Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Én is szeretnék menni ilyen előadásra az uzsokiba. Minden héten szerdán van? És hánytól hányig? Pontosan hol van?

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

Anyjuk: anti D-t tényleg nem kapsz, csak ha a baba pozitív. Ez tuti, ugyanis én sem kaptam, mert Luca is RH - lett.
Emlékeim szerint a papírmunka gyorsan ment. Vagy lehet, hogy csak elvesztettem az időérzékemet?
Szerintem annak örülni kell, hogy a látogatók nem mehetnek be a kórtermekbe. Gondold el, nem lenne egy nyugodt perced, mert valakinél tuti, hogy látogatók lennének.
Nekem az is pozitív, hogy az első nap csak szopizni jön a baba. Én az első (pontosabban 0.) napot végigaludtam, igaz, hogy este 10 körül jöttek a fájások, éjjel 1-re értünk a kórházba és csak 11:12-kor lett meg Lucu. Fogalmam sincs mit csináltam volna, ha ott van velem. Másnaptól viszont velem volt. :lol:
Kismó: Nem irigyellek. Pocsék lehet számolgatni, meg olyan kajákat enni, amiért nem is rajongsz. :cry:
Almadi: Jobbulást Nektek!

Szép napot Mindenkinek!

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Papírmunka szerintem sem volt sok, ráadásul mikor először szülsz az elején még nincsenek olyan erős fájásaid, hogy ne tudnál figyelni. Nekem most jó lesz, mert Verával előre kitöltöttünk mindent, így már csak egy minimális papírmunka marad.

Abban pedig maximálisan osztom Tündi véleményét, hogy tök jó, hogy nem muszáj, hogy az első nap veled legyen. Én reggel fél 10-kor szültem Bencét, két órát töltöttünk az őrzőbe és másnap délután mertem csak azt mondani, hogy igen, szeretném, ha már kinn maradna a baba velem. Annyira gyenge voltam, szédültem és rettenetesen fáradtnak éreztem magam. Utána viszont maximálisan kipihenten tudtam a babára figyelni.

A látogatók is hidd el, jobb, hogy nem mennek be a hatágyas szobába. Képzeld el, hogy személyenként legalább két-három látogató jön naponta (de olyan is volt, akihez rendszeresen öten-hatan jöttek). Te szoptatnál, vagy épp csak pihiznél egyet. Úgy nem igazán lehet, hogy ezer ember van a szobában. Nem beszélve az esetleges bacikról, amit behordanak.

Mostmár jobb, úgy látszik kialudtam a tegnapi dolgot. Ma délben is sikerült egy jó nagyot aludni.

A dentálhigiénés előadás nagyon jó - legalábbis, ha ugyanaz tartja, aki 3 éve - én mai napig hozzájuk hordom Bencét. Sok hasznos infót kaptam tőlük.

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 

 
 

Anyjuk! Hidd el első nap nagyon fogsz örülni, hogy csak szopni hozzák ki. Ha meg tényleg erős vagy ott is hagyják. De azért erre figyelj oda, mert mellettem egy anyuka azt mondta ő nagyon erős, aztán hányt a kicsi ő császáros volt, felült, de majdnem megfulladt, én meg ott nyomkodtam a vészjelzőt, mert nem tudtam felállni. Na meg gondolj bele 5en egy szobában, meg 5 gyerek, meg 5 apuka… Persze ha nem vagytok sokan, akkor lehet tudtok beszélni a másikkal, hogy a férjed bejöhet, de mégis. Azért van, hogy jó a fizetős.
Mi az az Anti D? Papírmunka. Elvajúdgatsz 3-13 órát, sztem tudsz addig papírokat kitöltetni, legalább nem arra figyelsz.
Miért leszel apuka nélkül?
Mecsér jó orvos és én melegen ajánlom.
Lányok gondolkodtatok ki mennyit ad szülésre?

Kép
nyafi
 
 


tudja valaki hogy szülésfelkészítő tanfolyam milyen gyakran van? és az egészet egy alkalommal ledarálják? áprilistól remélhetőleg már nem dolgozok,így nekem csak akkor lesz időm ezekre eljárni.a kórházban vannak ezek az előadások,vagy a védőnőhöz kellm enni infóért?
végre péntek!!!
már az alvás nehezen megy, pedig a java még csak most fog jönni
mindenki vigyázzon magára!
.ivett
 
 


Egyetértek a lányokkal!
Marci negyed 11kor született délelőtt, és bár nem aludtam egész nap egy hunyásnyit sem, annak ellenére hogy hajnali fél 3kor folyt el a magzatvizem, jó volt csak pihengetni és szokni a gondolatot, hogy anya lettem, és van egy kis ember, akiért felelős vagyok. Persze, nagyon vártam, amikor kihozták kétszer fél órát, csak ültem és néztem, és szoktam a gondolatot, hogy ő az enyém. :) Másnap egész nap velem volt, de éjszakára még visszavittem, ami annyira nem tetszett a csecsemősöknek, de még egy éjszakát pihenni akartam.
A szobában egy császáros anyuka, akinek a második babája volt már, kihozatta éjszakára is, a kicsi egész éjszaka sírt, ő meg mozogni alig tudott... Sztem ez így nagyon nem jó!! Nem véletlenül találták ki ezt a rendszert!

Kép
makkmarci
 
 


Ja, és a látogatókról annyit, hogy én nem fizetős kórteremben voltam. Az említett császáros anyuka a szabályokkal mit sem törődve behozta a 3 éves kisfiát, aki ott szaladgált, rohangált, stb... Épp szoptattam, amikor a nagypapa is megjelent, hogy levideózza a kicsit. A kedves nagypapa ezzel mit sem törődve csörtetett be a kórterembe. A nővérek már vagy negyedszerre szóltak a csajnak, hogy nem szabad látogatókat fogadni a kórterembe, és már meg kellett fenyegetniük, hogy ha ezt nem fogadja el, akkor kiteszik olyan kórterembe, ahol csak 3 óránként kapja meg a gyereket.
Aznap mikor szültem, anyukámat és apukámat a nővér tessékelte be a kórterembe, de én mondtam nekik, hogy inkább menjünk ki, mert másokat ez zavarhat.

Kép
makkmarci
 
 


manati: eloadas igazibol kethetente szerdan van- most 19en kozbeiktatott lesz- az Uzsokinal a teherporta melletti fahazban.17 oratol, a dentalhigienes utan neonatologus vendeg lesz, utana csecsemos nover, a tobbit most igy hirtelen nem tudom. MAjus 7ig lesz. Szerintem erdekes, jo ujat nem igen tud meg az ember, de a korhaz emberet hallja, vagyis a korhazra jellemzoket ismerheti meg. Meg hat ott a pszichologus, aki vezeti, es tole is barmirol lehet kerdezni. MIndenkepp jo szerintem!


Koszonom a gyakorlott anyukak velemenyet. Talan en is igy fogom gondolni, miutan megeltem az egeszet, csak most meg olyannehezen udom elkepzelni, hogy valaki elvigye mellolem a piciket, akire ilyen hosszu idon at vartam.... De tuti en is hulla leszek a szules utan es akkor meg megkonnyebules is hogy szakemberek kezere bizva en nyugalomban lehetek.


nyafi: apuka nelkul csak addig leszek, maig nem johet be az apuka, es a papirmunka resznel meg nem.
Az anti D injekcio arra szolgal, hogy ne kapjak vermergezest ha rh + a baba, illetve en azt olvastam arra is jo, hogy a kesobbi terhesegnel kisebb esellyel legyen baj.
Ez a penz kerdes engem is erdekel! En hetvenet igazan nem tudok kiszoritani a kasszaol, foleg mert addigra igen ige megcsappan a felujitasok miatt.

HA mar ennyien ajanljak Mecsert csak megprobalom. Szerintem mar most ha csak beutaloert megyek szolok a nenikenek a gondozoban, hogy en ezt szeretnem, aztan ha mond is valamit akkor megyek dokihoz mikor o rendel:)


Kismo: minden tiszteletem es elismeresem! Nekem nagyon nem megy! De most megijesztettel, hogy ram is ez var, ha megint nem lesz rendben a cukrom, igy most 2 hetig megprobalok ugyes kislany lenni:) Csak epp mostanaban kezdtem el kivanos es ehes lenni, es sajna a peksutiknek igen nehezen- neha nem- tudok ellenallni.
En a gyumolcsnel egyaltalan nem szoktam szamolni. csak mondjuk banant nem eszem, csak narancsot, grepfruitot, almat. MAr varom nagyon a nyarat,es a sok gyumolcsot!
Bar megint csillagaszati osszegekert lesz, mivel a nagy melegek utan jott a hideg- es jovo hetre is lehulest mond:(


Mindenkinek szep napot!dolgozoknak kitartas! Pentek van!
Vendég
 


Sziasztok!

Anyjuk
Köszönöm a válaszodat, remélem lesz alkalmam eljutni az ilyen előadásokra. Sajnos én még dolgozom, és a város másik végén ezért macerás 5-re valahova odaérni :( na majd kitalálok valamit.

Makkmarci, Nyafi, Almadi
Köszönjük a hasznos információkat. Nem tudom egyedül vagyok-e a kérdésemmel, de engem még az is érdekelne, hogy a több ágyas szobák esetében, van-e olyan ahol bent van a fürdő/wc? Vagy ez csak a fizetős szobákban van? Hány ágyas az a szoba ami a legkisebb ágyszámú és nem fizetős?
Feküdt-e valamelyikőtök fizetős szobában? És ha igen megvolt elégedve vele? Megérte?

A szüléskor fizetendő összeget még én sem találtam ki. Megmondom őszintén én max a szülésre 90-100-at fizetnék ki ebbe viszont a doki+szülésznő+csecsemősöknek is bele kell férnie. Tapasztalt anyukák Ti ezt hogy látjátok?

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

Timi: Én a csecsemősöknek nem adtam... Csak a dokinak és a szülésznőnek. Elég nehéz eldönteni, hogy melyik csecsemősnek adsz a sok közül. Aztán aki nem kap, meg húzza a száját. Ha nagyon szeretnél nekik adni valamit, akkor szerintem valami nagy desszertet, vagy ilyesmit, amit szétoszthatnak.
A szülésre szánt összeg egyébként nálam is hasonlóan alakul.

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Szia Gabi!

Köszi a választ. JÓ ötlet amint mondasz. Lehet, hogy inkább akkor valami ilyesmit kapnak közösen. Persze sok függ majd attól is hogyan fognak velem bánni. Ha kérdezek és szolgálatkészek lesznek, látom hogy segíteni szeretnének akkor érdemes meghálálni :) De így vagyok a dokival és szülésznővel is. A barátnőm az első szüléskor 30ezert akart adni a szülésznőnek, de olyan bunkó volt vele, hogy a végén kivett a férje 20-at és csak a maradékot adták oda, azt is csak azért, hogy ne érje szó a házelejét...

Olvastam, hogy nekünk egy a dokink. Ha nem vagyok nagyon kíváncsi tudsz néhány infót mondani, hogy szüléskor milyen? Sőt bennem felvetődött a kérdés, hogy miként fogom értesíteni, ha rám jön a szülés. Ugyanis nincs privát mobilszámom hozzá. Neked adott ilyet?

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Szia Gabi,

Irsz privit mit siekrult megbeszelni a szulesznovel?Orulok, hogy mar jobban vagy es ugy latom mintha 14. lenne :wink: , szoval megis jo kislany ez a Dorka

Szia Timi,

Nekem is ugyanaz a dokim. Nem ad telefonszamot, hisz ugyis be kell menjel a korhazba. Ott megnez az ugyeletes es amennyiben elkezdodott valami, akkor a korhazbol ertesitik.
Csecsemosoknek en is csokit adtam kiveve annak az egynek, aki nagy nehezen ravette az en makacs fiamat, hogy vegyen vegre levegot. Ugy gondoltam, hogy O ezert a cselekedeteert megerdemelte, bar maskor eleg "elfoglalt" volt O is.


Amugy lanyok asszem en is csatlakozom a 2008-as pocakos teamhez, ime a szukseges info:
Szules varhato ideje:2008.11.01
Doki:Habermajer
Teso:Adam,11 honap
Fiu/Lany:meglepi
Nev:meg nincs

Tovabbi szep napot nektek!
Kriszti
angelke
 
 


Szia Angelke/Kriszti!

Köszi az infót! Üdv. itt :D

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

Kriszti üdv! Végre valaki, aki utánam fog szülni. :lol:

Manati: Mi a csecsemősöknek ajándékcsomagot vittünk és örültek neki. A csecsemőssel szembeni hatágyas szobában bent van a fürdő és a WC. Én itt voltam. Ez jóval barátibb, mint a folyosóra kimászkálni.

Mennem kell, mert Luca türelmetlen.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


én fizetősben voltam a kétágyasban és nagyon nagyon nagyon jó volt. Kedves szobatársnőm volt, nagyon megszerettem, guszta volt a szoba, tiszta, elfért mindenem, jó volt, hogy csak 3-an osztoztunk a fürdőn, nem kellett minden fürdőcuccot kivonszolnom, bejöhetett a férjem, anyum. És a lánnyal meg lehetett beszélni, ha éppen nem akartam, hogy bárki jöjjön hozzá, akkor kimentek. Meg mi is.

Kép
nyafi
 
 


Szia Tündi!

Nem is tudtam, hogy 6 ágyas kórteremben is van fürdő. Ez nagyon jó hír ... remélem majd nekem is lesz lehetőségem választani. Bár ahogy hallotam, oda fektetnek ahol van hely.

Nekem a dokim megígérte, hogy majd körbevezet a osztályon és az összes kórtermet megmutatja. Mert anno én érdeklődtem a magánrendelésen, hogy milyen lehetőségek vannak szobákból, de azt mondat, hogy inkább megmutatja, mert látatlanban nem lehet dönteni :roll: Bár kötve hiszem, hogy erre lesz ideje :lol: azért nem lenne rossz :)

Lányok!
Volt valaki kórosan vas hiányos a terhessége alatt, vagy akár most vashiányos? Én az vagyok, de akárhogyan eszem a vasat, gravidát minden vérvétel után folyamatosan vérszegény vagyok... Van ötletetek ennek kiküszöbölésére?

Timi

Kép
manati
 
 


Szia Nyafi!

Köszi az infót ... nagyon vonz ez a változat is a külön fürdő miatt.

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

Mi negyvenezret gondoltunk a dokinak. A férjem
azt mondta ettől többet nem ad. A szülésznőnek tizest.
A csecsemősöknek még nem tudom.
Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Manati: én is hasonló problémákkal küzdök. Hiába kaptam másik vasgyógyszert, akkor sem lett jobb az eredmény. Eszek rengeteg spenótot, májat, és minden mást amiben van vas, de az eredményem nekem is folyton rossz. Nincs ötletem.
kismó
 
 


Sziasztok!

Az este megszületett kissani (Anikó) kislánya, Alexandra, 3800 gramm és 55 centi. Baba és mama is jól van! :)

Gratulálunk nekik innen is és sok tejcsit, jó egsézséget kívánunk!

Más: Én a dokinak 60 ezret adtam, a szülésznőnek akartam adni egy tizest, de nem találkoztam vele azután, hogy megszültem, pedig megérdemelte volna... :(
A csecsemősöknek nem adtam semmit, nem éreztem úgy, hogy járna nekik.

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Kismó: sajnálom, hogy te is ezzel a problémával küzdesz ... Én is eszem mindent, vitaminokat is mindennap még sincs változás. De ha nálad a többedszeri vérvétel sem mutat változást akkor szerintem nálam sem lesz a hétfői vérvétel után :cry: Azért kíváncsi vagyok hogy mi lesz. Főleg mivel még soha sem vettek vért tőlem egymás után kétszer. :oops:

Kissani kisbabájához nagyon gratulálok. Kívánom, hogy minden rendben legyen velük. Jó egészséget Nekik :!:

Lányok!
Köszi az infókat "hálapénz" ügyben. :)

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Nyafi!

Szobával kapcsolatban még lenne kérdésem. Mennyibe került a 2 ágyas szoba 1 éjszakára?

Köszi
Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

A 2 ágyas 6.000 Ft.

Gratulálok Anikónak és a babának!! (Jó lett volna együtt szülni!)

Vashiány: nekem is volt, a Ferrograd Folic nevű vastablettát kellett szednem 2x1-et. A következő vérvételem már jó volt. Az Elevitet szedtem még mellé.

Timi: írj egy privit és átadom a "tapasztalataimat" doki ügyben.
Egyébként úgy van, ahogy Kriszti írja, két újjnyinál hívják be a dokit, ha épp nincs a kórházban. Természetesen ha bent van, akkor ő vesz fel, ő vizsgál stb. Mobil számot nem ad. Úgyis bármi van irány az Uzsoki és ott meg tudják nézni, hogy tényleg szülsz-e, vagy csak jóslófájások. Fölösleges lenne bejönnie éjfélkor, ha te mondjuk csak fél nap múlva kezdenél rendesen tágulni. Nem tud mit csinálni.

Az első szülésemnél 10-et adtam a szülésznőnek ő volt aki váltotta az éjszakást, tehát reggel 7-től a baba megszületéséig volt velem. Most persze más a helyzet, mivel "fogadott" szülésznőm lesz.

Lesz új táblázatunk? Csak azért, mert mostmár gondoltam, hogy kinyomtatom, mert nem tudom követni, hogy ki mikor szül.

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Szia Gabi!

Írtam privit!

Ez a Ferrograd Folic nevű vastabletta recept nélkül kapható?

Köszönöm a választ előre is ... és kitartást erre a rövid idre :D

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


nekem a maltofer foltól jött helyre a vasam...

Kép
nyafi
 
 


TErmeszetes segitseg lehet a cekla, es a vorosbor. Az elobbi barmekkora mennyisegben, utobbi csak kis mennyisegben:) Nekem meg akkor felirtak a vasat mikor jo volt a szint, mondvan ugyis romlani fog. De egyenlore napi egyet szedek. |A gyomrom nehezen bekelt meg vele,de most mar ok minden vele. Kivancsi vagyok emelik e a szintet.
Jobb otletem nincs sajnos.

Szep napot mindenkinek!
Vendég
 


Gratulálok Anikónak a kisbabához!!!

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!

Most csak azért jöttem, hogy ezt megosszam veletek, nekem nagyon tetszett:

Van élet a születés után… ?
Egy várandós hölgy méhében két kis magzat beszélget:
- Te hiszel a születés utáni életben? - kérdezi az egyik.
- Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Szerintem az itteni életünk arra való, hogy felkészüljünk a születés utáni életre, hogy elég erősekké váljunk ahhoz, ami vár bennünket - válaszolja a másik.
- Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?
- Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt. Talán a saját lábunkon fogunk járni, és majd a szánkkal fogunk enni.
- Hát ez ostobaság! - vág vissza a másik. Megyünk a lábunkkal és eszünk a szánkkal?! Ez nevetséges! Hiszen itt van a köldökzsinór, ami biztosítja a táplálékot… de mondok még valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert ez a köldökzsinór már most is túlságosan rövid!
- De, de… valami biztosan lesz. Csak valószínűleg minden egy kicsit másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.
- De hát még soha senki sem tért vissza a születés után! A születéssel az élet egyszerűen véget ér! Különben is, az élet nem más, mint egy nagy sötét tortúra!
- Én nem tudom pontosan milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre megláthatjuk az édesanyánkat, és ő nagyon vigyáz majd ránk! - válaszolja reményteljesen.
- Az Anyát? Te hiszel az Anyában? Hol van?
- Hát… mindenütt, körülöttünk! Itt van mindenhol, mi benne vagyunk, és neki köszönhetően létezünk! Nélküle egyáltalán nem lennénk.
- Én ezt nem hiszem. Én soha, semmiféle anyát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy nincs is!
- Néha - mondja elmerengve a másik -, amikor csendben vagyunk, hallhatod, ahogy énekel nekünk, vagy érezheted, amikor megsimogatja világunkat! Tudod, én tényleg azt hiszem - teszi hozzá -, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk!


Holnap majd visszaolvasok és írok is...

Üdv!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Sziasztok!


Anikónak sok szeretettel gratulálok a babához!

Most csak gyors életjelet adni jöttem,még mindig sehol semmi, mára vaygokkiírva, mától mehetek szépen mindennap az uzsokiba ctg-re, hát ez az amit szerettem volna elkerülni,és hogy időre meglesz a kiscsaj,de úgy látszik nekem ez a sorsom.Kicsit ki is vagyok emiatt bukva, de ez van,nem tudok mit csinálni.

Úgy egyeztünk meg Csapóval, hogy 26-án indítja meg, ha addig nem történik semmi, hát én remélem, hogy addigra már itthon is leszek babával együtt.

Most megyek készülődök, lányt viszem oviba, aztán irány Pest.

Majd benézek még.

Szép napot!

Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Anikó: Gratulálok a babához!

Én is a maltofer folt szedem, bár szerencsére én nem vagyok vashiányos, de a doki ragaszkodik a napi 1-hez, hogy ne is legyek.

Képzeljétek szombaton kirándulni voltunk. Normafától felgyalogoltunk az Erzsébet kilátóig, onnan pedig gyerekvasúttal vissza. Mindenkinek tudom ajánlani, pláne, ahol már van egy kisember. Luca nagyon élvezte és feltünően jól bírta. :lol:

És a legfontosabb: megvan a babócánk neve: BOROSTYÁN :lol:

Kellemes hetet mindenkinek:

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Tündi76: nagyon szépen neve lesz a babócának. Különleges.
Irigyellek a kirándulásért. Mi most nagy lakásfelújításban
vagyunk.

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Szia Timi,

Probalj a vas melle C vitamint szedni, mert segiti a felszivodast es lehet ezzel van a baj.
Nagyon orulok, hogy igy porog a topic, 1-2 nap nem vagyok, aztan alig gyozom visszaolvasni.
Sajna elegge rosszul vagyok es hol van meg a vege....
A Borostyan nekem is nagyon tetszik, jo valasztas volt. Mikor "Adam" nevu fiamnak a korhazban egy masik Adam gyogyszeret akartak beadni eldontottem, hogy a tobbi gyerekeimnek nem lesz "tomegneve" meg, ha nekem ez is tetszik a legjobban. A kedvenc az Anna lenne, de hat ez a legnepszerubb evek ota.

Kivanok neketek nagyon szep napot.
Kriszti
angelke
 
 


sziasztok!

már 1224 g a súlya Dorkának :-)
nagyon szégyenlős, keresztbe volt a lába, így úgy gondoljuk,még mindig kislány.
beszéltem Bea szülésznővel. 300 napos házassági anyakönyv kell, nem is nagyon nekik, hanem akik a baba születési anyakönyvi kivonatát kiadják majd.
fizetős szobák: 6/10/12 ezer,és 4 napot kell kifizetni.
én nemtudom mennyit fogunk adni a dokinak, de az az igazság, hogy mire eljutunk a kórházig,már kb. 90 a doki zsebébe csúszik szépen apránként. az bizti,hogy mégegyszer ennyit nem tudunkkiadni.
.ivett
 
 


Sziasztok!

Tündi, Anyjuk, Nyafi, Kriszti!

Köszi az infókat "vas" ügyben ... holnap majd megbeszélem a dokimmal!

Tündi!

Nagyon szép név a Borostyán, tényleg különleges. Ilyen nevű baba valószínűleg nem lesz az egész osztályon, mert nem tucat név! Hogy fogjátok becézni?

Ivett!

Szépen gyarapszik Dorka. Ja, nekem tetszik a neve is :lol: A házasságit meg majd kikérjük valamikor. Bár tény hogy bosszantó, mert otthon van az eredeti ... férjem is teljesen ki van ezen akadva, hogy miért nem jó nekik az eredeti másolatban!

Hajni!

Nem irigylem a lakásfelújításotokat, mi tavaly "építkeztünk" és költözünk. Nem kezdeném előlről. Igaz a babaszoba még sehogy sem áll, majd még azt kell befejeznünk nekünk is. Már megvan a szekrénye amit össze kellene rakni :oops: De ameddig nincs hely addig az ágyát sem tudjuk megvenni. Szegény gyerek, remélem mire megszületik lesz hova fektetnünk :wink:

Niki!

Kitartást neked, már tényleg nincs sok hátra. Dokidról jut eszembe, ma 100x láttam a kórházba állandóan a vérvételi szoba előtt viharzott el :lol: Mindenesetre izgulunk érted ... a nyuszi csak meghozza őt a hétvégére :D

Benettke!

Nagyon szépet írtál nekünk, köszönjük :D

Tapasztalataim a mai napi terheléses cukor laborról a következők. Aki még nem volt az vigyen ásványvízet, jól esik iszogatni utána, mert elég gej a lötyi amivel itatnak. Bár nem volt olyan vészes, hamar lehúztam. Szerencsémre vittem magammal citromlevet, mert pont elfogyott ... el is kérték tőlem, hogy nem hagynám e itt nekik :D Egyébként nem volt gáz csak az a 2 óra amit várni kellett az volt sok. Olvasni meg nem voltam képes, mert émelyegtem és a betük teljesen összefolytak közben.

Na most megyek dolgozni, majd később jövök

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


tőle is lenyúltak majdnem 1 egész litenyi citromlevet.
nagy gondban vagyok. van aki már egyből külön szobába helyezi el a bébit? illetve van olyan közettek akinek van kutyája? nekünk van, és Bobi (westi fajta, de picike) szinte gyerekünként van nevelve. 4 éves lesz májusban, és hát az ágyban velünk alszik. így nagy fejtörést okoz, hogy most mi legyen. mert gondolkodtunk azonis, hogy én külön megyek a babával. egyet nem nagyon szeretnék: kizárni a kutyát közülünk,mert akkor biztosan féltékeny lesz. nemtudom hogy a gyereknmek meddig jó ha velünk van,egyáltalán jó e vagy nem? szóval tanácstalan vagyok
.ivett
 
 


Szia Ivett!

Én még tapasztalatlan vagyok, ezen a téren, de nekünk a baba rögtön külön szobába fog aludni. Sajnos a hálóban nem férne el a kiságya :-( Így valszeg sokkal többet leszek az ő szobájában az elején, vagy a nappaliban aludva :-) Nekünk is van kiskutyánk (3 éves pincsi), pelenkáskutya kora óta velünk van. Kb. mint nálatok nekünk is olyan mint a gyerekünk. De első perctől kezdve nem engedtük fel az ágyakra, pont amiatt, hogy majd ha baba lesz ne legyen neki természetes, hogy majd felugrik a gyerekhez ... stb.

Féltékenynek így is biztos, hogy féltékeny lesz. Ennek kiküszöbölésére valakitől anno azt hallottam vagy olvastam, hogy baba egyik pelenkáját érdemes haza küldeni apával a kórházból, hogy szagoltassa meg a otthon a kutyával és mondja el a kutyának, hogy ő barát és szeretni kell. A pelenkát nem szabad odaadni neki, hogy játszon vele. Ezt a szagot elraktározza az agya és amikor a babát hazahozzátok befogja tudni azonosítani ... nem tudom mennyire igaz ez ... de a legtöbb kisgyerekes barátunknál van kutya és semmi problémájuk nem volt. Az elején természetes, hogy féltékenyek, sőt arra is készülj fel, hogy később jóval visszahúzódóbb lesz a kutyus. Kizárni nem jó ötlet, azt én sem tenném!

Mivel nekünk lesz babaszoba, mi már ahogy beköltöztünk arra szoktattuk Kamillát (ő a kutyánk) hogy a babaszoba küszöbét átlépnie nem szabad ... Idáig hatásos, oda nem jár be :-)

Abban nem tudok segíteni, hogy meddig jó egy babának ha szülőkkel egy szobában van ... de pl. a barátnőmék a kislányukkal 4 hónapos koráig egy szobában voltak, most már külön van, és nagyon jól viselte a kiköltözést :-)) ... legalábbis a szülők azt mondják azóta jobban alszanak ők is és a baba is, mert míg a közelükben volt, minden nyöszörgésére ugrottak ...

Talán a kisbabás anyukák erről többet tudnak, lányok szerintetek?

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


manati!

köszi azért a segítséget. asszem az elkövetkező időkben sokat fogok ezen rágódni.
valaki jár tornára és jógára a kórházba?
.ivett
 
 


sziasztok!

Niki: hátha együtt szülünk... Már én is nagyon mennék. Ráadásul ma elugrottam a Diegoba kocsival, de azt hiszem ez volt az utolsó autókázás, mert mire hazaértem (pedig öt percre van tőlünk) alig bírtam kiszállni a kocsiból, annyira keményedett a pocakom.

Tündi: ez a kirándulás jó lehetett. Nálunk Bence is be van zsongva a libegőért, meg az Erzsébet-kilátóért, főleg amióta megvan az új könyve (Bartos Erika: Kistestvér érkezik) és abban az egyik mese erről a kirándulásról szól. De hát sajna ez most nem fog menni nagy pocakkal.
Szerintem is nagyon különleges a Borostyán név!

Ivett: Bence egy éves koráig a mi szobánkba aludt (saját kiságyába). Most azonban Dorkának külön szobája lesz és az első pillanattól ott lesz - legalábbis ezt tervezzük. (Kutya ügyben nem tudok segíteni, nekünk csak kerti kutyánk van :-))

Pussz: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Angelke: ment a privi!

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Mindent még nem tudtam visszaolvasni, de 1-2 dolgot azért írnék:

ANIKÓNAK NAGY-NAGY GRATULA A BABÓHOZ!!! (majd kérjük ám a képeket)

Képzeljétek ma megszült a főnöknőm lánya, aki 1 nappal járt lőttem... Ő ápr. 23-ra volt kiírva :shock: Na, most aztán jól megijedtem :shock: :shock: :shock:

Timi!

Sztem lehet, hogy a fenti okból láttad rohangálni a Csapót...

Én is a maltofer folt szedem, már azóta mikor még minden O.K. volt a vérképemmel.


Niki!


Persze attól is be vagyok rezelve, hogy úgy járok mint Te :roll: :shock: DE sztem még mindig ez a jobbik verzió, hisz így már tuti mindene kifejlődött a babónak. Csak az a minden napi CTG :?

Ivett!

Nekünk már a kezdetektől külön szobában lesz a baba /legalább is mi úgy tervezzük/, annyi, hogy rakunk a szobácskájába egy fotelágyat, hogy ha lesznek nagyon nehéz éjszakáink ott tudjak vele maradni... Nekünk több ismerősünknél is külön voltak az elejétől és senki nem mondta, hogy ez nem működik!

Csajok!

Szerdán reggel 1/2 9 körül megyek UH-ra a Csapóhoz, majd 9.45-re CTG-re :!: Sztem páran ott leszünk, sőt lehet, hogy a Nikit már babóval láthatjuk :wink: Na, ki jön még :?: :?: :?:


Most ennyi, mert kb. 2 órája készülök vmit enni...babó meg már reklamálja is a kaját.

Aztán majd jövök és rendesen visszaolvasok, meg írok még!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Míg megírtam ezt a pár sort ketten is beelőztetek :lol: persze, mert közben kb. 1 órát telcsiztem is :oops:

Na, sebaj kaja után majd olvasok...

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Hát mivel mi egy másfél szobás lakásba lakunk, egyelőre. :)
Igy bizony Lali még mindig velünk alszik.
Nem igazán tudom, hogy hogyan lesz a másik lakásba.
Nekünk Lali nagyon rosszul aludt amikor csecsemő volt.
Most kíváncsi vagyok, hogy a kiscsaj milyen lesz.

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Ivett!!

Nekünk kicsi másfél szobás lakásunk van, mi kint alszunk a nappaliban, de itt már nem fért el a kiságy, így Marcinak első pillanattól kezdve saját szobája van. Sztem ez így jobb is! Köztetek meg ne aludjon a baba sztem, mert akkor nem tudod soha az ágyba szoktatni!
Nekünk is van kutyánk, Vacak, aki szintén westi, csak már öregfiú, 8 éves múlt januárban. Ő is köztünk alszik, de nem okoz problémát, nincs féltékenység, egyből elfogadta Marcit. Időnként megszaglássza, meg akar neki puszit adni, de persze a puszit nem engedjük. Eleinte jelezte, ha sírt Marci, de mára inkább kimenekül a szobából. :)
Amúgy sokszor ott van velünk a kisszobában, főleg mikor szoptatom Marcit, de sokszor csak úgy is bemegy megnézni mit csinál a pici. :) Nagyon helyesek együtt!!
Meglátod, nálatok sem lesz gond, a lényeg az, hogy ne érezze, hogy ki van rekesztve és a babát is mutasd meg neki sokszor, főleg az elején. Én akkor naponta többször odahajoltam vele hozzá, hogy megszaglássza.

Kép
makkmarci
 
 


Nagy nagy gratula Anikónak! :lol:

Vas: nekem is vashiányom lett.Én a Maltofert kaptam és szedek hozzá C vitamint is-a jobb felszívódás miatt(no meg vérzett az orrom meg az ínyem és arra is jó).

Ma akartam menni a dokihoz,mert a múlthéten csípett a pisim.De végűl a vizelet eredményem jó lett,nincs fehérje benne és a bacik 700,2500-től magas.Gondoltam elmegyek a dokihoz azért,mert kicsit bővebb a folyásom-de egész héten továbbképzésen van.Holnap érne rá,de holnap meg nem tudom megoldani,hogy felmenjek Pestre.Így várok jövő keddig.Végűl is 3 hete volt kenet vételem,az jó lett.
Vettem pár dolgot is: pelus,melltartó betét,fültisztító,wc ülőke papír,kézfertőtlenítő....

Venczekone: drukkolok,hogy minél előbb kibújjon a bébike! :wink:

Angelke: mi baj,miért nem vagy jól? :roll:

Ivett: szép súlyú a babóca! A most is egy ágyban alszotok a a kutyával? Mert engem kategórikusan eltiltottak a macskáktól,kutyáktól az orvosok! Emiatt elajándékoztuk a 6 éves cicimát,mert féltem a fetőzéstől.Főleg a kutya,sok bacit bevisz a lakásba!
Én is valami hasonlót tudnék tanácsolni,hogy szépen-fokozatosan kell a kutyát szoktatni-pl.ahogy Manati is javasolta.
Egyébként nálunk a baba biztosan velünk-velem lesz az elején.Mivel a párom sokat dolgozik,így valószínű,hogy ha nagyon nem fogja bírni,akkor kimegy a nappaliba.Legalábbb is ezt beszéltük a múltkor.
Aztán a babát idővel mindenképp külön szeretném szoktatni.Az egyik,hogy én is külön voltam téve.A másik,hogy a páromnak van már egy 7 éves kislánya.2 hetente ha jön hozzánk,mindig kínszenvedés az alvás.A párom 2 hetente szabad csak hétvégén-amúgy éjjel-nappal dolgozik és akkor tud-na pihenni,amikor jön a kislány,A múltkor ezért ki is ment a nappaliba,én aludtam a lánnyal,de egyik éjjel kiment az apjához-emiatt nem tudott aludni,mert egész éjjel rajta feküdt,lehúzta róla a takarót.másik éjjel már felkeltem amikor megindúlt volna,de óránként felkelt,hogy kimegy,ő fél...stb.Ráadásúl megvolt fázva és horkolt is,úgyhogy semmit nem aludtam tőle.Meg ő az ágyon alszik,én meg a földön a matracon,ami mostmár elég kényelmetlen....Szóval ezek miatt szeretném külön szoktatni,mert nálunk katasztrófa a helyzet...

Csütörtökön megyek 4D-s uh-ra,már nagyon várom!
m.eri
 
 


Hahó! Nálunk van külön szoba, de velünk alszik. Nem a mi ágyunkban, hanem mellettünk a kiságyban. Így nem kell éjjel 15x felkelni mellé. Kutya nekünk is van, Nyafi a neve. :lol: közepes testű keverék. már 11 éves és mi is a pelenka módszert alkalmaztuk. Első két nap volt nagyon nekikeseredve, nem evett ivott. Aztán szeretgettem vagy 20 percig szépen kibattyogott a konyhába és megevett mindent... :lol: Azóta jóban vannak. képzeljétek úgy megszerette, hogy mikor Abigél elsírta magát anyósom kezében és ő már nem tudta mit csináljon, Nyafi a koszos, büdös plüss mackót benyomta közéjük, hogy Abigél játszon vele, csak ne sírjon. Nyafi a szobánkba nem jön be, de a nappaliban szoptatok és akkor mindíg odafekszik. Már meg is nyalta párszor, persze nem engedem, de nem tudok rá haragudni. Ja és először külön szobában volt a gyerek, de nem maradt meg. Védőnő szerint is az az egészséges, hogy amíg nem alussza át az éjszakát jó ha ott van. Anyuka is pihentebb így. Ez is nagyon, de nagyon fontos...

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Nálunk Luca az első perctől külön szobában aludt, igaz, hogy az ágya kb. 5 lépésre volt az enyémtől. Most úgy tervezzük, hogy Borostyán megy az ajtó mellé (Luca régi helyére), Luca ágyát meg beraktuk a szoba másik végébe. Ja és persze nem egyszer volt, hogy Luca kettőnk között aludt, meg olyan is előfordult jónéhányszor, hogy leköltöztem vele a nappaliba (főleg a kezdeti fogzás idején vagy ha benáthásodott).

Kutya: régen a földszintre bejöhetett amikor otthon voltunk, de amint terhes lettem kitiltottuk, így mire megszületett a kisasszony, addigra teljesen kerti kutya lett. Egy németjuhászunk van.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Írtam, elszállt... :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted:

Most akkor csak a lényeg:

Andaka, Gabi, Vikcsi!

Még nem értem teljesen a végére, de kicsit visszaolvasva már látom, hogy holnap Ti is jöttök az Uzsokiba :lol:

Én reggel 1/2 9-től már ott leszek UH-ra várva, majd 9.45-től NST! Egy mini fórumtali :wink: ?

Amiről megismertek: feltűnő sárga Mango táska, zöld kabi, bézs naci, középhosszú fekete haj, ja és hát nagy-nagy pocak :wink:

Nem bánom, ha ti jöttök oda hozzám...kicsit félénk vagyok ám ! (na, jó ez kissé túlzás :wink: )

Hogyan ismerlek meg benneteket? Esetleg piros rózsa a gomblyukakba, vagy stílusosan rózsa helyett baba cumi :wink: :lol: :?:

Ivett!

Nekünk egy 12 éves cicánk van, akinek persze mindent lehet /pl. ágyunkba mászni :oops: /...azt nem tudom mi lesz, ha megszületik a babó, ugyanis Ő vmilyen okból kifolyólag nem igazán bírja a gyerekeket (talán a hangoskodásuk miatt :roll: ), de szerencsére ez abban nyílvánul meg, hogy jó messzire elkerüli az útjába kerülő csemetét. Így talán nem lesz gond...arra viszont mindenképpen vigyázni kell sztem kutyunál és macsekoknál is, hogy ne érezzék magukat nagyon mellőzve a baba miatt :roll:

Most mennem kell, de ha tudok, később még jövök!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


sziasztok!

köszönöm szépen a sok tanácsot. asszem majd Dorka fogja eldönteni, hogy mennyire lesz külön tehető. nekem a dokim egyáltalán nem volt a kutya ellen, mondta hogy szeretgessem nyugodtan. de köszönöm a jó ötleteket, már továbbítottam is a férjemnek, hogy a pelenkásos dolgot kipróbáljuk. meg ha hazamegyünk majd,akkor a kis talpát megszagolhatja. remélem azért a "lelki betegsége" nem fog sokáig tartani. már most mondjuk neki Dorkát, és tutira érti,mert azóta mégjobban bújós lett.
szépe napot!
.ivett
 
 


Sziasztok!

Én reggel 7-re megyek CTG-re és utána rohannom kell a Heim Pál-ba, mivel Bencust megint visszük a sebészetre a fütyijével. Remélem mostmár végre felhúzzák neki, mert már vagy negyedjére visszük el.
Úgyhogy szerintem én nem tudok résztvenni a pocakos CTG-s talin. :cry:

Ma megyek a dokimhoz délután, remélem mond valami biztatót szülés ügyben :wink:

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


sziasztok!

ismét problémával állok szemben: nézegetünk autósülést. van olyan,amelyiket már újszülött kortól lehet használni. szerintetek a bébihordozót ki lehet használni? vagyis: vegyünk olyan autósülést, amire rá lehet csatléakoztatni a bébihordozót, vagy olyan gyerekülést amit már kezdetektől lehet használni?
.ivett
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?