Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kincs!

Nekem reggel fájdogált mindenfele!
Szerintem ne aggódj a lagzi miatt!Kimész néha az autóba lefeküdni,nem lesz semmi baj!Csak ne rázzad nagyon a rongyot! :D

Csajok!
A zárómon nemrégen vettem észre,hogy ICSI-t alkalmaztak nálam.Nekem erről fogalmam sem volt.A férjemmel tudomásom szerint minden renben van.Akkor az én sejtem túl makacs?Vagy mostmár ezt az eljárást alkalmazzák minden esetben? :roll:

Kép
ani0227
 
 


Ani0227!

Nekem 16petesejtem volt a fele ICSI,a fele IVf,és a fagyi babánk is maradt ők az ICSI-sek.Nekem a férjem erdménye magasan a legjobb,/A DOKI MONDTA/
Szerintem ez úgy van,ha nem jönnek össze Ivf.el,akkor mindenképp megszúrják őket,!


Poopilau!

Írtan neked a másik topikban!
Jól vagyunk köszönöm! :lol:

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Kincs
Úgyis érezni fogod, hogy mi esik jól... pihenni lehet közben... :wink:

Ani
Ha a biológusok úgy látják, hogy a sima "összeeresztéssel" nem termékenyülnének meg szépen a petesejtek, akkor ICSI-znek...


Mreni
IVF... in vitro fertilizáció... (mesterséges megtermékenyítés)... ez az egész eljárásnak a neve...
ICSI... intracitoplazmatikus spermium injekcio...
Vendég
 

 
 

Ja... és ideértek a manók... holnap vérvétel, UH és indul a Puregon...
Vendég
 


Húúú Gigaboszi!Minden jót!Izgulsz már?Hogy-hogy ilyen kevés korkülönbséget szeretettek volna pároddal a két baba közt?Nem lesz megterhelő? :roll:

Kép
ani0227
 
 


helló lányok
Tegnap megjött, és ma voltam vérvételen:)
Minden rendben, tehát ma mehet a szuri:)
Hétfőn meg megint szuri.
Gigaboszi :D
hát, ha addig eljutunk, akkor is szertnék menni a kirándulásra, de még addig sok víz lefolyik a Dunán, ugye...
pussz
ebba
 
 


Mi az E2? meg a PRL ?
ebba
 
 


gigaboszi!

Köszi a javításért,tudom ,hogy az ivf mit jelent.Összekvertem a lényeget!

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


In vitro fertilizáció (IVF)

hagyományos „lombik”-eljárás, mely során az egyes petesejtekhez 50-150.000 db jól mozgó spermiumot helyezünk, a megtermékenyülés folyamata spontán zajlik.

Intracytoplazmatikus spermium injektálás (ICSI) – a petesejtbe a biológus egy speciális micromanipulációs készülék segítségével juttatja be a spermiumot.

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Hali!

Giga Ebba óriásdrukk a ciklushoz!!

Ebba E2 :ösztrogén(ösztradiol), PRL: prolaktin
Vendég
 


helló!
Köszi Kiskincs :)
Még egy: mondta a doki, hogy szedjem a magne B6-t, de én nem akarom, mert egyébként is hízékony vagyok. Vagy most kér hétig szerintetek szednem kelllene?
Tegnap megint elkezdtük párommal a szúrkálást...hát, az a decaprptil egy adag, az utálatos...
ebba
 
 


Ebba!
Szedjed a magne B6-ot feltétlen!Én is megkérdeztem B.erről,és azt mondta hogy erre azért van szükség,mert a magnézium felpuhítja méhet!Nagyon fontos!

Én nem szúrtam decapeptilt!Az mire hat?

Kép
ani0227
 
 


Jóóóóó regggelt!

Ebba sztem is szedjed a magne B6-ot, lazítja az izmokat a méhben és így könnyebben tágul majd a babócának :wink: (bár a ciklus közepéig én sem szedtem rendesen :oops: )

Szia Ani már többet tudsz netközelben lenni?
Hogy vagy?
Én tegnap szinte egész nap álltam meg mozogtam, de nem éreztem jobban a pocakom,dolgozni viszont nincs kedvem :oops:

Gigi drukk a mai vérvételhez!

Reni Poppi Viki hogy vagytok?

Szerdán a férjem kiszámoltam mennyi gyógyit eszek egy hónapban ,háát 19.000 egy havi adag,nem is gondoltuk..persze a babóért mindent,csak így egyben kiszámolva :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Bocs, hogy nem jöttem, de olyan gyorsan történt minden hétfőn. 9 után telcsiztem a Kaáliba, ahol mondták, hogy be vagyok írva 12-re beültetésre. Mire a páromat összeszedtem, meg egy kicsit a lakást , addigra már indulni kellett. 3 picit raktak vissza, és mivel a petefészkem meg van nagyobbodva, két infúziót kaptam. B.B. azt mondta, hogy most az a jó, ha rossz, tehát ha fáj. Csütörtökön megyek vérvételre és 11-re a dokihoz. Bár tudom, hogy ilyenkor még semmit nem lehet érezni, de mindig keresek valamit. A cicijeim hiperérzékenyek. Ülni rohadt kellemetlen, és bizonyos fekvőpozíciók is fájdalmasak. Már akkor ijedek meg, ha nem fáj.

Megyek vissza az ágyba. Mindenkinek szép napot!
kabócabobár
 
 


Ebba
Magne B6... szedheted nyugodtan...
Deca... én is "nagy" barátságban vagyok vele...

Kabóca
Akkor nagy drukk a kapaszkodó kicsikéidnek...

Ani
Igen... így terveztük... hogy mire Petivel lejár a gyed, legyen másik baba... ne kelljen gyes-re mennem... az nagyon kevés... :evil:
(közalkalmazotti fizetésből élünk... és apa még parát se szokott kapni....)
Vendég
 


Sziasztok!:)
Ismét itt,sajnos a párom pár perce ismét elindult a meszzi Lübeckbe.Majd szept 14-én jön haza,de akkor már végleg itthon is marad.... ismét rossz,de próbálom tartani magam.Asszonysors:(

Kincs!:)
remélem jól vagy,semmi idegeskedés csak lazítás.Lagziban én is voltam igaz a 19.héten,féltem mindentől hangos zene stb,pedig alaptalan minden flelem.Ha valami nem jó akkor azt úgysem csinálja az ember,a so álldogálást tanácsos kerül!A gyogyeszek valóban alaposan megterhelik a pénztárcát,de ahogy haladsz előre úgy lesz kevesebb ez is.Én ma már "csak" magne B6-t, maternát,és ferro folgammat szedek.:)

Ebba!:)
A magneB6-ot feltétlenül szedni kell, izomlazító hataása miatt,sőt az egész terhesség ideje alatt szedetni fogják a dokik,a haskeményedés és görcsök miatt.Csak jót tesz az emberrel,hízni meg ettől enm szoktak..majd apicurka gondoskodik arról! :)
A hormonokról pl. E2 stb. itt olvashatsz többet: http://www.infertility.hu/hormontabla.htm , vagy a www.hormon.lap.hu
Sok sikert! :)

Kabóca!:)
akkor tessék nagyon vigyázni azokra a kismanókra,pihenni enni inni sokat!!!!És valóban ne keress tüneteket,nekem pl. nem is nagyon voltak,kb a 8héttől hánytam kb 5x, azóta semmi, se cicifeszülés se semmi!Igaz mindenkinél más,de az igazi terhességi tünetek csak később jelentkeznek,most a kapott hormonok nagyon bekavarhatnak!Nagyon szorítok!:)

Ani!:)
a decapeptyl - Mesterséges megtermékenyítés meghatározott módszereinek alkalmazása (asszisztált reprodukció) esetén az LH-szint időelőtti nemkívánatos emelkedésének megelőzésére....
vagyis a saját ciklusodat lelassítja és így a hormonokkal amit kapunk több tüsző érlelése kezdődhet....
Hogy vagy?érzel valami különöset????

Giga!:)
mennek a drukkok!!! :)

Reni!:)
:) kismami :) örülök hogy jól vagytok, csak így tovább!!!! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Kincs!Tesóm itthagyta a laptopját egy darabig!Így tök jó!
Jól érzem magam.A cicim és a pocim nem rendszeresen fáj,csak néha adnak jelzést!Étvágyam nincs!..ennyi...Remélem ez éppen elég,hogy nyugodt legyek!

Gigaboszi!Igazad van!Mostmár megértem!

Kabóca!Pihenj sokat!Minden jót!

Kép
ani0227
 
 


Vivi!Akkor ismét köztünk leszel egy darabig!Nekem már csak 5 nap van hátra!Mit mondjak!:egyre rosszabb! :oops: (a magány) Hiányzik!pedig néha nehéz vele!

Kép
ani0227
 
 


bocsi!Viki,véletlenül kereszteltelek Vivinek!Melléütöttem!

Kép
ani0227
 
 


Hali!

A déli szunyóka előtt vagy után vagyunk ilyen fürgék? :lol:
Én még előtte vagyok, a délekőtti szunyát kihagytam :?

Kabóca pörögtek veled az események, drukk drukk a megtapadáshoz és a szép pocinövesztéshez!
A túlstimut sajnálom,volt benne nekem is részem, kellemetlen tud lenni, de a dokik szerint így nagyobb az esély a sikerre.
Pihizz sokat!

Vikimi üdv ismét a topikon,küldök kis vidámítógolyókatazéteren¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Az ebéd előtt olyan éhes voltam,hogy attól volt hányingerem, pár kanál leves után meg felfordult a gyomrom és ismét hányinger,pedig a napokban jó evőkém volt.
Pocak már nem görcsölget,csak feszülős,cickóim érzem].(nagyon várom az uh-t néha olyan érzésem van,hogy álmodok és egyszer felkelek)
Holnap megyünk rucit venni a lakodáréba :P

Minden jót és szépet mára!
Vendég
 


Ani!:)
most az egyszer még elnézem neked a melléütést! :)
igen ezek a fickók csak fájdítják a szívünket.... hiába vannak itt a szüleim ,barátok sora,bátyám az nem olyan mégis magányosnak érzem magam...és szerintem te is ezt érzed.De jó neked már csak 5 nap!
Vendég
 


Laborokhoz
www.kbmpi.hu vizsgálatok/referenciatartományok... és ez spec. DOTE-s :lol: :lol: :lol: :lol:

Ebba
Te is ma voltál?
Én 8 körül szaladtam be T-hez egy UH-ra...
(a labort azt el szoktam intézni másként... :wink: )
Vendég
 


Megmutatom a rosszcsontomat...
Kép
Kép
Vendég
 


Kincs!Nekem nem sikerült a délutáni alvás,csak a délelőtti!Vendégem volt!

Viki!Úgy van ahogy mondod! :(

Ebba!Ne félj,annyira nem hízunk meg! Kép Csak egy kicsit fogunk így kinézni:

Kép
ani0227
 
 


Gigaboszi!Ez a baba tünemény!!!!!!!!!!!Nem csodálom,hogy már nagyon várjátok a másodikat !

Kép
ani0227
 
 


Hali!

Giga tényleg nagyon szép fiatok van!
Kis gyomroznivaló :D
És mi volt uh-n?
A második babánál így automatice azt az összeget kapod két évig mint az elsőnél?

Ani nekem sikerült a délutáni alvás. :)
Vendég
 


Kabóca
Drukk a kicsikéidnek!
Terhestünet.... még nekem sincs :roll:

Gigi
Hajrá!
Peti haverom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


sziasztok!

gigaboszi:nagyon,de nagyon gyönyörű kisfiatok van.gratulálok!

remélem mindenki jól van?!
én tegnap meg tegnapelőtt voltam az endokrinon,de képzeljétek a doki azt mondta,hogy ő ezzel a dologgal nem tud mit kezdeni és,hogy ez nem befolyásolja a teherbeesést.szép mi?de addig magyaráztam neki míg végül megnézette a hormonokat és lh-t meg fsh-t,meg ths-t is néztek plussz aznap este éjfélkor be kellett vennem 2 gyógyszert ami a mellékvese kéregre hat és másnap reggel 8-ra kellett mennem mégegy vérvételre.a pajmirígyet is nézik meg a prolaktint is.de ha nem eröltetem a dolgot,simán lerázott volna a doki.nagyon szemetek!az eredmény pedig majd szept.27-re lesz meg.jól megvárakoztatnak mi?

Kincs örülnék ha megtudnád majd szerezni a dokinő rendelési címét! ő biztosan sokkalta segítőkészebb.
mindenkinek nagy drukk!és sok-sok jókívánság!üdv:Timi
timé&tati
 
 


Sziasztok!
Mit lehet csinálni depi ellen?Igazán nem lenne okom miért ilyennek lenni,de úgy érzem,hogy bármelyik pillanatban elsírnám magam!Félelmeim is vannak a keddel kapcsolatban.Egyre tünet mentesebb vagyok. :oops:

Kép
ani0227
 
 


Kösziu, tegnap megnéztem a leveleket 4 óra előtt 10 perccel, 4-re már ott is voltam a patikában, és vettem magne B6-t de ha hízni fogok tőle...
Köszike Ani a biztatást :twisted:
Giga!
Cuki baba :)
ebba
 
 


Timi!:)
nem semmi egy doki, még szerencse hogy voltál olyan határozott és erőszakos hogy ezeket a rutin vizsgálatokat megcsinálta.De miért ilyen sokára lesz meg az eredmény? addig is hátha jön egy kis spontánbaba!:)

Ani!:)
depi ellen sokat nem tudsz tenni én sem...én most nagyon depis vagyok,de meg nem tudnám mondani miért!Szerintem ez a hormonváltozásoknak tudhatók be!egyél csokit az általában jól jön minden bajra,hiszen boldogsághormont termel...
Tüneteket ne keress,ha voltak is azok nem állandóan vannak jelen.Pl.nekem a mellfeszülés nagyon ritkán jelentkezik, kb 1-2 havonta max 2 napig érzem.Ha nem nőne apocakom és nem rugdosnának belülről észre sem venném hogy kismama vagyok!:) csak nyugi inden rendben van hidd el nekem.

Ebba!:)
nem fogsz hízni tőle,ez csak egy sima vitamin!ha meg igen akkor... :) de mindent a babóért! én is nagyon féltem a hízásoktól az elején,most meg nem is érdekel,majd egy egész élet lesz leadni!:)

Giga!:)
nagyon szép egy kisfickó!igazi fiú!:) gratula
Vendég
 


EBBA!Pár nap múlva mindenesetre lehet fogod érezni hogy eszméletlen éhes vagy.Rám rohamszerűen tört,általában éjszaka.De nem sokáig éreztem. :shock: Mostmár nincsenek ilyenek.

Viki!Kiborult a bili,de mostmár jobban vagyok.Megnyugtatott amit írtál!Bárcsak túl lennék már a kedden.Most érzem igazán csigalassúnak az időt!

Kép
ani0227
 
 


Sziasztok!

Ebba sztem sem a mb6-tól fogsz hízni,hanem a hormonoktól, én most kevesebb vagyok mint a stimu előtt,pedig alig volt hányingerem,hányni meg nem hánytam.

Ani ha pl. híradót nézzük sokszor én is alig tudom tartani magam,hogy ne sírjak..hormonok..meg a férjed is hiányzik,jó lenne ha kicsit szeretgetne,becézgetne,dicsérne. Ha kisírtad magad akkor már kicsit jobb. És persze érzékenyebbek is vagyunk, mivel kicst stresszeljük magunkat az uh miatt,én is izgulok, de próbálom a hitemet erősíteni,hogy ha végre megadatott az hogy + tesztet láthassak akkor a 9hónapnak is rendben kell lennie. Én hiszem,hogy a jó dolgok Istentől vannak,van egy könyvem Gyermekszületés természetfeletti módon, ebben sok pozitív történet van ami erőt ad.A terhesség maga is egy csoda hát még azoknak akik küzdöttek/küzdenek érte. Bízz benne hogy minden rendben lesz!
A pocakomat már én is csak néha érzem.
Szép napot!
Vendég
 


Szia Kincs!

Jó neked,már holnap mész!Én szinte már csak pisilésnél érzem a pocim.És úgy érzem,mintha az egész méhem balra húzódott volna!Ez hülyeség?

Kép
ani0227
 
 


Szia!

bal petefészked van? mert lehetséges,hogy a sárgatestet érzed, sokan érzik! Néha sztem én is azt érzem, B.B.-t meg is kérdem hol van a sárgatestem ?én bal oldalra tippelek. (lányok ha több tüsző érik akkor is csak egy sárgatest marad? pont az amiből a sikeres petesejt jött?? ezen filóztam,hogy hogy is van ez.. :roll: )
Anyu ma telefonált,hogy délután nem lenne e időm segíteni festeni,takarítani..nem mondtam konkrétan nemet,de igent sem :? a holnapi uh után szeretnénk nekik elmondani a babát..
Vendég
 


Igen,Kincs a bal petefészkem van meg!Ehhez a sárgatest dologhoz nem tudok hozzászólni!Anyukád biztos nagyon fog örülni!Az anyukám má,r nagyon boldog,mivel nem tartottam titokban.Nélküle nem tudtam volna eddig eljutni,főleg,hogy a férjem odavan.Sokat segít.

Többiekkel mi újság???? :roll: :roll: :roll:

Kép
ani0227
 
 


Sziasztok!

Kincs: de jó neked! Már láthatód a babócádat. Lehetek egy kicsit irigy? Mármint nem úgy, hogy tőled, hanem , hogy nekem is. :D

Ani: már én is szeretném csak akkor érezni, ha pisilek, de van olyan, amikor sehogy nem jó. Az ülés továbbra is szörnyűség. Persze van olyan, amikor egyáltalán nem érzem. Na olyankor jön a kétségbeesés:. ho9gy Úristen, vége, nem sikerült, mit csináltam? stb. Ez beteges? A mellem szét akar durrani. Látom, Viki nem szenvedett ilyenekben.

Giga: mi újság? Szurik? Gyönyörű a kisfiad.

Ebba: szerintem sem a magneB6-tól hízik az ember. Nekem ez a centrum nem jön be. Az előző terhességemnél az Elevitet szedtem. Azt mondják viszont, hogy abban nincs jód, pedig az nekünk kell. Tehát:szedd!!!

Poppi: köszi a drukkokat! Érzem őket! :lol:

Timi: még jó hogy így erőltetted a hormonokat. Szerintem az orvosok egy része fel sem fogja, hogy mi mennyit meg teszünk a babánkért. Neki meg csak egy vacak vérvételes beutalót kellene írnia. Szorítok, hogy jó eredményeid legyenek!

Puszi, és szép hetet mindenkinek!
kabócabobár
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki hogy nekünk is mennünk kell a Kaáliba.
Leírnátok,hogy működik ez?Ma beszélem meg a dokimmal!

Kép
breni
 
 


kabóca!Ez tuti siker!Mikor kell menjél vérvételre?? :roll:

breni!Először is be kell jelentkezzél személyesen,vagy telefonon az intézetbe,és kapsz egy időpontot ahol a dokival fogtok beszélni.Ő elmondja mire van szüksége,de az a legjobb ha már előre megcsináltatod a szükséges vizsgálatokat,így nem telik az idő.Ő kikérdez tövéről-hegyére mindent,és elmondja mi a terve veled.Remélem ennyivel is tudtam segíteni.

Kép
ani0227
 
 


Milyen vizsgálatokra van szükség?

A férjemnek van egy augusztus 30.-a lelete és lesz még egy hónap múlva is egy.Nekem meg van egy egy éves 3.napi hormoneredményem.Meg ezen kívül sok-sok lelet,műtétekről,vizsgálatokról,rákszűrésról.

Kép
breni
 
 


Ani:remélem én is. Csütörtökön reggel vérvétel, majd 11-kor B.B. Nem merem még beleélni magam.
kabócabobár
 
 


Reni: hepatitis, aids mindkettőtöktől, neked candida, belgyógyászati kivizsgálás, 3 hónapnál nem régebbi vérzés alatti hormon, vérzés után vizelet, vérkép. Én ennyire emlékszem, persze lehet a lányok többre is. Ja, és a férjednek spermavizsgálat.
kabócabobár
 
 


kabóca!Igenis éld bele magad!ugyanezek voltak a tüneteim nekem is!Nekem van félni valóm a holnapi naptól,mivel csökkentek a tünetek!

Breni!Minden esetre minden régi leletet vigyél magaddal!3 és 21 -ik napi hormonszint vizsgálat,nekem még kértek(férjemnek is) trichohomas vizsgálatot is.

Kép
ani0227
 
 


Ani: édes vagy! Köszi! Látod, Viki mindig írja, hogy neki a tünetei nem is voltak soha ilyen erősek. Ne félj! Minden rendben. Szerintem egyszerűen csak a petefészked már kezd visszaállni a normális méretre. Tudod, azért érzékeny ennyire a hasunk, mert többszörösére van duzzadva szegényke. Nincs semmi baj. A pocakodban ott van az új élet, hidd el!
Puszi
kabócabobár
 
 


sziasztok!

remélem,hogy mindenki jól van.?
én megvagyok,csak teljesen le vagyok hangolódva.pedig a héten meg kell jönnie és akkor elkezdődhet az inekciózás stb.remélem minden rendben fog zajlani.

kabóca!teljes szívvel szorítok a jó eredményért!bízz magadban,de legfőképpen a pinduriban odabennt!szerintem mindenképpen veled akar maradni! vigyázz magatokra és pihenj minél többet!

ani!neked is teljes szívből szorítok!és ne félj,mert ha erősen akarod azt megérzi a babóca és ő is erőssen akar majd téged!vigyázz magatokra!

vikimi,ebba mi újság? jól vagytok?remélem minden ok?! írjatok mi van veletek!

mindenkinek szép napot!
timé&tati
 
 


helló!
ma voltam vérvételen, az 5.napon vagyok. E2-t néztek, és felemelték a GonalF dózist 225-re. Ez miért lehet?
Ja? és az a rossz, hogy itt Miskolcon a Káliban nem olyan támogatással tudják felírni a recepteket, mint debrecenben
Úgyhogy ki kell váltanom 150 egységet drágán, hogy szerdán úgyis írassak föl a debreceni káliban... Kész őrület
ebba
 
 


Kabóca, Ani
Nekem semmi klasszikus kismamis tünetem nincs...
Lehet. hogy menet közben Kismóki megszökött?
Vendég
 


Sziasztok!

Csak gyors köszönés és hírhozás.
13mm petezsák benne szikhólyag látható, jó helyen van :) doki azt mondta korának megfelelő, (bár én titkon reméltem kicsi szív kezdemény pulzálást) egy hét múlva ismét uh-ha azon is minden okés, azt mondta B.B. hogy nem kell többet mennem :cry: én mondtam,hogy szívesen járnék ide végig mert biztonságban érzem magam..
Lányok az első uh-n milyen értékeitek voltak?

Megahiperdrukk mindenkinek!!!
Ani holnapra +++++++++++++++++++++++
Vendég
 


Ebba: Miskolcon csak inszemet csinálnak és arra ugye nincs támogatás, tehát a dokik sem írhatnak fel kedvezményes gyogyit. Megtették volna biztos szívesen, ha lehet. Az emelés pedig valszeg azért van, mert alacsony lett az E2 értéked. Magyarul, kevés a tüsződ. De ne izgulj, ez a lóadag majd beindítja őket! :D

Poppi: móki a hasadban csücsül, csak úgy gondolja a mamija már szenvedett érte épp eleget. :D Negatív gondolatok távozása!!!!

Kincs: szuper! A szivecske a 7. héten látható, és tudom, hogy engem is akkor adott ki a miskolci Kaáli a kezéből. Van nőgyógyid?

Pusz mindenkinek
kabócabobár
 
 


Szia Kincs!De jó!Úgy örülök!Mostmár tuti a siker!!!
Nem 12 hétig kell a Kaáliba járni?

Holnap délután jelentkezem! :wink:

Kép
ani0227
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: