Új privát üzeneted érkezett!

timesz

én is bekerültem a kisfiammal 38 hetesen,mert valószínű volt,hogy szivárog a magzatvíz. A szülésznő nekem is azt mondta,hogy maradnom kell,de miután mégsem szivárgott,az orvosom másnap hazaengedett...
Szerintem ha te azt mondod,hogy nem maradsz,és beérsz időben,akkor elengednek. Tőlem is megkérdezték,hogy hol lakom,és milyen gyorsan érek be,ha kell...(van-e autó,meg aki bevigyen...)és hazaengedtek...

én a rendes szülőszobát nem láttam,az alternatívban voltam,de a tornaszereket nem vettem használatba,valahogy nem sok kedvem volt hozzá. Engem az idegesített nagyon,hogy én hiába mondtam,hogy már nagyon erősek a fájások,a szülésznő csak annak hitt,hogy mennyire vagyok kitágulva..a fájásmérő pedig eléggé kilengett,meg szenvedtem is rendesen...
Aztán,mikor végre tágultam egy kicsit,felfektetett,és már fel sem kelhettem. De a szülésznő (egyik)még akkor is csak azt hangoztatta,hogy nem vagyok eléggé tágulva...mikor az orvosom bejött,ő kérdezett rá szülésznőnél,hogy mi van akkor,ha valaki magától nem tágul jobban??!! Tök jó volt hallgatni az ő" vitájukat".
De szerncsére a dokim gyorsan lerendezte a dolgot...
Vannak szörnyű dolgok,az biztos...
Vendég
 


lányok nem tudom,máshol mennyival jobb a helyzet...engem még most azzal is rémisztgetnek egyesek,ha esetleg hétvégén szülök,akkor a babát átvihetik a korára az én állitólagos cukrom miatt. Na,nekem ez lenne az igazi katasztrófa...
Megkérdeztem tegnap erről a dokimat is,ő azt mondta,higgyem el,ha átviszik,akkor muszáj,csak úgy poénból nem viszik el a babát az anyukától...
Szerintem nekik is az a legjobb,ha a babák anyukájuk mellett vannak,akkor nekik is kevesebb a dolguk,nem? :?
Vendég
 


áfonyaaa egy kis megnyugtatás-bár tudom,hogy ritka az ilyen,de unokatesómnak 38 hetesen fordult meg a lánya...igaz,szegénynek még a könnyei is kijöttek,de megérte...ilyen is van...
s egyébként is honnan veszed,hogy nagy lesz a babád? Szerintem nem törvényszerű,ha az első nagyobb volt,akkor a második is nagyobb lesz. A cukrod is rendben,tehát,szerintem ne félj...
Tényleg,te nemsokára mész megint cukorterhelésre is,nem?
Vendég
 

 
 

Cseriani,
egen, megint esedékes a cukorterhelés :? jövő hét kedden megyek védőnőhöz, szeritem rákövetkező héten letudom a cukroslötyit is.
A baba és a személyzet... nagyon nagyon sajnálatos de nincs kevesebb dolga ha nálad van... segíteni kell szoptatni ha első baba, pelusozni, köldökcsonkot ápolni, pedig mennyivel könnyebb rutinból mindezt megtenni (tizedannyi idő és fáradság) és ha nagyon üvölt a "munkatárgy" beletömni a szájába a táposcumit, 4-5 nap múlva már nem ő szenved cumizavarral, szopási gondokkal, szájpenésszel, egy következmény se az övé! Aztán nem ő sír ha diéta kell egy év múlva a gyereknek mert tehéntej allergiás, és nem veheted meg a túrórudit, pedig a többi gyerek is azt eszi...
A megfordulás dologban még én is hiszek :P csak rájön hogy neki nem így kell lennie... :roll:
Vendég
 


áfonyaaa szerintem félreértettél...én azt mondtam,hogy amelyik baba már megfordul (fejes baba),az rájön,hogy neki így kényelmesebb,és kicsi az esélye,hogy visszaforduljon...szerintem még bőven van ideje a kisfiadnak,hogy beálljon a célegyenesbe...
Hát,nálam szinte senki nem jött segíteni...egyszer megmutatták,aztán annyi..ha esetleg segítség kellett,akkor szólni kellett és jöttek,egyébként nem. Azt sem tudták,hogy mikor fürdettünk a szobatársammal,vagy,hogy fürdettünk-e egyáltalán...
Néha benéztek,hogy" Minden rendben?" -mi bólogattunk,és ennyi volt a napi kommunikáció a csecsemősökkel...sokszor még nekünk kellett szért is szólni,ha elfogyott a pelus,másik kisruha kellett,vagy tiszta pólya...

Ti mit tudtok a mostani kórházban való vizsgálatokról? Azt már hallottam,hogy uh-ra neked kell bejelenteni a babát,és 5000 ft,már nem kötelező alapon megy. De azt csak most hallottam,hogy már a hallásukat sem nézik,neked kell elvinned 6 hónapos koráig...unokatesóm március elejn szült,akkor kért időpontot hallásvizsgálatra a lányának,mostanra kapott,de nem nézték meg neki,mert nem jó a gép,valahol svédországban vagy hol javítják...most kérhet megint új időpontot,stb...jó,nem?
Vendég
 


Cseriani,
nem tudom mert Enikő Pesten volt picibaba, és ott semmiféle ilyen szűrés nincs! Se UH se csípőficam (vagyis a gyerekorvos megtekergette a combjait oszt kész) se hallásvizsgálat, semmi. Így ebben nem vagyok tájékozott.
Vendég
 


az igen...akkor itt még jobb volt a helyzet...de ott időpontot sem kaptál,hogy majd mikor hova kell menjél?
Mikor mi kijöttünk a kórházból a Kristóf zárójelentésén volt,hogy milyen a hallása-azt még a kórházban nézték,-meg,hogy mikor kell mennünk uh-ra(3 hónaposan mentünk,ha jól emlékszem...). De rendes időpontot kaptunk,beutalóval...
Vendég
 


Semmi ilyesmiről még csak szó sem esett... elsőgyerekes révén nem is tudtam hogy kéne vagy hogy van ahol csinálják...
Vendég
 


Lányok!

Nekünk a tanfolyamon mondták, hogy 6 hetes korban valóban ajánlott elvinni a babát UH-ra. Tényleg nem kötelező (és már nem ingyenes :? ), hanem csekken kell befizetni 5000 Ft-ot és időpontot kérni rá (1-2 héttel előtte).

Hallásvizsgálatot csinálnak a babán, ez benne van a kórházban kötelezően elvégzett vizsgálatok között. Van még vérvétel, vérnyomásmérés (kézen és lábon is), orthopédiai vizsgálat. Ennél az utolsónál, ha a csipővizsgálat rendben van, akkor 3 hónap múlva kontroll, ha nincs rendben, akkor 6 hetes korban kell kontrollra menni.
Most hirtelen ezek jutottak eszembe.

Én ma voltam NST-n, minden rendben, még nem szülök!!!

Kép Kép
kismokus
 
 


hát,akkor nem tudom,megkérdezem unokatesómat,nekik miért kellett megint hallásvizsgálatra menniük...
Ez az uh dolog is olyan,ha van pénzed,akkor elviszed a gyerekedet,ha nincs,akkor nem. És ez nagyon szomorú.
Nálunk,a húgomnak is meg a férjemnek is született egy veséje van,ezért annak idején Kristófot nagyon megnézték,hogy vele minden rendben-e,de szerencsére igen...és a hugit is elviszem,derüljön ki idejében,ha valami nem ok...
De nekem tetszett az uh,amit csináltak,megnézték a csípőt,a belső szerveket,a szivet,és még a kutacson keresztül az agyat is...

kismókus még ne is szülj,várj még legalább egy hetet(bárcsak rajtad múlna,nem?)
Vendég
 


Lányok,
van egy babaáruházas honlap, a www.bastiano.hu és ott rendszeresen vannak babafotó pályázatok. Most is indult egy, alvó gyerekről készült képpel lehet nevezni vagy magzatok UHos képeivel vagy az anyáról készült pocakos fotóval . Igazából azért szeretem ezen az oldalon ezeket a "versenyeket" mert a díjak túlnyomó többségét úgy sorsolják az összes nevező közt, mindegy hány szavazatot kapott a kép. Ha valakit érdekel nézze meg, nekem Enikő lányom is, Barnus fiam is nevezve van :)
Vendég
 


A meleg végzett mindenkivel? :D 8)
Vendég
 


sziasztok

tényleg nagyon eltűnt mindenki hétvégén. Mi is alig voltunk itthon,mindenfelé rohangáltunk. Ha itthon voltunk,akkor is inkább az udvaron,a hűs fák alatt...megcsináltuk a medence helyét,már csak fel kellen állítani...

Megjött a véreredményem,a cukrom tökéletes,5.5 átlagban(ez az elmúlt 3 hónap átlaga,),az orvos és a védőnő szerint is nagyon-nagyon jó. Még jó,hogy így betartom a diétát :lol: Mostmár a 26.hétre kicsit kevesebb lett a vasam,eddig az is tökéletes volt(mintha nem is lennék terhes). Mostmár el kell kezdenem a béres vasvitalt.
Szedte ezt valaki közületek? Éreztetek valamit,változtatott valamit az emésztésen?
Nem tudom,lehet csak én képzelgek,de mióta megint szedek antibiotikumot(még 2 nap),mintha kicsit kevesebbet mocorognak a kiscsaj. De tényleg lehet csak én képzelgek. Nem igazán ültem és pihentem az elmúlt napokban,lehet csak már észere sem vettem a lótás-futás közepette.
Félek is,mikor mondja a doki,hogy mostmár kicsit nyugodjak le,mert ez szerintem nem biztos,hogy jó lesz így szülésig...
áfonyaaa te hogy vagy ezzel? Igaz, Enikő napközben oviban van...
De gondolom azért te is kicsit többet mozogsz most,mint mikor vele voltál terhes,nem? Lehet ennek köszönhetem azt is,hogy még mindig csak 1 kg-t híztam,éd még mindig 4kg-val vagyok kevesebb,mint a terhesség elején :shock:
Vendég
 


Cseriani,
Enikő 8-11:30-ig van oviban, ebédet már itthon eszik. És most vannak a képestő vizsgáim, szóval ha épp nem csinálok valamit akkor tanulok. Szóval biztos hogy kevesebbet pihenek mint mikor Enikővel voltam babás, de még így is figyelek magamra. Valamelyik nap este kicsit virágoskertet kapáltam, nagyon megfájdult a hasam, fekvésre meg 3 MagneB6-ra múlt el, azóta mindent több részletben csinálok meg. Persze nem lehet feküdni egész nap feltett lábbal, de a munkát részekre lehet osztani, köztük leülni vagy elheveredni picit nem túlzás. Én minden délután alszom is kb másfél órát. Lehet hogy túl óvatos vagyok, de másfél évet gürcöltünk ezért a kicsiért, neve is van már, szeretjük, meghalnék ha történne vele valami.
A kicsilány meg lehet hogy kevesebbet mozog, de biztos nem az antibigyótól. Egyszerűen van mikor nagyon aktívak, aztán meg kevésbé. Nincs vele semmi baj, nem árthat neki az antibigyó, ne aggódj! :)
Vasat én anno valami Ferro-folgammát szedtem, de nem emlékszem volt-e emésztési gondom vele. Hízni én is eddig összesen 2 kilót, úgyhogy még mindig elégedett vagyok :) Bár holnap megyek védőnőhöz, majd akkor lesz hivatalos eredmény :P
Vendég
 


Lányok! :)

Én is vagyok, de most inkább csak álló/fekvő üzemmódban. :? Nem akarok túl naturális lenni, de előjött egy elég durva aranyerem és nem igen tudok ülni, mozogni. :oops: :shock: Kaptam rá krémet, áztatom kamillateában, és szedek rá homeopátiás bogyót. Mintha már jobb lenne, de nem szeretném elkiabálni... :roll:
Szóval ez eltűnésem oka...

Én is ferro-folgammát szedek, még most is. Különösebb panaszom nincs tőle, leszámítva a tök fekete székletet. :roll:

Ez a mostani hozzászólásom elég "hátsó oldali" lett, bocsi! :oops:

Kép Kép
kismokus
 
 


kismókus,csak nyugodtan,szerintem senkit nem zavar-remélem...
A fiammal én is szenvedtem aranyértől,most eddig szerencsére nem jött elő. Kitartás neked,tudom,hogy nagyon kellemetlen és fájdalmas...de talán a szülés után változik a helyzet. Nálam legalábbis így volt...
Ráadásul a ferro folgamma sem tesz a legjobbat az aranyérnek..
Kiváncsi vagyok erre a béres vas vitalra,hogy milyen..

áfonyaaa én is szoktam aludni-ennyi jár nekünk,nem? :D
Mikor Kristófot altatom délben ,rendszeresen előbb elalszom,mint ő :lol: Ráadásul éjszaka is rosszul alszom,ezért is muszáj...
A magne b6-ot én is szedem,folyamatosan,tényleg jó,mert észreveszem,ha véletlenül kihagyok egy-egy napot...
És szerintem egyáltalán nem vagy "túl óvatos",ismerek olyant,aki mikor terhes lett,semmit nem csinált,csak pihent,meg kényeztette magát.

Úgy néz ki,nekünk is van kislánynevünk,de még inkább várok,nem akarom elkiabálni. A Kristófnál jóval határozottabbak voltunk,mint most.
Vendég
 


Mókus,
engem biztos nem zavar, panaszkodj csak "hátsó oldalilag" :D Szerencsére én nem tudom személyes tapasztalatból hogy mi az az aranyér.
Cseriani,
attól megírhatod a lánynév-jelöltet, max nem az lesz ha meggondoljátok magatokat. Engem érdekel mit néztetek ki!
Éjjeli alvásnál egy csoda és imádom és boldog vagyok hogy vettem: szopipárna. Egy hosszú, hengeres hungarocell golyócskákkal töltött párna, pocakos alvásnál valami isssteni, és kifli alakú, így hagy helyet a pocaknak is. Oldalt fekszem, felső combom rápakolom, a karjaimmal a csücskét átkarolom. Pótolhatatlan :D Persze használtan vettem vaterán mert az új ára kifizethetetlen :?
MagneB6-ot nem szedek rendszeresen, csak ha gáz van a pocakkal, de ritkán van szerencsére.
Vendég
 


egyszerűen nem tudok aludni...ugyanez volt Kristóffal is,kb. a negyedik hónaptól...
Tudod,én amig dolgoztam,rendszeresen éjszakáztam-kereskedelemben,vendéglátásban,és azt mondják,megszoktam :(
Itthon nem vagyok képes annyira elfáradni,hogy végig tudjam aludni az éjszakát,szerintem ez lehet a fő probléma...
Írok privit áfonyaaa...
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Mi is kicsit rohangáltunk a hétvégén, megrendeltük a baba-(fenyő)bútort, megvettem kókuszmatracot hozzá a Kikában és gumislepedőket egész olcsón, néztem ágyneműgarnitúrát - nagyon édesek, de jó drágák.

én is szedem a Magne B6-ot mióta éjszaka kétszer úgy begörcsölt a vádlim, hogy az ordibálásomra a férjem már azt hitte szülni megyünk. ezenkívül vastablettát a Ferrocomp-ot szedem, mert a másiktól nem tudtam vécézni, de ezmost jó.

Szedtek külön valami Calcium tablettát is, vagy nem?

Kép
timesz
 
 


én calcimuscot iszom minden másnap,de ezt inkább az allergiám miatt. Én még a gravidát szedtem,de azt már nem kell...
Vendég
 


Én napi fél Kalcium Sandoz-t iszok ha épp el nem felejtem, mert kettétört egy fogam, és ezt intő jelnek vettem. Meg Elevitet szedek 2-3 naponta, mikor hogy jut eszembe. És ha meglesz a második teljes vérképem szerintem engem is vasra fognak, de ez még minimum 1 hét.
Vendég
 


Voltam védőnőnél: a vérnyomásom 110/70 a vizeletemben se cukor se fehérje, a súlyom összesen 3 kilóval haladja meg (az amúgy cseppet sem alacsony) kezdeti értéket, és ennek mind mind örülök :) A baba szívhangját is meghallgatta a védőnő a kis kézi izékéjével, kimondottan erős, szép szabályos szívverése van, úgy tűnik minden rendben. :) Kaptam beutalót is jövő hétre teljes vérképre meg újabb cukorterhelésre.
És képzeljétek szombaton megyek számítógépes állapotfelmérésre. Hogy pontosan mit takar nem tudom, de a védőnő ajánlotta, ő lesz az aszisztens, pesti doktornő jön a sote klinikáról, és a tenyerem kell majd rátenni valahova, és számítógép értékel, kimutatja hol van bajom... persze ez most le lett egyszerűsítve, de többet még én sem tudok. 2000 forint, de mivel orvos csinálja orvosi egyetem klinikájáról, így beruházok rá.
Vendég
 


áfonyaaa örülök,hogy minden ok veletek. Mesélj majd erről az állapotfelérésről.érdekel a dolog. :shock:
Nekem nagyon tetszik,mikor a védőnő keresi a szívhangot,és sorozatban lehet hallani a rúgásokat meg a mocorgásokat :D
Olyan megnyugtató,kellemes,nem?
A vérnyomás témában kezetfoghatunk,nekem is a 110/70 és 120/70 az átlagos...
Vendég
 


akinek tudtam az emailcímét küldtem egy nagyon édes emyilt,remélem nem haragszotok érte..áfonyaaa a tied sajnos nem tudom...
Vendég
 


Cseriani! :)

Megkaptam az emailt. Tényleg nagyon aranyos! Köszi! :)

Kép Kép
kismokus
 
 


Sziasztok lányok!

Tegnap is voltam ezen a tanfolyamon. Volt babafürdetés. az első nap megmutatják hogyan kell csinálni majd, de lehet kérni utána is segítséget, vagy ha még nem merjük csinálni ők szívesen megcsinálják.

Ami kicsit ledöbbentett, az a látogatási idő. 10.30-tól 11.30-ig és 16.30-tól 17.30-ig. Elég kevés, és a babát csak egyszer egy nap 17 óráig mutatják meg a rokonoknak üvegen keresztül. Nem viszik ki 10 percenként, tehát együtt kell menni a rokonságnak ha látni akarja. A szobákba nem lehet látogatót fogadni ,csak kinnt a folyosón. Egyedül az apuka mehet be napközbe egy fürdetésre, ha le van adva a neve a portán a biztonsági szolgálatnál, mert különben nem engedik be. De amúgy nem szeretik a sok látogatót, elég sok konfliktusuk szokott velük lenni, volt hogy már tetlegességig is fajult a dolog.

Elég érdekes. nem?

A babák kórházi ruhában vannak bennt, azt csak hazamenetelre kell vinni magaddal. Napi 5 pelenkát biztosít a kórház a babának és a mamának 4-5 betétet . Ha ennél több kell, vinni kell.

Ami még egy kicsit kellemetlen, ha szülés utáni 2 órában nincs spontán vizeleted, tehát ha nem tudsz pisilni, megkartételeznek, vagyis felvezetnek egy csövet. ez a szülésznő szerint is elég kellemetlen (tehát tök fájdalmas).

Most ennyi jutott eszembe, ha szeretnétek valamit kérdezni még csak nyugodtan.

Kép
timesz
 
 


Timesz,
én anno mindenkit szépen kedvesen megkértem, hogy otthon látogassanak minket, ne a kórházban (nagymama, nagynéni, testvér stb). Szerintem azért ez valamilyen szinten érthető, azt a 3-4 napot kibírják, addig is apa vihet haza forókat a babáról.
A katéter nem fáj! Volt hozzá szerencsém... szerintem kifele rosszabb mint befele :D
A látogatási idő tényleg szomorú :( És a folyosón látogatás is. Császársebbel nem lehet ácsorogni :(
Vendég
 


egyetértek áfonyááával. Engem kétszer is kellett katéterezni,de csak a kis üvegcsővel,nem azzal,amit bennt is hagynak..szinte nem is éreztem,iszont utána nagyon megkönnyebbültem..
Számomra a kórházi betét nem igazán volt kényelmes,ezért én nagyrészt sajátot használtam. A pelus nekünk szinte mindig elég volt.
Szerintem a gyakorlatban azért ennyire nem merevek a szabályok-csak legyen igazam-barátnőm kislányát(márciusban született-volt úgy,hogy egy nap kétszer is megnéztük,persze csak látogatási időben.
És szerintem is elég a látogatási idő,volt olyan csaj,akinél fél nap ott ült a férje,vagy anyuka,vagy valaki..ez a szobatársnak elég kellemetlen tud lenni. Pl.felkelsz,és kicsit véres lett a lepedőd,vagy hasonlók-nem igazán szeretné senki,hogy vadidegen is lássa,nem? :oops:
A fürdetés már Kristóf idejében is így volt. Mivel kicsik a szobák nekem pl. nem is volt kényelmes,hogy még valaki áll mellettem. Alig lehetett elférni,de komolyan.. :?
Ja,és nem csak a folyosón látogathattunk,bennt voltunk a szobában. Egyedül akkor nem lehet bemenni,ha kinnt vannak a babák. Először n is kiakadtam,hogy miért??De aztán kaptam egy nagyon jó magyarázatot,amit 100%-ig megértettem-egyik csajnak majdnem belehalt a pici újszülött babája egy vírustól,amit az egyik látogatótól kapott el. Szegény 3 hétig volt inkubátorban,mindenféle gyógyszereket kapott..állitólag,ha a rokon az anyukát fertőzte volna meg,és az anyuka a kisbabát,nem lett volna ennyire durva a dolog. de mivel közvetlen a baba fertőződött,így nagyon nagy gáz volt..
Mikor szültem,szült egy kiscsaj is-16 éves volt-és ott volt vele a folyosón az egész rokonság,ott drukkoltak,bátorították,több,mint egy napon keresztül. A mi szobánk ajtajánál tanyáztak. Mikor a kiscsaj megszült,pezsgőzés volt. Na,ekkor szóltunk a portán,hogy mostmár elég..éjjel nappal ott voltak,nekünk nagyon kellemetlen volt,gondolhatjátok..
szóval timesz nyugi,szerintem azért nem ennyire merevek a szabályok,és ha átgondoljuk,van bennük némi megnyugtató is. A katéterezéstőlmeg ne félj. az sokkal rosszabb,ha székleted nincs,és kapsz fenoftelein tablettát. Kettőt adnak,de nehogy bevedd a kettőt,szó nélkül tüntesd el. Nekem senki nem szólt,bevettem mind a kettőt,és nem értem el a wc-ig :oops:
De nem csak én jártam így..úgy tedd el a másikat,hogyha esetleg nem használ az egy,be tudd azért venni. De erről a nővérek ne tudjanak :?
De egyébként hatásos a tejeskávé is szerintem :)
Vendég
 


Cseriani,
:lol: :lol: :lol: (fenolftalein) :lol: :lol: :lol:
Egyébként pl a napi 5 peluson még meg is lepődtem. Mi Pesten a lányommal napi 3at kaptunk, a többit sajátot kelett. Szerintem is elég napi 5. Betét meg nem is volt! Ilyen hatalmas kórházi vattát tömtek a lábunk közé (és az első 2 nap míg szó szerint ömlött a vér nem is volt rossz) utána saját betét.
Vendég
 


Timesz! :)

Nekünk is pont ugyanezeket mondták a tanfolyamon (ezek szerint 2 hónap alatt nem változott még semmi).

Tegnap voltam Szekszárdon NST-n, még mindig semmi jele a szülésnek... :) Csináltak ultrahangot is (volt áramlás is), azon is minden oké. Az egyetlen dolog, hogy a lepényem már nem G0, hanem G1, de ez is normális, hogy öregszik.

Az aranyeremmel kapcsolatban "megnyugtatott" a doki, hogy természetes dolog. Kellemetlen, de nem igen lehet vele mit tenni. :? :roll:

Megígértem, hogy megkérdezem ki lesz az új főorvos, de sajnos annyi minden más megbeszélnivaló volt, hogy elmaradt. :oops: Bocsi!

Kép Kép
kismokus
 
 


Fúú lányok annyira hihetetlen jó könyvet vettem!!! Csak ajánlani tudom, ha tehetitek vegyétek meg!!! Márta Guóth-Gumberger; Elizabeth Hormann: SZOPTATÁS Aki olvassa a Kismama magazint az biztos tudja melyik ez a könyv. Az új ára elég húzós (3500 boltban vagy Kismama magazintól rendelve 3200) de vaterán lehet venni már 1500 forintért! Én is ott vettem 1800ért. Fantasztikusan szép, illusztrált, teljesen átfogó, igényes könyv a szoptatásról. A problémák, tévhitek, ikrek, kezdeti nehézségek, pózok, hozzátáplálás, a mell anatómiája, minden de minden bennevan, gyönyörű képekkel.
Vendég
 


áfonyaaa ismerős a könyv,olvastam én is,mikor mikor Kristóffal terhes voltam,de sajna csak kölcsönbe kaptam...
Nekem is nagyon tetszett,rendkívül hasznos...
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Én úgy hallottam tegnap bennt a kórházban, hogy valaki pécsi lesz az új főorvos. A nevét nem tudom.

Így a 27-ik héten már elég erősen gondolkodok, hogy lehet mégis kellene dokit választanom??!! Hallottam hogy a Varga nagyon jó, de rengeteg kismamája van és lehet már el sem tud vállalni szeptemberre. Mit gondoltok?

Eszembe jutott még, azt is mondták tegnap, hogy nem engedik a cumisüveg és a cumi használatát. Megmutatták milyen kis üveg pohárból itatják a babákat és azt is mondták, hogy kapnak cukros vizet is.

Kép
timesz
 
 


Timesz,
én is Vargához járok, ha kell a száma szólj, és elküldöm priviben. Tényleg baromi sok kismamája van, a magánrendelésére 10-14 nappal előre kell időpontot kérni, alkalmanként 5000 forint, de meg is UHoz ezért, és képet is ad. Normális, korrekt doki, csak tényleg nem szán egy egy emberre sok időt. Én a szülésre nem kérem fel, a normális, korrekt terhesgondozásért látogatom 4-6 hetente.
Vendég
 


timesz,azt nem mondták,miért adnak cukros vizet?
Azt tudom,hogy szülés után állitólag kell,ha leesik a baba cukra,ami sok esetben előfordul,és ugye inkább cukros vizet adjanak,mint inzulint...de egyébként minek?
Ha nem szopiznak eleget,akkor teát szoktak adni,sima garzon teát,nagyon halványra főzve,kis cukorral,hogy mégse legyen baja a baba cukrának. De egyébként miért adnának cukros vizet? :shock:
Ezt nem értem...
Két és fél éve nem adtak,akkor ott dolgozott még egy barátnőm,és ő elmondott mindent,hogy mit adnak.. ezért nem értem.
Ne értsd félre,nem kötöszködök,csak tényleg nem értem.
Vendég
 


Cseriani,
ezerszer inkább cukros víz mint tea!!! Nagyon nagyon nem szeretném ha az újszülött csecsemőmet serkentőszerrel itatnák.
Sajnos azzal szokták indokolni a cukros vizezést hogy segít megelőzni a sárgaságot a folyadékpótlás. Ez ugyan nem igaz, a kolosztrum szopása akadályozza meg a túlzott sárgulást, mert enyhén hashajtó és a bilirubin (ami a sárgaságot okozza) a széklettel ürül főleg. A cukros lötyiztetés viszont a kellően gyakori szopit akadályozza, tehát több hátránya van mint előnye, az igény szerint szoptatott babának ugyanis nincs szüksége folyadékpótlásra, hazugság hogy a tejbelövellésig nincs tej a mellben, pont olyan tej van és pont annyi amennyi kell. Én a cukros lötyit a csapba öntöttem mindig a nagylányomnál (éjjel nappal velem volt) nem is lett kórosan sárga, szomjan se halt, baja se lett.
Vendég
 


hát,nem tudom,vagy én fogalmazok furán,vagy félreértesz áfonyaaa
Teljesen egyetértek veled,én egyszer sem adtam a Kristófnak semmi mást az anyatejen kívül,hiába hozták.És a csecsemősök sem,pedig az első két napban szinte alig szopott,mérhetetlen mennyiséget,aztán meg olyan 10-20 g.kat,mégsem kapott mást,ez tuti.
Én csak elmondtam mit tudok a kettőről.
Kristóf is sárga volt,hatóránként volt a fény alatt. Azt mondta a doki,hogy nagyrészt a vércsoportunk miatt sárgult. Egyébként van olyan kórház,ahol szinte nem is használnak kék fényt,majd helyrejön a baba.. :shock:
Kristóf fél éves koráig semmi mást nem kapott,csak anyatejet,utána kezdtük el a vizet inni,mikor már evett mást is..
Vendég
 


Cseriani,
bocs ha kicsit érzelemdúsan érveltem :oops: :oops: :oops:
Nem akartalak én "letolni" csak dühítenek az ilyen butaságok mint a cukros tea meg víz meg társai :( (Félek is tőle rendesen hogy nem tudom majd megakadályozni... :? )
Vendég
 


dehogyisnem tudod megakadályozni..
Maximum összeveszel a nővérekkel,de akkor sem tehetnek olyant a gyerekeddel,amit te nem engedsz,vagy tiltasz,ilyentől ne félj. A szobatársam is egyszer ott üvöltözött a nővérrel valami csekélységért. Aztán szólt az orvosának és elintézték a dolgot. Azért nekünk is vannak jogaink,meg már te is elkezdtél felnevelni egy gyereket,nem? Azért írom,hogy elkezdtél,mert hát ugye Enikő is még csak 3 éves múlt...
Tudod,nekem úgymond nagyon jó volt,mikor Kristóf született,naphosszat szinte felénk sem néztek,azt csináltunk,amit akartunk. Nagyon gyorsan eltelt a benntöltött idő. Én is rettenetesen tartok attól,hogy most nem így lesz..Mindenre csak pozitívan tudok visszagondolni. Nem is a szüléstől félek,hanem,hogy mi lesz utána,amig bennt kell lennem.És,hogy minden rendben legyen,hogy minél előbb haza jöhessünk. Kristóf miatt is izgulok,mert igaz már annyira nem,de még mindig nagyon anyás. Félek,hogy nagyrészt miatta végig fogom sírni a benntöltött napokat,ugye látni sem láthatom,de lehet jobb is. Sőt,biztos :(
Vendég
 


Pesten közöltem a nővérrel: nem kérek teát, mert nem itatom meg a gyerekkel, és kérem ők se tegyék! A válasz: azt nem lehet, a tea kell! Persze az üveget a malaccuclival továbbra is megkaptam, ki is öntöttem, de ott pl elhordták fürdeni a gyerekeket, mikor visszakaptam mindig aludt a gyerek 4-5 órát... sejtem nem magától. :(
Most is félek ha császár lesz 24 órán át (vagy nem tudom itt meddig) nem kaphatom meg a kicsit, és addig azt tesznek amit akarnak, legfeljebb nem mondják meg :( Ezért félek :cry:
Vendég
 


tudod,mit csináltam? Behozták a teát,ha a baba szopizott,és nem eleget,ennyire és ennyire pótoljam ki teával...oké,mondtam,meglesz. Aztán,mikor megmértem a Kristófot,a kipótlandó teá mennyiségét kiöntöttem,néha többet is,és büszkén mondtam,hogy többet is ivott..
Tudod,kivel szórakozzanak. Utána,mikor hazamentek,te leszel vele,nem a csecsemős..
Egyébként velünk itt nem szórakoztak..nekem is mondta egy csaj,hogy nem mehetünk haza,ha egy szopira nem eszik meg legalább 100-at. Hát,Kristóf nem evett annyit,sőt,örültem ha a felét megette. De hazamehettünk időben.
Vasárnap hajnalban született(5-kor),és csütörtökön már jöttünk is haza. Pedig kicsit be is sárgult. Azt is mondták,hogy nem mehetünk haza,amig nem múlik el a sárgaság,de ez sem volt igaz,hazajöhettünk.
Tudod,szerintem nagyon sokan szeretnek túlozni a kórházzal kapcsolatban. Valami miatt nem úgy szól valaki a nemrég szült,kicsit nyügös anyukához,aki innentől lázad és feketében lát mindent.
Nem a kórházat védem,távol álljon tőlem,de nagyon sok olyan pletyka van,aminek a fele sem igaz.
Szerintem,a benn töltött időt fél lábon is ki fogjuk bírni,ha rendesek vagyunk,ők is azok lesznek velünk. Egyikőjük sem állat,lehet beszélni a nővérekkel,orvosokkal.
Ez a saját tapasztalatom. És ne haragudjon meg senki,aki más véleményen van.
Vendég
 


Lányok! :)

Érdekes ez a cukros víz téma. :? Mikor én jártam áprilisban a tanfolyamra egyértelműen azt mondták, hogy nem adnak semmit a babának, cél az anyatej! De ha a 4. napon sem szopizik még, akkor adnak neki SIMA VIZET (miután mégegyszer megpróbálták a szopit). Nem egészen értem, hogy akkor most mi van. :shock: :roll: :?

Ha megengeditek, teszek fel pocak képet. Ez a keddi állapot! :)
Kép

Kép Kép
kismokus
 
 


kismókus,én is hasonlókat hallottam,tapasztaltam,ezért nem értem mi van most..
Hallod,rendes nagy pocakod van. De nagyon szép kerek,büszke lehetsz rá. Nem tudom,milyen voltál terhesség elött(az arcod is szépen lehagytad :D ),de nem igazán híztál a pocakodon kívül máshova,nem?
Az én pocakom is elég érdekes,Kristóffal kicsit csúcsos volt,most viszont olyan,mintha egy focilabdát tettem volna a pólóm alá :)
Vendég
 


Cseriani! :)
Tényleg nem híztam (illetve most az utolsó hónapban egy kicsit a combomra, de tényleg nem vészes, csak én látom), szinte csak egy hatalmas pocak jelzi, hogy babás vagyok!
Tegnap a védőnő megmérte a haskörfogatomat: 108,5 cm volt :roll: :oops: :shock: .

Kép Kép
kismokus
 
 


Cseriani,
én örülök annak amiket mondasz. Tényleg eléggé el vagyok keseredve a kórház miatt, de neked van igazad, fél lábon is ki fogjuk bírni!
Mókus,
hűű de szép pocak! :D Kedvet adtál a pocakfotózáshoz! :P Igaz kicsit bután sikerült sárga pólóban sárga fal előtt, de nem volt kedvem átöltözni :)
Kép
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Látom nagy felháborodást váltott ki a cukros víz téma, de én nem azt mondtam, hogy csak azt adnak neki, hanem a szülés utáni napokban, ha alacsony a baba cukra, akkor adnak neki, mert az alacsony érték agykárosodást okozhat, ezt a csecsemős mondta, nem én találtam ki.

de azt is mondta, hogy most már próbálják minnél kevesebbre szorítaní a cukros viz mennyiségét, hiszen pályázni akarnak a bababarát kórház címre, és hát ez így nem igazán bababarát.

Szóval bocsi, hogy nem fejtettem ki részletesen és lehet valaki megijedt ettől, de nekem az volt a lényege a hallottaknak, hogy kaphatnak cukros vizet is.

Kép
timesz
 
 


Timesz,
vajon ha nem lenne felesleges és káros a cukros vizezés, akkor vajon gátja volna a "Bababarát kórház" címnek?
Nem is gondoltam hogy csak azt adnak neki, de én azt szeretném ha egyáltalán nem kapna a tejemen kívül mást, ami sajnos nem kivitelezhető segítség nélkül pl egy császár esetén :(
De komolyan nagyon bántana ha magadra vennéd, természetesen kizárólag a kórházi gyakorlaton hörkentem fel, nem a te írásodon, nem te tehetsz róla. :)
Vendég
 


így már nekem is egyértelmű minden.

Nálunk most hatalmas kupi van,szobákban való szekrénycsere,ne tudjátok meg :? Képzeljetek el egy hatalmas kuplerájt egy kétszintes 160 nm-es házban. Kristóf szobájába bemenni nem lehet,a mienkben az ágy szabad ma még,holnap lehet a földön alszunk :?: :!: :roll: a többiben a húgom megpróbál rendet tartani kisebb-nagyobb sikerrel. Ráadásul jövő héten gázszerelők is jönnek,átteszik a gázkazánt a lépcsőházból a szomszédos garázsba,az sem lesz kis munka,meg az utána levő takarítás :x
Szóval,ha egy kicsit helyreáll a rend,és találok normális ruhát,nem csak az itthoni szaladgálóst,akkor én is készítek pocakképet,megígérem.
Vendég
 


Pocakfotót mindenkiről!!! :D :P 8)
Vendég
 


Megen kihaltunk!!!
Ma voltam cukorterhelésen, meg vettek vért vérképhez meg ellenanyaghoz (RHnegatív vagyok) már kezd nagyon elegem lenni a cukroslötyiből, ez volt a harmadik. Ha eredmény lesz megírom. Holnap megyek szeretett orvosomhoz, ha lesz hozok képet is, meg beszámolok mekkorák vagyunk :D
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: