ruháiba járjon...stb. olyan büszke leszek rájuk :)
Szintus köszönöm a drukkot, ha holnaptól gáz van és szülnöm kell már megkezdik az életmentését, úgyhogy holnaptól legalább 5-6hetet bennt kell maradjon. Igyekszem mindent megtenni érte. Nem akarom, hogy intenzíven, koraszülöttön legyünk. Szuromihoz 3hét múlva kell mennem. Tehát ha nincs gond a 27.hétig nem lát orovos :) ami azért jó, mert ha orvos van a közelembe kikészülök,kiülnek rám a tünetek, egyből hipohonder (ezt tuti nem jól írtam) leszek. Szóval nekem addig jó míg itthon vagyok és a rám osztott tudás alapján ápolom magam bármilyen betegségről is legyen szó.
Anyám szerint, meg férj szerint sem kéne annyit neteznem, babaneteznem, meg olvasnom, mert csak az idegeimet húzom és kifogok készülni. Pedig nem hiszem, jobb szeretem tudni mi a legrosszabb ami várhat rám, mert mindig a legrosszabbra számítok, így attól már csak jobb történhet velem. Lehet hülyeség, de én így élem az életem. És akkor tuti minden mindig jobb lesz, mint a várt.
Megrendeltem az asszonyok álmában síró babák könyvet ma a neten, lehet azt sem kellett volna, de nekem muszáj elolvasnom. Remélem nem lesznek rémálmaim. Na jó hiszti befejezve. Optimista vagyok s minden a legeslegnagyobb rendben lesz. :)

Alvás-együttalvás: Zsebi 2-2és fél éves koráig velünk aludt :oops: volt 3gyerekágya (rácsos) mert állítólag azokban nem érezte jól magát :shock: de a 3.után azt mondtam többet nem veszek, mert hülye nem vagyok, az első gyönyőrű pelenkázos, fából csináltatott, eladtuk, majd mindig vettünk helyette, amikor kicsi volt kényelemből hagytuk magunk mellett, mert akkor átaludta az éjszakát, nagyobbacskaként meg már szerintem esze volt, s azért nem maradt az ágyába. A mai napig a mi ágyunkban alszik el, s férj szokta (most hogy terhes vagyok) átvinni a sajátjába amikor hazajön. Nem zavarja, alszik mint a tej, s reggel sem gond hogy ott ébred, sőt szereti az ágyát, meg okás, de abban elaludni, talán 3szor ha sikerült. Ilyen körbetámlás gyerekágy.
A kicsinek is lesz rácsos ágy,de sima egyszerű, mert én nem ruházok be, szerintem tuti velünk alszik, csak attól félek, hogy akkor Zsebi is visszaszokik, mert irigy vagy féltékeny lenne, hiszen őt kirakjuk az ágyból a kicsi meg velünk alhat...nem fogja megérteni hogy nekem kényelmesebb, mert nem kell felkelni, meg akkor ő jobban alszik :oops: szóval nem tudom mit csináljak, de megértek mindenkit akivel együtt alszik, nekem valóban azért lesz így, mert én nem fogok éjszaka mellette álldogálni, hallgatni a bőgést, meg stb.t ami csak azért van mert nem lehet mellettünk. Ezt egyszer már végigcsináltam, kipróbáltam mindent. Ha velünk alszanak semmi gond nincs, rafináltak ám, ha átvisszük a babaágyba egyből sírás van. Reménykedem, hogy a kicsi hamarosan Zsebi ágyába szokik át, hogy majd együtt akarnak aludni, s akkor megengedjük, menjenek csak egy szobába egy ágyba :wink: :lol: kb.1-1,5éves korára remélem együtt alszanak. Napközben pedig babaágy! Valahogy így képzelem el.

Csézjang: óvszer???!!! :evil: :evil: :D utálom! De nyilván ha nincs más. :? Amit írtál, az gyógyszer ugye?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Ja Tünci a doki eleinte 3alkalommal ígérte, hogy megbeszéljük a részleteket amiért cserébe vállal, viszont már most mondja(mármint akkor, kb.12-14hetes lehettem), hogy nem lesz olcsó, meg 36.héttől tud csak vállani(előtte nem, mert ott nincs koraszülött) illetve csak magánba lehet menni hozzá és Margitba szülni. Ezzel így rendbe is volt részemről, bár a sokba fog kerülni a mai napig nem tudom, hogy mennyi, mert azért kíváncsi lettem volna rá, hiszen a Telkitől drágább csak nem lehet, s ott már 300tól lehet szülni, Vagy a róbertklinika, ott a császár kétszázvalamennyi...szóval nehogy már olyan sok legyen. A zsebe valószínűleg teli van, ezért válogathat. Elég idős, de szerintem nagy tekintélynek örvend, nagyon okos orvosnak találtam, illetve kedves, megbizható, emberségesnek, tehát "ezenkívűl" rosszat nem tudok rá mondani, figyelt rám..stb. azért is szerettem volna ha vállal. Végül kb.3hete tette fel a pontot az i-re amikor mondta, hogy tuti augusztusban végig szabin van így nem tud vállalni. Csak amikor erről volt szó, meg ahogy ezt közölte az olyan kicsit közönyös volt. Vagy legalábbis nekem furcsa. Vagy csak én éreztem magam olyan kis elhagyatottnak, csalódottnak abban a pillanatban..nem tudom. De tény hogy neki köszönhetem a Jánost, mert ő adott felvilágosítást, hogy hol van Pic, nic, ilyen-olyan ellátás, mert én azt hittem csak a sotén van :oops: Ott is voltam orvosnál, meg személyesen a kórházban is, szerintem az asszisztensek tök nem kedvesek voltak, és kb.4-5orvost kerestem fel, egy sem tudott vállalni, még egy függőben volt itt a babaneten ajánlotta egy anyuka, de már akkora unszimpátia lett bennem a sotéval kapcsolatban, hogy félbemaradt a dokilátogatásom.
Kezdtem feladni, ez az sztk-s doki maradt az utolsó reményem, s amikor mondta nem vállal, előtte oktatott János kórházról nekem. Na mondom a neten körülnézek, de nem sok reményt fűztem hozzá. 22hetes lettem akkor, előző preklampszia, most is gondok...stb.stb. ki vállal már??? És láss csodát!!! Szuromi drága Doktor úr, igen! Sok reményt fűzök hozzá, szimpatikus ember nagyon. Meg nem szarozott, hogy vállal-e vagy sem, remélem sosem fog megváltozni. Mármint 30-40év múlva sem lesz "elérhetetlen".
Tegnap voltam terhesgondozáson, mert hogy szóltam, hogy van dokim s nem kérem az sztk-sat tovább. Ugye behívtak, ezt fentebb olvashatjátok, viszont most magyarázta a doki a bizonyítványát, hogy sajnálja amiért nem tudott vállalni, de aug.szabi, s ő előtte meg utána 3héttel nem vállal szülést, mert amit ő vállal az 100%ig az ő munkája, nem passzol le...stb. ezért nem. Ez így fedi is a valóságot végülis, de miért nem mondta ezt korrekten, rögtön így az elején is?! Hiszen állítólag 20éve minden éveben augusztusban megy szabira...! Vagy most azért mosta kezeit, hátha leesik valami jutalom? Dehát sztk-s dokinak? Ahova tartozom körzetileg? Ne má! Mindegy amúgy rendes volt, meg kedves.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


A barátaim is ezt "szeretik" bennem , hogy mellettem nem lehet megszólalni. Tiszta locsi-focsi szám van. Ha elkezdek valamiről írni, regényt írok.

Amúgy komolyan gondoltam már a könyv írásra...egyszer el is kezdtem, de nem tudom kiadná-e valaki :oops: :lol:
Leginkább igaz történetet írnék, mert azt olvasok szívesen, vagy olyat aminek van alapja.

Na elhúztam.

Puszi lányok, csók a bébiknek és tesóiknak. Szép idő van ma, egy kis séta, levegő kell mindenkinek!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


NSZOKE!


Ezen ki vagyok kadva hogy a dokid azt mondta hogy nem lesz olcsó ha nála maradsz?!
ezt nem értem és nem is mondhatna ilyet!!!! tudtam hogy Szuromi vállalni fog mert ő tündéri édes doki és a problémás esetektől sem riad vissza, pl: kolléganőm nála szült ikreket 34 hetesen toxémiával, és elég sok baja volt aterhességével de maximálisan megbízott Szuromiban és igaza lett mert egészséges ikerbabái vannak, azóta is imádja Szuromit. hidd el nála jobb helyen snekinél nem lennél.
Végülis hogy leltél Szuromira? Valaki ajánlotta?Vagy mi KVIKI-vel itt a neten ódákat zengtünk róla és így választottad???? :shock:

Ja, óvszer na én is utálom....De a cerazettől/ egyetlen szopi alatti fogi tabletta./hetekig véreztem az első gyerekem szülése után így mondta Szurominak hogy bocsi de azt még egyszer nem akarom, a spiráltól meg egyenesen rosszul vagyok mivel egyidegen test a méhben, brrrrr..... :roll:
Lehet hogy nehéz eset vagyok de azt hiszem még nem taláták ki a nekem való fogamzásgátlást....Így még a legjobb a tabletta amit már 13 éve használok/ használtam a terhességek előtt/ nekem a Gracial bevált, maradok annál.Mennem kell, sír a bébi....
csézjang
 
 


Ez is egy tök egyszerű játszószönyeg,Szerbiában varrt/a szomszédos városban működik a varroda.Szeretem a dolgaikat és valóban nem drágák/ Kép

Hanna baby és a tesók Kép Kép

Tüncikém ez a kengyel Kép Kép

Kép
Kép
szintus
 
 


Szintus a gyerekek csodaszépek!!! Nagyon édik amikor egymás mellett vannak!!!
A játszószőnyeg nagyon szép megkérdezhetem mennyi volt?
Ez a kengyel mire jó? a csípő miatt? vagy miért?

Csézjang az idegen dolgokat én sem bírom magamban...valahogy ki vagyok tőle. Magától a tudattól is.
Szuromit neked a kollegina ajánlotta?
Nekem ti ketten leginkább, meg a Jánosos topicban is, de azt már utólag inkább, mert addigra már 1szer találkoztam vele.
Illetve a googleba írtam be, de nem találtam róla rosszat, viszont interjút a fogamzásgátlásról, fiatalok meg abortuszról igen és az nagyon szimpi volt, ahogy ott "beszélt".
Akik nem az ő páciensei is csak jókat zengtek róla, így több Jánosos név közül őt választottam. A tulajdonságai szimpik voltak az elmondásokból, fiatal, nyílt, humoros...míg más doki komoly, paráztatós, nem humoros, stb. tudjátok ti is. Így gondoltam ha ő nem vállal lesz sztk aztán ügyelet, vagy ami jön és lesz@rom, de szerencsémre "egymásra találtunk" :lol: :lol: :lol:
Ja a doki aki amúgy nem lett volna olcsó nem mondta végül sosem hogy mennyi az annyi, s a neten sem találtam semmit róla, az árairól,meg a magánjáról sem :shock: pedig így utólag is érdekelne!!!

Képzeljétek ma hajnalban először begörcsölt a vádlim. Bele fogok halni egyszer. Szerintem ez borzasztó érzés! Inenntől rendszeresen befog, ez Zsebinél is így volt, meg szülés után is egy ideig, amúgy sosem görcsöl. :twisted: :evil: :evil:

Kikocsen minden rendben? Jól megy a szopi, meg az egymásra hangolódás? És minden egyéb? jelentkezz egy kicsit ha tudsz, legalább magatokról írj.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Nszoke sajnálom ezt a vádli görcsölést!
Az tényleg nagyon szar!Azthiszem,h magnéziumot jó rá inni az enyhíti a fájdalmat!/nekem is csak kizárólag a terhességeim során jelentkezett,bár Hannánál kevesebbszer/
Viszont gondolom te már iszol magnéziumot.../és ugye általában éjjel jelentkezik a görcs/
Hát kb.átszámítva a játszószönyeg 5000ft volt.Vadiúj.
A kengyelt pedig a csipője miatt hordja,ugyanis a bal csipője nem /volt/ okés.De remélem már holnap mindent rendben találnak!
Valószinű a doki sértette meg ameddig szószerint csupálta ki belőlem a gyereket!/barátnőm mondta h csaszi ellenére nagyon nehezen vette ki belőlem Hannát!/Bár álítólag nem volt a köldökzsinór rajta,de akkor vajon miért ment nehezen?Nos ezt nem tudtam meg...
Nem mondta el a korházban senki a doki pedig aki operált egyszer láttam /első nap/amikor megnézett, hogy vagyok,többet nem!

Kép
Kép
szintus
 
 


NSZOKE!


Igen, nekem Szuromit a kolléganőm ajánlotta mivel ő is és utána én is a János BMC-be jártunk, nekik lombikkal, nekünk végül spontán jött össze a babánk és neki a BMC-ben ajánlotta Szuromit a kezelő orvosa. Ezek után a kolléganőm ajánlotta nekem amikor terhes lettem mert nagyon meg volt vele elégedve. Először fura volt hogy ilyen fiatal dokihoz járjak, de az első vizsgálat meggyőzött róla hogy a legjobb kezekben leszek. A legelső uh-n, a 6 hetesen boldog arccal mutogatta a képernyőt hogy ott van a minimanó!!!-És akkor olyan lelkesen és kedvesen mutogatta a babát hogy tudtam hogy őt tényleg érdekli a szakmája és olyan kedvesen beszélt a babámról és nézegette a monitoron hogy már akkor tudtam hogy csakis nála szeretnék szülni. Mellesleg minden alkalommal csinál uh-t amit nem siet el, addig nézegeted amíg akarod, ez nekem fura volt mert az előző dokim csak néha csinált uh-t és akkor is csak gyorsan..... :?

Ja nekem az utolsó 3 hónapban minden éjjel iszonyúan begörcsölt a vádlim és ellene a magnézium se segített, ez ilyenkor már sajna így van a vége felé...
Akkor nálatok is 5 év lesz a korkülönbség????Megálltok kettőnél????

KVIKI!


Nem tudom most hány kiló Blaázska de 1 hete volt 5 kg kb, nem méregetem csak ha a védőnő kéri.
Balázska 3450 grammal született, 3320 grammal hoztuk haza, most már több mint 5 kiló de hogy pontosan mennyi nem tudom....Majd lemérem a héten és megírom ha érdekel. Hogy bírod az éjjeleket?Én már tök zombi vagyok, tegnap jött hozzánk egy ismerősünk és az ajtóban kiakadt hogy úristen hogy nézel ki????
Milyen sápadt vagy...Mondtam neki hogy úgy basszus ahogy egy ember kinéz 2 hónap nem alvás után.... :x
Balázska olyan falánk hogy éjjel mindig 2 szer vagy 3 szor kér enni én meg már alig állok a lábamon...Még jó hogy elég gyorsan vissza alszik. Te????
Na mindegy fő hogy egészséges, mert épp tegnap írt egy barátnőm hogy a 10 hónapja született kislánya aki oxigénhiánnyal született és sérült lett már mondja hogy: ö meg eö....Na ez a borzasztó mert ezt már 4 hetesen mondta Balázskám....Úgyhogy befogom a szám és nem panaszkodom! Meg már akkorákat mosolyog hogy megzabálom! :D

CSAJOK!


Megmondom őszintén hogy nekünk ez a játszószőnyeg dolog nem jött be pedig van kettő is, én tök feleslegesnek tartom mert ugyanaz ha beteszek a járókájába csörgő -zörgő játékokat és nagyokat mosolyog rá meg ütögeti a kezével....De első gyerekünknél hülyék voltunk és megvettük teljesen felesleges találmány....De remélem nem haragszik meg aki nem így gondolja.... :oops:
csézjang
 
 


NSZOKE!

Igen a gracial az tabletta.
Ja tök érdekes mert nekünk az első baba elsőre azonnal a tabi abbahagyása után összejött, mert éppen szabin voltam nem ért semmi munkahelyi stressz, esküvőm volt, aztán nászút Rodoszon utána meg egyből a két csíkos teszt....tisztára mint a filmekben......

A második babára pedig másfél évet vártunk, már a János BMC-be is elmentünk hogy mi a baj, minden vizsgálatot elvégeztek rajtunk mire kijött hogy minden rendben velünk csak lehet hogy a stressztől nem esek teherbe/rendőrségen dolgozom..../és amikor már nem is érdekelt már minket a gyerek téma akkor lettem terhes, tök meglepődtünk de nagyon örültünk!!!
Azóta hiszek abban hogy nem szabad nagyon erőltetni mert minél görcsösebben akarod annál inkább nem jön, de ha nem foglalkozol vele akkor sikerül, pedig azt hittem ez csak duma, de nem, valóban így van!!! :D
csézjang
 
 


Na én is regényeket írok !!!!! :lol:
csézjang
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: