Új privát üzeneted érkezett!

hol vagytok?? :cry:

hát akkor majd holnap...

jó éjt.
tünci28
 
 
 


Igen, én is azt tapasztalom, hogy mostmár elég, lépj túl rajt, kezd kellemetlen lenni.
Ez rám is kihat, már csak magamban van meg Ő.
A napokban mondta egy ismerős csajszi, hogy milyen jó, hogy jó a kedved és így tudsz róla beszélni.
Igen, mert nem lehet hogy lássák rajtam, már nem szabad, hogy fájjon, a világ és az élet megy tovább én meg néha megállok gondolni Rá, de csak magamban. Rajtam nem fogják látni, mert ha látják sem értik, sőt, így hát megmarad Nekem, az én gyászomnak, velem történt, én éltem át és én leszek örökre az anyja.
Az életbe meg visszatérek.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Tünci!
Viola gyönyörü kislány! Olyan finom vonásai vannak!

Én sajnos nem néztem meg a kisfiamat, ami örökre nyugtalanitani fog. A szülésznő azt mondta miközben kicsuszott, hogy legyek erős, és ne nézzek a lábam közé... :cry: :cry: :cry: És én szót fogadtam sajnos.

Betti!
Te nagyon jó uton haladsz, bár én ugy érzékelem, Magadba akarod fojtani az érzéseidet. De az utolsó mondatod mindenképpen biztató!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 

 
 

Sziasztok!

Ne izgulj, Tünci, minden rendben van veled. Az lenne rossz, ha nem sírnál, ha nem fájna... Mindazonáltal én is gyakran fölteszem magamnak ezeket a kérdéseket, hogy normális vagyok-e, vagy csak elefántot csinálok a bolhából a 3 vonalzómmal, meg a "temetéses cirkusszal". De most éppen "tompa" fázisban vagyok, és azon gondolkozom, elmúlt a fájdalmam, mindenen túl vagyok? Remélem, nem (bár így könnyebb a mindennapokat élni), mert ez rossz lenne, a sekélyesség nem egyenlő a megoldással. Hidd el, amin most keresztülmegyünk, sok mindenhez hozzásegít majd bennünket. Hogy mihez, azt ne kérdezd, de biztosan megvan az értelme. Egy időben minden második mondatom az volt: "Én ezt nem akartam, nem így akartam, nem ezt akartam" - mire a dúlám, aki ott volt az előző meg a mostani szülésemnél is, azt mondta, "Ez nem a te dolgod. Semmi köze ahhoz, hogy mit akartál. Az a dolgod, hogy elfogadd, és megértsd, hogy mi volt az értelme."

És egyetértek, talán a korábbi gyerekhalálok tényleg kevésbé fájnak. De ez fordítva is érvényes: mi a pocaklakó elvesztése a 2-3 éves, óvodás, sikolás, vagy felnőtt gyerekéhez képest?? Azt is hallottam, a halál még mindig jobb a távolléthez, a kapcsolat megszakadásához képest? Ha valakink meghal, legalább tudhatjuk, hogy nem mi tehetünk róla, hogy megváltoztathatatlan, nincsenek kiskapuk és talánok... Rossz, de biztos, és talán épp emiatt könnyebb.

Betti, végülis igazad van a menstruációval kapcs. Örülni kéne neki, mert helyreállást jelez. Bár én most olyan erősen vérzek, mint még soha életemben - egy éjszakai betét fél óráig bírja. Kicsit ijesztő is: eszméletlenül élénkpiros, rengeteg hatalmas sötétpiros alvadékkal. Lehet, hogy infantilis vagyok, de az is eszembe jutott, hogy sír a méhem. Teszi a kötelességét, új petét érlel és nyálkahártyát növeszt, hiszen nincs megállás, de azért abban, ahogyan, ott van az ő fájdalma is, a kisbabám legközelebbi ismerőséé...

Aarnika, jó, hogy írtál. Érdekes, én is pár napja olvastam végig a babanetes írásaimat (minthogy naplót nem vezetek, ahogy néhányan közülünk teszik, nagyon okosan). Bár engem más cél vezérelt: a babámhoz való viszony felderítése, és nem a párkapcsolatomé. Ezek szerint te is láttad, mit kívántam. Borzasztó lelkiismeret-furdalásom van. Azon is gondolkoztam, megkérem a webmestert, vegye le. Persze ez nem lehet az okozója a történteknek. De azért eszembe jutnak Polcz Alaine szavai, hogy ő már nem kíván semmit, mert minden, amit eddig kért, megvalósult, de úgy, hogy nem volt benne köszönet.

A párommal meg most úgy vagyok, hogy ez az ő döntése. Ha mellettem dönt, ahhoz bizonyos kényelmi és érzelmi szempontokat fel kell adnia. Csak addig találja ki, amíg el nem párolgott az én szerelmem... Nagyon ijesztő, de most úgy érzem, mintha ez megkezdődött volna (két hete nem láttam).

Na, megyek, megcélzom az ágyat. Gondolok rátok, jóéjt mindenkinek.

Kisanyácska

Kép
Kép
Kép
kisanyácska
 
 


Szia, Melcsi!

Jól látom, a kislányod 2005. november 17-én született? Az enyém 10-én. Mindjárt három évesek, atyaég!
Igazad van. Én nagyon örültem, hogy fogtam, láttam a kisfiamat, bármennyire is fáj, hogy túl rövid ideig. Mégis valamennyi volt, és nem semennyi, és ez jó volt.

K.

Kép
Kép
Kép
kisanyácska
 
 


Tünci: én hat hetesen vesztettem el a babámat és nem volt könnyű, viszont teljesen más a Ti fájdalmatokhoz képest. Ő még nagyon ici-pici volt, nem volt még fejlett baba, ezért szerintem könnyebb. Iszonyat nehéz lehet ha tudod és látod, hogy teljsen kifejlett emberpalánta, csupán picike. Mi sem felejtjük el, sokszor eszünkbe jut és egy fájó pont, de mégis más. Az biztos, hogy sokkal könnyebb lett volna Tünci ha úgy veszted el a babát mint én, még az elején, de az élet kegyetlen.
A peteérés teljesen természetes dolog, még ha úgy is érzitek, hogy a testetek nem gyászól. Gondoljatok arra, hogy ez által adatik meg az újabb esély arra hogy ismét kisbabátok legyen. Lehet hogy nem most a történtek után, de biztos vagyok benne, hogy egy pár hónap múlva már bennetek is jó érzést kelt ha érzitek és tudjátok, hogy újabb és újabb pete érik a testetekben. Ez is az idő múlását jelenti. Én most vagyok túl az első menzin és már várom a következőt, mert akkor már élesben próbálkozhatunk. Már nagyon várom, olyan jó lenne, ha gyorsan kárpótolna a sors bennünket, nagyon reménykedem benne.
csige-bige
 
 


Tünci! Írta privit! és hülye védőnő :twisted:
bende
 
 


tünci28 írta:A védőnőmről..
Ma elmentem hozzá,de még nem volt ott, viszont a másik körzet védőnője igen,leültem ,beszélgettünk, kedves szavakkal vígasztalt..
Aztán megjött az én vnőm.Vele kb 5 percet beszéltem, megkérdezte pontosan mi történt,aztán erélyesen rámszólt, hogy mostmár ezen túl kell lépni,nem lehet ezt csinálni, a párommal sem tehetem ezt,ezen nem lehet változtatni,EZ MÁR LERÁGOTT CSONT, KÁR RÁGÓDNI RAJTA!!!!!!!Végül kaptam egy pszichológus telefonszámot, mert szerinte ez így nem jó...

Mit gondoltok az tényleg beteges, ha mindamellett, hogy a napi teendőket elvégzem,sírok ,ha szóbakerül???pontosan egy hónapja
szültem..A pszichológusnak azt mondta a telefonba, hogy van itt egy volt kismama akinek elhalt a magzata...

A védőnőd ezek szerint - úgy tűnik - abba a fent említett "rossz orvos" kategóriába tartozik. "Hivatalnok", aki teszi a "szakma szabályai szerint leírt" teendőket (elküld pszichológushoz), de empátia feltehetőleg nem sok szorult belé. (védőnőt nem lehet úgy szabadon választani, mint orvost? ha lehet, kérd át magad a másik védőnőhöz, aki kedves volt veled)
A továbblépésben annyiban igaza van, hogy a végtelenségig nem jó, ha ebben élsz. A "gyászév" egy ilyen fiatal baba esetében talán valóban nem egy egész év. Egy magzatban, pár napos babában az ember nem azt az adott "személyiséget" szereti (hiszen még nem is volt módja megismerni), hanem azt, hogy a "mi gyerekünk". Persze ez is egy nagyon erős érzés. Nem gondolom, hogy "beteges" amit érzel, szerintem teljesen természetes, nem vagyunk egyformák! Kinek több, kinek kevesebb időre van szüksége a gyászoláshoz, az elengedéshez. És ezt a környezetnek (legyen az családtag vagy védőnő) figyelembe kell vennie. De Bettihez hasonlóan, lassanként próbálj meg "kikukucskálni" a fájdalmad mögül, kezdetben sétálj, olvass, keress "feladatokat", később próbálj meg újra emberek közé menni. Előbb-utóbb eljön az idő, amikor már ELŐRE fogsz tudni nézni, úgy, hogy közben ez az élmény persze kitörölhetetlenül megmarad, de már nem fáj olyan élesen.
aarnika
 
 


Na kb. 20 perce írom a mondókámat és elszállt az egész :twisted: :evil:

Betti, igazad van, hogy mások nem igazán látják a fájdalmunkat. Eleinte tök megértő mindenki, de utána, mintha misem történt volna.
Egy barátnőm (most terhes) ugyanúgy küldözgeti a babás e-maileket, egy másik barátnőm nem igazán érti meg, hogy nincs kedvem bulizni menni a gyermekem elvesztését követő 2. hónapban :!: :?:
Sőt, mondta, hogy ne haragudjak meg, amiért ehhez hasonlítja, de neki tizenvalahány évig volt egy kutyája, és mikor meghalt úgy érezte, mintha a gyereke halt volna meg. De basszus, hogy lehet egy gyereket a kutyához hasonlítani??? Nem hordta a pocijában hónapokig, nem fejt neki tejet stb.
Tudom, hogy nehéz ilyenkor a barátoknak is jókat, okosakat mondani, meg elterelni a figyelmünket, de néha olyan buta szituációk teremtődnek :shock:
Vendég
 


Boboka

Értelek, én most készülök felhívni két mindenórás kismamát, az egyik kislányt a másik kisfiút vár szeptember elejére, hogy megkérdezzem, hogy vannak és meghallgassam, hogy hogy.
De nem azért, mert én annyira szeretném, de párom szerint ennyivel tartozunk, a barátaink, az egyik annál szorosabb is, és igazán nem lehetek már ilyen.
A múltkor itt jártak nálunk, de én elmenekültem a Tescoba, bár nem kellett semmi és csak akkor jöttem haza, mikor már elmentek. :?
Szóval a társadalom szerint elég már ebből a viselkedésből, és felhívom őket, kedves és aranyos leszek.
És persze heteken belül mehetek látogatni is, mert illik, egy újszülött kislányt...
Jó, megyek, ha ezt illik.
Mert ha azt mondom, hogy nem, akkor én vagyok a hülye, érzéketleln, hisztis picsa, már elnézést.
Igaz ez a Polcz Alaine mondat, hogy mindent megkatam, de nem volt benne köszönet, legalábbis nem mindig.

Menstruáció témában még nem nagyon vagyok képben, jövő héttől várom, az lesz a 4. hét, a doki azt mondta 4-6 hét.
Míg fogamzásgátlót szedtem, alig volt valami, viszont annyira rosszul voltam, hogy elájultam, szédültem és hánytam minden hónapban az első napján. Arra a napra már előr mindig szabit vettem ki, mert elsötétített szoba, 3 fájdalomcsillapító és fekvés volt.
Ahogy abbahagytam, megszűnt a rosszullét, viszont olyan mennyiségben jött, hogy az első 3 nap nem is bírtam tampont használni, még véletlenül sem, mert a legnagyobb és max fél órát tartott.
Szóval nem tudom most majd mi jön....

Tegnap voltam a régi step órámon először. Hát had nem mondjam, meghaltam. Április óta ugye csak lazán vettem, az utóbbi 3 hétben meg szinte semmi és tegnap mikor végigcsináltam, komolyan elgondolkodtam, hogy ezt régen hogy bírtam és mennyire le tud épülni az állóképesség.
Azért ma is elnézek, a hátsó sorban még.
A csajok rendesek voltak, nem kérdeztek semmit, az edzőm egyedül, de neki korábban megírtam, mi történt, így ő is csak vígasztalt.
Túl éltem ezt is, még egy közösség, ahol azóta megjelentem és nem haltam bele. (csak a torna részébe :) )
Még ha ma a kismamákat is túlélem...

Betti
Kép
betti0412
 
 


Még annyit akarok kérdezni, hogy tudjátok-e mennyi folsav a javasolt.
Én korábban gyógyszertárban vettem, vény nélküli, 3mg-os, az a neve, csak így símán, hogy folsav.
Az elevitban is van, de csak 0,..vmennyi mennyiségben.
Ez a 3mg nem sok, vagy mennyit szoktak.
A dokit ezért nem zaklatom, mikor megvettem sem mondott semmit, nem is tudta, ő nem javasolt mennyiséget.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Boboka: azt én is észrevettem, hogy egy-két ember nem tud mihez kezdeni a helyzetemmel, de amin meglepődtem, hogy az egyik legjobb barátnőm sem, pedig vele mindnet megbeszéltünk. Amikor elmondtam neki telefonba, hogy itthon vagyok táppénzen és hogy mi történt, annyit kérdezett, hogy nem rossz??!! Hát erre nehéz volt értelmes választ adni. De, marha rossz, de valahogy túl kell élni. Azóta egyetlen egyszer sem kérdezett semmit, pedig több emailt is váltottunk és személyesen is találkoztunk. Írtam neki az emailben, hogy már jobban vagyok és lassan ismét próbálkozunk. Mindenre válaszolt ami az email-ben szerepelt, de az utolsó pár sorról, ami a vetélésről szólt, semmit. Mint ha ott sem lenne. Hát mit ne mondjak, rosszul esett. Igazából nem haragszom rá, mert nem ez a megfelelő szó, csupán csak csalódott vagyok. Szerintem ő sem tud mit kezdeni a helyzettel, habár van egy hat éves kislánya. Csak olyan rossz érzés.
Betti: én Gravidát szedek és elvileg elég a folsav amit tartalmaz. Én azért vettem mellé folsavat, kicsi tabletta és heti egy-két szemet még beveszek. Úgy tudom, hogy az sem jó, ha sokat szed az ember. Én majd csütörtökön megyek dokihoz és majd megkérdezem tőle, mert engem is érdekel.
csige-bige
 
 


Melcsi!

Köszönöm, szerintem is csudaszép, gyönyörűséges kis virág Viola!!!

Csige!
MÁr megbántam amit írtam, beszéltünk anyuval és azt mondta hogy ugyanúgy szenvedtem volna ha az elején elvetélek és átgondoltam, igaza van, úgyhogy nagy hülye vagyok, ne haragudj!!!! :oops:

Boboka! nekem is elszállt!!!ÁÁÁÁÁÁÁ!!!! :evil: :evil:
Kutya=gyermek????Külön gratula a barátnődnek!De tényleg azt nem lehetne, hogy aki nem tud mit mondani, az csak annyit mondjon hogy sajnálom??

Úgy általában látom mindenki úgy érzi hogy elszigetelődik, erre mondtam én azt hogy nem tekintenek minket teljes értékű anyának..Persze felfogom, hogy nekünk nincs annyi közös emlék, élmény a babával, mint ha valaki néhány évesen elveszíti a gyermekét, de az érzés ugyanaz, csak az emlék kevesebb...

Betti!!
Amit írtál, szó szerint írhatnám én is.Ahogy olvastam arra gondoltam benned ugyanazok az indulatok gyűlnek és nagyon igyekezel levezetni a testi kimerüléssel..Jaj vigyázz magadra, nem tudom , jó ez így?
Amikor nekem a védőnő azt mondta hogy Lerágott csont a téma, mért nem tudtam neki azt mondani, hogy most aztán fogja be a pofáját, mert beverek egyet??Mert ezt szerettem volna mondani..Lehet hogy csak azértis elmegyek a pszichológushoz, hogy megkérdezzem, hogy legyek én is ilyen tapintatlan bunkó, mit udvariaskodok, nem??
A folsavat így külön én sem tudom, csak az elevitet szedtem, meg a magnéziumot..meg a duphastont, meg a pipolphent..semmi sem volt elég..
Nemsokára felhívom a nőgyógyászom, de olyan ideges leszek ha csak rágondolok..

AArnika!
Elárulsz magadról valamit?Ha gondolod, esetleg privátban??
tünci28
 
 
 


Én tegnap kezdtem el a folsavat, a 3 mg-osat.
Azt viszont elfelejtettem megkérdezni a dokitól, hogy minden nap kell-e szedni.... Mondjuk általában a felét elfelejtem a rendelőben annak, amit kérdezni akarok, aztán itthon kattogok, hogy milyen hülye vagyok... :lol:
Szerintem heti három tablettát lövök be a következő pár hónapra, aztán a próbálkozás előtti hónapokban (kb. dec-jan) szedni fogom minden nap. De majd azért még megkérdezem a dokit is:)
Vendég
 


Az előbb beszéltem az orvosommal,17-én kell mennem a hathetes kontrollra.Alig tudtam kinyögni, mit akarok.Nagyon kedves volt ,vígasztalt,mondta, hogy nagyon sajnálja, megbeszéljük a továbbiakat, addig is ne hagyjam abba a vitaminokat, hogy lesz majd baba, ne adjam fel...
Mondta,hogy megkapta az e-mailem, már tudott a történtekről, mert felhívta a kollegája, azután, hogy Viola elment..

Úgyhogy holnap megyek a háziorvoshoz táppénzt intézni..
tünci28
 
 
 


Csige
Tényleg kérdezd már meg az orvosod, kíváncsi vagyok a folsav dologra, én majd csak szeptember végén megyek, de az enyém nem mond semmit, meg amúgy sem tabletta párti.
Úgyhogy igazából nem érdekel mit mind.

Boboka, nekem is a 3 mg-os van, de vhol azt olvastam, hogy napi 0,4mg elég, szóval ez soknak tűnik, de szerintem naponta kell bevinni, mer akkor meg nagyon ingadozik a szint és sosem tudni mikor fogan a baba, bár januárnál előbb biztos nem.
Barátnőmnek az Elevit mellé napi fél folsavat javasoltak.
Ma végre tűrhető meleg idő volt, remélem szép őszünk lesz.

Október 1.-én megyek vissza dolgozni. Pont a latyak, eső, fagy, csúszós utakra, amikor más sötét van mikor mész, meg mikor jössz is. Már tavaly télen is utáltam.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti!
Utánanéztem pár cikkben, azt írják hogy 0.4-0.8 miligramm elég a terheseknek is,túladagolni nem lehet, vízben oldódik, kiürül.fontos ehhez még a b6,b12 is.
Majd ezt én is megkérdem az orvostól, hogy akkor most miből ,mennyit..azért most kicsit szkeptikus vagyok,mert hát azért én szedtem mindent amit mondtak, aztán mégis..
tünci28
 
 
 


Akkor lehet, hogy én is csak fél tablettát veszek be, és naponta.

Tünci, remélem nem kell sokat várakoznod majd a kontrolon.
Én visszamentem a régi dokimhoz is, meg az új dokihoz is a hat hetesre, szerencsém volt, mert nem volt ott sok kismama. De valahogy ott nem, inkább itthon éreztem, hogy azért nagy lelki erő kellett hozzá, hogy egyedül betegyem a lábam a kórházba...
De nyugi, gyorsan túl leszel rajta.

Ja, meg a Kicsikém elmenetele után kb. egy héttel mentünk a Brendonba hasleszorító bugyit venni, az akkor jobban fájt, hogy nem kis rucikat meg pelust nézegetek már az én kis Pindúrkámnak :cry:

Tünci, milyen vitaminokat szedsz még?

Csige, ha közeli barátnőd, szerintem nyugodtan mond neki, hogy kérdezgessen a babádról, ha akar. Lehet, hogy csak nem meri megkérdezni a dolgokat.
Nekem eddig a munkahelyről a közvetlen kollégák közül senki nem mert felhívni vagy e-mailt írni. Csak a főnökkel, meg egy két emberkével beszéltem, leveleztem, de velük régóta nagyon jóban vagyunk.
Vendég
 


Boboka!

Erre nem is gondoltam.Mármint hogy lesz ott egy csomó pocakos mama.Pedig nagyon sok kismamája van, nagyon népszeerű.A múltkor teljesen ledöbbentem mikor egy középkorú hölgy ment hozzá méhműtétre.Na akkor esett le, hogy végülis nőgyógyász!!!
Elvileg időre hívott, de mindig szokott lenni csúszás, korábban sose idegeskedtem emiatt, de most hogy mondod le is vert a víz.
Amikor a kórházba mentem vissza varratszedésre, már akkor elbőgtem magam amikor beléptem a kapun..

Nem szedek most semmilyen vitamint.Az első nap, mikor hazajöttem a kórházból, földhöz vágtam a nagy csomag gyógyszert amit előre megvettünk.(100 darabos elevit, millió magne b6, két doboz pipolphen)
A párom összeszedte, eltette valahova.
Feleslegesnek tartom, hogy most bármit szedjek.
Tudjátok mit tartok szörnyűnek?Hét éve nem szedek fogamzásgátlót, azt hittuk sosem esek már teherbe, mostmeg muszáj lesz valamit csinálni, mert ha fél éven belül terhes lennék, abból baj lenne..
tünci28
 
 
 


Én is olvasgattam a folsavat kicsit, de ahány cikk, annyi mennyiség. Én napi egyet azért beveszek, ha már nem árt.

Tünci, én is szedtem a 12.hétig mindent, állítólag ez a 15. napon kialakul!!!!.
Még orvosnál sem voltam akkor.

A 12. hetesen, azon a két perces uh-n lediktálta a doki az adatokat és nem mondott semmit, vittem a papírt az orvosomnak, aki azt mondta, úgy fejlődik, ahogy a nagy könyvben meg van írva.
Ezt nem lehetett ott látni, hogy egy gerinc nincs összezáródva?
Szívesen megkérdezném azt a dokit, aki nézte, rajta van az aláírása a papíron, hogy árulja már el mit nézett, mert ennyi erővel én is nézhettem volna. Akár.
De már úgyis mindegy

Betti
Kép
betti0412
 
 


Jaj még annyit, hogy az iwiw-en ha fent vagytok megtaláltok, .....néven, ha akartok jelölni be, legalább látlak titeket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára betti0412 2010.01.21 16:50-kor.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Csongrád városa alatt

Betti
Kép
betti0412
 
 


én nem vagyok fennt, de ami érdekel szívesen elküldöm priviben..
Akkor nem is Betti vagy,vagy a Beatrixet becézitek így?
Vagy nekem nincs fantáziám kitalálni egy nicknevet? :oops:

Az uh-ról.A másodok uh-nál néztem meg hogy mit is iratnak alá velem..
"Alulírott a vizsgálatra vonatkozó előzetes felvilágosítás után kérem az uh elvégzését.Tudomásul veszem hogy uh vizs.diagnosztikus hatékonyságaa különböző elváltozások esetében eltérő, így nem alkalmas minden rendellenesség adott időben, teljes biztonsággal történő felismerésére.Bizonyos rendellnességek bármikor rejtve maradhatnak.További kérdésem nincs."
Ugyanakkor az orvos meg azt írja alá:Az érvényben lévő szakmai protokoll szerint végzett vizsgálat során jlelnleg durva,kóros eltérésre utaló jel nem látszik.

No comment...

Azért nekem nagy szerencsém hogy a magánorvosom vezeti a kórházban az ultrahang diagnosztikát, úgyhogy nekem jó emlékem van erről.Emlékszem a 12 hetes uh-nál percekig tartott a nyaki redő mérés, már azon vigyorgott hogy mostanában így nem járt, ez a baba szivatja,sürög-forog-bukfencezik..Olyan jó így visszamenni az időben..Kibuggyant a könnyem, de mosolyogtam ahogy emlékeztem..
tünci28
 
 
 


Semmi gond Tünci, de szerintem nem volt meggondolatlan kijelentés, mert igazad van. Persze hogy szenved az ember akkor is ha ilyen korán veszti el a babát, de "más" ez a fájdalom. Lehet hogy én vagyok erős, bár az elején azért nem így volt. Szerencsére nekem fájdalmaim nem voltak, altatásban műtöttek, nem emlékszem semmire és utána sem fájt semmim. Nem véreztem, csupán barnázgattam, ami elviselhető volt. Lehet hogy szerencsésnek mondhatom magam. Az az egy éjszaka és nap volt életem legszörnyűbb napja, amikor megmondta a doki, hogy már nincs baba és menjek haza, próbáljak meg aludni és másnap este találkozunk. Maga a tudat volt borzasztó, hogy az a kis baba még ott van a pocimban, de már élettelen, nincs esélye. Az pokolian rossz volt. Viszont amikor bementünk a kórházba, akkor már nem sírdogáltam, teljesen meg voltam szeppenve, mert én még soha nem voltam kórházba. A doki mindent elmondott, mi hogy fog történni és olyan rendes volt, mert mindent gyorsan elintézett. Mire levették a vért, már jött is a műtős fiú értem. A másnap már jobb volt egy kicsivel, de amikor hazamentem, akkor az első pár nap igen nehéz volt. Egyszóval ő még annyira pici volt, nem mozgott, nem láttam, nem volt még egy kifejlett kis emberpalánta, de ő is baba volt. Természetes hogy fáj, de azért más. Én is ugyan úgy félek egy kicsit a következő terhességtől. Viszont arra gondolok, hogy az ismerőseink körében sajnos elég sok nőt ismerünk, akik elvetéltek még a korai időszakban mint én, de a következő már sikerült nekik. Ebbe kapaszkodok és már csak egy hónap és mehet élesbe a dolog és ismét próbálkozunk. Most már erre gondolok, mert ez ad erőt.
csige-bige
 
 


csige!

Azért megígéred ha jövő hónapban már babás leszel, azért benézel hozzánk??kell ám a jó példa nekünk is!:)
tünci28
 
 
 


Hát jó is lenne, ha már a következő hónapban babás lennék. Azért erre is vártunk egy keveset, bízom benne, hogy most kevesebbet kell majd. November óta próbálkozunk, de januárban nem jött meg és lementem a dokihoz. Februárban vérvétel és kiderült hogy gond van a hormonokkal, így kaptam két havi clostit, mondván, hogy ettől babás leszek. Eltelt a két hónap és mentem vissza kontrolra, baba sehol. Majd semmi gyógyszer és spontán sikerült. Szóval ha azt nézzük, hogy azóta van esélyünk rá, mióta elkezdtem a gyógyszert szedni, akkor nem is olyan sok idő. Viszont Ti is tudjátok, hogy ha az ember babát akar, akkor egy hét is soknak tűnik. Hát bizakodom és olvaslak benneteket továbbra is és ha sikerült, akkor írok nektek. Én is mindig várom a híreket a többiektől, és minden egyes babás erőt ad, hogy csak próbálkozni kell és sikerül nekem is.
csige-bige
 
 


Csige!
Mondd a párodnak hogy ügyeskedjen:)

Többiek!
hol vagytok?jól vagytok?
tünci28
 
 
 


Köszi Tünci, azzal nincs gond :oops: a műtét óta tegnap volt az első bevetés, de még nem volt éles :oops: holnap majd egyeztetek a dokival és attól függ, hogy ő mit mond
csige-bige
 
 


Sziasztok!

Régen jöttem, most is csak egy kis versikével regaálnék az olvasott dolgokra.
Ez nagyon igaz.

"ha szívedben sok a bánat
ne meséld el fűnek-fának!
Mindegy, hogyha fáj vagy vérzik,
ne meséld el, úgysem értik!"

Gondolom értitek miért ezt idéztem. Nem tudom meséltem-e a hugom kisfiáról?!

Nos röviden:
Andris most 7 éves és súlyos rákbeteg 3 éve. Anyukámnál 2005 áprilisban, Andrisnál 2005 szeptemberben diagnoztizálták a rákot.
Édesanyám 2007 februárjában kezeink között halt meg.
Andrisról a múlt héten derült ki, hogy már semmilyen kezelést nem kaphat elkezdett a daganata befelé nőni, túlvan 3 agyműtéten, 1 őssejtkezelésen, számtalan sugár és kemoterápián.
Iszik G3-tól kezdve mindent.
Ugyan nem mondtuk neki, de tudja, hogy meg fog halni.

A legborzalmasabb az egészben az az, hogy el kell döntenünk, mikor mikortól hagyjuk MI meghalni?! Mármint, hogy nem köttetjük gépekre és nem adunk neki nyomáscsökkentőt meg ilyesmit.
Segítem a hugomékat, vigyázok a kissrácra, de borzasztóan nehéz a szemébe néznem!
Hisz én TUDOM, hoyg ő meg fog halni,ő viszont csak sejti vagy tudja a maga kis eszével.
Nem tudjuk, hogy 1 napja, 1 hete, vagy 1 hónapja van hátra.
6 hete műtötték és az MR szerint rohamosan nő a daganat.

Ne haragudjatok, hogy ezzel terheltelek Titeket, de egyszerűen szétfeszít a tehetetlenség és a düh.
Hogy nem tudok semmit tenni érte.
Mint ahogy anyukámért sem.

puszi

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Szia Kriszta!

Borzasztóan sajnálom!!A rák szörnyű betegség,Apu négy éve halt meg tüdőrákban..
rettenetes lehet látni, hogy a kis testét felemészti a betegség...
Azt hiszem hogy amikor Ő feladja és menni akar, akkor kell elengednetek..

Sosem fogom megérteni, hogy Istennek mi a célja a gyermekekkel, akiket magához szólít..
tünci28
 
 
 


Tünci!

Vezekelnek mások bűnei miatt.
Mint Krisztus a kereszten!!! Mások bűneit váltotta meg kínjaival.

Persze aki nem hisz benne, max hülyének néz.

Tünci az a baj, illetve dehogyis baj, hogy ilyen jel nincs hogy ő menni akar.
Anyunál sem volt. ÉLNI akart, de nagyon-nagyon!!! Hihetetlen ereje volt még 30 kilósan is!És micsoda élni akarása. Hihetetlen.
De arra jutottunk a hugommal, hogy kínozni már nem hagyjuk. Nincs több cső és tű. Csak erő legyen kitartani.

Te jobban vagy már egy picit?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta!

Tudod én mire gondoltam a megváltással kapcsolatban,Lehet hogy ez is borzasztó gondolat, de lehet hogy Isten sosem bocsájtotta meg nekünk embereknek, hogy Jézus meghalt?MÉg akkor is ha önként vállalta a kereszthalált?

Az én apum az utolsó héten már beletörődött, az utolsó tiszta pillanataiban azt mondta, hogy most ennyit rendelt neki a sors, ha lejárt és mennie kell akkor megy...aztán két napig már eszméletlen volt, sosem tért magához, elaludt, békében ment el..

Hogy jobban vagyok e?igazán nem tudom..nincs perc hogy ne jusson eszembe, egyetlenegy perc sem!!!Mindig velem van..
Igyekszem jobban lenni, de néha úgy elkap a fájdalom, a szörnyű hiánya, hogy majd megszakad a szívem!olyankor úgy sírok, ahogy az ember életében csak néhányszor tud...
tünci28
 
 
 


Dominika!
Amit irtál Andrisról az rettenetes! Nagyon sok erőt kivánok a szüleinek, és Neked is persze.
Azt hiszem az élő, előttünk felnövekvő gyermeket eltemetni annál semmi rémesebb nem lehet. Ehhez képest a mi ekkor-akkor elvesztett még kifejletlen babáink felett érzett gyászunk azt hiszem eltörpül...
Emesém keresztanyjáék is elvesztették a fiukat 18 évesen hererák vitte el... Ő "csak" 10 hónapig szenvedett. Most pedig ugyanez a házaspár 17 éves kislánya januárban olyan sulyos szánkóbalesetet szenvedett, hogy fél évig kómában volt, abból már felébredt, de teljesen magatehetetlen. Ilyesmiket miért hagy az Isten :?: :?: :?: Hivő katolikus család, igaz magyar emberek...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Betti,Kisanyácska,Smith??

Remélem jól vagytok!

akkor jóéjt..
tünci28
 
 
 


Dominika, én is nagyon sok erőt kívánok nektek!

Csige, kicsit irigyellek, hogy már próbálkozhattok,de nagyon szorítok nektek, hogy minél hamarabb megoszthasd velünk a nagyszerű hírt :wink:

Tünci, milyen volt a mai napod? Nekem nagyon gyorsan elszaladt, azért is csak most írtam.
Vendég
 


Köszönöm Boboka és megértelek, de én nagyon bízom benne, hogy ahogy telnek a hónapok, mindenkinek enyhül a fájdalom és szép lassan jönnek majd a hírek, hogy újabb pocaklakók költöztek be. Tudom ez még most van akinek korai, de higgyétek el, annak is eljön az ideje.
Én nem tudom, hogy mi történt velem, de úgy érzem, hogy 150%-on pörgök. Annyira izgatott vagyok, remélem csupa jót mond a doki holnap.
Dominika amit írtál egyszerűen szörnyű. Nem is tudom, hogy hogyan lehet ép ésszel kibírni.
Jó éjt mindenkinek.
csige-bige
 
 


Vagyok én is, csak egész nap nagy Budapestet jártam.
Ne tessék megsértődni budapesti lakosok, de jó itthon lenni-
Én Pesten végeztem az egyetemet, de nem fordult meg a fejemben, hogy fenn maradjak, bár, ha ott születtem volna, az lenne a természetes.
Na mindegy, hazaértem, dugó, utfelújítás, dugó, dudálás ellenére is.
Fárasztó nap volt ez a mai.

Dominika
Testvérem 6 éves volt, mikor agydaganatot találtak nála és egészen addig, míg meg nem műtötték, nem tudtuk, jó vagy rosszintulatú-e. Szerencsére ez előbbi volt, ma már 17 éves nagy kamasz, de azok a napok szörnyűek voltak.
Tényleg nem tudom, Isten mit miért ad, azt gondolom nem is a mi dolgunk megérteni, mert nem lehet, csak elfogadni tudjuk, de sokszor azt sem lehet.
A rák nálunk is jelen van, volt, remélem nem lesz, a családban fel-fel bukkan.

Tünci
A beatrix az igazi nevem, azt becézik errefelé Bettinek. Nem Bea, mert azt kifejezetten nem szeretem.

Csige
Irigykedem, hogy már a jövő hónapban lehet próbálkozni, én még a jövő hónapban csak arra gondolhatok, hogy vissza kell menni dolgozni.
De tényleg maradj itt is, ha sikerül, kíváncsiak leszünk ám rád nagyon.

Betti
Kép
betti0412
 
 


A bölcsesség kezdete az alázat, az Isten előtti leborulás, amikor hiú önteltségünk magasából az Úr lábai elé ereszkedünk s engedjük, hogy összetört életünket Ő építse újjá.
Ne aggódj, mert a teremtő Isten aki jókedvében alkotott- és már születésed előtt is szeretett téged- örökre tenyerébe íra sorsodat, most is a kezében tart és nem enged el soha. Akkor töltekezel Istennel, mikor hiányát átéled.

Pár éve részt vettem egy Fülöp kurzuson, majd egy évre rá Emmausz kurzuson. Akkor megyek, mikor érzem, hogy kell. Ezek lelkigyakorlatok, világi emberek által tartva.
Elmondani nem lehet a hatását, de örök élet az biztos.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Mindenkit visszajelöltem!
Csige te városodban és munkahelyeden is van régi főiskolás illetve egyetemi társam.
Munkahelyen Lefler Dóra (már férjes, de a férjes nevét nem tudom), városban pedig Berényiné Tamasóczky Adrienn. Nem ismerősek?

Tünci
Mondd az uradnak, hogy rakjon fel rólad képet. Egyet. Na...

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti: Dórát ismerem, de Adriennt nem. A neve ismerős, de valszínű, hogy én csak az egyik unokatesóját ismerem.
csige-bige
 
 


Lányok!

Mindenki másképp éli meg ezt a fájdalmat, de nem törpül el egyik fájdalom sem a másikéhoz máséhoz képest!!!
Andris nem ismeri az apját (elhagyta a terhes hugomat, nemis foglalkozik a gyerekkel).
Azért segítem én a hugomat, mert más nincs akire támaszkodhat.

Tudjátok a múltkor találkoztam egy megtért bűnözővel, aki lelkipásztor lett és börtönökben tart miséket.
Őt kérdeztem arról, hogy vajon egy kisgyerek aki pár hetes-hónapos vagy éves vajon mekkora bűnt követhetett el, hogy neki vezekelnie kell.
Erre ő azt mondta, hogy ő vezekel azért is ami a családban elkövetett bűn.
MEGVÁLTJA más(ok) bűneit. Tehát lehet, hogy az unokatestvére, szülője, nagyszülője vagy bárki más bűneit váltja meg.
Jaj most azért sírva könyörgöm, ne keressetek magatokban bűnöket, nem feltétlenül a szülőjét váltja meg!!!!
Sőőőőt, általában nemis a szülőkét.
Ő ezt mondta, tehát ezt írom le!!!!

Kérdeztem azt is, hogy mit tehetne az anyja, hogy meggyógyuljon?
Erre azt mondta, hogy meg kell térnie.
De a hugomnak mikor elmondtam olyan furán nézett rám.
Ő sosem volt hívő, bevallom a hitemet én sem gyakorlom templomban, de ahit nemis ott kezdődik.

Szóval ennyi

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Jó reggelt!

A nagymamám mondta mindig hogy Isten mindenhol ott van, mindig velünk van.Én sem templomban gyakorlom a hitem, s milyen hihetetlen az is , hogy a történtek után megrendült a hitem émgis az egyetlen kapaszkodó ez, hiszen az a gondolat hogy gyermekeink lelke elveszett, az elképzelhetetlen.Az atya akivel beszéltem azt mondta, hogy mindennel célja van Istennek, s megtalálom majd a magyarázatot, lehet hogy életem végén, de megértem majd.Még azt is mondta hogy ezeket a gyermekeket(lelkeket) Isten kezdettől Angyalnak szánta, s azért jöttek akár csk egy pillanatra is ebbe a világba, mert annyira szeretjük, akarjuk Őket..


Betti!
Én szégyenlős vagyok :oops: , de majd keresek képet és átküldöm privátba jó?
Pestet én sem szeretem,túl sok ember, túl nagy tér, még egy nagyáruházban is eltévedek.. :?

Tegnap voltam a háziorvosnál, hogy megkérdezzem a táppénz dolgot, végig sem kellett mondanom, rögtön mondta, hogy persze persze, szóljak hogy mennyi időre szeretném, nem kell menni sehova.Annyira együttérző és kedves volt(középkorú hölgy9, hogy persze sírva fakadtam.Vígasztalt hogy az első terhesség ha nehezen is sikerült, a második sokkal hamarabb jön, mwert a szervezet ezután"emlékezik"hogyan kell teherbe esni.Megnézte a hegemet is ,sajnos azzal kapcsolatban nekem lett igazam, hogy valami nem stimmel.A sebszélek hullámosak, a hasam eldeformálódott,és középen függőlegesen "árkot" vály a hasamba a vágás..Azt mondta a doktornő, hogy ez már ilyen marad, a heg lesz csak kevésbé vörös..
Hát ez van..
tünci28
 
 
 


Tünci
Aranyos háziorvosod van.
Én holnap megyek az enyémhez, és még nem tudja, hogy október 1.-én akarok menni vissza, de majd megtudja holnap.

Ma leszedtem az összes függönyt, ablakokat pucolok, meg kihúzgáltam az összes bútort a helyéről, ne mondjam hogy néz ki minden, azt sem tudom, hogy végzek majd ma.
Megyek is, csak beugrottam, de estére írok csak, rendbe kell szedni az élőhelyünket. :)

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti!
privi épp ment..
ÁÁÁÁÁ,ne cipeld a bútorokat,nekem ezerszer számbarágta a doki, hogy tilos emelgetni!!Vigyázz magadra!!!
tünci28
 
 
 


tÜNCI!

Az Atya valósat mondott Neked!!!!!
De ezt akkor is nehéz elfogadni, hiszen mindig jön a kérdés, hogy akkor miért pont én???!!!
És igazad van, a lélek nem vész el. Folyton újjászületik testben.

Na annak nagyon örülök, hogy normális háziorvosod van. Persze nő, mi más lehetne, így átérzi a helyzetedet.

Most én is lépek, mert a csaj rángatja a laptop zsinórját, mindjárt kapcsolatot is bont, ha így folytatja. :shock:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta!

NÉha pont emiatt arra gondolok, hogy talán visszatérhet hozzám egy másik testben..
tünci28
 
 
 


Fog is Tünci!!!!
Visszafog! Csak ez még nem az ő ideje volt.

Amikor Anyu mghalt február 16-án, borús idő volt. Amikor utolsót lélegzett ésmeghalt, akkor 2 percre kisütött a nap, de olyan hihetetlen fénnyel, hogy még nagyanyám is felkiáltott, hogy: NA!
Aztán megint beborult.
Hiszem, hogy ez sem ok nélkül történt.
Mint ahogy az sem, hogy a 16-a nálunk egy furcsa szám.

Apu,Hugom 16-án születtek.
16-os számú házban laknak.
Anyu 16-án halt meg.32-es parcellában van eltemetve, ami duplája a 16 osnak. Én 32 évesen estem teherbe (pedig cisztám volt ).

Ugyan az én lányom 17-én született, de akkor amikor Anyu meghalt. 13:40-kor.

Ez olyan érdekes....
Most attól félünk, amit nagyanyám mondott még anyu temetésekor.
Ő azt mondta hogy ÉRZI, hogy Anyu el akarja vinni az Andrist.
Merthogy ott jobb lenne neki talán? Biztosn. Anyu sose volt gonosz, csaki a jószándék vezérelte mindig.Most ettől félünk nagyon nagyon.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Tünci
Nem emelgetek, csak csúsztattam. De nekem nincs vágás a hasamon, de így sem emelgetek.

Az én picikém napra pontosan 5 hónapra a fogantatástól számítva ment el, azon a napon, mikor nevelőapám ikertestvére is meghalt.
Néha misztikusak a számok.

Ragyog minden mint a palotában! Kész az összes szoba és függönyök kimosása miatt isteni jó illat van. De jó.

Betti
Kép
betti0412
 
 


A megérzésekről még csak annyit, hogy júliusban beszélgettem egy társaságban egy várandós és egy már anyuka ismerőssel és mondtam nekik, hogy én nagyon várom már a decembert, és a babát, de ezt a terhességet nem szeretem én nem érzem magam jól benne. Nem tudtam megmagyarázni, de kicsit furán néztek rám, hogy ez nekem miért nem a legcsodállatosabb állapot?
De nem volt valami rendben bennem már akkor sem tudat alatt talán éreztem valamit, nem tudom.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Gyakran eszembe jut egy álmom, amivel akkor nem foglalkoztam..Kb három hónapos várandós voltam,amikor egy éjjel azt álmodtam, hogy megszületett a babám, nagy volt a boldogság.A karomban tartottam, de nem tudtam szoptatni, nem értettem hogy miért..ott állt mellettem Anyu és mondta hogy nahát milyen pici, nem fér a szájába a mellbimbód, annyira pici..ennyire emlékszem..és tényleg milyen pici volt..

most kelltem fel nemrég, sosem szoktam délután aludni, de annyira kikészültem a sírástól..

Dél körül kaptuk meg az idézést a kislányunk hagyatéki tárgyalására!!!!!!
Nem hiszem el ,hogy ezt nem lehetne másképp intézni!!Mért nincs egy hivatalnok, aki tudná, hogy egy két napos baba nem hagy hátra semmit!!! :cry:
tünci28
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: