Új privát üzeneted érkezett!

Figyelmesen végigolvastam a reggeli hozzászólásaitokat,és sokmindent megértettem.Tiszta szívemből kívánom,amit Pöttyös Panni írt előttem,hogy alakuljon úgy az egészségügy helyzete,hogy infrastrukturálisan létrejöhessenek a biztonságos otthonszülés feltételei kis hazánkban.(pl.ahogy állítólag Hollandiában ez működik)Addig,amíg ez megvalósul(sajnos nem úgy tűnik,hogy hamarosan),addig nagyon meggondolandó és mérlegelendő,mit és mennyit kockáztatunk.
Abban,hogy ilyen orvosellenes a társadalom,bizonyára hibásak az orvosok,akik nem hivatásuknak megfelelően viselkednek,de hibás a sajtó is,és az emberek féműveltsége is(szerintem a félművelség nagy veszély!)
Az oktatásról:biztos vagyok benne,hogy az orvosi keményebb egyetem,mint bármelyik.A sógornőm az orrom előtt végezte el,hát csk lestem,pedig nagyon jó képességű valaki.Irtózatos szellemi és pszichés teher.Úgyhogy én már az előtt is megemelem a kalapom,aki csak elvégezte azt a 6 évet.Nyilván több az elméleti rész,mint a gyakorlati,de leszigorlatozni csak úgy tudnak,ha azt adott területen eltöltöttek bizonyos időt,tehát nyugi,nem csak a tankönyv alapján vizsgáznak.Sógornőm pl. nagyon agilis volt,mindenhová bekéretzkedett a szülészeten,rengeteget tanult ott.
Száz szónak is egy a vége:kívánok mindenkinek olyan körülményeket a szüléséhez,amelyben biztonságban érzi magát,és egészséges gyermeket!Mmzsó
Vendég
 


És mindezt a laptetőn,hmm! :wink:
Vendég
 


Mmzso, akkor a sogornod ilyen, ettol meg nem lesz minden egyetemista ilyen. Mivel en olyan koleszban laktam anno, ami nem elszeparalt volt, h itt csak BTK, v csak TTK, csak orvosi, hanem tok vegyes, eleg jol lehetett latni, meg nemcsak a koleszban talalkozhattam mas beallitottsagu egyedekkel. Kettesre is lehet szigorlatozni. Szoval nem vonom vissza, amit irtam. Minden attol fugg, ki mennyire veszi komolyan, amit csinal. Es nem utolso sorban korhazban nottem fel, nem azert mert beteg lettem volna, es dolgoztam is 4 evig orvosok kozt. Minden egyetem elvegzese oriasi szellemi es psziches teher, ha valaki komolyan veszi. Mindenhol van gyakorlat is. Az is attol fugg, ki mennyire veszi komolyan.

Egyaltalan nem orvosellenes a tarsadalom. Az otthonszulok se orvos ellenesek, de orvosra ott van szukseg, ahol baj van. Ott viszont nagy szukseg van az orvosokra. Ezt is leirtam. Azt is, h van sok jo orvos is. Az otthonszulok nem felmuveltek, nagyon sok dolognak utanajarnak. Es annak alapjan dontenek. Vegul nem is szul mindenki otthon. Nem az a lenyeg, h otthon szuljon mindenki, hanem az a lenyeg, h ott, ahol biztonsagban erzi magat.

Es koszi, h azert probalod megerteni.

Biobaba

ez meg csak az analogia kedveert:
"Itt él Ló Szerafin is, a kék paripa: Ő, tudod, kéknek született. Ami nem csoda, mert Ló Szerafin lócsoda. Vagyis hogy csodaló. Csakhogy az emberek nem hisznek a csodákban, a kék lovakban meg még kevésbé. Mosták, dörzsölték, szappanozták, sikálták szegény Ló Szerafint. Persze kék maradt. Erre befestették szürkére, pejre, feketére, sárgára. De egykettőre levedlette a festett szőrt, és újra kéken ragyogott. Akkor aztán minden kezdődött elölről. Majd náthát kapott szegény Ló Szerafin a sok mosdatástól. Megszökött hát, s nekivágott a világnak. Bujkált, vándorolt, igen szomorú volt."

"Aromo nyúl. Ugrifüles, nagyeszű. Úgy is hívjuk: fékezhetetlen agyvelejű. Ő meg, tudod, kint lakott a mezőn. Szabad foglalkozású nyúl volt. Káposztaszakértő. Egyszer hoz ám neki a postás egy levelet. Azonnal jelenjék meg itt meg itt, ekkor és ekkor, mert köteles elvégezni a nyúlfutás-tanfolyamot. El is ment szegény. Egy nagy épületre ki volt írva, hogy Nyúlfutást Oktató Főtanfolyam. Oda kellett mennie. Egy bizottság elé vezették. Kövér, pirospozsgás urak ültek a bizottságban. Aromo éppen mondani akarta, hogy minek tanulja ő a nyúlfutást, amikor... de a főkövér már rá is reccsent: ,,Na, fusson egy kört!'' Aromo futott. ,,Rettenetes! - sopánkodtak a bizottság tagjai. - Hogy dobálja a farát, micsoda rossz lábtartás, ezt a gyenge technikát!'' Aromo megint mondani akarta, hogy hiszen ő nyúl, de nem engedték szóhoz jutni. Heteken át gyakoroltatták. Nyúlfutásra oktatták a kövérek. De igen elégedetlenek voltak vele. Ilyen rossz tanulójuk még sose volt, ingatták a fejüket, és három hét múlva előhoztak egy teknősbékát. ,,Na, mutasd meg neki!'' - mondták, s a teknősbéka fél nap alatt végigcsoszogott a kerten. ,,Na, látod, ez az! - mondták a kövérek Aromónak. - Ez az igazi nyúlfutás. Látod, milyen szépen ingatja a fejét, milyen kecsesen rakja a lábát?! Igaz, a gyorsaságát még icipicit fejleszteni kell, de akkor is így fut egy igazi nyúl.'' Aromo igen mérges lett, azt se mondta fapapucs, csak zsupsz! átugrott a kerítésen, és uzsgyi neki, vesd el magad! Isten veled, nyúlfutásra oktató tanfolyam! A kövérek meg: ,,Utána, utána, hiszen még nem tud rendesen futni, fogják meg!'' De mire kettőt léptek, Aromo farkincája végét se látták. Nosza, vérebeket eresztettek utána. Így találkoztam Aromóval. Futott, mint a nyúl, nyomában a vérebek."
biobaba
 
 

 
 

Biobaba,

Persze, igazad van, a tudomány nem mindenható. Nem is arra gondoltam, hogy feltétlenül mindent el kell fogadni, hanem arra, hogy kapásból nem kell elvetni sem.

Off: jók az analógiák! :D
Vendég
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy ismeretlenül hozzá szólók,de elég szomorú, hogy 2 lehet az orvosin kapni. Én azért nem jelentkeztem mert úgy gondoltam, hogy ott a kitűnőnél nincs gyengébb, mert nem lehet gyengébb!
Elmentem a közgázra ahol 4 re szigorlatoztam pénzügyből és nem zavart mert tudtam , hogy ez miatt nem hallhat meg senki.
A másik mi az, hogy a mentősöknek nem tetszik ha egy otthon szülőhöz kell kimenni???És az alkoholisták, meg a drogosok akik még járulékot sem fizetnek és a detoxikálóba kell vinni????????????
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Ez engem nagyon felháborít!!!!!!!!!!!!!!
Nekem két gyerkőcöm van mindkettő kórházban, az első igazi konzervatív körülmények között a kicsi (2 hónapos), az Istvánba nagyon jó környezetben és körülmények közt.
Én is szimpatizálok az otthon szüléssel , de én sokkal parásabb vagyok, így örülök, hogy van már 1-2 hely az országban ahol otthonos körülmények között lehet a babákat világra hozni.

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Bocsi a hibákért, de itt ordít a kicsi a kezemben így félre ütöttem egy-két helyen.

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


A másik mi az, hogy a mentősöknek nem tetszik ha egy otthon szülőhöz kell kimenni???És az alkoholisták, meg a drogosok akik még járulékot sem fizetnek és a detoxikálóba kell vinni????????????
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ez engem nagyon felháborít!!!!!!!!!!!!!!
ezt meg honnan veszed? :shock:

Azt hiszem, abban megegyezhetünk, hogy aki orvosira jár, rengeteget tanul. És aki ott kettest kap, annak a kettes szintnek is elégségesnek kell lennie ahhoz, hogy orvossá válhasson (sarkos példa: egy égimeszelőnek 100 pontból 28-at kell elérnie a kettesért, míg a medikusnak 90-et)
jamina
 
 


Én nem szívesen járnék olyan dokihoz aki kettessel végzett, de még szerencs, hogy nem rakják ki a diplomájukat a falra , így nem tudom.

Meg nem mondom, hol, de ezt olvastam, hogy igen csak csúnyán bánnak azokkal a kismamikkal akik a megkezdett otthonszülést a kórházban fejezik be és ezt a mentősök ill. a kórházi dolgozók is szóvá teszik az Anyukának. Ezt újságok írták, otthonszülők nyilatkozták (olyan is aki kórházban szerette volna a babáját világra hozni, de az túl gyoran jött) és egészségügyisek, volt olyan aki nekem személyesen, szemtől szembe mondta (e.ü.-s volt).
Ez ami felháborít, hogy mindenki maga döntse el, hogy mit szeretne és ne róják fel neki a másságát, ha úgy alakul , hogy még is igénybe kell vennie az "ingyenes " e.ü. ellátást.

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Sziasztok!
Szerintem a drogosokkal és az alkeszokkal is nagyon csúnyán bánnak(nem tapasztalat :D )Csak biztos vagyok benne...
Valahol meg is értem....
Tényleg olyan hülye helyzet,megkezdődik otthon a szülés, aztán ha baj van minden elvüket föladva ,rohannak az orvoshoz(akiben mellesleg nem bíznak),és mégiscsak rá bizzák magukat és a gyereküket...Hogy van ez???Akkor megjon a bizalom,ha mondjuk komplikáció van??Egyébként és sem tarok minden orvost jónak és sajnos tapasztaltam ,hogy hibázhatnak is..és valahol én is úgy gondolom,hogy nekik NEM szabadna hibázni...De például legutóbb egy anyuka kishijján elvérzett,a bába asszonyok meg az erkélyen bújkáltak..na ez tényleg egy komoly felelősségteljes,hatékony ellátás...Bennük miért lehetne már megbízni???
Vendég
 


Csilla, amit írsz, annak érdemes lenne pontosabban utánanézned, mert ez így nem állja meg a helyét. A mentősök ab ovo nem bánnak csúnyán egy szülő nővel, ha így lenne, vszeg alkalmatlanok lennének a pályára. Nem a szülő nőre ,,szoktak" haragudni, hanem aki a segítségnyújtást elmulasztja.

Bárány, ha baj van, még mindig az a jobbik eset, hogy azonnal rohannak mentőt hívni, nem? :wink:
jamina
 
 


pl. a babaneten is olvastam majd ha más dolgom nem lesz vissza keresem és megírom neked

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Barany, szerintem nem sikerult fognod az adast, ha ilyeneket irsz. Kar.

Biobaba
biobaba
 
 


Milyeneket?
Igaz,nem?
Semmi valótlant nem mondtam.
:wink:
Vendég
 


Bárány: senkinek nincs alapból baja az orvosokkal, ahogy én olvastam.

De sokan gondoljuk úgy, hogy a dolguk nem egy élettani folyamat végignézése, hanem az egészségügyi problémák megoldása.
Rendben haladó szülés => mehet bábával akár otthon is
Komplikáció => szükség van kórházra és orvosra.

Szvsz nem az orvostudomány lebecsülése az, ha nem zaklatjuk az orvosokat fölöslegesen.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Barany, marmint mi igaz, nem?
Ha arra gondolsz, h lenezzuk az orvosokat, nem igaz. Borcsa megint porbalta magyarazni. En meg nem irom le ujra, amit mar leirtam a jo orvosokrol.
Ha baj van, egyaltalan nem adom fel az elveimet, azzal, h korhazba megyek, mivel az elveim koze tartoik, h akinek baja van, orvosra szorul. Es hasonlok... Mar leirtam.

Biobaba
biobaba
 
 


Ok akkor szerintem mostmár mindent elmondtam :D :lol:
Csak a véleményem volt,nem akarom tovább fplytatni a meddő vitát(na jó inkább ellenkező vélemény,nem vita)
Végülis felőlem a cseresznye fa tetején is szülhet bárki... :wink:
Mivel a másik oldal már feladta úgy látom ..magatokra maradtok,nem lesz "vitafórum" :cry:
Sziasztok
Vendég
 


Bárány,én úgy látom,az otthonszülő anyukák nagyon más szempontok szerint,más rendszerben gondolkodnak,mint mi.
Én is megpróbáltam felvázolni egy-két szempontot a mieink közül.
Tényleg csak azt tudom nekik kívánni,hogy szép élményeik legyenek és egészséges babáik szülessenek!
Vendég
 


Valahogy nem találkoznak az álláspontok.

Azzal nem értek egyet, hogy aki otthon szül, az felelőtlen. Aki meg kórházban az nem az.
Az, aki otthon szül ugyanúgy jót akar a gyerekének, mint aki a kórházat választja.

Soha nem szülnék otthon, mert 100 komplikáció történhet. Lini korábban megjegyezte, hogy "ne térjünk vissza a középkorba" és ebben teljesen igaza van.

Sajnos úgy látom, az otthonszülés kezd divattá válni.

Valószínűleg eltelik pár év és divat lesz kórházban szülni.

Egyébként Hollandia ma már nem jó példa az otthonszülésre, mert Hollandiában egyre többen akarnak kórházban szülni. Csak van lehetőség az otthon szülésre (mentő az ablak alatt várakozik, stb.).

Ha az otthonszülést, mint választható lehetőséget Magyarországon megadják, akkor tettünk egy politikailag érett lépést a demokrácia felé, mert a Nép otthon akar szülni. Hát tegye.

Miért vitatkozunk, amikor politikai döntés fog születni úgyis?
rifu
 
 


Azzal nem ertek egyet, h otthonszules = visszateres a kozepkorba. Azert ez egy kicsit a sarkitas kategoriajaba tartozik, nem?
Ugy erzem manapsag egy otthonszules egesz maskepp nez ki, mint amilyen egy szules lehetett a kozepkorban, azota "kicsit " fejlodott a tudomany, "kicsit" masok a korulmenyek es "kicsit" tobbet tudnak manapsag a ba'ba'k....
saara
 
 


biobaba írta:Minden egyetemen csak azt lehet megtanulni, amit tanitanak. Csak azert egyaltalan nem tisztelek valakit, mert orvosit vegzett. Es? Mas egyetemeken is legalabb annyit kell tanulni. Akinek van feneke a magolashoz, siman elvegzi akarmelyiket. Es meg akkor is csak azt tudja, amit tanitottak neki. Hacsak nem volt tobbre kivancsi. Es ha kikerul az egyetemrol, akkor sem fog tobbet tudni, amig nem probal mast. Ha csak azt csinalja a gyakorlatban, amit ott megtanult, akkor nem fog tudni mast, csak azt. Nem a "szaktudast" akarom lehuzni, csak ezt a naivitast kene kicsit jobban atgondolni, h vki elvegez egy egyetemet, akkor mindent tud. Nem igaz. Meg ha olvas is a legujabb kutatasokrol, akkor se biztos, h alkalmazza oket. Az orvostudomany is olyan dolog, h valtozik, ha hajlandoak ra a benne levo szemelyek. Csak egy kisse lassan mozog. V azert mert mondjuk szakmai feltekenysegbol elhallgatnak egymas elol dolgokat, v azert mert a megszokottol nem hajlandoak elterni, v az idosebbek nem engedik a fiatalabbakat ervenyesulni... Az orvosok is emberek. Szerintem ebben az orszagban sem artana bevezetni, amit az angolok fognak, leszedik az orvosokrol a feher kopenyt, es kek kopenyt kell majd hordaniuk... Vannak jo orvosok, most nemcsak a szuleszetrol beszelek. De azert eleg sok olyan van, akivel jobban jart volna a vilag, ha mas szakmat valaszt. Ez megint csak igaz altalanossagban is, akarmilyen mas szakmara is.
Emlekeim szerint a szuleszet tankonyvet meg epp az irta, aki mefogalmazta a szakmai kollegium otthonszules ellenes szoveget. Mi mast is irhatott volna? Mi mast is tudhatnanak az orvostanhallgatok... Megint csak nem az orvostanhallgatokat akarom leirni, ez az oktatasi rendszer. Megtanulsz valamit, elmegy belole vizsgazni. Neha szigorlatozgatsz is veszesen, ejszakakon at fonnmaradsz, h bemagolj valamit, amit ott kernek, aztan eleg rendesen el is felejted, ha nem hasznalod azt az "anyagot". Es lehet, h nagy eretneksegnek tunik nemelyeknek, de pl az egyetemi funkcionalis anatomia konyvet meg egy 14 eves gyerek is betanulja, ha van ra eleg ideje es erdekli, pedig az szep vaskos olvasmany. No, nem ragozom tovabb, szerintem, aki akarja, erti, amit leirtam.



Megmondom őszintén ez, párosítva mindazzal, ami állandóan elhangzik, igenis arról szól, hogy az orvosok nagyrésze egy mezei kókler, aki nem képzi magát, végigcsücsült 6 évet az egyetemen, bebiflázta azt, amit az én 14 éves fiam is tudna, majd levizsgázott kettesre és most azt hisszük róla, hogy ő a nagy atyaúristen.

És ez ellen tiltakozom!

Egyáltalán nem hiszem azt, hogy minden orvos szakmája csúcsán áll. De nagyon sok van közöttük, aki igenis becsületes, továbbképződő, komoly tudással rendelkező orvos.

És ott kezdődik, hogy az átlag egyetem 5év, az orvosi helyből 6, de a 6 évvel még nem fog praktizálni egyetlen orvos sem, mert utána jön még a nemtudoménhány év szakvizsgáig.

És folytatódik azzal, hogy 24-36 órákat ügyelnek úgy, hogy akár a 36. órában is olyan döntéseket kellhet hozniuk, amin életek múlnak. Már bocsásson meg a világ, de ehhez képest kutyafüle egy mezei diplomával 8-4-ig dolgozni, vagy épp csücsülni egy egyetemi tanárseg. állásban.

Nem tartom isteneknek őket, mert nem azok. De amikor általánosságban leszólja őket valaki, vagy valakik, akkor nem értem, miért is lepődjek meg azon, hogy utána ezt a valakit, ezeket a valakiket nem várják kitárt karokkal.

Ildi
pildi
 
 


A legtöbb érv, ami az otthonszülés mellett elhangzik, semmi másról nem szól, mint amit gyakorlatilag minden kórházi szülést választó nő is kívánna: háborítatlanság, mind külső körülményekben (külvilágtól elszeparált helyiség, felesleges személyek bemászkálása nélkül), mind a történéseket illetően (beavatkozások minimalizálása). Sokkal több értelmént látnám annak, ha ezzel a kapacitással, kampánnyal, jogalkotással, előadásokkal, megmozdulással nem évi 5-600 nő érdekeiről lenne szó, hanem évi 90-100ezeréről.

Ildi
pildi
 
 


Pildi!
Persze igy is lehet magyarazni, ha akarod, en nem igy ertettem.
Sajnos nem sikerult a lenyeget megertetni. Elnezest.

Biobaba
biobaba
 
 


saara írta:Azzal nem ertek egyet, h otthonszules = visszateres a kozepkorba. Azert ez egy kicsit a sarkitas kategoriajaba tartozik, nem?
Ugy erzem manapsag egy otthonszules egesz maskepp nez ki, mint amilyen egy szules lehetett a kozepkorban, azota "kicsit " fejlodott a tudomany, "kicsit" masok a korulmenyek es "kicsit" tobbet tudnak manapsag a ba'ba'k....


Pontosan erről van szó. Ahogy fejlődött a tudomány a szülő nőket bevitték a kórházakba. Nem hiszem, hogy azért, mert így kényelmes a fehér köpenyes (pfujj!) gonosz orvosoknak, hanem mert az anya és a magzat biztonsága ezt kívánta.

Ismétlem, nem ellenzem az otthonszülést, de ne támadjuk már az orvosokat és a kórházakat, mert ezáltal a tudományos vívmányokat támadjuk és a kutatások eredményeit kérdőjelezzük meg.

Mint minden normális ember, én is félek, amikor csörögnek a tálcán a műszerek, erősen világítanak a műtőben a fények és maszkos emberek vesznek körül. De ezek az emberek megmentik a gyerekem életét, ha kell, és ez a legfontosabb (számomra).

Visszatérünk oda, ami nem lett kiindulási pont, pedig fontos: a szülés t e r m é s z e t e s folyamat. Az orvos feladata nem a szülés természetes lefolyását befolyásolni, hanem az esetleges komplikációk elhárítása, amelyek a magzat és az anya életébe kerülhetnek, vagy maradandó sérüléseket okozhatnak, stb., stb.

No erre nem képesek a bábák és soha nem is lesznek képesek, mert nincs hozzá végzettségük, nincs műszer arzenáljuk, és ha tetszik, egy panell lakásban vagy egy családi házban nincs erős világítás, a steril környezetről nem beszélve!
No ez sarkos megfogalmazás, de talán találó. Ezernyi részlet, ami egy kórházban adott.
Igaz, meghittség, nyugalom, halk zene és néha sajnos parányi kedvesség, hát az nem adott. Gondolom ezért merül fel sokakban az otthonszülés, mint megoldás?
rifu
 
 


Én megpróbálom mégegyszer leírni a véleményemet, mert azt hiszem, ahogy azzal vádolnak minket hogy mi nem próbáljuk megérteni az otthonszülőket, úgy ők sem próbálják megérteni a mi érveinket.
Nekem nincs bajom az otthonszüléssel sőt...szerintem is mindenki szüljön ott ahol akar a kukoricásban vagy a cseresznyefa tetejé.,decsak az a 80%akinél tuti nem lép fel semmilyen probléma.Ha nekem valaki megígérné, hogy az én szülésem tuti probléma mentes lesz 100%, akkor lehet hogy élnék én is ezzel a lehetőséggel. De ki igéri meg ezt? Ugye nem Geréb Ági????????Jól érzem senki nem fogja ezt megigéni. Akkor pedig esteleg sok óra vajúdás után mire a bába ugy dönt kell az a mentő , a mentő kijön, a kórházig az út, ott ugye ujra vizsgálat és csak utána döntés . Na itt a baj ez lehet akár 30perc is. Ez alatt a gyerek már súlyos oxigénhiányos állapotban van. És ez bárkivel megeshet, hiszan azt irjátok mindenkinél benne van a pakliban hogy kórház a vége. Ez az amit én nem értek, hogy ilyen iszónyú felelőséget ki mer válalni.

Ja és arról tudunk hogy otthonszülés következtében ki hal meg de azt nem hogy hány oxigénhiányos sérült gyerekl születik, mert a idő mire korházba került az sok volt neki. Ez ma még Magyarország és nem Hollandia ahol ott áll a mentő a ház előtt. Ennek még ma nincs kúlturája és nincs rá törvény és az orvosok is rosszul állnak hozzá. Ezzekkel a feltételekkel válaljátok mégis be a kockázatot.

Saara

Igen ez nem a középkor. Sokkal öregebbek a szülőnők nem 18-20 évesek hanem inkább 30 az első gyerek vállaláskor. Ja és ugye akkor született egy családnak 8-10 gyerekek. Ha egy meghalt hát Isten így akarta. A21-iki században ez már nem elfogadott.

L

Kép
lini
 
 


"Az orvos feladata nem a szülés természetes lefolyását befolyásolni, hanem az esetleges komplikációk elhárítása, amelyek a magzat és az anya életébe kerülhetnek, vagy maradandó sérüléseket okozhatnak, stb., stb.

No erre nem képesek a bábák és soha nem is lesznek képesek, mert nincs hozzá végzettségük, nincs műszer arzenáljuk, és ha tetszik, egy panell lakásban vagy egy családi házban nincs erős világítás, a steril környezetről nem beszélve!"


Rifu, szerintem nagyon alabecsulod a ba'ba'k, szulesznok tudasat.

Ezt bemasolom (meg egyszer) aztan kiszallok a vitabol, mert var a haztartas:

(World Health Organization “Having a Baby in Europe”, European Regional Office, 1985):

“Azzal, hogy medikalizáljuk a szülést, azaz elválasztjuk az anyát a saját környezetétől, idegenekkel , gépekkel vesszük körül azért, hogy segítsük a szülésben, az anya testi-lelki állapota annyira megváltozik, hogy az egész szülés intimitása is megváltozik, minden valószínűség szerint az újszülött állapota is megváltozik. Ennek az az eredménye, hogy nem is lehet már tudni, milyen lenne a szülés ezek nélkül a manipulációk nélkül. Az egészségügyi személyzet nem tudja, milyen a nem medikalizált szülés. Az egész modern szülészet-nőgyógyászat és neonatológia tudománya, irodalma, kutatásai és eredményei a medikalizált szülés megfigyelésein alapulnak.”

Bizom abban, hogy ezen lehet majd valtoztatni, de ugy erzem ahaoz az is szukseges, hogy ezt belassa a Szakma. Vannak mar orvosok, akik igy gondolkodnak Magyarorszagon, de sajnos meg nagyon-nagyon kevesen.

Sziasztok.
saara
 
 


Rifu: teljesen indokolt volt kimozdítani a szülést a folyó víz nélküli egyszobás hajlékból, ahol a nagyikon és a nagyobb tesókon túl még esetleg a kecske is bennlakó volt. De vegyük azt is észre, hogy egy mai otthon higiénikusabb, mint egy kórház a múlt század első feléből.
És azt is érdemes észrevenni, nem a kórházban szülés ténye, hanem az életkörülmények általános javulása + az antibiotikumok, vércsoport és biztonságos transzfúzió felfedezése hozott nagyságrendi javulást a szülés körüli halálozásban.
Abban viszont egyre több kutató ért egyet, hogy a túlmedikalizálás már kockázati tényező - érdemes egy kis dr. Marsden Wagnert olvasni.
Az, hogy kinek mi a "túl" már nagyon egyéni kérdés. Általánosságban nézve azt lehet mondani, hogy egy zavartalan várandósság után a kb. egyforma statisztikát produkálnak a kórházi és a tervezett intézményen kívüli szülések.
Vagyis ha egy egészséges anya egy zavartalan várandósság végén otthon szeretne szülni, neki és a gyermekének az biztonságosabb, mint a kórház. De ha a kórházat érzi biztonságosabbnak, akkor az is lesz számára a biztonságosabb.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Borsts, azért más is változott.

Most már álmos vagyok, így teljesen összevissza csak néhány dolog, majd holnap rendszerezem.

- Régen, amikor otthon szültek a nők, akkor nem 1-2-3 gyerek volt az átlag, hanem 4-6-8-10, és ebből sokan nem érték meg az agy éves kort sem.

- régen nem a manöken anorexiás típusú nők voltak a férfiak nőideáljai, hanem a széles csípejű töltött galambok, akik könnyen szültek.

- régen nem 28-30 év körül szülték sokan az első gyereküket, hanem 16-18-20 évesen. (Jelzem az orvosi irodalom szerint az ideális szülési idő a nőnél a 25-26 éves kor, nem tudom ezt hoygan hozták ki, de én éppen ilyenkor szültem a két lányomat, és tényleg problémamnetesek voltak). 30 éves kor körül már a csontok nem ugyanazok. 35 év felett nem mennek annyira rugalamsan szét a csípőcsontok...

- régen ha ittál egy pohár vizet, akkor a szomjadat oltottad, de ha ma iszol a csapból egy pohár vizet, akkor azzal benyelsz egy csomó fogamzásgátló hprmont is. Nem vicc, utána lehet nézni.

- régen a nők fogamzóképessége nagyobb volt, ma a stressz miatt és egyéb okok miatt már a nők legalább 30 %-a kezelés nélkül meddőnek tekinthető, és...

- ...régen a férfiak ivarsejtjeivel sem volt probléma, ma már a 30 évvel ezelőttihez képest egy átlag férfinak a spermái 50%-al kevesebben vannak

régen.. meg most... nagyon nagyot fordult a világ nagyon kicsi idő alatt. Nem lehet visszamenni a természetességhez, bármennyire is szeretnéd.

Ma már egy nő nem tudja átélni életében 10szer a szülés, szoptatás élményét (igaz a gyerek eltemetését sem) , úgy hogy a világ beállt arra, hogy azt aki mefgogant azt próbálják benntartani az anyaméhben és lehetőleg egszségesen megszülni. Ez velejárója a civilizált társadalomnak.

(Nem beszélve arról, hogy mennyi hogy úgy mondjam természetesnek tekinthető stressz ér mindenkit aki ma él... azért ezen is érdemes elgondolkodni, mielőtt vadul és merészen mindenkit visszakergetnétek a természetes szülés ideálisan áhított témakörébe.)

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


'reggelt,
én tudom, hogy sosem fognak közeledni az álláspontok (legalábbis kicsi rá az esély :wink: ), de jó volt, hogy legalább ment róla valami eszmecsere.
Ezért eléggé szíven üt a másik topikon az utolsó 2 hsz. Kvázi annyit tesz: ne is törődjetek azokkal a hülyékkel.
Köszönjük a bizalmat :?
Azt hiszem, engem nagyon zavar ez a lenézés. És ide írom, mert nem akarom megszentségteleníteni AZT a topikot :wink:

Eszterlánc, egész jól sikerült az éjjel összeszedned egy csomó valós érvet :)

Ja, és még dokiképzéshez: valóban, végig lehet s*ggelni 6 évet bárkinek, DE. A gyakorlatokat nem lehet megúszni. És aki alkalmatlan orvosnak, az a gyakorlatokat, TDK-kat sem képes elfogadható színvonalon teljesíteni.
jamina
 
 


Sziasztok!

Csak pár észrevétel,ha megengeditek! :wink:

Az orvosin miért ne lehetne gyengébben teljesíteni???
Nyilván az a medikus aki vmelyik szakon(szakokon)gyengébben teljesít későbbiekben nem arra a szakterületre megy dolgozni és nem olyan szakorvos válik majd belőle.Azok a fiatalok,akik orvosnak készülnek általában tudják már az egyetem alatt,hogy milyen szakorvosok szeretnének lenni.Szerintem az elfogadható,hogy abból teljesít majd jobban ami felé hajlani fog és az ahhoz tartozó szakirányokat részesíti előnyben.Mert pl.egy belgyógyász főorvostól sem várható el,hogy akár szülészetből profi legyen,holott az egyetemen tanulta.És fordítva is így van,és minden szakorvosnál!

A szülésznőképzés ma Mo-on elég magas szintű,de sajnos amiről papírt kapunk azt a gyakorlatban nem úgy végezhetjük!Egy szülésznő nem csak azért tanul 3 évet,hogy ott álljon,mint egy bábú,és várja az orvos utasításait!Erre elég volt a régi rendszerben a 10 hónapos képzés!A szülésznő képes egy komplikációmentes szülés önálló "levezetésére",képes felismerni az esetleges anyai,magzati komplikációkat,és az orvos odaérkezéséig a legjobb tudása szerint elhárítani,elsősegélyt nyújtani.Többek között ezekért a dolgokért "harcolnak"a bábák,szülésznők,hogy eljussunk odáig,hogy dolgozhassunk aszerint amit megtanultunk!És itt is nagyon sokat számít a gyakorlat,mert ahogy az orvos sem tud mindent megtanulni a könyvekből,a szülésznő sem tud!
A szülésznőket az egyetemi szülészet-nőgyógyászat könyvből tanítják,és a képesítő vizsgájuk is erre épül!

Rifu,
amíg meg van kötve a szülésznő keze tényleg nem képes bizonyos dolgokra!De nem a képzettlensége miatt!!!!!!!Sőt rengetek ellenpéldát is tudnék felsorolni,ahol az orvos tehetetlensége miatt lett baj,vagy majdnem baj!De szerencsére nem ez a jellemző,mert az orvosok többsége igenis érti a szakmáját!

Üdv.

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


bárány írta:Viszont ezen kívűl egyszerüen nem tudom elképzelni,hogy nagy hassal vajúdva járkálnék a lakásban,a gyerekeim értetlenül néznének,a család körül állna,miközben idétlen pózokban szenvedek,húú de morbid,és végül a kanapén vagy a franciaágyon megszülni,bocsi mindenkitől lehet,hogy teljesen nem így van de elképzelve nagyon gáz...


Ez olyannyira bicskanyitogató hozzászólás volt, hogy nem is tudom megfelelő jelzőkkel illetni. Te mit szólnál ha valaki így festené le a kórházi (császáros? tökmindegy, bármilyen!!!) szülése(i)det???? Mert le lehet ám, nem is kell hozzá túl sok fantázia. :roll: :roll: :evil:
Vendég
 


Eszterlánc,
magyon sajnállak.
ilkamama
 
 


Vero,biztos lehetsz benne,hogy Bárány nem akart megsérteni Benneteket,csak nem tudja elképzelni,hogy a családja előtt szüljön,ahogy 25 éve még azt sem tudták sokan elképzelni,hogy a férjük benn legyen a szülésnél...
Ilkamama,miért sajnálod Eszterláncot?Amiket felsorolt,tök mindegy,hogy milyen céllal,de tények(az ivóvizet nem hiszem el,de a többit igaznak tartom).
Én a magam részéről befejeztem az érvelést,mert úgy látom,hogy nagyon mások a szempontjaink,mást tartunk fontosnak,és ezt tiszteletben tartom.De ha már létrejött ez a topic,miért ne lehetne elmondani az ellenvéleményeket?Zömében kulturált hangnemű hozzászólások születnek,én úgy látom.Kicsit az az érzésem,hogy rosszul esik nektek,hogy mi meg a ti véleményeteket nem osztjuk és ettől picit sértetten és agresszíven reagáltok.
Én ismét csak szép szüléseket(minél többet :wink: ) kívánok Nektek is,mint mindenkinek és egészséges kisbabákat!
Vendég
 


Tisztelt Fórumozó hozzászólók!

Olvassuk már végig egymás hozzászólását és ne reagáljunk csípőből, nem vagyunk a parlamentben.

Ha kiragadunk egy mondatot vagy egy-két szót, elsikkad a lényeg.

rifu
rifu
 
 


Borsts, a zavartalan terhesség nem garancia a zavartalan szülésre. Több példát is fel tudnék hozni. Ebből kettő - a sajátom.

Ne bántsuk Bárányt, mindig találóak a hozzászólásai. Sokszor úgy látom azonnal a lényegre tapint és megfogalmazza azt, amit mi nem mindig akarunk vagy merünk. Egyszerűen nem csomagolja selyem papírba az állításait. Nincs ezzel semmi baj.

Azért van a fórum, hogy beszélgessünk. Nem kell, szerintem, kozmetikázni a mondanivalót. (Persze trágárság kizárva, tekintettel, hogy ez egy babás, babaszerető fórum.)
rifu
 
 


Látom, több fórumozó ki akar szállni a vitából, vagy megsértődött. Gyertek vissza. Próbáljuk meg megérteni egymást. (Nem muszáj meggyőzni, csak megérteni.)

Itt mindenki egyészséges kisbabát akar(t) és nem elitélendő, hogy szépen akarunk szülni. Akár kórházban, akár otthon.
rifu
 
 


Mmzsó

Ne menj el , én nagyon szeretem olvasni a hozzászólásaidat, és Bárányt is szeretem olvasni a szókimondásaival együtt :wink:

Lini

Kép
lini
 
 


Jamina,

Szerintem Biobaba kicsit depis, nem velünk van baja, hanem most úgy általában mindennel. Remélem még viszontlátjuk!

Orvos vita: szerintem nem érdemes azon vitatkoznunk, hogy tiszteljük-e őket, vagy sem, mennyit ér a diplomájuk., Egyetértek azzal, hogy csak akkor kellene az orvos, ha baj van, de akkor azonnal! Nekem ez az egyetlen igazi vesszőparipám az otthonszüléssel szemben: az időtényező.

Pildi írta:
háborítatlanság, mind külső körülményekben (külvilágtól elszeparált helyiség, felesleges személyek bemászkálása nélkül), mind a történéseket illetően (beavatkozások minimalizálása). Sokkal több értelmént látnám annak, ha ezzel a kapacitással, kampánnyal, jogalkotással, előadásokkal, megmozdulással nem évi 5-600 nő érdekeiről lenne szó, hanem évi 90-100ezeréről.


Ezzel teljesen egyetértek. És hozzátenném, hogy biztosítani kellene a neonatológust 24 órában minden szülészet mellett.

Ez a mostani szabályozás arra lesz jó, hogy kórházi körülményeket teremtsenek otthon, és G.Á-t teljesen a partvonalra küldjék.


Ilkamama, nem értem miért sajnálod Eszterláncot. Fel nem foghatom, hogy mi olyat írt, ami ne állná meg a helyét! Amúgy ez a víz dolog engem is foglalkoztat, és aggaszt. Valahol készült is erről egy tanulmány ami kimutatta, h a férfiak hormonháztartása mennyit változott az utóbbi évtizedekben.

Rifu, csatlakozom, a zavartalan terhesség tényleg nem garancia semmire!
Vendég
 


Eszterlánc-Alice,

nagyon jó kis szabályzást dolgoztál ki, nem dolgozol az Eü minisztériumnak véletlenül? :wink:
Jó érveket soroltál fel amellett, miért "nehezebb" manapság a szülés, de kb. pont ugyanennyi van amellett is, miért könnyebb: jóval kevesebb gyermekkori hiánybetegség, éhezés okozta egész életre szóló károsodás, kevesebb fertőző betegség okozta szövődmény, plusz a kismamák egy része jóval egészségtudatosabb, tornászik, vitamint szed, készül a várandósságra, stb....
Az viszont kétségtelen tény, hogy a megfogant gyermek élete jóval értékesebb mint 50-100 éve (hmmm, akkor miért vetetik el a megfogant magzatok egyharmadát?) és ezért jobban akar rá vigyázni mindenki.
És a 30% női meddőség talán túl sok, én úgy tudtam, hogy a párok 10%a meddő. Ha arra gondolsz, hogy ennyi nőnek kell segítség a teherbeeséshez, talán azért van, mert türelmetlenek, mert kifutnak az időből és most és rögtön akarják a babát (mint ahogy azt én is tettem ) :?

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Lini,
nincs garancia, hogy Te a 80%-ba esel, semmi sem 100%. De látod, NEKED az a garancia, hogy minden rendben lesz, ha bemész egy kórházba és ott minden komplikációt meg tudnak oldani. NEKEM meg az a garancia, hogy Geréb Ágnes (akit Te csak a sajtóból ismersz, és tudom, mi a véleményed róla, de hadd ne kelljen nekem is eme véleményt osztani) vagy egy hasonló szemléletű bába követi a vajúdásomat és kellő időben észreveszi, ha valami félremegy, ha a tudása elég hozzá, segít, ha nem, kórházba küld. És ez a "20%" nagy részében elég, egy kis részében nem, ez az otthonszülés rizikója.
Evvel szemben van a kórház rizikója, "pszichológiai" és konkrét okok miatt egyaránt, ami mindenkinek egyénenként más.

Oxigénhiány: Rákóczi prof (a kamarai ajánlás egyik kidolgozója) nyilatkozta egyszer, hogy a magzati oxigénhiányos károsodásoknak csupán 5%a alakul ki szülés miatt, a többi már előtte. Szóval evvel ne érveljünk (arról nem beszélve, hogy nem tudjuk, kórházban milyen ez az arány).

Evvel kapcsolatosan kérdezném: szerintetek a komplikációmentesnek ígérkező kórházi szüléseknek tényleg a 80%-a simán lezajlik?
Mivel nincs erről adat, egyedül a saját személyes tapasztalataimra tudok támaszkodni. Most hagyjuk a netes ismeretségeket, nyilván netre az ír, aki valamennyire érzékenyebben érintett. Nézzük csak azokat az IRL ismerőseimet, akikkel elég jóban vagyok ahhoz, hogy megosztották kórházi szülésük részleteit velem. Az elmúlt 4 évben ez 10 szülés, mindegyik személyesen, közelről megérintett. Mindegyik komplikációmentesnek ígérkező, a legszigorúbb kamarai otthonszülés-feltételeknek is megfelel (terminusban, átlagos méretű érett babák, anya 25-30). 10ből 8 szülés "trendi" kórházban (árpádháziak+MÁV), amiknél "alternatívabb" az országban jelenleg nincs. Lássuk, mi lett a vége:
- 2 lett császármetszés
- 5 esetben burokrepesztés
- 5 esetben oxitocin
- 5 esetben gátmetszés
- 3 esetben több, mint egy órás, hasbakönyöklős- kínszenvedéses- többemberes kitolás
- 1 baba oxigénhiányosan született, 1 légzészavarral PICre, 1 cukorinfúzióra szorult.
Egyetlen szülés volt, ahol nem volt beavatkozás, ez Bálint Sándornál történt az Imrében, akihez úgy kellett bekönyögögnie magát a kismamának.

Hol van ez a 80% problémamentes, "cseresznyefán is" típusú szüléstől? Vagy az én barátaim mind kriplik? (És ez hirtelen elmúlik, ha otthon szülnek?)

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


mmzsó írta:Vero,biztos lehetsz benne,hogy Bárány nem akart megsérteni Benneteket,csak nem tudja elképzelni,hogy a családja előtt szüljön,ahogy 25 éve még azt sem tudták sokan elképzelni,hogy a férjük benn legyen a szülésnél...


Engem ugyan nem, mert nem otthon szültem, nem is fogok, de ez a leírás! :shock: :shock: Semmi másra nem ment ki, mint a lealázásra. :cry: :cry: Erre mondtam azt, hogy bármit le lehet így festeni, ha az elrettentés a cél. Ez egyszerűen nem fair. :evil:
Vendég
 


Jad

Értem amit mondasz nekem ezzel csak az a gondom, hogy szülésnél bármi kialakulhat egyik pillanatról a másikra , ami nem szaktudást igényel hanem időt.És ez az amivel ti nem rendelkeztek, de most ugy érzem, hogy tök feleslegesen magyarázom én is meg a többiek is ezt, nem akarjátok elfogadni megérteni. Pedig egyszerű a világ legjobb bábája se szülésznője sem tud a konyhaasztalon császármetszést végezni, erről szól a dolog pedig néha azonnal kéne.

Rákoczi prof. ezt mondja ,5 másik szülész meg mást.

A pszihológiáról meg annyit, ha már folyton a babáról példáloztok , ha jól tudom a szülés neki is fáj nagyon.Lehet, hogy 10 órás vajúdás, préselődés, oxigényhiány után ők bizony azt mondanák nektek, hogy inkább a hasatokon jönnének ki. De ki tudja???
Anyukának szülésélmény kell ugyhogy hajrá még 5 óra kicsikém.

L

Kép
lini
 
 


A legtöbb érv, ami az otthonszülés mellett elhangzik, semmi másról nem szól, mint amit gyakorlatilag minden kórházi szülést választó nő is kívánna: háborítatlanság, ....


Evvel nem értek egyet. Én főleg azt tartanám fontosnak, hogy a szaksegítség, aki mellettem van, ne egy "csapdákkal telerakott sötét szobát" vagy "időzített bombát" lásson benem, szülő nőben, hanem egy finom, érzékeny szerkentyűt, ami arra lett kitalálva, hogy kihordjon, világra hozzon és szoptasson egy babát. Legyenek meg az eszközeik, hogy segítsenek ezen az úton végigmenni (nem feltétlenül füstölőre meg illatmécsesre gondolok, hanem arra,hogy hova kell tenni a borogatást, hol kell masszírozni, mely pózban simul el a rakoncátlan méhszáj és melyeket érdemes kipróbálni kitoláshoz). Legyenek tisztában avval, hogy ez a ketyere meghibásodhat és akkor adjanak a hiperszuper 21. század és a felkészült, profi orvosbácsik kezeibe.
Ha ezt garantálják valahol, a legutolsó, bezárásra ítélt kórház penészes pincéjébe is hajlandó vagyok elmenni megszülni a babámat.

Egyébként sokan mondják, Hollandiában is azért csökken az otthonszülések aránya, mert minek válllalni az otthoni kényelmetlenséget, ha a kórházban is ugyanazzal a szemlélettel kísérik a szüléseket.

...ezzel a kapacitással, kampánnyal, jogalkotással, előadásokkal, megmozdulással nem évi 5-600 nő érdekeiről lenne szó, hanem évi 90-100ezeréről.


Ne haragudj, de ha keserű akarok lenni, azt mondanám, kampányoljon azért az, aki kórházban akar szülni.
Egyrészt úgy látom, a legtöbb kismama nagyon jól elvan evvel a szemlélettel és örül, hogy orvos "gondozza" a várandósságát/szülését.
De ha mégis változna a szemlélet, és 10 év múlva az átlag várandós bábával szülne padlószőnyeges szülőszobákban, a mi gyerekeink akkor is most születnek és mi NEKIK szeretnénk az alérhető legjobbat adni - mint ahogy Ti is, csak másképpen.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Lini, ha a Te stílusodban szeretnék válaszolni,

szerinted akkor az a jó a babának, ha másfél óra hasbakönyöklés után hárman nyomják ki az anyja hasából?

Hidd el, ha valaki garantálja, hogy császármetszés után nem kerül PICre a kisfiam és velem lehet élete első két napján, akkor három vágást kérek a hasamra.

És mi az, hogy Rákóczi prof ezt mondja, 5 másik meg mást? Ez a "tudomány" mai állása, nem hitkérdés. Vagy te megkérdeztél 5 másik professzort?

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Jad,


Azért császár után nem véletlenül kerülnek PIC-re. Nyilván ha a gyerekkel gond van, és azért kell a császár, akkor nyilván a gyerek is PIC-re kerül. Ha meg nincs gond, csak preventív csm, akkor miért kerülne PIC-re?
Vendég
 


Lini,

Igen, megint csak ugyanoda lyukadunk ki. Én már-már minden otthonszülős érvet képes lennék elfogadni (micsoda fejlődés!;)) kivéve, az időtényezőt.
Vendég
 


Csak megint előjött ez a szülésélmény téma. ÁÁhh, úgyse akartam már mást írni.
Meg hogy jobb a császár a babának, mint a hosszú vajúdás (nem énmondtam, csak reagáltam rá)

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


az ivóvizet nem hiszem el,de a többit igaznak tartom).

Bár ez mellékszál, de jobb ha elhiszed és jobb ha mindenki elhiszi. A fogamzásgátlót szedő nők vizelete ugyanis bekerül az ivóvízbe, nopersze ez tisztítva, fertőtlenítve stb van... de sem a tisztítás, sem a fertőtlenítés nem tudja kiirtani ezeket a vizelettel eltávozó hormonokat.

Most nincsen kedvem ennek az irodalmát előkeresni, de akárki hozzáértőt megkérdezhetsz, igazolni fog (Többek között pl. Czeizel Endre is)

Többek között ez is oka annak, hogy indoklatlanul sok nő nem tud könnyen teherbeesni, és hogy a férfiaknak nagyjából feleannyi a hímivarsejtje (spermája).

Ez az oka többek között annak is, hogy a legtöbb országban, ahol ezzel tisztában vannak, nemigen isznak csapvizet, helyette inkább palackozott forrás vagy ásványvizet.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Jad, az hogy a párok 10%-a meddő, az azt jelenti, hogy nekik egyáltalán nem lehet gyerekük.
De bizony legalább 30% azoknak az aránya, akik csak kis rásegítéssel (hormonkezelés, inszemiláció, lombik) tudnak teherbeesni illetve később szülni.

Naszóval mindezekkel csak azt akartam kifejezni, hogy nagyon kevés azoknak a nőknek az aránya, akinél ez az egész úgy működik mint a villanykapcsoló, bizony rá vannak szorulva a kórházra a legtöbben.
Utaltam arra is, hogy manapság a keskeny csípőjű, vékony nők az ideál, na az sem garancia egy sima szülésre.

Szóval nem lehet arrafelé tendálni, hogy lehetőleg próbáljunk úgy élni, mint a természeti népek vagy mint ősanyáink, a civilizáció dzsungelének is megvannak a maga sajátos farkastörvényei.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Jad

Tudod én elvből nem utálom az orvosokat és azt gondolom, hogy a hasbakönyöklést se azért tették, mert utálnak minket, hanem talán azért mert szükség volt rá.Lehet hogy ezzel elkerülik a mumust a császármetszést.Lehet hogy e nélkül még 10 óra vajúdás várt volna rá ami meg a babának nem tett volna jót. A hasbkönyökléssel ugyanis nem ártanak a babának csak az anyának kellemetlen.A szülés gyorsításával is szerintem a babának kedveznek, úgyanis biztos vagyok benne hogy a gyereknek nem tesz jót a 10órás vajúdás préselődés stb...

L

Kép
lini
 
 


Lini, értem amit mondasz. Szerinted akkor normális, hogy egy komplikációmentes szülésben nagy eséllyel gyorsítani fognak és a vége hasbakönyökléses huzavona. Mert biztos vagy benne, hogy ez csak az anyának rossz, a gyereknek direkt ez az érdeke.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: